loader

Hlavná

Liečba

Cvičné stroje na chrbát

Sedavý spôsob života negatívne ovplyvňuje zdravie moderného človeka. Neustály pobyt pri počítači, vedie k zakriveniu chrbtice, spôsobuje chronickú bolesť dolnej časti chrbta, vedie k únave. Posilnenie svalovej kostry a zvýšenie pružnosti tela sa dá dosiahnuť pomocou športu pomocou domácich simulátorov. Na trhu existuje široká škála športového vybavenia, ktoré pomáha dosahovať dobré výsledky..

Čerpanie späť na cvičebných strojoch

Výčnelky, medzistavcové prietrže, osteochondróza a iné patologické stavy chrbtice sa často diagnostikujú u administratívnych pracovníkov mladších ako 30 rokov. Preventívne opatrenia na zabránenie výskytu degeneratívnych procesov sú školenia pomocou špeciálnych zariadení. Neustále cvičenia zlepšujú svalový tonus, napínajú telo, odstraňujú svorky, odstraňujú stagnujúce procesy v mäkkých tkanivách. Okrem toho existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo kúpiť stroj na domáce cvičenie:

 • Zvýšená bezpečnosť a jednoduché použitie..
 • Na rozdiel od používania voľných závaží je riziko poškodenia chrbta minimálne.
 • Napätie vo svalovom tkanive je udržiavané počas celej hodiny, výsledok zvyšuje výsledok.
 • Vždy existuje možnosť zamerať zaťaženie na konkrétnu oblasť a vypracovať jednotlivé svaly bez toho, aby dochádzalo k poškodeniu tela.
 • Vhodný pre kontinuálny tréning podľa rôznych metód.

Cvičebné stroje na chrbát boli pôvodne vytvorené na rehabilitáciu pacientov po operáciách alebo dostali podvrtnutia, zlomeniny. Dnes sa však bežne používajú na preventívne opatrenia..

Príprava pred tréningom

Ponáhľajte sa, aby ste posilnili chrbát s výskytom bolesti v dolnej časti chrbta, nestojí to za to. Ak už existuje riziko zranenia v oslabenej oblasti. Predtým, ako pôjdete na svoje prvé školenie, mali by ste podstúpiť úplné lekárske vyšetrenie a poradiť sa s terapeutom o absencii kontraindikácií pre jednotlivé triedy. V prípade patológií, degeneratívnych procesov v kosti alebo chrupavke sa odporúča, aby ste sa najskôr podrobili liečbe. V tomto procese je tiež dôležité dodržiavať niekoľko nasledujúcich pravidiel:

 • Miestnosť, kde sa lekcia koná, by mala byť dobre vetraná s teplotou nepresahujúcou 20 ° C.
 • Pred začatím plného cvičenia je potrebné zahriať svaly a pripraviť ich na nadchádzajúce zaťaženie. Ľahké cvičenie v tom pomôže..
 • Prepätie nesmie byť povolené. Akákoľvek bolesť alebo bolesť by mali byť signálom, zastavte prístup a vyhľadajte lekára.
 • Najprv by ste mali zostaviť plán hodiny a prísne ho dodržiavať, zvýši sa tým efektívnosť každého školenia.

Ak došlo k anamnéze chirurgického zákroku alebo traumy, odporúča sa, aby ste sa poradili s chirurgom alebo traumatológom. Terapeut môže tiež dospieť k záveru vypracovaním premysleného školiaceho programu s využitím rôznych metód cvičebnej terapie. Mali by zvážiť, ktoré zóny sú zapojené a ktoré sú čo najviac vyložené..

Stacionárne simulátory

Stacionárny simulátor chrbtice sa zriedka inštaluje doma, najčastejšie sa používa v hale. Ich hlavným účelom je viesť priebeh cvičenia a fyzioterapie. Najobľúbenejší predstavitelia tejto kategórie sú:

 • Bubnovsky.
 • vysoký tlak.
 • Inverzná tabuľka.

Všetky sa navzájom líšia nielen dizajnovými vlastnosťami, spôsobom ich použitia, osobitnými vlastnosťami a výsledným výsledkom. Preto sa oplatí zvážiť každú z nich osobitne..

Bubnovsky simulátor

Bubnovský simulátor je špeciálne zariadenie pozostávajúce z kovovej konštrukcie, na ktorej sú na káble pripevnené závažia blokov. Môžete ho používať podľa špeciálne vyvinutého programu. Jeho hlavným účelom je posilnenie svalového korzetu. Výhodou je vysoká účinnosť školenia, ale sú tu aj nevýhody. Jedná sa o vysoké náklady a veľké rozmery. V bežnom byte takýto simulátor nemožno umiestniť.

Väčšina cvičení využívajúcich takýto simulátor na posilnenie chrbtových svalov sa vykonáva iba pod dohľadom odborníkov. Porušenie techniky vykonávania hrozí komplikáciou stavu.

Inverzná tabuľka

Kolosálne záťaže sa každý deň kladú na chrbticu, simulátor - inverzná tabuľka umožňuje znížiť kompresiu medzistavcových platničiek. Pomáha tiež odstraňovať nepríjemné pocity a nepríjemné pocity v chrbte. Školenie môžete vykonávať doma aj na oddeleniach fyzioterapie. Na trhu sú mechanické konštrukcie a sú vybavené elektrickým pohonom. Funkcie použitia takého simulátora:

 • Pozitívny účinok sa dosahuje vďaka vlastnej hmotnosti, pretože v procese vykonávania prístupu sa poloha tela mení.
 • Pred začatím tréningu by ste sa mali uistiť, že neexistujú kontraindikácie (patológia srdca, prítomnosť medzistavcových prietrží, glaukóm, arytmia)..
 • Veľké bremená môžu spôsobiť hypertenznú krízu a stres pre telo, preto sa odporúča vykonávať cvičenia iba pod dohľadom lekára..
 • Vždy musíte začať triedy z minimálneho uhla..
 • Pred každým tréningom by ste mali skontrolovať správnosť uloženia a štrukturálnu integritu..

Cvičenia chrbta na simulátore tohto typu sú zamerané na obnovenie prirodzeného tvaru chrbtice, naťahovanie, odstránenie nadmerného napätia, zlepšenie toku živín do kostného tkaniva. Inverzná terapia tiež odstraňuje svorky a nepohodlie v chrbte, umožňuje vám získať krásne držanie tela v krátkom čase.

Hyperextenční

Hyperextension je kompaktné zariadenie, ktoré sa používa na posilnenie svalov chrbta, brucha, zadku, nôh. Škrupina dostala svoje meno vďaka anglickému slovu hyperextension, čo v preklade znamená overextension. Aký je dizajn s vankúšom na panvu a valčekmi, ktoré bezpečne pripevňujú nohy. Existuje veľa konfigurácií, ale vo všeobecnosti zostáva ich podstata rovnaká.

Simulátor sa môže používať samostatne na výcvik doma. Je dôležité kontrolovať proces predlžovania, aby nepoškodil chrbticu. Najčastejšie sa používa na výcvik alebo zahrievanie pred vážnym zaťažením. Zariadenie je vo všeobecnosti bezpečné, takže ho môže používať dospelý aj dieťa.

