loader

Hlavná

Späť

Ako sa pripraviť na operáciu

Vyhliadka na chirurgický zákrok je veľa: operácie sú spojené s rizikom pre život a dokonca ešte horšie - cítiť sa bezmocný, stratiť kontrolu nad vlastným telom, dôverovať lekárom po dobu trvania anestézie. Medzitým je práca chirurga iba začiatkom cesty, pretože výsledok liečby je čiastočne závislý od organizácie obdobia zotavenia. Lekári tvrdia, že kľúčom k úspechu je správna nálada samotného pacienta, ktorý je pripravený na sebe pracovať v úzkej spolupráci s odborníkmi..

Funkcie pooperačnej rehabilitácie

Rehabilitačná terapia má veľa cieľov. Tie obsahujú:

 • predchádzanie možným komplikáciám operácie;
 • zmiernenie obmedzení bolesti alebo pohyblivosti;
 • zrýchlené uzdravenie a psychologické uzdravenie po chorobe;
 • pacient sa vracia do aktívneho zdravého života.

Na prvý pohľad nič komplikované - môže sa zdať, že samotné ľudské telo sa dokáže zotaviť z vážnej choroby alebo z traumatického chirurgického zákroku. Mnoho pacientov naivne verí, že najdôležitejšou vecou v pooperačnom období je zdravý spánok a dobrá výživa a zvyšok sa „uzdraví“. Ale to tak nie je. Okrem toho samoliečba a nedbanlivosť vo vzťahu k rehabilitačným opatreniam niekedy negujú úsilie lekárov, aj keď pôvodne bol výsledok liečby vyhodnotený ako priaznivý..

Faktom je, že zotavenie pacientov po operáciách je kompletný systém lekárskych opatrení, ktorých vývoj vykonáva celá veda, rehabilitácia. Civilizovaný svet už dávno opustil myšlienku poskytnúť pacientom kompletný pokoj po operácii, pretože takáto taktika zhoršuje stav pacienta. Okrem toho, so zavedením minimálne invazívnych chirurgických zákrokov v lekárskej praxi sa zameranie rehabilitácie posunulo od uzdravenia kože v oblasti jazvy k obnoveniu plného fungovania tela už druhý alebo tretí deň po zákroku..

V období prípravy na operáciu by ste sa nemali sústrediť na myšlienky o samotnom zákroku, čo povedie k zbytočným pocitom a obavám. Rehabilitológovia vám odporúčajú, aby ste si vopred rozmysleli, čo budete robiť, keď znova naberiete vedomie prvý deň po operácii. Je užitočné priniesť do nemocnice prehrávač, knihu alebo tabletový počítač s vašim obľúbeným filmom, ktorý vám pomôže uniknúť z nepohodlia a naladiť pozitívnu náladu.

Príslušná organizácia obdobia zotavenia po operácii je obzvlášť dôležitá pre starších pacientov, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že budú tolerovať chirurgické zákroky. V ich prípade sa pocit bezmocnosti a núteného obmedzenia mobility často vyvinie v ťažkú ​​depresiu. Ľudia vo veku niekedy trpia až do posledného obdobia nepríjemným pocity a sú v rozpakoch, keď sa sťažujú zdravotníckemu personálu. Negatívny psychologický postoj narúša uzdravenie a vedie k tomu, že po operácii sa pacient už úplne nezotaví. Úlohou príbuzných je preto vopred zamyslieť sa nad tým, ako bude prebiehať rehabilitačné obdobie, vybrať si vhodnú kliniku a lekára zodpovedného za rýchle uzdravenie a pohodu staršej osoby..

Rehabilitačné obdobie po operácii

Trvanie zotavenia po chirurgickej liečbe závisí od mnohých faktorov. Najvýznamnejšou z nich je povaha operácie. Dokonca aj človek s dobrým zdravím po malej intervencii do chrbtice bude potrebovať najmenej 3-4 mesiace, aby sa vrátil do plného života. A v prípade rozsiahleho brušného chirurgického zákroku bude musieť pacient niekoľko rokov dodržiavať prísnu diétu, aby sa zabránilo tvorbe adhézií. Samostatný rozhovor je chirurgický zákrok na kĺboch, ktorý často vyžaduje početné sedenia fyzioterapie a fyzioterapie, zamerané na obnovenie stratených funkcií a pohyblivosti končatiny. Po mimoriadnych zásahoch pri mozgovej príhode alebo infarkte sa musí pacient niekedy zotaviť po mnoho rokov, aby znovu získal schopnosť nezávislosti a práce.

Zložitosť operácie nie je zďaleka jediným kritériom pre trvanie rehabilitácie. Lekári venujú osobitnú pozornosť veku a pohlaviu pacienta (ženy sa zvyčajne zotavujú rýchlejšie ako muži), prítomnosti sprievodných chorôb, zlým návykom a úrovni fyzickej zdatnosti pred operáciou. Motivácia osoby na zotavenie je tiež dôležitá - psychológovia preto pracujú v dobrých rehabilitačných centrách spolu s lekármi.

Metódy regenerácie po chirurgickom zákroku

V arzenáli rehabilitačnej terapie - impozantný počet metód, z ktorých každá má svoje silné a slabé stránky. V pooperačnom období sa odporúča, aby väčšina pacientov používala kombináciu niekoľkých lekárskych predpisov a súčasne stanovila, čo v každom prípade prináša veľké zdravotné výhody..

