loader

Hlavná

Pažerák

Mužská operácia brušnej prietrže

Inguinálna hernia je vyčnievanie pobrušnice do trieslového kanálika. Vzhľadom na anatomické vlastnosti tela ochorenie často postihuje mužov. Členovia silnejšieho pohlavia radšej ignorujú zmeny, až kým zmeny v tele nezačnú spôsobovať vážne nepohodlie.

Hlavným desivým faktorom, ktorý bráni včasnej lekárskej starostlivosti, je potreba chirurgického zákroku. Odborníci dokázali, že konzervatívna liečba a používanie tradičnej medicíny môžu iba zhoršiť priebeh choroby a spôsobiť vážne poškodenie celého tela..

Ak má človek slabinovú prietrž

V prvej fáze si všimne iba mierny opuch. Postupne sa zvyšuje a dosahuje veľkosti, ktoré môžu prekážať v pohybe.

Postupom času problém nezmizne sám, objavujú sa však stále závažnejšie príznaky:

 • Pri namáhaní (napríklad pri defekácii alebo kašľaní) opuch kolíše,
 • Existuje pocit pálenia alebo nepohodlia, bolesť v slabinách,
 • Pri fyzickej aktivite sa v dolnom bruchu objavuje tupá bolesť. V pokročilých prípadoch sa bolesť prejavuje aj pri najmenšom namáhaní,
 • Stimulácia orgánov spôsobuje časté močenie a poruchu trávenia.

Komplikácie trieslovej prietrže

Porušenie orgánu môže spôsobiť jeho smrť alebo rozvoj peritonitídy. Obidva stavy ohrozujú život pacienta, preto sa vykonáva neodkladný chirurgický zákrok..

Zranená prietrž predstavuje nebezpečné a ďalšie patologické zmeny v tele:

 • Ťažké močenie môže viesť k úplnému zadržaniu moču.
 • Poruchy čreva vedú k nadúvaniu a pretrvávajúcej zápche.
 • Nízka účinnosť.
 • Porucha spermatogenézy vo vaječníkoch sa môže zmeniť na neplodnosť.
 • Zápal trieslovej prietrže alebo samotného semenníka. Predstavujeme vám podobný článok na tému: pupočná kýla u mužov.

Ako liečiť slabinovú prietrž u mužov?

Prietržová hernia sa odstraňuje primárne chirurgicky. Toto však nie je jediná cesta von.

S ingvinálnou prietržou sa teda dá zaobchádzať nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Štatistiky ukazujú, že konzervatívna liečba sa vo väčšine prípadov mení na relapsy alebo nie je schopná pacienta úplne zmierniť. Uchyľujú sa k nemu vo veľmi raných štádiách choroby alebo ak existujú kontraindikácie pre operáciu. Iný článok o pupočníkovej prietrži skúmal otázku, ako ju vyliečiť bez chirurgického zákroku.?
 2. Chirurgický zákrok. Inguinálna hernia môže byť odstránená niekoľkými spôsobmi, čo úplne eliminuje opätovný vývoj choroby a včasnú rehabilitáciu s minimálnym rizikom komplikácií..
 3. Ethnoscience. Zmierniť stav môžu iba lokálni agenti, ale iba so súhlasom ošetrujúceho lekára. Samoliečba môže situáciu len prehĺbiť a vyvolať stav, ktorý vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok na záchranu života človeka. Špecialista môže odporučiť priebeh prírodných prípravkov iba v prípade, že je pri najskorších štádiách kýla.

Príprava na operáciu odstránenia slabinovej prietrže

Na úspešné vykonanie operácie a minimalizáciu rizika komplikácií v pooperačnom období musí chirurg dostať najkompletnejšie a najspoľahlivejšie informácie o stave svojho pacienta..

Pacient musí mať k dispozícii zdravotnícke zariadenie:

 • Výsledky krvných a močových testov, smer, ktorým sa dostáva od svojho dozerajúceho lekára.
 • elektrokardiogram.
 • Vyplnený dotazník, ktorý naznačuje všetky prenášané choroby, najmä reakciu na rôzne lieky, prítomnosť / neprítomnosť chronických patológií.
 • Vykonajte test tolerancie lieku použitého ako anestézia.
 • Fajčiari by mali minimalizovať množstvo nikotínu spotrebovaného týždeň pred operáciou.
 • 8 hodín pred zákrokom úplne prestať fajčiť, jesť a piť.

Chirurgická hernia

Cieľom operácie na odstránenie ingvinálnej prietrže je nasmerovanie orgánov na ich prirodzené miesto a odstránenie herniálneho vaku.

Trvanie konania závisí od niekoľkých faktorov:

 1. Zážitok chirurga.
 2. Tvar, veľkosť a umiestnenie prietrže.
 3. Celkové zdravie pacienta.

Metódy odstránenia prietrže

Výber spôsobu odstránenia závisí od uváženia odborníka. Vyberá najdostupnejší a najbezpečnejší spôsob, ako sa problému zbaviť..

Medzi spôsoby odstránenia prietrže sú možné tieto možnosti:

 • Otvorené. Počas operácie sa uskutoční rez, ktorý lekárovi umožní zistiť herniálny vak. Otvorí sa a skontroluje sa stav padlých orgánov. Ak chýbajú, sú jednoducho opravené, v iných prípadoch sú potrebné ďalšie manipulácie chirurga. Potom je hernálny vak ligovaný, prešitý a odstránený. V ďalšom štádiu je prišitý prostriedok na podporu svalov, ktorý pomáha predchádzať opätovnému vytvoreniu herniálneho vaku.
 • Laparoskopická Manipulácie sú rovnaké ako pri otvorenej metóde, ale pre ich povolanie chirurgom sa v pobrušnici urobia tri vpichy. Na obrazovke videa sa zobrazujú všetky informácie o stave orgánov a vykonaných akciách..

Nevýhody a výhody konkrétneho spôsobu

Obe metódy sa považujú za najúčinnejšie, ale prístup k nim nie je vždy závislý od schopností lekárskeho zariadenia. Chirurg berie do úvahy individuálne charakteristiky pacienta, povahu prietrže a nuansy každej z techník. Odstránenie prietržovej hernie sa uskutočňuje podľa jedného scenára, ale v rôznych situáciách je jedna z metód najvýhodnejšia.

Výhody metód:

 1. Laparoskopický spôsob vykonávania chirurgického zákroku minimalizuje riziko infekcie. Obdobie rehabilitácie a trvanie samotnej operácie nezaberie veľa času. Do dvoch týždňov sa pacient môže vrátiť k normálnemu životu a ani stopy pripomínajúce skúsený zásah nezostanú na tele.
 2. Otvorená metóda umožňuje všetky manipulácie v lokálnej anestézii. Na vykonanie týchto operácií nie je potrebné ísť na drahú platenú kliniku, môže ich tiež vykonať chirurg v pravidelnej okresnej nemocnici. Pravdepodobnosť recidívy je prakticky nulová (za predpokladu, že počas rehabilitačného obdobia sa dodržiavajú všetky odporúčania ošetrujúceho lekára). Týmto spôsobom sa odstráni hernia akejkoľvek veľkosti..

Každá zo svojich metód má významné nevýhody:

 1. Laparoskopia je u starších pacientov prísne kontraindikovaná. Ak predtým musel človek prežiť operáciu v dolnej časti pobrušnice, je mu zakázané odstraňovať hernálny vak. Všetky manipulácie môže vykonávať iba skúsený, neustále praktizujúci chirurg. A dokonca ani prvotriedny špecialista nevykoná odstránenie veľkej trieslovej kýly pomocou laparoskopických schopností. Operácia sa vykonáva s povinným použitím celkovej anestézie. Pri inštalácii nosnej mriežky nie je vždy možné ju bezpečne opraviť, čo môže v budúcnosti viesť k relapsu patológie.
 2. Pri otvorenej metóde odstránenia je riziko komplikácií dosť vysoké a doba rehabilitácie sa zvyšuje na tri týždne. Muž sa môže vrátiť do normálneho života najskôr po 3 mesiacoch.

Náklady na odstránenie prietržovej hernie

Náklady na chirurgický zákrok sú určené hranicami 15 000 - 50000 rubľov.

Pozostáva z niekoľkých faktorov:

 1. anestézie Je okamžite stanovená v nákladoch na operáciu, ale množstvo závisí od typu anestézie (všeobecne, lokálne). Laparoskopia a pohotovostná chirurgia otvoreným spôsobom vylučujú možnosť vedomého pacienta.
 2. Naliehavosť. Rovnaká operácia, ktorá sa vykonáva plánovaným a naliehavým spôsobom, sa líši v cene.
 3. Skúsenosti lekára a prestíž kliniky. Tento stav poskytuje materiály a nástroje najvyššej kvality a kvalitu, ktorú musíte zaplatiť navyše.
 4. Zložitosť situácie. Prítomnosť sprievodných chorôb, veľkosť prietrže, jej zanedbávanie, prítomnosť komplikácií ovplyvňujú trvanie operácie a jej náklady.
 5. Kvalita nosnej mriežky. Zdravotnícke výrobky sa nelíšia od zvyšku: čím vyššia je kvalita a povesť výrobcu, tým vyššie sú konečné náklady.
 6. Intervenčná metóda. Otvorená metóda chirurgického zákroku je vždy výrazne nižšia z dôvodu dlhodobej rehabilitácie a zostávajúcich jaziev..

Dôsledky operácie

Vo väčšine prípadov sa po zákroku incízia postupne oneskorí, stehy sa odstránia a človek pomaly zvyšuje fyzickú aktivitu. Jazva zostáva pripomienkou patológie.

V niektorých prípadoch sú však možné komplikácie:

 • Ak posuvnú prietrž odstráni neskúsený chirurg, existuje riziko črevných porúch alebo poškodenia spermatickej šnúry..
 • Hrubé stehy môžu poškodiť femorálny kĺb.
 • Najčastejšou komplikáciou je kvapka semenníkov. Patológia vizuálne vyzerá ako zväčšenie šourku. Pacient potrebuje druhú operáciu.
 • Infekcia počas zásahu.
 • Vzhľad hematómu, ktorému nebolo možné zabrániť aplikáciou ľadu ihneď po operácii.
 • Pasívny životný štýl pacienta počas rehabilitačného obdobia.
 • Zanedbanie lekárovho zákazu vzpierania môže viesť k divergencii švov a iným komplikáciám.

