loader

Výživa slabinovej prietrže u mužov

Čas po oprave kýly je veľmi dôležité obdobie. Aby sa predišlo vzniku komplikácií, je potrebné dodržiavať všetky odporúčania lekára. Správna strava s inguinálnou prietržou a po jej odstránení je podstatnou súčasťou obdobia obnovy. Fyzikálnu terapiu môžete začať iba po uplynutí určitého času od operácie.

Funkcie pooperačného obdobia

Priebeh a trvanie obdobia zotavenia po odstránení prietrže závisí od spôsobu vykonania operácie. Napríklad, ak bola oprava prietrže uskutočnená pomocou laparoskopickej metódy, potom rehabilitačné obdobie prebehne rýchlejšie. Ak sa počas operácie používa tradičný prístup, obnova trvá dlhšie.

V obidvoch prípadoch je však potrebné postupovať podľa viacerých odporúčaní. Je dôležité vedieť, že:

- Pri použití lokálnej anestézie môže pacient vstať po dvoch alebo troch hodinách;
- Ak sa použila celková anestézia alebo epidurálna anestézia, má človek dovolené vstať až nasledujúci deň;
- Zvyčajne sú stehy odstránené jeden týždeň po operácii;
- Po operácii musíte zabrániť zápche a zvýšenej tvorbe plynu, preto je dôležité dodržiavať určitú stravu;
- Po dobu troch mesiacov je potrebné sa vyhnúť ťažkej fyzickej námahe. Ak bola operácia vykonaná pre opakujúcu sa prietrž, potom by sa po dobu deviatich mesiacov malo vylúčiť nadmerné zaťaženie;
- Po operácii nepite alkohol a dym. Fajčiari často majú kašeľ, čo vedie k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. A to môže spôsobiť recidívu prietrže;
- Je potrebné starostlivo monitorovať čistotu obväzu, aby sa po operácii zabránilo infekcii v rane.

fyzioterapia

Cvičeniu je potrebné sa vyhnúť bezprostredne po operácii. V takom prípade je potrebné obmedziť zaťaženie prednej steny brucha. Na nejaký čas môžete použiť špeciálny obväz. Čas nosenia určuje lekár individuálne. Ak sa objaví kašeľ, odporúča sa držať ranu rukou.

Cvičenie je povolené iba po uplynutí troch mesiacov od operácie. Zároveň je veľmi dôležité dodržiavať určitú postupnosť cvičení: spočiatku sa vykonávajú iba v polohe na bruchu, potom - pri sedení a v neposlednom rade - pri státí.

Počas týchto tried sa odporúča používať podporný obväz, ktorý sa po ukončení fyzickej aktivity odstráni v polohe na chrbte. Počas regeneračného obdobia budú užitočné aj dynamické dychové cvičenia..

Pri zostavovaní správneho súboru cvičení je najlepšie poradiť sa s odborným lekárom. Ten nevyhnutne zohľadňuje výšku, hmotnosť a fyzické schopnosti pacienta..


Diéta na trieslovinu prietrže prvý deň po operácii

Energetická hodnota dennej stravy by nemala prekročiť tisíc kcal. Množstvo tekutiny spotrebovanej počas dňa by nemalo byť menšie ako dva litre. Soľ je tiež obmedzená..

Potraviny by mali byť polotekuté alebo tekuté a bohaté na vitamíny. Jedlo by malo byť zlomkové a časté (až osemkrát denne).
Je povolené jesť a piť:

- Bobule a ovocné šťavy s prídavkom cukru;
- želé;
- ovocné rôsoly
- Slabý mäsový vývar;
- Praženica;
- Maslo;
- Čaj s cukrom, šípkový vývar.

Diéta po operácii trieslovej kýly: druhý deň

Diéta po odstránení slabinovej prietrže by mala byť zameraná na prevenciu zvýšenej tvorby plynov. Jedlo by sa malo užívať šesťkrát denne v rozdelených dávkach. Príjem kalórií je mierne zvýšený (o päťsto alebo šesťsto kcal v porovnaní s predchádzajúcim dňom).

