loader

Hlavná

Späť

Service-med

Liečba obštrukčnej kýly v Izraeli je presná diagnóza, jemné chirurgické techniky, pohodlné podmienky pobytu a transparentné stanovovanie cien.

Obštrukčná kýla je veľmi zriedkavá patológia. Prejavuje sa ako zablokovanie čreva hlboko v panvovej oblasti, ktorého zasiahnuté oblasti vystupujú cez defekty obštrukčnej membrány obštrukčnej diery. Ochorenie sprevádzajú príznaky podobné príznakom črevnej obštrukcie - kŕče črevných svalov, zvracanie, bolesť brucha. Obštrukčná prietrž u mužov, ako aj obštrukčná prietrž u detí, je zriedkavý jav. Obštrukčná kýla u žien sa často vyvíja v starobe v dôsledku chronicky zvýšeného vnútrobrušného tlaku. Spravidla je taký herniálny výčnelok detegovaný na prednej strane stehna, preto na stanovenie presnej diagnózy sa obštrukčné hernie musia často odlíšiť preperitoneálnym lipómom. Naučiť sa viac…

Na základe diagnostických výsledkov sa zostaví individuálny program liečby obštrukčnej kýly. V centrách Izraela v prípade sťažností pacienta na bolesť v obturátorskom nerve ďalší ultrazvuk a počítačová tomografia.

Liečba obštrukčnej kýly na izraelských klinikách môže byť konzervatívna (s nekomplikovanou herniou) a chirurgická. Absolútnou indikáciou chirurgického zákroku sú najmä komplikácie, ako je štípanie alebo bolesť v oblasti nervu obturátora. Cena liečenia obštrukčnej prietrže v Izraeli je zároveň cenovo dostupná bez ohľadu na zložitosť stavu pacienta..

Chirurgické ošetrenie obštrukčnej kýly v izraelských nemocniciach sa môže vykonávať jedným z troch spôsobov, s rôznym prístupom k herniálnemu vaku..

 • Femorálna metóda spočíva v pitve kože, podkožného tuku a fascie, po ktorej nasleduje delaminácia svalu obturátora. Potom je herniálny vak otvorený, rozrezaný a zošitý a hernálny otvor je zatvorený.
 • Laparotómia spočíva v extrakcii orgánov nachádzajúcich sa prietrži do brušnej dutiny. Potom chirurg prevráti herniálny vak, lemuje ho na brušnú stenu a vykonáva svalový plast. Náklady na liečbu obštrukčnej prietrže v Izraeli zostávajú cenovo dostupné bez ohľadu na vybraný materiál.
 • Kombinovaná metóda spočíva v súčasnom použití prístupu zo strany bedra a peritoneálneho prístupu. Podľa recenzií liečby obštrukčnej kýly na izraelských klinikách je táto metóda najúčinnejšia pre obmedzenú prietrž.

ServiceMed - prvotriedni odborníci, presná diagnostika a šetrné chirurgické techniky!

Metóda chirurgickej liečby obštrukčnej prietrže hernie

Majitelia patentu RU 2485898:

Vynález sa týka medicíny, konkrétne herniológie. Podstata vynálezu spočíva v tom, že pomocou laparoskopickej operácie sa tri miniprístupy, z ktorých jeden je priamo nad pupkom a dva ďalšie nad a pod pupkom, najmenej 7 až 8 cm v strede, cez ktorý sa nástroje vkladajú do brušnej dutiny. Napätie čreva a oválny rez s dĺžkou najmenej 7 cm rozrežú pobrušnicu asi 3 cm nad obturátorským kanálom. Herniový vak sa oddelí od obštrukčnej fascie a do priestoru zbaveného čreva sa umiestni kompozitné pletivo 6 x 11 cm a súčasne sa uzavrie uzáver s okrajom 3 až 5 cm. upevnenie pomocou konzol po obvode. Metóda umožňuje vyhnúť sa možným pooperačným komplikáciám. 1 pr.

[0001] Vynález sa týka medicíny, konkrétne chirurgie, a môže byť použitý pri chirurgickej liečbe strangulovanej obštrukčnej hernie.

Známy spôsob liečby obrovských ventrálnych hernií v dôsledku dvoch duplikátov z herniálneho vaku (prihláška č. 97106233 podľa triedy A61B 17/00 zo dňa 27. 7. 1997). Tento spôsob umožňuje ďalšie oddelenie stien vagíny svalu rekta abdominis po celej dĺžke až po oblúkové (spigelické) čiary k prednej strane na jednej strane a k zadnej zadnej strane, na druhej strane, sú zošívané dva duplikáty od zvyškov hernálneho vaku. Laxatívne rezy sa robia pozdĺž prechodných bodov svalu do aponeurotických vlákien obidvoch vonkajších šikmých svalov brucha po líniu lunátov (dougly). Potom je v pooperačnom období implantovaný roztok autofibrinogénu do hernioplastickej zóny.

Nevýhodou tejto metódy je to, že pri plastickej chirurgii prietrže kýly sa používa disekcia predných plášťov plášťa rekta. Plastická prietržová brána používajúca iba lokálne tkanivo nevyhnutne vedie k zníženiu objemu brušnej dutiny, zvýšenému vnútrobrušnému tlaku.

Podľa prihlášky č. 97111569 podľa triedy. A61B 17/00 z 8. 8. 1997 je známa metóda laparoskopickej plastickej chirurgie pupočnej kýly, ktorá spočíva v aplikácii stehu v tvare písmena U na rozšírený pupočníkový prstenec. Fosilizačné rezy sa uskutočňujú pozdĺž horného a dolného okraja pupočného prstenca s dĺžkou 1 cm a pod kontrolou laparoskopu..

Použitím špeciálnej ihly z laparoskopickej súpravy sa niť vstrekne cez pravý roh spodnej časti a prepichne sa cez pravý roh hornej časti, potom sa vstrekne ľavým rohom hornej časti a prepichne sa ľavým rohom spodnej časti. Potom sa uskutoční mimotelové viazanie nite s kontrolou úrovne utiahnutia laparoskopickým vyšetrením hernálnej brány prstom a prstom..

Avšak pri známom spôsobe uzatváranie herniovej poruchy pozdĺž stehovej línie tkanív v podmienkach napätia vedie k rozvoju ischémie a hnisavosti rany v nich v dôsledku zmiešanej endogénnej infekcie (anaeróbnej a aeróbnej) charakterom životne dôležitej činnosti..

K navrhovanému vynálezu je najbližšie technické riešenie „Operácie ATLAS pre brušné kýly“ (Zhebrovsky VV, Ilchenko FN, Simferopol, 2004, s. 265 - 271). Existujú rôzne spôsoby operácie obštrukčných prietrží brucha, ktoré sa navzájom líšia v prístupe k herniálnemu vaku a vnútornému otvoreniu obturačného kanála. V prípadoch, keď je diagnóza jasná a prietrž nie je narušená, používa sa femorálny prístup k obturátorskému kanálu. Zvislý rez 10 až 12 cm dlhý od trieslového väziva medzi ochlpením na hrudníku a femorálnou žilou. Odrežte kožu, podkožné tkanivo a širokú fasciu stehna a odhalte vnútorný okraj svalu hlavy. V intervale medzi skalpmi a dlhými svaly aduktora sa nachádza herniálny vak. V kanálikových formách je skalpový sval stiahnutý smerom hore a na bočnú stranu alebo disekovaný v priečnom smere. Po odstránení herniálneho vaku zošívaním nôh vonkajšieho obštrukčného svalu sa obštrukčný kanál vylúči. Pre doštičku sa používa svalová klapka zo svalu hlavy. Ak je prietrž zranená, vykoná sa ďalší rez laparotómie.