Neustále cvičenia posilňujú chrbát, zlepšujú stav svalového tkaniva a uvoľňujú výsledné svorky. Preto simulátor často používajú ženy ako súčasť fitnes tried. Je tiež užitočná pre ľudí, ktorí vedú sedavý spôsob života, pretože efektívne napína chrbticu a odstraňuje stagnáciu a ďalšie negatívne následky..

Kompaktné zariadenia pre domácnosť

Obzvlášť populárne sú kompaktné cvičebné zariadenia určené na použitie doma. Mnoho z nich sa ponúka v Moskve, takže takmer vždy sú problémy s výberom. Najobľúbenejšie z nich sú:

 • "Zdravé späť." Môžete ho použiť takmer kdekoľvek, čo je plus. Nevýhody má však aj pri nesprávnom použití, ku ktorému často dochádza pri absencii špecializovanej kontroly, existuje riziko poškodenia chrbtice a poškodenia prístroja. Pred začatím tréningu musia podstúpiť diagnózu.
 • „Zadná mágia.“ Konštrukcia simulátora je taká jednoduchá, že sa dá bez problémov používať doma. S jeho pomocou bude možné vyriešiť problém chronickej bolesti chrbta spôsobenej prepracovaním alebo nesprávnym držaním tela. Môžete to urobiť kedykoľvek. Medzi nedostatky patrí nespoľahlivosť dizajnu.
 • Backlife. Jeho charakteristickou črtou je jednoduchosť dizajnu. Pri nepretržitom používaní sa bolesti chrbta zmierňujú, zlepšuje sa celkový stav, ale oblasť expozície je malá. Efektívne ju aplikujte iba v prípade potreby na posilnenie dolnej časti chrbta.
 • Carden. Je ponúkaná za prijateľnú cenu a umožňuje vám vypracovať všetky časti chrbtice. Účinne zmierňuje bolesti chrbta a kŕče. Dizajn simulátora má výčnelky, ktoré určitým spôsobom tlačia na chrbticu. Používa sa ako na prevenciu, tak aj na liečenie. Pri používaní by sa malo postupovať opatrne, pretože nadmerný tlak môže poškodiť.

Doma môžete použiť valčekové simulátory alebo nainštalovať stacionárne štruktúry, ak to priestor dovoľuje, tiež pomáhajú obnoviť normálny stav chrbtice. Bude tiež užitočné kúpiť „Armos“, jednoduché konštrukčné zariadenie, ktoré sa používa na rehabilitáciu a obnovu zdravia hrebeňa. Jedná sa o masér, ktorý je nainštalovaný v určitých miestach na chrbte a pôsobí na stĺp tak, aby uvoľňoval hlboké svaly a zmierňoval stres..

Kardiovaskulárne vybavenie

Najlepšie simulátor pre chrbát jednoducho neexistuje, pretože zariadenie je vždy vybrané individuálne. Niektorí cvičia doma, dokonca aj pri použití stoličky, postavia nohy na sedadlo a ruky tlačia z podlahy. To vám tiež umožní efektívne posilniť svalový rámec. Čerpanie len vašich chrbtov však nestojí za to, je lepšie zvoliť si záťaže, ktoré majú regeneračný účinok, ako profylaxia. Jedným z nich sú:

 • Veslovací trenažér. Čerpá nielen chrbtové svaly, ale tiež posilňuje celé telo. Takéto konštrukcie sa inštalujú hlavne do skriniek na cvičebnú terapiu alebo do lekárskych stredísk. Pri rovnomernom tempe veslovanie pomáha zlepšovať stav svalov paží, ramien, nôh a tlače. Vďaka neustálemu tréningu si môžete dať do poriadku nielen chrbát, ale celé telo.
 • Cvičný bicykel. Cieľom tréningu je tiež zlepšiť celkový stav a vrátiť tón všetkým svalovým skupinám. Pravidelné cvičenia pomáhajú predchádzať väčšine patologických stavov. Veľkou výhodou tohto zariadenia je pacientom s osteochondrózou, pretože stimuluje činnosť svalového korzetu, ktorý je zodpovedný za jeho udržiavanie v správnej polohe..
 • Eliptický trenažér. Toto je symbióza rotopedu a bežiaceho pásu. Jeho hlavnou výhodou je znížená záťaž kĺbov, relaxácia všetkých svalových skupín, ako aj štúdium všetkých problémových oblastí. S ním môžete rýchlo znovu získať stratený tón.
 • Stepper. Jeden z najúčinnejších a najjednoduchších dizajnérskych kardio strojov, ktorý vám umožní rýchlo uviesť telo do formy. Triedy simulujú chôdzu po schodoch, čo stimuluje prácu takmer všetkých svalov. Stačí zrýchliť rytmus, aby ste zvýšili zaťaženie a dosiahli požadovaný účinok.

Z preventívnych dôvodov sú pacienti tiež zaradení do joggingu na špeciálnej trati. Ale ak sú problémy s kĺbmi nôh, dostatočne intenzívne chôdza až pol hodiny denne. Pred tréningom by ste sa mali poradiť so špecialistom a vytvoriť individuálny program..

Ako na to sami

Môžete si sami vytvoriť simulátor na precvičenie svojho zdravia doma. Vynikajúcou voľbou je šikmá doska. Pre usporiadanie budete potrebovať drevenú dosku leštenú na oboch stranách. Horná časť je upevnená vo výške 130 cm so sklonom 45 stupňov. Na ňu môžete pripevniť zábradlia alebo stuhy s dĺžkou 40 cm..

Napriek tomu, že je vyrobený doma, takýto simulátor vám umožňuje vykonávať plnohodnotné komplexy na napínanie chrbta, hojdanie tlače a posilňovanie ďalších systémov. Výhodou takéhoto školenia je úspora pri kúpe predplatného do telocvične, ako aj možnosť venovať čas na vaše zdravie, aj keď je vonku počasie..

Inou alternatívou k drahým simulátorom je inštalácia priečky. Triedy pre chrbát s jeho používaním sú pasívne. Kĺbová konštrukcia umožňuje roztiahnutie hrebeňa vo všetkých oddeleniach. Zvyčajne ich inštalujú do dverí, čo umožňuje ich použitie v akomkoľvek vhodnom čase. Takýto simulátor môže byť v závislosti od spôsobu fixácie odnímateľný alebo stacionárny. Na dosiahnutie výsledku stačí každý deň zavesiť na 30 sekúnd.

Špeciálne simulátory pomôžu obnoviť zdravie chrbtice a udržiavať ju vždy v dobrom stave. Sú inštalované nielen v halách, ale aj doma, pre triedy podľa individuálneho rozvrhu. Výber správneho zariadenia je založený na cieľoch a individuálnych vlastnostiach tela. Niektorí ľudia berú kompaktné, pretože v byte nie je veľa miesta, iní sú nehybní, berúc do úvahy potrebu neustále cvičiť. Zohľadňujú sa nielen recenzie, ale aj odporúčania odborníkov.

