loader

Hlavná

Pažerák

Fyziologická hernia plodu v 11. týždni

Dievčatá prišli s ultrazvukom (mám 12 týždňov) v úplnom hrôze. pri zárodku v pupočnej šnúre bola nájdená prietržová kosť; neviem nič iné; neviem, čo robiť. Lekár povedal, že ak po 2 týždňoch nezmizne, tehotenstvo sa ukončí. Stretol sa niekto s takouto diagnózou??

nerobte unáhlené rozhodnutia! niekedy ma udisti zasiahli! nevidia dlážku, nevšimnú si spletenie, ale objavia prietrž. elena0306, mala som priateľa po 6 týždňoch, ale mala ultrazvuk a povedala jej, že nedošlo k žiadnemu úderu srdca a musela som bezpodmienečne ukončiť tehotenstvo. chvíľu čakala a urobila nezávislý ultrazvuk, teraz má syna. Myslím, že uzmy sú tiež ľudia a môžu sa mýliť.

Bol som mučený diagnózou (patológia obličiek plodu), ktorá bola prerušená. nakoniec je moja dcéra zdravá.

elena0306 Uistite sa, že konzultujete s inými odborníkmi a získajte ultrazvukové vyšetrenie na inom mieste. Pokiaľ viem, existujú pupočníková prietrž (pomerne častá diagnóza a nie dôvod prerušenia) a pupočníková prietrž. Ten posledný je vážny

Hernia pupočnej šnúry sa vyvíja, pretože črevné slučky nevstupujú do brušnej dutiny do 12. týždňa fetálneho vývoja. Defekt prednej brušnej steny je pokrytý iba pobrušnicou. a. Pri izolovaných defektoch je genetické riziko 1 - 2%.

V 25-30% prípadov je hernia pupočnej šnúry kombinovaná s trizómiou na 18. alebo 21. chromozóme (Edwards a Downov syndróm). Na potvrdenie diagnózy sa používa amniocentéza, vyšetrenie choriových klkov a kordocentéza..

Pri mozgovomiechovom syndróme Beckwith-Wiedemann sa pozoruje pupočná kýla, v 10% je kombinovaná s vrodenými srdcovými vadami.

Na diagnostiku sa používa ultrazvuk a stanoví sa hladina a-AF v sére matky. Ak má plod malformáciu, ktorú je možné chirurgicky liečiť, pediatrický chirurg, pediatrický neurochirurg, pediatrický neuropatológ, genetik, neonatológ a špecialista na bioetiku sa vyzývajú, aby vyriešili problém riadenia tehotenstva, pôrodu a liečby novorodenca..

Tie. jeden ultrazvuk na diagnostiku nestačí! A vo väčšine prípadov je možné niečo urobiť pre liečbu. Ak lekár okamžite hovorí o prerušení - to je nezmysel, IMHO.

Prajem si nájsť dobrého lekára a že všetko bude fungovať pre vás a pre dieťa

Čo je omphalocele? 3

Narodenie zdravého dieťaťa je prvou túžbou rodičov. Mnohé faktory však vždy neumožňujú naplniť túto túžbu. Patológie sa môžu vyskytnúť, aj keď rodičia starostlivo naplánovali narodenie dieťaťa. Omphalocele sa považuje za jeden z týchto problémov..

definícia

Omphalocele sa nazýva vážna patológia spojená s vnútromaternicovým vývojom dieťaťa. Vnútorné orgány, menovite žalúdok a najčastejšie pečeň, sa tvoria mimo brušnej dutiny. Umbilikálny foramen sa abnormálne rozširuje a na jeho mieste sa objavuje konvexná hernia s vnútornými orgánmi na obr. 1.

Omphalocele sa často zamieňa s gastrointestinálnou krízou GIS. 2. Tieto dve choroby majú rovnakú etiológiu, ale pri ohalocele je prietrž pokrytá dvojvrstvovou membránou, ktorá drží pečeň a žalúdok. Obal s omphalocelou pozostáva z pupočnej šnúry, ktorá sa pri výstupe z predného pobrušnice vizuálne expanduje a prechádza do normálneho priemeru..

Pri gastroschízii neexistuje membrána a orgány sa spontánne nachádzajú za brušnou dutinou.

Problém pupočnej kýly je zriedkavý: u každých 10 000 novorodencov lekári diagnostikujú patológiu u 2-3 detí.

Podľa stupňa konvexity sa vývojová anomálie delí na tieto typy:

1 guľový

Jedna z najkomplikovanejších prietrží, pri ktorých je žalúdok a pečeň úplne mimo brucha. Dĺžka prietrže dosahuje až 10 centimetrov.

2 Pologuľovité

Hemisferické kýly sa častejšie vyskytujú, keď črevné slučky vyčnievajú, niekedy môže časť vnútorných orgánov vyčnievať za brušnú dutinu..

3 huby

Patológia vizuálne pripomína hubovú čiapku na nohe. Závažné štádium anomálie, v ktorej je črevo umiestnené mimo pobrušnice a je spojené s črevnými slučkami..

Patologické prejavy omphalocele vyžadujú urgentnú operáciu.

Príčiny omphalocele

Konečné dôvody výskytu abnormalít vnútromaternicového vývoja neboli úplne identifikované. Vedci naznačujú, že predispozícia k patológii sa vyvíja od prvých týždňov tehotenstva.

Medzi faktory ovplyvnené budúcimi rodičmi patria:

1 Zlé návyky

Užívanie alkoholu, drog, fajčenie budúcej matky a otca môže spôsobiť vznik prietrže prednej brušnej dutiny. Pred počatím dieťaťa odborníci odporúčajú zdržať sa 6-8 mesiacov zlých návykov.

2 Lieky ovplyvňujúce vnútromaternicový vývoj

Použitie lítia, kolchicínu, warfarínu, talidomidu a chinínu nepriaznivo ovplyvňuje úplný vývoj plodu..

3 Tehotenské komplikácie

Medzi komplikácie patrí akútna toxikóza v skorých štádiách, ktoré žena trpí a premiestňuje sa bez lekárskeho zásahu, hrozba potratu, infekcia TORCH infekciami, Rh konflikt matky a plodu..

4 Vystavenie externým faktorom

Silné vibrácie, tras, náhle zmeny teploty, hluku, ožarovania môžu spôsobiť patologické procesy vývoja plodu.

5 Materské abnormality chromozómov

Rodičia, ktorí majú abnormality v súbore chromozómov: Down, Edwards, Patau, Beckwith-Wiedemannov syndróm, častejšie produkujú chorých potomkov, ktorým sa diagnostikujú chromozomálne ochorenia spolu v omphalocele..

Omphalocele fetus

Preťaženie vnútorných orgánov mimo brucha môže byť stanovené počas tehotenstva. Moderné technológie umožňujú diagnostikovať vývoj patológie v raných štádiách. Ultrazvukový špecialista môže spoľahlivo urobiť konečnú diagnózu omphalocele po 15 týždňoch oplodnenia.

Ak sa u plodu zistí abnormalita v ukladaní vnútorných orgánov, rozhodnutie o zachovaní gravidity by sa malo uskutočniť konzultáciou, ktorá zahŕňa genetiku, ultrazvukovú špecialistku, gynekológa, resuscitátora a pediatrického lekára. Consilium sa rozhodne ukončiť tehotenstvo, ak má plod okrem kýly aj závažné chromozomálne abnormality.

Fyziologické omphalocele

Špecialisti na ultrazvuk nedávajú konečný záver o prítomnosti patológie do 15 týždňov, pretože pred týmto obdobím môžu byť informácie nesprávne. Až po 14 týždňoch môže dôjsť k miernemu výčnelku mimo brucha k tvorbe vnútorných orgánov..

Črevné slučky v prvom trimestri migrujú brušnou dutinou, až kým nezapadnú na svoje miesto. Tesnosť v brušnej dutine tlačí časť slučiek cez slabé miesta smerom von. Tento stav sa nazýva fyziologická pupočná kýla. V tomto štádiu sa neoplatí znepokojovať, pretože fyziologický omphalocele je jedným z štádií plodu a nepovažuje sa za patológiu. OBRÁZOK 3.

Počas ultrazvukového vyšetrenia by vizuálna hrčba nemala byť viac ako 7 mm v pupočnej šnúre a mala by mať odlišnú membránu. Lekár nemôže jasne hovoriť o prítomnosti alebo neprítomnosti abnormality, takže tehotná žena je po niekoľkých týždňoch odoslaná na opätovnú diagnostiku..

Ak slučka presiahla brucho nie v pupočnej šnúre a nie je tam žiadny plášť - to je jasný znak gastroschízie.

Pri normálnom priebehu fyziologickej prietrže sa slučky črevných slučiek samovoľne zatahujú do pobrušnice a slabá škvrna je zarastená tkanivami. Ak sa situácia nezmení, lekári diagnostikujú plošné omphalocele.

Plodné omphalocele

U chlapcov je častejšia fetálna črevná prietrž. Tretina prípadov tejto patológie je diagnostikovaná u predčasne narodených detí. Vývoj embryonálnych omphalocele je sprevádzaný ďalšími abnormalitami: premiestnením srdca, narušením integrity bránice, problémami s genitourinárnym systémom a mozgom. Tieto abnormality sa vyskytujú v polovici prípadov pupočnej kýly.

V prítomnosti komplexu odchýlok lekári dôrazne odporúčajú ukončiť tehotenstvo, pretože existuje riziko pre ženské telo. Plod s veľkým počtom abnormálnych patológií buď potratí sám alebo zomrie vo vnútri maternice. Predčasné čistenie odumretých buniek môže spôsobiť nekrózu maternicového tkaniva, peritonitídu, neplodnosť v budúcnosti a zvyšuje riziko rakoviny reprodukčného systému..

