loader

Hlavná

Žalúdok

Mastná prietrž viečok

Mastná prietrž očných viečok je stav periokulárnych mäkkých tkanív, v ktorých sú dutiny vyplnené podkožným tukom, čo vedie k ochabnutiu, možno lokalizovať na hornom alebo dolnom viečku..

Horná a dolná časť periokulárnej oblasti sú pokryté najjemnejším a najcitlivejším tkanivom. Ako viete, kožné zmeny súvisiace s vekom sa prejavujú vo forme vrások, záhybov a ochabovania, ktoré sa vytvárajú predovšetkým na miestach, kde je vplyv škodlivých faktorov najviac koncentrovaný, čo vyvoláva postup procesu starnutia pokožky. V prvom rade sa také kozmetické chyby objavujú v horných a dolných viečkach. V kozmetike a medicíne sa tukové útvary v tejto oblasti nazývajú kýly očných viečok, ktoré nie je možné skrývať, a to ani pri vysokokvalitnom make-upe aplikovanom v niekoľkých etapách. Jediným východiskom v tejto situácii je liečba. Rovnako ako mnoho kozmetických defektov sa však dá zabrániť tvorbe mastných kýly očných viečok: preto je potrebné porozumieť mechanizmu ich tvorby a určiť postupy, ktoré môžu tomuto procesu zabrániť alebo ho pozastaviť..

K rozťahovaniu pokožky dochádza kvôli tomu, že stráca potrebnú elasticitu a pevnosť. Strata týchto kožných znakov je spôsobená nedostatočnou produkciou elastínu a kolagénu, ktorá sa v porovnaní s procesom starnutia znižuje. Okrem toho sú svaly horných a dolných viečok zodpovedné za tvárovú aktivitu tváre: čím je väčšia, tým rýchlejšie sa napínajú svaly, strácajú schopnosť udržiavať pokožku v požadovanej polohe. Po poklese mäkkého tkaniva začne telo aktívne vytvárať podkožné tukové tkanivo a vyplní ním všetok voľný priestor. Takto sa tvoria mastné kýly viečok.

V dôsledku tvorby tukových usadenín v očných viečkach sa tvár osoby stáva senilnou a narušuje sa krvný obeh a odtok lymfy. Porušenie mikrocirkulačných procesov vedie k opuchu oblasti okolo očí.

V medicíne je defekt klasifikovaný do dvoch typov v závislosti od miesta:

 1. mastná kýla dolných viečok je najviac diagnostikovaným problémom. Tukové usadeniny sa nachádzajú v oblasti hraničnej línie rastu mihalníc, v tomto ohľade sa oblasť stáva edematóznou, objavujú sa tzv. Vrecia pod očami. Táto vada sa diagnostikuje pomerne jednoducho, bez potreby špecializovaného vyšetrenia;
 2. mastná prietrž horných viečok - najbežnejším miestom lokalizácie defektu je oblasť vonkajšieho rohu oka.

Príčiny mastnej kýly viečok

Hlavným dôvodom výskytu mastnej kýly dolných a horných viečok je neustále sťahovanie svalov tváre zodpovedné za udržiavanie kože viečok v požadovanej polohe, čo vedie k ich napínaniu. Aj keď osoba starostlivo monitoruje stav svojej pokožky, vykonáva postupy potrebné na udržanie jej tónu, nie je možné tento proces zastaviť. Jediné, čo sa dá urobiť, je znížiť rýchlosť tohto procesu..

V procese napĺňania klesajúcich mäkkých tkanív subkutánnym tukom sa u človeka vyvinie ochorenie, ako je napríklad lymfedém - narušenie odtoku lymfatickej tekutiny, ktoré zhoršuje schopnosť krvi cirkulovať v požadovanom množstve v očných viečkach..

Ako je uvedené vyššie, vek negatívne ovplyvňuje kvalitu pokožky v blízkosti očí a vzhľadom na skutočnosť, že v očných viečkach je malé množstvo mazových žliaz, vďaka ktorým je dostatočne suchá, ptóza sa vyskytuje oveľa skôr ako v iných oblastiach kože..

Významnú úlohu v tomto procese hrá štruktúra, ľudská pleť a genetické vlastnosti pokožky.

Faktory ako: Urýchliť tvorbu telesného tuku v očných viečkach

 • častý pobyt v stresových situáciách;
 • nadmerná konzumácia alkoholu;
 • nedostatok potrebného množstva spánku;
 • práca vyžadujúca vizuálnu koncentráciu;
 • hormonálna nerovnováha;
 • predĺžený pobyt na priamom slnečnom svetle, návšteva solárií;
 • použitie kozmetiky, ktorá nie je vhodná pre daný typ pokožky;
 • časté používanie dekoratívneho makeupu;
 • fajčenie.

Ak má osoba podozrenie na tvorbu kýlovej kýly očných viečok, na stanovenie správnej diagnózy by ste sa mali poradiť so špecialistom. Mastná prietrž očných viečok sa ľahko zamieňa s iným lymfatickým edémom oblasti oka, ktorý môže byť spôsobený dysfunkciou kardiovaskulárneho systému..

Charakteristika tukovej kýly viečok

V závislosti od individuálnych charakteristík a veku pacienta môže byť diagnostikovaná tuková prietrž horného viečka, keď je ptóza lokalizovaná z vnútornej strany alebo nižšia - tvorba ptózy pod mihalnicami nižšie.

Rovnako tak môže osoba vykazovať ptózu mäkkého tkaniva v hornej alebo dolnej časti oka. Pre tukovú prietrž horných viečok je charakteristickým rysom previs opuchnutej oblasti oka, ktorý robí vzhľad ťažkým a esteticky neatraktívnym. Kýly s nízkym obsahom tukov sa vyznačujú kvapkaním podkožného tuku na líce, čo spôsobuje opuchnutie tejto oblasti a vzhľad pripomína vak..

V počiatočných fázach vzniku kozmetického defektu veľa ľudí nevenuje pozornosť, pretože mastné kýly sú nejasné a fyziologické funkcie nie sú narušené. V priebehu času sa vzdelanie javí jasnejšie a ovplyvňuje výraz v tvári, spôsobuje, že človek vyzerá staršie ako jeho roky, ako aj porušuje proporcie. V niektorých situáciách môže závažná ptóza mäkkých tkanív viečok viesť k zhoršeniu funkcie videnia: najprv sa mierne, ale časom sa zhorší, môže sa objaviť aj nadmerné trhanie..

Pacienti majú často v spojení s herniami očných viečok, najmä ak sú lokalizovaní v dolnej časti, tmavé kruhy pod očami, čo ešte viac negatívne ovplyvňuje vzhľad osoby..

V závislosti od toho, aké zmeny prešla koža viečok, odborníci rozlišujú 4 stupne ptózy mäkkých tkanív.

 1. Mäkké tkanivo klesá iba v dolnom viečku, pod dolnými mihalmi sa začína objavovať malý opuch.
 2. Mäkké tkanivá klesajú v dolnom viečku a čiastočne na hornom viečku, znižuje sa tón pleti, svaly postupne strácajú schopnosť udržať kožu.
 3. Ptóza je lokalizovaná na všetkých mäkkých tkanivách oboch viečok, zostupuje do zygomatickej oblasti, ovplyvňuje obočie, nasolabiálne záhyby a líca..
 4. Posledný stupeň ptózy sa vyznačuje stratou pružnosti a prispôsobivosťou v oblasti oboch viečok, objavujú sa vrecká s farbou, vonkajšie rohy očí klesajú..