Dobrý prístup k vnútornému otvoru uzáveru je vytvorený predperitoneálnym rezom zadnej steny Chetlu-Henry. Po spracovaní s 2-3 prerušenými stehmi sa zošívajú okraje nôh svalu vnútorného obturátora.

Z hľadiska moderného zavedenia endoskopickej chirurgie sa však laparoskopické operácie namiesto diagnostických a liečebných termínov široko používajú ako menej traumatické a zároveň umožňujúce dôkladnú revíziu akejkoľvek brušnej dutiny a malej panvy, ktoré môžu vykonávať rôzne chirurgické výkony..

Cieľom vynálezu je zvýšiť účinnosť spôsobu chirurgického ošetrenia kýly obturatorného kanála.

Technickým výsledkom dosiahnutým pri použití vynálezu je vytvorenie spôsobu chirurgickej liečby hernií obturátorského kanála, ktorý zabezpečí nízku traumu a skráti dobu rehabilitácie..

Špecifikovaný technický výsledok sa dosiahne skutočnosťou, že spôsob chirurgickej liečby hernií obturátorského kanála spočíva v riedení slučky tenkého čreva laparoskopickou operáciou z troch miniprístupov, z ktorých jeden je priamo nad pupkom a dva ďalšie nad a pod pupkom, naprieč aspoň 7 až 8 cm. stredová čiara, cez ktorú sa nástroje vkladajú do brušnej dutiny, nariedi črevo a oválny rez najmenej 7 cm dlhý, ktorý disekuje pobrušnicu asi 3 cm nad obturátorským kanálom. Herniový vak sa oddelí od obštrukčnej fascie a do dutiny zbavenej čreva sa umiestni kompozitné pletivo s rozmermi 6 x 11 cm a súčasne sa uzavrie prekážka s okrajom 3 až 5 cm. peritonea, ktorým sa tiež pripevňujú pomocou konzol po obvode.

Spôsob chirurgickej liečby hernií obturátorského kanála je nasledujúci.

Pacientka Z., 70 rokov, anamnéza č. 16960, bola odvezená záchranným tímom do klinickej nemocnice č. 42 o 20:20 20.02.2012 Po prijatí sa sťažovala na bolesť brucha bez jasnej lokalizácie, nevoľnosti, opakovaného vracania jedla.

Minulú noc ochorel: nastala bolesť brucha a nevoľnosť, jediné zvracanie. Spolu s bolesťou brucha sa objavila aj bolesť na pravom stehne. Vzal som si pentalgin, bolesť nezmizla.

Podľa pacienta: za posledné tri roky boli pravidelne rušené fyzickou námahou, ako aj bolesťou pri chôdzi na vnútornom povrchu pravého stehna. Bolesť prechádza v polohe na chrbte na ľavej strane. Potom sa uskutočnilo skenovanie MRI. Odhalil prietrž medzistavcových platničiek. Odporúča sa MRI zopakovať po niekoľkých mesiacoch. Avšak kvôli finančným ťažkostiam pacientka odmietla študovať.

Na recepcii sa opakovalo vracanie jedla.

Stav: stredný stav pacienta so strednou závažnosťou, čisté vedomie, hmotnosť 50 kg, výška 156 cm (BMI-20 kg / m 2), sliznice sú svetloružové. Pulz 80 úderov, krvný tlak - 150/80 mm Hg NPV - 18 za 1 minútu, vezikulárne dýchanie. Jazyk je suchý, čistý. Brucho je opuchnuté, mäkké, mierne bolestivé vo všetkých oddeleniach, viac v pupočnej oblasti. Pečeň, slezina sa nezväčšuje, nevyskytujú sa žiadne príznaky peritoneálneho podráždenia, počuť črevná peristatika. Príznak XII rebro negatívne na oboch stranách. Pacient trpí na zápchu, stolicu 1 krát za 3 dni. Naposledy bola stolička 14/14/2012 ráno. Prstové vyšetrenie konečníka: tón zvierača je zachovaný, fekálne masy v rektálnej ampuli, žiadne nádorové útvary. Pracovný chirurg diagnostikoval akútnu obštrukčnú črevnú obštrukciu.

Prieskum sa uskutočnil. Ultrazvuk brušných orgánov: črevné slučky sú zarastené tekutým obsahom, perilstatiká sú pomalé, podobné kyvadlu. Na prieskume röntgenové snímky brušnej dutiny sú vodorovné úrovne. 2 hodiny po podaní bária - prevažná časť kontrastu v žalúdku a proximálnom tenkom čreve. Existujú misky Kloiber. Krvný test: biele krvinky 7,7 × 109; analýza moču: leukocyty 20 - 40 v p / vid, diastáza 787 mg / sec / liter. Diagnóza akútnej obštrukcie čreva potvrdená vyšetrením.

V prípade núdze sa v endotracheálnej anestézii pomocou svalových relaxancií aplikovala karboxyperitoneum s tlakom 12 mm Hg pomocou Veressovej ihly. Vo vzdialenosti 3 cm nad pupkom v strede brucha bol vpichom zavedený Hopkinsov ďalekohľad. Audit bol vykonaný: v brušnej dutine je malé množstvo priehľadného výtoku. Tenké črevo je do značnej miery opuchnuté. Je tiež viditeľná zvinutá časť tenkého čreva. Zistilo sa, že vo vzdialenosti 1 metra od ileocekálneho uhla je tenké črevo narušené vo vnútornom otvore pravého upchávacieho kanála. Nad a pod pupkom, ustupujúce od neho o 7-8 cm pozdĺž stredovej čiary, boli zavedené 2 otvory (5 a 10 mm) pre prístroje. Na lepšie zobrazenie panvy sa operačný stôl presunul do polohy Trendelenburg a otočil o 15 ° vľavo (v smere proti priestupku). Pri starostlivom trakcii predných a unesených slučiek uškrteného čreva a súčasnom hmatovom hernálnom výčnelku zo strany vnútorného povrchu hornej tretiny pravého stehna sa črevo uvoľní z porušujúceho krúžku a zredukuje sa na brušnú dutinu. Uvádza sa jej životaschopnosť. Herniový vak je odstránený z upchávacieho kanála.

Vykonala sa laparoskopická hernioplastika.

Spôsob činnosti: peritoneum, ktoré sa stiahne približne 3 cm od horného okraja foramen, sa vypreparuje oválnou časťou dlhou 7 cm. Spolu s herniovým vakom je oddelený od obštrukčnej fascie. Do výsledného priestoru sa umiestnila kompozitná sieťovina „ULTRAPRO“ s rozmermi 6,0 x 11,0 cm, ktorá blokovala blokovací otvor s okrajom 3 až 5 cm. Sieť sa pripevní pomocou zátvoriek k blokovacej fasáde po obvode pomocou endogerniostaplera. Oko je pokryté peritonea, ktoré je tiež pripevnené pomocou konzol okolo obvodu.

Z kontrakciou prednej brušnej steny sa vyprázdni panvová dutina podľa Ridona. Otvory portálu sú zakryté závorkami Michel. Aseptický dresing.

