loader

Menu po operácii trieslovej kýly u mužov

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

Čo môžem v nasledujúcich dňoch jesť po operácii inguinálnej kýly

Trvanie zotavenia závisí od mnohých faktorov, z ktorých hlavným je výber typu anestézie. Pri lokálnej anestézii prechádza rýchlejšie a ak neexistujú žiadne komplikácie, na niektorých klinikách môže byť pacientom umožnené ísť po niekoľkých hodinách domov.

Po rehabilitácii po operácii sú pacienti ambulantní. Určite navštívia lekára, obliekajú sa. Ošetrujúci lekár sleduje priebeh pooperačného obdobia, v prípade komplikácií prijíma potrebné opatrenia na ich odstránenie.

Koľko času bude musieť pacient stráviť v nemocničnom lôžku po operácii vykonanej v celkovej anestézii?

Ak z nejakého dôvodu bolo potrebné operovať nie v lokálnej anestézii, počiatočné štádium regenerácie je predĺžené. V takom prípade bude musieť pacient stráviť 3 až 5 dní v nemocnici.
V pooperačnom období slabinovej prietrže u mužov sa osobitná pozornosť venuje prítomnosti edému, celkovému stavu pacienta a komplikáciám. Ak bolí rana v oblasti chirurgického švu bolesť, predpisujú sa lieky proti bolesti.

Možné následky inguinálnej operácie prietrže u mužov vznikajú v dôsledku individuálnych charakteristík pacienta, nedodržania požiadaviek lekára v pooperačnom období, v ojedinelých prípadoch chýb chirurgov (tzv. Iatrogénne komplikácie).
).

Iatrogénne látky zahŕňajú:

 • Porušenie integrity spermatickej šnúry. Vyskytuje sa to kvôli nedbanlivosti chirurga, keď sú poškodené semenníky, keď je kýla vyrezaná a herniálny vak je odstránený. To môže viesť k oslabeniu mužskej potencie, k narušeniu hormonálneho pozadia a spermatogenéze, čo následne hrozí atrofiou semenníkov a neschopnosťou oplodniť sa..
 • Infekcia rán po operácii. Je to veľmi nebezpečná komplikácia, pretože môže ohroziť rozvoj sepsy. V takýchto prípadoch sa predpisujú antibiotiká..
 • Poškodenie čreva počas operácie.
 • Krvácajúci. Môže mať aj vážne následky..

Ďalšie možné komplikácie vznikajúce po operácii trieslovej prietrže:

 • Hlboká žilová trombóza dolných končatín (zvyčajne sa vyskytuje u starších pacientov, ako aj u neaktívnych pacientov. Sprevádzaná bolesťou lýtkových svalov, rýchla únava dolných končatín. Aby sa zabránilo takýmto dôsledkom, predpisujú sa antikoagulanciá alebo trombolytiká)..
 • Dropsy semenníkov u mužov. Stáva sa to obojstranne aj obojstranne. Ľahko detegovaná: pozoruje sa zvýšenie mieška na postihnutej strane. Vyžaduje opakovaný chirurgický zákrok.
 • Testikulárny edém. Zvyčajne sa vyskytuje po operácii, v niektorých prípadoch prechádza nezávisle. Sprevádzaná bolesťou semenníkov.
 • Opätovný výskyt herniového výčnelku v dôsledku porušenia režimu v rehabilitačnom období: nadmerná fyzická aktivita, vzpieranie, náhle pohyby atď..
 • Infekcie v oblasti pooperačného švu.
 • Tvorba hematómu. Aby sa predišlo takejto komplikácii, musí sa ihneď po operácii aplikovať chlad (ľad).

V prípade porušenia režimu motorickej aktivity použitím neprijateľnej fyzickej námahy sa môže vyskytnúť pooperačná šva, hematóm a tiež recidíva prietrže.

V období rehabilitácie je potrebné pri výbere produktov dodržiavať jednoduché požiadavky. Výživa po operácii trieslovej prietrže musí byť vyvážená, vrátane všetkých potrebných živín a stopových prvkov. Môžete jesť často, ale v malých porciách. Hlavnou zložkou výživy, ktorá umožní človeku zotaviť sa po operácii, je bielkovina.

Účelom tejto diéty je normalizovať činnosť čriev a žalúdka, to znamená, že nie sú povolené potraviny, ktoré vyvolávajú zápchu, hnačku, plynatosť. Prvýkrát po operácii lekári predpisujú špeciálnu diétu a zdôrazňujú potraviny, ako sú ľahké obilniny, nízkotučné vývary a polievky, zemiaková kaša, varené ryby a mäso.

Z vašej stravy by mali byť vylúčené nasledujúce potraviny:

 • sladkosti;
 • ovocie;
 • výrobky z fazule;
 • údené mäso a korenené jedlá;
 • sladké pečivo, ražný chlieb;
 • mliečne výrobky, jogurty.

Na raňajky pacient zje jeden, najviac dva cookies, „Maria“ s nesladeným čajom. Je dovolené jesť malé množstvo marshmallows. Na obed vypite šťavu alebo teplý čaj. Na obed sa pripravuje mäsový vývar s ryžovou kašou bez oleja a na vode. Popoludňajšie občerstvenie pozostáva z čaju alebo kompótu. Na večeru pacient zje čaj a Maria cookies. Pred spaním môžete piť kefír alebo nízkotučný jogurt.

Na raňajky si môžete dať kašu vo vode. Bolo by lepšie, keby to bolo pohánka alebo ovsené vločky. Čerstvo vylisovaná šťava sa pripravuje na obed. Obed zahŕňa polievku s niekoľkými plátkami cibule, mrkvy, zemiakov a mäkkého mäsa rozdrvených na pyré. Môžete jesť dusenú kapustu a piť čaj. Na obed pacient pripravuje kúsok nakrájaného kurča a želé. Večera sa skladá z ryžovej kaše na vode a jogurte..

Na zajtra sú pripravené ovsené vločky, solená kaša bez oleja, syrový sendvič a sladký čaj. Druhé raňajky - sušienky bez náplne a šťavy. Na obed už môžete jesť šťouchanú polievku a dusené kuracie karé. Občerstvenie - želé alebo jogurt. Na večeru pacient zje malý kúsok vareného kurča s čajom.

Raňajky sa skladajú z pohánkovej kaše na vode, čaju so sušienkami. Druhé raňajky - vajcia, sušienky a čaj bez cukru. Obed už bude výdatný, zahŕňa nakrájanú zeleninu s kuracím mäsom a biele sušienky. Môžete piť kompot alebo čaj. Ľahké občerstvenie - želé alebo jogurt. Večera - uvarená ryba s hnedým chlebom.

Na raňajky pripravuje muž ovsenú kašu s malým množstvom masla, čaju a sušienok. Obed - čerstvo vylisovaná šťava s ovsenými sušienkami. Obed - rybí vývar, ryžová kaša, mäsové gule, dusené ovocie alebo sladký čaj. Občerstvenie - jogurt alebo želé. Večera zahŕňa pohánkovú kašu s maslom, sušienky Maria, dusené rybie koláče. Pred spaním môže človek vždy vypiť čaj alebo kefír s niekoľkými bielymi sušienkami.

Inguinálna hernia je vyčnievanie pobrušnice, ako aj vnútorných orgánov (napríklad črevných slučiek), ktoré ňou sú zakryté, do trieslovinového kanálika. Takéto hernie zaujímajú prvé miesto v prevalencii medzi herniovými výčnelkami brušnej steny a vyskytujú sa spravidla u mužov..

Inguinálna kýla môže byť buď vrodená alebo sa môže objaviť v priebehu času. Prvým symptómom je samozrejme výskyt výčnelku v trieslovinovej oblasti, ktorý je spravidla opravený, ale potom opäť vyčnieva. Kýla môže byť sprevádzaná bolesťou alebo nepohodlím v oblasti trieslovín, čo spôsobuje zvláštne nepohodlie počas fyzickej námahy..

Imunita kýly; tvrdá a postupne sa zvyšujúca bolesť; zadržiavanie stolice a plynu; nevoľnosť, zvracanie; zhoršenie stavu pacienta.

Poranenie prietrže si vyžaduje okamžitú chirurgickú starostlivosť a hospitalizáciu v nemocnici. Aby ste predišli vážnym komplikáciám, musíte sa poradiť s chirurgom. Urobte to pri prvých príznakoch naznačujúcich slabinovú prietrž.

Vyšetrenie lekárom sa uskutoční v stoji a v ľahu. V niektorých prípadoch sú na objasnenie diagnózy potrebné inštrumentálne metódy. Po stanovení patológie lekár určí taktiku liečby. Na liečbu kýly, vrátane slabin, sa odporúča najmä chirurgický zákrok.

Predtým bola liečba prietrže založená na zošívaní svalovej vrstvy nad ňou, čo bolo pre pacienta veľmi bolestivé, zatiaľ čo pravdepodobnosť recidívy patológie zostala vysoká.

V modernej chirurgii sa používajú syntetické „siete“ - protézy, ktoré sa inštalujú buď narezaním kože alebo laparoskopicky, tj prostredníctvom 5 vpichov brušnej steny pod endoskopickú kontrolu. Okrem toho vám druhá metóda umožňuje skrátiť čas strávený pacientom v nemocnici a uprednostňuje rýchly návrat invalidity a tiež znižuje pravdepodobnosť pooperačných infekčných komplikácií..

Všetky tieto výhody spolu umožňujú použitie laparoskopickej metódy ako metódy voľby, najmä pri slabinách prietrže. V moderných podmienkach je možné použiť „ok“, ktoré majú vlastnosť čiastočnej resorpcie. Fixácia protéz sa vykonáva buď špeciálnymi kovovými sponami alebo pomocou určitých lepidiel.

Zaujímavý je aj moderný prístup k boju proti bolesti v rámci chirurgických zákrokov. Pomerne často sa používa kombinácia celkovej a lokálnej anestézie v oblasti trieslovín. Napriek tomu, že operácia pri ingvinálnej prietrži sa považuje za pomerne jednoduchú, vyžaduje si dostatočnú profesionalitu operačného chirurga..

Pred operáciou trieslovej kýly

Keďže plánovaná hospitalizácia sa vykonáva v deň operácie ráno, mala by jej predchádzať samostatná príprava. Dva dni pred tým nemôžete piť alkohol, drogy ani psychotropné látky. V prípade nepretržitého podávania liekov pred chirurgickým zákrokom musí byť upozornený anestéziológ. Dva dni pred chirurgickým zákrokom by sa pacienti mali riadiť diétou a každodennou rutinou..

Posledný čas na konzumáciu deň pred operáciou je možný do 20:00, po tomto čase sa odporúča klyzma na vyčistenie čriev po jednej hodine. V prípade potreby je možné v noci užiť sedatíva a ľahké tabletky na spanie. Hlavná vec je dobre spať. V deň operácie nemusíte používať kozmetiku a nenosíte žiadne kovové šperky.

Obsah:

 • vypite asi 2 litre vody, ale bez plynu;
 • vylúčte zo stravy soľ, aby ste v budúcnosti zabránili opuchom;
 • vytvorte si vlastné menu, v ktorom nebudú žiadne vysokokalorické potraviny (mastné potraviny). Jedlá, ktoré budú v deň výživy na jedálnom lístku, by sa mali pripravovať vo forme polievky alebo pyré z pyré. Polievky by nemali spôsobovať kvasenie, mali by byť teplé a dostatočne tekuté;
 • jedlo by sa malo brať po častiach - 5-8 krát denne av malých porciách;
 • mliečne polievky s obilninami alebo rezancami, do ktorých môžete pridať malé množstvo masla;
 • pečivo tvarohu s ovocím alebo obilninami;
 • rôzne mliečne výrobky (jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko);
 • varené alebo dusené mäso (najlepšie je jesť chudé mäso, kuracie alebo morčacie mäso);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie a zelenina, ktoré nepovedú k zvýšenej tvorbe plynu.
 • mastné mäso - bravčové alebo jahňacie;
 • Potraviny v konzervách;
 • kukurica alebo strukoviny;
 • huby.
 • tvarohové pečivo s ovocnými plátkami;
 • fermentované mliečne výrobky - jogurty, kefír, jogurt;
 • mäso z hydiny a hovädzieho mäsa dusené alebo varené;
 • sušienky;
 • ovocie, zelenina, ale iba tie, ktoré nespôsobujú plyn.

Potraviny, ktoré sa neodporúčajú po operácii, sa neodporúčajú.

Operácia na odstránenie ingínovej prietrže sa vykonáva pomerne často, takže existujú štandardné odporúčania na prípravu tela na zásah. V tento deň sa pacientovi odporúča:

 • môžete piť vodu, ale bez plynu, asi 2 litre;
 • úplne vylúčte zo stravy soľ, aby sa zabránilo opuchom;
 • zostavte si menu tak, aby obsah kalórií v potravinách nebol príliš vysoký (mali by ste z potravy odstrániť tučné a vysokokalorické potraviny, nahradiť ich ľahkým, bohatým na vitamíny). Jedlá, ktoré sa používajú v deň operácie, by sa mali pripravovať vo forme polievok alebo šťouchaných polievok (mali by byť tekuté, teplé, rýchlo vstrebateľné v tele a nemali by spôsobovať kvasenie);
 • jedlá niekoľkokrát denne (5 až 8 krát po operácii) po malých dávkach.

Medzi výrobky, ktoré sa odporúčajú konzumovať prvý deň, patria:

 • šťava (bobule alebo ovocie), domáci kompot alebo ovocný nápoj;
 • domáce želé;
 • vývar (hovädzie, kuracie, rybie alebo morčacie mäso);
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom
 • nejaké maslo;
 • čaj, pitná voda bez plynu.

Napriek všeobecnej slabosti po operácii sa pacientovi dôrazne odporúča jesť potraviny prírodného pôvodu, bohaté na vitamíny pre najrýchlejšiu regeneráciu tela..

Chuť pacienta po odstránení inguinálnej kýly sa začína obnovovať nasledujúci deň, čo znamená, že telo musí dostávať viac kalórií. Jedlo druhého dňa musí byť v porovnaní s prvým nápojom viac kalórií a nasýtené. Pacient potrebuje:

 • jesť iba povolený zoznam potravín, s výnimkou potravín, ktoré zvyšujú tvorbu plynu v črevách;
 • odporúča sa po malých dávkach, ale často (až 6-krát denne);
 • Do svojho jedálnička môžete vstúpiť nielen mäsové bujóny a džúsy, ale aj jedlá bohaté na vitamíny.

Výrobky, ktoré je možné konzumovať deň po operácii:

 • okrem štiav, kompotov, čaju, ovocných nápojov a želé sa odporúča do stravy pridávať ovocné želé;
 • v mäsovom vývare môžete pridávať obilniny a zeleninu alebo ich nahradiť polievkou z šťavy zo šťavy;
 • tekuté obilniny v mlieku s malým množstvom masla.

Počas niekoľkých nasledujúcich dní sa telo pacienta po zákroku takmer úplne obnoví, pacient sa začína vracať do normálneho života, preto minú viac energie a vo svojej strave potrebuje viac kalórií. Črevo začína úplne fungovať, neodporúča sa však jeho preťaženie.

 • mliečne polievky (s obilninami alebo rezancami) s prídavkom masla;
 • tvarohové hrudky (obzvlášť užitočné sú tvarohové hrudky s prídavkom ovocia alebo obilnín);
 • Mliečne výrobky (prírodný jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko, varéty, jogurt);
 • varené alebo dusené mäso (hovädzie mäso s nízkym obsahom tuku, morčacie mäso, biele kurča);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie a zelenina (nevedie k zvýšenej tvorbe plynov).
 • Frekvencia výživy sa môže postupne znižovať na normálne a porcie sa odporúča postupne zvyšovať..