Spôsoby odstránenia mastnej kýly viečok

Mastná prietrž viečok sa vyskytuje u akejkoľvek osoby, nie je možné zastaviť tento proces, avšak pomocou kozmetológov a plastických chirurgov môžete výrazne zlepšiť svoj vzhľad a spomaliť výskyt defektu..

Vďaka rôznym inovatívnym technikám je možné napnúť pokožku v oblasti okolo očí a esteticky zatraktívniť celkový vzhľad tváre..

V prípade, že ptóza mäkkých tkanív je v počiatočnom stupni, môžu šetrné metódy sprísnenia hardvérových postupov situáciu napraviť. Tie obsahujú:

 • tepelné zdvíhanie - tepelný účinok na pokožku okolo očí, v dôsledku čoho sa zvyšuje jej stupeň elasticity;
 • mikropočasná terapia - vystavenie pokožky očných viečok slabým elektrickým impulzom;
 • ultrazvukové zdvíhanie - pôsobenie ultrazvukových lúčov na pokožku, ktoré majú uťahovací účinok.

Použitím jednej alebo viacerých vyššie opísaných techník je možné ľahko eliminovať počiatočné štádiá ptózy mäkkých tkanív, čo sa dosiahne správnym pôsobením na očné svaly..

Na výrazné omladenie vašej tváre sa môžete zúčastniť postupu zdvíhania 3D mezoteliónov alebo využiť služby zdvíhania nití: výsledky týchto postupov nie sú v žiadnom prípade horšie ako spôsob zdvíhania tváre a oblasti očí..

V prípade, že výskyt mastnej kýly očných viečok je sprevádzaný tvorbou vrások, výskytom škvŕn a iných kozmetických defektov, na záchranu sa použijú tieto metódy na ich odstránenie:

 • odlupovanie pokožky tváre a oblasti okolo očí pomocou špeciálnych jemných chemikálií;
 • plasmolifting;
 • omladenie hornej časti tváre pomocou laserovej expozície;
 • priebeh masiek proti starnutiu;
 • kontúrový plast.

V takom prípade, keď bola technika konzervatívnej liečby správne vybraná a bol dokončený celý priebeh odstraňovania tukových kýiel očných viečok, bude mať človek vynikajúci anti-aging efekt, ktorý významne oneskorí prirodzený proces starnutia pokožky..

Ak sa prietrže už objavili úplne, je potrebné ich odstrániť radikálnym chirurgickým zákrokom, počas ktorého lekár vykoná disekciu tučnej prietrže, odstráni prebytočný podkožný tuk a vykoná výťah ochabnutých tkanív..

Liečba hernie očných viečok

Materiál pripravený pod vedením

Kýla očných viečok - čo to je?

Kýla je pomerne častou chybou viečok. Kýla zväčšujú oči, vytvárajú tašky pod očami, starnú tvár a čo je najdôležitejšie, môžu prispievať k zhoršeniu zraku..

Kýla viečok sama o sebe je vyplnením priestoru pod horným alebo dolným viečkom tukovým tkanivom. Výsledkom je, že pokožka vyčnieva, krvný obeh a odtok lymfy je narušený a okolo očí sa vytvára opuchy. Podľa miesta vzniku sa rozlišujú dva typy prietrží - prietrže dolných a horných viečok.

Kýla očných viečok: príčiny

Koža viečok je prakticky bez podkožného tkaniva, a preto je náchylná na napínanie. Kruhový sval oka a pokožka očných viečok sa oslabujú skoro a strácajú svoju pružnosť, najmä v dôsledku viacnásobných kontrakcií počas blikania..

Hlavnými dôvodmi vzniku hernie očných viečok sú zmeny súvisiace s vekom, dedičnosť a ústavné znaky. Tvorba kýly tiež urýchľuje stres, nedostatok spánku, hormonálne zmeny, konštantnú únavu očí, ultrafialové žiarenie, fajčenie a konzumáciu alkoholu..

Kýla očných viečok: príznaky

Charakteristickým znakom prietrže horného viečka je previs opuchnutej oblasti oka a spodný - „vrecia“ pod očami..

Najprv je ťažké si všimnúť vznik defektu: nie sú porušené očné funkcie a kozmetické zmeny vo fáze rastu prietrže nie sú také zreteľné. Postupom času sa však formácie stanú jasnejšími a predovšetkým porušujú proporcie, starnú tvár a menia vzhľad vzhľadu. Prietrž môže niekedy spôsobiť nadmerné slzenie a poškodenie zraku..

Kýla dolného viečka sa cíti ako „vrecia“ a opuch pod očami. Tieto vonkajšie zmeny však môžu byť aj fyziologickými „vreckami“ lícnych kostí, čo si vyžaduje odlišné zaobchádzanie..

Kýla dolného viečka sa dá zistiť, ak zavriete oči a jemne stlačíte prsty na očnú guľu: prietrž pri hernii sa zvýši formácia pod viečkom.

Je ťažké rozlíšiť mastné kýly od opuchov okolo očí. Edém môže byť spojený s chorobami obličiek, endokrinného systému alebo kardiovaskulárneho systému. Preto je pri určovaní kýly očných viečok a vylúčení možných chorôb lepšie kontaktovať profesionálneho očného lekára..

Metódy liečby kýly očných viečok

Oftalmológ by mal diagnostikovať kýlu storočia. Ak sa toto ochorenie zistí, pacientovi sa najčastejšie odporúča operácia.

Hoci kýly samy osebe nepredstavujú zdravotné riziko a iba vo výnimočných prípadoch môžu prispieť k zhoršeniu zraku, sú nepríjemným kozmetickým problémom. Operácia odstránenia prietrže viečok eliminuje túto patológiu a pomáha korigovať kožné zmeny súvisiace s vekom.

Chirurgická liečba kýly očných viečok sa vykonáva dvoma hlavnými spôsobmi:

 • Perkutánny prístup - keď chirurg vytvára rez pozdĺž vonkajšieho povrchu kože viečka, prebytočná koža a tukové tkanivo sa vyreže. Malé rany sa po tejto operácii hoja rýchlo a zostávajú neviditeľné
 • Transkonjunkčný prístup - prebytočný tuk sa odstraňuje spojivkou, vnútorným povrchom viečka. Pri tejto metóde nezostanú žiadne vonkajšie stopy..

Odstránenie prietrže viečok je pre pacienta bezbolestné na ambulantnej báze. Ak sú dodržané všetky odporúčania lekára pred a po operácii, úspech liečby je zaručený a problém je vyriešený navždy.

Na očnej klinike Dr. Belikovej môžete podstúpiť komplexné očné vyšetrenie a dostanete podrobné odporúčania od našich odborníkov.

Kýla očných viečok

Kýla očných viečok je vyčnievanie kože spôsobené jej napínaním a následným vyplňovaním dutiny tukovým tkanivom pod dolným alebo horným viečkom..

K rozťahovaniu kože očných viečok dochádza v dôsledku konštantných kontrakcií v procese blikania, navyše je prakticky bez podkožného tkaniva, čo je rizikový faktor. Veľký vplyv na výskyt prietrže viečok majú ústavné aj dedičné faktory..

