loader

Hlavná

Hlava

Teraflex Pokrok v liečbe chorôb kĺbov

Chronický priebeh je charakteristický pre degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov. Pri ich dlhodobej terapii je dôležitá účinnosť liekov a bezpečnosť ich používania. Preto sa v reumatologickej praxi stále viac používajú štrukturálne modifikujúce lieky. Jedným z nich je Teraflex Advance, ktorý kombinuje farmakologické vlastnosti chondroprotektora a nesteroidného protizápalového lieku..

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.

Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Americký výrobca Bayer uvádza na trh Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

Indikácie pre použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Inštrukcie na používanie

Teraflex Advance užite 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Liek sa spláchne dostatočným množstvom čistej nehybnej vody. Po 3 týždňovej liečbe je na vyhodnotenie účinnosti liečby potrebná konzultácia s reumatológom alebo ortopédom. Dĺžku liečby určuje lekár. Zohľadňuje stupeň deštruktívnych degeneratívnych zmien a celkový zdravotný stav pacienta.

špeciálne pokyny

Počas liečby Teraflex Advance je potrebné prestať používať alkoholické nápoje. Liek by sa nemal užívať pri výkone práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, zvýšenú pozornosť a rýchlu reakciu.

Lekár s inou lekárskou špecializáciou môže predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Je potrebné upozorniť na priebeh užívania drogy obsahujúcej ibuprofén..

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Teraflex Advance

Teraflex Advance: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: Theraflex Advance

Kód ATX: M01AE51

Účinná látka: glukozamín + ibuprofén + chondroitín sulfát (glukozamín + ibuprofén + chondroitín sulfát)

Výrobca: Contract Pharmacal Corporation (USA)

Aktualizácia popisu a fotografie: 22/22/2018

Ceny v lekárňach: od 1250 rubľov.

Teraflex Advance - kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavkových, analgetických a protizápalových účinkov.

Forma uvoľnenia a zloženie

Teraflex Advance sa vyrába vo forme kapsúl: veľkosť č. 0, želatínová pevná látka, nepriehľadná, čiapka - modrá, puzdro - biela, s nápisom THERAFLEX ADVANCE modrá; obsah kapsuly - takmer biely alebo biely prášok s miernym zápachom (30, 60 alebo 120 ks vo fľaši z polyetylénu s vysokou hustotou, 1 fľaša v kartónovej škatuli).

1 kapsula obsahuje:

 • účinné látky: ibuprofén * - 100 mg; chondroitín sulfát sodný ** - 200 mg, glukozamín sulfát (vo forme D-glukozamín chloridu draselného) - 250 mg;
 • ďalšie zložky: povidón, kukuričný škrob (predželatínovaný škrob), mikrokryštalická celulóza (MCC), sodná soľ karboxymetylškrobu, kyselina stearová, stearát horečnatý, krospovidón, oxid kremičitý;
 • obal kapsuly: oxid titaničitý, želatína, hliníkový lak na báze diamantu zafarbeného na modro;
 • zloženie atramentu: propylénglykol USP, šelak NF, butylalkohol NF, izopropylalkohol USP, dehydratovaný etylalkohol USP, indigokarmínový hlinitý lak, roztok amoniaku NF, oxid titaničitý USP.

* Zahrnuté vo forme granúl získaných priamym lisovaním, 66% (vrátane: ibuprofén - 66%, sodná soľ kroskarmelózy - 2%, predželatínovaný škrob - 8%, MCC - 14%, kukuričný škrob - 6%, kremík) koloidný oxid - 1%, povidón - 1,5%, kyselina stearová - 1,5%) - 152 mg.

** Zahrnuté vo forme 90% látky (berúc do úvahy 10% straty hmotnosti počas sušenia a prebytku) - 241 mg.

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Teraflex Advance je stimulátor regenerácie tkanív, ktorý má nesteroidný protizápalový účinok. Účinok lieku je spôsobený vlastnosťami jeho účinných látok:

 • ibuprofén je nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID), derivát kyseliny propiónovej; vykazuje analgetické, antipyretické a protizápalové účinky vyplývajúce z nerozlišujúcej blokády cyklooxygenázy 1 a 2 (COX-1 a COX-2);
 • chondroitín sulfát - hrá dôležitú úlohu v procese budovania a obnovy chrupavky, bráni jej deštrukcii a pomáha zlepšovať pohyblivosť kĺbov;
 • glukózamín sulfát - stimuluje produkciu proteoglykánov, chondroitínsulfurových, hyalurónových kyselín a ďalších látok obsiahnutých v chrupavkách, intraartikulárnych tekutinách a kĺbových membránach.

