loader

Hlavná

Liečba

Caripazim pre spinálnu prietrž

Karipazim so spinálnou kýlou sa etabloval ako nástroj, ktorý je vysoko účinný pri liečbe tejto patológie. Používajú ju ortopédovia, neurochirurgovia a traumatológovia. Používa sa tiež v liečebnom režime pre radikalulitídu a osteochondrózu. Špecialisti v oblasti neurochirurgie ako prví zaznamenali pozitívnu dynamiku u pacientov pri používaní tohto nástroja na liečbu medzistavcovej prietrže.

Karipazim patrí do kategórie rastlinných proteolytických enzýmov. Používa sa ako alternatíva k chirurgickému zákroku a niekedy to stačí, čo je pre pacienta veľmi príjemné. Nepoužíva sa ako nezávislý prostriedok na liečenie kýly, ale je súčasťou súboru postupov. Po ukončení liečby Karipazimom sa celkový stav pacienta výrazne zlepšuje, zaznamenáva sa pozitívna dynamika a rýchlejšie sa zotavuje.

Hernálny vak sa stáva pohyblivejším a elastickejším, čo lekárovi umožňuje uvoľniť zovreté korene. V návode na použitie sa uvádza, že liek má niekoľko kontraindikácií, takže pred liečbou by sa mal tento bod prediskutovať s lekárom. Na druhej strane musí pacienta informovať, že priebeh liečby je pomerne dlhý a prvé pozitívne zmeny sa pozorujú až na začiatku tretej etapy..

Nezabudnite na individuálne vlastnosti tela, pretože nie je skutočnosťou, že Karipazim pomôže každému pacientovi. Ale ako alternatívu k chirurgickému zákroku by ju mali vyskúšať všetci, pretože proces rehabilitácie je pomerne zložitý a zdĺhavý.

štruktúra

Ako je uvedené vyššie, Karipazim je rastlinný proteolytický enzým. Obsahuje výlučne prírodné prísady. Ide o:

 • papaín;
 • lyzozým;
 • A, B - peptidázy;
 • A, B - chymopapain;
 • soli vápnika, sodíka, horčíka a draslíka;
 • uhľohydráty, aminokyseliny.

Všetky vyššie uvedené zložky sú iba prírodného pôvodu, čo minimalizuje vývoj nežiaducich reakcií spôsobených týmto zložením.

papaín

Papain je enzým rastlinného pôvodu. Šťava z papáje sa používa na jej syntézu. Má protizápalové a nekrolytické účinky. Pri spoločnom užívaní má vysokú aktivitu a nereaguje s inými drogami. Toto je jedna z aktívnych zložiek Karipazimu..

lyzozým

Druhou dôležitou zložkou liečiva je enzým lyzozým. Jeho hlavným účinkom je eliminácia zápalu. Všetky pomocné látky sú potrebné na zvýšenie účinku papaínu a na udržanie jeho štruktúry. Soli kovov, ktoré sú v zmesi, sú určené na výživu tkanivových štruktúr chrbtice, ako aj na rýchlu regeneráciu.

stručný opis

Karipazim je biely lyofilizát určený na prípravu roztoku, ktorý sa nanáša na postihnuté miesto. Okrem toho sa uvoľňuje vo forme gélu a tiež niektoré zdroje poskytujú informácie, že existuje masť. Nástroj pomáha rýchlejšie odbúravať odumreté tkanivo, riedi krvné zrazeniny a nahromadenú tekutinu.

Medzi hlavné účinky tohto lieku patrí:

 • hernálny vak sa stáva elastickým;
 • chrupavkové tkanivo zjemňuje;
 • uvoľnenie stlačených nervov;
 • odstránenie bolesti;
 • tkanivové štruktúry sa regenerujú;
 • vertebrálne disky posilňujú a stávajú sa silnejšími.

Výhody a nevýhody lieku

Každý liek má svoje výhody a nevýhody a Karipazim nie je výnimkou. Medzi hlavné výhody liekov patrí:

 • topická aplikácia, čím sa znižuje počet nepriaznivých účinkov;
 • môžete presne zmerať dávku a zmeniť fyzikálne parametre;
 • elektroforéza sa môže kombinovať s inými postupmi a metódami liečby, ako aj vykonávať postup na ťažko dostupných miestach;
 • bylinné prísady;
 • postup je úplne bezbolestný;
 • proteolytický účinok;
 • absorbovateľný účinok.

Medzi nedostatky patria:

 • vývoj alergických reakcií;
 • dlhá liečba;
 • nie je vždy pozitívny trend;
 • vysoké náklady na liek;
 • v postihnutej oblasti sa môže vyvinúť zápalová reakcia.

Mechanizmus akcie

Liečba medzistavcovej hernie Karipazimom sa vykonáva približne 10 rokov. V Ruskej federácii a krajinách bývalého ZSSR používajú metódu V.P. Naydina, ktorý je profesorom Neurochirurgického ústavu pomenovaného po N. N. Burdenko. Podstatou tejto techniky je zmäkčenie chrupavkového tkaniva pod vplyvom lieku. Kýla a jej taška sa stanú elastickými a uvoľnené nervy zovreté.

Po podrobnej štúdii zloženia liečiva a jeho účinku na ľudské telo s medzistavcovou prietržou sa získali nasledujúce údaje. Pri ovplyvňovaní medzistavcových platničiek sa zvyšuje ich výška a omladzujú sa bunkové štruktúry. Na tento účel musíte liek používať v dávke 350PE. Karipazim účinne ovplyvňuje prietrž elektroforézou alebo ionoforézou. Dávka - 350PE.