Pooperačné obdobie bolo neobvyklé. Deň po operácii pacient kráčal. Neexistovala žiadna zhoršená gastrointestinálna funkcia. S veľkým uspokojením pacient poznamenal, že bolesť na pravom stehne bola preč.

Pacient bol prepustený z oddelenia 2. 2. 2012 v uspokojivom stave..

1. Metóda chirurgického ošetrenia uškrtených prietrží obturátorského kanála, vyznačujúca sa tým, že laparoskopickou chirurgiou sú tri miniprístupy, z ktorých jeden je priamo nad pupkom a dva ďalšie nad a pod pupkom, najmenej 7-8 cm v stredovej čiare, cez ktorú prechádzajú. Nástroje sa zaviedli do brušnej dutiny, nariedili črevo a aspoň 7 cm na dĺžku odrezali pobrušnicu približne 3 cm nad obturátorským kanálom, oddelili herniálny vak od obštrukčnej fascie a umiestnili kompozitnú sieťku 6 × 11 cm do priestoru zbaveného čreva. pričom blokovací otvor sa blokuje s okrajom 3 - 5 cm a
kompozitná sieť je pripevnená po obvode k fasáde obturátora pomocou konzol položených endogeniosteplérom a pokrytých peritoneom, ktoré je tiež pripevnené konzolami po obvode.

Pruh

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí cez otvory v anatomických medziprostoroch pod kožou, do medzipriestorových priestorov alebo vnútorných vreciek a dutín. Výstupným miestom prietrže môžu byť obvykle existujúce otvory alebo priestory: (medzery), rozširujúce sa v patologických podmienkach (strata hmotnosti, relaxácia väzivového aparátu, zaťaženie presahujúce jeho elasticitu atď.) Alebo vyskytujúce sa v mieste poškodenia tkaniva, riedenie pooperačnej jazvy, divergencia aponeurózy.

V závislosti od miesta sa líšia: mozgová, svalová, bránica, prietrž brucha. Najbežnejšou je brušná prietrž, ktorá predstavuje až 95% všetkých foriem prietrže. V tejto časti sa zaoberáme iba vonkajšími brušnými kýlami, pri ktorých vyčnievanie nastáva cez „dieru“ v brušnej stene..

Podľa anatomického umiestnenia sa rozlišujú: trieslovina (66,8%), femorálna (21,7%), pupočná (6%), epigastrická, bedrová, sedacia, bočná, perineálna (spolu - 1%). Kýla je rozdelená na vrodenú a získanú; traumatické, pooperačné, umelé, úplné a nekompletné, opraviteľné a nezredukovateľné, komplikované a nekomplikované. Intuitívne kýly v 92% prípadov boli pozorované u mužov, femorálne a pupočné kýly v 74% prípadov u žien. Medzi komplikácie patrí: štípanie, koprostáza, peritonitída, zápal a poškodenie prietrže, novotvary, cudzie telá.

Inguinálna kýla

V závislosti od miesta výstupu sa líšia: šikmé brušné prietrže (výstup cez laterálnu fosgu), ktoré sú desaťkrát častejšie; ako rovný (prejsť strednou trieslovinou fossa). Môže byť napraviteľná a nezredukovateľná, častejšie so sklerózou alebo adhéznym procesom v omentu, ktorý prechádza do herniálneho vaku (zaznamenáva sa Voskresenovský príznak - „napnutá šnúra“ - výskyt alebo zosilnenie bolesti prietrže, keď sa pacient vyrovnáva).

Symptomatológia slabinovej prietrže závisí od veľkosti a orgánu, ktorý vystupuje do herniálneho vaku. Častejšie sa pozoruje bolesť, pocit nepohodlia, najmä pri chôdzi, dyspeptické poruchy. Prietrž je viditeľná pre oko, zvyšuje sa s nafúknutím brucha. Pri malých rozmeroch je výčnelok odstránený, keď je brucho vtiahnuté dovnútra, zatiaľ čo leží; najmä so zdvihnutými a ohnutými nohami. Pri veľkých veľkostiach obsah nejdú nezávisle do brušnej dutiny, ale pri ľahkej masáži a stiahnutí brucha obsah zmizne s nastaviteľnou prietržou. Rachot a tympanitída s nárazom naznačujú odchod črevných slučiek. Elastická tvorba a otupenosť nárazom sú charakteristické pre stratu omentum. Pri hernii močového mechúra sa zaznamenávajú dysurické poruchy vo forme dvojčinného močenia. Pri palpácii je zaznamenané predĺženie vonkajšieho ingvinálneho prstenca a je odhalený príznak kašľa. Po nastavení obsahu sa určí priebeh herniálneho kanála: pri šikmej ingvinálnej prietrži ide šikmo pozdĺž spermatickej šnúry; s priamkou - prst ide smerom dopredu, kanál je krátky. Zväčšený vonkajší prsteň nie je známkou kýly. Toto je možné pozorovať pri predlžovaní spermatickej šnúry, kŕčových žliaz, niektorých nádorov.

Femorálna prietrž

Najčastejšie pozorované u žien vo veku 40 - 60 rokov. Existujú 3 typy femorálnej kýly (podľa A.P. Krymov):

 1. vaskulárny lakunár, najčastejšie sa vyskytujúci cez vaskulárnu medzeru;
 2. prechádzanie cez lakunárny väz (kýla lóže);
 3. prechádza svalovou medzerou (svalovo-lacunárny hernia Hesselbach s prístupom do vagíny).

Prietrž vaskulárno-lacunárovej kýly má 4 ďalšie odrody, sú však dôležité pre výber chirurgickej taktiky, a nie pre 5 diagnostiku. Ale podľa stupňa vývoja je potrebné určiť 3 typy: úplné, neúplné, počiatočné. Výčnelok je umiestnený pod pupartickým záhybom v Scarpavianovom trojuholníku. Častejšie sa vyskytuje jeden herniálny vak, zriedka sú to viackomorové hernie (Cooper-Estley hernia).

Obsah herniálneho vaku je častejšie omentum, menej často črevá a veľmi zriedka močový mechúr. Pacienti sa sťažujú na bolesť v oblasti brucha, slabín a stehien, dysurické poruchy, výskyt opuchov končatín na strane kýly, častejšie večer alebo po cvičení. Triáda symptómov je rovnaká: prítomnosť herniálneho výčnelku, kanálika, príznak kašľavého tlaku. U obéznych pacientov môže byť ťažká diferenciálna diagnostika s ingvinálnou prietržou. Na tento účel používajú Cooperovu techniku: berú do ruky herniálny výčnelok a pokúšajú sa sondovať hrbolček uličky ukazovákom - pri herniach pri trieslach je palpovaná, pri stehennej kosti zlyhá. Je veľmi zriedkavé rozlišovať prietrž pri lymfadenitíde, varixoch, nádoroch.

