loader

Hlavná

Liečba

Berú v armáde prietrž miechy?

Medzistavcová prietrž je pomerne vážna patológia, ktorá je jednou z najbežnejších príčin dočasného postihnutia. Táto nevoľnosť sa zvyčajne objavuje vo vyššom veku. Ale nedávno sa patológia stala „mladšou“ a nie je také zriedkavé nájsť ju u mladých ľudí vo veku 18 - 25 rokov.

Je to z mnohých dôvodov, medzi ktoré patrí najmä nečinnosť mladých ľudí, ktorí trávia hodiny sediace pri počítači, určité patológie spojené s prácou pohybového aparátu a dedičnosť. Takáto choroba stavcov sa veľmi často objavuje u mladých mužov počas prechodu ponorom.

Preto je celkom prirodzené, že sa spolu so svojimi rodičmi obávajú často vznikajúcich problémov, či budú prevezení do armády s medzistavcovou prietržou?

Typy chorôb a ich príznaky

Kýla obvykle nie je nič iné ako výsledok prasknutej medzistavcovej platničky. Vyklenula sa a pritlačila si na nervový koreň, spôsobila zápal a opuch. Obratle nakoniec strácajú pohyblivosť a spôsobujú pacientovi rôzne klinické prejavy, ako sú bolesti chrbta a znížená citlivosť končatín..

Sú definované dva typy tohto ochorenia:

 • Schmorlova kýla - to sa stáva, keď sa želatínové jadro medzistavcového disku pritlačí do hubovitej časti kostného tkaniva. Pretože v ňom nie sú žiadne krvné prúdy a nervové zakončenie, taká herniálna patológia sa po dlhú dobu vôbec neprejavuje;
 • prietrž, ktorý sa tvorí v mieste lumbosakrálnej oblasti, je najbežnejšou formou tejto patológie, ktorá sa vyznačuje posunutím disku umiestneného medzi stavcami a prolapsom jej buničitého jadra v prípade roztrhnutia vláknitého prstenca..

Túto malátnosť možno rozoznať podľa týchto príznakov:

 • nepretržitý prírastok hmotnosti v chrbte, prejavujúci sa aj pri miernej námahe;
 • bolesť boľavej povahy, keď je telo fixované určitý čas v rovnakej polohe;
 • bolesť pri pohybe;
 • obmedzená pohybová aktivita, znížená citlivosť končatín, ktorá sa spravidla pozoruje pri silnom vtláčaní disku do chrbtice.

Čo sa stane

Príčiny tejto patológie sú rôzne. Medzi hlavné patrí predispozícia a slabosť kostry. Dospievajúci sa v súčasnosti tiahnu rýchlo na výšku a svalové tkanivo s týmto tvarom nedrží krok. Kosti samotné nie sú také silné, aby odolali takémuto zaťaženiu. Preto sú dospievajúce urýchľovače také dôležité v telesnej výchove a športe, ktoré umožnia uviesť do súladu svalové a kostné tkanivo miechy..

Medzi hlavné faktory, ktoré prispievajú k výskytu takejto choroby u mladých mužov, sa tiež hovorí:

 • nedostatok pohybu (zvyčajne spojený s hodinami strávenými sedením pri počítači);
 • porušenie postavenia, najmä skoliózy;
 • patológie infekčných prejavov ovplyvňujúcich chrbticu;
 • zmeny v chrbtici vrodenej povahy;
 • obezita.

Kýla a armáda

Sú kompatibilné, ak je nevoľnosť stanovená včas, správne a včas na vykonanie liečby. Nekomplikované formy tohto ochorenia, pri ktorých liečbe sa používajú konzervatívne metódy, nebránia vojenskej službe.

Zdravotnícky personál, ktorý je súčasťou pracovnej rady, ktorý po preskúmaní a zohľadnení sťažností mladého spravodajcu, ako aj údaje získané na základe diagnostickej štúdie (MRI, CT, RTG, atď.) Posúdi jeho zdravotný stav a rozhodne, či či mu armáda ublíži. Medzistavcová patológia armády a pacienta sa neodstráni, iba ak:

 • prietrž významne ovplyvňuje funkčné schopnosti stavcov, ktoré sa prejavujú hlavne znížením alebo dokonca úplnou absenciou reakcií šľachových reflexov, znížením objemu a znížením citlivosti svalového tkaniva;
 • ak je to potrebné, urgentný chirurgický zákrok na odstránenie prietrže;
 • choroba sa vyznačuje rýchlou progresiou, prietrž presahuje prípustnú veľkosť a chirurgický zákrok nezaručuje hojenie;
 • silná hrebeňová lézia získaná v lone.

Zohľadňuje sa tiež, že výcvikové cvičenia vykonávané s vojakmi by nemali vyvolávať prudké zhoršenie tohto ochorenia.

Ale od služby s kýlou nie sú branci tak ľahko vyňatí. Na to je potrebná podrobná anamnéza s popisom diagnózy a všetkých štádií liečby. Je pravda, že môžu dočasne odradiť od výkonu vojenských povinností, aby sa odvedenec mohol podrobiť liečeniu. Po tom bude stále pozvaný..

Pri nedávnej diagnóze môže návrhová komisia nariadiť ďalšie vyšetrenie..

Mladý muž nesmie byť povolaný do služby, keď predpísaná terapia neprináša správne výsledky alebo sa často prejaví zhoršenie choroby. A zo všetkého nevhodného na jeho prechod v tomto prípade, väčšina zo všetkých neuznáva.

Pokyny pre spravodajcu

Ak sa diagnostikuje kýla chrbtice, znamená to, že by ste sa mali venovať nielen zdraviu, ale mali by ste sa pravidelne podrobovať liečeniu, riadiť sa všetkými pokynmi, odporúčaniami a menovaniami svojho lekára. To vás ušetrí od mnohých problémov spojených s týmto ochorením..

Ale ak ste dostali predvolanie do armády, musíte:

 • choďte k ošetrujúcemu lekárovi, ktorý vydá potrebné dokumenty o vašom zdravotnom stave a existujúcej patológii;
 • dodržiavať príslušné výskumné odporúčania;
 • vojenskému komisii na preskúmanie, ktorá sa má dostaviť so všetkými potrebnými dokumentmi;
 • ak návrh výboru rozhodne, vykonajte dodatočne testy alebo sa s nimi bude zaobchádzať.

Nie je ľahké získať kategóriu, v ktorej sa vojenská služba zobrazuje iba počas vojny. Preto ak existuje taká patológia, mali by ste pravidelne navštevovať lekára a riadiť sa predpísanými terapeutickými pokynmi. V opačnom prípade vás návrh výboru po vykonaní lekárskeho vyšetrenia nebude môcť zbaviť povinnej služby..

