loader

Hlavná

Späť

Caripazim pre kýlu chrbtice: účinok, štatistika, štúdie, aplikácia

V súčasnosti na území republík bývalého ZSSR existuje veľa rôznych konzervatívnych metód boja proti herniovaným diskom. Pomocou farmaceutických efektov, použitia rôznych vĺn, použitia chondroprotektorov sa snažia eliminovať morfologickú chybu medzistavcových platničiek. Inými slovami, odstráňte patologickú anatomickú formáciu mechanickej povahy pomocou „pilulky“. Jednou z takýchto široko propagovaných metód je príprava karipazímu na prietrž chrbtice alebo presnejšie na kýly medzistavcových platničiek. Čo je to liek? Ako to funguje a ako efektívne je jeho použitie?

Karipazim alebo papaín

Aby sa predišlo nezrovnalostiam a dvojitým štandardom, budeme používať oficiálne pokyny umiestnené na webovej stránke štátneho registra liekov (GDS) Ruskej federácie. Tam sa vedie oficiálny dokument o tom, čo je Karipazim. Odkaz na zdroj na konci článku. Každý môže prísť a čítať..

Droga je papaín. Je to prírodná rastlinná látka spojená s enzýmami. Papain katalyzuje hydrolýzu (rozklad) rôznych proteínových zlúčenín a nachádza sa v papáji alebo ovocí melónového stromu. Tento enzým je proteín, ktorý obsahuje asi 200 aminokyselinových jednotiek, jeho molekulová hmotnosť je viac ako 23 kilodaltonov.

Jeho fyzikálne vlastnosti, ako je rozpustnosť vo vode a v etanole, umožňujú konzerváciu a prípravu rôznych substrátov. Vďaka svojim chemickým vlastnostiam sa papaín podobá pepsínu, ktorý je hlavným proteolytickým enzýmom žalúdočnej šťavy, ktorý štiepi proteín. Ale pepsín je účinný vo veľmi kyslom prostredí a papaín je aktívny v kyslom aj neutrálnom prostredí. Funguje v alkalických roztokoch a prostrediach, ale optimálnym rozsahom účinnosti je pH 6,5.

Zloženie, forma prepustenia a úradné svedectvo

Podľa oficiálnych pokynov je liek dostupný vo fľašiach vo forme dvoch rôznych dávok: 350 PE a 700 PE. To zodpovedá koncentrácii enzýmov, ktorá sa líši faktorom dva. Jeden je koncentrovanejší, druhý slabší. V súčasnosti si však v maloobchodnej sieti môžete kúpiť lekáreň iba v dávke 350 PE. Podľa pokynov sa produkt používa iba navonok. Karipazim je indikovaný iba na popáleniny hlbokého stupňa (IIIa), aby sa lýzovali odumreté alebo nekrotické tkanivo. Výsledkom je vyčistenie popálenej rany a úspešnejšia granulácia alebo liečenie.

Podľa pokynov musí byť obsah injekčnej liekovky rozpustený v izotonickom roztoku (0,9% NaCl) alebo v roztoku novokainu (0,5%) v množstve 10 ml. Výsledkom sú roztoky obsahujúce 35 alebo 70 PE na mililiter. Napúšťajú obrúsky, ktoré sa nanášajú na horiaci povrch. Utierky sa denne menia a pred výmenou sa vykonáva chirurgické ošetrenie rany. Liečivo uľahčuje odstraňovanie nekrotického tkaniva. V oficiálnych pokynoch nie sú uvedené žiadne ďalšie údaje, ani iné spôsoby aplikácie.

výrobcovia

Hore je inštrukcia pre Karipazim, ktorý sa vyrába v Moskve, presnejšie v moskovskom regióne: okres Serpukhov, obec Obolensk, priemyselná zóna, budova číslo 9. K dispozícii je tiež gruzínsky Karipazim. Zo zrejmých dôvodov spojených s priťažujúcimi medzinárodnými vzťahmi medzi Ruskou federáciou a Gruzínskom sa od marca 2007 do Gruzínska prestáva dodávať droga vyrobená z Gruzínska..

Existujú neoverené informácie o tom, že od apríla 2018 sa gruzínsky Karipazim z Kutateladzeho farmakologického ústavu začal dodávať do Ruska znova. Je to úradná droga, ktorá je colne vybavená, s požadovaným registračným osvedčením.

V roku 2019 si však môžete v rôznych lekárňových reťazcoch kúpiť Karipazim vyrábaný farmaceutickou spoločnosťou Vifiteh, ktorá nie je ničím iným ako LLC Medflorina, ktorá vyrába túto drogu v okrese Serpukhov, ktorá je vlastníkom registračného osvedčenia. V roku 2019 je možné lyofilizát na vonkajšie použitie s dávkou 350 PE kúpiť za priemernú cenu 113 rubľov za fľašu a pri balení do 10 fliaš sa musí uviesť 1 438 rubľov. Toto je skôr neštandardná situácia, keď malý veľkoobchod je drahší ako maloobchodná cena jednej fľaše. Ampulky Karipazimu sa nevyrábajú, roztok nie je na predaj v roztoku.

Existujú lokálne lieky s papaínom (masť, gél), ale budú opísané v ďalších článkoch.

Liečba spinálnej hernie s Karipazimom

Liečba (presnejšie pokus o nejaký vplyv) na medziobratlové kýly s Karipazimom sa vykonáva elektroforézou. Nepoužívajú sa žiadne injekcie ani injekcie. Elektroforéza je procedúra fyzioterapie, pri ktorej je roztok liečiva schopný pohybovať sa v danom smere v biologických tkanivách podľa potenciálneho rozdielu pod vplyvom konštantného elektrického prúdu..

Trvanie kurzu, ktorý sa odporúča ako najlepší a najúčinnejší, je 3 liečebné cykly (30 procedúr každý deň v každom cykle), prestávka medzi liečebnými cyklami je 1 alebo 2 mesiace. Celková dĺžka tak môže dosiahnuť 9 mesiacov!

Postup je nasledujúci:

 • elektródy sú ponorené do teplej vody s telesnou teplotou;
 • jedna injekčná liekovka Karipazimu sa rozpustí v 10 ml. izotonický roztok a aplikuje sa na pozitívnu elektródu, kde sa pridajú dve kvapky dimexidu;
 • Na negatívnu elektródu sa naleje 10 ml. Roztok eufilínu, 2,4%;
 • elektródy sú usporiadané rôznymi spôsobmi. Takže pri prietrži lumbálnej chrbtice je elektróda s Karipazimom umiestnená na spodnej časti chrbta v projekcii prietrže a negatíva s euphylínom na žalúdku. Táto technika sa nazýva priečna;
 • elektródy sú pripevnené na vrchu;
 • elektródy sú pripojené k zariadeniu a je dodávaný elektrický prúd 5 až 10 miliamper s dobou expozície 10 až 20 minút.

