loader

Hlavná

Späť

Karipain: charakteristika zloženia lieku, jeho terapeutický účinok a absorpcia v tele pacienta

Liek Karipain je biologický doplnok, ktorý má enzymatický pôvod.

Takýto nástroj je určený na kombinovanú liečbu rôznych chorôb kĺbov a chrbtice (medzistavcová prietrž, osteochondróza, radikulitída atď.).

Podľa štatistík dnes asi 50% dospelých trpí na všetky druhy patológií muskuloskeletálneho systému, takže otázka liečby týchto chorôb najmä Badami a Karipainom je dnes viac ako relevantná..

Okamžite treba poznamenať, že Karipain je založený na liečivých bylinách, nepovažuje sa však za liek v obvyklom zmysle tejto hodnoty. Okrem toho, napriek tomu, že sa tento liek objavil na farmakologických trhoch ešte nedávno, už si medzi kupujúcimi získal veľmi veľký dopyt. Karipain si môžete kúpiť v lekárňach.

štruktúra

Zloženie Karipainu obsahuje tieto účinné látky:

 1. Chondroitín sulfát. Považuje sa za aktívny polysacharid, ktorý sa tiež nachádza vo veľkých množstvách v ľudskej chrupavke. Táto látka má silný chondroprotektívny účinok a pomáha spomaľovať ničenie chrupaviek postihnutých touto chorobou. Chondroitín navyše zlepšuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje zápalové procesy..
 2. Glukosamín. Má vo vzťahu k chrupavke projektívny účinok a chráni ich pred ďalším zničením..
 3. Papaín. Tento enzým reaguje na rozklad živočíšnych proteínov. S jeho pomocou pacient eliminuje zápalový proces a tiež urýchľuje regeneráciu postihnutých tkanív.

Okrem toho sú ďalšími látkami, ktoré tvoria Caripain, extrakt Boswellia, vitamín B6 a mangán.

Uvoľňovací formulár

Karipain má doposiaľ niekoľko farmakologických foriem uvoľňovania, a to: suchý lokálny balzam, krém a gél. Pokiaľ ide o formy na uvoľňovanie vo forme ampúl alebo tabliet, Karipain ich nemá. Je potrebné poznamenať, že pred užitím tohto biologického doplnku sa musíte vždy poradiť s lekárom. Samoliečba Karipainom je vysoko nežiaduca.

farmaceutický účinok

Karipain má po požití silný protizápalový terapeutický účinok. Pomáha tiež odstraňovať bolestivosť postihnutého kĺbu, odstraňuje začervenanie kože a opuch. Karipain pri pravidelnom používaní stimuluje regeneráciu postihnutého tkaniva chrupavky, zlepšuje krvný obeh a celkovú mobilitu v chorých kĺboch. Zvyšuje tiež účinky určitých orálnych chondroprotektívnych liekov..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Pri lokálnej aplikácii sa Karipain absorbuje do tkaniva pomerne rýchlo a preniká do krvi. Droga začína pôsobiť po prvej aplikácii na pokožku.

Potvrdilo sa, že Karipain má kumulatívny terapeutický účinok, preto na dosiahnutie maximálneho terapeutického výsledku sa oplatí užívať liek niekoľko týždňov..

Masť Caripain: hlavné indikácie na použitie, kontraindikácie liečby a možné vedľajšie účinky liečby

Masť karipainu a gél sa môžu použiť na liečbu celkom odlišných patológií pohybového aparátu. Liečivo je teda schválené na použitie pri osteochondróze chrbtice, prietržoch a artróze kolenného alebo bedrového kĺbu. Masť Karipain bude účinná aj pri aplikácii na ľudí s pokročilou artritídou, periartritídou a posttraumatickými kontraktúrami prstov.

Menej často sa liek používa na liečbu neuritíd a jaziev po keloidoch. Je dôležité poznamenať, že na rozdiel od masti Karipain sa suchý balzam tohto lieku môže používať nielen samostatne, ale aj v spojení s elektroforézou. Tento nástroj sa bude musieť používať s vodičom, ktorým bude ultrazvuk.

kontraindikácie

Bohužiaľ, nie každý môže používať Karipain sám, pretože liek má na použitie niekoľko dôležitých kontraindikácií. Preto je zakázané používať túto masť a gél v skúmavkách počas akútnych zápalových procesov, hnisavého poškodenia tkaniva a individuálnej neznášanlivosti osoby na aktívne potravinové doplnky. Opatrne a až po lekárskom povolení je použitie Karipainu nevyhnutné pre starších pacientov, má tendenciu k alergiám a vážnym ochoreniam vnútorných orgánov..

Vedľajšie účinky

Podľa štúdií sa vedľajšie účinky pri používaní Karipainu nevyvíjajú často, čo svedčí o pomerne dobrej tolerancii pacientov voči doplnkom výživy. Napriek tomu sa niekedy u ľudí počas takejto terapie vyskytujú alergické reakcie. V prípade použitia Karipainu s individuálnou neznášanlivosťou na jeho účinné látky sa môže zvýšiť telesná teplota, môže sa objaviť svrbenie a pálenie pokožky. Liečba vedľajších účinkov je symptomatická. Na tento účel sa zvyčajne používajú antihistaminiká..

Caripain pre elektroforézu: pokyny, vlastnosti použitia masti a gélu

Je potrebné pamätať na to, že Karipain má niekoľko foriem uvoľnenia, z ktorých každá má svoje vlastné charakteristiky aplikácie. Podrobnejšie zvážte použitie tohto nástroja vo forme krému a gélu.

Krém Karipain sa má nanášať na postihnutú oblasť kĺbu alebo chrbta rovnomerne tenkou vrstvou (s poškodením medzistavcových platničiek). Obväz nie je navrstvený hore. Tradičný priebeh liečby krémom je potom, čo si musíte urobiť prestávku a terapiu zopakovať po niekoľkých mesiacoch.

Gél Caripain by sa mal nanášať na pokožku tenkou vrstvou raz denne. Liečba by mala trvať najmenej dva mesiace. Je tiež dôležité si uvedomiť, že počas liečby nie je možné preskočiť aplikáciu gélu, inak bude ťažké dosiahnuť skutočne viditeľné zlepšenie stavu človeka..

Lyofilizovaný prášok

Caripain na elektroforézu, pokyny, ktoré sú priložené k lieku, by sa mali používať výlučne na klinike. Okrem toho by sa takéto ošetrenie malo vykonávať v kurzoch

Caripain sa používa na elektroforézu, ktorej pokyny podrobne opisujú indikácie pre prijatie vo forme špeciálneho riešenia. Zriedi sa v pomere 1 fľaša lieku na 10 ml vody na injekciu. K roztoku by sa mali pridať aj dve kvapky dimexidu. Celková teplota tesnení by nemala prekročiť 38 stupňov.

Pred vykonaním postupu sa roztok nanesie na špeciálny prefiltrovaný papier, ktorý sa potom umiestni na elektródové podložky. Celkový čas postupu by nemal byť viac ako dvadsať minút.

Kde sa to týka

Caripain pre elektroforézu, ktorého pokyny obsahujú úplný opis kontraindikácií, sa môže tiež použiť na liečenie jaziev keloidov. Na tento účel sa na jazvy nanesie malé množstvo masti. Je tiež dôležité si uvedomiť, že keď sa objaví pocit zovretia pokožky alebo svrbenia, človek musí liečbu zastaviť, pretože takéto príznaky naznačujú vývoj alergickej reakcie..

Pre deti

Caripain sa nepoužíva na liečbu detí. Ak je to potrebné, ošetrujúci lekár by mal zvoliť chondroprotektor schválený v pediatrickej praxi pre malého pacienta.

Počas tehotenstva a laktácie

Vzhľadom na to, že neexistujú žiadne informácie o bezpečnosti účinkov účinných látok Karipainu na rast a vývoj plodu, je používanie tohto lieku počas tehotenstva prísne zakázané. Ak žena bude musieť počas laktácie užívať Karipain, mala by lepšie dojčenie odmietnuť.

predávkovať

V prípade predávkovania Karipainom sa môže zvýšiť telesná teplota, ako aj množstvo alergických reakcií. Keď sa objavia prvé príznaky predávkovania, pacient by mal okamžite vyhľadať lekára. Liečba tohto stavu by sa mala vykonávať na klinike. Zvyčajne je symptomatická.

