loader

Hlavná

Liečba

Inguinálna kýla u detí

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia, pri ktorej brušné orgány presahujú brušnú dutinu v oblasti trieslovín. U chlapcov - najčastejšie sú to črevá, u dievčat - vaječníky, vajcovody.

Dôvody rozvoja slabinovej prietrže v detstve

Počas vnútromaternicového vývinu dieťaťa sa semenníky tvoria v brušnej dutine a až potom dole po trieslovine zostupujú do mieška. Pri anomálii vývoja sa tento kanál nemusí úplne uzavrieť a zostane hlásenie medzi brušnou dutinou a mieškom, čo vedie k vzniku herniálnej chyby..

To je skutočnosť, ktorá vysvetľuje, že tieto hernie sa vyskytujú u chlapcov oveľa častejšie ako u dievčat (80% - 90% sa vyskytuje u mužov). U dievčat je príčinou defekt vo vývoji a tvorbe väzivového aparátu maternice.

Pri dlhodobom tehotenstve je nepravdepodobné, že v prípade neexistencie vyššie uvedených patológií vývoja bude vznik vrodenej trieslovej kýly

Stanovisko Dr. Komarovského

Je potrebné zamerať pozornosť rodičov na skutočnosť, že silné plačanie, časté zápchy, katarálne choroby, ktoré sú sprevádzané záchvatmi silného kašľa, vedú k skoršiemu prejavu choroby a zhoršujú jej priebeh. Je tiež potrebné poznamenať, že ani maximálne možné obmedzenie dieťaťa od všetkých vyššie uvedených problémov ho nezachráni pred patogenézou kongenézy, ktorá sa prejaví skôr či neskôr, a nikto sa nebude v tejto situácii obviňovať - ​​ani lekár, ani rodičia ani dedko. babička.

Pretože každý rodič má záujem o celý život svojho dieťaťa, pri diagnostikovaní hernálnej chyby by dieťa nemalo byť obmedzené fyzickou aktivitou ani inými voľnočasovými aktivitami, ale malo by sa poradiť s lekárom o chirurgickej liečbe, ktorá sa musí vykonať maximálne do 6 mesiacov..

diagnostika

Všetky deti v predškolskom veku musia podstúpiť povinnú skúšku od viacerých odborníkov, ktorých zoznam by mal obsahovať chirurga. Počas vyšetrenia chirurg upozorňuje na trieslovinu, vykonáva prehmatanie tejto oblasti, u chlapcov je povinné vyšetriť miešok na prítomnosť 2 semenníkov. Počas hmatu, v prítomnosti prietrže, sa rozprestrie rozšírený trieslový kruh alebo priamo prietrž, ktorá môže spadnúť do miešku..

Hernálny nádor sa zvyšuje so silným kašľom, keď dieťa plače alebo sa pokúša ísť na toaletu „z väčšej časti“. Z vizuálneho hľadiska to môže vyzerať ako asymetria inguinálnej oblasti alebo opuch. Ďalšie výskumné metódy sa spravidla nevyžadujú, ale je možné použiť ultrazvuk v oblasti trieslovín a miešok. MRI alebo CT sú veľmi zriedkavé, iba vo výnimočných prípadoch.

Taktika pri slabinovej prietrži u detí

Diagnóza kýly u dieťaťa je 100% indikáciou pre chirurgickú liečbu plánovaným spôsobom. Táto patológia by mala byť vykonaná do 6 mesiacov od jej diagnózy, bez ohľadu na vek dieťaťa. Všetky herniálne defekty prednej brušnej steny sa liečia výlučne chirurgickou metódou u detí aj dospelých. Použitie ľudových metód, špeciálnych cvikov, obväzov na kýlu v najlepšom prípade spomalí nárast veľkosti herniovej chyby a v najhoršom povedie k porušeniu predpisov, a v dôsledku toho k pohotovostnej hospitalizácii a chirurgickému zákroku..

Čo sa stane, ak sa nebude liečiť?

Pri neexistencii včasnej liečby tejto patológie sa herniový defekt postupne zväčší, čo sa môže predĺžiť po celé roky (alebo mesiace, týždne), ale čím väčší je herniálny defekt, tým väčšia je pravdepodobnosť jeho porušenia. Obmedzená brušná prietrž vyžaduje neodkladnú hospitalizáciu na chirurgickom oddelení, ak sa prietrž prietržuje a menej ako hodina uplynula, existuje možnosť spontánnej redukcie do brušnej dutiny, na pozadí konzervatívnej terapie, potom bude operovaná podľa plánu, ak k redukcii nedôjde alebo lekár má pochybnosti o životaschopnosti obmedzeného orgánu. - zobrazuje sa iba núdzová prevádzka. Za povšimnutie stojí, že obmedzená prirážka kýly u dievčat v každom prípade povedie k núdzovej operácii.

Príznaky obmedzenej prietrže

 • Ostrá bolesť v slabinách na strane herniálnej chyby.
 • Hernálny nádor sa stáva hustým, koža nad ním je hyperemická,.
 • Ak bolo pred porušením možné umiestniť ho do brušnej dutiny, potom po jeho upevnení v hernálnej bráne.
 • Telesná teplota sa môže zvyšovať, môže sa objaviť nevoľnosť, zvracanie, uvoľnené stolice.

operácie

Chirurgické ošetrenie sa uskutočňuje v celkovej anestézii. Pre skúseného chirurga táto operácia nespôsobuje technické ťažkosti a zriedka presahuje 30-40 minút. U chlapcov si kvôli anatomickým rysom a najmä prítomnosti spermatickej šnúry úzko spojenej s herniovým vakom vyžaduje tremózne ošetrenie všetkých prvkov v tejto oblasti. Po tomto štádiu sa technika operácie u dievčat a chlapcov nelíši, herniálny vak je vyrezaný, obviazaný a ponorený do brušnej dutiny. Vykoná sa plastický materiál z trieslovinového kanálika a zošitie po operácii po operácii. Dôležitým bodom je, že polypropylénové siete sa nepoužívajú u detí.

V modernom svete sa endoskopické plasty tříslovínovej kýly, vrátane plastov v detskom veku, vykonávajú stále častejšie a oproti otvoreným operáciám majú niekoľko výhod:

 • Menej chirurgická trauma.
 • Nižšia miera recidívy, pooperačné komplikácie.
 • Schopnosť vykonávať operácie súčasne na oboch stranách.
 • Výraznejší kozmetický efekt.

Bohužiaľ, nie každé lekárske centrum má potrebné lekárske vybavenie.

Pooperačné obdobie

Po chirurgickom zákroku je pacient v nemocnici 2-3 dni, potom je prepustený na ambulantnú liečbu. V oblasti pooperačnej rany, ako aj v miešku, sa môže objaviť opuch tkaniva, ktorý sa postupne znižuje do 5 až 7 dní..

Obväzy sa vykonávajú raz za dva dni, je zakázané navlhčiť ranu, ak je obvaz mokrý alebo špinavý, ak by mal byť vymenený. Švy sa odstraňujú 7. až 8. deň, najčastejšie sa používajú u detí, kozmetické švy s resorbovateľnou niťou, preto nie je potrebné tieto švy odstraňovať. Prvý deň je dovolené piť vodu, čerstvé vývary.

Pri absencii pooperačných komplikácií na druhý deň môže byť dieťaťu poskytnutá obvyklá strava. V prvom mesiaci sa odporúča čo najviac obmedziť dieťa zo stresových situácií, ktoré môžu viesť k silnému plaču, u starších detí obmedziť fyzickú aktivitu na jeden mesiac.

O slabinovej prietrži u dieťaťa: príznaky, diagnostika a liečba

Inguinálna kýla je v prevalencii na druhom mieste po pupočnej kýle a nachádza sa u 5% detí. Okrem toho chlapci čelia tomuto problému 10-krát častejšie ako dievčatá, vzhľadom na množstvo znakov vnútromaternicového vývoja.

Zdržanlivá slabina prietrže predstavuje skutočné nebezpečenstvo pre život dieťaťa, preto je u dojčiat dôležité, aby ste včas diagnostikovali problém, aby ste nevynechali plánované vyšetrenia detského chirurga..

príčiny

Nevyhnutným predpokladom pre vývoj slabinovej prietrže je neukončenie vaginálneho procesu pobrušnice. Normálne by mal dodatok zarastať v čase narodenia, ale to sa nestane približne u 25% detí - sú ohrozené. Nasledujúce faktory ovplyvňujú, či táto vývojová vlastnosť vedie k tvorbe ingínovej prietrže:

 • zvýšený vnútrobrušný tlak (spôsobený preťažením plynu, zápchou, častým plačom alebo množstvom chorôb);
 • dysplázia spojivového tkaniva (často je tento problém dedičný, takže ak ho má jeden z rodičov alebo starších detí - je to príležitosť bližšie sa pozrieť na dieťa);
 • svalová slabosť brušnej steny.

