loader

Hlavná

Hlava

12 mýtov o maternicových fibroidoch

Myóm je benígny nádor pozostávajúci z prepletených svalových vlákien. Tvorba a rast maternicových fibroidov závisí od úrovne ženských pohlavných hormónov, takže hormonálna terapia je jedným zo spôsobov boja proti tomuto ochoreniu. Používajú sa aj chirurgické ošetrenia..

Maternicové myómy - choroba, ktorá si vyžaduje dôsledný prístup k liečbe a určitý čas na starostlivý výber a účinnú liečbu. Nie každý fibroid je predmetom odstránenia. Z toho vyplýva, že sa musíme naučiť žiť s touto chorobou..

Žena s myómom musí zmeniť svoj životný štýl, aby bolo všetko zamerané na zníženie rýchlosti rastu myomatóznych uzlín a predchádzanie komplikáciám. Aby ste predišli zhoršovaniu zdravia, musíte dodržiavať určité obmedzenia a pri akýchkoľvek zdravotných zmenách sa musíte poradiť so svojím lekárom..

Čo sa nedá urobiť s maternicovými fibroidmi

Ak je diagnóza maternicových fibroidov potvrdená, nemali by ste paniku: stačí len prehodnotiť svoje návyky a momentálne zanechať škodlivé.

Pokiaľ je to možné, je potrebné vyrovnať neuropsychickú sféru a vyhnúť sa stresu. Ide o to, že vysoké neuropsychické záťaže môžu viesť k poruche v celom neuroendokrinnom systéme, čo môže ovplyvniť rast maternicových fibroidov. Práca nadčas by mala zostať v minulosti av súčasnosti by mal existovať dostatočný spánok a režim, ktorý umožňuje aspoň krátkodobé prerušenie práce počas dňa.

Vyžaduje sa tiež chôdza na čerstvom vzduchu a mierne cvičenie. Neprežeň to! Pamätajte, že žena s myómom by nemala byť prepracovaná vo fitness klube, preťažovať brušné svaly a zdvíhať a prenášať závažia nad 3 kilogramy..

Je možné opaľovať sa s myómom maternice

Akékoľvek termálne procedúry, či už ide o kúpeľný dom, sauny, horúce obklady alebo opaľovanie v stredisku, môžu viesť k zrýchlenému rastu fibroidov. Podľa jednej hypotézy môžu tepelné účinky na fibroidy dokonca viesť k zhubnosti nádoru a rozvoju rakoviny. Preto je v prítomnosti maternicových fibroidov lepšie opaľovanie nahradiť a nahradiť plážové dovolenky inými typmi rekreácie..

Pri návšteve solária na ženskom tele a následne na maternicových fibroidoch pôsobia aj dva silné a stimulujúce rastové faktory buniek: teplo a ultrafialové žiarenie, ktoré je v tomto stave obzvlášť škodlivé a nebezpečné.

Ak je vaša profesia spojená s neustálym prehrievaním (napríklad kuchár v horúcej predajni), v záujme zdravia by ste mali skúsiť zmeniť zamestnanie..

Správna výživa

Keďže stav hormonálneho systému a imunita závisí okrem iného od výživy, je potrebné sledovať kvalitu a množstvo konzumovaných výrobkov, ako aj denný režim..

Nesprávne stravovanie a prejedanie môže spôsobiť hormonálnu nerovnováhu, ktorá negatívne ovplyvňuje zdravie reprodukčného systému..

Škodlivé môže byť aj podvýživa a nedostatok vitamínov a minerálov.

Masáž maternicovým myómom

Mnoho druhov masáží, ako aj niektoré kozmetické procedúry pre myóm sú zakázané. Tie obsahujú:

  • intenzívna masáž brucha, zadku a bokov;
  • kavitácia - technika zbavenia sa tukového tkaniva pomocou ultrazvukových vĺn v problémových oblastiach;
  • lymfatická drenážna masáž;
  • akupunktúra.

Pamätajte, že akýkoľvek účinok masážneho terapeuta alebo kozmetológa, ktorý nie je v súlade s vašim gynekológom, môže zvýšiť krvný obeh vo vnútorných orgánoch, čo vedie k rastu fibroidov..

Antikoncepcia a liečba infekčných a zápalových chorôb

V prípade maternicových fibroidov by sa tehotenstvo malo plánovať zvlášť opatrne a vopred ich koordinovať s gynekológom. Spravidla je tehotenstvo povolené po liečbe hormonálnymi liekmi alebo po odstránení fibroidov. Je veľmi dôležité zabrániť ukončeniu tehotenstva, preto je potrebné všetky záležitosti týkajúce sa antikoncepcie prediskutovať s lekárom včas.

Liečba maternicových fibroidov v OH CLINIC

Na našich klinikách prijímajú recepcie gynekológovia najvyššej lekárskej kategórie, ktorí používajú tradičné i originálne metódy liečby gynekologických chorôb a zaručujú najvyššiu kvalitu služieb. Uskutočnia sa všetky potrebné štúdie, zistia sa prípadné abnormality a ponúkne sa účinný liečebný režim. V zdravotníckych centrách OH CLINIC sa ošetrenie a diagnostika vykonáva na moderných vysoko účinných zariadeniach, vykonávajú sa všetky typy testov.

V prípade detekcie fibroidov maternice vám lekár povie, čo s fibroidmi nie je možné a aké kontraindikácie existujú pre túto chorobu, ktorá liečba je výhodnejšia a ako zlepšiť zdravie v čo najkratšom čase..

Postarajte sa o seba - navštívte HE CLINIC. Radi vám pomôžeme.!

Správca vás bude kontaktovať s cieľom potvrdiť zadanie. IMC „ON CLINIC“ zaručuje úplnú dôvernosť vášho odvolania.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Bývalí pacienti sa často pýtajú, či majú nosiť obväz po operácii. Aby sme správne odpovedali na tieto a ďalšie otázky, pochopíme, čo je pooperačné obväz, prečo a koľko obvazu nosiť po operácii.
Dôvody rozvoja fibroidovPod myómovým myómom rozumieme nádor, ktorý sa vyvíja z jednej bunky hladkého svalstva - vplyvom mutácie sa táto bunka začína abnormálne deliť (klonovať).
Bubnovsky nie je iba cvičením fyzioterapeutických cvičení. Je založená na kinezoterapii - špeciálnej „liečbe pohybu“, ktorá využíva vnútorné rezervy tela.