Ak je medziobratlová hernia v poslednom štádiu vývoja, potom je v tejto situácii liek stabilizátorom alebo prostriedkom prevencie proti prolapsu disku. V priebehu liečby mizne bolesť a znižuje sa napätie svalov chrbta a končatín. Podľa štatistík u 45% pacientov s herniou po úplnom ukončení liečby potreba chirurgického zákroku zmizla. Na základe toho možno dospieť k záveru, že účinnosť liečby je 85%.

Indikácie pre použitie

Medzistavcová hernia je jednou z hlavných indikácií karipazínu, ale ako sa uvádza vyššie, používa sa v rôznych oblastiach medicíny. Medzi najbežnejšie indikácie patrí vytesnenie stavcov, výčnelok krčnej chrbtice, artróza, zápal periartikulárnych tkanív, výčnelok bedrovej chrbtice, posttraumatická flexia slučky.

Neurológovia používajú na liečbu: zmiernenie prejavov tunelového syndrómu, Bellova paralýza, mozgová a spinálna arachnoiditída. Zubní lekári pomocou Karipazimu liečia periodontitídu chronickej a akútnej povahy, zápal buničiny, periodontálne ochorenie, gingivitídu, aftóznu a ulceratívnu nekrotickú stomatitídu. Lekári používajú tento liek na čistenie povrchu rany a na odstránenie hnisavého nekrotického obsahu. V spaľovacích centrách je zahrnutá v schéme úpravy popálenín stupňa 3.

Liečba medzistavcovej prietrže s Karipazimom

Pri aplikácii hotového roztoku na prietrž má látka nekrolytický účinok bez toho, aby do reakčného procesu zahrnula zdravé tkanivové štruktúry. V oblastiach, kde je spojivové tkanivo už nekrotické, sa prejavuje proteolytický účinok. Jeho podstata spočíva v deštrukcii štruktúr mŕtvych buniek, predovšetkým štruktúr nachádzajúcich sa v želatínovom jadre. Po tom všetkom rýchlo odmietli.

Ďalej je to proces zjazvenia poškodených prvkov medzistavcových platničiek. Lyzozým a papaín pomáhajú rýchlo znížiť závažnosť zápalového procesu. Okrem toho lyzozým zlepšuje krvný obeh a výživu chrbtových štruktúr.

elektroforéza

Najbežnejším postupom, pri ktorom používam Karipazim, je elektroforéza. S jeho pomocou účinné látky prenikajú hlbšie do tela. Pacienti začínajú pociťovať prvé pozitívne zmeny, bolesť a nepohodlie zmiznú. Nie je však možné jednoznačne povedať, čo presne tento liek pomohol, pretože prístup k liečbe je komplexný. V prípade medzistavcovej prietrže sa elektroforéza odporúča takmer všetkým pacientom.

Ošetrenie sa uskutočňuje podľa spôsobu Naydina V.L. Počet potrebných výkonov, ako aj ich trvanie určuje iba ošetrujúci lekár. Všetko záleží na závažnosti patológie a prítomnosti sprievodných chorôb. Prestávka medzi priebehmi elektroforézy môže byť od 30 do 45 dní. Počas tejto doby je potrebné pacienta pozorovať v dynamike, aby sa vyhodnotila účinnosť liečby a prítomnosť pozitívnej dynamiky. Prvé zmeny stavu je možné zaznamenať až po šiestom postupe.

Elektroforéza s Karipazimom sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 1. Roztok liečiva sa musí pripraviť bezprostredne pred použitím. Biely lyofilizovaný prášok zriedený 0,9% roztokom chloridu sodného.
 2. Tesnenie elektródy by malo byť ponorené do pripraveného roztoku a potom trochu stlačené. Počas liečenia by mal mať roztok liečiva teplotu 37 až 39 stupňov.
 3. Tesnenie sa umiestni na kladne nabitú elektródu a potom sa aplikuje na postihnutú oblasť: krk, ramená, spodná časť chrbta, boky. Záporne nabitá elektróda musí byť umiestnená na opačnej strane tela. Toto usporiadanie pomáha účinnej látke prejsť z plusu na mínus a prechádza poškodenou oblasťou.
 4. Prúdová sila je nastavená na približne 10-15 mA. Počas elektroforézy sa oplatí sledovať, na ktorom póle sa nachádza riešenie podľa Karipazima, toto by malo byť vždy plus.
 5. Súčasné ukazovatele sa postupne zvyšujú.
 6. Relácia trvá 10 až 20 minút, každý druhý deň. Odporúča sa absolvovať 3 kurzy s dĺžkou 30 sedení.

Po ukončení elektroforetickej relácie sa odporúča na postihnutú oblasť naniesť krém s protizápalovým účinkom, aby sa predĺžil účinok Karipazimu. Paralelne môžete vykonávať ľahké fyzické cvičenia a absolvovať kurz terpentínových kúpeľov. Procedúra je úplne bezbolestná, je však možné mierne nepohodlie a svrbenie..

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, má aj Karipazim niekoľko kontraindikácií. Počas návštevy u lekára musí pacient nahlásiť všetky možné sprievodné choroby, aby sa predišlo možným komplikáciám. Kontraindikácie zahŕňajú:

 • individuálna citlivosť na zložky liečiva;
 • Počas tehotenstva a dojčenia;
 • obdobie zhoršovania patologických stavov vnútorných orgánov;
 • zápal kože.