Pod vplyvom nepriaznivých faktorov dochádza k vyčnievaniu vnútorných orgánov (slučiek čreva, omentum, vaječníkov u dievčat) cez trieslovinový prsteň. U chlapcov môže prietrž ísť ešte ďalej - zostúpiť do mieška.

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia. To však neznamená, že si to možno všimnúť hneď po narodení. Vo väčšine prípadov sa cíti počas prvých dvoch rokov života.

Hrudné výčnelky v slabinách sú rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Rovné a šikmé. Ak hovoríme o vrodenej patológii, potom sa vo väčšine prípadov musíme zaoberať šikmými prietržami.
 • Inguinal a ingvininal-scrotal (vyčnievanie vnútorných orgánov u chlapcov do mieška).
 • Pravostranné a ľavostranné bilaterálne. Dvojstranné trieslové kýly sú pomerne zriedkavým javom, vyskytujú sa iba u 15% z celkového počtu hernií, najčastejšie pozorovaných u dievčat. Chlapci najčastejšie trpia prietržami na pravej strane.
 • Platné a neodvolateľné. V prvom prípade herniálny výstupok úplne zmizne v stave pokoja alebo ho možno ľahko nastaviť ručne, bez námahy. V druhom prípade sa prietrž nemôže vyliečiť, ale zároveň sa tým neporuší. Napríklad k tomu dochádza u dievčat, keď vaječník vstúpi do herniálneho vaku.

Príznaky a diagnostika

Na fotografii: Ľavá bočná guľová kýla u dojčaťa

Hrudný výčnelok v slabinách je tubercle alebo opuch vľavo alebo vpravo od pubis. Ľahkým lisom výčnelok zmizne a naopak s plačom, kašľom, fyzickou námahou sa prejavuje výraznejšie. Ak sa hernálny vak dostane dovnútra s burčiacim zvukom, môžeme povedať, že jeho obsah je slučkou čreva.

Herniový výčnelok nespôsobuje dieťaťu nepohodlie, nespôsobuje plač ani nepokojné správanie, nevedie k zvýšeniu teploty, takže je celkom ťažké spozorovať nepočiatočnú prietrž v kojeneckom veku v počiatočnom štádiu, pokiaľ to nehľadáte úmyselne. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité včas navštíviť preventívne vyšetrenia chirurga - lekár musí vyšetriť oblasť slabín dieťaťa..

Ďalším diagnostickým nástrojom je ultrazvuk. Ultrazvuk sa používa na stanovenie obsahu herniálneho vaku alebo na kontrolu prítomnosti lúmenu vo vaginálnom procese pobrušnice..

liečba

Liečba vrodenej trieslovej kýly je funkčná. Iné metódy, bohužiaľ, neexistujú. Alternatívna medicína a rôzne druhy konšpirácií v liečiteľoch sú tu bezmocné.

Operácia sa zvyčajne vykonáva nie bezprostredne po objavení patológie, ale potom, čo dieťa dosiahne vek jedného roku. Predpokladá sa, že po roku sa dieťa ľahšie podrobí operácii. Ak dôjde k porušeniu predpisov, vekové obmedzenia sa zrušia - v prípade potreby sa deti úspešne prevádzkujú aj bezprostredne po narodení.

Konzervatívne opatrenia

Na dosiahnutie veku odporúčaného pre operáciu sa používa niekoľko konzervatívnych opatrení, aby sa zabránilo porušovaniu:

 1. Posilnenie svalov prednej brušnej steny (položenie na brucho, masáž, cvičenie na fitball).
 2. Prevencia zápchy (potraviny bohaté na vlákninu, ako sú ovsené vločky, jačmeňová kaša, brokolica, jablká, hrušky a dostatočné množstvo tekutiny, by sa mali vyskytovať v potrave dieťaťa, ktoré dostáva doplnkové potraviny).
 3. Boj proti zápche a zvýšenému plynu. Ak má dieťa zápchu, je najlepšie prijať opatrenia výberom najvhodnejšieho lieku spolu s lekárom (spravidla sa predpisujú čapíky s obsahom glycerínu alebo mikrolaxia pre deti). Pri zvýšenej tvorbe plynu pomôže kôpriť vodu, Espumisan alebo odvetrávacie potrubie.

Okrem toho sú v predaji detské obväzy so silikónovými vložkami. Sú umiestnené ako prostriedok na zabránenie porušenia prietrže v prípade, keď je potrebné operáciu oneskoriť. Niektorí praktickí lekári sa však domnievajú, že obväz nie je schopný zabrániť iba porušeniu, ale môže situáciu aj prehĺbiť deformáciou herniového vaku, čím sa hernia stane nenapraviteľnou. Preto pred použitím tohto zariadenia je potrebné požiadať o radu ošetrujúceho lekára.

operácie

Chirurgická liečba slabinovej prietrže sa vykonáva podľa plánu. To znamená, že musíte vziať odporúčanie na okresnú kliniku a dostať lístok do nemocnice na konkrétny dátum, do ktorého budete musieť podstúpiť sériu vyšetrení a podstúpiť testy. V závislosti od vybranej nemocnice sa tento zoznam líši, ale v každom prípade je to veľmi pôsobivé. Musíte byť pripravení na skutočnosť, že na spoločný pobyt s dieťaťom bude musieť matke prejsť niekoľko testov. Najbežnejšou požiadavkou je analýza stolice pre disgroup a osvedčenie o očkovaní proti osýpkam..

Dôležité! Operácia sa vykonáva prísne na lačný žalúdok. Piť ani nakŕmiť dieťa, a to je v jeho vlastnom záujme - nedodržanie týchto požiadaviek môže viesť k komplikáciám so zavedením anestézie..

Operácia brucha - oprava prietržovej kýly

Operácia brucha sa vykonáva v anestézii masky. V oblasti trieslového prstenca sa urobí šikmý rez 2-3 centimetre, potom sa obsah herniálneho vaku vloží do brušnej dutiny a prietrže sa prišíva. Na miesto rezu sa aplikuje šev, ktorý bude potrebné odstrániť o týždeň.

Trvanie takejto operácie s jednostrannou prietržou je asi 30 minút. Dieťa je prepustené z domácnosti nasledujúci deň alebo jeden deň po operácii.

Laparoskopia - hernioplastika

Na fotografii: Obväzy po laparoskopickej hernioplastike

Laparoskopická operácia je jemnejšou možnosťou liečby pri slabinovej prietrži. Jeho výhodami sú absencia stehov, ktoré je potrebné odstrániť, malá veľkosť rezov a čo je najdôležitejšie, väčšia presnosť manipulácie, čo znamená menšie riziko komplikácií, ako napríklad poškodenie spermatickej šnúry u chlapcov, čo vedie k neplodnosti..

Na prednej brušnej stene sú urobené 3 rezy s veľkosťou 3 až 5 mm - v pupku (je vložený endoskop) a vľavo a vpravo (sú zavedené manipulátory - trokary). Hrubý vak je tiež prišitý a jeho obsah je nastavený.

Na fotografii: týždeň po operácii

Ďalšou nespornou výhodou je, že pomocou endoskopu môžete na druhej strane vidieť nediagnostikovanú prietrž a okamžite vykonať operáciu na jej odstránenie. Pri oprave klasickej kýly to nie je možné a prietrž z druhej strany (ak existuje) sa po chvíli určite prejaví. Potom bude musieť dieťa vykonať operáciu znova.

Hernioplastika, podobne ako všetky laparoskopické operácie, spočíva v tom, že do brušnej dutiny sa privádza plyn. To vedie k ťažkostiam s dýchaním, preto pri takýchto zákrokoch u detí sa vždy používa intravenózna anestézia v kombinácii s mechanickým vetraním (mechanické vetranie)..

Na fotografii: Jazvy z laparoskopie 10 dní po operácii

Takáto operácia trvá dlhšie ako operácia brucha - najmenej 60 minút pri jednostrannej prietrži. Ale kvôli jeho menšej traume je dieťa nasledujúci deň prepustené z domu. Je tiež možná jednodňová prevádzka v nemocnici..

Zranená slabinová prietrž

Požitie slabinovej prietrže ohrozuje život dieťaťa a vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok. Nasledujúce príznaky pomôžu predpokladať, že niečo nie je v poriadku:

 • herniálny výčnelok sa stal ťažko na dotyk;
 • nezasahuje do brušnej dutiny;
 • dieťa pociťuje ostrú bolesť;
 • dieťa zvracalo;
 • odmieta jedlo.