Príčiny prietrže

Kýla očných viečok spôsobuje vnútorné vlastnosti štruktúry alebo vývoja tela a niektoré vonkajšie faktory.

Medzi hlavné dôvody vedúce k výskytu prietrže viečok patrí:

• porušenie mikrocirkulácie a toku lymfy;

• Riedenie kožnej membrány viečka;

• Denná významná únava očí, napríklad v dôsledku práce s počítačom;

• Štruktúra kostí lebky, ktoré tvoria obežné dráhy.

príznaky

Druhy kýly storočia

Kýla očných viečok sa zvyčajne delí na:

1. Kýla horného viečka - tvoria kožný nadbytok vnútorného rohu oka;

2. Kýla dolného viečka - čo sú „vrecká“ pod spodnými mihalnicami.

diagnostika

Prečo odstrániť prietrž viečok

Kýla očných viečok nie je zdraviu nebezpečná, je to skôr vážny kozmetický problém. Odstránením prietrže sa môžete nielen zbaviť dedičnej patológie, ale aj korigovať zmeny veku viečok súvisiace s vekom. Chirurgia na odstránenie prietrže je veľmi jednoduchá a prakticky bezpečná, s týmto chirurgickým zákrokom je možné:

• súčasné odstránenie kýly dolných a horných viečok naraz do oboch očí;

• kombinácia operácie prietrže s inými operáciami na tvári, napríklad odstránením vaskulatúry alebo úpravou nasolabiálneho záhybu;

• operácia je bezbolestná, bez rezov a zošívania;

• použitie počas chirurgického zákroku, celkovej aj lokálnej anestézie;

• získanie rýchlych výsledkov.

Druhy operácií

Dnes sa operácie na odstránenie prietrže viečok vykonávajú dvoma hlavnými metódami:

1. Skalpel, ktorý spočíva v aplikácii rezu a vyrezania prebytočného tukového tkaniva a pokožky. Po podobnej operácii zostanú na povrchu viečok malé jazvy, ktoré sa liečia a stanú sa takmer neviditeľnými v čo najkratšom čase;

2. Transconjunctival - cez punkciu cez spojku oka. Táto metóda nezanecháva žiadne stopy po operácii. Liečebné obdobie po takejto operácii je veľmi krátke a pacient v priebehu tohto procesu nepociťuje takmer žiadnu bolesť.

Po plastickej operácii kýly očných viečok tento problém navždy zmizne. Aby sa predišlo možným komplikáciám, je potrebné dodržiavať tieto lekárske odporúčania:

• Pooperačnú náplasť neodstraňujte dva dni po zákroku;

• Aplikujte ochladzovacie obklady na oči, aby ste zmiernili bolesť, a tiež zmiernite opuchy a opuchy;

• Vyhýbajte sa svahom a fyzickej námahe;

• Dodržiavajte všetky odporúčania lekára.

Prevencia prietrže viečok

Tvorba prietrže v počiatočnej fáze sa môže spomaliť, ak sa použije špeciálny program starostlivosti o pleť. Takéto programy zahŕňajú prostriedky, ktoré sprísňujú obrys viečok, ako aj mäkké šupky a lymfatické masáže..

Je však potrebné pamätať na to, že tieto opatrenia iba pomôžu spomaliť proces tvorby kýly. Ak máte predispozíciu na zmenu stavu pokožky, tak aj tie najdrahšie krémy a procedúry časom prestanú pôsobiť a plastové viečka sa stanú nevyhnutnými.

Takže na určenie prietrže horného viečka stačí prstom mierne stlačiť očnú guľu a zistiť, či sa vo vnútornom rohu oka objavil opuch kože. Prítomnosť takéhoto opuchu je príležitosťou kontaktovať odborníkov. Kýla dolných viečok môže byť vizuálne určená stavom kožného záhybu pod spodnými mihalnicami.

Výber kliniky na liečbu kýly očných viečok je zásadný problém, ktorý si vyžaduje vyvážený prístup. Je potrebné venovať pozornosť úrovni vybavenia kliniky, odbornej úrovni špecialistov pracujúcich na klinike, hodnoteniu tých ľudí, ktorí už boli liečení na jednej alebo druhej očnej klinike. Odporúčame zveriť operáciu očných viečok profesionálnemu oftalmológovi, as tento odborník má spravidla všetky potrebné znalosti, praktické zručnosti a skúsenosti.

Kýla očných viečok (horná a dolná)

Tkanivová štruktúra viečka neobsahuje prakticky žiadne podkožné tkanivo; v kombinácii so špecifickou genetickou predispozíciou a idiopatickými faktormi, t.j. zvýšené riziká v dôsledku ústavných vlastností tohto konkrétneho organizmu, nepretržitý a nekonečný blikajúci reflex u niektorých ľudí vedie k patologickému napínaniu kože viečok. Nadbytočný priestor, ktorý sa postupne zväčšuje, je rovnako postupne vyplňovaný lipidovým (tukovým) tkanivom; vytvára sa zvláštny vyčnievajúci opuch, výčnelok, „vydutie“, ktorý sa v oftalmológii nazýva tučná kýla viečka. Kýla sa môže tvoriť ako na spodnom viečku, tak aj na hornom, na jednom oku alebo na oboch.

príčiny

Spravidla viac alebo menej komplexná kombinácia faktorov vedie k vytvoreniu kýly očných viečok, medzi ktorými sa nachádzajú endogénne (vnútorné) predpoklady a exogénne (vonkajšie) vplyvy alebo podmienky. Najbežnejšie príčiny sú:

 • genetická predispozícia;
 • poruchy cirkulácie lymfy, krvi a vnútroočných tekutín;
 • atrofické riedenie kože očných viečok;
 • nezdravý životný štýl (predovšetkým situácie chronického stresu a nedostatku spánku);
 • hormonálne výkyvy a prestavby;
 • chronické preťaženie zrakového systému;
 • špeciálna štruktúra orbitálnych kostí.

Druhy kýly

Pri hornom viečku je prietrž zvyčajne vytvorená prebytočnou kožou vo vnútornom kútiku oka. Kýla dolných viečok zvyčajne vyzerá ako špecifický „vak“ pod okrajom biliónov, naplnený tukovým tkanivom.

Ako zistiť prítomnosť prietrže

Na autodiagnostiku kýly dolného viečka spravidla postačuje obyčajné zrkadlo. Tiež nie je ťažké identifikovať kýlu horného viečka, aj keď je to prakticky neviditeľné: pri zatvorenom oku stačí jemne vyšetriť viečko v oblasti priľahlej k nosu; tuková prietrž je pociťovaná prstami ako opuchnutá oblasť kože v porovnaní s okolitými tkanivami. Bez ohľadu na umiestnenie a závažnosť prietrže je najvhodnejšie konzultovať s očným lekárom (aspoň aby ​​ste sa ubezpečili: jedná sa o kýlu a nie o nejakú inú, oveľa nebezpečnejšiu formáciu).

Musím odstrániť kýlu viečok?

Ak odborník spoľahlivo potvrdil, že vydutie je prietrž a nič viac, nemôžete sa báť všeobecného zdravia ani zraku, pretože prietrž nepredstavuje žiadnu skutočnú hrozbu. Akékoľvek štrukturálne a anatomické deformácie v oblasti očí sú však veľmi nápadné a vytvárajú významnú kozmetickú vadu, ktorá je neprijateľná pre mnoho (väčšina) pacientov..