 • Lieky. Farmakologická podpora je dôležitým aspektom pohodlného zotavenia po operácii. Anestetiká sa predpisujú pacientom, ako aj vitamíny a adaptogény - látky, ktoré zvyšujú vitalitu (ženšen, eleuterokok, pantocrín a iné lieky). Po niektorých typoch intervencií sa predpisujú špeciálne lieky: pri neurologických operáciách sa u pacientov často prejavuje botoxová terapia - injekcie botulotoxínu, ktoré zmierňujú svalové kŕče a znižujú stres v rôznych častiach tela pacienta..
 • Fyzioterapia predstavuje priaznivé účinky fyzikálnych faktorov (teplo, voda, elektrický prúd atď.) Na ľudský organizmus. Je uznávaná ako jedna z najbezpečnejších metód liečby v modernej medicíne, vyžaduje si však kompetentný prístup a dôslednú fixáciu výsledku. Skúsení odborníci na laserovú terapiu, elektromyostimuláciu a diadynamickú terapiu sú dnes veľmi žiadaní, pretože pomáhajú urýchliť hojenie rán, zmierňujú zápaly a znižujú bolesť po každom type chirurgického zákroku..
 • Reflexológia. Táto metóda rehabilitácie spočíva v vystavení biologicky aktívnym miestam na ľudskom tele pomocou špeciálnych ihiel alebo „cigár“ (mox). Patrí k alternatívnej medicíne, ale účinnosť reflexológie bola opakovane potvrdená v praktických činnostiach mnohých rehabilitačných stredísk..
 • Cvičebná terapia (fyzioterapeutické cvičenia) je užitočná pre ľudí, ktorí podstúpili chirurgický zákrok na kostiach a kĺboch, ako aj pre pacientov, ktorí sa zotavujú po operácii srdca alebo mozgovej príhode. Vstavaný systém pravidelných cvičení pomáha nielen na fyzickej úrovni, ale aj psychicky: radosť z pohybu sa vracia osobe, zlepšuje sa nálada, zvyšuje chuť do jedla..
 • Mechanoterapia, napriek podobnosti s liečebnou terapiou, sa týka nezávislého spôsobu rehabilitácie pacientov po operácii. Zahŕňa použitie simulátorov a špeciálnych ortéz, ktoré uľahčujú pohyb oslabených pacientov a ľudí so zdravotným postihnutím. V medicíne si táto metóda získava čoraz väčšiu obľubu vďaka zavedeniu nových vylepšených zariadení a zariadení do praxe..
 • Bobathova terapia je technika zameraná na odstránenie spasticity (stuhnutosti) svalov. To je často predpísané pre deti s detskou mozgovou obrnou, rovnako ako pre dospelých, ktorí utrpeli akútne porušenie mozgovej cirkulácie. Základom liečby Bobatom je aktivácia pohybov stimuláciou prirodzených reflexov pacienta. V tomto prípade inštruktor svojimi prstami pôsobí na určité body na tele svojho oddelenia, ktoré počas vyučovania tónuje prácu nervového systému..
 • Masáž je predpísaná po mnohých operáciách. Je mimoriadne užitočný pre starších ľudí trpiacich chorobami dýchacieho systému, ktorí trávia veľa času v horizontálnej polohe. Masážne sedenia zlepšujú krvný obeh, zvyšujú imunitu a môžu byť prechodným štádiom, čím sa pacient pripravuje na aktívne rehabilitačné metódy..
 • Liečba diétou vám nielen umožňuje správne pripraviť stravu v pooperačnom období, ale tiež zohráva úlohu pri vytváraní zdravých návykov u pacienta. Táto rehabilitačná metóda je obzvlášť dôležitá pri zotavovaní pacientov po bariatrickom zákroku (chirurgická liečba obezity), ľudí trpiacich metabolickými poruchami a oslabených pacientov. Moderné rehabilitačné centrá vždy zabezpečujú zostavenie jedálneho lístka pre každého pacienta s prihliadnutím na jeho individuálne vlastnosti.
 • Psychoterapia. Ako viete, vývoj mnohých chorôb je ovplyvnený myšlienkami a náladou pacienta. A dokonca ani kvalitná lekárska starostlivosť nebude schopná zabrániť relapsu choroby, ak má osoba psychologickú náchylnosť na zlé zdravie. Úlohou psychológa je pomôcť pacientovi uvedomiť si, čo súvisí s jeho chorobou, a naladiť ho na uzdravenie. Na rozdiel od príbuzných bude odborník na psychoterapiu schopný objektívne zhodnotiť situáciu a v prípade potreby uplatniť moderné liečebné metódy, predpísať antidepresíva a sledovať stav osoby po rehabilitácii.
 • Ergoterapie. Najbolestivejším dôsledkom vážnej choroby je strata schopnosti starostlivosti o seba. Ergoterapia je komplex rehabilitačných opatrení zameraných na prispôsobenie pacienta známemu životu. Špecialisti pracujúci v tejto oblasti vedia, ako obnoviť zručnosti v oblasti starostlivosti o pacientov. Koniec koncov, je dôležité, aby sa každý z nás cítil nezávislý od ostatných, zatiaľ čo blízki ľudia nie vždy vedia, ako správne pripraviť človeka po operácii na nezávislé činy, často ho prekrývajú, čo bráni správnej rehabilitácii.

Rehabilitácia je komplexný proces, ale nepovažujte ho za nemožnú úlohu vopred. Odborníci uznávajú, že hlavná pozornosť by sa mala venovať prvému mesiacu pooperačného obdobia - včasný začiatok opatrení na obnovu pacienta mu pomôže rozvíjať zvyk pracovať na sebe a viditeľný pokrok bude najlepším stimulom pre rýchle uzdravenie.!

