loader

Kategórie Hlava

Kýlová obväz je zariadenie vo forme elastického pásu alebo plátna s popruhmi na fixáciu a vložiek, ktoré podopierajú brušné svaly a ktoré vyvíjajú jednotný tlak na problémovú oblasť.

Lumbosakrálna ischias je najbežnejšou komplikáciou osteochondrózy s poškodením medzistavcovej platničky L5-S1. Liečba patológie sa vykonáva neurológom alebo stavcom.

Ochorenia kĺbov sú jednou z najbežnejších skupín chorôb. Podľa štatistík v Rusku je táto kategória na treťom mieste po srdcových chorobách a rakovine. Metódy liečby všetkých chorôb sú takmer rovnaké: predpisujú sa NSAID, kortikosteroidy, chondroprotektory, antibiotiká.

Kýlová obväz je zariadenie vo forme elastického pásu alebo plátna s popruhmi na fixáciu a vložiek, ktoré podopierajú brušné svaly a ktoré vyvíjajú jednotný tlak na problémovú oblasť.

Umbilická hernia je bežnou patológiou u dojčiat. Zvládnete to tým, že posilníte svaly dieťaťa a použijete špeciálne zariadenie - obväz. Prístroj bude účinným doplnkom k hlavnému liečebnému postupu, výrazne zrýchli tempo odstránenia špecifického výčnelku a nedovolí mu zvýšiť.

Bandáž pupenej kýly: pravidlá používania pre novorodencovVrodená pupočná kýla u detí je bežným javom. Táto patológia sa zvyčajne prejavuje v prvých dňoch života.

Obsah článku:Obratle sa skladajú z tvrdej škrupiny zvanej vláknitý prsteň a polotekutého obsahu škrupiny - buničitého jadra. Vplyvom vonkajších faktorov (niekedy je postačujúci neopatrný pohyb) môže vláknitý krúžok prasknúť.

Osteochondróza bedrovej chrbtice je degeneratívnou patológiou stavcov a diskov..Všeobecne sa uznáva, že bedrová osteochondróza ovplyvňuje tak chrbticu ako aj nervy a krvné cievy.

Beh s osteochondrózou spôsobuje kontroverziu: je to užitočné alebo nie? Ak sú prítomné komplikácie, osteochondróza je v pokročilom štádiu, začala sa exacerbácia - beh je jednoznačne škodlivý.

Atletika je kráľovnou športu. Bude však priateľstvo s touto kráľovnou ubližovať pacientom s dystrofickými léziami medzistavcových chrupavkových diskov chrbtice?

Cieľ TLiek nie je k dispozícii v poskytnutých lekárňach. Odporúčame prediskutovať možnosť výmeny so svojím lekárom..Táto ponuka nepredstavuje verejnú ponuku. Pred návštevou lekárne sa vždy môžete dozvedieť podrobnejšie a najaktuálnejšie informácie o dostupnosti a cene tovaru na telefóne lekárne..

Herniová hmota v pupku je treťou z vonkajších brušných hernií. Jedinou účinnou metódou odstránenia defektu je operácia odstránenia pupočnej kýly.

Iba zdravé telo poskytuje človeku zdravú myseľ. Zdravotné problémy spôsobujú človeku veľa nepohodlia a problémov. Choroba, ako je prietrž, nie je výnimkou..Kýla bielej línie brucha - čo to je?

Autor článku: Nadezhda NikolaevnaPooperačné hernie (ventrálne) sú lipómy, ktoré sú lokalizované v mieste pooperačných jaziev. Takéto hrče, ktorých fotografie sú viditeľné v lekárskych zoznamoch, sa niekedy môžu objaviť v malej vzdialenosti od chirurgického švu.

Chrbtica počas tehotenstva môže číhať choroby, ako je napríklad miechová prietrž. Najčastejšie sa prejavuje v poslednom trimestri. Miechová kýla a tehotenstvo sú dva nezlučiteľné pojmy.

Aby tehotenstvo ženy pokračovalo bez nepríjemných okamihov, musí byť jej telo na toto dôležité obdobie úplne pripravené. Akékoľvek (aj tie najmiernejšie) choroby môžu dramaticky zmeniť svoj priebeh počas nosenia dieťaťa.

Kýla je pomerne časté ochorenie spojené s uvoľňovaním orgánov z prírodných dutín, ktoré zaberajú. Choroba je dedičná alebo získaná. V tomto druhom prípade sa na prejav choroby prejavuje mnoho faktorov, vrátane veľkej fyzickej námahy..

Prítomnosť prietrže u mladého muža sa v niektorých prípadoch môže stať prekážkou pri výkone vojenských povinností, ktoré sú povinnosťou každého občana v zákonnej lehote od 18 do 27 rokov.