Preto nikto nemôže dať konkrétnu odpoveď na otázku, či berú armádu s kýlou chrbtice. Všetko je individuálne a vychádza z predložených dokumentov potvrdzujúcich existujúcu patológiu a pravidelný prechod vhodnej liečby. V tomto prípade je armáda oneskorená hlavne kvôli preventívnemu ošetreniu. Vo všetkých ostatných prípadoch sa spravidla odosielajú do služby.

Berú v armáde prietrž miechy?

Pri zvažovaní, či prijať armádu s kýlou chrbtice, je potrebné získať presnú diagnózu, pretože choroba má odrody, ktoré rôznymi spôsobmi ovplyvňujú celkový stav tela..

Výskyt prietrže a vojenskej služby v roku 2020

V závislosti od poškodenia chrbtice sa rozlišujú 2 hlavné typy vertebrálnej kýly:

 • Schmorlova kýla (degeneratívne zmeny medzistavcových platničiek, ktoré môžu rásť v stavcoch);
 • zmena štruktúry medzistavcových platničiek, ktorá vedie k jej posunutiu a ďalšej strate z vláknitého prstenca.

Na určenie presnej diagnózy sa najčastejšie používajú metódy ako rádiografia, MRI (magnetická rezonancia), CT (počítačová tomografia)..

Berú v armáde slabinovú prietrž?

Inguinálna hernia je choroba, pri ktorej hernia sac vystupuje cez trieslovinový prsteň. Takáto deformácia môže mať pravidelný a nezmeniteľný tvar. Patológia sa vyskytuje pri narodení alebo sa vytvára v dôsledku vystavenia silnej fyzickej námahe.

Ochorenie nespôsobuje bolestivé príznaky, ale výstupok je zreteľne viditeľný vizuálne. Ak dôjde k črevnému porušeniu čreva, bude v tomto prípade potrebný okamžitý chirurgický zákrok.

Ak existuje taká diagnóza, neexistujú žiadne jednoznačné odpovede týkajúce sa prechodu vojenskej služby, pretože prietrž je dobre liečiteľná. Počas obdobia zotavenia dostane branec odklad a keď sú odstránené všetky negatívne príznaky, je pripravený plniť vojenské povinnosti.

Ak kýla neustále postupuje, zväčšuje sa veľkosť a chirurgický zákrok je kontraindikáciou, takéto príznaky vám umožňujú získať úplnú výnimku z vojenskej služby a udelenia nevyhnutnej kategórie..

Podrobný opis príznakov choroby, ktorá nie je predmetom vojenskej služby, je uvedený v čl. legislatíva Ruskej federácie „Zoznam chorôb“. Zaradenie kategórie vykonávajú odborníci lekárskej komisie, ktorí vydávajú príslušné stanovisko.

Funkcie priebehu pupočnej kýly a priradenie potrebnej kategórie sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Charakteristiky priebehu choroby

Veľká kýla, s konštantnými relapsmi, ktoré si vyžadujú manuálne premiestnenie v horizontálnej polohe.

Mierne napätie s relapsom. Kýla sa objaví, keď stojíte vzpriamene, počas kašľa alebo fyzickej námahy.

Berú do armády medzistavcovú prietrž

Medzistavcová prietrž sa považuje za vážne ochorenie, pretože na mieche sa vytvára tlak. Bežnou príčinou tejto patológie je pokročilé štádium osteochondrózy.

Druhy medzistavcových prietrží a možné následky choroby sú diskutované v nasledujúcej tabuľke..

Druh deformácieMožné komplikácie
krčnejBolesť v krku vyžarujúca do oblasti lopatiek a horných končatín;

Vzhľad bolesti hlavy;

Hrudné oddelenieBolesť chrbta;

Bolestivé bolesti v oblasti srdca, ktoré majú podobné príznaky ako angína pectoris.

bedrovýBolesť v dolnej časti chrbta spôsobujúca zadok, vnútorné, vonkajšie stehno;

Necitlivosť rúk a nôh;

Genitourinary Disorder.

Posúdenie celkového stavu pacienta a ďalšie liečenie sa vykonáva ošetrujúcim lekárom po vykonaní všetkých potrebných štúdií. Mierne a stredne závažné formy ochorenia je možné ľahko odstrániť pomocou konzervatívnej liečby (masáž, fyzioterapia, iné techniky)..

V závažných prípadoch ochorenia a závažných deformácií je potrebný chirurgický zákrok. Schmorlova intervertebrálna hernia sa najčastejšie vyskytuje pri narodení a je asymptomatická po dlhú dobu.

Otázka vojenskej služby s takouto diagnózou závisí od posúdenia individuálneho stavu odvedenca a od vývoja možných dôsledkov progresie choroby. Vo väčšine prípadov sa kategória „B“ udeľuje s vojenskou službou v určitých jednotkách.

Berú do armády s pupočnou kýlou

Pri tvorbe pupočnej kýly dochádza k vyčnievaniu vnútorných orgánov za brušnú stenu cez pupočníkový krúžok. Patológia je vrodená a získaná (silná fyzická námaha, zranenia brucha, obezita alebo nadmerná štíhlosť)..

Znaky prietrže sú zreteľne viditeľné vizuálne alebo pri pohmate. Neviditeľné výčnelky sa zriedka diagnostikujú. Vojenská služba s pupočnou kýlou je možná, ak sú zriadené malé formácie, ktoré nenarúšajú normálne fungovanie osoby.

Prítomnosť veľkej prietrže, ktorá sa prejavuje vo vzpriamenej polohe, a opakovanie stálych relapsov znamená oslobodenie od armády. Príslušné rozhodnutie prijíma lekárska komisia po poskytnutí všetkých výsledkov štúdie.

Ako získať výnimku z armády s herniou

Mnohí sa zaujímajú o otázku, či je možné získať výnimku z vojenskej služby, ak je diagnostikovaná kýla. Zaradenie vhodnej kategórie do značnej miery závisí od priebehu choroby..

Pri ľahkých príznakoch a neprítomnosti negatívnych účinkov na telo prietrž nie je znakom úplného oslobodenia armády. V takýchto prípadoch sa najčastejšie zaraďuje kategória „B“ (vojenská služba s určitými obmedzeniami).

Ak je diagnostikovaný závažný priebeh choroby, veľký výčnelok veľkej prietrže, ktorý vedie k neustálym relapsom a výraznému zhoršeniu celkového zdravotného stavu, lekárska komisia môže vydať výnimku z plnenia vojenských povinností.

Čo robiť, ak sa počas vojenskej služby vyskytuje prietrž

V niektorých prípadoch sa latentná prietrva môže zhoršiť počas vojenskej služby. V prípade akútnych príznakov je zamestnanec umiestnený v nemocnici, kde sa vykonávajú vhodné liečebné opatrenia..