Ktorú inštitúciu rehabilitačnej medicíny si vybrať?

Po páde ZSSR sa zručnosti a výsledky domácej rehabilitácie do značnej miery stratili. A až v poslednom desaťročí lekári opäť upozornili na význam restoratívnej medicíny. Bez kvalifikovanej pomoci odborníkov je kvalitná rehabilitácia nemožná, je podobná samoliečbe, ktorá je zriedka účinná. Preto nemožno ignorovať problém následnej starostlivosti o pacienta po operácii - výber podmienok na rehabilitáciu je rovnako dôležitý ako výber lekára a nemocnice..

V súčasnosti existujú tri hlavné formáty rehabilitácie:

 • Rehabilitačné oddelenia zdravotníckych zariadení. V niektorých verejných a súkromných zdravotníckych strediskách sú miestnosti alebo celé oddelenia pre rehabilitáciu. Tam môžete dostať odporúčanie po liečbe v nemocnici na základe povinného zdravotného poistenia alebo ako doplnková platená služba. Tento formát, bohužiaľ, zvyčajne neznamená širokú škálu metód rehabilitačnej terapie a pracuje ambulantne (pacient chodí na hodiny sám).
 • Na inštitúcii následnej starostlivosti o sanatórium. Takéto liečebné strediská sa spravidla nachádzajú na pobreží alebo v blízkosti liečivých bahna alebo minerálnych prameňov. Je to dobrá možnosť stráviť dovolenku so zdravotnými výhodami a zlepšiť svoj stav pri chronických ochoreniach. Systém pooperačnej rehabilitácie však nie je v sanatóriu vždy dobre organizovaný: práca s pacientmi prebieha, neexistuje individuálny prístup a vysoké náklady na cestovanie a liečbu vedú k tomu, že veľa pacientov nie je schopných dlhodobo zostať v stredisku.
 • Špecializované strediská pre restoratívnu medicínu. Tieto zdravotnícke zariadenia sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti miest, ale v ekologicky čistých oblastiach. Často existujú podmienky na dlhodobý pobyt pacienta a personál sa môže v prípade potreby o pacienta starať nepretržite, ak jeho príbuzní z nejakého dôvodu nemôžu zostať v centre po celú dobu rehabilitácie. Špecialisti týchto zariadení sú pripravení komunikovať s pacientmi rôzneho veku, ktorí podstúpili chirurgický zákrok alebo vážne ochorenie. Dnes je táto forma rehabilitácie považovaná za optimálnu a zároveň nepresahuje náklady na liečbu v sanatóriách alebo oddeleniach súkromných kliník..

Dôležitou výhodou liečby v súkromnom špecializovanom stredisku je nedostatok front a individuálny prístup k pacientom. Pretože čas je rozhodujúcim faktorom efektívnosti rehabilitácie, peniaze investované do pacienta sa oplatia z dôvodu jeho rýchleho zotavenia a zníženej potreby nákupu drahých liekov v budúcnosti. Príkladom dobrého rehabilitačného centra je lekársky hotel Three Sisters, ktorý sa nachádza 30 km od MKAD v borovicovom lese. Úroveň služieb tu zodpovedá európskym štandardom: pacienti žijú v pohodlných priestranných izbách, jedia v reštaurácii a majú možnosť voľne sa pohybovať po inštitúcii (tu sa poskytuje špeciálne vybavenie pre pacientov so zdravotným postihnutím). „Tri sestry“ je profesionálny tím rehabilitačných lekárov, ktorí vyvíjajú program pre každého klienta s ohľadom na jeho zdravotný stav a ciele. Charakteristickým znakom centra sú fixné náklady na rehabilitáciu: pacienti a ich príbuzní nemusia platiť žiadnu príplatok za každú analýzu, diagnostickú manipuláciu alebo výživu. Podrobné informácie o moderných prístupoch k rehabilitácii nájdete na webovej stránke Centra troch sestier.

Licencia Ministerstva zdravotníctva Moskovského regiónu č. LO-50-01-009095 z 12. októbra 2017.

Čo je potrebné na operáciu

Kazan, st. Sibgata Hakima, 52
Po - Pi: od 8:00 do 20:00
So: od 8:00 do 15:00

Poznámka pre pacientov, keď idú na kliniku na chirurgickú liečbu v anestézii

Pre tvoje zdravie:

 • Zdravotný stav hrá dôležitú úlohu v tom, ako bude anestézia pokračovať, ako aj ako pohodlné bude prebudenie z anestézie. Pred anestéziou je dôležité podrobiť sa komplexnému vyšetreniu tela vrátane konzultácií s lekárom, vykonania viacerých testov a metód inštrumentálneho výskumu. Ak existujú nejaké chronické ochorenia, je potrebné pomocou ošetrujúceho lekára dosiahnuť stabilnú remisiu týchto chorôb..
 • Vykonávanie plánovanej anestézie je možné na pozadí stabilného zdravotného stavu, v deň operácie by nemali byť žiadne príznaky SARS.
 • Srdce a pľúca hrajú počas anestézie najdôležitejšiu úlohu, preto pred anestéziou by výkon týchto orgánov mal byť čo najbližšie k uspokojivému stavu - to znamená, že nachladnutie, obštrukčná bronchitída, astma, hypertenzia, angína pektoris, zlyhanie srdca by sa malo liečiť a kompenzovať..
 • 6 týždňov pred plánovaným chirurgickým zákrokom odstráňte fajčenie cigariet. To výrazne zníži riziko respiračných komplikácií po operácii. Ak ste prestali fajčiť, v deň operácie aspoň nefajčite.
 • Ak máte voľné zuby alebo korunky, choďte k zubárovi na ošetrenie, pretože tieto zuby sa môžu stratiť, keď anestéziológ zabezpečí priechodnosť dýchacích ciest (so špeciálne navrhnutými pomôckami v ústach)..
 • Nezabudnite vziať do nemocnice všetky lieky, ktoré užívate..