Interakcia

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o výsledkoch liekovej interakcie Caripainu s inými liekmi. Toto činidlo pravdepodobne zvyšuje účinky miestnych a orálnych chondroprotektorov.

Caripain gél: predajné vlastnosti, trvanlivosť a podmienky, recenzie pacientov a cena produktu

Pretože karipainový gél alebo vonkajšia masť nie sú liekmi, sú k dispozícii pre voľne predajné výrobky. Napriek tomu sa pred liečením chorôb pohybového aparátu takýmto liekom odporúča konzultovať s odborníkom. Obnovenie tohto doplnku výživy bez vedomia lekára môže byť nebezpečné.

Podmienky skladovania

Caripain gél by sa mal skladovať pri určitých teplotných podmienkach, konkrétne - od 5 do 20 stupňov Celzia.

Produkt musíte tiež uložiť na tmavom a suchom mieste, ktoré nebude prístupné malým deťom.

Skladovateľnosť

Karipainový gél a ďalšie formy uvoľňovania produktu majú dvojročnú trvanlivosť. Po uplynutí tejto doby sa liek neodporúča používať na liečbu, pretože potom sa riziko alergických reakcií výrazne zvyšuje. Okrem toho sa Caripain nemá používať, ak bola narušená integrita jeho zapečatených obalov.

špeciálne pokyny

Pokyny v Karipaine naznačujú, že počas liečby môže osoba zhoršiť závažné ochorenie kĺbov, ale liečba by sa nemala prerušiť. Stav pacienta je normalizovaný neskôr, je tiež dôležité si uvedomiť, že Karipain je lokálny liek, a preto je prísne zakázané vstupovať do neho intramuskulárne alebo intravenózne. Počas obdobia liečby by sa človek mal vzdať silnej fyzickej námahy.

analógy

Karipain má niekoľko analógov, ktoré, rovnako ako on, majú protizápalové a regeneračné účinky. Spomedzi týchto náhrad drogy je potrebné zdôrazniť najmä chondrolitín, ktorý sa považuje za najúčinnejší analóg karipainu. Je založený na prirodzene odvodených látkach, vďaka ktorým sa môže používať na liečbu širokého spektra porúch pohybového aparátu..

recenzia

Aby sme lepšie pochopili, aké účinné je používať Karipain na rekonštrukciu a liečbu kĺbov, uvádzame nasledujúce prehľady pacientov, ktorí už takýto nástroj sami použili:

 1. Vadim „Bola som elektroforéza pomocou Karipainu. Toto konanie sa mi páčilo, pretože to výrazne uľahčilo môj stav. Po dvojtýždňovej liečbe bolesti sa výrazne znížila stuhnutosť chrbta a zápal. Myslím si, že pri ďalšom zhoršení medzistavcovej prietrže opäť použijem Karipain. “
 2. Angela „Hľadala som liek pre seba, ktorý bude založený na prírodných zložkách. Na odporúčanie lekára som začal liečiť karipain na liečbu osteochondrózy. Po aplikácii krému som cítil úľavu od bolesti a zápal. Vo všeobecnosti som s prípravkom spokojný, až na to, že po jeho aplikácii som niekedy cítil mierne svrbenie pokožky. “
 3. Svetlana „Použitý krém Caripain na liečbu chronickej artrózy kolena. Moje prvé dojmy z lieku boli neutrálne, pretože po niekoľkých dňoch liečby som nezaznamenal žiadne zlepšenie ani zhoršenie. Po pokračovaní v liečbe a až po mesiaci dennej aplikácie Karipainu som cítil nejaké zlepšenie. Nemal som alergické reakcie ani iné vedľajšie účinky. “

Cena, kde sa dá kúpiť

Karipain si dnes môžete kúpiť v niektorých lekárňach, ako aj na webových stránkach výrobcu tejto drogy. Jeho hodnota závisí od formy uvoľnenia produktu, ako aj od miesta predaja. Priemerná cena karipainu je 650 rubľov.

Caripain gél a krém: návod na použitie, zloženie, účinnosť, prehľad analógov, prehľad

Choroby kĺbov a chrbtice, ktoré obťažujú mnoho ľudí po 40 rokoch, významne znižujú kvalitu života. Okrem pravidelných alebo pravidelných bolestí je mobilita obmedzená, zákaz niektorých tried a základných akcií je zakázaný.

Fermentovaný prípravok Karipain, ktorý ovplyvňuje príznaky a príčiny patológie, sa efektívne vyrovnáva s problémom bolesti kĺbov. Návod na použitie obsahuje užitočné informácie a recenzie lekárov potvrdzujú účinnosť lieku.

Opis lieku

Hlavné pokyny na použitie Karipainu sú poruchy kĺbov a stavcov. Vykazuje vysokú účinnosť, keď sa používa ako liek na elektroforézu - postup, ktorý zaisťuje bezbolestné zavedenie potrebných zložiek do tela pacienta pomocou súčasných pulzov..

Počas vývoja Karipainu sa brali do úvahy nevýhody analógov a odstránili sa zlepšením zloženia lieku a použitím modernejších systémov čistenia komponentov..

Vedľajšie účinky

Jedinou formou vedľajších účinkov, ktorá bola hlásená pri používaní Caripainu, je táto alebo táto forma alergickej reakcie. Pri porušení dávky alebo charakteristických znakov liečebného postupu môžete zvyčajne pozorovať:

 1. červeň
 2. svrbenie
 3. hypertermia;
 4. vyrážka;
 5. dočasné zhoršenie.

Tieto príznaky sa najčastejšie objavujú u pacientov podstupujúcich elektroforézu. Je to spôsobené chemickým účinkom roztoku a charakteristikami citlivosti postihnutých tkanív na prúd. Aby ste tomu zabránili, upravte dávkovanie. Dimexid je vylúčený najmä zo suchého balzamového roztoku. Znižujú tak silu elektrického prúdu, ako aj trvanie postupov. Nemali by však byť menšie ako efektívne minimum 4 mA a 10 minút.

Chemické zloženie

Zloženie liečiva sa mierne líši v závislosti od formy uvoľňovania liečiva. Komponenty potrebné na to, aby Karipain fungoval efektívne, sa môžu kombinovať v rôznych pomeroch..

 • Papaín. Extrahuje sa z plodov papáje, mliečnej šťavy, a preto patrí do prirodzenej skupiny enzýmov. Táto látka má selektívny účinok a ovplyvňuje výlučne chrupavku. Hlavnou úlohou papaínu je rozkladať proteínové hmoty, ktoré stratili životaschopnosť bez ovplyvnenia zdravých tkanív.
 • Transcutol. Inovatívny perkutánny vodič. Vzhľadom na významné vodivé vlastnosti prispievajú k prenikaniu aktívnych zložiek cez vrstvy kože do tkanív bez narušenia bunkovej štruktúry. Ďalšou vlastnosťou je dávkové uvoľňovanie aktívnych prvkov z tkanivových vlákien.
 • Glukosamín. Rôzne glykoproteíny. Vyrába sa z chitínu získaného spracovaním škrupín mäkkýšov a kôrovcov. Je dôležitý pre terapiu vzhľadom na schopnosť začať proces regenerácie buniek chrupavkového tkaniva. Má tiež ochranný účinok, poskytuje lokálny metabolizmus, stimuluje produkciu mnohých proteínových vlákien.
 • Chondroitín sulfát. Zachováva vlhkosť v tkanivách, vracia chrupavke absorbujúce nárazy a aktivuje regeneračné procesy. Prienik priamo do štruktúry chrupavky pôsobí na lokálny metabolizmus zvnútra. Má tiež schopnosť zmierniť zápal a zvýšiť pohyblivosť. Urýchľuje produkciu proteínovej bázy spojivového tkaniva.
 • Výťažok z Boswellie. Získava sa z rastlín drevnej živice s rovnakým názvom. Užitočné pre svoju schopnosť inhibovať leukotriény, ktoré inhibujú proces zápalu. Blokuje rozklad chrupavky bez vyvolania vedľajších účinkov. Zároveň má vlastnosti antimikrobiálnej látky a antiseptika. Znižuje bolesť a stuhnutosť pri pohybe.
 • Kyselina hyalurónová. Zabraňuje deštrukcii chrupavky v dôsledku dodatočného mazania. Poskytuje normalizáciu zloženia tekutiny vo vrecku na kĺby. Odstraňuje bielkovinové a sacharidové zložky. Má analgetický účinok.

