loader

Príznaky a liečba kýcénovej prietrže

Kýčovitá prietrž nie je často diagnostikovaná. To možno vysvetliť skutočnosťou, že sakrálna zóna chrbtice je v porovnaní so zvyškom pomerne silná: medzistavcové platničky sú tvrdé. Na tomto mieste nie je výrazné kompresné zaťaženie a patológia nie je sprevádzaná kompresiou mozgovej látky a stratou jadra disku. Často však dochádza k prasknutiu tkanív tvoriacich jej súčasť v dôsledku rôznych zápalov, zranení alebo komplexných pôrodov.

etiológie

Príznaky prvýkrát opísal v polovici 19. storočia J. Simpson, ktorý neskôr navrhol a určil príčinu ich vzhľadu. Jednou z hlavných príčin choroby je často traumatický faktor. Pre ženy je to charakteristické kvôli fyziologickým vlastnostiam a štruktúre panvy: často je príčinou veľký plod alebo ťažké dlhé narodenie..

Patologické nálezy tiež vyvolávajú metabolické choroby a niektoré infekcie: to platí pre tuberkulózu a ankylozujúcu spondylitídu (ankylozujúca spondylitída).

Jednotlivé prejavy primárneho patologického procesu môžu významne zvýšiť tlak na kostrč, čoho dôsledkom je, že mierny vonkajší účinok je dostatočný na to, aby ho poškodil alebo vytvoril kužele a iné neoplazmy. Cyvety panvy, patológie močového mechúra a kŕče panvových svalov tiež často spôsobujú vývoj choroby. Tieto procesy negatívne ovplyvňujú stav coccygeal diskov. V tomto prípade dokonca aj malý mechanický náraz zvonka vyvoláva vývoj prietrže.

príznaky

Najcharakteristickejším znakom je často bolesť v perineu. Ale nie vždy: niekedy na určitú dobu chýba. Bolesť v kostrči alebo kostrče nemusí nevyhnutne znamenať výskyt prietrže. Sprievodný súbor porušení však na to často poukazuje:

 • Choroby pohlavných orgánov;
 • Porucha normálnej funkcie obličiek;
 • Poruchy obvyklej činnosti konečníka;
 • Záchvaty svalového svalu.

Presnú príčinu ochorenia určí röntgen alebo MRI. Uvedené príznaky sa prejavujú jasnejšie a majú výrazný vplyv na kostrč, napríklad pri aktívnej práci alebo podráždení panvových orgánov. Typické príznaky naznačujúce vývoj patológie:

 • Bolestivosť stolice;
 • Ťažkosti a bolesti pri močení
 • Poruchy stolice - zápcha alebo hnačka;
 • Zreteľne pociťovaný tlak v hrádzi;
 • Coccyx bolestivosť sa zvyšuje s tlakom.

Prítomnosť všetkých uvedených faktorov je voliteľná. Iba jeden môže znamenať vývoj takej patológie, ako je kýcénová prietrž. V dôsledku relatívne slabého prísunu krvi do tejto anatomickej zóny sa zápalový proces tu často vyvíja pomerne rýchlo. Jeho priebeh sa často zhoršuje fúziou chrupavky a kostného tkaniva. Neskôr sa na tomto webe často tvorí fistula..

Sekundárne príznaky

Úspešným kľúčom k liečbe tohto ochorenia je jeho aktuálnosť. Ak chýba, priebeh choroby je často komplikovaný. Patologické procesy sa rozširujú aj na iné systémy.

 • Ak je zmenený disk infikovaný, je možné vyvinúť poruchy normálnej funkcie pohybového aparátu. Patológia sa rozširuje na bedrové kĺby kĺbov, ako aj na sakrococcygálne a sakroiliálne kĺby. Často sa vytvára artróza neznámeho pôvodu.
 • Pri kykalgii je pacient narušený spánkom, stáva sa nepokojným a nervóznym. V prítomnosti migrény sa zintenzívňuje. Poruchy vegetácie spôsobujú rôzne poruchy: horúčka bez viditeľného zvýšenia telesnej teploty, časté závraty, pocit chladu v rukách a nohách.