Pred operáciou je potrebné zložiť testy, potom podľa výsledkov laboratórneho vyšetrenia konzultovať s terapeutom a anestéziológom. Analýzy sa podávajú na lačný žalúdok (nemôžete jesť a piť deň predtým, ako sa musíte zdržať mastných a slaných potravín).

Plán povinného vyšetrenia u pacientov podstupujúcich chirurgický zákrok na mamológii, urológii, endokrinológii, estetike v celkovej anestézii (testy by sa mali predložiť najskôr 10 dní pred operáciou)

 • Celkový krvný test s leukoformulou.
 • Biochemický krvný test: ALT, AST, celkový a priamy bilirubín, glukóza, močovina, celkový proteín
 • Coagulogram
 • Koagulácia podľa Sukhoreva.
 • Všeobecná analýza moču.
 • HIV (3 mesiace), hepatitída B a C (1 mesiac), RW (2 týždne).
 • Fluorografia alebo Ro-grafia hrudníka (platí do 1 roka).
 • Konzultácia s EKG + terapeutom podľa výsledkov výskumu.

Ďalej pre pacientov pred gynekologickým chirurgickým zákrokom:

 • Čistý zdvih.
 • Oncocytology.
 • Pelvický ultrazvuk

V prípade sprievodných patológií je potrebná odborná konzultácia.

Po prijatí do nemocnice v deň operácie - príďte na lačný žalúdok (večer je povolená ľahká večera, ráno nemôžete jesť a piť). Pri príprave na anestéziu je veľmi dôležité, aby ste mali žalúdok prázdny, pretože aj minimálne množstvo jedla alebo vody v žalúdku môže významne znížiť bezpečnosť anestézie, čo predstavuje skutočné ohrozenie života..

Večer pred chirurgickým zákrokom vydajte hygienickú sprchu. Vaňou (sprchou) sa očistí pokožka od neviditeľných kontaminantov, čo zníži riziko infekcie počas operácie.

Pred operáciou odstráňte z ústnej dutiny všetky odstrániteľné predmety (zubné protézy, piercing). Všetky tieto položky môžu po anestézii spôsobiť problémy s dýchaním..

Pri príprave na anestéziu vyberte tiež kontaktné šošovky, načúvacie pomôcky.

Na nechtoch na rukách by nemal byť lak na manikúru, čo môže spôsobiť ťažkosti pri čítaní informácií o dýchaní získaných pomocou špeciálneho zariadenia pripojeného k jednému z prstov počas anestézie..

Ak vám váš anestéziológ dovolil opustiť rannú dávku akéhokoľvek lieku (ktorý ste neustále užívali pred operáciou), je najlepšie tablety prehltnúť bez toho, aby ste ich umyli tekutinou. Ak je to ťažké, vypite tablety minimálnym dúškom vody a súčasne vytlačte liek najskôr ráno..

Pripravujete sa na operáciu? Čo potrebujete vedieť a čo sa pýtať?

To nie je pravda! Nedostatok úplných informácií o chirurgickom zákroku, práci lekárov, zdravotných sestier a dôsledkoch zásahov do tela pacientovi spočiatku obmedzuje výber konkrétnej lekárskej starostlivosti. Musíte pochopiť, čo lekár robí a prečo, ako vám môže osobne pomôcť. Nebojte sa klásť otázky.!

Potreba urobiť rozhodnutie

Máte operáciu? Nie ste v tom sami! Každý rok sa pod chirurgický nôž dostane viac ako 15 miliónov ľudí. Väčšina operácií nie je kritická a je z lekárskeho hľadiska indikovaná. To znamená, že máte čas zvoliť si najlepšiu liečbu a porozprávať sa so svojím lekárom, čím urobíte krok k bezpečnejšiemu chirurgickému zákroku. Buďte aktívny, je to kľúč ku kvalitným službám!

Výber lekára je jednou z najťažších úloh. Môžete sa obrátiť na terapeuta v nemocnici, dá vám odporúčanie chirurgovi. Nebude zbytočné samostatne sa obrátiť o radu na inú kliniku, napríklad na lekára, ktorého služby vaši priatelia a známi už využili.

Nasledujúce otázky vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie predtým, ako sa dostanete k operačnej tabuľke. Vysoko profesionálny lekár je vždy pripravený odpovedať na otázky osoby, ktorá k nemu prišla, bez ohľadu na jeho pohlavie a vek. Ak vám odpovede na vaše otázky nie sú jasné, požiadajte lekára, aby dal jednoduchšiu odpoveď, alebo požiadajte svojho priateľa, aby vám pomohol nájsť spoločný jazyk. Štúdie ukázali, že pacienti, ktorí sú podrobne informovaní o svojej liečbe, sú s výsledkami operácií úplne spokojní..

Prečo je potrebný chirurgický zákrok?

Existuje veľa dôvodov, prečo sa ľudia uchýlia k plastickej chirurgii. Niektoré chirurgické zákroky môžu zmierniť alebo zabrániť bolesti. Iní zmierňujú príznaky chorôb a zlepšujú určité funkcie ľudského tela. Sú ľudia, ktorí zachraňujú životy, a tí, ktorí hľadajú zdroj bolesti. Váš lekár vám povie o cieľoch plastickej chirurgie. Je dôležité, aby ste pochopili, ako plánovaný chirurgický zákrok pomôže napraviť existujúce problémy. Napríklad, ak niečo vyžaduje amputáciu, potom zistite, prečo by sa to malo robiť..

