loader

Hlavná

Žalúdok

Vlastnosti inštalácie ôk prietrže a ich typy

Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..

Foto 1. Sieťová protéza vám umožňuje držať orgány v ich anatomických medziach. Zdroj: Flickr (maurizio battisti).

Čo je kýlová sieť

Hernálna sieť je endoprotéza vyrobená zo syntetických materiálov: najčastejšie z propylénu. Materiály nie sú toxické, nespôsobujú alergie a organizmus ich zriedka odmietne, pretože nevstúpia do chemických reakcií s tkanivami a orgánmi. Vo väčšine prípadov je pletivo nainštalované bez problémov: v procese hojenia rastie prirodzene v tkanive.

Endoprotéza nahrádza oslabený svalový väz a drží orgány v brušnej dutine, čím bráni strate. Používa sa na liečbu rôznych druhov prietrží: trieslovín, pupočníkových a brušných prietrží. Oká sa v každom prípade merajú a vyberajú jednotlivo v závislosti od štruktúry herniového vaku.

Poznámka! Ak je veľkosť veľká, pacient bude mať záhyby a ak sú malé, tkanivá sa rozptýlia a endoprotéza nebude schopná zadržiavať orgány. Zvýši sa riziko relapsu..

Hrudná sieťka je veľmi silný fixačný prostriedok, ale je tiež elastický. Táto vlastnosť robí pacienta neviditeľným: mriežka sa prispôsobuje každému jeho pohybu, ohnutiu a polohe. Je oprávnená zdvíhať závažia a cvičiť.

Výhody a nevýhody používania sietí

Výhody použitia takejto endoprotézy zahŕňajú:

 • prevencia recidívy choroby;
 • zníženie bolesti po chirurgickom zákroku, pretože pletivo neumožňuje napínanie tkanív;
 • spoľahlivé uzatvorenie brány prietrže materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom a stáva sa súčasťou tela;
 • mriežka pacient nepociťuje a nezasahuje do každodenného života.

Okrem toho je zjavnou výhodou skrátenie doby rehabilitácie. Po 2 týždňoch sa človek vráti do normálneho života. Po 8 týždňoch mu lekári umožnia športové, ľahké typy. A po šiestich mesiacoch bude môcť pacient dovoliť akúkoľvek záťaž. V operácii bez použitia oka sa podmienky zvyšujú a na zaťaženie sa ukladajú obmedzenia.

Nevýhody zahŕňajú komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť po operácii:

 • zápal, zvyčajne krátkodobý, ktorý sa objavuje ako reakcia tela na cudzie teleso;
 • výskyt adhézií a extrúzie, ak sa sieťka začne pohybovať v mäkkých tkanivách;
 • vývoj fistúl alebo infekcií, keď je protéza umiestnená do kontaminovanej rany.

Okrem toho môže dôjsť k odmietnutiu ôk a potom sa musí odstrániť.

Poznámka! V procese hojenia po operácii by pacient nemal mať silnú bolesť. Ak vznikol a nezmizol - je to prvý znak začiatku odmietnutia endoprotézy.

Klasifikácia a vlastnosti kýly

Herniové siete sa líšia v závislosti od typu kýly, pre ktorú sú určené: pre bradavkovú, pupočnú alebo brušnú herniu. Pretože v každom z týchto prípadov budú funkcie pletiva mierne odlišné, endoprotézy sa vyberú odlišne čo do veľkosti a typu..

Pre slabinovú prietrž

V prípade slabiny prietrže sa odoberie oko 6x9 cm, čo sa považuje za optimálne. V závislosti od typu operácie a individuálnych charakteristík pacienta sa však veľkosť môže mierne meniť.

Ale pre mladých ľudí sa lekári snažia zachytiť menšie siete, pretože ak sa tak nestane, veľká endoprotéza v budúcnosti v prípade potreby ovplyvní fungovanie močového mechúra. A starším pacientom, u ktorých je vyššie riziko relapsu, sa poskytujú väčšie siete na zlepšenie fixácie orgánov..

Endoprotéza by mala byť neabsorbovateľná, pretože spojivové tkanivo pri ingvinálnej prietrži najčastejšie oslabuje a nie je možné ju bez sieťky zosilňovať. Svaly budú potrebovať podporu počas celého života pacienta, takže endoprotéza je vybraná pre dobré.

Švy na upevnenie nie sú v tomto prípade potrebné.

Foto 2. Pri inštalácii inguinálnej endoprotézy nie je potrebné šitie. Zdroj: Flickr (amdalton).

S kýlou brucha

Pre tento typ choroby sú zavedené buď neabsorbovateľné siete, pretože svaly môžu byť potrebné na celý život, alebo tie, ktoré čiastočne vymiznú. O tom rozhodne lekár po stanovení diagnózy.

Veľkosť sa líši od štádia: ak je prietrž veľká, endoprotéza bude tiež veľká a ak je počiatočná fáza obmedzená na malú.

A prietrzi brucha je potrebné spevniť sieťovinu pomocou švov alebo pomocou špeciálnej lekárskej zošívačky..

Pre pupočníkovú prietrž

Endoprotézy pre pupočnú kýlu používajú malé - spoľahlivo uzatvárajú herniové brány, ktoré sú pri tomto type ochorenia malé a nepotrebujú veľké siete..

Siete samotné môžu byť neabsorbovateľné a čiastočne absorbovateľné. O tom rozhodne lekár v závislosti od stavu prietrže a svalov pacienta. Najčastejšie sa však používajú endoprotézy čiastočnej resorpcie, pretože sa rýchlejšie a ľahšie zarastajú spojivovým tkanivom. A riziko rozvoja cicatriciálnej fibrózy je znížené.

Poznámka! Inštalácia hernálnej siete sa neodporúča pacientom mladším ako 20 rokov, pretože ich telo neustále rastie a zároveň sa zvyšuje riziko odmietnutia..

Mriežkové zobrazenia

V závislosti od materiálu získava sieť rôzne vlastnosti: môže sa v tele úplne rozpustiť, čiastočne rozpustiť alebo vôbec. Odtiaľ sa odoberajú tri hlavné typy kýlovej endoprotézy.

vstrebateľné

Takéto siete sú vyrobené z materiálu, ktorý sa môže po určitú dobu rozpúšťať v tkanivách pacienta. Ale pretože svaly často potrebujú dlhú, ak nie stálu podporu, sú používané zriedka. A potrebu zvoliť takúto mriežku určuje iba lekár.

Resorbovateľné endoprotézy majú kontraindikáciu: nemôžu byť inštalované u pacientov, ktorých spojivové tkanivo rastie pomaly. V tomto prípade sa pletivo môže rozpustiť skôr, ako rastie tkanivo, ktoré ho drží, a potom sa zvyšuje riziko recidívy.

nevstrebateľných

Tento typ prietrže hernie je vyrobený z materiálov, ktoré zostanú v tele pacienta a počas celého života podporia oslabené svaly. V chirurgii sú bežné tieto siete.

Zvyčajne sú vyrobené z polypropylénu a niekedy z dakronových vlákien, čo robí endoprotézu mäkšou. Existujú tiež siete potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciami.

Čiastočne absorbovateľné

Zdá sa, že takéto siete kombinujú dva predchádzajúce typy: sú napoly vyrobené z polypropylénu a zvyšok je vyrobený z materiálu, ktorý sa v tele úplne rozpustí..

Polypropylénové vlákna sú veľmi flexibilné, čo pomáha udržiavať elasticitu tkanív po zmiznutí absorbovateľného materiálu. A to sa stane rok po operácii.

Postup inštalácie mriežky

Kýlová endoprotéza sa inštaluje jedným z dvoch spôsobov: buď otvoreným chirurgickým zákrokom alebo laparoskopiou..

Pri otvorenej chirurgii sa pletivo inštaluje prostredníctvom rozsiahleho rezu na pobrušnici pacienta. Takýto rez umožňuje voľný prístup k bráne prietrže a najčastejšie sa používa pri veľkých prietržoch. Stojí to menej ako laparoskopia, ale existuje dostatok nedostatkov tejto metódy:

 • rehabilitačné obdobie trvá veľa času;
 • vysoké riziko komplikácií spôsobených infekciou;
 • dlhé hojenie rán a následné vytváranie hustých jaziev;
 • po operácii bude pacient pociťovať bolesť.

Pri laparoskopii chirurg používa mini-videokamery, pomocou ktorých môže pri inštalácii oka presne koordinovať činnosti. Samotná endoprotéza je implantovaná laparoskopom - špeciálnym zariadením, vďaka ktorému je sieť z vnútornej strany nainštalovaná, čo vyžaduje iba tri vpichy na tele pacienta..

Po laparoskopii nie sú žiadne jazvy, hojenie je rýchlejšie, infekcia je vylúčená. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky typy hernií a stojí viac ako otvorená operácia.

Rehabilitácia po operácii

Po operácii zostáva pacient v nemocnici týždeň, ak bola operácia otvorená, a trochu viac ako tri dni s laparoskopiou. Ak má zápal, predpisuje mu antibiotiká, ak trpí bolesťami - analgetikami.

Po prepustení rehabilitácia nekončí. Teraz bude musieť pacient nielen ísť do nemocnice na fyzioterapiu a cvičenie, ale aj na diétu. Lekár navrhol, aby vylúčil potraviny, ktoré spôsobujú zápchu alebo zvyšujú tvorbu plynu v črevách..

Okrem toho v prvých týždňoch po operácii nemôže pacient zdvíhať závažie a fyzická aktivita sa musí znížiť na minimum.

Chirurgia prietrže brucha s okami alebo prečo sa tvorí prietrž

Je to choroba, pri ktorej orgány idú na povrch alebo do brušnej dutiny. Kýla brucha sa považuje za pomerne závažné ochorenie, preto sa operácia odstránenia prietrže brucha považuje za povinnú manipuláciu. Lekár by mal vykonať vyšetrenie, predpísať určité vyšetrenia, testy.

Prečo vznikajú prietrže?