Bez ohľadu na to, či kýla očných viečok je spôsobená zmenami súvisiacimi s vekom alebo je geneticky určená, je odstránená pomocou pomerne jednoduchej, rýchlej a bezpečnej oftalmochirurgickej korekcie. Pri plánovaní tohto typu zásahu sa zvyčajne stanovujú tieto ciele:

 • odstránenie všetkých kýly (na horných a dolných viečkach, na oboch očiach) v jednej operácii;
 • ak je to potrebné a podľa indícií - súčasné odstránenie iných defektov a abnormalít (vaskulárne siete, nepravidelný nasolabiálny záhyb atď.);
 • bezbolestnosť, hladkosť, mikroinvazivita (t. j. chirurgický prístup bez rezov);
 • estetický účinok proti starnutiu.

V závislosti od individuálnej situácie sa v niektorých prípadoch môže použiť celková anestézia alebo sedatívna sedácia, ale najčastejšie je lokálna anestézia viac ako dostatočná.

Druhy operácií

Existujú a uplatňujú sa rôzne operačné techniky, dnes sa však za štandard môžu považovať dva prístupy:

 • excízia prebytočného dermálneho a lipidového tkaniva skalpelom; napriek trochu desivému ozvučeniu zákroku je operácia v skutočnosti menej traumatická a nevedie k výrazným zjazveniam ani k potrebe dlhodobej rehabilitácie: prírodné regeneračné procesy rýchlo liečia chirurgické pole a nezanechávajú viditeľné jazvy;
 • operatívny prístup vo forme punkcie spojovkou; táto technika nezanecháva žiadne stopy a pacient ju prakticky nepociťuje.

Krátka, minimálne invazívna plastická chirurgia tak môže eliminovať kozmetický defekt na mnoho rokov. Riziko pooperačných komplikácií alebo vedľajších účinkov má sklon k nulovej hodnote, na ich vylúčenie je však potrebné dodržiavať nasledujúce povinné vymenovania:

 • Neskúšajte sa zbaviť pooperačnej náplasti z vlastnej iniciatívy (napríklad s motiváciou „na dlhú dobu sa všetko uzdravilo a naozaj to chcem vidieť rýchlejšie“);
 • aplikujte (tak často a dlho, ako predpisuje lekár) studené obklady, aby ste zabránili možnej bolesti alebo nepohodliu v pooperačnom období, ako aj zmiernili opuchy a opuchy;
 • obmedziť akúkoľvek fyzickú aktivitu, vyhnúť sa takým pozíciám tela, v ktorých je hlava naklonená dopredu;
 • dodržiavať všetky ostatné individuálne odporúčania, ak ich podáva lekár (napríklad opakované vyšetrenie po určitej dobe alebo užívanie protizápalových alebo baktericídnych liekov).

Prevádzkové ceny

Náklady na operáciu odstránenia prietrže horného alebo dolného viečka závisia od zložitosti jeho vykonávania a zvoleného chirurgického zákroku - po úvodnej konzultácii s očným chirurgom.

Prevencia výskytu

V počiatočných fázach tvorby prietrže môžete tento proces výrazne spomaliť vykonaním určitých preventívnych programov starostlivosti o viečka. Medzi takéto udalosti zvyčajne patria masáže, ktoré stimulujú odtok lymfy a všeobecnej mikrocirkulácie, ako aj zdvíhacie pomôcky (uťahovacie kontúry) a jemné šupky..

Mali by sme si však uvedomiť, že hovoríme iba o znížení rýchlosti tvorby hernie; Ani masáž, ani zdvíhanie, peeling ani autohypnóza nazývaná „alternatívna medicína“ nemôžu zastaviť alebo najmä zvrátiť degeneráciu organických tkanív súvisiacu s vekom. Tieto metódy spravidla nie sú v žiadnom prípade lacné (s výnimkou samomasáže, ktorá je v každom prípade užitočná a má komplexný stimulačný účinok), sú účinné iba do určitej hranice, po ktorej, ak do tej doby pacient nestratí záujem o svoj vlastný vzhľad., nevyhnutne vyvoláva otázku chirurgických plastových viečok. V tejto fáze je prvoradý význam premyslený a racionálne odôvodnený výber kliniky..

Je rozumné a vhodné zhromažďovať spoľahlivé informácie vrátane recenzií predtým operovaných pacientov (neodporúča sa brať do úvahy nadšené hodnotenia „virtuálnych duší“ z internetu), zloženie odborníkov (kategória kvalifikácie, klinické skúsenosti, dostupnosť vedeckých prác a akademických hodností), ako aj vybavenie a úroveň vybavenia, ktorý má očné očné vyšetrenie. Okrem toho, napriek priamemu, zdá sa, že cesta k špecialistovi na estetickú chirurgiu je bezpečnejšie zveriť oči klinickému lekárovi s úzkym profilom, t.j. chirurgovi - oftalmológovi: v tomto sektore tela je príliš veľa nuancií a funkcií, organizácia vizuálneho systému je príliš tenká a krehká.

Kýla horného viečka

Kýla horného viečka je jedným zo znakov starnutia. Môžete ho odstrániť plastickou chirurgiou alebo injekciou. Podrobnosti v tomto článku..

Tento kozmetický defekt je výčnelkom kože horného viečka (v dôsledku jeho napínania) a následným vyplnením dutiny tukovým tkanivom..

Spravidla sa takéto kýly vyskytujú v dôsledku porúch mikrocirkulácie alebo toku lymfy, hormonálnych zmien, denného dlhodobého namáhania očí. Riziko problému významne zvyšuje dedičnú predispozíciu k nemu, ako aj neustály stres a nedostatok spánku.

príznaky

Nasledujúce príznaky naznačujú prítomnosť mastnej prietrže na viečku:

 • presah horného viečka;
 • prítomnosť stáleho opuchu;
 • efekt silného vzhľadu.

Odborník spravidla nemusí spochybňovať diagnózu po osobnom vyšetrení, preto sa zriedka používajú akékoľvek ďalšie diagnostické metódy..

Odstránenie prietrže horných viečok

Ak je tučná kýla pre pacienta príčinou estetického nepohodlia, kozmetológovia a plastickí chirurgovia sú vždy pripravení ju odstrániť: koniec koncov, napriek tomu, že táto vada nepredstavuje zdravotné riziko, vizuálne sa pridáva niekoľko rokov..

Ako čistiť bez chirurgického zákroku

Dostatočne účinná, avšak dočasná metóda umožňujúca vyriešiť problém bez chirurgického zákroku, sú špeciálne injekcie. Pomocou injekcií lieku si môžete mierne zvýšiť obočie: vytvorí sa tak vizuálny efekt vyhladenia hernie.

Táto akcia bude trvať najmenej šesť mesiacov.

Chirurgická metóda

Aj keď majitelia kýly majú zvyčajne záujem o to, ako ich odstrániť bez chirurgického zákroku, podľa ich názoru sú odborníci jednomyseľní: najúčinnejšou liečbou v tomto prípade je blefaroplastika, ktorá na rozdiel od „injekcií krásy“ poskytuje výrazný a trvalý výsledok..

Táto bežná, ale skôr závažná operácia sa vykonáva rezom do prirodzeného záhybu kože pozdĺž viečka..