V takom prípade je potrebné bezodkladne zavolať záchranný tím. V žiadnom prípade by ste sa nemali pokúšať odstrániť herniu pomocou sily!

Ak od momentu porušenia do príchodu do nemocnice uplynulo menej ako 3 hodiny, lekári sa budú snažiť zmierniť spazmus a opraviť prietrž pomocou analgetík a atropínu. Ak sú tieto opatrenia úspešné, herniálny výčnelok zmizne a dieťa bude fungovať podľa plánu, pričom bude pod dohľadom v nemocnici.

Inak sa vykoná núdzová operácia, ktorá môže byť brušná aj laparoskopická - podľa uváženia lekára.

Operácia na obmedzenú trieslovinu prietrže je omnoho komplikovanejšia, pretože vyžaduje vyhodnotenie životaschopnosti orgánu, ktorý upadol do herniálneho vaku, a urobiť adekvátne rozhodnutie o jeho odstránení alebo konzervácii. Rodičia by mali pochopiť, že ak nepožiadate o pomoc včas, porušenie predstavuje hrozbu pre život dieťaťa..

Opätovné objavenie sa slabinovej prietrže je zriedkavým javom. K recidíve dochádza iba v 1% prípadov. Ak sa chcete vyhnúť tomuto nepríjemnému fenoménu v pooperačnom období, musíte sa jasne riadiť odporúčaniami lekárov.

Moja neter a jej rodičia išli na kliniku pre podozrenie na herniu (trieslovinu na ľavej strane). Lekár potvrdil diagnózu, ale povedal, že kým túto operáciu neurobia, čakajú do školy. Bude mať 6 rokov v januári 2011.

Natalia, choď znova k doktorovi, venuj pozornosť sťažnostiam chirurga na dieťa, v tomto prípade je lepšie hrať bezpečne.

Ahoj! Môjmu synovi sa diagnostikujú epizódy stoniek. Čoskoro bude mať 1 rok. Lekári uviedli, že operácia sa uskutoční o 2 roky. Nedávno mal na ľavej strane slabinovú prietrž. Obrátil som sa na detskú regionálnu nemocnicu, povedali, že keď urobím operáciu pre epispadie, urobia to tiež. Otázka: je možné tak urobiť?

Ajazkhan, pravdepodobne vám bola ponúknutá táto možnosť, aby ste dieťa neanalyzovali dvakrát. Pretože lekári plánujú vykonávať 2 operácie súčasne, je to možné.

Ahoj. Môj syn (2 roky) našiel opuch v slabinách po tom, čo bola zima (mokré papuče boli položené na záhrade a jej syn chodil pol dňa a bol zima, jeho nohy boli veľmi chladné). Opuch veľkosti prepeličích vajec nezmizol už rok. Išli sme k chirurgovi. Po vyšetrení svojho syna chirurg povedal, že nevidí nič vážne, že nedošlo k chirurgickému zákroku, ale nepovedal, čo to je. Mohlo by to byť opuchnutie, ktoré nezmizlo už rok, po podchladení nôh alebo je to prietrž? Dieťa si nesťažovalo na bolesť, aktívnu. POĎAKOVAŤ.

Môj syn má dva roky, prietrž sa našla v 1 g, 5 m. Odložené na dva roky, motivujúce malé dieťa. Teraz sme zhromaždili všetky testy, ale nemohli sme urobiť EKG srdce, a preto sme dostali operáciu, ktorej bola zamietnutá operácia, hoci prietrž sa zväčšuje a padá do mieška. Musím ešte čakať? Operovali sme rok.

Svetlana, myslím, že prietrž tejto veľkosti za rok by sa pravdepodobne zovrel. Keby som bol tebou, znova by som sa spojil s chirurgom (alebo iným chirurgom), aby získal konkrétnu odpoveď - čo je to a prečo je to bezpečné. Môže to byť tiež zväčšená lymfatická uzlina..

Olgy, pravdepodobne ste podstúpili operáciu kvôli tomu, že existujú veľké rady na plánované operácie a samozrejme, bez výsledkov potrebných vyšetrení dieťaťa, nebudú pre plánovanú operáciu brané..

Dnes má dieťa 1 rok 10 mesiacov. hrudník, ktorý vystúpil v inguinálnej oblasti napravo, bol vzatý k chirurgovi a on zmizol, povedali prietrž, aby vykonal plánovanú operáciu. Koľko času sa dieťa zotaví po operácii? A to také línie pre plánované operácie prietrže. Bývam v Petrohrade v Kolpine.

Ahoj. Po 10 mesiacoch chirurg diagnostikoval ingvinálnu prietrž a uviedol, že bude fungovať po roku. 20. deň sme 1rok 1 mesiac, teraz sa pripravujú na plánovanú operáciu, mám veľké obavy z anestézie za jeho dôsledky, napr moje dieťa má vrodenú srdcovú chorobu (presný sval), nemôžeme sa dostať ku kardiológovi a dieťa mi nedovolí počúvať srdce. EKG sa uskutočnilo, ale v stave hystérie, takže výsledok zvyčajne nie je ukľudňujúci (sínusová tachykardia 200 bd.min), hoci predtým takáto diagnóza neexistovala. Povedzte mi, ako sa má byť? Naozaj potrebujem vašu odpoveď.

Ahoj! Moja dcéra má 2,5 roka, mali sme operáciu s ingínovou prietržou, keď sme mali 1 mesiac, bola naľavo, teraz sme sa objavili napravo. šiel k chirurgovi, v momente, keď sa kýla usadila a operácia sa údajne odložila. Povedz mi, z čoho môže byť kýla na oboch stranách?

Ahoj! V mojej dcére, 1 g, 11 mesiacov, chirurg diagnostikoval slabinovú prietrž na pravej strane. Naplánovaná naplánovaná operácia. Z testov je potrebné pred operáciou prejsť krv na hepatitídu, krv a moč 5. EKG nebolo predpísané. Nie je potrebné skontrolovať srdce pred operáciou? Poďme na iného chirurga, spýtal sa diagnózy. Upozornil však na zväčšené lymfatické uzliny. A poslal nás na ultrazvuk mäkkých tkanív. Ultrazvuk neodhalil prietrž. Výsledkom bolo, že ultrazvuk šiel k prvému chirurgovi, nadával ma a povedal, že ultrazvuk nevykazoval ingvinálnu prietrž a stále pokračoval v operácii. Povedzte mi, čo mám robiť v tomto prípade - pretože tento chirurg na nás bude pôsobiť.

Ahoj! Pred pol rokom našla polročná dcéra opuch na pravej strane slabín, povedal doktor - prietrž, potrebujeme operáciu. Ale teraz máme ovčie kiahne, respektíve nás nebudú brať do nemocnice. Kýla sa pravidelne plazí, narovnám ju prstami. Povedz mi, ako dlho môžem čakať na operáciu? A aké sú príznaky štípania?

Ahoj! Synovec 1 mesiac. Narodil sa s malým množstvom kyslíka a podľa odporúčania detského lekára chodili do nemocnice na profylaxiu o 2 týždne, dieťa malo problémy so žalúdkom, narušilo koliku a po 2 až 3 dňoch stolica zmenila farbu a odhalila streptokokový aureus. Keď tam ležalo 2,5 týždňa, dieťa často plakalo, keď napísalo domov, po priebehu antibiotík a ďalších vecí, dieťa neprestáva plakať. Neleží pokojne na stole - kričí, pokrúti nohou, na svojich rukách takmer neustále plače, a dnes si počas kŕmenia všimli vyčnievanie v slabinách. Čo robiť, ako byť? Je zrejmé, že je potrebný chirurg. Ak sa však dieťa tak obáva, ako naliehavo potrebuje operáciu?

Dúfam, že sme všetci mali to isté v jednom (okrem streptokoka), šklbaní, obmedzení držania tela, plaču, hnevu atď. Výsledkom je slabá prietrž. a okrem toho srdcová vada

Ahoj, nášmu synovi sú 3 mesiace, našli opuch v pravom miešku, ktorý bol odhalený plačom. Išli sme k babičke, čo povie, ale každý deň viac. Povedzte mi, čo mám robiť a či je možné operáciu vykonať?

Môj syn pred 10 mesiacmi bola odstránená trieslová prietrž; rana sa nehojí, hniloba; hniloba; nevieme, čo máme robiť. pomôž mi prosím

Nurbolat, išli sme za babičkou hovoriť, nepomohli. Po 10 mesiacoch si všimli trieslovinu prietrže, položili ju na dosku až na rok, odmietli ju, o dva mesiace neskôr ju zranili, v noci ho vzali na sanitku, ráno spustili a po 5 dňoch prepustili domov. Odporúčam SCHEDULOVANÚ operáciu, dieťa ju ľahšie prenesie.