Podľa faktorov vzhľadu sa delia dve kategórie hernií - vrodená (pupočná hernia a trieslovina) a prijímajú sa, ktoré sa objavujú v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku v dôsledku oslabenej steny brucha:

 • s predĺženým zdvíhaním;
 • viacnásobné tehotenstvo;
 • intenzívna zápcha;
 • ťažký kašeľ, najmä s bronchitídou;
 • nadváhou;
 • trauma do brušnej steny.

Prečo je nutná operácia

Kýla je vo všeobecnosti kozmetická vada, ktorá sa prejavuje psychickým stavom človeka a zhoršuje jej vzhľad. Ochorenie skryje skutočnú hrozbu nielen pre blaho, ale môže viesť k smrti človeka. Čo robiť v tejto situácii povie lekár. Ide o to, že keď sa liečba nevykonáva, choroba môže pokročiť. V priebehu času sa veľkosť herniálneho vaku znižuje, čo vedie ku kompresii jeho obsahu.

V budúcnosti je pravdepodobná nekróza tkaniva alebo zápal pobrušnice. Chirurgia sa považuje za jediný spôsob, pretože prietrž na bruchu nebude fungovať. Nie je potrebné tráviť čas, vyčerpávať telo diétami, cvičením a tiež aplikovať tradičné metódy liečby. Ak je diagnostikovaná kýla brucha, operácia trvá 10 až 35 minút.

Druh kýly

Kýla sa môžu líšiť tvarom, rozsahom, oblasťou vzdelávania. Na začiatku choroby sa príznaky neobjavujú. Ale v priebehu času môžu byť herniové brány väčšie. To znamená, že sa do nich dostane veľká časť vnútorných orgánov, najmä črevného traktu. Hlavným príznakom je vydutie, ktoré vás upúta.

Existujú rôzne hernie brucha, vnútorné aj vonkajšie, ktoré majú rôzne príznaky.

domáci

Tento druh je lokalizovaný z vnútornej strany brušnej dutiny. Príznaky sa podobajú žalúdočnej chorobe. Zvláštnosťou je, že lieky nemôžu pomôcť zastaviť bolesť. Vnútorná kýla je tiež vytvorená v oblasti vrecka na križovatke dvanástnika a tenkého čreva a ďalších oblastí. Zoberme si hlavné príznaky internej rozmanitosti hernií:

 • nepohodlie v epigastrii;
 • pocit nadúvania;
 • grganie, pocit pálenia, teplo a dokonca bolesť za hrudnou kosťou;
 • zvracanie
 • zápcha.

vonkajšie

Tento typ sa vyskytuje omnoho častejšie. Príčiny tohto ochorenia môžu byť mnohé:

 • vrodené chyby;
 • fyzické zaťaženie;
 • zmeny súvisiace s vekom;
 • poškodenie integrity alebo fyziologických funkcií orgánov a tkanív ľudského tela;
 • tehotenstvo.

Umiestnenie vonkajších kýly sa môže líšiť, ale najpravdepodobnejšie sa vyskytnú tieto typy:

 • v oblasti bielej čiary brucha;
 • pupočníkový krúžok;
 • na bočných a zadných stenách brušnej dutiny;
 • trieslová prietrž;
 • pooperačný pohľad.

Podľa toho, ako choroba prechádza, neexistujú žiadne komplikácie (nevznikajú žiadne ťažkosti), komplikované (nedajú sa upravovať), opakujúce sa hernie (znovu sa objavia)..

Ako sa pripraviť na operáciu

Pred vykonaním kýly v bruchu musí pacient dodržať tieto tipy:

 • po dobu troch dní sa vzdať alkoholu;
 • po dobu dvoch týždňov neberte lieky, vrátane nesteroidných protizápalových liekov, derivátov salicylátu (znižuje zrážanie krvi);
 • 14 dní racionálne jesť a užívať komplex vitamínov;
 • Nejedzte od ôsmich večer deň pred operáciou.

Metóda chirurgického zákroku sa nevykonáva ani vtedy, keď je osoba nedávno chorá, až po niekoľkých týždňoch môžete ísť do nemocnice. Okrem toho sa pacient musí pripraviť samostatne, lekár musí vykonať vyšetrenie. Medzi hlavné opatrenia, po ktorých je hernia odstránená, patria:

 • všeobecná analýza krvi;
 • glukóza, krvný typ, Rh faktor;
 • nastaviť indikátor, ktorý odráža sekundy, počas ktorých plazma koaguluje po pridaní požadovanej zmesi;
 • nastaviť rýchlosť aktivovaného čiastočného tromboplastínového času;
 • vykonať biochemický krvný test;
 • vylúčiť prítomnosť infekčných chorôb;
 • urobiť kardiogram.

Možnosti odstránenia kýly

Na odstránenie prietrže nie veľmi veľkých objemov sa často používa lekársky rigidný endoskop určený na laparoskopickú diagnostiku, ako aj chirurgické manipulácie na brušných orgánoch. Ide o takzvanú sondu, pomocou ktorej sa ošetrenie vykonáva bez najmenších poranení orgánu. Preto neexistuje žiadne nebezpečenstvo krvácania a mäkké tkanivá nie sú poškodené. Pri odstraňovaní prietrže máte navyše možnosť sledovať postup na obrazovke, ktorý zaručuje presnosť operácie, stimuluje hojenie. Táto metóda je však kontraindikovaná u pacientov s inými chorobami brucha, preto je predpísaná s osobitnou starostlivosťou na základe lekárskeho rozhodnutia..

Klasické spracovanie sa vykonáva napnutím oslabených vrstiev a ich upevnením špeciálnym závitom. Táto metóda je účinná iba v prípade 80%. Zvyšných 20% sa týka pacientov, ktorí podstúpili operáciu. Dostali výraznú úľavu, ale po určitej dobe sa prietrž znova objavila. Podobný obrázok sa objaví s obrovským zaťažením švov. V dôsledku ich silného napätia môže látka vybuchnúť, nová nevýhoda.

Najlepšou liečbou je chirurgický zákrok, pri ktorom sa brušná prietrž eliminuje použitím pletiva. Mriežka je umiestnená na mieste výučby, a tak odoberá záťaž. Okrem toho je sieť prenášaná telom úplne normálna. V priebehu času je miesto so sieťou zarastené spojivovým tkanivom. Počas operácie sa používa lokálna celková anestézia. U starších ľudí je ochorenie postihnuté v lokálnej anestézii, pretože táto metóda neovplyvňuje kardiovaskulárny systém, nevyžaduje predĺžené pooperačné monitorovanie a nespôsobuje nevoľnosť. A môžete jesť hneď po operácii.

Pooperačné obdobie

Akákoľvek chirurgická invázia, aj keď nie je významná, sa považuje za stres tela. Čo robiť a čo si treba pamätať na pooperačné nuansy, aby bolo liečenie úspešné. Po určitom čase po operácii je pacient doma, ale musí vedieť, ako pokračuje doba zotavenia..

Pod dohľadom lekára sa môže vykonať excízia odumretého tkaniva (intestinálny trakt, tukové vrstvy) a debridement brucha. Antibiotiká predpisuje tiež lekár. V ďalších uskutočneniach je obnovenie po operácii uskutočnené bez problémov..

Po operácii na odstránenie kýly v bruchu môže pacient ísť domov a má dovolené:

 • chodiť po byte sami, pretože chôdza urýchľuje hojenie;
 • jesť ako obvykle a piť nápoje;
 • po operácii môžete ísť von po troch dňoch.

Napriek flexibilite pooperačného režimu by sa však pacient mal riadiť určitými obmedzeniami. Napríklad musí:

 • Vynechajte povinné obväzy;
 • používať predpísané preháňadlá;
 • snažte sa predkloniť;
 • gymnastické cvičenie v žiadnom prípade nerobte až do úplného uzdravenia;
 • o to viac nemôžete zdvíhať závažia tri mesiace.

Pacient s operovanou kýlou môže byť zdvihnutý nad päť kilogramov až po odstránení stehov, aby ste mohli stehy odstrániť (po dvoch týždňoch).

Ak dodržiavate tieto odporúčania a sledujete svoje zdravie, môžete dosiahnuť rýchle uzdravenie a vylúčiť možné komplikácie po operácii.

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Indikácie a kontraindikácie

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

Možné komplikácie

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Na čo slúži sieťka na herniu?

Na čo slúži sieťka na herniu?

Metódy „strečovej“ hernioplastiky - podľa Bassiniho, Kukudzhanovova, Kimbarovského a ďalších - mali nespoľahlivý účinok, pretože prietrž bola uzavretá pôvodne oslabenými tkanivami. Niektoré z nich sú napriek tomu stále najlepšie na opravu prietrže s malými rozmermi v umbilikálnej a ingvinálnej lokalizácii. V iných prípadoch sa prietržová sieť používa ako „náplasť“, ktorá súčasne uzatvára prietržovú bránu a posilňuje okolité tkanivo..

Všeobecné informácie

Mriežky sa používajú od konca minulého storočia, keď sa objavili polymérne materiály, ktoré sa ľahko zakorenia v tele bez odmietnutia imunitným systémom. Umožnili nevynútiť silové dotiahnutie okrajov prietrže a nepreniesť celé zaťaženie na implantát.

Podľa Lichtenštajnska a prehliadky sa rozšírené metódy hernioplastiky so sieťou (v zahraničí nazývajú aj aloplastika). Ich účinnosť presahuje 99%.

Hrudná sieťka je endoprotéza - to je vnútorná protéza, ktorá nahrádza funkcie brušnej fascie. Skladá sa z polypropylénových nezkrútených priadzí, ktoré sú vzájomne prepletené zvláštnym spôsobom. V dôsledku tkania má implantácia po implantácii určitú rozťažnosť, bez toho, aby zasahovala do svalovej kontrakcie.

Materiál oka je v tele vnímaný ako „natívny“, nie je odtrhnutý, po operácii je veľmi rýchlo stiahnutý spojivovým tkanivom. Tento proces je ukončený asi za šesť mesiacov. Dva týždne po plastickej chirurgii sa môžete vrátiť do normálneho života a po ôsmich rokoch - hrať športy bez ťažkých nákladov. O šesť mesiacov neskôr je povolené aj vzpieranie..