Rehabilitácia po operácii

Počas rehabilitačného obdobia sa pozornosť venuje niekoľkým dôležitým bodom:

 • Pain. V prvých dňoch po zákroku a veľkosti odstránenej prietrže je možné pozorovať silnú bolesť. Pacientovi sa predpisujú lieky proti bolesti vo forme injekcií alebo tabliet.
 • Stehy. Potrebujú pravidelnú liečbu špeciálnymi masťami na resorpciu a antiseptické lieky. Prvá výmena obväzu sa uskutoční do niekoľkých hodín po operácii. Ak sa pozoruje infekcia, potom sa liečba vykonáva oveľa častejšie a pacientovi sa predpisujú antimykotiká, antibakteriálne lieky..
 • Traffic. Povolenie vstať po chirurgickom zákroku môže dať iba lekár, vzhľadom na stav pacienta. Po tomto, pacient sa musí pravidelne pohybovať, odpočinok v posteli zvýši dobu rehabilitácie a môže viesť k rozvoju komplikácií.
 • diéta.
 • Vylúčenie fyzickej aktivity.

Stravovacia hernia strava

Ak si človek pred operáciou môže dovoliť „uvoľnenie režimu“, potom sa po zákroku musí prísne riadiť odporúčaniami lekára.

Počas rehabilitačného obdobia by základom všetkých jedál v ponuke malo byť:

 1. vajíčka,
 2. ryby,
 3. Nízkotučné mäso (kuracie, králičie, kozie mäso),
 4. pohánka,
 5. Nízkotučné mlieko a tvaroh.

Včasné vyhľadávanie lekárskej pomoci vám umožní zbaviť sa patológie rýchlo a bez následkov.

Liečba doma nie je možná, ale moderná medicína ponecháva pacientovi právo zvoliť si spôsob, ako bojovať s patológiou.

Odstránenie brušnej prietrže pomocou chirurgického zákroku: typy procedúr, rehabilitácia

Indikácia chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži je prítomnosť samotnej prietrže. Iba chirurgická liečba môže pacienta ochrániť pred ochorením. Ani dúfam, že „to prejde samo o sebe“ - oddialenie návštevy lekára zvýši iba riziko porušenia.

Operácia s inguinálnou kýlou je jednou z najrozvinutejších vo všeobecnej chirurgii, môže ju vykonať ktorýkoľvek stážista (absolvent lekárskej univerzity, ktorý práve začal pracovať vo svojej špecializácii). Pacienti zvyčajne intervenciu dobre tolerujú, komplikácie zriedkavo.

V typických prípadoch chirurgický zákrok poskytuje úplnú celoživotnú liečbu. Je pravda, že človek má dva trieslové kanály a odstránenie výčnelku na jednej strane slabiny nezaručuje jej vzhľad na druhej strane..

Štruktúra ingvinovej prietrže

Indikácie a kontraindikácie

Indikácia pre túto operáciu odstránenia je prítomnosť prietrže samotnej, nie sú potrebné žiadne ďalšie podmienky.

Ak je výstupok dobre nastavený a nemá príznaky zápalu, potom sa chirurgický zákrok uskutoční podľa plánu. Pred zákrokom sa vykonáva určitá lekárska príprava pacienta, aby sa predišlo možným komplikáciám, ktoré trvajú až niekoľko týždňov.

Ak dôjde k porušeniu alebo ak dôjde k upchatiu čriev, potom sa chirurgický zákrok vykoná podľa núdzových indikácií: ihneď po stanovení diagnózy.

Kontraindikácie pri plánovanej operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže sú rovnaké ako pri iných chirurgických postupoch:

 • horúčka akéhokoľvek pôvodu;
 • akútne infekčné procesy alebo zhoršenie chronických;
 • závažné zlyhanie obličiek, srdca, dýchacích ciest alebo pečene;
 • tehotenstva;
 • dekompenzovaný diabetes mellitus;
 • pokročilý vek;
 • poruchy v systéme zrážania krvi;
 • akútne obdobie infarktu alebo mŕtvice.

Núdzový chirurgický zákrok na vyčnievanie do slabín nemá kontraindikácie, avšak riziko možných komplikácií narastá rádovo.

anestézie

V dňoch ZSSR sa v 80% prípadov uskutočňovali plánované chirurgické zákroky pre túto patológiu v lokálnej anestézii. Dnes čoraz častejšie používajú všeobecnú anestéziu - anestéziu. Áno, a dnes sa bezpečnosť anestézie výrazne zvýšila.

Pohotovostný chirurgický zákrok sa takmer vždy vykonáva v celkovej anestézii..

Prevádzkové techniky

Otvorené

Pri otvorených operáciách pri slabinovej prietrži sa uskutoční incízia kože. Po pitve tkanív po vrstvách chirurg izoluje a vyreže herniálny vak. Potom vykonáva plastickú chirurgiu zadnej steny trieslového kanálika, aby odstránil príčinu kýly.

Podľa metódy plastickej chirurgie trieslového kanálika je rozdelená do 2 veľkých skupín:

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Posilnenie zadnej steny sa vykonáva pomocou vlastných tkanív tela. Existuje veľa možností, ale nemá zmysel ich opisovať, pretože bez lekárskeho vzdelania nie je možné im porozumieť. Vymenujem iba názvy najobľúbenejších v Rusku: operácia podľa Schuldera, podľa Bassiniho, podľa Halsteada, podľa Postempského.

Zadná stena je vystužená umelými materiálmi. Spravidla sa jedná o polypropylénovú sieťku, ktorá je zošitá do vlastných tkanív trieslového kanálika.

Operácie s komplikovanými kýlami (so štípaním, črevnou obštrukciou, zápalom hernálneho vaku atď.) Sa vo väčšine prípadov vykonávajú otvorenou metódou..

Polypropylénová sieť na spevnenie trieslového kanálika

Endoskopická metóda

Podstatou endoskopickej chirurgie je uzavretie vstupu do trieslovinového kanála zvnútra umelým štepom (zvyčajne rovnakou polypropylénovou sieťkou)..

Prostredníctvom vpichov v brušnej stene lekár vloží do brušnej dutiny optické zariadenie a 2 (zriedkavo 3 alebo viac) manipulátorov, pomocou ktorých sa upraví prietrž a z vnútornej strany brušnej steny sa zošíva syntetická sieťovina..

Výhody a nevýhody rôznych techník

Odstránenie ingvinálnej prietrže akýmkoľvek spôsobom má svoje klady a zápory.

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

1. Techniky napínania2. Ľahké techniky
 • Jednoduchosť vykonávania,
 • technická prepracovanosť,
 • môže byť uskutočňovaná v lokálnej anestézii,
 • najnižšia cena (od 25 do 57 tisíc rubľov).
 • Najvyššia miera recidívy,
 • dlhá doba zotavenia,
 • u starých ľudí je vo väčšine prípadov neprijateľná,
 • veľké opakujúce sa hernie a hernie sa nedajú liečiť.
metódavýhodynevýhody
Stretch techniky
Ľahké techniky
 • Môžete liečiť hernie akejkoľvek veľkosti;
 • najnižšia miera recidívy, najmä u starších ľudí;
 • kratšie rehabilitačné obdobie.
 • Potrebné špeciálne doplnky,
 • sofistikovanejšia technika,
 • niekedy je nutná anestézia.
Endoskopické techniky
 • Minimálna prevádzková ujma,
 • najkratšia doba rehabilitácie,
 • najlepší kozmetický efekt (bez veľkých jaziev),
 • schopnosť súčasne vyliečiť prietrž na oboch stranách.
 • Vyžaduje sa špeciálne vybavenie a vysoko kvalifikovaný chirurg,
 • je potrebná anestézia,
 • najvyššia cena (asi 90 000 rubľov).

Podľa pacientov je najlepšie tolerovať endoskopickú operáciu pri slabinovej prietrži. Dôvody sú jasné: menšia bolesť v skorom pooperačnom období, najnižší pobyt v nemocnici, krátka doba rehabilitácie.

Pooperačná rehabilitácia

Po oprave prietrže sa vytvorí hustá jazva po dobu približne 6 mesiacov - takto dlho trvá rehabilitačné obdobie po operácii pri slabinovej prietrži.

Dĺžka hospitalizácie pri otvorených metódach je asi týždeň, pri endoskopických 1 - 2 dni.

Ihneď po operácii môže pacient na odstránenie výčnelku pocítiť bolesť vo slabinovom kanáliku - potom mu budú predpísané lieky proti bolesti. U niektorých pacientov je toto obdobie 2 až 3 dni, u iných to môže trvať niekoľko týždňov.

Odpočinok na lôžku v skorom pooperačnom období sa nevyžaduje.

Po odstránení stehu sa pacientovi nemá zdvihnúť viac ako 5 kg a zabrániť zápche.

Po otvorených metódach môže pacient začať pracovať po 1–1,5 mesiaci, po endoskopickej operácii je to 2 až 3 týždne..

Je liečba možná bez chirurgického zákroku?

Áno, je to možné. Spočíva v nosení špeciálnej bandáže, ktorá zabraňuje preniknutiu brušných orgánov do zväčšeného trieslového prstenca. Typicky sa takáto terapia používa na prípravu na chirurgický zákrok alebo ak chirurgický zákrok na odstránenie trieslovej kýly nie je možný z akéhokoľvek dôvodu (pokročilý vek, závažné srdcové alebo respiračné zlyhanie, vyčerpanie)..

Inguinálna kýla

 • Recepcia chirurga v Moskve
 • Operácie a manipulácie
 • Obväzy v Moskve
 • Chirurg doma v Moskve

V slabinách bola hernia. Čo robiť?

Vy alebo váš príbuzný, otec, manžel, priateľ, kolega alebo iba milovaný človek má slabinovú prietrž. Vždy vzniká v nesprávnom čase a nečakane pre nového majiteľa, niekedy naraz z dvoch strán (bilaterálne). Začína sa hernia. Scenár a prvé príznaky vzhľadu kýly sú rôzne. Všetko sa môže stať na pozadí úplnej pohody a dobrého celkového stavu. Nepriaznivé ťahové pocity sa objavujú v dolnej časti brucha alebo po silnej fyzickej námahe (statický stres, vzpieranie, oprava, šport) je v slabinách silná bolesť. Nepríjemné pocity a bolesť môžu ustupovať a odchádzať samy osebe, ale potom sa v oblasti trieslovín vyskytuje charakteristická hernia podobná nádoru (vydutie, vydutie) oválneho alebo guľatého tvaru..