Vedľajšie účinky zahŕňajú:

 • alergické reakcie;
 • zápal na chrbte, menovite na koži vo forme žihľavky alebo svrbenia.

Ak sa vyvinie alergická reakcia, je potrebné roztok Karipazimu z pokožky rýchlo umyť a na postihnutú oblasť naniesť hormonálny krém. Na začiatku liečby sa môže vyvinúť bolesť, ktorá po niekoľkých dňoch vymizne. Možno tiež pozorovať lokálnu alergickú reakciu, ktorá je eliminovaná Tavegilom a hydrokortizónom.

recenzia

Pred užitím nového lieku je pacient mučený pochybnosťami a nevie, čo má robiť v tejto situácii, či má použiť tento nástroj alebo zvoliť inú alternatívu. Z tohto dôvodu existujú preskúmania, na základe ktorých môže osoba urobiť konečné rozhodnutie.

Použitie Karipazimu vylučuje chirurgický zákrok, ktorý je pre pacientov veľmi príjemný. Jeho prirodzené zloženie minimalizuje vývoj vedľajších účinkov, ktoré sú pre mnohých pacientov veľmi dôležité. Nezačínajte so zdravím as prvými odchýlkami musíte navštíviť lekára.

Elektroforéza s karipazimom pri hernii krčnej chrbtice

Elektroforéza pre kýlu chrbtice vám umožňuje zmierniť stav pacienta a vyhnúť sa chirurgickému zákroku. Môže byť použitý pre akýkoľvek segment, ale technika ovplyvnenia krčných a bedrových oblastí je obzvlášť dôležitá. Na týchto miestach sa nachádzajú najslabšie zóny, takže sa tu nachádzajú fyziologické ohyby, ktoré nesú veľké zaťaženie.

Ľudskí predkovia mali menej zákrut, pretože vzpriamené držanie tela nebolo vyvinuté. Pohyb na dvoch nohách bol pre ľudí drahý - telo sa stalo omnoho slabším a vydrží oveľa menej stresu. V priebehu chrbtice sa často vyskytuje prietrž. Tento stav je celkom nebezpečný a môže viesť k strate motorickej aktivity. Preto lekári hľadajú stále nové metódy návratu mobility a aktivity ľuďom s takýmito problémami..

Na čo sa elektroforéza používa pri problémoch s chrbticou??

Elektroforéza kýly bedrovej chrbtice vám umožňuje zastaviť nepríjemné príznaky pomocou silných liekov, ale bez poškodenia pečene pacienta. Toto je obzvlášť dôležité pri liečbe oslabených pacientov s chronickými chorobami. Tento spôsob expozície prispieva k akumulácii liekov v postihnutej oblasti. To vedie k predĺženiu terapeutického účinku..

Na implementáciu tejto techniky sa používa špeciálny prístroj. Vedie elektrický prúd do ľudského tela z anódy a katódy. Cez ktorúkoľvek z elektród môže pacient dostať liečivú látku. Ktorý z nich je možné použiť, závisí od typu produktu. Ale na použitie týmto spôsobom sa musí rozpadnúť na ióny, to znamená mať krehké väzby.

Počas postupu pacient nepociťuje nepohodlie.

Niektorí ľudia zaznamenávajú mierny pocit brnenia v oblasti aplikácie elektród, ale nespôsobujú to nepohodlie..

Elektroforéza sa vykonáva v kurzoch. Pre niekoľko sedení sa v mieste expozície vytvorí potrebná koncentrácia látky, ktorá sa postupne distribuuje. To vám umožní robiť významné prestávky medzi liečbou.

Elektroforéza má výhody v porovnaní s inými metódami liečby kýly bedrovej alebo krčnej chrbtice. Výhody tohto typu fyzioterapie zahŕňajú:

 • môže sa použiť v prípade narušenia toku krvi u pacienta (látka sa prenáša pozdĺž kanálikov kožných žliaz), keď je podávanie liečiva pri orálnom alebo intravenóznom podaní ťažké;
 • vhodné pre pacientov s patológiou pečene a gastrointestinálneho traktu, pretože tieto orgány neovplyvňujú a nemajú na ne žiadny vplyv;
 • Pôsobí dlhodobo pôsobením prúdov na nervové a svalové tkanivo, čo vám umožňuje prerušiť liečbu pri zachovaní terapeutického účinku;
 • pozitívny účinok sa dosiahne rýchlejšie vďaka miestnym účinkom;
 • neinvazívnosť metódy umožňuje znížiť riziko komplikácií a nevyžaduje si ani zotavenie zo zasadnutia;
 • počas procedúry sa nevyskytujú žiadne negatívne pocity, čo je obzvlášť dôležité pre pacientov s nízkou bolesťou a citlivým prahom;
 • možnosť použitia silných liekov bez rizika vedľajších účinkov alebo predávkovania.

Zavedenie liečiv počas fyzioterapie znižuje pravdepodobnosť alergie na liečivo. Preto je tento spôsob expozície preferovaný u ľudí náchylných na individuálne reakcie na rôzne drogy..

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského: ako správne fungovať?

