loader

Hlavná

Liečba

Druhy a pravidlá nosenia obväzov s inguinálnou kýlou

Inguinálna prietrž hernie je zariadenie, ktoré sa dá nazvať umelým analógom svalového korzetu: fixuje a podporuje orgány pobrušnice. Vyzerá to ako obväz ako elastický pás vybavený špeciálnymi vankúšikmi a pásmi.

Foto 1. Bandáž pomáha udržiavať orgány na mieste. Zdroj: Flickr (timur tuhvatulin).

Na čo je obväz?

Inguinálny obväz sa používa na profylaxiu a liečbu kýly. Princíp jeho činnosti spočíva v tom, že tlačí na pobrušnicu v miestach, kde sa nachádza prietrž, pôsobí proti vnútrobrušnému tlaku a udržuje orgány na mieste, čím plní funkciu svalov. Bandáž prilieha veľmi tesne k telu, čo umožňuje dostatočne silnú fixáciu.

Ako liečba sa používa obväz hernie na nasledujúce účely:

 • zastaviť rast prietrže a zabrániť ešte väčšiemu prolapaniu orgánov cez trieslovinový kanál;
 • na ochranu pacienta pred porušením - obväz je tak pevne pripevnený k pobrušnici, že do určitej miery blokuje herniálne brány, čo im bráni v kompresii orgánov.

Bandáž zastavuje rozvoj choroby: neumožňuje zhoršiť stav pacienta, neprispieva však k vymiznutiu prietrže. Z tohto dôvodu je indikovaný na pomoc pri liečbe korigovateľných hernií - počiatočného štádia choroby. V iných fázach je už neúčinná, iba chirurgický zákrok tu pomáha.

Ako profylaxia sa používa obväz kýlovej prietrže na:

 • zabrániť opakovaniu choroby po operácii;
 • na zabránenie výskytu prietrže u ohrozených ľudí: osôb zapojených do vzpierania, tehotných žien atď..

Okrem toho môže obväz do určitej miery obnoviť oslabené svaly. V miestach, kde tlačí na brušnú dutinu, je stimulovaný krvný obeh a metabolické procesy sú aktivované na hlbokej úrovni (nielen tkanivo, ale aj bunkové). To všetko posilňuje výživu svalov a posilňuje ich.

Poznámka! Hrudný obväz má kontraindikácie, preto nie je možné si ho vymenovať sami, aby sa situácia nezhoršila. Západku môžete nosiť iba na základe svedectva lekára.

Druhy a štruktúra obväzu

Hrudná bandáž je široký elastický pás, ktorý vyzerá ako plavky. Je vybavený upevňovacími pásmi a špeciálnymi doskami z kovu alebo plastu. Taký tanier sa nazýva pelot, to je najdôležitejšia časť celej kapely, pretože obsahuje peritoneálne orgány..

Pelot má rôzne tvary a veľkosti, takže obväz je vhodný pre mužov a ženy rôznych vekových skupín, pričom sa berie do úvahy individuálna postava a povaha priebehu choroby..

Bandáže sú rozdelené do troch typov: jednostranné, bilaterálne a univerzálne. Toto oddelenie je založené na dizajne - koľko pelotov obsahuje držiak, kde sú umiestnené - a na účele, pre ktorý je prietrž potrebná určitá bandáž.

jednostranný

Jednostranný obväz hernie je určený pre pacientov, ktorí majú na jednej strane ingvinovú prietrž. Je vybavený iba jedným pilotom, má menej popruhov ako iné typy svoriek.

V závislosti od umiestnenia peloty sa jednostranné obväzy delia na pravákov a ľavákov. V prvom prípade je vpravo pelota pre pacientov, ktorí majú na tejto strane prietrž. Druhá - vľavo.

bilaterálne

Obojstranná prietrž hernie je určená pre ľudí, ktorí majú prietrž na oboch stranách. Na prednej ploche takáto západka obsahuje dve vrecká, v ktorých sú všité šité peloty.

Niekedy je obojstranný bandážový model vybavený špeciálnymi odnímateľnými popruhmi, ktoré ho v prípade potreby robia jednostranným.

univerzálne

Univerzálne obväzy sú tie, ktoré sú na oboch stranách vybavené vreckami, ale do nich nie je prišitý pelot. Môže byť samostatne vložený do ktorejkoľvek z vreciek na ľavej, pravej alebo na oboch stranách.

Univerzálny fixátor tak môže pomôcť pri jednostrannej aj bilaterálnej prietrži.

kontraindikácie

Bandáž hernia husí je kontraindikovaná, keď má pacient kožné ochorenia: ak postihnuté oblasti prídu do styku s fixačným prostriedkom, spôsobí to poškodenie kože.

Nemôžete použiť obväz na zovretú prietrž, pretože táto komplikácia vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok (rýchlo sa vyvinie nekróza tkanív zovretých bránou prietrže) a nosenie zádržky je zbytočné a vylúčené..

Bandáž je kontraindikovaná u pacientov s nádormi malígnej a benígnej povahy..

Poznámka! Lekári kategoricky zakazujú použitie prietrží prietrže, pretože peloty v nich nemusia byť umiestnené správne, čo vážne zhoršuje stav prietrže.

Funkcie výberu obväzu

Pri výbere ortézy sa berú do úvahy dva hlavné faktory:

 • veľkosť produktu a stupeň fixácie;
 • prítlačná sila.

Tieto faktory sú zodpovedné za terapeutický účinok obväzu. Ak urobíte chybu pri výbere, nebude mať žiadny terapeutický účinok alebo sa situácia môže zhoršiť. Napríklad sila tlaku. Ak si vyberiete obväz, v ktorom veľkosť alebo tvar peletu nie je vhodný, tlak na prietrž bude nesprávny, čo zhorší situáciu.

Preto len lekár môže predpísať typ hernial bandáže, berúc do úvahy veľkosť a tvar pelotu: má dostatočnú kvalifikáciu.

Nezávisle však možno zohľadniť aj ďalšie kritériá:

 1. Kvalita. Pretože nosenie držiaka (niekedy až rok) môže trvať dlho, materiál, z ktorého je vyrobený, má veľký význam. Bandáže zlej kvality sú vyrobené zo syntetických materiálov a pri dlhšom nosení môžu spôsobiť alergie a fixácia takýchto zariadení je nízka, čo znamená, že nebude mať žiadny terapeutický účinok. Najlepšie je zvoliť si bavlnu, ktorá je vyrobená z hypoalergénnych materiálov.
 2. Veľkosť. Ak urobíte chybu s veľkosťou, obväz stlačí pobrušnicu alebo priehyb. V prvom prípade to bude mať škodlivý vplyv na prietrž av druhom prípade vôbec žiadny. Preto je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Na tento účel je potrebné zmerať obväzy a počas montáže sa musia skontrolovať v rôznych polohách: stojace, sediace, dynamicky. Zámka by mala byť rovnomerne a pevne priliehajúca k telu, pričom by mala byť pohodlná.
 3. Spony. Gombíky, gombíky a háčiky sa považujú za menej praktické ako suchý zips. Ak je na výber, je lepšie kúpiť obväz na suchý zips.
 4. Starostlivosť. Nie všetky obväzy je možné prať, takže pred zakúpením si musíte objasniť pravidlá starostlivosti. Možno budete musieť kúpiť odnímateľné kryty..