Konzultácia s chirurgom, kandidátom na lekárske vedy

Vymenovanie na počiatočné vymenovanie v Moskve telefonicky na čísle +7 (495) 755-79-18

Inguinálna hernia má rôzne veľkosti (od hrachu a viac) a môže sa zvyšovať s kašľom, kýchaním, námahou a fyzickou námahou. Bolesť, nepohodlie a nepohodlie sú spravidla periodické. Kýla je pohyblivá, opraviteľná a postupom času sa môže začať prepadávať do mieška, pričom sa mení z iba slabiny na bradavku. Okrem bolesti a nepohodlia sa často vyskytujú aj dysurické javy (narušenie močenia - rýchle, ťažké alebo nedobrovoľné, zadržiavanie moču, bolesť a nepohodlie v močovej trubici). Pravidelná chronická zápcha a / alebo nadúvanie môžu byť rušivé. Ak mali vaši blízki príbuzní (otec, starý otec, starý otec a ďalší) podobnú patológiu, pravdepodobnosť výskytu pre vás a vaše deti je veľmi vysoká. Proces, miesto a vek vzhľadu vzdelávania v slabinách môžu byť podobné. Príznaky sa často zhodujú..


Objavila sa prietrž. Zdá sa, že je to v poriadku a vy s ňou môžete ďalej žiť. Najmä ak je malej veľkosti a prakticky sa neobťažuje. Áno, sú tu určité ťažkosti, sú tu nepríjemnosti, zdá sa však, že sa s tým môžete vyrovnať. V tejto situácii si niektorí zvolia taktiku „pštrosa“ a pokúsia sa dostať preč z problému, nevenovať mu pozornosť. Iní vstúpia do režimu sledovania a ostražitého čakania. Určite viete, že to môže nejaký čas žiť, ale je potrebné vziať do úvahy, že kvalita života herniového nositeľa bude trpieť a klesať. Vzhľadom na tento faktor sa musíte rozhodnúť, čo ďalej.

Ak sa nič neurobí, zväčša sa zväčšuje herniálny výčnelok a je čoraz viac znepokojený. Existujú nové a nové príznaky, ktoré narúšajú pokojný život. Nepohodlie rastie. A čo je najdôležitejšie, vždy tu existuje nebezpečenstvo komplikácií (porušenie, koprostáza a iné). Inguinálna kýla je ako „bomba“ vo vrecku, ktorá môže náhle explodovať kedykoľvek (deň alebo noc) (komplikovať - ​​narušiť). A potom sa bude musieť operovať v naliehavom prípade, čo znamená, že pravdepodobnosť pooperačných komplikácií sa mnohokrát zvyšuje, dokonca aj po dobre vykonanom chirurgickom zákroku. Gernioplastika (chirurgia) v takejto situácii bude menej spoľahlivá a pravdepodobnosť recidívy je veľmi vysoká.

Ak dôjde k porušeniu predpisov, bude to veľký úspech, ak bude v blízkosti dobrá nemocnica a kvalifikovaný chirurg. A ak nie? A ak ste ďaleko od domova? Na služobnej ceste? Na dovolenke? Rybárstvo? V zahraničí? V takejto situácii je všetko náhodou. Riskujete... Dôsledky môžu byť nepredvídateľné a niekedy poľutovaniahodné. Kýla obmedzuje slobodu pohybu. Musí sa neustále pamätať. Okrem toho stav osoby s kýlou negatívne ovplyvňuje nielen neho, ale aj jeho rodinu, príbuzných a priateľov. Človek sa môže nepochybne ponoriť do dlhodobej depresie a frustrácie. Nikomu nie je žiadnym tajomstvom, že za vonkajšou brutálnou škrupinou, pokojnou postavou a železnou vôľou sa často skrývajú obavy, ktoré ani sám nevyslovuje. Silnejší sex dokáže vyriešiť najťažšie problémy, byť kamennou stenou pre vašich blízkych a priateľov, postaviť sa k smrti, ale aj muži potrebujú pomoc a podporu. Dopravcovia hernie často nechcú hovoriť o svojich problémoch a ukázať svoje slabosti. Niekedy jedna zmienka o návšteve lekára alebo o potrebe chirurgického zákroku vedie k strnulosti. Zdá sa ľahšie zomrieť, ako vyriešiť tento problém..

Nezáleží na tom, aké ťažké a strašidelné je, ale je potrebné čeliť tomuto problému tvárou v tvár. A tu môžu pomôcť iba skutočne blízki ľudia, ktorým muž dôveruje. Zvyčajne sú to rodičia, manželky, deti alebo priatelia. Týmto spôsobom musíte ísť krok za krokom spolu. Cesta od objavenia prietrže k operácii a úspešnej rehabilitácii. Ak sa chcete správne rozhodnúť, je potrebné, aby ste spolu s rodinou a priateľmi našli odpovede na mnohé otázky, ktoré máte.

Čo je to trieslová prietrž? Ako vyzerá? Aké sú jeho príčiny? Prečo sa objavila so mnou? Aké sú zdravotné riziká slabinovej prietrže? Kto lieči? Kam ísť? Ako vyliečiť prietrž? Nemôžem ísť k chirurgovi? Dá sa urobiť bez chirurgického zákroku (nesmie sa operovať)? Je možné vyliečiť kýlu ľudovými, domácimi alebo alternatívnymi prostriedkami? Je nebezpečné nemať operáciu? Ak sa používa, potom kde to môžem urobiť? Kde je lepšie túto operáciu vykonať? Ako dlho trvá operácia? Bolí to? Pri akej anestézii alebo anestézii operácia prebieha? Aké chirurgické postupy sa používajú na odstránenie slabinovej prietrže? Aká je najlepšia operácia? Otvorené brušné alebo laparoskopické? Aké sú rozdiely medzi chirurgickými zákrokmi pri slabinovej prietrži? Je možné kýly orezať z dvoch strán naraz? Čo je potrebné pred operáciou? Aké prieskumy sú potrebné? Koľko stojí operácia ingínovej prietrže? Cena operácie (kýlová oprava)? Aké sú komplikácie? Čo robiť v prípade komplikácií? Aká rehabilitácia je potrebná po operácii? Ako dlho sa vydáva práceneschopnosť? Čo robiť? A mnoho, mnoho ďalších rozmanitých otázok.

Od detstva sa nikto nepripravuje na tieto otázky odpovedať a mnohým v živote sa to ani nebude hodiť. Ale ak ste sa stretli s takým problémom, nemôžete to urobiť bez zhromažďovania informácií. Nesťažujte sa na osud, nádej na zázrak ani na tradičných liečiteľov. Musíme sa naučiť čo najviac a konať okamžite, dôsledne. Ak pôjdete na akékoľvek fórum hernie hernie, v časti otázok a odpovedí alebo často kladených otázok (FAQ, Otázky a odpovede), napíšte recenzie do vyhľadávacích nástrojov, uvidíte veľa rôznych názorov a tipov. Niekedy môžu byť v rozpore alebo sa môžu vzájomne vylučovať. Aby ste mohli konať, potrebujete informácie a znalosti z rôznych zdrojov. Čítajte, analyzujte, premýšľajte, pýtajte sa a rozhodujte sa iba pre vás. Budeme sa snažiť pomôcť vám, povedzte podrobne o slabinových kýlach u mužov a odpovedzte na vaše otázky.

definícia

Inguinálna kýla pozostáva z nasledujúcich prvkov:

herniálne brány (výstupné miesto prietrže - slabé miesta alebo otvory prednej brušnej steny v oblasti trieslovín, ingvinálne krúžky)

herniálny vak (oblasť pobrušnice, ktorá vystupuje cez hernálnu bránu spolu s obsahom - orgány brušnej dutiny)

herniálny obsah (čo je vo vnútri prietrže a kýly - omentum, črevo, močový mechúr atď.)

Príčiny a predispozičné faktory

Nikto nie je v bezpečí pred tříslovnou kýlou. Takýto problém sa môže vyskytnúť u každého človeka. Ak to máte, potom to nie je zlá hornina, nie je to chyba niekoho alebo intríg, ale vo väčšine prípadov náhoda. Mechanizmus tvorby prietrže v slabinách je jednoduchý. Výstupok (herniálny vak s obsahom) vystupuje cez herniálny portál pod kožou a podkožným tkanivom alebo zostupuje do mieška. Hlavnou príčinou kýly sú predispozičné a primárne produkčné faktory.

Predispozičné faktory významne zvyšujú pravdepodobnosť výčnelku prietrže.

V prvom rade je dedičnosť ovplyvnená dedičnosťou a genetickou predispozíciou. Určujú anatomické vlastnosti tela, ktoré vedú k výskytu patologického útvaru v slabinách:

Vrodené slabé steny a spojovacie tkanivá trieslového kanálika

Predĺžené, zväčšené trieslové prstene

Asténsky typ tela

Po druhé, vzhľad prietrže môže byť ovplyvnený vekom a zmenami súvisiacimi s vekom:

Znížený svalový tonus prednej brušnej steny (brucha) a trieslovej oblasti.

Riedenie spojivového tkaniva v oblasti trieslových prstencov

Nasledujúce predispozičné faktory sú menej časté:

Poranenia brucha, najmä v slabinách

Svalová atrofia s predĺženou absenciou fyzickej aktivity

Pravdepodobnosť kýly je vysoká s obezitou alebo podvýživou

Hlavným produkčným faktorom je napätie (namáhanie) brucha (ťažké a nadmerné fyzické namáhanie, vzpieranie, práca ako nakladač, profesionálne športy, zápcha, vracanie, kašeľ, kýchanie a iné). Vedie to k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, čo je priamy spúšťací moment tvorby prietrže.

Liečba prietržnej hernie

konzervatívny

Konzervatívna liečba (bez chirurgického zákroku) nemôže radikálne vyriešiť problém a je možná iba vo výnimočných prípadoch:

Ak vážny celkový stav, sprievodné choroby alebo závažné kontraindikácie neumožňujú plánovanú operáciu. Chirurgický zásah sa v takýchto prípadoch vykonáva iba v prípade núdze, životne dôležitých indikácií život ohrozujúcich komplikácií (porušenie, atď.).