Chondroitín sulfát a glukozamín sulfát, ktoré sú súčasťou lieku, zvyšujú analgetickú aktivitu ibuprofénu..

farmakokinetika

ibuprofen

Nástroj je dobre absorbovaný z gastrointestinálneho traktu (GIT). Maximálna koncentrácia (Cmax) v plazme sa pozoruje 1 hodinu po podaní, väzba na proteíny je asi 99%. Vyznačuje sa pomalou distribúciou v synoviálnej tekutine a pomalším vylučovaním z nej ako z plazmy. Látka sa v pečeni biotransformuje, najmä hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny za účasti izoenzýmu CYP2C9. Približne 60% farmakologicky neaktívnej formy R ibuprofénu po absorpcii sa pomaly premieňa na aktívnu formu S.

Eliminácia látky sa vyznačuje dvojfázovou kinetikou. Polčas rozpadu (T½) z plazmy - od 2 do 3 hodín vo forme metabolitov (alebo ich konjugátov) v moči sa zistí až 90% akceptovanej dávky. Menej ako 1% sa vylúči močom nezmenené av nepatrnom množstve žlčou. Droga je úplne vysadená do 24 hodín.

Chondroitín sulfát

Viac ako 70% látky sa vstrebáva z tráviaceho traktu, biologická dostupnosť je približne 13%. Po jednorazovom perorálnom podaní terapeutickej dávky látky Cmax v plazme sa pozoruje po 3 až 4 hodinách, v synoviálnej tekutine - po 4 až 5 hodinách. Hromadí sa po absorpcii v kĺbovej dutine v synoviálnej tekutine a vylučuje sa močom.

Glukosamín sulfát

Pri perorálnom podaní sa vyznačuje účinkom prvého prechodu pečeňou, v dôsledku čoho biologická dostupnosť látky dosahuje 25%. Najvyššie koncentrácie liečiva sú zistené v obličkách, pečeni a kĺbovej chrupavke. Vo svalovom a kostnom tkanive pretrváva približne 30% akceptovanej dávky po dlhú dobu. Látka sa vylučuje nezmenená, väčšinou močom, čiastočne stolicou. T½ je 68 hodín.

Indikácie pre použitie

 • osteoartróza veľkých kĺbov;
 • osteochondróza chrbtice, pokračujúca so syndrómom miernej bolesti.

kontraindikácie

 • neúplná alebo úplná kombinácia opakujúcej sa polypóznej rinosinusitídy a bronchiálnej astmy;
 • ulcerózna kolitída, Crohnova choroba, štádium exacerbácie žalúdočných vredov a dvanástnikových vredov, ako aj ďalšie erózne a ulcerózne defekty zažívacieho traktu;
 • intrakraniálne krvácanie a gastrointestinálne krvácanie;
 • hemoragická diatéza, hemofília, hypokoagulácia a iné poruchy krvácania;
 • diagnostikovaná hyperkalémia;
 • závažné srdcové zlyhanie, obdobie po štepovaní koronárnej artérie;
 • aktívne ochorenie pečene, závažné zlyhanie pečene;
 • progresívne ochorenie obličiek, závažné zlyhanie obličiek [klírens kreatinínu (CC)

Teraflex advance: návod na použitie

Pokrok Teraflex sa týka skupiny liekov, ktoré stimulujú regeneráciu poškodených oblastí chrupavkového tkaniva a majú výrazný protizápalový účinok..

Uvoľnite formu a zloženie lieku

Teraflex Advance je dostupný vo forme želatínových kapsúl na perorálne podanie v bielej farbe s modrým viečkom a modrým nápisom s názvom lieku v latinke. Pri otvorení kapsuly vo vnútri je biely prášok s miernym špecifickým zápachom.

Každá kapsula obsahuje vo svojom zložení účinné látky:

 • 100 mg ibuprofénu;
 • 200 mg chondroitín sulfátu sodného;
 • Glukosamín sulfát 250 mg.

Okrem toho prípravok obsahuje pomocné zložky: mikrokryštalická celulóza, kukuričný škrob, stearát horečnatý, oxid kremičitý. Protizápalový účinok lieku je spôsobený obsahom kapsuly ibuprofénu.