Poznámka! Bandáže hernia pri telu nie sú predmetom výmeny a návratu..

Podmienky používania

Bandáž si môžete nasadiť iba v jednej polohe - ležať na chrbte, pretože v tomto stave sa znižuje tlak v bruchu, čo znamená, že sa znižuje riziko poškodenia prietrže.

Bandáž by mala priliehať k telu, ale nikde sa nesmie tlačiť. A tiež ho odstráňte.

Foto 2. V noci musí telo odpočívať. Zdroj: Flickr (Laurent Bauby).

Bandáž môžete nosiť po celý deň nepretržite alebo iba počas námahy (záleží to na lekárskych odporúčaniach), ale musí sa odstrániť v noci. A po dlhom nosení je možné žalúdok ľahko masírovať bez toho, aby ste sa dotkli prietrže.

Ak po nasadení pocítite nepohodlie, obväz sa musí odstrániť a znova zmeniť. Nie je možné nosiť svorku s pocitom nepohodlia, pretože pri nesprávnom použití sa zvyšuje riziko zovretia prietrže.

Dátum exspirácie obväzov na prietrž hernie je zvyčajne jeden rok. Ak uplynie konečný termín, zámok nemôžete použiť.

Výber inguinálnej kýlovej ortézy

Špecifickosťou inguinálnej kýly je to, že niektoré z pobrušnice začínajú silno vyčnievať do trieslovinového kanála. Ochorenie je častejšie u mužov, ale môže postihnúť aj ženy. Vylúčenie vzdelania sa vykonáva iba chirurgicky, existujú však situácie, keď je potrebné operáciu na určitý čas odložiť alebo zrušiť. Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

indikácia

Použitie podporného zariadenia pre trieslovú zónu je potrebné v týchto prípadoch:

 • choroba je v počiatočnom štádiu, v ktorom je možné zabrániť výčnelkom;
 • pre operáciu existujú kontraindikácie a musí sa o nejaký čas odložiť;
 • v pooperačnom období, keď obväz podporuje kĺby a zmierňuje tlak na ne, posilňuje svaly a zabraňuje opakovaniu problému;
 • veľké zaťaženie neustále padá na trieslovinu (silové športy, vzpieranie), v tomto prípade korzet plní preventívne funkcie;
 • existuje genetická predispozícia k objaveniu sa slabinovej prietrže v kombinácii s ďalšími rizikovými faktormi: nadváha, fyzicky tvrdá práca;
 • tehotenstvo.

Ako funguje bandáž

Hustá a zároveň elastická bandážová tkanina nie je schopná vyliečiť prietrž. Podporuje herniálny vak, ak je veľký, alebo bráni nadmernej svalovej relaxácii a vyčnievaniu útvaru. V závislosti od modelu je celá táto časť alebo jej časť v dôsledku tohto zariadenia mierne namáhaná..

V tomto prípade neopatrné alebo náhle pohyby nevyvolávajú komplikáciu, divergenciu svalov alebo porušenie, čo môže viesť k urgentnému chirurgickému zákroku..

Prístroj tiež zohráva maskovaciu úlohu: vďaka nej sa ingvinálny výklenok pod oblečením stáva neviditeľným.

klasifikácia

Všetky zariadenia majú rôznu veľkosť a majú špecifickú štruktúru, takže sú rozdelené na mužov, ženy a deti.

V závislosti od umiestnenia problémovej oblasti v oblasti trieslovín sa rozlišuje ľavostranná a pravostranná bandáž..

Môže byť tiež jednostranný a obojstranný, ak podporuje celú trieslovinu. Prístroj sa môže nosiť ako spodné nohavičky, upevňovať ho ako široký pás s popruhmi alebo navíjať na správnom mieste ako elastický pásik. Existujú univerzálne modely, v ktorých sa hlavný nosný prvok môže pohybovať kdekoľvek.

Muž

Mužské modely sa často vyrábajú vo forme plávacích kufrov, ktoré poskytujú špeciálne vrecká na vkladanie prvkov podporujúcich prietrž. Formát plaveckých kmeňov sa tradične používa pre jednostrannú prietrž alebo v prípade výskytu na oboch stranách.

Mužské modely obväzu sa často vyrábajú vo forme plaviek.

Stáva sa, že výstupok ovplyvňuje miešok, potom sa používa supersorium, ktorého cieľom je udržiavať miešok. Niekedy je do tkaniva prišitá alebo vložená do tkaniva špeciálna hypoalergénna kovová platňa alebo vložka naplnená tkanivom (pelot), čo zodpovedá veľkosti brány prietrže.

Žena

Obinadla pre ženy zahŕňajú držanie maternice, vaječníkov, omentum, močového mechúra, časť čreva, ktorá môže vypadnúť s vyčnievaním prietrže.

V tomto prípade sa používa bandáž alebo páska.

Je schopný zabrániť možnému problému, je vybavený dvoma vreckami a remienkami nastaviteľnými v ťahu. Bandáže sa nosia častejšie, keď je prietrž mnohonásobne väčšia ako priemerná hodnota. V tomto prípade k účinku nedochádza priamo, ale na celú oblasť trieslovín - takto sú podopreté svaly a defekt je skrytý.

Urob si sám

Akékoľvek zariadenia na ovplyvňovanie jednotlivých častí tela majú špeciálnu štruktúru a špecifiká stvorenia, vrátane ortopedického korzetu pre prietrž. Robiť to sami je takmer nemožné. Vyžaduje sa odborná spôsobilosť a pochopenie podrobného pôsobenia jednotlivých prvkov ortézy..

Pred získaním upínadla sa ako alternatíva môže použiť elastická bandáž..

Lekári neodporúčajú používanie domácich prístrojov, pretože ak sú nesprávne umiestnené a stlačené, môže to viesť k komplikáciám. Elastický obväz môže byť použitý ako alternatíva pred nadobudnutím zariadenia, ale jeho doba nosenia je obmedzená..

Pre tehotné

Počas tehotenstva je odporúčaným korzetovým modelom pre ženy pás.

Objem je regulovaný pomocou spojovacích prvkov a môže byť prispôsobený rastúcemu žalúdku bez nadmerného stláčania.

Na preventívne účely je indikovaný inguinálny obväz pre nastávajúce matky s genetickou predispozíciou na kýlu alebo pre tie, ktoré spolu s rastúcim žalúdkom rýchlo priberajú na váhe.

deti

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov. Častejšie sa nakupuje pás, ktorý je nastaviteľný podľa obvodu - to vám umožňuje používať zariadenie dlhšiu dobu. Potreba korzetu sa zvyšuje počas obdobia rehabilitácie a pri prechladnutí, keď dieťa kašľom vyvoláva kontrakcie svalov v oblasti trieslovín..