Aktívne a pomocné látky

Hlavná zložka prítomná vo všetkých liekových formách je papaín. Je jedinečná svojou schopnosťou pôsobiť na neživotaschopné tkanivo bez ovplyvnenia zvyšku. Látka podporuje rozklad proteínových štruktúr, ktoré stratili svoju životaschopnosť. Inhibítory proteázy sú prítomné v aktívnych proteínových hmotách, preto na nich papaín nepôsobí.

Transcutol je komponent, ktorý funguje ako dirigent. Vďaka tomu prenikajú užitočné prvky do pokožky bez toho, aby ju poškodili. V dôsledku chemických reakcií sa aktívne zložky uvoľňujú dávkovaným spôsobom, čo poskytuje stabilný a dlhotrvajúci účinok.

Glukozamín je glykoproteín zo skupiny polysacharidov. Je vyrobený z chitínu - prírodnej látky, ktorá tvorí škrupiny morských obyvateľov. V lekárskej praxi lieky s glukozamínom liečia choroby kĺbov. Látka podporuje obnovu chrupavky a pôsobí ako prírodný metabolit. Glykozaminoglykány a proteoglykány sa syntetizujú z požitého glukozamínu. Táto syntéza sa uskutočňuje za účasti chondrocytov..

farmaceutický účinok

Karipain, návod na použitie, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie o lieku, predovšetkým poskytuje mobilitu a vysokú rýchlosť regenerácie kostného tkaniva a chrupavky.

Pri preniknutí do tela aktívne zložky priamo ovplyvňujú oblasti postihnuté chorobou. Zápalové procesy sú eliminované, znižuje sa opuch kože. Pravidelný príjem a konštantná aktivita zložiek pomáha zlepšovať krvný obeh a rýchlo rastú nové zdravé tkanivá..

Ďalším účinkom použitia je posilnenie chondroprotektorov užívaných perorálne.

Po aplikácii na pokožku produkt v krátkom čase preniká do krvného obehu. Prvý pozitívny účinok je zrejmý po jednej aplikácii, Karipain má však kumulatívny účinok, a preto sa po niekoľkých týždňoch liečby liekmi dosiahne plný terapeutický účinok..

Interakcia s inými liekmi

Droga Karipain sa vzťahuje na tie liečivé látky, ktoré prakticky neinteragujú s ostatnými alebo pre nich nepôsobia ako asistent. Je to spôsobené skutočnosťou, že jej terapeutický účinok je lokálnej povahy, je sústredený na miesto poškodenia alebo poškodenia. Zložky sa absorbujú do krvi vo veľmi malom množstve. To vedie k tomu, že na ich stretnutie s inými látkami v tele sú potrebné extrémne vysoké dávky Caripainu, ktoré sa nikdy nepredpisujú..

Zo všetkých foriem karipainu je suchý balzam najviac vystavený iným liekom kvôli jeho podávaniu elektroforézou. Ale ani v tomto prípade neboli zaznamenané žiadne vedľajšie alebo rušivé účinky..

Okrem toho nie je nič známe o žiadnom vzájomnom účinku tejto drogy a alkoholu, a preto sa nevzťahuje na tie, ktorých príjem je obmedzený pri konzumácii malého množstva alkoholických nápojov..

Formy vydania a cena

Karipain sa vyrába v 4 typoch, zloženie sa líši v závislosti od formy, v ktorej sa vyrába:

 • Gel Ultra. Gélová hmota na vonkajšie použitie. Pozostáva zo všetkých zložiek okrem glukozamínu.
 • Krém sa môže mylne nazývať masťou. Má hustejšiu štruktúru. Vzorec zahŕňa papaín, kyselinu hyalurónovú, glukozamín hydrochlorid.
 • Suchý balzam. V zložení hlavnej zložky a lyzozínu.
 • Prášok Karipan Plus, tiež určený na elektroforézu. Vyrába sa na základe výťažkov z papáje, kolagenázy, lyzozýmu, bromelaínu.

Cena lieku závisí od cenovej politiky siete lekární, regiónu krajiny a formy výroby. Priemer gélu a krému bude stáť 650 - 660 s. Fľaša balzamu stojí asi 240 p. Karipain Plus sa predáva v baleniach po 10 kusoch. Cena jedného balenia je 1200 - 1700 r.

Dávkové formy a účinné látky

Existuje niekoľko foriem uvoľňovania drog:

 1. Suchý balzam alebo Caripain Plus. Predáva sa v nádobách s hmotnosťou 1 g. Balenie obsahuje 10 dávok.
 2. Cream. Predáva sa v skúmavke s hmotnosťou 50 g.
 3. Gél. Balenie obsahuje iba 30 g.

Dostupné sú aj tabletky, ale sú menej obľúbené..

Balzam vo forme prášku obsahuje nielen papaín, ale aj chymopapain a lyzozým. Zahrnuté sú pomocné látky, chlorid sodný a monohydrát laktózy. Bromelain a kolagenóza sa tiež pridávajú do suchého karipínu plus balzamu.

Krém obsahuje ako účinnú látku papaín, glukozamín hydrochlorid a kyselinu hyalurónovú.

Caripain Ultra Gel obsahuje papaín, ako aj chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, extrakt z bosvelia a transcutol.

Poskytnuté akcie, vlastnosti

Caripain, ktorého návod na použitie má rozdiely v opísaných vlastnostiach v dôsledku rozdielu účinkov 4 foriem, má vo všeobecnosti tieto priaznivé účinky na ľudské zdravie:

 • všeobecné posilnenie kostí a chrupavkových tkanív;
 • obnova funkcií chrbtice a kĺbov;
 • zníženie zápalu a opuchov;
 • aktivácia odtoku lymfy z postihnutých orgánov;
 • odstránenie bolesti v postihnutej oblasti;
 • zmenšenie veľkosti vertebrálnej prietrže;
 • zbaviť sa zovretých nervových zakončení;
 • zvýšený krvný obeh v poškodenej oblasti;
 • stimulácia lokálneho metabolizmu;
 • potlačenie mikrobiálnej a bakteriálnej aktivity;
 • dodatočná ochrana povrchu chrupavky;
 • pozitívny účinok na pokožku;
 • normalizácia všeobecnej schopnosti osoby aktívne sa pohybovať;
 • normalizácia pacienta.

štruktúra

V zmesi krému Karipain sa používajú tieto látky:

 1. Papain je enzým, ktorý sa získava z rastliny papáje. Má terapeutický účinok iba na chrupavku. Papain aktivuje denaturáciu proteínov, ktoré nie sú životaschopné bez ovplyvnenia zdravého tkaniva. V dostatočnej koncentrácii zložka ovplyvňuje medzistavcovú prietrž, ktorá prispieva k ich zjemneniu. Nervové zakončenie sa zmierňuje a bolesť sa zmierňuje. Regeneračné vlastnosti papainu obnovujú poškodené chrupavky a kožné tkanivo.
 2. Glukozamín je látka, ktorá aktivuje regeneráciu kĺbových tkanív a zlepšuje syntézu látok v bunkách. Je široko používaný v terapeutickej praxi, vykazuje pozitívne výsledky pri liečbe chorôb kĺbov a chrbtice. Glukozamín sa rýchlo vstrebáva kožnou bariérou a ovplyvňuje metabolické procesy v bunkách..
 3. Kyselina hyalurónová je zložka, ktorá je zvlhčovačom používaným v kozmetike a liečivej látke. Hyalurón je dôležitou zložkou synoviálnej tekutiny, ktorá zabraňuje deštrukcii chrupavky. Zakrýva kĺb, chráni ho pred negatívnymi vplyvmi a zmierňuje bolesť. Kyselina hyalurónová sa tiež podieľa na preprave živín do tkanív..

Indikácie pre použitie

Caripain sa môže používať nasledovne:

 • konzervatívna monoterapia existujúcej choroby;
 • prevencia kĺbových patologických stavov alebo relapsov;
 • účasť na režime kombinovanej liečby.

Lekári predpisujú lokálny liek pri identifikácii nasledujúcich chorôb:

 • „Syndróm tunela“;
 • osteochondrosis;
 • malá medziobratlová kýla;
 • spoločné zmluvy;
 • diskogénna ischias;
 • keloidné jazvy rôznych etiológií;
 • výčnelky stavcových diskov;
 • osteoartritída a artróza;
 • artritída a osteoartritída;
 • prietrž miechy a diskov.