Ak má hernie čreva veľkosť nie viac ako 1,5 centimetrov, okrem tejto patológie neexistujú žiadne ďalšie závažné odchýlky, potom sa tehotenstvo zachová, ale žena sa kladie na osobitný účet. Kýla sa môže po narodení dieťaťa oddialiť samostatne - žalúdok začína aktívne pôsobiť, zosilňujú sa steny pobrušnice, konvexné tkanivá sa vtiahnu do brušnej dutiny. Pri intenzívnej terapii sa patológia eliminuje do 2 týždňov. Ak nedôjde k zlepšeniu, potom sa pediatrický chirurg rozhodne problém rýchlo vyriešiť.

Analýza cystickej fibrózy s omphalocele

Aby sa vylúčila možnosť chromozomálnych abnormalít omphalocele, vykonáva sa niekoľko testov vrátane stanovenia cystickej fibrózy. Toto ochorenie môže ovplyvniť celý rad životne dôležitých systémov - pľúca, pečeň, žalúdok. V prítomnosti tejto patológie je možné zvýšiť pečeň, vytvárať cysty na črevných slučkách, čo znemožňuje fungovanie po narodení dieťaťa..

Cystická fibróza sa pravdepodobne vyvinie, ak sa obaja rodičia považujú za nositeľov, preto najprv dôkladne preštudujte výsledky analýz mamičky a otca.

Prítomnosť dvoch patológií cystickej fibrózy a omphalocele okamžite naznačuje, že tehotenstvo sa musí prerušiť, inak fatálny výsledok pre plod prevyšuje šance na prežitie..

V počiatočných fázach sa vykonáva analýza cystickej fibrózy s omphalocelou pomocou biopsie choriónovej klkovnice. Do sondy sa vloží malá sonda, ktorá vstúpi do dutiny maternice. S ňou sa odoberajú vzorky choriónu, malé procesy, zo stien placenty. Choriové klky majú úplne identický materiál s fetálnymi tkanivami, takže nesú celú sadu chromozómov.

Ak je prienik cez krčka maternice kontraindikovaný, vykoná sa biopsia dlhou ihlou, prechádza žalúdkom a vstupuje do maternice, kde dostávajú vzorky choriového tkaniva. Tento postup sa odporúča absolvovať do konca prvého trimestra..

Omphalocele pri skríningu

Pretože omphalocele je nebezpečná chyba, sú za jej diagnostikovanie zodpovedné najmä. Použitie moderného vybavenia na stanovenie patológie v ranom štádiu je celkom ľahké.

Prvý skríning sa uskutočňuje medzi 11. a 13. týždňom oplodnenia. Prechádza ultrazvukovým prístrojom. Vo väčšine prípadov sa už fyziologická umbilikálna prietrž dokázala vtiahnuť do brušnej dutiny, niekedy sa však tento proces predlžuje až na 15 týždňov..

Na základe údajov z prieskumu je možné dospieť k záveru, že jedno ultrazvukové vyšetrenie nestačí na spoľahlivú analýzu v takom ranom štádiu tehotenstva, preto genetici a pôrodníci vyšetria tehotnú ženu na prítomnosť infekcií TORCH a chromozomálnych abnormalít. Stačí darovať krv zo žily a čakať na výsledky.

Ak prvý skríning omphalocele priniesol pozitívny výsledok, potom sa každé 2-3 týždne predpíše druhé vyšetrenie.

Druhé vyšetrenie je predpísané od 19 do 21 týždňov tehotenstva. V tomto štádiu je možné urobiť konečnú diagnózu patológie, ako aj určiť sprievodné odchýlky chromozomálnej a fyziologickej povahy. Na základe druhého skríningu sa rozhodne o zachovaní alebo ukončení tehotenstva.

Liečba omphalocele

Lekári berú deti s patológiou prednej brušnej dutiny pomocou cisárskeho rezu, čím sa znižuje riziko poranenia konvexných orgánov..

Spôsoby liečby omphalocely po narodení určuje lekár na základe veľkosti prietrže a súvisiacich abnormalít. Ak pupočná kýla nepresiahne 5 mm, potom lekári používajú konzervatívnu techniku ​​v nádeji, že problém vyriešia sami. Malé výčnelky omphalocele sa za niekoľko týždňov úspešne sťahujú.

Konzervatívne metódy sa používajú aj vtedy, keď chirurgický zákrok nie je možný bezprostredne po narodení. Na tento účel triesloviny tvoria kýlu na kýlu, po ktorej začínajú vykonávať chirurgické operácie na odstránenie anomálie. Hlavnou úlohou chirurga je nahradiť črevné slučky a prišiť predĺženie pupočníka.

Na úplné vytvorenie vnútorných orgánov v brušnej dutine niekedy nestačí jedna operácia, po čiastočnom uzdravení a obnovení dieťaťa sa vykonáva opakovaná operácia.

Rehabilitačné opatrenia po chirurgickej liečbe trvajú 3 až 12 mesiacov. Počas tohto obdobia je potrebné, aby lekár a detský lekár sledovali obnovenie všetkých životne dôležitých funkcií.

Omphalocele nie je len hroznou patológiou vnútromaternicového vývoja, ale je aj príčinou vážneho narušenia zdravia dieťaťa. Aby sa znížilo riziko omphalocele, odporúča sa pred počatím genetika podrobiť dôkladnému vyšetreniu, dodržiavať všetky odporúčania lekárov..

Okruh „Kôň plodu“

Embryonálna hernia je malformácia, ktorá sa vyskytuje u plodu dokonca aj počas obdobia vnútromaternicovej tvorby. Vo väčšine prípadov sa takáto porucha vyskytuje kvôli slabosti svalového a väzivového aparátu, ktorá nie je schopná vyrovnať sa ani s normálnym brušným tlakom. Častejšie sa takéto kýly vyskytujú u predčasne narodených detí. Deti sa často rodia už s výraznými príznakmi takejto poruchy. U chlapcov sa častejšie vyskytujú podobné vývojové abnormality.

Embryonálna hernia je malformácia, ktorá sa vyskytuje u plodu počas obdobia vnútromaternicovej tvorby.

Príčiny choroby

Výskyt prietrže brucha je spôsobený skutočnosťou, že do 12. týždňa tehotenstva slučky čriev plodu stále neprenikajú do dutiny brušnej. Podobný nedostatok sa často vyskytuje u detí s trizómiou u 18 a 21 párov chromozómov. V prítomnosti týchto genetických mutácií sa potvrdí Downov a Edwardsov syndróm.

Proces formovania čreva z jednoduchej skúmavky do plnohodnotného orgánu začína od 5 týždňov. Normálne sa výrazne zväčšuje a preniká do brušnej dutiny. Ak je tento proces oneskorený, slučky začínajú vyvíjať tlak na prednú stenu brušnej dutiny, čo spôsobuje tvorbu herniálneho vaku. Predpokladá sa, že nasledujúce nepriaznivé faktory prispievajú k tvorbe brušnej prietrže plodu:

 • príjem alkoholu nastávajúcou matkou;
 • fajčenie;
 • použitie určitých liekov;
 • tehotenstvo po 35 rokoch;
 • prítomnosť genetických abnormalít u ženy.

Niektorí vedci tohto ochorenia naznačujú možnosť dedičných predispozícií k rozvoju tejto poruchy. Ak mali obaja rodičia pri narodení podobnú anomáliu, riziko ich výskytu u dieťaťa je vysoké.

Príznaky choroby

Lekári môžu dokonca aj počas tehotenstva určiť, či má plod pupočníkovú prietrž pomocou existujúcich metód perinatálnej diagnostiky. Po narodení dieťaťa sa podobná vada stane zjavnejšou. Medzi živé prejavy kýly brucha patrí:

 • výstupok pupku;
 • zvýšenie vzdelania, keď dieťa plače alebo napína brušné svaly;
 • zväčšený priemer pupočného krúžku.

V dôsledku prítomnosti prietrže brucha je dieťa nepokojné. Cíti bolesť. To má negatívny vplyv na kvalitu spánku dieťaťa a celkovú pohodu. V závažných prípadoch sa u dieťaťa môže vyskytnúť nevoľnosť a príznaky naznačujúce upchatie čriev..

V dôsledku prítomnosti prietrže brucha je dieťa nepokojné. Cíti bolesť. To negatívne ovplyvňuje kvalitu spánku dieťaťa a celkovú pohodu..

diagnostika

Ak je táto vývojová anomália výrazná, je možné ju identifikovať v prvom trimestri z dôvodu laboratórnych a inštrumentálnych výskumných metód, ktoré sa dajú použiť bez poškodenia plodu. Výkonné ultrazvukové prístroje umožňujú určiť túto patológiu počas gravidity 11 - 14 týždňov a urobiť presnú predpoveď možných odchýlok u dieťaťa. Pri laboratórnych testoch materskej krvi sa zistí zvýšená hladina a-fetoproteínu.

V prvých hodinách svojho života detskí lekári pracujúci na pôrodnici zistia detskú brušnú prietrž. Na diagnostiku postačujú vonkajšie prejavy choroby. Môže byť indikované ultrazvukové vyšetrenie brušných orgánov dieťaťa..

klasifikácia

Najbežnejšia klasifikácia omphalocele, t. J. Vrodená prietrž brucha, primárne berie do úvahy veľkosť defektu. Podľa tohto parametra sa rozlišujú malé, stredné a veľké formy patológie. Najbežnejšia je malá forma prietrže, pri ktorej defekt nepresahuje 5 cm. V tomto prípade herniálny vak neobsahuje viac ako 1 - 2 slučky čreva..

