loader

Hlavná

Hlava

Zdravotná prax

Jedno z najlepších súkromných centier na Ukrajine

Poskytovanie kvalitnej lekárskej starostlivosti pacientom:

 • s neurologickými chorobami
 • s reumatologickými chorobami
 • s vaskulárnymi chorobami
 • s chorobami vnútorných orgánov

Liečba pohybového aparátu:

 • po neurochirurgických operáciách
 • po operácii kĺbov
 • vývoj končatín po úrazoch a zlomeninách
 • po odstránení medzistavcovej prietrže

Vyberte si čas, ktorý vám vyhovuje

Naplánujte si stretnutie so svojím lekárom telefonicky alebo e-mailom.

Získajte konzultáciu

Získajte komplexné informácie o svojej chorobe od vedúceho špecialistu našej kliniky

Individuálny prístup k liečbe

Procedúry sú predpísané lekárom pomocou moderného fyzioterapeutického vybavenia podľa individuálneho programu, pričom sa prihliada na všetky vlastnosti vášho tela a priebeh choroby

Liečebné metódy

Pracujeme v 20 rôznych smeroch. Náš pacient môže dostávať podrobné informácie o MRI a CT, PET CT, MRA v rôznych oblastiach liečby.

Pilyuko Vyacheslav Vitalievich

Úspešnosť inovatívnych lekárskych technológií s metódami alternatívnej medicíny som dokázal spojiť do jedného dokonalého fyzioterapeutického komplexu na prevenciu, nechirurgickú liečbu a rehabilitáciu pacientov s patológiou muskuloskeletálneho systému: liečenie osteochondrózy, liečby osteoartrózy, liečby skoliózy, liečby artrózy a ochorení kĺbov rôznych etiológií. (reumatoidná, dnavá, traumatická genéza)

Prínosy liečby

moderný
zariadenie

Výkonný arzenál moderných fyzioterapeutických prístrojov je zoskupený na základe kliniky, umožňuje vám rýchlo a efektívne liečiť širokú škálu chorôb v akútnom období, ako aj vykonávať rehabilitačné a preventívne opatrenia

kvalifikovaný
Pomoc

Lekári našej kliniky poskytujú každému pacientovi kvalitnú konzultačnú a diagnostickú pomoc.

Nový
metódy

Vlastný vývoj týkajúci sa kombinácie fyzioterapeutických metód liečby s metódami reflexológie, SE a terapeutickej gymnastiky

praktický
ubytovanie

Umiestnenie diagnostického oddelenia, oddelenia fyzioterapeutických procedúr, telocvične v jednej budove je pre našich pacientov veľkým pohodlím.

Užitočné informácie

Terapeutické cvičenia pre medzistavcové prietrže

Gymnastika na choroby kĺbov

O liečbe
medziobratlová kýla

Konzervatívna liečba medzistavcových prietrží (liečba bez chirurgického zákroku) je hlavnou oblasťou lekárskej činnosti tímu Medical Practice Health. Hlavnú úlohu vo vývoji liečebných metód patrí vedúci lekár a zakladateľ Medpraktika Zdorovya, lekárka reflexologičky najvyššej kategórie Pilyuko Vyacheslav Vitalievich. Aké sú hlavné kroky pri liečbe herniovaných diskov? Prvým stupňom je konzultácia s neurológom o diferenciácii, výber metódy neuroimagingu (CT s kontrastom alebo bez kontrastu; MRI.), Určenie typu priebehu a závažnosti radikulopatie. Po neurologickom vyšetrení sa zostaví plán liečby pacienta, ktorého cieľom je rýchle odstránenie bolesti, zápalu, napätia svalov a obnovenie citlivých a motorických porúch. Druhou fázou je účinok priamo na disk, medzistavcovú prietrž a okolité tkanivá Vzhľadom na to, že venózna kongescia, perifokálny edém, lymfhostáza, lokálne narušenie dýchania tkanív, hypoxia a acidóza sú neoddeliteľnou súčasťou zápalu, je potrebné použiť metódy miestneho ovplyvnenia. základ pre použitie fyzioterapie a reflexológie. 20 rokov skúseností s úspešnou liečbou medzistavcových hernií pomocou fyzioterapeutických metód! Klinika predstavuje silný arzenál moderných fyzioterapeutických techník, ktorých šikovná a kompetentná kombinácia vám umožňuje ovplyvniť všetky časti zápalového procesu, skracuje dobu liečby a sprevádza obnovenie funkcií. Existujú jasné indikácie a kontraindikácie k použitiu fyzioterapie. a reflexológia, ktorá má individuálny charakter. Podrobné informácie o liečebných metódach sú uvedené v časti „Liečba chorôb nervového systému pomocou reflexoterapie“. Treťou etapou je lekárska gymnastika, postizometrická relaxácia, nácvik správnych motorických stereotypov, chvíle adaptácie chrbtice na každodenný stres. Mnohoročné skúsenosti nám umožnili zoskupiť liečebné cvičenia do jedného komplexu: Pilyuyko V. AT. patent „Podobne gymnastika pri chorobách chrbtice“ Autorské osvedčenie č. 28437 Ukrajina 16.04.2009 s. Po liečbe dostane každý pacient individuálne odporúčania, disk s cvičebnou terapiou. Kvôli pohodliu ďalšej komunikácie na našich stránkach existuje „Konzultácia“.

Naše kontakty

Ukrajina, Khmelnitsky, st. Kamenetskaya, 63

Budeme vás kontaktovať

telefonicky alebo e-mailom čoskoro

Urobte si krátky test na určenie svojej bolesti sami

Gymnastika Pilyuiko pre chrbticu

Terapeutické cvičenia na kýlu bedrovej chrbtice

Základ liečby kýly bedrovej chrbtice, na rozdiel od liečby medzistavcovej prietrže krčnej chrbtice, lekári zvažujú vykonať cvičenia na napnutie a posilnenie svalového systému. Silné svaly uľahčujú fungovanie chrbtice, znižujú tlak na ňu. Vďaka výkonu špeciálnej gymnastiky sa zlepšuje výživa tkanív, a tým aj stav medzistavcových platničiek..

V takýchto komplexoch sa používajú:

 • cvičenie v póze na chrbte;
 • zákruty;
 • svahy
 • zariadenia, ktoré uľahčujú zaťaženie chrbtice.

Najslávnejšie sú metódy:

 • Bubnovsky
 • Dikul
 • Pilyuiko
 • Tibetských mníchov

Princípy pohybovej terapie prietrzi pri lumbálnej chrbtici

 1. Gymnastika sa začína vykonávať iba v neprítomnosti akútnej bolesti.
 2. Cvičte pomaly a plynulo..
 3. Zaťaženia sa hromadia postupne.
 4. Skákadlá sú kontraindikované..
 5. Vyžaduje sa denné cvičenie.
 6. Gymnastika sa má podávať od pol do 1 hodiny denne.
 7. Vyžaduje sa pitný režim - smäd by sa nemal cítiť.
 8. Musíte sa pokúsiť urobiť cvičenia správne..
 9. Keď sa vyskytne silná bolesť, gymnastika sa zastaví.
 10. Odporúča sa vybrať si súbor cvičení, po obdržaní odporúčaní odborníka.
 11. Musíte sa naladiť tak, aby ste dosiahli dobrý výsledok, a každý deň k nemu pristupovať.

Dôležité! Liečba medzistavcovej prietrže pomocou gymnastických komplexov sa dá vykonávať samostatne, ale vedenie skúseného inštruktora je vítané. Triedy v skupine môžu zosilniť účinok liečby.

Kontraindikácie pri liečbe gymnastiky bedrovej kýly chrbtice

Dôležité! Na cvičenie s herniou bedrovej chrbtice stačí naučiť sa pokyny odborníka na cvičebnú terapiu, poraďte sa so svojím lekárom, ale cvičenia krčnej chrbtice by sa mali vždy robiť pod dohľadom odborníkov..

Cvičebná terapia pri liečbe medzistavcovej prietrže je kontraindikovaná:

 1. V období exacerbácie chorôb chrbtice.
 2. S exacerbáciou iných chronických ochorení.
 3. Ak počas cvičenia dôjde k akútnej bolesti.
 4. V prípade porúch kardiovaskulárneho systému.

Dôležité! Výsledok nabíjania bude zrejmý iba vtedy, ak sa vykonáva pravidelne dva až tri mesiace. Odporúča sa, aby sa setria bedrovej chrbtice trvalo používala a cvičila sa dvakrát až trikrát týždenne..

Bubnovsky cvičí kýlu bedrovej chrbtice

Bubnovského metóda alebo kinezoterapia (liečba pohybom) je založená na eliminácii fyzickej nečinnosti ako jednej z hlavných príčin stavovcových chorôb. Súčasťou gymnastiky Bubnovsky sú cvičenia s vysokou intenzitou.

Pôsobí na pohybový aparát:

a vnútorné orgány v okolí.

