loader

Shmorliho hernia armáda

Autor článku: Nadezhda Nikolaevna

Zdraví ľudia by mali slúžiť v armáde, nespôsobujú to žiadne pochybnosti. Môže hernia Schmorl byť považovaná za vážnu prekážku náboru do ozbrojených síl? Ako toto ochorenie ovplyvňuje zdravie vojaka? Zabráni mu to v plnení jeho povinností? Toto sú ťažké otázky, na ktoré je možné odpovedať iba študovaním informácií o samotnej chorobe..

Je to choroba?

Schmorlova kýla sa vyznačuje klíčením medzistavcových platničiek do hubovitého tkaniva stavca. V tomto prípade stavca stráca časť svojich funkcií, chrbtový stĺp sa stáva menej pohyblivým, čo ovplyvňuje fyzickú aktivitu osoby. Lekári považujú tieto zmeny za zanedbateľné, najmä preto, že ich prejavy sú vyhladené a dlhodobo nespôsobujú žiadne utrpenie..

Niektorí lekári označujú Schmorlovu prietrž za chorobu, ale za predpatologický stav, ktorý sa dá eliminovať s malým úsilím samotného pacienta a manuálnou terapiou, cvičením a masážou. Môžeme s tým súhlasiť, ak patológia mierne porušila stavce a disk nespadol do hubovitého tkaniva stavcov, ale iba do neho prenikol.

V iných prípadoch, najmä pri komplikáciách, sa osoba považuje za nezdravú a o otázke jej odvedenia v armáde by sa malo rozhodnúť konzultáciou s lekármi. Odvedenci a ich rodičia by mali mať predstavu o tom, aké príznaky má choroba, aby sa od komisie vyžadovalo správne vyvodenie záveru.

Ako vzniká patológia

Príčiny choroby sú mnohé, hlavné sú tieto:

 1. U mladých ľudí sa môže prejaviť ako dedičné ochorenie. Stáva sa to často, ak majú vaši členovia rodiny herniovú patológiu tohto typu, pravdepodobne ju máte. Je to kvôli vrodenej slabosti stavcovských tkanív. Z tohto dôvodu je pred odvedením do armády potrebné dôkladne preskúmať chrbticu.
 2. Ak ste mali vertikálne poranenia chrbtice, buďte obzvlášť ostražití. Napríklad to môže byť dôsledkom skákania z výšky, pádu, úderu smerujúceho zhora nadol, zdvíhania závaží. S rozvojom choroby z týchto dôvodov sa tento typ prietrže stáva mikrotraumou chrbtice, ktorá je plná rôznych komplikácií a môže byť stavom výskytu závažnejších chorôb - anémia končatín, zhoršené motorické funkcie až do rozpoznania postihnutia..
 3. Miecha môže byť narušená tým, že mäkké tkanivá u detí rýchlo rastú a kosti s nimi nedržia krok. Vytváranie dutín v hubovitom tkanive, v ktorých medzistavcové platničky padajú alebo prenikajú, sa preto stáva ľahšie.
 4. Ďalším významným dôvodom môže byť zmäkčenie miechového tkaniva. Je to kvôli sedavému životnému štýlu. Pri nedostatočnom zaťažení je prerušená dodávka krvi do okolitých miechových svalov a stavcov. To znižuje ich silu..
 5. Oslabenie chrbtice je charakteristické stoopom, kyfózou, Scheuermannovou chorobou, čo je tiež dôsledkom narušenia krvného zásobovania v problémových oblastiach chrbta. Výsledkom je výskyt viacerých prietrží. Podľa klasifikácie sa delia na bočné, zadné, predné, stredné v závislosti od toho, v ktorej časti sa nachádzajú.

Nebezpečné komplikácie

Foto: Schmorlova kýla pri CT

Medzi komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť, sú obzvlášť závažné zlomeniny kompresie a medziobratlová hernia..

Medzistavcová kýla má ťažší priebeh, spôsobuje utrpenie a bolesť, je ťažké reagovať na nechirurgickú liečbu..

Zlomenina kompresie vedie k invalidite, vyžaduje nákladnú chirurgickú operáciu. Preto musí byť toto ochorenie stanovené a liečené včas..

Ako zistiť, či máte herniu Schmorl

Každé ochorenie má symptomatológiu, pomocou ktorej je možné podozrenie na jeho prítomnosť samu osebe. Premyslenosťou je, že na začiatku choroby nemá prakticky žiadne príznaky, objavuje sa iba pri jej vývoji. To znamená, že čím hlbšie difúzne tkanivo medzistavcovej platničky preniká do hubovitého tkaniva stavca, tým výraznejšie sú príznaky choroby..

Vyjadrujú sa takto:

 • pocit ťažkosti v chrbte, čo sa prejavuje najmä pri akejkoľvek práci, chrbát sa unavuje a začína bolieť;
 • bolesť je tiež charakteristická dlhodobým sedením alebo stojaním;
 • pri závažných a hlbokých stavcoch sa bolesť stáva zreteľnejšou, môže byť nepríjemná pri pohybe, ale pri ľahnutí sa upokojuje;
 • znecitlivenie rúk a nôh, obmedzená pohybová aktivita, ťažkosť pri chôdzi - to sú príznaky najničivejšieho zahĺbenia disku do stavcov a objavenie sa tuleňov okolo tohto miesta.

Sledujte svoje blaho a včas pochopíte, že máte hernálnu patológiu, a mali by ste vyhľadať odbornú pomoc..

Diagnostické metódy

Prítomnosť Schmorlovej kýly sa dá zistiť pomocou röntgenového vyšetrenia. Na obrázku je všetko zrejmé a lekár ľahko diagnostikuje chorobu. MRI a počítačová tomografia sú pri diagnostikovaní hernie tohto typu menej účinné, ale používajú sa aj pri určovaní choroby a spolu s röntgenom poskytujú úplný obraz o chorobe..

Je teda možné sa uistiť, že máte ochorenie nazývané Schmorlova kýla len zameraním sa na súbor príznakov, konkrétne príznakov a výsledkov štúdie. Konečnú diagnózu všetkých týchto ukazovateľov určuje iba lekár, ďalej odporúča liečebný cyklus.

Ako zabrániť negatívnemu vývoju choroby

Ak je armáda pre vás lákavým snom a vy chcete slúžiť bez problémov, mali by ste zabrániť chorobe. Ak to chcete urobiť, cvičte, viesť zdravý a aktívny životný štýl, správne jedzte a nezneužívajte zlé návyky.