Odborníci osobitne berú na vedomie účinnosť lokálneho lieku pri liečbe disketrických kýly vznikajúcich pri dlhodobom pobyte osoby vo vzpriamenej polohe. Chirurgia je predpísaná ako posledná možnosť. Predtým sa používa komplex konzervatívnych metód, ktoré zahŕňajú použitie Karipainu.

Droga pomáha zmierniť akútnu fázu patológie a používa sa aj pri ochorení v chronickej forme. Pri vertebrálnej hernii sa Caripain používa ako liek na elektroforézu alebo fonoforézu. Podobný terapeutický prístup zlepšuje tlmenie chrbtice..

Kedy použiť

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov a liečby chorôb pohybového aparátu. Indikácie na použitie zahŕňajú patológiu kĺbov a krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice vrátane:

 1. osteochondróza;
 2. Hernia hernias;
 3. radikulitida;
 4. výčnelok;
 5. Ochorenia kĺbov: artróza, artritída, burzitída;
 6. osteoartróza;
 7. Spoločné zmluvy.

Nie je neobvyklé predpisovať lieky v prípade tvorby keloidných jaziev a adhézií.

Čo je pozoruhodné, že produkt nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Je nežiaduce používať lieky

v detskom veku (do 15) rokov a počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na alergie na zložky, akútny zápal postihnutých štruktúr, sekvestráciu prietrže.

Inštrukcie na používanie

Návod na použitie Karipain, ktorého podrobné informácie o pravidlách používania jednotlivých foriem uvoľňovania informujú, by sa mal nanášať na pokožku presne v súlade s odporúčaniami výrobcov a ďalšími pokynmi lekárov..


Hlavné výhody lieku Caripain.

Gel Ultra je účinný pri liečení poranení kĺbov a pri zmierňovaní stavu pomocou medzistavcovej prietrže. Kompozícia sa musí aplikovať na postihnutú oblasť do 20 alebo 30 dní. Ak nebolo možné úplne vyrovnať sa s touto chorobou, potom sú potrebné opakované kurzy. Pauza medzi nimi by mala byť najmenej mesiac.

Jedna aplikácia gélu často stačí na odstránenie príčin a symptómov choroby. Pri zvlášť výraznej patológii je možné ďalšie pridanie elektroforézy s prídavkom práškov podľa Karipaina. Zoznam indikácií krému je rozsiahlejší..

Je to účinné, keď:

 • osteoatritis,
 • osteochondrosis;
 • osteoartróza v počiatočnom štádiu;
 • proliferácia spojivového tkaniva v mieste zahojenej lézie;
 • posun chrbtice.

Tiež sa predpisuje zrýchlenie hojenia rán a popálenín..

Krém je predpísaný na štandardnú vonkajšiu aplikáciu alebo podávanie pomocou fonoforézy. Dĺžka kurzu a prestávky medzi nimi sú podobné pravidlám pre aplikáciu gélu.

Podľa odborníkov je terapeutický účinok krému pri fonoforéze výrazne zvýšený, preto sa odporúča zvoliť ho pre fyzioterapiu a na lokálne použitie použiť gél, ktorého vzorec je optimálny pre externú aplikáciu a následnú penetráciu do krvi..

Dry Balm a Caripain Plus v prášku sa používajú výhradne na elektroforézu. Iné formy aplikácie nemajú prakticky žiadny účinok..

Pravidlá riedenia prášku:

 • Nalejte 1 fľašu do nádoby;
 • pridajte 10 ml vody na injekciu alebo fyziologického roztoku;
 • pridajte 2 - 3 kvapky dimexidu;
 • so zvýšenou citlivosťou vylúčte poslednú zložku.

Dĺžka liečby väčšiny chorôb je 20 až 30 zákrokov s jedným z typov prášku. Medzi jednotlivými zasadnutiami je potrebná prestávka 24 - 48 hodín. Druhý priebeh súčasného podávania sa môže začať o 2 mesiace.

Karipain Plus sa tiež aktívne používa na odstránenie medzistavcových prietrží do veľkosti 1 cm. Lekár predpisuje 2 alebo 3 cykly s prerušením. Procedúra trvá 20 minút. Na urýchlenie regenerácie sa odporúča kombinovať elektroforézu s lokálnym ošetrením postihnutej oblasti gélom.

Počas liečby akoukoľvek formou liečiva je významné obmedzenie fyzickej aktivity, najmä sily. U detí sa karipaín nepoužíva. V prípade potreby si pediatr vyberie z analógov, ktoré sú bezpečné pre dieťa, chondroprotektor.

V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne presné údaje o účinkoch účinných látok na vyvíjajúci sa plod, preto je používanie vonkajšej látky počas tehotenstva prísne zakázané. Ak existuje naliehavá potreba liečby počas dojčenia, dojčenie sa má presunúť na dojčenie.

Metódy pre fyzioterapeutov

Droga Karipain vo forme suchého balzamu sa úspešne používa na liečbu patologických stavov chrbtice. Štúdie ukázali, že účinnosť lieku dosahuje 90%. V približne polovici prípadov boli zlepšenia také významné, že pacienti, ktorí odporúčali chirurgický zákrok pred liečebným cyklom, ho už nepotrebovali po podrobení sa fyzioterapii. Ruskí lekári používajú liek na choroby a poruchy, ako sú:

 • kĺbové kontraktúry po mŕtvici a poúrazové kontrakty;
 • keloidné jazvy rôznych etiológií;
 • neuritída tvárového nervu;
 • spinálnej a mozgovej arachnoiditídy;
 • syndróm tunela;
 • artróza;
 • ramenná lopatková periartritída.

Podľa odborníkov je terapeutický účinok Karipainu podobný ako u Karipazimu, ktorý bol predtým dodávaný z Gruzínska. V roku 2005 sa dovoz tohto analógu do Ruska zastavil.

Vedľajšie účinky

Jednou z hlavných výhod lokálneho lieku je minimum nežiaducich účinkov z tela.

Najčastejšie sa vyskytujú počas alebo po elektroforetickom postupe a prejavujú sa rôznymi formami alergií:

 • kožné vyrážky;
 • vzhľad červených škvŕn;
 • akútne svrbenie;
 • miestne alebo všeobecné zvýšenie teploty.

Príčinou takýchto reakcií sú niekedy vírusové a infekčné choroby, ktoré neboli vyliečené pred zasadnutím. Ak je alergia dôsledkom zvýšenej citlivosti pacienta, potom by sa mala znížiť súčasná sila a skrátiť trvanie procedúr..

Vedľajšie účinky spôsobené krémom alebo gélom vyžadujú okamžitú lekársku pomoc. V zriedkavých prípadoch je liek nahradený analógom, ale častejšie terapiou perorálnymi antihistaminikami alebo lokálnou aplikáciou hydrokortizónu..

Recenzie spotrebiteľov

Karipain plus mi pomohol zbaviť sa celej „kytice“ nepohodlia. Bola to závraty, občas začula v hlave hluk, s ťažkosťami otočila krk. Urobila röntgen, lekár sa pozrel na obrázky a povedal, že časom nemôžem otočiť krk a teraz musím konať. Prešiel 30-dňovým priebehom elektroforézy. Dlhé a drahé, ale kam ísť. Teraz je prestávka, lekár hovorí, že na úplné uzdravenie potrebujete ďalšie 2 - 3 kurzy, aj keď sa teraz cítim oveľa lepšie. Ešte som sa nerozhodol, či budem pokračovať v liečbe: cena „uhryznutí“ lieku.

Elena, Yuryevets

Naozaj sa mi páčilo, ako funguje liečivý gél Karipain Ultra. Je to drahé a je ťažké ho získať v lekárňach, ale výsledok stojí za to hľadať presne tento liek. Mal som bolesti chrbta a lekár nevedel, aký liek na predpis predpísať, a predtým som už ultragél používal na svoje vlastné riziko a bolesť zmizla. Musel som sa priznať, a potom, po konzultácii, s lekárom som sa rozhodol, že budem pokračovať v užívaní tohto lieku. Všetko ostatné nepomohlo.

Eugene, mesto Murom

Môžem len poďakovať tvorcom za tento úžasný liek. Elektroforéza sa uskutočňovala iba v dvoch cykloch, takže tu nebola žiadna stopa medzistavcovej prietrže.
Gennady, Pereslavl-Zalessky

kontraindikácie

Hlavným dôvodom odmietnutia liečby lokálnymi drogami je precitlivenosť na jednu z látok v kompozícii.