Frekvencia výživy sa môže postupne znižovať na normálne a porcie sa odporúča postupne zvyšovať..

Pri vykonávaní operácie na odstránenie ingínovej prietrže u mužov, žien alebo dieťaťa je dôležité zaobchádzať so stravou veľmi zodpovedne. Je potrebné dodržiavať niekoľko všeobecných odporúčaní:

 • na určité obdobie noste špeciálny obväz;
 • Počas rehabilitácie je potrebné vylúčiť fyzickú aktivitu a stres;
 • úplné opustenie alkoholu a fajčenie;
 • strava po operácii triesloviny prietrže.

Iba komplexný prístup úplne obnoví zdravie a vráti pacienta do plnohodnotného životného štýlu. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo môžete jesť po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže, a tiež o tom, ktorá výživa sa stane najúčinnejšou počas rehabilitačného obdobia.

Prvý deň sú povolené nasledujúce produkty:

 • bobule a ovocné šťavy, ako aj kompotové alebo domáce ovocné nápoje;
 • domáce želé;
 • bujóny: hovädzie, rybie, kuracie alebo morčacie mäso;
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom
 • maslo v obmedzenom množstve;
 • pitná voda bez plynu alebo čaju.

Po operácii sa pacient bude cítiť veľmi slabý a na obnovenie sily je lepšie používať produkty prírodného pôvodu. Tým sa urýchli telo pacienta získať dostatok vitamínov a minerálov na regeneráciu.

Po odstránení slabinovej prietrže začne pacient potrebnú potravu nasledujúci deň. Ak sa človek začne cítiť hlad, potom potrebuje jeho telo určité množstvo kalórií, aby obnovil všetky svoje funkcie.

Na druhý deň by výživa mala byť viac kalorická a nasýtená ako v prvý deň. V tejto súvislosti by mal pacient dodržiavať tieto odporúčania:

 • používať iba povolený zoznam výrobkov pre potraviny s výnimkou potravín, ktoré zvyšujú úroveň tvorby plynu v čreve;
 • je lepšie sa kúpať v malých dávkach - až 6-krát denne;
 • by mali byť zavedené do stravy: mäsové bujóny, džúsy a jedlá nasýtené vitamínmi.

Svoju stravu môžete doplniť nasledujúcimi jedlami:

 • do ovocných štiav by sa mali pridávať ovocné šťavy;
 • mäsové bujóny by mali byť doplnené zelení a mali by sa k nim pridávať obilniny. Môže sa nahradiť zeleninovou polievkou;
 • mliečne obilniny, tekuté, s prídavkom malého množstva masla.

Tie obsahujú:

 • údené a vyprážané jedlá;
 • pečenie;
 • akékoľvek omáčky a horúce koreniny;
 • čierny chlieb;
 • mlieko;
 • pivo, sýtené nápoje, energia, kvas;

Okrem toho existuje negatívna reakcia na niektoré výrobky, ak sa konzumujú bezprostredne po operácii, v budúcnosti však môžu byť bezpečne zavedené do stravy. Do tejto skupiny patria: obilniny (perla alebo pšenica), sladkosti a sladkosti, vajcia, zelenina (reďkovky, paprika, paradajky), ovocie (hrozno, banán, broskyňa), ako aj nápoje - čaj alebo káva.

Iba správna výživa umožní pacientovi, ktorý podstúpil chirurgický zákrok, sa úplne zotaviť a vrátiť sa k normálnemu životnému štýlu. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní lekára, zotavenie bude trvať krátku dobu..

Preplnenie žalúdka, zápcha, nadúvanie - to sú faktory, ktoré zvyšujú intraabdominálny tlak, ktorý negatívne ovplyvňuje stav pooperačnej jazvy. Tieto sa môžu líšiť, čo spôsobí komplikácie pri vývoji ventrálnej prietrže.

Šetrná strava po odstránení slabinovej prietrže vylučuje použitie fixačných produktov a tých, ktoré vyvolávajú tvorbu plynu. Zoznam zakázaných výrobkov po oprave prietrže je malý, ale existuje množstvo výživových pravidiel, ktoré urýchlia regeneráciu a zabránia komplikáciám..

Tento problém sa vyskytuje u chlapcov v detstve a u mužov. Najčastejšie sa to deje v detstve a nazýva sa vrodené. Keď sa objaví u dospelých mužov, nazýva sa - získava. Takmer vo všetkých prípadoch tohto ochorenia je dôvod špecifická štruktúra oblasti slabín. Inguinálna hernia je črevo alebo omentum, ktoré siaha za peritoneum k inguinálnej oblasti..

Problém inguinálnej kýly sa rieši uskutočniteľným spôsobom. Procedúra nie je komplikovaná a po niekoľkých hodinách sa pacient môže pohybovať nezávisle. Po odstránení prietrže sa začína rehabilitačné obdobie. Obsahuje fyzickú, lekársku a stravu po operácii trieslovej prietrže..

Výživa v strave pomáha predchádzať komplikáciám. Najdôležitejšou podmienkou pre rehabilitáciu je dodržiavanie všetkých stravovacích odporúčaní. V opačnom prípade, ak nebudete dodržiavať diétu, môžu nastať tráviace problémy. To nie je možné žiadnym spôsobom povoliť, pretože taký stav je po operácii plný komplikácií.

V prvý pooperačný deň môžete jesť jedlo iba v tekutej a polotekutej forme, napríklad želé, mäsové vývary (najlepšie kuracie), vajcia z mäkkého varu, želé, maslo, ovocné šťavy, čaj, šípkový vývar.

Nasledujúci deň pridajte do ponuky zemiakové kaše, proteínové omelety, tekuté cereálie z ryže, pohánky a ovsené vločky..

Od tretieho dňa pridajte šťouchané polievky, pečené jablká, šťouchanú zeleninu a ovocie, šťouchanú tvarohu, parné ryby a mäso (šťava).

Pooperačný výživový systém by mal postupne prejsť do normálneho režimu, ale s výnimkou produktov, ktoré zvyšujú tvorbu plynov.

Po nejakej dobe musíte do jedálnička pridať jedlo s vysokým obsahom bielkovín, pretože je to najdôležitejší „stavebný materiál“ a prispieva k rýchlemu zotaveniu. Sú to produkty ako:

 • nízkotučný tvaroh a mlieko;
 • pohánka;
 • kuracie, morčacie a králičie mäso;
 • loviť;
 • vajcia.

Z stravy je potrebné vylúčiť všetky potraviny, ktoré narúšajú črevá a spôsobujú tvorbu plynu: sladkosti, čokoláda, kefír, jogurt, sóda, kapusta, strukoviny a hrach, kukurica, cibuľa, špargľa. Úplný zákaz alkoholu a cigariet. Namiesto kávy je lepšie piť čaj a kávový nápoj..

V niektorých prípadoch sú komplikácie možné po operácii. Vznikajú zavinením lekára alebo zavinením samotného pacienta. Najbežnejšia je infekcia. Niekedy sa vyskytujú poruchy čriev a v zriedkavých prípadoch dochádza k rozpadu vaječníkov. V druhom prípade operáciu zopakujte. Opakovaná strata prietrže môže nastať vinou pacienta v prípade, že porušil pravidlá zotavenia.

 • Účinnosť: liečivý účinok
 • Termíny: 7-14 dní
 • Náklady na výrobky: rub. v týždni
 • tukové mäso;
 • sladkosti;
 • konzervy;
 • smažené vajíčka;
 • sušené ovocie;
 • káva.
 • údené mäso;
 • pečienka;
 • pečenie kvasníc;
 • huby v akejkoľvek forme;
 • strukoviny;
 • omáčky;
 • korenené korenie.

Ako jesť v deň operácie

Jedlo po inguinálnej prietrži v prvých niekoľkých dňoch (3-7) by malo byť výlučne tekuté. Človek môže jesť polievky, vývary bez mäsa a zeleniny, piť čistú vodu a čaj. Jesť je dôležité v malých porciách, ale často. Optimálne bude jesť 5 - 6 krát 150 - 200 mg a celkový obsah kalórií by mal byť až 1100 kcal. K normálnym potrebám tela sa denne pridáva 400 - 500 kcal - 2 500 - 3 000 kcal, v závislosti od postavy človeka a druhu činnosti..

Strava po slabinovej prietrži je založená na týchto zásadách:

 • frakčná výživa, 5-krát;
 • použitie šetriacich potravín pri normálnej teplote;
 • s výnimkou prejedania, posledná dávka 2,5 - 3 hodiny pred spaním.

Prvý deň po operácii človek zje tekuté (vývary, polievky, želé) a polotekuté (šťouchané polievky, cereálie na vode). Je dovolené jesť želé, vývary, ovocné a zeleninové šťavy, odvarky, želé. Vajcia s mäkkým varom sú tiež povolené. Na druhý deň sa menu zriedi šťouchanou polievkou, zeleninou a mäkkým ovocím. Človek môže jesť dusenú rybu, tvaroh, nastrúhané jablko.

10. augusta 2014

Čas po oprave kýly je veľmi dôležité obdobie. Aby sa predišlo vzniku komplikácií, je potrebné dodržiavať všetky odporúčania lekára. Správna strava pre slabinovú prietrž Inguinálna prietrž je nebezpečná alebo nie?

a po jeho odstránení - nevyhnutná súčasť obdobia obnovy. Fyzikálnu terapiu môžete začať iba po uplynutí určitého času od operácie.

Funkcie pooperačného obdobia

Priebeh a trvanie obdobia zotavenia po odstránení prietrže závisí od spôsobu vykonania operácie. Napríklad, ak bola oprava prietrže uskutočnená pomocou laparoskopickej metódy, potom rehabilitačné obdobie prebehne rýchlejšie. Ak sa počas operácie používa tradičný prístup, obnova trvá dlhšie.

V obidvoch prípadoch je však potrebné postupovať podľa viacerých odporúčaní. Je dôležité vedieť, že:

 • Pri použití lokálnej anestézie môže pacient vstať po dvoch alebo troch hodinách;
 • Ak sa použila celková anestézia alebo epidurálna anestézia, má človek dovolené vstať až nasledujúci deň;
 • Zvyčajne sú stehy odstránené jeden týždeň po operácii;
 • Po operácii musíte zabrániť zápche a zvýšenej tvorbe plynu, preto je dôležité dodržiavať určitú stravu;
 • Po dobu troch mesiacov je potrebné sa vyhnúť ťažkej fyzickej námahe. Ak bola operácia vykonaná pre opakujúcu sa prietrž, potom by sa po dobu deviatich mesiacov malo vylúčiť nadmerné zaťaženie;
 • Po operácii nepite alkohol a dym. Fajčiari často majú kašeľ, čo vedie k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. A to môže spôsobiť recidívu prietrže;
 • Je potrebné starostlivo monitorovať čistotu obväzu, aby sa po operácii zabránilo infekcii v rane.

Cvičeniu je potrebné sa vyhnúť bezprostredne po operácii. V takom prípade je potrebné obmedziť zaťaženie prednej steny brucha. Na nejaký čas môžete použiť špeciálny obväz. Čas nosenia určuje lekár individuálne. Ak sa objaví kašeľ, odporúča sa držať ranu rukou.

Po operácii odstráňte trieslovinu prietrže. počas procesu zotavovania je dôležité riadiť sa všetkými pokynmi lekára. Jednou zo zložiek liečby je strava, ktorá spočíva v zavedení frakčnej výživy do stravy a vylúčení tých produktov, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť tráviaci proces. Používanie nezdravých potravín prispieva k tvorbe a akumulácii plynov v čreve a tiež vedie k zápche..

Je potrebné poznamenať, že strava po odstránení slabinovej prietrže u mužov sa príliš nelíši od stravy, ktorú je potrebné dodržiavať po odstránení prietrže v bruchu..

Zvláštnosťou stravy je, že trvá 15 dní a zahŕňa jedenie až 6-krát denne. Ak vezmete do úvahy celkovú energetickú hodnotu, denná sadzba by mala byť približne 2400 Kcal.

V počiatočných dňoch musí pacient zahrnúť do stravy tekuté jedlo: polievky, bujóny, zeleninové bujóny. Po odstránení plynov z tela môžete začať používať viac pevných jedál a slizníc.

V prípade chýbajúcich komplikácií sú nové produkty súčasťou denného menu pacienta. Ak počas liečby nedochádza k relapsom a pacient sa cíti lepšie, bude možné po 2-3 týždňoch jesť.

Hlavným cieľom stravy po odstránení prietrže je znížiť zaťaženie čriev a oblasti, ktorá sa podrobila chirurgickému zákroku. Táto strava eliminuje výskyt komplikácií.

Súčasťou regeneračného kurzu je okrem dodržiavania diéty aj obväz a nedostatok fyzickej aktivity. Cvičebnú terapiu môže predpísať iba lekár po vyhodnotení stavu pacienta.

Pooperačné zotavenie sa zvyčajne uskutočňuje bez komplikácií, ak pacient navštívi lekára včas, splní jeho odporúčania, požiadavky. Lekár potom sleduje priebeh rehabilitácie po odstránení prietrže, dáva odporúčania, v prípade komplikácií, hospitalizuje alebo predpisuje ďalšiu liečbu.

Jedlo po inguinálnej prietrži v prvých niekoľkých dňoch (3-7) by malo byť výlučne tekuté. Človek môže jesť polievky, vývary bez mäsa a zeleniny, piť čistú vodu a čaj. Jesť je dôležité v malých porciách, ale často. Optimálne bude jesť 5 - 6 krát 150 - 200 mg a celkový obsah kalórií by mal byť až 1100 kcal. K normálnym potrebám tela sa denne pridáva 400 - 500 kcal - 2 500 - 3 000 kcal, v závislosti od postavy človeka a druhu činnosti..

Vďaka moderným technikám pacient kráča nezávisle po 3 hodinách od operácie. V tomto prípade je možná bolesť brucha. Prejdú však sami za pár hodín alebo po tabletke proti bolesti. Vo večerných hodinách sa obväz aplikovaný po operácii zmení. Neznepokojujte sa - jedná sa o normálny výboj z chirurgických stehov..

Nasledujúci deň je potrebný ďalší obväz. Potom sa opakuje 7-9 dní na odstránenie stehov. Po dobu 14 dní po operácii buďte opatrní a nezdvíhajte nič ťažšie ako 5 kg. Po uplynutí tejto doby postupne zvyšujte fyzickú aktivitu. Návrat k normálnej fyzickej aktivite je možný približne 30 - 35 dní po operácii.

Po zákroku nie je vždy potrebné nosiť obväz. Implantáty zo siete nedávno vykonávali vo svojej funkcii skvelú prácu..

Mimochodom, je možné obnoviť sexuálne vzťahy iba 2 týždne po operácii, pričom sa obmedzíte tak, aby ste na operovanú oblasť nespôsobili tlak a napätie. V prípade otázok a nepríjemností v pooperačnom období okamžite kontaktujte svojho lekára. V tomto prípade poznať hlavnú vec - v súčasnosti, po operácii, je príčina patológie úplne odstránená. Prognóza je priaznivá pre pacientov, zotavenie z postihnutia je dostatočne rýchle.

Hovorili sme teda o tom, aká je ingvinálna prietrž, po operácii, ako by sa mal pacient správať. Majte na pamäti, že 1 - 2 mesiace po operácii musíte viesť normálny aktívny životný štýl: neklaďte na gauči celé dni, ale športujte, aj keď bez preťaženia, tvrdo pracujte.

Diéta po hernii - po chirurgickom odstránení patologického výčnelku - neznamená také prísne stravovacie obmedzenia, ako napríklad po operáciách tráviaceho traktu a gastrointestinálneho traktu..