Pred operáciou je možné simulovať jej výsledok pomocou výpočtovej techniky.

Fázy plastiky očných viečok:

 • Kontrola, určenie miesta incízie, anestézia.
 • Odstránenie prebytočnej kože a tukovej kýly.
 • Suture (po operácii bude takmer neviditeľné, pretože pri otvorených očiach sa ukáže, že sa skryje v záhybe viečka).

Účinok procedúry sa dá vyhodnotiť približne po 2 týždňoch, keď opuchy a sčervenanie (ktoré sú normálnou reakciou na chirurgický zákrok).

Je dôležité vylúčiť prítomnosť kontraindikácií pri chirurgickom zákroku vrátane:

 • onkologické choroby;
 • závažné kardiovaskulárne ochorenie;
 • diabetes;
 • poruchy krvácania;
 • zvýšený vnútroočný tlak atď..

Opravu očných viečok možno vykonať v lokálnej anestézii, v niektorých prípadoch sa však používa celková anestézia. Tento chirurgický zákrok spravidla netrvá dlhšie ako pol hodiny. Na konci postupu dostane pacient odporúčania týkajúce sa pooperačnej starostlivosti.

Asi dva týždne bude žiaduce odmietnuť čítať, používať šošovky, dekoratívnu kozmetiku pre oči, obmedzovať fyzickú aktivitu.

Kozmetické procedúry sú kontraindikované počas tehotenstva a laktácie..

Mastná prietrž viečok

Mastná prietrž očných viečok - ptóza tkanív v horných a dolných viečkach, kvôli výčnelku intraorbitálneho tuku, insolventnosti svalovej kostry a zníženiu pružnosti kože. Mastné kýly v očných viečkach dodávajú výrazu výraz, formujú vrecia pod očami, kazia vzhľad, zrakom starnú tvár a zhoršujú vizuálnu funkciu. Mikroprúdy, termické zdvíhanie, ultrazvukové zdvíhanie, frakčná termolýza, laserové omladenie periorbitálnej zóny a ďalšie metódy terapeutickej kozmetológie umožňujú oddialenie tvorby mastnej kýly viečok. Radikálny spôsob, ako eliminovať výslednú mastnú prietrž viečok, je chirurgická operácia - blefaroplastika.

Všeobecné informácie

Mastná prietrž viečok - vydutie periokulárneho tukového tkaniva v horných alebo dolných viečkach. Pri plastickej chirurgii sa rozlišujú mastné kýly horných viečok (ťažké, opuchnuté očné viečka) a kýly dolných viečok (vrecká pod očami). Tvorba tukovej kýly viečok je prirodzeným odrazom zmien v tkanivách periorbitálnej oblasti súvisiacich s vekom. Prvé príznaky starnutia pokožky v očných viečkach sa prejavujú už vo veku 25 - 30 rokov. Jemná pokožka viečok stráca svoju pružnosť, napína sa a stáva sa tenšou, v dôsledku čoho sú na tvári vrásky, tmavé kruhy pod očami, mastné kýly, visiace obočie..

V mladom veku je dĺžka štiepnej kosti 28-32 mm a šírka 10-13 mm. Vonkajší okraj viečka je o 2-4 mm vyšší ako vnútorný. S pribúdajúcim vekom klesá vonkajší roh očných viečok, skracuje sa palpebrálna fisúra, okraje očnej dutiny sú ostro ohraničené, v oblasti horných a dolných viečok sa objavujú mastné kýly. Výsledkom je, že oči získajú smutný, unavený výraz, ktorý nevyhnutne ovplyvňuje estetické vnímanie tváre ako celku. Môžete sa pokúsiť skryť ternú kýlu viečok pod tmavými okuliarmi alebo dekoratívnym make-upom, tieto opatrenia však môžu dočasne maskovať defekt, ale radikálne ho neodstránia. Odstránenie tejto kozmetickej chyby je možné iba pomocou metód plastickej chirurgie..

príčiny

Ani pravidelná starostlivosť o pokožku v periorbitálnej oblasti nie je schopná zabrániť tvorbe mastnej kýly viečok. Mnohokrát redukuje počas blikania kruhový sval oka a jeho väzivový aparát, ako aj pokožka viečok, čoskoro oslabuje a stráca tón. Výsledkom je, že tukové tkanivo periorbitálneho tkaniva sa začína obrysovať a progredovať na určitých miestach horných alebo dolných viečok. Ďalšie natiahnutie kože viečok je uľahčené narušením mikrocirkulácie a lymfhostázy v periorbitálnej oblasti. Okrem toho je v periorbitálnej oblasti málo mazových žliaz, takže pokožka viečok je suchá. Zmeny tkanív, genetické a ústavné vlastnosti súvisiace s vekom sú faktory, ktoré určujú výskyt mastných kýly v očných viečkach..

Tvorba tukových kýiel očných viečok sa výrazne urýchľuje nedostatkom spánku, stresu, zvýšeným namáhaním očí, hormonálnymi zmenami v tele, používaním alkoholických nápojov, ultrafialovým žiarením, použitím dekoratívnej kozmetiky a fajčením. Mastná prietrž viečok by sa mala odlíšiť od opuchnutých vakov pod očami, ktoré sú spojené s chorobami obličiek, kardiovaskulárneho a zrakového systému. Na ich vylúčenie môže pacient potrebovať konzultáciu s nefroológom, kardiológom, oftalmológom.

charakteristický

V hornom alebo dolnom viečku sa môžu tvoriť mastné kýly. Na hornom viečku sú herniálne výčnelky umiestnené vo vnútornom rohu oka; prejavuje sa presahom horného viečka, účinkom „silného vzhľadu“. Na spodnom viečku je oblasť medzi ciliárnym okrajom a lícom najčastejšie náchylná na prolapsu tukovej celulózy. Navonok sú mastné kýly dolných viečok vnímané ako „vrecká“ a opuchy pod očami. V priebehu času sa zväčšuje veľkosť tučnej kýly očných viečok a tvár osoby sa zreteľne starne.

Okrem estetického defektu môžu prietržové kýly viečok tiež spôsobovať funkčné poruchy zraku: slzenie, obmedzenie zorného poľa atď. Mastné kýly viečok sa často kombinujú s ptózou obočia, tmavými kruhmi pod očami, výraznými nasolakrimálnymi drážkami a maľovaním „vreciek“..