Indikácie pre použitie

Predpísané kapsuly Teraflex sa predpisujú pacientom ako súčasť komplexnej liečby nasledujúcich stavov:

 • osteochondróza krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice s miernou bolesťou;
 • osteartróza veľkých kĺbov;
 • zranenia kĺbov.

kontraindikácie

Kapsuly lieku sa majú užívať len podľa predpisu lekára, pred začatím používania sa odporúča prečítať si priložené pokyny, pretože Teraflex advance má niekoľko kontraindikácií:

 • zvýšená individuálna citlivosť na zložky liečiva;
 • vek do 18 rokov (nie sú žiadne skúsenosti s pacientmi mladšími ako tento vek a bezpečnosť lieku nebola stanovená);
 • prípady alergickej reakcie na kyselinu acetylsalicylovú a NSAID v anamnéze;
 • chronická erózna gastritída alebo peptický vred žalúdka a dvanástnika;
 • Crohnova choroba, ulcerózna kolitída;
 • hyperkalémia potvrdená analýzami;
 • krvné choroby s koagulačnou dysfunkciou;
 • sklon ku krvácaniu;
 • bronchiálna astma alebo nosová polypóza;
 • zlyhanie obličiek alebo pečene;
 • tehotenstva a laktácie;
 • podozrenie na krvácanie z čreva;
 • ochorenia pečene a obličiek, sprevádzané zhoršenou funkciou orgánov.

Droga má množstvo relatívnych kontraindikácií, to znamená, že kapsuly sa môžu užívať iba pod dohľadom lekára a po predbežných testoch. Tieto kontraindikácie zahŕňajú:

 • pacient má viac ako 65 rokov;
 • poruchy srdcového rytmu, choroby kardiovaskulárneho systému;
 • arteriálna hypertenzia;
 • diabetes;
 • sprievodná liečba nepriamymi antikoagulanciami;
 • ischemická choroba srdca.

Spôsob použitia a dávkovanie liečiva

Kapsuly sa užívajú perorálne po jedle. Liek by sa mal spláchnuť potrebným množstvom vody. Dávku lieku určuje lekár individuálne, ale podľa pokynov sú dospelým predpisované 2 kapsuly 3-krát denne, trvanie liečby je 21 dní. Ak sa nepozoruje žiadne zlepšenie alebo sa zhorší stav pacienta, potom sa liečba zastaví a oprava liečby konzultujte s lekárom..

Užívanie lieku počas tehotenstva a laktácie

Kapsuly Teraflex advance sú kontraindikované u žien v akomkoľvek štádiu tehotenstva. Ibuprofén, ktorý je súčasťou lieku, zvyšuje riziko krvácania plodu, komplikácií dýchacích ciest a obličiek, ako aj tvorby vrodených anomálií, ako je rozštep podnebia a rozštep pery, ak sa liek užil na začiatku tehotenstva..

Pretože sa účinné látky liečiva vylučujú do materského mlieka, kapsuly sa nemajú užívať počas dojčenia. Ak je to potrebné, liečba liekom dojčiacej matke by mala dojčenie zastaviť.

Vedľajšie účinky

Na pozadí užívania kapsúl Teraflex Advans sa u pacientov často vyskytujú tieto vedľajšie účinky:

 • z tráviaceho traktu - bolesť žalúdka, nevoľnosť, vracanie, pálenie pozdĺž pažeráka, znížená chuť do jedla, poruchy stolice, nadúvanie, plynatosť, exacerbácia chronických chorôb (gastritída, vredy), v zriedkavých prípadoch sa vyvinie aftózna stomatitída a reaktívna pankreatitída;
 • zápal pečene;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • z nervového systému - bolesti hlavy a závraty, zvýšená podráždenosť, nervozita, narušené vedomie, depresia, agresivita;
 • z orgánov kardiovaskulárneho systému - narušenie srdcového rytmu, tachykardia, zvýšený krvný tlak, rozvoj srdcového zlyhania;
 • na strane zmyslových orgánov - strata sluchu, zvonenie v ušiach, hluchota, zhoršené videnie, suchosť očí, sčervenanie slizníc oka, opuch spojiviek, skotóma;
 • z orgánov močového systému - vývoj zlyhania obličiek, alergická nefritída, cystitída, polyúria, opuchy končatín a tváre;
 • z hemopoetických orgánov - aplastická a hemolytická anémia, trombocytopenická purpura, leukopénia, agranulocytóza;
 • kožná vyrážka, žihľavka, svrbenie, dermatitída, Quinckeho edém, anafylaktický šok, horúčka.

V prípade výskytu vyššie uvedených vedľajších účinkov sa liek preruší a vyhľadá lekára.

predávkovať

Pri dlhodobom používaní kapsúl Teraflex Advance vo veľkých dávkach sa u pacienta postupne objavujú príznaky predávkovania v dôsledku toxického účinku ibuprofénu. Klinicky sa predávkovanie prejavuje nasledovne:

 • rezné bolesti v žalúdku;
 • nevoľnosť a zvracanie;
 • letargia, letargia, ospalosť;
 • narušenie srdcového rytmu, fibrilácia predsiení;
 • bradykardia a zníženie krvného tlaku;
 • akútne zlyhanie obličiek;
 • respiračná zástava;
 • tinnitus, tinnitus.