Stredne veľká hernia sa potvrdí, keď defekt dosiahne veľkosť 5 až 10 cm a 2 až 4 črevné slučky môžu spadnúť do herniálneho vaku. Najnebezpečnejšie sú veľké prietrže, ktorých veľkosť presahuje 10 cm. Do týchto defektov môžu spadať nielen slučky čreva, ale aj pečeň, žalúdok a ďalšie orgány..

Abdominálna hernie sa delia na izolované a kombinované. V prvom prípade sa okrem tohto defektu nezistia žiadne ďalšie vrodené patológie. Pri kombinovanej brušnej prietrži sa nachádzajú chromozomálne mutácie, ktoré vyvolávajú ďalšie poruchy, vrátane malformácií kardiovaskulárneho systému, dysplázie bedrových kĺbov atď..

Najbežnejšia klasifikácia omphalocele, t. J. Vrodená abdominálna hernia, v prvom rade zohľadňuje veľkosť defektu..

Liečebné metódy

Pri vnútromaternicovej detekcii kýly u plodu a určovaní závažnosti defektu, jeho nebezpečenstva pre matku a dieťa môžu lekári odporučiť jeden alebo iný spôsob podania. Ak je porucha malá, je povolená prirodzená dodávka, ale pri veľkých chybách sa vyžaduje cisársky rez. Fyziologická embryonálna hernia sa môže liečiť konzervatívnymi aj chirurgickými metódami, v závislosti od objemu vzdelávania a celkového stavu dieťaťa..

V niektorých prípadoch môže byť podobný problém odstránený pomocou bandáže, masáže a iných fyzioterapeutických metód. Ak je stav dieťaťa uspokojivý, pre malé a stredné kýly sa môže odporučiť plastická chirurgia kýly a redukcia orgánov, ktoré spadli..

Pri veľkých formáciách je predpísaná konzervatívna terapia, pretože v tomto prípade dochádza k výčnelku do tvorby vnútorných orgánov. Pri takýchto chybách je chirurgický zákrok odložený až do veku 3 až 5 rokov. Pred tým sa úsilie zameriava na vytvorenie hustej kôry nad defektom, ktorá ju transformuje na ventrálnu prietrž, ktorá môže byť neskôr operovaná bez poškodenia zdravia dieťaťa..

Na dosiahnutie tohto účinku sa používajú prípravky obsahujúce taníny. Na liečbu postihnutej oblasti sa najčastejšie používa dusičnan strieborný a manganistan draselný. Na vrch musia byť použité aseptické obväzy.

V niektorých prípadoch môžete tento problém vyriešiť pomocou obväzu.

masáž

Pri malých prietržiach môže byť masáž veľkým prínosom. Prispieva k toku krvi do brušnej steny a k rýchlemu uzdraveniu defektu. Masáž je predpísaná v kombinácii s cvičením. Pred začatím postupu je potrebné narovnať obsah hernálneho vaku jemným stlačením dotknutej oblasti prstami..

Masáž sa vykonáva bezbolestnými jemnými pohybmi, ktoré by nemali dieťaťu spôsobovať nepohodlie. Manipuláciu je možné vykonávať iba teplými rukami. Ľahké ťahy brucha v kruhu sú povolené. Dobrým efektom je masáž pomocou vyhladzovacích pohybov v oblasti šikmých svalov. Okrem toho sa odporúča masírovať prichádzajúcimi pohybmi dlaní hore a dole po posterolaterálnej časti hrudníka. Technika masáže a cvičenia by sa mala starostlivo zvážiť pod dohľadom odborníka. Ďalej sa tieto postupy vykonávajú doma..

, Ktorým sa na bruško

Pri malých prietržiach pomôže postup pri rozmiestnení brušnej dutiny odstrániť. V tejto polohe tlak zdola zabráni perforácii črevných slučiek do dutiny herniálneho vaku a umožní rozvíjajúcim sa svalom a väzom rýchlo liečiť existujúcu defekt. Toto cvičenie sa často používa na prevenciu výskytu takýchto defektov a na zníženie intenzity symptómov črevnej koliky..

Cvičenie sa môže začať od prvých dní života dieťaťa. Položí sa na mäkký povrch a ponechá sa v tejto polohe 10-15 minút. Neskôr sa môže trvanie postupu predĺžiť. V tejto polohe dieťa inštinktívne začína napínať svaly ramien, ramien, nôh, chrbta a krku. Zároveň existuje minimálne riziko zvýšeného tlaku v brušnej dutine a zvýšenia existujúceho herniálneho vaku..

S malými prietržami vám pomôže položenie brucha.

Jedlo pre deti

Najlepšou výživovou možnosťou pre novonarodené dieťa je materské mlieko. Ak matka dodržiava všetky odporúčania lekára týkajúce sa výberu jej stravy, dieťa nebude mať tráviace problémy. V prípade absencie materského mlieka sa dieťa prevedie na umelé kŕmenie.

Chirurgický zákrok

Ak je možnosť samoliečebnej prietrže minimálna, môže sa odporučiť chirurgický zákrok. S malými prietržami sa obsah vaku môže zredukovať už v prvých dňoch života dieťaťa suturáciou brušnej steny, plastu a vytvorením pupka po vrstve..

V prípade veľkých defektov sa vykonáva fázová chirurgická liečba. Najprv je lemovaný špeciálny silikónový vak, ktorý sa postupne priväzuje, keď sú orgány ponorené späť do brušnej dutiny. Keď sa prietrž u dieťaťa zmenší na malú veľkosť, uskutoční sa druhý postup, pri ktorom sa sáčok vyberie a steny sa zošijú. Takto zostáva minimálna ventrálna prietrž. Posledná časť chirurgickej liečby sa vykonáva za 5 až 7 mesiacov. V tomto okamihu je brušná stena plastová.

Pri veľkých kýlach, ktoré vedú k prolapsu nielen čriev, ale aj vnútorných orgánov, sa proces liečby môže oddialiť o 3 až 5 rokov. Pri správnom chirurgickom zákroku nevznikajú komplikácie. V zriedkavých prípadoch je to možné: vývoj sepsy, pretrhnutie obsahu herniálneho vaku a adhezívne ochorenie.

prevencia

Fyziologickej pupočnej hernii plodu je ťažké zabrániť. Aby sa znížilo riziko jeho výskytu u dieťaťa, manželským párom sa odporúča naplánovať tehotenstvo a absolvovať všetky potrebné vyšetrenia skôr, ako k nemu dôjde. Žena sa musí definitívne vzdať zlých návykov vopred. Aby sa zabránilo výskytu podobnej patológie u plodu, mala by sa nastávajúca matka včas zaregistrovať na prenatálnej klinike, podstúpiť rutinné vyšetrenia a riadiť sa odporúčaniami lekára..

Miechová kýla je patologický stav,.

Fyziologická prietrž počas tehotenstva 11 týždňov

Ženy, ktoré boli umiestnené na fetálny ultrazvuk po dobu 11 týždňov s embryonálnou fyziologickou prietržou? Vyrieši to? Čo je plné?

bolo mi tiež povedané, že ma poslali trochu, ak nie na potrat, všetko je v poriadku, dieťa, len črevný trakt ešte nevstúpil do žalúdka, je to zvyčajne v tom čase, už som mal 23 týždňov a všetko kopalo dokonale)))))))

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Mám kýlu 36 týždňov. Nazýva sa Omfololacelle. No, bez ohľadu na to, ako je to veľmi jemné, veľmi starostlivo robte testy a často pokračujte v ultrazvuku. Prial by som si, aby som ťa potešil. Urobia nám policajta a okamžite začnú pracovať.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Ak ste zvedaví, že áno, ako môžeme hovoriť o WhatsApp. Preto som pri tejto príležitosti už prečítal všetko, čo sa týka dĺžky a šírky. Pôrod vymenovaný 9. februára.

Bantik má fyziologickú kýlu, nie ompholocelu.

Bantik, ďakujem, budú tu ďalšie otázky, ktoré vás budem kontaktovať. Kým ale vložia fyziologickú embryonálnu prietrž (choroba, pri ktorej vnútorné orgány opúšťajú (vyčnievajú) z dutiny, ktorú bežne zaberajú, cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru). To je, fyziologické, som si vedomý, že v medziach normy je to stále v tom čase.

hlavná vec nie je nervozita a čakanie 16 týždňov už budú rozdiely v žalúdku, stále dúfam, že všetko je v poriadku s vami, len niektorí uzisti sa za niečo bojia, keď si myslíme, že je to normálne.

OksanaOrlova23n, ďakujem, tiež dúfam iba za to, že nie je zlé, inak nie je možné, aby mesačné obdobia boli 11 týždňov a uzistka 10. Je to malý typ, ultrazvuk bol vymenovaný znova po 2 týždňoch. Myslím, že malý, takže k údajnej ovulácii došlo neskôr.

zvlášť pri 10 týždňoch sa to všeobecne nepovažuje za kýlu. Zistil som všetko sám, nebojte sa!!

Po 10 týždňoch sa tiež ukázalo ultrazvukové vyšetrenie. práve v tomto okamihu sa tvoria žalúdok a črevný trakt, to je norma. Nie je bezpečné, ak zostane po 13 týždňoch. Je to tak, že nie každý to urobí za 10 - 11 týždňov a nevedia, čo sa stane) choďte na premietanie, všetko bude v poriadku☺️☺️☺️

Do 12 týždňov (názov geografických objektov v Rusku) spadá časť črevného traktu do pupočnej šnúry a nejde o patológiu, ale o normu! O 12 týždňov všetko spadne na svoje miesto)

Fyziologická hernia plodu v 11. týždni

Ženy, ktoré boli umiestnené na fetálny ultrazvuk po dobu 11 týždňov s embryonálnou fyziologickou prietržou? Vyrieši to? Čo je plné?