Prvá ortopédia

Doteraz je dostatočný počet chorôb, ktoré neopúšťajú ľudí a sú klasifikované ako populárne. Choroby chrbtice nie sú výnimkou. Zdravý a dokonca aj späť bol iba zopár. Tí, ktorí sledujú svoje zdravie, tí, ktorí sa pravidelne venujú fyzickej terapii na prevenciu chorôb. Zvyšná kategória občanov sa obracia na odborníkov. Pokiaľ ide o lekárov, pacienti vždy počujú rovnaké odporúčanie - lekárske korzety, ktoré vám pomôžu. Prečo, ak existuje efektívnejší spôsob prevencie a liečby chorôb chrbtice - simulátor chrbtice.

V mnohých obchodoch sú k dispozícii rôzne typy simulátorov. Ich hojnosť je mätúca pre kupujúcich, ľudí s problémami so zadami. Pri výbere simulátora chrbtice pre domáce podmienky je potrebné dodržiavať dve kritériá: pohodlie a kompaktnosť. Medzi pacientmi sú veľmi žiaduce simulátory na cvičenia fyzioterapie av období po rehabilitácii. Zameriavajú sa na obnovu svalov a ich posilnenie. Cvičebné stroje na chrbát sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali všetky špecifiká liečby pacienta. Vertebrálne cvičebné stroje (prevencia a liečba skoliózy, zakrivenia miechy atď.) Sa považujú za bežné cvičebné stroje. Medzi hlavné typy patria:

Drevený masér chrbta

Je ekologický (breza, céder), ľahko použiteľný a cenovo dostupný. Zvyšuje krvný obeh v tkanivách, pomáha zbaviť usadenín solí, zmierňuje kŕče, rozťahuje chrbticu a posilňuje celý svalový korzet. Môže sa používať aj v kombinácii s aromatickými a masážnymi olejmi, ktoré zvyšujú otepľovacie, chladiace alebo analgetické účinky..

Odrody drevených cvičebných strojov

Simulátory na chrbticu vyrobenú z dreva sú:

 • stuha vo forme lana s niekoľkými radmi valcov s držadlami na koncoch;
 • na sedadlo v aute alebo počas sedavej práce - tkaný plášť z veľkých drevených korálikov;
 • manuálne - majú niekoľko valčekov a dlhú rukoväť pre pohodlné nezávislé použitie;
 • tremass - drevený valcový simulátor, ktorý sa efektívne používa pri liečbe rôznych stupňov skoliózy.

Ortopedický simulátor sedadla

Hlavnou podstatou práce tohto simulátora pre chrbticu je jeho nestabilita, vďaka ktorej je sediaca osoba neustále v pohybe a čo je najdôležitejšie, v prirodzenej a pohodlnej polohe. Sedadlo má jedno otočné miesto a tri stupne voľnosti, ktoré sa kývajú rôznymi smermi. Simuluje tiež jazdu na koni, ktorú je možné porovnať s hipoterapiou (liečba na koni).

Sedadlo - simulátor chrbtice pomôže ľahko posilniť chrbtové svaly doma, zabrániť vzniku rôznych chorôb a vo všeobecnosti bude mať priaznivý vplyv na zdravie. Vhodný pre ľudí so sedavým životným štýlom, ktorých práca je spojená so sedením.

Vykladací stroj na chrbticu Armos

Tento simulátor chrbtice pomôže zmierniť napätie z hlbokých svalov chrbta, odstráni subluxácie a natiahne ich na dĺžku. To rýchlo pomôže obnoviť chrbticu a zbaviť sa bolesti chrbta a krku. Zariadenie Armos tiež pomáha liečiť medzistavcové prietrže, koriguje držanie tela a rôzne zakrivenia chrbtice.

Simulátor chrbtice „Zdravý chrbát“

Tento typ simulátora je veľmi priestranný, jednoduchý, ale zároveň dostatočne účinný na to, aby sa zbavil mnohých chorôb chrbta a ako profylaktický lekár doma. Má jednoduchý dizajn v tvare oblúka, na ktorý si len musíte ľahnúť. Vďaka tomu dochádza k prirodzenému napínaniu a uvoľňovaniu svalov, bolesti zmiznú.

Simulátor zdravého chrbta pomáha pri:

 • posttraumatické deformácie chrbta;
 • osteochondrosis;
 • skolióza;
 • nadmerné napätie vo svaloch po intenzívnej námahe;
 • nedostatok flexibility v dolnej časti chrbta.

Na čo slúži simulátor chrbtice?

Nie je neobvyklé, že sa ľudia pýtajú, aké funkcie môže simulátor chrbtice vykonávať, prečo na to minú peniaze. V polohe na sedenie sa zaťaženie na chrbte niekoľkokrát zvyšuje ako v polohe na státie. Preto veľké percento populácie, ktorá vedie sedavý spôsob života, trpí chorobami chrbtice.

Aké sú funkcie simulátora chrbtice?

 • Odstraňuje problémy s chrbticou: zmierňuje alebo odstraňuje bolesti chrbta, opravuje držanie tela, posilňuje svaly.
 • Uvoľňuje kŕče a uvoľňuje zovreté oblasti, natiahnutie chrbtice nastáva prirodzeným spôsobom;
 • Dochádza k obnoveniu krvného obehu vo svaloch krku a chrbta, tkanivá sú nasýtené kyslíkom;
 • Udržuje zdravie chrbta, ideálne na prevenciu rôznych chorôb.

Indikácia použitia simulátora pre chrbticu

 • prevencia a liečba skoliózy;
 • prevencia a liečba kypózy;
 • prevencia a liečba herniovaných diskov osteochondrózou;
 • pre ľudí so sedavým životným štýlom sa oplatí kúpiť a pravidelne používať simulátor chrbtice, aby sa predišlo ďalším zdravotným problémom.

Ak máte vážne ochorenie, obráťte sa na odborníka..

Nielenže vám povie, ktorý simulátor pre chrbticu je vhodný špeciálne pre váš pohybový aparát, ale na základe problému tiež vysvetlí, ako ho používať. Nemalo by sa zabúdať, že iba pravidelné používanie simulátora prinesie pozitívne výsledky..

kontraindikácie

Najzávažnejším problémom je prietrž bedrovej chrbtice. Nesprávne zvolený simulátor a jeho použitie môžu viesť k upnutiu nervových koreňov medzi stavcami.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere simulátora pre chrbát

Pred výberom je potrebné správne pristupovať k výberu simulátora pre chrbticu. Je dôležité vziať do úvahy nasledujúce body:

 • problém, ktorý je potrebné odstrániť, alebo sa simulátor použije iba na preventívne účely;
 • výška, hmotnosť, vek osoby, úroveň prípravy, obtiažnosť použitia;
 • stojí za to „vyskúšať“ niekoľko simulátorov v obchode a určiť, ktorý z nich sa má pohodlnejšie používať;
 • nákup kvalitného produktu v špecializovaných predajniach.

Ako vyrobiť stôl na chrbticu pre domácich majstrov?