Hlavné charakteristiky sietí prietrže:

 1. Inertness - ľahko vnímateľný telom, bez odmietnutia, zápalu a alergií.
 2. Dávajú príležitosť navždy vyliečiť prietrž - frekvencia jej opätovného výskytu je znížená na 0,5 - 1%.
 3. Absolútne necítite, nezasahujte do pohybov.
 4. Brány kýly sú spoľahlivo uzavreté silným sieťovým implantátom a následne klíčia spojivové tkanivo.
 5. Žiadna pooperačná bolesť spôsobená núteným napätím tkaniva.
 6. Pooperačné zotavovacie obdobie je krátke - osoba je v nemocnici asi deň a po šiestich mesiacoch je úplne rehabilitovaná.

Keďže prietrž môže liečiť prietrž iba pri chirurgii, chirurgická sieť je tou najlepšou voľbou.

Aké sú siete?

Na implantáciu sa používa niekoľko typov sietí. Aj keď sa neustále pracuje na zdokonaľovaní materiálov, objavujú sa nové typy a typy tkania. Každý pacient má, vzhľadom na jeho individuálne vlastnosti, možnosť odporučiť najvhodnejšiu možnosť.

Najjednoduchšie sú polypropylén. Sú absolútne bezpečné, nevedú k odmietnutiu, zápalu a alergiám..

Siete Lintex sa používajú veľmi často. Je to ruský výrobca, ktorý vyrába lacné endoprotézy ôk nielen pre kýlové typy plastov.

Druhy mriežok Lintex:

 • Esfil - vyrobený z monofilného polypropylénu, ktorý sa už používa pri takmer 100 000 operáciách;
 • Uniflex (štandard, ťažký) - najčastejšie sa používa v zložitých prípadoch, napríklad na odstránenie pooperačných hernií;
 • Flexylén - najvhodnejší pre chirurga počas operácie, ktorý má vysokú flexibilitu dosiahnutú kombináciou polypropylénu a polyvinylidénfluoridu;
 • Eslan - používajú sa priadze Mylar, ktoré poskytujú vysokú mäkkosť;
 • Vlákna Fluorex sú potiahnuté hydrofóbnym fluórpolymérom, ktorý zvyšuje odolnosť proti infekcii.

Siete Lintex je možné objednať v ľubovoľnej veľkosti, sú tiež vopred pripravené, v jednotlivých baleniach. Pre všetky typy je k dispozícii vhodný materiál na šitie..

Populárne mriežky "Ultrapro". Líšia sa od bežných materiálov materiálom, ktorý sa po raste spojivového tkaniva v tele čiastočne rozpustí. S ich pomocou je najlepšie vykonávať operácie pri veľkých prietržiach so širokými bránami..

Vytvorte úplne rozpustnú sieť. Používajú sa zriedka a opatrne. Môže sa stať, že vaše vlastné tkanivo nebude mať čas rásť, kým nebude pletivo úplne absorbované. Potom sa zvyšuje riziko recidívy prietrže, potreba reoperácie.

Chirurgický zákrok na odstránenie ingvinálnej prietrže sa môže uskutočniť pomocou takzvaného trojrozmerného kýlového systému PROLENE. Má tri časti, ktoré tvoria jeden celok:

 1. Zadné okvetné lístky - prekrývajú prietržnú bránu z vnútornej strany.
 2. Spojovací valec - vyplní samotný otvor.
 3. Predný plát - pokrýva bránu zvonka.

Po implantácii sa tento dizajn vôbec nepohybuje, ale je fixovaný niekoľkými stehmi..

Funkcie operácií

Chirurgia sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopicky. Pri otvorenom chirurgovi sa urobí rez, ktorý má prístup k bráne prietrže. Pri laparoskopii sa pomocou rezov zavádzajú špeciálne nástroje, ktoré vám umožňujú vykonávať manipulácie vo vnútri dutiny a pozorovať ich..

Operácia sa vykonáva v mieche alebo v celkovej anestézii. Prvá možnosť sa používa na ingvinálne alebo femorálne kýly, druhá - na veľké, pupočné a laparoskopické vyšetrenia..

Teraz chirurgovia uprednostňujú otvorenú metódu. Argumenty sú tieto:

 • ak je prietrž malá, bude dĺžka jazvy asi 6 cm na rozdiel od niekoľkých rezov do 2 cm;
 • chirurgická rana je zošitá pomocou kozmetických stehov, ktoré budú ťažko viditeľné o rok;
 • lekár môže presnejšie nainštalovať mriežku, čo znižuje riziko jej následného posunutia;
 • anestézia sa zvyčajne uskutočňuje lokálne;
 • trvanie operácie je najmenej polovičné ako laparoskopia.

Uveďte nevýhody laparoskopickej chirurgie:

 • na ňu sa vzťahuje iba celková anestézia;
 • počas operácie a po nej sú možné vážne komplikácie (krvácanie, peritonitída a ďalšie);
 • potreba zaviesť veľké množstvo oxidu uhličitého do dutiny (pre slobodu manipulácie);
 • miesta vpichu - potenciálne brány trokárovej kýly;
 • chirurg musí mať dostatočné skúsenosti na vykonanie takejto operácie;
 • relapsuje častejšie kvôli malej veľkosti ôk, jeho možnému posunutiu, nedostatočne spoľahlivej fixácii.

Kategorickými kontraindikáciami pri inštalácii ôk laparoskopiou však budú iba hernie významnej veľkosti.

Chirurgia je jediný spôsob, ako vyliečiť prietrž. Najlepšie výsledky poskytuje oprava prietrže s endoprotézou oka. Je to absolútne bezpečný materiál, samotná operácia sa ľahko toleruje a na konci rehabilitačného obdobia sa človek úplne vráti do svojho bývalého „herniovaného“ života.

Pozrite si video: Plastická prietrž pomocou sieťky

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Indikácie a kontraindikácie

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

Možné komplikácie

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Aké sú siete na kýlu. Recenzia s oceňovaním 11

Účinným spôsobom liečby prietrže je prietrž prietrže, ktorý sa môže uskutočňovať dvoma spôsobmi: otvoreným a použitím laparoskopie. Pri operácii sú herniové brány zosilnené špeciálnou sieťou, ktorá pomáha urýchliť proces hojenia a zabrániť možnosti recidívy choroby. Hernioplastika pomocou sieťky na prietrž vám umožní zbaviť sa herniálneho výčnelku a do šiestich mesiacov sa vrátiť do svojho obvyklého životného štýlu.

Chirurgická sieť na kýlu je endoprotéza, ktorá úplne nahrádza brušnú fasciu a je schopná plniť svoju funkciu. Sieťovina je vo väčšine prípadov vyrobená z polypropylénových priadzí, ktoré sú tkané špeciálnym spôsobom. Lekárska sieť má tendenciu sa po zavedení do tela natiahnuť, nespôsobuje nepohodlie, čo umožňuje prirodzeným spôsobom sťahovať svaly. Okrem toho, u pacientov nespôsobuje polypropylén rejekcie a alergické reakcie, riziko relapsu je prakticky nulové.

Druhy sietí

V modernej lekárskej praxi existuje niekoľko druhov sietí na prietrž, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a technikou tkania, ale aj materiálom výroby. Rozlišujú sa tri typy endoprotéz:

  vstrebateľné; nevstrebateľné; čiastočne absorbovateľné.

Použitie úplne absorbovateľných sietí sa vykonáva výlučne po konzultácii s lekárom po analýze zložitosti pripravovanej operácie a veľkosti brány prietrže. Ak má pacient slabosť spojivového tkaniva a jeho nahromadenie je pomalšie ako resorpcia oka samotného, ​​existuje riziko recidívy. V tomto prípade sa pacientovi poskytne iný typ chirurgickej siete..

V chirurgii sa najčastejšie vyskytuje neabsorbovateľný typ kýly. Mriežky ruského výrobcu Linteks sú k dispozícii v rôznych modifikáciách s použitím rôznych materiálov. Medzi ktorymi:

  Fleksilen (líšia sa zvýšenou flexibilitou). Esfil (vyrobený z monofilného polypropylénu). Eslan (mäkký, vyrobený z mylarických vlákien). Uniflex (používa sa na ukončenie pooperačných hernií s komplexným priebehom choroby). Fluorex (vlákna pletiva sú potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciou).

Lekárske siete Lintex môžu byť vyrobené na objednávku, požadovanej veľkosti a typu tkania.

Čiastočne absorbovateľné siete zahŕňajú Ultrapro. Ich charakteristickou črtou je schopnosť vstrebávať častice materiálu po raste spojivového tkaniva. Takéto siete sa často používajú na rozsiahle poškodenie tkanív a na uzatváranie veľkých herniálnych brán..

Jednou z odrôd chirurgických sietí na herniu sú trojrozmerné sieťové systémy. Takáto endoprotéza sa vyznačuje zvýšenou spoľahlivosťou a pozostáva z niekoľkých častí:

  predný lalok (uzatvára herniové brány zvonka); zadný lalok (prekrýva bránu zvnútra); spojovací valec (určený na vyplnenie samotného otvoru).

Zavedenie trojrozmernej sieťky počas operácie vyžaduje jej fixáciu niekoľkými švami, takže implantát je bezpečne pripevnený a nedá sa posunúť.

Výhody použitia kýly:

  vysoký pozitívny výsledok operácie, nízka pravdepodobnosť recidívy choroby; Telo nie je odmietnuté telom, nespôsobuje alergické reakcie; podporuje spoľahlivé uzavretie herniálnych brán (sieť fixuje okraje diery, po ktorej sú zarastené spojivovým tkanivom); implantát je po operácii nepostrehnuteľný, nebráni pohybu, neovplyvňuje kvalitu života pacienta; krátke rehabilitačné obdobie, pacient je v nemocnici na jeden deň, telo je úplne obnovené do šiestich mesiacov; po inštalácii endoprotézy neexistuje žiadna bolesť a nepohodlie, nepociťuje „napätie“ tkanív.

Sieť hernia oka

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá zakrýva malé trojuholníky. Ak existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny, je do oblasti predperitoneálneho priestoru umiestnený veľký chirurgický implantát. Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Mriežka z pupkovej prietrže

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí. Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu. Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Malé herniové brány sú uzavreté konvenčnou neabsorbovateľnou chirurgickou sieťou. Okraje implantátu sú pripevnené k vnútorným tkanivám brušnej steny pomocou špeciálnych lekárskych výstuží, ktoré môžu byť buď titánové alebo samo-vstrebateľné..