Môžete tiež úspešne liečiť túto chorobu a zostať v armáde. Existujú preverené metódy liečby:

 • akupunktúra - alebo vplyv ihiel na nervové zakončenie, ktoré zmierňuje bolesť a zvyšuje odolnosť tela voči rozvoju choroby;
 • masáž, ktorá pomáha obnoviť krvný obeh okolitých svalov a tkanív okolo stavcov;
 • manuálna terapia alebo vystavenie aktívnym bodom, ktoré stimulujú zvýšenú imunitu a činnosť všetkých systémov a orgánov, od ktorých závisí funkčnosť stavcov. Napríklad stimulácia metabolizmu;
 • vodné procedúry vrátane vodnej gymnastiky a plávania;
 • Cvičebná terapia - cvičenia na liečenie a vyrovnávanie chrbtice. Môžu sa vykonávať na špeciálnych simulátoroch;
 • hardvérové ​​technológie na trakciu chrbtice, napríklad na valčekových lehátkach s valcami pohybujúcimi sa v rôznych smeroch: smerom k hlave od spodnej časti chrbta nahor a smerom k nohám od spodnej časti chrbta.

Malo by sa pamätať na to, že pre všetky výhody navrhovaných metód liečby by ste nemali dovoliť nadmerné axiálne zaťaženie chrbtice. Vzťahuje sa to na skutočnosť, že sa nemôžete venovať športu, ako je skákanie, parkovanie, horolezectvo, vzpieranie.

Závery o návrhu v armáde so Schmorlovou kýlou

Asymptomatický priebeh choroby nie je podmienkou odmietnutia slúžiť v armáde. Mladí ľudia sú povolaní nielen na spoločnom základe, ale môžu sa prihlásiť aj na vojenské školy a spájať svoj osud s vojenskou službou v vlasti. Potrebujú len vedieť, ako znížiť následky choroby a zabrániť jej ďalšiemu rozvoju.

Diagnóza Schmorlovej kýly znamená, že pacient musí sledovať svoje zdravie a stav chrbtice. Splnenie všetkých odporúčaní a prísne dodržiavanie liečebných metód umožní brancom plniť si svoje vojenské povinnosti v plnom rozsahu.

V prípade nepriaznivého vývoja choroby a výskytu komplikácií dochádza k nemožnosti služby v ozbrojených silách. Miera týchto komplikácií sa určuje na základe provízie s pomocou neurológa. Medzi ne môže patriť znížená motorická funkcia končatín, citlivosť, bolesť spôsobená hlbokým prienikom medzistavcových platničiek do kostného tkaniva stavca..

Vezmú do armády medziobratlovú kýlu v roku 2020?

Berú spinálnu prietrž v armáde? Tento problém si vyžaduje podrobné posúdenie. Koniec koncov, také ochorenie je veľmi vážne. A realizovateľnosť fyzickej aktivity je sporná, môže byť nevhodná. Okrem toho môže záťaž spôsobiť veľmi vážne komplikácie, posilniť patológiu a priniesť invalidný vozík. Pri takejto diagnóze je samozrejme možné získať oneskorenie alebo uvoľnenie. Konečné rozhodnutie v tejto veci prijme Komisia. Koniec koncov, zdravie každého spravodajcu sa posudzuje individuálne.

Pred rozhodnutím, či sa do armády pustiť s kýlou chrbtice, je potrebné podrobne špecifikovať špecifiká tejto choroby. V tomto prípade teda hovoríme o problémoch s vláknitým prsteňom, keď sa chrupavka vydúva z chrbtice. Pri podobnej patológii je medzistavcový disk zničený. Súčasne s procesom jej deštrukcie sa zvyšuje tlak na miechu a nervy.

Patológia a jej vývoj

Je ťažké posúdiť, ako vážne sa prejaví patológia. Skutočne veľa záleží na stupni rozvoja a osobnosti organizmu. Môžeme teda hovoriť o paralýze, neurologických poruchách. Výčnelok sa neobjaví okamžite. Najprv zistia problémy s vláknitým krúžkom, jeho vydutím - vyčnievaním. Výbežok niekedy nie je odhalený, pretože súčasne človek často nemá osobitné sťažnosti.

Zvyčajne slúžia s výčnelkom bez včasného vyšetrenia. Stáva sa to, keď človek sám nevie o prítomnosti choroby a vstúpi do armády s dôverou, že je zdravý.

Ak takéto podozrenie existuje, mali by ste ísť do nemocnice a podrobiť sa vyšetreniu ešte predtým, ako sa objaví pred komisiou. Nakoniec, konečná odpoveď na otázku, či vstúpia do armády s kýlou chrbtice, bude taká - spravodajcovi s touto diagnózou môže byť udelené úplné a čiastočné prepustenie. Po zhromaždení maximálneho množstva dokladov zvyšuje branca šance na prepustenie. Ak sú dokumenty nedostatočné alebo sa lekár nedostaví, bude ťažké dokázať pravdu.

Je potrebné poznamenať, že komisár bude pracovať s tými lekárskymi dokumentmi, ktoré sú už pre spravodajcu k dispozícii, a preto musia byť pripravené vopred. Choroby by sa tiež nemali objaviť náhle.

Všetko toto musí sám mladý lekár poskytnúť lekárskej rade, pričom sa vopred vezme na vedomie lekári. Ak máte otázky alebo pochybnosti, odborníci môžu poslať ďalšie vyšetrenie. Najčastejšie sú predpísané ďalšie vyšetrenia v prípadoch, keď sa nedávno vyskytla diagnóza choroby. Alebo ak nestačí objektívna informácia.

Berú do armády s herniou chrbtice: výsledky ktorých sa budú vyžadovať skúšky?

Na presvedčenie lekárskej rady o diagnóze je potrebné podstúpiť určité vyšetrenia. Zvyčajne teda vyžadujú:

Ak sa diagnóza potvrdí, mladému mužovi sa predpíše vhodná liečba. A potom po ukončení štúdia bude musieť znova podstúpiť lekársku prehliadku. Toto sa prestane uskutočňovať o šesť mesiacov alebo rok. Na základe výsledkov liečby by Komisia mala urobiť konečné rozhodnutie. Skúma ďalšie dostupné diagnózy..

Ak je zaručená výnimka zo služby?

Ak chápete, či sa v armáde nachádzajú s kýlou chrbtice, je potrebné poznamenať určité odchýlky v stave, keď je služba úplne vylúčená. Ak teda existujú problémy s tromi alebo viacerými diskami, najmä na rôznych oddeleniach, nemožno hovoriť o službe. Koniec koncov, v chrbtici existujú vážne obmedzenia pohyblivosti a zaťaženie spôsobuje záchvaty bolesti.

Oslobodené od armády a za prítomnosti ťažko prejaveného syndrómu bolesti. Existuje však jedna dôležitá nuancia. Je dôležité, aby sa na karte objavili informácie o bolesti a aby sa osoba, ktorá sa predtým sťažovala lekárovi o jej prítomnosti. A pokiaľ možno opakovane. Ak tomu tak nebolo v minulosti, oslobodenie sa nemusí udeliť..

