loader

Hlavná

Späť

Trakcia chrbtice

Trakcia chrbtice je postup na obnovenie anatomicky správnej vzdialenosti a polohy stavcov. V procese trakcie dostáva vláknitý prsteň viac miesta a prirodzene sa narovnáva, čím sa zlepšuje zdravotný stav pacientov, ktorí podstúpili trakciu. Trakcia chrbtice nie je nový postup, používala sa pred mnohými rokmi, ale moderné techniky umožnili zmeniť trakciu a urobiť ju produktívnejšou a šetrnejšou pre telo..

Potreba trakcie

Aby ste pochopili, ako spinálna trakcia ovplyvňuje muskuloskeletálny systém ovplyvnený chorobou, musíte zvážiť, ako funguje trakčná procedúra, čo je a aké procesy sa vyskytujú počas jej implementácie. Pomôže vám to pochopiť výhody trakcie..

Vo väčšine prípadov je bolesť chrbta, chrbtice, ako aj na odľahlých miestach, napríklad v ramene, vyvolaná osteochondrózou. Toto ochorenie má takmer každý starší človek, pretože deštruktívne zmeny v chrupavkovom tkanive sa vyskytujú s vekom, jeho objem sa zmenšuje a kvalita chrupavky medzi stavcami neumožňuje, ako predtým, vykonávať svoje funkcie.

Osteochondróza vedie k bolestivým ochoreniam, ako je herniovaný disk a výčnelok. Pacienti spočiatku pociťujú svalové napätie v chrbte, krčnej oblasti, dolnej časti chrbta, pociťujú znecitlivenie chrbta, a to ako pri pohybe, tak aj v statickom stave. Potom sa objavia spastické kontrakcie krvných ciev, čo vedie k metabolickým poruchám v okolitých tkanivách a samotnej chrupavke.

Ak sú metabolické procesy narušené, vláknitý kruh, mäkký charakter, stráca tekutinu a schne, čím sa znižuje jeho výška. Prvé príznaky bolesti svalov v chrbte, nanešťastie, nenútia pacientov, aby okamžite šli na kliniku a už v štádiu liečby so závažnými symptómami zlyhajú preventívne opatrenia..

Pri absencii kvalifikovanej pomoci sú do patologického procesu zahrnuté pozdĺžne väzy, ktoré držia stavce v anatomicky správnej polohe. Predné a zadné väzy s bolesťou svalov sú napnuté, čo vedie k množstvu patologických procesov:

 • disky medzi stavcami sa zmenia, pokiaľ sú pod vplyvom kapilárneho spazmu a nemôžu doplniť tekutinu; v dôsledku bolesti svalov sa vyvíja aseptický zápal, zvyšuje sa opuch;
 • Pozdĺžne väzy sú napnuté tak, aby fixovali nové umiestnenie stavcov;
 • bolesť v tomto prípade prechádza a obnovuje sa dokonca aj prietok krvi svalom, pretože sa telo prispôsobuje novým podmienkam. Hlavnou črtou tohto procesu je neschopnosť vláknitého prstenca doplniť zásoby vody, v dôsledku čoho proces nemá žiadny spätný účinok a prstenec zostáva v stlačenej polohe..

Hlavnou úlohou chrbtovej trakcie je to, že postup vám umožňuje odolávať rozvoju osteochondrózy a udržiavať kvalitu medzistavcových platničiek. Pacienti nie sú ohrození výčnelkami a herniovanými diskami, pretože sa zachováva nevyhnutná vzdialenosť medzi stavcami.

Trakčná terapia sa vykonáva v nemocničnom prostredí. Skúsení odborníci pracujú s pacientmi, ktorí počas trakcie monitorujú polohu pacienta, zisťujú a regulujú záťaž na stavce, aby nevyvolávali zhoršenie zdravotného stavu pacienta..

Trakcia chrbtice: výhody, druhy, nebezpečenstvo

Chrbtica je základom ľudskej kostry, od zdravého a normálneho fungovania, ktorého život a činnosť do veľkej miery závisia. Stavce sú umiestnené v určitej vzdialenosti od seba, obklopené tekutinou, ktorá im umožňuje pohodlnú prácu a správny pohyb.

V priebehu rokov sa mobilita alebo funkčnosť stavcov zhoršuje, pri hmotnosti osoby a pri stálom zaťažení sa vzdialenosť medzi nimi zmenšuje. To môže viesť k stlačeniu nervov alebo narušeniu medzistavcovej platničky a môže sa vyvinúť na ochorenie chrbtice..

Jednou z metód liečenia alebo prevencie problémov s chrbticou je trakcia chrbtice - postup, ktorý vám umožňuje distribuovať všetky stavcové disky, umiestniť ich na svoje miesta a tiež ich vrátiť do normálneho fungovania..

Pozitívny účinok trakcie na chrbticu

Existuje niekoľko typov spinálnej trakcie, ale účinok všetkých z nich je zameraný na jeden výsledok - na oslabenie tlaku a normalizáciu fungovania. Hlavné pozitívne faktory ovplyvňujúce tento proces na chrbtici sú:

 • zmierňovanie svalových kŕčov v chrbte;
 • eliminácia posunutia chrbtových diskov;
 • odstránenie deformity miechy;
 • eliminácia stagnujúcich zmien;
 • odstránenie bolesti a normalizácia krvného obehu v chrbte;
 • predĺženie chrbtice.

Musíte pochopiť, že napínanie chrbtice vedie k paralelnému napínaniu svalov. Pozitívnym účinkom tohto postupu preto môže byť iba ďalšie posilnenie svalového korzetu.

S cieľom získať úžitok len z trakcie a nezhoršiť situáciu je potrebné vykonať postup až po vymenovaní lekára pod jeho kvalifikovaným dohľadom. Aj keď je potrebné vykonať postup doma, je to možné iba so súhlasom špecialistu.

Druhy chrbtovej trakcie

Začali uplatňovať trakciu stavcov po dlhú dobu a po stáročia praktických skúseností sa odborníci naučili, ako to robiť rôznymi spôsobmi, aby sa dosiahol maximálny účinok. Ktorá metóda sa použije na riešenie konkrétneho problému s chrbtom, závisí od príčin problémov a od charakteristík ľudského tela. Existujú také typy trakcie.

 1. Horizontálna a vertikálna trakcia. Tento proces závisí od zariadenia použitého na ťahanie chrbtice. Medicína nestojí a bolo vyvinutých a vytvorených veľa simulátorov a zariadení na riešenie problémov s fungovaním chrbtice.
 2. Suchá a podvodná trakcia. Pod vplyvom vody, ktorá sama o sebe je schopná uvoľniť svaly chrbta, je chrbtová trakcia účinnejšia a jemnejšia, pretože dochádza k poklesu svalového tonusu. Voda znižuje telesnú hmotnosť a tým aj zaťaženie chrbtice. Je to metóda podvodnej trakcie, ktorá sa používa na silné bolesti chrbta. Trakcia za sucha sa vykonáva pomocou špeciálneho lekárskeho zariadenia.
 3. Mechanická a hardvérová trakcia. Trakciu je možné vykonať iba v nemocnici pod dohľadom lekára. Vykonáva sa na špeciálnych lekárskych zariadeniach. Mechanickú trakciu je možné vykonať doma po menovaní lekára.