Po ukončení celého liečebného cyklu a rehabilitácie zamestnanec pokračuje v službe až do konca predpísaného obdobia. Ak sa v tele vyskytnú ďalšie komplikácie, môže sa vydať dočasné alebo konečné prepustenie zo zdravotných dôvodov..

Vykonávanie operácie počas pôsobenia v armáde

V praxi sa vyskytli prípady, keď zamestnanec mal operáciu priamo počas prechodu vojenskej služby. Chirurgický zákrok sa vykonáva iba vtedy, ak existujú jasné indikácie.

Takéto indikácie sú závažné zápaly, ktoré sú spôsobené kompresiou nervových vlákien počas deformácie v oblasti tvorby prietrže. Po operácii je chorý pacient v nemocnici až do úplného zotavenia.

Ak má pacient nejaké komplikácie, môže mu dať oneskorenie 6-12 mesiacov až do úplného uzdravenia. Po zotavení môžu vykonať opakované vyšetrenie a priradiť príslušnú kategóriu spôsobilosti..

Ako kýla ovplyvňuje ľudské telo

Vývoj prietrže v tele má negatívny vplyv na celkový stav tela:

 1. narušenie normálneho fungovania genitourinárneho systému, pretože deformácia môže stlačiť vitálne orgány malej panvy;
 2. porušenie mechanizmu erekcie, ktoré vedie k impotencii;
 3. pri vzniku inguinálnej kýly u pacienta sa prejaví bolesť, ktorá má negatívny vplyv na telo;
 4. porušenie normálneho krvného obehu, ktoré negatívne ovplyvňuje celkový stav tela;
 5. slabá produkcia testosterónu je často diagnostikovaná pri slabinovej prietrži.

Tvorba medzistavcovej prietrže má tiež vážne následky, pretože deformácia ovplyvňuje chrbticu. Identifikácia choroby si vyžaduje určenie správneho liečebného režimu, pretože samoliečba môže mať na telo negatívne následky..

Dôsledky prietrže chrbtice a vojenskej služby

Vývoj vertebrálnej kýly má pre telo nebezpečné následky, o ktorých sa hovorí ďalej v zozname:

 • ireverzibilné poškodenie nervov, ktoré kontrolujú močový mechúr a črevá, čo vedie k inkontinencii moču a nekontrolovaným pohybom čriev;
 • prítomnosť chronickej bolesti ovplyvňuje emocionálny stav. Výsledkom sú neuralgické poruchy, strata spánku. Pri takýchto príznakoch je potrebný stály príjem tabliet, čo má negatívny vplyv na orgány (pečeň, obličky, srdce);
 • atrofia svalov chrbta a nôh, keď človek stráca schopnosť normálneho pohybu;
 • rozvoj ochrnutia, ktoré môže viesť k zdravotnému postihnutiu;
 • narušenie svalového tonusu, čo vedie k nedostatku schopnosti vykonávať fyzickú prácu;
 • výskyt silnej bolesti v zadku.

Ak sa operácia vykonala, u pacienta sa môžu objaviť ďalšie komplikácie:

 • infekcia s infekciou, ktorá preniká počas incízie. V tomto prípade sa odporúča antibiotická liečba;
 • opakovanie a opätovný vznik prietrže (štatistika je asi 10%). Takéto následky sa vysvetľujú zdravotnými chybami a zvýšenou fyzickou námahou so vzpieraním;
 • rozvoj osteochondrózy, ktorá je spôsobená poranením disku a narušením výživy, čo vedie k progresii choroby.

Diagnostika prietrže pri prechode lekárskou komisiou na vojenskom úrade

Hlavným cieľom lekárskej rady je posúdiť všeobecný stav náborového pracovníka a priradiť príslušnú kategóriu v súvislosti s výsledkami. Lekári z vojenského registračného a prijímacieho úradu nezisťujú diagnózu a nepredpisujú liečbu, ale môžu vykonať ďalšie vyšetrenie na potvrdenie prítomnosti choroby..

Ak chcete potvrdiť existujúcu diagnózu, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. získavanie lekárskych správ, príprava potrebného balíka dokumentov;
 2. absolvovanie lekárskej komisie so všetkými dostupnými dokumentmi;
 3. absolvovanie doplnkovej skúšky (ak takáto potreba nastane);
 4. absolvovanie návrhu rady, KMO;
 5. získanie vhodnej kategórie spôsobilosti.

Zamestnanci asistenčnej služby pre spravodajcov tvrdia, že získanie výnimky z armády s diagnostikovaním kýly je dosť problematické, pretože je potrebné predložiť lekársku anamnézu s progresiou choroby, znateľným zhoršením fungovania pohybového aparátu a slabými testami, čo naznačuje zhoršenie celkového stavu..

Vo väčšine prípadov je odvedenec braný na dočasný odklad až na 6 mesiacov a po druhom preskúmaní sa uznáva za spôsobilého na splnenie vojenských povinností. V prípade potreby a v prípade akýchkoľvek sporov sa môžete poradiť s kvalifikovaným právnikom.

recenzia

Recenzia prítomnosti kýly a simultánnej vojenskej služby má rôzne názory, pretože všetko závisí od diagnózy a celkového stavu tela. S progresiou choroby môžete získať dočasné oneskorenie až 6 mesiacov.

Áno, mal som prietrž. Išiel som k lekárovi a bol som úspešne napravený. Zároveň, keď komisia prešla na vojenskú registračnú a vojenskú kanceláriu, odborníci tomu nevenovali veľkú pozornosť a uznali ju za vhodnú..

Ivan, Simferopol

Aj tu som sa nedávno cítil pre svoju pupočníkovú prietrž. V dôsledku toho prišiel na vyšetrenie, ale povedali mi, že je potrebné ho odstrániť a súčasne predvolanie prišlo z vojenského úradu pre zápis. Teraz neviem, kde bežať rýchlejšie.

Môže spinálna hernia pomôcť vyhnúť sa armáde

Miechová kýla je pomerne časté ochorenie. Diagnostikuje sa u mladých ľudí, ktorí dosiahli dospievanie. Preto je veľa rekrutov a ich rodičov znepokojených horiacou otázkou, ktorej podstata je nasledovná - či sa berú do armády s kýlou chrbtice.

Podstata choroby chrbtice

Schmorlova hernia je bežnou patológiou chrbtice, ktorá sa prejavuje zlyhaním chrupavkového tkaniva, ktoré tvorí medzistavcové platničky v samotnom stavci. Deje sa tak preto, že štruktúra niektorých častí flexibilného kmeňa je menej trvanlivá ako medziobratlová platnička. Vplyvom fyzickej aktivity je stavca zdeformovaná, výsledkom čoho je takmer mikrofraktúra miechového tkaniva. V tomto prípade nie je miecha poškodená. Túto chorobu je potrebné liečiť pri prvých príznakoch. Kýla spolu so sprievodnými príznakmi, ako sú znížená citlivosť, svalová slabosť, môže napokon ovplyvniť každodenný život človeka. Ochorenie je nebezpečné tým, že môže vyvolať ochrnutie končatín, spôsobiť dysfunkciu močenia a vyprázdnenia.