Najúčinnejšou metódou na liečbu cervikálnej osteochondrózy je denné cvičenie lekárskej gymnastiky S. Bubnovsky. Po 1-2 mesiacoch pravidelného tréningu bolesti v krku a krku zmiznú, pri krútení a nakláňaní hlavy zmizne kŕč a rozsah pohybov sa zvyšuje. Tento terapeutický účinok je spôsobený posilnením svalového rámu krku, zlepšeným prísunom krvi do diskov a stavcov živinami..

Základ Bubnovského techniky pre cervikálnu osteochondrózu

S. Bubnovsky je známy rehabilitológ, chiropraktik, autor metódy kinezoterapie alebo liečby pohybmi. V zdravotníckych centrách, ktoré vytvoril, sa pacientom s osteochondrózou pomáha úplne obnoviť pohyblivosť krčnej chrbtice. Kinezoterapia je založená na trofických vlastnostiach chorých medzistavcových platničiek. Pretože sa ich krvné cievy časom znižujú, dochádza k toku živín v dôsledku tlakového rozdielu. Keď je hlava naklonená, klesá a po zaujatí vertikálnej polohy sa zdvihne. Čím viac sa teda človek pohybuje, tým lepšie sú disky vybavené živinami potrebnými na ich regeneráciu..

Výhody cvičenia

Pacienti, ktorí prídu na S. Bubnovského, zvyčajne vedia dobre, ako eliminovať bolesť v krku, zvyčajne si berú tablety alebo aplikujú silnú masť. Lekár okamžite varuje, že analgetiká sa budú musieť v štádiu prípravy opustiť. Používanie liekov proti bolesti zbavuje osobu motivácie k pravidelným triedam, úplnému návratu počas tréningu. S. Bubnovsky učí pacientov, ako sa zbaviť bolestí spôsobených napätím a následnou relaxáciou určitých svalových skupín.

Úlohou kinezioterapie nie je len odstránenie nepohodlia v krčnej chrbtici. Pacientom sa odporúčajú cvičenia na chrbticu, ktorých realizácia je zameraná na maximálnu možnú obnovu chrupavky a kostných tkanív postihnutých osteochondrózou. Tiež kvôli stabilizácii diskov a stavcov nedochádza ku kompresii krvných ciev a koreňov miechy. Bolesti hlavy, závraty, skoky v krvnom tlaku, poruchy zraku a sluchu postupne slabnú a potom úplne vymiznú.

Indikácie pre použitie v gymnastike

Terapeutická gymnastika podľa Bubnovského je indikovaná u pacientov s osteochondrózou akejkoľvek závažnosti. Je však najúčinnejšia v počiatočných štádiách patológie. Denné cvičenia s opatrným dávkovaním záťaže vám umožňujú zvrátiť degeneratívny proces. V dôsledku zlepšeného krvného obehu, zrýchleného metabolizmu dochádza k čiastočnej obnove poškodených tkanív.

Regenerácia výrazne zdeformovaných diskov a stavcov pomocou cvičení nebude fungovať. V tomto prípade je cieľom tried úplné odstránenie symptómov a zvýšenie rozsahu pohybu. Výcvik je indikovaný na často sa vyskytujúce neurologické príznaky choroby..

Technológie a pravidlá vykonávania

V prvých lekciách sa nemusíte snažiť dokončiť všetko, najmä technicky náročné cvičenia. Zaťaženia sa musia postupne zvyšovať, aby mali svaly čas na prispôsobenie sa im.

výcvik

Pred vyučovaním musíte miestnosť dobre vetrať. Malo by byť dosť chladné, ale nie chladné, inak by bolesť v zadnej časti krku výrazne vzrástla v dôsledku zápalu svalov. Najlepšie je trénovať vo voľne priliehajúcich odevoch vyrobených z prírodných materiálov, ktoré absorbujú vlhkosť a umožňujú priechod vzduchu. Je vhodné cvičiť na lačný žalúdok alebo 2-3 hodiny po jedle.

Na zahriatie svalov je potrebné pripraviť ich na nadchádzajúce zaťaženie, preto je potrebné zahriatie. Je potrebné chodiť po miestnosti, vykonávať hojdačky s rukami a nohami, plytké drepy a výpady, plachty a zákruty tela. Masírujte krk a vyhladzujte oblasti medzi odstredivými procesmi (dobre hmatateľné hľuzy).

Základné gymnastické cvičenia

Cvičenia zo základného komplexu je možné vykonávať s osteochondrózou akejkoľvek závažnosti, ako aj s jej prevenciou. Ich hlavným cieľom je napínanie svalov na zväčšenie vzdialenosti medzi susednými diskami, eliminácia kompresie vertebrálnej artérie a nervových koreňov..

Nasledujúce cvičenia sú najúčinnejšie pri sedení na stoličke alebo stoličke:

 • pomaly nakloňte hlavu najprv k sebe, potom k druhému ramenu;
 • jemne spustite bradu dole, v tejto polohe 15 sekúnd, hlboko nevracajte hlavu;
 • vytiahnite bradu dopredu, snažte sa nepohybovať hlavou, otočte ju do strán smerom k golierom;
 • otočte hlavu mierne nabok a pri zdvíhaní brady hľadajte;
 • Položte pravú ruku na vaše ľavé rameno a loket položte rovnobežne s podlahou. Spustite bradu na tomto ramene, jemne stlačte. Opakujte všetky pohyby pomocou pravého ramena;
 • na zavesenie prstov na chrbát hlavy otočte hornú časť tela zo strany na stranu;
 • natiahnite rovné ruky do strán, spustite ich súčasne za chrbtom a snažte sa, aby lopatky boli čo najbližšie k sebe;
 • dajte ruky späť a potom otočte hlavu nabok a zdvihnite bradu.