Posunutie kokygálnej osi narúša prirodzené fyziologické namáhanie kĺbov panvy a krížovej kosti, v dôsledku čoho sa mení charakteristická chôdza..

Deformácia kostí a kĺbov často spôsobuje porušenie normálneho fyziologického priebehu pôrodu.

liečba

Ochorenie so symptómami coccygodynia sa zvyčajne lieči konzervatívne. Použitie steroidných a nesteroidných protizápalových liekov zmierňuje bolesť a významne zmierňuje stav pacienta. Predepisujú sa vo forme tabliet alebo intramuskulárne, vrátane blokád. Odporúča sa umiestniť na sedadlo špeciálne malé vankúše, aby sa zabránilo vystaveniu postihnutej oblasti..

Na liečbu sa tiež úspešne používajú rôzne metódy fyzioterapie: magnetoterapia, elektroforéza, ultrazvuk. Fyzioterapeutické cvičenia majú priaznivý posilňujúci účinok na panvové svaly, prispievajú k tvorbe endorfínov, ktoré ovplyvňujú stav a náladu pacienta. Aktívne sa používajú rôzne metódy manuálnej terapie, z ktorých najúčinnejšia je trakčná trakcia. Niekoľko sedení môže znížiť bolesť..

Kýčovitá hernia sa lieči okamžite, ak iné spôsoby liečby nemali požadovaný účinok. Pri vzniku falošného epiteliálneho prechodu je nevyhnutný chirurgický zákrok.

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

5 možných komplikácií prietrže na chvostovej kosti, príznakoch a liečbe

Chvost je základným procesom chrbtice.

Počas evolúcie stratila táto časť kostry svoj priamy účel, ale naďalej vykonáva množstvo funkcií, takže niektoré z jej patológií môžu vážne ovplyvniť celkový stav tela. Patria sem kýčovitá hernia - choroba, ktorá sa môže vyskytnúť nepostrehnuteľne a so závažnými komplikáciami.

Všeobecné informácie

Chvost pozostáva z iba 4 stavcov, ktoré spolu tvoria zakrivenú obrátenú pyramídu. Spoje sú pevné, pretože táto časť chrbtice nevyžaduje odpis z dôvodu nedostatku vertikálneho zaťaženia. Po 40 rokoch sa kosti stavovcov obyčajných obvykle úplne spoja chrupavkou. Disk je prítomný iba v mieste spojenia kostrče a krížovej kosti. Je to oblasť, ktorá sa stáva cieľom tvorby herniálnej patológie.

Klinický obraz kýly končatiny sa neobjaví vždy okamžite, čiastočne je to riziko tejto choroby. Pred objavením sa výrazných príznakov môže uplynúť viac ako jeden rok, pretože nervové korene, ako aj miechová membrána zvyčajne zostávajú nepoškodené. Zvláštnosťou patológie je, že kýla na kostrči sa nevyskytuje v dôsledku vyčnievania jadra disku, ako v iných sektoroch chrbtice, ale v dôsledku trhania vláknitej membrány. Bolesť sa môže objaviť, keď kliknete na túto oblasť, pri dlhšom sedení na tvrdo, počas procesu narodenia.

Muskulo-väzivový aparát, ktorý je zodpovedný za činnosť niekoľkých orgánov genitourinárneho systému a niektorých častí hrubého čreva, spočíva na predných sekciách kostrče. Táto časť chrbtice je tiež miestom pripojenia časti vlákien svalu gluteus maximus. Táto anatomická záťaž vysvetľuje, prečo výskyt kýčovitej prietrže spôsobuje silnú bolesť nielen na spodnej časti chrbtice, ale aj na konečníku, slabine a bokoch. Symptóm sa nazýva „coccyalgia“. Používame tiež výraz „sakralgia“ - variant dorzalgie (bolesti chrbta)..