Pupočná prietrž

Je potrebné rozlišovať medzi kýlami z detstva a dospelými, pretože v detstve sa s nimi zaobchádza hlavne konzervatívne. Existujú priame a šikmé inguinálne kýly, ale rozdiel sa nemusí objaviť. Väčšinou jedna komora, ale môže byť aj viackomorová. K výčnelku dochádza pupočníkovým krúžkom, ktorý ho odlišuje od kýly bielej línie brucha. Hernálny vak sa často spája s kožou a pupočným kruhom. Kýly zdarma sa dajú ľahko opraviť, nezničiteľné kýly často spôsobujú bolesť, ale porušenie je zriedkavé. Obsahom je častejšie omentum, tenké črevo, ale môžu existovať aj iné orgány. Umbilikálna prietrž sa musí odlišovať od výčnelku pupočníka, ktorý sa vytvára pri nesprávnom ligovaní pupočnej šnúry, plač dieťaťa: prsteň sa zväčšuje, je tu výčnelok, môže dokonca dôjsť k odklonu vnútorných orgánov a omentu, nedochádza k žiadnym príznakom kašľa..

Pooperačná (ventrálna) prietrž

Tvorí sa počas nepovšimnutej čiastočnej brušnej steny po operácii alebo pri hojení rany sekundárnym úmyslom. Charakteristickou črtou je jej tvorba v oblasti pooperačnej jazvy, s ktorou je najčastejšie úzko spojená. Obsahom môže byť akýkoľvek orgán.

Iné kýly

Bedrový, obštrukčný, xiphoidný proces, laterálna brušná hernia - okraj nie je zriedkavý a nepredstavuje ťažkosti pri diagnostike. Po uvoľnení svalov sú vždy voľné, ľahko nastaviteľné a miznú v horizontálnej polohe. Je však potrebné rozlišovať medzi benígnymi nádormi (lipómy, fibroidy, fibroidy), ktoré nezmiznú v horizontálnej polohe. Pri prietržoch hrudnej kosti je možné pozorovať príznaky Gausha-Romberga (bolesť na vnútornom stehne, od bedra po koleno, niekedy dosahujúce až k prstom) a symptómy Trevs (únos a rotácia nohy), ktoré si vyžadujú diferenciálnu diagnostiku s neuralgiou a radiálnym syndrómom..

V prípade bolesti prietrže, najmä ireducibilnej, by sa mala vykonať diferenciálna diagnostika s porušením a koprostázou..

Vyskytuje sa elastické porušenie, ktoré sa vyvíja spastickým sťahovaním tkanív obklopujúcich herniálny vak alebo s obmedzením hernálneho kanála so stláčaním obsahu herniálneho vaku. Môže dôjsť k priamemu porušeniu omentum, črevných slučiek, divertikla, Meckel (hernia Littre) s ich nekrózou v herniálnom vaku; môže byť porušená iba časť čreva bez toho, aby došlo k narušeniu priechodu výkalov (Littre-Richterová kýla); môže sa porušiť mezentérium, ale priechod stolicou v čreve v brušnej dutine porušuje „retrográdne“ porušenie (Maidlova kýla) jeho rýchlou nekrotizáciou. Druhým je fekálne porušenie, pri ktorom je predná časť črevnej slučky pretekaná stolicou, s porušením črevnej a mezenterickej časti umiestnenej v herniálnom vaku.

Klinicky je prietrž zväčšená, napätá, bolestivá na palpáciu, kašeľ, pokusy o zmenu polohy (čo sa nikdy nedá urobiť!). Nie je príznakom kašľa. Rozvíja sa črevná obštrukcia: zaznamenáva sa opakované vracanie, výtok stolice a plynu je narušený, rektálna ampulka sa rozširuje, objavujú sa známky dehydratácie a intoxikácie, čo je dôsledok vývoja peritonitídy. Koprostáza s neredukovateľnou prietržou nespôsobuje ostré zmeny stavu pacienta, bolesť je mierna, nie je napätie, zvyšuje sa napätie, palpácia je mierne bolestivá.

Kýlová prekážka

Topografia uzamykacej kosti a kanála (pretiahnutý, umelo obmedzený priestor na organizovanie komunikácie, prenosu alebo pohybu niečoho)

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Otvor prechádza do najväčšieho systému nazývaného uzamykací kanál. Priechod je umiestnený pred povrchom nohy a celá oblasť je zvýraznená v samostatnej anatomickej skupine, aby sa uľahčil opis, pretože operácie na obturátorskom nerve sa často vykonávajú.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Kanál začína vo vonkajšom hornom otvore a je orientovaný zvonku smerom dovnútra, dozadu. Uzamykací otvor je tiež rozdelený na vstup umiestnený v malej nádrži a výstup umiestnený v lôžku femorálnych svalov..

Dĺžka kanála nepresahuje 3 cm a jeho najväčšia šírka je 1 cm. Neďaleko je 1,5 cm kanál trieslovín. Individualita štruktúry dier (viachodnotový termín používaný v mnohých oblastiach poznania a označujúci vnútornú dutinu alebo diskontinuitu povrchu alebo narušenie kontinuity povrchu):

 1. Vstup. Je v zatvorenej polohe kvôli fúzii fasciálneho prípadu s obštrukčným neurovaskulárnym zväzkom.
 2. Deň voľna. Umiestnené medzi vetvy ochlpenia a uzavreté fasciou neurovaskulárneho zväzku. Hore je hrebeňový sval.
 3. Otvor pod otvormi. Odhaľuje sa ako výsledok odstránenia svalových hrebeňov. Má trojstenný tvar so základňou svalového plexu. Vrchol je v oblasti malého stočeného bedra. Z vonkajšej strany je obklopený cievami a vláknami a vo vnútri je obmedzený dlhým a krátkym aduktujúcim svalstvom..

Vrcholom štruktúry blokovacích otvorov je pohyblivosť membrán a svalových vlákien. V prípade potreby jednoducho roztrhnú a otvoria cestu pre chirurgický zákrok v prípade choroby.

Topografická anatómia upchávacieho kanála

Kanál má šikmý smer až 3 cm dlhý a 1 cm široký, spája dutinu malej panvy v mieste predesikálneho tkaniva s fasciálnym lôžkom svalov vedúcim k stehnu. Vedie rovnobežne s trieslom o 1,5 cm menej a 2 cm smerom von od ochlpenia.

Steny upchávacieho kanála sú umiestnené na vrchole drážky ochlpenia pod ňou, pod eponymóznou membránou, ktorá je fasciálnym prípadom vnútorných a vonkajších obštrukčných svalov..

Rozlišujú sa nasledujúce kýly prednej brušnej steny:

 • Inguinálna kýla

Frekvencia výskytu je 75% všetkých kýly brušnej steny a vyskytujú sa až 25-krát častejšie u chlapcov ako u žien..

Tieto kýly sú 2 typov, hladké a šikmé. V obidvoch prípadoch sa vyskytujú v inguinálnej oblasti, v mieste, kde povrch nohy narastá na povrch tela (v inguinálnom záhybe), ale majú mierne odlišné formovacie mechanizmy. Obidva tieto hernie sa môžu tiež javiť ako drsnosť v oblasti slabín (časť väčšej štruktúry)..

Rozdiely medzi holými a šikmými prietržami, sú však dôležité na stanovenie klinickej diagnózy.

⇓ Odvolanie na liečenie Hore ⇑

 • Šikmá prierezová prietrž
  Šikmá inguinálna prietrž - šikmá prietrž sleduje cestu, ktorú vajcia vznikajú počas embryonálneho vývoja, zostupujúc z brušnej dutiny do šourku. Táto dráha sa zvyčajne pred narodením uzavrie, ale môže zostať a stať sa pravdepodobným miestom pre ukončenie prietrže v budúcnosti. Z času na čas môže herniálny vak zostúpiť do šourku..