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov.

Funkcie výberu

Model obväzu vhodný pre diagnostikované rysy prietrže v slabinách určuje lekár. Spolieha sa na umiestnenie problému, jeho kritickosť, veľkosť prietrže, možnosť komplikácií, celkový stav a pohodu pacienta. Zohľadňuje sa aj úroveň konštantnej fyzickej aktivity..

Takmer všetky korzety patria do unisexovej kategórie a môžu ich používať muži aj ženy (okrem tých, ktoré sú vybavené odpružením)..

Pri výbere dôležitého kritéria sa stáva materiál výrobku. Prednosť by sa mala venovať prírodnej tkanine, pretože syntetický materiál môže spôsobiť podráždenie pokožky, čo je zase kontraindikáciou nosenia..

Veľkosť

Všetky obväzy majú svoj vlastný rozsah veľkostí, pri výbere však nemôžete navigovať k hodnotám písmen alebo číslic veľkosti spodného prádla..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu. Od tejto hodnoty nemôžu existovať žiadne odchýlky. Príliš voľné zariadenie nebude k ničomu, pretože jeho podporná funkcia sa stratí. Malá veľkosť môže zhoršiť stav herniového vaku a viesť k stagnácii v panvových orgánoch. Najlepšie je kúpiť obväz v ortopédii, kde je možné vyskúšať vybraný model pred nákupom.

modely

Existujú rôzne modely obväzov:

 • univerzálna voľba v podobe plaviek bez klinu s dvoma vankúšikmi - Jolly;
 • obojstranný korzet Personal;
 • Podporné zariadenie pre deti Variteks
 • výrobky Orlett, Ortho a iné;
 • najobľúbenejšie sú Trives and Creight.

Trives je typ zariadenia vyrobeného z prírodných tkanín prepúšťajúcich vzduch a vodu, ktoré sú vhodné pre ľudí citlivých alebo náchylných na podráždenie a odreniny. Bandáže majú širokú škálu modelov:

 • T-1401 (odnímateľné peloty, popruhy na kontrolu úrovne fixácie, určené na zabránenie rastu a rozvoja prietrže, ako aj jej relapsov).
 • T-1443 (široký, so stehennými popruhmi).
 • T-1445 (obojstranný).
 • T-1446 (jednostranný na opasku).
 • T-1447 (nohavice s odnímateľným kusom), atď..

Pri ženskej hernii môžete použiť obväz Creit.

Kreit - bandáže určené osobitne pre mužov a ženy alebo spojené s unisexovým formátom. Zostava:

 • Klietka B-640 (460) a B-461 (podporujúce obväzové suspenzie zamerané na imobilizáciu mieška).
 • Prepravka B-431 (jednostranná pre trieslovinu a femorálnu prietrž).
 • Prepravka B-432 (obojstranná).
 • Debna B-433 (jednostranná, určená iba na zadržanie herniálneho výčnelku).
 • Debna B-451 (mužská, vyrobená vo forme spodných nohavíc s obojstrannou fixáciou).
 • Debna B-456 (ženská, obojstranná).

Inštrukcie na používanie

Prístroj sa nosí výlučne v polohe na chrbte, po upevnení všetkých potrebných popruhov a upevňovacích prvkov, ako aj po inštalácii peloty alebo doštičiek na danom mieste sa môže postaviť. Je dôležité vyskúšať si svoje pocity týkajúce sa nosenia korzetu: je nejaké stlačenie, nepohodlie, trenie, je to dostatočne pevné sedenie?.

Na konci dňa sa odstráni akýkoľvek typ zariadenia, ale nie so silným nočným kašľom. Čas nosenia závisí od účelu použitia. Ak je nevyhnutná prevencia tvorby prietrže počas silového tréningu alebo ťažkej fyzickej práce, obväz sa kladie počas tried alebo súťaží. Po operácii sa musí nosiť nepretržite po dobu 1 - 2 mesiacov, s vyberaním v noci.

Obväz môžete umývať v práčke pomocou špeciálneho puzdra.

Ako si udržať:

 • pravidelné umývanie rúk alebo práčok v špeciálnom prípade (pri jednotlivých modeloch) pri teplote neprevyšujúcej + 40 ° C, oddelene od ostatných odevov, najmä odevov s vlnivým povrchom;
 • použitie jemných čistiacich prostriedkov;
 • peloty sa pred praním vyťahujú;
 • produkt nemôžete silno krútiť a krútiť;
 • obväz je potrebné vysušiť v narovnanom stave na čerstvom vzduchu, výrobok nemôžete položiť na batériu ani na priame slnečné svetlo.

kontraindikácie

Pásik pri ingvinálnej prietrži je kontraindikovaný, ak:

 • povrch kože, ku ktorému je zariadenie pripojené, je poškodený;
 • onkologické problémy v zachovanej oblasti;
 • prietrž je zranená;
 • počas tehotenstva existujú riziká pre matku alebo plod.

recenzia

Alexander, 55 rokov, Moskva: „Diagnostikovali pravostrannú tříslovnú kýlu. Nevybral som potrebné opatrenia včas, takže pred 4 mesiacmi tenké črevo zostúpilo do mieška. Lekár odporučil kúpiť obväz. S pozastavením som si vybral najlepší model Kreit. Začal som sa cítiť oveľa pohodlnejšie, teraz čakám na operáciu.

Olga, 28 rokov, Tver: „Keď som sa zaregistrovala na tehotenstvo, varovala som gynekológa, že v rodine ženy trpeli herniovým pečením v slabinách. Na radu lekára získala obväz Trives z príjemného materiálu, ktorý nedráždi pokožku. Moja tendencia k alergiám sa neprejavuje počas ponožiek, ktoré sa môžu radovať. Je vhodné sa pohybovať, pohyby nie sú obmedzené a čo je najdôležitejšie - na zraniteľnom mieste nie sú žiadne problémy. Korzet efektívny “.

Peter, 39-ročný, Irkutsk: „Od 20 rokov som sa zapájal do vzpierania, ale teraz bremeno znášam s väčším záujmom o svoje zdravie. Rozhodol som sa skúsiť využiť podporné plavecké kmene pre trieslovinu. "Nie sú viditeľné pod športovým oblečením, bol tu pocit istoty, nízka cena tiež potešená.".

Mužské a ženské obväzové kýly

Inguinálna hernia je nepríjemné ochorenie, ktoré si vyžaduje obväz. Je však možné urobiť obväz na slabinovú kýlu vlastnými rukami a bude taká účinná ako tá, ktorá sa dá kúpiť v lekárni? Aké sú náklady na nahradenie inguinálnej prietrže??