Priaznivý účinok Bubnovského techniky je vyjadrený v:

 1. Ošetrenie alebo zníženie bolesti.
 2. Posilnenie svalového korzetu.
 3. Zníženie zaťaženia medzistavcových platničiek.
 4. Znížte výčnelok prietrže.
 5. Posilnenie flexibility chrbtice.
 6. Redukcia soli.
 7. Zlepšenie práce vnútorných orgánov.

Dôležité! Pri správnom výbere záťaže sa pomocou takéhoto náboja posilní základ svalového korzetu: chrbtové a brušné svaly. Kompresia medzistavcového disku je tak znížená a je menej vystavená deštrukcii.

Cvičenia z komplexu Bubnovsky

Dôležité! Počet opakovaní je zvýšený na 20-25 krát.

Stoja na všetkých štyroch

 1. Zakrivenie chrbta. Chrbát sa jemne ohýba až na maximum, keď pomaly vydýchate, a potom pri inšpirácii klesá.
 2. Krútiť sa telom. Telo vystupuje v čo najväčšej miere. Dôraz je kladený na patelu a dlane. Bedrová oblasť zostáva plochá..
 1. Preťahovanie chrbtových svalov. Ruky sú ohnuté v lakťoch. Predná strana tela sa pri výdychu položí na podložku. Po vdýchnutí sa ramená natiahnu priamo a telo sa musí zdvihnúť. Na konci - spustenie do kalkanálnej časti chodidla pri vdýchnutí.
 1. Preťahovacie kroky. Z postoja na všetkých štyroch musíte prejsť na ľavú nohu a zároveň natiahnuť pravú chrbát. Vľavo ide vpred, striedajú sa kroky.

Východisková poloha - leží na chrbte

1. Stiahnutie brušných svalov brucha. Dlane sú navinuté za hlavou, nohy sú ohnuté v kolenách, hlava je pevne pritlačená k hrudníku. Na výdychu je potrebné spojiť lakte a kolená. Po návrate do pôvodnej polohy sa nadýchne.

2. Vytiahnite panvu. Panva vychádza z podstielky, ramená siahajú paralelne s telom. Pri vdýchnutí by mala byť panva znížená.

Dôležité! Bubnovsky okrem súboru cvičení pre bedrovú a krčnú chrbticu a metodiky cvičenia vynašiel simulátor, ktorý má veľa funkcií.

 1. Podporuje rýchle obnovenie motorickej aktivity po operácii.
 2. Viditeľne zvyšuje svalový tonus.
 3. Zlepšuje spoločnú mobilitu.

Dôležité! Gymnastika podľa Bubnovského metódy nie je ľahká. Pri jeho vykonávaní je potrebná vytrvalosť. Ak počas nejakého cvičenia nastane bolesť, musíte buď znížiť amplitúdu pohybov, alebo ju zastaviť.

LFK Dikul pri liečbe medzistavcovej prietrže

Dôležité! Dikul si sám otestoval svoj systém, keď utrpel zranenie miechy. Pomohla mu vyhnúť sa zdravotnému postihnutiu a vrátiť sa do plného života. Preto je tento komplex dôveryhodný.

Rozdiel medzi systémom Dikul spočíva v tom, že okrem myšlienky posilnenia svalov a chrbtice využíva aj princípy samoliečenia tela, ktoré sa používajú pri:

Z týchto typov cvičení Dikul zdôrazňuje najmä:

 1. Dychové cvičenia.
 2. Cvičenia kĺbovej sily.
 3. Silový tréning so zvýšeným zaťažením.

Dikulovu metódu je možné podmienečne rozdeliť do troch etáp:

 • 1. etapa: príprava pacienta na nadchádzajúce záťaže, s vypracovaním kĺbov a priľahlých väzov.
 • 2. fáza: triedy na obnovenie svalového tonusu.
 • 3. úroveň: samotný komplex.

Dôležité! Výsledok použitia metodiky Dikul sa zhoduje s priaznivými účinkami vyššie uvedenej Bubnovskej gymnastiky.

Cvičenia odporúčané Dikul

Dôležité! Cvičenia sa opakujú 10-15 krát.

 1. Postavte sa na všetky štyri a roztiahnite ramená od seba. Chrbát by mal byť rovný. Pohľad je nasmerovaný rovno. Pri výdychu boky klesajú, padajú na päty. Hlava sa opiera o ruky. Pri inšpirácii, jemne spočívajúcej na dlaniach, musíte postupovať vpred, ohýbať sa. V tomto prípade je panva na podlahe, hlava je zdvihnutá.
 2. Počiatočná poloha je rovnaká ako v prvom cvičení, iba kolená sú k sebe pritlačené. Panva klesá doprava, potom doľava. Pohyby sa robia na maximum. Kolená zostávajú v rovnakej polohe, dôraz sa kladie na ruky..
 3. Počiatočná póza opakuje tú predchádzajúcu. Bedrá sa silne ohýbajú, hlava ide s očami až k stropu. Počas výdychu sa hlava znižuje, chrbát sa ohýba.
 4. V ležiacej polohe na chrbte sa ramená rozkladajú rovnobežne s telom, nohy sa ohýbajú na kolenách. Kolená postupne klesajú striedavo doľava, potom doprava. V tomto prípade sú lopatky pritlačené k podlahe a neodtrhávajú sa od nej. Zadarmo dych.
 5. Póza je rovnaká. Ľavá päta sa hodí na pravé koleno a na výdych sa pravá noha pomaly zdvíha a padá. Nohy sa menia, cvičenie sa opakuje.

Dôležité! Aby ste si vybrali správnu metódu, musíte vykonať niekoľko štúdií, ako napríklad nukleárna magnetická rezonancia alebo počítačová tomografia.

Terapeutické cvičenia na kýlu chrbtice vyvinuté Pilyukom

Cvičenia Pilyuko sú kombinovaným gymnastickým komplexom. Je založený na lekciách získaných z fyzioterapie a fyzioterapie.

Tri hlavné podporné body kombinovanej techniky:

 1. Eliminácia zápalových procesov a bolesti.
 2. Redukcia prietrže.
 3. Zníženie poškodenia nervových zakončení.

Hlavné cvičenia, ktoré ponúka Pilyuko, sa uskutočňujú na chrbte.

Dôležité! Cvičenia sa vykonávajú 10-15 krát.

1. Nohy sú roztiahnuté, ruky sú zdvihnuté. Paralelne sa predlžujú ponožky a ramená. Póza je pevná na jednu minútu. Potom sa zmení poloha chodidiel: päty sa roztiahnu a ponožky sa zdvihnú.

2. Ruky sú pred vami natiahnuté. V tom čase, keď sa nadýchnete, musíte vstať, natiahnuť ruky ešte viac. Nohy zostupujú nadol, ale ruky aj nohy sú zdvihnuté nad podlahu.

3. Uskutočňuje sa takmer rovnakým spôsobom ako predchádzajúce cvičenie, ale s ramenami natiahnutými po stranách a značne predĺženými.

4. Nohy musia byť ohnuté na kolená, panva ide doprava, potom doľava, hlava sa otočí doprava. Držte v tejto polohe asi šesťdesiat sekúnd. Počas každého výdychu by sa chrbát mal uvoľňovať na maximum. Potom sa pohyby opakujú opačným smerom..

Päť tibetských cvičení

 • Tento komplex používali mnísi z Tibetu už od staroveku. Použitie tejto techniky je pomerne ťažké. Koniec koncov, súvisí so životným štýlom v kláštore, s niektorými rituálmi, ktoré podľa Tibetu pomáhajú regulovať energetické toky.
 • Pri západnom výklade, ktorý vychádza zo štyridsiatych rokov dvadsiateho storočia, sa väčšia pozornosť nevenuje jeho duchovnej stránke, ale fyzickej. Navrhovaný komplex sa preto v porovnaní s pôvodným zjednodušuje, a preto je v každodennom živote dostupnejší.
 • Cvičenie v tibetskej oblasti je zamerané nielen na posilnenie miechových svalov a zlepšenie práce chrbtovej sekcie prietržmi, ale aj na zlepšenie ľudského tela ako celku. Gymnastika sa vykonáva v priestrannej miestnosti, dobre vetraná, ale nie chladná..

Cvičenia mníchov

1. Postavte sa do stredu miestnosti a roztiahnite ruky do strán v pravom uhle k telu. Ľavá dlaň smeruje nahor a pravá smerom nadol. Ďalej musíte urobiť rotáciu okolo svojej osi zľava doprava. Rotácia sa vykonáva pomaly, hladko a v jednom rytme. Začiatočníci robia dve až tri zákruty. V budúcnosti sa počet otáčok zníži na 5-6.

Dôležité! Ak sa počas tohto cvičenia hlava začne cítiť závraty alebo je silná únava, musíte si na chvíľu sadnúť a odpočívať. Počet opakovaní sa vyberá jednotlivo, ale nesmie byť väčší ako 12.