Aké operácie sa odporúčajú?

Požiadajte lekára, aby vysvetlil postupnosť nadchádzajúcej operácie, ale skôr si preštudujte fotografie urobené po chirurgických zákrokoch a štatistické schémy ich následkov..

Koľko spôsobov prevádzky?

Väčšina chirurgických zákrokov zanecháva na ľudskom tele obrovský rez, aj keď existujú tie, ktoré zanechávajú sotva viditeľnú značku. Určitý chirurgický zákrok vyžaduje, aby bol pacient v nemocnici niekoľko dní. Pri operáciách malého zložitosti môžete ísť domov v ten istý deň. Nezabudnite sa opýtať lekára, prečo považuje zvolenú metódu za vhodnejšiu..

Existujú alternatívne metódy?

V niektorých prípadoch nie je plastická chirurgia jediným riešením. Lieky, ultrazvukové postupy, diéty a špeciálne cvičenia môžu pomôcť oveľa viac ako len chirurgický zákrok. Mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o alternatívnych metódach liečby, o ich pozitívnych a negatívnych dôsledkoch. To všetko pomôže urobiť jediné správne rozhodnutie..

Alternatívou k chirurgickému zákroku môže byť očakávanie a neustále sledovanie vývoja vášho ochorenia. V dôsledku toho bude lekár schopný presnejšie sledovať dynamiku zlepšenia alebo zhoršenia vášho stavu. Ak sa vaše zdravie zhorší, chirurg môže naplánovať operáciu okamžite. Ak sa to zlepší, vyvstáva otázka o vhodnosti vykonávania operácie všeobecne.

Koľko to bude stáť prevádzka?

Dostupnosť zdravotného poistenia nie vždy pokrýva všetky náklady na údržbu počas prevádzky. Vo väčšine prípadov záleží na výbere lekára a nemocnice. Dodatočné poplatky za prácu lekára a pooperačné sledovanie je možné získať priamo od lekára alebo zdravotníckeho personálu. Pred operáciou sa obráťte na poisťovňu a požiadajte ju o vysvetlenie, koľko z nich zaplatia náklady..

Aké sú výhody plastickej chirurgie??

Pri návšteve lekára sa nezabudnite opýtať na trvanie účinku, ktorý sa dosiahol v dôsledku operácie. Získané výhody často zostávajú iba malú dobu a po určitom časovom období bude potrebná druhá operácia. Existujú postupy, pri ktorých výhody trvajú celý život.

Pacienti niekedy od nadchádzajúcej operácie očakávajú príliš veľa a sú veľmi sklamaní jeho výsledkami. Požiadajte svojho lekára o odporúčanú literatúru, ktorá vám pomôže pochopiť najpravdepodobnejšie následky operácie..

Aké sú riziká chirurgického zákroku?

Každý chirurgický zákrok je spojený s rizikom. Z tohto dôvodu by sa riziko komplikácií po operácii a vedľajšie účinky mali brať vážne..

Počas plastickej chirurgie sa môžu vyskytnúť neplánované udalosti. Typickou komplikáciou operácie je infekcia, krvácanie, reakcia na anestéziu a náhodné poškodenie orgánov. Prítomnosť chronických chorôb zvyšuje šance na vedľajšie účinky. Lekári musia svojich pacientov upozorniť na to, že opuchy a bolesť okolo rezu môžu pretrvávať dlho po operácii.

Plastická chirurgia, rovnako ako iné typy chirurgických zákrokov, je neoddeliteľne spojená s bolesťou. Spýtajte sa svojho lekára, ako to môžete minimalizovať a čo urobí zdravotnícky personál, aby ste sa ho zbavili. Schopnosť kontrolovať bolesť počas pooperačného obdobia pomôže urýchliť regeneráciu.

Je možné operáciu nerobiť?

Ak sa dozviete viac o výhodách a nevýhodách operácie, môžete sa rozhodnúť, že nebudete mať operáciu. V takom prípade je potrebné od lekára zistiť, aké následky bude mať jeho neprítomnosť, napríklad zhoršenie zdravia, výskyt bolesti alebo vymiznutie problému..

Potrebujem názor iného lekára?

Konzultácia s druhým odborníkom je jednou z najlepších metód na získanie informácií o potrebe operácie. Pri kontaktovaní iného špecialistu nezabudnite vziať lekársku dokumentáciu a výsledky testov, aby ste ich nemuseli znova robiť.

Mnohé poisťovne zase trvajú na tom, aby pred vykonaním zložitých operácií získali radu od niekoľkých chirurgov. Neexistencia praxe paralelných konzultácií s poistenými vás nezbavuje práva požiadať o výpočet nákladov na plánovanú operáciu..

Aká anestézia je potrebná?

Použitie anestézie počas operácie je primárne spojené so znížením účinku bolesti u pacienta. Pri konzultácii s plastickým chirurgom nájdete v lokálnej alebo všeobecnej anestézii operáciu, o ktorú máte záujem. Pri lokálnej anestézii na krátku dobu znecitlivuje iba určitá časť tela. Napríklad pri návšteve zubára zubár vykonáva akékoľvek postupy po injekcii novokainu. V tomto prípade sa stratí citlivosť ďasien v blízkosti iba chorého zuba. Nie všetky postupy vykonávané v lokálnej anestézii nie sú bezbolestné..