Príznaky prietrže miechy

Hlavným príznakom choroby flexibilného kufra je bolesť. Môže sa vyskytnúť počas fyzickej aktivity, nepohodlnej polohy pri stole alebo počas spánku. Hlavné príznaky sú veľmi podobné podobným prejavom osteochondrózy. Ochorenie je sprevádzané celkovou slabosťou, bolesťou alebo stratou citlivosti na nohách, nepríjemnými „husími hrbolmi“. Všetky symptomatické prejavy choroby sa zvyčajne dajú rozdeliť do dvoch podskupín, ktoré sa týkajú určitých štádií vývoja choroby:

 • Počiatočné alebo prvé obdobie je charakterizované výskytom patologických zmien v konkrétnej časti chrbtice. Medzistavcové platničky strácajú svoju silu, čo vedie k tvorbe mikrotrhlín. V dôsledku toho je obehový proces prerušený, v určitej časti flexibilného kmeňa dochádza k bolesti, opuchu a zakriveniu. Osoba si nemusí uvedomiť, že si vyvinula medzistavcovú prietrž.
 • Druhé štádium sa vyznačuje výskytom akútnej bolesti, rozvojom svalovej slabosti a stratou citlivosti v určitej oblasti chrbtice. Počas tohto obdobia môžu odborníci už diagnostikovať herniu pomocou RTG alebo MRI. Obrázok ukazuje stupeň zmien deformácie, ku ktorým došlo v kmeni..

Účinné a včasné ošetrenie zabráni negatívnym následkom choroby. Moderné vyšetrenie MRI je jedným z najúčinnejších spôsobov diagnostikovania závažnej patológie chrbtice, pretože lekárom umožňuje vidieť úplný obraz a podrobné snímky všetkých oddelení poškodeného flexibilného kmeňa v rôznych projekciách..

Hlavné príčiny choroby

Príčiny „mladšej“ choroby sú mnohé. Sú určené množstvom objektívnych a subjektívnych kritérií, ktoré ovplyvňujú životne dôležitú činnosť ľudského tela. Medzi hlavné faktory, ktoré prispievajú k výskytu závažnej choroby, je potrebné uviesť:

 • náchylnosť na chorobu fixovaná na genetickej úrovni, prejavujúca sa v špeciálnej štruktúre spojení chrbtice;
 • rýchly vývoj mladého tela do veku dvanástich rokov, ktorý neumožňuje správne formovanie kostného skeletu;
 • poškodenie stavcov počas športu, prenosu hmotnosti, tehotenstva a iných javov;
 • následky progresie osteoporózy v dospelosti;
 • narušenie normálneho prísunu krvi do stavcov v dôsledku rôznych chorôb pohybového aparátu tela;
 • nedostatok vitamínov, ktoré prispievajú k normálnej tvorbe kostného tkaniva;
 • zlyhanie metabolického systému v medzistavcovej chrupavke.

Najčastejšie sa ochorenie vyskytuje v dôsledku predispozície tela, ktoré je zdedené. Vrodená slabosť kostného tkaniva miechy vedie k poraneniu životne dôležitého orgánu. Možné vážne komplikácie, ktoré sa prejavia anémiou končatín a následným postihnutím, nedovolia mladému mužovi vstúpiť do armády.

Sedavý sedavý spôsob života a absencia elementárnej fyzickej námahy spôsobenej dávkou môžu viesť k narušeniu procesov dodávky krvi do chrbtových svalov. V dôsledku toho sa môže začať proces vytvárania prázdnych dutín v tkanivách flexibilného kmeňa, čo v priebehu času povedie k bolesti a zhoršeniu ľudskej činnosti..

Zanedbaná forma choroby často vedie k zdravotnému postihnutiu. Včasný kontakt s odborníkmi pomôže vrátiť telo do normálu.

Dôvody pre výnimku z vojenskej služby

Jedine lekárska komisia, ktorou prechádzajú všetci brancovia, môže dať jednoznačnú odpoveď na typickú otázku, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou. Toto ochorenie nie je veta, ale prítomnosť degeneratívnych zmien v chrbtici mladého človeka by mala byť dôvodom na obavy a dôkladné vyšetrenie špecializovanými lekármi..

Hlavné faktory udeľujúce právo na oslobodenie od vojenskej služby sú:

 • Röntgenové a MRI štúdie potvrdzujúce prítomnosť troch klinovitých degeneratívnych deformácií v štruktúre chrbtice;
 • nepretržitá akútna bolesť v chrbte, daná v končatine.

Lekári majú právo rozhodnúť o oslobodení spravodajcu od vojenskej služby, ak údajná fyzická námaha môže spôsobiť ďalšie zhoršenie chrbtice. V niektorých prípadoch, v prípade absencie bolesti a iných patologických príznakov u mladého muža, je možné pomocou obmedzenia zdvíhania hmotnosti na desať kilogramov zobrať do služby.

Konečné rozhodnutie o spôsobilosti na vojenskú službu prijíma osobitná lekárska komisia. Klasifikuje spravodajcov do týchto hlavných kategórií:

 • A - úplná použiteľnosť;
 • B - obmedzená tolerancia;
 • B - zápis a odvolanie iba vo výnimočných prípadoch;
 • G - dočasná nevhodnosť s opakovaným fyzickým vyšetrením po určitej dobe;
 • D - úplná nevhodnosť na servis.

Otázka, do ktorej kategórie rekruti s touto chorobou patria, sa určuje v závislosti od závažnosti patológie a obdobia jej priebehu. Ak má kandidát početné kýly alebo progresívny vývoj choroby, lekári predpíšu liečbu a klasifikujú pacienta ako dočasne alebo úplne nevhodného na výkon (G alebo D). Okrem toho nemôžu brániť svoju vlasť zbraňami v rukách osôb, ktorým je diagnostikovaná narušená motorická aktivita a citlivosť na končatinách spôsobená prítomnosťou Schmorlovej kýly.

Herniové patológie miechy sú charakterizované mnohými formami a odrodami. Všetky vyžadujú správnu diagnostiku a včasnú liečbu..

Berú do armády prietrž rôznych typov

Prítomnosť prietrže u mladého muža sa v niektorých prípadoch môže stať prekážkou pri výkone vojenských povinností, ktoré sú povinnosťou každého občana v zákonnej lehote od 18 do 27 rokov. Počas vojenskej služby mladého muža čakajú zložité testy, nezvyčajná fyzická aktivita. Odpoveď na otázku potenciálnych rekrutantov o tom, či sú zaradení do armády s herniou, je nejednoznačná..