V posledných rokoch získalo čoraz väčšiu obľubu používanie čiastočne absorbovateľných sietí na pupočníkovú prietrž. Je oveľa ľahšie zarastať spojivovými tkanivami a vylučujú možnosť zjazvenia fibrózy..

Mriežka z brušnej prietrže

Pri zatváraní herniálneho otvoru v bruchu sa používa neabsorbovateľná alebo čiastočne absorbovateľná sieťovina. Ak bola choroba diagnostikovaná včas a operácia je naplánovaná v skorých štádiách choroby, chirurg nahradí otvor dierkou malou polypropylénovou vložkou. Pri veľkom výčnelku, keď sa vyžaduje rozsiahla implantácia, sa používa veľká etiketa, ktorá sa zaistí špeciálnym lekárskym zošívačom..

Výnimkou môžu byť individuálne charakteristiky tela, ako je obezita, vrodené patológie spojivových tkanív a životný štýl pacienta. Ak je pacientovi riziko sutúrneho rozporu alebo predĺženého rastu oka, lekár môže implantát dodatočne fixovať pomocou stehu..

Sieťka na ventrálnu prietrž

Operácia na odstránenie ventrálnej prietrže sa vykonáva pomocou polypropylénovej sieťoviny so špeciálnou väzbou. Pri chirurgii sa používajú oba ploché implantáty, ktoré počas operácie nadobúdajú potrebný tvar, ako aj oválne endoprotézy..

Špeciálna porézna makroporézna sieť má tvarovú pamäť a nevyžaduje ďalšie fixovanie švami. Trvanie operácie je skrátené, pacient nepociťuje bolesť, ktorá sa prejavuje pri šití sieťky. Bezproblémová fixácia navyše nepoškodzuje spojivové tkanivá, rýchlo sa zakorenuje v tele.

Výber polypropylénovej sieťoviny pre ventrálnu prietrž by mal vykonať lekár. Bez ohľadu na veľkosť herniového výčnelku by endoprotéza mala byť o päť centimetrov väčšia ako samotná diera pozdĺž celého okraja herniálneho portálu. Keď sú výčnelky veľké, chirurg vykoná lemovanie oka do okolitých tkanív. Toto vylučuje možnosť posunutia oka, jej skrútenie a zvrásnenie.

Základné princípy inštalácie pletiva na prietrž:

  sieť by sa mala fixovať medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu; implantát by nemal byť v kontakte s podkožným tukom; neabsorbovateľná sieťová protéza sa nepoužíva pre zmiešané operácie; multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznych ôk.

Dôsledky inštalácie oka na prietrž

Použitie hernioplastiky v chirurgii ukázalo vynikajúce výsledky, implantát implantovaný do podkožnej oblasti nemá prakticky žiadne riziko odmietnutia. Pacienti s herniovou sieťou sa už dva týždne po operácii vrátia k svojmu obvyklému spôsobu života. Endoprotéza sa rýchlo spojí so svalmi a spojivovým tkanivom a vytvára tak pevnú obranu proti relapsom.

V prvých dňoch sa môže pacient cítiť v oblasti operácie trochu nepohodlne, často je to psychologický efekt. Kýlová sieť nevyvoláva žiadne fyzické bolesti. Implantát je nainštalovaný na celý život, aj keď v budúcnosti dôjde k operáciám na mieste nainštalovaného oka, nijakým spôsobom to neovplyvní manipuláciu..

V ojedinelých prípadoch existuje pri prietrži riziko odmietnutia oka. Napriek hypoalergénnej povahe materiálov telo nemusí akceptovať cudzie teleso. Vo väčšine prípadov je to spôsobené zápalovými procesmi, infekciou rany alebo zmazaním pooperačnej jazvy. Pacient má v mieste implantácie oka hnisavý výtok zo jazvy, horúčky a bolesti. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, aby zistili príčiny komplikácie a predpísali ďalšiu liečbu.

Aké sú príčiny pooperačnej prietrže a rehabilitácie po operácii, čítajte tu.

Hernia oka ceny

Na farmaceutickom trhu existuje mnoho výrobcov herniových sietí. Líšia sa nielen cenou, ale aj kvalitou spracovania. Aby ste si vybrali najlepšiu voľbu pre konkrétny typ prietrže, odporúčame vám oboznámiť sa s cenami chirurgických sietí..

Typ ôk prietrže

cena

6 000 - 15 000 rubľov

1 000 - 3 000 rubľov

3 000 - 7 000 rubľov

3D sieťové systémy

Použitie chirurgických sietí pri liečbe prietrže je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť choroby. Včasná operácia kýly nespôsobí nepohodlie a neovplyvní kvalitu života.

Hernia mesh: ochrana proti recidíve

Chirurgia na odstránenie prietrže (hernioplastika) je najúčinnejšou metódou liečby prietrže. Nedávno bola prietrž najprv opravená a potom jednoducho „zašitá“ a pacient mal po určitom čase šancu dostať sa opäť k operačnému stolu. Pri starostlivom prístupe k telu boli relapsy zriedkavé, ale pri ťažkej fyzickej námahe sa prietrž obnovila a pokračovala ďalšia operácia..

Dnes chirurgovia používajú počas operácie špeciálnu sieť na posilnenie brány prietrže. Pomáha to nielen zrýchliť zotavenie pacienta, ale tiež výrazne znižuje pravdepodobnosť relapsu. Prvé operácie s inštaláciou siete sa začali v 90. rokoch minulého storočia, ale teraz sa začali praktizovať oveľa častejšie, pretože sa preukázala ich vysoká účinnosť. Dobre prežíva v tele (až 99%) a prakticky nespôsobuje relapsy.

Čo je kýlová sieť

V dnešnej chirurgii sa používa pri hernii niekoľko rôznych typov ôk. Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 • vstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné;
 • nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, aby svaly nestratili svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient prakticky necítil vo vnútri cudzie teleso..

Kýlová sieť je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu. Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najčastejšie používaným chirurgickým zákrokom je neabsorbovateľná sieťovina. So slabým spojivovým tkanivom pacienta a jeho pomalým vytváraním sa zvyšuje riziko recidívy, takže je vylúčená inštalácia absorbovateľnej a čiastočne absorbčnej sieťoviny. Inštalácia absorbovateľnej sieťky sa vykonáva zriedka, iba realistickým vyhodnotením veľkosti brány prietrže a komplexnosti pripravovanej operácie..

Sieťka je vyrobená podľa individuálnych štandardov, takže môže mať najneobvyklejší tvar a veľkosť.

Funkcie prietrže kýly

Na prišívanie prietrže je možné vykonať tak tradičnú operáciu brucha, ako aj laparoskopickú operáciu. Oká sa inštaluje počas operácie, čím sa vylučuje pravdepodobnosť opätovného výskytu prietrže a pomáha sa dosiahnuť úplné uzdravenie pacienta..

Po inštalácii plní funkciu svalu, prakticky ju nahrádza a používa sa v prípadoch, keď prírodný svalový väz nie je schopný odolať tlaku vnútorných orgánov. Je fixovaná bez zošívania v okamihu, keď sú vnútorné orgány umiestnené do brušnej dutiny.

Pri otvorenej operácii brucha je potrebný široký rez, ktorý umožňuje voľný prístup k bráne prietrže. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou brušného chirurgického zákroku je to, že sieťka sa dá nastaviť presnejšie a v budúcnosti znižuje riziko vytesnenia. Nevýhodou je ťažké obdobie zotavenia a kozmetický defekt v mieste operácie.

Laparoskopická chirurgia sa vykonáva v celkovej alebo spinálnej anestézii. Prostredníctvom malých vpichov sa zavádzajú špeciálne nástroje a pod dohľadom sa vykonávajú všetky potrebné manipulácie. Takéto operácie vykonávajú skúsení vysokokvalifikovaní chirurgovia..

Medzi pozitívne aspekty patrí rýchle zotavenie, neprítomnosť alebo mierna bolesť a nízka pravdepodobnosť infekcie. Laparoskopická operácia trvá podstatne menej času ako otvorená.

Zásady inštalácie endoprotézy

Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, musí chirurg nainštalovať sieťku správne. Princípy inštalácie pletiva na prietrž sú tieto:

 • mriežka je fixovaná medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • endoprotéza by nemala prísť do styku s podkožným tukom;
 • v zmiešaných operáciách sa neabsorbovateľná sieťovina nepoužíva;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznej sieťoviny.

Výhody inštalácie kýly

Po nainštalovaní kýly sa pacient zotavuje dostatočne rýchlo. Ak porovnáme výsledky operácie s inštaláciou siete a bez nej, potom v prvom prípade existuje niekoľko výhod:

 • vysoké pozitívne výsledky výsledku operácie, v budúcnosti je relapsu prakticky vylúčený;
 • v tele nedochádza k alergickým reakciám a odmietnutiu;
 • spoľahlivé uzavretie herniových brán: sieťka spoľahlivo fixuje otvor okolo celého obvodu, po ktorom je obklopená spojivovými tkanivami;
 • po inštalácii je implantát pre pacienta takmer nepostrehnuteľný a neovplyvňuje jeho pohyb, nespôsobuje nepohodlie;
 • Obnova trvá menej ako šesť mesiacov. Pacient po operácii je prepustený druhý deň;
 • pacient nemá žiadne nepohodlie, bolesť, tkanivové napätie.

Obnova po inštalácii kýly

Obdobie obnovy závisí od typu operácie. S laparoskopiou to zaberie oveľa menej času. Pacient je pod dohľadom lekára 3 až 4 dni. Do dvoch týždňov po operácii môže pacient robiť obvyklé veci, šesť mesiacov po operácii je odstránené obmedzenie fyzickej aktivity a po 8 mesiacoch - začať hrať šport.

Pri otvorenej operácii trvá liečenie stehov veľa času. Prvých 5-7 dní si vyžaduje dohľad lekára, obväzy, ošetrenie stehu. Okrem toho môžu byť predpísané lieky. Obnova trvá asi šesť mesiacov, počas ktorých sa odporúča, aby pacient zdvihol bremeno s hmotnosťou do 5 kg, obmedzil akúkoľvek fyzickú aktivitu a zapojil sa do športových aktivít.

