loader

Hlavná

Žalúdok

Otázka osteochondrózy lumbosakrálnej chrbtice

 • Facebook
 • cvrlikání
 • Odnoklassniki
 • VKontakte
 • ty trúbka
 • pošta

 • Online diagnostika
  © Intelektuálne lekárske systémy LLC, 2012—2020.
  Všetky práva vyhradené. Informácie o stránkach sú chránené zákonom, kopírovanie je trestné podľa zákona.

  Reklama, spolupráca: [email protected]

  Táto webová stránka nezodpovedá za obsah a presnosť obsahu zverejneného používateľmi na tejto webovej stránke, za recenzie jej návštevníkov. Materiály na tejto stránke slúžia iba na informačné účely. Obsah stránky nenahrádza odborné konzultácie s odborným lekárom, diagnostiku a / alebo liečbu. Samoliečba môže predstavovať zdravotné riziko.!

  Degeneratívne-dystrofické lézie chrbtice. Hernia disku. Diskotradikulárny konflikt. chirurgia

  Degeneratívne zmeny a oslabenie vláknitého kruhu a zadného pozdĺžneho väziva vedú k posunu želatínového jadra v smere dozadu, t.j..

  Degeneratívne-dystrofické lézie chrbtice. Hernia disku. Diskotradikulárny konflikt. chirurgia

  Medicína, telesná výchova, zdravotníctvo

  Ďalšie materiály na túto tému

  Pri dlhodobej bolesti sprevádzanej nespavosťou, depresiou a úzkosťou sa pozoruje syndróm chronickej bolesti..

  ZAOBCHÁDZANIE S POTVRDENOU ROZPRAVOU

  Cieľom liečby herniovaných diskov je:

  · Zvládanie symptómov bolesti,

  · Ukončenie zápalového procesu a odstránenie opuchy,

  · Odstránenie slabosti a zníženej citlivosti končatiny, ktorá je spôsobená kompresiou prietrže koreňov alebo miechových nervov,

  · Návrat pacienta k normálnej práci a fyzickej aktivite,

  · Prevencia opakovaného poškodenia chrbtice a zníženie rizika medzistavcovej prietrže v iných segmentoch chrbtice.

  Keďže zápal v dôsledku liečby postupne ustupuje, u asi polovice pacientov bolesť zmizne do 1 mesiaca. Vo zvyšku sa prejaví prietrž hernie do troch až šiestich mesiacov. Iba v 10% prípadov si pacienti s herniovanými diskami vyžadujú chirurgickú liečbu. Často sa stáva, že obsah prietrže sa jednoducho rozpustí a proces samo ustúpi. Z tohto dôvodu sa pred chirurgickým zákrokom odporúča, aby sa odporučila celá škála konzervatívnej liečby a neponáhľali sa „pod nožom“, ak neexistujú indikácie pre naliehavý chirurgický zákrok..

  Chirurgické ošetrenie

  Chirurgická liečba herniovaných diskov je zvyčajne indikovaná u 10% pacientov s týmto ochorením. Operácia je v tomto prípade nevyhnutnou liečebnou metódou u pacientov so závažným poškodením nervov, ktorých stav sa neustále zhoršuje. Prejavom môže byť neznesiteľný bolestivý syndróm, ktorý sa nedá pomocou liekov odstrániť v priebehu 4 až 8 týždňov. Závažná necitlivosť alebo slabosť končatín s narušenou motorickou funkciou a zhoršenou funkciou panvových orgánov, ako aj v prípadoch, keď existuje nebezpečenstvo zrastov..

  Najbežnejšou a pomerne účinnou metódou chirurgickej liečby hernie disku je diskektómia - operácia odstránenia medzistavcových platničiek. Discektómia nie je jednoduchá operácia, preto je indikovaná iba vtedy, keď prietrž spôsobuje bolesť v nohe a zhoršenú funkciu alebo iné vážne príznaky. Bežná bolesť chrbta nie je znakom odstránenia disku.

  Chirurgia nie je vždy najspoľahlivejšou liečbou hernie disku. Ako už bolo uvedené, nevyžaduje sa u všetkých pacientov, ale iba u 10% z nich. Táto operácia navyše neznamená, že v budúcnosti už nebudete mať herniu iného medzistavcového disku alebo sa nebudete opakovať pri operácii.

  VÝBER METÓDY CHIRURGICKÉHO ZAOBCHÁDZANIA S HERGIÁLNYM ROZPRAVOU

  hernie miechy

  Čo určuje výber chirurgickej metódy pre herniovaný disk

  Chirurgická liečba herniovaného disku je indikovaná iba pre určité kategórie pacientov. Pri výbere tohto alebo tohto spôsobu operácie by sa mali zohľadniť výsledky inštrumentálnych štúdií a fyzikálnych vyšetrení, ako aj účinnosť konzervatívnej liečby. Lekár musí okrem toho zvážiť váš vek, celkový stav, závažnosť príznakov a ich vplyv na váš každodenný život..

  Napríklad operácia môže byť vybraná, ak potrebujete „rýchle zotavenie“ a nemáte čas čakať, kým disk prietrž prejde konzervatívnou liečbou. Ale v tomto prípade opäť neexistuje žiadna záruka jeho výskytu za rok na rovnakom mieste. Kýla bola odstránená a príčina zostala.

  Chirurgická liečba nie je indikovaná a nie je účinná, ak vyššie opísaná vážna symptomatológia neexistuje, ale bolesť chrbta je jednoducho znepokojujúca a je to jediný (aj keď veľmi výrazný) príznak. Bolesť chrbta môže mať mnoho príčin. Pred prevádzkou musíte dôkladne porozumieť. Operácia je vždy vážnym zranením. A najlepšia operácia je tá, ktorá sa nerobí.

  postdiskektomického - chirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky, ktorá stláča nervové korene alebo miechu. Discektómia môže byť najúčinnejšou liečbou u pacientov, ktorí podstúpili konzervatívnu liečbu, ale bez účinku..

  Microdisectomy - Vo svetovej praxi sa považuje za „zlatý štandard“ pri hernii disku s kompresiou koreňov a miechy. Toto je neurochirurgická operácia zameraná na zastavenie kompresie nervového koreňa herniovaného disku. Mikrodiscektómia sa týka minimálne invazívneho chirurgického zákroku. Na jeho implementáciu sa používa operačný mikroskop a mikrochirurgické prístroje. Úlohou mikrodisektómie je odstránenie hernie disku umiestnenej v miechovom kanáliku miniatúrnym rezom, ktorý prakticky nepoškodí kostné štruktúry. Po mikrodiscektómii trvá zotavovacie obdobie iba niekoľko dní a bolesť po operácii je minimálne.

  laminektomie - chirurgický zákrok, ktorý sa vykonáva s cieľom uľahčiť kompresiu miechy alebo koreňov spôsobenú zmenami súvisiacimi s vekom. Pri tejto operácii sa odstráni chrbtica, ktorá vykonáva ochrannú funkciu. Okrem toho sa pri laminektómii odstráni tkanivo, čo vedie k zúženiu miechy..

  Bedrová laminaminómia - (známe tiež ako otvorená dekompresia) sa zvyčajne vykonáva na zmiernenie bolesti spôsobenej kompresiou nervového koreňa pri stenóze lumbálnej chrbtice..