Hlavným cieľom, ktorý strava sleduje po odstránení prietrže, je minimalizovať črevný tlak v oblasti chirurgického zákroku. To sa dá dosiahnuť pomocou racionálnej frakčnej výživy a vylúčením produktov z nej, ktoré predlžujú proces trávenia potravy, spôsobujú zvýšenú tvorbu a hromadenie plynov v čreve a tiež prispievajú k zápche, t.j..

Pri tejto strave by ste mali jesť až 6-krát počas dňa; celková energetická hodnota by mala byť asi 2400 kcal. Podľa denného chemického zloženia vyzerá strava po prietrži takto: nie viac ako 90 g bielkovín, asi 70 g tuku, 300 - 350 g uhľohydrátov, stolová soľ - do 10 g, tekutina (vo forme vody) - najmenej 1,5 l.

Obsah:

 • Nosiť špeciálny obväz po dobu stanovenú ošetrujúcim lekárom.
 • Vylúčenie fyzickej aktivity a stresu počas rehabilitačného obdobia.
 • Odvykanie od zlých návykov (pitie a fajčenie).
 • Určitá strava po operácii trieslovej prietrže.

Iba komplexná implementácia týchto požiadaviek pomôže pacientovi v krátkom čase obnoviť zdravie a rýchlo sa vrátiť do plného života.

Jedlo po inguinálnej prietrži v prvých niekoľkých dňoch (3-7) by malo byť výlučne tekuté. Človek môže jesť polievky, vývary bez mäsa a zeleniny, piť čistú vodu a čaj. Jesť je dôležité v malých porciách, ale často. Bude optimálne jesť 5-6krát viac grilu a celkový obsah kalórií by mal byť až 1100 kcal. Pokcal sa denne pridáva k normálnym potrebám tela - kcal, v závislosti od postavy človeka a druhu činnosti..

Na zajtra sú pripravené ovsené vločky, solená kaša bez oleja, syrový sendvič a sladký čaj. Druhé raňajky - sušienky bez náplne a šťavy. Na obed už môžete jesť šťouchanú polievku a dusené kuracie karé. Občerstvenie - želé alebo jogurt. Na večeru pacient zje malý kúsok vareného kurča s čajom.

 1. Používajte obväz pravidelne, ktorý si môžete kúpiť v lekárni. Obvykle je doba nosenia stanovená lekárom.
 2. Úplná absencia stresu, pacient by mal mať pozitívnu náladu.
 3. Odmietnutie fyzickej aktivity.
 4. Kontrola čistoty obväzu.
 5. Vzdajte sa všetkých zlých návykov.
 6. Špeciálna strava po operácii trieslovej prietrže.
 1. Na raňajky je potrebné pripraviť kašu z mliečnej ryže so slabým čajom, lyžicu medu;
 2. Druhé raňajky sa skladajú z tvarohu s kyslou smotanou a liečivých vývarov;
 3. Na obed môžete jesť nejaké biele mäso so zemiakovou kašou, z nápojov želé alebo kompotov;
 4. Na občerstvenie v polovici dopoludnia sa odporúča jesť ovocný šalát;
 5. Večera sa skladá z pohánkovej kaše s kotletami, zeleninového šalátu;
 6. Pred spaním môžete piť kefír alebo vývar.
 • Šťavy, kompóty, čaj, želé;
 • ovocné želé;
 • šťouchané polievky;
 • obilniny v mlieku;
 • praženica.

Kontraindikácie v menu

Nasledujúce výrobky by sa mali v maximálnej možnej miere vylúčiť alebo obmedziť:

 • strukoviny, hrach, kapusta;
 • korenistá, sladká;
 • vyprážané a surové mäso;
 • marinády, koreniny, omáčky;
 • sýtené nápoje káva.

Diéta po odstránení slabinovej prietrže u mužov vylučuje použitie alkoholických a nízkoalkoholických nápojov. Niektorí zástupcovia okrem ich všeobecného negatívneho účinku vyvolávajú črevné poruchy. Z dôvodu jedla sa neodporúča jesť príliš slané jedlá, pretože to vedie k zadržiavaniu tekutín v tele, čo spôsobuje opuch..

O chirurgii je známe, že je skutočným stresom pre celé telo. Preto je po operácii potrebný určitý čas na zotavenie, posilnenie imunity a hojenie rán.

Odstránenie slabinovej prietrže je štandardnou operáciou pre tento stav. Odborníci stanovili niekoľko základných pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať v prvý deň stravovania:

 • pacient by mal vypiť veľké množstvo tekutiny, ale bez obsahu soli;
 • počet kalórií by nemal dosiahnuť značku 1000;
 • v deň operácie je potrebné zobrať teplé a šťouchané jedlo obsahujúce veľké množstvo vitamínov;
 • prvý deň môžete jesť 6 až 8 krát.

Strava môže obsahovať bobule a ovocné šťavy, čaj s cukrom a čistú minerálnu vodu bez plynu. Na zabezpečenie normálnej funkcie tela sa do jedál pridávajú mäsové bujóny a vajcia s mäkkým varom.

V deň operácie je nevyhnutným predpokladom malé množstvo jedla. Ak pacient nemá chuť do jedla, môžete piť čaj s cukrom alebo ovocnou šťavou.

Na druhý deň po operácii sa musíte obrátiť na riad, ktorý nevyvoláva tvorbu plynu. Denná norma počtu jedál je 6-krát. Denný príjem kalórií sa postupne zvyšuje, takže musíte zvoliť menu, ktorého energetická hodnota bude 1500 Kcal.

Do stravy musíte zahrnúť obilniny, sliznicu a mäsové vývary. Ako dezert sa používajú ovocné želé a želé..

Ďalšia výživa sa postupne stáva plnou, ľudské telo potrebuje vysoko kalorické jedlo. Energetická hodnota denného menu by mala byť 2 000 - 2 500 Kcal za deň. Do stravy sa zavádzajú pokrmy pripravené z tvarohu, kyslých výrobkov, bielych sušienok, šťouchaných polievok. Pacient musí jesť 5 krát denne.

To, čo môžete jesť po poranení prietrže, je problémom mnohých. Toto je štandardný chirurgický zákrok. Zvyčajne sa odporúča zdržať sa ťažkého jedla na deň, musí sa nahradiť jedlom z pyré s množstvom vitamínov. Pomôže to čo najviac vyprázdniť žalúdok. Pokiaľ však ide o pooperačný čas, stojí za to dodržiavať osobitné pravidlá, najmä v prvých dňoch:

 • piť čo najviac vody;
 • monitorovať kalorické potraviny;
 • jesť malé jedlá;
 • vylúčiť zakázané výrobky.

Malo by sa to chápať - výživa po odstránení slabinovej prietrže má prísne obmedzenia, aby sa znížilo zaťaženie čriev. Telo potrebuje podporu, pretože orgány začali čiastočne fungovať. Je potrebné zabezpečiť najpohodlnejšie podmienky na zotavenie. To je jediný spôsob, ako dúfať v zotavenie.

Ďalšia výživa sa postupne stáva plnou, ľudské telo potrebuje vysoko kalorické jedlo. Energetická hodnota denného menu by mala byť Kcal za deň. Do stravy sa zavádzajú pokrmy pripravené z tvarohu, kyslých výrobkov, bielych sušienok, šťouchaných polievok. Pacient musí jesť 5 krát denne.

Malo by sa to chápať - výživa po odstránení slabinovej prietrže má prísne obmedzenia, aby sa znížila záťaž čriev. Telo potrebuje podporu, pretože orgány začali čiastočne fungovať. Je potrebné zabezpečiť najpohodlnejšie podmienky na zotavenie. To je jediný spôsob, ako dúfať v zotavenie.

Nasledujúce výrobky by sa mali v maximálnej možnej miere vylúčiť alebo obmedziť:

 • Na raňajky: ryžová kaša na vode v polovici s mliekom, slabý čaj s medom.
 • Na obed: nízkotučný tvaroh s kyslou smotanou.
 • Na obed: kuracie polievka s rezancami, parné ryby s bramborovou kašou, kompót.
 • Popoludňajšie občerstvenie: želé.
 • Na večeru: parmica s pohánkovou kašou, mrkvový šalát s olivovým olejom.

Druhá možnosť ponuky dňa:

 • Na raňajky: ovsená kaša, kávový nápoj s čakankou, sušienky.
 • Na obed: vajcia s mäkkým varom, čaj, kúsok sušeného chleba.
 • Na obed: zeleninová polievka, teľacie mäso so šalátom, zelený čaj.
 • Na popoludňajšie občerstvenie: sušené ovocie dusené vriacou vodou.
 • Na večeru: zemiakový kastrol s uvarenou morkou, vývar divej ruže.

Tretia možnosť ponuky:

 • Na raňajky: pohanková kaša s mliekom, čajom, chlieb s ovocným džemom.
 • Na obed: čaj so sušienkami.
 • Na obed: zemiaková kaša, varené kuracie mäso so zeleninou, kompót.

Popoludňajšie občerstvenie: kefir.

Na večeru: cestoviny so syrom, zeleninový šalát, vývar z ruží.

Zdravé jedlá

Čo sa môže jesť počas obdobia zotavenia po odstránení prietrže u mužov:

 • ovsené vločky v mlieku a vode, pohári, perličkách a ryžovej kaši;
 • kuracie a prepeličné vajcia;
 • mlieko, kefír, tvaroh, syr;
 • hnedý chlieb, sušienky;
 • nerafinovaný olej;
 • rozdrvená zelenina a ovocie;
 • biele mäso, ryby, steaky;
 • odvar, želé, kompóty, slabé čaje.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať rovnováhe vody..

Denne by sa malo vypiť najmenej 2 litre, vrátane tekutín v miskách. Zároveň je dôležité obmedziť používanie kávy, silného čaju a kyslých štiav. Je prísne zakázané piť sladké nápoje a alkohol..

Správna výživa po odstránení slabinovej prietrže je povinným preventívnym opatrením. Ak sa pacient okamžite vráti k obvyklej strave, oslabené telo sa nezaobíde so zaťažením zažívacieho traktu, vynakladá veľa energie na trávenie a odstraňovanie produktov a nie na obnovu poškodených tkanív..

Po odstránení ingvinálnej prietrže môže chirurg predpísať prísnu terapeutickú diétu č. 1. Vylučuje to použitie mäsových a rybích pokrmov, húb, čerstvého chleba a pečiva. Z stravy sa odstraňujú aj mliečne výrobky, údené mäso, konzervy, korenené jedlá, omáčky, korenie. Diéta č. 1 po operácii umožňuje použitie uvareného alebo duseného jedla v dobre podloženej forme.

Po odstránení slabinovej prietrže by sa mal človek naďalej starať o stav brušnej dutiny a malej panvy. Po operácii sa pacientovi podáva rovnaká diéta ako po operácii čreva a žalúdka. Takéto jedlo vylučuje použitie hrubej vlákniny, ako aj potravín, ktoré sú dlhé a ťažko stráviteľné..

Niekoľko týždňov po operácii môže byť človeku predpísaná strava č. 4, ktorá úplne vylučuje použitie zeleniny a ovocia v akejkoľvek forme. Táto tabuľka umožňuje odvarované cereálie, vajcia, želé, hnedý chlieb.

Po operácii je potrebné dodržiavať diétnu výživu, je potrebné uprednostniť strúhané polievky, cereálie, nízkotučné vývary, varené vajcia. Pred operáciou a počas rehabilitácie, pred jedlom je potrebné odobrať lyžicu rastlinného oleja alebo 2 polievkové lyžice ovsených vločiek, tento jednoduchý spôsob pomôže normalizovať črevá..

Po jedle je lepšie ísť do postele, odporúča sa chodiť po ulici alebo robiť niečo okolo domu. Odborníci na výživu odporúčajú jesť jedlo v malých porciách v pravidelných intervaloch 6-krát denne. Pevné jedlá by sa mali zlikvidovať alebo počas varenia uviesť pevné potraviny do mierneho stavu. Počas dňa musíte piť nesýtenú alkalickú minerálnu vodu, ktorá znižuje kyslosť.

Faktory ovplyvňujúce vzhľad prietrže

 1. Triedy so zdvíhaním ťažkých predmetov. V dôsledku systematického ťažkého fyzického namáhania stúpa tlak v brušnej dutine a dochádza k namáhaniu brucha.
 2. Trvalé ochorenie pľúc sprevádzané ťažkým a častým kašľom.
 3. Infekcie genitourinárneho systému chronickej povahy.
 4. Zápal prostaty - prostatitída.
 5. Poruchy žalúdka a čriev.

Charakteristické príznaky

Pri vizuálnom preskúmaní slabín sa dá ľahko vidieť prietrž. Vzdelávanie sa pociťuje cez pokožku a v tvare môže byť okrúhle a oválne.

 1. Výklenok sa narovnáva, keď naň kliknete. Môžete počuť dunenie.
 2. V polohe na chrbte výstupok klesá a vo zvislej polohe sa zvyšuje.
 3. Pri namáhaní, kýchaní a kašľaní sa prietrž zväčšuje a zhoršuje.

Takéto príznaky sa vyskytujú v ranom štádiu, keď je prietrž malá. A so zväčšujúcou sa veľkosťou sa príznaky stávajú viditeľnejšími.

 1. Dlhodobé bolesť a ťahanie bolesti v slabinách.
 2. Bolesť v bedrovej a dolnej časti brucha spôsobená kompresiou vnútorných orgánov.
 3. Zápcha, tiež v dôsledku stláčania črevných slučiek.
 4. Porucha trávenia, sprevádzaná zvýšenou plynatosťou a plynatosťou.
 5. Niekedy sa vyskytnú problémy s močením.
 6. Pohodlie počas jazdy.

V tomto štádiu kýla pravidelne vyčnieva, pri fyzickej námahe, kašľaní a zdvíhaní závaží vyčnieva nad povrch kože. Aby sa orgány udržali v upravenom stave, je potrebné nosiť špeciálny obväz. Použitie obväzu je dočasné opatrenie, ktoré nenahrádza cestu k lekárovi a vážne ošetrenie.

Nie je možné zbaviť sa prietrže s jej pomocou. Bandáž pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju choroby. Opotrebuje sa v prípadoch, keď bola operácia z nejakého dôvodu odložená na neskorší dátum, prvýkrát po operácii obväz pomáha znižovať tlak na kĺby, urýchľuje rehabilitáciu a obnovuje svalový tonus..

Nemal by vyvíjať príliš veľký tlak, inak materiál pošle pokožku a spôsobí nepohodlie. Zároveň by to nemalo byť zadarmo, pretože obväz neopraví kýlu. Pred nákupom je lepšie vyskúšať. Okrem označení na obväzovanie existujú prípady, keď je zakázané nosiť ho: prietrž pri porušení, rakovina, kožné ochorenia, pri ktorých je postihnutá koža..

Keďže muži venujú malú pozornosť všetkým skorým symptómom, patológia často postupuje do stavu zvierania niektorých vnútorných orgánov. V takom prípade sa objavia ďalšie príznaky:

 • krv v stolici;
 • nevoľnosť;
 • častá zápcha;
 • intenzívnejšia bolesť slabín.

Vplyv kýly na orgány a prevenciu chorôb

Ak sa tento problém vyrieši v počiatočnom štádiu, jeho dôsledky budú minimálne. Neskôr, keď budú zovreté vnútorné orgány, môžu byť následky vážnejšie. Krvný obeh v poškodenom orgáne prudko klesá av niektorých prípadoch sa úplne zastaví. Taktiež je narušená cirkulácia lymfy..

Ak voda vstúpi do nádoru, potom sa syndróm bolesti zintenzívni a stav poškodeného orgánu sa zhorší. V ňom sa môžu objaviť zápalové procesy, v dôsledku čoho tkanivá začínajú odumierať. V najkritickejších prípadoch sa vyvinie gangréna poškodeného orgánu a potom peritonitída. V takom prípade je ohrozený život človeka..