Ahoj! Pri dcére 3,7 sme si všimli opuch v slabinách a vo večerných hodinách sme ich často pozorovali, chirurg povedal, že prietrž bola odoslaná na ultrazvukové vyšetrenie - ultrazvukové vyšetrenie nevykazovalo nič (ráno). Chirurg mu nariadil, aby sa jedného večera objavil (vždy sa stretneme ráno) „po prázdninách“. A strašne sa obávam - ako môžem čakať - všade je napísané, že sú potrebné núdzové operácie atď. poďakovať

Ahoj! Pri rutinnom vyšetrení bola dcére diagnostikovaná pravá a ľavostranná guľová kýla u dcéry pri plánovanom vyšetrení chirurgom. Dali smer operácie. Nemáme opuchy ani sťažnosti. Je táto diagnóza bežná u dievčat? Čo je to nebezpečné?

Ahoj! Moje dieťa je 3 g, 8 mesiacov. Všimol som si, keď kričí alebo sa smeje, na pravej strane sa nahustí kus. Hneď ako sme chirurgovi povedali, sme si povedali ingvinálnu prietrž. Ako dlho trvá prevádzka a rehabilitácia dieťaťa? Máme veľké obavy. Išli sme k babičke, ktorá hovorí a hovorí, že to pomôže, ale obávam sa, že tam bude štípanie a budeme na vine. Verte alternatívnej medicíne?

Elena, nebojte sa chirurgie, babičky nepomôžu, to je isté. Urobili sme to, keď moja dcéra mala pred 7,5 mesiacmi. Samotná operácia trvá pol hodiny, po niekoľkých hodinách je dieťa úplne rovnaké ako pred operáciou. Vybíja sa v ten istý deň.

Po operácii sme strávili 4 dni v nemocnici, mohli sme ísť len domov na predplatné, prvé 2 dni po operácii sme mali zakázané vstávať na nohy, 2 dni po oprave kýly dieťa jazdilo po všetkých chodbách, akoby sa nič nestalo.

Môj syn má 3 mesiace. Diagnóza s slabinovou prietržou vpravo. Chodili na operáciu, ale prietrž sa prestala prejavovať. Teraz máme rok a sedem mesiacov. Chirurg vylieči kýlu. Zároveň je sama prekvapená. Ale neexistuje kýla, čo má fungovať. Mohlo by to byť?

Ahoj. Moja dcéra 3g. 7 mesiacov. Dnes som si všimol, že keď plače, na pravej strane sa objaví mierny výčnelok. Okamžite som dostal na internete „ingínovú prietrž“, pretože som o tom počul od priateľov. Obávam sa operácií, nemocníc. Dokáže lekár ponúknuť okrem chirurgického zákroku niečo iné (obväz alebo niečo iné)? Zajtra pôjdem k doktorovi. Stará lekárka-praktická lekárka hovorí, že nemusí navštíviť lekára - prejde.

Môj syn v 10 mesiacoch našiel slabinovú prietrž. Počul som, že teraz má takúto diagnózu mnoho detí. Chirurg odporučil operáciu po dosiahnutí jedného roka alebo 1,5 roka. Máme veľké obavy. Ako bude táto operácia pokračovať? Bude to úspešné? Hlavná vec je, že včas a bez následkov.

Dobrý deň. Môjmu synovi bolo 1 rok a 3 mesiace, mala kĺbovú herniu a chirurg povedal, že môže byť operovaný o tri roky, a ak naraz narazíte na niečo, čo pôjde do nemocnice, bol motivovaný skutočnosťou, že anestézia ovplyvňuje psychiku dieťaťa. Čo by sme mali urobiť, a povedzte mi, aké príznaky štipnutia môžu byť?

Dobrý deň. Dieťa je 1,1 g, slabinová prietrž. Dnes sme šli podpísať plánovanú operáciu a dostali sme kategorické odmietnutie. Dôvodom bolo, že dieťa nemalo vakcínu proti osýpkam. Máme úplné lekárske stiahnutie až do 1,6 g. Ako dlho trvá operácia? A odmietnutie je legitímne?

Môj syn má 2,7 rokov, diagnostikovali sme pravú kýlu vpravo, mali sme štipku, dostali štipku a poslali domov. Pred tým sme mali tenisky, povedali nám, aby sme sa zotavili, testovali a potom išli na operáciu. Nie je to nebezpečné? Koniec koncov, niektoré analýzy sú pripravené na 14 dní. Čo by sme mali urobiť? Veľmi sa bojím.

Ahoj moja dcéra, 8 rokov, podstúpila chirurgický zákrok a začala zvracať. S tým, čo to môže byť spojené?

Moja dcéra má 11 mesiacov. Pred dvoma týždňami sa v slabinách našla tvrdá rana a našla sa slabina prietrže. Dohodli sme sa s chirurgom, ale ochoreli, dali nás do nemocnice. Varoval som ošetrujúceho lekára, že máme inguinálnu herniu, a požiadal som o konzultáciu s chirurgom v tej istej nemocnici, v ktorej sme ležali. Ošetrujúci lekár nás však odmietol s vysvetlením, že v naliehavých prípadoch, keď dôjde k porušeniu, zavolajú chirurga a za nič nevolajú lekára. Na druhej strane som si včera všimol prietrž. Čo by sme mali urobiť? Dnes večer plakalo dieťa, sotva upokojené. Zaškrtnuté, žiadne porušenie. Prosím, povedzte mi, či je odmietnutie ošetrujúceho lekára konzultovať s chirurgom legitímne a čo by sme mali urobiť teraz?

Ovplyvňuje operácia reprodukčnú funkciu neskôr? Boli sme naplánovaní na plánovanú operáciu, obávajúc sa budúcnosti

Moja dcéra, pred štyrmi rokmi, bola diagnostikovaná s „ingvinálnou prietržou“ na vaječníku pred mesiacom, malou ranou, ktorá bola naplánovaná na operáciu 19. decembra 2012, ale moji priatelia mi povedali, aby som išla k babičke, ktorá zaobchádza s kýlami pre deti. Otázka: Je liečba pravdepodobná týmto spôsobom? A ako je to pravda. Vopred ďakujem.

V mojom detstve som mal slabinovú prietrž a moja babička „hovorila“. Ak nájdete skutočne babičku, ktorá vám môže pomôcť, samozrejme choďte. Momentálne nemôžem svoje dieťa nájsť.

Pred rokom objavila vo svojej dcére pravostrannú prietržovú kýlu (vtedy mala takmer 3 roky). Všetci odložili operáciu. Pokúsil som sa nájsť babičku. A potom sa rozhodla a prihlásila sa na operáciu v Republikánskej nemocnici Petrozavodsk (som z Karélie). 27.12.2012 vstúpil do nemocnice. 28 bola operácia. Na oddelení s takouto diagnózou nebol nikto, preto bolo menej skúseností. Operácia trvala 20 minút. Moja dcéra z anestézie, keď odišla, trochu plakala a potom zaspala. O hodinu neskôr sa zobudila, zavolala otcovi a poďakovala za prevedené dary. Jedol som s potešením (pretože pred operáciou nemôžete jesť celé ráno) som už išiel na popoludňajšie občerstvenie. Večer som utekal, hoci som jej to zakázal. Tí, čo boli miestni, boli prepustení druhý deň a my sme boli 200 km domov, takže nás chceli nechať 6 dní. Doma na nás však čakala sestra 5 mesiacov. Preto pochopili a nechali nás ísť. Doma sa ukazujeme miestnemu chirurgovi. Dnes poďme zistiť, či je to možné v materskej škole. Nový rok sa ešte stále pripravuje na nos detí. A tak nám veľmi chýbalo, musíme dohnať NG!))

Môj syn má 2 mesiace. Ten ingvinus sa začal objavovať o 1 mesiac, chirurg povedal, že príde o 6 mesiacov a potom na operáciu. a ak dôjde k zovretiu, zavolajte sanitku! Kýla je teraz veľmi, veľmi znepokojená. Chcem už vykonať operáciu. Môžem to urobiť za 2 mesiace? A predsa je predčasný 8 mesiacov. A ešte jedna otázka. Keď je prietrž už zovretá, operáciu už nemôžete ponáhľať.

Dobrý deň! U dieťaťa bola nájdená mesačná kýlová prietrž, ktorá sa prejavila pri plaču vo forme kužeľa veľkosti malého vlašského orecha. Po 2 týždňoch sa prietrž zdala byť preč. Bez ohľadu na to, ako veľmi dieťa plače, nič. Teraz má dieťa 6 mesiacov, nevidíme kýly. Prečo sa to stalo? V tomto prípade je možné operáciu odložiť až o jeden rok?