  Laserová nukleotómia - S príchodom vysokoenergetických laserových zariadení, ktoré prenášajú laserovú energiu cez tenké svetlo vodivé vlákna, sa chirurgická liečba výčnelkov a hernií medzistavcových platní stala pohodlnejšou pri perkutánnej laserovej discektómii. Podľa tohto spôsobu je tenké vlákno prepichnutou ihlou vložené do disku. Následne sa týmto vláknom šíri dostatočne silné laserové žiarenie. V dôsledku fyzikálnych účinkov vyplývajúcich z interakcie žiarenia s tkanivom sa v disku vytvorí dutina.

  Intradiskálna elektrotermálna terapia - Pod kontrolou fluoroskopie (tzv. Fluoroskopie), ktorá sa vykonáva v reálnom čase, lekár vloží do postihnutého medzistavcového disku dutú ihlu, v ktorej lúmeni je katéter s vyhrievacím prvkom. Tento katéter je inštalovaný vo vonkajšej vrstve vláknitého prstenca medzistavcovej platničky, po ktorej sa pomaly zahrieva až na 90 stupňov Celzia. Pod vplyvom takého tepla dochádza k deštrukcii nervových vlákien v medzistavcovom disku, ako aj k posilneniu jeho tkaniva..

  NOVÉ METÓDY CHIRURGICKÉHO ZAOBCHÁDZANIA S HERGIÓNOVÝM DISKOM

  V súčasnosti sa v neurochirurgii často používajú najnovšie pokroky v medicíne. Platí to o použití laserovej technológie a endoskopického prístupu k stavcom, ako aj o vysokofrekvenčné žiarenie, ktoré v súčasnosti účinne nahrádza skalpel chirurga..

  Medzi nové metódy chirurgickej liečby disk prietrže patria:

  Metódy zamerané na elimináciu kompresie jadra medzistavcových platničiek:

  · Rádiofrekvenčná termálna anloplastika

  Punkčná laserová discektómia

  · Perkutánna automatizovaná diskektómia

  Tieto metódy sa používajú na odstránenie hernie disku:

  Endoskopická discektómia a mikrodisektómia

  · Rozšírená interlaminárna mikrodisektómia a facetektómia

  Tieto metódy sa používajú na elimináciu kompresie nervových koreňov:

  1.Chudnovsky N.A. Blokáda a klamanie krčka maternice v liečbe syndrómov krčnej osteochondrózy. - 1988.

  2. Romanovskaya N.V. a Romanovsky A.A. Ako poraziť osteochondrózu. - 2000.

  .Romanovskaya N.V. Liečba bolesti chrbta. - 1999.

  .Pohotovostná lekárska starostlivosť. / Ed. J. E. Tentálne, Rl. Crome, E. Ruiz. Za. z angličtiny doktor lekárskych vied IN A. Candrora, MD M.V. Neverovo, MD A.V. Suchkova, Ph.D. A.V. Nizovoy, Yu.L. Amchenkova; pod redakciou doktor lekárskych vied V.T. Ivashkina, MD P. G. Bryusov. - M.: Medicine, 2001.

  .Intenzívna terapia. Resuscitácia. Prvá pomoc: Učebnica. Príspevok. / Ed. V.D. Malysheva. / Učebnica. lit. Pre študentov postgraduálneho vzdelávania - ISBN 5-225-04560-X. - M., Medicine, - 2000. - 464 s.: Silt.

  Viac ako rok ma trápia bolesti chrbta.

  Ahoj! Už viac ako rok ma trápia bolesti chrbta. Dáva do panvovej oblasti ako kŕč. Urobil som MRI bedrového kĺbu. Záver: MR-obraz degeneratívnych-dystrofických zmien v bedrovej chrbtici (osteochondróza, spondylartróza) 1 - 2 lyžice. Malý stredný výčnelok disku L5-S1, discodurálny konflikt 1 st. Vysvetlite, čo to je? Vopred ďakujem.

  Oksana, Rusko, Zarechny, 40 rokov

  Pluzhnik Elena

  Majster - inštruktor LFK

  Odpoveď zubného lekára:

  Vaša chrbtica je zdeformovaná a zničená: osteochondróza je degeneratívna-dystrofická zmena na povrchu stavcov a sploštenie diskov, spondylartróza je ochorenie medzistavcových kĺbov a zničenie ich chrupavkových povrchov. Dostali ste všetko, pretože ste sa nikdy nestarali o svoju chrbticu, neposilňovali ju svalovým korzetom. Ak naliehavo nezačínate pravidelne trénovať svoje kostrové svaly, môžete nakoniec stratiť svoje motorické schopnosti, pretože dolné končatiny sú inervované z bedrovej oblasti, už trpíte bolesťou. Potrebujete DENNE, aby ste si mohli ľahšie urobiť silové cvičenia, kým si ľahnete, vytvoríte svalový korzet, silné svaly podporia a ochránia vašu chrbticu a nedovolia jej ďalej sa zrútiť, bolesť zmizne a chrbtica sa začne zotavovať. Je škoda, že ste sa predtým o chrbticu nestarali. Potrebné cvičenia nájdete na mojom webe v časti „školenie“, musíte prejsť na stránku konzultanta.

  dešifrujte, prosím, a čo robiť.


  Užívatelia prezerajúci tému: registrovaný: 0, skrytý: 0 a hostia: 0
  žiadnyĎalšia téma
  Predchádzajúca téma

  Zoznam fór spinet.ru »Fóra» Osteochondrosis »Konzultácie» prosím dešifrovať a čo robiť.
  autorspráva
  niekto

  Člen od 18. januára 2010
  Príspevky: 7

  Záver MRI: Osteochondróza Th12-S1 1-2 štádií. Spondylartróza v segmentoch L3-L5 1. stupňa (osteofyty klenutých kĺbov). Difúzne vydutie disku v segmentoch L3-S1, so zúžením radiálnych vreciek a medzistavcových priehlavkov o 1 - 2 stupne, s diskoradikulárnymi konfliktmi o 1 stupeň. Extrúzia na širokom základe v segmente L5-S1, s nižšou migráciou, s lateralizáciou vľavo, so zúžením radiálnych vreciek a medzistavcovými otvormi o 2 stupne doprava a 3 stupne doľava, s discodurálnymi a diskoradikulárnymi konfliktmi o 2 stupne.
  CT sken z roku 2005 (z nejakého dôvodu nebola MRI zaslaná) záver:
  Hernia centrálneho disku L4-L5, L5-S1. Spondylartróza L4-S1 1-2 štádiá.

  Čo robiť, kam ísť?  Vladimir_G5  Vek: 44 rokov
  Registrované: 12. februára 2009
  Príspevky: 2172

  podľa pravidiel sa musí sekvestrácia prerušiť
  obrázky prichádzajú


  niekto

  Člen od 18. januára 2010
  Príspevky: 7

  na blondínku. Presne si pamätám tému, ako fotografovať - ​​nemôžem ju nájsť. povedz mi plz. dievča my


  Vladimir_G5  Vek: 44 rokov
  Registrované: 12. februára 2009
  Príspevky: 2172

  Prečítajte si tu
  http://spinet.ru/conference/topic6246.html


  niekto

  Člen od 18. januára 2010
  Príspevky: 7

  Tu. snímky.