Trakcia domácej chrbtice

Na vykonanie postupu domácej chrbtovej trakcie musíte mať tvrdý gauč alebo špeciálnu dosku. Pred začatím procesu musíte uvoľniť a zohriať svaly, vykúpať sa alebo sa masírovať.

Na upevnenie polohy tela na jednej strane dosky môžete pripevniť špeciálne remienky na zápästia, ktorých použitie pomôže zvýšiť účinnosť trakcie..

Ak zmeníte uhol dosky, dosiahnete tiež lepší výsledok. Proces vykonávaný doma by mal trvať najmenej 3 - 4 hodiny.

Zlepšiť stav chrbtice a pomôcť vyriešiť problém doma môžu špeciálne cvičenia, ktoré sa tiež vykonávajú na palube alebo na gauči. Terapeutické cvičenia môžete robiť iba po menovaní lekára.

Kontraindikácie a poškodenie chrbtovej trakcie

Samoliečba môže byť najzákladnejším a hlavným negatívnym účinkom trakcie na chrbticu, ak si osoba prečíta informácie na internete alebo sa rozpráva so susedom a rozhodne sa zbaviť bolesti chrbta sama. Môže to vážne zhoršiť situáciu av budúcnosti budeme musieť oveľa viac vyliečiť chorobu..

Neodporúča sa vykonávať postup v týchto prípadoch:

 • bola uskutočnená nedávna operácia prietrže;
 • v prítomnosti zlomenín miechy;
 • s rozvojom osteoporózy;
 • v prítomnosti porúch obehového systému v chrbte;
 • ľudia vážiaci viac ako 100 kg;
 • starší ľudia nad 60 rokov;
 • ak má osoba problémy s fungovaním kardiovaskulárneho systému.

Ďalšou dôležitou kontraindikáciou pre natiahnutie chrbtice je zosilnenie bolesti počas procesu. Aby ste sa uistili, že táto konkrétna metóda liečby pomôže odstrániť problémy spojené s normálnym fungovaním chrbta, musíte najprv vykonať všetky potrebné testy a urobiť MR..

Zaťaženie, ktoré počas trakcie ovplyvňuje svaly, kosti a kĺby, sa musí správne vypočítať a rozdeliť tak, aby nedošlo k pretrhnutiu medzistavcových väzov..

Trakcia chrbtice má mnoho výhod, ale existujú aj negatívne faktory, ktoré sprevádzajú tento proces. Až po dôkladnej diagnóze a vymenovaní lekára môžete začať riešiť problémy s chrbtom týmto spôsobom.

Extrakcia chrbtice: poškodenie a výhody postupu

V prípade poškodenia pohybového ústrojenstva je chrbtová trakcia jednou z hlavných metód liečby.

Nazýva sa tiež trakčná metóda liečby (od latinského slova tracto, čo znamená ťahať, ťahať)..

Túto metódu môžete použiť doma..

V nemocniciach sa odsávače pár používajú pomocou špeciálnych mechanoterapeutických zariadení.

Teraz však lekári tvrdia, že natiahnutie chrbtice pre niektoré kategórie pacientov je nebezpečný postup.

Platí to najmä pre tých, ktorí majú v chrbtici výčnelok a prietrž..

Čo je to chrbtová trakcia??

Trakčná metóda sa používa na liečenie poranení pohybového ústrojenstva. S jeho pomocou dochádza k pôsobeniu proti prirodzenému napätiu tkanív, ktoré obklopujú poškodenú oblasť.

Napríklad pri zlomeninách využívajúcich trakciu je možné vylúčiť vytesnenie fragmentov. Táto metóda vám tiež umožňuje vylúčiť deformáciu alebo odstrániť obmedzenie pohyblivosti.

Kontroverznou otázkou zostáva možnosť použitia trakcie na osteochondrózu v lekárskych kruhoch. Niektorí hovoria, že ide o účinnú metódu, ktorá vám umožní zbaviť sa neurologických prejavov osteochondrózy a „umiestniť“ disky na miesto. Iní tvrdia, že pri ich použití sa stav výrazne zhoršuje..

Trakčná terapia je predpísaná pre rôzne ochorenia chrbtice. Môže sa použiť na suchú horizontálnu, vertikálnu alebo podvodnú trakciu. Bez ohľadu na zvolenú metódu je počas procedúry prekonaný svalový spazmus, eliminujú sa deformácie, posuny stavcov.

Na vykonanie zákroku v nemocnici je vybraná časť chrbtice fixovaná špeciálnymi zariadeniami, sú stanovené potrebné uhly náklonu (ich hodnota je stanovená v závislosti od toho, či sa vyžaduje symetrická alebo asymetrická trakcia), sú stanovené parametre postupu.

Profesionálny trakčný postup umožňuje:

 • zbaviť sa funkčných blokád medzi stavcami;
 • zväčšiť výšku medzistavcových platničiek;
 • eliminovať upínanie nervových koreňov;
 • znížte tlak vo vnútri medzistavcových platničiek.

Uvedený účinok prispieva k tomu, že v prípade výčnelkov, prietrží môže vyčnievajúca časť disku spadnúť na svoje miesto. Jeho jedlo sa obnoví. Mnohí lekári však hovoria o neprípustnosti použitia trakcie s medziobratlovými kýlami.

V závislosti od svedectva môžu rozšíriť krčnú, hrudnú, bedrovú alebo celú chrbticu. Po komplexnom preskúmaní priraďte postup.

Indikácie použitia chrbtovej trakcie

Názory odborníkov zapojených do liečby pohybového aparátu, pokiaľ ide o zoznam indikácií na použitie extraktu z chrbtice, sa líšia. Niektorí lekári sa domnievajú, že trakcia zlepšuje stav pacientov s takmer všetkými chorobami, zatiaľ čo iní tvrdia, že pri dystrofických degeneratívnych procesoch je zakázané natiahnutie medzistavcových platničiek..

Bez obmedzenia je povolené používať digestor v týchto prípadoch:

 • po zlomeninách v rehabilitačnom období;
 • premiestnenie stavcov;
 • nestabilita stavcov (v počiatočných štádiách choroby za predpokladu, že sú stanovené po zákroku);
 • skolióza (predpísané podvodné postupy).

Môžu predpísať výpis pacientom, ktorí majú:

Nemôžete si však predpísať kapucňu a ísť na zákroky v súkromných zdravotníckych strediskách bez predbežného úplného vyšetrenia. V niektorých prípadoch je trakcia kontraindikovaná.