komplikácie

Pretože intenzita krvnej mikrocirkulácie v segmente sakrococcygeal je nižšia ako v iných, poškodená chrupavka sa stáva priaznivou pôdou pre vývoj zápalových procesov. Sú pravdepodobné nasledujúce komplikácie:

 • cysty;
 • fistuly (osteomyelitída, vonkajšie epitelové pasáže), ktorých vzniku predchádza začervenanie a zúženie kože pri premietnutí kostrče. Zápal môže ísť do iných tkanív a orgánov;
 • pretrvávajúca silná bolesť spôsobená narušením defekácie, ako aj močenie;
 • stav celého pohybového systému sa zhoršuje;
 • objavujú sa neurologické patológie.

Výskyt pretrvávajúcej bolesti v chvostovej kosti neznamená vždy prítomnosť prietrže. Konečné potvrdenie diagnózy je možné pomocou diagnostiky..

video

Dôvody pre vzdelanie

Najbežnejším katalyzátorom výskytu prietrže na chvostovej kosti je zranenie spôsobené pádom alebo bičom. U žien je táto patológia diagnostikovaná viackrát častejšie ako u mužov, a to z dôvodu pohyblivosti segmentu coccygeal a vysokej záťaže na ňu počas procesu narodenia..

Rizikové faktory pre vývoj kýcénnej prietrže:

 • systémové choroby spôsobujúce patológie metabolických procesov;
 • zápal v panvových orgánoch;
 • sedavý spôsob života, ukladanie solí, jesť prevažne rafinované potraviny;
 • nadváhou;
 • negramotná jazda na bicykli s dlhou bežeckou jazdou;
 • chirurgický zákrok v oblasti panvy;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • novotvary;
 • kostná tuberkulóza.

Vyššie uvedené faktory niekoľkokrát zvyšujú pravdepodobnosť kýčovitej prietrže počas mŕtvíc. V niektorých prípadoch stavce kostrového kĺbu narastajú spolu s vekom nesprávne, čo tiež vedie k trvalému traumatu na disku a výskytu prietrže..

príznaky

Prvým príznakom kýcnej hernie je bolesť, ktorá sa zosilňuje pri tlačení na sakrálny región, pri dlhom sedení na tvrdom, pri defekácii, pri pohlavnom styku. Pocity bolesti je ťažké zastaviť analgetikami, často nadobúdajú pálivý charakter, vyžarujú do vnútorného stehna, pohlavných orgánov a konečníka..

Kýčovitá hernia sa dá rozoznať priamymi aj ďalšími znakmi:

 • porušenie močenia a patologická zmena konzistencie stolice (hnačka, zápcha);
 • kŕče v bokoch a teľatách;
 • nočný syndróm nepokojných nôh (nepríjemné nepríjemné pocity, ktoré vás nútia neustále meniť postoj a pohybujete nohami);
 • znecitlivenie nôh (v prípade poškodenia nervov).

Aj jeden z vyššie uvedených príznakov môže byť dôvodom na podozrenie na prietrž.

Sekundárne príznaky

Patologický proces, ktorý sa začal v dôsledku tvorby prietrže, bez včasnej liečby, môže ísť do iných systémov a orgánov a spôsobiť sekundárne príznaky..

Infekcia, ktorá sa vyvíja na základe poškodeného disku, spôsobuje poškodenie sakrococcygeal, hip, sacroiliac. Následná nerovnováha vo fungovaní pohybového aparátu je vždy sprevádzaná prerozdelením zaťaženia kĺbov, zmeny chôdze. Často diagnostikovaná artróza neznámej etiológie. Ženy môžu mať problémy s prirodzeným pôrodom v dôsledku deformácie kostí panvy.