  Pridané neskôr 29 minút 31 sekúnd:

  Zranený na snowboarde - zložený odstredivo cez chrbát. V roku 2005 pridal banán na bicykli a vietor v windsurfingu. Ležal, bol ovplyvnený diklaškami - objavil prietrže.
  O zdraví: V jednoduchom živote žijem normálne relatívne. Napríklad, zatiaľ čo noha bola v obsadení - chrbát bol dobrý.
  Počas snowboardovej sezóny sa zvyčajne začína bolieť chrbát. Tam mám bremeno zložené na polovicu do chrbta a jemne sa točím - dobre, možno niekto videl paralelný slalom v snowboarde. Po invalidnom vozíku mi bolesti chrbta začínajú bolieť - najmä ráno, keď sa zobudím.
  Všetko bolo relatívne dobré. Urobil hyerextenziu, aby boli svaly v dobrom stave a ráno sa normálne zobudil. V minulom roku začal aktívne preventívne fitnes postupy. V lete sa zdalo, že jóga bola podľa Aarguarda spočiatku dobrá, ale potom zabudol a slušne sa skrútil v sede. Dali prestávku 2 týždne, pokračovali v premyslenej kvalite a joge. Pohodlie v chrbte zostalo - mierne sa vracalo k ľavej nohe. O mesiac neskôr znova prehnal jógu v trojuholníku. Bolí ma chrbát ešte viac. Z jogy odišiel iba stojky a držanie tela na natiahnutie chrbtice - predovšetkým pes lícom nadol. To je všetko - od novembra sme jazdili.
  V tejto chvíli je bolesť chrbta ráno a neustále mierne nepríjemnosti, najmä keď sedíte.

  Pridané po 2 minútach 24 sekúnd:  Vladimir_G5  Vek: 44 rokov
  Registrované: 12. februára 2009
  Príspevky: 2172

  Chcel som ísť na jogu - teraz sotva!
  Niekto - je čas, aby ste sa usadili, žili pokojnejšie bez extrémov.
  Králiček vo veku 40 rokov. je čas už vyrásť, inak to nie je dlhé a pod nožom.
  kratšie ako dva výpredaje
  A v prípade - obrázky sú malé, bolo by potrebné robiť kúsky na kúsky, ale ako nič, hoci popis je strašidelný, priamo pod nožom


  niekto

  Člen od 18. januára 2010
  Príspevky: 7

  Pridané neskôr 6 minút 11 sekúnd:

  Banniki, surf, snowboard - toto je môj život, stupeň ma desí.

  Chcem sa natiahnuť ďalších 20 rokov bez noža.

  A musel som predať dvojité zavesenie - kolennú artrózu.

  Ako sa samozrejme aj naďalej aktívne angažovať v nezmysloch na amatérskej úrovni?

  Pridané po 7 minútach a 16 sekundách:

  PS: môj manžel je späť a ešte viac sa s ním dotýka.  Vladimir_G5  Vek: 44 rokov
  Registrované: 12. februára 2009
  Príspevky: 2172

  Potvrdzuje sa alebo len boľavá artróza kolena? Pretože pri bolesti chrbta sa mení celý motorický stereotyp a spravidla sa títo pacienti sťažujú na kolená - približne 90% a skutočná artróza je niekde okolo 40%. Nebudem odkaz, niekde som si prečítal správu. Ale vek z nejakého dôvodu nebol uvedený.
  Mimochodom, ako je to na odpružení chrbta? Existujú nejaké plusy? Práve som sa rozhodol prejsť na pozastavenie.
  Tu je to, čo som sa chcel spýtať, pre všetkých čitateľov, čo je lepšie nerobiť v joge?
  A aby ste sa aj naďalej aktívne angažovali v nezmysloch - s týmito nezmyslami sa musíte vysporiadať každý deň, a to iba cez víkendy alebo v nálade - bude tu plná pisárka!
  S takými obrázkami, ako ste vy, ľudia žijú normálne, s bežným životom, až kým nie je niečo ťažké.


  niekto

  Člen od 18. januára 2010
  Príspevky: 7

  Diskotonický konflikt je

  Degeneratívne-dystrofické lézie chrbtice. Hernia disku. Diskotradikulárny konflikt. chirurgia


  Pri hernii nervových diskov sa môže stať trvalá, chronická a opakujúca sa bolesť. V oblasti inervácie sa môžu vyskytnúť trofické poruchy.

  Pri dlhodobej kompresii chrbtice dochádza k strate citlivosti, zníženej citlivosti, svalovej slabosti v jednej alebo druhej končatine..

  Pri dlhodobej bolesti, ktorá je sprevádzaná nespavosťou, depresiou a úzkosťou, sa pozoruje syndróm chronickej bolesti.

  ZAOBCHÁDZANIE S POTVRDENOU ROZPRAVOU

  Cieľom liečby herniovaných diskov je:

  · Zvládanie symptómov bolesti,

  · Ukončenie zápalového procesu a odstránenie opuchy,

  · Odstránenie slabosti a zníženej citlivosti končatiny, ktorá je spôsobená kompresiou prietrže koreňov alebo miechových nervov,

  · Návrat pacienta k normálnej práci a fyzickej aktivite,

  · Prevencia opakovaného poškodenia chrbtice a zníženie rizika medzistavcovej prietrže v iných segmentoch chrbtice.

  Keďže zápal v dôsledku liečby postupne ustupuje, u asi polovice pacientov bolesť zmizne do 1 mesiaca. Vo zvyšku sa prejaví prietrž hernie do troch až šiestich mesiacov. Iba v 10% prípadov si pacienti s herniovanými diskami vyžadujú chirurgickú liečbu.

  Často sa stáva, že obsah prietrže sa jednoducho rozpustí a proces samo ustúpi. Z tohto dôvodu sa pred chirurgickým zákrokom odporúča, aby sa odporučila celá škála konzervatívnej liečby a neponáhľali sa „pod nožom“, ak neexistujú indikácie pre naliehavý chirurgický zákrok..

  Chirurgické ošetrenie

  Chirurgická liečba herniovaných diskov je zvyčajne indikovaná u 10% pacientov s týmto ochorením. V tomto prípade je chirurgický zákrok nevyhnutnou liečebnou metódou u pacientov so závažným poškodením nervov, ktorých stav sa neustále zhoršuje..

  Prejavom môže byť neznesiteľný bolestivý syndróm, ktorý sa nedá pomocou liekov odstrániť v priebehu 4 až 8 týždňov.

  Závažná necitlivosť alebo slabosť končatín s narušenou motorickou funkciou a zhoršenou funkciou panvových orgánov, ako aj v prípadoch, keď existuje nebezpečenstvo zrastov..

  Najbežnejšou a pomerne účinnou metódou chirurgickej liečby hernie disku je diskektómia - operácia odstránenia medzistavcových platničiek. Discektómia nie je jednoduchá operácia, preto je indikovaná iba vtedy, keď prietrž spôsobuje bolesť v nohe a zhoršenú funkciu alebo iné vážne príznaky. Bežná bolesť chrbta nie je znakom odstránenia disku.

  Chirurgia nie je vždy najspoľahlivejšou liečbou hernie disku. Ako už bolo uvedené, nevyžaduje sa u všetkých pacientov, ale iba u 10% z nich. Táto operácia navyše neznamená, že v budúcnosti už nebudete mať herniu iného medzistavcového disku alebo sa nebudete opakovať pri operácii.