Mnoho lekárov odporúča robiť terapeutické cvičenia, pri ktorých je chrbtica natiahnutá pod hmotnosťou vlastného tela bez použitia ďalších pomôcok. Táto metóda sa považuje za menej účinnú, ale pri osteochondróze a iných degeneratívnych zmenách nepoškodí.

kontraindikácie

Nie všetci pacienti, ktorí sa sťažujú na bolesti chrbta, nemôžu vykonávať trakciu.

Nenavrhujte to ľuďom, ktorí majú:

 • duševná choroba;
 • infekčné lézie chrbtice;
 • zápalové ochorenia miechy, jej membrán;
 • plánujú sa chirurgické zásahy;
 • poškodené konštrukčné prvky chrbtice;
 • narušené fungovanie systému zrážania krvi;
 • tehotenstvo dlhšie ako 2 mesiace;
 • narušenie dodávky krvi do chrbtice;
 • všeobecne vážny stav;
 • senilný a detský vek.

Vzhľadom na rozsiahly zoznam kontraindikácií by sa pred použitím tejto fyzioterapeutickej metódy malo vykonať komplexné vyšetrenie.

Poškodenie a prínosy metódy

Trakcia je rýchlo pôsobiaca účinná metóda normalizácie stavu pacienta pri mnohých ochoreniach pohybového aparátu..

Odporúča sa vylúčiť:

 • svalové kŕče;
 • diskové posuny;
 • deformácie chrbtice;
 • preťaženia;
 • bolesť.

Výhody trakcie sú veľké. Tento postup umožňuje predĺžiť chrbticu, zabudnúť na bolesť a normalizovať krvný obeh.

Berúc do úvahy skutočnosť, že svaly sa napínajú paralelne s chrbticou, musia pacienti po ukončení procedúr prijať posilnenie svalového korzetu. Lekári predpisujú fyzioterapeutické cvičenia, ktoré stimulujú funkciu svalov.

Samoaplikácia odsávača pár je kontraindikovaná. Pravdepodobne po roztiahnutí chrbtice na pozadí krehkého svalového korzetu sa zvyšuje pravdepodobnosť posunu stavcov. Niektorí lekári odporúčajú vyhnúť sa tomuto spôsobu liečby osteochondrózy. Napínanie vláknitého prstenca medzistavcových platničiek môže skutočne viesť k prasknutiu, čoho dôsledkom bude zhoršenie stavu..

Počas procedúry sa zlepšuje mikrocirkulácia v problémových oblastiach, klesá závažnosť opuchu koreňov a zväčšuje sa priestor. Takáto činnosť sa však pozoruje iba pri trakcii. Po dokončení postupu sa segmenty vrátia do svojej obvyklej polohy. Toto je sprevádzané ďalšou traumou vláknitého prstenca..

Video: „Kedy je chrbtová trakcia nebezpečná?“

Trakcia chrbtice

Extrakcia chrbtice, inak označovaná ako trakcia chrbtice, je terapeutická technika, ktorá je vďaka tejto procedúre založená na zvyšovaní vzdialenosti medzi jednotlivými segmentmi. Zväčšenie priestoru medzi stavcami umožňuje uvoľniť zovreté nervové zakončenie a zbaviť sa bolestivých pocitov. Pohon sa vykonáva podľa vlastnej telesnej hmotnosti pacienta, v niektorých prípadoch sa používajú pomocné bremená alebo niektoré zariadenia.

Pracovný mechanizmus

Po celý život je chrbtový stĺp vystavený určitým zaťaženiam. Často dochádza k posunu zmenených diskov medzi stavcami, čo vedie k stlačeniu nervov v mieche. Pacient má fyzické bolesti v dôsledku príznakov bolesti chrbta.

Napraviť situáciu a vymenovať cvičenia na natiahnutie chrbtice doma, ktoré sú zamerané na dosiahnutie nasledujúcich úloh:

 • zníženie svalového napätia;
 • odstránenie bolesti;
 • dosiahnutie normálneho prísunu krvi;
 • znížený účinok na nervové zakončenie.

Odborníci odporúčajú vykonávať trakciu chrbtice v domácom prostredí pravidelne, denne, v takom prípade sa po manipulácii dosiahnu pozitívne zmeny vrátane posilnenia výsledkov..

Charakteristickým rysom všetkých postupov na napínanie chrbtice je pravdepodobná reverzibilná reakcia pozitívnych zmien v postupe. V opačnom prípade sa predĺžená chrbtica vráti do svojho predchádzajúceho nezdravého stavu v dôsledku nesprávneho tréningu svalov v tele.

Prečo natiahnuť chrbticu?

Chrbát je kostra tela, zložitá štruktúra, ktorá pomáha zaistiť správne fungovanie vnútorných orgánov a systémov. Silné kĺby chrbtice však môžu spôsobovať poruchy. V priebehu času sa objaví kríza, objaví sa bolesť v bedrovej oblasti, nemotornosť počas pohybu. Toto sú najbežnejšie ťažkosti s chrbticou, ktoré sa dajú odstrániť, ak doma natiahnete chrbticu..

Miechové svaly vyžadujú odpočinok, ale dostávajú menej ako ostatní. Ani v noci nie je chrbtica v uvoľnenej vzdialenosti. Bolesť v chrbte sa vyskytuje v dôsledku pasívneho životného štýlu, intenzívnej fyzickej námahy, zranení chrbtice alebo patologických procesov v chrbte. Nepríjemné držanie tela alebo nesprávny vankúš vyvoláva nadmerné napätie a spôsobuje jeho ohýbanie, v dôsledku čoho sa svaly nebudú uvoľňovať ani v noci. Po spánku bude pociťovať nepohodlie v krčnej oblasti.

Zriedka je možné stretnúť ľudí, ktorých každodenné činnosti dávajú chrbtici požadovaný úsek. Pacientka často zaťažuje chrbát bez toho, aby jej odpočívala, zotavovala sa, pretože starnutie sa výrazne zrýchli.

Unavené svaly bránia voľnému pohybu a plnohodnotnému životnému štýlu, čo vedie k celkom nebezpečným následkom:

 • v blízkosti unavenej oblasti svalov sa zníži prietok krvi, v priebehu času sa svaly stanú ochabnuté;
 • vzdialenosť medzi stavcami sa zníži, disky medzi stavcami sa zrúti a v mieche dôjde k podráždeniu koreňov..

Ak chcete vedieť, ako natiahnuť chrbticu doma, musíte sa poradiť s odborníkom. Nie každý si však môže najať trénera, napríklad profesionálnych športovcov, pretože lekári odporúčajú natiahnutie chrbtice doma, v práci alebo počas ranného behu..

Je možné obnoviť predchádzajúcu flexibilitu chrbtice, bez ohľadu na vek. Na natiahnutie chrbtice by sa mali vykonávať špeciálne cvičenia.