V závislosti od závažnosti zmien v mäkkých tkanivách súvisiacich s vekom existujú 4 stupne vekom podmienenej ptózy očných viečok:

 • Stupeň I - zmeny iba v dolných viečkach ("vrecká" pod očami);
 • Stupeň II - zmeny v oblasti dolných a horných viečok (znížený tonus kruhového svalu oka, zreteľné oddelenie tváre viečka alebo mierne vynechanie mäkkých tkanív bukálnej oblasti;
 • III. Stupeň - zmena vo všetkých tkanivách obklopujúcich očné viečka (visiace obočie, tkanivá líc, lícne kosti, kontúra nasolabiálnych záhybov);
 • IV stupeň - výrazné zmeny v tkanivách hraničiacich s viečkom (prehĺbenie nazolakrimálnych drážok, poklesnutie vonkajších rohov očí, tvorba zygomatických (maľovacích) vakov, vystavenie skléry).

nápravné opatrenia

Tvorba mastných kýly očných viečok je nezvratný proces, ale moderná kozmetológia vie veľa spôsobov, ako predĺžiť mladosť oka posilnením a zdvihnutím tkanív periorbitálnej zóny. Medzi hardvérové ​​technológie, ktoré majú účinok neinvazívneho výťahu očných viečok, patria mikrokontrolná terapia, tepelné zdvíhanie, ultrazvukové zdvíhanie. V dôsledku pôsobenia na kruhový sval oka je koža okolo očí napnutá, presah hornej kože a prebytočná koža dolného viečka sú vylúčené. Výrazný účinok proti starnutiu má vzostup 3D mezotelských vlákien (nite). Korekcia vrások, pigmentácia a iné kožné defekty viečok je uľahčené laserovým omladením, frakčnou termolýzou periorbitálnej zóny, mäkkými chemickými peelingmi, mezoterapiou, plazmoliftingom, obrysovými plastikami slznej drážky, kozmetickými maskami. Konzervatívnou terapiou sa tuková prietrž samotných očných viečok nikam nedostane, ale vizuálne sa stanú oveľa menej viditeľnými..

Už vytvorenú mastnú kýlu viečok je možné odstrániť iba chirurgicky pomocou rôznych typov blefaroplastiky. Na určenie kontraindikácií pre chirurgický zákrok sa vykonáva kompletné klinické a laboratórne vyšetrenie. Osobitná pozornosť sa venuje štúdiu stavu očí a očných viečok, a preto by sa mal okrem plastického chirurga vyšetriť aj optometrista. Niektoré bežné choroby sú kontraindikácie pre blefaroplastiku: (arteriálna hypertenzia, diabetes mellitus, hypothyroidizmus alebo hypertyreóza, závažná kardiovaskulárna patológia), ako aj oftalmická patológia (syndróm suchého oka, glaukóm, odchlípenie sietnice atď.).

Výber optimálnej chirurgickej techniky na odstránenie mastných kýly očných viečok je určený množstvom faktorov: stupeň prebytočnej kože na očných viečkach; závažnosť ptózy; textúra kože a hĺbka vrások; tón chrupavky storočia; lokalizácia a množstvo nadbytočného tuku; stav funkcie kruhového svalu. Horná alebo dolná blefaroplastika sa môže vykonávať v závislosti od miesta mastnej prietrže viečok. Okrem toho, v závislosti od individuálnych charakteristík a estetických problémov, ktoré sa majú vyriešiť, môžu byť počas dolnej blefaroplastiky uskutočnené mastné kýly (klasická, tradičná dolná blefaroplastika) alebo redistribúcia intraorbitálneho tuku (blefaroplastika s nízkym obsahom tuku). Počas chirurgického zákroku na dolných viečkach sa používa perkutánny alebo transkonjunktiválny prístup. Horná blefaroplastika sa môže kombinovať s koróziou ptózy horného viečka, čela a zdvihu obočia. Dolná blefaroplastika sa často vykonáva v spojení so zdvihom strednej tretiny tváre, vrátane zygomatickej oblasti, nasolabiálnych záhybov. Aby sa súčasne odstránili mastné kýly oboch viečok, vykonáva sa kruhová blefaroplastika..

Možnými, hoci pomerne zriedkavými komplikáciami pri chirurgickom odstraňovaní tukových kýiel očných viečok, môžu byť lagoftalmy (neschopnosť zavrieť oči), obracanie viečok, slzenie, diplopia, retrobulbárny hematóm, vznik patologických jaziev, atď. V kombinácii s hardvérom a postupmi vstrekovania môžu výrazne omladiť oblasť očí. Estetický účinok po blefaroplastike sa v priemere udržuje 7 až 10 rokov.

Kýla očných viečok

Kýla očných viečok je v týchto dňoch veľmi častým problémom a vyskytuje sa u ľudí v dospelom aj veľmi mladom veku. Mnohí mylne veria, že výrazné kýly môžu byť odstránené pomocou rôznych kozmetických prípravkov, bohužiaľ, nie je tomu tak. Kýla horných alebo dolných viečok sú tzv. „Tukové balíčky“ ukryté pod kožou, takže ich môžete úplne zbaviť iba chirurgicky.

Samozrejme, každý prípad je individuálny, preto sa nezaoberajte autodiagnostikou. Správne rozhodnutie o vašom probléme urobí iba plastický chirurg, takže prvým krokom k odstráneniu kýly očných viečok bude konzultácia s lekárom. Na nej vám povie o vlastnostiach vašej pokožky, dôvodoch objavenia prietrže na horných alebo dolných viečkach a tiež ponúkne najvhodnejší spôsob korekcie..

Kvôli tomu, čo sa javí ako tučná kýla viečok?

Hlavné príčiny tohto nedostatku sa zvyčajne pripisujú kožným zmenám súvisiacim s vekom. Ak je hernia očných viečok už v mladom veku, najpravdepodobnejšou príčinou je genetická predispozícia alebo štruktúra tváre..

Správna kozmetická starostlivosť, zdravotná starostlivosť a zdravý životný štýl pomôžu výrazne oddialiť výskyt mastných hernií, najmä ak štruktúra pokožky vašej tváre nie je náchylná na závažnú ptózu..

Ako môžem odstrániť prietrž viečok?

Ako je uvedené vyššie, najúčinnejšou metódou bude chirurgia - blefaroplastika. Neboj sa, postup sa vykonáva v lokálnej anestézii, takže budeš pri vedomí a budeš schopný pozorovať činnosť chirurga

Na horných viečkach sa vykonáva výlučne klasická blefaroplastika. Lekár urobí rez skalpelom a cez neho odstráni mastnú prietrž z horného viečka. Rez nastáva presne pozdĺž záhybu viečka, takže jazva v budúcnosti bude takmer neviditeľná. Operácia trvá v priemere najviac jednu hodinu.

Kýlu dolného viečka je možné odstrániť buď klasickou metódou - v tomto prípade bude rez prebiehať presne pod rastovou líniou rias - alebo transkonjunktivou. Ten sa používa, keď pacient nemá prebytočnú kožu na spodných viečkach. Najčastejšie sa to stáva u mladých ľudí. Výhodou tohto spôsobu je to, že po ňom už nezostali žiadne stopy, pretože potrebné rezy sa uskutočňujú zo sliznice oka. Okrem toho je doba zotavenia po transkonjunktiválnej blefaroplastike významne kratšia.

Rehabilitačné obdobie

Ihneď po operácii by mal pacient odpočívať na nemocničnom oddelení s ľadom pred očami. Pomôže to v budúcnosti zmierniť bolesť a minimalizovať opuchy. Po vyšetrení lekára, ak je všetko v poriadku, môžete ísť domov v ten istý deň.

Dva týždne by ste mali odmietnuť navštíviť kúpele, sauny, neberú sa horúce kúpele, znižujú námahu očí a chránia ich pred priamym slnečným žiarením..

Do dymu môžete ísť za pár dní. Makeup bude možné aplikovať do 10-14 dní. Úplné zotavenie a okamih, keď je možné vyhodnotiť plnohodnotný výsledok, nastane o 1,5 až 2 mesiace.

Odstránenie prietrže viečok bez chirurgického zákroku

Možnosť takejto korekcie samozrejme existuje, je však potrebné poznamenať, že nedáva taký výrazný výsledok ako chirurgická operácia a najčastejšie je to len medzistupeň na ceste k blefaroplastike..