Pokiaľ ide o prietrž, problém sa často rieši chirurgicky, ale po operácii musí pacient dodržiavať určité pravidlá. Napríklad, aby nedošlo k zhoršeniu situácie s trieslovinou prietrže, je potrebné neustále používať obväz, ktorý udržiava požadovanú oblasť v správnej polohe. Bandáž s trieslovinou alebo inou herniou hrá veľmi dôležitú úlohu. Dokáže skrývať vypuklé oblasti, čo je dôležité nielen pre vzhľad pacienta, ale aj pre zdravie pacienta..

Keď sa nemôžete obísť bez bandáže

Lekári často odporúčajú toto užitočné zariadenie nielen tým, ktorí operovali pri slabinovej kýle, ale aj v iných prípadoch. Napríklad nie je neobvyklé, že sa tehotné ženy obávajú bez bandáže v posledných mesiacoch, keď je žalúdok už dosť veľký. Navyše budúce matky, rovnako ako nikto iný, sú náchylné na slabinovú prietrž. Je to spôsobené skutočnosťou, že vo vnútri tela je silný tlak na vnútorné orgány, čo sa v určitých oblastiach stáva príčinou vypuknutia. Bandáž zabraňuje vzniku takýchto problémov. Tehotné ženy by však nikdy nemali používať obväz z vlastnej iniciatívy. Iba lekár môže vyhodnotiť všetky riziká a potrebu obväzu po slabinovej prietrži.

Športovci musia často nosiť podporné obväzy. V tomto prípade môžu existovať veľmi veľké bremená, ktoré vedú k vydutiu vnútorných orgánov. Inguinálna kýla sa často vyskytuje u tých, ktorí sa aktívne zapájajú do energetických športov, najmä vzpieračov, ťažkých váh a zápasníkov. Pri zdvíhaní závaží vo vnútri brušnej dutiny sa objavuje veľmi silný tlak, ktorý vyvoláva vývoj slabiny prietrže.

Nerobte sa bez bandáže po operácii pri slabinovej kýle. Zaťaženie švov sa tak čo najviac zníži a svaly sa postupne vrátia do normálu. V dôsledku toho sa choroba nebude opakovať a operáciu nie je potrebné opakovať.

Čo je obväz?

Predstavitelia silnej polovice ľudstva sa najčastejšie stretávajú s problémom slabinovej kýly. Z tohto dôvodu sa v špecializovaných predajniach vo veľkom sortimente obväzov prezentujú muži s kínovou prietržou. Výrobcovia však ženy nezbavujú pozornosti. Okrem toho sa obväzy nachádzajú v rôznych veľkostiach, takže v prípade potreby je vhodná alternatíva aj pre novorodenca.

Bandáž samotná je bandáž vyrobená zo špeciálneho elastického materiálu, ktorý je vybavený suchým zipsom a môže sa nosiť pohodlne ako spodná bielizeň. Rozdiel vo vzhľade samčieho a ženského pásu pri slabinovej prietrži je iba v tom, ako sa nachádza medzi nohami..

Okrem toho môžu byť obväzové prietrže pri hernii jednostranné a bilaterálne. Prvá možnosť pozostáva z menšieho počtu pásov a podopiera iba jednu stranu tela. Je potrebné zvoliť najvhodnejší obväz pre konkrétny prípad, berúc do úvahy odporúčania lekára. Je dôležité, aby podporný pás netlačil alebo nerušil pri chôdzi a pri každodennej práci.

V obväze vysokej kvality vždy existuje špeciálna doska, ktorá sa nazýva pelot. Tento prvok môže mať rôzne tvary pre každý konkrétny prípad a typ kýly..

Ako si vybrať obväz

Výber vhodnej formy obväzu je nevyhnutný len pri zohľadnení typu choroby a odporúčania lekára. Napríklad na preventívne účely sa môže použiť jeden typ obväzu a na udržanie normálneho stavu tela po operácii bude potrebný iný typ obväzu..

Pri výbere tejto položky nestojí za to šetriť. Dobrý obväz bude trvať dlho a bude správne vykonávať svoje hlavné funkcie. Rozpočtové modely sa často môžu po praní rozbiť, natiahnuť a sú často vyrobené zo syntetických materiálov, takže takéto výrobky na tele nemôžete nosiť dlho..

Najlepšie tkanina na výrobu opasku je bavlna. Je to dobré pre pokožku, umožňuje telu dýchať a pri správnom používaní vydrží veľmi dlho..

Pri výbere opasku proti slabinovej prietrži je potrebné venovať osobitnú pozornosť veľkosti. V špecializovaných predajniach a lekárňach je spravidla predložených niekoľko možností, medzi ktorými je aj jedna, ktorá bude dokonale sedieť a podopiera telo na správnom mieste. Je lepšie tráviť čas skúšaním, než sa mučiť nesprávnym pásom. Ak sa ukáže, že obväz je príliš malý, počas jeho používania bude narušený krvný obeh, a to je veľmi nebezpečné, najmä v pooperačnom období..

Pri montáži nosnej konštrukcie je vhodné zaujať ležiacu polohu. To platí najmä pre tých, ktorí nedávno podstúpili operáciu na odstránenie slabinovej prietrže. Môžete tak znížiť tlak v brušnej dutine, čo eliminuje riziko poškodenia stehu alebo herniálneho vaku. Noste obväz, uistite sa, že každý popruh tesne prilieha na vaše telo. Potom je tiež potrebné pás opatrne vybrať.

Odborníci odporúčajú zvoliť obväz so suchým zipsom. Táto voľba je veľmi výhodná pre nasadenie a vzlet a tiež umožňuje úpravu veľkosti, ak je to potrebné.

Lekári sa domnievajú, že obväz by sa mal vymeniť najmenej jeden rok po začatí používania. Takto môže slúžiť kvalitný model, ktorý sa po umytí neroztrhne a natiahne. Mimochodom, obväz na slabinovú prietrž je najlepšie umývať rukami, a nie písacím strojom. Ak sa o opasok správne staráte, vydrží to dlho a nemusíte zakaždým utrácať peniaze za nový dizajn, čo mimochodom nie je príliš lacné. Priemerná cena pásma pre slabinovú prietrž je 1 000 rubľov.

Malo by sa tiež poznamenať, že jednostranné možnosti sú o niečo lacnejšie ako bilaterálne náprotivky. V tomto prípade je druhý prípad vhodnejší na preventívne opatrenia, preto sa odporúča pre športovcov a tehotné ženy. Tí, ktorí už podstúpili operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže, by sa mali podrobnejšie venovať jednostrannému obväzu, pretože tým efektívnejšie podporia požadovanú oblasť.

Môžem si urobiť vlastné obväzy vlastnými rukami?

Ako je uvedené vyššie, iba lekár by mal predpísať použitie obväzu na brušnú prietrž alebo po jeho odstránení. V tomto prípade je potrebné zvoliť najsprávnejší dizajn, ktorý bude podporovať požadovanú oblasť bez drvenia a iných negatívnych účinkov.