  VÝBER METÓDY CHIRURGICKÉHO ZAOBCHÁDZANIA S HERGIÁLNYM ROZPRAVOU

  hernie miechy

  Čo určuje výber chirurgickej metódy pre herniovaný disk

  Chirurgická liečba herniovaného disku je indikovaná iba pre určité kategórie pacientov. Pri výbere tohto alebo tohto spôsobu operácie by sa mali zohľadniť výsledky inštrumentálnych štúdií a fyzikálnych vyšetrení, ako aj účinnosť konzervatívnej liečby. Lekár musí okrem toho zvážiť váš vek, celkový stav, závažnosť príznakov a ich vplyv na váš každodenný život..

  Napríklad operácia môže byť vybraná, ak potrebujete „rýchle zotavenie“ a nemáte čas čakať, kým disk prietrž prejde konzervatívnou liečbou. Ale v tomto prípade opäť neexistuje žiadna záruka jeho výskytu za rok na rovnakom mieste. Kýla bola odstránená a príčina zostala...

  Chirurgická liečba nie je indikovaná a nie je účinná, ak vyššie opísaná vážna symptomatológia neexistuje, ale bolesť chrbta je jednoducho znepokojujúca a je to jediný (aj keď veľmi výrazný) príznak. Bolesť chrbta môže mať mnoho príčin. Pred prevádzkou musíte dôkladne porozumieť. Operácia je vždy vážnym zranením. A najlepšia operácia je tá, ktorá sa nerobí.

  Discectómia je chirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky, ktorá stláča nervové korene alebo miechu. Discektómia môže byť najúčinnejšou liečbou u pacientov, ktorí podstúpili konzervatívnu liečbu, ale bez účinku..

  Mikrodisektómia - je považovaná za „zlatý štandard“ vo svetovej praxi pri hernii diskov s kompresiou koreňov a miechy. Toto je neurochirurgická operácia zameraná na zastavenie kompresie nervového koreňa herniovaného disku. Mikrodiscektómia sa týka minimálne invazívneho chirurgického zákroku.

  Na jeho implementáciu sa používa operačný mikroskop a mikrochirurgické prístroje. Úlohou mikrodiscektomie je odstránenie hernie disku, ktorá sa nachádza v miechovom kanáliku, pomocou miniatúrneho rezu prakticky bez poškodenia kostných štruktúr.

  Po mikrodiscektómii trvá zotavovacie obdobie iba niekoľko dní a bolesť po operácii je minimálne.

  Laminektómia je chirurgický zákrok, ktorý sa vykonáva na uľahčenie kompresie miechy alebo koreňov spôsobených zmenami súvisiacimi s vekom. Pri tejto operácii sa odstráni chrbtica, ktorá vykonáva ochrannú funkciu. Okrem toho sa pri laminektómii odstráni tkanivo, čo vedie k zúženiu miechy..

  Lumbálna laminektómia - (tiež známa ako otvorená dekompresia) sa zvyčajne vykonáva na zmiernenie bolesti spôsobenej kompresiou nervového koreňa pri stenóze lumbálnej chrbtice..

  Perkutánna discektómia - tento typ operácie sa používa na vyčnievanie disku alebo pretrhnutie disku do dutiny miechy.

  V tomto prípade sa operácia vykonáva pomocou špeciálneho nástroja, ktorý sa vkladá malým rezom. Cez ňu sa odstráni vyrezané tkanivo disku, čo obmedzuje jeho veľkosť.

  Perkutánna discektómia sa považuje za menej účinnú ako otvorená discektómia. ">

  Laserová nukleotómia - S príchodom vysokoenergetických laserových zariadení, ktoré prenášajú laserovú energiu cez tenké svetlo vodivé vlákna, sa chirurgická liečba výčnelkov a hernií medzistavcových platní stala pohodlnejšou pri perkutánnej laserovej discektómii..

  Podľa tohto spôsobu je tenké vlákno prepichnutou ihlou vložené do disku. Následne sa týmto vláknom šíri dostatočne silné laserové žiarenie..

  V dôsledku fyzikálnych účinkov vyplývajúcich z interakcie žiarenia s tkanivom sa v disku vytvorí dutina.

  Intradiskálna elektrotermálna terapia - pod kontrolou fluoroskopie (nazývanej fluoroskopia), ktorá sa vykonáva v reálnom čase, lekár vloží do postihnutého medziobratlového disku dutú ihlu, v lúmene, v ktorej je katéter s vyhrievacím prvkom.

  Tento katéter je inštalovaný vo vonkajšej vrstve vláknitého prstenca medzistavcovej platničky, po ktorej sa pomaly zahreje až na 90 stupňov Celzia..

  Pod vplyvom takého tepla dochádza k deštrukcii nervových vlákien v medzistavcovom disku, ako aj k posilneniu jeho tkaniva..

  NOVÉ METÓDY CHIRURGICKÉHO ZAOBCHÁDZANIA S HERGIÓNOVÝM DISKOM

  V súčasnosti sa v neurochirurgii často používajú najnovšie pokroky v medicíne. Platí to o použití laserovej technológie a endoskopického prístupu k stavcom, ako aj o vysokofrekvenčné žiarenie, ktoré v súčasnosti účinne nahrádza skalpel chirurga..

  Medzi nové metódy chirurgickej liečby disk prietrže patria:

  Metódy zamerané na elimináciu kompresie jadra medzistavcových platničiek:

  · Rádiofrekvenčná termálna anloplastika

  Punkčná laserová discektómia

  · Perkutánna automatizovaná diskektómia

  Tieto metódy sa používajú na odstránenie hernie disku:

  Endoskopická discektómia a mikrodisektómia

  · Rozšírená interlaminárna mikrodisektómia a facetektómia

  Tieto metódy sa používajú na elimináciu kompresie nervových koreňov:

  1.Chudnovsky N.A. Blokáda a klamanie krčka maternice v liečbe syndrómov krčnej osteochondrózy. - 1988.

  2. Romanovskaya N.V. a Romanovsky A.A. Ako poraziť osteochondrózu. - 2000.

  .Romanovskaya N.V. Liečba bolesti chrbta. - 1999.

  .Pohotovostná lekárska starostlivosť. / Ed. J. E. Tentálne, Rl. Crome, E. Ruiz. Za. z angličtiny doktor lekárskych vied IN A. Candrora, MD M.V. Neverovo, MD A.V. Suchkova, Ph.D. A.V. Nizovoy, Yu.L. Amchenkova; pod redakciou doktor lekárskych vied V.T. Ivashkina, MD P. G. Bryusov. - M.: Medicine, 2001.

  .Intenzívna terapia. Resuscitácia. Prvá pomoc: Učebnica. Príspevok. / Ed. V.D. Malysheva. / Učebnica. lit. Pre študentov postgraduálneho vzdelávania - ISBN 5-225-04560-X. - M., Medicine, - 2000. - 464 s.: Silt.

  Discodurálny konflikt

  Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

  Vedúci ústavu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete sa diviť, aké ľahké je vyliečiť kĺby každodenným užívaním...