Povolený je iba sortiment potravín. to:

- Ovocné a bobuľové želé a džúsy;
- Vývar s nízkym obsahom tuku a nízkym obsahom mäsa;
- Ovocné želé;
- Mukózne polievky na zeleninovom vývare s prídavkom obilnín;
- Čaj alebo vývar divej ruže s cukrom;
- Praženica;
- Šťouchané zemiaky alebo parné suflé z chudých rýb alebo mäsa;
- Proteínová parná omeleta;
- Rozdrvené tekuté obilniny z ryže, ovsa alebo pohánky;
- Ovocné nápoje (ale iba z kyslých bobúľ).

Výživa po odstránení trieslovej kýly: tretí a štvrtý deň

V tomto období je cieľom výživy s inguinálnou prietržou prechod na fyziologicky kompletnú stravu. Zvyšuje sa aj energetická hodnota stravy. Jedzte šesťkrát denne.

Všetky jedlá a výrobky, ktoré by sa mohli konzumovať prvý a druhý deň po oprave kýly, sú povolené. Okrem stravy sa pridávajú aj:

- Krémové polievky a šťouchané polievky;
- Dusené jedlá z údenej ryby alebo mäsa;
- Dusené jedlá z tvarohu;
- Rozotieraný tvaroh so smotanou;
- Pečené jablká;
- Kyslé mliečne nápoje;
- Zeleninová alebo ovocná pyré z kaše;
- Biele sušienky v malom množstve.


Ďalšia výživa po operácii trieslovej prietrže

Správna výživa pomôže vyhnúť sa komplikáciám, ktoré sa môžu objaviť po operácii prietrže. Strava musí obsahovať dostatočné množstvo bielkovín.

Obsah výrobkov, ktoré vedú k zvýšenej tvorbe plynu, by mal byť minimálny..


Nejedia:

- Chlieb a pekárske výrobky;
- mlieko;
- Strukoviny: fazuľa, fazuľa a hrach;
- Niektoré druhy zeleniny: zemiaky, kapusta, špargľa, cibuľa, kukurica a artičok;
- Niektoré ovocie a bobule: hrušky, jablká, figy, sušené slivky, broskyne, hrozno, čerešne;
- Žuvacie karamely a gumy;
- Sýtené nápoje;
- cukroví.

Aby pooperačné obdobie prešlo bez komplikácií, je dôležité riadiť sa odporúčaniami, ktoré poskytne lekár, berúc do úvahy individuálne charakteristiky tela pacienta. Pomôže to rýchlejšie zotavenie po oprave kýly. Po operácii musí odborník konzultovať stravu, cvičenie a životný štýl.

Cvičenia na herniu krčnej chrbtice

Diéta na operáciu trieslovej prietrže

Inguinal hernia: čo môžete jesť po odstránení

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

V arzenáli neštandardnej medicíny existuje celý rad nástrojov, ktoré síce úplne nezbavia ingvinálnej prietrže, ale pomôžu zmierniť a posilniť stav človeka v ranom štádiu choroby. Najmä sú účinné, ak sú nezdravé, spolu s prietržou, ktorú mučia úzkostné kašeľ, zápcha alebo ťažkosti s močením..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Všetky tieto nezrovnalosti spôsobujú namáhanie, ktoré zvyšuje tlak vo vnútri pobrušnice a stáva sa typickým spúšťačom hernie. Po odstránení týchto stimulačných príčin liekmi alebo alternatívnymi metódami pacient znižuje riziko porušenia prietrže a znižuje syndróm bolesti. Na určenie toho, čo presne je „katalyzátorom“ vydutia a či je možné tento problém vyriešiť pomocou rôznych ľudových prostriedkov, vhodnou diagnostikou a konzultáciou s odborníkom.

Aby sa predišlo porušeniu priľahlej kýly, muž by sa nemal strážiť len na fyzickej úrovni, ale mal by sa tiež riadiť určitými tipmi týkajúcimi sa stravovania.