Regionálna anestézia zahŕňa zmrazenie významnejšej časti tela, ktorá môže trvať niekoľko hodín. Vo väčšine prípadov je pacient pri operácii pri vedomí. Celková anestézia zabezpečuje neutralizáciu celého organizmu. Pri tomto spôsobe anestézie budete spať počas operácie a niekoľko hodín po nej.

U väčšiny pacientov je anestézia úplne bezpečná. Za tento postup je zodpovedný lekár alebo sestra anestéziológ. Obaja musia byť vysoko kvalifikovaní a musia mať praktické skúsenosti s používaním anestézie. Pri pozitívnom rozhodnutí vykonať operáciu sa určite stretnite s odborníkom, ktorý sa bude zaoberať anestéziou. Je potrebné ho informovať o všetkých dostupných kontraindikáciách, alergických reakciách a tiež uviesť zoznam liekov, ktoré užívate. Lieky v tejto situácii zahŕňajú všetky vitamíny a doplnky používané na lekársky predpis alebo bez lekárskeho predpisu..

Ako dlho trvá zotavenie?

Ošetrujúci lekár musí oznámiť, čo je potrebné urobiť a čo sa nemôže urobiť v prvých dňoch, týždňoch a mesiacoch po operácii. Mala by sa zistiť dĺžka pobytu v nemocnici po operácii. A tiež sa dozviete podrobne o materiáloch a prípravách, ktoré budú potrebné v procese domácej rehabilitácie. To všetko pomôže výrazne urýchliť obdobie obnovy..

Nemenej dôležitá je informácia o načasovaní návratu k normálnemu rytmu života, pravidelným fyzickým cvičeniam a chodeniu do práce. Nezabudnite na radu lekára, ak sa chcete po operácii úplne zotaviť.

Ako skontrolovať integritu chirurga?

Kontaktujte svoju poisťovňu a zistite, s ktorými chirurgmi a nemocnicami najčastejšie pracujú. Požiadajte svojho lekára, aby vám odporučil nemocnicu špecializujúcu sa na charakteristické patológie. Štúdie ukazujú, že pravdepodobnosť priaznivého výsledku operácie je v korelácii s počtom vykonaných takýchto operácií..

Aká je kvalifikácia chirurga?

Túžba pacienta dostať kvalifikovanú lekársku starostlivosť je pochopiteľná. Na vyriešenie tohto problému a na kontrolu úrovne profesionality lekárov boli vytvorené regionálne a federálne združenia. Ich hlavným cieľom je zjednotiť chirurgov pracujúcich v krajine, podporovať povinné zvyšovanie ich kvalifikácie a testovať ich vedomosti pomocou skúšok. Takéto združenia sa starajú o svoju povesť a radi zdieľajú informácie o praktických plastických chirurgoch..

Aká je skúsenosť s operáciou u lekára?

Najúčinnejším spôsobom, ako znížiť riziko negatívnych následkov počas a po operácii, je nájsť chirurga, ktorý sa špecializuje na konkrétny typ operácie. Spýtajte sa svojho lekára na jeho nedávne úspechy a zlyhania pri tomto type chirurgického zákroku..

V ktorej nemocnici budú pôsobiť??

Väčšina lekárov pracuje naraz vo viacerých nemocniciach. Mali by ste vopred vedieť, v ktorom z týchto stredísk sa bude operácia vykonávať a ako často sa tam vykonávajú takéto chirurgické zákroky. Štúdie ukázali, že podiel úspešných operácií je vyšší v tých nemocniciach, kde je celkový objem chirurgických zákrokov väčší. Ak lekár ponúkne vykonanie zákroku v centre, v ktorom je najmenšia pravdepodobnosť výskytu takýchto udalostí, potom zistite dôvody.

Aké ošetrenie bude predpísané?

V súčasnosti sa veľa operácií vykonáva na bežných klinikách v lekárskych ordináciách a nie v špecializovaných chirurgických centrách a nemocničných oddeleniach. Títo pacienti sa vracajú domov v ten istý deň. Ambulantná liečba sa považuje za lacnejšiu, pretože za pobyt na nemocničnom oddelení nie je potrebné platiť. Od ošetrujúceho lekára je potrebné zistiť, aké ošetrenie vám bude predpísané podľa indikácie.

Ako budú chirurgovia pracovať?

Chyba pri výbere časti tela počas operácie je prakticky vylúčená. Väčšina chirurgov používa pri svojej práci markery, ktoré označujú oblasť chirurgického zákroku. Lekár aplikuje špeciálne príznaky na pokožku pacienta priamo v deň operácie. Neváhajte sa na to opýtať lekára, pretože od toho závisí vaša bezpečnosť..

Kde inde môžem nájsť informácie o plastickej chirurgii??

Existujú regionálne a federálne združenia, ktoré spájajú pacientov s charakteristickými problémami. Ich kontaktné informácie nájdete v telefónnom zozname alebo na internete. Pacienti tiež nezávisle organizujú skupiny a ochotne poskytujú informácie o pooperačnom stave, alternatívnych metódach liečby, dojmoch určitých lekárov a nemocníc..

Okrem toho môžete kontaktovať verejné knižnice so špecializáciou na lekársku literatúru. Väčšina zdravotníckych stredísk má vlastné knižnice a ich pacienti si môžu kedykoľvek vybrať materiál, knihu alebo brožúru, ktorá ich zaujíma. Taktiež získajte rady o výbere najspoľahlivejšieho zdroja na internete.