Každá doba relácie sa postupne zvyšuje. Kurz začína 10 minútami, expozíciou a končí 20 minútami. Počas postupu podľa fyzických zákonov prúdi prúd „z plusu do mínus“ a extrakt z papáje privádza do hĺbok tkanív. Najprv cez kožu, potom cez podkožné tkanivo, fascia, chrbtové svaly, dosiahne hlboké väzivo, stavce, preniká do medzistavcových dier a potom do medzistavcových platničiek. Kam Karipazim ide ďalej, nikto nevie. Nie je známe ani to, ako hlboko preniká..

Zdrojom tejto techniky, ktorá nesúvisí s oficiálnym svedectvom Karipazimu, je oddelenie neurorehabilitácie Neurochirurgického výskumného ústavu N. Burdenko, presnejšie prof. V.L. Naydin a kol. (Bobkov Yu.G., Yurishchev P.E.). Zodpovedajúci patent č. 2141359 bol uverejnený 20. novembra 1999. Čo je uvedené v tomto dokumente??

Výskumný ústav neurochirurgický pomenovaný po N. Burdenkovi.

Patentové preskúmanie

Autori patentovej prihlášky uviedli, že:

 • elektroforéza s Karipazimom zvyšuje účinnosť liečby. Postup teda nie je hlavnou metódou spracovania, ako vyplýva z dokumentu;
 • tento vynález (technika) sa použil na liečenie patológie, pri ktorej je aktívny proces priľnavosti jaziev (k deštrukcii chrupavky dochádza počas tvorby kýly, čo je úplne iný druh procesu);
 • preto hovoríme o mäkkých tkanivách, napríklad o väzivovom aparáte chrbtice, membránach mozgu a miechy, periférnych nervoch alebo koreňoch. V tomto prípade keloidné alebo jazvovo adhézne tkanivo má vo svojom zložení skutočne veľké množstvo bielkovín, pretože zápalový exsudát pozostávajúci z bielkovín sa postupne organizuje a vytvára sa jazva. Chrupavka sa v žiadosti nehovorila;
 • autori prihlášky študovali možnosti použitia elektroforézy pri radikulitíde, bolestivých syndrómoch osteochondrózy, neuritídy tváre, mozgovej arachnoiditídy a iných patológiách;
 • autori zistili, že: (citujúc pravopis a štýl) „pri vykonávaní priebehu menej ako 20 postupov je vzhľadom na pomalé pôsobenie proteolytických enzýmov Karipazimu neúčinné, viac ako 30 postupov môže spôsobiť alergické reakcie“.

Terapeutická šírka tejto metódy je teda pomerne úzka. Autori patentovej prihlášky teda nepriamo potvrdzujú, že ak pacient uskutoční 19 sedení, bude to zbytočné a ak počet procedúr presiahne 30, potom môžu byť škodlivé..

Alergickými reakciami sa rozumejú také vedľajšie účinky, ako je prítomnosť svrbenia kože v mieste pripojenia pozitívnej elektródy, horúčka, pálenie. V takom prípade sa odporúča zastaviť ďalšie sedenia a polohu elektródy ošetriť hydrokortizónovou masťou..

Pri preklade do jazyka farmakoekonomiky, pri zohľadnení priemerných nákladov na balenie, sa dá vypočítať, že:

 • ak pacient strávi liečbou menej ako 2876 rubľov, potom sa peniaze premrhajú a ak na liečbu dá viac ako 4300 rubľov, môžu sa vyskytnúť komplikácie vo forme alergických reakcií. Ak vezmeme tri kurzy, potom je optimálny počet od 8600 do 12900 rubľov.

Autori patentovej prihlášky ďalej uvádzajú päť príkladov použitia tejto techniky, v ktorej „akoby náhodou“ sú uvedené fakty o podivnom správaní diskov:

 • v prvom prípade pacientove neurologické príznaky zmizli, výška diskov L3 - S1 sa zvýšila, veľkosť prietrže L5 S1 sa znížila z 8 na 4 mm;
 • u druhého pacienta s osteochondrózou hernie krčnej miechy C6 - C7 klesla zo 6 mm na 4 mm.

V budúcnosti autori patentu nevyjadrujú ani nevysvetľujú tieto dve skutočnosti, ktoré, samozrejme, v žiadnom prípade nemôžu slúžiť ako dôkaz účinku drogy na prietrž. Aj keď odstránite všetky ďalšie argumenty a argumenty (nedostatok cieleného výskumu, skupina kontrolných skupín, skenovanie MRI s vysokým rozlíšením atď.), Potom žiadna látka nemôže súčasne zvýšiť výšku medzistavcových platničiek, to znamená „pracovať plus“ a zároveň zmenšiť veľkosť jeho častí, tj kýla, pracujúce "mínus". Súčasne je opačný účinok na rovnakú štruktúru rovnakou látkou logicky nemožný za rovnakých podmienok pre existenciu prietrže a disku.

Aký bude účinok logickej a zdravého rozumu, ak sa elektroforéza s Karipazimom vykonáva na zdravom medzistavcovom disku? Ukazuje sa, že sa tiež zníži? Alebo, ak sa zdravý disk zväčší, tak prečo sa nezvýši aj jeho časť, ktorá predstavuje prietrž??

Sklamané výsledky

Zhrnutím vyššie uvedeného môžeme teda vyvodiť tieto závery:

 1. skutočne existuje prípravok nazývaný Karipazim, patentová prihláška a registrácia patentu, ale tento prípravok a zodpovedajúca elektroforetická technika sú oddelené inštrukciami. Karipazim sa používa pri komplexnej liečbe a pomáha pri rozpúšťaní proteínových zlúčenín, keloidných jaziev a adhézií, ale nepoužíva sa a nemôže sa používať na ničenie a zníženie medzistavcových prietrží;
 2. patent pre samotný vynález sa nazýva veľmi zjednodušený, a to: „spôsob liečby neurologických a ortopedicko - traumatologických patológií“. Nehovorí sa tu nič o prietržoch medzistavcových platničiek a spôsobe ich radikálneho ošetrenia;
 3. vo svojich fyzikálno-chemických vlastnostiach proteolytické enzýmy vrátane papaínu tiež rozpúšťajú proteíny, ako je opísané v patentovej prihláške. Glykozaminoglykány, ktoré sú základom chrupavky, však neobsahujú zvyšky aminokyselín, ale majú štruktúru polysacharidov. Preto sú proteolytické enzýmy bezmocné meniť štruktúru mukopolysacharidov, z ktorých je chrupavka zložená. Z tohto jednoduchého biochemického faktu vyplýva úplné zlyhanie Karipazimu pri liečbe medzistavcových hernií;
 4. samotná metóda nie je čisto použitím Karipazimu, pretože z opačnej strany vstupuje Eufillin do tela a, aj keď v malých množstvách, Dimexide. V patentovej prihláške neboli poskytnuté žiadne tabuľky, matematické výpočty koncentrácie a ďalšie kvantitatívne potvrdenia o výbere týchto liekov. Všetko bolo na empirickej úrovni;
 5. úradná inštrukcia pre liek nemá taký náznak ako použitie v neurológii a ortopedii, pretože je registrovaná iba ako prostriedok na čistenie rán od popálenín. Dá sa použiť iným spôsobom iba na vlastné nebezpečenstvo a na riziko, až do trestnoprávnej zodpovednosti lekára v prípade poškodenia zdravia pacienta; v skutočnosti je použitie Karipazimu na všetky iné účely okrem popálenín kontraindikáciou a hrubým porušením pokynov v zmysle znenia zákona. Rozšírenie dôkazov podaním patentu (a jeho registrácia) by preto malo automaticky znamenať vykonanie výskumu založeného na dôkazoch a opätovnú registráciu Karipazimu s novými rozšírenými dôkazmi. To sa nestalo a súčasné nezákonné zaobchádzanie so herniaciou háčikov s Karipazimom je potenciálnou hrozbou súdnych konaní proti súkromným zdravotníckym zariadeniam;
 6. údaje o Karipazime ako o liekoch na liečbu medzistavcových prietrží nie sú v krajinách s pokročilou medicínou známe. Tento liek sa nepoužíva na elektroforézu ani na iné manipulácie v USA ani v krajinách západnej Európy. Napríklad svetová komunita vie, že na klinikách v Českej republike sú pacienti liečení herniami medzistavcových platničiek na svetovej úrovni, ale že Karipazim sa používa na vedúcich klinikách v Izraeli, je vynález;
 7. Karipazim používajú iba lekári a pacienti žijúci v krajinách bývalého ZSSR. Neexistujú žiadne štúdie v autoritatívnych zahraničných časopisoch, žiadne odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), žiadne odkazy na túto drogu v recenziách spoločnosti Cochrane a ďalšie autoritatívne zdroje;
 8. liečebná technika, ktorá zahŕňa dlhé časové obdobia (90 sedení s prestávkami v mesiacoch až 9 mesiacov), je veľmi pravdepodobná, že dôjde k nezávislému a spontánnemu poklesu bolesti a zvýšeniu pohybu chrbta, najmä ak sa spolu používajú iné metódy. liečba
 9. z hľadiska histochémie nie je jasné, prečo Karipazim uplatňuje svoj liečivý účinok iba hlboko medzi stavcami na tkanive chrupavky, ktoré neobsahuje proteín. Prečo to neovplyvňuje iné zdravé tkanivá, ktoré obsahujú veľké množstvo bielkovín a ležia povrchne? Sú to koža, podkožné tkanivo, väzivá a svaly. Ak Karipazim rozpúšťa proteíny tak dobre, mal by už reagovať s povrchom pokožky a spôsobiť proteolýzu jej proteínov a „vydýchnuť“ dlho predtým, ako vstúpi do stavcov..

Na záver tohto krátkeho článku môžeme povedať, že použitie elektroforézy s Karipazimom na liečbu medzistavcovej kýly sa vždy vykonáva v súkromných centrách a nikdy sa na štátnych klinikách neposkytuje v rámci povinného zdravotného poistenia. To znamená, že tento typ vplyvu na telo pacienta bude prospešný pre farmaceutické spoločnosti iba vtedy, ak ich aktívne podporuje lekár.

Nikto samozrejme nezruší alebo nezruší účinok placeba, a čím je platba za liek drahšia, čím sofistikovanejší je neobvyklý spôsob jeho podania, tým väčšia je hypnóza u pacienta. Zmena mentálneho vnímania bolesti môže byť veľmi výrazná až do úplného vymiznutia syndrómu bolesti a psychogénnej anestézie. Všetci si veľmi dobre pamätáme, ako Anatolij Kašpirovskij, zavádzajúca pacientku do tranzu, udržiavala s ňou plný kontakt vrátane reči v čase, keď podstúpila operáciu prsníka bez anestézie, a to sa odvysielalo v televízii.

Preto by sa osvedčené metódy mali považovať za hlavné metódy liečby kýly. V prípade konzervatívneho účinku - ide o trakciu, terapeutické cvičenia, stravu, normalizáciu telesnej hmotnosti, plávanie, terapeutické blokády. V prípade zlyhania konzervatívnej liečby ide o operácie, z ktorých najlepšie je úplné odstránenie prietrže s protetikami disku. Moderné polymérové ​​materiály vám umožňujú úplne vrátiť objem a slobodu pohybu a životnosť umelého disku sa odhaduje na desiatky rokov..

Karipazim: farmakologický účinok, zloženie a forma uvoľňovania liečiva

Droga Karipazim je nový vysoko účinný liek, ktorý sa dnes už aktívne používa v neurochirurgickej praxi, traumatológii aj v ortopédii..

Karipazim má najväčší terapeutický účinok na pohybový aparát, a preto sa môže účinne používať na medzistavcové prietrže, výčnelok disku, osteochondrózu dolnej časti chrbta, artrózu a ďalšie ochorenia kĺbov..

Podľa štatistík dnes 55% dospelej populácie trpí rôznymi degeneratívnymi ochoreniami pohybového aparátu v chronickej forme, takže otázka liečby týchto patológií chondroprotektormi a najmä Karipazimom je dnes veľmi dôležitá.

Samotný Karipazim je rastlinného pôvodu. Týka sa to enzýmových prípravkov, ktoré sa extrahujú z prírodných surovín. Takýto liek si môžete kúpiť v lekárňach.

štruktúra

Základ zloženia Karipazimu obsahuje niekoľko aktívnych zložiek, konkrétne:

Vďaka dobre zvolenému zloženiu má tento liek minimálne kontraindikácie. Je tiež dobre tolerovaný a zriedka spôsobuje nežiaduce účinky..

Uvoľňovací formulár

Karipazim sa doteraz dodáva vo forme s jedným uvoľňovaním - injekčné liekovky s lyofilizátom, ktoré sú určené na prípravu vonkajšieho vzhľadu roztoku. Navonok má žltkastý odtieň. Bez zápachu.

Iné formy uvoľňovania (tablety, gél, ampulky na injekciu), výrobca Karipazim zatiaľ nereprezentuje. Takéto liekové formy môžu mať iba analógy Karipazimu.

farmaceutický účinok

Karipazim sa môže používať samostatne vo forme lokálneho roztoku, ako aj na elektroforézu. V obidvoch prípadoch má liečivo výrazný regeneratívny aj protizápalový terapeutický účinok..

Liečba týmto nástrojom tiež pomáha obnoviť kolagén v chrupavke, zlepšuje pohyblivosť kĺbov a celkovú normalizáciu krvného obehu v tkanivách..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podľa posledných pozorovaní sa zistilo, že pri lokálnom použití sa Karipazim absorbuje pomerne pomaly. Preniká hlboko do tkaniva, po čom začína vytvárať liečivý účinok..

Zistilo sa, že tento liek nemá negatívny vplyv na vnútorné orgány a systémy osoby.