Návrhová tabuľa zriedka rozhodne prepustiť chlapa s touto patológiou, existujú však výnimky.

Výrok závisí od formy choroby, od charakteristík vývoja choroby, od mnohých ďalších faktorov.

Dúfajúc, že ​​sa vyhneme armáde, ktorá dokáže vyprovokovať možnú exacerbáciu choroby, je vhodné študovať nuansy pred návrhom kampane..

Najbežnejšie typy hernií v brancoch

Mladí ľudia, ktorí trpia bolesťou chrbta, si často neuvedomujú existenciu vertebrálnej kýly, kým sa podrobia úplnému vyšetreniu..

Prítomnosť patológie je možné zistiť pomocou hardvérovej diagnostiky, po kontakte s neurológom neurológ, ktorý po vyšetrení po vypočutí sťažností pacienta poskytne potrebný smer na skúmanie problému..

Po podstúpení procedúr, ktoré zisťujú deformitu chrbtice, lekári stanovia diagnózu, ktorá vám umožní zistiť vhodnosť induktora vzhľadom na zvláštnosť anomálie:

 1. Zmena nájdená v mieche, nazývaná Schmorlova kýla, sa zvyčajne nepovažuje za kontraindikáciu pre vojenskú službu bez toho, aby to spôsobilo budúcim vojakom nepríjemné pocity. V takom prípade by ste sa nemali spoliehať na úplnú výnimku z brannej povinnosti. Návrhová rada jednoznačne priradí mládeži kategóriu „B“ na základe „Plánu chorôb“..

Výnimkou bude vplyv choroby na pohyblivosť chrbtice, rôzne neurologické komplikácie, ktoré sú priamou kontraindikáciou pri výkone vojenských povinností..

 1. Za závažnejšiu patológiu sa považuje medziobratlová hernia, ktorá je často dôsledkom osteochondrózy v pokročilom štádiu. Diagnóza často vyžaduje starostlivé vyšetrenie, ďalšie vyšetrenie a následnú liečbu. Štúdium štádia choroby, stupňa, príznakov, ktoré narúšajú normálny život človeka, v mnohých ohľadoch závisí od toho, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou alebo či zostávajú na „občanovi“.

Nováčik má každú šancu získať odklad služby alebo ísť do rezervy s výraznými príznakmi, poruchami, ktoré ovplyvňujú normálne fungovanie tela.

Pri kýlom Schmorlovej má väčšina obhajcov po lekárskej prehliadke kategóriu spôsobilosti „B“, s ktorou sú úspešne distribuované do vojenských jednotiek vzhľadom na určité obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov..

Prítomnosť vážnych medzistavcových deformít núti vojenský úrad pre získanie podrobností, aby v každom prípade porozumel.

Je nepravdepodobné, že mladý muž, ktorý verbálne vyjadril sťažnosti, môže získať ospravedlnenie na zamietnutie neschválenej kategórie..

Zamedziť zamestnancom vojenského evidenčného a vojenského úradu podozrenia z vôle úmyselne sa vyhnúť vojenským povinnostiam, vopred získať pomoc pri dokumentoch potvrdzujúcich túto chorobu.

Medzistavcové kýly

Kýla zistená röntgenovým lúčom počas iných klinických skúšok môže byť dôvodom odloženia, brania spolu so všetkými novými pracovníkmi s menšími obmedzeniami alebo celoživotného oslobodenia od brannej činnosti..

Nebezpečné príznaky: časté bolesti hlavy, tlakové rázy, znecitlivenie končatín, nemožnosť voľného pohybu, únava a iné, významne ovplyvňujú životnú činnosť. Ochorenie sa môže vyvíjať na rôznych oddeleniach:

Choroba v každom sektore chrbtice v podmienkach armádneho života sa môže prehĺbiť, čo môže kedykoľvek viesť k zhoršeniu celkového stavu bojovníka..

Pri zaradení do kategórie spôsobilosti sa vojenská komisia riadi nielen „plánom chorôb“, ale aj zdravotným stavom náborového pracovníka, stupňom diagnostiky patológie, určujúcim, či bude mladý muž v konkrétnom prípade prijatý do armády s medzistavcovou prietržou:

Životnosťpríznaky
1. „B“ (menšie obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov)Zistené ochorenie nespôsobuje nepohodlie alebo sa prejavuje skôr slabo
2. „B“ (výnimka z návrhov udalostí v čase mieru)- početné medzistavcové prietrže;

- kontraindikácie pre chirurgický zákrok;

- neefektívnosť vykonaného chirurgického zákroku;

- prítomnosť prietrže, ktorá spôsobila dysfunkciu končatín;

3. „G“ (dočasne nevhodné)- pooperačné rehabilitačné obdobie;

- choroba v akútnom štádiu, významne zhoršujúca pohodu.

4. „D“ (nevhodné)- významná deformácia stavcovských kotúčov;

- vážne zdravotné riziká;

- dysfunkcia pohybového aparátu.

Ak je zistená choroba asymptomatická, recidívy nie sú odstránené, mladý muž pôjde s výzvou pochopiť vojenské vedy do 12 mesiacov..

Vezmú do armády so slabinovou prietržou

Odpoveď na otázku, či sú zaradení do armády s inguinálnou herniou, sa oprávnene zaujíma o určitú kategóriu brancov, ktorí sú si vedomí ich diagnózy..

Rozhodnutie vojenskej lekárskej komisie bude závisieť od rozsahu vzdelania, od toho, ako často boli relapsy oficiálne zaznamenávané.

Priradené kategórie:

 • s miernou veľkosťou „B“: kategória, ktorá umožňuje v čase mieru nepristúpiť k armáde;
 • pôsobivé veľkosti prietrže, komplikácie, zodpovedajú kategórii „D“.

Diagnostickému mladému mužovi na vojenskom úrade sa môže odporučiť, aby pôsobil na kýlu a poskytol oddych.

Aká je šanca vyhnúť sa kýlovej službe

Pri návšteve vojenského registračného a prijímacieho úradu by sa malo pamätať na to, že lekári, ktorí vykonávajú lekárske vyšetrenie, nedetegujú nábor, vykonávajú len všeobecné vyšetrenie potenciálnych vojakov, študujú predložené dokumenty, lekársku históriu, na základe ktorých sa vyvodzujú závery o spôsobilosti na výkon služby..

Po rozhodnutí získať neschválenú kategóriu sa oplatí prijať tieto opatrenia:

 • preskúmať informácie v predstihu, keď do armády nevedú kýlu;
 • zhromažďovať osvedčenia potvrdzujúce diagnózu, fotografie, výpisy, zaznamenané návštevy u lekárov;
 • premýšľať nad vlastným správaním pri komunikácii s lekármi, ktorí neveria mladým mužom a snažia sa zdôvodniť nemožnosť dokončenia vojenskej služby s odkazom na zdravie.