Možné komplikácie

Po operácii prietrže s umiestnením ôk sa môžu vyskytnúť niektoré komplikácie. Najbežnejšie z nich:

 • hnisanie stehov. Liečbu vyžaduje chirurg, pitva abscesov, je predpísaný priebeh antibiotík;
 • bolesť v pooperačnom období. Lieky proti bolesti sú predpísané;
 • krvácajúci. Používajú sa lieky alebo je potrebný ďalší chirurgický zákrok;
 • sieťové odmietnutie prietrže. Individuálna reakcia tela, v ktorom chcete implantát odstrániť.

Recidívy a ich príčiny

Kýla sa vyskytuje u 2 až 10% pacientov. Príčiny ich výskytu závisia od rôznych faktorov. V niektorých prípadoch je to chyba lekára, ale je to hlavne neschopnosť pacientov dodržiavať pooperačné odporúčania..

Možné dôvody pre objavenie sa prietrže:

 • chybne zvolená operačná taktika, chyby počas operácie;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • choroby sprevádzané kašľom;
 • hnisanie v mieste operácie;
 • zápcha
 • trpiaci nadváhou, sklon k obezite;
 • nedodržiavanie odporúčaní lekára.

Orezávanie prietrže pri inštalácii endoprotézy sa teraz praktizuje veľmi široko. Materiál na výrobu pletiva sa stáva stále dokonalejším. Po dohode s lekárom si pacient môže zvoliť najvhodnejšiu možnosť sieťoviny. Kvalita budúceho života pacienta do značnej miery závisí od jej kvality a od skúseností lekára.

Plastová prietržová sieť

Non-ťahová hernioplastika alebo oprava prietrže oka je najnovšia vysoko účinná metóda na chirurgické ošetrenie prietrže, pri ktorej je neprítomnosť napätia dosiahnutá implantáciou oka z polymérového biokompatibilného materiálu. Táto technika je dnes „zlatým štandardom“ vo svetovej herniológii..

Špecialisti liečebného centra kýly HMS v nemocnici HSPIA dokonale ovládajú moderné metódy opravy prietrže, úspešnú prevádzku prietrží, vrátane komplikovaných, s inštaláciou sieťových implantátov.

Výhody endoprotéz z ôk

Sieťový implantát vykonáva funkcie brušnej membrány spojivového tkaniva a má nasledujúce výhody:

 • Ľahko sa implantuje do tkaniva
 • Vytvára silný a spoľahlivý rámec
 • Nezvoláva zápaly, alergie ani podráždenie.
 • Neodtrhnuté
 • Eliminuje relaps choroby
 • Nie sú vysídlené a nezničené

V závislosti od techniky hernioplastiky môže byť endoprotéza oka umiestnená pod defekt v pobrušnici alebo nad ňou. Slúži ako špecifický rámec pre tvorbu tkanív a postupom času je plne integrovaný do štruktúry tkanív. Použitie pletiva poskytuje:

 • Rýchle zotavenie bez komplikácií.
 • Nedostatok tkanivového napätia, a preto syndróm slabej bolesti.
 • Pacient je v nemocnici 1 - 3 dni (v závislosti od rozsahu zásahu).
 • Celá doba rehabilitácie trvá 6 týždňov.
 • Kompletná likvidácia prietrže bez rizika jej opätovného výskytu.

Silná, spoľahlivá a elastická sieťovina je úplne neviditeľná, pri pohybe sa nepociťuje a nevytvára nepohodlie. Inštalácia sieťového implantátu je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť prietrže navždy.

Čo liečime

V chirurgickom oddelení nemocnice GMS sa vykonáva kýlová oprava všetkých typov a lokalizácia metódou beznapäťovej hernioplastiky:

 • Inguinálna kýla
 • Femorálna prietrž
 • Ezofágová prietrž
 • Pupočná prietrž
 • Kýlová línia prietrže
 • Pooperačná prietrž
 • Biela línia prietrže
 • Diastáza svalov rekta brucha

Lekári v našom stredisku na ošetrenie kýly používajú endoprotézy vysokej kvality od renomovaných výrobcov. Pri výbere endoprotézy lekár zohľadňuje mnoho faktorov: typ prietrže, štádium a závažnosť, existujúce komplikácie, celkový stav pacienta atď. Naši špecialisti používajú štandardné typy sieťových implantátov aj najnovšie 3D sieťky.

Náklady na plastovú prietržovú sieťku

Ceny uvedené v cenníku sa môžu líšiť od skutočných cien. Skontrolujte aktuálnu cenu na tel. Čísle +7 495 104 8605 (nepretržite) alebo v nemocnici GMS na tejto adrese: Moskva, ul. Kalanchevskaya, 45.

nadpisBežná cena30% zľava
Plastická prietržová defekt brušnej steny použitím syntetického pletiva s veľkosťou viac ako 30 štvorcových metrov (bez nákladov na sieť)228 580 rub.160 006 rub.
Plastická prietržová defekt brušnej steny použitím syntetického pletiva do 30 m2 (bez nákladov na sieť)185 720 rub.130 004 rub.

Cenník nie je verejná ponuka. Služby sa poskytujú iba na základe zmluvy.

Na našej klinike sú akceptované plastové karty MasterCard, VISA, Maestro, MIR..

Aké príznaky by sa mali liečiť

Určite sa musíte poradiť s chirurgom pri výskyte nasledujúcich príznakov:

 • Výskyt opuchov alebo výčnelkov v slabinách, bruchu, miešku, zvyšujúci sa fyzickou námahou a mizne, keď klamete.
 • Pocit ťažkosti, nepohodlia alebo bolesti v oblasti výčnelku.
 • Bolesť sa zosilňuje pri zdvíhaní závaží, chôdzi, kašľaní a akomkoľvek inom zaťažení.

Naši špecialisti liečia všetky typy hernií v počiatočnej fáze aj v prítomnosti komplikácií..

diagnostika

Aby sa urobila správna diagnóza a aby sa zvolila optimálna operačná taktika, vykoná sa komplexná diagnostika vrátane:

 • Vyšetrenie lekára s palpáciou
 • Ultrazvuk hernial vak a jeho obsah
 • X-ray s báriom
 • Gerniography
 • Krvné a močové testy

V závislosti od indikácie sa môžu predpísať ďalšie štúdie - irrigoskopia, cystoskopia, cystografia, MCT MSCT alebo brucha, kolonoskopia atď..

Príprava na operáciu

Na predbežnú konzultáciu chirurg určí termín plánovanej hernioplastiky a niekoľko potrebných štúdií - EKG, krvné testy, testy moču, fluorografia. Do jedného dňa môžete vykonať všetky potrebné testy a vyšetrenia v nemocnici GMS. Ak pravidelne užívate lieky, musíte o tom informovať svojho lekára pri konzultácii, môže byť potrebné ich dočasné vysadenie.

Dva týždne pred zákrokom je potrebné vylúčiť alkohol, v deň operácie nefajčiť. V niektorých operáciách je potrebná predbežná príprava čreva. Chirurg vám na konzultácii povie viac o prípravnej fáze.

Prečo potrebujem operáciu?

Kýla je vyčnievanie časti vnútorných orgánov pod kožu kvôli slabosti alebo poškodeniu steny brucha. Pilulky, alternatívna terapia alebo obvaz iba zmierňujú príznaky, ale patológia sa neodstráni. Jedinou účinnou liečbou je chirurgický zákrok:

 • Konzervatívny prístup k terapii prietrže neprináša žiadny výsledok.
 • Hrudný vak sa časom zvyšuje a prestáva sa usadzovať.
 • Existuje vysoké riziko porušenia prietrže a rozvoja život ohrozujúcich stavov (peritonitída, sepsa, črevná obštrukcia)..

Na chirurgickom oddelení nemocnice GMS sa hernioplastika vykonáva pomocou umelých implantátov. Liečba na klinike GMS je:

 • Skúsení chirurgovia, ktorí sa úspešne vyrovnajú s kýlami akejkoľvek lokalizácie a stupňa zložitosti.
 • Moderné, plne vybavené operačné sály.
 • Pohodlná nemocnica.
 • Menej traumatické chirurgické techniky.
 • Použitie sieťových implantátov novej generácie.
 • Čas strávený v nemocnici je iba 1-3 dni.
 • Úplné zotavenie za 6 týždňov.

Technická základňa oddelenia vám umožňuje využívať úspechy v oblasti hernioplastiky, čo poskytuje vysoký terapeutický výsledok, bez rizika recidívy choroby..

Čo je to voľná hernioplastika

Podstata operácie spočíva v tom, že po vyrezaní herniového vaku a vrátení správnej anatomickej polohy do vnútorných orgánov sa zošíva špeciálna sieť biokompatibilného inertného materiálu na spojenie herniálnej vady..

Vďaka bunkovej štruktúre takáto endoprotéza spoľahlivo uzatvára hernálnu bránu a posilňuje brušnú stenu, čím poskytuje absolútnu ochranu proti relapsom..

Chirurgická taktika sa volí individuálne v závislosti od klinických znakov. Oprava prietrže pomocou pletiva sa dá vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Laparoskopická hernioplastika je endoskopická technika, pri ktorej sa zákrok vykonáva pomocou niekoľkých malých vpichov, bez poranení a jaziev. Vďaka použitiu mikrochirurgických prístrojov je to najmenej invazívna metóda na liečbu kýly - deň po operácii je pacient prepustený na ambulantnú liečbu.
 • Otvorená hernioplastika - operácia sa vykonáva prostredníctvom externého rezu (otvorený prístup). Naši lekári vykonávajú túto operáciu najšetrnejším spôsobom, čo nám umožňuje skrátiť dĺžku pobytu v nemocnici na 2-3 dni..

Lekári na klinike GMS používajú chirurgickú sieť od dôveryhodných výrobcov, keď vykonávajú hernioplastiku bez napätia. Implantáty vyrobené z moderných materiálov nespôsobujú odmietnutie a alergické reakcie a proces hojenia prebieha rýchlo a bez komplikácií. Operácia trvá v priemere 30 - 60 minút, poskytuje vysoký terapeutický výsledok a vynikajúci kozmetický účinok..