Od staroveku sa používa liečebná metóda nazývaná trakcia. Verilo sa, že akýkoľvek problém so zadom sa dá vyriešiť nastavením diskov..

Miechové trakčné zariadenia sa dnes stále široko používajú, a to aj napriek nejednoznačnému postoju lekárov k takýmto zariadeniam. Moderní lekári tvrdia, že nemá zmysel zostavovať disky, pretože už majú správnu pozíciu a problémom je prietrž, ktorá sa objavila.

Extrakcia chrbtice doma

Tento postup slúži na zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami. To znižuje tlak na nervové zakončenie. Tento spôsob pôsobenia na chrbticu pomôže zmierniť bolesť chrbta, zlepšiť prietok krvi a aktivovať metabolizmus.

Obvykle sa postup vykonáva v stenách zdravotníckych zariadení na špeciálnom simulátore na napínanie chrbtice. Skôr ako sa začnete liečiť týmto spôsobom, musíte sa poradiť s neurológom. Odporučí individuálnu trakčnú metódu vhodnú pre konkrétny prípad, pričom vezme do úvahy patologické zmeny v mieche..

Samostatná liečba pohybového aparátu môže byť spojená s komplikáciami existujúcej choroby. Pre mierne formy môže lekár odporučiť trakciu v pohodlných podmienkach doma. Indikácie pre strečing:

 1. Choroby chrbtice spôsobené nervovými zakončeniami.
 2. Rôzne deformácie chrbtice, ako napríklad lordóza, kyfóza, skolióza.
 3. Rehabilitácia po poranení miechy.

Ako vykonávať trakciu doma?

Trakcia môže významne zmierniť stav pacienta so zlomeninami, premiestnením diskov a nestabilitou chrbtice. Ak chcete vykonať tento postup, bez použitia špeciálnych zariadení, musíte vykonať nasledujúce fyzické cvičenia:

 1. Ľahnite si na podlahu. Ohnite nohy v kolennom kĺbe, zatiaľ čo päta by mala byť v blízkosti zadku. Natiahnite ruky pred seba. Pri inšpirácii pritiahnite ruky na kolená a pritlačte si bradu k hrudníku. V tomto stave držte niekoľko sekúnd. Návrat do východiskovej polohy. Urobte najmenej 5 z týchto prístupov.
 2. Postavte sa rovno, položte ruky nadol. Potom ich roztiahnite. Pri vdýchnutí natiahnite ruku. Opakujte najmenej 10 krát.
 3. Ľahnite na tvrdý povrch, ruky natiahnuté pozdĺž trupu. Vydýchnite, ohnite ľavú nohu na koleno a potiahnite ju do žalúdka. Vykonajte striedavo 20 opakovaní na každej nohe.

Alternatívou k zdravotníckemu zariadeniu, ktorým sa vykonáva trakčný postup, môže byť vodorovná tyč. Na ťahanie musíte vykonať vis na brvne. Efektívne sú v tomto prípade ľahké zákruty s nohami a kývanie tela. Takéto pohyby sú povolené iba vtedy, ak takéto činnosti nie sú v rozpore s odporúčaniami lekára a nespôsobujú bolesť.

Ako vyrobiť stroj na trakciu vlastnými rukami?

Aby ste nenavštívili zdravotnícke zariadenia, ale aby ste sa natiahli v príjemnom domácom prostredí, skúste vyrobiť špeciálne zariadenie - trakčný stôl. Tento domáci simulátor je vhodný pre tých ľudí, pre ktorých je ťažké zavesiť na vodorovnú lištu (z dôvodu veku alebo z iných dôvodov). Preto si môžete vytvoriť jednoduchý a pohodlný obal vo forme stola na natiahnutie chrbta vlastnými rukami. Stolové zariadenie:

 1. Najprv si musíte zvoliť hladkú, širokú dosku. Zabaľte ho do niekoľkých vrstiev pevnej látky, aby ste predišli nadmernému pošmyknutiu tela.
 2. Upevnite jednu zo strán vo výške najmenej 130 cm, v tomto prípade by sa medzi podlahou a doskou mal vytvoriť uhol 45 stupňov..
 3. Na hornom okraji výsledného stola je potrebné pripevniť široké remene dlhé asi pol metra.

Používanie domáceho cvičebného stroja je veľmi jednoduché. Musíte si ľahnúť na chrbát, položiť si popruhy na ruky a uvoľniť celé telo. Trakčný stôl vyrobený vlastným spôsobom nemôže pri správnom používaní poškodiť zdravie. Ak sa zapojíte do takéhoto zariadenia, môžete sa zbaviť únavy, dosiahnuť rovnaké rozťahovanie všetkých častí chrbtice, zlepšiť držanie tela..

Môžete si tiež vyrobiť simulátor pre dom a mierne premieňať obyčajnú posteľ s tvrdou matracou. Aby ste to dosiahli, musíte popruhy vyšívať vlastnými rukami dlhými asi jeden a pol metra a šírkou asi 7 cm. Tkanina pre nich je lepšie zvoliť si hustú a zároveň príjemnú pre telo. Posteľ je potrebné zdvihnúť o 40 stupňov zo strany, kde si budete ľahnúť s hlavou. Popruhy pripevnite k hlave tak, aby prešli pod podpazušia a držali telo.

Kontraindikácie postupu

V prípade, že sa rozhodnete používať metódu spinálnej trakcie na prístroji doma, určite sa poraďte s lekárom a zoznámte sa so zoznamom chorôb, pri ktorých sa neodporúča vykonať postup:

 • Vývoj nestability chrbtice.
 • Akútne choroby pohybového ústrojenstva.
 • osteoporóza.
 • Tehotenstvo v druhom a treťom trimestri.
 • Mentálne poruchy.
 • Výskyt zápalu v mieche.
 • Nádory (benígne, malígne).
 • Nadváha.
 • Pooperačné obdobie.

Trakcia nie je všeliekom na všetky choroby chrbta. Je lepšie používať ho súčasne s inými metódami liečby podľa odporúčaní lekára. Ak vám špecialista umožní vykonať domácu trakciu chrbtice, pokračujte do triedy. Nie je potrebné kupovať drahé simulátory, ale ak si budete priať, môžete vykonať kvalitnú náhradu vlastnými rukami za minimálny čas a peniaze..

Rozťahovanie na simulátore je lepšie kombinovať s fyzickou terapiou. Týmto spôsobom môžete posilniť svalový korzet a zotaviť sa v kratšom čase. Na konsolidáciu výsledku musíte mať korzet.

Úžasná doska chrbtice Evminov: len byť zdravý

Bolesť v kĺboch ​​a chrbtici často často kazí kvalitu života. Naruší chôdzu, sedenie, klamanie a niekedy vás ani nenechá zaspať na dlhých zimných večeroch. V snahe zbaviť sa mučenia raz a navždy sa ľudia ponáhľajú do rôznych extrémov, pijú veľa ton liekov proti bolesti, obrátia sa na milovníkov šarlatánov, sú pripravení rozložiť všetky svoje úspory na zázračné lektvary alebo lieky. Väčšina liekov predávaných v lekárňach má však iba symptomatický účinok. Môžu krátko zmierniť opuchy, bolesti alebo zápaly, ale nemôžu odstrániť ich príčiny. Cena týchto liekov však často omráči aj ľudí so stredným príjmom.