V prípade deformácií chrbtice ich tiež neberú do služby. Pri ťažkej skolióze, ako aj pri kyfóze a iných problémoch je vylúčené posielanie osoby do armády. Často sa stáva, že prietrž chrbtice sa vyvíja súčasne s artritídou, s ďalšími problémami s kĺbmi, napríklad s osteochondrózou. Potom človek nemôže dostať fyzickú aktivitu. V opačnom prípade sa jeho zdravotný stav rýchlo zhorší. Vyhlásia sa aj bolesti.

Ak deformácie nie sú výrazné, nie je žiadna bolesť, môže byť mladík poslaný do služby. Najmä ak nemá iné zdravotné problémy. Ak je však diagnostikovaná závažná miera prejavu choroby, nemal by slúžiť.

Berú v armáde kýlu a ako slúžia??

Ak sa zistí zanedbateľný stupeň prejavu choroby, mladý muž je poslaný do služby, ale s obmedzeniami. Obmedzenia navrhuje kategória, ktorá je vystavená. Napríklad mladý muž sa môže stať vodičom alebo signalizátorom - aby obsadil túto výklenok, ktorý mu umožní slúžiť bez zaťaženia chrbtice. Tým sa odstránia komplikácie a zníži sa riziko ďalšieho rozvoja choroby. Velenie jednotky by malo byť plne zodpovedné za zdravie spravodajcu, ktorý prišiel plniť vojenské povinnosti. V lekárskych a iných dokumentoch bude poznámka pre veliteľov a lekárov.

Zdravie spravodajcu sa však niekedy začína zhoršovať. Zmena stravy, nové prostredie atď. Sa prejavuje v pohody, čo spôsobuje zhoršenie. Ak sa zdravotný stav vojaka počas služby zhorší, môže sa objaviť otázka uvedenia do prevádzky. Predtým by mal mladý muž ísť do nemocnice, kde vykoná vyšetrenie a zaznamená aktuálny stav osoby, zmeny jeho zdravotného stavu. Spravidla MRI, ultrazvuk.

Zhrnutím vyššie uvedeného je potrebné poznamenať, že spinálna prietrž bez komplikácií nepredstavuje zdravotné riziko. A s malými alebo miernymi prejavmi mladí muži celkom úspešne slúžia. Pri závažných patológiách je však služba vylúčená. Toto je vylúčené, pretože medzi sťažnosťami môže byť silná bolesť a neúplná mobilita. Okrem toho to môže mať vážne následky..

Fyzická námaha v takejto situácii je tiež spojená s ochrnutím, inými vážnymi komplikáciami. Armáda by mala trénovať vojakov a fyzicky ich trénovať, vrátane toho, aby sa nestala príčinou zdravotného postihnutia. Takže mladí muži, ktorí majú také vážne zdravotné problémy, by sa tam jednoducho nemali dostať. Úlohou lekárskej rady je spočiatku ich vylúčiť a nedovoliť im slúžiť v armáde. Ak sa vyskytne problém, ale nie je príliš výrazný, je potrebné poskytnúť osobe primerané podmienky služby a znížiť zaťaženie..

Miechová kýla a armáda - volajú a v ktorých prípadoch dávajú oddych?

Mnoho mladých mužov v ťažnom veku a ich rodičia sa obávajú otázky, či budú privedení do armády s prietržovou kýlou a ako realistické je oslobodiť túto službu od diagnózy. Odpoveď na túto otázku je nejednoznačná a vyžaduje si ďalšie informácie..

Na jednej strane môže byť pri kýle chrbtice prísne zakázaná intenzívna fyzická aktivita. Na druhej strane môžete získať výnimku z vojenskej služby, iba ak máte správne pripravenú anamnézu.

Čo je kýla chrbtice

Existujú dve odrody tejto choroby:

 1. Schmorlova kýla;
 2. Medzistavcová prietrž.

Pri Schmorlovej kýle sa medzistavcový disk vtlačí do samotnej chrbtice bez ovplyvnenia miechy. Ako liečbu lekári odporúčajú masáž, kúpanie a cvičenie. Predpokladá sa, že Schmorlova kýla je najviac asymptomatická kýla chrbtice a armáda nie je na takúto chorobu kontraindikovaná. Komisia bez komplikácií uznáva odvediteľa ako spôsobilého na službu s obmedzeniami a zaraďuje ho do kategórie „B“.

Pri medziobratlovej kýle sa vyskytuje tlak na miechu, takže patológia je závažnejšia. Príčinou ochorenia je často neliečená osteochondróza.

V závislosti od miesta patológie existujú 3 druhy kýly:

 1. V krčnej chrbtici;
 2. V hrudnej chrbtici;
 3. V bedrovej chrbtici.

Prietrž sa môže prejavovať v závislosti od veľkosti a umiestnenia chrbtice s nasledujúcimi komplikáciami:

 • bolesti hlavy;
 • Vysoký krvný tlak;
 • Znížená citlivosť rúk a prstov;
 • Bolesť chrbta;
 • Bedrová bolesť
 • Znížená citlivosť chodidla.

V miernych a stredne ťažkých prípadoch medzistavcovej prietrže sa odporúča fyzioterapia a masáž. V ťažkých situáciách je indikované chirurgické odstránenie..

Odpoveď na otázku - či sú zapísaní v armáde s medzistavcovou prietržou - by mala vychádzať z pridelenej kategórie spôsobilosti na vojenskom náborovom preukaze..

Armádne fitness skupiny

Po absolvovaní lekárskej komisie by mal byť brancovi pridelená príslušná kategória spôsobilosti.

Existujú tieto skupiny:

 1. A - vhodné bez obmedzenia;
 2. B - vyhovuje obmedzeniam;
 3. B - obmedzená spôsobilosť, s možnosťou odvolania iba vo vojnovom čase;
 4. G - dočasné omeškanie, po ktorom musí byť provízia znovu odovzdaná;
 5. D - nevhodné na servis.

Fitness skupiny a medziobratlová kýla

 • Kategória B - asymptomatická kýla chrbtice, nie sú tam žiadne komplikácie alebo sú slabo vyjadrené;
 • Kategória B - početné kýly. Chirurgický zákrok nie je indikovaný alebo nemôže mať terapeutický účinok. Ovplyvnená motorická aktivita nôh;
 • Kategória D - obdobie silnej exacerbácie prietrže alebo pooperácie.

Aby bolo možné povedať, či nie je možné vziať medziobratlový disk do armády s prietržou, je vo všeobecnosti potrebné posudzovať jednotlivé prípady individuálne..

Aké dokumenty sú potrebné na vyňatie zo služby

Provízia na vojenskom úrade sa nepodieľa na diagnostike, jej funkciami je určovanie kategórií platnosti. Ak sa pôvodcovi predtým diagnostikovala medziobratlová kýla, je potrebné postupovať takto:

 • Kontaktujte svojho lekára a získajte čo najpodrobnejší výpis z anamnézy prítomnosti medzistavcovej prietrže;
 • Urobte nový výskum - röntgen, magnetická rezonancia, počítačová tomografia chrbtice;
 • Získajte názor neurológa na stav medzistavcovej prietrže;
 • Predložiť všetky dokumenty vojenskej lekárskej komisii;
 • V smere od návrhu sa podrobí ďalšiemu výskumu.