Každé cvičenie sa musí vykonať 10-12 krát. Mierna bolesť počas cvičenia je prijateľná. Ostrá bolesť by však mala byť signálom na dlhú prestávku.

Silové cvičenia

Silový tréning začína až po dostatočnom posilnení svalov krku a ramenného pletenca. Najprv je vhodné ich vykonávať pod vedením lekára fyzioterapie alebo rehabilitačného terapeuta, ktorý riadi vznikajúce záťaže. V centrách Bubnovského sa na posilnenie svalov používajú simulátory, ktoré vyvinul. Niektoré cvičenia sa však môžu vykonávať doma pomocou improvizovaných prostriedkov:

 • blízko postele (najlepšie s polotuhým alebo tvrdým matracom) umiestnite dve stoličky do vzdialenosti rovnajúcej sa šírke ramien. Ľahnite si na posteľ a položte dlane na sedadlá stoličiek. Nadýchnite, spustite rovné telo na výdych, začnite východiskovú polohu;
 • ležte na chrbte s hlavou na okraji postele. Zdvíhajte a znižujte činky s hmotnosťou do 3 kilogramov;
 • v rovnakej východiskovej polohe zoberte činky do strán na nádychu, na výdych, priveďte ich do oblasti hrudníka;
 • sedieť na podlahe medzi dvoma stoličkami s dôrazom na sedadlo. Narovnajte ruky, zdvihnite telo, ohnite ich a zaujmite počiatočnú polohu tela;
 • postavte sa, nohy od seba vzdialené od seba. Natiahnite ruky pomocou činiek dopredu, roztiahnite ich od seba a spojte ich.

Počet opakovaní v prvých lekciách je 5-7. Keď posilňujete, musíte zvýšiť ich počet na 15 - 20. V zdravotníckych centrách S. Bubnovsky tiež praktizuje zavesenie a tlačenie na brvno. Doma sú také cvičenia kontraindikované. Ak sa nevykonávajú správne, potom je riziko stlačenia dislokovaného stavca tepny vysoké.

nabíjanie

Ranné cvičenie nenahrádza základné a silové cvičenia fyzioterapie, ale stáva sa iba dobrým doplnkom. Ihneď po prebudení pacientka s osteochondrózou často trpí závratmi, blikaním múch a farebnými škvrnami pred očami. Takže telo reaguje na zlý krvný obeh v krčnej oblasti počas spánku. Cvičenie pomôže zlepšiť krvný obeh, pripraviť sa na pracovný deň. Tu sú niektoré z najviac terapeuticky užitočných cvičení:

 • sediaci na posteli a napnite ucho najskôr k jednému, potom k druhému ramenu;
 • vykonávať niekoľko kruhových otáčok hlavy v rôznych smeroch, bez silného prevrátenia a nenaklápania;
 • natiahnite ruky pred seba, striedavo zaťte a uvoľnite päste;
 • dajte dlane na svoje plecia, otáčajte lakte prstami;
 • postavte sa, nohy od seba trochu odložte, položte ruky na opasok, urobte niekoľko zákrut a zákrut;
 • bez zmeny polohy tela vykonajte niekoľko plytkých výpadov dopredu, dozadu, do strán (môžete sa zamerať na stoličku);
 • ľahnite si na brucho, zároveň zdvihnite ruky a nohy, potiahnite svaly na krku, opasok na ramene, dolnú časť chrbta.

Počet opakovaní je ľubovoľný. Ak sú pri výkone akéhokoľvek cvičenia vo svaloch príjemné pocity, môžete to urobiť 15 až 20-krát.

Indikácie pre použitie elektroforézy

Spôsob podávania liečiva pri súčasnom vystavení elektrickému prúdu pomáha pri mnohých chorobách. Je to kvôli veľkému počtu terapeutických účinkov, ktoré má elektroforéza. Tie obsahujú:

 • zníženie opuchu;
 • úľava od bolesti;
 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zvýšiť regeneračné schopnosti;
 • normalizácia krvného obehu;
 • svalový tonus;
 • zvýšená nešpecifická imunita;
 • urýchlenie syntézy biologicky aktívnych látok.

Rôzne terapeutické účinky umožňujú použitie elektroforézy pri mnohých chorobách. Táto technika sa najčastejšie používa v nasledujúcich podmienkach:

 • osteochondróza a komplikácie spojené s jej priebehom vrátane radikulitídy;
 • bolesť lokalizovaná v chrbte;
 • artróza s deformitou kíbu;
 • prietrže medzistavcových platničiek, výčnelok;
 • periarthrosis;
 • neuritis;
 • myositis;
 • zápal kĺbového vaku (burzitída);
 • neuralgia;
 • tenosynovitída, zápal šliach;
 • polyneuropatia.

Ak má pacient niektorú z patológií, lekár môže predpísať elektroforézu. Používa sa ako súčasť liečebného režimu alebo ako nezávislý postup. Liečba sa uskutočňuje s exacerbáciou chorôb s chronickým priebehom a so zotavením z traumy alebo chirurgického zákroku.