Nemali by ste sa uchýliť ku Karipainu v akejkoľvek podobe s:

 • chronicky zvýšený tlak;
 • narušenie srdcového rytmu;
 • akútny zápal mäkkých tkanív;
 • prolaps disku za miechovým kanálom;
 • prítomnosť mechanického poškodenia kože;
 • ťažké akné v mieste aplikácie.

recenzia

Odporúčame vám, aby ste si preštudovali recenzie lekárov a pacientov týkajúce sa krému a gélu Karipain:

Oleg, 35 rokov, Moskva: „Som ortopedický chirurg a často sa u svojich pacientov stretávam s chorobami kĺbov a stavovcovými kýlami. Pred zavedením drogy Karipain do praxe študoval prehľady týkajúce sa Karipainu a osvedčení Európskej únie. Krém funguje, pretože tkanivo prietrže je čiastočne lyzované pôsobením účinnej látky - enzýmu papája. Prípravok je vyrobený z vysoko kvalitných surovín a má priaznivý vplyv na chrupavku a spojivové tkanivo. ““

Olga Alexandrovna, 56 rokov, Petrohrad: „Môj lekár predpísal Karipainovi bolesť v chrbtici a poradil mi, aby som s touto drogou absolvoval kurz fyzioterapie, ak je to možné. Celkovo som s Karipainom prešiel 10 elektroforetickými postupmi. Cítim sa veľmi dobre, bolesť je preč a výsledky testov sú dobré. “

Valentina Yakovleva, 47 rokov, Jaroslavľ: „Dostal som predpísaný karipainový krém na ťažkú ​​artrózu kolenného kĺbu. Artrológ odporúča krém presne, pretože je vhodné ho používať - ​​musíte ho aplikovať dvakrát denne na bolestivý kĺb. Existuje tiež gél Ultra Karipain, ale nenašiel som ho v lekárni. “

Svetlana, 29 rokov, Sevastopoľ: „Dostala som gél Karipain pre matku, často má bolesti chrbta. Mama aplikovala 2-krát denne na odporúčanie lekára. Cítila sa lepšie (bolesť odišla, jej chrbát nie je „dosť“) a jej nálada je lepšia. Teraz často chodí so svojimi vnúčatami. "

špeciálne pokyny

Karipain, ktorého návod na použitie obsahuje všetky potrebné informácie o nástroji, sa líši v niektorých charakteristikách použitia uvedených v anotácii..

 • Lieky sa predpisujú až po vyšetrení pacienta.
 • Minimálny vek liečby karipainmi je 15 rokov..
 • V prípade ochorení obličiek a pečene pri chronickom priebehu liečby sa vykonáva prísne pod dohľadom lekára..
 • Odporúča sa kombinovať použitie lieku s liečebnými postupmi: cvičebná terapia, bazén, masáž, manuálna expozícia.
 • Počas liečby je povolené používať alkoholické nápoje, ale v malých dávkach.
 • Obal by sa mal vymeniť, ak bol poškodený - porušením podmienok tesnosti a skladovania sa zvyšuje účinnosť fermentovaného prípravku, ale významne sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií..

Funkcie aplikácie

Na sekvestráciu prietrže a foramennálnej polohy sekvestrácie sa nepoužívajú žiadne dávkové formy.

Krém a gél sa nanášajú trochu, vrstva malej hrúbky. Bandážovanie postihnutej oblasti nie je potrebné. Postupy nevynechajte, inak sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Použitie lieku elektroforézou sa uskutočňuje výlučne pod dohľadom lekára na klinike. Nezávislé vykonávanie postupov nie je povolené.

Okrem liečby, ochorenie pohybového aparátu, sa liek používa na liečbu jaziev keloidného typu. V tomto prípade sa na poškodenú oblasť aplikuje trochu látky..

Detské choroby chrbtice a kĺbov sa týmto liekom neliečia. Lekár predpisuje ďalšie povolené chondroprotektívne látky.

Štúdie o vplyve lieku na vývoj plodu a tehotenstvo sa neuskutočnili, preto by budúce matky nemali tento liek používať. Počas liečby je potrebné dojčenie prerušiť..

Po niekoľkých procedúrach sa môže patológia zhoršiť. Toto nie je dôvod na zastavenie liečby. Po 5 dňoch - týždeň sa zlepšia ukazovatele.

Návod na použitie Karipain kategoricky zakazuje jeho použitie ako liečiva na injekciu do žíl alebo svalov.

Názory lekárov na výhody a nevýhody v porovnaní s analógmi, účinnosťou a bezpečnosťou

Podľa lekárov je Karipain zvlášť vhodný na liečbu medzistavcovej prietrže pomocou elektroforézy. Zložky liečiva, ktorých zoznam obsahuje návod na použitie, zmäkčujú herniálnu formáciu a vylučujú zovretie. Ďalším pozitívnym účinkom je obnova štruktúry najbližších diskov chrbtice.

Znalecké posudky tiež potvrdzujú vlastnosti vzorca, ktoré majú viaczložkový účinok, ktorý vám umožňuje bojovať nielen s kýlami, ale aj so zápalovými ochoreniami kostí a kĺbov. Mnohí z arthrologov tvrdia, že Karipain má z hľadiska účinnosti a účinnosti významný prínos v porovnaní s liekmi s podobnými účinnými látkami..

Existujú tiež dôkazy o vysokej úrovni bezpečnosti pre zdravie, ktorá povzbudzuje zdravotníckych odborníkov, aby predpisovali liek takmer od okamihu, keď sa objaví na farmaceutickom trhu..

vlastnosti

Pôsobenie lieku je primárne založené na vlastnostiach jeho troch účinných látok, ktoré sa extrahujú z mliečnej šťavy z papáje - papaínu, chymopapainu a lyzozýmu. To všetko sú enzýmy rastlinného pôvodu, ktoré sú schopné lýzy nekrotických štruktúr. Vytvárajú priaznivé podmienky pre osteogenézu a angiogenézu. V prípade prietrže sa tieto enzýmy prenikajú, akumulujú sa v zóne svojho vzhľadu a zjemňujú ju. Výsledkom je, že rýchlo a s istotou klesá.

Jednou z hlavných výhod papaínu je jeho schopnosť podporovať syntézu kolagénových vlákien, ktoré hrajú vedúcu úlohu pri regenerácii chrupavkového tkaniva a pri rekonštrukcii vláknitého prstenca v disku..

Hlavnou črtou Karipainu je teda schopnosť rýchlo zastaviť akékoľvek zápalové procesy v oblasti hrebeňa a kĺbov. Vďaka nemu sa intercostálne disky regenerujú rovnako ako tkanivo chrupavky. Bolesť postupne mizne. Zložky liečiva významne zlepšujú obehové procesy v tkanivách..

analógy

Lekárski odborníci radia niekoľko mastí a gélov, ako aj systémových činidiel na orálne podávanie, medzi analógy Karipainu.

 • Karipazim. Riešenie pre lokálnu aplikáciu. Používa sa iba na elektroforézu v patológiách chrbtice. Srdcom tohto nástroja je papaín. Priemerná cena fľaše je 150 r.
 • Nise. K dispozícii vo forme krémového gélu. Používa sa na odstránenie zápalu svalového tkaniva a systému kostnej chrupavky. Hlavnou zložkou je nemesulid, nesteroidná protizápalová látka. Jedna trubica bude stáť 300 r.
 • Nimesulid. Má mnoho foriem uvoľňovania, medzi ktorými je masť a gél. Aktuálny komponent má rovnaký názov. Používa sa na liečbu artritídy a iných patologických ochorení kĺbov. Účinne zmierňuje bolesť a znižuje zápalový proces. Priemerná cena je 130 rubľov.
 • Nimesil. Prášok na perorálnu suspenziu. Hlavnou zložkou je nemesulid. Hlavným účinkom je odstránenie bolesti rôznej lokalizácie. Účinné pri kĺbových léziách. Môžete si kúpiť prášok za 600-700 r.
 • Prolide. Nesteroidné analgetikum. Odporúča sa na zápalové procesy chrbtice, kĺbov, ODS. Pôsobí iba v léziách bez ovplyvnenia zdravých orgánov a tkanív. Vyrába sa vo forme tabliet, ktoré sa rozpúšťajú pôsobením slín. Cena 10 tabliet je asi 100 r.
 • Sirdalud. Liečivo je tizanidín. Uvoľňovacia forma - tablety na perorálne podanie. Odstraňuje svalové kŕče pri chorobách chrbtice. Približné ceny za liek - 220 - 360 r.
 • Tizanil. Prášky na odstránenie bolesti pri poraneniach miechy. Vyrábajú sa na základe tizanidínu. Nákup liekov bude stáť 130 p. a vyššie.