Ak ste sa z objektívnych dôvodov ešte nerozhodli vykonať alebo odložiť operáciu.

S opraviteľnou, nekomplikovanou inguinálnou prietržou je možné dočasné nosenie jednostranného alebo dvojstranného obväzu (špeciálne podporné zariadenie). Nezbavuje kýlu prenášača od problému a má iba paliatívny, uľahčujúci účinok. Bandáž je nevyhnutná na udržanie prietrže v upravenom stave tak, aby nezasahovala, neaktívne napredovala a aby sa zabránilo porušovaniu. Nosenie tohto zariadenia je kontraindikované v prípade ireverzibilných kĺbových hernií, lanoviek a hydrocelu. V zriedkavých prípadoch, pri neredukovateľných a veľmi veľkých herniálnych formáciách, keď nie je možný chirurgický zákrok a obväz, sa odporúčajú špeciálne individuálne obväzy - suspenzie..

Ostatné konzervatívne metódy liečby (fyzioterapia, bylinná medicína, ľudové a domáce prostriedky, špeciálne telesné cvičenia) tiež nepomáhajú radikálne zbaviť prietrže a potreby chirurgického zákroku. Neexistujú presvedčivé dôkazy o ich účinnosti. Nespoliehajte sa na ne.

chirurgický

Nekomplikovaná inguinálna hernia u človeka je indikáciou pre plánovanú a komplikovanú (obmedzenú) chirurgickú liečbu pre prípad núdze. Operáciu je možné vykonať takmer v každom veku, ak neexistujú kontraindikácie.

Kontraindikácie plánovaného chirurgického zákroku:

závažná somatická a sprievodná patológia (závažné akútne choroby)

závažné exacerbácie chronických chorôb.

akútne a chronické infekčné procesy

akútne obdobie infarktu alebo mŕtvice

závažné zlyhanie obličiek, srdca, dýchacích ciest alebo pečene

dekompenzovaný diabetes

horúčka akéhokoľvek pôvodu (horúčka)

poruchy systému zrážania krvi (vysoká pravdepodobnosť krvácania)

veľmi vysoký vek

Hlavné možnosti plánovanej chirurgickej liečby slabinovej prietrže:

 1. Otvorená hernioplastika bez napätia podľa metódy Lichtenštajnska (Lichtenštajnská hernioplastika, Lichtensteinova bezsieťová oprava oka)
 2. Laparoskopická hernia (Laparoskopická hernia).
Sú „zlatým štandardom“ zaobchádzania a operácií výberu, predovšetkým v dôsledku objavenia sa nových, moderných materiálov (syntetická sieť) a technologického pokroku (video laparoskopia). V drvivej väčšine prípadov moderné progresívne metódy nahradili staršie typy prietrže prietrže našimi vlastnými, miestnymi tkanivami napätím (podľa Bassiniho, Postemského, Bytu, Yanov atď.)..

Lichtenštajnská operácia

Otvorená hernioplastika so sieťkou podľa Lichtenštajnska (otvorená inštalácia syntetického pletiva - implantátu) je najmodernejším, najobľúbenejším a najbežnejším spôsobom, ako eliminovať trieslové kýly.

Chirurgický zákrok sa vykonáva pri lokálnej, spinálnej anestézii alebo celkovej anestézii. Chirurg urobí rez v ingvinálnej oblasti, uvoľní herniálny vak, vrhne herniálny obsah späť do brucha. Potom sa vak vyreže, spevní inguinálny kanál a odstráni kýlu pomocou šitia syntetickej, neabsorbovateľnej polypropylénovej sieťoviny (Etikon, Kovidien, Bard alebo iné). Je netoxický, hypoalergénny, elastický, odolný a spoľahlivý. Sieťka je upevnená medzi vrstvami brušnej steny v priemere brány prietrže a po operácii rastie s väzivovým tkanivom, spoľahlivo posilňuje defekt - slabé miesto v ingvinálnej oblasti. Implantát je nepostrehnuteľný, neobmedzuje pohyby, nevytvára nepohodlie, slúži po celý život, nezhroutí sa a v tkanivách nezmizne. Lichtenštajnská metodika je jednoduchá, efektívna a spoľahlivá. Plastová brána prietrže bez napätia v tkanive s minimálnym traumatom významne znižuje pravdepodobnosť recidívy prietrže (0-2%).

Plánovaná kýlová chirurgia podľa Lichtenštajnska. Odstránenie trieslovej prietrže incíziou (normálny prístup) na prednú brušnú stenu s plastovým pletivom.

Cena od 25 000 rubľov.

Laparoskopická operácia

Laparoskopická hernioplastika s inguinálnou herniou je podobná ako u iných laparoskopických videoinopatologických minimálne invazívnych zásahov. Vykonáva sa v celkovej anestézii (anestézii) z troch malých rezov (punkcií) 0,5 - 1,0 cm. Na začiatku sa získa prístup k pupku, cez ktorý sa vloží trokar. Brucho je nafúknuté plynom (pneumoperitonum), takže je vhodné, aby chirurg videl zvnútra brušnú dutinu a tam vykonával manipulácie. Potom sa cez trokar vloží laparoskop vybavený kamerou a svetelným zdrojom.
Videokamera interne prenáša obraz brušnej dutiny a orgánov na monitor. To umožňuje vidieť herniálnu defekt a vykonať plastickú chirurgiu. Nástroje na manipuláciu a plasty sa vkladajú prostredníctvom iných malých prístupov do spodnej časti brucha. Sieťka (implantát) je umiestnená nad herniálnym portálom vo vnútri brušnej dutiny a je pripevnená tak, aby zosilnila brušnú stenu a eliminovala defekt. Uzavretím kýly zvnútra je plast spoľahlivejší. Laparoskopická operácia je najúčinnejšia pri recidivujúcich a bilaterálnych hnačkách. Umožňujú dosiahnuť optimálny kozmetický efekt..

Plánovaná oprava laparoskopickej prietrže. Odstránenie trieslovej prietrže malými nenápadnými rezmi - vpichy.
Cena od 45 000 rubľov.

Rozdiel medzi odstránením laparoskopickej prietrže z otvoreného priestoru:

 • Liečba laparoskopickej hernie je drahšia kvôli vyšším nákladom na technické vybavenie a prípravu na chirurgický zákrok. Toto je kompenzované kvalitou plastu a pooperačným obdobím.
 • Laparoskopia slabinovej prietrže sa vykonáva z niekoľkých malých rezov a nevyžaduje jeden veľký rez (dobrý kozmetický výsledok)..
 • Kýla na oboch stranách (bilaterálna) sa dá odstrániť rovnakými prístupmi bez toho, aby boli potrebné ďalšie rezy
 • Obdobie zotavenia po operácii je výrazne skrátené
 • Minimálne riziko ránových komplikácií, hematómov, sérómov
 • Každodenné aktivity nie sú obmedzené.
 • Bolesť je menej výrazná
 • Minimálne riziko relapsu
 • Pacient môže byť prepustený v deň operácie alebo nasledujúci deň

Otvorte operácie na Bassini, shouldays a ďalších

Príprava na naplánovanú operáciu

Zoznam testov a vyšetrení pred plánovaným chirurgickým zákrokom:

Analýzy: všeobecný krvný test (OAC, krv z prsta), krvný cukor, všeobecná analýza moču (OAM), biochemický krvný test (AST, ALT, celkový bilirubín, priamy bilirubín, močovina, kreatinín, celkový proteín), krvný test (na HIV), hepatitída B, hepatitída C, syfilis), krvný typ, Rh faktor

Fluorografia (alebo röntgen hrudníka)

komplikácie

Obťažovanie je najčastejšou, vážnou a nebezpečnou komplikáciou. Toto je spravidla náhle po námahe alebo namáhaní kompresia obsahu kýly (orgánov opúšťajúcich hernálny vak) v herniálnom portáli na úrovni krku herniového vaku. S touto komplikáciou sa najčastejšie vyskytuje bolesť v oblasti vzdelávania, ktorá rýchlo narastá. Kýla sa zväčšuje, získava modrofialovú farbu. V obmedzenom orgáne sa vyskytujú poruchy obehového a lymfatického obehu. Vyvíja sa nekróza (nekróza) vylisovaného obsahu herniálneho vaku. Môže sa objaviť perforácia (perforácia), pri ktorej vyjdú črevné hmoty, čo vedie k hrozivejším komplikáciám - peritonitíde (zápal pobrušnice). Nebezpečenstvo a ohrozenie života sa zvyšuje. Čo robiť? V takejto situácii je nevyhnutná hospitalizácia a okamžitá (urgentná) chirurgická chirurgická liečba..

Koprostáza (stagnácia výkalov) sa vyvíja v prípadoch, keď je obsah hernálneho vaku hrubého čreva v prípade zhoršenej motorickej funkcie čreva. Výskyt takejto komplikácie uľahčuje hernia prietrže, dostatočný príjem potravy a sedavý životný štýl. Koprostáza sa prejavuje nevyliečiteľnou zápchou, bolesťou brucha a nevoľnosťou, menej často zvracaním. Môže to viesť k fekálnemu porušeniu prietrže. Čo robiť? Je potrebné uvoľniť hrubé črevo z obsahu (klystír). Hospitalizácie. Pozorovanie lekára.

Zápal prietrže sa vyvíja s infekciou dutiny herniálneho vaku. Toto je možné pri akútnom zápale slepého čreva (slepého čreva) alebo Meckel diverticulum (divertikulitída), ak sú obsahom prietrže. V tomto prípade trpí celkový stav prietrže kýly, zvyšuje sa telesná teplota, vyskytuje sa zimnica, objavuje sa zvracanie, zadržiavanie stolice a ťažkosti pri vypúšťaní plynu. Veľkosť prietrže sa zvyšuje, pokožka nad ňou sčervená. Čo robiť? Hospitalizácie. Chirurgické ošetrenie. Pozorovanie lekára.

K ireverzibilite (prietrž hernie prestáva byť fixovaná) vzniká v dôsledku vývoja fúzie vnútorných orgánov medzi ňou a peritonea v herniovom vaku, ktorý je spôsobený chronickou traumou na herniálny obsah. Čo robiť? Dohľad lekára. Rutinná chirurgická liečba.