Aby sa znížilo riziko vzniku prietrže, je potrebné posilniť steny brušnej dutiny, zabrániť zápche a nadmernému namáhaniu brucha a zabrániť zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. Ako preventívne opatrenia pôsobia fyzické cvičenia počas rehabilitačného obdobia po operácii. Tieto cvičenia sú veľmi jednoduché a pri vykonávaní by nemali spôsobiť bolesť.

 1. Ležiace na chrbte. Zdvihnite nohy pod uhlom 90 stupňov a vykonávajte priečne pohyby. Toto cvičenie sa nazýva nožnice..
 2. Jazda na bicykli. Situácia je rovnaká ako v prvej úlohe. Kolená sú ohnuté, nohy musia vykonávať kruhové pohyby, ako pri jazde na bicykli.
 3. Rotácia kruhu s ľavou a pravou nohou.
 4. Z pozície, stojaci na všetkých štyroch, striedajte sa a zdvihnite každú nohu.

Príspevky kýly po hernii

Príprava jedál s použitím receptov stravy po hernii by sa mala uskutočňovať v pare (alebo v dvojitom kotli) varením alebo dusením. Na toaletné polievky je lepšie nepoužívať tradičnú pasiváciu cibule s koreňovou zeleninou.

Kuracie polievka so syrom

Na varenie tejto polievky budete potrebovať 300 g kurčaťa (1,2 litra vody), 2 zemiaky, malú mrkvu, 100 syrov (alebo smotanový syr), trochu petržlenu.

Varí sa slabý kurací vývar s celou mrkvou; na konci prípravy sa vyberie mäso a mrkva: na druhé sa použije uvarené kurča a mrkva sa naseká a vráti na panvicu. Pridajú sa jemne nakrájané zemiaky a varenie pokračuje, až kým sa zemiaky nevaria. Syr (alebo syr) sa strúha a za stáleho miešania sa umiestni do vývaru.

Polievka bude hotová, keď sa syr úplne roztopí. Zostáva vložiť jemne nakrájanú zeleninu a panvicu uzavrieť vekom. Po 10 minútach sa môže kuracia polievka so syrom naliať na taniere.

Cuketa polievka

Na túto polievku potrebujete dve malé mladé cukety, ošúpané a nakrájané na kocky, dajte malú mrkvu nastrúhanú na jemnom strúhadle do slanej vriacej vody (asi 1 liter) a varte 10 minút. Potom nalejte pol pohára premytej ryže na panvicu a varte, kým ryža nevarí. Na konci varenia vložte polievku 60 g masla a nakrájanú kôprom (polievková lyžica).

Na 1-1,2 litra slabého vývaru alebo vody budete potrebovať 2 zemiaky, 1 mrkvu, 140 g najtenších vermicelli, 50 g masla, surové kuracie vajce a zelené.

Lúpané zemiaky a strúhaná mrkva sa umiestnia do vriaceho vývaru alebo nasolenej vody. Zelenina by sa mala variť asi 15 minút, potom sa do panvice naleje vermicelli a vloží sa maslo. Keď sa polievka opäť uvarí, za stáleho miešania sa do nej zavedie rozbité vajíčko a polievka sa varí ďalšie 2 minúty. Keď sa podáva v tanieri, môžete dať trochu zelenej a kyslej smotany.

Strava po prietrži vám pomôže ľahko preniesť obdobie zotavenia po operácii. Preto je nevyhnutné prísne dodržiavať všetky lekárske predpisy zamerané na čo najrýchlejšie hojenie švov a predchádzanie negatívnym následkom..

Čo môžem jesť po odstránení slabinovej prietrže

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

Ako jesť deň po operácii

Operácia na odstránenie ingínovej prietrže sa vykonáva pomerne často, takže existujú štandardné odporúčania na prípravu tela na zásah. V tento deň sa pacientovi odporúča:

 • môžete piť vodu, ale bez plynu, asi 2 litre;
 • úplne vylúčte zo stravy soľ, aby sa zabránilo opuchom;
 • zostavte si menu tak, aby obsah kalórií v potravinách nebol príliš vysoký (mali by ste z potravy odstrániť tučné a vysokokalorické potraviny, nahradiť ich ľahkým, bohatým na vitamíny). Jedlá, ktoré sa používajú v deň operácie, by sa mali pripravovať vo forme polievok alebo šťouchaných polievok (mali by byť tekuté, teplé, rýchlo vstrebateľné v tele a nemali by spôsobovať kvasenie);
 • jedlá niekoľkokrát denne (5 až 8 krát po operácii) po malých dávkach.

Medzi výrobky, ktoré sa odporúčajú konzumovať prvý deň, patria:

 • šťava (bobule alebo ovocie), domáci kompot alebo ovocný nápoj;
 • domáce želé;
 • vývar (hovädzie, kuracie, rybie alebo morčacie mäso);
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom
 • nejaké maslo;
 • čaj, pitná voda bez plynu.

Príznaky a liečba pupočnej prietrže u mužov

 • jesť iba povolený zoznam potravín, s výnimkou potravín, ktoré zvyšujú tvorbu plynu v črevách;
 • odporúča sa po malých dávkach, ale často (až 6-krát denne);
 • Do svojho jedálnička môžete vstúpiť nielen mäsové bujóny a džúsy, ale aj jedlá bohaté na vitamíny.

Výrobky, ktoré je možné konzumovať deň po operácii:

 • okrem štiav, kompotov, čaju, ovocných nápojov a želé sa odporúča do stravy pridávať ovocné želé;
 • v mäsovom vývare môžete pridávať obilniny a zeleninu alebo ich nahradiť polievkou z šťavy zo šťavy;
 • tekuté obilniny v mlieku s malým množstvom masla.

Počas niekoľkých nasledujúcich dní sa telo pacienta po zákroku takmer úplne obnoví, pacient sa začína vracať do normálneho života, preto minú viac energie a vo svojej strave potrebuje viac kalórií. Črevo začína úplne fungovať, neodporúča sa však jeho preťaženie.

 • mliečne polievky (s obilninami alebo rezancami) s prídavkom masla;
 • tvarohové hrudky (obzvlášť užitočné sú tvarohové hrudky s prídavkom ovocia alebo obilnín);
 • Mliečne výrobky (prírodný jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko, varéty, jogurt);
 • varené alebo dusené mäso (hovädzie mäso s nízkym obsahom tuku, morčacie mäso, biele kurča);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie a zelenina (nevedie k zvýšenej tvorbe plynov).
 • Frekvencia výživy sa môže postupne znižovať na normálne a porcie sa odporúča postupne zvyšovať..

Frekvencia výživy sa môže postupne znižovať na normálne a porcie sa odporúča postupne zvyšovať..

Po niekoľkých dňoch má pacient možnosť dokončiť výživu dočasným vylúčením produktov, ako sú:

 • Tukové mäso (bravčové alebo jahňacie).
 • Konzervy.
 • Kukurica alebo fazuľa.
 • huby.

Chirurgický zákrok na odstránenie trieslovej prietrže je častým javom, existuje však určitý postup prípravy, ktorý musia dodržiavať všetci pacienti. Táto fáza je veľmi dôležitá, pretože umožní telu pripraviť sa na operáciu a podstúpiť operáciu bez komplikácií. Odborníci v deň operácie odporúčajú:

 • vypite asi 2 litre vody, ale bez plynu;
 • vylúčte zo stravy soľ, aby ste v budúcnosti zabránili opuchom;
 • vytvorte si vlastné menu, v ktorom nebudú žiadne vysokokalorické potraviny (mastné potraviny). Jedlá, ktoré budú v deň výživy na jedálnom lístku, by sa mali pripravovať vo forme polievky alebo pyré z pyré. Polievky by nemali spôsobovať kvasenie, mali by byť teplé a dostatočne tekuté;
 • jedlo by sa malo brať po častiach - 5-8 krát denne av malých porciách;

Okrem správneho príjmu potravy je tiež dôležité jesť iba potraviny, ktoré nespôsobia problémy a situáciu nezhoršia..

Prvý deň sú povolené nasledujúce produkty:

 • bobule a ovocné šťavy, ako aj kompotové alebo domáce ovocné nápoje;
 • domáce želé;
 • bujóny: hovädzie, rybie, kuracie alebo morčacie mäso;
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom
 • maslo v obmedzenom množstve;
 • pitná voda bez plynu alebo čaju.

Po operácii sa pacient bude cítiť veľmi slabý a na obnovenie sily je lepšie používať produkty prírodného pôvodu. Tým sa urýchli telo pacienta získať dostatok vitamínov a minerálov na regeneráciu.

Po odstránení slabinovej prietrže začne pacient potrebnú potravu nasledujúci deň. Ak sa človek začne cítiť hlad, potom potrebuje jeho telo určité množstvo kalórií, aby obnovil všetky svoje funkcie.

Na druhý deň by výživa mala byť viac kalorická a nasýtená ako v prvý deň. V tejto súvislosti by mal pacient dodržiavať tieto odporúčania:

 • používať iba povolený zoznam výrobkov pre potraviny s výnimkou potravín, ktoré zvyšujú úroveň tvorby plynu v čreve;
 • je lepšie sa kúpať v malých dávkach - až 6-krát denne;
 • by mali byť zavedené do stravy: mäsové bujóny, džúsy a jedlá nasýtené vitamínmi.

Svoju stravu môžete doplniť nasledujúcimi jedlami:

 • do ovocných štiav by sa mali pridávať ovocné šťavy;
 • mäsové bujóny by mali byť doplnené zelení a mali by sa k nim pridávať obilniny. Môže sa nahradiť zeleninovou polievkou;
 • mliečne obilniny, tekuté, s prídavkom malého množstva masla.

Na základe týchto odporúčaní môžete rýchlo posilniť telo a skrátiť dobu zotavenia pacienta po operácii.

Po niekoľkých dňoch od operácie sa telo pacienta rýchlo zotaví a vráti sa do normálneho životného štýlu. Počas operácie míňa veľké množstvo energie a následne potrebuje získať ďalšie kalórie. Jedlo, ktoré sa odporúča počas tohto obdobia, by malo byť čo najbližšie k bežnej strave, s výnimkou určitých skupín potravín.

 • mliečne polievky s obilninami alebo rezancami, do ktorých môžete pridať malé množstvo masla;
 • pečivo tvarohu s ovocím alebo obilninami;
 • rôzne mliečne výrobky (jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko);
 • varené alebo dusené mäso (najlepšie je jesť chudé mäso, kuracie alebo morčacie mäso);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie a zelenina, ktoré nepovedú k zvýšenej tvorbe plynu.

Píšte s malými, ale častými časťami, postupne sa však odporúča, aby ste si vzali plné jedlo.

Diéta po operácii trieslovej kýly je povinná. Pacient môže počas rehabilitácie nezávisle regulovať príjem potravy a vytvoriť si menu, musí však pamätať na to, že niektoré potraviny by sa nemali konzumovať. Zoznam podobných výrobkov obsahuje:

 • mastné mäso - bravčové alebo jahňacie;
 • Potraviny v konzervách;
 • kukurica alebo strukoviny;
 • huby.

Existuje niekoľko produktov, ktoré sú prísne zakázané v pooperačnom období..

Tie obsahujú:

 • údené a vyprážané jedlá;
 • pečenie;
 • akékoľvek omáčky a horúce koreniny;
 • čierny chlieb;
 • mlieko;
 • pivo, sýtené nápoje, energia, kvas;

Okrem toho existuje negatívna reakcia na niektoré výrobky, ak sa konzumujú bezprostredne po operácii, v budúcnosti však môžu byť bezpečne zavedené do stravy. Do tejto skupiny patria: obilniny (perla alebo pšenica), sladkosti a sladkosti, vajcia, zelenina (reďkovky, paprika, paradajky), ovocie (hrozno, banán, broskyňa), ako aj nápoje - čaj alebo káva.

Iba správna výživa umožní pacientovi, ktorý podstúpil chirurgický zákrok, plne sa zotaviť do normálneho životného štýlu. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní lekára, zotavenie bude trvať krátku dobu..

10. augusta 2014

Čas po oprave kýly je veľmi dôležité obdobie. Aby sa predišlo vzniku komplikácií, je potrebné dodržiavať všetky odporúčania lekára. Správna strava pre slabinovú prietrž Inguinálna prietrž je nebezpečná alebo nie?

a po jeho odstránení - nevyhnutná súčasť obdobia obnovy. Fyzikálnu terapiu môžete začať iba po uplynutí určitého času od operácie.

Funkcie pooperačného obdobia

Priebeh a trvanie obdobia zotavenia po odstránení prietrže závisí od spôsobu vykonania operácie. Napríklad, ak bola oprava prietrže uskutočnená pomocou laparoskopickej metódy, potom rehabilitačné obdobie prebehne rýchlejšie. Ak sa počas operácie používa tradičný prístup, obnova trvá dlhšie.

V obidvoch prípadoch je však potrebné postupovať podľa viacerých odporúčaní. Je dôležité vedieť, že:

 • Pri použití lokálnej anestézie môže pacient vstať po dvoch alebo troch hodinách;
 • Ak sa použila celková anestézia alebo epidurálna anestézia, má človek dovolené vstať až nasledujúci deň;
 • Zvyčajne sú stehy odstránené jeden týždeň po operácii;
 • Po operácii musíte zabrániť zápche a zvýšenej tvorbe plynu, preto je dôležité dodržiavať určitú stravu;
 • Po dobu troch mesiacov je potrebné sa vyhnúť ťažkej fyzickej námahe. Ak bola operácia vykonaná pre opakujúcu sa prietrž, potom by sa po dobu deviatich mesiacov malo vylúčiť nadmerné zaťaženie;
 • Po operácii nepite alkohol a dym. Fajčiari často majú kašeľ, čo vedie k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. A to môže spôsobiť recidívu prietrže;
 • Je potrebné starostlivo monitorovať čistotu obväzu, aby sa po operácii zabránilo infekcii v rane.

Pooperačná výživa

Problém inguinálnej kýly sa rieši uskutočniteľným spôsobom. Procedúra nie je komplikovaná a po niekoľkých hodinách sa pacient môže pohybovať nezávisle. Po odstránení prietrže sa začína rehabilitačné obdobie. Obsahuje fyzickú, lekársku a stravu po operácii trieslovej prietrže..

Výživa v strave pomáha predchádzať komplikáciám. Najdôležitejšou podmienkou pre rehabilitáciu je dodržiavanie všetkých stravovacích odporúčaní. V opačnom prípade, ak nebudete dodržiavať diétu, môžu nastať tráviace problémy. To nie je možné žiadnym spôsobom povoliť, pretože taký stav je po operácii plný komplikácií.

V prvý pooperačný deň môžete jesť jedlo iba v tekutej a polotekutej forme, napríklad želé, mäsové vývary (najlepšie kuracie), vajcia z mäkkého varu, želé, maslo, ovocné šťavy, čaj, šípkový vývar.

Nasledujúci deň pridajte do ponuky zemiakové kaše, proteínové omelety, tekuté cereálie z ryže, pohánky a ovsené vločky..

Od tretieho dňa pridajte šťouchané polievky, pečené jablká, šťouchanú zeleninu a ovocie, šťouchanú tvarohu, parné ryby a mäso (šťava).

Pooperačný výživový systém by mal postupne prejsť do normálneho režimu, ale s výnimkou produktov, ktoré zvyšujú tvorbu plynov.

Po nejakej dobe musíte do jedálnička pridať jedlo s vysokým obsahom bielkovín, pretože je to najdôležitejší „stavebný materiál“ a prispieva k rýchlemu zotaveniu. Sú to produkty ako:

 • nízkotučný tvaroh a mlieko;
 • pohánka;
 • kuracie, morčacie a králičie mäso;
 • loviť;
 • vajcia.