Dnes som zobral svoju 2-ročnú dcéru k chirurgovi. Diagnóza s trieslovinou prietrže. Poskytli odporúčanie do 9. nemocnice, ale predtým odporučili navštíviť gynekológa, aby objasnili diagnózu. Gynekológ nič nenašiel. Ak by som sa poradil s iným špecialistom, môžem urobiť ultrazvuk, inak sa obávam

Ahoj, moja sestra má 9 mesiacov, teraz tam objavili nejakú hrču a zdá sa mi, že je to slabinová prietrž. Prosím, povedzte mi, či je táto operácia v tomto veku nebezpečná, mám veľké obavy.

Ahoj, môj syn mal 10 mesiacov, našli priľahlú prietrž, chirurg povedal, že to nebolo nebezpečné a nemusel nič robiť, ale dnes mal horúčku, povedz mi, čo mám robiť a či prietrž môže spôsobiť teplotu.

Ahoj, môj dok bol diagnostikovaný s bradavkovou prietržou po dobu 6 rokov, pediater povedal, že existujú nejaké cvičenia na posilnenie brušnej dutiny, musíte ich vykonať a operáciu nemôžete ponáhľať do 12 rokov, môže to ísť preč, ako ti môžem povedať?

Angela, radšej by si mal ísť k chirurgovi. Hernia je jeho predmetom.

Tiež som počul o takýchto cvičeniach, odporúčali sme si urobiť bicykel, nožnice atď. (Pomohlo to mojim priateľom, ale dieťa malo 2 až 3 roky) a pravidelne to robili - 15 minút. aspoň každý druhý deň. Moje dieťa nechce nič kategoricky robiť.

Dobrý deň, moje dieťa je 1 rok a 6 mesiacov. Za mesiac a pol sa zistilo, že bola narušená inguinálna hernia, chirurg ju napravil a povedal, že je lepšie operáciu nevykonať, dieťa je malé a urobí aspoň jeden rok, ak bude porušené. Bolo to na regionálnej klinike a náš chirurg hovorí, že teraz nepotrebuje operáciu, nemá operáciu, môže vyrastať, mám veľké obavy. Keby to tak bolo, možno by sa to nenapadlo.

Dobrý deň, môj syn mal slabinovú prietrž so štípaním, operovali sme v utorok. Povedzte mi, prosím, ako dlho ostane opuch a po akom čase je lepšie stehy odstrániť? Máme 7 mesiacov.

Ahoj. 04/04/2014 vykonali operáciu na odstránenie slabinovej prietrže, predtým ako došlo k porušeniu, 06.02. boli hospitalizovaní zvracaním, hnačkou a horúčkou. Injektovali antibiotiká a ležali pod kvapkadlom. 02/11 vyložený. Teraz dieťa plače v noci. Po chirurgickom zákroku, opuchu. Povedzte mi, ako zistiť, či došlo k recidíve alebo nie. Čo iného ho môže obťažovať??

Povedzte, prosím, svojmu synovi, ktorý je starý, nedávno sa objavil opuch po črevnej infekcii, chirurg urobil ultrazvuk a röntgen a upravil niečo rukami, povedal vaječník. Keď sa dotknete opuchu, dieťa plače. Všeobecný stav dieťaťa tiež nie je veľmi aktívny, býval aktívnejší a teraz je veľa lží pomalý. Mohol by chirurg urobiť chybu s diagnózou? Ako rozpoznať, či existuje prietrž a aké sú príznaky štípania? Prejde, ako povedal chirurg?

Vážení rodičia !! DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O HERNII: Môj syn mal ľavostrannú guľovú kýlu za 1 mesiac! Lekári tvrdia, že túto operáciu nevykonávali skôr ako pol roka! Keď sme mali pol roka, vrátili sme sa k chirurgovi (zároveň boli sledovaní každý mesiac). Chirurg volal Jakutsk, lekári povedali, že čakajú až rok! (bohužiaľ v našom meste nerobia tak jednoduchú operáciu). Výsledkom je, že za 10 mesiacov. došlo k zovretiu. Naši lekári, aj v tomto prípade bastardi, nefungovali! A práve vstúpil do anestézie! A okamžite sme odleteli do Novosibirsku! Okamžite nás operovali v regionálnej nemocnici (1. 6. 2014) a druhý deň sme boli prepustení z domu. Počas týždňa sme sa obliekli - báli sme sa. Operácia nie je komplikovaná, dieťa sa rýchlo odrazilo! NEZABUDNITE ČAS !! ZRANENIE - JE VEĽMI DOBRÉ A NEBEZPEČNÉ! Báli sme sa a sme príliš nadšení! Ale to nie je všetko! Uplynuli 2 roky. a na pravej strane máme prietrž (((((nie taký veľký ako ten predchádzajúci - ale stále!) A tentokrát to neodložíme! Včera chirurg potvrdil diagnózu, dnes sme už testovali! Za 1 - 2 týždne znova lietame pre operáciu (((Som si istý, že všetko pôjde dobre, ale dúfam, že v živote môjho dieťaťa už nebudú žiadne ďalšie operácie! MÁMY A OTÁČKY! NEOTVÁRAJTE!) HERNIA NEPONÁKAJÚ VYPNUTIE! Čítajte o kýle, internet je plný informácií a všade uvidíte jednu vec - kýly fungujú okamžite. Výnimkou je iba vek do 6 mesiacov. Niekedy fungujú skôr. ZDRAVIE PRE VAŠE DETI.

A predsa - nechoďte k babičke hovoriť kýly - nerobte nezmysly! Buď realistický! Choďte k chirurgovi!

Ako dieťa som mal slabinovú prietrž. Všetci lekári stále hovorili: „Strih!“ Jeden starý chirurg z čias starého otca mi poradil, aby mi dal gymnastiku. Rodičia to urobili. Po 4 mesiacoch bola prietrž preč. (Chirurg) vysvetlil, že keďže prietrž je spôsobená slabosťou brušnej steny, je potrebné ju posilniť (brušnú stenu). A rezanie je najextrémnejší prípad. Musíte liečiť príčinu, nie jej účinok.

Dnes sme šli k lekárovi pre podozrenie na ľavostrannú tříslovnú kýlu u dieťaťa. Lekár povedal pozitívne vyšetrenie a diagnostikoval ľavostrannú tříslovnú prietrž a ďalšiu pupočníkovú prietrž. Dieťa má iba mesiac. Odporúčalo sa pozorovanie až do dvoch rokov. Čo robiť? Vykonajte operáciu?

Drahý Barmaley, koľko si mal rokov? poďakovať.

Syn má 5 rokov. Vo veku 3 rokov sa už vykonala operácia na slabinovej prietrži na pravej strane. Dnes si na tej istej strane sťažujeme na bolesť. Neexistuje žiadny opuch, ale keď stlačím, hovorí, že to bolí. Keď pravidelne drží nohy, chodí na toaletu bez bolesti. Čo to môže byť? Môže to byť opäť slabinová prietrž?

Dobrý deň, môj syn má 2 mesiace. Dnes sme šli k lekárovi pre podozrenie na ľavostrannú tříslovnú kýlu u dieťaťa. Lekár povedal, že vyšetrenie bolo pozitívne a diagnostikovala ľavostrannú tříslovnú prietrž, odporučil, aby počkal aspoň ďalší mesiac a podstúpil chirurgický zákrok, ale mám veľké obavy, že sa jej nestlačia, čo mám robiť.

Alina, prečítajte si môj komentár práve vyššie.

Keď mal môj syn 5 rokov, lekári trvali na operácii kýly. Doktor sa choval urážlivo a ja som sa bál zveriť mu dieťa. Následne na všetkých lekárskych doskách dostal syn slabinovú prietrž. A tento mesiac dostal predvolanie do armády. Lekár tiež objavil prietrž a poslal ju na ultrazvukové vyšetrenie. Ultrazvuk ukázal, že neexistuje kýla! Komu veriť. Koniec koncov, ak si myslíte, že vyššie, prietrž bez chirurgického zákroku neprechádza!

Ahoj! Moje dieťa má iba 1 mesiac, má na ľavej strane ingvinovú prietrž, lekári tvrdia, že je malé a ešte nie je nebezpečné. A bolo vyššie uvedené, že pôsobia šesť mesiacov, inak môže dieťa zomrieť. Čo to znamená, ak náhle zahájite operáciu, moje dieťa, Bože, zakážte, môže zomrieť. Čo mám robiť. Možno pre neho nejaké cvičenia.