Ak sa budete riadiť týmito tipmi, črevný trakt nebude preťažený, trávenie, metabolizmus a stolica budú normálne. Ak je to potrebné, na normalizáciu extrému by ste mali piť preháňadlá na rastlinnej báze. Tým sa človek zbaví zvýšeného tlaku vo vnútri pobrušnice, čo zníži možnosť progresie patológie a porušenia prietrže.

Konzervatívne metódy a ľudové prostriedky neriešia úplne problém s trieslovkou prietrže, ale v počiatočných krokoch jej vývoja zjednodušujú priebeh symptómov choroby, znižujú bolesť, bránia progresii a porušeniu hrče u pacientov, ktorí sú kontraindikovaní pri chirurgickom zákroku, alebo v prípade potreby umožňujú odložiť operáciu.

(Celkom 16 593, teraz 17)

Ak chcete úplne porozumieť správnej výžive pri slabinovej prietrži, musíte zvážiť, čo je prietrž samotná. Inguinálna hernia je patologickým vydutím hrubého čreva do traktu. Z definície je zrejmé, že v prvom rade je touto patológiou poškodená črevná sústava, a preto je potrebné stravu zamerať na zníženie jej preťaženia..

Dva až tri týždne pred operáciou (ak to nie je naliehavá možnosť), musíte obnoviť pohyblivosť črevného traktu. V prvom rade ide o odmietnutie škrobových a tvrdých potravín. Je lepšie uprednostniť kašu a vodnaté jedlá. Namiesto zložitých uhľohydrátov, ktoré sa nachádzajú v pekárenských výrobkoch, je lepšie jesť viac zeleniny a ovocia..

V deň operácie sa odporúča konzumovať iba vodu bez plynu, najmenej 1,5 - 2 litre. Lekári pravdepodobne operujú na prázdnom črevnom trakte, ktorý sa ľahšie fixuje, bez rizika vyprázdnenia v sterilnej operačnej sále. Niekoľko hodín pred chirurgickým zákrokom sa občas predpíše očistný klystír..

Strava v prvých dňoch po odstránení slabinovej prietrže nie je pre gurmánov zábavná. Predovšetkým je potrebné zachovať normálne fungovanie črevného traktu, a preto sa výživa musí usporiadať tak, aby v črevnom trakte nedochádzalo k fermentácii a tvorbe plynov. Keďže zápcha v skorom pooperačnom období môže viesť k zaťaženiu, jedlo sa prijíma iba vo vodnej alebo polotekutej forme.

Celú stravu je potrebné rozdeliť na 5 jedál denne. Energetická hodnota je približne 1 000 - 1 500 kcal za deň, s postupným zvyšovaním v nasledujúcich dňoch. Pomer bielkovín, tukov a uhľohydrátov - rovnako ako u zdravého človeka.

Výživa po chirurgickom zákroku na odstránenie ingvinálnej prietrže u mužov je najviac obmedzená prvý deň po chirurgickom zákroku po operácii z dôvodu anatomických funkcií. Faktom je, že v ingvinálnych kanáloch človeka prechádzajú spermatické šnúry a pád čreva do kanála môže viesť k narušeniu funkcie urogenitálu. Pretože v strave pre mužov existuje vážne obmedzenie soli a 1. deň po operácii je nainštalovaný močový katéter.

Črevo samotné, keď sa pohybuje po trieslovom kanáli, je stláčané stále silnejšie stenami kanála, čo zvyšuje riziko zažívacej obštrukcie a nekrózy. Konkrétne z tohto dôvodu je slabinová prietrž pre mužov závažnou a nebezpečnou patológiou..

Spolu s diétou musíte pozorovať vážny odpočinok na lôžku a minimalizovať fyzickú aktivitu. Liečebný lekár sa podieľa na liečbe pooperačnej rany, pretože obliekanie je na jeho uvážení.