2. Ľahnite si na podložku, natiahnite ruky pozdĺž tela a dlane proti zemi. Posuňte bradu k hrudníku, zdvihnite nohy v pravom uhle k podlahe. Nohy by mali byť pevne pritlačené k sebe a napnuté ako šnúra. Vykonajte trikrát až päťkrát.

3. Postavte sa na kolená, umiestnite ich cez šírku panvy a boky uveďte do zvislej polohy. Dlane sú pripevnené k bokom vzadu, hlava je naklonená dopredu. Potom musíte bradu pevne pritlačiť k hrudníku. Ďalej sa vykonávajú pohyby tela, ktoré pripomínajú hadie plazenie, to znamená, že musíte striedať pohybom hlavy alebo hrude. Chrbtica by mala byť zakrivená. Vykonajte päťkrát až šesťkrát.

4. Sedieť na koberci, narovnať nohy a zamerať sa na ruky umiestnené pozdĺž podlahy. Potom musíte pritlačiť bradu k hrudníku a ohýbať telo nahor, až kým nebude v polohe rovnobežnej s podlahou. V dôsledku toho by sa telo malo podobať stolu, v ktorom sú ramená a nohy nohy a telo je doskou. Urobte to päťkrát.

5. Póza: dôraz na klamstvo s prehnutím. Hlava by mala byť odhodená dozadu a nedotýkajte sa koberca umývadlom a kolenami. Potom sa ohne - hlava sa priblíži k hrudníku a panva sa zdvihne čo najviac. Potom - návrat do východiskovej polohy. Opakujte päťkrát.

Dôležité! Pri cvičení by sa mala venovať veľká pozornosť rytmu a hĺbke dýchania. Najprv sa uskutoční pravidelný výdych, v strede (keď je telo zložené) sa zhlboka nadýchne, keď sa zaujme počiatočná poloha, pravidelný výdych.

Všetky uvažované gymnastické komplexy sa používajú po operácii na odstránenie stavcovej kýly, ako aj v období remisie. Umožňujú rýchlo obnoviť funkciu chrbtice a znížiť pravdepodobnosť relapsu. Veľkú pozornosť treba venovať aj životnému štýlu, ktorý vyžaduje starostlivý prístup k chrbtici, najmä k jej krčnému regiónu..

Gymnastika Pilyuiko pre chrbticu

Dlhé roky neúspešne zápasil s bolesťou kĺbov.?

Vedúci ústavu: „Budete sa diviť, aké ľahké je vyliečiť kĺby tým, že beriete drogu za 147 rubľov každý deň.

Áno, neurobíte, že vám bola diagnostikovaná taká porucha chrbtice, potom pravdepodobne budete obliekať liek v súlade s Bubnovského gymnastikou. S jedným z nich sa dá všetko robiť len so sebou samým, ostatní v bielych plášťoch sa nemôžu strihať s ostatnými. Na ceste života nás chráni veľa iatrogenicity. Choroby môžu premôcť akúkoľvek časť gornitózy a dokonca aj takú životne dôležitú pomocnú časť ako je chrbtica. Kauzalgia v rotácii môže byť spôsobená rôznymi chorobami, ale medziobratlový kýl je z nich najnebezpečnejší - výhřez jadra buničiny z medzistavcovej platne. Bolesť spôsobená týmto ochorením vás nielen chráni pred bežnými činnosťami - chôdzou, behom, ale aj trasením a dokonca ľahnutím..

O metóde Sergeja Bubnovského

Gymnastika (jedna z najuznávanejších športov a telesnej výchovy) lekára Sergei Bubnovského sa usadzuje v skrytých rezervách ľudského tela. On a jeho sláčiková taška a kurva začali nové nájdené alternatívne spôsoby liečby na lekárskych oddeleniach, ako sú neurológia a ortopédia.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Artrade. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

To vám umožní získať presné čísla o tom, ktorá časť chrbtice je lokalizovaná smútok, je to príčina medziobratlového kýlu alebo sú to jednoduché odchýlky. Novovytvorená medicína v odbore medicíny získala meno kinezoterapia. Podľa tejto techniky sa nevykonáva len liečenie mnohých oddelení (oddelenie je taxonomické hodnosti v botanike, mycetológii a bakteriológii, v blízkosti zoológie je oddelenie stratigrafické, objem systému dcérskej spoločnosti je mapovanie objemu ruskej televíznej seriály), ale aj jej diagnostika.

Tento súbor cvičení zahŕňa výcvik, ktorý vyberajú anatómovia na základe charakteristík priebehu choroby - jej načasovanie, kvalifikácia ontogenézy, exacerbačné cykly a ďalšie príznaky. Po overení sa pre každého pacienta vypracuje individuálny program..

Komplex vyvinutý spoločnosťou Bubnovsky pomáha zmierniť bolesť (jedná sa o fyzické alebo emocionálne utrpenie, neznesiteľné alebo nepríjemné pocity) akéhokoľvek spinálneho prieskumu (nesúci prvok kostry stavovcov (vrátane kostry človeka)) (nesúci prvok kostry stavovcov (vrátane kostry) osoba)). Vykonávanie cvičení (školenie (angl. Tréning z vlaku „vzdelávať, vzdelávať“) - dešifrovanie aktívneho školenia zameraného na rozvíjanie vedomostí, zručností a sociálnych postojov) sa uskutočňuje ambulantne a pod kontrolou majiteľa, ktorý monitoruje správnosť ich správania., Rôzne povolania navyše zhoršujú fungovanie mentálnych orgánov a normalizujú vnútorný vývoj..

Liečba (proces, ktorého cieľom je zmierniť, zmierniť alebo odstrániť príznaky a prejavy konkrétneho ochorenia alebo zranenia, patologického stavu alebo iného narušenia života), medzistavcové reprodukčné orgány

Príjem je život.

Aj pri výskyte takého vážneho ochorenia, ako je kýl hrebeňov, už nie je čo robiť, aby sa pohyboval ďalej. Bolo takmer nemožné, aby každá choroba zostavila súbor cvičení (školenie (angl. Tréning z vlaku „viesť, zlepšovať“) - aktívna metóda učenia zameraná na rozvoj metapoznávania, zručnosti a zručností, ako aj sociálne postoje), ktoré pomôžu dokončiť smútok a normalizovať činnosť ľudského tela. Hlavná vec je urobiť to rozumne. S týmto tvrdením bude súhlasiť celý kruh..

Tajomstvo úspechu takejto fyzioterapie (proces, ktorého cieľom je zmierniť, odstrániť alebo preosiať Ant, aby prilákal príznaky a prejavy choroby alebo zranenia, patologického pôvodcu alebo iného narušenia životnej činnosti) je, že hemodynamika v poškodených vetvách chrbta je racionalizovaná aktívnym pôsobením ( ) - vnútorná uhlová hybnosť elementárnych častíc, ktorá má kvantovú povahu a nesúvisí s pohybom častice ako celku), je posilnený svalový rámec, je opravený stav kontaktu stavcov.

Ale to stojí za to liečiť medzistavcové prietrže na základe subjektívnych charakteristík ľudského tela, lokalizácie choroby, lekár by mal mať individuálnu vášeň pre cvičenie. Nezávislým prístupom môžu vzniknúť významné následky.

kontraindikácie

Preto je potrebné sprevádzať cvičenia, keď pacient už viac nekontroluje silné mastodónium v ​​rotácii. Jemné a postupné zvyšovanie tempa vykonávania, zabránenie vzdorným pohybom. Prestaňte vykonávať cvičenia (školenie (angl. Tréning z vlaku „vlak, vzdelávať“) - aktívna metóda učenia zameraná na rozvoj vedomostí, zručností a sociálnych postojov), ak sa bolesť vrátila. Pokiaľ ide o najčastejšie vidieť, vyvinula sa veľká časť práce na liečbe tohto ochorenia. Gymnastika, ktorú vyvinula mastif Bubnovsky (toponymické meno, ako aj toponym), je ohromne účinná pri hernii bedrovej chrbtice (oddelenie - taxonomická hodnosť v botanike, mykológia a bakteriológia, podobne ako v zoologickom oddelení - stratigrafická jednotka, súčasť systému ministerstiev - ruské televízne seriály). Oddelenie - štrukturálne) chrbtice. Ale nemôžete ich niesť zľahka.

Pri dodržaní týchto jednoduchých pravidiel bude aerobik podľa Bubnovského schopný odstrániť nefralgiu v chrbte, bedrovej chrbtici (nosný prvok kostry stavovcov (vrátane ľudskej kostry)). Takéto cvikanie cvikov zahŕňa množstvo povolaní, ktoré sa zameriavajú na potlačenie bolesti, odstránenie príčin nefralgie z ruky do ruky a obrannú stavbu chrbtice po obnovení..

Príklady úľavy od bolesti

Je možné vykonať ich až po odstránení silnej bolesti, nedovoľte, aby ste poskytli možnosť exacerbácie prietrže lumbálnej dcérskej spoločnosti. Takéto telesné cvičenie sa skladá z nasledujúcich cvičení: Súbor cvičení, ktoré odstraňujú lesklosť pomocou kýlu chrbtice, by sa mal vykonávať iba na odporúčanie odborníka..