Z možností je mezoterapia najúčinnejšia - počas ktorej kozmetológ vykonáva mikroinjekcie do oblasti okolo očí, ako aj laserovú korekciu, vďaka ktorej sa bunky hlboko odlupujú a regeneračné procesy kože sa urýchľujú..

Tieto metódy sú dobré v počiatočnej fáze problému, pretože vám umožňujú odstrániť jemné vrásky, osviežiť tón pleti a zbaviť sa mierneho opuchu pod očami. V neskorších fázach však neprinesú požadovaný výsledok, takže by sa mala uprednostniť blefaroplastika, ktorej účinok bude trvať roky a na problém úplne zabudne..

Mastná prietrž očných viečok: príčiny a metódy odstránenia

Opuchy a vzhľad „vriec“ pod očami môžu hovoriť nielen o únave, ale aj o prítomnosti mastnej kýly viečok. Patológia sa vyvíja v dôsledku napínania kože v dôsledku neustáleho blikania a je korigovaná plastickým chirurgom. Medzitým musíte najskôr navštíviť očného lekára, aby ste sa uistili, že je problém.

Všeobecné informácie

Mastné kýly viečok znamenajú ptózu (z gréckej ptózy, ktorá sa prekladá ako „padanie“) tkanív tvoriacich horné a dolné viečka. Objavuje sa kvôli vyčnievaniu intraorbitálneho tuku a indikuje slabý svalový rámec, zníženie elasticity kože.

Poznámka! Mechanizmus rozvoja defektu je jednoduchý: v dôsledku napínania kože v oblasti dolných a horných viečok sa vytvárajú dutiny, ktoré sú následne vyplnené tukovým tkanivom. V priebehu času sa hromadí, čo spôsobuje stagnáciu lymfy na obežnej dráhe a objavenie sa prietrže..

V najlepšom prípade tučná kýla pokazuje vzhľad človeka, robí jeho vzhľad ťažkým a jeho výrazom pochmúrnym, navyše ho starne. Najhoršie je, že v dôsledku vývoja defektu je zhoršená vizuálna funkcia. Plastickí chirurgovia rozlišujú defekt horných viečok, ktorý sa prejavuje ich závažnosťou, a nižší. V skutočnosti sú to „tašky“ pod očami, ktoré neprechádzajú ani po dlhodobom spánku.

Takéto kýly sú dôsledkom prírodných procesov, ktoré telo prechádza vekom. Berúc do úvahy, že jeho starnutie začína vo veku 25 rokov, prvé príznaky patológie sa môžu objaviť po 5 až 10 rokoch spolu s vráskami na tvári, visiacimi obočiami a výskytom tmavých kruhov pod očami..

Dôležité! U mladých ľudí je dĺžka palpebrálnej trhliny v rozmedzí 2,8 - 3,2 cm a šírka - 1,0 - 1,3 cm. Vonkajšia časť viečka navyše vyčnieva nad vnútornú časť najviac o 0,2 - 0,4. Kvôli strate pružnosti pokožky padá, znižuje dĺžku puklinovej trhliny a zdôrazňuje okraje obežnej dráhy. Potom sa začne tvoriť kýla.

Prítomnosť poruchy dáva nielen vzhľad, ale aj smútok, únavu na tvári. Ženy sa ich snažia skrývať pod korektormi, korektormi, tmavými okuliarmi, ale všetky tieto fondy iba dočasne maskujú patológiu. Iba plastická chirurgia vám umožní zbaviť sa ho navždy..

príčiny

Hlavným dôvodom výskytu mastnej kýly viečka sú zmeny súvisiace s vekom. Situácia sa zhoršuje opakovaným blikaním, v dôsledku čoho kruhový sval so svojim väzivovým aparátom stráca tón a pokožka sa napína a padá. Tento jav sa najčastejšie pozoruje u ľudí po 35 rokoch veku..

Iné dôvody:

 • vlastnosti štruktúry tváre, genetika;
 • chronický nedostatok spánku;
 • dlhodobý pobyt pri počítači;
 • nezdravá strava a zlé návyky - fajčenie, zneužívanie alkoholu;
 • choroby kardiovaskulárneho systému, napríklad narušená mikrocirkulácia a lymfhostáza;
 • poruchy močového systému, ochorenie obličiek;
 • alergie
 • stres, prepracovanie;
 • škodlivé účinky ultrafialového žiarenia;
 • hormonálna nerovnováha;
 • zneužívanie make-upu;
 • patológia zrakového systému.

Dôležité! V okolí očí je málo mazových žliaz, takže pokožka je neustále suchá. Oneskorené objavenie vady môže opraviť starostlivosť, pravidelné návštevy kozmetičky.

Druhy a stupne

Plastickí chirurgovia predovšetkým vylučujú mastné kýly:

 • dolné viečko - prejavujú sa vyčnievaním vo vnútornom rohu oka, previsom;
 • horné viečko - charakterizovaný vzhľadom na opuch, zvyčajne medzi lícom a okrajom rias, a podobajú sa vreckám.

Podľa závažnosti patológie sa tučné kýly rozlišujú:

 • jastupňov, ktoré sa prejavujú znížením kože dolných viečok (v skutočnosti vyzerajú ako „vrecká“ pod očami).
 • IIstupňov - v tomto prípade sa ptóza rozširuje aj na horné viečko, zatiaľ čo kruhový sval stráca svoj tón. Medzitým je oblasť, v ktorej koniec očných viečok končí a začína na tvári, stále zreteľne ohraničená alebo je viditeľný mierny prolaps mäkkého tkaniva..
 • IIIstupňov - zmeny ovplyvňujú celú oblasť okolo očných viečok, v tomto prípade obočie spadne a spolu s nimi sa objavia líca, lícne kosti, nasolabiálne záhyby.
 • IVstupňov - voľným okom sú zreteľne viditeľné zmeny v oblasti ohraničujúcej očné viečko a prejavuje sa tvorba lícnych kýlov alebo kýly (nahromadenie tukového tkaniva medzi lícnou kosťou a dolným viečkom), odkryje sa skléra, zníži sa vonkajší roh očí, objavia sa nazolakrimálne drážky.

Lekári neodporúčajú ignorovať problém, pretože prietrž viečok nie je len estetickou chybou. Keď sa situácia zhorší a hromadenie tuku sa zvýši, objaví sa konštantné slzenie, zorné pole sa zúži, objavia sa poruchy vizuálneho systému..

Ako nezávisle skontrolovať, či sa viečka nachádza prietrž

Tvrdá, naháňatá, unavená osoba nie vždy naznačuje chybu. Príroda má malú rezervu tukového tkaniva, ktoré slúži ako druh bariéry a chráni očné bulvy pred poškodením. Keď pokožka stráca elasticitu a klesá v dôsledku zmien súvisiacich s vekom, zvyšky tuku sa stávajú viditeľnejšie.

Uistite sa, že sa patológia začala vyvíjať v oblasti horných viečok, jemným zatlačením prsta na očnú guľu, ktorú uzavrela. Teraz už stačí odstrániť prst a sledovať oblasť viečok. Ak je tu koža opuchnutá, problém pravdepodobne už existuje. Usadeniny tukov v spodnom viečku spravidla nevyžadujú overenie, pretože sú jasne viditeľné „vrecká“ pod očami..