Zriedkavé komplikácie (poškodenie prietrže, nádory prietrže, cudzie telieska prietrže). Čo robiť? Hospitalizácie. Dohľad lekára. Chirurgické ošetrenie.

Aké komplikácie môžu nastať počas operácie odstraňovania prietrže hernie??

Komplikácie počas anestézie alebo anestézie (anafylaktický šok, kardiovaskulárne poruchy)

Poškodenie ďalších prvkov spermatickej šnúry

Poškodenie ciev, ktoré prechádzajú spermatickou šnúrou

Poškodenie ženy

Vysokokvalifikovaní chirurgovia môžu spoľahlivo odstrániť prietrhy a podstúpiť plastickú chirurgiu s minimálnym rizikom komplikácií počas a po operácii. Miera komplikácií je veľmi nízka..

Aké sú pooperačné komplikácie??

Komplikácie po anestézii a celkovej anestézii

Infekcia rán, zápal a hnisanie pooperačnej rany, infekcia oka

Syndróm dlhodobej bolesti (bolestivé jazvy)

Hlboká žilová trombóza nôh

Divergencia (trhanie) švov, m. eventation

Komplikácie po anestézii a anestézii

Po operácii môžu byť nauzea, zvracanie, zadržiavanie moču, bolesť hrdla a bolesti hlavy. Závažnejšie problémy sú srdcový infarkt, mozgová porážka, zápal pľúc, krvné zrazeniny v hlbokých žilách dolných končatín, tromboembolizmus, anafylaktický šok a alergická reakcia. Kompletné vyšetrenie pred chirurgickým zákrokom, dôkladné vyšetrenie pacienta, kvalitná príprava a včasná aktivácia môžu zabrániť mnohým problémom s celkovou a lokálnou anestéziou. Pri celkovej anestézii je profesionalita anestéziológa veľmi dôležitá. Mal by obsahovať všetky možné faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledok, a vyhodnotiť operačné a anestetické riziká. Celkový stav pacienta, súvisiace sťažnosti a anamnéza sú veľmi dôležité..

Recidíva (objavenie prietrže hernie opäť na rovnakom mieste po operácii)

Recidíva je najčastejšou komplikáciou pri inguinálnej hernii, ktorá sa vyskytuje oveľa menej často pri použití syntetického pletiva a pri prísnom dodržiavaní všetkých odporúčaní lekára po operácii pacientom. Najmä tie, ktoré sa týkajú vzpierania a fyzickej aktivity. Čo robiť? Dohľad lekára. Rutinná chirurgická liečba.

Pooperačné hematómy (v oblasti pooperačných rán)

Krvácanie v oblasti operácie môže spôsobiť silný opuch a namodralú pokožku okolo rezu (hematóm). Niekedy to vedie k potrebe znovu otvoriť ranu, aby sa prehodnotilo a zastavilo krvácanie. Krvácanie je zriedkavá komplikácia a vyskytuje sa u menej ako 2% pacientov. Niektorí chirurgovia považujú operáciu v jednodňovej nemocnici za nebezpečnú a odporúčajú, aby pacient zostal pod dohľadom najmenej niekoľko dní pred prepustením, aby sa takéto komplikácie vylúčili. Čo robiť? Dohľad lekára. Včasná revízia pooperačnej rany.

Infekcia rán (zápal a hnisanie pooperačnej rany, infekcia oka)

Infekcia rán sa najčastejšie vyskytuje u starších ľudí a ľudí, ktorí sa podrobujú chirurgickému zákroku pri komplikovaných prietržiach (uškrtené, atď.). Malo by byť alarmujúce, ak po operácii existuje horúčka (horúčka). Ak sa na tomto pozadí objaví začervenanie, opuch a bolesť v oblasti pooperačnej rany a výtok z rezu, je to vo väčšine prípadov dôkaz o vývoji infekcie rany. Čo robiť? Dohľad lekára. Pooperačná infekcia rany vyžaduje použitie antibiotík, obväzov a niekedy aj revíziu a rehabilitáciu rany.

Bolestivé pooperačné jazvy

Niekedy po operácii sa v oblasti pooperačnej jazvy alebo v jej blízkosti po hojení objavia ostré švy. Bolesť by mala prejsť v priebehu času. Čo robiť? Ak bolesť pretrváva dlhšiu dobu, môže byť potrebné zaviesť do pooperačnej oblasti jazvy špeciálne lieky.

šero

Hromadenie seróznej tekutiny v podkožnom tkanive po operácii. Je to kvôli poraneniu tkaniva a poškodeniu lymfatických ciev. V oblasti rany sa objavujú nepríjemné pocity, teplota sa môže zvyšovať a dotyk sa dá určiť v oblasti pooperačnej rany spravidla bezbolestná alebo mierne bolestivá formácia. Čo robiť? Dohľad lekára. Punkcia vzdelania pod kontrolou ultrazvuku alebo revízia rany s drenážou.

Dropsy semenník

Kvapka semenníka (hydrocele) je komplikácia, pri ktorej sa medzi škrupinami semenníka hromadí tekutina, čo vedie k zvýšeniu mieška. Častejšie sa to stáva na jednej strane. Čo robiť? Dohľad lekára. Chirurgické ošetrenie.

Progresívne minimálne invazívne techniky urobili operáciu na odstránenie slabinovej prietrže a následnú opravu spoľahlivejšou a bezpečnejšou. Komplikácie a negatívne výsledky po takýchto zákrokoch sú zriedkavé..

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže

Po operácii v skorom pooperačnom období je muž v nemocnici pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Je veľmi dôležité riadiť sa zavedeným režimom a stravou. Prvý deň po operácii je potrebné ľahnúť si a vyhnúť sa fyzickej námahe, aby sa znížilo riziko pooperačných komplikácií. Akékoľvek zvýšenie tlaku v bruchu je škodlivé. Neodporúča sa jesť potraviny, ktoré stimulujú regurgitáciu a tvorbu plynov (ovocie, sladkosti, jogurty a výrobky z kyseliny mliečnej). Toto sa musí monitorovať..

Pooperačné obdobie po moderných (minimálne invazívnych) intervenciách vo väčšine prípadov pokračuje bez komplikácií. Niekoľko dní po operácii vybite domov. Extrakt v deň opravy hernie a plastickej chirurgie nie je vždy bezpečný a opodstatnený. Spravidla je to spôsobené ekonomickými výhodami pre nemocnicu a pre pacienta. Medzitým môže byť preprava domov v deň operácie dosť ťažká a bolestivá. Počas prepravy a prvých dní v dome je veľmi dôležité sebapozorovanie a pozorovanie príbuzných, aby sa nevynechali možné komplikácie. Je potrebné sledovať celkový stav, telesnú teplotu, stav pooperačnej rany, chuť do jedla, stolicu a močenie.

Pooperačné rany sa zvyčajne liečia na prvý úmysel. Švy môžu byť odstránené po 8-9-10 dňoch. Zvyčajne musíte po prepustení získať osvedčenie o práceneschopnosti až 10 dní. Potom je hárok zatvorený a môžete začať pracovať. V závislosti od metódy chirurgického zákroku sa odporúča obmedziť fyzickú aktivitu na 4-6 mesiacov. Po odstránení laparoskopickej prietrže sú pooperačné a rehabilitačné (zotavovacie) obdobia jednoduchšie a priaznivejšie. Mesiac po takejto operácii spravidla môžete viesť známy životný štýl.

Chirurgická hernia

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Vrodená alebo získaná trieslovinová prietrž je jednou z najbežnejších chorôb a predstavuje klinický obraz, keď vnútorné orgány a tkanivá vyčnievajú za prirodzené hranice pobrušnice do oblasti podkožného tuku. Východiskovým bodom sú prírodné otvory alebo slabé oblasti trieslovej zóny. A niekedy je jedinou metódou, ako zastaviť tento problém, operácia na odstránenie slabinovej prietrže, ktorú sa podrobnejšie dozvieme v tomto článku..

Indikácie pre chirurgický zákrok

Ak sa toto ochorenie nelieči, potom je vysoká pravdepodobnosť výskytu závažných komplikácií, ktorých odstránenie sa časom stáva ťažším. Preto, keď sa pacient poradí s lekárom, odborník vykoná vyšetrenie a ak existujú náznaky na chirurgický zákrok, vymenuje ho so súhlasom pacienta.

Takýto údaj môže slúžiť:

 • Poranenie prietrže - k tejto diagnóze dochádza, keď je časť vytláčaného orgánu zovretá ventilmi otvoru. Táto situácia je dosť nebezpečná. Nie vždy sa prejavuje silnou bolesťou, bez povšimnutia. Niekedy sa počas operácie zistí, že poškodené tkanivo je nekrózované (nekrotické).
 • Neredukovateľnosť orgánu, ktorý opustil pobrušnicu. Takýto klinický obraz sa môže vyvinúť v prípade, keď sa vytvoria adhézie medzi tkanivovým okrajom herniálneho vaku a mukóznou vrstvou trieslového kanálika, ktoré bránia návratu vyčnievajúceho orgánu na svoje prirodzené miesto..
 • Črevná obštrukcia spojená s prolapsom časti čreva do herniálneho foramenu, kde bola narušená. Súčasne je blokovaná časť priechodu, ktorá blokuje pohyb stolice v čreve do konečníka.

Vyššie uvedené precedenty vyžadujú okamžitú chirurgickú liečbu..

výcvik

Terapia inguinálnej kýly prebieha iba na základe chirurgického zákroku. Iné metódy neposkytujú pacientovi požadovaný výsledok. Pred umiestnením pacienta na operačný stôl je však potrebná špeciálna príprava, ktorou by obsluhovaná osoba určite mala ísť.

Osoba sa najprv podrobí úplnému lekárskemu vyšetreniu. Je vhodné, aby v čase zákroku nemal pacient iné zdravotné problémy:

 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • Krv pre biochémiu.
 • Infekčný test.
 • Ultrazvukové vyšetrenie pobrušnice - stanovenie závažnosti patológie a možnosti porušenia. Táto komplikácia môže ovplyvniť priebeh operácie a čas jej konania. V prípade porušenia je nutne predpísaný chirurgický zákrok.
 • Elektrokardiogram. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Špecialista zisťuje schopnosť srdca ho prenášať.
 • Koagulogram - stanovenie úrovne zrážanlivosti krvi.
 • Objasnenie úplnej anamnézy pacienta, chronických chorôb.
 • Získanie informácií o liekoch užívaných počas liečebného obdobia.
 • Niekoľko týždňov pred plánovanou operáciou by ste mali opustiť zlé návyky: alkohol, nikotín, drogy.
 • Ak je predpísaná zdravotná udalosť, potom 8 hodín pred jej začiatkom pacient prestane jesť.
 • Čistenie čriev klystýrom.
 • Niekoľko hodín pred stanoveným časom sa uskutoční premedikačný kurz. Pacientovi sa pripisujú na noc prášky na spanie a na prah môžu byť zavedené narkotické analgetiká.