Dobrý obväz stojí veľa, ale ak existuje dobrý dôvod na jeho použitie, je lepšie kúpiť obväz v špecializovanom obchode. Môžete si prišiť kapelu na slabinovú prietrž vlastnými rukami, ale z toho bude mať len malý úžitok, navyše časté nosenie domáceho dresingu môže viesť k komplikáciám..

Okrem problémov so šitím obväzu je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že musí vo vnútri obsahovať špeciálnu nosnú dosku. Určite to nie je možné urobiť sami.

Ak v súčasnosti nie je možné kúpiť inguinálnu prietrž, pretože cena týchto výrobkov nie je úplne nízka a potreba ich použitia je vysoká, stojí za to dočasne použiť jednoduchú elastickú bandáž. Je to však dočasné opatrenie, pretože je nemožné nosiť ho neustále pri slabinovej kýle alebo v pooperačnom období..

Užitočné články

Voľba mužského obväzu pre slabinovú prietrž

Inguinálny obväz je špeciálne zariadenie na udržiavanie vnútorných orgánov brušnej dutiny, ktoré opravuje herniálnu vadu a vyrovnáva chýbajúcu funkciu prirodzenej svalovej steny..

Inguinálna prietrž hernie je indikovaná pre všetkých pacientov v čase konzervatívnej liečby a v pooperačnom období. Pre mužov a ženy existujú samostatné modely zariadení, ktoré spĺňajú anatomické vlastnosti a neprinášajú nepohodlie pri nosení.
Herniovaný pás pre mužov je určený na zabránenie vzniku komplikácií pred operáciou, ako aj po nej, aby sa úplne zotavilo a znížilo zaťaženie v oblasti trieslovín..

Prečo nosiť obväz?

  Hlavné ciele mužského pásu:
 • prevencia progresie choroby retenciou orgánov;
 • oprava defektov počas fyzickej aktivity;
 • možnosť vykonávať terapeutické cvičenia v bezpečnom prostredí;
 • odstránenie vonkajšej chyby, ktorá spôsobuje psychologické ťažkosti.

Závažnou komplikáciou inguinálneho výčnelku je porušenie vnútorných orgánov, ku ktorému dochádza oveľa častejšie u mužov, ktorí odmietajú podporný pás..

indikácia

  Muži musia nosiť obväz v týchto situáciách:
 • Vykonávanie nechirurgickej liečby;
 • Príprava na chirurgický zákrok, prenos chirurgickej liečby;
 • Pooperačné obdobie: na zabránenie rozdielom v šití, zabránenie relapsu;
 • Fyzická aktivita, profesionálne vlastnosti, ak je obväz nevyhnutný na preventívne účely.

Po operácii používajte podporný pás, až kým sa rana úplne neobnoví, a tiež ju aplikujte počas fyzioterapeutických cvičení, domácich prác.
Je možné pás úplne opustiť so súhlasom lekára, keď sa vytvorí prirodzený svalový korzet a je pripravený vykonávať svoju funkciu..

  Použitie pásu je kontraindikované:
 • Obmedzená porucha, keď sa prietrž významne zvýšila a pacient vyžaduje okamžitú chirurgickú liečbu;
 • Chronické dermatologické choroby s ložiskami v oblasti kontaktu pásu s pokožkou;
 • Nezhubné alebo zhubné procesy v tele človeka.

Ďalšou dôležitou kontraindikáciou je nosenie ručne vyrábaného pásu. Odborníci dôrazne odporúčajú kúpiť obväz v špecializovaných ortopedických predajniach alebo lekárňach.
Špeciálne pásy sa vyrábajú s prihliadnutím na anatomické a fyziologické vlastnosti a iba odborník so zdravotným zázemím môže vytvoriť takúto bandáž..

Typy a zariadenia

Existujú univerzálne trieslové pásy, ktoré sú vhodné pre ženy a mužov s pravou, ľavou a dvojstrannou prietržou.
Priradiť deti, ženy, mužov a opasky pre novorodencov.
Mužský trieslový pás má jeden dôležitý detail - pelot. Je to doska, ktorá je opláštená textíliou, je vyrobená z hypoalergénneho materiálu. Jeho účelom je podpora orgánov v oblasti poruchy. Podľa veľkosti a typu choroby sa tvar peloty vyberá pre mužov individuálne.

Podperné pásy môžu mať na jednej strane pelot v prípade jednostrannej prietrže na pravej alebo ľavej strane, ako aj dve platne pre mužov s obojstranným výčnelkom. Pacient si môže zvoliť zariadenie vo forme plaveckých kufrov alebo širokého pásu. Bandáž sa nosí na bielizni z prírodnej tkaniny.
Univerzálny obväz proti hernii má podobu širokého pásu, má odnímateľný pelot, ktorý je možné individuálne zvoliť.

Ako si vybrať pánsku bandáž?

Pri nákupe podporného zariadenia na prevenciu a liečbu kýly musíte venovať pozornosť týmto faktorom:
Materiál: kvalitný obväz vyrobený z hypoalergénneho materiálu, najmä bavlny, ktorý nedráždi pokožku a je pohodlný na dlhodobé nosenie;
Veľkosť: výber veľkosti je jedným z najdôležitejších bodov pri nákupe, predtým ako si ju musíte vyskúšať, skloniť sa, prikrčiť sa, chodiť. Pre príliš tenkých alebo plných mužov to možno budete musieť urobiť na objednávku, ale v žiadnom prípade nemôžete získať obväz, ktorý obmedzuje pohyb alebo chybu úplne neodstráni;
Záleží aj na výrobcovi, je lepšie zvoliť známe spoločnosti;
Typ pásu: v závislosti od strany výčnelku si musíte zvoliť konkrétny typ obväzu, ľavú alebo pravú stranu;
Doba nosenia jedného obväzu by nemala presiahnuť šesť mesiacov, ale v prípade rozbitia musíte obväz okamžite vymeniť;
Počas montáže nemusíte zastavovať pri prvom pásiku, ktorý prišiel. Ak ste predtým nemuseli nosiť obväz, je pomerne ťažké určiť pohodlie od prvého vyskúšania, preto musíte vyskúšať niekoľko pásov a zvoliť si najvhodnejší.

Ako si vybrať mužský obväz z trieslovej prietrže

Podľa štatistík každý piaty ruský branec koncom 19. storočia trpel chorobou, ako je kýla (lat.), To znamená, že trpel prietrž. Historici veria, že vojenskí lekári diagnostikovali deti z bohatých rodín za poplatok.

V súčasnosti má herniu asi 5% Rusov. Dve tretiny diagnóz sú slabinová prietrž.

Zástupcovia silnejšieho pohlavia trpia chorobou, ktorá je priamo spojená s anatomickými vlastnosťami mužov a žien. Zároveň nie je možné podceňovať nebezpečenstvo spojené s tvorbou slabinovej prietrže.

V kritických prípadoch to môže viesť k nekróze tkaniva. Prietrž sa odstráni pomocou chirurgického zákroku. Pred a po operácii sa odporúča nosiť špeciálny prístroj - obväz. Stojí za to prísť na to, prečo to potrebujete a ako si vybrať ten pravý..