Ignorovanie bolesti a nepohodlia v kĺboch ​​a chrbtici môže viesť k vážnym následkom vrátane straty pohyblivosti. Je potrebné poradiť sa s lekárom v skorých štádiách a získať účinný režim liečby.

Ak je predpísané Karipain, je dôležité dodržiavať všetky odporúčania a pokyny lekára. Vzhľadom na účinnosť a bezpečnosť lieku sa podľa lekárov v počiatočnej fáze ochorenia môžete s ochorením úplne vyrovnať v krátkom čase..

Autor: Dakian Anna Vladimirovna (šaliad)

Liečba medzistavcovej prietrže

Prípravky založené na rastlinných materiáloch extrahovaných z papájového ovocia sa používajú v zahraničí už 10 rokov. Účinnosť liečby potvrdzujú známe výskumné ústavy. Lyzozým a papaín, ktoré pôsobia ako hlavné účinné látky, urýchľujú regeneráciu tkaniva kolagénovej chrupavky tvoriacej medzistavcové platničky..

V procese aplikácie Karipain ovplyvňuje patologickú tvorbu - prietrž. Zmäkčuje a zmenšuje objem. V mnohých prípadoch to stačí na vylúčenie zovretých nervov, po ktorých pacient prestane pociťovať bolesť. Tkanivá medzistavcového kotúča sa stávajú elastickými a elastickými, chrbtica obnovuje svoj tvar a začína plne vykonávať svoje funkcie. Účinok Karipainu sa netýka iba problematického stavca, ale aj niekoľkých susedných stavov, v dôsledku čoho sa zahojí chrbtica..

Karipain sa môže používať v kanceláriách, v ktorých je vybavenie na elektroforézu alebo elektroforézu. Odporúča sa aj na použitie doma. Na zvýšenie účinku má pacient prijať ďalšie opatrenia. Zoznam, čo pomáha k urýchleniu obnovy:

 • LFK, posilnenie svalov krku, brucha a chrbta;
 • užívanie protizápalových liekov;
 • manuálne terapeutické sedenia;
 • opatrné natiahnutie chrbtice;
 • masáž.

Metódy liečby sa vyberajú s prihliadnutím na aktuálny stav pacienta. V niektorých prípadoch nie je možné operáciu upustiť, a to aj pri silnej bolesti, zhoršenom toku krvi alebo štípaní nervov. Okrem toho, oddelená prietrž vyžaduje chirurgický zákrok.

Existujú situácie, keď je lepšie nepoužiť gél a krém. Napríklad by sa liek nemal používať, ak sa vyskytnú zápalové procesy v tkanivách alebo sa pozoruje sekvestrácia prietrže, zatiaľ čo sekvestrácia má foraminálne usporiadanie..

Toto je uvedené v návode na použitie karipainu. Podľa recenzií analógy s cenou nižšou ako pôvodná droga rovnako pomáhajú, ale ich použitie musí byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom. Lieky zodpovedajúce farmakologickej skupine:

Cena, za ktorú si môžete kúpiť rôzne liekové formy Karipainu, závisí od objemu balenia a regiónu predaja. V Petrohrade stojí liek na kapsulu 1038 p. v balení po 60 ks. objem 700 ml. Krém v skúmavke s objemom 50 ml bude stáť 647 strán. a vyššie. Náklady na balzam číslo 10 začínajú na 197 s. a dosahuje 225 s.

Indikácie a kontraindikácie

Použitie liekov by sa malo vykonávať presne podľa indikácie. S pomocou lieku sa lieči:

 • výčnelky;
 • osteochondrosis;
 • osteoartritída;
 • osteoartritída.

Ak má pacient bolesti chrbtice, odporúča sa používať lieky. Caripain sa často používa na elektroforézu. Ak je pacientovi diagnostikovaná hernia medzistavcovej platničky, potom sa preukáže, že používa krém. Použitie lieku sa odporúča pri diskogénnej radikulitíde. Tento liek je predpísaný na potláčanie kĺbov a iných chorôb chrbtice a kĺbov.

S pomocou lieku sa liečia koloidné jazvy bez ohľadu na ich pôvod. Tradičná medicína vyžaduje použitie lieku na ultrazvukovú diagnostiku. S jeho použitím sa uskutočňuje elektroforéza a fonoforéza. Vďaka lieku sa tiež vykonáva fyzioterapia..

Pred použitím liekov sa odporúča dodržiavať dôležitý stav - zvážiť kontraindikácie. S individuálnou intoleranciou zložiek lieku je jeho použitie prísne zakázané.

Tento roztok sa nepodáva intravenózne alebo intramuskulárne, ak má pacient akútne zápalové ochorenia. Kontraindikácia pri použití lieku je sekvestrácia hernie disku. Pacientom sa injekcia nepodáva, ak sa sekvestrácia prietrže nachádza framinalne. Používanie lieku na liečbu detí je prísne zakázané.

Kontraindikácie a nežiaduce reakcie

Všetky masti určené na vonkajšie použitie nie je možné aplikovať na poškodenú pokožku. Po aplikácii si dôkladne umyte ruky mydlom, aby sa krém nedostal na sliznicu. Pretože sa liek vyrába na rastlinnej báze, vedľajšie účinky sú minimálne - alergická reakcia vo forme vyrážky, ľahkého opuchu alebo pálenia na pokožke. Pri takýchto príznakoch je lepšie umyť masť z tela a prijať antihistaminikum.

 • individuálna intolerancia;
 • zápalové procesy v akútnom štádiu;
 • herniovaný disk so sekvestráciou;

Výrobca upozorňuje na zákaz používania lieku u detí. Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o účinkoch Karipainu počas gravidity a laktácie, preto je lepšie prestať s jeho používaním počas tohto obdobia..