Šikmá kĺbová prietrž sa môže objaviť v každom veku.

 • Plochá trieslová prietrž:
  Plochá inguinálna prietrž - plochá inguinálna prietrž sa vyskytuje trochu vo vnútri z miesta šikmého formovania (názov riek: Kosaya (prítok Dudinka) - na severe Krasnojarského územia Kosaya (prítok Raiga) - v oblasti Tomsk Kosaya (prítok Kosva) Tetera) Šikmá (prítoková) prietrž, v mieste, kde je brušná stena (jednotka sily v systéme MTS jednotiek používaných v ZSSR od roku 1933 do roku 1955. 1 stena sa rovná sile, ktorá jej pri hmotnosti 1 tony oznámi zrýchlenie 1) m / s². 1 stena = 1 t · m / s² =) zvyčajne najužšia, občas zostupuje do mieška.

Na rozdiel od šikmej ingvinálnej prietrže, ktorá sa vyskytuje v akomkoľvek veku, plochá prietrž má tendenciu sa vyskytovať v stredných a starších vekových skupinách ľudí, pretože tkanivá brušnej steny s vekom slabnú..

⇓ Odvolanie na liečenie Hore ⇑

 • Femorálna prietrž

Femorálny kanál je cesta, ktorou femorálna tepna, žila a nerv opúšťajú brušnú dutinu a vstupujú do stehna. Tradične je to obmedzené miesto, ale čas od času je také obrovské, že obsah brucha (tradične je to intestinálny trakt) môže ísť do tohto kanála..

Stehnová kýla je nerovnomernosť, ktorá je menšia ako inguinálny záhyb, približne v strede predného povrchu nohy. Femorálne kýly sa vyskytujú častejšie u žien a obzvlášť im hrozí, že sa stanú nenapraviteľnými (nedajú sa vrátiť späť na svoje miesto) a majú zhoršenú funkciu..

Nie všetky hernie, ktoré sa nedajú redukovať, sa znehybnia (nemajú prístup k krvi), ale všetky hernie, ktoré sú neredukovateľné, vyžadujú lekársku starostlivosť.

 • Pupočná prietrž

Tieto rozšírené kýly (10% - 30%) sa často vyskytujú pri narodení ako vydutie v pupočnom otvore (pupok)..

Toto sa stane, keď diera v brušnej stene, ktorá sa tradične uzatvára pred narodením, nie je úplne uzavretá. Ak je malá (menej ako polovica d), prietrž sa pri dvoch rokoch tradične rovnomerne stráca. Obrovské kýly a tie, ktoré sa nezatvoria bez pomoci druhých, si zvyčajne vyžadujú chirurgický zákrok za 2-4 roky.

Aj keď sa diera pred narodením uzavrie, pupočné kýly sa môžu objaviť v neskoršom veku, pretože toto miesto (umiestnenie - umiestnenie, umiestnenie, umiestnenie, stav, bod atď.) V brušnej stene zostane najslabším. Pupočné prietrže sa môžu objaviť neskôr u tehotných žien alebo pri narodení žien (v dôsledku nadmerného tlaku v danej oblasti)..

⇓ Odvolanie na liečenie Hore ⇑

 • Pooperačná prietrž

Abdominálna chirurgia zanecháva nedostatok brušnej steny. Tento nedostatok môže stimulovať výskyt slabého miesta v tkanivách steny, v ktorom sa môže objaviť prietrž. Stáva sa to po 2% -10% všetkých operácií v brušnej dutine, aj niektorí ľudia majú vyššie percento rizika. Dokonca aj po chirurgickom zákroku sa môžu znova vytvoriť pooperačné hernie.

 • Kýla snehobielej lišty brucha

Tento zriedkavý typ prietrže sa vyskytuje puklinou v stredovej línii, ktorá je pásom širokým niekoľko centimetrov v strede brucha..

 • Obštrukčná prietrž

Táto veľmi zriedkavá hernia (choroba, pri ktorej dochádza k vyčnievaniu (vyčnievaniu) vnútorných orgánov z dutiny, ktorú okupujú, normálne cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru v c) sa u žien vo väčšej miere vyvíja brušná dutina. Táto prietrž opúšťa panvovú dutinu otvorom v panvovej kosti (obštrukčný otvor). V tomto prípade sa nezaznamenajú žiadne nerovnosti, ale príznaky sa môžu podobať pri zažívacej obštrukcii - vyskytuje sa nevoľnosť a vracanie. Kvôli nedostatku vonkajších prejavov je túto prietrž veľmi ťažko diagnostikovateľná.

 • Epigastrická hernia

Kýly epigastrickej oblasti, nachádzajúce sa v oblasti medzi pupočným otvorom a spodnou časťou hrudníka, tradične pozostávajú z tukového tkaniva a občas obsahujú slučky črevného traktu. Tieto hernie, ktoré vznikajú na mieste relatívnej bezmocnosti prednej brušnej steny, sú pri počiatočnej detekcii často bezbolestné a nemôžu sa vrátiť späť do brušnej dutiny..

⇓ Odvolanie na liečenie Hore ⇑

Uzavrieť prietrž

Príznaky obštrukčnej hernie (choroba, pri ktorej vnútorné orgány vystupujú (vyčnievajú) z dutiny, ktorú bežne zaberajú cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru)

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Príznaky obštrukčnej kýly sú veľmi podobné príznakom zažívacieho blokovania v úzkom črevnom trakte, inak známe ako zažívacia obštrukcia. Tieto príznaky (jeden z individuálnych symptómov, konkrétny prejav ochorenia, patologický stav alebo narušenie akejkoľvek vitálnej činnosti) môžu zahŕňať, ale nie sú obmedzené na, zvracanie, bolesť v hornej časti nohy, spastickú bolesť brucha (zažívacie kŕče svalov). a bolesť, ktorá sa pohybuje od hornej končatiny po koleno. Príznaky môžu byť občasné, čo vedie k najvyššej úmrtnosti ľudí nad 70 rokov.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Vyššie uvedené príznaky možno rozdeliť na tieto.

zvracanie

Zvracanie je spravidla hlavným znakom obštrukčnej prietrže, pretože prietrž tradične vedie k zablokovaniu úzkeho črevného traktu. U pacienta, ktorý nemá normálne črevné pohyby, sa celkový stav tela tradične zhoršuje v dôsledku zablokovania, ak prietrž úplne alebo čiastočne blokuje tenké črevo, v dôsledku čoho stolica nemôže prejsť..

nevoľnosť

Nauzea, ak je sprevádzaná inými príznakmi a príznakmi, môže byť príznakom panvovej prietrže. Nevoľnosť je definovaná ako ťažká porucha trávenia, so skutočným zvracaním alebo bez neho. Keďže nevoľnosť je príznakom alebo príznakom takmer všetkých ostatných kritérií a chorôb, nemala by sa v jednej verzii považovať za symptóm danej choroby. Preto na spoľahlivé stanovenie diagnózy musí byť sprevádzaná inými príznakmi.

Hauship-Rombergov syndróm (syndróm obštrukčného nervu)

Jedným z najbežnejších a relevantnejších symptómov obštrukčnej kýly je symptóm Hauship-Romberg. Tento príznak sa preto vyskytuje v tom, že dané vydutie spôsobuje podráždenie nervu obturátora. Tento príznak je charakterizovaný hlavne bolesťou stehna v oblasti slabín. K zosilneniu príznakov dochádza počas napätia brušnej steny, hoci to nie je spojené s pohybmi bedrového kĺbu. Zreteľné príznaky sa vyskytujú takmer u 68% všetkých pacientov, u ktorých sa našla panvová hernia.