Z stravy je potrebné vylúčiť všetky potraviny, ktoré narúšajú črevá a spôsobujú tvorbu plynu: sladkosti, čokoláda, kefír, jogurt, sóda, kapusta, strukoviny a hrach, kukurica, cibuľa, špargľa. Úplný zákaz alkoholu a cigariet. Namiesto kávy je lepšie piť čaj a kávový nápoj..

V niektorých prípadoch sú komplikácie možné po operácii. Vznikajú zavinením lekára alebo zavinením samotného pacienta. Najbežnejšia je infekcia. Niekedy sa vyskytujú poruchy čriev a v zriedkavých prípadoch dochádza k rozpadu vaječníkov. V druhom prípade operáciu zopakujte.

Opakovaná strata prietrže sa môže vyskytnúť v dôsledku zavinenia samotného pacienta v prípade, že porušil pravidlá zotavenia. Výskyt hematómu sa vyskytuje často, ale stačí naniesť ľad na dve hodiny a prejde. Aby ste znížili pravdepodobnosť komplikácií, musíte prísne dodržiavať odporúčania lekára.

Ak po operácii dodržiavate diétu, spolu so všetkými odporúčaniami bude rehabilitácia rýchlejšia a ľahšia..

10. augusta 2014

Čas po oprave kýly je veľmi dôležité obdobie. Aby sa predišlo vzniku komplikácií, je potrebné dodržiavať všetky odporúčania lekára. Správna strava pre slabinovú prietrž. Inguinálna prietrž - je to nebezpečné alebo nie? a po jeho odstránení - nevyhnutná súčasť obdobia obnovy. Fyzikálnu terapiu môžete začať iba po uplynutí určitého času od operácie.

Výživa v deň odstránenia trieslového výčnelku:

 1. Musíte piť veľa tekutín, najmenej dva litre, ale na prevenciu edémov je vylúčená soľ;
 2. Energetická hodnota denného menu pacienta by mala byť menšia ako tisíc kilokalórií;
 3. Potraviny v deň odstránenia by mali byť teplé, ošúchané, tekuté a bohaté na vitamíny. Výrobky je potrebné zvoliť tak, aby z dôvodu malej časti bolo telo úplne nasýtené;
 4. Pacient zje často prvý deň odstránenia - 6-8 krát;
 5. Povolené sú tieto výrobky: ovocné a bobuľové šťavy, čaj s cukrom, čistá voda, želé, mäsový vývar, vajcia s mäkkým varením, maslo.

Výživa v druhý deň pooperačného obdobia:

 1. Vyberajú sa produkty, ktoré vylučujú tvorbu plynu;
 2. V deň, keď potrebujete jesť najmenej 6-krát;
 3. Denná spotreba kalórií v druhý deň po operácii pri slabinovej prietrži sa zvyšuje na 1 500 kalórií;
 4. Strava obsahuje nasledujúce potraviny a nápoje: ovocné želé, čaj, želé, slizkové polievky, obilniny, cereálie, mäsový vývar.

Diéta tretí a štvrtý deň po operácii trieslovej kýly:

 1. Strava sa postupne mení na plnohodnotnú stravu, človek sa už začína zapájať do každodenných aktivít a potrebuje vysoko kalorické jedlo;
 2. Energetická hodnota stúpa na 2 000 - 2 500 kalórií denne;
 3. Strava sa riedi takými výrobkami: kaša, kaša, jedlá z tvarohového syra, mliečne polievky, ovocie a bobule vrátane jabĺk, výrobkov z kyslého mlieka, bielych sušienok;
 4. Musíte jesť asi päťkrát alebo viackrát.
 1. Na raňajky je potrebné pripraviť kašu z mliečnej ryže so slabým čajom, lyžicu medu;
 2. Druhé raňajky sa skladajú z tvarohu s kyslou smotanou a liečivých vývarov;
 3. Na obed môžete jesť nejaké biele mäso so zemiakovou kašou, z nápojov želé alebo kompotov;
 4. Na občerstvenie v polovici dopoludnia sa odporúča jesť ovocný šalát;
 5. Večera sa skladá z pohánkovej kaše s kotletami, zeleninového šalátu;
 6. Pred spaním môžete piť kefír alebo vývar.

Pooperačné zotavenie sa zvyčajne uskutočňuje bez komplikácií, ak pacient navštívi lekára včas, splní jeho odporúčania, požiadavky. Lekár potom sleduje priebeh rehabilitácie po odstránení prietrže, dáva odporúčania, v prípade komplikácií, hospitalizuje alebo predpisuje ďalšiu liečbu.

Iatrogénne látky zahŕňajú:

 • Porušenie integrity spermatickej šnúry. Vyskytuje sa to kvôli nedbanlivosti chirurga, keď sú poškodené semenníky, keď je kýla vyrezaná a herniálny vak je odstránený. To môže viesť k oslabeniu mužskej potencie, k narušeniu hormonálneho pozadia a spermatogenéze, čo následne hrozí atrofiou semenníkov a neschopnosťou oplodniť sa..
 • Infekcia rán po operácii. Je to veľmi nebezpečná komplikácia, pretože môže ohroziť rozvoj sepsy. V takýchto prípadoch sa predpisujú antibiotiká..
 • Poškodenie čreva počas operácie.
 • Krvácajúci. Môže mať aj vážne následky..

Ďalšie možné komplikácie vznikajúce po operácii trieslovej prietrže:

 • Hlboká žilová trombóza dolných končatín (zvyčajne sa vyskytuje u starších pacientov, ako aj u neaktívnych pacientov. Sprevádzaná bolesťou lýtkových svalov, rýchla únava dolných končatín. Aby sa zabránilo takýmto dôsledkom, predpisujú sa antikoagulanciá alebo trombolytiká)..
 • Dropsy semenníkov u mužov. Stáva sa to obojstranne aj obojstranne. Ľahko detegovaná: pozoruje sa zvýšenie mieška na postihnutej strane. Vyžaduje opakovaný chirurgický zákrok.
 • Testikulárny edém. Zvyčajne sa vyskytuje po operácii, v niektorých prípadoch prechádza nezávisle. Sprevádzaná bolesťou semenníkov.
 • Opätovný výskyt herniového výčnelku v dôsledku porušenia režimu v rehabilitačnom období: nadmerná fyzická aktivita, vzpieranie, náhle pohyby atď..
 • Infekcie v oblasti pooperačného švu.
 • Tvorba hematómu. Aby sa predišlo takejto komplikácii, musí sa ihneď po operácii aplikovať chlad (ľad).

V prípade porušenia režimu motorickej aktivity použitím neprijateľnej fyzickej námahy sa môže vyskytnúť pooperačná šva, hematóm a tiež recidíva prietrže.

 • dodržiavať fyzickú aktivitu;
 • prísne dodržiavať odporúčania lekárov;
 • dodržiavať správnu stravu;
 • Dodržujte hygienu pooperačného stehu.

Správnou implementáciou týchto jednoduchých odporúčaní sa navždy zbavíte a zabudnete na chorobu, ktorá vás trápi, a po roku sa dokonca aj šev stane takmer neviditeľným..

Tento problém sa vyskytuje u chlapcov v detstve a u mužov. Najčastejšie sa to deje v detstve a nazýva sa vrodené. Keď sa objaví u dospelých mužov, nazýva sa - získava. Takmer vo všetkých prípadoch tohto ochorenia je dôvod špecifická štruktúra oblasti slabín. Inguinálna hernia je črevo alebo omentum, ktoré siaha za peritoneum k inguinálnej oblasti..

Výživa v strave pomáha predchádzať komplikáciám. Najdôležitejšou podmienkou pre rehabilitáciu je dodržiavanie všetkých stravovacích odporúčaní. V opačnom prípade, ak nebudete dodržiavať diétu, môžu nastať tráviace problémy. To nie je možné žiadnym spôsobom povoliť, pretože taký stav je po operácii plný komplikácií.

V pooperačnom období je najlepšie jesť iba tekuté a polotekuté jedlo.
Porcie by sa mali brať malé. Je lepšie zvýšiť počet jedál až 6-krát denne. Je však potrebné si uvedomiť, že celkový obsah kalórií v potrave by nemal byť vyšší ako 1 000 kcal. Potom každý deň pridajte 500 kcal.

Po chirurgickom zákroku na odstránenie ingínovej prietrže je predpísaná terapeutická výživa. Prísna strava je dôležitá iba v počiatočnej rehabilitácii, po ktorej sa môžete postupne vrátiť k šetrnej, ale známej strave. Pánske jedálne lístky sa nelíšia od stravovacích návykov žien, pravidlá sú rovnaké a hlavné obmedzenia.

 • Jesť častejšie (5-6 krát denne), ale v malých porciách;
 • Zabráňte možným komplikáciám;
 • Urýchlite proces obnovy.
 1. V prvých dňoch nezdvíhajte viac ako 2 kg, postupne zvyšujte zaťaženie, gymnastiku začnite až po menovaní lekárom;
 2. Nákup a nosenie podporného obväzu počas domácich prác, chôdze, keď sa vyskytne bolesť;
 3. Pite veľa tekutín, ale nenechajte sa unášať kávou a energetickými nápojmi;
 4. Ak je to potrebné, vymieňajte obväz každý deň a dvakrát denne, aby bol vždy čistý;
 5. Jedzte najmenej 4 krát denne v malých dávkach a vylučujte ťažké potraviny, ktoré spôsobujú zápchu a plyn.
 1. Zmäkčenie rany: sprevádzané bolesťou, horúčkou, hnisavým obsahom;
 2. Opätovný výskyt choroby: zotavenie v neskorom období zahŕňa dodržiavanie diéty a nosenie obväzov, avšak ignorovanie pravidiel má často za následok opätovný výčnelok orgánov po operácii pri trieslovine;
 3. Hematóm a poškodenie ciev: objavujú sa v prípade nesprávneho obväzu, stláčajú ranu a používajú studené obklady. Takéto komplikácie sú odstránené vpichom;
 4. Pri výbere hernioplastiky je obvyklá kvapka semenníkov. Ochorenie je charakterizované zvýšením jedného alebo dvoch semenníkov, výskytom bolesti, závažnosťou pri chôdzi;
 5. Trombóza žíl a poškodenie nervov: komplikácie ovplyvňujú citlivosť bokov a mieška, sú častejšie u starších pacientov. Liečba zahŕňa použitie antikoagulancií, fibrinolytík, trombolytických a protidoštičkových látok;
 6. Porucha funkcie čriev je spojená s neúplným spracovaním herniálneho vaku. Komplikácie trávenia sa vyskytujú predovšetkým pri odstránení klznej prietrže;
 7. Infekcia rán a zápal: zotavenie po liečbe môže byť komplikované nesprávnym ošetrením rán, čo môže mať vážne následky. V tomto prípade sa predpisujú antibiotiká..

Strava s inguinálnou kýlou je povinnou súčasťou obdobia obnovy

V období rehabilitácie je potrebné pri výbere produktov dodržiavať jednoduché požiadavky. Výživa po operácii trieslovej prietrže musí byť vyvážená, vrátane všetkých potrebných živín a stopových prvkov. Môžete jesť často, ale v malých porciách. Hlavnou zložkou výživy, ktorá umožní človeku zotaviť sa po operácii, je bielkovina.

Účelom tejto diéty je normalizovať činnosť čriev a žalúdka, to znamená, že nie sú povolené potraviny, ktoré vyvolávajú zápchu, hnačku, plynatosť. Prvýkrát po operácii lekári predpisujú špeciálnu diétu a zdôrazňujú potraviny, ako sú ľahké obilniny, nízkotučné vývary a polievky, zemiaková kaša, varené ryby a mäso.

Z vašej stravy by mali byť vylúčené nasledujúce potraviny:

 • sladkosti;
 • ovocie;
 • výrobky z fazule;
 • údené mäso a korenené jedlá;
 • sladké pečivo, ražný chlieb;
 • mliečne výrobky, jogurty.

Jedlo po inguinálnej prietrži v prvých niekoľkých dňoch (3-7) by malo byť výlučne tekuté. Človek môže jesť polievky, vývary bez mäsa a zeleniny, piť čistú vodu a čaj. Jesť je dôležité v malých porciách, ale často. Optimálne bude jesť 5 - 6 krát 150 - 200 mg a celkový obsah kalórií by mal byť až 1100 kcal. K normálnym potrebám tela sa denne pridáva 400 - 500 kcal - 2 500 - 3 000 kcal, v závislosti od postavy človeka a druhu činnosti..

Strava po slabinovej prietrži je založená na týchto zásadách:

 • frakčná výživa, 5-krát;
 • použitie šetriacich potravín pri normálnej teplote;
 • s výnimkou prejedania, posledná dávka 2,5 - 3 hodiny pred spaním.

Prvý deň po operácii človek zje tekuté (vývary, polievky, želé) a polotekuté (šťouchané polievky, cereálie na vode). Je dovolené jesť želé, vývary, ovocné a zeleninové šťavy, odvarky, želé. Vajcia s mäkkým varom sú tiež povolené. Na druhý deň sa menu zriedi šťouchanou polievkou, zeleninou a mäkkým ovocím. Človek môže jesť dusenú rybu, tvaroh, nastrúhané jablko.

V prvých dňoch po operácii a počas celého rehabilitačného obdobia existuje diéta po odstránení brušnej prietrže, diéta po odstránení pupočnej kýly, ako aj diéta po odstránení prietrže brucha (brušnej prietrže). Tieto diéty sa nelíšia.

Už sme hovorili o odporúčaných a kontraindikovaných výrobkoch a teraz pár slov o lekárskej strave č. 0v, ktorá je tiež definovaná ako chirurgická strava 1b. To je presne ten druh výživy, ktorý je z hľadiska lekárov najvhodnejší ako strava po odstránení prietrže.

Pri tejto strave by ste mali jesť až 6-krát počas dňa; celková energetická hodnota by mala byť asi 2400 kcal. Podľa denného chemického zloženia vyzerá strava po prietrži takto: nie viac ako 90 g bielkovín, asi 70 g tuku, 300 - 350 g uhľohydrátov, stolová soľ - do 10 g, tekutina (vo forme vody) - najmenej 1,5 l.

Obsah:

 • sladké bobule a ovocné šťavy;
 • želé a želé;
 • maslo;
 • tekutý mäsový vývar;
 • vajcia s mäkkým varom;
 • čaj alebo vývar divej ruže.

Na druhý deň je možné menu obmieňať s ďalšími jedlami:

 • sliznicové zeleninové polievky s obilninami;
 • zemiaková kaša alebo dusená soufflé z rýb alebo mäsa bez tuku;
 • proteínová parná omeleta;
 • tekuté cereálie z pohánky, ovsa alebo ryže;
 • sladké ovocné nápoje.

Jedálny lístok na ďalšie 2-3 dni je doplnený o jedlá:

 • krémové polievky alebo šťavy;
 • para tvaroh, mäso a ryby;
 • tvarohová kaša so smotanou;
 • pečené jablká;
 • pyré z zeleniny alebo ovocia;
 • biele strúhanky.

Ďalšia pooperačná výživa by mala pozostávať z jedál s dostatočným množstvom bielkovín, ale bez zvýšenej plynatosti. Preto nejedzte:

 • chlieb a pečivo;
 • mlieko
 • strukoviny: hrášok, fazuľa, fazuľa;
 • zemiaky, kapusta, kukurica, cibuľa, špargľa, artičoky;
 • hrušky, jablká, figy, sušené slivky, broskyne, hrozno, čerešne;
 • sladkosti, sýtené nápoje.

Diéta po operácii trieslovej prietrže u mužov je povinným bodom v procese regenerácie. Pacient sa musí uchýliť k miernej fyzickej námahe, vykonať špeciálne cvičenia predpísané ošetrujúcim lekárom a dodržiavať správnu stravu. Všetky tieto zložky pomôžu urýchliť proces hojenia a eliminovať prejavy choroby..