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

bolo mi tiež povedané, že ma poslali trochu, ak nie na potrat, všetko je v poriadku, dieťa, len črevný trakt ešte nevstúpil do žalúdka, je to zvyčajne v tom čase, už som mal 23 týždňov a všetko kopalo dokonale)))))))

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Mám kýlu 36 týždňov. Nazýva sa Omfololacelle. No, bez ohľadu na to, ako je to veľmi jemné, veľmi starostlivo robte testy a často pokračujte v ultrazvuku. Prial by som si, aby som ťa potešil. Urobia nám policajta a okamžite začnú pracovať.

Ak ste zvedaví, že áno, ako môžeme hovoriť o WhatsApp. Preto som pri tejto príležitosti už prečítal všetko, čo sa týka dĺžky a šírky. Pôrod vymenovaný 9. februára.

Bantik má fyziologickú kýlu, nie ompholocelu.

Bantik, ďakujem, budú tu ďalšie otázky, ktoré vás budem kontaktovať. Ale zatiaľ čo oni dali fyziologickú embryonálnu prietrž. To je, fyziologické, som si vedomý, že v medziach normy je to stále v tom čase.

hlavná vec nie je nervozita a čakať 16 týždňov už budú rozdiely v žalúdku, stále dúfam, že všetko je v poriadku, len niektorí uzisti sa bojia o niečo, keď si myslíme, že je to normálne.

OksanaOrlova23n, ďakujem, tiež dúfam iba za to, že nie je zlé, inak nie je možné, aby mesačné obdobia boli 11 týždňov a uzistka 10. Je to malý typ, ultrazvuk bol vymenovaný znova po 2 týždňoch. Myslím, že malý, takže k údajnej ovulácii došlo neskôr.

zvlášť pri 10 týždňoch sa to všeobecne nepovažuje za kýlu. Zistil som všetko sám, nebojte sa!!

Po 10 týždňoch sa tiež ukázalo ultrazvukové vyšetrenie. práve v tomto okamihu sa tvoria žalúdok a črevný trakt, to je norma. Nie je bezpečné, ak zostane po 13 týždňoch. Je to tak, že nie každý to urobí za 10 - 11 týždňov a nevedia, čo sa stane) choďte na premietanie, všetko bude v poriadku☺️☺️☺️

Do čreva do 12 týždňov spadá časť črevného traktu (zastaralý výraz pre dopravnú cestu, zlepšená poľná cesta a tiež všeobecne veľká hrboľatá cesta (veľký pes) spájajúca dôležité osady (na rozdiel od) do pupočnej šnúry a nejde o patológiu, ale o normu! všetko spadne na svoje miesto)

Plodová hernia - patológia vývoja prednej brušnej steny

Uprostred vnútromaternicových malformácií dieťaťa sa často vyskytuje fyziologická embryonálna hernia (choroba, pri ktorej vnútorné orgány vystupujú (vyčnievajú) z dutiny, ktorú normálne zaberajú cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dierku). Patológia sa najčastejšie zisťuje u chlapcov a predstavuje približne tisíc možností pre 6-10 tisíc novorodencov, zatiaľ čo 35% z nich sú predčasne narodené deti..

Identifikácia porušení (priestupku, konania alebo opomenutia, ktoré je v rozpore s požiadavkami právnych noriem a ktorého sa dopustila delikventná osoba; „porušenie“, jeden z prvých príbehov Sergeja Lukyanenka) vývoja embrya

Embryonálna hernia sa dá zistiť dokonca aj vo vnútromaternicovom štádiu vývoja plodu: brušná stena (jednotka sily v systéme MTS jednotiek jednotiek používaných v ZSSR od roku 1933 do roku 1955. 1 stena sa rovná sile, ktorá jej pri hmotnosti 1 tony povoľuje zrýchliť 1) m / s². 1 stena = 1 t · m / s² =) a jej patológia je zreteľne viditeľná na ultrazvuku. Ďalšou metódou včasnej diagnózy je krvný test tehotnej dámy na AFP (alfa-fetoproteín). Nadhodnotená úroveň naznačuje anomáliu vývoja (ide o druh pohybu a zmeny v prírode a spoločnosti, ktoré sú spojené s prechodom z jednej kvality na druhú, zo starej na novú) plodu..

Malo by sa však pamätať na to, že až do 13 týždňov môže črevný trakt embrya prekročiť hranicu brušnej dutiny a stimulovať vydutie pupočníka..

Toto sa považuje za fyziologickú normu: črevný trakt v lúmene medzi 6. a 10. týždňom embryonálneho vývoja migruje do pupočnej šnúry..

V normálnom priebehu tehotenstva je slučka hrubého a úzkeho intestinálneho traktu tradične vtiahnutá do brušnej dutiny bez pomoci ostatných..

Ak sa po 10 týždňoch nezačne proces zatiahnutia (zatiahnutia) zažívacieho traktu, potom je vývoj budúceho dieťaťa postihnutý zdravotným postihnutím. Omphalocele sa spravidla mieša s patológiou srdca, urogenitálneho systému, kostry, bránice a dokonca aj mozgu. Približné abnormality v ranom štádiu rastu embrya sa zaznamenávajú približne v polovici možností.

Po zistení plodu (posledná fáza vývoja kvetu modifikovaného počas procesu dvojitého oplodnenia; generatívny orgán angiosperiem, ktorý slúži na vytváranie, ochranu a šírenie väzňov), kombinácia omphalocely a malformácií vnútorných orgánov, lekár pravdepodobne navrhne ukončenie tehotenstva. Dôvodom je skutočnosť, že podobná patológia sa považuje za extrémne závažnú a môže viesť k spontánnemu potratu, úmrtiu plodu, narodeniu nezvratného dieťaťa..

Samovzatváracia prietrž

Podľa štatistík vrodená embryonálna prietrž nepredstavuje ohrozenie života a zdravia: takmer všetky deti sa zotavujú. Ale iba v tejto verzii, ak veľkosť patologického útvaru nie je väčšia ako 1,5 cm.

Po narodení dieťaťa sa posilňuje brušná stena, črevný trakt začína stabilne fungovať, dieťa rastie, stáva sa najaktívnejším a to tiež pozitívne ovplyvňuje vymiznutie dysfunkcie..

Dúfame, že po niekoľkých týždňoch po narodení dôjde k nezávislému uzavretiu pupočníka.

Tento proces má však vekovú hranicu: ak po dosiahnutí 3 rokov sa prietrž nezatvorila bez pomoci ostatných, lekár rozhodne o operácii.

Ak je prietrž viac ako 1,5 cm, vytvorila sa nasledujúca klasifikácia na výber spôsobu liečenia (vierou (rovnako ako uzdravenie modlitbou, božským uzdravením) - doktrína, ktorá uvádza možnosť nadprirodzeného fyzického uzdravenia z choroby alebo vrodenej (získanej) poruchy v tele):

 • Malá kýla nie viac ako 5 cm
 • Priemerná prietrž nie je väčšia ako 10 cm
 • Veľká kýla nad 10 cm.

Operácia sa môže vykonať aj v období (časové obdobie (alebo iná hodnota), ktoré je definované značkou začiatku referenčného obdobia a štítkom konca referenčného obdobia) novorodenca. Platí to pre malé a stredné kýly. Chirurgická liečba veľkej prietrže sa zvyčajne uskutočňuje vo veku od troch do piatich rokov.

Čo je to vrodená vrodená kýla? Hmotnosti: tvorba zažívacej obštrukcie, nárazu, zápalových a nádorových účinkov. V tejto verzii (jedno z niekoľkých vydaní diela (literárne, hudobné atď.) Alebo v úradnom dokumente, úprava ktorejkoľvek časti diela (nezrovnalosti jednotlivca) vyžaduje okamžitú prevádzku.

Pozadie a príznaky omphalocele

Omphalocele sa najčastejšie tvorí v dôsledku zriedkavých genetických chorôb, ako je napríklad Edwardsov syndróm (stimulujúci mnohopočetné malformácie) alebo Patauov syndróm (nevyliečiteľné dedičné chromozomálne ochorenie)..

Okrem toho sa môže na pozadí infekcie spôsobenej infekciou počas tehotenstva vyvinúť patológia (z gréčtiny) brušnej steny, používanie farmaceutických výrobkov, fajčenie, alkoholizmus..

Ochorenie je indikáciou plánovaného cisárskeho rezu, ktorý sa môže v prípade absencie núdzových situácií vykonať po dobu 36 týždňov..

Omphalocelelová choroba môže byť komplikovaná a nekomplikovaná. Nekomplikované vizuálne vyšetrenie pripomína nádor, ktorý nie je pokrytý kožou. Transparentný pupočníkový prsteň, v oblasti ktorého je útvar jasne viditeľný, vám umožňuje zvážiť, čo je v herniálnom vaku: zažívacie slučky a časti vnútorných orgánov..

Na obrázku je novorodenec s fyziologickou embryonálnou prietržou

Na druhej strane, s komplikovanými omphalocele, dochádza k prasknutiu lastúry herniálneho vaku, a to sa deje v materinskom lone aj v čase narodenia. V dôsledku prolapsu orgánov dochádza k smrteľnej infekcii peritoneálnej dutiny..