V pooperačnom období (dĺžka času (alebo iná hodnota) definovaná začiatkom referenčnej značky obdobia a označenie konca časového obdobia) sú vylúčené nasledujúce skupiny výrobkov:

 • bez ohľadu na to, aké tvrdé jedlo (v prvých 2 až 3 dňoch po operácii);
 • vyprážané a konzervované potraviny (výrobok - jedlo (vo výraze „jedlo“) výrobok - práca, konečný výsledok určitej činnosti vrátane: priemyselného produktu alebo služby (ponúkaný tovar);
 • mastné mäso a ryby;
 • Sýtené nápoje, káva, silný čaj;
 • múka, pečivo a sladkosti;
 • strukoviny, kapusta, cuketa, huby, kukurica, sušené marhule a slivky;
 • jačmeň a pšenica;
 • alkohol.

Po takom vážnom zozname zakázaného tovaru nie je jasné, čo sa dá všeobecne jesť. Aby sme pochopili túto otázku, uvádzame príklad stravy (alebo stravy - súbor pravidiel na konzumáciu jedla osobou alebo iným zvieraťom) počas prvých niekoľkých dní rehabilitácie..

 • raňajky - vodná ryžová kaša;
 • 2. raňajky - bozk;
 • obed - vývar na chudé mäso (bez samotného mäsa);
 • popoludňajšie občerstvenie - sušený ovocný kompot;
 • večera - vodná ryžová kaša.

Deň 3-5

 • raňajky - uvarené vajíčko, mäkký čaj, slabý čaj;
 • 2. raňajky - pyré, pyré;
 • obed - nízkotučný vývar s vareným kuracím mäsom,
 • popoludňajší čaj - pečené jablko;
 • večera - polokvapalná ryžová kaša (husté jedlo, prevarené obilniny vo vode alebo mlieku, misa varených obilnín alebo múka);
 • v noci - pohár kefíru s obsahom tuku 0%.

Okrem správnej výživy sú mimoriadne dôležité aj ostatné zložky rehabilitácie. Fyzické preťaženie, najmä v slabinách a prednej brušnej stene, by sa malo vylúčiť na mesiac. O mesiac neskôr je potrebné začať s hladkou rehabilitáciou týchto zón pomocou liečenia telesnej kultúry. Dávkované cviky pomôžu navrátiť atrofovaným svalom dostatočnú silu bez rizika recidívy.

Navyše, počas prvého mesiaca po oprave kýly musíte často nosiť ingvinálny obväz, ktorý udržiava problémovú oblasť v pevnej polohe..

Aspoň nejaká operácia je pre telo veľkým stresom. Pri oprave prietrže v ingvinálnej oblasti by ste si mali dávať pozor na rady odborníkov na skorú obnovu vlastného zdravia..

Všeobecná rada po takomto zákroku je nasledovná:

 • Používajte špeciálny obväz po dobu stanovenú ošetrujúcim lekárom.
 • Vylúčenie fyzického preťaženia a stresu počas rehabilitačného obdobia.
 • Odvykanie od zlých návykov (pitie a fajčenie).
 • Špecifická strava po operácii trieslovej prietrže.

Iba úplná implementácia daných pokynov pomôže pacientovi získať späť svoje zdravie v krátkom čase a rýchlo sa vrátiť do skutočného života.

Operácia na odstránenie ingínovej prietrže sa vykonáva pomerne často, pretože existujú zvyčajné tipy na prípravu tela na zásah. V tento deň sa pacientovi odporúča:

 • môžete piť vodu, ale bez plynu, asi 2 litre;
 • úplne vylúčte zo stravy soľ, aby sa zabránilo opuchom;
 • zostavte si menu tak, aby obsah kalórií v tovare nebol príliš vysoký (z jedla by ste mali z jedla odstrániť mastné a vysokokalorické potraviny a nahradiť ho ľahkým, bohatým na vitamíny). Jedlá konzumované za deň (časový interval od východu do západu slnka) chirurgického zákroku by sa mali pripravovať vo forme polievok alebo šťouchaných polievok (mali by byť vodnaté, teplé, rýchlo vstrebateľné v tele a nemali by spôsobovať kvasenie);
 • jedlá niekoľkokrát denne (5 až 8 krát, po ukončení operácie) po malých dávkach.