Poruchy spánku spôsobené nepretržitou bolesťou vedú k autonómnym poruchám: horúčka bez príčin, chlad v končatinách, závraty, podráždenosť, úzkosť.

diagnostika

Ak máte podozrenie na kýlu, môžete kontaktovať neurológa, chirurga, terapeuta. Potrebné typy štúdií predpíše lekár po predbežnom vyšetrení a vyšetrení pacienta. Nie vždy je možné cítiť boľavé miesto cez kožu alebo konečník, preto hlavnými a najúčinnejšími diagnostickými metódami používanými pri kocýgovej prietrži sú CT, MRI a rádiografia.

MRI je často preferovaná, pretože kvalita obrazu umožňuje dobrý pohľad na lokalizáciu poškodenia, jeho veľkosť, stav okolitých orgánov a mäkkých tkanív. Nájdete cysty, abscesy, ktoré často sprevádzajú kýcénovú prietrž.

Existujú kontraindikácie vyššie uvedených metód (tabuľka 1)..

Tabuľka 1. Kontraindikácie pre MRI a CT:

CTMRI
cukrovka

Dojčenie (vyžaduje si prestávku 24 hodín po zákroku)

Ochorenie štítnej žľazy

Hmotnosť nad 200 kg

Prítomnosť kovových štruktúr v tele: kovové špendlíky, implantáty, svorky pre krvné cievy

Dostupnosť vybavenia citlivého na magnetické vlny: kardiostimulátory, inzulínové pumpy, ušné implantáty

Neurologické choroby (používa sa sedácia), klaustrofóbia

Hmotnosť nad 200 kg

Podľa výsledkov štúdií lekár vyberie druh liečby.

liečba

Ak prietrž nevedie k zníženiu citlivosti končatín, nemá veľké rozmery, nespôsobuje tvorbu fistúl a cýst, odborníci majú sklon k konzervatívnej liečbe. Použitím rôznych techník sa vo väčšine prípadov dá disk a stavce vrátiť do svojej normálnej anatomickej polohy. Pri úspešnom výsledku zostáva výsledok v priemere 5 - 6 rokov.

Hlavnými a najúčinnejšími metódami liečby hernie na chvoste sú manuálna a fyzioterapia protizápalovými liekmi proti bolesti..

Použité lieky:

 • analgetiká, nesteroidné, steroidné protizápalové lieky vo forme tabliet alebo blokád (hydrokortizón, diprospán, kenalog);
 • svalové relaxanciá;
 • neuropsychotropné lieky na stabilizáciu emočného pozadia.

Fyzioterapia sa začína po úľave od príznakov bolesti. Procedúry môžu zmierniť zápal svalov, eliminovať svorky a kŕče, čo výrazne zmierňuje stav pacienta. Pri hernii sú najdôležitejšie tieto metódy:

Stabilný výsledok je možné pozorovať po 5 reláciách.

Pri absencii kontraindikácií je predpísaná manuálna terapia, ktorá pomáha zlepšovať regionálny krvný obeh v oblasti kýly, pomáha obnovovať rozsah pohybu..

Dobré výsledky sa dosahujú pri použití kinezoterapie (druh lekárskej gymnastiky), ako aj pri reflexológii, akupunktúre..

Po zmiernení exacerbácie sa v niektorých prípadoch používa metóda trakčnej trakcie chrbtice, ktorá vám umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi stavcami, čím sa minimalizuje tlak prietrže na okolité tkanivo. Suchá a podvodná metóda, vertikálna a horizontálna metóda.

Ak po priebehu konzervatívnej liečby nedochádza k pozitívnej dynamike, potom sa zvažuje otázka chirurgického odstránenia prietrže.

Ľudové cesty

Pri použití receptov tradičnej medicíny nie je možné vyliečiť kýčovitú prietrž, ale pri absencii komplikácií je celkom možné zmierniť bolesť a zmierniť zápal..

Najjednoduchšou receptúrou na zmiernenie bolesti je mletie medu v octe (2 diely medu a 1 diel octu). Zápalový proces môže byť zastavený obkladom z Vishnevského masti aplikovaného v noci. Brezový decht má rovnaký účinok, ak sa zmieša s maslom (1: 2) a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu niekoľkých hodín.