Karipazim na spinálnu prietrž: indikácie na použitie, kontraindikácie, možné vedľajšie účinky liečby

Karipazim sa používa na prietrž chrbtice, radikulitídu a osteochondrózu. Liečivo bude tiež účinné počas komplexnej terapie na vyčnievanie medzistavcových platničiek, rozvoj artrózy, artritídy a periartritídy veľkých kĺbov..

Menej často sa Karipazim používa na popáleniny a neuritídu..

Bezprostredne pred použitím Karipazimu na prietrž chrbtice, ako aj na iné choroby, je dôležité najprv navštíviť lekára na vyšetrenie a konzultáciu.

Praktizovanie samoliečby týmto nástrojom je prísne zakázané pre pacientov v každom veku. To platí najmä pre metódy spracovania elektroforézou.

kontraindikácie

Karipazim nemôžete používať s kýlou chrbtice alebo inými indikáciami počas tehotenstva a laktácie, ani v prípade individuálnej intolerancie aktívnych zložiek lieku na osobu..

S opatrnosťou a iba pod dohľadom lekára je potrebné liek používať u staršieho človeka, ako aj za prítomnosti aktívnych zápalových alebo hnisavých procesov u pacienta..

Vedľajšie účinky

V niektorých prípadoch sa u pacientov počas liečby Karipazimom objavia nežiaduce reakcie. Zároveň sú to najčastejšie alergické prejavy vo forme svrbenia kože, pálenia, vyrážky a podráždenia. Menej často sa zvyšuje telesná teplota, pocit zovretia pokožky a jej sčervenanie.

Ak sa objaví aspoň jeden z vyššie uvedených vedľajších účinkov, musí osoba zastaviť liečbu a okamžite sa poradiť s lekárom. Liečba by mala byť symptomatická.

Karipazim: návod na použitie pri liečbe kĺbov, gravidnej terapii, výsledkoch predávkovania

Karipazim má iba jednu formu uvoľňovania - lyofilizát, a preto sa používa pri liečbe rôznych druhov patologických ochorení kĺbov. Zároveň je potrebné pamätať na to, že špecifický spôsob liečby a celý priebeh postupu by mal kontrolovať lekár..

Na elektroforézu sa používa Karipazim, ktorého návod na použitie opisuje všetky kontraindikácie na použitie. Na tento účel sa z injekčnej liekovky zriedi 0,9% chlorid sodný. Do konečnej zmesi sa pridá niekoľko kvapiek dimexidu. Ďalej je v hotovom roztoku filtrovaný papier navlhčený a umiestnený na tesnenie elektródy..

Potom ju lekár umiestni na postihnutú oblasť chrbta alebo kíbu.

V priemere musí pacient pomôcť úplne odstrániť zápaly a bolesti kĺbov. Po niekoľkých mesiacoch sa terapia môže opakovať..

Kde sa to týka

Roztok Karipazim sa niekedy používa na liečbu popálenín. V takom prípade sa musí k hotovému roztoku pridať novokain. Potom sa sterilná látka navlhčí v lekárskom roztoku a aplikuje na popáleniny. Trvanie liečby závisí od stupňa poškodenia kože. Môže to byť od 5 do 14 dní.

Pre deti

Karipazim sa nemá predpisovať deťom. V prípade zistenia chorôb pohybového aparátu musí vedúci lekár zvoliť bezpečnejší typ chondroprotektora pre dieťa..

Počas tehotenstva a laktácie

Karipazim, ktorého návod na použitie je spojený s liekom, je prísne kontraindikovaný pri predpisovaní lieku počas tehotenstva. Toto je opodstatnené nedostatkom informácií o bezpečnosti účinkov lieku na plod..

Z rovnakého dôvodu sa Karipazim nepoužíva počas laktácie..

predávkovať

Karipazim, ktorého návod na použitie podrobne popisuje farmakologický účinok lieku, nemá žiadne údaje o predávkovaní. Okrem toho v dôsledku nízkej koncentrácie účinných látok v zložení lieku je riziko výrazných prejavov predávkovania minimálne..

Interakcia

Aktívne výsledky liekovej interakcie Karipazimu s inými liekmi neboli stanovené. Napriek tomu musíte Karipazim kombinovať s analgetikami, NSAID a chondroprotektormi..

Liek Karipazim: vlastnosti na uchovávanie a predaj, recenzie od pacientov, analógy liekov

Liek Karipazim si môžete kúpiť iba na lekársky predpis, pretože tento liek sa považuje za účinný. To je dôvod, prečo by sa pred nákupom osoby mali poradiť so špecialistom o radu a predpis.

Podmienky skladovania

Liek Karipazim sa odporúča uchovávať na suchom mieste pri teplote do 15 stupňov Celzia. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby sa liek skladoval mimo dosahu malých detí..

Skladovateľnosť

Podľa návodu na použitie má tento liek krátku dobu použiteľnosti, čo je jeden a pol roka od dátumu uvedeného na obale. Na konci tohto dátumu exspirácie je prísne zakázané používať liek Karipazim, pretože pacient má zvýšené riziko vedľajších účinkov..

špeciálne pokyny

Počas tejto terapie je dôležité minimalizovať fyzickú aktivitu chorých kĺbov. Odporúča sa tiež dodržiavať špeciálnu diétu, ktorá bude nasýtená vápnikom a inými látkami potrebnými pre chrupavku.

Karipazim nemá vplyv na psychomotorické reakcie, takže pacienti nemusia počas liečby odmietnuť viesť vozidlo.

analógy

Karipazim má niekoľko originálnych analógov, ktoré s ním majú rovnaký terapeutický účinok. Najúčinnejšími náhradami tohto lieku lekári nazývajú liek Himopsin, Trypsin a Streptolaven.

Predtým, ako použijete tieto prostriedky na seba, je dôležité poradiť sa s lekárom a prečítať si pokyny, pretože tieto lieky môžu mať úplne odlišné pravidlá príjmu a kontraindikácie..

recenzia

Komentáre pacientov, ktorí predtým tento liek užili sami, sú nasledujúce:

 • Vitaliy
  „Liečil som sa s Karipazimom podľa predpisu lekára. Prvé postupy s týmto riešením boli úspešné, ale potom sa na koži začali objavovať červené škvrny a silné svrbenie. Z tohto dôvodu sa terapia musela zastaviť a liek sa nahradil analógom. Myslím si, že jednoducho neznášam látky karipazímu. Nemám žiadne sťažnosti na jeho terapeutický účinok. “.
 • Anna
  „Bol som podrobený elektroforéze s Karipazimom. Indikácia pre túto terapiu bola chronická osteochondróza, ktorá vedie k hroznej bolesti a zápalu. Prvé zlepšenie môjho stavu som si všimol po týždni liečby. Na konci liečby nebola takmer žiadna bolesť. Veľmi spokojný s výsledkom lieku.
 • michal
  „Použil Karipazim na liečbu viacerých popálenín. Riešenie som si pripravil sám, pretože som v tom nevidel nič komplikované. O dva týždne neskôr mi liek nielen pomohol vyliečiť moje rany, ale tiež výrazne zmiernil akútnu bolesť, ktorá ma trápila aj v noci. “.