Medzi výrobky, ktoré sa odporúčajú konzumovať 1. deň, patria:

 • šťava (bobule alebo ovocie), domáci kompot alebo ovocný nápoj;
 • domáce želé;
 • vývar (hovädzie, kuracie, rybie alebo morčacie mäso);
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom;
 • nejaké maslo;
 • čaj, pitná voda bez plynu.

Napriek všeobecnej slabosti po operácii sa pacientovi dôrazne odporúča jesť prírodné produkty bohaté na vitamíny, aby sa čo najrýchlejšie zotavilo telo.

Chuť pacienta po odstránení inguinálnej kýly sa začína obnovovať nasledujúci deň, čo znamená, že telo musí dostávať viac kalórií. Výživa druhého dňa by mala byť najviac kalórie a nasýtená v porovnaní s prvým. Nezdravá potreba:

 • jesť iba povolený zoznam tovaru, s výnimkou tovaru, ktorý zvyšuje tvorbu plynu v črevnom trakte;
 • odporúča sa po malých dávkach, ale často (až 6-krát denne);
 • môžete vstúpiť do vlastnej stravy nielen mäsové bujóny a džúsy, ale aj jedlá bohaté na vitamíny.

Výrobky, ktoré je možné konzumovať nasledujúci deň po operácii:

 • okrem štiav, kompotov, čaju, ovocných nápojov a želé sa odporúča do stravy pridávať ovocné želé;
 • v mäsovom vývare môžete pridávať obilniny a zeleninu alebo ich nahradiť polievkou z šťavy zo šťavy;
 • vodnaté obilniny v mlieku s malým množstvom masla.

V priebehu nasledujúcich niekoľkých dní sa telo pacienta po zákroku takmer úplne obnoví, nezdravé ochorenie sa začne vracať späť do normálneho života, preto vynakladá viac energie a vo svojej vlastnej strave potrebuje viac kalórií. Črevný trakt začína úplne fungovať, ale neodporúča sa ho preťažovať.

 • mliečne polievky (s obilninami alebo rezancami) s prídavkom masla;
 • tvarohové tvarohy (obzvlášť potrebné sú tvarohové tvarohy s prídavkom ovocia alebo obilnín);
 • Mliečne výrobky (prírodný jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko, varéty, jogurt);
 • varené alebo dusené mäso (chudé hovädzie, morčacie, snehobiele kurča);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie a zelenina (nevedie k nadmernej tvorbe plynov).
 • Frekvencia jedla môže byť rovnomerne znížená na normálne a odporúča sa rovnomerne zvyšovať porcie..

Aké potraviny môžem jesť po odstránení slabinovej prietrže?

Chirurgia je pre telo nepretržitým stresom, a preto musí pacient robiť všetky požiadavky ošetrujúceho lekára, aby sa v budúcnosti vyhýbal záťažiam a narušeniu práce tela. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výžive, pretože určité výrobky môžu mať zlý účinok..

Pri vykonávaní operácie na odstránenie slabinovej prietrže u mužov, žien alebo dieťaťa je zásadne veľmi uctivé liečiť svoju vlastnú stravu. Mali by ste určite urobiť niekoľko všeobecných tipov:

 • na určité obdobie by mali nosiť špeciálny obväz;
 • počas rehabilitácie je potrebné vylúčiť fyzické preťaženie a stres;
 • úplné opustenie alkoholu a fajčenie;
 • strava po operácii triesloviny prietrže.

Iba úplný prístup vám umožní úplne obnoviť svoje zdravie a vrátiť sa do skutočného života pacienta. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo sa dá jesť po operácii na odstránenie ingínovej prietrže, a tiež to, aký výživový poriadok bude počas rehabilitačného obdobia (forma fyzických a duševných procesov, podmienka zmeny) efektívnejší..