Väzba medzistavcovej prietrže a armády nie je ojedinelá - môžeme len povedať, že kategórie A (neobmedzená platnosť) a D (výnimka zo služby) nebudú pridelené. Pri prietrži chrbtice sa najčastejšie vyskytuje oneskorenie pri liečbe alebo je priradená skupina obmedzenej platnosti.

Ako si udržať lekársku anamnézu

Tak ako pri iných chronických ochoreniach, medzistavcová prietrž vyžaduje dlhú anamnézu choroby, aby sa oddialila služba. Vojenská lekárska komisia môže mať podozrenie, ak diagnóza nie je potvrdená v dlhodobých lekárskych dokumentoch a len nedávno sa objavila v anamnéze spravodajcu..

Aké podmienky prietrže neumožňujú vojenskú službu

To, či vstúpia do armády s medzistavcovou prietržou, závisí od závažnosti priebehu choroby. Nemá zmysel uvažovať o tom, že vykonanie tejto diagnózy automaticky poskytne príjemcovi oddych alebo uvoľnenie. V závislosti od umiestnenia prietrže, veľkosti a stupňa ovplyvnenia miechy môže lekár rozhodnúť o pridelení kategórie odvolania.

V miernych prípadoch priebehu choroby a pokiaľ je to možné, na vyliečenie medzistavcovej prietrže bez chirurgického zákroku, sa bude branec považovať za vhodný.

Nasledujúce podmienky sú kontraindikované pre službu v ozbrojených silách:

 1. aMYOTROFIE;
 2. Výrazné zníženie citlivosti (v závislosti od oddelenia, kde sa nachádza kýla);
 3. Chýbajúci reflex šľachy;
 4. Rýchlo progredujúca choroba;
 5. Ťažká forma vrodených stavcov;
 6. Veľké veľkosti medzistavcovej prietrže (viac ako 8 mm);
 7. Zamietnutie predpísanej operácie;
 8. Indikácie operácie, ale neschopnosť vykonať ju z objektívnych dôvodov.

Či už berú v armáde ľahšiu kýlu, závisí od mnohých dôvodov. V niektorých prípadoch sa odvedenec považuje za obmedzeného, ​​ale častejšie dostáva odloženie od armády a odporúčanie na ošetrenie. Deje sa tak, aby nedošlo k zhoršeniu stavu pacienta.

Sú vtiahnutí do armády po operácii medzistavcových prietrží?

Po operácii na chirurgické odstránenie prietrže chrbtice môže byť osoba povolaná na vojenskú službu. V prípade, že operácia bola úspešná a obdobie obnovy (najmenej šesť mesiacov) už bolo ukončené, vykoná sa druhý prieskum..

Čo je dôležité vedieť pred prijatím provízie

To, či vstúpia do armády s medzistavcovou prietržou, závisí od kompetentných činov samotného brancu a jeho rodičov. Úplný zoznam lekárskych patológií, ktoré spôsobujú, že osoba nie je vhodná na vojenskú službu, sa nachádza v zozname chorôb. Tento dokument vedie lekárov o províziách vo vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii pri rozhodovaní o pridelení návrhu kategórie..

Ak vojenská komisia pošle branca na chirurgické odstránenie medzistavcovej prietrže, má každé právo to odmietnuť. Odmietnutie operácie sa môže stať základom rozhodnutia o nemožnosti hovoru alebo odloženia hovoru. Voľba chirurgickej kliniky, ktorá bude vykonávať operáciu, je tiež vždy na vás..

Vezmú v armáde kýlu prietrže?

Mnoho ľudí sa pýta, či miecha môže byť prekážkou vojenskej služby. Existuje niekoľko druhov miechy. Preto, aby sme pochopili, či je do armády zavedená miecha, musíme zistiť rozdiely a ako môžu brániť vojenskej službe..

Neuropatológ je zodpovedný za kontrolu rastu, je to on, kto robí diagnózu.

Čo môže spôsobiť prietrž??

Existuje niekoľko dôvodov pre ich vzhľad:

 • Osteochondróza alebo iné choroby chrbta;
 • Zmeny súvisiace s vekom, v dôsledku ktorých sa mení štruktúra tkanív;
 • Vrodené problémy s chrbticou;
 • Nadmerné zaťaženie chrbtice;
 • zranenia
 • Sedavá práca. Sedavý spôsob života.

Hlavné typy patológie

Existujú dva hlavné typy kýly chrbtice:

 1. Zmena v štruktúre medzistavcových platničiek. Môže sa posúvať a vypadávať a vláknitý krúžok sa zlomí;
 2. Schmorlova kýla. Zmena miechy. Najčastejšie sa prejavuje ako nahromadenie na disku.

Na kontrolu prítomnosti chrbtice použite:

 • Počítačová tomografia;
 • Magnetická rezonancia;
 • röntgenový.
 • Schmorlova kýla

Berú Shmorlovu prietrž do armády? Najčastejšie sa človek narodí už s touto patológiou. Môže sa však objaviť aj to, že bola poškodená chrbtica alebo došlo ku skolióze 2 až 3 stupňa. Patológia je asymptomatická. Ale niekedy sa môžu vyskytnúť bolesti v chrbtici (najčastejšie, ak osoba mala na sebe ťažké veci).

Pri Schmorlovej kýle sa berú do armády, ak závažnosť choroby nie je maximálna. Najčastejšie tento typ patológie nezasahuje do služby, pretože odvedenec dostane kategóriu spôsobilosti B. To znamená, že osoba je prijatá, ale výber typu vojakov bude obmedzený..

Stáva sa, že choroba obmedzuje pohyblivosť chrbtice alebo po fyzickej námahe človek začne bolieť chrbát. S takýmito komplikáciami nebudú prijaté do armády.