Funkcie rehabilitačného obdobia

Vysoká profesionalita a dlhodobá prax chirurgov spolu s moderným technickým vybavením nám umožňujú vykonávať prietrž hernie sieťou v súlade s vysokými medzinárodnými normami. Absolútna bezpečnosť zaručuje použitie vybavenia odborníkov, prípravkov a materiálov novej generácie..

Dĺžka odpočinku po zákroku je obmedzená na niekoľko hodín, po ktorých je dovolené vstať. Ihneď po operácii budete umiestnení na útulnom oddelení, kde budete pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Keď bude lekár presvedčený o svojom zdraví, budete prepustení z domu.

Po 1-2 dňoch sa nepohodlie stratí a celková pracovná kapacita sa v priemere obnoví 6 týždňov po operácii. V tomto okamihu musíte dodržiavať pokoj, minimalizovať fyzický stres, vylúčiť návštevy sauny, rybníky, kúpele, dodržiavať diétu predpísanú lekárom.

Ak potrebujete chirurgický zákrok na hernioplastiku bez napätia a potrebujete kvalitnú lekársku starostlivosť, obráťte sa na liečebné centrum prietrže kýly nemocnice GMS. Môžete sa dohodnúť na stretnutí s chirurgom online alebo telefonicky..

Chirurgické ošetrenie pooperačných hernií pomocou sieťových implantátov

Moja osobná skúsenosť s používaním sieťových implantátov pri liečbe pooperačných ventrálnych hernií má od roku 1994 viac ako 450 operácií vykonávaných otvoreným a laparoskopickým prístupom. Počas tejto doby bolo publikovaných veľa vedeckých prác a vynálezov na uvedenú tému. V tejto časti sú opísané vlastnosti ich vlastných metód chirurgickej liečby ventrálnych hernií. V súčasnosti ma väčšina pacientov (viac ako 80%) operuje laparoskopicky.

Môžete sledovať video operácií s ventrálnymi pooperačnými kýlami v mojom vystúpení na stránke „Video operácií najlepších chirurgov na svete“.

Indikácie pre chirurgický zákrok, postup výberu pacienta.

Pooperačná liečba ventrálnej hernie u profesora

Indikácie pre chirurgickú liečbu nezávisia od veľkosti hernálneho portálu a herniálneho vaku, typu hernie, príznakov a veku pacienta. Prítomnosť pooperačnej prietrže je indikáciou pre chirurgickú liečbu.

Aby sa predišlo komplikáciám prietrže, odporúča sa chirurgická korekcia, a to aj u pacientov s asymptomatickými pooperačnými kýlami..

Účelom chirurgického zákroku je zmierniť príznaky (bolesť a nepohodlie), predchádzať komplikáciám (štípanie, poruchy dýchania alebo kožné lézie) alebo liečiť akútne komplikácie gastrointestinálneho traktu (štípanie čreva, omentum, vývoj uškrtenia, obštrukčná alebo adhezívna črevná obštrukcia). ).

Núdzové operácie pre brušné kýly (priestupok, akútna črevná obštrukcia, hernia sacle flegmon) sa vykonávajú v 50% prípadov sledovania prietrže a sú sprevádzané vysokou frekvenciou komplikácií. Čo opäť vyzýva chirurgov, aby vykonávali operácie plánovaným spôsobom.

Pred operáciou je potrebné ultrazvukové vyšetrenie brušnej steny, prietrže, vreca a brušnej dutiny. V niektorých prípadoch sa môže CT alebo MRI vyšetrenie odporučiť na presnejšiu predoperačnú diagnózu, najmä na posttraumatické kýly, u obéznych pacientov, ako aj u pacientov s veľkými kýlami bez jasných ohraničení hernálneho portálu alebo so zriedkavými kýlami, ako je napríklad bedrový sval. Odporúča sa tieto štúdie použiť na hodnotenie opakovania prietrže a na určenie polohy oka v pooperačnom období..

Použitie sieťového implantátu pri chirurgickej liečbe pooperačných hernií

Otvorená a laparoskopická pooperačná oprava prietrže pomocou sieťových implantátov sa v súčasnosti vo veľkej miere používa v západnej Európe a USA..

Z hľadiska recidívy prietrže je súčasný dôkaz dostatočný na to, aby sa pri plastickej chirurgii odporučili implantácie pletiva na všetky defekty brušnej steny, vrátane triesloviny, pooperácie alebo pupočnej kýly, bez ohľadu na ich veľkosť. Keďže herniorafia (šitie defektu vláknami) v čistej forme je sprevádzaná neprimerane vysokou mierou recidívy.

Otvorená operácia pooperačných hernií

V súčasnosti sa môžu otvorené metódy používať u pacientov, ktorí sú kontraindikovaní v celkovej anestézii s ventiláciou (neprijateľný stav pre laparoskopický chirurgický zákrok). V tomto prípade sa laparotomický prístup uskutoční v epidurálnej anestézii. Indikácie pre otvorený prístup sa zriedka vyskytujú pri opakovaných a opakovaných zásahoch, v prípade výrazného procesu lepenia a neschopnosti eliminovať ich laparoskopickým prístupom..

Prevádzková technika

Aby som určil stav pooperačnej prietrže a indikácie pre chirurgický zákrok, ako aj aby som si vybral správnu taktiku pre chirurgické ošetrenie, musím mi poslať fotografiu brucha v priamej a bočnej projekcii v nafúknutom a pokojnom stave na moju osobnú e-mailovú adresu [email protected] [email protected] (môžete vziať telefón), úplný opis ultrazvuku brušnej dutiny a prednej steny brucha, výpisy z predchádzajúcich operácií, je vhodné vyšetriť chirurga, uviesť vek a hlavné ťažkosti. Potom môžem dať presnejšiu odpoveď na vašu situáciu..

Počiatočné štádiá chirurgického zákroku sa uskutočňujú podľa štandardnej schémy. Pri projekcii herniálneho vaku sa vyreže časť kože. Hernálny vak sa vylučuje z okolitého podkožného tukového tkaniva, hrany aponeurózy okolo hernálnej brány vynikajú.

Resekcia žliaz u pacientov s ťažkou viscerálnou obezitou nie je len technicky vynútená technika, ale tiež pomáha znižovať hladinu vnútrobrušného tlaku (resp. „Preventívne“ meranie systémového narušenia hemocirkulácie)..

Herniový vak je otvorený, ruka operačného chirurga je vložená do brušnej dutiny, pod kontrolou ktorej sa pitva vykonáva v brušnej dutine (pitva adhézií) a v peritoneálnom priestore. Po excízii nadbytočného herniálneho vaku sa jeho okraje zošijú. V tvarovanom vrecku je pletivo v závislosti od typu plastu vhodné,

Obr. 1. Možnosti implantačnej hernioplastiky.

V dôsledku rozdielneho usporiadania ôk v oblasti prietrže hernie sa rozlišujú 4 typy hernioplastík implantátu, pričom ako klasifikačný princíp sa používa poloha oka k aponeurotickým štruktúram (obr. 1)..

Pri onlay technike sa implantát zošíva na aponeurózu rekta alebo vonkajších šikmých svalov brucha priamo v kontakte s podkožným tukom..

Inlay technikou je implantát umiestnený na rekte alebo na vonkajšom šikmom svale, izolovaný od podkožnej tukovej vrstvy tej istej aponeurózy..

V technike podložky je implantát umiestnený za svalovou vrstvou, obvykle ohraničujúcou z brušnej dutiny priečnou fasciou a priečnou brušnou svalovou hmotou. Táto skupina často zahŕňa implantačné techniky, keď sa implantát umiestni priamo na zadný povrch svalov rekta a oddelí sa z brušnej dutiny s použitím celého tkanivového komplexu (zadná vrstva svalu rekta abdominis, priečna fascia, priečna svalovina) (obrázok 2)..

Obr. 2. Technika hernioplastickej podložky.

Varianty hernioplastiky s implantátom umiestneným medzi vonkajším a vnútorným šikmým svalstvom možno pripísať technikám inlay a underlay, druhá možnosť je však patogeneticky odôvodnená, čo väčšina vedeckých škôl uznáva..

Pri subvrstvovej hernioplastike je implantát lokalizovaný v preperitoneálnom tkanive a vymedzuje peritoneum z brušných orgánov..

Pri popise metód intervencie av našej klinickej práci používame klasifikáciu s dôrazom na techniku ​​onlay, inlay (inlay + sublay + underlay).

Pri vykonávaní hernioplastiky pomocou metódy inlay sa implantát zo siete umiestni do peritoneálneho priestoru za aponeurózou. Hlavnými možnosťami tejto metódy sú fixácia sieťového implantátu pod aponeurózou bez zošitia a zošitie aponeurózy s umiestnením sieťového implantátu pod ňou..

V závislosti od typu plastu sa do formovanej kapsy umiestni sieťovina, ktorá je fixovaná prerušovanými stehmi.

S malým herniálnym defektom je možné spojiť stredné okraje svalov rekta abdominis aplikáciou nodálnych stehov na aponeurózu bez vytvorenia duplikátu. V prípade dostatočne veľkých prietrží sa implantát môže uzavrieť pomocou nasledujúcej techniky. Rozdeľte prednú vrstvu svalu rekta abdominis pozdĺž bočného okraja na dĺžku presahujúcu dĺžku implantátu o 2-4 cm v oboch smeroch. Po priradení klapiek (je možné použiť hydraulickú prípravu) sú šité pozdĺž stredovej čiary. A často v strednom rade stehov, aby sa znížilo množstvo „mŕtveho priestoru“, sa zachytí sieťový implantát. Viazanie stehov na fixáciu ôk sa vykonáva tak po aplikácii stredného radu aponeurotických stehov, ako aj postupne za nimi. Myslíme si, že nie je zbytočné pripomenúť si, že uzly by mali byť dostatočne zviazané, aby nespôsobili nadmerný tlak na svalové tkanivo, atrofiu, erupciu a migráciu oka..

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je alogénny materiál oddelený od tukového tkaniva nachádzajúceho sa pod ním, čím sa výrazne znižuje vylučovanie a pravdepodobnosť komplikácií..