Ako jesť jedlo v deň operácie

Chirurgický zákrok na odstránenie ingínovej prietrže je pomerne častým javom, ale existuje určitý postup prípravy, ktorý musia všetci pacienti dodržiavať. Tento krok je celkom zásadný, pretože to umožní telu pripraviť sa na operáciu a podstúpiť operáciu bez záťaže. Špecialisti odporúčajú v deň operácie nasledovné:

 • vypite asi 2 litre vody, ale bez plynu;
 • vylúčte zo stravy soľ, aby ste predišli opuchom;
 • vytvorte si vlastné menu, v ktorom nebudú žiadne výrobky s najvyšším obsahom kalórií (mastné potraviny). Jedlá, ktoré budú v deň výživy na jedálnom lístku, by sa mali pripravovať vo forme polievky alebo pyré z pyré. Polievky by nemali spôsobovať kvasenie, mali by byť teplé a skôr vodnaté;
 • jedlo by sa malo brať po častiach - 5-8 krát denne av malých porciách;

1. deň sú povolené nasledujúce produkty:

 • bobule a ovocné šťavy, ako aj kompotové alebo domáce ovocné nápoje;
 • domáce želé;
 • bujóny: hovädzie mäso, ryby, kuracie mäso alebo mäso (kostrové pruhované svaly zvieraťa s priľahlými tukovými a spojivovými tkanivami, ako aj priľahlé kostné tkanivo (mäso na kostiach) alebo bez neho (vykostené mäso)) morka;
 • Kuracie vajcia s mäkkým varom
 • maslo v obmedzenom množstve;
 • pitná voda bez plynu alebo čaju.

Po operácii sa pacient bude cítiť veľmi slabý a aby znovu získal silu, je lepšie používať produkty prírodného pôvodu. Tým sa urýchli telo pacienta získať dostatok vitamínov a minerálov na liečenie.

Poradie výživy nasledujúci deň po operácii

Po odstránení slabinovej prietrže začne pacient potrebnú potravu nasledujúci deň. Ak sa človek začal cítiť hlad, znamená to, že jeho telo potrebuje určité množstvo kalórií, aby sa vrátili všetky jeho funkcie.

Na 2. deň musí byť výživa viac kalorická a nasýtená ako v 1. deň. V tejto súvislosti by sa mal pacient riadiť týmito radami (môže to znamenať: Rada - poučenie, rozdeľovacie slová, odporúčanie):

 • používať na potraviny iba povolený zoznam tovaru s výnimkou potravín, ktoré zvyšujú úroveň tvorby plynu v črevnom trakte;
 • je lepšie sa kúpať v malých dávkach - až 6-krát denne;
 • strava by mala obsahovať: vývary (tekutý tuk z mäsa, rýb alebo zeleniny) mäso, džúsy a jedlá bohaté na vitamíny.

Stravu môžete doplniť nasledujúcimi jedlami:

 • do ovocných štiav by sa mali pridávať ovocné šťavy;
 • mäsové bujóny by mali byť doplnené zelení a mali by sa k nim pridávať obilniny. Môže sa nahradiť zeleninovou polievkou;
 • vynikajúca mliečna kaša, vodnatá, s prídavkom malého množstva masla.

Diéta počas rehabilitačného obdobia po operácii

Po niekoľkých dňoch od operácie sa telo pacienta rýchlo zotaví a vráti sa do obvyklej formy života. Počas operácie míňa obrovské množstvo energie a následne potrebuje ďalšie kalórie. Potraviny, ktoré sa odporúčajú počas tohto obdobia, musia byť veľmi blízko bežnej strave, s výnimkou určitých skupín potravín. Faktom je, že slabé jedlo môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť črevného traktu, ktorá by sa nemala naložiť hneď v prvých dňoch. Takéto skupiny tovaru by sa okrem toho mali zaviesť do stravy (akákoľvek vec, ktorá sa zúčastňuje na bezplatnej výmene za iné veci; produkt vyrobený na predaj):

 • mliečne polievky s obilninami alebo rezancami, do ktorých môžete pridať malé množstvo masla;
 • pečivo tvarohu s ovocím alebo obilninami;
 • rôzne mliečne výrobky (jogurt, kefír, fermentované pečené mlieko);
 • varené alebo dusené mäso (najlepšie je jesť chudé mäso, kuracie alebo morčacie mäso);
 • sušienky bieleho chleba;
 • ovocie (sukulentné jedlé ovocie stromu alebo kríka) a zelenina, ktorá nebude viesť k nadmernej tvorbe plynov.