Odrody Schmorlovej kýly

Existuje niekoľko odrôd:

 1. Multiple. Chrupavka preniká do kostnej časti chrbtice. Mnoho malých prietrží môže tvoriť veľký rast, ktorý blokuje voľný pohyb. Táto choroba sa veľmi často stáva prekážkou vojenskej služby;
 2. Malá kýla. Môže sa objaviť pri narodení a nezvyšovať sa. S takou patológiou môžu vziať do armády;
 3. Intrakorporální. Koncová doska je zničená a je vytvorená osteoskleróza. S takouto chorobou nebudú prijatí do armády;
 4. Central. Tvorí sa v kĺboch. Nie je príčinou uvoľnenia, pretože patológia je asymptomatická a dá sa liečiť bez chirurgického zákroku;
 5. predné Tvaruje sa pred chrbticu. Ľudia s takouto patológiou veľmi často trpia bolesťou, pretože to môže byť príčinou uvoľnenia;
 6. hlboký Vyskytuje sa u pacientov, ktorí trpia chronickou formou choroby. Tesnenia chrupavky môžu spôsobiť neznesiteľnú bolesť a pomalú reakciu. Táto patológia sa stane vážnou prekážkou, keď bude slúžiť v armáde;
 7. Zadná časť. Objaví sa v zadnej časti chrbtice. Všetko záleží na konkrétnom prípade;
 8. Chrupavkovitého. Rast pozostáva výlučne z chrupavky. Najčastejšie neexistujú žiadne príznaky as takou patológiou prichádzajú do služby;
 9. Single. Najbežnejší variant choroby. Ak choroba progreduje, osoba je prepustená zo služby;
 10. Kaudálna doska prietrž. Rast sa pritlačí do miechy. Táto patológia sa považuje za závažný základ pre vyňatie zo služby, pretože rast neustále rastie..

Odpoveď na otázku je, či berú do armády prietržnú kýlu - áno, berú ju, ak neblokujú pohyby.

Medzistavcová prietrž

Považuje sa za vážne ochorenie, pretože na miechu je tlak. Počas fyzickej námahy sa stáva silnejšou. Táto patológia sa môže vyskytnúť, ak má človek osteochondrózu a on odložil liečbu. Odpoveď na otázku, či vstúpia do armády s medzistavcovou prietržou, je áno, ale veľmi zriedka..

krčnej

Tieto hernie môžu mať nasledujúce príznaky:

 • bolesti hlavy;
 • Necitlivosť končatín;
 • vysoký tlak
 • Bolesť v krku, ktorá siaha až po lopatky a ramená..

Hrudné oddelenie

Príznaky môžu zahrnovať nasledovné:

 1. bolesť chrbta;
 2. Bolesť v srdci. Niekedy sa zdá, akoby niečo tlačilo na srdce;
 3. Bolesť v hrudi. V zriedkavých prípadoch je ťažké dýchať.

bedrový

Takáto patológia môže mať nasledujúce príznaky:

 • Bolesť dolnej časti chrbta, ktorá siaha až po zadok a boky;
 • Necitlivosť alebo kŕče na nohách;
 • Problémy s močením;
 • zápcha.

Liečia patológie rôznymi spôsobmi v závislosti od charakteristík ľudského tela..

tanínová

Táto diagnóza znamená, že rast uniká cez trieslovinový prsteň. Patológia môže byť odstrániteľná alebo opraviteľná.

Odpoveď na otázku, či sú zaradení do armády s inguinálnou prietržou, je takáto: táto choroba sa považuje za vážnu, a preto je branca zbavený služby. Ochorenie sa však dá vyliečiť chirurgickým zákrokom, pretože človek dostane jednoducho čas na liečbu. V závislosti od výsledku operácie sa spravodajca môže stať opäť spôsobilým alebo nevhodným na servis. Ale aj keď je to vhodné, kategória platnosti nebude vyššia ako B..

pupočnej

Mnoho ľudí sa pýta, či prichádzajú do armády s pupočnou kýlou? Takáto patológia môže byť tiež dôvodom na prepustenie, ak sa stane príčinou bolesti brucha..

Ezofágová prietrž

Berú sa do armády s herniou diagramy pažeráka? Nie, pretože z tohto dôvodu sú tráviace orgány premiestnené, čo sa môže stať problémom pri fyzickej námahe.

Kategórie platnosti

Pri zložení šeku na vojenskom úrade sa osobe pridelí jedna z týchto kategórií:

 • A. Znamená, že branec je spôsobilý a schopný slúžiť v plnom rozsahu;
 • B. Spravodajca je v poriadku, ale pri výbere typu vojakov budú určité obmedzenia;
 • B. Odvedenec bude slúžiť v armáde iba počas vojny;
 • D. Táto choroba obmedzuje schopnosť osoby slúžiť. Má dostatočný čas na zotavenie;
 • D. Táto choroba úplne bráni možnosti vstupu do armády a ani čas ju nebude schopný napraviť.

Berú v armáde prietrž miechy??

Stupeň choroby nie je najdôležitejším faktorom. Všetko záleží na dôsledkoch a obmedzeniach, ku ktorým vedie. Napríklad osoba s vážnym stupňom sa môže cítiť pohodlnejšie ako s miernym stupňom. Každý prípad je jedinečný. A pri rovnakom stupni choroby môžu byť následky a obmedzenia odlišné..

Spravodajca bude preto môcť hodnotiť iba podľa svojho stavu. Existuje niekoľko korelácií kategórie fitnes a stupňa choroby:

 1. Príznaky choroby prakticky chýbajú. Človek sa takmer necíti nepohodlne alebo je vyjadrený slabou formou. V takýchto prípadoch bude fitness kategória B (možnosť vstupu do armády je zachovaná, ale armáda bude obmedzená);
 2. Človek má veľa kýly. V takom prípade sa zaradí kategória B (v čase mieru bude prepustený z funkcie mladík, ale v armáde bude slúžiť);
 3. Operácia je z nejakého dôvodu nemožná alebo táto operácia nepriniesla výsledok. Kategória B;
 4. Kýla spôsobila porušenie motorických funkcií tela. Kategória B;
 5. Muž mal operáciu kýly. Zaradí sa kategória G. (v okamihu, keď osoba nie je vhodná. Po určitom čase sa vykoná druhé lekárske vyšetrenie s cieľom skontrolovať patológiu);
 6. Ochorenie pokračuje vo veľmi komplexnej forme. Stav osoby sa môže kedykoľvek zhoršiť alebo pri fyzickej námahe pociťuje silnú bolesť. Kategória D.

Berie sa v armáde kýlová prietrž? Áno, ak to neporušuje funkčnosť a je asymptomatické. S cieľom pochopiť, či je osoba spôsobilá na službu, komisia kontroluje dva typy porušení:

 • Porušenia, ktoré obmedzujú pohyb osoby;
 • Bolesť, ktorá by mohla byť prekážkou v službe.

Príznaky prietrže

Existuje niekoľko príznakov choroby, ktoré spochybňujú možnosť vojenskej služby:

 1. Svaly začínajú atrofovať;
 2. Reflexná šľacha chýba;
 3. Citlivosť je výrazne znížená;
 4. Problémy s nervovými impulzmi;
 5. Ochorenie neustále pokračuje;
 6. Vrodená patológia;
 7. Ochorenie prechádza závažnou formou a obmedzuje činnosť vnútorných orgánov;
 8. Veľkosť prietrže je viac ako 8 milimetrov;
 9. Odvedcovi je pridelená operácia, ktorú odmietne alebo bola vykonaná, ale nedochádza k žiadnemu výsledku;
 10. Chirurgický zákrok nie je z akéhokoľvek dôvodu možný..