Odporúča sa sedieť na tvrdšej stolici, aby sa na stavce nedostal silný stres. Je optimálne zvoliť sedadlo, ktoré je navrhnuté na správne držanie tela. Neustále gymnastické cvičenia na napínanie chrbtice pomáhajú liečiť telo, zlepšujú držanie tela. Jedným z najúčinnejších jednoduchých cvičení je popíjanie. Ráno sa zobudíte a musíte sa natiahnuť, čo je veľmi užitočné.

Indikácie a kontraindikácie

Trakcia chrbtice je jednou z metód na zmiernenie napätia, zvýšenie vzdialenosti medzi stavcami v krčných, hrudných a bedrových oblastiach. Situácia sa zaznamená, keď bude potrebné ťahanie a niekedy zbytočné, ktoré by sa malo vyradiť. Na základe tejto podmienky nie je možné dať konkrétnu odpoveď na otázku. Indikácie pre postup:

 • Trakcia sa vykonáva, aby sa vylúčilo posunutie spôsobené dislokáciou a zlomeninou. Vždy spojené s fixáciou stavcov po roztiahnutí na konkrétnom mieste.
 • Ak má pacient skoliózu, predĺžené natiahnutie chrbtice bude extrémne nebezpečné, pretože to vyvoláva výskyt zranenia a vedie k nepriaznivým následkom. Je potrebné komplexne čeliť skolióze. Okrem trakcie musí pacient vykonávať aj masážne a gymnastické cvičenia, nosiť korekčné obojky a korzety.
 • Pri osteochondróze sa neodporúča strečing, pretože najmenší účinok na poškodený chrbtový stĺp je nebezpečný, pretože môže poškodiť stavce a disky..
 • Pri natiahnutí chrbtice prietržom pacient nechodí na operáciu. S rôznymi patologickými procesmi v chrbtici majú stavce svoje vlastné limity napínacieho úsilia. Pri ich prekročení je možné spôsobiť nebezpečné škody..

Akékoľvek fyzické cvičenie na natiahnutie chrbtice má určité kontraindikácie. Neodporúča sa ignorovať lekárske predpisy, v opačnej situácii je možné komplikovať priebeh už existujúcich chorôb inými..

 • Počas osteochondrózy, osteoporózy a artritídy je zakázané strečing.
 • Neodporúčajú sa cvičenia, keď existujú kardiovaskulárne patológie, hypertenzia.
 • Počas trombózy je natiahnutie úplne zakázané..
 • Počas menštruačného cyklu a počas tehotenstva sa robia preventívne opatrenia. Najprv musíte nájsť odporúčania špecialistu a vypočuť si svoje vlastné pocity.
 • Natiahnutie chrbtice by sa nemalo vykonávať počas prechladnutí a infekčných patológií, ktoré sú spojené so zvýšenými teplotnými indikátormi.
 • Dodržiavanie pravidiel cvičebnej terapie zahŕňa mierne cvičenie a šetriace cvičenie. Ak sa necítite dobre, musíte postup opustiť.

Typy rozťahovania

Extrakt z chrbtice sa delí na niekoľko odrôd:

Tieto variácie sú priradené s prihliadnutím na individuálne charakteristiky pacienta..

Suchá variácia

Trakcia suchej chrbtice je horizontálna a vertikálna technika. Posledná možnosť poskytuje trakčný stôl počas prvej horizontálnej polohy.

Krčka a ďalšie časti chrbtice sa napínajú vlastnou hmotnosťou pacienta, ktorá leží v rovine pod uhlom. Ťah je zabezpečený hmotnosťou alebo silou liečiteľa (alternatívna metóda).

Trakcia sa môže líšiť a závisí od konkrétneho pacienta a situácie. Niekedy sa ukáže až 30 kg. Obdobie, ktoré je vyhradené na vykonanie manipulácie, sa bude tiež meniť od 2 minút do 3 - 5 hodín.

Takýto dlhodobý účinok je priamo spôsobený chorobou a stupňom jej komplexnosti. Väčšina manipulácií je 10-18.

Predĺženie chrbtice však bude iba polovicou cesty k uzdraveniu, pretože je potrebné skonsolidovať výsledky. Na tento účel sú predpísané masáže, myostimulácia a terapeutická gymnastika, ktoré sú prísne kontrolované lekárom. Je potrebné poznamenať, že takéto školenie vyberie iba inštruktor.

Natiahnutie chrbtice za sucha sa uskutoční pomocou:

 • Poranenia miechy. V niektorých prípadoch bude napínanie jediným spôsobom, ako hrebeň vrátiť do správneho funkčného stavu..
 • Ochorenia chrbtice, pri ktorých dochádza k stlačeniu nervových zakončení. Medzi ne môže patriť ischias. Pomocou kapoty je možné dekomprimovať nervový koniec.
 • Zakrivenie chrbtice (skolióza, kyfóza a lordóza).

Podobné postupy sú zakázané, ak:

 • Patologické procesy v označenej časti kostry, prebiehajúce v akútnej forme.
 • osteoporóza.
 • Onkologické procesy.
 • Akékoľvek zápalové javy.
 • Poruchy krvného obehu (v mieche).
 • Srdcové choroby a krvné cievy.
 • Nestabilita stavcov.
 • Obličkové kamene.

Variant pod vodou

Extrakcia chrbtice pod vodou je najjemnejšou trakčnou technikou. Podstatou je kombinácia vystavenia vode a suchého napínania. Používa sa v procese manipulácie s minerálnou vodou alebo sladkou vodou, ktorých ukazovatele teploty nie sú väčšie ako 37 stupňov. Pomáha zmierňovať kŕče, uvoľňuje svaly.

Natiahnutie chrbtice pod vodou môže byť vertikálne a horizontálne. Prvý zahŕňa najznámejšie zariadenia (kruhy, zábradlia). Ale za prítomnosti prebiehajúceho patologického procesu sa používajú zložitejšie zariadenia, ktoré sa nachádzajú v bazéne.

Pri vodorovnom rozťahovaní sa uskutočňujú pozdĺžne manipulácie alebo sa telo chráni na štíte v špeciálnej nádobe naplnenej vodou.

Variácia pod vodou sa vykonáva v prítomnosti:

 • prietrže.
 • Sploštená lordóza v bedrovej oblasti.
 • Ankylozujúca spondylitída.
 • Bedrová ischialgia.
 • spondylóza.

Obmedzenia správania budú:

 • Zlomeniny chrbtice.
 • Telesná hmotnosť nad 100 kg.
 • Patologické procesy dermatologického charakteru.
 • Ukazovatele veku nad 60 rokov.
 • Nedávna laminaminómia.

Nakoniec treba poznamenať, že strečing sa vykonáva iba vtedy, keď je v tele vykonaná dôkladná diagnóza a sú prijaté odporúčania inštruktora. Je to spôsobené skutočnosťou, že existuje značné množstvo obmedzení a neodporúča sa takéto zaobchádzanie vykonávať vo všetkých situáciách.

pasívny

Trakcia chrbtice s kýlami touto technikou sa vykonáva pri nosení tvrdého korzetu. Takýto proces trvá pomerne dlho. Ale dlhodobé nosenie obväzu často vedie k atrofii svalov. Obnovenie správnej funkčnosti potom bude dosť ťažké.