Uvedomiť si, že takýto omphalocele nie je ťažké: pri narodení má dieťa herniu vyčnievajúcu z pupočného otvoru s veľkosťou 4 až 12 cm, v ktorej puzdre je prítomný buď iba črevný trakt (s miernym priebehom), alebo väčšina vnútorných orgánov (závažný priebeh). Choroba (jedná sa o stav tela vyjadrený v rozpore s jej normálnym životom, očakávanou dĺžkou života a jej schopnosťou udržať si homeostázu) sa spravidla zmieša s inými viacnásobnými malformáciami..

Operatívne hojenie omphalocele

Zbaviť sa choroby môžete iba operačnou metódou. Chirurg uzavrie vadu čo najskôr po narodení (základný koncept biológie je aktívna forma existencie hmoty, vo význame vyššom ako jej fyzikálne a chemické formy existencie; kombinácia fyzikálnej a chemickej). Pred operáciou sa odhalia sprievodné poruchy srdca, pľúc, pečene, obličiek a ďalších vnútorných orgánov..

Ak je omphalocele malý, aktivuje sa jedenkrát a krútením pupočníka sa točí. Ale s obrovským vydutím, chirurgia je veľmi ťažké. V tomto uskutočnení je bruško novorodenca v dôsledku porušenia obvyklého vývoja plodu také malé, že je najprv potrebné jeho veľkosť implantátom rozšíriť..

Možnosť smrteľného výsledku operácie pri variante zisťovania sprievodných malformácií vnútorných orgánov dosahuje 20 percent. Ak sa nezistia abnormality ostatných orgánov, je vhodná prognóza chirurgického hojenia.

V uvedenom videu sa hovorí o výsledkoch chirurgickej liečby vrodeného nedostatku vrodenej bránice prietrže u dieťaťa:

Identifikácia vývojových porúch embrya

Embryonálna hernia sa dá zistiť dokonca aj vo vnútromaternicovom štádiu vývoja plodu: brušná stena a jej patológia sú jasne viditeľné na ultrazvuku. Ďalšou metódou včasnej diagnózy je krvný test tehotnej dámy na AFP (alfa-fetoproteín). Nadhodnotená hladina indikuje abnormalitu plodu.

Malo by sa však pamätať na to, že až do 13 týždňov môže črevný trakt embrya prekročiť hranicu brušnej dutiny a stimulovať vydutie pupočníka..

Toto sa považuje za fyziologickú normu: črevný trakt v lúmene medzi 6. a 10. týždňom embryonálneho vývoja migruje do pupočnej šnúry..

Od embryonálnej fyziologickej prietrže by sa malo rozlišovať omphalocele alebo hernia pupočnej šnúry. Predná brušná stena plodu sa vytvára neskoro, ako výsledok (alebo výsledok (verzia v ruskom jazyku) je dôsledkom reťazca (postupnosti) akcií alebo udalostí vyjadrených kvalitatívne alebo kvantitatívne), ktoré fyziologická prietrž a pupočník nie sú úplne zarastené. Patologický proces začína v 2. mesiaci vývoja embrya.

Ak sa po 10 týždňoch nezačne proces zatiahnutia (zatiahnutia) zažívacieho traktu, potom je vývoj budúceho dieťaťa postihnutý zdravotným postihnutím. Omphalocele sa spravidla mieša s patológiou srdca, urogenitálneho systému, kostry, bránice a dokonca aj mozgu. Približné abnormality v ranom štádiu rastu embrya sa zaznamenávajú približne v polovici možností.

Po nájdení kombinácie omphalocele a defektov vnútorných orgánov plodu, lekár s najväčšou pravdepodobnosťou navrhne ukončenie tehotenstva. Dôvodom je skutočnosť, že podobná patológia sa považuje za extrémne závažnú a môže viesť k spontánnemu potratu, úmrtiu plodu, narodeniu nezvratného dieťaťa..

Samovzatváracia prietrž

Podľa štatistík vrodená embryonálna prietrž nepredstavuje ohrozenie života a zdravia: takmer všetky deti sa zotavujú. Ale iba v tejto verzii, ak veľkosť patologického útvaru nie je väčšia ako 1,5 cm.

Po narodení dieťaťa sa posilňuje brušná stena, črevný trakt začína stabilne fungovať, dieťa rastie, stáva sa najaktívnejším a to tiež pozitívne ovplyvňuje vymiznutie dysfunkcie..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Dúfame, že po niekoľkých týždňoch po narodení dôjde k nezávislému uzavretiu pupočníka.

Tento proces má však vekovú hranicu: ak po dosiahnutí 3 rokov sa prietrž nezatvorila bez pomoci ostatných, lekár rozhodne o operácii.

Ak je prietrž viac ako 1,5 cm, vytvorila sa nasledujúca klasifikácia, aby sa zvolil spôsob jej uzdravenia:

 • Malá kýla nie viac ako 5 cm
 • Priemerná prietrž nie je väčšia ako 10 cm
 • Veľká kýla nad 10 cm.

Operáciu je možné vykonať počas novorodeneckého obdobia. Platí to pre malé a stredné kýly. Chirurgická liečba veľkej prietrže sa zvyčajne uskutočňuje vo veku od troch do piatich rokov.

Čo je to vrodená vrodená kýla? Hmotnosti: tvorba zažívacej obštrukcie, nárazu, zápalových a nádorových účinkov. Preto je potrebná okamžitá operácia..

Pozadie a príznaky omphalocele

Omphalocele sa najčastejšie tvorí v dôsledku zriedkavých genetických chorôb, ako je napríklad Edwardsov syndróm (stimulujúci mnohopočetné malformácie) alebo Patauov syndróm (nevyliečiteľné dedičné chromozomálne ochorenie)..

Okrem toho sa môže na pozadí infekcie spôsobenej infekciou počas tehotenstva vyvinúť patológia brušnej steny, pričom sa berú farmaceutické výrobky, fajčenie, alkoholizmus..

Ochorenie je indikáciou plánovaného cisárskeho rezu, ktorý sa môže v prípade absencie núdzových situácií vykonať po dobu 36 týždňov..

Omphalocelelová choroba môže byť komplikovaná a nekomplikovaná. Nekomplikované vizuálne vyšetrenie pripomína nádor, ktorý nie je pokrytý kožou. Transparentný pupočníkový prsteň, v oblasti ktorého je útvar jasne viditeľný, vám umožňuje zvážiť, čo je v herniálnom vaku: zažívacie slučky a časti vnútorných orgánov..

Na obrázku je novorodenec s fyziologickou embryonálnou prietržou

Na druhej strane, s komplikovanými omphalocele, sa roztrhávajú škrupiny prietrže herniálneho vaku, a to sa deje tak v lone matky, ako aj v čase (nejednoznačný termín) narodenia. V dôsledku prolapsu orgánov dochádza k smrteľnej infekcii peritoneálnej dutiny..

Uvedomiť si, že takýto omphalocele nie je ťažké: pri narodení má dieťa herniu vyčnievajúcu z pupočného otvoru s veľkosťou 4 až 12 cm, v ktorej puzdre je prítomný buď iba črevný trakt (s miernym priebehom), alebo väčšina vnútorných orgánov (závažný priebeh). Toto ochorenie je spravidla zmiešané s inými viacnásobnými malformáciami.

Operatívne hojenie omphalocele

Zbaviť sa choroby môžete iba operačnou metódou. Chirurg uzavrie vadu čo najskôr po narodení. Pred operáciou (činnosť alebo ich kombinácia na dosiahnutie cieľa) sa odhalia sprievodné poruchy srdca, pľúc, pečene, obličiek a ďalších vnútorných orgánov (Orgán je izolovaný súbor rôznych typov buniek a tkanív, ktoré vykonávajú určitú funkciu v rámci živého organizmu).

Ak je omphalocele malý, aktivuje sa jedenkrát a krútením pupočníka sa točí. Ale s obrovským vydutím, chirurgia je veľmi ťažké. V tomto uskutočnení je bruško novorodenca v dôsledku porušenia obvyklého vývoja plodu také malé, že je najprv potrebné jeho veľkosť implantátom rozšíriť..

Možnosť smrteľného výsledku operácie pri variante zisťovania sprievodných malformácií vnútorných orgánov dosahuje 20 percent. Ak sa nezistia abnormality ostatných orgánov, je vhodná prognóza chirurgického hojenia.

Tehotenstvo 11 - 12 týždňov pocitu pocitu

12 týždňov podľa pôrodníckeho kalendára je koniec 1. trimestra, to znamená, že si môžete zablahoželať k tomu, že ste už prešli treťou časťou cesty, a to nie je najjednoduchšie, pretože včasná toxikóza sa vyskytuje konkrétne počas tohto obdobia a spôsobuje budúcim matkám veľa problémov..

Prvé mesiace boli dosť mizerné. Ráno vás trápila nevoľnosť, vaša chuť do jedla mohla byť preč a s najväčšou pravdepodobnosťou ste museli zažiť všetky krásy toxikózy. Teraz tento hrozný stav ustupuje a opäť sa cítite skvele.

V súčasnosti sú pocity podobné návratu do bežného života. Teraz už nejestvuje hrôza zo straty dieťaťa, stále sa vytvára jedlo a už viac netrpíte výkyvmi nálady, ktoré ste si pravdepodobne sami všimli. Nastávajúce matky v tom čase sa zvyčajne stávajú postupne deň za dňom. Tentokrát budete s najväčšou pravdepodobnosťou rozumieť tomu, čo najlepšie pre celé obdobie očakávania dieťaťa.

Váš stav

Zväčšená hruď a žalúdok začínajú v tomto okamihu vyčnievať, aby bol váš stav viditeľný pre ostatných. Nebojte sa ohlásiť svojich šéfov svoju fascinujúcu situáciu, ak to neurobíte, zamestnanec ju čoskoro uvidí.