Liečba prietrže

Počas lekárskeho vyšetrenia lekár preskúma prietrž. Kontroluje:

 • Veľkosť rastu;
 • Jeho umiestnenie;
 • Ako to porovnáva s ostatnými časťami chrbtice;
 • Môže sa objaviť prolaps alebo dislokácia medzistavcového disku.

Mierne až stredne závažné ochorenie možno liečiť:

 1. masáž
 2. rehabilitácia;
 3. korzet;
 4. Iné terapie, ktoré nesúvisia s operáciami.

Ak má osoba závažnú formu choroby alebo nenavštívila lekára včas a to viedlo ku komplikáciám, operácii nemožno vynechať..

Lekárska komisia

Vo vojenskom registračnom a vojenskom úrade sa odvedenec podrobuje lekárskej prehliadke u rôznych odborníkov. Cieľom lekárov je otestovať schopnosť mládeže slúžiť v armáde. Nebudú predpisovať liečbu ani diagnostikovať. Komisia kontroluje iba dokumenty o výskyte chronického ochorenia. Kategória choroby sa stanoví v závislosti od príznakov a závažnosti choroby. Preto, aby ste dostali kategóriu, musíte:

 • Zhromaždite pomoc. Ak to chcete urobiť, musíte navštíviť lekára, u ktorého ste registrovaní. Napíše presnú diagnózu;
 • Vykonajte ďalšie vyšetrenie. Ak ste snímali röntgenové lúče, musíte ich aktualizovať.
 • Príďte na návrhovú dosku so zhromaždenou dokumentáciou;
 • Možno vám bude povedané, aby ste prešli ďalším testom;
 • Získajte kategóriu vypršania platnosti, ktorá bude odkazovať na výsledky testov..

Vojenský registračný a vojenský úrad veľmi starostlivo kontroluje všetky dokumenty. Ak bola diagnóza urobená nedávno, je pravdepodobné, že odborníci o tom pochybujú a vyžadujú ďalšie vyšetrenie..

Ak nemáte lekárske osvedčenie, výsledky röntgenového snímania a tomografie nie sú dostatočné. Preto, ak sa patológia objavila už dávno, poskytnite lekársku anamnézu. Zaznamenáva sa na lekársky záznam, ktorý sa skontroluje..

Získanie vydania je dosť ťažké. Potrebujete dlhú históriu a kontroly naznačujú, že ste narušili funkciu motora. V takýchto prípadoch dostanete oneskorenie potrebné na obnovenie. Po chvíli dostanete znova predvolanie a budete musieť znova podstúpiť lekárske vyšetrenie.

Komisia má v rukách dokument, ktorý opisuje všetky patológie, ktoré sa môžu stať prekážkou vojenskej služby. Medzi nimi je prietrž na chrbte.

Ak bola prietrž úspešne odstránená, a preto sa znovu objavila, bude branec prepustený z armády.

Ale aj pri miernom stupni choroby je možné dosiahnuť odloženie služby. Môže to byť potrebné, aby sa vývoj choroby nezhoršoval..

Je nemožné dať presnú odpoveď na otázku, či budú prijatí do armády s herniou. Všetko záleží na konkrétnom prípade a dôsledkoch patológie..

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Natalya. »28. november 2012 20:14

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Anton Nikolaevič »29. november 2012 12:16

dobrý deň!
Tvoj syn je odvlečený do armády.
Tu je, čo sa hovorí o Schmorlovej kýle v 66. článku Plánu chorôb:
Asymptomatický priebeh intervertebrálnej osteochondrózy (Schmorlova kýla) nie je základom uplatňovania tohto článku, nezasahuje do vojenskej služby a zápisu do vojenských škôl a škôl..

Pokiaľ ide o diagnózu ‚osteochandrózy bedrovej chrbtice ', je možná výnimka z prievanu. Ale nepravdepodobné. Pretože existuje toľko podmienok, ktoré musia byť splnené, aby sa tejto diagnóze priradila kategória „B“ (rovnaký 66. článok):
obmedzená deformujúca spondylóza (poškodenie telies 3 alebo viac stavcov) a medzistavcová osteochondróza (poškodenie 3 alebo viacerých medzistavcových platničiek) s bolesťou s výraznou fyzickou námahou a zreteľnými anatomickými znakmi deformácie.
Rádiologické príznaky medziobratlovej chondrózy sú:
porušenie tvaru chrbtice (porušenie statickej funkcie);
zníženie výšky medzistavcových platničiek;
usadzovanie vápenných solí v prednej časti vláknitého prstenca alebo v drieňovom jadre;
posuny stavcov (predné, zadné, bočné) určené štandardnou rádiografiou;
patológia mobility v segmente (narušená dynamická funkcia);
udržiavanie jasných kontúr všetkých povrchov stavcov, absencia deštruktívnych zmien v nich.
V prípade medzistavcovej osteochondrózy sa k uvedeným symptómom pridávajú marginálne výrastky kostí, ktoré sa tvoria v rovine disku a rozprestierajú sa po plochách stavcov, ako aj subchondrálna osteoskleróza, ktorá je detegovaná na röntgenových snímkach s jasným obrazom štruktúry. Syndróm bolesti pri záťaži by sa mal potvrdiť opakovanými žiadosťami o lekársku pomoc, ktoré sa odrážajú v lekárskych dokumentoch vyšetrovanej osoby. Iba kombinácia uvedených klinických a rádiologických príznakov obmedzenej deformujúcej sa spondylózy a medziobratlovej osteochondrózy odôvodňuje uplatnenie odseku „c“..

Tie. musí byť zdokumentované odporúčanie na kliniku s bolesťou, zreteľnými rádiologickými zmenami na medzistavcových platničkách atď., aby bolo možné túto diagnózu zaradiť do kategórie „B“.

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Natalya. »05.12.2012 13:18

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Anton Nikolaevič »05.12.2012 22:16

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Re: Schmorlova kýla v chrbtici

Natalya. »06.12.2012 12:46 hod.

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Anton Nikolaevič »06.12.2012 02:08 dop

Nevytvárajte správy a nevytvárajte samostatnú tému, ak tu položíte otázku.

Ak sa vám podarí navštíviť neurológa a získať jeho záver skôr, ako pôjdete na vojenskú registračnú a prijímaciu kanceláriu, choďte. Nebude to zbytočné.

Závisí to od toho, aký záver dostanete. Môže to ovplyvniť.

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Hernia Schmorl, Osteochondrosis - bude odvedená do armády?

Natalya. »06.12.2012 14:29

Re: Schmorlova kýla v chrbtici

Natalya. »10. decembra 2012 22:33

Re: Schmorlova kýla, osteochondróza - bude odvedená do armády?

OlegRaum »22. apríla 2013 12:51 pm

Re: Schmorlova kýla, osteochondróza - bude odvedená do armády?