Potraviny, ktoré sa konzumujú po operácii, sa neodporúčajú.

Diéta po operácii trieslovej prietrže je nevyhnutná. Pacient môže bez pomoci ostatných regulovať príjem potravy počas rehabilitácie a vytvoriť si menu, ale musí mať na pamäti, že niektoré jedlá nestoja za to. Zoznam podobných výrobkov obsahuje:

 • mastné mäso - bravčové alebo jahňacie;
 • Potraviny v konzervách;
 • kukurica alebo strukoviny;
 • huby.

Tie obsahujú:

 • údené a vyprážané jedlá;
 • pečenie;
 • aspoň niektoré omáčky a horúce koreniny;
 • tmavý chlieb;
 • mlieko;
 • pivo, sýtené nápoje, energia, kvas;

Okrem toho pri niektorých tovaroch existuje zlá reakcia, ak sa používajú bezprostredne po operácii, ale v budúcnosti ich možno bezpečne zaviesť do stravy. Do tejto skupiny patria: obilniny (perla alebo pšenica), sladkosti a sladkosti, vajcia, zelenina (reďkovky, paprika, paradajky), ovocie (hrozno, banán, broskyňa), ako aj nápoje - čaj alebo káva.

Iba správna výživa (udržiavanie života a zdravia živého organizmu prostredníctvom potravy - proces absorpcie potravy živými organizmami na udržanie normálneho priebehu fyziologických procesov života, c) umožní pacientovi, ktorý podstúpil chirurgický zákrok (činnosť alebo ich kombinácia na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa), sa úplne zotavil a návrat do normálneho života. Ak sa budete riadiť všetkými pokynmi lekára, zotavenie bude trvať krátku dobu..

Správna výživa v deň operácie

Ak chcete úplne porozumieť správnej výžive pri slabinovej prietrži, musíte zvážiť, čo je prietrž samotná. Inguinálna hernia je patologickým vydutím hrubého čreva do traktu. Z definície je zrejmé, že v prvom rade je touto patológiou poškodená črevná sústava, a preto je potrebné stravu zamerať na zníženie jej preťaženia..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Dva až tri týždne pred operáciou (ak to nie je naliehavá možnosť), musíte obnoviť pohyblivosť črevného traktu. V prvom rade ide o odmietnutie škrobových a tvrdých potravín. Je lepšie uprednostniť kašu a vodnaté jedlá. Namiesto zložitých uhľohydrátov, ktoré sa nachádzajú v pekárenských výrobkoch, je lepšie jesť viac zeleniny a ovocia..

Ak existuje tendencia k zápche - povedzte o tom lekárovi. Môže byť užitočné používať preháňadlá na krátku dobu.

V deň operácie sa odporúča konzumovať iba vodu bez plynu, najmenej 1,5 - 2 litre. Lekári pravdepodobne operujú na prázdnom črevnom trakte, ktorý sa ľahšie fixuje, bez rizika vyprázdnenia v sterilnej operačnej sále. Niekoľko hodín pred chirurgickým zákrokom sa občas predpíše očistný klystír..

Všeobecné pravidlá

Výživa po chirurgickom zákroku na odstránenie trieslovej prietrže znamená vymenovanie šetrnej stravy v časnej rehabilitácii. Inguinálna hernia môže byť odstránená laparoskopickou metódou, ktorá je relatívne šetrná, a klasickou metódou na odstránenie prietrže, ale v žiadnom prípade táto operácia nenarúša integritu tráviaceho systému. Avšak slabinová prietrž odstránená laparoskopiou sa uzdravuje oveľa rýchlejšie a rehabilitačné obdobie sa podľa toho skracuje..