Na základe klinického obrazu je chirurg spolu s anestéziológom určený podľa typu anestézie. Môže byť všeobecný, miestny a regionálny. Druh tolerancie k anestézii konkrétnym organizmom, ako aj typ prietrže a jeho parametre veľkosti, ovplyvňuje typ, ktorý sa má zvoliť pri excízii..

Ak má pacient v anamnéze duševné problémy, môžu sa predpísať menšie dávky upokojujúceho prostriedku. To vám umožní relaxovať a upokojiť sa, čo je dôležité pred takýmto postupom.

Ak má pacient sklon k alergickým reakciám, predbežne sa vykoná antihistamínový prípravok..

Bezprostredne pred excíziou sa musí vyšetriť dutina ústna: z nej sa odstránia zubné protézy. Kontaktné šošovky sa musia prípadne odstrániť..

Miesto rezu je oholené a dezinfikované. V niektorých prípadoch lekári obväzujú nohy obsluhovanej osoby, aby zabránili rozvoju tromboembolických komplikácií.

Je operácia trieslovej kýly nebezpečná?

Mnoho pacientov je pripravených znášať bolesť, bojí sa vyhľadať pomoc lekárov a slovo „operácia“ ich vrhá do skutočného stupor. Prvá vec, ktorá zaujíma pacienta, je skutočnosť, či je operácia odstránenia ingvinálnej prietrže nebezpečná? A aké sú jeho dôsledky?

Táto chirurgická liečba umožňuje raz a navždy zbaviť pacienta „vyčnievajúceho“ problému, ktorý spôsobuje jeho pánovi bolesť a nepohodlie. Jeho realizáciou sa zabráni ďalšiemu progresii choroby s rozvojom závažných komplikácií, zabráni sa objaveniu nových ložisiek slabinovej prietrže v tejto oblasti..

Techniky zvažovaného chirurgického zákroku sú tak prepracované, že nepredstavujú jasné nebezpečenstvo pre telo pacienta. Avšak operácia je operácia a dúfajúc v to najlepšie, mala by byť pripravená na akýkoľvek vývoj udalosti..

Metódy odstraňovania prietržovej hernie

Moderná medicína nestojí a ponúka inovatívne metódy liečby a pokročilejšie chirurgické vybavenie na pomoc lekárom. K dnešnému dňu sú metódy na odstránenie slabinovej prietrže, s ktorou sú chirurgovia vyzbrojení, takéto:

 • Ťahová hernioplastika. Keď sa to uskutoční, špecialista po preskúmaní postihnutej oblasti na zovretie nastaví črevo na miesto a spojí okraje hernálneho portálu stehmi jednoduchým chirurgickým stehom. Táto technika nie je veľmi účinná, pretože nevylučuje úplne nebezpečenstvo zubov a relapsu patológie.
 • Modernejšia technika beznapäťovej hernioplastiky - v procese excízie lekár pri transplantácii používa transplantáciu kýly. Je to polypropylénová sieť, ktorá sa po zmenšení prietrže položí na otvor. Tento prístup umožňuje chrániť pacienta pred opakovanou stratou. Táto technika je známa ako Lichtenštajnská metóda..
 • Laparoskopia je inovatívna technika, ktorá vám umožní robiť sa bez veľkých rezov a podľa toho aj stehov. V oblasti slabín sa uskutoční punkcia. Pomocou počítača pripojeného k laparoskopu môže špecialista monitorovať prebiehajúce postupy na monitore. Procedúra sa vykonáva pomocou mikrochirurgického nástroja, ktorý spôsobuje pacientovi minimálne nepohodlie.
 • Odstránenie hernie laserom.

Prevádzková technika

Z vyššie uvedených techník je zďaleka najbežnejšie používanou technikou operácia podľa Lichtenštajnskej metódy, pretože napínavá hernioplastika má značné nevýhody:

 • Dlhodobá pooperačná bolesť.
 • Vysoké riziko recidívy.
 • Dlhšia doba zotavenia.

Výhodou nerozťahovacej techniky je, že je eliminovaná pravdepodobnosť opakovanej straty, doba zotavenia po nej je oveľa menšia a je tiež pozorovaný syndróm miernej bolesti..

Lichtenštajnská metóda zahŕňa použitie syntetických polymérnych materiálov s vysokým stupňom štepenia v uzatváracích bránach prietrže. Takéto materiály vykazujú inertnosť pri kontakte s tkanivami ľudského tela..

Poradie zásahu je nasledovné:

 • Vykonanie malého rezu v oblasti vyčnievania.
 • Vyšetrenie stenovej steny na zovretie a adhézie.
 • Ak je to potrebné, lepenie sa vyreže. Ak existujú tkanivá, ktoré odstraňujú mikroorganizmy, odstránim ich tiež (takáto operácia sa považuje za komplikovanú)..
 • Chirurg vráti padlý orgán na svoje prirodzené miesto.
 • Herniové brány sú pokryté polymérnou sieťou. A ako krajčír, aj lekár opraví „polymérovú klapku“, spojí okná krídla a otvor uzavrie.
 • Na narezanú kožu sa nanesie vrstvený chirurgický steh.

Použitie polymérneho materiálu vám umožní vyhnúť sa vytváraniu svalového napätia, zatiaľ čo sieťka umožňuje spevnenie steny stien.

Odstránenie laparoskopickej kýly prietrže

Ďalšia metóda, ktorá sa nedávno objavila na "výzbroji" lekárov, ale už získala súhlas špecialistov - laparoskopické odstránenie trieslovej kýly. Jeho podstatou je, že všetky manipulácie sú vykonávané odborníkom cez malú dieru v slabine. Samotný postup trvá trochu času. Obdobie zotavenia je navyše minimálne.

Počas operácie má chirurg pomocou špeciálnej video sondy možnosť sledovať priebeh operácie a jeho manipulácie na obrazovke počítača, do ktorej sa prenáša video signál z kamery. Samotné odstránenie sa vykonáva pomocou mikrochirurgického nástroja, ktorý spôsobuje minimálne poškodenie organizmu.

Táto metóda má svoje klady a zápory, ktoré by sa mali zvážiť pred odsúhlasením zásahu tohto charakteru..

 • Malý rez - malý šev - malá jazievka z koloidu.
 • Bezvýznamné obdobie rehabilitácie.
 • Výrazne menšie pooperačné komplikácie v porovnaní s operáciou v pásme.
 • Minimálne riziko vzniku chronickej bolesti.
 • Krátky pobyt v nemocnici.
 • Laparoskopiu by mal vykonávať skúsený vysokokvalifikovaný odborník.
 • Ak chirurg nemá veľa skúseností s takýmto postupom, riziko recidívy je vysoké.
 • Viac času stráveného operáciou.
 • Pri neskorej intervencii je po laparoskopii pravdepodobnosť opakovanej straty vysoká.

Laserové odstránenie slabinovej prietrže

Laserové vyparovanie (alebo laserové vyrezanie) je inovatívna technika úpravy, ktorá sa v našej krajine zaviedla len nedávno, hoci svetová prax je známa od 80. rokov minulého storočia..

Odstránenie triesloviny prietrže laserom umožňuje vyhnúť sa klasickému chirurgickému zákroku, ktorý vám umožňuje zachrániť pacienta pred bolesťou. Terapia je v lokálnej anestézii..

Procedúra sa začína prepichnutím ihly, cez ktorého vnútorný kanálik sa kremenné vlákno privádza do trieslovej zóny. Energia lasera vedie k odparovaniu tekutých látok, čo znižuje vnútorný tlak, umožňuje „stratu“ vrátiť sa na miesto a okraje krídel „spolu priliehajú laserom“..

Výhoda tejto metódy:

 • Bloodlessness.
 • Pooperačná bezbolestnosť.
 • Vysoká bezpečnosť.
 • Aktivita pacienta sa nechala 40 minút po zákroku.
 • Vysoká účinnosť.
 • Neprítomnosť rezu, pooperačné jazvy a jazvy, čo je kozmeticky vítané.
 • Svalové tkanivo zároveň nie je prakticky poškodené..

Odstránenie slabinovej prietrže u mužov

Inguinálna hernia je patológia, ktorá je kvôli zvláštnostiam anatomickej štruktúry diagnostikovaná viac u predstaviteľov silnej polovice ľudstva. S rozvojom tohto ochorenia môže človek pozorovať prejav nádoru podobného výčnelku, ktorý často na krátky čas zostupuje do mieška. Lekári často označujú tento klinický obraz za slabinovo-bradavkovú prietrž..

V súčasnosti dochádza k odstráneniu slabinovej prietrže u mužov s minimálnym poškodením. To dáva pacientovi po krátkej dobe príležitosť vrátiť sa k plnému a známemu životu. Takýto výsledok však možno dosiahnuť len splnením všetkých požiadaviek a odporúčaní, ktoré poskytol ošetrujúci lekár.

Trvanie obdobia zotavenia u všetkých pacientov je rôzne v závislosti od závažnosti patológie, zvolenej anestézie a metódy excízie..

Odstránenie slabinovej prietrže u žien

Vďaka svojej štruktúre je ženské telo menej náchylné na „agresiu“ z tejto patológie. Existujú však prípady stanovenia príslušnej diagnózy a nie sú izolované. Obzvlášť veľké percento prejavov sa vyskytuje v popôrodnom období alebo je spojené so zmenami ženského tela súvisiacimi s vekom.

Najúčinnejšou a najbežnejšou liečbou tejto patológie je metóda chirurgického zákroku. Odstránenie inguinálnej prietrže u žien sa uskutočňuje rovnakými metódami, aké už boli opísané vyššie. Ale na základe ženskej fyziológie dáva lekár takýmto pacientom takú ďalšiu radu odporúčaní. Napríklad pri prijatí do nemocnice na chirurgické ošetrenie je žiaduce, aby pacienti mali výrobky osobnej hygieny, pretože predoperačný stres môže spôsobiť skorší nástup menštruácie..