Cena, kde sa dá kúpiť

Dnes si môžete kúpiť Karipazim v lekárňach alebo na stránkach farmakologických obchodov. Jeho cena bude závisieť od výrobcu a od konkrétneho miesta predaja. Priemerná cena tohto lieku je 580 rubľov.

"Karipazim": návod na použitie, indikácie, zloženie, analógy, recenzie

Liečba chrbtice je vždy spojená s množstvom nebezpečenstiev. Kýla je jednou z najťažších chorôb, ktorá sa nedá dobre liečiť. Degeneratívne procesy, ktoré sa vyskytujú v medzistavcových deleniach, nepriaznivo ovplyvňujú zdravie ľudí všeobecne. Ako je zrejmé z lekárskej praxe, ak sa osteochondróza nelieči dlho, ďalším ochorením bude hernia. V prvom aj v druhom prípade môže pomôcť najnovšia účinná droga „Karipazim“. Pokyny na použitie a terapeutické účinky lieku budú diskutované v tomto článku..

Všeobecné informácie o lieku

Daný liek sa vyvíja na prírodnom základe a používa sa zvonka. V pokynoch je „Karipazim“ uvedený ako nový nástroj podľa spôsobu aplikácie. Droga sa však stala populárnou a etablovala sa ako účinný liek na choroby chrbtice. V medicíne sa široko používa v takých oblastiach, ako je neurochirurgia, ortopédia a traumatológia. Najčastejšie sa liek používa na liečenie medzistavcovej prietrže elektroforézou. Podľa recenzií „Karipazin“ pomohol mnohým pacientom pri liečbe radiiculitídy a osteochondrózy. Je pozoruhodné, že pozitívne výsledky boli zaznamenané po prvom použití vonkajšej látky.

Čo je kýla?

Kýla je muskuloskeletálne ochorenie, ktoré sa vyskytuje ako výsledok premiestnenia medzistavcových platničiek. Na vonkajšej strane vláknitého chrupavkového útvaru je prasknutie vláknitého prstenca, ktoré má dôležitú úlohu. Obal pozostávajúci z kolagénových vlákien drží na určitom mieste buničité jadro, ktoré nesie hlavné zaťaženie, keď človek vykonáva rôzne pohyby a zdvíha závažia. Medzistavcové platničky slúžia ako tlmiče nárazov pre ľudí a poskytujú flexibilitu hrebeňu. Ak je vláknitý prstenec poškodený, jadro sa posúva a spinálna hmota presahuje to..

Najmä degeneratívne zmeny sú komplikáciami po osteochondróze a považujú sa za dystrofické. Strata vláknitého prstenca je sprevádzaná kompresiou nervového koreňa, ktorá v konečnom dôsledku spôsobuje neznesiteľnú bolesť.

V ktorých prípadoch sa uplatňuje?

Liečba liekmi bez chirurgického zákroku sa uskutočňuje v štádiu ochorenia, ktoré sa v medicíne nazýva vysunutie. Karipazim pomáha pri hernii v takých podmienkach. Patológia sa vyznačuje poškodením vnútorného kolagénového vlákna, ale samotný vláknitý kruh zostáva neporušený. Existuje herniálna základňa vo forme pohyblivého prvku. Ak je ochorenie sprevádzané retenciou želatínového jadra na svojom mieste, potom je lepšie lekárske ošetrenie.

Entrúzia je posledným štádiom choroby vertebrálnej hernie. Vláknina presahuje disk, pretože väčšina kolagénových vlákien je poškodená. V tomto prípade môže byť potrebný chirurgický zákrok. Avšak chirurgický zákrok je často spojený so strašnými následkami. Liek "Karipazim" niekedy môže ušetriť v takej zložitej situácii.

Zloženie a forma uvoľnenia

Zloženie tohto nástroja je úplne bez syntetických zložiek. Hlavné účinné látky sa získavajú z práškového mlieka z papájových plodov. Spoločne sa jedná o proteolytické enzýmy rozpustné vo vode. Mnohé jednotlivé zložky zahŕňajú lyzozým, papaín, aminokyseliny, chymopapain A a B, proteinázu, peptidázy A a B, uhľohydráty a kyslú skupinu (sodík, draslík, horčík a vápnik)..

K dispozícii vo forme práškovej hmoty bielej. V predaji nájdené v fľašiach z tmavého skla so špecifickou dávkou 350 PE. Cena Karipazimu za 1 fľašu nie je vyššia ako 300 rubľov a za desať - od 1590 rubľov.

Chcel by som poznamenať, že vírusové infekčné choroby a všetky druhy výrastkov na koži boli dlho ošetrované šťavou z papáje..

Farmaceutická spoločnosť sa tiež postarala o uvoľnenie masti Karipazim. Skladá sa z účinnej látky papaín a pomocných látok - glycerínu a vody.

Existuje liek vo forme gélu, ktorý slúži ako vynikajúci kozmetický produkt..

Prvým výrobcom Karipazimu bol pomenovaný Farmakologický ústav Kutateladze, ktorý sa nachádza v Gruzínsku. V súčasnosti sa liek vyrába v Rusku. Vo výskumnom ústave im. Burdenko vyvinul techniku ​​na jej výrobu.

Mechanizmus akcie

Pod vplyvom lieku posilňuje chrupavkové tkanivo stavcov a znižuje sa hernia. Výsledkom je uvoľnený obmedzený nerv a bolesť prechádza.

Nástroj „Karipazim“ s kýlou má nasledujúce účinky:

 • obnovuje poškodené tkanivo chrupavky;
 • zjemňuje prietrž;
 • podporuje rozklad nekrotického tkaniva;
 • obnovuje buničinové jadro;
 • pomáha zmäkčiť viskózne tajomstvá a krvné zrazeniny;
 • posilňuje celú chrbticu vďaka prospešným látkam, ktoré tvoria liečivo, a tým bráni potenciálnym patológiám.

Vďaka metóde elektroforézy, keď je liek prijatý, sa hromadia prospešné látky v chrbtici, ktoré ho následne chránia pred relapsom.

S pomocou "Karipazim" je možné obnoviť fungovanie tkanív bez chirurgického zákroku.

Podľa všetkých odporúčaní odborníka a správneho ošetrenia sa doska chrupavky obnoví do 90 dní.

Vlákna, ktoré sa menia počas procesu degenerácie, sa postupne aktualizujú a vytvárajú novú štruktúru chrupavky.

indikácia

Existuje veľké množstvo chorôb, ktoré Karipazim pomáha v boji. Pokyny poukazujú na tieto indikácie: osteochondróza, artritída, popáleniny, medziobratlová hernia, humeroskapulárna periartritída, diskogénna ischias, arachnoiditída, pulpitída.

Liek je predpísaný na rôzne patológie dystrofie chrbtice a mäkkého tkaniva.

Liek našiel uplatnenie v zubnej praxi. Pomáha pri liečbe chorôb, ako je paradentóza, akútna a chronická paradentóza, aftózna stomatitída a gingivitída..