Toxikóza je preč. Ak ste tým trpeli, v tejto chvíli ste rovnako dobrí ako nikdy predtým, pretože jedlo konečne dáva iba potešenie.

Sex už požaduje určité obmedzenia. Napríklad si začnete uvedomovať, že pozícia, keď sa pani na jej bruchu už nepribližuje. Áno, a lekári jednoducho neodporúčajú ležať na bruchu a chcú sa zobudiť uprostred noci a zistíte, že na tom presne spíte. V tom nie je nič strašné, dieťa je chránené a nebudete ho stláčať.

V súčasnosti je najrýchlejším spôsobom revidovať lekárničku. Ak ste doteraz vnímali iba jód a kyselinu listovú, nadišiel čas pre multivitamínové komplexy pre tých, ktorí sú v pozícii a kŕmia matky. Pamätajte však, že aspoň niektoré lieky a vitamíny sa môžu užívať iba na lekársky predpis.

tvoje dieťa

Veľkosť plodu je v súčasnosti 5,4 cm a hmotnosť môže dosiahnuť 14 g. To sa zmestí do vašej dlane.

Dieťa je skutočne formované - má všetky orgány a systémy. Prirodzene, on je stále neprimeraný a extrémne tenký, ale už takmer všetko môže. Napriek tomu, že omrvinky majú zatvorené oči, už reaguje na svetlo. Dieťa cíti chuť plodovej vody. Svalová a nervová sústava sa zlepšuje tak, že plod už vie, ako sa tváriť, stlačiť pästi a dokonca aj cmúľať prsty..

Vyvinuli sa jednoduché reakcie na vonkajšie podnety. Keď sa dieťa dotkne steny maternice, odtlačí sa od neho, pretože sa odvráti od jasného svetla a reaguje na dotyk.

V súčasnosti je vývoj plodu na ceste k získaniu hmotnosti a honovaniu orgánov a systémov. Prvýkrát dochádza k respiračným pohybom, črevný trakt je úplne v brušnej dutine a začína fungovať, môžete zaregistrovať peristaltické vlny, kontrakcie črevného traktu vyvolané na podporu potravy. Teraz sa dieťa naučilo prehltnúť a pije plodovú vodu, jeho obličky aktívne pracujú a môže močiť..

Kosti dieťaťa sa začnú znecitliviť, chrupavka sa zmení na kosti, prsty už nemajú membrány.

Jedným z hlavných úspechov v tomto bode je zrelý sex plodu. Už je celkom jasné, či je to chlapec alebo dievča.

Vaše brucho (časť tela, ktorá je brušnou dutinou a jej steny)

Veľkosť brucha sa nakoniec začína meniť. Maternica sa dostala na okraj ochlpenia a teraz ju dokonca môžete cítiť ležať bez pomoci druhých. V súčasnosti je dĺžka maternice asi 12 cm a šírka takmer 10 cm, pretože už v nej nie je dostatok priestoru v malej nádrži. To pre vás znamená, že potreba častejšieho močenia zmizne, zápcha sa zastaví a ťažšie bude skryť tehotenstvo (biologický stav zvierat, charakteristika placentárnych samíc a cicavcov marsupiálnych), aby sa žalúdok začal obchádzať..

Analýzy (výskumná metóda, charakterizovaná prideľovaním a štúdiom jednotlivých častí predmetov štúdia) a prieskumy

Charakteristiky ultrazvuku v danom kroku majú zásadný význam, pretože sa vykonávajú na objasnenie veku plodu. Konkrétne, výsledky tohto ultrazvuku odhaľujú všetky pravdepodobné vážne rozdiely počas tehotenstva a malformácií (zlozvyk, etika - morálna, duchovná chyba, negatívna morálna kvalita osoby) vývoj plodu, ktorý sa môže stať indikáciou jeho prerušenia (a to sa stáva).

Veľkosť coccygeal-parietal (tzv. KTR - od hornej časti hlavy po zadok) je 5,3 cm. Bežný ultrazvuk sa v tomto bode vždy nezobrazí, aby zistil pohlavie plodu, ale 3D ultrazvuk vám to už umožňuje..

Pravdepodobné sťažnosti a nezrovnalosti

Ak ste videli výskyt žltkastého alebo snehobieleho výboja, ktorý nebol sprevádzaný svrbením a nespôsoboval nepohodlie, nemusíte sa obávať, je to úplne normálny jav, ktorý je v tej dobe neodmysliteľnou súčasťou takmer všetkých dám. Výtok je vysvetlený prejavom zrýchlenej obnovy vaginálneho epitelu.

K ukončeniu tehotenstva v takýchto okamihoch dochádza občas, riziko potratu sa tiež znižuje. Je pravda, že ak sa obávate o bolesť, často máte pocit, že sa vám žalúdok ťahá, spodná časť chrbta je bolestivá, dochádza k ťažkému výtoku tekutín alebo ku krvácaniu, k lekárovi (osoba, ktorá využíva svoje schopnosti, znalosti a skúsenosti pri prevencii a liečbe chorôb, pri udržiavaní normálneho fungovania ľudského tela). To sú príznaky nebezpečenstva straty dieťaťa..

Nastal čas na pokoj. V súčasnosti je riziko niektorých problémov alebo záťaže v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi dokonca najmenšie. Ale prechladnutie, vysoké teploty môžu bolieť.

Ak bola doteraz prerušená každá 6. dáma, riziko sa v tomto okamihu znížilo o viac ako polovicu, pretože si stále želajú potraty. Hrozby sú spojené so zraneniami, stresom, chorobami mamičky, otravou, preto je dôležité zostať v dobrej nálade a vyhnúť sa všetkým stresovým situáciám..

Zmrazené tehotenstvo má v takomto období tieto príznaky: bolesť brucha, špinenie (nejednoznačné slovo: zvýraznenie - použitie pri tlači textu na jeho časť, iný štýl písma, aby sa čitateľ sústredil na tento fragment). Môže sa vyskytnúť tok plodovej vody, bude to mať vplyv na vás, rovnako ako na vypúšťanie tekutín.

Ak máte v úmysle stať sa matkou naraz, dve omrvinky, potom môžete mať toxikózu a váš žalúdok je už zradne viditeľný, pretože maternica rastie ešte silnejšie a už dávno opustila hranice malej panvy..

Vaše dvojičky sa vyvíjajú rovnakým spôsobom ako všetky ostatné deti. Rozdiel sa prejaví vo veľkosti (toto slovo má niekoľko významov: stupeň vývoja, veľkosť, škála javu) maternice (a zodpovedajúcej brušnice), pretože plod vyžaduje 2-krát viac miesta.

Predstavujeme nášho partnera - BAG v internetovom obchode Materská nemocnica

Na webových stránkach obchodu si môžete objednať hotové veci pre nemocnicu alebo bez pomoci ostatných vybaviť batožinu všetkým, čo potrebujete pre seba a pre dieťa. Všetky veci v pôrodnici sú certifikované a schválené SES na implementáciu do kritérií materskej nemocnice, balené v špeciálnom značkovom priehľadnom vrecku, ktoré vám bude dovolené vziať so sebou a sanitku a aspoň v niektorej pôrodnici. Pozrite sa na stovky skutočných recenzií o tom, ako pomáhame budúcim matkám.

Bezplatné doručenie kuriérom v Moskve a Petrohrade v deň objednávky.

Ruská pošta a rôzne dopravné spoločnosti posielajú objednávky do iných regiónov.

8 týždňov tehotná

V danom čase sú pocity spojené najmä s rýchlo rastúcimi veľkosťami maternice (v anatómii je to stredná časť ženského reprodukčného systému, slúži na dozrievanie oplodnených vajíčok, metamorfózu embrya a vylúčenie mimo plod (dodanie dieťaťa alebo znášanie vajíčka, larvy)) a toxikózy, ktorá sa obáva veľkej časť dámy na svojom mieste. Výtok z pohlavných orgánov sa môže objaviť nažltlý alebo snehobiely. Nie sú sprevádzané svrbením, sú normou a objavujú sa v dôsledku zvýšenej sekrécie a najrýchlejšej zmeny epitelu vo vagíne..

7 týždňov tehotná

6 týždňov tehotná

Intenzívny rast plodu trvá 11 týždňov tehotenstva. Má veľkú hlavu, malý trup, dlhé ruky a krátke nohy tlačené dole k bruchu.

Tento týždeň sa plod začína pohybovať ako reakcia na vonkajšie podnety - hlasný zvuk, náhle pohyby matky. Je schopný rýchlo zmeniť polohu tela v maternicovej dutine a pomôcť si s pohybmi nôh. Ak je dieťa natiahnuté, jeho ruky a nohy si môžu udržať pevnú polohu niekoľko sekúnd.

Hmatové senzory sa objavujú na rukách plodu a začínajú pociťovať dotyk plodovej vody, pupočnej šnúry atď. Vytvárajú sa chutné a čuchové senzory.

Rast svalov, kostí a kĺbov trvá, začínajú sa tvoriť malé kĺby. Vznikajú začiatky zubov. Plod sa aktívne vyvíja reflexy: sanie (prejavuje sa pohybmi pier) a uchopenie (vyznačuje sa pohybmi malých prstov).

V 11. týždni tehotenstva sa hlasivky uložia a začnú sa rozvíjať.

Tvorba očí končí, objaví sa dúhovka. Opisuje farbu očí človeka..

Mozog plodu je tvorený tento týždeň, správne definuje dve hemisféry a mozoček (je zodpovedný za koordináciu pohybov).