Liečba spočíva v umytí žalúdka pacienta, podaní sorbentov vo vnútri a v prípade potreby vykonaní symptomatickej liečby..

Interakcia lieku s inými liekmi

Teraflex Advance Capsules sa neodporúča pacientom s barbiturátmi, rifampicínom, fenylbutazónom, tricyklickými antidepresívami. Táto lieková interakcia zvyšuje toxický účinok ibuprofénu, v tomto poradí existuje vysoké riziko vedľajších účinkov.

Pri súčasnom podávaní lieku s vazodilatátormi hypotenzívny účinok posledne menovaných liekov klesá, čo by mali pacienti varovať a prípadne upraviť dávku lieku..

Pôsobením kapsúl Teraflex advance sa terapeutický účinok furosemidu a hydrochlorotiazidu zníži.

V dôsledku ibuprofénu, ktorý je súčasťou lieku, sa terapeutický účinok nepriamych antikoagulancií zvyšuje, zatiaľ čo pacient tieto lieky predpisuje. Toto zase zvyšuje riziko vedľajších účinkov a krvácania..

Pri súčasnom podaní Teraflex Advance s perorálnymi hypoglykemickými liekmi alebo inzulínom sa zvyšuje terapeutický účinok týchto liekov, čo by sa malo vziať do úvahy a dávka sa má upraviť pre pacientov s cukrovkou..

Pri súčasnom podaní liečiva s enterosorbentmi alebo antacídami sa terapeutický účinok Teraflexových kapsúl vopred znižuje. Ak je to potrebné, táto lieková interakcia by mala vydržať časový interval najmenej 3 hodiny.

Liek sa neodporúča pacientom súčasne s nesteroidnými protizápalovými liekmi a kyselinou acetylsalicylovou, pretože v tomto prípade sa riziko vedľajších účinkov výrazne zvyšuje v dôsledku komplikácií tráviaceho traktu a krvného systému..

Glukozamín v zložení liečiva znižuje terapeutický účinok tetracyklínov a penicilínových antibiotík, čo by sa malo pri tejto liekovej interakcii zohľadniť a pacienti by sa mali upravovať individuálne.

špeciálne pokyny

Pri dlhodobom užívaní lieku (viac ako 21 dní) sa pacientom odporúča urobiť krvné testy na vyhodnotenie funkcie pečene a obličiek..

Ak existujú vedľajšie účinky zo zažívacieho traktu, pacient by mal okamžite konzultovať s lekárom, ďalšia terapia je možná iba po vyšetrení (gastroduodenskopia, výkaly pre skrytú krv, ultrazvuk) pacienta a vylúčení gastrointestinálneho krvácania..

Ak je potrebné predpísať pacientom ďalšie analgetiká alebo NSAID, treba mať na pamäti, že ibuprofén je súčasťou lieku Teraflex advance..

Na pozadí liekovej terapie je zakázané piť alkoholické nápoje a lieky na báze etanolu, pretože to zvyšuje riziko toxického poškodenia pečene a hepatitídy..

Počas obdobia liečby je potrebná opatrnosť pri vedení vozidla alebo riadení komplexného vybavenia, ktoré vyžaduje zvýšenú koncentráciu pozornosti. Je to kvôli možnému zhoršeniu zraku, hučaniu v ušiach a závratom počas liečby.

Analógy Teraflex Advance

Nasledujúce lieky majú podobný účinok ako liek Teraflex Advance:

 • Chondrogard
 • Teraflex;
 • chondroitín;
 • Diaflex Rompharm;
 • Chondrolonový prášok.

Všetky tieto lieky majú odlišné zloženie, indikácie a kontraindikácie, preto sa neodporúča užívať ich bez konzultácie s lekárom.

Podmienky výdaja a skladovania lieku

Predpísané kapsuly Teraflex si môžete kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Odporúča sa uchovávať liek mimo dosahu detí a vyhnúť sa tak priamemu slnečnému žiareniu na obale. Optimálna skladovacia teplota by nemala prekročiť 25 stupňov, skladovateľnosť je 2 roky od dátumu výroby.

Predbežná cena Teraflexu

V lekárňach v Moskve sú priemerné náklady na preddavky lieku Teraflex vo forme kapsúl 745 rubľov.

Teraflex Advance

Hodnotenie 3,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Teraflex advance (Theraflex advance): 7 lekárskych posudkov, 7 hodnotení pacientov, návod na použitie, analógy, infografika, 1 release release.