Relaxačné cvičenie pre rotáciu: východisková pozícia - stojaci na všetkých štyroch, uvoľnite chrbát. V žiadnom prípade ho nenatierajte..

Ohýbacia gymnastika. Bez zmeny počiatočnej polohy od prvého diela vykonajte priehyb v chrbte () - vlastnú uhlovú hybnosť elementárnych častíc, ktorá má kvantovú povahu a nesúvisí s pohybom častice ako celku) pri inšpirácii a keď vydýchate, urobte opačný pohyb - ohnite. Opakujte vtip 15-20 krát.

Potom začnite postupne meniť polohu nôh a paží a vykonajte neprerušený krok. Z tej istej primárnej polohy si sadnite na nohu nekvalitnej kvality a stiahnite tú pravú späť, do akej miery to pocity umožňujú. Vykonajte maximálne 20 pa. Pešia gymnastika. Odcudzenú ruku pošlite dopredu.

Vrtanie aerobiku. Položte dlane na ruky a kolená na podlahu. Bez toho, aby ste zreformovali svoje postavenie a neohýbali sa v bedrovej pridruženej organizácii, natiahnite sa v budúcnosti tak, ako to umožňujú pocity vo vašom tele..

Kompletné nie viac ako 6-7 sád. Z tej istej východiskovej polohy ohnite ruky na lakte a vydýchnite a uvoľnite svoje srdce k zemi. Strečingová gymnastika. Nadýchnite sa a znova vydýchnite, obráťte akciu a pokračujte v pohybe, sedí na svojich pätách bokmi.

Najprv musíte byť šokovaní, ak máte pocit pálenia v oblasti puseni. Pritlačte si bradu k prsníku a po chvíli sa pokúste odtrhnúť lopatky lopatky z podlahy a dotknite sa kolien ohnutých v lakťoch. Vodorovne na podlahu položte ruky za hlavu, ohnite nohy v stĺpcoch brahm. Brucho von.

Obsah na vykonávanie všetkých pohybov hladko a bez náhlych pohybov (predtým Movement) a je najlepšie klamať celý komplex pod dohľadom lekára. Reprodukované príklady dobre spolupracujú pri zmierňovaní bolesti v lumbosakrálnom regióne (oddelenie - taxonomická hodnosť v botanike, mykológii a bakteriológii, podobná odroda v zoologickom oddelení - stratigrafická jednotka, súčasť systému „oddelenie“ - oddelenie Rasseyského televízneho seriálu - štrukturálna) chrbtice kýly..

Bubnovský simulátor (toponymický pôvod, ako aj toponym)

Bubnovsky vyvinul nielen liečbu prostredníctvom vykonávania gymnastických cvičení, ale vytvoril aj nekonvenčný simulátor. Takýto lekársky prístroj vám umožňuje používať hlboké svaly na chrbte, zvyšuje aktivitu hlbokých kĺbov.

Cvičenia sa vyvíjajú tiež netradične pre každého pacienta. Cvičenie na takomto zariadení pomáha pri bolestivých pocitoch, svalových kŕčoch. Je vhodné naraziť na hodnoverný simulátor so súhlasom špecialistu.

Takáto gymnastika (jedna z najpopulárnejších športov a telesnej výchovy) v simulátore vám umožňuje liečiť mnoho chrbtíc chrbtice vrátane kýlu bedrovej kosti. Okrem toho je užitočné v pooperačnom období zvýšiť svalový tonus a prispôsobiť rotáciu svalového korzetu.

Dodatočné cvičenia

Zrýchlenie liečby (proces, ktorého cieľom je zmierniť, odstrániť alebo odstrániť príznaky a prejavy choroby alebo zranenia, patologického stavu alebo iného narušenia života), mnoho ďalších opatrení pomôže lumbosakrálnej chrbtici, napríklad:

Spoločná gymnastika. Zlepšuje koordináciu, zhoršuje mobilitu a flexibilitu stavcov..

brúsenie Priaznivý účinok vykonávania masážnych obradov pri liečbe chorôb chrbta sa preukázal viackrát.

Takéto udalosti vám umožňujú zmierniť bolesť v rotácii a vyvinúť mravec, ktorý pokazí krvný obeh. Cryoprocedures.

Zbytočné zaobchádzanie podľa Bubnovského sa ukázalo stokrát. Súčasne táto metóda fyzioterapie nemá prakticky žiadne kontraindikácie, nespôsobuje alergické názory, pretože nepoužívajú lieky. Pre mnohých ľudí sa to stalo nereálnym spasením, ktoré pomohlo zbaviť sa syndrómu bolesti v tom čase kýlom a vrátiť sa do normálneho života. Nezabúdame však prednostne na to, že pred vyučovaním podľa Bubnovského metódy (toponymický rod, ako aj toponym) by ste sa mali poradiť so zubným lekárom..

fyzioterapia

Jóga je starodávna technika, ktorej základom je systém cvičení, ktoré uvoľňujú telo, učia sa ovládať svoje emócie a telo ako celok. Kurzy jogy poskytujú rovnováhu medzi všetkými fyziologickými procesmi v tele. Človek, ktorý sa pravidelne riadi týmto učením, cíti nárast sily, zdravia, dokáže sa chrániť pred stresom a nervovým vyčerpaním, zvýšiť imunitu a dokonca zlepšiť pamäť.

Inštruktori jogy na Zdravotnej klinike tvoria pre každého pacienta individuálny súbor cvikov - postojov - ásan, ktoré nie sú len cvičebnými cvičeniami, ale aj stojanmi - vedecky modelovanými postaveniami tela. Polohy cvičenia-ásany zlepšujú energetickú rovnováhu, reorganizujú a obnovujú nervovosvalový systém tela, čo vedie k fyziologickej harmónii. A fyziologická, psychologická harmónia a absencia bolesti - to je naše zdravie! Vyhoďte bolesť bez liekov! Nahraďte lieky jogou, masážami a inými prostriedkami, ktoré pomôžu chrániť zdravie, mladosť a radosť zo života. „Z radosti prišli všetky bytosti, žijú v radosti a vracajú sa k radosti“ - starodávna indická múdrosť.
Vývoj individuálneho súboru cvičení s využitím prvkov jogy, kalietiky a techniky Pilates pre každého klienta vykonávajú skúsení odborníci z Kliniky zdravia. V „Health Restoration Centre“ v špeciálne vybavenej miestnosti vám pomôžu zvládnuť techniku ​​jogy, kaligrafie a cvičení Pilates..

Jóga proti artritíde.

U niektorých pacientov osteoartróza spôsobuje silnú bolesť kĺbov, najčastejšie v kolene. Lekári predpisujú lieky proti bolesti, ale niekedy existujú také účinné účinky, že bolesť zmizne.

Pri liečbe artritídy, osteochondrózy a artrózy, ako aj iných ochorení kĺbov a chrbtice sa odporúča (podľa individuálne vypracovaného plánu):

 • cvičte najmenej štyrikrát týždenne po teplej sprche.
 • nerobte náhle pohyby - cvičenia sa musia vykonávať pomaly a nezabudnite ich zastaviť v prípade bolesti.
 • Diagnóza artritídy zahŕňa obzvlášť opatrný prístup k terapeutickým cvičeniam, pretože nadmerný stres môže poškodiť.
 • ak máte bolesti chrbta alebo prietrž, nevykonávajte cvičenie 3.
 • Počas cvičenia počúvajte svoje pocity a vylúčte tie pohyby, ktoré spôsobujú bolesť.
 • Pred začatím vyučovania sa vždy poraďte s odborníkom.

Súbor fyzických cvičení z jogy, ktoré pomáhajú bojovať proti artritíde:

 1. Cvičte „rotáciu tela“.

Postavte sa oproti sedačke kresla. Ohnite pravú nohu na koleno a položte ju na sedadlo alebo na tyč pod sedadlom tak, aby stehno bolo rovnobežné s podlahou a koleno bolo priamo nad členkom..

Položte ľavú dlaň na vonkajšiu stranu pravého kolena a bez posunutia pravej nohy otočte telo doprava. Položte pravú ruku za telo, vytiahnite ju a skúste ju dosiahnuť až k ľavému stehnu.

Otočte hlavu doprava a pozerajte sa cez svoje pravé rameno. Snažte sa príliš sietiť krk. Neohýbajte chrbát..

Zhlboka sa nadýchnite 3 až 10. Zakaždým, keď dýchate vo vzduchu, skúste narovnať chrbát čo najviac a akoby ste boli vyšší. Pri výdychu mierne nakloňte telo doprava a udržujte rovnováhu s rukami.

Pomaly vráťte hlavu do normálnej polohy, pozerajte sa priamo dopredu a sklopte ruky do strán. Toto cvičenie zopakujte s ľavou nohou..