V neurológii je liek užitočný pri liečení neuritídy tváre..

kontraindikácie

Liek "Karipazim" sa nemôže použiť na injekciu. Tento nástroj má málo kontraindikácií, pretože pôsobí na úrovni lokálnej liečby. Nepoužíva sa počas gravidity, laktácie a sekvestrácie disku. V čase zhoršenia zápalu by ste nemali používať tento liek..

Neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky, s výnimkou alergických reakcií. Takéto prejavy však boli mimoriadne zriedkavé..

Pretože liek nie je systémový a jeho účinné látky sa neabsorbujú do krvi, neinteraguje s inými liekmi. Z tohto dôvodu ju lekári bezpečne predpisujú pri komplexnej liečbe rôznych chorôb.

liečba

Pred lekárskym zákrokom je potrebné podrobiť sa dôkladnému vyšetreniu, aby sa zistilo presné miesto bolestivých ohnísk. Špecialista, ktorý bude liečiť Karipazim, by mal jasne poznať veľkosť a smer výčnelkov chrbtových útvarov..

 1. Pracovný roztok sa pripravuje z jednej fľaše prášku, 10 ml soľného roztoku a 3 kvapiek Dimexidum. Posledne menované je potrebné, aby boli tkanivá náchylnejšie na prienik hlavného liečiva. Všetky prostriedky sa musia zohriať na teplotu blízku + 38 ° C.
 2. Do nádoby sa vložia dve impregnačné vložky s pripravenou tekutinou, vo vnútri ktorej je filtrovaný papier.
 3. Postup sa vykonáva pomocou špeciálneho prístroja. Jedna podložka sa umiestni na pozitívnu elektródu a aplikuje sa na oblasť lézie, napríklad na spodnú časť chrbta. V tomto prípade sa do žalúdka umiestni podložka umiestnená na zápornej elektróde.
 4. Počiatočný prúd nesmie prekročiť 15 mA. Počas procedúry by sa mala postupne zvyšovať na základe citlivosti pacienta.
 5. Čas prvého zasadnutia by nemal trvať dlhšie ako 10 minút. Zakaždým, keď sa zvýši a nastaví na 20 minút.
 6. Ihneď po zákroku musíte trieť „Papain Active“.
 7. Liečba sa vykonáva každý mesiac. Po 45 - 60 dňoch sa kurz opakuje. Celkovo môžu byť dve alebo tri.

Je dôležité si uvedomiť, že táto metóda liečby nie je nezávislá. Spravidla sa používa pri komplexnej liečbe, pri použití iných liekov alebo techník.

Karipazim gél

Ako pomocné látky slúžia liekové formy vo forme gélov a mastí "Karipazima". Ako je uvedené vyššie, používajú sa po lekárskych zákrokoch s elektroforézou.

Gél "Papain Active" má dve oblasti použitia: v kozmetike a na ošetrenie kýly chrbtice a kĺbov. Vďaka enzýmu papaín sa mikrocirkulácia krvi zlepšuje a proces starnutia pokožky sa zastavuje. Po určitom čase po použití tohto nástroja sa vonkajšia vrstva epidermy stáva elastickou a vyzerá zdravo.

Karipazimový gél je určený na starostlivosť o pleť po elektroforéze. Má proteolytický účinok podobný použitiu trypsínu alebo chymotrypsínu..

Gél podobné činidlo má rovnaké zloženie ako liečivo v práškovej forme. Nepreniká do hlbších vrstiev pokožky, takže neovplyvňuje systémovo systematicky. Je tiež predpísaný na ťažké popáleniny a na obnovu kožných buniek. Gél sa dobre vyrovnáva s čistením postihnutých ložísk, v prípade zrnitých rán, čo urýchľuje proces odpadávania starých tkanív.

Karipain je jediný ekvivalent

Komplexný výrobok vyrobený na rastlinnej báze zodpovedá Karipazimu tak vo farmakologických vlastnostiach, ako aj v jeho zložení. Má dve formy uvoľňovania: masť a lyofilizovaný prášok.

Zloženie aktívnych zložiek: papaín, kyselina hyalurónová, extrakt z Boswellie (živica extrahovaná z kadidla), chondroitín sulfát.

Liek nemá negatívny vplyv na celé telo, je netoxický a poskytuje pozitívne výsledky pri dlhodobom pôsobení.

Používa sa pri ťažkých formách osteochondrózy, výčnelkov, prietrží, kĺbových ochorení a iných problémov pohybového aparátu..

Má analgetické a antiseptické účinky, zmierňuje opuchy. Uvoľňuje nervové zakončenie, zmäkčuje prietrž a výrazne spomaľuje proces degenerácie chrupavky..

To neznamená, že „Karipain“ alebo „Karipazim“ je lepší, pretože každý jednotlivý ľudský organizmus je individuálny. Aj pri rovnakej diagnóze môžu mať dvaja pacienti pri použití rovnakého lieku odlišné výsledky. Vertebrálna hernia je pomerne závažné ochorenie, preto by liečba mala byť predpísaná špecialistom vzhľadom na stupeň patológie a povahu priebehu symptómov..

recenzia

O "Karipazim" recenzie sú úžasné. Ľudia naznačujú, že po niekoľkých liečebných cykloch sa prietrž výrazne znížila. Potvrdili to opakované vyšetrenia MRI. Títo pacienti majú v úmysle vzdať sa a pokračovať v systematickej liečbe týmto liekom. U niektorých pacientov sa pozitívny účinok objavil po 8 až 14 dňoch. Cena Karipazimu takýmto pacientom nijako nevadí, pretože sú spokojní so zlepšením ich stavu. Lekári hovoria dobre o tomto lieku. Museli pozorovať, koľko pacientov sa zotavilo po elektroforetickom výkone. V negatívnych prehľadoch sa zistilo, že po liečbe enzýmovým prípravkom sa choroba naopak zhoršila. Vyskytli sa aj prípady, keď nedošlo k zvláštnym zmenám..

záver

Podľa pokynov je Karipazim dôveryhodnou drogou. Najdôležitejšie je, že je neškodný. Ak niekto neprináša očakávaný výsledok, nezanechá zlé následky. Tento liek pomohol mnohým ľuďom, ktorým hrozilo chirurgickým zákrokom, a dostali šancu sa uzdraviť. Preto je pred hľadaním dôvery u lekára lepšie hľadať iné metódy liečby. Snáď najvhodnejším liekom pre vás by bol Karipazim.