Črevná blokáda

Tento symptóm možno často identifikovať zavedením CT (počítačová tomografia). Táto metóda vám pomôže identifikovať potenciálne blokády. Zverejnenie blokád (blokád) tradične znamená otvorenie kýly zúženého kanála.

Topografická anatómia upchávacieho kanála

Kanál (pretiahnutý, umelo obmedzený priestor na organizovanie komunikácie, prenosu alebo pohybu niečoho) má šikmý smer až 3 cm dlhý a 1 cm široký, spája dutinu malej panvy v mieste predesikálneho tkaniva s fasciálnym svalom vedúcim k stehnu. Vedie rovnobežne s trieslom o 1,5 cm menej a 2 cm smerom von od ochlpenia.

Steny obturátorského kanálika sú umiestnené na hornej časti drážky ochlpenia, na spodnej strane - membrána rovnakého názvu, ktorá je fasciálnym plášťom vnútorných a vonkajších obturačných svalov (alebo svalov (z lat. Musculus - sval) - časť svalov a kostí v tele, schopná sťahovania)..

Uzamykanie topografie kostí a kanálov

Otvor prechádza do najväčšieho systému nazývaného uzamykací kanál. Priechod je umiestnený pred povrchom nohy a celá oblasť je zvýraznená v samostatnej anatomickej skupine, aby sa uľahčil opis, pretože operácie na obturátorskom nerve sa často vykonávajú.

Kanál začína vo vonkajšom hornom otvore a je orientovaný zvonku smerom dovnútra, dozadu. Uzamykací otvor je tiež rozdelený na vstup umiestnený v malej nádrži a výstup umiestnený v lôžku femorálnych svalov..

Dĺžka kanála nepresahuje 3 cm a jeho najväčšia šírka je 1 cm. Neďaleko je 1,5 cm kanál trieslovín. Individualita štruktúry otvorov:

 1. Vstup. Je v zatvorenej polohe kvôli fúzii fasciálneho prípadu s obštrukčným neurovaskulárnym zväzkom.
 2. Deň voľna. Umiestnené medzi vetvy ochlpenia a uzavreté fasciou neurovaskulárneho zväzku. Hore je hrebeňový sval.
 3. Otvor pod otvormi. Odhaľuje sa ako výsledok odstránenia svalových hrebeňov. Má trojstenný tvar so základňou svalového plexu. Vrchol je v oblasti malého stočeného bedra. Z vonkajšej strany je obklopený cievami a vláknami a vo vnútri je obmedzený dlhým a krátkym aduktujúcim svalstvom..

Vrcholom štruktúry blokovacích otvorov je pohyblivosť membrán a svalových vlákien. V prípade potreby jednoducho roztrhnú a otvoria cestu pre chirurgický zákrok v prípade choroby.

Zriedkavé formy hernie. Bedrová hernia, xiphoidová hernia, obštrukčná prietrž, ischiadická.

Medzi zriedkavé formy hernie patrí prietrž xiphoidného procesu, bočná prietrž brucha, bedrovej bedrovej bedrovej kôry, sedacej a perineálnej kýly atď..

Prietrž xiphoidu je zriedkavá.

Hlavnými príznakmi sú bolesť v xiphoidnom procese, prítomnosť výčnelku na rovnakom mieste, po ktorom je možné pocítiť dieru.

Liečba - odstránenie procesu xiphoidov a excízia herniálneho vaku.

Bočná prietrž

sa môže objaviť vo svale brucha v rekte, pozdĺž línie spigelu vo svalovej časti brušnej steny a následkom traumy - kdekoľvek v brušnej stene. S nedostatočným rozvojom ktoréhokoľvek zo svalov brušnej steny vznikajú vrodené kýly brucha, ktoré sa môžu klinicky prejaviť v každom veku..

Existujú tri typy bočných hernií: hernie rektálneho plášťa, hernie Spigelovej línie, hernie zastavujúce vývoj brušnej steny.

Vaginálne kýly svalu konečníka sú častejšie v dolnom bruchu, kde nie je zadný list vagíny, a pri traumatických prasknutiach svalu konečníka..

Kýly línie spigel môžu byť subkutánne, interkalárne a predperitoneálne. Takéto kýly sú lokalizované pozdĺž línie spájajúcej pupok a prednú bedrovú chrbticu, ale niekedy sú umiestnené pod alebo nad styčnou čiarou..

Hlavnými príznakmi laterálnej brušnej prietrže sú bolesť a herniálny výčnelok rôznych veľkostí v závislosti od šírky herniálneho portálu..

Liečba bočných hernií je funkčná. V prípade malých hernií je herniálny golier po odstránení herniového vaku šitý vo vrstvách zošitím na priečne a vnútorné šikmé svaly, ako aj na aponeuróze vonkajšieho šikmého svalu. Pri veľkých kýlach sa používajú plastové metódy.

Bedrová hernia

- herniálny výčnelok na zadných a bočných stenách brucha, rozprestierajúci sa rôznymi štrbinami a medzerami medzi svalmi a jednotlivými kosťami bedrovej oblasti.

Bedrové kýly vystupujú cez anatomické útvary, ako je Petitov trojuholník Greenfelt-Lesgaftovej medzery a aponeurotické rozštepy. Najbežnejším obsahom herniálneho vaku je tenké črevo a omentum. Hlavným príznakom je zvýšenie prietrže pri cvičení. Medzi komplikácie bedrovej prietrže patrí jej porušenie. Radikálne ošetrenie - operatívne.

Obštrukčná prietrž

objavuje sa cez obštrukčný kanál, ktorý prechádza pod ochlpením, a vyskytuje sa hlavne u starších žien. Ich príznaky môžu byť veľmi rôznorodé. Liečba obštrukčnej hernie je iba operatívna. Operácia sa vykonáva femorálnou metódou, použitím laparotómie alebo kombinovaným spôsobom.

Sedacia kýla

vedie k zadnej časti panvy cez veľký alebo malý sedací sval, vyskytuje sa hlavne u starších žien so širokou panvou a veľkými veľkosťami sedacieho svalstva. Existujú tri typy ischiatických hernií, ktoré siahajú nad svaly piriformis, pod svaly piriformis a cez malý sedací otvor..

Liečba sedacieho kýla je funkčná. Technika operácií je veľmi rozmanitá a závisí od prístupu k prietržnej bráne.

Najbežnejšou komplikáciou ischiatickej prietrže je jej porušenie. Odporúča sa, aby sa obmedzená sedacia kýla používala kombinovaným spôsobom, počínajúc laparotómiou, a pri rozrábaní hernálnej brány je potrebné pamätať na možnosť zranenia gluteálnych ciev..

Membránová prietrž

- výstup brušných orgánov do dutiny hrudníka fyziologickým alebo patologickým otvorom v bránici vrodeného alebo traumatického pôvodu. V tomto prípade môžeme hovoriť o herniálnych bránach a herniálnom obsahu, ale herniálny vak väčšinou chýba.

Membránová hernia je rozdelená na traumatické a netraumatické. Faktor poškodenia má veľký význam pri vývoji choroby, určuje typ prietrže, diagnózu a prognózu.