Narovnať sa na celú výšku a šírku ramien nôh rozmiestniť. Vykonajte toto a nasledujúce cvičenia pomaly, pri každom z nich zoberte 3 až 10 hlbokých dychov. Natiahnite ruky do výšky ramien, dlane dolu. Zdvihnite kefy a dlane položte pred seba, akoby ste niekoho signalizovali, aby prestal. Prsty by mali byť od seba.

Mierne ohnite lakte, zaťaté ruky v päste. Otvorte dlane a dotknite sa palcom jeden po druhom všetky ostatné, aby vytvorili písmeno „O“, ako je to znázornené na obrázku..

Natiahnite ruky do strán, akoby ste chceli steny odtlačiť. Prsty smerujú nadol. Každú dlaň vytvorte 15 malých kruhov v jednom smere a potom v druhom.

Prsty zatlačte do zámku, natiahnite ruky pred seba a opíšte ich 15 kruhov v smere hodinových ručičiek a proti nim to isté.

Sklopte ruky a otočte hlavu tak, aby ste sa pozreli cez pravé rameno. Zopakujte tento pohyb pozeraním sa cez vaše ľavé rameno. Teraz sa pozrite priamo pred seba a pokúste sa dotknúť pravého ramena k pravému ramenu a potom doľava doľava. Spustite bradu k hrudníku a potom ju vráťte do normálnej polohy.

Dajte si ruky na boky a mierne pokrčte kolená. Predstavte si, že stojíte vnútri takmer prázdnej nádoby na džemy a snažíte sa otočiť svoje boky a zadok, aby ste zhromaždili zvyšný džem zo stien nádoby. Otočte 5-krát v každom smere.

Chôdza na mieste po dobu 30 sekúnd. Potom zostaňte pri špičkách prstov po dobu 5 sekúnd a pomaly dajte nohy na zem.

 1. Cvičenie „strom odpočinku“.

Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy, ruky pozdĺž tela. Pritiahnite pravé koleno k hrudníku, ak je bolesť na ľavom stehne, potom začnite ľavým kolenom. Vykonajte 5 rotačných pohybov pravej nohy v jednom smere a potom v druhom smere. Potom pomaly popíšte 5 kruhov pravým kolenom doprava a doľava, akoby ste chceli nakresliť kruhy na strop.

Ako predtým, ohýbajte pravú nohu, položte chodidlo vedľa ľavého kolena. Natiahnite prsty čo najviac na ľavú nohu. Zahoďte ruky za hlavu, omotajte si ruky okolo lakťov a pokúste sa predĺžiť svoje telo, akoby akoby.

Bez zdvihnutia pravého chodidla z ľavého chodidla znížte pravú nohu ohnutú na kolene k podlahe, aby ste sa pri nadmernom namáhaní nepohodli. V takom prípade neodtrhnite ľavú nohu a zadok z podlahy. Keď robíte toto cvičenie prvýkrát, môžete si dať pod vankúš pravé koleno.

Nadýchnite sa hlboko 3 krát. Pomocou pravého kolena si môžete pomôcť položiť si miesto na brucho a potom si hladko narovnať nohu a položiť ju na podlahu. Toto cvičenie zopakujte s druhou vetvou..

Spoločné cvičenia pre tablety

Pilyuko cvičenie pre herniované hernie video Liečivé kĺby

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Takmer všetky roky neúspešne bojujú proti bolesti kĺbov.?

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Vedúci ústavu: „Budete sa diviť, aké ľahké je vyliečiť kĺby tým, že beriete drogu za 147 rubľov každý deň...

Medzistavcová prietrž je veľmi nepríjemná a hrozná choroba.

Kompetentný lekár skôr, ako vyrieši otázku chirurgického liečenia, určite odporučí kombináciu liekov a fyzioterapie; povie, ako efektívne fyzické cvičenie a gymnastika s kýlou chrbtice.

Nebuďte skeptický, pokiaľ ide o liečenie tejto choroby liečiteľnou fyzickou kultúrou. Nasledujúce metódy artikulárnej gymnastiky preukázali svoju účinnosť:

 • Adaptívna gymnastika Bubnovského;
 • Dikulova technika;
 • Kombinovaná technika Dr. Pilyuko.

Aká je podstata každej z týchto metód?

Adaptívna gymnastika Bubnovsky

Bubnovsky S. M. vytvoril na základe dlhoročných skúseností a pozorovaní pacientov so spinálnymi kýlami jedinečné liečebné komplexy. Táto technika sa volala „kinezioterapia“ alebo adaptívna gymnastika. Je založený na plnom účinku na pohybový aparát: svaly, kĺby, nielen chrbticu a blízke orgány..

NAŠE ČÍTAČKY Radíme!

Na liečenie kĺbov naši čitatelia úspešne používajú Artrade. Pri vytváraní tejto popularity tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť. Viac informácií tu...

Čiastočne je príčinou vzniku prietrže medzistavcových platničiek fyzická nečinnosť určitých svalových skupín (alebo svalov (z lat. Musculus - sval) - časť muskuloskeletálneho systému v spojení s kosťami tela schopnými sťahovať sa). Aktivácia týchto svalov a pridružených kĺbov má nepriamo regeneračný účinok na chrbticu. Aktivuje krvný obeh, metabolické procesy.

Správne vybrané preťaženia vedú k posilneniu svalového korzetu, ktorého základom sú svaly chrbta a brucha. Kompresiou týchto svalových skupín znížime kompresiu medzistavcových platničiek, čo už vedie k poklesu a regresii prietrže.

Bubnovsky vytvoril obrovské množstvo cvičení na liečenie medzistavcových prietrží, tu je len jeden z komplexov liečebnej gymnastiky (jeden z najobľúbenejších športových a telovýchovných), ktorý sa preukázal pri spinálnych kýlach aspoň s určitou lokalizáciou a chorobami chrbta:

 1. Na všetkých štyroch uvoľnite všetky svaly. Zhlboka sa nadýchnite a pomaly klente chrbát (ako mačka). Pomaly vydýchnite a ohnite chrbát. Vykonajte plynulo 20 opakovaní. Ak sa vyskytne bolesť, znížte rozsah pohybu alebo ukončite toto cvičenie.
 2. Ľahnite si na chrbát - ruky pozdĺž tela. Po hlbokom nádychu pomaly vydýchnite a zdvihnite panvu nad podlahou do najvyššej výšky so zameraním na ramená a chodidlá. Zložte panvu a okamžite inhalujte. 20 hladkých opakovaní.
 3. V polohe na chrbte s rukami za hlavou. Lokty sú orientované k stropu. Ohnite kolená o 90 stupňov. Brada je pritlačená k hrudníku. Pomaly sa snažte lakťami dostať na kolená. Dotyk kolien a lakťov nie je potrebný - hlavná horlivosť ich spája. Opakujte, kým necítite miernu letargiu, nezaťažujte.
 4. Na kolenách. Pokúste sa nakloniť veľmi dopredu, bez toho, aby ste sa ohýbali lakte. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 20-25 krát.

Dokonca aj tento malý komplex (systém, súhrn niečoho dokopy spolu, majúci spoločný účel a splňujúci akýkoľvek konkrétny spoločný cieľ) vám môže pomôcť cítiť úľavu pri medzistavcovej prietrži (choroba, pri ktorej vnútorné orgány opúšťajú (vyčnievajú) z dutiny) obsadené normálne cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru c). Celý kurz a osobný liečebný komplex sa najlepšie vykonáva pod dohľadom skúseného inštruktora kinezoterapeuta alebo metodológa.

Bubnovského gymnastika je zameraná na dobro a sám k tejto téme hovorí: „Šťastie je, keď nič neuškodí. A ja si želám, aby sa moji pacienti navždy zbavili bolesti. ““

Adaptívna gymnastika Bubnovsky

Bubnovsky S. M. vytvoril na základe dlhoročných skúseností a pozorovaní pacientov so spinálnymi kýlami jedinečné liečebné komplexy. Táto technika sa volala „kinezioterapia“ alebo adaptívna gymnastika. Je založený na plnom účinku na pohybový aparát: svaly, kĺby, nielen chrbticu a blízke orgány..

Čiastočne je príčinou vzniku herniovaných diskov fyzická nečinnosť určitých svalových skupín. Aktivácia týchto svalov a pridružených kĺbov má nepriamo regeneračný účinok na chrbticu. Aktivuje krvný obeh, metabolické procesy.

Správne vybrané preťaženia vedú k posilneniu svalového korzetu, ktorého základom sú svaly chrbta a brucha. Kompresiou týchto svalových skupín znížime kompresiu medzistavcových platničiek, čo už vedie k poklesu a regresii prietrže.

Technika Bubnovského vám okrem liečivého účinku prietrže chrbtice umožňuje zvýšiť celkovú elasticitu chrbtice, znižuje usadeniny solí pri osteochondróze, obohacuje vlastnosti psychostatusu.