Lekári recenzie o teraflex vopred

Hodnotenie 1,7 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Jedinou výhodou je prítomnosť ibuprofénu v lieku, vďaka čomu sa dosiahne mierny analgetický a protizápalový účinok..

Viera, že liek je schopný obnoviť chrupavku, je klam / sebaklam. Faktom je, že vo svojom zložení neexistujú žiadne zložky potrebné na asimiláciu v tele.

Hodnotenie 0,4 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Absolútna figurína s nepreukázanou účinnosťou. Jeho propagácia je spôsobená veľkými finančnými injekciami. Podľa najnovších odporúčaní americkej ortopedickej spoločnosti sa orálne chondroprotektory neodporúčajú. Okrem vysokej ceny má výrazný negatívny vplyv aj na gastrointestinálny trakt.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Účinná kombinácia zložiek v prípravku.

Odporúča sa predpísať inhibítor protónovej pumpy.

V stomatológii sa liek používa na liečenie chorôb temporomandibulárneho kĺbu. Umožňuje v krátkom čase zastaviť zápal kĺbov a bolesti, normalizovať pohyblivosť kĺbov, znížiť nepohodlie pri otvorení úst a jedle. Používa sa iba v prvom štádiu liečby na zastavenie zápalu a bolesti. Na zníženie nežiaducich vedľajších účinkov je potrebné prejsť na liek bez ibuprofénu.

Hodnotenie 3,8 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Droga je naozaj dobrá. Pomáha pri exacerbácii artrózy, akejkoľvek artralgie. Miernou nevýhodou je cena. Aj keď v jeho zostave droga je jedným z prvých podľa svojho výberu. Na dosiahnutie pozitívneho účinku je potrebná liečba primeraným dávkovaním. Nikdy som nepozoroval neznášanlivosť na drogu.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Dobré liečivo na zmiernenie bolesti pri ochoreniach pohybového aparátu. Nepoužívajte dlho. Droga má dobrú dôkazovú základňu, vyhovuje cene, kvalite a účinnosti. Používajte opatrne u pacientov s gastrointestinálnymi chorobami. Trvanie vstupu je 3 týždne, teraflex podľa schémy prideľujeme do 6 mesiacov.

Hodnotenie 3,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Droga je vhodná na začiatku liečby kĺbov, pretože kombinuje chondroprotektor a nesteroidnú protizápalovú zložku (ibuprofén), ktorá vám umožňuje rýchlo sa vyrovnať s bolesťou.

Nie je určený na dlhodobé používanie, je potrebný presne ako efektívny štart. Toto je hlavný rozdiel od ostatných chondroprotektorov. Celkom dobrá kombinácia ceny, kvality / efektívnosti.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Veľmi dobrý liek "Teraflex Advance". Účinnosť je omnoho vyššia ako u iných chondroprotektorov. Veľmi výhodná kombinácia s NSAID, ktorá je veľmi vhodná pre pacientov.

U pacientov s ochoreniami gastrointestinálneho traktu sa má predpisovať opatrne. Po jedle.

Ohlasy pacientov týkajúce sa Teraflex Advance

Pomáha to dobre. Drahé, ale stojí za to. Tento liek liečim prvýkrát na kolenách. Veľmi spokojný.

Po skončení kurzu môžem s istotou povedať, že bolesť zmizla, a teraz sa touto témou nezaujímam. Lieky si môžete kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu, takže som nešiel k lekárom. Práve položil lekárnikovi pár otázok. V nádobe je 30 kapsúl trikrát denne. Musia sa užiť dve kapsuly. Povedal by som, že to nie je príliš pohodlné, pre mňa osobne je veľa kapsúl, ale inak. Mimochodom, mal som bolesť v chrbtici, bral som lieky a spal som na podlahe, aby som vyrovnal stavce. Teraz je to omnoho lepšie. Je pravda, že som bol zmätený skutočnosťou, že účinná látka je ibuprofén a je veľmi lacná. Droga je oveľa drahšia. Dúfam však, že nielen môj ibuprofén tak veľmi ovplyvnil môj stav.

Má strašné vedľajšie účinky! Moja skúsenosť: Teraflex som pil iba tri týždne, potom mi ostro bolelo brucho. Jiem normálne, nejedi sa, nepijem, nefajčím. Predtým, žalúdok nikdy neublížil! A teraz po dobu 2 mesiacov to nedokážem vrátiť späť do normálu... A to sa pozoruje v mnohých.