Netraumatické kýly sa nachádzajú na niektorých typických miestach - v ezofageálnom otvore, v díre Bohdalek, v priepasti Larrey, kupole bránice..

Podľa klinického priebehu sa traumatické diafragmatické kýly rozdeľujú na akútne a chronické.

Príznaky bráničnej hernie sú spojené so zhoršenou funkciou tak vytlačených orgánov brušnej dutiny, ako aj stlačených orgánov hrudnej dutiny. Pri diafragmatickej prietrži je teda možné pozorovať poruchy zažívacieho traktu, dýchacie a obehové poruchy, ako aj diafragmatické príznaky..

Röntgenová metóda výskumu je hlavnou metódou v diagnostike diafragmatických hernií. Umožňuje zistiť, ktoré orgány opustili brušnú dutinu, kde je herniálny otvor a aká je jeho veľkosť, či došlo k fúzii ľavých orgánov v hernálnom portáli a s orgánmi v hrudnej dutine..

Najzávažnejšou komplikáciou bránice prietrže je porušenie, ku ktorému môže dôjsť okamžite po poškodení a vytvorení prietrže, ale častejšie sa vyvíja oveľa neskôr, po 2 - 3 a dokonca aj 10 - 15 rokoch..

Prítomnosť diafragmatickej prietrže je absolútnou indikáciou pre chirurgický zákrok. Môže sa uskutočňovať torakotómiou, laparotómiou alebo kombinovanou metódou..

Uzamknite kýlu

Cez upchávkový kanál vystupuje prekážka prietrže, ktorej steny sú tvorené ochlpením z kostí a so šikmou drážkou prebiehajúcou pozdĺž jeho spodného povrchu; spodná hranica je vnútorná a vonkajšia obštrukčná membrána a tukové tkanivo umiestnené medzi nimi. Kanál má predné a zadné otvory. Okrem herniálneho vaku sú v kanáliku aj obturátorský nerv, žila a artéria.

Obštrukčná prietrž sa vyskytuje hlavne u žien; na pravej strane je častejšia, často dvojstranná. Obsah herniálneho vaku: črevné slučky, omentum, menej často apendix, močový mechúr, ženské pohlavné orgány.

Existujú tri formy kýly:
1) skutočne brániaca prietrž - nepresahuje kanál;
2) za hrebeňovou kýlou - herniálny vak vystupuje z predného otvoru a zostáva pod svalmi hrebenatiek;
3) prietrž predného hrebeňa - umiestnený pod širokou fasciou alebo v podkožnom tkanive.

Častejšie sa prejavuje na obrázku porušenia. Neurčené obštrukčné prietrže môžu byť asymptomatické. Kýly sa niekedy prejavujú bolesťou pozdĺž nervu obturátora. Pocity bolesti majú veľmi odlišný charakter, vyžarujú spodnú časť končatiny alebo spodnú časť brucha a sú zosilnené pohybom. Bolesť môže nadobudnúť charakter skutočnej neuralgie alebo iba miernej parestézie. Pri objektívnom vyšetrení venujte pozornosť konfigurácii stehna, vyšetrte pacienta v polohe na bruchu a stojte, s inou polohou končatiny. Povinné bicie predného povrchu stehna, pretože detekcia tympanitídy môže vyriešiť diagnózu. Vyžaduje sa rektálne a vaginálne vyšetrenie s hmatom zadného konca kanálika obturátora. S obrazom porušenia sa diagnóza často zisťuje počas operácie.

Liečbu. Operácia je indikovaná na porušenie a silnú bolesť pozdĺž nervu obturátora. Na odstránenie prietrže sa používa laparotomický a femorálny prístup. Na zatváranie kanála sa používajú rôzne metódy: svalová plastika, klapka periostálnej kosti. Pri prideľovaní herniového vaku by sa malo pri rozoberaní porušujúceho prstenca postupovať opatrne, aby sa nepoškodili okolité plavidlá. Plastové metódy sú spravidla neštandardné. Operácia obmedzených obštrukčných hernií poskytuje vysokú mieru úmrtnosti. Recidíva po plastickej chirurgii je až 10%.

Všetko, čo potrebujete vedieť o kýloch

Článok o klinike RINOS v časopise „Medicína, zdravie, krása“
Odstránenie endoskopického adenoidu

Všetko, čo potrebujete vedieť o kýloch

Slovo „hernia“ je známe všetkým a veľa ľudí o tom vie hneď z prvej ruky.

V najširšom zmysle je prietrž výčnelok vnútorných tkanív v dôsledku slabosti vonkajších vrstiev. Dobrým príkladom je pneumatika automobilu, v ktorej je rám poškodený. Pod vplyvom vysokého tlaku vzduchu v pneumatike vyčnieva mäkšia vrstva smerom von a vytvára prietrž.

Mnoho ľudí, ktorí sú ďaleko od medicíny, už počuli o prietržoch medzistavcových platničiek, spôsobujúcich veľa utrpenia a niekedy aj celkom nepostrehnuteľne. Tieto kýly sa tvoria v dôsledku vyčnievania mäkkej časti medzistavcového disku (buničitého jadra) defektom v tvrdej membráne (vláknitý kruh)..

Pri prietrži brušnej steny cez defekt svalov a fascie (brána prietrže) sa vnútorné orgány pohybujú od brucha priamo pod kožu a peritoneum, ktoré ich pokrýva, sa tiahne a vytvára herniálny vak.

Takéto kýly sa tvoria v dôsledku svalovej slabosti a šliach brušnej steny. Hernie sa spravidla objavujú v určitých oblastiach brušnej steny, ktoré sa zaslúžene nazývajú „slabé“. Jedná sa o trieslovinový kanál (3), pupočný kruh (2) a femorálny trojuholník (4).

Menej často hernie vystupujú vrodenými chybami bielej línie (1), ktorá vedie po samom strede brucha od hrudnej kosti po pupok. Veľmi zriedkavo sa vyskytujú prietrhy lícnej kosti, bedrovej oblasti a oblúkovej (špicovej) kýly.

Príčinou brušnej prietrže sú zranenia brušnej steny (poúrazové hernie) a chirurgický zákrok (pooperačné prietrže). V takých prípadoch prietrže vychádza z tej časti brušnej steny, kde bola poškodená. Pooperačné prietrže teda vychádzajú z defektov v oblasti pooperačnej jazvy. Kýly sa najčastejšie vyskytujú po veľkých ťažkých operáciách na brušných orgánoch, keď je brucho prístupné pozdĺžnym rezom pozdĺž bielej línie brucha (stredná laparotómia). Menej často sa vyskytuje prietrž v oblasti laterálnych rezov a po laparoskopickej chirurgii je extrémne zriedkavá..

Zaujímavým znakom brušnej hernie je to, že môžu obsahovať akýkoľvek orgán brušnej dutiny, s výnimkou pečene a pankreasu. Ale najčastejšie vstupuje do prietrže veľké omentum alebo tenké črevo.

Kýla nie je len nepríjemné ochorenie, ale predstavuje aj potenciálne nebezpečenstvo pre život pacienta. Bohužiaľ, ďaleko od všetkých, konzultujte s chirurgom v štádiu, keď je prietrž voľne uložená a nespôsobuje veľa problémov. Súčasne je orgán, ktorý sa objaví v herniálnom vaku, v nepriaznivých podmienkach. Neustále je zranený, deformovaný jazvami (komisármi), ktorý je sprevádzaný bolesťou a poruchami trávenia. S vývojom jaziev v herniálnom vaku sa tvoria zrasty, hrbole a komory, ktoré neumožňujú orgánom voľne sa vracať (usadiť) do brušnej dutiny..