Odstránenie trieslovej prietrže u detí

Ak dieťa ešte nemá päť rokov a ultrazvukové vyšetrenie nepreukáže porušenie prietrže, liečba sa zvyčajne vykonáva pomocou konzervatívnych metód. Podstatou takejto terapie je neustále nosenie špeciálneho podporného obväzu. Ak dôjde k porušeniu predpisov - vykoná sa núdzová operácia.

Keď má dieťa päť rokov, znovu sa vyšetrí a ak problém pretrváva, u detí sa odstráni slabina prietrže..

Pri absencii sprievodných komplikácií sa chirurgická liečba vykonáva jednou z metód, ktoré sa pomerne efektívne používajú pri liečbe dospelých. Vykonávanie tejto operácie u chlapcov je o niečo ťažšie kvôli ich anatomickej štruktúre.

Pooperačné obdobie

V mnohých ohľadoch závisí účinnosť a trvanie obdobia zotavenia na type použitej anestézie. V prípade použitia lokálnej anestézie bude pooperačná doba výrazne kratšia. A po niekoľkých hodinách môže byť obsluhovaná osoba prepustená z domu.

Počas operácie v celkovej anestézii musí pacient zostať v nemocnici niekoľko dní. V obidvoch prípadoch však stále potrebuje navštíviť nemocnicu viackrát, prišiel do lekárovho šatstva a konzultoval.

Ak neexistujú žiadne komplikácie, pacient je prepustený, inak lekári musia bojovať s patológiou, ktorá vznikla.

Obdobie pooperačnej rekonvalescencie je zvyčajne sedem až desať dní. V tejto dobe prevláda odpočinok a strava. Vyžaduje sa sledovanie ošetrujúceho lekára. Cvičenie a cvičenie sú zakázané, ale toto tabu sa týka iba prvých pár dní rehabilitácie. Následne vám umožňujú rýchlejšie sa zotaviť a vrátiť sa do normálneho života.

Čo je možné po odstránení slabinovej prietrže?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá a náročná súčasne, pretože telo každého človeka je také individuálne. Kvalifikovaný odborník, ktorý odpovedá na otázku, čo je možné po odstránení slabinovej prietrže, napriek tomu tvorí niekoľko aspektov, ktoré pracujú na rýchlom zotavení akéhokoľvek organizmu..

 • Úprava stravy, a to tak v predoperačnej (posilnená strava), ako aj v pooperačnom období (vylúčenie množstva výrobkov, ktoré majú tendenciu spôsobovať nezhodu v črevách).
 • Fyzická aktivita: minimálna v prvých dňoch po operácii, s jej postupným hromadením.
 • Sada špeciálnych cvičení, ktoré posilnia inguinálne svaly a zvýšia ich tón.
 • Podľa závažnosti chirurgického zákroku a zdravotného stavu samotného pacienta (jeho anamnéza, prítomnosť chronických ochorení v ňom) môže ošetrujúci lekár odporúčania opraviť rozšírením povolených alebo naopak niektorých tabu.

Rehabilitácia po odstránení slabinovej prietrže

Väčšinou sa plánuje chirurgický zákrok ráno a do večera pacient dostane prvé obliekanie a vyšetrenie špecialistom. Počas večerného vyšetrenia môže lekár pozorovať mierny výtok z rany, čo sa považuje za normu. Obväzy sa menia denne, a ak nedochádza k hnisaniu, pacient sa postupne začína vracať k obvyklému zaťaženiu svojho tela..

Rehabilitácia po odstránení slabinovej prietrže zahŕňa mierne zaťaženie (nie viac ako tri až päť kilogramov) počas dvoch až troch týždňov. Pacientovi sa tiež môže predpísať, aby nosil špeciálny podporný obväz (ale je to na uvážení lekára)..

Po tomto období fyzická aktivita postupne stúpa. Tu sa obväz hodí (z bezpečnostných dôvodov). V určitej fáze sa odporúča špeciálne navrhnutá súprava cvičení, ktorá vám umožní posilniť panvové svaly a presunúť na nich funkcie obväzu..

Známky a špeciálna strava. Výber produktu by sa mal „monitorovať“, aby sa v črevách nevyskytovala zápcha, hnačka a plynatosť, čo spôsobuje nepohodlie.

Ak sa budú riadiť odporúčaniami lekára, rehabilitácia po odstránení brušnej prietrže sa uskutoční bez komplikácií a doba zotavenia sa výrazne skráti.

Šitie po odstránení trieslovej prietrže

Ak vyvstala otázka o potrebe chirurgického zákroku, niektorí pacienti (hlavne ženy) majú záujem o veľkosť jazvy, pričom sa obávajú kozmetickej stránky zákroku. Šitie po odstránení slabinovej prietrže (jej veľkosť a obrys) priamo závisí od metódy, ktorú lekár vybral na vyriešenie problému..

Ak ide o operáciu dutiny, potom môže koloidné šitie dosiahnuť 5 - 8 cm, zatiaľ čo v prípade, že sa ošetrenie uskutočnilo pomocou laparoskopie alebo lasera, v priebehu času ostane na koži mierne viditeľný bod..

Výživa po odstránení prietrže hernie

Výživa pri liečbe mnohých chorôb hrá dôležitú úlohu pri obnove tela. Pred operáciou by mal pacient získať silu, takže strava by mala byť rozmanitá, bohatá na vitamíny a minerály. Jesť po odstránení slabinovej prietrže má trochu iný účel..

V pooperačnom období by sa mala osoba jesť tak, aby nedošlo k problémom s vyprázdňovaním, aby sa znížilo zaťaženie obsluhovanej oblasti. Keďže hnačka, zápcha a nadúvanie vedú k zvýšenému nepohodliu a stresu na zažívací systém, ktorý zahŕňa črevá.

Počas tohto obdobia by ste mali jesť najmenej štyrikrát až šesťkrát denne. Zároveň nie je vítané hladovanie ani prejedanie. Správna príprava stravy umožní zabrániť komplikáciám v pooperačnom období. Zároveň je rehabilitácia oveľa jednoduchšia..

Diéta po odstránení slabiny prietrže

Jedným z hlavných potravinových prvkov obdobia pooperačného zotavenia je bielkovina. Preto je strava po odstránení slabinovej prietrže v zásade založená na:

 • Kuracie mäso.
 • Obilniny, najmä pohánky.
 • Ryby, prednostné morské.
 • morské plody.
 • Kuracie vajcia.
 • Zelenina a ovocie, ktoré nie sú plynujúce.
 • Nízkotučný tvaroh.
 • Nízkotučné mlieko.
 • Olivový olej.
 • A ďalšie.

Proteín je veľmi dôležitým „stavebným blokom“ ľudského tela. Poskytne silu a príležitosť na najrýchlejšiu obnovu..

Niekoľko výrobkov musí byť naopak vylúčených zo stravy takého pacienta. Výrobky, ktoré spôsobujú vysoký plyn, hnačku alebo zápchu, patria do zákazu:

 • Sladkosti a čokolády.
 • strukoviny.
 • Sladké ovocie a bobule.
 • Kapusta (najmä kapusta).
 • Káva a silný čaj. Môže sa na chvíľu nahradiť kávou čakanky.
 • Mliečne výrobky.
 • alkohol.
 • nikotín.
 • Príjem zeleniny by sa mal znížiť..
 • Údené jedlá.
 • pečenie.
 • Sýtené nápoje.
 • Tučné jedlo.
 • jogurt.

Ak budete dodržiavať diétu odporúčanú lekárom, môžete sa vyhnúť mnohým problémom v pooperačnom období..

Sex po odstránení slabinovej prietrže

Mnohí pacienti sú zmätení problémom, čo robiť s intímnymi vzťahmi? Je sex možný po odstránení kýly? Lekár, ktorý radí pacientovi, zvyčajne vysvetľuje, že mať sex v prvých dňoch po operácii je nežiaduce. Dokážu vyvolať výskyt niektorých patologických a nepríjemných následkov:

 • Pooperačné bolesti sa môžu zvýšiť.
 • Opuchy sa môžu zvýšiť.
 • Sex môže prispievať k hematóme.
 • Infekcia so všetkými nasledujúcimi dôsledkami sa môže dostať do nezhojenej rany..
 • Tento proces môže spôsobiť krvácanie..
 • Vedie k oddeleniu švov.
 • Ak bola vykonaná tesná hernioplastika, existuje vysoká pravdepodobnosť premiestnenia implantátu.

Ak zotavovacie obdobie trvá bez akýchkoľvek komplikácií, intímne vzťahy možno obnoviť najskôr dva týždne po zákroku. S výskytom najmenších komplikácií sa môže toto obdobie predĺžiť. V tejto chvíli by ste nemali dovoliť zvýšený tlak na postihnutú oblasť pobrušnice, čím by ste eliminovali nadmerný stres.

Bandáž po odstránení trieslovej prietrže

Vedci vyvinuli lekársku bandáž ako prostriedok na prevenciu výskytu a rastu prietrže, ako aj na prevenciu (v prípade straty) porušenia. Moderné metódy zbavenia osoby týchto problémov umožňujú upustiť od tohto podporného rámca. Je však lepšie ju bezpečne používať, ako povoliť svalové napätie v trieslovej zóne. Koniec koncov, nosenie obväzov vám umožňuje odstrániť časť záťaže na pobrušnici, čo znižuje riziko komplikácií a relapsov..

Nepostrádateľnú službu poskytuje obväz po odstránení slabiny prietrže a keď pacient začne postupne zvyšovať fyzickú aktivitu, snaží sa vrátiť do svojho obvyklého života. Vďaka tomuto zariadeniu je možné rovnomernejšie rozložiť vonkajší tlak a vnútrobrušné napätie, ku ktorému dochádza, len čo sa človek snaží zdvihnúť bremeno alebo prekonať odpor. Táto skutočnosť vytvára priaznivé podmienky pre rýchle hojenie rán..

Obdobie, počas ktorého je pacient povinný nosiť obväz, určuje lekár. Tento parameter závisí od mnohých faktorov: závažnosti a času operácie, rozmerových parametrov výčnelku, obsahu uvoľnenej kapsuly..