Doktor, doktor najvyššej kategórie Sergej Ivanovič Parusov, odpovedá na nové otázky lekárov a pacientov týkajúce sa užívania drog série Karipain. Sergej Ivanovič, spomínam si, na liečbu ktorých chorôb sa používajú prípravky Karipain? Prípravky série Karipain sa používajú na liečenie chorôb pohybového aparátu, odstraňovania kontraktúr a keloidných jaziev. Uvediem zoznam hlavných chorôb, pri ktorých je Karipain účinný: - diskogénna ischias; - medzistavcová prietrž; - výstupok; - osteochondróza; - artritída; - artróza; - keloidné jazvy; - kontraktúry. Pre každé ochorenie je výhodné použiť špecifickú formu uvoľňovania Caripainu alebo ich kombinácie. Aké sú súčasné formy vydania série karipainov? V súčasnosti je séria Karipain zastúpená tromi formami uvoľnenia: suchý balzam „Karipain“ fl. 1 g (na elektroforézu); balzam na sucho "Karipain Plus" fl. 1 g (na elektroforézu); krémová skúmavka „Karipain“ 50 ml (na vonkajšie použitie a fonoforézu). Upozorňujem na skutočnosť, že jediným výrobcom ochrannej známky Karipain je spoločnosť NPK AS-COM, Moskva. Opíšte liek „Karipain Plus“, pretože je pre našich čitateľov najmenej známy. Caripain Plus je jedinečný multienzýmový prípravok, ktorý nemá analógy. Je určený na účinné ošetrenie medzistavcových prietrží, osteochondrózy, keloidných jaziev a adhézií. Jeho klinická účinnosť je o 15–18% vyššia ako v prípade dobre známych liekov obsahujúcich papaín. Liečebný účinok je najbližší suchému balzamu „Karipain“ fl. 1 g. Zloženie „Karipain Plus“ obsahuje enzýmy - papaín, lyzozým, bromelaín, kolagenáza, proteáza a skupina pomocných látok. Zásadný rozdiel medzi liekmi Karipain Plus a liekmi predchádzajúcej generácie je prítomnosť v jeho zložení pri určitej koncentrácii dvoch enzýmov - kolagenázy a bromelaínu. Bromelain je skupina sulfohydrylproteolytických enzýmov odvodených od Ananas comosus (ananás). Hlavnou zložkou bromelaínu je sulfohydrylproteolytická frakcia. Bromelain tiež obsahuje peroxidázu, kyslú fosfatázu, niekoľko druhov proteázových inhibítorov a organicky viazaný vápnik. Bromelain má výrazné dekongestívne, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, zabraňuje ateroskleróze, urýchľuje hojenie rán a tiež priaznivo ovplyvňuje tkanivo chrupavky. Kolagenáza je enzým získaný z pankreasu kráľa kraba. Kolagenáza selektívne pôsobí na hlavné zložky spojivového tkaniva. Životaschopné svaly, granulačné tkanivo a epitel nie sú týmto enzýmom ovplyvnené. Kolagenáza sa používa na liečbu keloidných jaziev, kontraktúr, jaziev. Zavádza sa pozitívnym pólom elektroforézou. V súčasnosti dostupné štatistiky naznačujú, že Karipain Plus je nová vysoko účinná enzýmová liečba osteochondrózy a medzistavcových prietrží, kĺbových kontraktúr, keloidných jaziev rôzneho pôvodu, adhézií, artrózoartritídy veľkých kĺbov. Aká je najlepšia forma uvoľnenia karipainu v závislosti od diagnózy? Ako som už uviedol, na liečbu medzistavcových prietrží a výčnelkov je lepšie použiť suché balzamy Karipain alebo Karipain Plus elektroforézou v priebehu 20 - 30 procedúr. Prestávka medzi kurzami 45 - 60 dní. Počet kurzov je od 1 do 3. Chcem poznamenať, že Karipain Plus je o 15 až 18% účinnejší vo svojich liečivých vlastnostiach. Po elektroforéze v noci sa odporúča votrieť karipainový krém do celej chrbtice. Na liečenie osteochondrózy, výčnelkov a malých medzistavcových hernií sa karipainový krém často používa fonoforézou (ultrazvuk) alebo kombináciou elektroforézy balzamu Karipain s trením karipainového krému cez noc. Pri artritíde a artróze sa používa hlavne krém Caripain. Používa sa pri fonoforéze alebo bežnom trení 2-3 krát denne. Na liečenie artrózy a artritídy veľkých kĺbov sa niekedy používa elektroforéza lieku Karipain Plus. Všetky spôsoby použitia prípravkov Caripain boli podrobne opísané v predchádzajúcich číslach tohtoročného časopisu. Chcem venovať pozornosť tomu, aby ošetrujúci lekár vybral konkrétnu taktiku liečby. Sergej Ivanovič, aké vedľajšie účinky sa vyskytujú pri používaní prípravkov Karipain a ako sa im vyhnúť? Hlavným vedľajším účinkom všetkých liekov obsahujúcich papaín sú alergické reakcie. V zásade sa vyskytujú pri zavádzaní liekov elektroforézou. Zvyčajne sa prejavujú svrbením, vyrážkami a začervenaním kože v blízkosti elektródových vankúšikov. Niekedy dochádza k nárastu telesnej teploty. Aby sa zabránilo týmto prejavom počas liečby Karipainom, telo by nemalo mať akútne zápalové procesy a infekčné ochorenia. Pred liečbou Karipainom musia byť odstránené. V prípade alergických reakcií sa odporúča antihistamínová terapia, skrátenie času elektroforézy, zníženie sily prúdu a zníženie množstva dimexidu pridaného do roztoku karipainu. V prípade alergických reakcií na krém Karipain sa odporúča znížiť množstvo krému použitého na trenie alebo ultrazvuk. Tieto opatrenia spravidla postačujú na zníženie alebo odstránenie alergických reakcií, ale ak sa alergia stane akútnou a pretrváva, lekár sa môže rozhodnúť ukončiť ďalšiu liečbu, ale také prípady sú veľmi zriedkavé. Ako často sa používajú prípravky karipainov? Prípravy série Karipain sa v procese ošetrenia veľmi osvedčili, a preto sú v Rusku pomerne široko zastúpené. Vďaka relatívne nízkym nákladom a ľahkému použitiu, dokonca aj pri komplexných chorobách, sa lieky Karipain v tomto roku stali veľmi populárnymi. Podľa mojich údajov sa Karipain používa v 47 regiónoch Ruska vo viac ako 200 klinikách a lekárskych centrách. Prípravky Karipain boli úspešne zaregistrované aj na Ukrajine av Kazachstane, kde sa tiež úspešne používajú. Podrobnejšie informácie o spoločnosti Karipain nájdete na internetových stránkach: www.caripain.ru (o fľašiach) a www.karipain.ru (o smotane).

Konverzáciu viedla farmakologička Semenova Tatyana Petrovna.

Polyklinický časopis, č. 6 2007, s. 90–91

liečba

Pred lekárskym zákrokom je potrebné podrobiť sa dôkladnému vyšetreniu, aby sa zistilo presné miesto bolestivých ohnísk. Špecialista, ktorý bude liečiť Karipazim, by mal jasne poznať veľkosť a smer výčnelkov chrbtových útvarov..

 1. Pracovný roztok sa pripravuje z jednej fľaše prášku, 10 ml soľného roztoku a 3 kvapiek Dimexidum. Posledne menované je potrebné, aby boli tkanivá náchylnejšie na prienik hlavného liečiva. Všetky prostriedky sa musia zohriať na teplotu blízku + 38 ° C.
 2. Do nádoby sa vložia dve impregnačné vložky s pripravenou tekutinou, vo vnútri ktorej je filtrovaný papier.
 3. Postup sa vykonáva pomocou špeciálneho prístroja. Jedna podložka sa umiestni na pozitívnu elektródu a aplikuje sa na oblasť lézie, napríklad na spodnú časť chrbta. V tomto prípade sa do žalúdka umiestni podložka umiestnená na zápornej elektróde.
 4. Počiatočný prúd nesmie prekročiť 15 mA. Počas procedúry by sa mala postupne zvyšovať na základe citlivosti pacienta.
 5. Čas prvého zasadnutia by nemal trvať dlhšie ako 10 minút. Zakaždým, keď sa zvýši a nastaví na 20 minút.
 6. Ihneď po zákroku musíte trieť „Papain Active“.
 7. Liečba sa vykonáva každý mesiac. Po 45 - 60 dňoch sa kurz opakuje. Celkovo môžu byť dve alebo tri.

Je dôležité si uvedomiť, že táto metóda liečby nie je nezávislá. Spravidla sa používa pri komplexnej liečbe, pri použití iných liekov alebo techník.

indikácia

Droga pomáha eliminovať:

 • venózna trombóza obličiek a dolných končatín;
 • upchávanie krvných zrazenín v pľúcach alebo ich vetvách;
 • komplikácie tromboembólie, vyjadrené pri fibrilácii predsiení;
 • periférna arteriálna embólia sprevádzaná mitrálnym ochorením srdca;
 • konzumácia koalugopatie vo všetkých formách;
 • mikrotromby;
 • poruchy krvnej mikrocirkulácie spôsobené hemolytikuremickým syndrómom, glomerulonefritída, nútená diuréza;
 • akútna forma koronárneho syndrómu, keď zvýšenie ST segmentu v štúdiách EKG nie je trvalé.

Dôvodom vymenovania heparínu môže byť infarkt myokardu s nadhodnotením kardiogramu segmentu ST, ktorý je spôsobený:

 • trombolytická terapia;
 • primárna perkutánna koronárna vaskularizácia;
 • priaznivé podmienky pre výskyt trombózy žíl a tepien.

Pomocou heparínu sa počas krvnej transfúzie a hemoadylyzy zabráni zrážaniu krvi.

Nástrojom je spracovanie periférnych žilových katétrov.

Aký prospešný je účinok karipainu na ľudí?

Účinnosť použitia liekov sa overuje empiricky. Štúdie zahŕňali pacientov patriacich do rôznych vekových skupín. Experimenty ukázali, že liek „Karipain“ má pozitívny výsledok:

 • aktivuje svalový tonus;
 • prispieva k obnoveniu neurologického stavu;
 • zlepšuje štruktúru kostí;
 • aktivuje biochemické parametre chrbtice.

Užívanie lieku zlepšuje celkovú pohodu, a teda aj náladu pacientov!

Karipazim gél

Ako pomocné látky slúžia liekové formy vo forme gélov a mastí "Karipazima". Ako je uvedené vyššie, používajú sa po lekárskych zákrokoch s elektroforézou.

Gél "Papain Active" má dve oblasti použitia: v kozmetike a na ošetrenie kýly chrbtice a kĺbov. Vďaka enzýmu papaín sa mikrocirkulácia krvi zlepšuje a proces starnutia pokožky sa zastavuje. Po určitom čase po použití tohto nástroja sa vonkajšia vrstva epidermy stáva elastickou a vyzerá zdravo.