Teraflex Advance toľkokrát zachránil moju mamu pred neznesiteľnými bolesťami kolien. Má chronické ochorenie kolennej artritídy. Začal sa pitím liekov proti bolesti, ktoré spôsobujú bolesť v žalúdku. Potom jej bolo v lekárni odporučené kúpiť Teraflex Advance. Povedali, že zmierni bolesť a obnoví kĺby. Droga funguje dokonale. Exacerbácie sú zriedkavé. Už sa viac nesťažuje na žalúdok. Funguje to ako aktívny liek..

Začala užívať liek „Teraflex Advance“, len čo kolená začali opuchnúť a pri chôdzi sa objavila bolesť. Asi 10 dní po začiatku užívania Teraflexu Advance som cítil výrazné zníženie bolesti kolena. Trvalo som to prísne na odporúčanie lekára tri mesiace. Nemám žiadne problémy s gastrointestinálnym traktom, ale po jedle som to striktne zobral. Po trojmesačnom príjme si urobila prestávku na dva týždne a trvala ďalšie tri mesiace. Z mínusov by som si vybral cenu - veľmi drahý liek. Už je to rok a pol po užití drogy, bolesti sa neobťažujú, kolená sa ani po fyzickej námahe nezmývajú a pravidelne cvičím.

Teraflex Advance, ako aj všetky lieky z tejto série, sú dosť drahé. Ale vzhľadom na dlhoročné skúsenosti s liečením artrózy kolena môžem s istotou povedať, že to skutočne pomáha. Je pravda, že určite musíte podstúpiť celý priebeh liečby - presne tri mesiace, to znamená, že si kúpite balenie lieku č. 120. Potom bude účinok liečby najsilnejší. Opuch, opuch kolenných kĺbov, bolesť pri chôdzi po schodoch a po rovnej ceste takmer úplne vymiznú. Ale je tu jedna vec - s mojou chorou pečeňou beriem spolu s Teraflexom Advance ďalšie lieky na pečeň. Kúpim najlacnejšiu, napríklad bodliak mariánsky v kapsuliach, ale bez neho sa neobídete. Vzhľadom na dlhodobé a časté používanie Teraflexu na ňu teraz reaguje pečeň o týždeň.

Mám problémy s kolenným kĺbom - dlhotrvajúca zlomenina s roztrhnutím väzov. Prijímam kurzy Teraflex Advance dvakrát ročne. Droga skutočne funguje, aj keď nie je ani zďaleka lacná. Bolesť prakticky ustupuje, zvyšuje sa pohyblivosť kĺbov, zvyšuje sa sloboda pohybu, v mojom prípade čo najviac.

Uvoľnenie formulárov

dávkovanieobalskladovaniezľavaSkladovateľnosť
tridsiatich; 60; 120

Pokyny na používanie predradených teraflexov

Stručný opis

Teraflex Advance je trojzložkový liek obsahujúci dva stimulanty na opravu tkanív (sulfátové soli chondroitínu a glukozamínu) a protizápalové liečivo ibuprofén. Chondroitín je jednou zo štrukturálnych zložiek používaných pri reprodukcii a regenerácii chrupavkového tkaniva: chráni ho pred zničením a zvyšuje rozsah pohybu v kĺboch. Glukozamín stimuluje tvorbu látok, ktoré sú súčasťou synoviálnych membrán, synoviálnej tekutiny a chrupavkového tkaniva. Ibuprofén má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku neselektívnej inaktivácie cyklooxygenázového enzýmu 1. a 2. typu. Glukozamín a chondroitín súčasne zvyšujú analgetický účinok ibuprofénu. Glukozamín má nízku (asi 25%) biologickú dostupnosť, pretože významná časť je inaktivovaná kvôli hepatálnemu metabolizmu. V najväčšom množstve sa látka hromadí v pečeni, obličkách a chrupavkách kĺbov. Vylučuje sa hlavne obličkami av menšej miere črevami. Polčas je 68 hodín. Dve tretiny chondroitínu sa vstrebávajú v gastrointestinálnom trakte. Jeho biologická dostupnosť je dokonca nižšia ako u glukozamínu - asi 13%. Maximálna koncentrácia pri podaní jednej dávky sa zaznamená 3 až 4 hodiny po podaní. Vylučuje sa obličkami. Ibuprofén sa dobre vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Počas dňa sa úplne vylučuje z tela.