Pri fixácii sieťového implantátu pod aponeurózou bez toho, aby došlo k zošitiu, sú výhody tohto spôsobu znížené, pretože alogénny materiál je v kontakte so subkutánnou tukovou vrstvou..

V pooperačnej komunite je široko diskutovaná otázka pooperačnej drenáže rán a možnosti jej zavedenia. Na našej klinike sa pri zatváraní defektov prietrže s použitím implantátov malých rozmerov (podmienečne do 10 x 10 cm) a pri vykonávaní plastickej chirurgie inlaye rana vyprázdňuje absolventom alebo pasívnou tubulárnou drenážou na jeden deň. Pri hernioplastike veľkých defektov sa drenáž uskutočňuje pomocou dvoch rúrkových drenáží. Je potrebné poznamenať, že vo všetkých prípadoch aplikujeme kompresné obväzy (opasky) na celú dobu strávenú v nemocnici a do 3 mesiacov pooperačného obdobia. Takmer nikdy nepoužívame metódu vpichovej drenáže tzv. Zvyškovej dutiny, snáď s výnimkou prípadov s tvorbou síry vyššou ako 100 ml, ktorá bola po celú dobu aktivity pozorovaná iba v jednom prípade.

Aktívna metóda drenáže sa používa v prípade obrej kýly. Prečo používať všeobecne akceptovaný systém Redon. Odtoky sa odstraňujú zvyčajne na 3 až 5 dní. Prípady pomerne výraznej exsudácie s alokáciou (podľa zverejnených údajov) do 300 alebo viac ml exsudátu sme nikdy nezaznamenali.

Moderný arzenál implantátov zo sieťoviny a rôzne metódy korekcie pooperačných ventrálnych hernií umožňujú chirurgovi nájsť individuálny prístup k liečbe každého konkrétneho prípadu a vykonať optimálny typ chirurgického zákroku s dobrým dlhodobým výsledkom..

ZOZNAM PUBLIKOVANÝCH PRÁC NA TÉMU VENTRÁLNEHO HERNIA

 1. Puchkov K. V., Seliverstov D. V., Gausman B.Ya, Polit G. G., Strangulated Bubble Internal Median Hernia // Clinical Surgery. - 1993. - Č. 4. - S.68.
 2. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Chirurgické ošetrenie slabinovej prietrže pomocou sieťového implantátu // Ros. časopis gastroenterológia, hepatológia, coloproctology. - 2002. - T. 12, č. 5. - S. 10.
 3. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Použitie sieťového implantátu na chirurgické ošetrenie slabínovej kýly // Aktuálne problémy s herniológiou: materiály konf. - M., 2003. - str. 48.
 4. Puchkov K.V., Filimonov V.B., Beck A.V., Tilov H.I., Shvalb A.P., Osipov V.V. Alloplastika tříslovínovej hernie s polypropylénovým implantátom: experimentálny a klinický výskum // Tichý med. časopis - 2003. - č. 1 (11). - S.81 - 83.

Laparoskopická hernioplastika v 3D endoskopii (profesor K. V. Puchkov, apríl 2013 (Moskva)).

Laparoskopická plastická chirurgia pooperačnej ventrálnej prietrže (profesor K. V. Puchkov, november 2012 (Moskva)).

Opýtajte sa alebo sa dohodnite

Položte otázky alebo sa dohodnite telefonicky:
+7 495 222-10-87
+7 903 798-93-08
Bezplatnú konzultáciu s profesorom môžete získať e-mailom:
kópia [email protected] [email protected]

„Keď píšete list, viem: dostane sa do môjho osobného e-mailu. Vždy odpoviem na všetky vaše listy iba ja. Pamätám si, že mi dôverujete tým najcennejším - svojmu zdraviu, svojmu osudu, svojej rodine, svojim blízkym a snažím sa odôvodniť vašu dôveru.

Každý deň odpoviem na vaše listy niekoľko hodín.

Ak mi pošlete list s otázkou, môžete si byť istí, že vašu situáciu starostlivo preštudujem, v prípade potreby si vyžiadam ďalšie lekárske dokumenty.

Veľké klinické skúsenosti a desiatky tisíc úspešných operácií mi pomôžu vyriešiť váš problém aj z diaľky. Mnoho pacientov nevyžaduje chirurgickú pomoc, ale správnu konzervatívnu liečbu, zatiaľ čo iní potrebujú neodkladnú operáciu. V oboch prípadoch načrtnem taktiku konania av prípade potreby odporúčam absolvovať ďalšie vyšetrenia alebo naliehavú hospitalizáciu. Je dôležité si uvedomiť, že pre niektorých pacientov úspešná liečba vyžaduje predbežnú liečbu sprievodných ochorení a náležitú predoperačnú prípravu.

V liste musíte (!) Uveďte vek, hlavné sťažnosti, miesto bydliska, kontaktné telefónne číslo a e-mailovú adresu pre priamu komunikáciu..

Aby som mohol odpovedať na všetky vaše otázky podrobne, žiadam vás, aby ste spolu so žiadosťou odoslali naskenované nálezy ultrazvuku, CT, MRI a konzultácie s ostatnými odborníkmi. Po preskúmaní vášho prípadu vám pošlem podrobnú odpoveď alebo list s ďalšími otázkami. V každom prípade sa vás pokúsim pomôcť a zdôvodniť vašu dôveru, čo je pre mňa najvyššia hodnota..

Chirurgické ošetrenie pooperačných hernií pomocou sieťových implantátov

Moja osobná skúsenosť s používaním sieťových implantátov pri liečbe pooperačných ventrálnych hernií má od roku 1994 viac ako 450 operácií vykonávaných otvoreným a laparoskopickým prístupom. Počas tejto doby bolo publikovaných veľa vedeckých prác a vynálezov na uvedenú tému. V tejto časti sú opísané vlastnosti ich vlastných metód chirurgickej liečby ventrálnych hernií. V súčasnosti ma väčšina pacientov (viac ako 80%) operuje laparoskopicky.

Môžete sledovať video operácií s ventrálnymi pooperačnými kýlami v mojom vystúpení na stránke „Video operácií najlepších chirurgov na svete“.

Indikácie pre chirurgický zákrok, postup výberu pacienta.

Pooperačná liečba ventrálnej hernie u profesora

Indikácie pre chirurgickú liečbu nezávisia od veľkosti hernálneho portálu a herniálneho vaku, typu hernie, príznakov a veku pacienta. Prítomnosť pooperačnej prietrže je indikáciou pre chirurgickú liečbu.

Aby sa predišlo komplikáciám prietrže, odporúča sa chirurgická korekcia, a to aj u pacientov s asymptomatickými pooperačnými kýlami..

Účelom chirurgického zákroku je zmierniť príznaky (bolesť a nepohodlie), predchádzať komplikáciám (štípanie, poruchy dýchania alebo kožné lézie) alebo liečiť akútne komplikácie gastrointestinálneho traktu (štípanie čreva, omentum, vývoj uškrtenia, obštrukčná alebo adhezívna črevná obštrukcia). ).

Núdzové operácie pre brušné kýly (priestupok, akútna črevná obštrukcia, hernia sacle flegmon) sa vykonávajú v 50% prípadov sledovania prietrže a sú sprevádzané vysokou frekvenciou komplikácií. Čo opäť vyzýva chirurgov, aby vykonávali operácie plánovaným spôsobom.

Pred operáciou je potrebné ultrazvukové vyšetrenie brušnej steny, prietrže, vreca a brušnej dutiny. V niektorých prípadoch sa môže CT alebo MRI vyšetrenie odporučiť na presnejšiu predoperačnú diagnózu, najmä na posttraumatické kýly, u obéznych pacientov, ako aj u pacientov s veľkými kýlami bez jasných ohraničení hernálneho portálu alebo so zriedkavými kýlami, ako je napríklad bedrový sval. Odporúča sa tieto štúdie použiť na hodnotenie opakovania prietrže a na určenie polohy oka v pooperačnom období..

Použitie sieťového implantátu pri chirurgickej liečbe pooperačných hernií

Otvorená a laparoskopická pooperačná oprava prietrže pomocou sieťových implantátov sa v súčasnosti vo veľkej miere používa v západnej Európe a USA..

Z hľadiska recidívy prietrže je súčasný dôkaz dostatočný na to, aby sa pri plastickej chirurgii odporučili implantácie pletiva na všetky defekty brušnej steny, vrátane triesloviny, pooperácie alebo pupočnej kýly, bez ohľadu na ich veľkosť. Keďže herniorafia (šitie defektu vláknami) v čistej forme je sprevádzaná neprimerane vysokou mierou recidívy.

Otvorená operácia pooperačných hernií

V súčasnosti sa môžu otvorené metódy používať u pacientov, ktorí sú kontraindikovaní v celkovej anestézii s ventiláciou (neprijateľný stav pre laparoskopický chirurgický zákrok). V tomto prípade sa laparotomický prístup uskutoční v epidurálnej anestézii. Indikácie pre otvorený prístup sa zriedka vyskytujú pri opakovaných a opakovaných zásahoch, v prípade výrazného procesu lepenia a neschopnosti eliminovať ich laparoskopickým prístupom..

Prevádzková technika

Aby som určil stav pooperačnej prietrže a indikácie pre chirurgický zákrok, ako aj aby som si vybral správnu taktiku pre chirurgické ošetrenie, musím mi poslať fotografiu brucha v priamej a bočnej projekcii v nafúknutom a pokojnom stave na moju osobnú e-mailovú adresu [email protected] [email protected] (môžete vziať telefón), úplný opis ultrazvuku brušnej dutiny a prednej steny brucha, výpisy z predchádzajúcich operácií, je vhodné vyšetriť chirurga, uviesť vek a hlavné ťažkosti. Potom môžem dať presnejšiu odpoveď na vašu situáciu..

Počiatočné štádiá chirurgického zákroku sa uskutočňujú podľa štandardnej schémy. Pri projekcii herniálneho vaku sa vyreže časť kože. Hernálny vak sa vylučuje z okolitého podkožného tukového tkaniva, hrany aponeurózy okolo hernálnej brány vynikajú.