Bubnovsky vytvoril ohromné ​​množstvo cvičení na liečenie medzistavcových kýly, tu je len jeden z komplexov liečebnej gymnastiky, ktorý sa osvedčil s kýlami chrbtice akejkoľvek lokalizácie a chorôb chrbta:

 1. Na všetkých štyroch uvoľnite všetky svaly. Zhlboka sa nadýchnite a pomaly klente chrbát (ako mačka). Vydychujte a pomaly ohnite chrbát () - vlastný moment hybnosti elementárnych častíc, ktorý má kvantovú povahu a nesúvisí s pohybom častice ako celku). Vykonajte plynulo 20 opakovaní. Ak existuje bolesť (nepríjemný alebo bolestivý pocit, trpiaci fyzickým alebo emocionálnym utrpením), znížte amplitúdu pohybov alebo ukončite toto cvičenie (tréning (angl. Tréning z vlaku „trénovať, vzdelávať“)) - aktívna metóda učenia zameraná na rozvoj vedomostí, zručností a zručnosti, ako aj sociálne postoje).
 2. Ľahnite si na chrbát - ruky pozdĺž tela. Po hlbokom nádychu pomaly vydýchnite a zdvihnite panvu nad podlahou do najvyššej výšky so zameraním na ramená a chodidlá. Zložte panvu a okamžite inhalujte. 20 hladkých opakovaní.
 3. V polohe na chrbte s rukami za hlavou. Lokty sú orientované k stropu. Ohnite kolená o 90 stupňov. Brada je pritlačená k hrudníku. Pomaly sa snažte lakťami dostať na kolená. Dotyk kolien a lakťov nie je potrebný - hlavná horlivosť ich spája. Opakujte, kým necítite miernu letargiu, nezaťažujte.
 4. Na kolenách. Pokúste sa nakloniť veľmi dopredu, bez toho, aby ste sa ohýbali lakte. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 20-25 krát.

Aj tento malý komplex vám môže pomôcť ucítiť úľavu pri medzistavcovej prietrži. Celý kurz a osobný liečebný komplex sa najlepšie vykonáva pod dohľadom skúseného inštruktora kinezoterapeuta alebo metodológa.

Bubnovského gymnastika je zameraná na dobro a sám k tejto téme hovorí: „Šťastie je, keď nič neuškodí. A ja si želám, aby sa moji pacienti navždy zbavili bolesti. ““

Liečebné tipy pre chrbát a chrbticu

Je potrebné mať na pamäti, že nesprávne vykonanie všetkých cvičení môže zhoršiť rozpory s chrbticou (nosný prvok kostry stavovcov (vrátane ľudskej kostry)), ako aj zvýšiť príznaky chorôb..

Ak chcete z kurzov získať čo najlepší účinok, musíte dodržiavať určité zásady:

 • Nedostatok bolesti. Všetky vykonané pohyby by nemali spôsobiť nepohodlie. Ak sa vyskytne bolesť, odporúča sa znížiť tempo cvičenia a preťaženie na chrbte.
 • Vylúčenie kostných patológií. Vyjasnenie pozadia bolesti chrbta a ďalší výber cvičení by sa mali vykonávať spolu s lekárom, pretože pri zhoršovaní niektorých chorôb môže gymnastika iba zhoršiť stav pacienta..
 • Hladké pohyby. Pomalé cvičenie, pomalé a trhavé pohyby znižujú riziko zranenia.
 • Užívanie liekov na zmiernenie bolesti je povolené iba po gymnastických cvičeniach. Pri súčasnom použití farmaceutických prípravkov a cvičení nemusí osoba vidieť nepohodlie v chrbte, čo povedie k zhoršeniu pohybového aparátu..
 • Pravidelnosť tried. Základom všetkých terapeutických opatrení je ich pravidelná implementácia. Tento prístup zabezpečí plnú podporu zdravia chrbta..
 • Pred začatím hodín musíte vykonať komplex zahrievania. Natiahnutie svalov a šliach, ako aj vyvíjanie kĺbov pripraví telo na nadchádzajúce preťaženie a zníži riziko rôznych zranení..
 • Pohodlné oblečenie. Gymnastický oblek by nemal obmedzovať pohyby. Je lepšie zvoliť súbor prírodných tkanív, aby nedošlo k prehriatiu tela.

Liečebná gymnastika sa musí vykonávať bez námahy as malým preťažením. Súbor cvičení je určený na obnovenie pohybového aparátu. Nadmerné preťaženie a výkon silových cvičení môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia.

Princípy pohybovej terapie prietrzi pri lumbálnej chrbtici

 1. Gymnastika sa začína robiť iba pri absencii akútnej bolesti.
 2. Cvičenia musíte robiť pomaly a hladko..
 3. Preťaženia sa rovnomerne zvyšujú.
 4. Skákadlá sú kontraindikované..
 5. Vyžaduje sa denné cvičenie.
 6. Gymnastika sa má podávať od pol do 1 hodiny denne.
 7. Pitný režim je potrebný - smäd sa nevyžaduje.
 8. Musíte sa snažiť robiť cvičenia správne.
 9. Keď sa vyskytne silná bolesť, gymnastika sa zastaví.
 10. Odporúča sa vybrať si súbor cvičení po získaní odborného poradenstva.
 11. Musíte sa naladiť na dobrý výsledok a pohybovať sa deň čo deň.

Zásadným spôsobom! Opravy medzistavcovej prietrže s gymnastickými komplexmi sa môžu praktizovať bez pomoci iných, ale vedenie skúseného inštruktora je vítané. Liečebné účinky môžu zvýšiť skupinové cvičenia..

Cvičenia na krčnú chrbticu - 1. časť. Vyacheslav Pilyuko 0607 SD

Pilyuko cvičenia pre vertebrálnu herniu video Spoločné liečenie

Dlhé roky neúspešne zápasil s bolesťou kĺbov.?

Vedúci ústavu: „Budete sa diviť, aké ľahké je vyliečiť kĺby tým, že beriete drogu za 147 rubľov každý deň...

Medzistavcová kýla je veľmi nepríjemné a nebezpečné ochorenie.

Kompetentný lekár pred rozhodnutím o otázke chirurgickej liečby rozhodne odporučí kombináciu liekov a fyzioterapie; vám povie, ako efektívne cvičenie a gymnastika s hernie chrbtice.

O liečbe tohto ochorenia pomocou fyzickej terapie by ste nemali byť skeptický. Nasledujúce metódy artikulárnej gymnastiky preukázali svoju účinnosť:

 • Adaptívna gymnastika Bubnovského;
 • Dikulova technika;
 • Kombinovaná technika Dr. Pilyuko.

Aká je podstata každej z týchto metód??

Adaptívna gymnastika Bubnovsky

Bubnovsky S. M. vyvinul jedinečné liečebné komplexy založené na dlhoročných skúsenostiach a pozorovaní pacientov so spinálnymi kýlami. Táto technika sa volala „kinezioterapia“ alebo adaptívna gymnastika. Je založený na komplexnom účinku na pohybový aparát: svaly, kĺby a nielen na chrbticu a okolité orgány..

NAŠICH ČITATEĽOV ODPORÚČAME!

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Artrade. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť. Viac tu...

Čiastočne je príčinou výskytu prietrží medzistavcových platničiek fyzická nečinnosť niektorých svalových skupín. Aktivácia týchto svalov a pridružených kĺbov má nepriamo regeneračný účinok na chrbticu. Aktivuje krvný obeh, metabolické procesy.

Správne vybrané zaťaženia vedú k posilneniu svalového korzetu, ktorý je založený na chrbtových a brušných svaloch. Posilnením týchto svalových skupín znížime kompresiu medzistavcových platničiek, čo už vedie k poklesu a regresii prietrže.

Bubnovsky vyvinul obrovské množstvo cvičení na liečbu medzistavcových kýly, tu je len jeden z komplexov liečebnej gymnastiky, ktorý sa osvedčil s kýlami chrbtice akejkoľvek lokalizácie a chorôb chrbta:

 1. Na všetkých štyroch uvoľnite čo najviac svaly. Zhlboka sa nadýchnite a pomaly klente chrbát (ako mačka). Pomaly vydýchnite a ohnite chrbát. Pomaly vykonajte 20 opakovaní. Ak sa vyskytne bolesť, znížte rozsah pohybu alebo ukončite toto cvičenie..
 2. Ľahnite si na chrbát - ruky pozdĺž tela. Po zhlboka sa nadýchnite, pomaly vydýchnite a zdvihnite svoju panvu nad podlahu do maximálnej výšky, položenú na plecia a nohy. Zložte panvu a súčasne inhalujte. 20 hladkých opakovaní.
 3. V polohe na chrbte s rukami za hlavou. Lokty smerujú k stropu. Ohnite kolená o 90 stupňov. Brada je pritlačená k hrudníku. Pokúste sa lakte ľahko dostať na kolená. Dotýkanie sa kolien a lakťov nie je potrebné - hlavná túžba ich spojiť. Opakujte, až kým sa nebudete cítiť trochu unavení, nezaťažujte.
 4. Na kolenách. Pokúste sa nakloniť tak ďaleko, ako je to možné, bez ohýbania lakťov. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 20-25 krát.