Anton Nikolaevič »22. apríla 2013 19:26

Pri tejto diagnóze sa od nich vyžaduje, aby boli vyňatí z konceptu s kategóriou spôsobilosti „B“ podľa článku 66 Harmonogramy chorôb:
pevné získané zakrivenie chrbtice sprevádzané rotáciou stavcov (skolióza II. stupňa, osteochondropatická kyfóza s klinovou deformáciou 3 alebo viac stavcov so znížením výšky prednej plochy tela stavcov 2 alebo viackrát atď.);

V ktorej fáze náborových udalostí je teraz váš syn? Je predmetom hovoru? Stále sa to zaznamenáva vo vojenských záznamoch? Alebo možno má oddych?
Mali by ste napísať žiadosť o priloženie kópií lekárskych dokumentov k osobnému spisu odvedcu a poslať ju vojenskému registračnému a prijímaciemu úradu doporučeným listom s potvrdením o prijatí. V tom istom vyhlásení môžete v súvislosti s uvedenými diagnózami požiadať o zaslanie branca na ďalšie lekárske vyšetrenie.
Zároveň môžete podať sťažnosť na rozhodnutie lekárskej komisie na vojenský komisár pre predmet Ruskej federácie a požiadať o lekárske vyšetrenie..

Odvedenie za službu má obmedzené použitie (nepodlieha brannej povinnosti v čase mieru). Je potrebné hľadať priradenie kategórie „B“ podaním týchto prihlášok.

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Ktorá kýla sa nevezme do armády

Vojenská služba je významnou fyzickou aktivitou a osobitným rytmom života. Niektoré choroby pohybového ústrojenstva neumožňujú mladému mužovi plniť si povinnosti týkajúce sa vlasti, v iných prípadoch má odvedenec odklad a obmedzenia. Pochopíme, ako vyšetrenie prebieha a čo sa dá počítať s mladým mužom, ktorý má herniálne výčnelky.

Kategórie vhodnosti a zloženie vojenskej komisie

O otázke vhodnosti pre vojenskú službu rozhoduje návrh výboru na základe týchto informácií: lekárske záznamy, výpisy z ústavnej liečby, závery o priebehu chronických chorôb, výsledky nového lekárskeho vyšetrenia.

Komisia má k dispozícii schválený zoznam patológií, na ktoré sa vzťahujú obmedzenia služby a možnosť oneskorenia, pričom sa zohľadňuje závažnosť choroby. O závažnosti postupu sa však rozhoduje na základe lekárskej rady vojenského úradu registrácie a registrácie.

V súčasnosti je zákonne stanovených 5 kategórií spôsobilosti pre brancov:

 • A - absolútna spôsobilosť na vojenskú službu bez akýchkoľvek podmienok a obmedzení.
 • B - obmedzene vhodné. Mladý muž musí slúžiť v jednotkách, ktoré nesúvisia s zaťažením chorých orgánov. Na záver, digitálny kód odporúčaných jednotiek.
 • B - kategória, ktorá vylučuje službu v čase mieru, ale zaväzuje človeka, aby sa objavil v prípade možných nepriateľských akcií. Zároveň je vojenská karta označená ako „nevhodná“.
 • G - odklad na obdobie od šiestich mesiacov do jedného roka. Poskytuje sa na liečenie identifikovaných chorôb, po ktorých sa odvedenec podrobí druhému lekárskemu vyšetreniu.
 • D - nie je vhodný na vojenskú službu, kategória poskytuje úplné prepustenie z vojenskej služby.

Podozrenie na vojenskú komisiu je spôsobené nedávnymi diagnózami uskutočnenými bezprostredne pred vyšetrením. Na identifikáciu bezohľadných náborových pracovníkov, ktorí sa chcú vyhnúť doručeniu, sa takéto lekárske dokumenty študujú s osobitným zaujatím.

Medzistavcové hernie disku

Kýla chrbtice (známa ako medzistavcové) je vážna a komplexná patológia, v dôsledku ktorej dochádza k stlačeniu miechy a stlačeniu nervových zakončení. Symptómy a intenzita prejavu závisia od umiestnenia herniového výčnelku, od ich počtu a veľkosti. Medzistavcová kýla sa zriedka vyskytuje ako nezávislá patológia. Častejšie sa stáva komplikáciou iných chorôb pohybového aparátu, o ktorých je potrebné poskytovať informácie aj vojenskému úradu prijímania..

Medzistavcová kýla môže byť z týchto oddelení:

 1. Krčnej chrbtice;
 2. Hrudné oddelenie;
 3. bedrový.

Samotná diagnostika „hernie medzistavcových platničiek“ neposkytuje príležitosť na obmedzenie služieb. Lekárska komisia posudzuje závažnosť podľa týchto kritérií:

 • stupeň svalovej atrofie;
 • zachovanie nervovej citlivosti;
 • veľkosť výčnelku (prietrž viac ako 8 mm sa považuje za nebezpečnú);
 • funkčné poškodenie.

Na základe rozhodnutia komisie môže byť brancovi s miernymi príznakmi a zachovanou funkciou chrbtice udelená služba obmedzená na kategóriu B. Ak je to potrebné, aby sa predišlo zhoršeniu kvality, udeľuje sa kategória G, ktorá oprávňuje na oneskorenie z dôvodu nevyhnutnej liečby. Po opätovnom preskúmaní sa navrhnú obmedzenia služieb..

Je potrebné poznamenať, že mladý muž má právo odmietnuť odporúčané chirurgické odstránenie prietrže. O chirurgickom zákroku rozhoduje osobne..

Ak chcete tabuľku správne zobraziť na telefóne, otočte ju o 90 stupňov.

Medzistavcová prietrž
kategórieDátum spotrebyvysvetlenie
BrestrictedS miernym prejavom.
ATObmedzená nosnosťS viacerými kýlami;
V prípade narušenia pohyblivosti chrbtice;
V ťažkom stave.
GDočasne nevhodnéS exacerbáciou;
Po prevádzke.

Schmorlova kýla

Ľahšia odroda, pri ktorej dochádza aj k deštrukcii medzistavcového tkaniva, ale zmeny sú smerované vnútri disku. Nervové zakončenie nie je ovplyvnené, na miechu nie je žiadny tlak, preto v pokoji chýbajú živé príznaky. Bolestivosť sa prejavuje intenzívnou fyzickou námahou. Faktory, ktorými sa hodnotí zanedbanie choroby:

 • veľkosť prietrže, rozsiahla deformácia stavcov;
 • množstvo výstupkov;
 • závažnosť príznakov.

Aký záver by mal odvedenec očakávať? Najčastejšie sa kategórii G udeľuje v určenom období intenzívna liečba liekmi a fyzioterapia. S priaznivým výsledkom je mladý muž poslaný do služby s obmedzenou fyzickou aktivitou - kategória B. Ak je liečba neúčinná a zistia sa znaky funkčného poškodenia, považuje sa tento mladý muž za mierové obdobie za nevhodný na vojenskú službu. Úplná nevhodnosť slúžiť v armáde s kýlami chrbtice nie je uvedená.