KARIPAZIM

 • farmakokinetika
 • Indikácie pre použitie
 • Spôsob aplikácie
 • Vedľajšie účinky
 • kontraindikácie
 • tehotenstvo
 • Interakcia s inými liekmi
 • predávkovať
 • Podmienky skladovania
 • Uvoľňovací formulár
 • štruktúra
 • ďalej

Karipazim - liečba rán a ulceróznych lézií, proteolytický enzým rastlinného pôvodu.
Prípravok obsahuje sulfhydrylové proteolytické enzýmy: papaín, chymopapain A a B, papaya peptidázy A a B, papaya lysozín, ako aj niektoré aminokyseliny, uhľohydráty, soli Na, K, Mg, Ca. Liek má selektívnu proteolytickú aktivitu - hydrolyzuje proteíny tkanív nekrózy na polypeptidy, enzým je neaktívny v zdravých tkanivách vďaka prítomnosti inhibítorov proteázy v nich.
Karipazim sa týka proteolytických zlúčenín rastlinného pôvodu. Vlastnosti liečiva sú určené aktivitou troch proteolytických enzýmov: papaínu, chymopapainu a proteinázy, ako aj mukolytického enzýmu lyzozýmu obsahujúceho sulfhydrylové skupiny vo svojich aktívnych centrách..
Prienikaním do tkanív a vytvorením úložiska v oblasti postihnutých medzistavcových platničiek pôsobí na spojovacie tkanivo vrátane tkaniva samotného disku a herniálneho výčnelku. Liek spôsobuje zvýšenú sekréciu kolagénového proteínu, čo vedie k miernemu zjazveniu voľnej vláknitej membrány disku. Zachovanie biosyntézy chondroitín sulfátu časťou buniek zvyšuje trofickú úlohu buničitého jadra a obnovuje diskový chirurgický proces, čím sa stáva elastickejším.
Okrem proteolytickej aktivity majú enzýmy, ktoré tvoria liečivo, tiež silný dekongestívny a protizápalový účinok. Zlepšujú krvný obeh, stimulujú fagocytózu, inhibujú aktivitu hyaluronidázy a zlepšujú regeneráciu tkanív..

farmakokinetika

Pri vonkajšom použití sa liek neabsorbuje a nemá systémový účinok na organizmus. Počas elektroforetického podávania sa selektívne hromadí v oblasti postihnutých medzistavcových platničiek. Enzýmy, ktoré tvoria liečivo, sú v pečeni zničené a úplne biotransformované.

Indikácie pre použitie

Indikácie pre použitie Karipazimu sú: popáleniny III. Stupňa (ako prostriedok na urýchlenie odvrhnutia chrastiek a očistenie granulačných rán od zvyškov hnisavých nekrotických tkanív); osteochondróza chrbtice, vrátane rôznych foriem hernie medzistavcových platničiek a diskogénnej radikulitídy, Schmorlova hernia; posttraumatické kontraktúry prstov, keloidné jazvy rôzneho pôvodu, veľká kĺbová artróza a artritída, ramenná lopatková periartritída, cerebrálna (vrátane optochiasmálnej) a spinálna arachnoiditída, neuritída v tvári, paroditída, paroditída, paroditída, paroditída a ulceratívna nekrotická stomatitída.

Spôsob aplikácie

Roztoky sa pripravujú pred použitím na 0,5% roztoku novokainu alebo na izotonickom roztoku chloridu sodného. Na popálený povrch sa nanesie tkanina navlhčená liečivom a potiahnutá obväzom odolným voči vlhkosti. Súčasne sa ošetrí najviac 30% celkového povrchu tela. Obväz sa mení raz za deň alebo raz za 2 dni, čím sa odstráni nekrotické tkanivo, ktoré sa odlúplo.
Liečba trvá 4 až 12 dní.
V stomatológii sa v prípade chronickej pulpitídy koreňové kanáliky zubov premyjú roztokom Karipazimu, pričom sa rozpustí 1 fľaša v 5 až 10 ml destilovanej vody alebo fyziologického roztoku. Pri chronickej parodontitíde sa vykonáva premývanie koreňového kanálika a intrakanálna elektroforéza (3 až 5 relácií) s 35 POE / ml - 70 PO / ml roztoku Karipazimu a navlhčený tampón sa ponechá v kanáliku 3-4 dni. Pri gingivitíde, periodontitíde, stomatitíde, traumatickej erózii a vredoch sa aplikácia vykonáva počas 15 - 20 minút. (4-10 ošetrení).
Droga sa používa v lôžkových alebo ambulantných zariadeniach..
S vyššie uvedenou patológiou muskuloskeletálneho systému, koloidnými jazvami, neuritídou sa Karipazim podáva elektroforézou..
Metódy elektroforetického podávania Karipazimu:
Karipazim sa podáva elektroforézou iba z pozitívneho pólu.
I. Elektroforéza karipazímu v chrbtici s osteochondrózou a diskogénnou radikulitídou.
Liečba kurzu - 3 kurzy (1 kurz - od 20 do 30 procedúr). Medzi jednotlivými ošetreniami sú dovolené prestávky 1-2 dni. Opakované kurzy - za 30-60 dní.
1 alebo 0,5 injekčných liekoviek Karipazimu sa rozpustí v 5-10 ml fyziologického roztoku bezprostredne pred zákrokom. K roztoku sa pridajú 1 až 2 kvapky dimexidu. Roztok sa aplikuje na filtračný papier umiestnený na elektródových tesneniach. Veľkosť pokládky 10x15, 15x20 cm.
Možnosti rozloženia:
pozdĺž a) karipazímu po krk (+) eufilín k dolnej časti chrbta (-)
b) Karipazim na krku (+) Eufillín na ramene (-)
c) Karipazím v oblasti krku (+) Eufillín na oboch ramenách s rozdvojenou elektródou (-)
d) Karipazim do lumbálnej oblasti (+) Eufillin do miesta výstupu z sedacieho nervu (-) (Hind femur)
e) Karipazim do bedrovej oblasti (+) Eufillín do bedier (-) s rozvetvenou elektródou cez e) Karipazim do bedrovej oblasti (+) Eufillin do brucha (-)
Teplota tesnení je 37 - 39 ° C (regulované teplomerom vody).
Prúdová sila - 10-15 mA (postupne sa zvyšuje).
Expozičná doba - od 10 do 20 minút. - zvyšuje sa tiež postupne.
Nedodržanie týchto parametrov vedie k výraznému zníženiu účinnosti lieku.
Po zákroku ošetrite pokožku v mieste vpichu teplou mydlovou vodou. Je možné kombinované podávanie Karipazimu s chloridom lítnym (vo forme 3% roztoku).
Lieky sa umiestňujú na jednu podložku, ale na iný filtračný papier. Podmienky podania ako predtým.
II. Elektroforéza karipazímu v mieste koloidných jaziev:
a) Karipazim priamo na jazve (+) eufilín alebo jodid draselný na opačnej strane, naprieč (-)
b) Caripazim priamo na jazvu (+) Eufillín pozdĺž vo vzdialenosti 15 - 20 cm od prvého tesnenia (-)
III. Elektroforéza karipazímov v niektorých formách neuritídy tváre.
Prúd - od 1 do 5 mA.
Karipazim na tvári vo forme polomasky Berganye (+)
Eufillín v medzikapulárnej oblasti alebo na opačnom ramene (-)
IV. Elektroforéza karipazímom v prípade mozgovej arachnoiditídy (vrátane optochiasmálnej).
Prúd - od 1 do 2 mA.
Endonazal karipazimu (+)
Eufillín v hornej časti hrudnej chrbtice (-)
Nepoužívajte viac ako 1krát denne.