Môj syn má 3 roky, po 3 dňoch je plánovaná operácia inguinálnej kýly. Zaujíma ma, či je potrebné niečo vziať so sebou do nemocnice z vecí a vecí osobnej hygieny..

Dúfam, že môj syn podstúpil operáciu na slabinovej prietrži o 8 mesiacov, boli sme v nemocnici 3 dni (šli sme spať deň pred operáciou a nasledujúci deň sme prepustili), resp. Zobral som do nemocnice veľa vecí pre dieťa aj pre seba. Vo vašom veku je operácia pravdepodobne vykonaná v nemocnici jeden deň? Aj tak by sa mala zachytiť vymeniteľná obuv, odev, toaletný papier a voda.

Zuhra, môj syn, tiež našiel za mesiac bilaterálnu prietržovú kýlu, ktorá sa odporúča cvičiť na fitball. Cvičili sme každý deň a do určitej miery to pomohlo, ale vo veku 8 mesiacov sa hernia začala porušovať na oboch stranách :(

Ahoj! Moje dieťa malo 2 roky, pred mesiacom bola operovaná ingvinálna pravostranná prietrž! Moja otázka znie, ako dlho trvá pečať okolo stehu a prečo je po operácii ten pravý semenník vyšší ako ľavý a nespadá do šourku.?

Ahoj! Moja dcéra je 3 roky, vo veku 2,5 roka, na pravej strane som našla hrudku v detskej slabine, všetky vyššie uvedené opisy sú rovnaké! Obrátil sa na chirurga, ktorý bol diagnostikovaný s trieslovinou prietrže, poslaný na operáciu! Deti sú operované iba v celkovej anestézii. Čo by sme mali robiť, nie je to nebezpečné vo veku 3 rokov? Môže to ovplyvniť život a zdravie dieťaťa, existujú okrem chirurgického zákroku aj iné metódy liečby? Vopred ďakujem!

Aliya, môj syn mal len 1,5 mesiaca, keď mal operáciu. Mal bilaterálnu tříslovnú prietrž, celé dni nespal, dieťa nič nejedlo. Aj ja som sa v tom veku bála operovať, našťastie všetko šlo dobre, teraz má 9 mesiacov)

Môj syn bude čoskoro starý dva mesiace a už tri hernie. Na obidvoch stranách sú bočné a bočné. Zajtra do nemocnice.

Takmer mesiac potom, čo mal slabú prietrž, sme šli k chirurgovi, ale povedal, že operáciu vykoná až po roku. A druhý deň vyšiel a pupočná kýla. Má porušenie v inguináli. Ak nás zajtra neprijmú, pravdepodobne sa zblázním. Čakal som na neho 9 rokov.

Od narodenia mám slabinú prietrž, lekár našiel vnútornú prirážku kýly. Mám 12 rokov. Neviem čo robiť. Išiel som k chirurgovi, povedali, že malá kýla. Nasledujúci deň som začal veľmi bodnúť a potom hroznú bolesť. Ale viem jednu vec, obávam sa, že nie som pripravený na operáciu. Som v nebezpečenstve?

Alexej, v tejto veci vám pomôže iba lekár, ktorý by vás mal pozorovať! A lekárom musíte dôverovať, pretože sú odborníkmi, je to v ich kompetencii. Nemusíte sa báť chirurgických zákrokov, teraz taký pokrokový liek. A operácia ingvinálnej prietrže je jednou z najjednoduchších. Koniec koncov, nasledujúci deň už odchádzajú z domu. A ak to bolí, nezabudnite ísť na recepciu, neodkladajte. Zdravie pre vás!

Ahoj, môj syn má 1,5 roka, na pravej strane má ingvinálnu prietrž. Dozvedeli sa a všimli si to len pred týždňom, predtým ako nebolo nič, to znamená, že nebol žiadny výčnelok. Lekári tvrdia, že by sa mala vykonať operácia. Dlho som si myslel, teraz je január, chcel som počkať do jari, ale obávam sa, že štipnutie sa náhle začne. Prosím pomôžte. Čo robiť?

Samara, máš nejaké fronty na plánované hospitalizácie / operácie? Koncom decembra som na začiatku apríla tohto roku zaznamenala dieťa. Okrem toho stále existuje množstvo analýz a záverov, ktoré je potrebné zhromaždiť, takže sa to v žiadnom prípade nerobí rýchlo. Je možné, že je čas prihlásiť sa na jar.
Pokiaľ ide o slabinovú prietrž, jej syn bol porušený o 8 mesiacov. Zatiaľ čo sanitka nás zaviezla do nemocnice, všetko sa usadilo samo, ale v nemocnici sme ešte zostali, pretože kýla bola veľká a operovala sa po týždni, a nie hneď po prijatí. Keď sme tam ležali, niekoľko ďalších chlapcov bolo práve v čase, keď sme prišli a operovali neskôr, ale dievčatá boli naliehavo operované.

Dobrý deň. Jej syn si v 1 mesiaci všimol prietrž, najprv sprava, potom zľava. Čakali, ťahali celý rok, aby sa operácia neuskutočnila do jedného roka. Vpravo sa prietrž zväčšila. Došlo k porušeniam. Operácia bola vykonaná za rok a mesiac. Zároveň od dvoch strán. Na pravej strane bola ťažká, posuvná prietrž. Po 5 dňoch, po operácii vpravo, relaps.
Povedzte mi, koľko stojí čakanie na ďalšiu operáciu? A stojí to za to?
A ktorá metóda je lepšia - tradičná alebo laparoskopická na vyriešenie tohto problému? Ďakujem.

Dobré popoludnie, mami. Moje dieťa má 1,6 meča. inguinálna prietrž na ľavej strane, slučka 1 cm. Lekár nepovie nič zlé. Čo ma vyľakalo. Vykonáme operáciu v inom meste. Kto zaplatil koľko?

Ahoj! 1. augusta tohto roku bola plánovaná operácia na odstránenie slabinovej prietrže. Teraz zbieram potrebné analýzy a osvedčenia od lekárov. Veľmi sa obávam dieťaťa, dieťa má 2 a 3 mesiace. Ako podstúpi anestéziu a chirurgický zákrok, urobí ultrazvuk pred operáciou, aké ďalšie osvedčenia sú potrebné okrem toho, čo lekári napísali, aké doklady si majú vziať so sebou, ak je operácia plánovaná, je to zaplatené? A tiež to, čo musíte vziať so sebou do nemocnice?

Bello, takúto operáciu sme naplánovali v apríli. Operácia bola úplne zadarmo (samozrejme, ak chcete, môžete poďakovať lekárovi pri prepustení, ale nemôžete to urobiť). Ultrazvuk nebol vykonaný pred operáciou. V nemocnici deň pred operáciou bola odobraná krv zo žily a moču. Otázky sme zhromaždili iba tie, ktoré sú uvedené v balení. Hlavnou vecou je umiestniť tlačové kliniky do registra na každý kus papiera. Odporúčam vám, aby ste si zobrali do nemocnice viac pitnej vody. Zdá sa, že so všetkým ostatným nie je problém. Matka i dieťa sú kŕmené. Veľa štastia!

Dobrý večer. Môj syn 1g 4m. Od 7 mesiacov sme boli poslaní odstrániť kvapku semenníkov, ale po absolvovaní všetkých testov sme boli neustále chorí. Operácia bola odložená štyrikrát. Teraz bola do dropsy tiež pridaná ingvinická prietrž. Šiesty by mal ísť na operáciu, ale faktom je, že sme opäť chorí. Povedz mi, ak sa zotavíme pred dňom hospitalizácie a testy sú normálne, môžeme si ľahnúť? Veľmi sa obávam jeho kýly, keď môj syn plače, je na očiach veľmi viditeľná a na dotyk veľmi tvrdá..

Pred 6 dňami sa 3-ročné dieťa laparoskopicky podrobilo operácii s cieľom odstrániť pravostrannú trieslovinu prietrže, teraz je v slabinách jemný opuch, kde predtým bola prietrž, to je normou?

Povedzte mi, kto urobil operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže (bilaterálnej) v meste Naberezhnye Chelny. Dieťa má 1 rok. Stojí to za to. Kýla sa často obťažuje.

Je možné vykonať operáciu na slabinovej prietrži pri teplote 37,2 ° C u dieťaťa 9 mesiacov? Aké môžu byť následky anestézie pri a bez teploty?

Dobrý večer, povedzte mi, prosím, dcéra mala slabinovú prietrž, plánovaná operácia bola naplánovaná na máj, ale dcéra je neustále opísaná v materskej škole, možno je to kvôli kýrii?