Poznámka! Opuch kože v horných viečkach môže byť niekedy asymetrický.

diagnostika

Lekári používajú na presnú diagnostiku niekoľko metód:

 • biomikroskopie - vykonané bez kontaktu a spočíva v podrobnej štúdii tkaniva oka pomocou štrbinovej žiarovky;
 • Ultrazvuk oka - bezpečný a informatívny postup, ktorý vám umožní vyhodnotiť prácu svalov, krvných ciev, stav okolitých tkanív.

V prípade zistenia sprievodných ochorení môže oftalmológ odporučiť ďalšie výskumné metódy. Vzhľadom na to, že sa patológia vyvíja v dôsledku poruchy kardiovaskulárneho a močového systému, môže byť pacientovi pridelená konzultácia s kardiológom, nefroológom..

Odstránenie prietrže viečok, blefaroplastika

Doma môžu ženy robiť odvar, masky, infúzie z bylín, ako je petržlen alebo šalvia. Na ich prípravu sa používa aj biely íl, čierny čaj, varené zemiaky alebo tekvica. Medzitým nemôžu dať viditeľný výsledok, pretože ich činnosť je zameraná iba na tónovanie pokožky. Ak robíte takéto masky pravidelne od veku 25 rokov, môžete oddialiť okamih vývoja patológie, medzitým však nebudete môcť zabrániť.

V kozmetike sa ponúka niekoľko postupov, ktoré bránia výskytu defektu. Ide o:

 • mikroprúdová terapia - spočíva v účinku slabých elektrických impulzov na pokožku;
 • tepelné zdvíhanie - má tepelný účinok na pokožku, čo vyvoláva aktiváciu buniek spojivového tkaniva a syntézu kolagénu a elastínu;
 • ultrazvukové zdvíhanie - zahŕňa zahrievanie kože s následnou svalovou kontrakciou a vyťahovanie kostry tváre.

Tieto postupy sú zamerané na omladenie pleti, v dôsledku čoho je napnutá a prestane sa presahovať v oblasti okolo očí..

Spolu s nimi môžu kozmetológovia ponúkať mezaníny na zdvíhanie nití. Je to technika, ktorá spočíva v nastavení stehov, ktoré simulujú kontúry tváre. Ich výhodou je, že sa následne rozpustia. Popri tom môže odborník pomocou laserového omladenia, frakčnej termolýzy, peelingu, mezoterapie odstrániť vrásky a vekové škvrny..

Poznámka! Kozmetologické postupy nedokážu radikálne vyriešiť problém prítomnosti prietrže. Lekári ich považujú iba za účinný prostriedok prevencie..

Operatívnym spôsobom sa môžete úplne zbaviť telesného tuku. V tomto prípade plastický chirurg robí výber techniky nezávisle, berúc do úvahy niektoré faktory:

 • závažnosť ochabnutej pokožky;
 • jeho stav a hĺbka vrások;
 • tón tkaniva chrupavky;
 • umiestnenie a množstvo telesného tuku;
 • funkčnosť kruhového svalu.

Možné metódy:

 • tradičná blefaroplastika;
 • transkonjunktiválna blefaroplastika.

na tradičná blefaroplastika telesný tuk môže byť úplne odstránený alebo prerozdelený. Operácia sa vykonáva na horných aj dolných viečkach. V tomto prípade sa urobí incízia pozdĺž prirodzeného záhybu (alebo pozdĺž rastovej línie mihalníc, ak sa operácia uskutočňuje na spodnom viečku, v zriedkavých prípadoch na vnútornom povrchu viečok), ktorým sa odstráni tukové tkanivo. Ak je to potrebné, previsnutá pokožka je odstránená. Všetky manipulácie trvajú približne 20 minút, aj keď čas je určený závažnosťou patológie..

Dôležité! Lekár spravidla vykonáva postup na viečkach oboch očí naraz. Paralelne je možné zdvihnúť čelo, obočie a nazoslabiálne záhyby..

Na konci operácie sa umiestnia stehy, ktoré sa dajú odstrániť po 3 dňoch. Na mieste incízie zostáva jazva, ktorá obvykle zmizne po 4 týždňoch.

Transkonjunktiválna blefaroplastika nezahŕňa rez. Prietrž sa odstraňuje čerpaním tuku cez ihlu, čo je možné iba v prípade poškodenia dolných viečok. Procedúra sa vykonáva v lokálnej anestézii alebo v celkovej anestézii..

Kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Pred blefaroplastikou sa pacient podrobí úplnej štúdii. Krv sa odoberie na analýzu, predpíše sa EKG, vykonávajú sa postupy na posúdenie stupňa pružnosti pokožky, polohy obočia..

Ďalej sa odporúča konzultovať s plastickým chirurgom, kvalifikovaným optometristom.

Kontraindikácie postupu sú:

Rehabilitačné obdobie, výsledok, dôsledky

Po operácii opuch pretrváva 10 až 14 dní. Niekedy sa objaví cyanóza, ktorá zmizne po týždni. Po odstránení stehov sa odporúča hygienické ošetrenie očí, aby sa zabránilo kŕčom..

Poznámka! Po blefaroplastike je potrebné opustiť fyzickú aktivitu po dobu 3 týždňov. Okrem toho, po dobu 2 týždňov nemôžete používať make-up, nosiť šošovky.

Táto operácia umožňuje obnoviť elasticitu tkanív a tváre mladosti. Správna starostlivosť o pleť pomáha udržiavať ich až 7 až 10 rokov.

Pacienti majú zriedkavo komplikácie, ako napríklad:

 • nemožnosť zatvárania očí;
 • obrátenie storočia;
 • slzenie
 • diplopia - zrakové postihnutie, pri ktorom sa "oči" zdvojnásobujú;
 • patologické jazvy;
 • retrobulbárny hematóm - krvácanie.

prevencia

Zdravý životný štýl môže zabrániť vývoju mastných kýly očných viečok, pri ktorých človek monitoruje výživu, dodržiava pitný režim a odmieta zlé návyky. Pomáha tiež pravidelná starostlivosť o pokožku okolo očí po 25 rokoch. V tomto prípade si môžete urobiť masky doma, navštíviť kozmetičku, vykonať masáž problémovej oblasti, špeciálne cvičenia na posilnenie kruhového svalu očí.

Mastná prietrž očných viečok je patológia spôsobená priebehom prírodných procesov v tele. Ich korekcia sa odporúča vykonať pod dohľadom skúseného odborníka. Tým sa dosiahnu viditeľné výsledky a minimalizuje výskyt nepríjemných následkov..

Sovinskaya Elena, lekársky pozorovateľ

17 729 zobrazení celkom, dnes 4 zobrazení

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medzistavcová hernia je patologická štrukturálna tvorba chrbtice. Môže to nepriaznivo ovplyvniť kvalitu života človeka a dokonca ho prinútiť zdravotne postihnutých, ak sa včas neprijmú opatrenia.
Maternicové myómy - chronické ochorenie maternicového tela, ktoré sa prejavuje rastom jedného alebo viacerých nádorových uzlov vo svalových vrstvách. V dôsledku toho sa zväčšuje veľkosť maternice, jej tvar je zdeformovaný.
Čo je pupočná kýla u detí? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. Ganieva N.V., pediatrického lekára so skúsenosťou 5 rokov..Definícia choroby.