Fotografie v 11 týždňoch tehotenstva

Lekárske vyšetrenie tehotnej ženy

 • Ak máte akékoľvek sťažnosti, je potrebná konzultácia s pôrodníkom-gynekológom.
 • „Dvojitý test“ (prenatálny skríning prvého trimestra, biochemický skríning prvého trimestra) - vyšetrenie zamerané na identifikáciu malformácií plodu. Tehotná žena odoberá krv zo žily a určuje množstvo ľudského chorionického gonadotropínu (hCG) a PAPP-A (proteín spojený s tehotenstvom). Na základe výsledkov tohto testu môžeme urobiť iba predpoklad o prítomnosti vrodených malformácií plodu, aby sme dokázali diagnózu, je potrebné čo najpodrobnejšie vyšetrenie..

prieskumy:

 • Ultrazvuk - ak nebol vyrobený za 10 týždňov, je potrebné vykonať ho za 11 týždňov. Počas štúdie lekár zistí, či vývoj plodu zodpovedá gestačnému veku, vyhodnotí stav vnútorných orgánov plodu a nájde miesto pripojenia choriónu (budúca placenta)..

Pravdepodobné rozdiely od normy

 • Sex v jedenásty týždeň

Každá dáma má jedinečný tehotenský proces. Prirodzene existujú dobre známe príznaky, ktoré sa vyskytujú u všetkých tehotných žien..

Zameraním sa na ne môžete zabrániť zbytočným nepokojom. Nie je výnimkou a 11 týždňov tehotenstva, počas tohto obdobia fascinujúci stav dámy môže zostať tajomstvom iba pre cudzincov.

Časté príznaky tehotenstva

Pocity sú nenapodobiteľné pre každú matku

Tí, ktorí stále váhali v tehotenstve a neverili výsledkom testov, sa dozvedia, že vo vnútri stále žije malé dieťa. Zmeny a prestavba tela budú viac ako výrečné. Stanovujú sa nasledujúce všeobecné príznaky tehotenstva:

 • metabolické procesy sa urýchľujú. Podľa štúdií počas tohto obdobia sa kalórie spaľujú o štvrtinu viac ako u tehotných žien. Preto v 11. - 12. týždni tehotenstva je väčšina „tehotných žien“ štíhlejšia;
 • veľkosť krvi v tele sa začína zvyšovať. Toto je predpoklad nadmerného potenia, nezvyčajného smädu;
 • nestabilný zmyslový stav. Najmä častá zmena nálady sa často prejavuje práve teraz. V dôsledku hormonálnych zmien sú tehotné ženy mimoriadne impulzívne a zmyselné. Napríklad ráno môžu mať najhlbšiu depresiu a večer ich optimizmus a aktivita prechádzajú cez strechu. Toto sa o nich oznamuje „od lásky k nenávisti, jeden krok“. Za jeden deň môžu zmeniť svoj postoj k tej istej osobe 10-krát. Slza, hnev, zbožňovanie, posadnutosť, zvedavosť, láska - toto nie je úplný zoznam stavu tehotnej ženy, s ktorým dokáže prekvapiť svojich blízkych. Z času na čas môžu pomôcť vyriešiť iba špecialisti. Preto sa zámerne obráti na psychológa.

Je ťažké byť tehotná, pretože pani chápe, že prichádzajú nielen fyzické konfigurácie, ale aj konfigurácie v tempe života. Preto by mali príbuzní nenápadne chrániť budúcu matku a pracovať na nej.

Pocity budúcej matky

Dieťa je ako malý brada

Jedenásty pôrodnícky týždeň sa väčšinou začína pochopením (konkrétne porozumením), že je skutočne tehotná. Napriek tomu, že žalúdok je stále takmer úplne nenápadný.

Maternica je stále v malej kotline, pretože maximom, ktorý budúci predkovia vidia, je malá zaoblenosť „brucha“. Takmer všetky odevy sa sprísňujú, zdá sa, že vlastnosti sa nezmenili. Túžba aktualizovať šatník je oprávnená. Ale nemali by ste zariadiť nakupovanie sami, pretože v súčasnosti sú možné impulzívne akvizície, viac ako kedykoľvek predtým, po zistení, ktoré doma už nebudete chcieť nosiť. Pozvite priateľa, matku, manželku alebo inú osobu, ktorá pozná váš vkus a bude ho môcť chrániť pred zbytočným nákupom.

Fyzické pocity v 11. týždni tehotenstva sú charakterizované týmito momentmi:

Môže dôjsť k zápche, páleniu záhy a toxikóze.

 • toxikosa. Pre niektorých už je pozadu, ale pre ostatných bude trvať až do štrnásteho týždňa. Pocit nevoľnosti sa môže prejaviť nielen vo vzťahu k jedlu (jeho pachom), ale aj vtedy, keď „tehotná žena“ počuje určitý parfum, osviežovač vzduchu, výfukové plyny;
 • vaginálny výtok sa zvyšuje po 11 týždňoch tehotenstva. To je opäť výsledok hormonálnej úpravy. Musíte sa postaviť, pretože zmiznú až do konca tehotenstva. Hygienické výrobky pomôžu zmierniť nepohodlie. Tesne pred nákupom venujte pozornosť zloženiu, snažte sa vyhnúť produktom s veľmi príchuťou;
 • v oblasti hrudníka sú obavy. Situácia, keď pri ležaní na bruchu je cítiť bolesť na hrudi, prijateľná. V tomto týždni môžete vidieť zväčšenie prsníkov aspoň o veľkosť. Pravdepodobne je mledzivo. Takže prsník sa pripravuje na pôrod. Ale násilím „nezískavajte“ mlieko. Môžete tak poraniť bradavky. Ak je výboj dostatočný, získajte podložky na hrudník. Podobné lieky sa nachádzajú v lekárni;
 • žily sú zreteľne viditeľné. To je spojené so zvýšením celkovej veľkosti krvi v obehovom systéme. Tlak na stenách krvných ciev sa zvyšuje;
 • zápcha a pálenie záhy sú častými tehotnými spoločníkmi. Na vine sú hormóny. Sú tiež predpokladom ospalosti, inertnosti gravidných žien (biologický stav zvierat charakteristický pre placentárne a marsupiálne cicavce) a zmyslových zmien..

Celkový fyzický stav nastávajúcej matky nie je zlý. Ak okrem toxikózy a vyššie uvedených okolností existujú aj ďalšie príznaky, ktoré priťahujú nepohodlie, je lepšie kontaktovať gynekológa. Samoliečba počas tehotenstva je neprijateľným „luxusom“. Pretože v stávke nie je len zdravie tehotnej ženy, ale aj dieťa.

Testy a skúšky 11. týždňa

Nezabudnite absolvovať všetky testy a ultrazvuk

Na komunikáciu s pôrodníkom-gynekológom sa musí použiť 11 týždňov tehotenstva od počatia. Môžete navštíviť špecializovanú kliniku v komunite alebo nájsť osobného lekára.

Prvou úlohou, ktorú lekári hádže, je vykonanie testov. Sú potrebné na kontrolu priebehu tehotenstva. Miesto vyšetrenia spravidla ukazuje aj lekár. Na žiadosť tehotnej ženy ich môže odovzdať každému laboratóriu, ktoré má všetky povolenia na vykonávanie daného typu činnosti.

Pri následnom vymenovaní sa lekárovi poskytnú výsledky analýz b-hCG (ľudský choriový gonadotropín), PAPP-a (hormonálne pozadie). Originály dokladov sa nachádzajú v lekárskom zázname kliniky a samotné doklady sa vkladajú do výmennej karty. Od tohto okamihu musí byť karta vždy tehotná.

Získané informácie nám umožňujú vyvodiť prvé závery o pravdepodobných vrodených malformáciách plodu. V prípade potreby sa môže uskutočniť ďalšie vyšetrenie budúcich rodičov, konzultácia s genetikmi.

Ultrazvuk po dobu 11 týždňov

Prvý dátum je neustále vzrušujúci okamih, najmä ak ide o dátum s vaším dieťaťom (v hlavnom zmysle osoba počas detstva). A usporiadať to pomôže ultrazvuk. Niektoré z nich sú voči danému typu výskumu dosť kritické. Pretože veria, že to škodí dieťaťu. Ale veda stále neuznáva spôsoby, ktoré by boli pre plod také jemné ako ultrazvuk.

Pred niekoľkými desaťročiami sa dámy s problémovým tehotenstvom všeobecne podrobili röntgenovému vyšetreniu. Teraz je táto metóda všeobecne uznávaná ako nebezpečná pre zdravie matky a dieťaťa. Používa sa veľmi zriedka..

Ultrazvuk tiež umožňuje tehotnej žene obdivovať svoje dieťa, pozerať sa na jeho pohyby rukami, nohami. A ak budete mať šťastie, dieťa ju pozdraví vlnou malej ruky.

Pre lekára je daná štúdia veľmi informatívna. Táto metóda overí správny vývoj plodu, odhalí viacnásobné tehotenstvo. Teda je určený termín (určité časové obdobie) tehotenstva, vyhodnotí sa správne umiestnenie vnútorných orgánov, vyšetrí sa miesto pripojenia placenty, zmeria sa golier plodu.

Ak existuje riziko potratu počas ultrazvuku, ten extrémny bude hospitalizovaný a podnikne všetky opatrenia na záchranu dieťaťa. Hojenie sa vykonáva iba so súhlasom pacienta.

Vývoj plodu v 11. týždni

Plod po 11 týždňoch gravidity je stále podobný žabke. Presnejšie povedané, jeho hlava je dokonca viac ako iné časti (časť je súčasťou množstva; vojenská jednotka v ozbrojených silách ZSSR a Ruskej federácie je organizačne nezávislá bojová, výcviková a administratívna jednotka v ozbrojených silách Únie) a orgán. Má rukoväte, nohy sa aktívne pohybujú, tlačia. Jeho matka sa však kvôli svojej nevýznamnej veľkosti ešte necíti otrasená.