Resekcia žliaz u pacientov s ťažkou viscerálnou obezitou nie je len technicky vynútená technika, ale tiež pomáha znižovať hladinu vnútrobrušného tlaku (resp. „Preventívne“ meranie systémového narušenia hemocirkulácie)..

Herniový vak je otvorený, ruka operačného chirurga je vložená do brušnej dutiny, pod kontrolou ktorej sa pitva vykonáva v brušnej dutine (pitva adhézií) a v peritoneálnom priestore. Po excízii nadbytočného herniálneho vaku sa jeho okraje zošijú. V tvarovanom vrecku je pletivo v závislosti od typu plastu vhodné,

Obr. 1. Možnosti implantačnej hernioplastiky.

V dôsledku rozdielneho usporiadania ôk v oblasti prietrže hernie sa rozlišujú 4 typy hernioplastík implantátu, pričom ako klasifikačný princíp sa používa poloha oka k aponeurotickým štruktúram (obr. 1)..

Pri onlay technike sa implantát zošíva na aponeurózu rekta alebo vonkajších šikmých svalov brucha priamo v kontakte s podkožným tukom..

Inlay technikou je implantát umiestnený na rekte alebo na vonkajšom šikmom svale, izolovaný od podkožnej tukovej vrstvy tej istej aponeurózy..

V technike podložky je implantát umiestnený za svalovou vrstvou, obvykle ohraničujúcou z brušnej dutiny priečnou fasciou a priečnou brušnou svalovou hmotou. Táto skupina často zahŕňa implantačné techniky, keď sa implantát umiestni priamo na zadný povrch svalov rekta a oddelí sa z brušnej dutiny s použitím celého tkanivového komplexu (zadná vrstva svalu rekta abdominis, priečna fascia, priečna svalovina) (obrázok 2)..

Obr. 2. Technika hernioplastickej podložky.

Varianty hernioplastiky s implantátom umiestneným medzi vonkajším a vnútorným šikmým svalstvom možno pripísať technikám inlay a underlay, druhá možnosť je však patogeneticky odôvodnená, čo väčšina vedeckých škôl uznáva..

Pri subvrstvovej hernioplastike je implantát lokalizovaný v preperitoneálnom tkanive a vymedzuje peritoneum z brušných orgánov..

Pri popise metód intervencie av našej klinickej práci používame klasifikáciu s dôrazom na techniku ​​onlay, inlay (inlay + sublay + underlay).

Pri vykonávaní hernioplastiky pomocou metódy inlay sa implantát zo siete umiestni do peritoneálneho priestoru za aponeurózou. Hlavnými možnosťami tejto metódy sú fixácia sieťového implantátu pod aponeurózou bez zošitia a zošitie aponeurózy s umiestnením sieťového implantátu pod ňou..

V závislosti od typu plastu sa do formovanej kapsy umiestni sieťovina, ktorá je fixovaná prerušovanými stehmi.

S malým herniálnym defektom je možné spojiť stredné okraje svalov rekta abdominis aplikáciou nodálnych stehov na aponeurózu bez vytvorenia duplikátu. V prípade dostatočne veľkých prietrží sa implantát môže uzavrieť pomocou nasledujúcej techniky. Rozdeľte prednú vrstvu svalu rekta abdominis pozdĺž bočného okraja na dĺžku presahujúcu dĺžku implantátu o 2-4 cm v oboch smeroch. Po priradení klapiek (je možné použiť hydraulickú prípravu) sú šité pozdĺž stredovej čiary. A často v strednom rade stehov, aby sa znížilo množstvo „mŕtveho priestoru“, sa zachytí sieťový implantát. Viazanie stehov na fixáciu ôk sa vykonáva tak po aplikácii stredného radu aponeurotických stehov, ako aj postupne za nimi. Myslíme si, že nie je zbytočné pripomenúť si, že uzly by mali byť dostatočne zviazané, aby nespôsobili nadmerný tlak na svalové tkanivo, atrofiu, erupciu a migráciu oka..

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je alogénny materiál oddelený od tukového tkaniva nachádzajúceho sa pod ním, čím sa výrazne znižuje vylučovanie a pravdepodobnosť komplikácií..

Pri fixácii sieťového implantátu pod aponeurózou bez toho, aby došlo k zošitiu, sú výhody tohto spôsobu znížené, pretože alogénny materiál je v kontakte so subkutánnou tukovou vrstvou..

V pooperačnej komunite je široko diskutovaná otázka pooperačnej drenáže rán a možnosti jej zavedenia. Na našej klinike sa pri zatváraní defektov prietrže s použitím implantátov malých rozmerov (podmienečne do 10 x 10 cm) a pri vykonávaní plastickej chirurgie inlaye rana vyprázdňuje absolventom alebo pasívnou tubulárnou drenážou na jeden deň. Pri hernioplastike veľkých defektov sa drenáž uskutočňuje pomocou dvoch rúrkových drenáží. Je potrebné poznamenať, že vo všetkých prípadoch aplikujeme kompresné obväzy (opasky) na celú dobu strávenú v nemocnici a do 3 mesiacov pooperačného obdobia. Takmer nikdy nepoužívame metódu vpichovej drenáže tzv. Zvyškovej dutiny, snáď s výnimkou prípadov s tvorbou síry vyššou ako 100 ml, ktorá bola po celú dobu aktivity pozorovaná iba v jednom prípade.

Aktívna metóda drenáže sa používa v prípade obrej kýly. Prečo používať všeobecne akceptovaný systém Redon. Odtoky sa odstraňujú zvyčajne na 3 až 5 dní. Prípady pomerne výraznej exsudácie s alokáciou (podľa zverejnených údajov) do 300 alebo viac ml exsudátu sme nikdy nezaznamenali.

Moderný arzenál implantátov zo sieťoviny a rôzne metódy korekcie pooperačných ventrálnych hernií umožňujú chirurgovi nájsť individuálny prístup k liečbe každého konkrétneho prípadu a vykonať optimálny typ chirurgického zákroku s dobrým dlhodobým výsledkom..

ZOZNAM PUBLIKOVANÝCH PRÁC NA TÉMU VENTRÁLNEHO HERNIA

 1. Puchkov K. V., Seliverstov D. V., Gausman B.Ya, Polit G. G., Strangulated Bubble Internal Median Hernia // Clinical Surgery. - 1993. - Č. 4. - S.68.
 2. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Chirurgické ošetrenie slabinovej prietrže pomocou sieťového implantátu // Ros. časopis gastroenterológia, hepatológia, coloproctology. - 2002. - T. 12, č. 5. - S. 10.
 3. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Použitie sieťového implantátu na chirurgické ošetrenie slabínovej kýly // Aktuálne problémy s herniológiou: materiály konf. - M., 2003. - str. 48.
 4. Puchkov K.V., Filimonov V.B., Beck A.V., Tilov H.I., Shvalb A.P., Osipov V.V. Alloplastika tříslovínovej hernie s polypropylénovým implantátom: experimentálny a klinický výskum // Tichý med. časopis - 2003. - č. 1 (11). - S.81 - 83.

Laparoskopická hernioplastika v 3D endoskopii (profesor K. V. Puchkov, apríl 2013 (Moskva)).

Laparoskopická plastická chirurgia pooperačnej ventrálnej prietrže (profesor K. V. Puchkov, november 2012 (Moskva)).

Opýtajte sa alebo sa dohodnite

Položte otázky alebo sa dohodnite telefonicky:
+7 495 222-10-87
+7 903 798-93-08
Bezplatnú konzultáciu s profesorom môžete získať e-mailom:
kópia [email protected] [email protected]

„Keď píšete list, viem: dostane sa do môjho osobného e-mailu. Vždy odpoviem na všetky vaše listy iba ja. Pamätám si, že mi dôverujete tým najcennejším - svojmu zdraviu, svojmu osudu, svojej rodine, svojim blízkym a snažím sa odôvodniť vašu dôveru.

Každý deň odpoviem na vaše listy niekoľko hodín.

Ak mi pošlete list s otázkou, môžete si byť istí, že vašu situáciu starostlivo preštudujem, v prípade potreby si vyžiadam ďalšie lekárske dokumenty.

Veľké klinické skúsenosti a desiatky tisíc úspešných operácií mi pomôžu vyriešiť váš problém aj z diaľky. Mnoho pacientov nevyžaduje chirurgickú pomoc, ale správnu konzervatívnu liečbu, zatiaľ čo iní potrebujú neodkladnú operáciu. V oboch prípadoch načrtnem taktiku konania av prípade potreby odporúčam absolvovať ďalšie vyšetrenia alebo naliehavú hospitalizáciu. Je dôležité si uvedomiť, že pre niektorých pacientov úspešná liečba vyžaduje predbežnú liečbu sprievodných ochorení a náležitú predoperačnú prípravu.

V liste musíte (!) Uveďte vek, hlavné sťažnosti, miesto bydliska, kontaktné telefónne číslo a e-mailovú adresu pre priamu komunikáciu..

Aby som mohol odpovedať na všetky vaše otázky podrobne, žiadam vás, aby ste spolu so žiadosťou odoslali naskenované nálezy ultrazvuku, CT, MRI a konzultácie s ostatnými odborníkmi. Po preskúmaní vášho prípadu vám pošlem podrobnú odpoveď alebo list s ďalšími otázkami. V každom prípade sa vás pokúsim pomôcť a zdôvodniť vašu dôveru, čo je pre mňa najvyššia hodnota..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Viac ako 50% všetkých prípadov tvorby medzistavcových hernií je v bedrovej chrbtici a najčastejšie v jej poslednom segmente, ktoré tvoria stavce L4, L5 a disk medzi nimi.
Pupočná prietrž - patológia prejavujúca sa výčnelkom okrúhleho alebo oválneho tvaru v pupočnom kruhu, ktorý sa zväčšuje s výkrikom alebo úzkosťou dieťaťa.Aby to bolo jasnejšie, kvôli tomu, čo sa javí ako pupočníková prietrž, trochu sa dotýka anatomických a fyziologických charakteristík pupočnej oblasti plodu a novorodenca..
Dobrý deň, milí hostia! Dnes budeme hovoriť o tom, čo je to ploché a ako tento stav dosiahnuť. Posilnenie svalového korzetu je nevyhnutné opatrenie na udržanie držania tela..