Okrem toho, napínanie chrbtice je 2 druhov:

Horizontálne sa vykonáva hlavne v bazéne alebo kúpeľni. Procedúra sa vykonáva pôsobením zaťaženia pripojeného k pacientovi. Trvanie je 3 až 5 hodín. Terapia zahŕňa kurz, ktorý pozostáva z 10 - 20 sedení.

Vertikálne napínanie zahŕňa zavesenie. Výťahy na lište sú prísne zakázané. Takýto účinok môže významne zhoršiť pohodu pacienta. Pre takéto manipulácie existujú špeciálne zariadenia. Pri spinálnej prietrži je však ich použitie veľmi obmedzené..

Tréneri a zariadenia

Rôzne druhy zariadení sa tiež používajú na napínanie chrbtice doma, napríklad obyčajná vodorovná lišta alebo dvere. Vďaka tomu je možné zavesiť na ruky, používať nohy a bez nich. Takýto tréning pomáha získať trakčný účinok na chrbticu sám.

Okrem toho je možné vykonať postup pomocou širokej lepenky. Je umiestnená v uhle 45 stupňov, človek musí ležať hlavou dole, nezabúdať na fixáciu dolných končatín. Na základe bolestivých prejavov je človek v podobnej polohe po dobu 3-5 hodín, chrbtica je natiahnutá.

Trakčný simulátor je pevný povrch s upevňovacími pásmi a káblami. K nim sú pripojené ľahké zaťaženia. Pacient je vo vodorovnej polohe. Káble a pásy sa pomaly a presne napínajú svaly a hrebeň. Procedúra trvá približne 60 minút. Počas manipulácie s bolesťou sa pacient necíti. Napätie je regulované chiropraktikom, berúc do úvahy históriu pacienta.

Trakčné ošetrenie sa vykonáva v 4-5 sedeniach. Takže bude možné dosiahnuť pozitívne výsledky. Okrem kapucne sú povinné aj masáže a gymnastické cvičenia. Podobná technika sa neodporúča v pokročilom štádiu osteochondrózy, pretože vertebrálne disky môžu byť významne poškodené..

Horizontálna lišta

Na dosiahnutie ťahovej akcie sú vhodné aj cvičenia na vodorovnej alebo vodorovnej tyči, ktoré sa dajú namontovať doma. Na odstránenie patologického procesu bude postačovať 1-2 prístupy počas dňa. Nenechajte náhle skočiť a skočiť na vodorovnú lištu, aby nedošlo k zhoršeniu poškodenia. Tyč by mala byť dosť nízka, v dĺžke ramena. Najúčinnejšie cvičenia:

 • Na odstránenie prietrže sa stane účinným zavesenie na brvno. Ak chcete vykonať cvičenie, musíte ho posunúť dopredu alebo dozadu, striedavo v polohe. Musíte zostať v podobnej polohe 10 až 30 sekúnd.
 • Ďalší tréning bude v rohu. Po zavesení dolné končatiny opatrne stúpajú v pravom uhle. Ak si takáto technika vyžaduje nadmerné úsilie, je možné kolená ohnúť. Okrem toho, že táto úloha pomáha narovnať chrbticu, bude možné sprísniť brušnú tlač, pretože sú do nej zapojené aj brušné svaly..
 • Vytiahnutie sa považuje za najúčinnejšie cvičenie. V počiatočnej fáze sa cvičenia vykonávajú prostredníctvom stoličky. Miechový stĺp je teda natiahnutý s malou oporou dolných končatín. Úplné vzdelanie je možné len po roku. Svalová korzet je natiahnutý na dlhú dobu, pretože zmeny nebudú okamžite viditeľné.

Simulátor Evminova

Podobným špecifickým preventívnym prostriedkom je doska s tyčou pripevnenou na vrchu. Horná časť simulátora je pripevnená k háku pripevnenému na stene. Pacient vykonáva gymnastické cvičenia, držiac sa pri bare. Tréningový program zostavuje odborník od diagnostiky. Táto metóda je mimoriadne traumatická, pretože pacient vykonáva cvičenia najskôr pod dohľadom lekárov.

Aby sa vylúčilo zranenie počas napínania chrbtice v domácom prostredí, je potrebné použiť menej traumatickú metódu, jednoduchú naklonenú dosku. Je dovolené si ho postaviť sami a pripevniť ho k švédskej stene pod určitým svahom. Tréning začína na doske v nevýznamnom uhle, postupne sa zvyšuje.

Glissonova slučka

Podobné zariadenie sa používa na napínanie krku. Táto svorka obsahuje dve zipsy - pre bradu a krk. Pacient sedí na stoličke a nastaví západku. Slučka je pripevnená k pevnej časti bloku a na konci je zavesené malé zaťaženie. Modernejšou možnosťou je guma, ktorá nevyžaduje použitie blokového systému. Používa sa obvyklá svorka, ale kábel je pružnejší.

Cvičenie Cvičenie

Trakcia miechy je nebezpečnou metódou liečby, ak sa vykonáva bez predchádzajúcej prípravy. Nekvalifikovaný odborník je schopný nevhodne manipulovať a poškodiť pacienta. Priamo z tohto dôvodu sa neodporúča, aby ste to robili doma sami, bez toho, aby ste poznali zvláštnosti vlastnej pohody a bez kontroly záťaže. Určité cvičenia na vyťahovanie chrbtice sú však povolené po predchádzajúcej dohode s inštruktorom. Cieľom liečby bude dekompresia stavcov. Existuje inštruktáž, ktorá pacientom ponúka vyskúšanie dekompresných techník. Najúčinnejšie cvičenia:

 • Dekompresia stavcov vo zvislej polohe. Je potrebné spojiť ruky za chrbát a položiť ich. Potom musíte nakloniť dozadu a kliknúť na chrbticu. Hrebeň vydá konkrétne kliknutie. Ak pocítite bolesť, cvičenie by sa nemalo vykonávať.
 • Dekompresia na stoličke. Pacient sa posúva k okraju a opiera sa o stoličku a na čelo sa položia dlane. Hlava a ramená klesajú k zadnej časti stoličky.
 • Dekompresia v horizontálnom stave. Na tieto účely je potrebné ľahnúť si na mäkkú vrstvu a uchopiť prsty dolných končatín rukami. Potom musíte narovnať nohy a zostať v podobnej polohe, kým nekliknete na chrbát.
 • Dekompresia sa vykonáva aj pomocou asistenta. Na tieto účely je potrebné ľahnúť si na žalúdok a potom požiadať osobu, aby tlačila stavce 2 zloženými dlaňami. Tlak by nemal byť príliš intenzívny. Stlačenie stavcov nastáva pri výdychu.
 • Stavce zostanú počas normálneho rozťahovania na svojom mieste. Napríklad je možné ležať na chrbte chrbtom, takže telo visí od okraja a postupne klesá.
 • Je prípustné vykonať niekoľko roliek na chrbte. Na tieto účely bude stačiť ľahnúť si na chrbát, chytiť spodné končatiny rukami a hojdať sa.