Karipazimový gél je určený na starostlivosť o pleť po elektroforéze. Má proteolytický účinok podobný použitiu trypsínu alebo chymotrypsínu..

Gél podobné činidlo má rovnaké zloženie ako liečivo v práškovej forme. Nepreniká do hlbších vrstiev pokožky, takže neovplyvňuje systémovo systematicky. Je tiež predpísaný na ťažké popáleniny a na obnovu kožných buniek. Gél sa dobre vyrovnáva s čistením postihnutých ložísk, v prípade zrnitých rán, čo urýchľuje proces odpadávania starých tkanív.

Rezistencia na heparín

U niektorých pacientov (od 3 do 30%) môže podávanie heparínu spôsobiť neprimeranú odpoveď. Ďalej hovoríme o štandardnej dávke, ktorej použitie za normálnych podmienok poskytuje požadovaný terapeutický účinok. Rezistencia na heparín sa zvyčajne stáva následkom:

 • trombocytóza a trombocytopénia;
 • infekcie
 • zníženie množstva albumínu na 35 g / l;
 • trombolické komplikácie;
 • vysoký klírens heparínu;
 • zvýšené hladiny antitrombínu III;
 • predoperačná príprava;
 • relatívna hypovolémia.

GPR sa najčastejšie vyskytuje u starších ľudí, tehotných žien a počas dojčenia. V dôsledku zhubných nádorov sa môže vyskytnúť neobvyklé vnímanie liečiva.

Opis účinnej látky

Caripain je rastlinný prípravok založený na chymopapaine (papaíne), proteináze, lyzozýmu, chondroitíne a kyseline hyalurónovej. Pôsobenie každej zložky obsiahnutej v jej zložení je odlišné..

Papain - hlavná účinná látka - priamo ovplyvňuje medzistavcové platničky, obnovuje štruktúru a zvyšuje ich pružnosť, čo zlepšuje znehodnocovanie všetkých častí chrbtice. To sa deje v dôsledku enzymatickej deštrukcie neživotaschopných proteínových molekúl a vytvorenia podmienok pre optimálnu rýchlosť regenerácie a syntézy chrupavkového tkaniva. Proteináza a lyzozým ovplyvňujú proces tvorby kolagénu a urýchľujú syntézu nového tkaniva chrupavky, čím eliminujú bolesť a zmierňujú zápal spôsobený deštrukciou tkaniva chrupavky. Chondroitín a kyselina hyalurónová, ktoré dopĺňajú zloženie liečiva, sú hlavnými stavebnými materiálmi na výrobu nových kĺbových tkanív a intraartikulárnej tekutiny, akoby boli zabudované do zničenej štruktúry chrupavky hyalínu a pokrývali poškodené oblasti..

Karipain - jedinečné a moderné liečivo na konzervatívnu liečbu osteochondrózy, artritídy a herniovaných diskov.

Účinnosť liečby pomocou tohto liečiva sa blíži 80-90%, a to aj v komplikovaných formách ochorenia. U polovice pacientov, ktorí potrebovali chirurgickú liečbu, po ukončení liekovej terapie liekmi obsahujúcimi papaín bola potreba chirurgického zákroku preč.

Čo môže nahradiť Karipain?

Pretože karipain je pomerne drahá droga, nie je prekvapujúce, že veľa ľudí dúfa, že použije lacnejší analóg. Bohužiaľ však neexistujú žiadne lieky, ktoré by mali rovnaké zloženie a účinok - ide o jedinečný nástroj. Je možné použiť aj iné lieky, ktoré sa používajú na liečbu patológií pohybového ústrojenstva:

Čo môže nahradiť betagistín? - zaznamenať si.

Existuje ďalšie liečivo gruzínskeho pôvodu, podobné zložením - Karipazim. Obsahuje tiež extrakt z papáje a úspešne sa používa na liečbu medzistavcovej prietrže a osteochondrózy. Vzťahuje sa to na lacnejšie lieky - cena začína od 110 rubľov. Nájdenie v lekárňach je však dosť ťažké.

Dôsledky predávkovania

Hlavným príznakom predávkovania heparínom sodným je krvácanie. V tomto prípade na odstránenie tohto fenoménu stačí prestať s užívaním drogy. Ak je krvácanie dosť rozsiahle, potom aktivita heparínu je potlačená sulfátom tiamínu v množstve 1 mg na 100 IU heparínu. Vsádzanie 1% roztoku neutralizátora sa uskutočňuje do žily pri nízkej rýchlosti. Množstvo vstreknutého protamínu nemá za 10 minút prekročiť 5 ml. Vzhľadom na zrýchlený metabolizmus heparínu sodného by sa mala dávka protamíniumsulfátu postupne znižovať.

Protamín sulfát môže spôsobiť závažné vedľajšie účinky, niekedy smrteľné. Jeho použitie je povolené výlučne v nemocnici so špeciálnym vybavením v prípade naliehavej potreby..

Vlastnosti liečiva

Vďaka svojej schopnosti urýchliť rozklad bielkovín ovplyvňuje krém Karipain jeho rozklad v odumretých tkanivách zdroja zápalu. Toto zasa:

 • urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív;
 • eliminuje bolesť;
 • antimikrobiálny účinok;
 • zlepšuje stav chrupavky;
 • pomáha znižovať medzistavcovú prietrž;
 • zlepšená pohyblivosť kĺbov;
 • odstránenie opuchov;
 • aktivácia prietoku krvi v postihnutých oblastiach;
 • spevnenie kostí;
 • protizápalový účinok;
 • obnova synoviálnej tekutiny v kĺboch;
 • spomalenie deštrukčných procesov v tele;
 • zlepšený metabolizmus v chrupavke;
 • antioxidačný účinok.

Pri použití gélu Karipain alebo jeho inej formy sa proces hojenia urýchli a zvyšuje sa účinok liečby alebo fyzioterapeutických procedúr..

Čo je kýla?

Kýla je muskuloskeletálne ochorenie, ktoré sa vyskytuje ako výsledok premiestnenia medzistavcových platničiek. Na vonkajšej strane vláknitého chrupavkového útvaru je prasknutie vláknitého prstenca, ktoré má dôležitú úlohu. Obal pozostávajúci z kolagénových vlákien drží na určitom mieste buničité jadro, ktoré nesie hlavné zaťaženie, keď človek vykonáva rôzne pohyby a zdvíha závažia. Medzistavcové platničky slúžia ako tlmiče nárazov pre ľudí a poskytujú flexibilitu hrebeňu. Ak je vláknitý prstenec poškodený, jadro sa posúva a spinálna hmota presahuje to..

Najmä degeneratívne zmeny sú komplikáciami po osteochondróze a považujú sa za dystrofické. Strata vláknitého prstenca je sprevádzaná kompresiou nervového koreňa, ktorá v konečnom dôsledku spôsobuje neznesiteľnú bolesť.

Analógy heparínu sodného

Liek má veľa analógov, ktoré nemajú významný rozdiel v zložení, ale líšia sa cenou, formou uvoľňovania a objemom. Najobľúbenejšie sú výrobky vyrábané v USA, Japonsku a západnej Európe. Analógy heparínu z východnej Európy na domácom trhu predstavujú známe farmakologické firmy: Actavis, Gideon Richter, Hexal, Teva a Aegis. Domáce drogy sa tiež líšia v kvalite a významne profitujú z ceny.

Vonkajšia forma heparínu je účinne nahradená Trombless, Lavenum, Lyoton 1000, Heparin-Akrikhin 1000, Thrombogel 1000.


Lyoton 1000 - účinný analóg heparínu na vonkajšie použitie

Výber analógu liečiva je čisto osobnou záležitosťou, ale konzultácia so špecialistom je povinná.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medzi diagnostikovanou kýlou pažeráka u dospelých sa častejšie vyskytuje kĺzavá kýla pažeráka, ktorá má svoje vlastné klinické vlastnosti..
V moderných podmienkach mladí ľudia často trpia osteochondrózou. Dôvodom je sedavý spôsob života, pretože aj my často trávime voľný čas pri počítači - samozrejme sedením.
Umbilická hernia u detí je varianta hernie prednej brušnej steny, pri ktorej k rozšíreniu vnútorných orgánov dochádza prostredníctvom rozšíreného pupočného krúžku. Umbilická kýla u detí je veľmi častá.