Pred a po operácii

Zjednodušene povedané, inguinálna prietrž je prolaps vnútorného orgánu pod kožou, do intermusulárneho priestoru..

Bandáž je potrebná, aby boli vnútorné orgány fixované. Hrá úlohu ľudského svalového korzetu..

Muži s inguinálnou prietržou sú potrební obväz v troch prípadoch:

 • bezpečne upevniť vyčnievajúci orgán;
 • po operácii kýly;
 • ako prevencia recidívy.

Okrem toho odborníci odporúčajú nosiť výstroj pre mužov, ktorí sa zaoberajú silovým športom..

Napríklad profesionálni zápasníci a vzpierači. Správna prevádzka inguinálneho korzetu pomáha silnejšiemu pohlaviu vyhnúť sa komplikáciám ochorenia, ako je štípanie alebo zväčšená prietrž.

Na čo sa zamerať pri výbere obväzu

O niektorých modeloch korzetu môže informovať ošetrujúci lekár, ale najčastejšie si osoba nezávisle vyberie vhodný obväz..

Takže, ako si vybrať obväz a na čo musíte dávať pozor pred zakúpením „napínacieho pásu“:

 1. Na materiál. V ideálnom prípade by väčšina obväzov mala byť vyrobená z bavlny. Takýto produkt umožní pokožke dýchať a nespôsobí nepohodlie..
 2. Na veľkosť. Je to determinované obvodom bokov, ale určite viete, či je obväz vhodný alebo nie, môžete po vyskúšaní.
 3. Na prítomnosť peloty, to znamená, lekárskej platne obloženej mäkkým tkanivom. Je to pelot, ktorý opravuje nepríjemné vydutie.
 4. Na miesto prietrže (vpravo, vľavo, na oboch stranách).
 5. Na externé údaje. Dobrý odev by nemal byť viditeľný pod oblečením. Napríklad existujú modely vo forme pánskych plaviek alebo širokého pásu.

Okrem toho v obchodoch nájdete unisexové modely. Sú vhodné pre mužov aj ženy..

Správne zvolený obväz by mal dobre priliehať k telu bez spôsobovania nepohodlia. Pred nákupom si musíte prečítať pokyny, aby ste pochopili, ako sa starať o produkt a aký je dátum vypršania platnosti modelu.

Druhy trieslového korzetu

Štandardný obväz sa najčastejšie podobá na plavecké kmene so suchým zipsom. Pásy zariadenia sú upevnené medzi nohami pacienta.

Existujú dva typy korzetu:

Je ľahké uhádnuť, že obojstranný model používajú muži, ktorých kýly rástli na oboch stranách. Jednostranné sú rozdelené na pravákov a ľavákov.

Lekári odporúčajú zvoliť model, ktorý vyhovuje konkrétnemu ochoreniu. Nie je potrebné kupovať univerzálny obväz s jednou herniou.

Akýkoľvek správne vybraný korzet sa považuje za efektívny. Pomáha obmedzovať rast prietrže a prakticky eliminuje jej prasknutie..

Rozumieme cenám

Rozpočet jednosmerný korzet je možné zakúpiť už v oblasti 600 - 700 rubľov.

Napríklad obväz s pružinou, napríklad jednostranný BN1-01, bude drahší. Asi 4 000 rubľov. Je vyrobená z pravej kože a semišu a podľa výrobcov je pri stálom opotrebení úplne neviditeľná.

Môžete zostať na množstve 1 500 - 2 000 rubľov, takéto korzety sú zvyčajne už prišité z prírodných materiálov a dokonale plnia svoju funkciu..

Dvojstranné zariadenia, a to aj v lacnom cenovom rozmedzí, začínajú na 900 rubľov. Napríklad Bandage-Suspension Pi-01 stúpne približne o 900 až 950 rubľov. Tento korzet je vyrobený z bavlny, má pohodlné zipsy. K modelu sú navyše pripevnené dva kryty..

Každý, kto má príležitosť, si môže dovoliť kúpiť korzet za 8-10 tisíc rubľov. Bilaterálny obväz BN1-06 vyrobený z pravej kože je na trhu od 8 000 rubľov. Tento jarný produkt má trojuholníkové peloty, dve kovové spony a mäkký vankúš.

Zdravotníckym pracovníkom sa neodporúča, aby šetrili na obväzoch. Faktom je, že lacné výrobky najčastejšie netolerujú pranie a počas prevádzky spôsobujú nepohodlie. Napríklad trčia spod oblečenia. Alebo zošité zo syntetických materiálov.

Najlepšie je vybrať si z cien, ktoré začínajú na 1000 rubľov. Na webových stránkach oficiálnych zástupcov nájdete recenzie o ortéze pre samcovú kýlu a rozhodnite sa na základe skúseností niekoho iného so získaním tohto zariadenia..

Podmienky používania

Samotný obväz, ako je uvedené vyššie, sa nosí pred a po operácii. Okrem toho sa nosia pravidelne pred chirurgickým zákrokom, po odstránení herniálneho vaku sa spravidla používajú na zaťaženie.

Čo potrebujete vedieť o pravidlách prevádzky inguinálneho korzetu:

 1. Bandáž sa nosí výlučne na chrbte. V tejto polohe je vnútrobrušný tlak minimálny a riziko poškodenia kýly samotnej je takmer vylúčené..
 2. Je dôležité zabezpečiť, aby produkt sedel pevne, ale aby sa nerozdrvil.
 3. Odstráňte korzet, ležiaci aj na chrbte. Po dlhšom nosení obväzu sa odporúča masírovať do žalúdka a vyhnúť sa upečenej porcii.
 4. „Ťahací pás“ je možné nosiť iba cez deň, v noci ho musíte zložiť.
 5. Životnosť zariadenia je zvyčajne asi rok. Po uplynutí tohto obdobia sa odporúča kúpiť si nové..
 6. Korzet neumývajte na písacom stroji ani nevykonávajte chemické čistenie.
Ak je počas dňa nepríjemné pocity, musíte obväz odstrániť a podľa pokynov ho zmeniť. Nesprávne použitie zariadenia môže viesť k uškrteniu herniálneho vaku.

Je možné urobiť obväz na vlastné ruky

Pokiaľ ide o mužskú tříslovú kýlu, lekári dôrazne neodporúčajú používanie domácich bandáží. Je ťažké ich vyrobiť, ale účinnosť sa nepreukázala.

To však neznamená, že neexistujú žiadne metódy, ako si pomocou vlastných rúk vyrobiť inguinálny korzet. Nižšie je uvedený návod, ako urobiť obväz doma.

Pozor! Tieto informácie sa poskytujú iba na informačné účely.!