  Výčnelok disku 15 s1 je ochorenie bedrovej chrbtice vo forme výčnelku. Vyznačuje sa nástupom bez závažných príznakov. Preto nie je vždy možné zahájiť liečbu včas. V dôsledku asymptomatického nástupu je ochorenie závažné.

  Články: Dôvody vývoja, typy, príznaky, lieky

  Faktory a príčiny rozvoja

  Protrúzia medzistavcovej platničky sa vo väčšine prípadov objavuje na pozadí existujúcich chorôb chrbtice. Patria sem skupina chorôb, pri ktorých dochádza k deštrukcii miechy. Ide predovšetkým o osteochondrózu. Vedie to k porušeniu normálneho usporiadania disku a krúžku okolo neho.

  Medzi ďalšie dôvody patria:

  NAŠICH ČITATEĽOV ODPORÚČAME!

  Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili SustaLife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
  Viac tu...

  • zakrivenie chrbtice;
  • predchádzajúce zranenia v bedrovej oblasti;
  • osteoporóza, pri ktorej existuje obmedzenie pohybu stavcov.

  Pri vývoji výčnelku existujú aj faktory, ktoré môžu prispieť k zmene chrbtice. Tie obsahujú:

  • náchylnosť na dedičnosť (ak sa choroba často vyskytuje v rodine);
  • časté choroby infekčnej povahy;
  • zlé držanie tela pri sedení;
  • zmeny metabolizmu tela (napríklad nadváha, diabetes mellitus alebo narušenie metabolizmu vápnika);
  • nadmerné zaťaženie spojené s tvrdou prácou alebo športom;
  • nevyvinuté svaly chrbta;
  • zmeny súvisiace s vekom (relevantné pre ženy počas menopauzy a po nej).

  Vyššie uvedené faktory sa môžu stať podmienkami pre vývoj výčnelku v bedrovej oblasti.

  Aké sú typy chorôb?

  Výčnelok sa môže vyskytovať v niekoľkých formách. Klasifikácia je založená na mieste, kde dochádza k vyčnievaniu disku. Rozlišujú sa tieto typy:

  1. Dorsálny výčnelok disku. Inak sa tento druh nazýva aj zadný alebo dorzálny. Zvláštnosťou je, že výstupok sa vyskytuje v smere, kde je umiestnená miecha. Preto sa nazýva chrbát. Pretože sa vydúva späť.
  2. Ďalšia odroda je kruhová. Nazýva sa to kvôli rovnomernému vyčnievaniu vo všetkých smeroch. Tento typ zvyčajne nedáva výrazné klinické príznaky..
  3. Difúzny pohľad. Vyznačuje sa nerovnomerným výčnelkom. Takáto odroda sa môže vyvinúť naraz na niekoľkých stavcoch bedrovej oblasti.

  Najnebezpečnejším je dorzálny výčnelok.

  Aké sú príznaky??

  Výstupok disku 15 s1 do veľkosti 3 mm nie je vždy cítiť. Keď výstupok dosiahne veľkú veľkosť, objavia sa prvé príznaky.

  Tvorba prejavov je spojená s kompresiou nervových koreňov a klebety miechy. Keď výstupok disku dosiahne veľkosť až 5 mm, spoja sa príznaky tlaku na mieche.

  Toto je nebezpečenstvo vyčnievania v bedrovej oblasti.

  Skoré príznaky

  Prvým príznakom je bolesť v chrbte. Spočiatku sa vyskytuje iba počas fyzickej aktivity. Ako choroba postupuje, bolesť sa vytvára pri chôdzi a potom v pokojnej polohe. Najprv je bolesť v bedrovej oblasti. Keď výstupok stláča viac a viac nervových štruktúr, bolesť sa šíri do ďalších častí tela..

  Môže sa vyskytnúť na nasledujúcich miestach:

  • v zadku;
  • siahať po stehno a celú dolnú končatinu.

  Pri pohybe sa teda intenzita zvýši. Bolesť sa často vytvára v dlhej polohe na sedenie alebo v nepohodlnej polohe tela.

  Prítomnosť bolesti v bedrovej oblasti je charakteristická pre všetky typy výčnelkov. Pri dorzálnom výčnelku sa takýto symptóm prejaví. Pretože výčnelok nastáva späť na stranu miechy. Ak máte bolesti podobné tým, ktoré sú popísané vyššie, musíte sa poradiť s lekárom.

  Neskoré príznaky

  Zároveň sa k bolesti pripája narušenie citlivosti. V oblasti stehien alebo dolných končatín sa objaví pocit brnenia. V niektorých prípadoch je možné na koži vytvoriť pocit plazivých husacích hrčiek. Podobne bolesť sa objavuje pri pohybe alebo v nepohodlnej polohe na sedenie..

  Pri zväčšovaní veľkosti dosahuje výčnelok bolesti nasledujúce miesto. Často sa rozprestiera od lumbálnej oblasti po zadnú stranu stehna a prednú plochu dolnej časti nohy. Takáto lokalizácia indikuje tlak na korene miechového kanála, kde je umiestnená miecha..

  Najnebezpečnejším prejavom je porucha panvových orgánov. Ich funkcia sa mení, oslabuje. Tie obsahujú:

  • močová inkontinencia;
  • porušenie močenia;
  • mimovoľné stolice;
  • nedostatok nutkania.

  Muži môžu vyvinúť impotenciu. Takéto príznaky sa vyskytujú v neskorom štádiu, keď výstupok dosiahne miechu. Je zodpovedný za reguláciu fungovania panvových orgánov. Preto sa vytvárajú také príznaky. Príčinou sa zvyčajne stáva zadný výčnelok diskov. S včasnou pomocou sa týmto nepríjemným príznakom dá vyhnúť..

  Ako liečiť?

  Výčnelok disku l5 s1 sa lieči integrovaným prístupom. Terapia zahŕňa niekoľko oblastí:

  Liečebná terapia, použitie fyzioterapie a vymenovanie špeciálnej gymnastiky sú konzervatívne. Ak sa objavia príznaky nesprávnej funkcie panvových orgánov, je potrebná chirurgická liečba. Využíva sa tiež pri absencii účinnosti konzervatívnych metód.

  Liečba liekmi zameraná na zníženie intenzity symptómov. Na tieto účely sa používajú nesteroidné protizápalové lieky. Ich pôsobenie je zamerané na zníženie presne bolesti v bedrovej oblasti. Medzi nimi sú drogy výberu:

  Tieto liečivá sa môžu používať vo forme mastí a tabliet na orálne podávanie. Masť sa má aplikovať na postihnuté miesto niekoľkokrát denne. Súčasne s cieľom odstrániť bolesť užite tablety obsahujúce analgetiká. Na ochranu žalúdka pridajte omeprazol.

  Bolesť sa tiež vytvára v dôsledku svalových kŕčov. Na relaxáciu sa používajú svalové relaxanciá. Odstraňujú kŕče a bolesť sa zmierňuje. Používajú sa tieto lieky:

  Užívanie týchto liekov je povolené len po vymenovaní lekára. Samoliečba je pri protrúznej terapii neprijateľná. Problém nie je možné vyriešiť vždy iba pomocou tabletiek. Vždy je potrebné kontaktovať odborníka. Pretože je potrebné identifikovať príčinu a konať podľa nej.