Pokrok Teraflexu je indikovaný na degeneratívne-dystrofické lézie veľkých kĺbov, vertebrálnu osteochondrózu so stredne silnou bolesťou. Teraflex advance je kontraindikovaný v prípade individuálnej intolerancie jednej alebo viacerých jeho zložiek, precitlivenosti na aspirín alebo iné NSAID, žalúdočných alebo dvanástnikových vredov, hemofílie, krvácania v zažívacom trakte, závažných obličkových a pečeňových patológií, počas tehotenstva a dojčenia., V pediatrickej praxi sa liek nepoužíva. Jedna dávka - 2 kapsuly. Mnohonásobnosť použitia - 3-krát denne. Optimálny čas príjmu je po jedle. Trvanie liečby by nemalo presiahnuť tri týždne. O potrebe dlhšieho priebehu drog sa diskutuje s lekárom. Počas dlhotrvajúceho farmakoterapie Teraflexom Advance je potrebné monitorovať hematologické parametre a funkčnú aktivitu pečene a obličiek. Ak sa objavia príznaky gastropatie určenej pomocou NSAID, je potrebné prebiehajúce lekárske monitorovanie, vrátane inštrumentálnych (vyšetrenie pažeráka, žalúdka a počiatočnej časti duodena - ezofagastastroduodenskopie) a laboratórnych (krvná analýza, vrátane hemoglobínu a stolice) na zistenie skrytého črevného krvácania). Droga nie je kompatibilná s alkoholom..

farmakológia

Liek, ktorý stimuluje proces regenerácie chrupavkového tkaniva s nesteroidným protizápalovým účinkom. Teraflex ® Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Chondroitín sulfát sa podieľa na stavbe a obnove chrupavky, chráni ju pred zničením a zlepšuje pohyblivosť kĺbov..

Glukosamín sulfát aktivuje syntézu proteoglykánov, hyalurónovej kyseliny, chondroitínsulfónovej kyseliny a ďalších látok, ktoré tvoria kĺbové membrány, intraartikulárnu tekutinu a chrupavku..

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej a má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku nerozdelenej blokády COX-1 a COX-2..

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát obsiahnutý v prípravku zosilňujú analgetický účinok ibuprofénu..

farmakokinetika

Perorálna biologická dostupnosť glukozamínu je 25% (v dôsledku účinku „prvého prechodu“ pečeňou), najvyššie koncentrácie sa nachádzajú v pečeni, obličkách a kĺbovej chrupavke. Asi 30% akceptovanej dávky pretrváva dlho v kostnom a svalovom tkanive.

Vylučuje sa hlavne močom nezmeneným, čiastočne stolicou. T1/2 - 68 hodín.

Viac ako 70% chondroitín sulfátu je absorbovaných z tráviaceho traktu. Biologická dostupnosť je asi 13%. Pri jednorazovom perorálnom podaní terapeutickej dávky Cmax v plazme sa dosiahne po 3 až 4 hodinách, v synoviálnej tekutine - po 4 až 5 hodinách.

Distribúcia a výbery

Liek absorbovaný z gastrointestinálneho traktu sa hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučuje sa obličkami.

Nasávanie a distribúcia

Ibuprofén sa dobre vstrebáva zo žalúdka. Cmax v plazme sa dosiahne po 1 h. Ibuprofén sa približne z 99% viaže na plazmatické proteíny. Pomaly sa distribuuje v synoviálnej tekutine a odstraňuje sa z nej pomalšie ako z plazmy.

Ibuprofén sa metabolizuje v pečeni, hlavne hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme liečiva. Po absorpcii sa asi 60% farmakologicky neaktívnej R-formy ibuprofénu pomaly transformuje na aktívnu S-formu.

Ibuprofén má dvojfázovú kinetiku vylučovania. T1/2 z plazmy je 2 až 3 hodiny, až 90% dávky sa nachádza v moči vo forme metabolitov a ich konjugátov. Menej ako 1% sa vylučuje v nezmenenej forme močom av menšej miere žlčou. Ibuprofén sa úplne vylučuje za 24 hodín.

Uvoľňovací formulár

Tvrdé želatínové kapsuly, veľkosť č. 0, nepriehľadné, pozostávajúce z dvoch častí: vrchnáky modrej farby a biele telo s nápisom modrej farby „THERAFLEX ADVANCE“; obsah kapsuly - biely alebo takmer biely prášok so slabým zápachom.

1 viečko.
glukózamín sulfát (vo forme D-glukozamín sulfátu chloridu draselného)250 mg
síran chondroitín sodný 1200 mg
ibuprofén 2100 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza - 17,4 mg, kukuričný škrob (predželatínovaný škrob) - 4,1 mg, kyselina stearová - 10,2 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg, krospovidón - 10 mg, stearát horečnatý - 3 mg, oxid kremičitý - 2 mg, povidón - 0,3 mg.