Liek na elektroforézu v medzistavcovej prietrži vyberá lekár na základe potrieb pacienta a charakteristík jeho tela. Medzi najbežnejšie používané môžeme rozlíšiť:

Lieky majú silný účinok, preto sa ich použitie pacientmi neodporúča samostatne. To môže viesť k komplikáciám alebo zníženiu citlivosti tela na liečivo, čo znemožňuje jeho ďalšie použitie..

Dávka farmaceutického produktu sa vyberá individuálne, pričom sa berie do úvahy charakteristika priebehu choroby, anamnéza choroby a súvisiace patológie..

Pred vymenovaním postupu je potrebné prejsť všetkými požadovanými vyšetreniami a potvrdiť diagnózu.

Uvoľňovací formulár

Liečivo má proteolytickú aktivitu na vonkajšie použitie rastlinného pôvodu. K dispozícii vo forme bieleho lyofilizátu na prípravu roztoku, ktorý sa nanáša zvonka.
Hlavnou zložkou produktu je papaín získaný z papájového ovocia v dávke 350 a 700 PE.

 • osteochondrosis;
 • radiculitis;
 • Schmorlova kýla;
 • periartritída ramena - lopatka;
 • neuritída tvárového nervu;
 • Popáleniny 3 stupňa.

Použitie karipazímu na liečbu prietrže miechy

Miechová hernia je jednou z najzávažnejších patológií kvôli možným komplikáciám. Ochorenie je niekedy sprevádzané kompresiou miechy, opuchom susedných tkanív a ich zápalom. Pacient trpí silnými obmedzeniami bolesti a pohybu..

Účasť na patologickom procese miechy zvyšuje riziko závažných komplikácií počas chirurgickej liečby. Preto sa pri kýloch krku, hrudníka alebo bedra uprednostňujú fyzioterapeutické účinky. Na zvýšenie účinku sa používajú rôzne lieky, ktoré sa môžu vplyvom elektrického prúdu rozpadnúť na ióny a preniknúť do tkanív.

Liečba kýly s elektroforézou pomocou karipazimu je dôležitá pre krk aj spodnú časť chrbta. Pôsobenie elektrického prúdu zlepšuje výživu chrupavky a lieky môžu uvoľňovať nervy, ktoré sú zovreté kvôli opuchu. To zmierňuje bolesť a tiež vám umožňuje obnoviť funkcie poškodenej chrbtice.

Spôsob zavedenia

Na elektroforézu s karipazimom s herniou bedrovej chrbtice sa používa špeciálny prístroj, na ktorého konci sú dve elektródy. Jeden z nich je umiestnený v krku, druhý na spodnej časti chrbta. Zavádzanie liečiva sa uskutočňuje z anódy alebo z oboch strán, čo umožňuje urýchliť nástup terapeutického účinku a zvýšiť množstvo látky vstupujúcej v priebehu jedného postupu..

Liek na postup je vo forme suchého balzamu. Pred zasadnutím sa zriedi soľankou alebo čistenou vodou, aby sa dosiahla požadovaná konzistencia. Do roztoku sa môže pridať eufillín alebo dimexid. To zvyšuje terapeutický účinok elektroforézy. V tomto prípade sa liečivá podávajú z rôznych elektród, takže sa navzájom nezmiešajú a neutralizujú.

Procedúra trvá do 20 minút. Intenzita dodávaného prúdu sa počas relácie zvyšuje a na konci dosahuje maximum. Priemerný priebeh liečby vyžaduje až tri návštevy, ale niekedy sa zvyšuje na 10 - 30 pri závažnom stave pacienta a potrebe dlhšej expozície..

Karipazim sa používa iba navonok!

Napriek skutočnosti, že sa tieto lieky používajú lokálne, výskyt alergických reakcií je stále možný. Toto by sa malo vziať do úvahy, keď sa objavia nepríjemné príznaky alebo dôsledky z postupu. Toto by sa malo oznámiť ošetrujúcemu lekárovi, ktorý vyberie náhradný liek alebo predpíše iný druh liečby.

Slama pre pacienta

U mnohých pacientov, u ktorých bola diagnostikovaná medziobratlová hernia, sa Karizapim stal skutočnou slamou, ktorá môže pomôcť predchádzať chirurgickému zákroku..

Táto technika pomohla takmer sto percentám pacientov s pokročilou formou ochorenia a 50% pacientov sa vyhnúť chirurgickému zákroku.

Ak sa vyskytnú príznaky prietrže, je nevyhnutné poradiť sa s neurológom, podrobiť sa kompletnému vyšetreniu a účinnej elektroforetickej technike s Karipazimom..

Kontraindikácie použitia metódy

Elektroforéza má vysokú úroveň bezpečnosti a má málo vedľajších účinkov. Ale napriek tomu nie každý môže byť liečený touto metódou. Existujú kategórie ľudí, ktorým sú postupy kontraindikované. Tie obsahujú:

 • dermatologické problémy;
 • narušenie integrity kože na miestach vystavených elektródam;
 • novotvary akejkoľvek povahy, vrátane fibroidov, rakoviny a polypov;
 • prítomnosť infekčného procesu;
 • zápalové ochorenia;
 • vyvrtnutie väzivového aparátu a porušenie jeho integrity;
 • horúčka;
 • intoxikácie;
 • prítomnosť duševných chorôb;
 • arytmie;
 • prítomnosť kardiostimulátora a iných elektrických protéz u pacienta;
 • prítomnosť patologického výtoku v kĺbovej dutine;
 • individuálna neznášanlivosť na elektrický prúd;
 • patológia hemostatického systému;
 • nedostatočné fungovanie kardiovaskulárneho systému;
 • ťažký priebeh bronchiálnej astmy;
 • zvýšená citlivosť kože;
 • silné opuchy kĺbu;
 • septická artróza;
 • svrab.