  Ďalšou skupinou liekov sú chondroprotektory. Sú účinné iba v počiatočných štádiách choroby. Chondroprotektory sú konkrétne zamerané na odstránenie príčiny. Dĺžku liečby určuje lekár. Na dosiahnutie tohto účinku je zvýšený priebeh chondroprotektorov. Pretože tieto látky pôsobia pomaly. Medzi ne patrí Arthra alebo Teraflex.

  Zároveň sa odporúča príjem vitamínov B. Pri silnej bolesti je predpísané lokálne podávanie analgetík do chrbtice..

  Fyzioterapia a fyzioterapia

  Medzi metódy fyzioterapie na použitie pri liečbe:

  • elektroforéza;
  • súčasná stimulácia;
  • UHF;
  • Monoforéza s hydrokortizónom.

  Okrem liečebného komplexu je predpísaná aj návšteva chiropraktika.

  Terapeutická gymnastika je zameraná na posilnenie chrbtových svalov a zvýšenie krvného obehu. Cviky na vyčnievanie disku sú nasledujúce:

  1. Musíte oddeliť šírku ramien nôh. Mal by byť naklonený do strán s malou amplitúdou pohybu. Nie je potrebné vykonávať ostré a zametacie pohyby. Sklopí sa 5-krát pri každej ceste.
  2. Mali by ste zaujať pozíciu na chrbte. Vytlačte končatiny. Mali by ste vstať a pokúsiť sa dostať na nohy. Opakujte niekoľkokrát.
  3. Poloha na chrbte. Zdvihnite telo a položte na lopatky a nohy. V tejto polohe nesmie byť dlhší ako 5 sekúnd. Vykonajte bez ostrých stúpaní.
  4. V polohe na bruchu mierne zdvihnite bradu. Potom, bez odtrhnutia panvy a nôh, sa pokúste napnúť bradu. Lean by mal byť na lakťoch. Opakujte niekoľkokrát.

  Túto skupinu cvičení by ste mali pravidelne vykonávať. Všetky pohyby sú dôležité bez ostrých trhnutí. Pokúste sa urobiť ich plynulejšie. Ak cítite bolesť v čase cvičenia, stojí za to zastaviť telocvičňu. V takom prípade sa poraďte s lekárom.

  chirurgia

  Rozhodnutie o chirurgickom zákroku sa prijíma pri absencii účinku dlhodobej konzervatívnej liečby.

  Disk sa odstraňuje. Táto operácia je šetrná, pretože neovplyvňuje integritu štruktúr obklopujúcich disk. Spočíva v znížení tlaku v dutine disku. Z tohto dôvodu je vypuklý bod stiahnutý späť.

  Po operácii pacient postupne zvyšuje záťaž. Špeciálne cvičenia pre cvičebnú terapiu.

  Liečte artrózu bez liekov? Je to možné!

  Získajte bezplatnú knihu, Podrobný plán obnovy mobility kolien a bedrových kĺbov na artrózu a začnite sa zotavovať bez nákladnej liečby a chirurgického zákroku!

  Posúdenie stupňa zúženia prírodných kanálov a dier

  a. Zúženie miechového kanála (počiatočná veľkosť kostného kanála sa meria na úrovni pedikusu (nohy) (obr..

  15) od zadného povrchu stavcovského tela k spodnej časti spinálneho procesu a absolútnej veľkosti stavcového kanála v jeho najužšom bode, napríklad od zadného obrysu diskovej kýly alebo osteofytu okrajovej apofýzy stavovcového tela (obr. 18):

  i. Posúdenie podľa stupňa zúženia (0 - žiadne zúženie, 1 - zúženie o menej ako 1/3 veľkosti sagitálu, 2 - zúženie z 1/3 na 2/3 veľkosti sagitálu, 3 - zúženie o viac ako 2/3 veľkosti sagitálu)

  ii. Kvantifikácia podľa veľkosti sagitálu: bez zúženia - sagitálna veľkosť viac ako 11,5 mm. Úzke - sagitálna veľkosť 11,5 mm alebo menej.

  Platí to pre všetky časti chrbtice [24].

  Sagitálna veľkosť miechového kanála má dobrú koreláciu s plochou jeho prierezu a môže byť úspešne použitá v klinickej praxi na hodnotenie stupňa stenózy [25].

  iii. Kvantitatívne hodnotenie prierezovej plochy na výseči kolmom na os miechového kanála (obr. 19) je najpresnejším spôsobom hodnotenia zúženia: viac ako 250 metrov štvorcových. mm - nedostatok stenózy, menej ako 100 metrov štvorcových. mm - absolútna stenóza miechového kanála [27], ďalší autori poukazujú na 75 štvorcových metrov..

  mm ako kritická hodnota, po ktorej nevyhnutne existujú klinické prejavy spinálnej stenózy [26]. V neurochirurgickej praxi je dôležité uviesť percento stenózy, pomer plochy miechového kanála v najužšom bode a na nezmenenej úrovni..

  Ak nie je možné manuálne sledovať obrys priemeru miechového kanála pomocou tomografického softvéru, alebo ak máte iba tlačené kópie, môžete zmerať plochu pomocou vzorca a * b / 2, kde a je priemer miechového kanála v najširšom bode, zvyčajne v predných častiach, na pedunikulárna úroveň - v oblasti zadného obrysu tela stavcov, b - sagitálna veľkosť chrbtového kanála v odmeranej úrovni (obr. 20).

  Obrázok 18. Posúdenie stupňa zúženia miechového kanála (pri maximálnom zúžení pozdĺž stredovej čiary je možné vyhodnotiť sagitálny aj axiálny rez: zúženie na 40 - 41% pôvodnej veľkosti (od 1/3 do 2/3) - 2 stupne.

  Obrázok 19. Meranie stupňa zúženia miechového kanála v priečnom reze. Na neporušenej úrovni je plocha 267 m2, na úrovni stenózy - 108 m2. mm Stupeň stenózy je 40%, čo v tomto prípade zodpovedá meraniam na základe sagitálnej veľkosti miechového kanála.

  Pri miestnom vystavení hernii alebo osteofytu, zosilneným väzom na koreni, duraálnom vaku, mieche (v cervikálnych a hrudných oblastiach), keď nie je dôvod hovoriť o stenóze (lokálna deformita a stenóza ako taká nie), stupeň discodurálnej, diskoradikulárnej a / alebo konflikt z dôvodu neplatenia:

  Discodurálny konflikt:

  0 - žiadny konflikt

  1 stupeň - mierne stlačenie duralového vaku (zúženie o menej ako 1/3)

  2 stupne - stredné stlačenie duralového vaku (zúženie o 1 / 3-2 / 3 lúmenu)

  Stupeň 3 - zúženie o viac ako 2/3 svetlosti.

  Discoradikulárny konflikt:

  0 - nedostatok kontaktu pôsobiaceho činidla a koreňa

  1 stupeň - prítomnosť kontaktu bez deformácie

  2 stupne - prítomnosť kontaktu s výraznou deformáciou (napríklad v bočnej kapse je posun korene prietrže, ale medzi koreňom a zadnou stenou bočnej kapsy je medzera)

  Stupeň 3 - hrubá deformácia koreňa, ktorá sa pritlačí k zadnej stene bočného vrecka.