Dekompresné cvičenie stavcov sa nevykonáva príliš často. Okrem toho je zakázané vykonávať postupy s úsilím. V prípade bolesti alebo nepohodlia je potrebné tréning ukončiť.

Bedrový výron

Takéto cviky pomáhajú napnúť driekovú časť:

 • Je potrebné zaujať vodorovnú polohu, ramená sú rozložené po stranách, ramená sú pritláčané k povrchu podlahy. Potom sa kolená ohnú a následne sa ohnuté nohy položia na pravú stranu a potom sa vrátia do pôvodnej polohy. Po krátkej prestávke sa tréning opakuje, ale už na ľavej strane. Iba 3-4 krát na každej strane.
 • Počiatočná poloha je na zadnej strane. Jedna noha je položená na podlahu a druhá sa ohýba na koleno a je pevne pritiahnutá rukami k hrudníku, aby sa zabránilo bolesti. Zostaňte v tejto polohe 2 sekundy a skúste sa dotknúť kolena čelom. Držte v podobnej polohe po dobu 30 sekúnd, potom sa dolná končatina pomaly narovná a vykoná sa druhá manipulácia s druhou nohou..
 • Musíte sedieť na podlahe a narovnať si nohy. Potom je pred vami urobený sklon, bez ohnutia kolien. Musíte sa pokúsiť chytiť nohy dlaňami. Ak ich nie je možné dosiahnuť, zatĺkajú ruky členkov. Potom sa hlava jemne ohne na kolená. V tejto polohe držte 5 minút. Je potrebné úplne relaxovať a necvičiť si bolesťami. Hlavnou úlohou bude mierne strečing, aby nespôsobil väčšie škody..
 • Východisková poloha - ležanie na bruchu a ohýbanie ľavého kolena. Potom musíte uchopiť ľavú nohu oboma rukami a pätu pritlačiť k zadku. Zostaňte v tejto polohe 1-2 minúty. Potom sa ľavá končatina vráti do horizontálnej polohy a vykoná sa rovnaká manipulácia s druhou nohou.
 • Nasaďte si všetky štyri, uvoľnite brušné svaly a pomaly ohnite dolnú časť chrbta. Toto cvičenie by ste nemali vykonávať násilím, musíte nechať spodnú časť chrbta nezávisle ohnúť pod vlastnou telesnou hmotnosťou. Potom sa žalúdok vtiahne a bedrová časť sa ohne nahor. Zadná strana v tejto časti má zaoblený tvar.
 • Počiatočná poloha - ležiace na chrbte a ohýbanie kolien, nohy sú umiestnené na podlahe. Vykoná sa maximálna dolná deformácia chrbta a zadok by sa mal pritlačiť k podlahe. Podržte v tejto polohe 15 sekúnd. Bedrová časť sa ďalej ohýba, chrbát k podlahe sa ohýba. Tento tréning sa opakuje 7 krát opatrne a pomaly.

Pre bedrovú chrbticu a preťahovanie chrbtice bude veľmi užitočné vykonávať cvičenia "Cat".

Hrudná skúška

Táto časť chrbta má najmenšiu pohyblivosť a je menej pravdepodobné, že jej budú zasiahnuté medziobratlové kýly a poškodené nervové zakončenie. Tu však bude užitočné školenie na napínanie chrbtice, keď sa nenájdu žiadne nebezpečné problémy. Najužitočnejšie cvičenia:

 • Musíte sedieť na stoličke a priliehať tesne k jeho zadkom. Musíte sa pozerať priamo a pokúsiť sa odchýliť striedavo do strán. Počas tréningu sú ramená rozložené po oboch stranách a pohybujú sa rovnobežne s podlahou. Opakujte cvičenie 5-krát.
 • Musíte sedieť na stoličke, položiť ruky na opasok a lakte brať do strán. Ramená sa pomaly zdvíhajú až na hranicu a v tomto okamihu sa hlava stiahne. Ramená potom pomaly klesajú na limit. Tréning až 4 krát.
 • Mali by ste si sadnúť na stoličku a položiť ruky za hlavu a vziať ich do hradu. Potom sa telo točí doľava maximum. Musíte sa zdržiavať v podobnej polohe 2 sekundy a vrátiť sa do východiskovej polohy. Potom sa tento pohyb na správny boj opakuje. Pri zatáčaní musíte cítiť napínanie svalov a chrbtice.

Gymnastika krčných stavcov

Priama trakcia krčnej chrbtice nie je možná. Masáž dna krku sa vykonáva pohybmi ramien. Ruky sa kladú na plecia a vytvárajú sa kruhové pohyby. Pomôže to zahriať svaly a roztiahne krčnú chrbticu. Po dokončení zahrievania ramien musíte hlavu nakloniť do strán. Všetky zvuky, ktoré spôsobujú svaly, by nemali chýbať. Aj keď stále cítite vŕzganie, kŕč v krku, musíte pokračovať v zahrievaní svalov. Extrakcia krčnej chrbtice v chrbtici sa tiež uskutočňuje pomocou Glissonových slučiek a naklonenej dosky.

Protahovanie chrbta je možné aj pomocou jogy. Najefektívnejšie a najužitočnejšie jogové pozície na tieto účely:

 • Kočka predstavuje Musíte si kľaknúť, položte ruky na povrch podlahy, pomaly sklopte hlavu dole, chrbát stúpa. Takže dochádza k postupnému a presnému natiahnutiu chrbtice.
 • Póza hrdinu. Je potrebné sedieť na dolných končatinách a pätách, mierne rozprestierať boky po bokoch, chodidlá hore. Palcom dolnej končatiny sa musíte dotýkať bokov, ruky sú na kolenách. Táto poloha pomáha uvoľniť unavené nohy po náročnom dni. Ak zostanete v tejto pozícii dlhší čas, je možné ju použiť na meditáciu..
 • Krokodília Pose. Na vykonanie tejto polohy musíte ležať na bruchu a ohýbať ruky. Sú umiestnené s dlaňami na podlahe, pod plecami. Potom hrudník pomaly stúpa, musíte zostať v tejto polohe. Táto poloha pomáha zmierniť podráždenosť a úzkosť..