Pri tejto strave by ste mali jesť až 6-krát počas dňa; celková energetická hodnota by mala byť asi 2400 kcal. Podľa denného chemického zloženia vyzerá strava po prietrži takto: nie viac ako 90 g bielkovín, asi 70 g tuku, g uhľohydrátov, stolová soľ - do 10 g, tekutina (vo forme vody) - najmenej 1,5 l.

Tento problém sa vyskytuje u chlapcov v detstve a u mužov. Najčastejšie sa to deje v detstve a nazýva sa vrodené. Keď sa objaví u dospelých mužov, nazýva sa - získava. Takmer vo všetkých prípadoch tohto ochorenia je dôvod špecifická štruktúra oblasti slabín. Inguinálna hernia je črevo alebo omentum, ktoré siaha za peritoneum k inguinálnej oblasti..

10. augusta 2014

Priebeh zotavenia po odstránení slabinovej prietrže závisí od typu anestézie. Vo väčšine prípadov je pacient schopný samostatne sa pohybovať po 4-5 hodinách po operácii. V tejto chvíli môže v oblasti stehu a brucha cítiť bolesť rôznych intenzít. Zvyčajne idú veľmi rýchlo.

Chirurgia sa zvyčajne vykonáva ráno. Prvé obliekanie (zmena obliekania) je naplánované na večer toho istého dňa. Počas postupu sa môže objaviť výboj, čo nie je nebezpečné. V budúcnosti sa obväz nahradí ambulantne. So zvýšenou bolesťou a hnisavým stehom môžu byť obväzy uskutočňované po dlhú dobu.

Po dobu 2 až 3 týždňov je pacientovi zakázaná akákoľvek fyzická aktivita. Po celé obdobie zotavenia sa nedajú zdvíhať závažia s hmotnosťou väčšou ako 5 kg. Počas prvých 2 týždňov je intimita zakázaná. Ak však má človek nedostatočnú fyzickú zdatnosť, cukrovku, opakovanú prietrž prietrže alebo iné gastrointestinálne choroby, potom sa na pohlavný styk uloží tabu na 3 až 4 mesiace..

Na odporúčanie lekára môže pacient nosiť špeciálny obväz. Jeho použitie sa stáva čoraz bežnejším, pretože moderné metódy chirurgického zákroku môžu pomocou implantátov zo sieťoviny spoľahlivo opraviť miesto vydutia prietrže. Pretože sa obväz používa iba prvýkrát, až kým bolesti úplne neprejdú a nie je dovolené pokračovať v fyzickej aktivite.

Na zabezpečenie optimálneho zotavenia počas rehabilitačného obdobia sa pacientovi môžu odporučiť liečebné cvičenia. Aj v tomto je dôležité dodržiavať špeciálnu diétu navrhnutú tak, aby obsluhovaná osoba nemala hnačku a zápchu..

diéta

Druh anestézie ovplyvňuje prvé zotavovacie obdobie vrátane príjmu potravy. Ak sa použila lokálna anestézia, potom sa pacient po 3-4 hodinách po operácii nechá piť vodu. Pri celkovej anestézii je príjem tekutín povolený iba niekoľko hodín po úplnom prebudení. Ak budete jesť príliš skoro, existuje riziko vyvolania nevoľnosti alebo zvracania, ktoré je spôsobené používaním liekov proti bolesti. Preto lekár povoľuje stravovanie v závislosti od stavu pacienta.

Hlavné pravidlá výživy po odstránení slabinovej prietrže u mužov:

 1. 1.
  Malé porcie, počet jedál za deň - do 4-6.
 2. 2.
  V prvých dňoch sú povolené iba tekuté potraviny. Strava sa rozširuje postupne.
 3. 3.
  Jedlo by malo obsahovať dostatočné množstvo bielkovín, vitamínov a vlákniny. Tieto komponenty sú potrebné na rýchle zotavenie operovaného tkaniva a na zaistenie normálnej funkcie čriev..
 4. 4.
  Jedlá by sa mali variť alebo variť..
 5. 5.
  Je potrebné úplne opustiť alkohol a pokiaľ možno cigarety. Ak nemôžete prestať fajčiť, mali by ste čo najviac obmedziť počet prestávok..
 6. V strave by nemalo byť:
  • čerstvá kyslá zelenina a ovocie;
  • múky;
  • sladký
  • Sýtené nápoje;
  • kefír, jogurt;
  • silný čaj a káva.

Hlavnými jedlami v strave sú nízkotučné ryby a mäso (morčacie, kuracie, teľacie, králikové), nízkotučné tvarohové syry, mlieko, ovsené vločky a pohánka. Postupne pridajte dusenú zeleninu bez korenia, varené alebo varené vajcia omelety, pečené jablká.

Hlavným cieľom výživy je okrem dodávania živín tkanivám pravidelný pohyb čriev, prevencia zápchy, hnačky a nadúvania..
To zabraňuje traumatickému pooperačnému švu kvôli vysokému intraabdominálnemu tlaku..

Počas rehabilitačného obdobia je normálna fyzická aktivita zakázaná, najmä ak bol muž pred operáciou intenzívne zapojený do telocvične alebo aktívneho športu. Na obnovenie tónu brušných svalov a trieslovín sa používajú cvičebné fyzioterapeutické cvičenia. Najprv sa hrajú v špeciálnej bandáži.

 1. 1.
  Postavte sa na nohy a roztiahnite ich od seba. Vykonajte pomalé, neúplné drepy pri zachovaní pohodlného stavu.
 2. 2.
  Ľahnite si na chrbát, rozprestrite rohož a položte ruky na trup. Zdvihnite rovné nohy o 45 stupňov a vykonajte cvičenie so striedavým krížením nôh. Počet opakovaní sa zvyšuje postupne. Z rovnakej pozície sa vykonáva ďalšie cvičenie. Zdvihnite nohy o 45 stupňov, ohnite ich na kolená a vykonávajte pohyby pripomínajúce šliapanie na bicykli.
 3. 3.
  Posaďte sa na podlahu, narovnajte jednu nohu, ohnite druhú na koleno a oprite ju o celú nohu. Opierajte sa o ohnutú nohu a vykonávajte pomalé hojdanie tam a späť, a to až päťkrát. Potom vymeňte nohy a opakujte cvičenie.
 4. 4.
  Ľahnite si na pravú stranu, natiahnite pravú ruku a položte ju pod hlavu, natiahnite obe nohy. Ľavú nohu zdvíhajte pomaly, až 5-krát. Potom sa prevráťte na druhú stranu a zopakujte pohyb.
 5. 5.
  Nasadnite všetky štyri, zamerajte sa na lakte, striedavo pomaly zdvíhajte nohy, ohnuté v kolene nahor. Cvičte na výkon až päťkrát za každú nohu.
 6. 6.
  Vytlačte z podlahy s dôrazom na kolená a udržujte pohodlie.

Vypracovanie denného menu

 • strukoviny;
 • Kapusta a hrach;
 • Korenené a sladké jedlo;
 • Jedlo je príliš slané;
 • huby;
 • Údené mäso;
 • Omáčky a korenie;
 • Soda a káva;
 • Alkoholické nápoje.

Rehabilitačnú diétu predpisuje výlučne lekár. Prísne dodržiavanie diéty umožní pacientovi rýchlejšie sa zotaviť a vrátiť sa k svojmu obvyklému životnému štýlu.

Na klinike Crede Experto je recepcia vykonávaná dietológmi a výživovými terapeutmi, pomáhajú rozvíjať výživu po chirurgickom zákroku, aby sa odstránila trieslová kýla a zásady zdravej výživy pre individuálne potreby pacientov. Prihláste sa na konzultáciu a absolvujte rehabilitačné obdobie s maximálnou účinnosťou.

Posledné pokyny

Dobrý deň, doktor! Žena, 59 rokov. Po injekcii magnézie sa vytvoril absces. Absces je otvorený, vypraný, vykonáva sa denný obväz. Ráno nie je teplota, ale večer stúpne na 38 ° C, 38,5 ° C (tri dni po operácii). Tampóny sa vkladajú do rany denne, pri antiseptických, UHF a kremenných zákrokoch sa všetky postupy uskutočňujú v nemocničnom prostredí. Prosím, povedzte mi, či je normálne, že teplota trvá tak dlho.. a koľko ďalších tampónov s antiseptikom sa dostane do rany. Ako dlho trvá proces hojenia takýchto rán približne? Vďaka, pozdravom Olgy

Odpoveď: Andrey Manaev

Dobré popoludnie, po otvorení abscesu na niekoľko dní sa môže zvýšiť telesná teplota. Rýchlosť čistenia a hojenia rany závisí od mnohých faktorov a prognóza je pomerne ťažká. Je veľmi dobré, že sa liečba vykonáva v nemocničnom prostredí, používajú sa fyzioterapeutické metódy. Najdôležitejšou vecou pri liečbe hnisavých rán sú denné obväzy. Dôverujte skúsenosti lekára a starostlivo dodržiavajte všetky odporúčania.

Nasledujúce výrobky by sa mali v maximálnej možnej miere vylúčiť alebo obmedziť:

 • strukoviny, hrach, kapusta;
 • korenistá, sladká;
 • vyprážané a surové mäso;
 • marinády, koreniny, omáčky;
 • sýtené nápoje káva.

Diéta po odstránení slabinovej prietrže u mužov vylučuje použitie alkoholických a nízkoalkoholických nápojov. Niektorí zástupcovia okrem ich všeobecného negatívneho účinku vyvolávajú črevné poruchy. Z dôvodu jedla sa neodporúča jesť príliš slané jedlá, pretože to vedie k zadržiavaniu tekutín v tele, čo spôsobuje opuch..

O chirurgii je známe, že je skutočným stresom pre celé telo. Preto je po operácii potrebný určitý čas na zotavenie, posilnenie imunity a hojenie rán.

Odstránenie slabinovej prietrže je štandardnou operáciou pre tento stav. Odborníci stanovili niekoľko základných pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať v prvý deň stravovania:

 • pacient by mal vypiť veľké množstvo tekutiny, ale bez obsahu soli;
 • počet kalórií by nemal dosiahnuť značku 1000;
 • v deň operácie je potrebné zobrať teplé a šťouchané jedlo obsahujúce veľké množstvo vitamínov;
 • prvý deň môžete jesť 6 až 8 krát.

Strava môže obsahovať bobule a ovocné šťavy, čaj s cukrom a čistú minerálnu vodu bez plynu. Na zabezpečenie normálnej funkcie tela sa do jedál pridávajú mäsové bujóny a vajcia s mäkkým varom.

V deň operácie je nevyhnutným predpokladom malé množstvo jedla. Ak pacient nemá chuť do jedla, môžete piť čaj s cukrom alebo ovocnou šťavou.

Na druhý deň po operácii sa musíte obrátiť na riad, ktorý nevyvoláva tvorbu plynu. Denná norma počtu jedál je 6-krát. Denný príjem kalórií sa postupne zvyšuje, takže musíte zvoliť menu, ktorého energetická hodnota bude 1500 Kcal.

Do stravy musíte zahrnúť obilniny, sliznicu a mäsové vývary. Ako dezert sa používajú ovocné želé a želé..

Ďalšia výživa sa postupne stáva plnou, ľudské telo potrebuje vysoko kalorické jedlo. Energetická hodnota denného menu by mala byť 2 000 - 2 500 Kcal za deň. Do stravy sa zavádzajú pokrmy pripravené z tvarohu, kyslých výrobkov, bielych sušienok, šťouchaných polievok. Pacient musí jesť 5 krát denne.

Ďalšia výživa sa postupne stáva plnou, ľudské telo potrebuje vysoko kalorické jedlo. Energetická hodnota denného menu by mala byť Kcal za deň. Do stravy sa zavádzajú pokrmy pripravené z tvarohu, kyslých výrobkov, bielych sušienok, šťouchaných polievok. Pacient musí jesť 5 krát denne.

Po zvážení odporúčaných produktov a vylúčení kontraindikovaných produktov môže diétne menu po hernii (pupočnej, trieslovej alebo brušnej) vyzerať takto:

 • Na raňajky: ryžová kaša na vode v polovici s mliekom, slabý čaj s medom.
 • Na obed: nízkotučný tvaroh s kyslou smotanou.
 • Na obed: kuracie polievka s rezancami, parné ryby s bramborovou kašou, kompót.
 • Popoludňajšie občerstvenie: želé.
 • Na večeru: parmica s pohánkovou kašou, mrkvový šalát s olivovým olejom.

Druhá možnosť ponuky dňa:

 • Na raňajky: ovsená kaša, kávový nápoj s čakankou, sušienky.
 • Na obed: vajcia s mäkkým varom, čaj, kúsok sušeného chleba.
 • Na obed: zeleninová polievka, teľacie mäso so šalátom, zelený čaj.
 • Na popoludňajšie občerstvenie: sušené ovocie dusené vriacou vodou.
 • Na večeru: zemiakový kastrol s uvarenou morkou, vývar divej ruže.
 • Na raňajky: pohanková kaša s mliekom, čajom, chlieb s ovocným džemom.
 • Na obed: čaj so sušienkami.
 • Na obed: zemiaková kaša, varené kuracie mäso so zeleninou, kompót.

Popoludňajšie občerstvenie: kefir.

Na večeru: cestoviny so syrom, zeleninový šalát, vývar z ruží.

Popoludňajšie občerstvenie: kefir.

Strava s inguinálnou kýlou je povinnou súčasťou obdobia obnovy

Po rehabilitácii po operácii sú pacienti ambulantní. Určite navštívia lekára, obliekajú sa. Ošetrujúci lekár sleduje priebeh pooperačného obdobia, v prípade komplikácií prijíma potrebné opatrenia na ich odstránenie.

Koľko času bude musieť pacient stráviť v nemocničnom lôžku po operácii vykonanej v celkovej anestézii?

Ak z nejakého dôvodu bolo potrebné operovať nie v lokálnej anestézii, počiatočné štádium regenerácie je predĺžené. V takom prípade bude musieť pacient stráviť 3 až 5 dní v nemocnici.
V pooperačnom období slabinovej prietrže u mužov sa osobitná pozornosť venuje prítomnosti edému, celkovému stavu pacienta a komplikáciám. Ak bolí rana v oblasti chirurgického švu bolesť, predpisujú sa lieky proti bolesti.

10. augusta 2014

10. augusta 2014

Hlavným určujúcim faktorom dĺžky zotavenia po odstránení slabinovej prietrže u mužov je typ chirurgického zákroku. Otvorená chirurgia a vykonaná pomocou laparoskopu sú rozdelené. V závislosti od metódy prístupu je zvolený typ anestézie, veľkosť rezu na vykonávanie chirurgických zákrokov.

Čas strávený v nemocnici v pooperačnom období priamo závisí od nich. Pri otvorených chirurgických zákrokoch je pacient prepustený na 3 až 5 dní a pri vykonávaní laparoskopického vpichu by liečba v nemocničnom zariadení nemala byť dlhšia ako 2 až 3 dni..

V obidvoch prípadoch je doba ambulantného pobytu, to znamená pravidelné monitorovanie chirurgom, asi 1 - 2 týždne. Potom sa pacient vráti do svojho obvyklého života..

Pooperačné zotavenie sa môže zvýšiť pod vplyvom niekoľkých faktorov. Tie obsahujú:

 • vek pacienta;
 • výskyt pooperačných komplikácií;
 • bežné chronické choroby, ktoré neumožňujú liečenému tkanivu liečiť sa v najkratšom možnom čase.

V takýchto prípadoch môže rehabilitácia trvať až 8 týždňov. Navyše aj ten najpriaznivejší priebeh regenerácie vyžaduje najmenej 6 mesiacov, aby sa úplne posilnili tkanivá v oblasti pooperačných švov..
Preto musia pacienti v takomto období splniť celý rad podmienok a pravidiel - obmedzenie fyzickej aktivity atď..