Bez dobrého dôvodu sú ľudia s herniou najčastejšie vyvolávaní úspešne.

Avšak aj po dôkladnom zaškolení v komisii sa môže stretnúť s nezákonnými činmi ľahostajných zamestnancov s cieľom získať požadovaný počet bojovníkov..

Je dosť ťažké dokázať svoje práva sami, takže je múdrejší obrátiť sa na profesionálov.

„Military Medical College“ pomôže legálne získať vojenskú kartu

Počas 11 rokov existencie spoločnosti boli naši špecialisti schopní pomôcť pri získavaní vojenských vstupeniek pre viac ako 5 000 spravodajcov, pričom v každom prípade našli právne dôvody..

Zamestnanci organizácie sa skladajú z vojenských právnikov a zdravotníckych odborníkov s rozsiahlymi skúsenosťami, ktorí budú chrániť vaše záujmy vývojom kompetentných taktík zaručujúcich pozitívny výsledok av prípade potreby poskytnú úplnú podporu vo všetkých prípadoch..

Prvá konzultácia je bezplatná!

Zavolajte alebo vyplňte formulár žiadosti na webe a získajte komplexnú podporu.

 • Právne predpisy v oblasti vojenského práva sa často menia, takže informácie sa niekedy stávajú neaktuálnymi rýchlejšie, ako sa nám na stránke podarí aktualizovať.
 • Všetky prípady sú veľmi individuálne a závisia od mnohých faktorov. Základné informácie nezaručujú riešenie vašich problémov..

Preto odborní konzultanti pre vás pracujú 24 hodín denne! Položte otázku prostredníctvom formulára (nižšie) alebo prostredníctvom rozhovoru online

Schmorlova kýla bola objavená - vstupujú do armády?

Pred prijatím mladých ľudí na vojenskú službu musia branci podstúpiť dôkladné lekárske vyšetrenie. Počas tejto udalosti z lekárov neunikne ani jeden detail týkajúci sa zdravia induktora.

Ak dôjde k vážnym odchýlkam, potom môže mladý muž napísať osvedčenie o tom, že nie je vhodný na vojenskú službu.

Schmorlova kýla je iba jednou z chorôb, pri ktorých sa možnosť vojenskej služby vážne spochybňuje.

Nebezpečenstvá a možné následky choroby ↑

Schmorlova hernia sa vyznačuje závažnými dystrofickými zmenami v chrupavkovom tkanive, ktoré sa zo svojho normálneho umiestnenia v medzistavcovej platničke pohybujú priamo do tela chrbtice.

Táto odchýlka sa môže vyskytnúť na pozadí iných chorôb spojených s chrbticou. Schmorlova hernia sa často objavuje aj v dôsledku pokročilého štádia kyfózy, osteoporózy, Scheuermann-Mauovej choroby..

Príčiny choroby ↑

V súčasnosti je Schmorlova kýla pozorovaná v rekordnom počte mladých ľudí.

Ide o to, že väčšina tínedžerov uprednostňuje trávenie voľného času pred počítačom alebo TV.

To nielen nepriaznivo ovplyvňuje držanie tela, ale následne môže viesť k vážnym ochoreniam spojeným s chrbticou..

Okrem neaktívneho spôsobu života môže nadmerná fyzická aktivita viesť k objaveniu Schmorlovej kýly.

Nenápadný, prudký nárast hmotnosti zvyčajne spôsobuje veľké zaťaženie medzistavcovej chrupavky, čo vedie k poškodeniu ich tkaniva..

Ďalším faktorom vyvolávajúcim výskyt prietrže je vážne povolanie v atletickom športe..

Intenzívna fyzická aktivita niekedy narušuje štruktúru medzistavcových platničiek, ktoré sa následne presunú na chrbticu. Preto je vhodné zabezpečiť, aby fyzická aktivita bola mierna..

Lekári poznamenávajú, že niektorí pacienti majú genetickú predispozíciu na výskyt prietrže.

Je to kvôli zlému metabolizmu - keďže dostatočné množstvo mikroživín nevnikne do medzistavcových platničiek, nemôže sa normálne vyvíjať, v dôsledku čoho môže pohybový aparát zostať horší..

V tomto prípade sa dystrofické zmeny v chrupavke stavcov objavujú s vysokou pravdepodobnosťou.

Klinické prejavy choroby ↑

Aby ste pochopili celé nebezpečenstvo Schmorlovej kýly, mali by ste sa oboznámiť s príznakmi, ku ktorým vedie.

Nebezpečenstvo choroby spočíva v prvom rade v tom, že Schmorlova kýla sa ako také znaky neprejavujú..

To znamená, že pre človeka, ktorý mal toto poranenie chrbtice relatívne nedávno, bude ťažké rozpoznať jeho vzhľad.

Asymptomatický priebeh choroby môže viesť k zanedbávaniu choroby. To zasa spôsobuje nezvratné zmeny vo forme medzistavcových platničiek..

Schmorlova kýla môže byť niekedy charakterizovaná výskytom miernej bolesti v bedrovej oblasti, to znamená, že je tu viac lokálnej bolesti..

Lekári však napriek tomu poznamenávajú, že Schmorlova kýla sa v žiadnom prípade nemôže prejaviť. Na rozdiel od iných chorôb spojených s chrbticou táto kýla nevyvoláva tlak na nervové zakončenie, a preto je svalová slabosť mimoriadne zriedkavá..

Okrem toho výskyt zápalového procesu v ohnisku choroby je nepravdepodobný.

Schmorlova hernia sa najčastejšie zisťuje iba pri podrobnom lekárskom vyšetrení.

Diagnóza choroby zahŕňa röntgen, na ktorom sa najčastejšie prejavuje prietrž.

Na základe výsledkov röntgenového žiarenia lekár dokáže nielen predpovedať prognózu choroby, ale tiež určiť, či je v tomto štádiu choroby možná vojenská služba so Schmorlovou kýlou.

Možné následky ↑

Vzhľadom na skutočnosť, že toto ochorenie nemá výrazné príznaky, si človek nemusí všimnúť, ako sa vyvíja prietrž.

Je to preto, že prietrž nespôsobuje pacientovi nepríjemný život. Preto je vo väčšine prípadov Schmorlova kýla odhalená až po lekárskom vyšetrení.

Ako už bolo spomenuté vyššie, na detekciu röntgenového žiarenia je často potrebné urobiť len röntgen.

Niekedy sa Schmorlova kýla nemôže nijakým spôsobom rozvíjať a v takom prípade nepredstavuje pre človeka veľké nebezpečenstvo..