Neodporúča sa vykonávať elektroforézu ani inú silnú fyzioterapiu (UV žiarenie, induktotermia, ozokerit). To spôsobuje veľké zaťaženie tela a môže to viesť k komplikáciám. Vzhľadom na prítomnosť veľkého zoznamu kontraindikácií, či sa elektroforéza dá vykonať pomocou prietrže chrbtice, ošetrujúci lekár v každom prípade rozhodne ošetrujúci lekár pri zohľadnení všetkých charakteristík choroby pacienta..

Technika a trvanie liečby

V posledných rokoch sa herniovaný disk stále častejšie vyskytuje u mladých ľudí nad 25 rokov.

Hlavnými dôvodmi skorého rozvoja patológie sú neaktívny životný štýl, tvrdá fyzická práca, nevyvážená výživa, závislosti a niektoré ďalšie faktory, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú štrukturálne segmenty chrbtice..

Kýla v pokročilom štádiu môže ohroziť nástup negatívnych dôsledkov až po ochrnutie dolných končatín.

V boji proti hernii sa používa komplexná terapia, ktorá zahŕňa rôzne liečebné metódy, medzi ktorými je dôležitá fyzioterapia.

Herniatia medzistavcových platničiek je porucha spojená s pretrhnutím vláknitého prstenca a výstupom buničitého jadra do medziobratlového kanála. Pri hernii dochádza k kompresii buniek miechy alebo nervových zakončení, čo spôsobuje zápal a opuchy. Toto ochorenie najčastejšie postihuje lumbosakrálnu zónu chrbtice, v zriedkavých prípadoch krčka a hrudník..

Príčiny hernie medzistavcovej platničky sú opísané nižšie. Rizikové faktory pre vývoj patológie sú:

 • vek nad 30 rokov;
 • vysoký rast;
 • Žena;
 • neaktívny životný štýl;
 • tvrdá fyzická práca;
 • zlé návyky;
 • nadváhou;
 • nesprávne držanie tela;
 • náhle pohyby, pád;
 • podchladenie;
 • výpadok napájania pohonov;
 • rachiocampsis;
 • osteochondrosis.

Deformácia sa prejavuje príznakmi, ako sú:

 • bolesť po námahe alebo nepohodlné postavenie tela;
 • zvýšená bolesť počas kašľa a kýchania;
 • zníženie alebo strata citlivosti;
 • znecitlivenie alebo brnenie končatín;
 • zníženie telesnej teploty;
 • opuch.

Metódy boja proti hernii chrbtice sa delia na konzervatívne a chirurgické.

Hlavným cieľom nechirurgickej metódy je odstránenie bolesti a zápalu. Kompetentný komplexný liečebný režim vám vo väčšine prípadov umožňuje dosiahnuť dobré výsledky pri liečbe kýly a vyhnúť sa radikálnym opatreniam.

Chirurgia je odstránenie prietrže chirurgicky. Chirurgická metóda sa používa iba vo výnimočných prípadoch, keď už boli vyskúšané možné spôsoby šetrnej liečby. Reliéf je takmer okamžitý, ale chrbtica je počas operácie zranená, takže existuje vysoká pravdepodobnosť recidívy.

fyzioterapia

Fyzioterapia - metóda liečby prietrže, zameraná na stimuláciu tela k samoliečeniu. Metóda sa používa v kombinácii s liekmi, gymnastikou, masážou a inými prostriedkami na boj proti chorobe. Fyzioterapia pomáha predchádzať možným komplikáciám a zvyšuje kvalitu základnej liečby.

Postupy sú založené na týchto účinkoch:

 • vodné toky;
 • chladný a teplý vzduch;
 • ultrazvukové vibrácie;
 • magnetické pole;
 • laserové žiarenie;
 • elektrický prúd.

Fyzioterapia zlepšuje krvný obeh a metabolizmus tkanív chrbta. Fyzioterapia môže vyriešiť tieto problémy:

 • zlepšiť metabolizmus postihnutých tkanív;
 • urýchliť regeneráciu stavcov;
 • obnoviť prácu vnútorných orgánov;
 • aktivovať krvný obeh;
 • zmierniť zápal a opuch;
 • obnoviť svalový tonus;
 • zvýšiť pohyblivosť chrbtice;
 • zmierniť bolesť;
 • zbaviť sa svalových kŕčov;
 • správne držanie tela.

Pred predpísaním terapie sa u pacienta preukáže zdravotné vyšetrenie, na základe ktorého lekár vyberie vhodné postupy. Fyzioterapia sa vykonáva striktne v zdravotníckych zariadeniach pod dohľadom odborníka. Účinok relácií sa prejaví po niekoľkých návštevách.

Fyzioterapia sa môže používať v ktoromkoľvek štádiu vývoja patológie. Okrem toho môžu byť predpísané ako pomocná metóda počas hlavnej terapie na zvýšenie jej účinku, na urýchlenie rehabilitácie po liečbe.