Ak si spôsob operácie vyžadoval celkovú anestéziu, obnova tela sa môže trvať jeden alebo dva dni. Spravidla je pacient poslaný domov a prepustený z nemocnice hneď nasledujúci deň, ak nedošlo k žiadnym komplikáciám a bolesť nespôsobuje nadmerné nepríjemnosti..

Ambulantná doba po operácii je 7-10 dní. To je obdobie, keď sa človek bude musieť starať o svoju silu, mal by zostať pokoj v posteli, pacientovi bude predpísaná správna výživa. Aj v tomto období je potrebné navštíviť lekára na konzultáciu. V takom prípade bude lekár schopný po zákroku rýchlo zmeniť liečbu, aby v prípade potreby odstránil ingvinálnu prietrž a monitoroval stupeň pooperačnej bolesti.

Cvičenie počas tohto obdobia je zakázané, nemali by sa však odkladať na dlhšie obdobie. Presne fyzické cvičenie, to znamená posilnenie svalovej hmoty, je súčasťou obdobia zotavenia a pomáha predchádzať relapsu v budúcnosti.

Obväzy sa uskutočňujú každý deň ambulantne po odstránení slabiny prietrže. Ak dôjde k hnisavému prišívaniu a ak sa bolesti zosilnia, obväzy môžu trvať dlhšie.

To isté platí pre fyzickú aktivitu. Po dobu približne dvoch až troch týždňov sa tomu treba úplne vyhnúť. Je dovolené, aby osoba zdvíhala závažia výlučne do piatich kilogramov.

Lekári môžu predpisovať špeciálny obväz. Takéto preventívne opatrenie sa však nepovažuje za povinné, pretože moderné chirurgické metódy pomáhajú spoľahlivo opraviť miesto vzniku slabinovej prietrže pomocou špeciálnych sieťových implantátov. Taký obväz bude užitočný v prípade obnovenia fyzickej aktivity alebo v prvom období, keď bolesť nezmizla..

Pacientovi bude pridelená špeciálna diéta. Je navrhnutý tak, aby nedošlo k zápche alebo hnačke, aby črevá správne fungovali a nespôsobovali nepohodlie v črevách..

Po chirurgickom zákroku na odstránenie ingínovej prietrže sa niekedy vyskytnú určité komplikácie. Existuje mnoho dôvodov na ich výskyt, od omylu chirurga, ktorý túto operáciu vykonal, až po fyziologické vlastnosti tela pacienta. A to napriek skutočnosti, že operácia na odstránenie prietrže nie je náročná, dôsledky tohto postupu môžu byť najzávažnejšie.

Niekedy majú pacienti pôvodne poškodenie ileo-celiakálneho nervu. To sa môže stať, ak už bol operovaný u človeka. Preto, ak hovoríme o opätovnom vytvorení kýly, lekár by si mal byť vedomý všetkých chorôb, ktoré pacient predtým utrpel. Poškodené nervy nakoniec vedú nielen k silnej bolesti, ale aj k atrofii svalového tkaniva.

Existuje niekoľko možných pooperačných komplikácií, ktoré sa s nimi podrobnejšie zoznámime.

Tabuľka. Možné následky po operácii

názovStručný opis
Takýto jav môže byť dôsledkom nedbalosti alebo neskúsenosti chirurga - poškodenie kordu sa môže vyskytnúť pri odstraňovaní herniálneho vaku. Okrem toho sa takáto komplikácia objavuje, ak pacient už mal podobnú operáciu. Aby sa predišlo tomuto javu, šnúra by sa mala izolovať a uvoľniť z tkaniva jazvy. Pokiaľ ide o následky takéhoto zranenia, zahŕňajú predovšetkým prerušenie práce na spermatogénnych a hormonálnych hladinách, čo môže v budúcnosti spôsobiť neplodnosť. Navyše semenníky môžu atrofovať.
Aby sa predišlo jeho výskytu okamžite po operácii, musí sa na ranu aplikovať ľad (najmenej dve hodiny)..
Takáto komplikácia sa môže vyskytnúť v dôsledku nesprávneho ošetrenia prietrže. K tomu zvyčajne dochádza počas odstraňovania klznej hernie slepého čreva alebo sigmoidného hrubého čreva. Poškodeniu sa dá vyhnúť za predpokladu, že sa uskutoční hmatová vak. Tiež, keď je tento rezaný (ak sa počas chirurgického zákroku používa plastové tkanivo pacienta alebo pri vysokom podviazaní), môže sa močový mechúr poškodiť..
Jednou z najnebezpečnejších komplikácií vyplývajúcich z nedbanlivého prístupu pri vykonávaní operácie a manipulácie s ranou, ako aj pri nadmernej traume mäkkých tkanív pomocou chirurgických nástrojov. V takýchto prípadoch antibiotická liečba.
Ak chirurg šije príliš drsne, môže to spôsobiť poškodenie bedrového kĺbu. Preto je vhodné vopred preskúmať všetky ohrozené oblasti. Niekedy sa pri zošívaní objaví krvácanie, ktoré sa zastaví odstránením ihly a stlačením rany prstom alebo strunou. Niekedy musíte nádobu vyzliecť, stlačiť a šiť.
Charakteristické je, že kvapka v tomto prípade môže byť jednostranná alebo obojstranná. Tento druh dôsledkov je možné zistiť vizuálne: šourk pacienta napučí (na jednej strane alebo okamžite na dvoch, v závislosti od typu kvapky). Na odstránenie tejto chyby je potrebná druhá operácia. Dropsy vývoj je tiež považovaný za jednu z najčastejších pooperačných komplikácií..
Vo väčšine prípadov trpia trombózou starší ľudia a tí, ktorí vedú neaktívny životný štýl. Medzi príznaky trombózy patrí bolesť teliat; na zmiernenie stavu pacienta sa predpisujú antikoagulanciá (napríklad trombolytiká). Tieto lieky významne zlepšujú „pohodu“ hlbokých žíl..
K tomu môže dôjsť opakovane, ak pacient nerešpektuje pooperačný režim alebo nedodržiava odporúčania lekára..
Výsledok nesprávneho rehabilitačného obdobia.

Ako už bolo uvedené, komplikácie sa môžu vyskytnúť nielen kvôli chirurgovi, ale aj pacientovi. Preto je veľmi dôležité riadiť sa všetkými odporúčaniami lekára a zreteľne dodržiavať rehabilitačné obdobie. Zvážte, čo je toto obdobie..

 • loviť;
 • mlieko, tvaroh;
 • kuracie vajcia a mäso;
 • pohánka.

Preto by mal pacient odmietnuť sladkosti, jogurty, mliečne výrobky a ovocie. Osobitné menu by mal predpísať lekár. A nakoniec, počas rehabilitácie musíte opustiť cigarety, alkohol a kávu, kyslé ovocie, sódu.

Zdravé jedlá

Čo sa môže jesť počas obdobia zotavenia po odstránení prietrže u mužov:

 • ovsené vločky v mlieku a vode, pohári, perličkách a ryžovej kaši;
 • kuracie a prepeličné vajcia;
 • mlieko, kefír, tvaroh, syr;
 • hnedý chlieb, sušienky;
 • nerafinovaný olej;
 • rozdrvená zelenina a ovocie;
 • biele mäso, ryby, steaky;
 • odvar, želé, kompóty, slabé čaje.

Denne by sa malo vypiť najmenej 2 litre, vrátane tekutín v miskách. Zároveň je dôležité obmedziť používanie kávy, silného čaju a kyslých štiav. Je prísne zakázané piť sladké nápoje a alkohol..

Aby sa predišlo prietrži, strava by sa mala zamerať tak, aby sa zabránilo zápche.

Po operácii je potrebné dodržiavať diétnu výživu, je potrebné uprednostniť strúhané polievky, cereálie, nízkotučné vývary, varené vajcia. Pred operáciou a počas rehabilitácie, pred jedlom je potrebné odobrať lyžicu rastlinného oleja alebo 2 polievkové lyžice ovsených vločiek, tento jednoduchý spôsob pomôže normalizovať črevá..

Po jedle je lepšie ísť do postele, odporúča sa chodiť po ulici alebo robiť niečo okolo domu. Odborníci na výživu odporúčajú jesť jedlo v malých porciách v pravidelných intervaloch 6-krát denne. Pevné jedlá by sa mali zlikvidovať alebo počas varenia uviesť pevné potraviny do mierneho stavu. Počas dňa musíte piť nesýtenú alkalickú minerálnu vodu, ktorá znižuje kyslosť.

Správna výživa po odstránení slabinovej prietrže je povinným preventívnym opatrením. Ak sa pacient okamžite vráti k obvyklej strave, oslabené telo sa nezaobíde so zaťažením zažívacieho traktu, vynakladá veľa energie na trávenie a odstraňovanie produktov a nie na obnovu poškodených tkanív..

Po odstránení ingvinálnej prietrže môže chirurg predpísať prísnu terapeutickú diétu č. 1. Vylučuje to použitie mäsových a rybích pokrmov, húb, čerstvého chleba a pečiva. Z stravy sa odstraňujú aj mliečne výrobky, údené mäso, konzervy, korenené jedlá, omáčky, korenie. Diéta č. 1 po operácii umožňuje použitie uvareného alebo duseného jedla v dobre podloženej forme.

Po odstránení slabinovej prietrže by sa mal človek naďalej starať o stav brušnej dutiny a malej panvy. Po operácii sa pacientovi podáva rovnaká diéta ako po operácii čreva a žalúdka. Takéto jedlo vylučuje použitie hrubej vlákniny, ako aj potravín, ktoré sú dlhé a ťažko stráviteľné..

Niekoľko týždňov po operácii môže byť človeku predpísaná strava č. 4, ktorá úplne vylučuje použitie zeleniny a ovocia v akejkoľvek forme. Táto tabuľka umožňuje odvarované cereálie, vajcia, želé, hnedý chlieb.

Pooperačné komplikácie

Zdravotné chyby sa považujú za iatrogénne faktory. Tie obsahujú:

 1. 1.
  Porušenie integrity spermatickej šnúry. Pri neopatrnej excízii prietrže a odstránení herniálneho vaku existuje riziko poškodenia semenníkov. To je plné oslabenia mužskej sily, narušenia hormonálnej rovnováhy a tvorby spermií, čo môže následne viesť k atrofii semenníkov a neplodnosti..
 2. 2.
  Infekcia do rany je veľmi nebezpečná komplikácia, pretože predstavuje hrozbu sepsy. Aby pacientom v týchto prípadoch zabránil, potrebuje liečbu antibiotikami.
 3. 3.
  Poškodenie čriev počas chirurgických zákrokov.
 4. 4.
  Krvácajúci.

Ďalšie možné komplikácie:

 1. 1.
  Dropsy semenníkov u mužov. Rozdeľuje sa na jednostranné a obojstranné. Hlavným príznakom patológie je zväčšenie veľkosti postihnutého semenníka. Na odstránenie tejto komplikácie je potrebná operácia..
 2. 2.
  Hĺbková trombóza dolných končatín. Tento dôsledok po operácii sa zvyčajne pozoruje u starších mužov a sedavých pacientov. Vyznačuje sa bolesťou lýtkových svalov, rýchlou únavou nôh. Tomu sa dá zabrániť pomocou antikoagulancií alebo trombolytík..
 3. 3.
  Testikulárny edém. Bežný jav po operácii, ktorý sa môže zastaviť sám o sebe. Sprevádzaná bolesťou semenníkov.
 4. 4.
  Recidia slabinovej prietrže. Ak pacient porušuje rehabilitačný režim, existuje riziko opakovaného hrudného vydutia.
 5. 5.
  Infekcie v pooperačnom šití.
 6. 6.
  Tvorba hematómu. Aby sa zabránilo opuchu v prístupovom bode, aplikuje sa studená (ľadová).

Osoba, ktorá je v živote aktívnejšia, sa po operácii ľahšie prispôsobí, nebude trpieť toľko bolesti a rýchlo sa vráti do svojho predchádzajúceho života. To isté platí pre mladých ľudí.

Naopak, zrelý človek alebo človek, ktorý mal pred chirurgickým zákrokom malý šport, prechádza dlhším pooperačným obdobím a obnovenie sily a ďalších životne dôležitých faktorov bude pomalšie..

To platí aj pre obdobie zotavenia po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže. V mnohých ohľadoch rehabilitácia osoby v takom období závisí od spôsobu operácie, ktorý si vybrali chirurgovia. Rôzne prístupy k operácii trieslovej prietrže majú svoje výhody a nevýhody v pooperačnom období..

Strava s inguinálnou kýlou je povinnou súčasťou obdobia obnovy

Po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže je dôležité počas procesu zotavenia dodržiavať všetky pokyny lekára. Jednou zo zložiek liečby je strava, ktorá spočíva v zavedení frakčnej výživy do stravy a vylúčení tých produktov, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť tráviaci proces. Používanie nezdravých potravín prispieva k tvorbe a akumulácii plynov v čreve a tiež vedie k zápche..

Je potrebné poznamenať, že strava po odstránení slabinovej prietrže u mužov sa príliš nelíši od stravy, ktorú je potrebné dodržiavať po odstránení prietrže v bruchu..

Zvláštnosťou stravy je, že trvá 15 dní a zahŕňa jedenie až 6-krát denne. Ak vezmete do úvahy celkovú energetickú hodnotu, denná sadzba by mala byť približne 2400 Kcal.

V počiatočných dňoch musí pacient zahrnúť do stravy tekuté jedlo: polievky, bujóny, zeleninové bujóny. Po odstránení plynov z tela môžete začať používať viac pevných jedál a slizníc.

V prípade chýbajúcich komplikácií sú nové produkty súčasťou denného menu pacienta. Ak počas liečby nedochádza k relapsom a pacient sa cíti lepšie, po 2 až 3 týždňoch bude možné sa vrátiť k obvyklej strave.

Hlavným cieľom stravy po odstránení prietrže je znížiť zaťaženie čriev a oblasti, ktorá sa podrobila chirurgickému zákroku. Táto strava eliminuje výskyt komplikácií.

Súčasťou regeneračného kurzu je okrem dodržiavania diéty aj obväz a nedostatok fyzickej aktivity. Cvičebnú terapiu môže predpísať iba lekár po vyhodnotení stavu pacienta.

Po operácii odstráňte trieslovinu prietrže. počas procesu zotavovania je dôležité riadiť sa všetkými pokynmi lekára. Jednou zo zložiek liečby je strava, ktorá spočíva v zavedení frakčnej výživy do stravy a vylúčení tých produktov, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť tráviaci proces. Používanie nezdravých potravín prispieva k tvorbe a akumulácii plynov v čreve a tiež vedie k zápche..

Vedeli ste, že 89% obyvateľstva Ruska a krajín SNŠ má vysoký krvný tlak? A väčšina ľudí to ani netuší. Podľa štatistík dve tretiny pacientov zomrú počas prvých 5 rokov choroby.

Ak často trpíte vysokým krvným tlakom, bolesťami hlavy, máte chronickú únavu a v skutočnosti ste zvyknutí cítiť sa zle, neponáhľajte sa prehltnúť tablety a choďte na operačný stôl. S najväčšou pravdepodobnosťou vám pomôže jednoduché čistenie ciev..

V rámci federálneho programu môžu všetci obyvatelia Ruskej federácie a SNŠ, ktorí sa uchádzajú o vstup (vrátane), vyčistiť svoje plavidlá zadarmo. Prečítajte si podrobnosti v oficiálnom zdroji.