Domáce pásové opasky:

 1. Bezpečnostný pás sa vyberie z konvenčného osobného automobilu a skráti sa na veľkosť bokov.
 2. Šité hrubými dakronovými vláknami (zosilnené).
 3. Švíkom je ťahané lano. K nej je pripojený kúsok polystyrénu (bude hrať úlohu pelotu). V prípade potreby šite dva kusy peny.
 4. Takáto „bandáž“ sa kladie aj na chrbát, domáci kôň by mal opraviť prietrž, ale nemal by na ňu vyvíjať veľký tlak..

Vo všeobecnosti je ťažké povedať, že cena domáceho korzetu je omnoho nižšia ako kúpa obväzu pre kučeravú kýlu. Poškodenie však môže priniesť neprimerané výhody. Najlepšie zo všetkého je, že ak ešte nie je možné kúpiť obväz pre mužovú tříslovú prietrž, najprv zabalte trieslovú prietrž elastickým obväzom..

ODPORÚČAME! Pri prvom podozrení na prietržný vak sa oplatí kontaktovať profesionála. Iba on si vyžiada správne ošetrenie a môže tiež odporučiť vhodný obväzový model.

Intuitívna prietrž hernie

Bandage - zdravotnícky prostriedok prispôsobený na podporu orgánov vypadávajúcich z triesloviny prietrže (PGR), ako aj na fixáciu brušnej steny.

Účelom použitia obväzu je vylúčiť jeho rôzne komplikácie. Výrobok jemne obmedzuje pôsobenie Pgr vo vnútri. Takto kompenzuje oslabené fungovanie inguinálnych svalov a zabraňuje vypadávaniu orgánov. Ďalšou funkciou je estetika. Vykonáva sa pomocou podporného pásu, ktorý v prítomnosti nastaviteľných veľkých prietrží pomáha skryť formáciu, ktorá je dôležitá pre množstvo pacientov, ktorí sledujú svoj vzhľad..

Nosenie obväzu je v pooperačnom období povinné, aby sa vylúčil opakovaný výskyt prietrže prietrže, ako aj na preventívne účely, aby sa zabránilo porušeniu PGR u pacientov z niekoľkých dôvodov, ktoré nepodstúpili chirurgický zákrok..

Malo by sa pamätať na to, že použitie obväzu nelieči slabinovú prietrž, ale je adjuvans. Okrem toho existujú kontraindikácie na použitie obväzov.

Výber vhodného produktu je komplikovaný veľkým sortimentom tovaru v ortopedických lekárňach. Okrem cien sa výrobky líšia v mnohých dôležitých charakteristikách, vrátane pohodlia ponožky, stupňa dopadu na prietrž, umiestnenia peloty (špeciálna vložka) atď..

Samosvorné blokovacie pásy sú neúčinné a ťažko sa vyrábajú. Preto sa takýmto lekárom neodporúča používať. Nesprávne vykonané pásy môžu navyše spôsobiť komplikácie v dôsledku nadmernej sily..

Správny výber produktu

Bandáže sú najčastejšie vyrobené z elastického materiálu, majú špeciálne zapínadlá, pomocou ktorých môžete nastaviť požadované rozmery a stupeň tlaku. Výrobky môžu byť jednoduché alebo dvojité - na vonkajšej strane obsahujú rôzne množstvá mäkkých dosiek.

Najlepšie je pomôcť lekárovi, ktorý vám môže odporučiť potrebné parametre produktu pre váš prípad, alebo dokonca uviesť konkrétny model, ktorý vám vyhovuje.

Podľa charakteristík obväzu sa delia na:

Podľa umiestnenia prietrže:

 • Jednostranné
 • bilaterálne
 • univerzálne
 • Je určená objemom bokov pacienta

Neexistuje žiadne oddelenie podľa pohlavia. Prijatý jednotný typ - unisex.

Dôležitá je kompozícia, ktorá je v jadre produktu. Prednosť sa dáva prírodným materiálom, ktoré umožňujú telu dýchať. Taktiež ich dlhodobé používanie nespôsobuje podráždenie.

Pred nákupom je potrebné namontovať produkt. Bandáž musí pevne sedieť, pričom nesmie drviť telo. Pri voľnom pocite, ak sa pás nezmestí na veľkosť alebo bol nesprávne nastavený, kýla sa nestlačí. V takom prípade nebude mať pás pri nosení očakávaný účinok. V opačnom prípade, keď je pás malý a existuje nadmerný tlak na prietrž, existuje vysoké riziko zovretia a poškodenia kože..

Z ponuky na predaj sú obzvlášť vhodné obväzy vo forme plaviek, ako aj modely so suchým zipsom. Takéto možnosti sa dajú ľahko obliecť a nenápadné pod oblečenie. Opasky nie sú tak pohodlné s gombíkmi, prackami a opaskmi. Takéto modely sa ťažšie nastavujú a tvrdé časti sa môžu hmatateľne vtlačiť do pokožky. Tesné zapnutie pásu je dôležité, inak model nemá špeciálnu úlohu v terapeutickom účinku.

Obliekanie a nosenie obväzov

Štandardná poloha na umiestnenie leží na chrbte. V tomto prípade sa prietrž nastaví, keď sa svaly oslabia. Po upevnení opasku a peloty musíte vstať. Počas chôdze sa kontroluje, ako pohodlná je fixácia, ak sa vyskytne nepohodlie alebo skrutka. Ak sú nepríjemné pocity, v tomto prípade by sa mal obväz odstrániť, aby sa zabránilo možnému porušeniu PGR. Po nejakej dobe sa pokuste nasadiť a znova nastaviť pás.

Použitie obväzu je povolené počas dňa od niekoľkých hodín do celého dňa. V noci sa produkt odstráni. Pri radení odnímateľného pelotu musí byť pás odstránený a znovu nastavený.

Po použití ortézy vykonajte jemnú masáž pleti bez tlaku na prietrž.

Nosenie produktu je denne až do operácie. Obdobie rehabilitácie zahŕňa aj nosenie pásu. Najskôr - celý deň, potom počas tlače. Nosenie ortézy po operácii výrazne znižuje riziko opakovaného výskytu PGR.

Bandážové kontraindikácie

Bandáž nie je povolená, ak:

 • ide o porušenie,
 • zistená alergia na zloženie produktu,
 • pacientka je tehotná,
 • v oblasti postihnutej pásom sú novotvary,
 • v oblasti obväzu je poškodenie kože.
 • Domov
 • tanínová

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

Napriek tomu, že obväz na trieslovinu prietrže nie je schopný vyliečiť túto chorobu, aktívne sa používa v rôznych štádiách problému. Kedy presne môže lekár predpísať hernálnu fixáciu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? Ako si vybrať a nosiť tento ortopedický výrobok?

Prečo potrebujete inguinálny obväz?

Inguinálna kýla, tak ako všetci ostatní, môže byť v dospelosti odstránená iba chirurgicky. Ale v prípade mnohých kontraindikácií, napríklad z dôvodu nadváhy, sa musí operácia často odložiť. V počiatočnom štádiu vývoja nádoru je na udržanie výčnelku po redukcii potrebný mužský inguinálny obväz.