Bolesť na bolesť, rozrušená stolica, periodické nadúvanie nie vždy vás privádza k návšteve lekára. Človek si zvykne žiť s kýlou, stáva sa jeho stálym spoločníkom. Ale potom, jeden pekný deň, starý priateľ nečakane udrie. Kýla začína bolieť nezvyčajne vážne, stáva sa hustou a bolestivou a zároveň neopravuje. Čo robiť? Bolesť a nenapraviteľnosť sú hlavné príznaky život ohrozujúcich komplikácií - porušenie prietrže. V takom prípade by ste sa mali okamžite obrátiť na pohotovostnú chirurgickú nemocnicu. Časový faktor pri porušovaní prietrže hrá dôležitú úlohu. Ak je slučka čreva v herniálnom vaku, jej prívod krvi je narušený a črevo môže za niekoľko hodín zomrieť. V takom prípade budete musieť vykonať resekciu (excíziu) nekrotickej slučky. V tomto prípade sa operácia zvyčajne uskutočňuje prostredníctvom incízie a zostávajúca črevná slučka sa najčastejšie vytiahne. Niekedy môže byť obmedzená prietrž nastavená samostatne alebo počas chirurgického vyšetrenia. Je však nemožné dúfať v to, a ešte viac, pokúsiť sa narovnať prietrž na vlastnú päsť! Takto môžete nielen stratiť drahocenný čas, ale tiež spôsobiť škodu.

Liečba kýly prednej brušnej steny je iba chirurgická.

V lekárskych salónoch nájdete obväzy pre pacientov s herniou pre každý vkus a farbu. Mali by ste vedieť, že úlohou obväzu je zmierniť stav pacienta. Vyliečiť prietrž s tým nebude fungovať.

Chirurgia pri brušnej hernii je zameraná predovšetkým na posilnenie brušnej steny. V prvej fáze chirurg rozdelí herniálny vak z okolitého tkaniva. Ďalšou fázou je otvorenie a vyšetrenie herniálneho vaku. V prítomnosti adhézií ich chirurg disektuje, uvoľní vnútorné orgány a vráti ich do brušnej dutiny. Potom chirurg exciduje herniálny vak a zošije brušnú dutinu. V niektorých prípadoch sáčok nie je otvorený, ale s malými a voľne nastaviteľnými kýlami okamžite prejde do ďalšej fázy - plastu brušnej steny..

V priebehu mnohých rokov lekári vymysleli mnoho spôsobov, ako vystužiť (plast) prednú brušnú stenu prietržami v závislosti od umiestnenia prietrže a priemeru prietrže brány. Pri malých herniálnych bránach môže chirurg obnoviť integritu brušnej steny prišitím tkaniva dvoma radmi sutúr (s prekrývaním). Toto sa nazýva plastika vlastnými (miestnymi) tkanivami. Šitie veľkého defektu s vlastnými tkanivami je oveľa ťažšie. Šitie môže spôsobiť zúbky a iné nežiaduce účinky. Vzhľad sieťových protéz vyrobených z polypropylénu však tento problém vyriešil, čo umožnilo vytvorenie plastu bez napätia. V súčasnosti sa na trhu uvádza široká škála polypropylénových sietí s rôznymi charakteristikami. Moderní chirurgovia pri svojej práci aktívne používajú sieťové protézy.

Chirurgický zákrok na brušné kýly sa môže uskutočňovať v lokálnej aj v celkovej anestézii. Za najoptimálnejšiu možno považovať anestéziu miechy. S tým je pacient hore, ale nepociťuje bolesť a nepohodlie. Operácie s obmedzenými kýlami sa častejšie vykonávajú v celkovej anestézii..

Úspechy modernej chirurgie a anestéziológie umožňujú operovať prietrž brušnej steny opatrne, spoľahlivo a bezbolestne. Problém však má aj inú stránku. Bohužiaľ, pacienti sa nie vždy obracajú na chirurga včas, často už z mimoriadnych dôvodov z dôvodu porušenia prietrže.

Nečakajte komplikácie! Kontaktujte kliniku "Rinos". Cvičíme individuálny prístup k pacientovi. Pri výbere možnosti operácie a spôsobu anestézie sa berie do úvahy lokalizácia prietrže, priemer prietrže, vek, pohlavie, konštitúcia, povaha práce, ako aj individuálne preferencie pacienta. Pre plastickú chirurgiu prednej brušnej steny pri prietržoch používame moderné polypropylénové siete a atraumatický šijací materiál. Pobyt v nemocnici na klinike neprekročí 1 deň. Stehy sa dajú odstrániť po 7 až 10 dňoch po chirurgickom zákroku. Obdobie rehabilitácie závisí od charakteru práce.

Ak máte operáciu plastickej prietrže brušnej steny, musíte mať:

 1. Kompresné pleteniny (pančuchy alebo pančucháče triedy 0 - 1) alebo 2 elastické obväzy s hmotnosťou 5 m.
 2. Tesné plavecké kmene (s ingvinálnou prietržou u mužov).
 3. Všeobecné výsledky krvných testov, koagulogramy,

Deň pred operáciou:

 1. Do 5 až 7 dní sa pridŕžajte bez struskovej stravy. Limity jablká, hrozno, kapusta, strukoviny, paradajky, reďkovky, ražný chlieb, pečivo, údené mäso, marinády, sýtené nápoje, káva, silný čaj, kvas, pivo, plnotučné mlieko, alkohol.
 2. Osprchujte sa (nie je to možné po operácii!).
 3. Oholte si vlasy v oblasti pripravovanej operácie.
 4. Pripraviť črevá pomocou Dufalaca alebo Fortransa.

V deň operácie:

 1. Nejedia.
 2. Zastavte príjem tekutín 3 hodiny pred operáciou.
 3. močiť.

Po prevádzke:

 1. Noste pevné plavky (s ingvinálnou prietržou) 2 týždne.
 2. Posteľ na 1 deň (po spinálnej anestézii).
 3. Pred odstránením stehov a úplným zahojením ranu navlhčite.
 4. Ranu ošetrite antiseptickými roztokmi (chlórhexidín, etylalkohol 70%)..
 5. S opuchom mieška, silnou bolesťou, opuchom v oblasti jazvy, zvýšením telesnej teploty - konzultácia s klinickým chirurgom.
 6. Odstráňte stehy na klinike 7 dní po operácii.
 7. Obmedzte fyzickú aktivitu (beh, skákanie, zdvíhanie závaží, hranie dychových nástrojov) na 3 mesiace.
 8. Sledujte stravu bez strusky 2 týždne.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V praktickej neurológii sú komplexné metabolické transformácie spojené s degeneratívnou poruchou kĺbovej chrupavky miechy definované ako osteochondróza.
Liečba pacientov s myómom maternice sa vykonáva komplexne. V závislosti od stavu ženského reprodukčného systému a štádia choroby.
Cirhóza sa začína vyvíjať bez výrazných symptómov. Na diagnostikovanie choroby v skorých štádiách, keď je stále možné úplne vyliečiť osobu, existuje množstvo laboratórnych a inštrumentálnych diagnostických metód.