Všeobecné pravidlá a upozornenia

Aby sa natiahnutie chrbtice, ktoré sa vykonáva v domácich podmienkach, prinieslo pozitívne zmeny, je potrebné dodržiavať tieto požiadavky:

 • Musíte dodržiavať svoje držanie tela, nie zdvíhať závažia. Pomôže to predchádzať bolesti chrbtice..
 • Aby ste sa vyhli nepohodliu krčnej chrbtice, nemali by ste sedieť na mäkkom povrchu. Dolné končatiny pevne stoja na podlahe, chrbát je držaný rovno. Nemali by sa robiť žiadne ďalšie svahy. Ak práca vyžaduje dlhodobé sedenie, pravidelne sa zahrieva. Hádzanie jednou nohou na druhú sa neodporúča..
 • Po roztiahnutí nie je potrebné preťažovať chrbticu a závažia zdvíhať iba zo sedu. Pri prenášaní vriec alebo iných ťažkých predmetov musí byť hmotnosť rovnomerne rozložená, aby sa zabránilo zakriveniu chrbtice.
 • Spánok by mal byť na posteli s polotuhým podkladom. Je optimálne používať ortopedickú matraci a obdĺžnikový vankúš. Hlava, aby sa uvoľnili svaly, je rovnobežná so základňou postele. Svaly sa nevoľnia, keď pacient spí menej ako 9 hodín.

Extrakcia chrbtice je pomerne vážny postup. Všetky cvičenia sa vykonávajú nepretržite. Nemali by sa však robiť silou. Manipuláciu je potrebné najprv koordinovať s odborníkom, najmä ak sú prítomné patologické procesy pohybového aparátu. Vykoná diagnostiku a vyberie cvičenia, ktoré pomôžu situáciu napraviť. Nezávislými postupmi je možné chorobu značne zhoršiť a vyvolať nebezpečné následky.

Natiahnutie chrbtice na zariadeniach rôznych značiek

Určenie trakcie k pacientovi znamená, že sa podrobí rozťahovaniu chrbtice na zariadení podľa svojej vlastnej hmotnosti, hmotnosti alebo určitého nárazu. Táto metóda sa používa na liečenie rôznych stavov chrbta. Vďaka trakcii sa stavce vrátia na miesto, ktoré by mali obsadiť, a svalové kŕče sa odstránia.

Aká je podstata hardvérovej trakcie chrbtice?

Tento postup zmierňuje nepohodlie v chrbte a zabraňuje dynamike deformácie. V dôsledku nárazu sa chrbtový stĺp narovnáva, stavce sa stávajú na svojom pôvodnom mieste.

Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, vykonáva sa hardvérová ťažba chrbtice s následným zaťažením. Pri negramotnom zákroku sa môžu vyskytnúť rôzne komplikácie, preto sa vykonáva pod dohľadom lekára.

Indikácie a kontraindikácie

Natiahnite chrbticu podľa prísnych pokynov:

 • prítomnosť poškodenia tohto orgánu alebo posttraumatická bolesť;
 • zakrivenie chrbtice: kyfóza, lordóza, skolióza;
 • radiálny syndróm vznikajúci kompresiou miechových nervov;
 • osteochondrosis;
 • radiculitis.

Trakcia chrbtice by mala byť sprevádzaná neustálym sledovaním jej stavu pomocou fluoroskopie alebo MRI, pretože aktívne napínanie vedie k mikrotraume v tkanivách diskov, ktoré ich navzájom oddeľujú. Existuje riziko ich zvýšenia, ktoré môže v konečnom dôsledku spôsobiť deformáciu vláknitého prstenca a prietrže.

Existuje riziko pre týchto pacientov:

 • prekročili líniu pol storočia;
 • závažné zranenia;
 • podstúpi rehabilitačné obdobie po chirurgickom zákroku na chrbte;
 • s osteochondrózou.

Preto by sa pacient nemal sám rozhodnúť, že potrebuje úsek chrbtice bez toho, aby sa poradil s lekárom.

Hardvérová trakcia chrbtice sa nevykonáva za nasledujúcich podmienok:

 • nosenie dieťaťa (viac ako 12 týždňov);
 • prítomnosť novotvarov na akomkoľvek oddelení;
 • periodické krvácanie;
 • tuberkulózna spondylitída;
 • nadbytočná telesná hmotnosť 100 kg;
 • obličkové kamene;
 • medzistavcové prietrže a výčnelky;
 • zápal miechy a nervových vlákien;
 • nestabilita stavcov;
 • mentálne poruchy;
 • epilepsie;
 • osteoporóza;
 • zlá koagulácia krvi;
 • hnisavá dermatitída;
 • respiračné zlyhanie;
 • kŕčové žily;
 • exacerbácia chorôb chrbtice;
 • kardiovaskulárne patológie;
 • zlomeniny chrbtice;
 • mastopatia;
 • vibračné ochorenie;
 • pacient nad 60 rokov.
na obsah ↑

efektívnosť

Pomocou natiahnutia chrbtice sa poskytuje:

 • zlepšenie krvného zásobovania v cievach zásobujúcich chrbticu;
 • zväčšenie medziobratlovej vzdialenosti, znížené v dôsledku zranenia alebo choroby;
 • zlepšené držanie tela v dôsledku osadenia chrbtice do normálnej polohy;
 • zlepšením metabolizmu a prietoku krvi odstraňovanie opuchov a obnovenie stavcov;
 • zastavenie deštrukcie štruktúry disku počas eliminácie nadmerného tlaku v kosti.

Podľa pacientov vám táto metóda umožňuje zbaviť sa mnohých problémov s chrbticou alebo zmierňuje ich prejavy menej bolestivými a zriedkavými. Niektorí ľudia poukazujú na to, že táto metóda je nákladná a nie vždy účinná. Iní hovoria, že bolesť sa vracia, ak po zákroku vedie rovnaký životný štýl.

Trakčné prístroje na chrbticu

Rozlišuje sa napínanie pod vodou a za sucha. Zariadenia sú stacionárne a prenosné. Pri ich používaní sa svaly v dôsledku vibrácií posilňujú a bolesť sa pri zahrievaní eliminuje.

Ormed

Takéto zariadenia sa vyrábajú v Rusku v Ufa. Keď prístroj Ormed natiahne chrbticu, pacient súčasne dostane:

 • korekcia vibrácií stavcov;
 • napínanie stĺpikov;
 • vykurovanie;
 • vibračná masáž v oblasti blízko chrbtice.

V dôsledku používania zariadenia sa tlak na disku zníži, vzdialenosť medzi diskami sa zvýši.

Vykonávajú sa vo forme stola, gauča, funkčného lôžka, na ktorom leží pacient na najlepšej svalovej relaxácii.