  Obrázok 20. Výpočet plochy miechového kanála podľa priečnych a sagitálnych veľkostí (1,47x1,79 / 2 = 1,315 štvorcových Cm = 131,5 štvorcových Mm).

  b. zúženie medzistavcových foramen a radikálnych vreciek (Obr. 21). Stupeň Stupeň.

  Žiadne zúženie - 0,

  1 stupeň - zúženie o menej ako 1/3 maximálnej veľkosti alebo plochy,

  2 stupne - zúženie z 1/3 na 2/3,

  Stupeň 3 - zúženie o viac ako 2/3,

  Stupeň 4 - nedostatok viditeľného voľného priestoru.

  Ďalším spôsobom, ako vyhodnotiť stupeň stenózy, je

  0 - žiadne zúženie,

  1 stupeň - výrazné zúženie, anatomická formácia, ktorá spôsobuje zúženie, sa nevzťahuje na miechový nerv,

  2 stupne - dochádza ku kontaktu zúženia a nervu, viditeľné sú miechové a epidurálne tkanivo,

  Stupeň 3 - viditeľný je iba nerv, epidurálne tkanivo nie je vizualizované,

  Stupeň 4 - nedostatok viditeľného voľného priestoru.

  Obrázok 21. Rôzne stupne zúženia medzistavcových foramen podľa sagitálnej MRI

  V cervikálnych a hrudných oblastiach môže dôjsť ku konfliktu diskov, osteofytov a väzov s miechou. V tomto prípade sú zaznamenané konflikty nasledujúcich stupňov stavcov (a zvlášť diskomedulárnych a / alebo artromedulárnych, so stlačením žltých väzov alebo osteofytov artikulárnych procesov) (obr. 22):

  0 - nedostatok kontaktu s miechou

  1 stupeň - prítomnosť kontaktu bez deformácie

  2 stupne - prítomnosť deformácie menej ako 1/3 priemeru

  3 stupeň - prítomnosť deformácie viac ako 1/3 priemeru

  Nedochádza k zúženiu medzistavcových končatínZúženie medzistavcových končatín o 1 stupeňZúženie medzistavcových predných končatín o 2 stupneZúženie medzistavcových končatín o 3 stupneZúženie medzistavcových končatín o 4 stupne

  Obrázok 22. Príklady rôznych stupňov neúplného konfliktu.

  Dátum pridania: 2018-11-24; počet zobrazení: 1019;

  Stredný výčnelok disku L5-S1

  štandardné

  Nováčik

  Ahoj! Mám 20 rokov, výška 172 cm, hmotnosť 70 kg.
  Asi pred rokom, po pomerne dlhom a tvrdom joggingu bez prípravy, začala bolesť v slabinách na pravej strane.
  Tomu som neprikladal žiaden význam, pretože bolesti neboli silné. Po 3 mesiacoch v septembri však pri šoférovaní auta stísnil chodidlo a lýtkové svaly tej istej pravej nohy.
  Od tej doby bolesť pokračuje. Išiel som na stretnutie s neurológom, tu je záver s MRI (urobený na konci novembra):
  MR-obraz osteochondrózy na pozadí relatívne úzkeho miechového kanála. Stredný výčnelok disku L5-S1, discodurálny konflikt 1 st.

  Začiatkom februára som išiel do nemocnice v dennej nemocnici, kde mi predpísali: manuálna terapia a strečing chrbtice, terpentínové kúpele, texty v kapsulách 75 mg 2-krát denne a injekcie (nepamätám si názov lieku).
  Dva týždne takejto liečby nepriniesli absolútne žiadny výsledok, bol som predpísaný a predpísal: Arkoksia 60 mg 1-krát denne a pokračovanie Texty 150 mg 2-krát denne po dobu 3 týždňov.

  Uplynuli 3 týždne - lekár nenavrhol žiadne zmeny, lekár navrhol pokračovať v pití lyriky (opúšťajúcej arkoxiu) ďalšie 2 týždne, potom čo sa už nič nezmenilo
  a počas nasledujúcich dvoch týždňov mi na recepciách priniesol 2 blokády lidokaínu, čo tiež nič nezmenilo.

  Počas tohto obdobia sa začalo bolieť aj pravé stehno a zadok. Povaha bolesti je premenlivá, niekedy bolí chodidlo a teľa viac, niekedy stehná a trieslovina, vždy je prítomný všeobecný nepohodlie nôh. Po dlhej prechádzke a dokonca aj pri najmenšom behu sa bolesť zosilnie.
  Svaly na pravej strane vedľa chrbtice na úrovni hrudníka niekedy bolia.
  Napriek záveru MRI mi lekár povedal, že moja chrbtica je normálna a nie je potrebné chirurgický zákrok. Rád by som uveril jeho slovám.

  Dnes aj naďalej pijem Lyricu 150 mg 2-krát (to znamená, že pijem 2 mesiace), doktor ma chce poslať do nemocnice, kde blokuje priamo na miesto bolesti (ako som to pochopil priamo v chrbtici).

  Vlastne otázky: je to v poriadku s chrbticou?
  Aká nebezpečná je blokáda chrbtice a je to len analgetikum, a nie odstránenie príčiny bolesti??


  Vyššie rozlíšenie obrázka:

  Popov

  Nemocnica Shaare Zedek

  štandardné

  Nováčik

  Abelar

  štandardné

  Nováčik

  Faktom je, že na začiatku som išiel k chirurgovi. A uhádli ste, keď sa pozriete na röntgenové snímky (všetko je v poriadku s kĺbmi), chirurg navrhol, že to bola ingvinálna kýla. Bolo to na konci augusta. Nasmeroval ma na re-diagnózu k herniológovi, ktorý potvrdil diagnózu a predpísal mi operáciu, sľúbil tiež, že ak váham a do októbra sa rozhodnem pre operáciu (stojí to 40 tisíc rubľov a fyzické obmedzenia na šesť mesiacov), potom mám štípanie “, po ktorom bude potrebné operáciu vykonať okamžite a bude to ťažšie.
  Skoro som súhlasil s touto operáciou, ale rozhodol som sa konzultovať s ostatnými chirurgmi. Obidvom popierali inguinálnu prietrž a nasmerovali ma na neuropatológa. Áno, a ja sám som po prečítaní príznakov slabinovej prietrže niektoré nenašiel. Napríklad by mala existovať vyčnievanie vnútorných orgánov z podkožia. Tiež z inguinálnej oblasti sa bolesť presunula na chodidlo, lýtko a stehno (aj keď to možno pozorovať aj pri slabinovej kýle?). Teraz je apríl a ja som si nevšimol žiadne špetky. Zároveň však nevylučujem inguinálnu prietrž, takže sa chcem opýtať: existujú nejaké diagnostické metódy, aby ste si boli istí, či je alebo nie? V mojom panvovom ultrazvuku, nie? Bolestivá palpácia prináša rôzne výsledky.

  Vlastne potom som šiel k neurológovi, tam mi diagnostikovali myozitídu svalu piriformis, predpísali injekcie na 18 dní - milgammu, midokalmu, texamenu. Po tomto kurze, žiadne výsledky, predpísali ďalšiemu texamenu na pitie v tabletách po dobu 20 dní - opäť nulový výsledok.
  Ďalej naznačovali, že to boli fantómové bolesti, ktoré boli predpísané finlepsín na 10 dní, ako vždy, bez výsledku.
  A potom som bol odkázaný na iného neuropatológa, ktorý ma nasmeroval na elektrónovo-neuro-myografickú štúdiu.
  Toto je záver štúdie: Známky ENMG z radikulopatie L4, L5, S1 (citlivá časť nervu) na oboch stranách, väčšie vpravo, lézie na úrovni predných koreňov L2, vpravo L3 nie sú vylúčené.