Podľa štatistík viac ako sedemdesiatpäť percent občanov našej krajiny trpí chorobami chrbtice a / alebo kĺbov. Okrem toho náš liek stále trvá na chirurgickom zákroku a tvrdohlavo vyraďuje informácie o alternatívnych nových metódach liečby. Jednou z takýchto metód je doska pre chrbticu Evminova, o ktorej sa budeme zaoberať v našom článku.

Čo je preventívne opatrenie Evminov: cvičenia pre zdravé telo

Spočiatku bol predmetný ortopedický simulátor vynájdený špecificky, aby sa odstránilo zovretie a dekompresia chrbtice. V skutočnosti je hlavným princípom činnosti takého zariadenia trakcia (napínanie) chrbtice pod hmotnosťou vlastného tela. Profylator pôsobí bez výnimky na celý stĺp. Okrem toho ľahko odstraňuje nadmerné napätie zo svalov chrbtového pletenca, je schopný liečiť skoliózu, osteochondrózu a koartrózu..

Autor a jeho inteligencia

Počas ďalšej súťaže bol Evminov vážne zranený. Jej liečba znamenala operáciu, ktorej výsledok lekári odhadovali na päťdesiat až päťdesiat. Zdravie a šport alebo invalidný vozík až do konca dní. Muž okamžite takýto zásah odmietol, zatiaľ čo sa začal zaujímať o alternatívne spôsoby liečby.

Začal cvičiť rôzne cvičenia, ktoré starostlivo vybral na obnovenie poškodenej chrbtice. Pokúsil sa všetky z nich vykonať v polohe na chrbte, aby si svaly nevytlačili už poškodené disky. Preto tu boli bežné cvičenia a gymnastické komplexy úplne nevhodné. Potom prišiel s myšlienkou použiť naklonenú rovinu na vyloženie chrbta so schopnosťou používať rôzne uhly počas cvičenia..

Takto sa Vyacheslavovi Vladimirovičovi podarilo vybrať správne striedanie vykládky a pohybov, amplitúdu a rozsah, dávkovanie zaťaženia, správne východiskové polohy. Vytvoril skutočne účinnú techniku, ktorá urýchlila metabolické procesy v tele a významne posilnila (pumpovala) chrbtové svaly. V dôsledku dlhého, bolestivého boja o zdravie vyvinul Yevminov dokonca úplne nový spôsob liečby - kinezoterapiu na naklonenej rovine..

Bol to on, kto pomohol samotnému autorovi dosiahnuť veľa metód, stať sa úspešným, aktívnym človekom, úplne zbaviť sa choroby bez drog, a čo je najdôležitejšie, bez ľahnutia pod skalpel chirurga. Teraz je Evminov prezidentom Kiev Vertebro-Health Center, kde je pripravený pomôcť všetkým dosiahnuť rovnaké výsledky.

Použitie rady Evminov: výhody a indikácie

Technika vyvinutá Yevminovom je patentovaná Ministerstvom zdravotníctva Ukrajiny. Ona je jediná, ktorá skutočne začína procesy obnovy. Okrem toho je možné obnoviť aj štruktúry chrbtice. Schopne kombinuje smerový tréning krátkych svalov chrbta, ako aj dávkované vykladanie (rozšírenie) chrbtice samotnej. Aké problémy teda pomôže vyriešiť rada Evminov??

 • osteochondróza.
 • Radikulitída (prevencia, liečba).
 • Spondylolistéza (premiestnenie stavcov).
 • Korekcia rôznych porúch držania tela takmer v každom štádiu.
 • Bolesť v dolnej časti chrbta, krku a chrbta.
 • Schmorlova kýla a medziobratlové možnosti.
 • Výčnelok medzistavcových platničiek (prevencia, liečba).
 • Skolióza (ako súčasť komplexnej liečby).
 • Funkčné zotavenie po operácii alebo zranení.

Okrem toho je ukázané na naklonenom simulátore, aby sa zapojili tí, ktorí si jednoducho chcú udržiavať dobrú polohu tela, krásnu postavu po dlhú dobu, zostať mladí, fit a štíhli po dlhú dobu. Takéto cvičenia pomôžu upokojiť vzrušený centrálny nervový systém, začať jeho prácu v prípade zlyhania. Zmierňujú stres a únavu, nahromadené počas náročného pracovného dňa, a tiež pomáhajú dlho zabudnúť, aké sú bolesti chrbta..

kontraindikácie

Napriek všetkým výhodám, ktoré profylaktický účinok prináša, pri priamej kontraindikácii pri jeho výkone dôjde len k poškodeniu. V zásade sú spôsobené vážnym stavom pacienta. Najlepšie je navštíviť lekára, absolvovať všetky testy a testy, aby ste náhodou nespôsobili ďalšie problémy. Až potom môžete začať cvičiť na doske Evminov.

stály

 • Hemoragická mŕtvica.
 • Chronická početná cholecystitída (cholelitiáza) a prítomnosť koralových obličkových kameňov.
 • Hrubé poruchy centrálneho nervového systému, napríklad ochrnutie, paréza, poruchy po mŕtvici, detská mozgová obrna, encefalitída.
 • Tuberkulóza a iné akútne somatické a infekčné choroby.
 • Roztrúsená skleróza.
 • Glaukóm, odlupovanie sietnice.
 • Posledné zlomeniny lebky alebo chrbtice.
 • Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, senilná demencia, demencia.
 • Aneuryzmy (srdce, aorta, pľúca).
 • Rakoviny s metastázami.
 • Dekompenzovaný hydrocefalus.
 • Myelopatia, periduritída, arachnoiditída.
 • Epilepsia, pravidelné mdloby z neznámych dôvodov.
 • Viacnásobné alebo jednotlivé veľké hemangiómy.

dočasný

 • Hypertenzia (počas skokov v krvnom tlaku to nemôžete urobiť).
 • Myasthenia gravis.
 • Pľúcna nedostatočnosť.
 • Akákoľvek intoxikácia tela.
 • Dlhodobé tehotenstvo.
 • Poruchy mozgového obehu.
 • Osteoporóza vysokej kvality.
 • Infarkt myokardu (ak od jeho okamihu neuplynul rok).
 • Difúzne krvácanie z maternice alebo jeho riziko.
 • Vysoká telesná teplota.
 • Všeobecná podmienka.

Ako vidíte, existuje veľa kontraindikácií, pred začatím kurzov na simulátore musíte vziať do úvahy všetky z nich..

Aplikácia rady Evminov

Opäť platí, že gymnastiku môžeme začať vykonávať až po konzultácii s lekárom. V opačnom prípade môžete nielen uzdraviť, ale aj vážne ublížiť. Ak neexistujú žiadne lekárske zákazy, mali by ste si preštudovať cvičenia chrbtice na obrázkoch na doske Evminov.