Alternatívne spôsoby prietrže sú pomocným spôsobom, ako zastaviť zápal a bolesť. Hlavnú úlohu v liečbe zohráva kompetentne zostavený kurz fyzioterapie a liekov..

Prietrž na kostrči, ktorá nie je sprevádzaná kocýzou, nevyžaduje liečbu, je často diagnostikovaná náhodou. Je však potrebné poznamenať, že akékoľvek traumy v tejto oblasti, najmä proces narodenia, môžu spôsobiť rozvoj príznakov silnej bolesti.

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Enter. Opravíme to a budete mať + karma

Coccyx hernia: jej príznaky, príčiny a liečba

Na rozdiel od iných porúch chrupavky a kostí sa kýčovitá prietrž vyskytuje v zriedkavých prípadoch. Príroda zabezpečila, že vysoké zaťaženie tohto oddelenia je kompenzované silou jeho štruktúr. Medzistavcové platničky sa nepohybujú ani pri veľmi silnom zaťažení, silnom tlaku. Porušenie však stále existuje a jeho prejavy znižujú kvalitu života pacienta. Vzhľadom na fyziologické vlastnosti je patológia najčastejšia u žien.

Príznaky kýcénnej prietrže

Tvorba prietrže v kostrči prebieha inak ako na iných oddeleniach. Príčina narušenia je často porážka tvaru disku počas dodávania alebo odchýlky v štruktúre podporného zariadenia (napríklad s ankylozujúcou spondylitídou). Vplyvom silného úderu alebo zranenia je vláknitý krúžok poškodený, ale jadro sa nepohybuje. To vysvetľuje, prečo sa príznaky neobjavujú okamžite..

Nervový systém nereaguje na bolesť pri narušení po dlhú dobu, pretože spodná časť chrbtice nemá rozsiahlu inerváciu. Môže sa vyprovokovať v kostrči po vytvorení prietrže predĺženým sedením, prudkým stúpaním, rastom a tlakom maternice počas tehotenstva a opakovaným pôrodom. Prejavy choroby sú sprevádzané nasledujúcimi poruchami:

 • bolesť a kŕče v konečníku, v samotnom kostrči;
 • zvýšené nepohodlie počas vyprázdňovania a vyprázdňovania močového mechúra;
 • zhoršenie tlaku;
 • tráviace problémy - hnačka alebo zápcha;
 • v pokročilých prípadoch - porušenie pohybov čriev, intoxikácia v dôsledku nemožnosti normálneho vyprázdnenia.

Útoky sú akútne, zle znášané a v noci rušia spánok. Konvenčné analgetiká na krátku dobu zmierňujú kŕče. Toto ochorenie neustále pokračuje, môže viesť k objaveniu sa hnisavých ohnísk zápalu.

Príznaky choroby s herniou v dolnej časti chrbtice sú nešpecifické. Môžu sa vyskytnúť pri iných patológiách, ktoré si tiež vyžadujú profesionálne a úplné ošetrenie. Na potvrdenie diagnózy sa používajú röntgenové a MRI..

Pri skúmaní boľavých miest priťahuje pozornosť napnutá pokožka a začervenanie. Zanedbaná forma kýly coccyxu sa prejavuje tvorbou fistuly v blízkosti konečníka. Kvôli bolesti u človeka sa chôdza mení a chronické utrpenie vedie k narušeniu stavu nervovej sústavy. Pacient sa stáva podráždeným, cíti zimnicu a závraty. Infekcia je sprevádzaná horúčkou.

V počiatočných štádiách sa liečba patológie považuje za produktívnejšiu. Zvyčajne však pacient ide k lekárovi veľmi neskoro, keď začína komplikácie. Aby ste tomu zabránili, je najlepšie okamžite vyhľadať lekára, aby podstúpil úplné vyšetrenie.