V prípade, že sa začne vyvíjať, je však možné mať niekoľko negatívnych dôsledkov, ktoré ovplyvnia ľudské zdravie:

 • Rozvíjajú sa choroby kĺbov. V prípade Schmorlovej kýly majú ďalšiu záťaž. U niektorých pacientov sa vyvinula kĺbová artróza.
 • Možno, že začiatkom patologického procesu je vytvorenie medzistavcovej prietrže. Je to spôsobené skutočnosťou, že v priebehu času Schernlova kýla dosahuje pomerne veľkú veľkosť, čo zvyšuje tlak na medzistavcové platničky. Na rozdiel od Schmorlovej hernie môže medziobratlová hernia priniesť viac problémov, pretože jej výskyt vo väčšine prípadov vyžaduje rýchly chirurgický zákrok.
 • Pokiaľ ide o držanie tela osoby, sú zreteľné zmeny. Dôvodom je skutočnosť, že pri Schmorlovej kýle často dochádza k intenzívnemu zakriveniu chrbtice. Na pozadí vývoja choroby sa môžu objaviť rôzne formy zakrivenia chrbtice, ako napríklad lordóza, kyfóza a ďalšie formy..
 • Chrbtica pacienta sa stáva mimoriadne citlivou na rôzne druhy zranení, zlomenín a podobné mechanické poškodenie. Preto aj menšie fyzické namáhanie môže spôsobiť značné poškodenie chrbtice..

Schmorlova kýla sa nemusí prejaviť po dlhú dobu, ale postupom času je nevyhnutný výskyt rôznych symptómov..

Následne, keď sa veľkosť prietrže stane pôsobivou, môže spôsobiť pacientovi značné nepohodlie - ak je prítomný, nie je možné normálne cvičenie, pretože nadmerná fyzická aktivita môže spôsobiť výrazný progres ochorenia.

Podlieha vojna Schmorlovho prietrhu spravodajcovi? ↑

Toto je nejednoznačná otázka, na ktorú lekári nemôžu dať úplnú odpoveď..

Koniec koncov, Schmorlova kýla sa často objavuje na pozadí iných chorôb chrbtice, v závislosti od stupňa, v akom je odvedenec buď vojenskou službou, alebo nie.

Je potrebné povedať, že na poskytnutie presnej odpovede na túto otázku by mal byť braný podrobený dôkladnej lekárskej prehliadke, počas ktorej budú odhalené všetky odchýlky, pri ktorých je vojenská služba neprijateľná..

Pre diagnostiku je potrebné podstúpiť také vyšetrenia, ako sú:

 • magnetická rezonancia chrbtice;
 • röntgenový.

Po určení stupňa choroby bude lekár schopný urobiť kompetentný záver.

Pozrime sa na prípady, keď sa človek nemôže vyhnúť armáde so Schmorlovou kýlou a kedy je služba kontraindikovaná zo zdravotných dôvodov.

Kedy sa choroba stane prekážkou vo vojenskej službe? ↑

 • Ovplyvnené sú viac ako tri stavce. Pri takomto porušovaní často človek jednoducho nebude schopný normálne vykonávať intenzívne fyzické cvičenie, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou vojenskej služby. Koniec koncov, pri takomto porušení je dodržaná minimálna pohyblivosť chrbtice, ktorá bráni vysokokvalitnému výkonu všetkých druhov fyzickej námahy, ktorá zahŕňa vojenskú službu.
 • Výrazné príznaky bolesti v bedrovej oblasti a chrbtici. Aby sa Schmorlova kýla stala prekážkou vo vojenskej službe, musí sa zaznamenať aspoň jedno odvolanie na miestneho lekára, ktorý sa sťažuje na bolesť, ktorá sa objaví v dôsledku Schmorlovej kýly. V tomto prípade musí lekár v tomto prípade diagnostikovať začiatok patologického procesu, ktorý je predchodcom tvorby kýly.
 • Zmena štruktúry a tvaru chrbtice. Napríklad, ak je Schmorlova hernia pozorovaná na pozadí kyphosis, lordózy alebo inej formy zakrivenia chrbtice, potom je vojenská služba kontraindikovaná.
 • Prítomnosť artritídy alebo osteochondrózy. Lekári poznamenávajú, že tieto choroby sa často pozorujú v kombinácii s progresiou kýly. Narúšajú normálny život a všetky fyzické cvičenia, ktoré je potrebné urobiť v armáde.

Vidíme, že človek nemôže slúžiť v armáde so zjavným nepohodlím v prítomnosti Schmorlovej kýly.

Pred konečným rozhodnutím lekári vykonajú lekársku konzultáciu, počas ktorej zvážia všetky klady a zápory vojenskej služby tejto osoby..

Dôkladné fyzické vyšetrenie je, samozrejme, neoddeliteľnou súčasťou pred konzultáciou.

Kedy kýla nezasahuje do vojenskej služby? ↑

Ak mladý muž nepociťuje bolesť chrbta, to znamená, že prietrže ho neobťažuje, je povolená vojenská služba..

Neprítomnosť symptómov naznačuje, že prietrž sa nepostupuje, čo znamená, že potreba jej liečby sama od seba zmizne.

Okrem toho, ak na pozadí objavenia prietrže neexistujú žiadne ďalšie choroby chrbtice, potom pre brancu neexistujú kontraindikácie pre vojenskú službu..

Prijímajú rekruti vojenskú službu s spinálnou prietržou?

Vždy bezplatná právna pomoc:

Ciele a zámery návrhu výboru, ktorý sa vytvára súčasne so začiatkom návrhu, sú v prvom rade obmedzené záujmami ozbrojených síl a v druhom zmysle záujmami brancu. Preto sú dospievajúci alebo ich príbuzní nútení riešiť problémy prostredníctvom rôznych druhov konzultácií medzi lekármi a právnikmi..

Dnes je to možné bez opustenia domu, pretože internet zverejnil obrovské množstvo dostupných informácií o každom čísle. Povedomie o každej konkrétnej chorobe a perspektívach vojenskej služby umožní, aby sa objavila pripravená na lekárske vyšetrenie, a konečný výsledok od nej závisí..

Niektoré ustanovenia návrhu vojenskej komisie

Toto nariadenie je normatívnym dokumentom, ktorým sa ustanovuje právny základ pre konanie členov komisie a spravodajcu. Keďže sa nám však nepáči čítať legislatívne dokumenty, budeme v prístupnej forme zaoberať niektorými otázkami týkajúcimi sa návrhu.

Vojenská komisia na úrovni obce sa zriaďuje na základe príslušného nariadenia. Zahŕňa predstaviteľov rôznych verejných organizácií. Zdravotníci sa zúčastňujú na lekárskom vyšetrení.

Algoritmus práce komisie je možné opísať krok za krokom:

 • Odvedenec sa podrobuje úplnej prehliadke alebo poskytuje dokumenty o diagnóze na súkromnej klinike.
 • Na základe všetkých dostupných údajov urobí každý odborník záver, ktorý Komisia ďalej posudzuje.