Bože, prečítal som si komentáre a chápem, že moje mačiatko nie je samo osebe touto infekciou ((((((chudobné malé deti) (V osem mesiacoch sme mali prietrž, prišli o zranenie o týždeň neskôr, zavolali sanitku), nezačali sme v nemocnici operovať, ale redukcia v celkovej anestézii bola prepustená domov o tri dni neskôr, ale bolo upozornené, že kýla jej syna je bilaterálna a dôjde k porušeniu pravidiel ((a tak sme prišli domov a o týždeň neskôr bola zranená pravá strana, operovali sme naliehavo, potom som prežil nočnú moru, operácia trvala dve hodiny, a po anestézii môj syn odišiel na 4 hodiny (((všetko fungovalo dobre, ale teraz ho druhá mučivá mučí, kýla neodíde, dieťa búcha prameň ovocia, mliečnych výrobkov.) Jednoducho som bol vyčerpaný, títo imunita zabila anestéziu. vôbec, konštantný uzol, rinitída, bronchitída ((Tu sme prešli všetkými testami na operáciu, poskytli sme odporúčanie na hospitalizáciu 20. marca o 8:30, chirurg však uviedol, že anestetik môže odmietnuť, pretože hemoglobín 106 nestačí, som v teple) Obávam sa, že pre nás urobia operáciu alebo nás zavedú domov, aby sme znova trpeli?

Dieťa malo 1,1 roka, chlapec, mal slabinovú prietrž, operácia sa však uskutočnila až 11. februára. Za tri po sebe nasledujúce noci, ktoré nemôžeme spať, robíme všetko ako obvykle. Zrazu plače a to je všetko. Odstránime úderníkov, pozrieme sa znova, hrbolec vystúpil, prestal plakať, znova ho dal do piatich minút, a tak za dve hodiny. Nespíme, nespí, už sa to stalo, ale nie tak dlho, potom sa postaví. Čo robiť. A operácia nie je skoro. Ani v inom meste to tak nie je.

Inguinálna hernia u dieťaťa: ako rozpoznať a či je potrebná operácia

Dobrý deň, milí rodičia. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo je inguinálna hernia u detí. Dozviete sa, ako sa táto choroba prejavuje. Zistite, aké faktory ovplyvňujú jeho vývoj. Dozviete sa, ako je prietrž diagnostikovaná, rovnako ako sa zbavíte tohto ochorenia.

Definícia a klasifikácia

Inguinálna hernia je ochorenie, ktoré sa častejšie diagnostikuje u malých detí, najmä u chlapcov mladších ako tri roky. V širšom zmysle slova je touto chorobou únik určitých orgánov z pobrušnice do slabých oblastí brucha. Ak sa v šourku objaví prolaps, ingvinická prietrž sa stane ingvinálno-skolitou.

Podľa dotknutej oblasti existujú:

 • inguinálny - výstupok je v slabinách;
 • inguinal a scrotal - taška klesá do mieška. Môže sa vyskytnúť semenná alebo spermatická šnúra.

V mieste lokalizácie:

 • ľavostranné;
 • pravostranné;
 • bilaterálne.

Vzhľadom na výskyt sa delia na:

 • vrodené - sú výsledkom nedostatočne vyvinutej brušnej steny;
 • nadobudnuté - vznikajú, keď sa nadmerná sila aplikuje v čase, keď sú brušné svaly nedostatočne vyvinuté.

Ak je to možné, zníženie:

 • opraviteľné - ktoré sa niekedy objavia a nezávisle zmiznú;
 • nezmeniteľné - ktoré zavádzajú iba odborníci. V tomto prípade prebieha príliš veľa vzdelávania. Herniový vak sa spája s jeho obsahom, v dôsledku čoho sa táto formácia nemôže vrátiť do brušnej dutiny bez vynaloženia úsilia..

Na základe štrukturálnych vlastností.

 1. Priamo - tesne nad ohniskom. Stredná oblasť ingvinálneho kruhu sa stáva bránou prolapsu. Charakteristické je zničenie vnútornej steny kanála.
 2. Šikmé - hrboľ sa nachádza v blízkosti stydkých pyskov alebo semenníkov.
 3. Kombinovať. V tomto prípade existuje niekoľko vriec, medzi ktorými nie je spojenie. V tejto situácii sa môže súčasne vyvíjať priama aj šikmá prietrž..

príčiny

Tvorba inguinálnej prietrže ovplyvňujú dva typy faktorov:

Prvý z nich je možné zistiť u detí oboch pohlaví, zatiaľ čo druhý je diagnostikovaný hlavne u mladých chlapcov.

Pokiaľ ide o vrodené príčiny, je potrebné samostatne zvážiť situáciu každého pohlavia.

 1. U chlapcov je výskyt prietrže spôsobený tvorbou reprodukčných orgánov počas vývoja plodu. Spočiatku sú semenníky umiestnené v bruchu a po šiestom mesiaci postupne klesajú do mieška, po ktorom sa časť pobrušnice, ku ktorej boli pripojené, natiahne. Keď sa dieťa narodí, tento proces je už ukončený a všetky orgány na svojom mieste, diera, cez ktorú semenníky prechádzajú do mieška, sa oneskoria. Ak sa dieťa narodí predčasne, potom tento proces nemá čas na dokončenie, vzhľad ingvinálnej prietrže nie je neobvyklý. Celoročná kýla môže byť aj u novorodenca, ak sa počas tvorby reprodukčného systému vyskytnú patologické procesy, ktoré by mohli byť spôsobené chorobami matky, zneužívaním alkoholu alebo fajčením. V takejto situácii je slabé svalové tkanivo, orgány prenikajú do medzery, cez ktorú prechádza znižovanie semenníkov..

Ak diagnostikovaná kýla nepredstavuje nebezpečenstvo pre život omrvín, potom je chirurgický zákrok predpísaný po dosiahnutí veku šiestich mesiacov. Počas tohto obdobia je možné posilniť svaly pobrušnice a samovoľne pritiahnúť prietrž.

 1. Dievčatá majú v tomto prípade podobnú situáciu. Maternica sa pôvodne nachádza v bruchu, mierne nad miestom, kde bude v budúcnosti umiestnená. Keď sa znižuje v procese vývoja plodu, ťahá sa pozdĺž určitej časti pobrušnice a vytvára určitý druh záhybu. Ak ďalší vývoj pokračuje normálnym spôsobom, tento záhyb sa odstráni. Ak nie, potom sa vyvíja oslabenie svalov inguinálnej oblasti, čo sa prejavuje prolapsom vaječníkov, vajcovodov alebo čriev. Ak kýla nie je napravená v čase, v dospelosti sa môže skončiť prolapsom maternice počas tehotenstva..

Rozlišujú sa tieto faktory, ktoré ovplyvňujú tvorbu ingínovej kýly získanej povahy:

 • ostré nastavenie alebo strata hmotnosti, čo vedie k oslabeniu svalov nachádzajúcich sa v trieslovej oblasti;
 • prítomnosť nadmernej telesnej hmotnosti - tlak vnútorných orgánov sa aplikuje na spodné brucho, čoho výsledkom je, že svaly pri dlhodobom stresu nevydržia a vytvorí sa prietrž;
 • zdvíhať závažia;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • silný a častý kašeľ, ktorý je sprevádzaný tlakom na orgány a pri prítomnosti slabých svalu třísky sa vytvára prietrž;
 • predĺžený, nahnevaný plač;
 • trauma do brucha alebo chirurgický zákrok v tej istej oblasti;
 • častá zápcha - dieťa je v čase defekácie veľmi napäté, čo spôsobuje vážny tlak na spodnú časť pobrušnice;
 • vývoj zhubných alebo benígnych nádorov v oblasti slabín.

Získaná prietrž je oveľa nebezpečnejšia ako vrodená prietrž, pretože existuje zvýšené riziko zovretia.

symptomatológie

Zaznamenávajú sa časté znaky vyčnievania: zriedkavá bolesť po pohyboch, prípadne výskyt boľavých bolestí, pocit nepohodlia, ktorý u malých detí sprevádza závažná úzkosť, nálady a plač..

Pri absencii náležitej liečby sa môžu objaviť ďalšie príznaky:

 • neustále bolesti;
 • nadúvanie;
 • držanie kresla;
 • porušenie procesu močenia je možné.

Medzi miestne patrí výskyt vzdelávania v oblasti slabín, ktorý má tieto príznaky:

 • veľkosť - od malých, takmer nepostrehnuteľných, do 10 cm a viac;
 • tvar je elastický na dotyk;
 • tvar - guľatý alebo oválny;
 • keď zmeníte polohu tela, môže sa objaviť alebo zmiznúť;
 • zväčšuje sa veľkosť v čase brušného napätia, napríklad keď dieťa kýcha, kričí alebo kašle;
 • zvuk „kňučania“ alebo „vrčania“ môže naznačovať, že črevo vstupuje do brušnej dutiny.