Trakcia chrbtice na prístroji Ormed sa vykonáva s rôznymi modifikáciami:

 1. Prevencia Ormed. Pohovka, v ktorej je zdvíhanie obidvoch koncov s umiestnenou podložkou nôh nastavená tak, aby sa zabránilo sklzu pacienta. Rozťahovanie sa vykonáva kvôli vlastnej hmotnosti. Na roztiahnutie driekovej a krčnej oblasti sú slučky, ktoré sa líšia priemerom a veľkosťou. 2 valčeky sa pohybujú po chrbtici, chrbát sa uvoľňuje vďaka zahrievaniu (50 °). Používa sa iba na profylaxiu..
 2. Ormed Traction. Jeho použitie zahŕňa počítačovú trakciu chrbtice podľa algoritmu naprogramovanej akcie. Tu sa používa trojzložkové trakčné lôžko. V hlavovej časti pre správne nastavenie krku je pružina. Všetky časti sú nastaviteľné z rôznych uhlov, aby pacientovi umožnili pohodlnú polohu. Zaťaženie slučky je merané a nepretržité kvôli ich vybaveniu elektromotormi. Účinok rozptylu tepla a otepľovania sa dosahuje pomocou infračervených lámp. Pri natiahnutí tohto zariadenia by sa pacient nemal hýbať, pretože je možné zvýšiť zovretý nerv.
 3. Ormed Professional. V ňom je kontrola vykonávaná počítačom, ktorý zaisťuje presnosť manipulácií. Trakčné limity boli zavedené pre jednotlivé oddelenia. Vykurovanie, strečing a masáž sú podávané. Postupy sa vykonávajú komplexne. Po stranách sú umiestnené popruhy, ktoré umožňujú zmeniť smer trakcie na opačný, aby sa znížilo riziko poškodenia chrbtice..
 4. Ormedová voda. Kombinuje možnosti Ormed Professional a skupiny. Použite, keď nie je možné vykonať suché kreslenie. Obsahuje hydromasážne dýzy. Mikropočítač je zabudovaný, ovládaný z displeja alebo diaľkového ovládača, v ktorom sa zadávajú podmienky teploty vody. Ťažná sila je nastavená premenná alebo konštantná. Gauč je umiestnený v uhle potrebnom na napínanie rôznych oddelení.
 5. Aquatraction je moderný model, ktorého prácu by mali vykonávať iba vysokokvalifikovaní odborníci. Kontrolu vykonáva počítač, ktorý vyberá zaťažovaciu silu podľa 10 predchádzajúcich postupov uložených v pamäti. Otvory sú umiestnené na boku, vďaka čomu sa vykonáva hydromasáž. Je možné nainštalovať dýzy na prívod teplého vzduchu. Chromoterapia sa vykonáva - telo je osvetlené farebnými LED diódami. Filtre sú umiestnené v hlave, cez ktorú vstupuje ionizovaný vzduch. Predstavuje vaňu so skloneným dizajnom. Používa sa pevná fixácia, vďaka ktorej sú hrudník a hlava umiestnené nad hladinou vody.
na obsah ↑

Základom týchto zariadení je myšlienka pseudo-vákua a pseudo-nulovej gravitácie.

 • miestne účinky bez poškodenia chrbtice;
 • pozitívny výsledok podľa amerických vedcov sa dosiahne v 86% prípadov s absenciou bolesti chrbta po dobu 3 až 5 rokov;
 • telo pacienta je udržiavané v uvoľnenom stave, keď je chrbtica vytiahnutá na prístroji DRX, čo umožňuje účinnú liečbu vytvorením normálneho svalového korzetu, pôsobením hlbokých svalov, posilňovaním väzov a kĺbov, zmierňovaním kŕčov.

Pacient je upevnený pomocou popruhov v dolnej časti chrbta a na hrudi v stojacej polohe, po ktorej je zariadenie premiestnené do horizontálnej roviny. Pod kolená, spodné chrbát a vankúše do hlavy. V závislosti od hmotnosti a vystupovania prietrže je nastavený uhol sklonu.

Podľa recenzií pacientov je niekedy po niekoľkých reláciách zaznamenaná bolesť. Sú však spojené najmä s neprofesionálnymi činnosťami zdravotníckych pracovníkov.

Sacrus

Táto jednotka má nasledujúce výhody:

 • Používa sa na roztiahnutie chrbtice s hlbokým nárazom v akejkoľvek polohe;
 • multifunkčnosť;
 • pohodlie a ľahké použitie - môžete si vziať so sebou.

Zariadenie má účinok vďaka implementácii spúšťacích zón, žiarenia, neodymových magnetov. Používa sa na lumbosakrálny, krčný alebo týlny. Napájanie z batérie, nabíjané cez USB. Maximálny efekt sa dosiahne po ukončení celého kurzu (10 - 15 relácií).

Čo si vybrať?

Ak pacient potrebuje vykonávať cvičenia, ktoré nemôže robiť na súši, vyberte zariadenie na natiahnutie chrbtice pod vodu. Z hľadiska možnosti domáceho použitia je lepšie zvoliť zariadenie Sacrus. V prípade medzizubných kýiel je lepšie použiť DRX, ktorý vytvára pseudo-vákuum a pseudo-beztiaže a bol vyvinutý odborníkmi NASA, má prispôsobiteľné parametre pre individuálneho pacienta.

Pri výbere zo zariadení Ormed je potrebné vychádzať z toho, na akej úrovni odborníci pracujú na klinike. Pohon vody je šetrnejšou možnosťou ako suchá.

Ako často môžem robiť?

Frekvencia napínania chrbtice závisí od toho, ako telo pacienta reaguje na postup. Ak sa nepozoruje pozitívna dynamika, je lepšie ju odmietnuť..

Po zákroku

Nie je možné uniesť hmotnosť, vykonávať náhle pohyby, čo môže spôsobiť komplikácie. Po relácii pacienta, aby sa predišlo komplikáciám, sa oddelenie dodáva na oddelenie. Do 1 - 2 hodín musíte zaistiť úplný pokoj, po ktorom lekári fixujú miechu pomocou ortézy.

náklady

 • klinický stav;
 • použité zariadenie;
 • metóda kreslenia.

Pri podvodnom postupe sa pohybuje od 700 do 2 500 rubľov. za reláciu suchou metódou - od 500 do 2 000 rubľov.

záver

Chrbtová trakcia sa začala používať relatívne nedávno. Sú jeho priaznivci aj odporcovia, ktorí tvrdia, že použitie tejto techniky môže len poškodiť zdravie. Recenzia lekárov a klientov však naznačuje, že kvalifikovaným prístupom je možné dlhodobo liečiť bolesť chrbtice..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

S výstupkom chrbtice sa ľudia snažia obmedziť pohyblivosť. Ale to je zle. Pohybová a cvičebná terapia (vrátane protrúznych cvičení) - súčasť liečby chorôb chrbta.Mnoho ľudí s nízkou bolesťou chrbta sa snaží obmedziť mobilitu: viac sedieť a ľahnúť si, menej často chodiť von.
Bolesť v chrbte - znamenie chorôb chrbtice alebo zápalu nervových zakončení a svalov nachádzajúcich sa vedľa nej.Bolestivé pocity sa prejavujú individuálne: niektorí pacienti pociťujú mierne brnenie, iní trpia necitlivosťou v končatinách a iní sa vôbec nemôžu hýbať.
Počet diagnostikovaných prípadov fibroidov maternice je 12–25% z celkového počtu gynekologických ochorení. Nesprávna štatistika stavia túto patológiu na popredné miesto medzi chorobami ženských reprodukčných orgánov.