Ako je však uvedené vyššie, také opatrenia nie sú povinné, pretože inovatívne technológie môžu pacienta ochrániť pred takýmito negatívnymi dôsledkami. Otázka použitia obväzu počas rehabilitácie preto zostáva na ošetrujúcom lekárovi.

Zaťaženia po odstránení slabinovej prietrže

Dospelí sú zvyknutí žiť vo svojom vlastnom rytme so svojimi zaťaženiami a tlakovými situáciami. Je pre dieťa tiež ťažké vysvetliť, prečo by mal klamať alebo sivo sfarbiť, keď sa ostatné deti ponáhľajú okolo ihriska? Otázka prípustného zaťaženia po odstránení slabinovej prietrže je preto celkom naliehavá. A rýchlosť hojenia rán, pravdepodobnosť relapsu a komplikácií závisí od toho, ako presne sú implementované odporúčania špecialistu..

Lekári zvyčajne odporúčajú, aby pacienti operovaní z inguinálnej kýly znížili svoju fyzickú aktivitu (v prvých dňoch je zvyčajne vhodné ľahnúť si viac ako sa pohybovať, ale neprijateľný je aj pevný odpočinok). Do jedného mesiaca po operácii je povolený výťah nie viac ako päť kilogramov, ale ak sa bolesti začínajú zvyšovať alebo ak sa objavia iné negatívne príznaky, musí sa záťaž znova vylúčiť a vyhľadať lekára..

Po pár týždňoch sa môže fyzická aktivita, ak zotavenie prebehne hladko, zvýšiť. Pri ťažkých nákladoch je však vhodné počkať a udržiavať sa v tomto režime asi rok.

Ak tieto špeciálne tipy ignorujete, sú možné nové relapsy.

Cvičenia po odstránení slabinovej prietrže

Po operácii sa pacientovi počas niekoľkých dní preukáže mier, ale postupne sa zvyšujúce a správne vypočítané zaťaženie by malo iba urýchliť zotavenie. Odborníci vyvinuli liečebný komplex s cieľom pomôcť pacientovi rýchlejšie sa zotaviť a znížiť riziko relapsu. Cvičenie po odstránení slabinovej prietrže by malo zvýšiť tón inguinálnych svalov, čím by sa posilnila ich schopnosť účinne udržiavať vnútorné orgány v ich prirodzenej polohe..

Lekári odporúčajú niekoľko cvičení:

Prvé dve cvičenia sa vykonávajú na chrbte, ruky natiahnuté pozdĺž tela:

 • Zdvihnite predĺžené nohy nad podlahu a udržujte uhol 45 stupňov. Začneme vyrábať „nožnice“ krížením nôh a ich opätovným roztiahnutím. Začínajú sa tri až štyri sady na každú nohu, čím sa postupne zvyšuje amplitúda a počet sád.
 • Zdvihnite rovné nohy nad podlahu a vykonajte „jazdu na bicykli“. Začnite s piatimi prístupmi..
 • Postavte sa na všetkých štyroch. Spoliehajú sa na lakte, ponožky a kolená. Bez trhnutí pomaly začíname zdvíhať jednu nohu a odpočívať na druhej. Robíme päť prístupov a meníme nohu.
 • Poloha - ležiaca na pravej strane, rovné nohy, opora na rukách. Ľavú nohu začneme pomaly zdvíhať. Päť opakovaní, potom zmeníme nohu.
 • Squat, opierajúci sa o pravú nohu, vľavo natiahnutý dopredu, ruky ležia na kolene. S narovnanou nohou začneme produkovať mierne kývanie. Vymeňte nosnú nohu.
 • Dajte dôraz na ľahnutie. Push up. Cvičenie môžete uľahčiť spočívaním na zemi, nie nohami, ale kolenami.
 • Vstaňte s nohami šírky ramien od seba. Robíme drepy. Ich amplitúda závisí od pohody a fyzických schopností pacienta..

Tieto cvičenia by sa mali vykonávať každý deň a počúvať vaše pocity. Ak existuje bolesť alebo iné nepohodlie, musíte lekciu prerušiť. Ak všetko pôjde dobre, záťaž sa môže postupne zvyšovať..

Ak je potrebné pridať ďalšie cvičenia, je to možné len so súhlasom lekára.

Nemocnice na odstránenie hernia pri Inguinale

Dnes má pacient pomerne široký výber zdravotníckych zariadení, ktoré môže použiť na odstránenie svojho problému. Je to všetko o sume, ktorú si môže dovoliť minúť. Moderné nemocnice na odstraňovanie prietrže hernie sú pripravené ponúknuť svojim klientom nielen rôzne metódy riešenia problémov, ale aj rozmanitú podporu..

Ak si pacient ťažko dovolí, musí dôverovať lekárom mestskej kliniky. Napriek tomu, bez ohľadu na to, ako je náš liek známy, budete musieť minúť aspoň liek.

Pre bohatších klientov sú otvorené dvere mnohých súkromných centier a lekárskych kliník..

Našim respondentom môžeme ponúknuť kliniku respondentov ako štátnu podriadenosť - sú to všetky štátne zdravotnícke zariadenia, na základe ktorých existuje chirurgické oddelenie. Ďalším problémom je, že z dôvodu problémov so zariadením nie sú tieto nemocnice vždy pripravené ponúknuť pacientom najinovatívnejšie metódy liečby..

V tejto veci sú najvhodnejšie tieto zdravotnícke zariadenia:

 • Klinická nemocnica štátu "Feofania." Adresa: Ukrajina, Kyjev, ul. Akademika Zabolotnogo, budova 21.
 • Štátny podnik „Cestná nemocnica štátneho podniku“ Odessa Railway. Adresa: Ukrajina, Odesa, Pavel Shklyaruk St., 4-a.
 • Lvivská regionálna klinická nemocnica. Adresa: Ukrajina, Ľvov, ul. Chernihiv, dom 7.
 • Mestská klinická nemocnica pomenovaná po VVS Botkina. Adresa: Rusko, Moskva, 2. Botkinsky pasáž, 5.
 • City Hospital № 2. Adresa: 5, Lane Uchebny, Petrohrad, Rusko.

Súkromné ​​zdravotnícke zariadenia. Tie obsahujú:

 • "ANA-COSMO", ktorý sa nachádza na: Ukrajina, Kyjev, ul. Bielorusko, dom 11-B.
 • Klinika laserovej kozmetiky „El. En. “, S adresou: Ukrajina, Kyjev, ul. Rognedinskaya, budova 5/14.
 • Ústav plastickej chirurgie VIRTUS. Adresa: Ukrajina, Charkov, ul. Chernyshevskaya, budova 30.
 • "MedSwiss in Zhukovka" Adresa: Rusko, Moskovská oblasť, Odintsovo okres, der. Zhukovka, diaľnica Rublevo-Uspenskoe, 123 B.
 • Multidisciplinárny lekársky podnik "SM - klinika". Adresa: Rusko, Petrohrad, ulica Udarnikov, budova 19.
 • Klinika estetickej chirurgie a kozmetológie. Adresa: Rusko, Petrohrad, Ligovský prospekt, 3.

Náklady na odstránenie prietržovej hernie

Dnes môžeme operáciu, o ktorú sa zaujímame, vykonať takmer v každom zdravotníckom zariadení, ktoré má chirurgické oddelenie.

Ako je uvedené vyššie, náklady na odstránenie slabinovej prietrže do značnej miery závisia od postavenia inštitúcie, v ktorej sa táto operácia vykonáva..

Pri výpočte súkromných kliník v cene:

 • Priame vykonávanie operácie s prihliadnutím na cenu konkrétneho spôsobu (laparoskopia alebo napríklad hernioplastika napätia alebo napätia).
 • Náklady na anestéziu (miestne alebo všeobecné).
 • Náklady na implantát, ak je to možné.
 • Cena sprievodných služieb, cena za deň pobytu na klinike.

Približný cenový rozsah predmetnej operácie sa môže pohybovať od 4 500 do 24 000 hrivien.

Môžete vysloviť niektoré z cien jednej z elitných kliník. Napríklad intravenózna anestézia, ktorá „funguje“ pol hodiny, sa vypláca vo výške 1200 hrivien, až do jednej hodiny - 1500 hrivien; priame odstránenie prietrže prvej kategórie bude stáť 9 000 hrivien, druhá kategória - 14 100 hrivien.

Súhlasíte, že pre obyčajného človeka sú ceny pôsobivé.

V mestskej nemocnici bude takáto operácia stáť trochu lacnejšie, ale nemôžete počítať s jej slobodným správaním.

Akýkoľvek chirurgický zásah je porušením integrity tkanív. A ako efektívne to do veľkej miery závisí od skúseností chirurga a samotného pacienta. Dnes operácia zameraná na odstránenie slabinovej prietrže vďaka inovatívnym metódam umožňuje pacientovi zbaviť sa problému čo najefektívnejšie, čím sa minimalizuje riziko relapsu a komplikácií. Ak však máte nepríjemné nepohodlie, nemali by ste vyhľadať radu od príbuzných alebo na stránkach fóra. Spoľahlivejšie budú odpovede a odporúčania kvalifikovaného lekára, keď ho bude kontaktovať. Ak vyvstala otázka o potrebe operácie, nie je na čo myslieť, mali by sme súhlasiť, ale s jednou výhradou. Je vhodné zvoliť si kliniku (choďte k lekárovi) s dobrou povesťou a rozsiahlymi skúsenosťami s vykonávaním takýchto operácií. A nezabudnite na svoj pozitívny prístup. A potom je vám zaručený pozitívny výsledok operácie!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Čo je to osteoporóza? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. 14. Veretyukovi, 14-ročnému terapeutovi..Definícia choroby. Príčiny chorobyOsteoporóza je chronické ochorenie kostrových kostí, ktoré je spojené s metabolickými poruchami, prejavuje sa progresívnym poklesom hustoty a narušením štruktúry kostného tkaniva a vedie k zlomeninám s minimálnym traumatom (napríklad pri páde z výšky vlastného rastu). [2] [3]
A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:Čo je to kýlová sieťkaSieť pre hernioplastiku je v skutočnosti endoprotéza.
Cesnak zmierňuje bolesť radikálovJedna žena trpěla na zápal radikálov, musela zostať v nemocnici mesiac. Raz bolo povedané, že cesnak má liečivé vlastnosti a pomáha liečiť ischias.