Príloha k legislatívnemu dokumentu je Zoznam chorôb, ktorý odráža všetky kritériá pre výber mladých mužov, ktorí majú slúžiť v armáde.

Podľa tohto harmonogramu komisia prijíma rozhodnutie o pridelení určitej kategórie vhodnosti spravodajcovi. Hlavné ukazovatele na získanie každej kategórie sú opísané v harmonograme a nemožno ich meniť, pretože dokument sa považuje za schválený.

 • Kategória „A“ znamená, že odvedenec je plne pripravený slúžiť..
 • Niektoré obmedzenia sú stanovené v osobnom spise a mládež je zaradená do kategórie „B“.
 • Písmeno „B“ je spojené s oslobodením od služby, treba však pamätať na to, že to platí iba o mieri. Pri všeobecnej mobilizácii bude táto osoba povolaná.
 • Pooperačné obdobie alebo čas liečebného postupu zahŕňa odloženie z armády. V tomto prípade mladý muž dostane kategóriu „G“ a v stanovenom čase sa znova objaví pre Komisiu.
 • Závažné choroby, ktoré spôsobujú komplikácie na životne dôležitých systémoch, úplne vylučujú možnosť služby a sú označené ako kategória „D“..

Príčiny a príznaky miechy

Aby bolo možné zistiť, či je do armády zavedená miecha, je potrebné poznať charakteristiky priebehu choroby, príčiny jej výskytu a spôsoby liečby. Jasná odpoveď na túto otázku neumožňuje širokú škálu komplikácií, ktoré môžu byť zanedbateľné alebo naopak narušiť funkčnosť tela..

Choroby chrbtice vo forme kýly boli u mladých ľudí vo vojenskom veku stále častejšie pozorované, napriek tomu, že predtým bola táto choroba charakteristická pre starších ľudí. Je to kvôli zvýšeniu počtu faktorov, ktoré tvoria celú škálu, od fyzickej traumy po genetickú predispozíciu. Medzi všetky choroby pod názvom "spinálna prietrž" sa myslia dva typy patológie.

 • Schmorlova kýla sa zvyčajne považuje za miernejší prejav, pretože je často sprevádzaná miernymi príznakmi. Tvorí sa, keď časť medzistavcového vtáka preniká do tkaniva stavca, zvyčajne bez krvných ciev. Preto nedostatok krvi v tomto prípade nie je hrozný a neprítomnosť nervových zakončení prispieva k bezbolestnému toku patológie. To je dôvod, prečo nedochádza k prudkej bolesti alebo dysfunkcii končatín.
 • Medzistavcová kýla je predstavovaná výstupom z buničitého jadra cez poškodený vláknitý kruh. Môže spôsobiť stlačenie miechového kanálu, čo vedie k bolesti v bedrovej oblasti aj bez vyvolávania príčin, zhoršenej motorickej funkcie, narušenej funkcie chrbtice.

Kýla chrbtice môže mať niekoľko dôvodov. A ak boli u starších ľudí tieto príčiny kombinované s predĺženým alebo nadmerným zaťažením, potom sa v mladom veku pozorujú zmeny na úrovni génov. Svaly, ktoré udržujú tónovaný stav chrbtice, sú slabo vyvinuté a s vekom sa už nedokážu vyrovnať s postupne sa zvyšujúcou hmotnosťou tela. V bedrovej chrbtici je deformácia s postupným porušovaním integrity stavcov.

Vojenská služba s podobnou diagnózou

Osoby v úvrati trpiace vyššie opísanou chorobou sa pýtajú, či sú zaradení do armády s medzistavcovou prietržou? Ak túto tému vyzdvihnete analýzou štatistík, odpoveď bude pozitívnejšia.

Niektorí odborníci nepovažujú Schmorlovu kýlu vôbec za diagnózu. Podľa ich názoru je to iba symptomatológia niektorých porúch. Tak či onak, možno očakávať výnimku z vojenskej služby, ak dôjde k jednému z prejavov vážneho poškodenia funkcie.

 • Ochorenie postupuje a klinický obraz sa rýchlo mení..
 • Bolo zistené porušenie v štruktúre 3 alebo viacerých stavcov.
 • Vertebrálna hernia viedla k dysfunkcii samotnej chrbtice, je pozorovaná necitlivosť končatín, zakaždým sa zvyšuje bolesť.

Ľahké prejavy v podobe jedinej kýly alebo zriedkavých útokov nespôsobia zdržanie z armády. Je možný iný scenár. Spravodajca môže byť poslaný na opätovné preskúmanie, po ktorom mu bude ponúknuté ošetrenie. Po tomto kurze však bude musieť znova prísť na lekársku radu.

V štatistike je veľmi málo výnimiek. Tento obraz je vysvetlený skutočnosťou, že si to vyžaduje nielen splnenie jednej z podmienok, ale aj listinné dôkazy.

Samoliečba je súčasťou našej mentality, takže často mladý muž prichádza na návrh rady, hovorí o svojich zdravotných ťažkostiach a na jeho ambulantnej karte nie je jediný záznam. V tomto prípade, ak neexistujú žiadne jasné príznaky dysfunkcie miechy, branec okamžite dostane predvolanie armáde.

Vo vážnejších prípadoch bude poslaný na ďalšie vyšetrenie alebo liečbu, a ak liečba neprináša požadovaný výsledok, len potom budeme hovoriť o pridelení kategórie „B“..

Ak sa chcete vyhnúť takýmto oneskoreniam, mali by ste včas vyhľadať kvalifikovanú pomoc. Po prvé, každé odvolanie sa zaznamená do lekárskeho záznamu. Po druhé, vojenskú komisiu nebude musieť ďalej preukazovať diagnóza vykonaná v zdravotníckom zariadení.

Stručne povedané, môžeme povedať, že taká choroba, ako je kýla chrbtice, je prítomná v zozname plánov chorôb, ale len tí, ktorí majú komplexné fyziologické zmeny v chrbtici, ktoré spôsobujú porušenie funkcií iných orgánov, sú úplne prepustení. V iných prípadoch dostane branec nejaké obmedzenia a pôjde slúžiť v armáde.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Vertebroológovia s cervikálnou osteochondrózou akejkoľvek závažnosti odporúčajú denné cvičenia v terapeutickej gymnastike.

Komentár od MedAlternativa.info

Naši pravidelní čitatelia, ako aj ľudia oboznámení s alternatívnou onkológiou, takúto otázku nemajú.
Ako pestovať nový medzistavcový disk, predchádzať zdravotnému postihnutiu.
Zovretý sedací nerv alebo o čom liek mlčí.z knihy „Univerzálny model zdravia S. F.