10. augusta 2014

Akýkoľvek chirurgický zákrok je pre telo obrovským stresom. Pri oprave prietrže v ingvinálnej oblasti by ste mali zodpovedne vychádzať z odporúčaní odborníkov na rýchle obnovenie ich zdravia. Všeobecné odporúčania po takejto operácii sú nasledujúce:

 • Nosiť špeciálny obväz po dobu stanovenú ošetrujúcim lekárom.
 • Vylúčenie fyzickej aktivity a stresu počas rehabilitačného obdobia.
 • Odvykanie od zlých návykov (pitie a fajčenie).
 • Určitá strava po operácii trieslovej prietrže.

Iba komplexná implementácia týchto požiadaviek pomôže pacientovi v krátkom čase obnoviť zdravie a rýchlo sa vrátiť do plného života.

Mimochodom, nedávno sa objavil vynikajúci gél na bolesť kĺbov, môžete si prečítať recenzie. Zakúpili sme malú dávku a chceli by sme ju dať našim verným čitateľom, ale zatiaľ nevieme, na akom princípe je vybrať.

Pri vykonávaní operácie na odstránenie ingínovej prietrže u mužov, žien alebo dieťaťa je dôležité zaobchádzať so stravou veľmi zodpovedne. Je potrebné dodržiavať niekoľko všeobecných odporúčaní:

 • na určité obdobie noste špeciálny obväz;
 • Počas rehabilitácie je potrebné vylúčiť fyzickú aktivitu a stres;
 • úplné opustenie alkoholu a fajčenie;
 • strava po operácii triesloviny prietrže.

Iba komplexný prístup úplne obnoví zdravie a pacienta do plnohodnotného životného štýlu. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo môžete jesť po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže, a tiež o tom, ktorá výživa sa stane najúčinnejšou počas rehabilitačného obdobia.

10. augusta 2014

V prípade chýbajúcich komplikácií sú nové produkty súčasťou denného menu pacienta. Ak počas liečby nedochádza k relapsom a pacient sa cíti lepšie, bude možné po 2-3 týždňoch jesť.

Akýkoľvek chirurgický zákrok je pre telo obrovským stresom. Pri oprave prietrže v ingvinálnej oblasti by ste mali zodpovedne zaobchádzať s odporúčaniami odborníkov na rýchle obnovenie ich zdravia..

Na raňajky pacient zje jeden, najviac dva cookies, „Maria“ s nesladeným čajom. Je dovolené jesť malé množstvo marshmallows. Na obed vypite šťavu alebo teplý čaj. Na obed sa pripravuje mäsový vývar s ryžovou kašou bez oleja a na vode. Popoludňajšie občerstvenie pozostáva z čaju alebo kompótu. Na večeru pacient zje čaj a Maria cookies. Pred spaním môžete piť kefír alebo nízkotučný jogurt.

Na raňajky si môžete dať kašu vo vode. Bolo by lepšie, keby to bolo pohánka alebo ovsené vločky. Čerstvo vylisovaná šťava sa pripravuje na obed. Obed zahŕňa polievku s niekoľkými plátkami cibule, mrkvy, zemiakov a mäkkého mäsa rozdrvených na pyré. Môžete jesť dusenú kapustu a piť čaj. Na obed pacient pripravuje kúsok nakrájaného kurča a želé. Večera sa skladá z ryžovej kaše na vode a jogurte..

Na zajtra sú pripravené ovsené vločky, solená kaša bez oleja, syrový sendvič a sladký čaj. Druhé raňajky - sušienky bez náplne a šťavy. Na obed už môžete jesť šťouchanú polievku a dusené kuracie karé. Občerstvenie - želé alebo jogurt. Na večeru pacient zje malý kúsok vareného kurča s čajom.

Raňajky sa skladajú z pohánkovej kaše na vode, čaju so sušienkami. Druhé raňajky - vajcia, sušienky a čaj bez cukru. Obed už bude výdatný, zahŕňa nakrájanú zeleninu s kuracím mäsom a biele sušienky. Môžete piť kompot alebo čaj. Ľahké občerstvenie - želé alebo jogurt. Večera - uvarená ryba s hnedým chlebom.

Na raňajky pripravuje muž ovsenú kašu s malým množstvom masla, čaju a sušienok. Obed - čerstvo vylisovaná šťava s ovsenými sušienkami. Obed - rybí vývar, ryžová kaša, mäsové gule, dusené ovocie alebo sladký čaj. Občerstvenie - jogurt alebo želé. Večera zahŕňa pohánkovú kašu s maslom, sušienky Maria, dusené rybie koláče. Pred spaním môže človek vždy vypiť čaj alebo kefír s niekoľkými bielymi sušienkami.

Inguinálna hernia je vyčnievanie pobrušnice, ako aj vnútorných orgánov (napríklad črevných slučiek), ktoré ňou sú zakryté, do trieslovinového kanálika. Takéto hernie zaujímajú prvé miesto v prevalencii medzi herniovými výčnelkami brušnej steny a vyskytujú sa spravidla u mužov..

Inguinálna kýla môže byť buď vrodená alebo sa môže objaviť v priebehu času. Prvým symptómom je samozrejme výskyt výčnelku v trieslovinovej oblasti, ktorý je spravidla opravený, ale potom opäť vyčnieva. Kýla môže byť sprevádzaná bolesťou alebo nepohodlím v oblasti trieslovín, čo spôsobuje zvláštne nepohodlie počas fyzickej námahy..

Imunita kýly; tvrdá a postupne sa zvyšujúca bolesť; zadržiavanie stolice a plynu; nevoľnosť, zvracanie; zhoršenie stavu pacienta.

Poranenie prietrže si vyžaduje okamžitú chirurgickú starostlivosť a hospitalizáciu v nemocnici. Aby ste predišli vážnym komplikáciám, musíte sa poradiť s chirurgom. Urobte to pri prvých príznakoch naznačujúcich slabinovú prietrž.

Vyšetrenie lekárom sa uskutoční v stoji a v ľahu. V niektorých prípadoch sú na objasnenie diagnózy potrebné inštrumentálne metódy. Po stanovení patológie lekár určí taktiku liečby. Na liečbu kýly, vrátane slabin, sa odporúča najmä chirurgický zákrok.

Predtým bola liečba prietrže založená na zošívaní svalovej vrstvy nad ňou, čo bolo pre pacienta veľmi bolestivé, zatiaľ čo pravdepodobnosť recidívy patológie zostala vysoká.

V modernej chirurgii sa používajú syntetické „siete“ - protézy, ktoré sa inštalujú buď narezaním kože alebo laparoskopicky, tj prostredníctvom 5 vpichov brušnej steny pod endoskopickú kontrolu. Okrem toho vám druhá metóda umožňuje skrátiť čas strávený pacientom v nemocnici a uprednostňuje rýchly návrat invalidity a tiež znižuje pravdepodobnosť pooperačných infekčných komplikácií..

Všetky tieto výhody spolu umožňujú použitie laparoskopickej metódy ako metódy voľby, najmä pri slabinách prietrže. V moderných podmienkach je možné použiť „ok“, ktoré majú vlastnosť čiastočnej resorpcie. Fixácia protéz sa vykonáva buď špeciálnymi kovovými sponami alebo pomocou určitých lepidiel.

Zaujímavý je aj moderný prístup k boju proti bolesti v rámci chirurgických zákrokov. Pomerne často sa používa kombinácia celkovej a lokálnej anestézie v oblasti trieslovín. Napriek tomu, že operácia pri ingvinálnej prietrži sa považuje za pomerne jednoduchú, vyžaduje si dostatočnú profesionalitu operačného chirurga..

Pred operáciou trieslovej kýly

Keďže plánovaná hospitalizácia sa vykonáva v deň operácie ráno, mala by jej predchádzať samostatná príprava. Dva dni pred tým nemôžete piť alkohol, drogy ani psychotropné látky. V prípade nepretržitého podávania liekov pred chirurgickým zákrokom musí byť upozornený anestéziológ.

Dva dni pred chirurgickým zákrokom by sa pacienti mali riadiť diétou a každodennou rutinou. Posledný čas na konzumáciu deň pred operáciou je možný do 20:00, po tomto čase sa odporúča klyzma na vyčistenie čriev po jednej hodine. V prípade potreby je možné v noci užiť sedatíva a ľahké tabletky na spanie. Hlavná vec je dobre spať. V deň operácie nemusíte používať kozmetiku a nenosíte žiadne kovové šperky.

Inguinálna kýla: čo sa dá jesť po odstránení

Je potrebné vylúčiť použitie nasledujúcich liekov v skorej rehabilitácii po odstránení slabinovej prietrže u dospelých:

 • mastné mäso a ryby, strukoviny, akékoľvek huby, biely, ražný chlieb, kukurica;
 • údené, vyprážané jedlá, pečivo na droždia;
 • použitie perličky a pšeničnej kaše, vajcia natvrdo uvarené, maslo je obmedzené;
 • korenené korenie, omáčky sú vylúčené;
 • najprv sa neodporúča jesť sladkosti, sušené slivky, sušené marhule, hrozienka;
 • zo zeleniny musíte obmedziť reďkovky, sladkú a červenú papriku, paradajky, baklažán, šťavu a cibuľu;
 • v prvých dvoch týždňoch sú banány, hrozno (prispieva k tvorbe plynu), hrušky a broskyne kontraindikované;
 • Káva, alkoholické a energetické nápoje sýtené oxidom uhličitým.

10. augusta 2014

Po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže sa hlavný dôraz kladie na odstránenie príčinného faktora choroby - slabých svalov, cez ktoré brušné orgány prenikajú do trieslovinového kanálika ženy alebo muža. Trvanie rehabilitácie priamo závisí od zvolenej metódy radikálnej liečby a od charakteristík tela pacienta.

Na ambulantnej báze pacient ostáva až 10 dní po operácii, počas ktorej lekár vyšetrí brušnú dutinu a trieslovinu, predpíše lieky, vyberie optimálnu výživu a terapeutické cvičenia.

Existujú však prípady, keď po operácii existujú rôzne druhy komplikácií, bolesti a nepredvídané okolnosti. Dôvodom môže byť buď infekcia, ktorá vstúpila do tela počas obdobia hojenia stehu a rany, alebo nedodržanie všetkých potrebných odporúčaní pacientom v pooperačnom období zo strany pacienta..

Rovnako ako v prípade iných chirurgických zákrokov, aj po chirurgickom zákroku, ktorým sa odstráni trieslová kýla, je možné očistenie stehu. V postihnutej oblasti spôsobuje bolesť a horúčku..

Medzi časté komplikácie patrí tiež recidíva choroby. Pravdepodobnosť relapsu je výrazne znížená, ak bol spôsob operácie optimálne zvolený pre osobu a stupeň rozvoja jej slabinovej prietrže..

Ak dôjde k hnisaniu rany, predlžuje sa doba rehabilitácie po operácii. Zvyšuje sa tiež pravdepodobnosť opakovaného výskytu kýly. Aby sa takýmto problémom predišlo, bude musieť pacient starostlivo navštíviť lekára, aby sa obalil..

Vďaka moderným technikám pacient kráča nezávisle po 3 hodinách od operácie. V tomto prípade je možná bolesť brucha. Prejdú však sami za pár hodín alebo po tabletke proti bolesti. Vo večerných hodinách sa obväz aplikovaný po operácii zmení. Neznepokojujte sa - jedná sa o normálny výboj z chirurgických stehov..

Nasledujúci deň je potrebný ďalší obväz. Potom sa opakuje 7-9 dní na odstránenie stehov. Po dobu 14 dní po operácii buďte opatrní a nezdvíhajte nič ťažšie ako 5 kg. Po uplynutí tejto doby postupne zvyšujte fyzickú aktivitu. Návrat k normálnej fyzickej aktivite je možný približne 30 - 35 dní po operácii.

Po zákroku nie je vždy potrebné nosiť obväz. Implantáty zo siete nedávno vykonávali vo svojej funkcii skvelú prácu..

Mimochodom, je možné obnoviť sexuálne vzťahy iba 2 týždne po operácii, pričom sa obmedzíte tak, aby ste na operovanú oblasť nespôsobili tlak a napätie. V prípade otázok a nepríjemností v pooperačnom období okamžite kontaktujte svojho lekára. V tomto prípade poznať hlavnú vec - v súčasnosti, po operácii, je príčina patológie úplne odstránená. Prognóza je priaznivá pre pacientov, zotavenie z postihnutia je dostatočne rýchle.

Hovorili sme teda o tom, aká je ingvinálna prietrž, po operácii, ako by sa mal pacient správať. Majte na pamäti, že 1 - 2 mesiace po operácii musíte viesť normálny aktívny životný štýl: neklaďte na gauči celé dni, ale športujte, aj keď bez preťaženia, tvrdo pracujte.

Diéta po hernii - po chirurgickom odstránení patologického výčnelku - neznamená také prísne stravovacie obmedzenia, ako napríklad po operáciách tráviaceho traktu a gastrointestinálneho traktu..

Hlavným cieľom, ktorý strava sleduje po odstránení prietrže, je minimalizovať črevný tlak v oblasti chirurgického zákroku. To sa dá dosiahnuť pomocou racionálnej frakčnej výživy a vylúčením produktov z nej, ktoré predlžujú proces trávenia potravy, spôsobujú zvýšenú tvorbu a hromadenie plynov v čreve a tiež prispievajú k zápche, t.j..

Pre správnu prípravu stravy po operácii sa musíte zoznámiť so zoznamom zakázaných výrobkov.

Takéto jedlá by mali byť vylúčené z ponuky, pretože majú negatívny vplyv na organizmus počas regeneračného procesu..

Mastné mäso a ryby, huby, kukurica a chlieb by sa mali zo stravy odstrániť. Vyprážané potraviny, údené výrobky, pečivo sú bez problémov vylúčené.

Je vhodné obmedziť používanie sladkých výrobkov, sušených sliviek a sušených marhúľ. Odporúča sa vylúčiť hrozienka zo stravy..

V žiadnom prípade by ste nemali piť alkohol, kávu a energiu.

10. augusta 2014

Je potrebné vyhnúť sa prejedaniu, nadúvaniu, zápche - všetko môže zvýšiť vnútro-brušný tlak a viesť k neuspokojivým následkom.

Osobitná pozornosť - výživa v prvých pooperačných dňoch.

Pacient by mal užiť posledné jedlo 3 hodiny pred spaním..

Je potrebné vziať do úvahy, že príjem kalórií závisí od postavy osoby a jej pohody.

 • Bobule a ovocné šťavy (ale bez dužiny);
 • Domáce želé;
 • bujóny;
 • Nízkotučné polievky;
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom;
 • Malé množstvo masla;
 • Voda a čaj.

Spotreba prírodných produktov prospieva pacientovi: telo rýchlo dostane potrebné vitamíny a minerály, čo je dôležité pre rýchle zotavenie.

V nasledujúcich dňoch potrebuje pacient viac kalórií. Z tohto dôvodu je možné menu obohatiť zavedením tvarohov, nízkotučným vareným mäsom a rybami, dusenými hovädzími kotletami, pšeničnými sušienkami, mäkkým ovocím a zeleninou (lepšie mleté).

Pacient by mal každý deň konzumovať (vrátane polievok a bujónov) najmenej 2 litre tekutiny.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Liečba herniovej hernie môže byť iba chirurgická a každá operácia môže spôsobiť komplikácie.Komplikácie možno rozdeliť do niekoľkých skupín:
  Priamo spojená s chirurgickou ranou.
Bedrová chrbtica je najčastejšie sa vyskytujúcim (80%) medzi populačným typom lokalizácie medzistavcových kýly.
Zhrnutie: Účelom mikrodisektómie je zmierniť bolesť spôsobenú medziobratlovou kýlou bedrovej chrbtice. Počas tohto postupu sa odstráni malá časť medzistavcového disku alebo akýkoľvek iný materiál, ktorý stláča nervový koreň.