Aj tento minimálny komplex vám môže pomôcť ucítiť úľavu pri medzistavcovej prietrži. Celý kurz a individuálny liečebný komplex sa najlepšie vykonáva pod dohľadom skúseného inštruktora kinezoterapeuta alebo metodika.

Bubnovského gymnastika je pre dobro a sám o tom hovorí: „Šťastie je, keď nič neuškodí. A chcem, aby sa moji pacienti navždy zbavili bolesti. ““

Päť tibetských cvičení

 • Tento komplex používali mnísi z Tibetu už od staroveku. Použitie tejto techniky je pomerne ťažké. Koniec koncov, súvisí so životným štýlom v kláštore, s niektorými rituálmi, ktoré podľa Tibetu pomáhajú regulovať energetické toky.
 • Pri západnom výklade, ktorý vychádza zo štyridsiatych rokov dvadsiateho storočia, sa väčšia pozornosť nevenuje jeho duchovnej stránke, ale fyzickej. Navrhovaný komplex sa preto v porovnaní s pôvodným zjednodušuje, a preto je v každodennom živote dostupnejší.
 • Cvičenie v tibetskej oblasti je zamerané nielen na posilnenie miechových svalov a zlepšenie práce chrbtovej sekcie prietržmi, ale aj na zlepšenie ľudského tela ako celku. Gymnastika sa vykonáva v priestrannej miestnosti, dobre vetraná, ale nie chladná..

Cvičenia mníchov

1. Postavte sa do stredu miestnosti a roztiahnite ruky do strán v pravom uhle k telu. Ľavá dlaň smeruje nahor a pravá smerom nadol. Ďalej musíte urobiť rotáciu okolo svojej osi zľava doprava. Rotácia sa vykonáva pomaly, hladko a v jednom rytme. Začiatočníci robia dve až tri zákruty. V budúcnosti sa počet otáčok zníži na 5-6.

2. Ľahnite si na podložku, natiahnite ruky pozdĺž tela a dlane proti zemi. Posuňte bradu k hrudníku, zdvihnite nohy v pravom uhle k podlahe. Nohy by mali byť pevne pritlačené k sebe a napnuté ako šnúra. Vykonajte trikrát až päťkrát.

3. Postavte sa na kolená, umiestnite ich cez šírku panvy a boky uveďte do zvislej polohy. Dlane sú pripevnené k bokom vzadu, hlava je naklonená dopredu. Potom musíte bradu pevne pritlačiť k hrudníku. Ďalej sa vykonávajú pohyby tela, ktoré pripomínajú hadie plazenie, to znamená, že musíte striedať pohybom hlavy alebo hrude. Chrbtica by mala byť zakrivená. Vykonajte päťkrát až šesťkrát.

4. Sedieť na koberci, narovnať nohy a zamerať sa na ruky umiestnené pozdĺž podlahy. Potom musíte pritlačiť bradu k hrudníku a ohýbať telo nahor, až kým nebude v polohe rovnobežnej s podlahou. V dôsledku toho by sa telo malo podobať stolu, v ktorom sú ramená a nohy nohy a telo je doskou. Urobte to päťkrát.

5. Póza: dôraz na klamstvo s prehnutím. Hlava by mala byť odhodená dozadu a nedotýkajte sa koberca umývadlom a kolenami. Potom sa ohne - hlava sa priblíži k hrudníku a panva sa zdvihne čo najviac. Potom - návrat do východiskovej polohy. Opakujte päťkrát.

Dôležité! Pri cvičení by sa mala venovať veľká pozornosť rytmu a hĺbke dýchania. Najprv sa uskutoční pravidelný výdych, v strede (keď je telo zložené) sa zhlboka nadýchne, keď sa zaujme počiatočná poloha, pravidelný výdych

Všetky uvažované gymnastické komplexy sa používajú po operácii na odstránenie stavcovej kýly, ako aj v období remisie. Umožňujú rýchlo obnoviť funkciu chrbtice a znížiť pravdepodobnosť relapsu

Veľkú pozornosť treba venovať aj životnému štýlu, ktorý vyžaduje starostlivý prístup k chrbtici, najmä k jej krčnému regiónu.

Princípy pohybovej terapie prietrzi pri lumbálnej chrbtici

 1. Gymnastika sa začína vykonávať iba v neprítomnosti akútnej bolesti.
 2. Cvičte pomaly a plynulo..
 3. Zaťaženia sa hromadia postupne.
 4. Skákadlá sú kontraindikované..
 5. Vyžaduje sa denné cvičenie.
 6. Gymnastika sa má podávať od pol do 1 hodiny denne.
 7. Vyžaduje sa pitný režim - smäd by sa nemal cítiť.
 8. Musíte sa pokúsiť urobiť cvičenia správne..
 9. Keď sa vyskytne silná bolesť, gymnastika sa zastaví.
 10. Odporúča sa vybrať si súbor cvičení, po obdržaní odporúčaní odborníka.
 11. Musíte sa naladiť tak, aby ste dosiahli dobrý výsledok, a každý deň k nemu pristupovať.

Cvičte terapiu metódou Pilyuko

Už viac ako 10 rokov pomáha gymnastika podľa metódy Dr. Pilyuko pacientom s vertebrálnou kýlou. Terapia kombinuje fyzioterapeutické procedúry, cvičebnú terapiu. Kombinovaná rehabilitácia vykonáva tieto úlohy:

 • redukcia prietrže;
 • zníženie zápalových procesov;
 • zmiernenie bolesti;
 • trofické zlepšenie;
 • prevencia poškodenia nervových tkanív.

Aby bola rehabilitácia pacienta efektívna, pre každú úlohu bola vyvinutá špecifická technika. Na zmiernenie zápalu a zníženie bolesti komplex zahŕňa vymenovanie protizápalových liekov, analgetík, lokálne injekcie anestetík. Rehabilitačné opatrenia dopĺňajú fyzioterapia a reflexológia..

Kombinácia cvičebnej terapie s diatermiou, mikrovlnná terapia, trakcia vedie k zníženiu prietrže. Výhodou tejto metódy je použitie liekov na potlačenie zápalových procesov..

Hlavný komplex (vykonávaný na chrbte):

 1. Dolné končatiny sú natiahnuté, ruky zdvihnuté. Zároveň je potrebné vytiahnuť ponožky nôh, rúk, opraviť polohu na minútu. Potom, čo potrebujete zmeniť polohu chodidla (ponožky smerujúce nahor), napnite päty.
 2. Posilnenie chrbtových svalov: ruky natiahnuté dopredu. Pri nadýchaní zdvihnite ruky a natiahnite ruky dopredu, nohy dozadu (nohy, zdvihnuté ruky).
 3. Rovnaké cvičenie sa vykonáva s roztiahnutými a roztiahnutými rukami..
 4. Nohy sú ohnuté na kolená, panva sa podáva doprava, klesá doľava, hlava sa otočí doprava. Táto pozícia je pevne nastavená na minútu. Na každom výdychu je chrbát čo najviac uvoľnený. Po vykonaní rovnakého cvičenia iným spôsobom.

Bubnovsky gymnastika pre techniku ​​začiatočníkov, cvičenia

Vďaka modernému rytmu života sa človek veľa pohybuje, vedie aktívny životný štýl. Abnormálne zaťaženie chrbtice a kĺbov veľmi často vedie k bolesti chrbta, rúk a nôh. Príčiny bolestivých pocitov sa môžu stať čokoľvek: choroby kĺbov, chrbtice, svalových kŕčov alebo neuralgie.

Liečba drogami nie je vždy potrebná; Terapeutické telesné vzdelávanie často pomáha s takýmito problémami, ktorého komplex cvičení je vyvinutý a testovaný skúsenými lekármi. Technika Dr. S. M. Bubnovského dosiahla v tomto smere veľký úspech. Bubnovsky gymnastika pre začiatočníkov môže zmierniť nepríjemné príznaky a bolesť kĺbov, zabrániť štiepeniu a mazaniu stavcových diskov, zlepšuje krvný obeh vo svaloch a tkanivách, robí kĺby pohyblivejšími.

Zameranie gymnastiky Bubnovsky

Sergey Bubnovsky vyvinul špeciálne terapeutické cvičenia na chrbticu a kĺby pre začiatočníkov. V porovnaní s inými komplexmi má mnoho výhod.

Tento súbor cvičení pre začiatočníkov je zameraný na:

 1. Zlepšenie kĺbov a chrbtice.
 2. Redukcia bolesti neoperačnými a nrogovými metódami.
 3. Zlepšenie zásobovania tkanív krvou, obohatenie kyslíkom.
 4. Zvýšená pohybová aktivita kĺbov a chrbta.