Medzistavcová prietrž

Aby sa príznaky tohto ochorenia nezhoršili, aby sa nezhoršovali, musíte čo najviac odstrániť stres z chrbtice. Zvyčajne sa môže objaviť prietrž, kde disky nedostávajú správnu výživu, vlhkosť a dostatok kyslíka. Cvičenia na tomto simulátore poskytujú príležitosť takmer úplne „uvoľniť“ chrbát a zároveň spustiť samoreguláciu vodnej rovnováhy..

V procese vykonávania cvičení komplexu, ktorého podrobnosti budú uvedené nižšie, sa začína vytvárať medzistavcová tekutina, ktorá tam chýba. Pomáha obnoviť poškodenú chrupavku, zvyšuje metabolizmus.

skolióza

Simulátor bol vyvinutý trénerom bez toho, aby sa zohľadnil vývoj chrbtice. Navyše takmer všetky cvičenia, ktoré vynašiel, sú zamerané na napínanie svalových vlákien. To zase môže výrazne stimulovať najrýchlejšiu regeneráciu nielen samotných svalov, ale aj stavcov a krvných ciev..

Väčšina cvičení na elimináciu zakrivenia by sa však mala vykonávať v polohe hore nohami, v tzv. To umožňuje chrbtici relaxovať bez zmenšovania priľnavosti svalového korzetu. Cvičenia vykonávané pravidelne, správne zaobchádzanie so skoliózou na doske Evminov, dávajú mnohým ľuďom úplné obnovenie držania tela, ako aj správny prísun krvi do chrbtice.

Ploché nohy

Vedci už dávno zistili, že ploché nohy môžu vyvolať výskyt rôznych problémov s chrbticou a držaním tela. Skolióza, osteochondróza, medzistavcové prietrže - iba zlomok toho, čo vás môže považovať za neškodné ochorenie. Stále je však možné sa s ňou vyrovnať a zapojiť sa do preventívneho opatrenia podľa určitej schémy.

Pre túto chorobu bol vynájdený špeciálny dizajn dosky, pri ktorom sa takmer všetky akcie vykonávajú pomocou chodidiel. To vám umožní zbaviť sa neustálej bolesti, opuchov, krvného obehu, nasýtenia kyslíkom a živinami, posilnenia svalov nôh, posilnenia väzov a kĺbov..

osteochondróza

Táto choroba sa stala takmer jednou z najbežnejších na svete. Zvyčajne je sprevádzaná neznesiteľnou bolesťou chrbta, zakrivením chrbtice, nepohodou, rýchlou únavou. Doska Evminov ju vyloží a uvoľní, vďaka čomu sa zníži aj tlak vo vnútri diskov, a preto vzniknú hlavné problémy. Je potrebné si uvedomiť, že takéto cvičenia majú najčastejšie malú amplitúdu, aby sa predišlo zraneniu.

Posun disku

Ak je problém už prítomný, potom bez zásahu lekára, určite to nebude fungovať. Takýmto problémom však bude predchádzať predchádzajúci pretekár. Pravidelným cvičením posilníte chrbtové svaly, väzy, kĺby, stavce a tiež posilníte svoj obehový systém, aby aktívnejšie zásoboval výživné látky a kyslík.

Aj keď už k premiestneniu však dochádza, ale nie je zanedbávané, nie je potrebné ho rozrušiť. Cvičenia pomôžu postupne ich vrátiť na svoje miesto. Zároveň sa výrazne posilní svalová korzet, ktorý bráni možnému opakovaniu precedensu v budúcnosti. Ale tu potrebujete povinnú konzultáciu s lekárom, bez ktorej by ste si mohli ublížiť.

Sada cvikov na chrbticu

Keď sa chrbát začne obťažovať, niekedy je neznesiteľné robiť bežné denné aktivity. Preto má zmysel okamžite kontaktovať lekára kvôli správnej diagnóze. Okrem toho nesmieme zabúdať na to, že všetko sa musí vykonávať podľa určitých pravidiel, pričom zanedbávame, čo nie je najlepším riešením..

Odporúčania a pravidlá

Výcvik je povolený iba v prípade normálneho zdravia, treba si to pamätať navždy, ako svätý list. Ak máte bolesti hlavy, horúčku alebo bolesti hlavy alebo bolesti celého tela, je lepšie odložiť svoje hodiny..

 • Ak počas cvičenia dôjde k bolesti alebo nepohodliu, musíte ju okamžite zastaviť alebo aspoň znížiť intenzitu a záťaž.
 • Všetky cvičenia sa vykonávajú veľmi pomaly, plynulo. Nemali by byť žiadne trhavé, ostré škubnutia. Platí to aj pre stanovenie a vstávanie zo simulátora..
 • Na začiatku sa nesnažte opakovať pohyby presne rovnakým spôsobom ako v komplexe, vďaka telu si pomôžte rukami a nohami..
 • Profylator má schopnosť neustále udržiavať telo v napätí, preto po každom priblížení musíte odpočívať najmenej 5 - 15 sekúnd.

Silové cvičenia

Ak chcete začať, urobte niekoľko prípravných cvičení. Gymnastické komplexy sa veľmi dobre hodia na zahrievanie pred odchodom do telocvične alebo naťahovacie cvičenia. Spolu s týmto komplexom nebude bolieť ovládať dýchaciu techniku ​​Strelnikovej.

 • Ľahnite si na bežiaci pás chrbtom, zatiaľ čo ruky by mali byť roztiahnuté a pevne zakrývajte rukoväte. Nakláňajte sa iba jednou nohou rôznymi smermi.
 • Potom si na seba a od seba natiahnite ponožky. Súčasne s nohami musíte najprv sklopiť hlavu a potom ju zdvihnúť.
 • Keď držíte ruky, najprv vytiahnite jednu nohu ohnutú na koleno a potom druhú. Potom zdvihnite obe nohy k sebe. Pri zdvíhaní a spúšťaní dajte pozor, aby sa chodidlá posúvali po samotnej doske.
 • Bez toho, aby ste si pravú nohu odtrhli od dosky simulátora, ohnite druhú koleno, posúvajte chodidlo posuvným pohybom k zadku a koleno otočte. Zopakujte to s ľavou nohou a potom sa obe kolená roztiahnu na maximum.
 • Do ľubovolných výkyvov do strán, najprv jednej nohy a potom druhej. Na konci urobte hojdačky s oboma nohami.
 • Zdvihnite jednu nohu a držte ju rovno, až kým nebude s vaším telom a doskou vytvárať pravý uhol. Opakujte s druhou nohou a potom s oboma.
 • Ohnite obe nohy na kolenách a vytiahnite päty k zadku. Vykonajte ohyby v rôznych smeroch naraz s dvoma nohami.
 • Ohnite kolená a pevne pritlačte nohy k doske. Zdvihnite panvu rovnakým spôsobom, ako keď robíte most s glutealom.
 • Ohnite nohy na kolená, vytiahnite ich, prípadne zdvihnite hlavu a dotknite sa čela. V rovnakom čase panva vychádza z hracej plochy, dochádza k určitému skrúteniu.
 • Vykonajte dve zvyčajné cvičenia: „Bicykel“ a „Nožnice“. V takom prípade musíte mať ramená rovno a rukami pevne uchopte rukoväte.
 • Prevalte sa na brucho, ohnite kolená a napnite si ponožky až k zadnej časti hlavy. Súčasne zdvihnite hlavu, natiahnite sa na nohy a zdvihnite ramená zakrivené v chrbtici.
 • Držaním nôh na váhe ich hladko spájajte a množte.
 • Zdvihnite pravú nohu a ľavú ruku. Opakujte s opačnými končatinami.
 • Otočte hore nohami tak, aby ponožky zachytili rukoväte. Položte dlane za chrbát a háčik pod spodnú časť chrbta. Zdvihnite kryt, aby ste maximalizovali priehyb. Opakujte s rukami za hlavou a potom sa natiahnite do strán..
 • Pomaly pritiahnite ruky k hrudníku a ohýbajte celé telo. Palmy, aby na palube.