Príprava na operáciu

Moderná medicína definuje svoj hlavný cieľ včas diagnostikovať a predchádzať patológii, a nie zdĺhavá a nákladná na liečbu po objavení sa príznakov. Niekedy je však potrebné vykonať chirurgické zákroky z dôvodu nebezpečenstva choroby alebo z dôvodu predčasného liečenia pacientov..

Prichádzajú v rôznych typoch - od malých ambulancií, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu, až po veľké plánované, naliehavé a pohotovostné operácie, na ktoré by mali byť lekár aj pacient dobre pripravení.

V prípade ambulantných operácií (ktoré nevyžadujú hospitalizáciu a sú vykonávané na klinike) sa tieto fázy skracujú, ale sú prítomné - pacientovi sa odporúča, aby správne jedol, vykonáva sa aj premedikácia. Ale v plnohodnotnej operácii je všetko oveľa komplikovanejšie.

Lekárske školenie

 1. Diagnostické - má za cieľ určiť presnú diagnózu. Lekár predpíše všetky potrebné vyšetrenia, ktoré sa nazývajú „nevyhnutné minimum“ - vyžadujú sa krvné testy, koagulačný čas, skupina a faktor Rh, všeobecná analýza moču, vyšetrenie hrudných orgánov, EKG (elektrokardiogram), vyšetrenie terapeuta a zubára..
 2. Definícia indikácií a kontraindikácií. Každá operácia má absolútne indikácie (jedná sa o parametre, ktoré zaväzujú chirurga k vykonaniu zákroku, inak oneskorenie môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie pacienta, tiež sa nazýva životne dôležité) a relatívne (môžu potenciálne viesť ku komplikáciám, chirurg rozhodne o type a načasovaní) operácie, ale viac o tom neskôr). Kontraindikácie sú založené na údajoch z vyšetrenia a môžu vylučovať alebo odďaľovať zákrok - napríklad chirurg sa nebude zaväzovať operovať, ak má pacient infekčné ochorenie alebo dokonca zlý zub - infekcia sa môže rozšíriť do chirurgickej oblasti a narušiť úspešný výsledok operácie.
 3. Prípravná fáza zahŕňa ďalšie tri: psychologickú prípravu (chirurg hovorí s pacientom, vysvetľuje mu, čo sa stane na operačnej sále, upokojuje a zaisťuje medzi nimi dôverný vzťah). V tejto fáze je potrebný súhlas pacienta s operáciou - podpíše dokument, ktorý je súčasťou predoperačnej epikrízy. Vykonáva sa Somatic (inými slovami, príprava tela - stav pacienta je stabilizovaný, sú liečené sprievodné choroby, v prípade potreby sú predpísané infúzie) a špeciálne školenie (často sú vynechané dôležité manipulácie, ktoré sú charakteristické iba pre konkrétne operácie)..
 1. Hygienické procedúry - pacient sa musí dôkladne umyť, oholiť si vlasy, kde bude operácia vykonaná.
 2. Čistenie čriev - v deň operácie sa nevyhnutne vykoná klyzma a vyprázdni sa aj močový mechúr..
 3. Premedikácia - zavedenie farmakologických látok, ktoré uľahčujú operáciu (môže sa použiť atropín na zníženie peristaltiky a vylučovania vnútornej sliznice, difenhydramín na antihistaminiká a mierne sedatívne účinky, môžu sa použiť iné sedatíva, hypnotiká a lieky proti bolesti)..
 4. Vyrobí sa predoperačná epikríza - dokument, ktorý stanovuje plán a indikácie, tím lekárov, druh anestézie, údaje z vyšetrení, súhlas pacienta na operáciu.

Stupeň rizika

V čase získania súhlasu na operáciu od pacienta alebo príbuzných je chirurg povinný informovať ich o stupni rizika. Je ich iba päť a sú závislé od zložitosti zákroku a stavu pacienta.

I - pacient je takmer úplne zdravý;
II - pacient má mierne choroby, ktoré nespôsobujú pooperačné komplikácie, neporušujú životne dôležité funkcie;
III - pacient má závažné ochorenie, ktoré umožňuje vykonanie operácie bez ohrozenia zdravia a života pacienta;
IV - sú prítomné závažné patológie, ktoré môžu ohroziť priebeh operácie, ale vykonávajú sa podľa vitálnych indikácií;
V - s vysokou pravdepodobnosťou môže pacient zomrieť do 24 hodín po operácii.

Pri príprave na operáciu brucha, chirurgi berú do úvahy oveľa viac faktorov, je tu len samotná fáza špeciálnej prípravy. Nasleduje algoritmus na prípravu pacienta na chirurgický zákrok.

Príprava pacienta

 • V predvečer operácie potrebujete obed a ľahkú večeru. Nemusíte mať hlad - pretože s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete schopní jesť jedlo ani jeden alebo niekoľko dní po operácii.
 • Mali by ste byť vyšetrení anestéziológom (vykoná anestéziu za vás). Povedzte mu o všetkých chorobách, alergiách na drogy. Predpíše prášky na spanie - pred operáciou musíte mať dostatok spánku, aby ďalší deň nedošlo k žiadnym nárastom krvného tlaku a iným problémom.
 • Očista klyzmy večer pred a ráno v deň operácie. Potrebné pre pohyb čriev, pri malých operáciách, obvykle sa nevykonáva.
 • Príprava chirurgického poľa. Spočíva v holení prednej brušnej steny ráno v deň operácie. Ak sa tak stane skôr, na koži sa objavia mikro abscesy.
 • Aby sa zabránilo tromboembolickým komplikáciám ráno pred operáciou, je potrebné obviazať dolné končatiny elastickým obväzom (alebo nosiť kompresné pančuchy).
 • Odporúča sa kúpiť obväz pred operáciou. Líšia sa dĺžkou a výškou - vopred sa poraďte so svojím lekárom, čo je lepšie získať.
 • V deň operácie je zakázané jesť a piť, aby nedošlo k zvracaniu a následnej aspirácii zvracania. Ženám sa neodporúča chirurgický zákrok počas menštruácie a pred nimi (dochádza k porušeniu zrážania krvi).
 • Pred operáciou navštívte toaletu. Potom vám intramuskulárne vstreknú sedatíva a lieky proti bolesti a dopravia sa na operačnú sálu..