Aký balík dokladov by mal byť brancom zhromaždený pred lekárskym vyšetrením? Musíte mať: lekárske osvedčenie schválené neurológom;
epicrisis o tom, že je v nemocnici pre liečbu; výsledok röntgenového vyšetrenia, MRI, počítačová tomografia.

Schmorlova kýla
kategórieDátum spotrebyvysvetlenie
BObmedzený rokAk kýla neprináša nepohodlie, potom bude chlap prevezený do služby.
GOdklad o 6 - 12 mesiacovV prípade nepohodlia je branec poslaný na ošetrenie.
DnespôsobilýV prípade narušenia pohyblivosti chrbtice.

Pupočná prietrž

Táto patológia je spôsobená deformáciou brušnej steny, expanziou pupočného prstenca, cez ktorú časť čreva padá do herniálneho vaku. Slabosť brušnej steny môže byť vrodená alebo môže byť dôsledkom nadmernej fyzickej námahy alebo zranenia. Tento problém je vyriešený iba operatívnym spôsobom..

Čo čaká odvedenec s takouto patológiou? V prítomnosti zväčšeného pupočného krúžku, mierneho výčnelku, ktorý nepresahuje priemer krúžku, sa uvádza použitie špeciálneho obväzu. Taká kýla je kompatibilná so službou, ale mladý muž je poslaný do jednotiek s obmedzenou fyzickou námahou, to znamená, že mu bola udelená kategória B - obmedzená spôsobilosť.

Kýly malých rozmerov, mobilné, ktoré sa majú odstrániť, prispievajú k získaniu kategórie G. Konečné rozhodnutie o operácii navyše prijíma samotná osoba. Mladý muž môže odmietnuť chirurgický zákrok, ale mali by ste si vždy pamätať, že prietrž predstavuje riziko zovretia a núdzového odstránenia časti čreva. Po stanovenom čase sa odvedenec podrobí opakovanému vyšetreniu av prípade, že nedôjde k recidíve, je uznaný za spôsobilého..

Výčnelok veľkých rozmerov so stratou nielen čriev, ale aj omentum, ktoré pri vodorovnej polohe neodíde samo o sebe a nie je možné ho manuálne opraviť, je ospravedlnením na uľahčenie služby v mierovom období. Rovnaký výsledok vedie k niekoľkým pooperačným relapsom a zistenému zlyhaniu liečby.

Pupočná prietrž
kategórieDátum spotrebyvysvetlenie
BrestrictedS malou pupočníkovou prietržou.
ATObmedzená nosnosťPre veľké a stredné kýly.
GDočasne nevhodnéPre operáciu.

Inguinálna kýla

U mužov je brušná stena v oblasti slabín slabá. Kýly v oblasti trieslovín alebo trieslovín sa zvyčajne pozorujú ako vrodená vada alebo ako zmena spojená s vekom. U mladého muža sa expanzia inguinálneho krúžku a ukladanie orgánov v ňom môžu prejaviť v dôsledku zranenia alebo prudkej fyzickej námahy..

Zväčšený inguinálny prsteň bez herniálneho obsahu nie je prekážkou v obsluhe a chirurgickým zákrokom s úspešným výsledkom. Spravodajca je v týchto prípadoch vymedzený v kategórii B s obmedzenou fyzickou aktivitou.

Ak sa v čase odovzdania zákazky nevykonala operácia a po preskúmaní sa objaví mierny výčnelok, ktorý sa objaví vo zvislej polohe pri kašľaní alebo zdvíhaní ťažkých predmetov, je omeškanie. Platí po dobu chirurgickej liečby a dostatočnej rehabilitácie. Konečné rozhodnutie je založené na výsledkoch obdobia obnovy..

Veľká prietrž, pri ktorej sa vyžaduje manuálne zmenšenie alebo pooperačný relaps, dáva právo na kategóriu B.

Mladí ľudia s dôsledkami porušenia ingvinálnej prietrže sú úplne vyňatí zo služby, pretože v tomto prípade je narušená normálna funkcia čreva..

Inguinálna kýla
kategórieDátum spotrebyvysvetlenie
ATObmedzená nosnosťPri strednej veľkosti.
GDočasne nevhodnéPočas liečby, po úspešnej liečbe, bude branec ísť do služby.
DnespôsobilýVo veľkej veľkosti.

Ezofágová prietrž

Toto je porucha pažeráka v pažeráku, k ktorej vyčnievaniu dochádza cez bránicu. Choroba je spôsobená slabosťou bránice, jej neschopnosťou udržiavať orgány v správnom stave. Pri rozhodovaní o oslobodení od vojenskej služby zohráva hlavnú úlohu správne určenie závažnosti patológie..

 1. V prvom stupni je žalúdok pevne pripevnený k bránici a kardia (svalový prstenec na rozhraní pažeráka a žalúdka) preniká cez hrudnú dutinu cez bránicu;
 2. V druhom stupni je horná tretina žalúdka v hrudnej dutine;
 3. V tretej - žalúdok je vtiahnutý do hrudnej oblasti o dve tretiny.

Dôležité je poškodenie orgánu diafragmatickým kruhom. V posledných dvoch stupňoch je funkcia tráviaceho systému významne narušená. V súlade s právnymi predpismi sú 2 a 3 stupne patológie vyňaté z pokojnej služby. Draféri dostanú vojenský lístok kategórie B.

Ezofágová prietrž
kategórieDátum spotrebyvysvetlenie
BrestrictedV prvom stupni.
ATObmedzená nosnosťPri 2 alebo 3 stupňoch.

Pri skúmaní spravodajcov používa vojenská komisia schválený zoznam chorôb nazývaný „Zoznam chorôb“. V prípade patológií je dôležité, aby sa diagnóza v lekárskej správe vydanej miestnym lekárom zhodovala s rovnakou hodnotou v zozname.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Častou silnou bolesťou chrbta môžu byť príznaky medzistavcovej prietrže. Toto nepríjemné ochorenie je charakterizované uvoľňovaním jadra medzistavcového disku cez vláknitý kruh.
V dôsledku slabosti muskulo-väzivového aparátu sa môže vyvinúť jav ako prietrž. V lekárskej praxi sa takéto odrody hernií rozlišujú ako femorálne, trieslové, brušné a pupočné.
Terapiu by mal vyberať kompetentný odborník v oblasti vaskulárnej chirurgie, flebológie a kardiológie. Kvôli efektívnosti a bezpečnosti konzervatívnej liečby sa v nej bezpodmienečne zohľadňuje vek pacienta, anamnéza, zdravotný stav, súčasná funkčná aktivita a životná prognóza.