Štandardné ošetrenie

Symptomatická terapia kýcnej prietrže vo fáze chronického procesu a počas obdobia exacerbácie spočíva v použití rôznych liekov. Na zlepšenie stavu sa zvyčajne používajú:

 • Analgetiká - zastavujú miernu bolesť v skorom štádiu ochorenia.
 • Prostriedky na anestéziu - používajú sa na ťažké utrpenie, používajú sa na blokovanie počas exacerbácie.
 • Nesteroidné protizápalové lieky - zmierňujú nepríjemné pocity a zápaly.
 • Svalové relaxanciá centrálneho pôsobenia - eliminujú svalové napätie v postihnutej oblasti.
 • Chondroprotektory - pomáhajú obnovovať tkanivo chrupavky, nekonajú v poslednej fáze.
 • Glukokortikoidy - používajú sa pri ťažkom zápale, sú zriedkavo predpísané z dôvodu mnohých kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Mäkké manuálne techniky

Mäkké manuálne techniky sú jemné a fyziologické metódy manuálnej expozície, ktoré pomáhajú obnoviť prirodzené anatomické a fyziologické vzťahy medzi orgánmi a štruktúrami. Špecialista na mäkké manuálne techniky môže zistiť a odstrániť najjemnejšie príčiny, ktoré vedú k problémom s kĺbmi..

Zakladateľ kliniky Sergej Vladimirovič Dlin predstavil progresívne západné smery do manuálnej terapie a vytvoril autorove liečebné metódy, ktoré dávajú stabilný výsledok, ktorý trvá dlho.

Bezplatná konzultácia a diagnostika lekára

 • chiropraktik
 • Vertebrologist
 • osteopat
 • Neurológ

Pri konzultácii robíme dôkladnú diagnózu celej chrbtice a každého segmentu. Presne určujeme, ktoré segmenty a nervové korene sú zapojené a spôsobujú príznaky bolesti. Po konzultácii poskytujeme podrobné odporúčania pre liečbu av prípade potreby predpíšeme ďalšiu diagnostiku.

Vykonáme funkčnú diagnostiku chrbtice

Vykonajte manipuláciu, ktorá výrazne zmierňuje bolesť

Vytvoríme individuálny liečebný program

Drogová terapia by mala byť pod dohľadom odborníkov. Na lekárskej klinike sa Dĺžka používa ako ďalší spôsob pomoci. Tu sa používajú najúčinnejšie metódy na zmiernenie bolesti:

 • Blokáda pomocou anestetík a analgetík. Priame podávanie iných liekov umožňuje rýchlu úľavu od bolesti s minimálnymi vedľajšími účinkami..
 • Vstrekovanie do kĺbu. Pri tejto manipulácii sa účinná látka vstrekuje priamo do lézie.

Ak po konzervatívnej liečbe nedôjde k žiadnym výsledkom, lekári vo verejnej nemocnici zvyčajne odporúčajú operáciu. Často je však sprevádzaná mnohými komplikáciami. Mali by ste sa uchýliť k podobnej metóde iba ako posledná možnosť. Okrem toho existujú moderné spôsoby poskytovania pomoci bez chirurgickej liečby takmer v ktoromkoľvek štádiu choroby.

Liečebné metódy bez chirurgického zákroku na klinike Dĺžka lekárov

Po požiadaní o pomoc vykoná klinický špecialista bezplatnú konzultáciu s úplnou diagnózou. Vyšetrenie pomáha objasniť oblasť narušenia, stupeň poškodenia nervových zakončení a výskyt komplikácií. Každý pacient je vybraný individuálnou liečbou, ktorá prechádza presne stanoveným harmonogramom..