Vedľajšie účinky

Pri používaní Karipazimu sú možné alergické reakcie. V prípade precitlivenosti, ktorá sa prejavuje svrbením a horúčkou, sa vykonáva antihistaminická liečba (tavegil, diazolín, atď.)..
Lokálna liečba hydrokortizónom alebo inými antialergickými liekmi.

kontraindikácie

Karipazim je kontraindikovaný na použitie: subkutánne, intramuskulárne a intravenózne; pri akútnych zápalových procesoch v tkanivách; so sekvestráciou kýly disku a foraminálnym usporiadaním sekvestrácie.

tehotenstvo

Vzhľadom na nedostatok údajov sa použitie Karipazimu počas tehotenstva neodporúča..

Interakcia s inými liekmi

predávkovať

Prípady predávkovania použitím Karipazimu sa nepozorovali..

Podmienky skladovania

Uchovávajte pri 2 ° až 8 ° C.
Držte mimo dosahu detí.

Uvoľňovací formulár

Karipazim - lyofilizovaný prášok na roztok na vonkajšie použitie.
Balenie: 10 ml (350 PO) v sklenených fľašiach, 1 fľaša v kartónovej škatuľke.

štruktúra

1 fľaša Karipazimu obsahuje sušenú šťavu z papájového mlieka 350 PO.

Karipazim

Karipazim je nový vysoko účinný liek, ktorý sa používa v traumatológii, ortopédii a neurochirurgii.

Poskytuje rozmar s osteochondrózou a radikulitídou veľmi dobré výsledky. A použitie medzistavcovej prietrže ukázalo dobré výsledky v neurochirurgickej praxi. Karipazim je rastlinné proteolytické enzýmové činidlo.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú Karipazim, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tohto lieku v lekárňach. REÁLNE PREHĽADY ľudí, ktorí už Karipazim použili, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Klinická a farmakologická skupina: liek s proteolytickou aktivitou na vonkajšie použitie.

Zloženie lieku Karipazim iba prírodné rastlinné zložky. Hlavnými účinnými látkami lieku sú sady rastlinných proteolytických enzýmov, ktoré sa extrahujú z mliečnej šťavy rastliny papáje:

 • papaín;
 • peptidázy A a B;
 • lyzozým;
 • chymopapíny A a B;
 • aminokyseliny;
 • proteináz;
 • sacharidy;
 • horečnaté, sodné, vápenaté, draselné soli.

Liek Karipazim je dostupný vo forme masti. Zložky masti Caripazim: papaín (hlavná účinná látka), voda, glycerín.

Indikácie pre použitie

Podľa pokynov je liek Karipazim určený na liečbu nasledujúcich chorôb:

 1. artróza.
 2. artritída.
 3. Periartritída s lopatkami a lopatkami.
 4. Cerebrálna arachnoiditída.
 5. Neuritída tváre.
 6. osteochondróza.
 7. Hernia miechy.
 8. Diskogénna ischias.
 9. Schmorlova kýla.
 10. Kontrakcia prsta po zranení.
 11. Keloidné jazvy.
 12. Chronická parodontitída.
 13. pulpitis.
 14. zápal ďasien.
 15. Parodontálne ochorenie.
 16. Aftózna stomatitída.
 17. Ulceratívna nekrotická stomatitída.

V niektorých prípadoch sa tento liek môže použiť aj na popáleniny stupňa 3 s cieľom rýchleho očistenia rany od hnisavého a nekrotického tkaniva, ako aj na rýchle odvrhnutie chrasty..

farmaceutický účinok

Účinok Karipazimu je spôsobený vlastnosťami jeho účinnej látky, ktorá sa získava zo sušenej mliečnej šťavy z nezrelého papája (ovocie melónu). Zloženie vo vode rozpustných proteolytických enzýmov zahrnuje chymopapain A, papaín, peptidázu A, chymopapain B a peptidázu B.

Vďaka svojmu chemickému zloženiu vykazuje Karipazim podľa pokynov široké spektrum proteolytickej aktivity, má vplyv na tkanivo kolagénovej chrupavky, zlepšuje regeneráciu tkaniva medzistavcových platničiek, štiepi nekrotické tkanivo, riedi exsudáty, viskózne tajomstvá, krvné zrazeniny..

Inštrukcie na používanie

Podľa návodu na použitie je Karipazim určený na vonkajšie použitie. V závislosti od veľkosti chrastavitosti sa používa roztok 35 alebo 70 PE / ml. Trvanie liečby je 4-12 dní.

 • Pred použitím Karipazimu musí byť obsah injekčnej liekovky (lyofilizát) zriedený v 0,9% roztoku chloridu sodného alebo 0,5% roztoku novokainu (objem - 10 ml). Roztok sa musí pripraviť bezprostredne pred postupom.
 • Na spálenú plochu by sa mala naniesť handrička namočená do roztoku, po ktorej sa prekryje nepriepustným obväzom. Tkanivo by sa malo meniť každý deň alebo každý druhý deň, pričom by sa počas rany mali očistiť od exfoliačných hnisavých a nekrotických hmôt..

Maximálna plocha súčasne spracovaného povrchu tela je 30%.

kontraindikácie

Vzhľadom na to, že liek Karipazim nemá systémový účinok na organizmus, existuje veľmi málo kontraindikácií jeho použitia. to:

 • precitlivenosť na liečivo;
 • obdobie tehotenstva;
 • obdobie laktácie.

Napriek niekoľkým kontraindikáciám je pred použitím ešte vhodné poradiť sa s lekárom.

Vedľajšie účinky

V priebehu liečby Karipazimom sa niekedy vyskytujú alergické reakcie. Neznášanlivosť na liečivo môže byť vyjadrená svrbením, podráždením, horúčkou a inými príznakmi. Počas terapie elektroforézou sa môže medzi 5 až 8 zákrokmi základné ochorenie zhoršiť, čo postupne mizne.

Analógy z Karipazimu

Hlavným analógom je Papain alebo Papaya Milk Juice. Okrem toho existujú aj lieky, ktoré sú podobné, napríklad Chymotrypsín a Trypsín.

Priemerná cena CARIPAZIM, lyofilizát v lekárňach (Moskva) 170 rubľov.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Ortológiu pre mužov v orthopedickej sieti Ortix si môžete kúpiť objednaním na webových stránkach alebo telefonicky. V predaji veľa modelov pánskych obväzov za cenu 1130 až 3310 rubľov.
Z tohto článku sa dozviete o výrastkoch v kĺboch ​​prstov: z akých dôvodov sa tieto hrbole môžu objaviť, čo môžu byť nazývané, aké ďalšie príznaky sprevádzajú ich vzhľad.
Maternicové myómy sú benígnym nádorom myometria (vrstva maternicového svalu). Iné názvy pre túto patológiu sú leiomyóm, fibromyóm, fibrom. Je tehotenstvo možné na pozadí takejto choroby?