Ortopedické príslušenstvo sa tiež používa na prevenciu bezprostredného porušenia predpisov, riziko, ktoré sa však s rastúcou prietržou zvyšuje. Pomáha tiež mierne spomaliť rýchlosť rastu nádoru..

Lekársky korzet je tiež predpísaný na profylaxiu po operácii na odstránenie prietrže alebo s predispozíciou na jej vzhľad. Obzvlášť často je potrebné nosiť podobné ortopedické doplnky pre ľudí, ktorých profesionálna činnosť súvisí s vzpieraním, napr..

V pooperačnom období obväz s ingvinálnou prietržou znižuje tlak na stehy, zabraňuje ich rozptylu a urýchľuje zjazvenie tkanív. Je schopný zlepšiť tón svalového tkaniva, a tým znížiť riziko recidívy..

Druhy herniových obväzov

Mužský kýlový obväz hernie sa líši nielen vo vzhľade, ale aj vo funkcii. Je obvyklé rozdeliť všetky produkty do niekoľkých typov:

 • v mieste prietrže - jednostranné (vľavo alebo vpravo), bilaterálne a univerzálne, v ktorých boli použité odnímateľné vložky;
 • podľa typu modelu - vo forme širokého pásu s popruhmi (najobľúbenejšia možnosť) a tavnej bandáže so zavesením (podporné puzdro) pre miešok.

Mužský obväz je často vyrobený ako pás s ďalšími popruhmi. Aby bol dopad na konkrétnu oblasť, je možné pás aj pásy nastaviť „vyladením“ modelu pre konkrétneho pacienta..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Nosenie špeciálneho ortopedického príslušenstva je predpísané v nasledujúcich prípadoch:

 • nastaviteľná prietrž:
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • v pooperačnom období, aby sa vylúčil opakovaný výskyt slabínovej kýly;
 • po operácii kýly;
 • na profylaxiu s ťažkou fyzickou námahou.

Prietržový kínový obväz by sa nemal používať na porušenie prietrže. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Medzi ďalšie kontraindikácie patrí obezita, cukrovka, onkologické problémy, ako aj zápal kože ložiskami v oblastiach susediacich s konkrétnym modelom..

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

Tento alebo ten model je potrebné získať až po prijatí diagnózy a na základe odporúčaní ošetrujúceho lekára. Dôležitým parametrom je umiestnenie prietrže a na základe toho sa vyberie buď bilaterálny obväz proti hernii alebo jednostranný obväz.

Najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť. Je určená obvodom bokov. Nemali by ste sa spoliehať na písmená na obale produktu, pretože ak nosíte napríklad spodnú bielizeň M, neznamená to, že vám bude vyhovovať obväz rovnakej veľkosti. Pamätajte, že príliš veľká bude zbytočná a príliš malá bude škodlivá, pretože nadmerný tlak na prietrž môže spôsobiť jej zranenie..

Po určení typu fixatívu a jeho veľkosti choďte do ortopedického salónu. Je to tak, že zvyčajne môžete zmerať niekoľko modelov a vyhodnotiť ich pohodlie. V bežnej lekárni je to nepravdepodobné a sortiment je zvyčajne oveľa menší.

Nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode pre vybraný produkt a uistite sa, že jeho predaj je schválený ministerstvom zdravotníctva alebo inou renomovanou agentúrou. Venujte pozornosť značke, Ortho obväzy sa osvedčili.

Materiály, z ktorých je model šitý, musia byť dobre vetrané. Pomôže to predísť ďalším problémom, napríklad zabráni podráždeniu pokožky..

Ako nosiť inguinálny obväz

Pri nasadení kýly by mal byť brušný obväz iba v polohe na chrbte, keď sú svaly uvoľnené a prietrž sa dá ľahko upraviť. Pred pripevnením pásov a definitívnym upevnením produktu sa uistite, že aplikátory sú umiestnené na správnych miestach - na prietrži.

Opatrne vstaňte a choďte okolo, aby ste zistili, či model nespôsobuje nepríjemnosti. Ak pociťujete bolesť alebo je vám nepríjemné, musíte západku odstrániť a znova ju nasadiť. Ak je niekoľko pokusov neúspešných, je lepšie opustiť tento model a bezodkladne sa poradiť s lekárom.

Na preventívne účely sa bandáž nosí pred zaťažením. V ostatných prípadoch lekár upraví čas. U niektorých pacientov s ranou fázou tvorby prietrže stačí obvaz 2-3 hodiny denne, iní budú musieť tento čas zvýšiť na 16, to znamená, že svorku budú používať celý deň..

Ak ste si vybrali model s odnímateľnými pelotmi, buďte pripravení na to, že pri dlhšom nosení sa budú pohybovať a budete musieť upraviť svoju polohu..

Ženský obväz na slabinovú prietrž

S problémom novotvaru v inguinálnej oblasti sa stretávajú nielen muži, ale aj ženy. Vyrábajú sa pre nich špeciálne obväzy, ktoré plnia rovnaké funkcie ako obväzy pre slabinovú kýlu u mužov. Zastupujú sa v obväzoch spoločnosti Creit.

Jedným z najpopulárnejších modelov je obväz s pravou alebo ľavou rukou, ktorý je úzkym pásom. Na ich krížoch v oblasti slabín je aplikátor, ktorý pôsobí na prietrž.

Ďalšou možnosťou sú elastické nohavičky s hustou pelota doskou umiestnenou pod bruchom. Takáto bandáž už nemá bodový účinok, ale ovplyvňuje celú slabinovú oblasť, zlepšuje svalový tonus a zabraňuje vzniku nových prietrží. Pre ľahšie vyberanie a nasadenie sú také modely na výstuži vybavené háčikmi a upevňovacími prvkami.

Inguinálny obväz na prietrž sa používa iba v počiatočných štádiách objavenia sa problému, zatiaľ čo všetci odborníci sú jednomyseľní - čím skôr je operácia vykonaná, tým väčší je efekt a tým ľahšie bude vyhnúť sa ďalšej prestavbe prietrží..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Chrbtica je hlavnou osou, na ktorej je postavené naše zdravie a život..
Liečba kýly chrbtice v sanatóriu nie je jedinou, ale najúčinnejšou metódou liečby. Bolesťou chrbtice je osteochondróza chrbtice - degeneratívna zmena medzistavcových platničiek a následkom zanedbávania a zanedbávania zdravia kýly medzistavcových platničiek.
Kýla bedrovej chrbtice nezasahuje do počatia, ale môže vážne skomplikovať priebeh tehotenstva a pôrodu. K posunu buničitého jadra dochádza aj pri nosení dieťaťa, ale oveľa častejšie sa stáva dôsledkom existujúcej choroby miechy.
Sedavá práca, zlé držanie tela a podchladenie často spôsobujú spondylartrózu alebo spondylózu krčnej chrbtice. Doteraz tieto choroby postihovali najmä ľudí vo veku, ale teraz sa tieto choroby často vyskytujú u mladých ľudí.