  Potom som urobil MRI bedrového kĺbu.
  Ospravedlňujem sa, že som celý tento príbeh nenapísal naraz, chcel som to stručne a do tej miery.

  štandardné

  Nováčik
  chiropraktik.

  Shenglong

  hosť

  Človeče, hneď poviem, že nie som doktor, a svojmu názoru nevenujem veľkú pozornosť,
  tí, ktorí vám odpovedali na fóre: autority pre mňa, počúvajte ich.

  Ale odo mňa pridám IMHO:
  súdiac podľa popisu vašich „koedicínskych omylov“ - na klinikách ste „naložený“ a „chovaný“
  Na ruskom ministerstve zdravotníctva je chladné finančné „dievčatko“ - „Zamrzol pacienta za peniaze“
  podľa môjho názoru „zasiahnete“!


  . čo robiť?
  Sám ma tento problém trápi, ale podľa môjho názoru je najlepším spôsobom začať študovať: anatómiu, fyziológiu a športové lekárstvo.

  Nie je pravda, že vás vyliečia, ale šanca sa zvýši a navyše budete mať skutočnú šancu, aby ste nedostali „zármutok“

  Oleg Vladimirovich.

  Neurológ

  Nie je jasné (podľa popisu vašej lekárskej anamnézy) lekári vás diagnostikovali alebo nie. Liečba bola rôznorodá a ja som nechápala, aké ochorenie. A ak existuje náznak choroby (nebudem citovať text), potom nie je vôbec jasné, čo s ňou súvisí predpísaná liečba (aspoň lieky)..

  Napriek záveru MRI mi lekár povedal, že moja chrbtica je normálna a nie je potrebné chirurgický zákrok...

  Neurochirurg, ktorý sa pozrel na obrázok, povedal, že všetko je v poriadku a znova predpisuje známe lieky...

  Vývoj bolesti môže byť spôsobený nielen degeneratívnymi zmenami, ale aj prítomnosťou zhrubnutia žíl (edém alebo fibróza). Absolútna veľkosť radikálových kanálikov nemôže naznačovať prítomnosť alebo neprítomnosť kompresie, dôležitý je jej pomer k veľkosti chrbtového ganglia alebo koreňa. Segmentálne pohyby chrbtice prispievajú k dynamickej zložke, ktorá určuje stupeň stenózy radiálnych kanálov.

  Rozšírenie a rotácia zmenšujú dostupný priestor komprimáciou koreňa a jeho ciev, čo vysvetľuje obmedzenie oboch typov pohybu u pacientov s touto patológiou. Bolesť radiálnej povahy pri chôdzi je spojená s pohybmi rotátora a napĺňaním žilového lôžka počas cvičenia. Predná flexia chrbtice nie je obmedzená, pretože vedie k zväčšeniu veľkosti bočných kanálov. Charakteristickou črtou je kombinácia bolesti v pokoji a bolesti pri chôdzi, ktorá nenúti pacienta zastaviť sa a odpočívať.

  Bolesť sa šíri aj pozdĺž koreňa od zadku po chodidlo, ale jeho povaha je iná ako pri zmene medzistavcových platničiek. Bolesť pretrváva v sede, takže pacienti uprednostňujú sedenie na zdravom zadku. Pacienti, na rozdiel od pacientov s herniovaným diskom, sa nikdy nesťažujú na to, že sa nemôžu narovnať (pri umývaní), nemajú telo naklonené nabok. Typická história sa nedodržiava. Neurologické prejavy sú mierne.

  Nemôžeme vylúčiť prítomnosť syndrómu „nestability“ PDS L5-S1 (možno L4-L5) na pozadí relatívnej stenózy.

  Na stanovenie definitívnej diagnózy segmentovej nestability chrbtice sa vyžaduje rádiografia s funkčnými testami. Rádiografia tiež potvrdzuje podozrenie na zúženie miechového kanála..

  Vzhľadom na vek, anamnézu, sťažnosti a príznaky choroby je možné údaje o MRI, ktoré sa vyskytli pri tejto chorobe, obmedziť iba na tie zmeny, ktoré sa zistili pri MRI, a hľadať príčinu iba v degeneratívnych procesoch segmentov motorov stavcov nie je úplne správna. Pravdepodobne existuje určitý druh vrodenej a / alebo získanej predispozície na výskyt indikovaného, ​​Vážený default (ohm), prejavy jeho choroby s existenciou určujúcich faktorov, ktoré si vyžadujú podrobnejšie objasnenie počas priameho rozhovoru, vyšetrenia a diagnostických testov. Za povšimnutie stojí skutočnosť, že choroba začala bolesťou v oblasti slabín (nebudem spomínať návštevy chirurgov)..

  Určujúce faktory v patogenéze vertebrogénnych syndrómov bolesti v brušnej dutine sú spôsobené regionálno-spinálnymi reflexnými vplyvmi zahŕňajúcimi bedrovú dorzálnu fasciu, trieslovinu, šikmé brušné svaly, m.m. iliopsoas a tensor fasciae latae (sval iliopsoas a sval napínajúci širokú fasciu stehna).

  Predispozičné faktory sú spojené s nepriaznivou topografiou nervov, čo prispieva k ich kompresii tunela. Modulačné faktory zahŕňajú zosilňujúce účinky sprievodných syndrómov patologickej stabilizácie synergií stoniek *.

  Vyvolávacie faktory sú spojené s nadmerným rozťahovaním a vonkajšou rotáciou stehna, nadmerným zaťažením ipsilaterálnej nohy a tiež s mechanizmami formovania skrútenej panvy..

  * V súčasnosti sa v ruských stavcoch-neurológii vytvárajú myšlienky o nešpecifických reflexných svalových syndrómoch na úrovni kmeňa, podľa ktorých sa objavujú dva hlavné varianty redistribúcie svalového tonusu na trupe a končatinách vo forme: patologickej stabilizácie lokomotorickej synergie a patologickej stabilizácie ortostatickej synergie. S patologickou stabilizáciou ortostatickej synergie je teda slabá lokalizovaná slabina ipsilaterálne k hlavným prejavom bolesti v dolnej časti chrbta a nohy..

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Ťažká bolesť v lumbosakrálnej chrbtici vyžaduje okamžitú návštevu lekára. Ak sa príznak prejaví raz a nedochádza k opakovaniu, nemali by ste sa obávať.
  Otázka od Violetty Menshovej:Povedz mi, je možné liečiť fibroidy maternice pomocou propolisu? Snažil som sa to mnohokrát, ale nebol tam žiadny výsledok.
  Fyzikálna terapia je najlepším prostriedkom prevencie a účinným spôsobom liečby protrúzie (premiestnenie chrbtice), ktorá sa vyskytuje v krčnej chrbtici.
  Diskomedulárny konflikt 1 stupňaNeznášanlivý konflikt 2 stupneNesprávny konflikt 3 stupne vľavo, 2 stupne vpravo.