Zloženie želatínovej kapsuly: želatína - 97,07 mg, oxid titaničitý - 2,83 mg, farbivo modrý diamantový hliníkový lak - 0,09 mg.
Zloženie farby: šelak NF, dehydrovaný etylalkohol USP, izopropylalkohol USP, butylalkohol NF, propylénglykol USP, roztok amoniaku NF, indigokarmínový hliníkový lak, oxid titaničitý USP.

30 ks - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.
60 ks. - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.
120 ks - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.

1 síran chondroitín sodný je obsiahnutý vo forme 90% látky, pričom sa berie do úvahy strata hmotnosti 10% po vysušení a nadbytok - 241 mg;
2 ibuprofén je obsiahnutý v 66% granulátoch s priamym lisovaním, ktoré obsahujú: ibuprofén 66%, predželatínovaný škrob 8%, kroskarmelóza sodná 2%, mikrokryštalická celulóza 14%, koloidný oxid kremičitý 1%, kyselina stearová 1,5%, kukuričný škrob 6%, povidón % - 152 mg.

dávkovanie

Droga sa užíva perorálne po jedle. Kapsuly sa majú zapiť malým množstvom vody..

Dospelí majú predpísané 2 kapsuly 3-krát denne. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom.

predávkovať

Symptómy (spojené s ibuprofenom): bolesť brucha, nevoľnosť, zvracanie, letargia, ospalosť, depresia, bolesť hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, hyperkalémia, bradykardia, tachykardia, fibrilácia predsiení.

Liečba: výplach žalúdka (účinný iba do 1 hodiny po požití), aktívne uhlie, zásaditý nápoj, nútená diuréza, symptomatická liečba (korekcia acidobázického stavu, krvný tlak).

Interakcia

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Liek znižuje hypotenzívny účinok vazodilatátorov (vrátane pomalých blokátorov vápnikových kanálov a ACE inhibítorov).

Liečivo znižuje natriuretickú a diuretickú aktivitu furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov.

Zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií)..

Zvyšuje ulcerogénny účinok (s rozvojom krvácania) GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol.

Zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Pri predpisovaní antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa súčasne zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu prostaglandínov v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity. Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínov, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Vedľajšie účinky

Pri používaní lieku Teraflex® Advance sú možné nauzea, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, alergické reakcie. Tieto reakcie vymiznú po prerušení liečby..

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom, ktorý je súčasťou lieku..

Z tráviaceho ústrojenstva: NSAID-gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, znížená chuť do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť sliznice ústnej dutiny, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, ospalosť, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Z kardiovaskulárneho systému: vývoj alebo zhoršenie srdcového zlyhania, tachykardia, zvýšený krvný tlak.

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Z hemopoetického systému: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna), žihľavka, svrbenie, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, dyspnoe, horúčka, multiformná exsudatívna erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (syndróm)., eozinofília, alergická nádcha.

Laboratórne ukazovatele: čas krvácania (môže sa zvýšiť), koncentrácia glukózy v sére (môže sa znížiť), klírens kreatinínu (môže sa znížiť), hematokrit alebo hemoglobín (môže sa znížiť), koncentrácia kreatinínu v sére (môže sa zvýšiť), aktivita pečeňovej transaminázy (môže sa zvýšiť).

indikácia

 • osteoartróza veľkých kĺbov;
 • osteochondróza chrbtice, sprevádzaná miernou bolesťou.

kontraindikácie

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek tvoriacich liečivo;
 • precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo na iné NSAID v anamnéze;
 • erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnom štádiu, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);
 • úplná a neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín;
 • potvrdená hyperkalémia;
 • hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza;
 • gastrointestinálne krvácanie a intrakraniálne krvácanie;
 • závažné zlyhanie obličiek (KK®, ktoré neobsahuje ibuprofén.

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy

Počas liečby by sa pacienti mali zdržať vedenia motorových vozidiel a iných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť psychomotorických reakcií..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Srdcové defekty sa v medicíne často vyskytujú. Jednou z foriem lézie je prolaps mitrálnej chlopne (MVP, prolaps chlopne), pri ktorom sa chlopňa v čase systoly pohybuje do ľavej predsiene a ohýba sa do nej.
Voľba mužského obväzu pre slabinovú prietrž
Inguinálny obväz je špeciálne zariadenie na udržiavanie vnútorných orgánov brušnej dutiny, ktoré opravuje herniálnu vadu a vyrovnáva chýbajúcu funkciu prirodzenej svalovej steny..
Divertikulóza hrubého čreva je získané ochorenie.

Ako sa prejavuje divertikulárna choroba?
Aké komplikácie sa môžu vyvinúť?
Ktorých pacientov treba hospitalizovať?