S pomocou ultrazvuku v 11 týždňoch tehotenstva, lekár už môže zistiť, že rast malého muža je v rozmedzí 6-8 cm, a dieťa váži 10-15 g. Na rozdiel od predchádzajúceho týždňa je v dôsledku rýchleho rastu veľkosť plodu takmer ako broskyňa. Tiež tehotné ženy nájdu jasný dátum narodenia.

Moderný vývoj umožňuje počas ultrazvuku odfotiť plod po 11 týždňoch gravidity (názov geografických objektov v Rusku). Obzvlášť sme z toho šťastní, okrem rodičov, starých rodičov, ktorí veľmi očakávajú narodenie vnuka (vnučky)..

Zásluha plodu v jedenásty týždeň

Dieťa rastie a začína sa cítiť

Vidieť dieťa pri skríningu je jedna vec, ale žiť a vedieť, čo sa stane s dieťaťom po 11 týždňoch tehotenstva, je iné. V dôsledku neustáleho monitorovania vývoja plodu niektoré tehotné ženy rozlišujú svoje pohyby (tras) skôr ako iné. Pozrime sa, ako sa zmenilo dieťa:

 • chrbtica sa narovnala a objavil sa krk. Vďaka tomu už dieťa zdvíha hlavu;
 • rúčky nôh sú stále dlhé, ale prsty sú už tvarované (každý prst je oddelený od ostatných);
 • dlaň sa vyvíja (presnejšie taktilné senzory). Dieťa na dotyk začína rozlišovať medzi pupočnou šnúrou a plodovou vodou. Prejavuje sa uchopovací reflex;
 • mínomety sa vyvíjajú, dieťa ich už môže odpudzovať od stien maternice;
 • existuje reakcia na dráždivé látky. Začne reagovať na náhlé zmeny postavenia matky, jej kašľa;
 • tento týždeň sa v ňom prebudí malý gurmán. Cíti chuť jedla, ktoré tehotná žena konzumuje, a plodová voda, ktorá sa dostala do nosa, pomáha zoznámiť sa s rôznymi vôňami;
 • vývoj gastrointestinálneho traktu trvá, vytvára sa hladké črevo. Črevné ústrojenstvo funguje a jeho prianie je stále v pupočnej šnúre;
 • pečeň, ktorej hmotnosť predstavuje jednu desatinu celkovej hmotnosti plodu, sa aktívne podieľa na hematopoetickom procese;
 • dieťa sa naučilo prehltnúť plodovú vodu;
 • nastala schopnosť zívania;
 • je tvorené štvorkomorové srdce. Oválne okienko medzi pravou a ľavou komorou však zostáva. Kvôli tomu, čo sa arteriálna krv mieša s venóznou. 129 - 160 úderov - to je v tomto období normou pre srdce;
 • v krvi sú iba červené krvinky. Biele krvinky sa pridajú neskôr;
 • koža je stále veľmi úzka, cez ňu sú dokonca viditeľné krvné cievy;
 • v očiach sa začína tvoriť len dúhovka;
 • vyskytujú sa prvé príznaky pohlavia;
 • vývoj kostry, svaly pretrvávajú;
 • membrána je prakticky vytvorená. Dieťa už môže čkať;
 • je zobrazený sací reflex (je viditeľné, ako sa pohybujúce sa pery pohybujú);
 • rozvíjajú sa hlasivky;
 • v mozgu došlo k rozdeleniu hemisfér, určilo sa mozoček.

Tehotné ženy by nemali odložiť cestu na ultrazvuk, pretože od 12. týždňa je informačný obsah skríningu výrazne znížený.

Tipy pre nastávajúce matky

Chôdza a správne stravovanie

Chôdza, odpočinok sú stále veľmi žiaduce pre tehotné ženy. Starostlivá pozornosť by sa mala venovať vašej vlastnej výžive. Musí byť vyvážený, musí obsahovať zeleninu, ovocie, obilniny.

Vyvarujte sa sýtených syntetických nápojov a potravín rýchleho občerstvenia. Pivo a silnejší aperitív sú zakázané. Ak mama fajčí, je čas vypracovať schému, ako sa zbaviť deštruktívnej túžby (najlepšie u lekára). Nemôžeme prestať fajčiť ostro. Je to silný stres pre telo, ktorý môže viesť k samovoľnému potratu..

A teraz tipy pre tých konkrétne 11 pôrodnícke týždne tehotenstva:

Na dieťa sa neprenáša zlá nálada

 • potrebujú kontrolu nad vaginálnym výtokom. Norma (môže znamenať: Termín pre určitú normu, vzorka, pravidlo: Norma (pravidlo) - pravidlo alebo príkaz, ktorý je platný v určitej oblasti a vyžaduje jeho vykonanie) - snehovobiely (priehľadný) a kyslá vôňa. Iné prejavy sú dôvodom na konzultáciu s gynekológom. Ak sa vyskytuje načervenalý, lieskový výboj, musíte zaujať vodorovnú polohu a zavolať sanitku a informovať dispečera o svojom vlastnom stave;
 • Vyhnite sa obrovským davom. Koniec koncov, bez ohľadu na to, čo pri náhodnom zachytení je infekcia schopná nepriaznivo ovplyvniť vývoj dieťaťa;
 • zvýšenie veľkosti krvi vedie k zvýšeniu tlaku na steny krvných ciev a môže vyvolať kŕčové žily. Prevenciou tejto choroby je odpočinok a zavedenie špeciálnych pančuchových nohavíc (proti varixom), ktoré si môžete vziať so sebou pri narodení. Použitie chladiacich gélov naznačuje dobré výsledky. Pred nákupom sa však musíte uistiť, že neobsahujú škodlivé komponenty;
 • v prípade dilemy s HCT sa poraďte s odborným lekárom, pomôže vám zistiť príčinu ťažkostí a povie vám, ako obnoviť obvyklý stav (koncepcia označujúca množinu stabilných hodnôt premenných parametrov objektu);
 • anestézia, anestézia sú prísne zakázané. Návšteva zubného lekára by sa preto mala odložiť.

Najzákladnejšie odporúčanie pre tehotné ženy je prítomnosť pozitívnych pocitov (zamieňané s: Feeling Feeling je emocionálny proces osoby, ktorý odráža subjektívny hodnotiaci prístup k skutočným alebo abstraktným objektom). Chôdza s milencom, stretnutie s priateľmi, pitie čaju s priateľmi pomôže rozptýliť a relaxovať. Fotografie v 11 týždňoch tehotenstva pomôžu zachovať spomienky na šťastné okamihy tohto obdobia, pretože sú jedinečné.

Tehotenstvo v jedenásty týždeň

Mení sa nielen vnútorný stav tehotnej ženy, ale aj jej vzhľad. Ľudia v okolí si začínajú všimnúť, že dáma je krajšia. Zaokrúhlite zvodne. Vynára sa v tom tajomstvo, na ktoré vie iba ona a niekoľko blízkych príbuzných tajného tajomstva.

Všeobecne platí, že každá žena má svoju vlastnú reakciu na tehotenstvo: niektoré majú vlasy, zuby, nechty a ostatné majú pravý opak. Teraz je čas (forma priebehu fyzických a psychických procesov, podmienka možnosti zmeny) začať starať sa o pokožku. Ako podnet a boj proti lenivosti môžete použiť príbehy priateľov o strašných striech, ktoré sa objavia po pôrode. Žena, ktorá zaisťuje pružnosť pokožky pomocou špeciálnych kozmetických a ľudových metód, má právo dúfať, že stričky zostanú v príšerných príbehoch a nebudú sa objavovať na jej tele..

Je možné a dokonca potrebné sa postarať o svoj vzhľad. Musíte sa iba vyhnúť určitým kozmetickým procedúram (lúpanie, zdvíhanie, masáž) a líčeniu škodlivými látkami.

Sex v jedenásty týždeň

Sex je iba opatrný

Bol dosiahnutý jedenásty týždeň tehotenstva. Po tom, čo dieťa videlo ultrazvukové vyšetrenie, takmer všetky manželské páry odmietajú sex, pretože sa obávajú, že mu dieťa ublížia. Štúdie preukázali, že umiernené, skutočné sexuálne záležitosti nepoškodzujú plod..

A manželky samy si užijú viac. Koniec koncov, hrôzy pred možným otehotnením zmiznú, nie je potrebné používať antikoncepciu. To všetko vedie k relaxácii manželov a skutočnému potešeniu v spoločnosti druhej strany..

Blízkosť nie je povolená na riziko straty dieťaťa. Ale lekárka, ktorá vykonáva kontrolu nad tehotenstvom, bude určite informovať o tejto udalosti budúcich rodičov. Tieto dôvody môžu zahŕňať:

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Všeobecné informácieAnémia často sprevádza chronické ochorenia. Anémia sa vyznačuje zníženou hladinou hemoglobínu, niekedy červených krviniek..Hemoglobín je proteín, ktorý obsahuje železo.
V poslednej dobe sa lekárska liečba miechy stala hlavnou pre mnohých, ktorí sa chcú zotaviť z tohto ochorenia. Medzistavcová hernia bedrovej chrbtice je spôsobená rôznymi príčinami - komplikáciou osteochondrózy, nízkou alebo príliš vysokou fyzickou aktivitou osoby a niektorými ďalšími faktormi..
Umbilická hernia je kruhová formácia vyčnievajúca z pupka. Tenké črevo, peritoneum, pokryté tukovým záhybom, „padá“ do oslabeného pupočného krúžku v čase kašľa, s napätím brušných svalov, zmenou polohy tela.