Najbežnejšie používané postupy:

 • Unikátna autorská technika Di-Tazin. Zahŕňa niekoľko typov manuálnych masážnych techník s fotodynamickou laserovou terapiou a elektroforézou (s liekmi). Po prvom sedení cíti pacient výraznú úľavu. Kompletný kurz zaručuje dlhodobú úľavu.
 • Manuálna terapia. Osvedčená metóda expozície, ktorá vracia schopnosť voľného pohybu, vytvára správny pomer kostí a chrupavky v kĺboch..
 • Restoračná masáž. Pomáha zlepšovať krvný obeh a odtok lymfy v postihnutej oblasti, uvoľňuje napätie zo svalových vlákien.
 • Osteopatia. Integrovaná manuálna technika zameraná na svaly, stavce a vnútorné orgány. Umožňuje vám vylepšiť a posilniť telo ako celok.
 • Cvičenia na fyzické cvičenie. Vyberajú sa v závislosti od veku, stavu a fyzikálnych parametrov pacienta. Pomáha zlepšovať prísun kyslíka a živín do všetkých tkanív, zlepšuje metabolické procesy a výživu chrupavky chrbtice, posilňuje svaly a pružnejšie vazy.
 • Liečba rázovými vlnami. Vykonáva sa pomocou nízkofrekvenčných vĺn, urýchľuje hojenie tkanív, zmierňuje opuchy.
 • Elektroforéza s liečivými látkami. S pomocou jednosmerného prúdu sa do lézie zavádzajú analgetiká a protizápalové lieky.
 • Iné typy fyzioterapie na konsolidáciu výsledku liečby. Použité vystavenie vzduchu, magnetom, laserom, ultrazvukom.

Všetky typy dopadov na pacienta s kýcnou prietržou na klinike Doctor Length sa vykonávajú bez použitia chirurgického zákroku. Na to existujú všetky podmienky - moderné vybavenie, skúsení vysoko kvalifikovaní lekári, slušný personál. Po prepustení pacient dostane odporúčania, ktoré musí dodržiavať, aby zabránil exacerbácii choroby.

Možné výsledky po liečbe na klinike Dĺžka lekárov

Lekárska dĺžka kliniky začala fungovať od roku 2000, počas celej tejto doby skúsenosti preukázali vysokú účinnosť a bezpečnosť použitých metód. Po vyhľadaní pomoci a dokončení všetkých predpísaných postupov väčšina pacientov vykazuje významné zlepšenie. Pozitívne aspekty takejto terapie:

 • Bolesť je úplne odstránená, obmedzenie pohyblivosti je odstránené.
 • Významné zlepšenie bolo zaznamenané u 98 zo 100 žiadateľov.
 • Zlepšenie je dokázané kontrolnými obrazmi na MRI po komplexe procedúr.
 • Neexistujú žiadne kontraindikácie, metódy expozície neobsahujú vekové obmedzenia.
 • Tieto metódy sú bez krvi, nepredstavujú ohrozenie zdravia, nevyžadujú narušenie integrity tkaniva, napríklad počas operácie.
 • Metódy expozície v komplexe vám umožňujú získať remisiu na dlhú dobu, obnoviť kvalitu ľudského života, jeho schopnosť pracovať.
 • Prístup ku každému pacientovi je individuálny, vysoko efektívny.

Celkový počet spôsobov, ako ovplyvniť pacienta s kýcnou prietržou, je viac ako 25 manipulácií. Personál kliniky zastupujú lekári špecializovaných špecialít. Má stavcov, neuropatológov, chiropraktikov a špecialistov na osteopatiu. Všetci lekári neustále cvičia a vytrhávajú svoje zručnosti. Pravidelne absolvujú stáže v Európe, USA a Izraeli..

Odporúčame 94% pacientov.
Ďakujeme vám za dôveru a výber..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Masáž herniou je nevyhnutnou súčasťou liečby. To vám umožní zmierniť napätie vo svaloch, vylúčiť zovretie nervov, zmierniť bolesť. Pacientom je predpísaný aplikátor Kuznetsova alebo Lyapko.
Počet ľudí, ktorí trpia prejavmi vertebrálnej hernie, každoročne rastie. Okrem toho choroba nekontrolovateľne „dospieva“.
liečba pečeneČo je to fáza dekompenzácieZdravie je základom pracovnej kapacity a bezstarostného života. Bohužiaľ, takmer u všetkých ľudí sú zaznamenané rôzne patologické stavy. Príčiny môžu byť vrodené a získané po celý život.