Hlavnou vecou v triedach je pokojný rytmus, plynulosť a nedostatok trhavých pohybov. Ak sú pohyby ostré alebo trhané, môžete utrpieť vážne zranenia.

Komplex pre bedrový kĺb

Bolesť v oblasti chrbta a pása dnes veľa ľudí mučí. Sedavá práca v kanceláriách a sedavý spôsob života spôsobujú, že obyvatelia veľkých miest sú voči takémuto problému zraniteľnejší. Ak chcete zmierniť stres, zbavte sa nepohodlia, prostudujte si tento súbor cvičení.

 • Pohodlne si ľahnite na dosku s rukami na rukovätiach. Pomaly pustite ruky a hodte ich po tele. „Posuňte“ z dosky na podlahu a uistite sa, že spodná časť chrbta je pevne pritlačená k povrchu simulátora.
 • Ľahnite si na chrbát s nohami pripevnenými k rukoväti dosky. Potiahnite ruky nad hlavu a čo najviac ich narovnajte. Pozíciu zaistite presne na tri minúty. „Posuňte“ z dosky a držte chrbát rovno.
 • Urobte to isté ako v prvom prípade, ale natiahnite ruky pozdĺž tela.
 • Zložte brucho dolu a choďte hore. Na rovných ramenách sa čo najviac natiahnite a potom relaxujte a ľahnite si päť alebo sedem minút.

Všetky cvičenia je potrebné robiť pomaly, nemusíte sa ponáhľať. Účinnosť je spôsobená tým, že chrbtica sa uvoľňuje, svalový korzet začína správne fungovať bez toho, aby sa na stavce vyvíjal nadmerný tlak..

Cervikálny cvičebný stroj Evminova

Ak sa chystáte kúpiť vynález bývalého pretekára, mali by ste vedieť, že spolu s ním by sa malo ponúknuť ďalšie doplnkové zariadenie - Glissonova slučka. S takým doplnkovým vybavením môže byť krčný tréner vyrobený z bežnej dosky. Sú to popruhy, ktoré sa pripevňujú k hornej časti projektilu a potom podopierajú hlavu na oboch stranách a na brade.

Tu je účinok založený na rozťahovaní, keď sa stavce postupne rozchádzajú, uvoľňujúc stlačené nervy a svaly. Nie sú k dispozícii žiadni špeciálni sprievodcovia na túto tému, stačí urobiť slučky v polovici slučky a snažiť sa to nepreháňať. Počas hodín musíte byť veľmi opatrní, pretože môžete utrpieť vážne zranenia.

Detské programy a prevencia

Veľmi obľúbené triedy pre najmenších. V zásade sa nelíšia od možností pre dospelých, ale rovnako ako preventívne opatrenia sú miernejšie a pokojnejšie.

 • Len ležte na doske s roztiahnutými rukami.
 • Pomaly ohýbajte kolená, posúvajte nohy po simulátore a päty ťahajte čo najbližšie k zadkom. Tiež sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. V krajných bodoch polohu opravte na 4 - 7 sekúnd.
 • Zostaňte v rovnakej polohe a pomaly zdvihnite nohy, kým nebudú tvoriť pravý uhol k trupu.
 • Bez toho, aby ste nohám sklonili, ich ohýbajte jeden po druhom, dotknite sa kolien hrudníka.
 • Spustite chodidlá s chodidlami na simulátore, pritiahnite ich bližšie k zadku a striedavo ich nakláňajte rôznymi smermi..
 • Po otočení sa upevnite na palube prstami na nohách. Potom vykonajte zdvíhanie tela, ruky sapnuté za hlavou a zaistené v zámku.

Dobre zvolený kurz profesionálneho nabíjania pomôže zotaviť sa z chorôb a zostane mnoho rokov mladý, agilný a flexibilný..

Doska Evminov pre domácich majstrov: výkresy a podrobné pokyny

Cena takýchto simulátorov je, žiaľ, napriek ich jednoduchosti pomerne vysoká. Napríklad v Moskve sa náklady pohybujú od siedmich do desaťtisíc. Mnoho remeselníkov však tvrdí, že pri výrobe takýchto dosiek nie je nič zložité. Trochu obratnosti, schopnosť manipulovať s nástrojmi, ako aj s potrebnými materiálmi - a je to všetko o klobúku, užitočnom profylaktickom liečení.

Materiály a vybavenie

 • Borovicový lúč (150x50) pre základňu simulátora s namontovanou karosériou (16 mm). Dĺžka je podľa nášho nákresu 2 metre 40 centimetrov.
 • Pre vozeň rovnaký lúč (dĺžka 27 centimetrov). Výhodné sú silné dreviny.
 • Montážna lišta s dĺžkou dva metre (2 × 40).
 • Kovová reťaz tri metre, hrúbka 4 mm.
 • Spodná základňa (dĺžka 0,6 metra) sa najľahšie odreže z obrobku kvôli lopatke alebo sekačke.
 • Priečne nosníky sú vyrobené z rovnakých odrezkov (dĺžka 0,55 metra)
 • Skrutky s priemerom 5 milimetrov na upevnenie koľajníc a dreva.
 • Orechy a podložky s priemerom 8 milimetrov.
 • Skrutky s podložkami, priemer 6 milimetrov (dlhé 10 centimetrov).
 • Skrutka Ø 8, L 70.
 • Nástenné hmoždinky a háčiky.
 • karabína.
 • Nechty rôznej veľkosti.
 • Elektrická vŕtačka, najlepšie so skrutkovačom.
 • Sada vrtákov na vŕtanie veľkých dier.
 • Píla a píla na drevo.
 • Sada skrutkovačov.
 • kladivo.

Výrobná metóda

 • Ak chcete dosku upevniť zdola, vyvŕtajte veľký otvor, kde bude základňa zapustená. Všetky veľkosti sú podľa výkresu..
 • Na druhej strane je otvor v uhle. Musí byť koncové a navrhnuté pre pripevňovaciu reťaz.
 • V základni urobte otvory pre uzávery skrutiek, aby počas cvičenia nepoškodili povrch podlahy.
 • Na spodku vozíka sú vyvŕtané ďalšie dve diery, ktoré sa zúčastnia upevnenia.
 • Konce vozíka (200 × 320) sú najlepšie rezané z odolnej dosky. Malo by ľahko znášať váhu osoby, ktorá bude na simulátore cvičiť..
 • Na konci urobte otvory pre priečky (rukoväte).