Skutočnosť, že môj syn mal prietrž, som začala hádať podľa vzhľadu výbežku v oblasti trieslovín. Obzvlášť často sa objavilo, keď dieťa začalo plakať alebo kašeľ, to znamená namáhať brucho. Súčasne bol výčnelok bezbolestný. Ale akonáhle kýla spôsobila dieťaťu silnú bolesť a slzy.

diagnostika

Tento stav môže byť diagnostikovaný pri nasledujúcom vyšetrení chirurgom alebo pediatrom. Doma môžu rodičia predpokladať prítomnosť prietrže. Konečná diagnóza je stanovená chirurgom.

 1. Špecialista bude určite špecifikovať, kedy bol zaznamenaný prvý výčnelok, čo sa stalo predtým, bol tam syndróm bolesti.
 2. Potom skúma hmatateľnú slabinu.
 3. Vyhodnocuje sa všeobecný stav, kontroluje sa, ako výrazná je prietrž pri fyzickej námahe av pokojnom stave..
 4. Lekár môže stlačiť hrču, aby určil jej bolesť. Môžu sa predpísať ďalšie diagnostiky:
 • Röntgen s kontrastom;
 • Ultrazvuk inguinálnej oblasti;
 • diafaloskopia, ktorá sa vykonáva v miešku, aby sa vylúčila kvapka semenníka.

Na vylúčenie podobných chorôb môžu byť predpísané ďalšie štúdie. Existuje mnoho patológií, ktoré sa podobajú vzhľadu ako pri slabinovej prietrži:

 • výfukové semeno stúpajúce po kanáli môže vydávať vydutie v trieslovej oblasti;
 • vzájomne prepojené hydrocelé - vydutie v miešku nie je tvorené vyčnievajúcim tkanivom, ale tekutinou;
 • femorálna prietrž - vydutie umiestnené v hornej časti stehna, mierne nižšie ako slabina;
 • zápal trieslových lymfatických uzlín;
 • nádorové formácie.

Možné komplikácie

 1. Pri absencii včasnej diagnózy sa môže prietrž uviaznuť, a tým vyvolať nepredvídateľnú, skôr nebezpečnú komplikáciu. Stláčajú sa orgány, ktoré spadli do vrecka ingvinálneho kanála. V komprimovanom obsahu dochádza k porušeniu obehového systému, čo rýchlo vedie k nekróze tkaniva. Pretože črevo vyžaduje neustály prísun čerstvej krvi obohatenej kyslíkom, narušenie normálneho procesu krvného obehu sa končí smrťou orgánu a vznikom život ohrozujúceho syndrómu intoxikácie..

Klinický obraz s porušením

 • zvýšenie vydutia, opuchu;
 • neznesiteľná bolesť v mieste, kde k porušeniu došlo;
 • ak má dieťa jeden rok a takéto dieťa nemôže vysvetliť, čo ho trápi, rodičia si môžu všimnúť, že nohy sú pritlačené k žalúdku. To isté platí pre deti. Existujú bohaté slzy.

Ďalej môže dôjsť k opakovaným zvracaním bez toho, aby sa podnikli nejaké kroky, môže sa vyskytnúť prímes žlče a zápach výkalov. Toto je prejav intoxikácie..

 1. Akútna črevná obštrukcia sprevádzaná kŕčovými bolesťami. U detí je to veľmi zriedkavé. Charakteristická je kombinácia hernie s ďalším ochorením ovplyvňujúcim zažívací trakt (znížená peristaltika). Medzi príznaky črevnej obštrukcie patrí:
 • silná bolesť;
 • nadmerná tvorba plynu bez vypúšťania plynu;
 • nevoľnosť;
 • nedostatok stolice;
 • zvracanie
 • dieťa stráca chuť do jedla;
 • dieťa zbledne.
 1. Výskyt krvácania z čreva nie je vylúčený. Ak sa nevykonajú žiadne ďalšie kroky, teplota sa rýchlo zvýši, postupom času dôjde k dehydratácii, začne sa kŕče a mdloby. Smrť dieťaťa môže nastať druhý deň.

terapia

V zriedkavých prípadoch sa liečba môže uskutočňovať konzervatívnou metódou zameranou na posilnenie svalov brušnej steny. Je to hlavne chirurgické riešenie problému..

Ak chirurg zistí, že prietrž je liečiteľná a v súčasnosti existujú kontraindikácie pre chirurgický zákrok, predpíše sa konzervatívna terapia (masáž, obvaz, špeciálna gymnastika). Ak sa jej nepodarí, operácii sa nevyhneme.

Operácia sa vykonáva dieťaťu až po dosiahnutí šiestich mesiacov veku. Hernioplastika sa vykonáva - jednoduchý zákrok, ktorý trvá maximálne pol hodiny, sa vykonáva v celkovej anestézii. Sú možné dve možnosti:

 • otvorené - uskutoční sa pitva tkanív v vyčnievajúcej oblasti, získa sa otvorený prístup k herniálnemu vaku, zníži sa vypadnutie orgánu, odstráni sa hernálny vak, uskutoční sa prešívanie medzery;
 • zatvorené, nazývané aj laparoskopia - v oblasti trieslovín sa vykonávajú malé vpichy, do ktorých sa vkladá špeciálne vybavenie, vykonávajú sa lekárske výkony.

Druhá metóda je obľúbenejšia, v zriedkavých prípadoch komplikácie, na tele dieťaťa zostávajú malé jazvy.

Môj syn mal otvorenú operáciu, nikto neponúkal laparoskopiu. Asi pred 10 rokmi táto metóda ešte nebola praktizovaná v našej nemocnici..

Pooperačné obdobie

V závislosti od typu chirurgického zákroku, celkového stavu dieťaťa a jeho veku môže byť doba zotavenia od jedného týždňa do jedného mesiaca. Po otvorenej operácii je odstránenie stehov naplánované na týždeň, ak sa nepoužívajú absorpčné stehy. V prípade bolesti sa predpisujú analgetiká, najmä paracetamol, panadol alebo ibuprofén..

Deti dobre tolerujú chirurgický zákrok a často majú priaznivú prognózu. S cieľom vylúčiť možné komplikácie je však potrebné dodržiavať určité pravidlá:

 • vylúčenie zo stravy výrobkov, ktoré spôsobujú tvorbu plynu (strukoviny, jablká, kapusta), ako aj zápcha (údené mäso, mastné mäso, silný čaj);
 • je dôležité obohatiť stravu o potraviny bohaté na vlákninu;
 • ak je dieťa dojčené, matka by sa mala riadiť stravou;
 • odporúča sa nosiť obväz;
 • je mimoriadne dôležité chrániť dieťa pred nadmernou fyzickou námahou;
 • musíte sa ubezpečiť, že arašidový plač neplaká, bráni dlhému kriku - môže to spôsobiť recidívu;
 • rehabilitačné obdobie by malo byť sprevádzané špecializovanými cvičeniami zameranými na posilnenie brušnej steny, ako aj dychovými cvičeniami. Tento postup je však vhodný iba pre staršie deti..

Môjmu synovi bola diagnostikovaná pravostranná tříslová kýla asi rok. Vykonajte operáciu. Mesiac potom bola detegovaná ľavostranná prietrž, bol predpísaný ďalší chirurgický zákrok (nie okamžite, pretože čas po anestézii mal uplynúť). Po druhej operácii, o mesiac neskôr, lekár opäť odhalil pravostrannú tříslovnú kýlu. Musela byť tiež operovaná. To napriek skutočnosti, že v pooperačnom období boli dodržané všetky odporúčania. Našťastie sa tento problém v budúcnosti nepozoroval..

Teraz viete, aké sú príznaky slabinovej prietrže. Ako vidíte, táto choroba je veľmi nebezpečná a môže mať vážne následky. Preto pri najmenšom podozrení nelimikujte sami seba, okamžite vyhľadajte lekára. Ak je jedinou možnosťou chirurgický zákrok, súhlaste s tým.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Osteochondróza je ochorenie chrbtice, ktoré sa vyznačuje degeneratívnymi procesmi v medzistavcových platničkách, a v dôsledku toho strácajú svoju hustotu a integritu.
Konský tuk je dobre známym terapeutickým a profylaktickým činidlom. Rozšírené používanie mastných látok v kozmetike, vo varení a medicíne je odôvodnené vysokým obsahom látok užitočných a nevyhnutných pre telo..
Degeneratívne-dystrofické zmeny v lumbosakrálnej chrbtici sú pomalou deštrukciou tkanív medzistavcových platničiek dolnej časti chrbta. Prestanú prijímať jedlo, dehydratujú, vysušia a stratia pružnosť.