Podrobne je zdokumentovaný plán operácie po celej jej dĺžke, od prijatia pacienta po operáciu a zavedenie anestézie po použitý typ stehu. Takéto riadenie je potrebné na vyplnenie anamnézy. Toto je dôležitý dokument, na ktorý sa možno odvolať v prípade akýchkoľvek problémov v pooperačnom období..

Páči sa vám článok? Napíšte komentáre a prihláste sa na odber môjho kanála v telegrame.

Príprava na obriezku

Obriezka sa vykonáva ambulantne a nevyžaduje hospitalizáciu. Vyžaduje si však trochu prípravy zo strany pacienta.

Čo potrebujete vedieť o príprave?

Obriezka predkožky

Obriezka predkožky (klasická)

Cena: 23 000 rub

Konzultácia 2 000 rub

Adresa: Moskva, ul.Begovaya d7s2
m. Begovaya | WDC-1 "Running"

All inclusive: anestézia, frenový plast, kozmetické švy a obväzy

Niekoľko dní pred operáciou

Operácia excízie predkožky (obriezka alebo obrna) - jednoduchá manipulácia s minimálnym rizikom.

Pri konzultácii urológ vysvetlí všetky možné následky a komplikácie operácie, ako aj pravidlá správania pacienta počas operácie a po nej. Úloha pacienta: hovoriť o svojich chronických ochoreniach a liekoch. Možno niektoré z nich môžu zvýšiť riziko krvácania alebo interagovať s anestéziou.

Váš lekár vám povie, ktoré lieky môžete naďalej užívať a ktoré budete musieť dočasne pozastaviť..

Mnoho pacientov plánuje operáciu v piatok, takže sú 2 dni voľna, ktoré môžu byť venované odpočinku a uzdraveniu a dodržiavaniu ochranného režimu. V prvých dňoch je dôležité zdržať sa behu, zdvíhania závaží a tesného oblečenia.

Analýza pred obriezkou

 1. Testy nemocničných chirurgických komplexov:
 • HIV (skríning AT a AH na HIV 1/2, kvalifikácia).
 • Hepatitída B, Hbs Ag (Qual.).
 • Hepatitída C, množstvo anti-HCV. (Kval.).
 • Sumy syfilisov. AT (IgG a IgM) (Qual.)
 • Štandardné biochemické ukazovatele
 • Skupina a faktor Rh
 • Koagulogram (štandardné ukazovatele)

Dodatočné (ak to predpisuje lekár):

 1. Bakteriologické vyšetrenie mikroflóry močovej trubice;
 2. elektrokardiogram;
 3. Ultrazvukové vyšetrenie obličiek a močového mechúra.

Povinné - to znamená, že všetci pacienti absolvujú tieto testy. A ak chcete robiť obriezku v deň liečby, mali by byť výsledky s vami.

Ďalšie zvyčajne predpísané pre pacientov s fimózou, rovnováhou a inými formami zápalu hlavy a predkožky.

Výsledky by mali byť s vami:

 • analýzy chirurgických komplexov v nemocnici

Dostupnosť testov v akomkoľvek laboratóriu v Moskve je 1 deň.

Približné náklady na komplex sú 5 000 rubľov (presnú sumu získate u správcu telefonicky na čísle +7 (495) 162-0327). Tieto testy môžu byť vykonané povinným zdravotným poistením na mestskej klinike po obdržaní odporúčania od praktického lekára..

Pozor! Terapeuta môžete kontaktovať v mieste bydliska a požiadať ho o radu do nemocničného chirurgického komplexu. Potom budú všetky krvné testy platené v rámci povinného zdravotného poistenia.

Ako obrezať v deň liečby? Akčný algoritmus

Zavolajte na +7 (495) 162-0327, zaregistrujte sa na obriezku a potom vykonajte všetky testy. Vypočítajte dátumy, aby boli výsledky pripravené, t. aby ste pred operáciou mali najmenej 2 dni: zložiť testy a získať výsledky. V deň operácie sa pokúste nejesť a nepiť nič 6 hodín pred príchodom na kliniku a oholiť si ochlpenie a ochrnutie..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Abdominálna hernia je migrácia vnútorných orgánov pod kožu alebo v iných častiach brušnej dutiny v dôsledku poruchy svalovej vrstvy. Kýla sa tvoria v najslabších miestach brušnej steny. Pri absencii komplikácií je výstupok bezbolestný a ľahko nastaviteľný, na rozdiel od komplikovanej prietrže.
Hygróm zápästia sa považuje za veľmi nepríjemné, ale nie život ohrozujúce ochorenie, ktoré je častejšie u žien mladších ako 35 rokov.
Prirodzenou túžbou každého človeka je byť zdravý a atraktívny. Existujú choroby, ktoré nielen spôsobujú utrpenie, ale sú sprevádzané výraznými kozmetickými defektmi, zhoršujú vzhľad a zvyšujú ich vlastníkom na desať rokov.