Zapojenie do tohto zariadenia bolo nielen užitočné, ale aj príjemné, jeho základňa musí byť opláštená hustou tkaninou. Najjednoduchší spôsob, ako to opraviť zošívačkou. Skúsení odporúčajú používať starý kabát alebo niečo podobné.

zhromaždenie

Najprv sú vozne zmontované. Za týmto účelom prilepte konce k základni a spojte ich cez priechodný otvor v základni. Nezabudnite správne dotiahnuť spojovacie matice, aby sa štruktúra pri pravidelnom používaní nezvoľnila. Hornú priečku môžete jednoducho pritlačiť až na konce. Spodná časť musí byť vložená proso - bude regulovaná a jej prezývka bude pripojená k čomukoľvek.

 • Pretiahnite reťaz cez otvor v lište.
 • Samotný nosník pripevnite pomocou skrutiek s drevotrieskou.
 • Spodná základňa sedí na skrutkách.
 • Na zadnej strane to nebolí upevnenie lamiel, na ktorých je možné vozík nastaviť.

Nakoniec musíte na hmoždinky alebo strop pripevniť hmoždinky, ku ktorým bude reťaz pripevnená. Usporiadaním karabíny pozdĺž článkov reťaze bude ľahké zmeniť sklon dosky. Venujte pozornosť nákresu zostavenej dosky Evminov, ako to bude vyzerať s nástenným držiakom.

Existujú však ľudia, ktorí nechcú dlho trpieť, ale len vstávajú a robia. Berú obyčajnú dosku, pripevňujú k nej priečnu tyčku a potom ju jednoducho opria o stenu. Takáto zjednodušená verzia má tiež právo na život. Nezabúdajte však, že stabilita takéhoto simulátora si vyžaduje veľa šťastia, takže ho môžete ľahko spadnúť a spôsobiť ďalšie zranenia..

Cvičebné vybavenie pre chrbticu pre dom v Jekaterinburgu

Univerzálny cvičebný stroj BRADEX Lunar stepper (SF 0050)

Masážny stroj BRADEX "Bridge" (KZ 0116)

US MEDICA nosítka chrbtice FlexyBack

Zadný svalnatý tréner

Zariadenie na vyloženie chrbtice.

Simulátor vykladania chrbtice tela Solid Powerlin.

Šikmý zadný simulátor

Torneo abdominálny tréner A-936W

Elektrický pulzný tréner pre chrbát a krk

Univerzálny cvičebný stroj TRX PRO Suspension Training Kit

Cvičebný stroj pre lis Sport Elit SE-510,, -, Training.

Multifunkčný domáci fitness stroj DFC VT-7006

Simulátor podpory zdravia DFC I-06CL

Simulátor chrbtice „Zdravý chrbát“

Cvičebný stroj pre lis Sport Elite SE 9105

Simulátor napínania chrbtice Air Nobius

Zariadenie na vyloženie mostíka chrbtice.

Zadné nosidlá FlexyBack

Viacúrovňový simulátor na napínanie svalov krku a krku.

Cvičný stroj univerzálny Indigo JS-001

Cvičebný stroj Indigo AB ROCKET 060S AB-JS abs, farba.

Stlačte simulátor OPTIFIT Averon NQ-4700

Osteopatický prístroj na korekciu chrbtice Sac.

Guangzhou Weihong hospodársky rozvoj Čo Simulátor pre.

Multifunkčný domáci posilňovací stroj AB GREEN GYM

Cvičebný stroj Indigo AB ROCKET 060S AB-JS abs, farba.

Simulátor mostovej chrbtice Zdravý chrbát FITSTUD.

Simulátor magnetickej chrbtice

Simulátor mostovej chrbtice Zdravý chrbát FITSTUD.

Simulátor napínania chrbtice Yamaguchi Air nobius

Inverzný stôl pre chrbticu a chrbát DFC XJ-I-06C.

Simulátor chrbtice FOREMAN XS-330

Multifunkčný domáci fitness stroj DFC VT-7006

Posilňovač sedadiel Späť OK

Domáci simulátor miechy FOREMAN XW-331

Širokouhlý simulátor mostového mosta a.

Zariadenie na vyloženie mostíka chrbtice.

Domáci simulátor miechy FOREMAN XW-331

Simulátor vykladania chrbtice tela Solid Powerlin.

Simulátor chrbtového mosta so širokými čiarami 9.

Stlačte simulátor Indigo AB ROCKET

Spine Trainer zdravý chrbát

Inverzia stolného cvičiaceho stroja Takasima INROVER

Simulátor chrbtice „Späť bez problémov“.

Domáce simulátor miechy FOREMAN XW-331. N

Cvičebný stroj na brucho a chrbát

Zadný svalnatý tréner

Simulátor mostovej chrbtice Zdravý chrbát

Domáci simulátor miechy FOREMAN XW-331

Zariadenie na vyloženie mostíka chrbtice.

Guangzhou Weihong hospodársky rozvoj Čo Simulátor pre.

Univerzálny cvičebný stroj DFC Mini-twister pre deti (VT-210.

Univerzálny cvičebný stroj Sport Elite Stolový lis SE-1500

Cvičný stroj univerzálny Sport Elite the Rider ("Hors.

Masážna podlaha Vibro Gess Healthy Spine

Simulátor naťahovania chrbtice Bestec Air Nobius (Э.

Simulátor mostovej chrbtice Zdravý chrbát FITSTUD.

US MEDICA nosítka chrbtice FlexyBack

Stlačte simulátor HT-302 AB Rocket Plus

Simulátor napínania chrbtice Air Nobius BESTEC

Univerzálny cvičebný stroj BRADEX Fitness tréner (SF 0038)

Prídavné zariadenie k nakladaču Bradex Bridge.

Univerzálny cvičebný stroj Indigo Ab Rocket IRSB 70

Spine Trainer zdravý chrbát

Cvičebný stroj na rozšírenie a dekompresiu Teeter

Šikmý zadný simulátor

Kampfer Posture 1 Nástenný domáci posilňovací stroj

Posilňovač chrbta domácej podlahy Kampfer Posture F.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Samotnú veľkú pečať pri pupku môžete cítiť samo, ale malý náraz sa dá nájsť iba pri menovaní lekára. V bruchu sa nachádza brušná dutina s vnútornými orgánmi zažívacieho systému, ktorá môže spadnúť cez otvory vo svaloch lisu.
Podozrenie na myómy maternice by nemalo byť príčinou paniky. Ak počas vyšetrenia existujú dôvody na obavy - nebojte sa, počkajte na ďalšiu menštruáciu a skúste znova podstúpiť ultrazvuk.
Autor: Averina Olesya Valerievna, kandidátka lekárskych vied, patológ, učiteľka katedry pat. anatómia a patologická fyziológia, na operáciu.Info ©