loader

Kategórie Hlava

Zdravím, milí čitatelia! Krk je problémom pre mnohých z nás. Nielen účtovníci a počítačoví vedci, ale aj ľudia mnohých iných profesií sú neustále mučení napätím a skutočnou bolesťou v krku.

Zhrnutie: Hernia disku L4-L5 je výčnelok medzistavcovej platničky medzi 4. a 5. bedrovým stavcom. Príznaky sú bolesť v dolnej časti chrbta, slabina a noha na chodidlo. Jedinou diagnostickou metódou je MRI bedrovej chrbtice.

Schmorlova kýla chrbtice je choroba charakterizovaná prienikom chrupavkového tkaniva medzistavcových platničiek do samotného tela stavcov. Schmorlova vertebrálna hernia môže byť tiež samostatným symptómom Scheuermann-Mauovej choroby, okrem toho je pri tejto chorobe často pozorovaná aj kypóza;.

CJSC Twins TechRuskokontraindikácieIndividuálna neznášanlivosť na jednotlivé komponenty, otvorené rany a odreniny.Aktívne komponentyVýťažky z cinquefoilu, elekampanu, koreňa Adam, glukozamínu, chondroitínu, včelieho jedu, eukalyptového oleja.

Popis produktu: Prietržový kýlový obväz je vyrobený z kombinovaných materiálov. Poskytuje lokálnu kompresiu oblasti trieslovinových a femorálnych kanálov prietržami. Je to pás s pelotom na stuhe z pleteného materiálu so suchým zipsom.

Výčnelok je samostatné ochorenie bez samostatnosti. Diagnóza patologického procesu naznačuje výskyt degeneratívnych zmien v jednom z oddelení chrbtice. Bežnými príčinami akútnej bolesti sú zranenia, sedavý spôsob života a zmeny súvisiace s vekom..


Hlavnou časťou axiálnej štruktúry osoby je chrbtica. Je to dôležitá štruktúra v tele, ktorá hrá úlohu kostry, vďaka ktorej môže človek robiť rôzne pohyby - ohýbať, chodiť, sedieť, stáť, otáčať sa.

Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..

Tehotenstvo je obdobím, keď sa často zabudnuté choroby často prejavujú alebo objavujú nové. Je to pochopiteľné, pretože ženské telo sa prestavuje, zvyšuje sa zaťaženie všetkých systémov a orgánov.

Všeobecné informácieBurzitída (preložená z latinky ako vak) - zápal synoviálnych vakov (bursae synoviales).Synoviálne vaky sú štrbinové dutiny súvisiace s pomocným aparátom svalov. Vláknité synoviálne vrecká sú umiestnené medzi vyčnievajúcou časťou kosti a mäkkým tkanivom, t.j.

Adenomyóza alebo endometrióza je patologický proces, pri ktorom endometriálna vrstva rastie do abnormálnej veľkosti a jej bunky rastú do ďalších vrstiev maternice..Ochorenie je nezhubné, ale pri absencii náležitej liečby vedie postupne k vzniku nádorov.

Takýto jav, ako je znecitlivenie nohy s prietržami chrbtice, sa vyskytuje vo všetkých štádiách vývoja patológie a naznačuje léziu bedrovej chrbtice. Patologické príznaky sa vyvíjajú na pozadí dystrofických porúch, ktoré vedú k porušeniu báz nervov a veľkých ciev, čo spôsobuje zmenu v inervácii dolných končatín..

Predstaviť si situáciu, keď niekto narazil, neúspešne otvoril dvere alebo spustil na nohu ťažkú ​​knihu, nie je také ťažké. Mnohým sa to stáva každý deň.

≡ Domovská stránka → Nádorové ochorenia maternice → Myoma →Pri liečbe maternicových fibroidov - benígneho nádoru myometria - sa používajú rôzne metódy.

Liečba kýly chrbtice bez chirurgického zákroku bude dôležitá pre mnoho ľudí s týmto problémom. Dnes je táto choroba chrbta najbežnejšia. Štatistika je nenahraditeľná: približne jedna zo sto ľudí má medziobratlovú kýlu vrátane adolescentov a dokonca aj detí.

Z tohto článku sa dozviete: aké metódy sa používajú na diagnostiku osteoporózy u mužov a žien. Aké vyšetrenia a testy sú predpísané: denzitometria, krvné testy, rádiografia a iné.

Z tohto článku sa dozviete viac o rôznych metódach prevencie osteochondrózy, o faktoroch, ktoré je potrebné riešiť, aby sa zabránilo tejto chorobe..Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anesteziologickej a intenzívnej starostlivosti, pracovná prax 8 rokov.

Podľa mnohých odborníkov je dnes ezofágová hernia veľmi častým ochorením gastrointestinálneho traktu, pričom po peptickom vrede a cholecystitíde je na 3.