Strava (alebo diéta - súbor pravidiel na konzumáciu potravy osobou alebo iným zvieraťom) po operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže je založená na všeobecnej liečebnej tabuľke č. 15. Jeho úlohou je poskytnúť telu (živému telu kombináciu vlastností, ktoré ho odlišujú od neživých látok, vrátane metabolizmu, samovyživenia jeho štruktúry a organizácie, schopnosti reprodukovať ich v prípade pacienta so všetkými potrebnými výživovými výživami a spĺňať výživové normy pre zdravého človeka. Šetrná strava sa týka iba skorého pooperačného obdobia, v ktorom sa predpokladá vylúčenie všetkých príčin prispievajúcich k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, čo môže nepriaznivo ovplyvniť stav pooperačnej jazvy. Za týmto účelom „zafixovanie“ potravinových výrobkov / potravín, ako aj spôsobenie tvorby plynu v črevnom trakte (zastaralý termín pre dopravnú cestu, zlepšená poľná cesta a tiež veľká hrboľatá cesta (veľká) spájajúca hlavné sídla ( Nezahŕňa tučné mäso, žiaruvzdorné živočíšne tuky, ražný chlieb, kačacie mäso, hus, múčne výrobky, strukoviny, údené mäso, huby, korenené jedlá, korenie, pečivo, kvas, pivo, sýtené nápoje.

Počas prvých 3 až 5 dní sa odporúča konzumovať vodu / polotekuté jedlá - kuracie vývary, ľahké polievky, zemiakové kaše, polotekuté cereálie, nízkotučné varené mäso a ryby, tvaroh. Potom, v normálnom stave stehu a dobrého zdravotného stavu pacienta (osoba alebo iná žijúca osoba, ktorá dostáva lekársku starostlivosť, pod lekárskym dohľadom a / alebo liečbou akejkoľvek choroby, patologického stavu alebo inak), sa diéta rozširuje - vstupuje Väčšie vlákninové potraviny. Diéta po chirurgickom zákroku zahŕňa frakčnú výživu (4-5 krát denne) a dostatočný príjem vody (do 2 l). Po odstránení stehov sa môžete vrátiť k svojej vlastnej bežnej strave.

Indikácie pre operáciu s trieslovkou prietrže

V skutočnosti je prítomnosť prietrže už indikáciou na jej rýchle odstránenie. Napriek mnohým uvedeným konzervatívnym metódam môže byť úplná eliminácia prietrže chirurgickou metódou.

Preto, ak je diagnóza „inguinálna hernia (choroba, pri ktorej vnútorné orgány vychádzajú (výčnelok) von z dutiny, ktorú obvykle zaberajú cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru“), pacientovi sa tradične ponúka plánované odstránenie plánovaným spôsobom.

Je zrejmé, že v prvom rade sa navrhuje pôsobiť na kýly, ktoré sa objavujú s určitými nepríjemnými príznakmi: bolesť, zápcha, nadúvanie, nepríjemné pocity, ako aj pri vedených kýlach.

Ale aj keď kýla nevyvoláva alebo nepohodlie vôbec, otázka operácie je len otázkou času. Skôr alebo neskôr je potrebné sa odvážiť.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Fyzikálna terapia môže úspešne eliminovať výčnelky v rôznych častiach chrbtice. Efektívna gymnastika s vyčnievaním chrbtice Gymnastika s výčnelkom je účinným spôsobom boja proti tejto chorobe.
Denná cvičebná terapia s osteochondrózou krčnej chrbtice je jedným z najúčinnejších spôsobov liečby. Pravidelný tréning pomáha posilňovať svaly, zlepšuje krvný obeh v oblasti medzistavcových platničiek a stavcov postihnutých patológiou.
Alkoholizmus je globálny sociálny a lekársky problém. Podľa štatistík sú muži častejšie chorí. Existuje však trend zvyšovania počtu žien a mladých ľudí, ktoré požívajú alkohol.