Adaptívna gymnastika pre začiatočníkov, ktorú vyvinul Sergei Michajilovič Bubnovský, tieto ciele zohľadňuje. Cvičenia sa môžu vykonávať bez ohľadu na pohlavie, vek a úroveň fyzickej zdatnosti.

Gymnastická technika

Základné princípy cvičebnej terapie pre začiatočníkov:

 • správne dýchanie;
 • správna výživa, pitný režim (pri použití vody vo veľkých množstvách);
 • úpravy vody.

Pri vykonávaní gymnastiky musí človek pokojne a zhlboka dýchať, piť najmenej jeden a pol litra vody počas tréningu, vylúčiť jedlá obsahujúce soľ obsahujúce veľké množstvo tukov a „rýchle“ uhľohydráty (biely chlieb, zmrzlinu a iné sladkosti), údené jedlá.

Na konci nabíjania sa musíte vydať na chladnú sprchu a utrieť si osušku.

Bubnovsky cviky

Adaptívna gymnastika v maximálnej miere zahŕňa všetky svalové skupiny, postupne ich napína a uvoľňuje. Bubnovského technika rozdelila celú škálu cvičení na konkrétne bloky, z ktorých každý je zameraný na samostatnú skupinu stavcov, svalov alebo kĺbov..

 1. Najlepšie je začať komplex od chrbtice. Choďte na všetky štyri a oprite sa rukami o podlahu. Pri vdýchnutí (zhlboka a pokojne) ohnite spodnú časť chrbta, zadržte dych a uvoľnite sa pri výdychu. Po 10 sekundách cvičenie zopakujte..
 2. Postavte sa na všetky štyri, uvoľnite sa, kulhajte a nakloňte hlavu nadol.
 3. Squat, potom sa znížte na pravú nohu a zatlačte ľavú nohu dozadu. Natiahnite svaly ľahkými pružiacimi pohybmi. Po nejakej dobe si vymieňajte nohy a opakujte cvičenia na druhej nohe.
 4. Pokračujte v treťom cvičení podľa rovnakej metodológie, ale pružné pohyby vymeňte potiahnutím hrudnej časti dopredu.
 5. Squat, položte dlane na zem. V tejto polohe na dlani sklopte telo dopredu a ohnite chrbát.
 6. Ľahnite si na brucho, položte ruky na zadok. Po vdýchnutí zdvihnite ľavú nohu tak, aby bola čo najpriamejšia. Vydýchnutie, nižšie. To isté urobte s pravou nohou..
 7. Ľahnite si na chrbát a dajte ruky pod zadok. Bez zdvíhania ramien z podlahy skúste bradu oprieť o hrudník, vydýchnuť, uvoľniť sa a potom zopakovať cvičenie..
 8. Prevalte sa na bok, kolená sa spoja, vdýchnite ich do žalúdka, výdych - nižšie.
 9. V polohe šírky ramien nôh od seba stojte s nohami na miernej vyvýšenine a sklopte päty. S pružinovými pohybmi zdvíhajte chodidlá hore a dole, kým sa neunavíte.

záver

Medzi terapeutickými cvičeniami iných metodológov v tejto oblasti zaujala silnú pozíciu gymnastika Dr. Bubnovského. Jeho hlavnými výhodami sú dostupnosť a ľahká implementácia. Gymnastický komplex cvičení nemá prakticky žiadne kontraindikácie, ľudia akéhokoľvek veku, pohlavia, aj bez špeciálnej telesnej výchovy môžu robiť gymnastiku.

Tento komplex si vyžaduje starostlivosť a dodržiavanie určitých pravidiel, inak bude všetko úsilie zbytočné. Dýchacia technika, vykonávaná v spojení s gymnastikou Bubnovsky, pomáha saturovať krv kyslíkom, podporuje tonus ciev, znižuje záťaž srdca.

Terapeutické cvičenia na kýlu chrbtice vyvinuté Pilyukom

Cvičenia Pilyuko sú kombinovaným gymnastickým komplexom. Je založený na lekciách získaných z fyzioterapie a fyzioterapie.

Tri hlavné podporné body kombinovanej techniky:

 1. Eliminácia zápalových procesov a bolesti.
 2. Redukcia prietrže.
 3. Zníženie poškodenia nervových zakončení.

Hlavné cvičenia, ktoré ponúka Pilyuko, sa uskutočňujú na chrbte.

Dôležité! Cvičenia sa vykonávajú 10-15 krát. 1

Nohy sú predĺžené, ruky zdvihnuté nahor. Paralelne sa predlžujú ponožky a ramená. Póza je pevná na jednu minútu. Potom sa zmení poloha chodidiel: päty sa roztiahnu a ponožky sa zdvihnú

1. Nohy sú roztiahnuté, ruky sú zdvihnuté. Paralelne sa predlžujú ponožky a ramená. Póza je pevná na jednu minútu. Potom sa zmení poloha chodidiel: päty sa roztiahnu a ponožky sa zdvihnú.

2. Ruky sú pred vami natiahnuté. V tom čase, keď sa nadýchnete, musíte vstať, natiahnuť ruky ešte viac. Nohy zostupujú nadol, ale ruky aj nohy sú zdvihnuté nad podlahu.

3. Uskutočňuje sa takmer rovnakým spôsobom ako predchádzajúce cvičenie, ale s ramenami natiahnutými po stranách a značne predĺženými.

4. Nohy musia byť ohnuté na kolená, panva ide doprava, potom doľava, hlava sa otočí doprava. Držte v tejto polohe asi šesťdesiat sekúnd. Počas každého výdychu by sa chrbát mal uvoľňovať na maximum. Potom sa pohyby opakujú opačným smerom..

Bubnovsky cvičí kýlu bedrovej chrbtice

Bubnovského metóda alebo kinezoterapia (liečba pohybom) je založená na eliminácii fyzickej nečinnosti ako jednej z hlavných príčin stavovcových chorôb. Súčasťou gymnastiky Bubnovsky sú cvičenia s vysokou intenzitou.

Pôsobí na pohybový aparát:

a vnútorné orgány v okolí.

Priaznivý účinok Bubnovského techniky je vyjadrený v:

 1. Ošetrenie alebo zníženie bolesti.
 2. Posilnenie svalového korzetu.
 3. Zníženie zaťaženia medzistavcových platničiek.
 4. Znížte výčnelok prietrže.
 5. Posilnenie flexibility chrbtice.
 6. Redukcia soli.
 7. Zlepšenie práce vnútorných orgánov.

Dôležité! Pri správnom výbere záťaže sa pomocou takéhoto náboja posilní základ svalového korzetu: chrbtové a brušné svaly. Kompresia medzistavcového disku je tak znížená a je menej vystavená deštrukcii

Cvičenia z komplexu Bubnovsky

Dôležité! Počet opakovaní je zvýšený na 20-25 krát. Stoja na všetkých štyroch

Stoja na všetkých štyroch

 1. Zakrivenie chrbta. Chrbát sa jemne ohýba až na maximum, keď pomaly vydýchate, a potom pri inšpirácii klesá.
 2. Krútiť sa telom. Telo vystupuje v čo najväčšej miere. Dôraz je kladený na patelu a dlane. Bedrová oblasť zostáva plochá..
 1. Preťahovanie chrbtových svalov. Ruky sú ohnuté v lakťoch. Predná strana tela sa pri výdychu položí na podložku. Po vdýchnutí sa ramená natiahnu priamo a telo sa musí zdvihnúť. Na konci - spustenie do kalkanálnej časti chodidla pri vdýchnutí.
 1. Preťahovacie kroky. Z postoja na všetkých štyroch musíte prejsť na ľavú nohu a zároveň natiahnuť pravú chrbát. Vľavo ide vpred, striedajú sa kroky.

Východisková poloha - leží na chrbte

1. Stiahnutie brušných svalov brucha. Dlane sú navinuté za hlavou, nohy sú ohnuté v kolenách, hlava je pevne pritlačená k hrudníku. Na výdychu je potrebné spojiť lakte a kolená. Po návrate do pôvodnej polohy sa nadýchne.

2. Vytiahnite panvu. Panva vychádza z podstielky, ramená siahajú paralelne s telom. Pri vdýchnutí by mala byť panva znížená.

 1. Podporuje rýchle obnovenie motorickej aktivity po operácii.
 2. Viditeľne zvyšuje svalový tonus.
 3. Zlepšuje spoločnú mobilitu.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Bedrová chrbtica je najčastejšie sa vyskytujúcim (80%) medzi populačným typom lokalizácie medzistavcových kýly.
Kýlová obväz je zariadenie vo forme elastického pásu alebo plátna s popruhmi na fixáciu a vložiek, ktoré podopierajú brušné svaly a ktoré vyvíjajú jednotný tlak na problémovú oblasť.
Aby sme opravili, udržali, posilnili sme prišli so simulátorom pre chrbát a chrbticu, ktorý dokážeme jednoducho vyrobiť vlastnými rukami. Obzvlášť pozoruhodné je, že také šírenie bolesti môže naznačovať prítomnosť závažnej patológie.