Lekár rozhodne o vymenovaní fyzioterapeutických sedení, ich dávkovaní a čase expozície, počnúc priebehom choroby a konkrétnym pacientom.

kontraindikácie

Kontraindikácie fyzioterapeutických postupov pri miechovej kýle sú:

 • obdobie tehotenstva;
 • kožné choroby;
 • poruchy dýchacieho systému;
 • zhoršená funkcia pečene a obličiek;
 • patológia nervového systému;
 • zhubné nádory;
 • vážne choroby;
 • závažné poruchy kardiovaskulárneho systému.

Druhy fyzioterapie

Pri hernii medzistavcových platničiek sa používajú tieto typy fyzioterapie:

 • elektroterapia;
 • magnetoterapia;
 • laserová terapia;
 • terapia rázovými vlnami;
 • ultrazvuk;
 • parafínové kúpele.

elektroterapia

Elektroterapia je účinok konštantného nepretržitého elektrického prúdu s malou silou a napätím na telo pomocou elektród namontovaných na tele pacienta..

Hlavné typy galvanizácie: elektrická stimulácia; elektroforéza; fonoforézou.

Počas elektrickej stimulácie dochádza k nedobrovoľným svalovým kontrakciám, ktoré vedú k:

 • urýchliť prietok krvi;
 • zlepšenie výživy tkanív;
 • uvoľnenie nervových koreňov;
 • pálenie telesného tuku;
 • zvýšený prítok a odtok lymfy;
 • odstránenie toxínov;
 • eliminovať bolesť.

Elektroforéza sa používa na dodávanie aktívnych zložiek liečiv na miesto zápalu pomocou jednosmerného prúdu, čo spôsobuje regeneráciu tkaniva, normalizáciu metabolizmu, zrýchlenie krvného obehu v postihnutej oblasti, zníženie veľkosti prietrže.

Pri elektroforéznej terapii je liečba doplnená špeciálnym liekom, ktorý sa pomocou prístroja dodáva do postihnutého tkaniva

 • špeciálne účinky bez toxického účinku;
 • schopnosť previesť viac prostriedkov súčasne;
 • bezpečné na akejkoľvek časti tela;
 • nespôsobuje bolesť.

Fonoforéza je alternatíva k elektroforéze. Rozdiel je v tom, že pri tomto postupe sa účinné látky dodávajú pomocou ultrazvuku.

Mechanický vplyv prispieva k:

 • stimulácia metabolických procesov;
 • reparácie;
 • lymfatická drenáž;
 • zmierniť opuchy;
 • zmierniť zápal;
 • úľava od bolesti.

elektroforéza

Electroanalgesia

Odporúčajú však 3 cykly 30 manipulácií s intervalom 1, 2 alebo 3 dni. Interval medzi cyklami je zvyčajne 4 až 6 týždňov. Vykonanie samotného postupu je pomerne jednoduché. Môžete to urobiť týmto spôsobom:

 • fľaša Karipainu (Karipazim) sa nariedi v 10 ml izotonického roztoku chloridu sodného a pridajú sa 2–3 kvapky Dimexidu (podporuje lepšie prenikanie liečiva do kože);
 • výsledným roztokom sú vlhké disky z bieleho filtračného papiera a umiestnené na elektródy a ich veľkosť by nemala byť menšia ako 5 × 5 cm.

Použitie techniky doma

Pretože pacienti s patológiami chrbtice sa často pohybujú s ťažkosťami a nie je vždy možné ich transportovať, je potrebné kýly liečiť doma. Na tento účel existujú špeciálne zariadenia. Umožňujú vám vykonávať procedúry na lôžku pacienta, čo zvyšuje úroveň jeho pohodlia a urýchľuje regeneráciu.

Pred začatím používania je potrebné preštudovať si pokyny pre dané zariadenie. Podrobne popisuje, ako ju nakonfigurovať a správne umiestniť elektródy na telo. Na vykonanie prvého postupu môžete pozvať zdravotníckeho pracovníka, ktorý vysvetlí a preukáže všetky pravidlá liečby. Gramotnosť elektroforézy ovplyvní konečný výsledok, preto by ste sa k problému mali zodpovedať.

Na domáce použitie musíte kúpiť handry alebo gázy, filtračný papier a správny produkt. Môže byť vo forme roztoku alebo suchej látky, ktorá sa zriedi bezprostredne pred použitím. Počas procedúry je dôležité prísne dodržiavať dávkovanie. V opačnom prípade nemusí byť účinok dostatočný..

Podľa pravidiel postupu bude elektroforéza vynikajúcou alternatívou k chirurgickému zákroku a perorálnej liečbe. Táto technika umožňuje dosiahnuť pozitívny účinok rýchlo a bez poškodenia tela..

stručný opis

Karipazim je biely lyofilizát určený na prípravu roztoku, ktorý sa nanáša na postihnuté miesto. Okrem toho sa uvoľňuje vo forme gélu a tiež niektoré zdroje poskytujú informácie, že existuje masť. Nástroj pomáha rýchlejšie odbúravať odumreté tkanivo, riedi krvné zrazeniny a nahromadenú tekutinu.

Medzi hlavné účinky tohto lieku patrí:

 • hernálny vak sa stáva elastickým;
 • chrupavkové tkanivo zjemňuje;
 • uvoľnenie stlačených nervov;
 • odstránenie bolesti;
 • tkanivové štruktúry sa regenerujú;
 • vertebrálne disky posilňujú a stávajú sa silnejšími.

Ďalšie akcie

Ďalej lekár - fyzioterapeut nastavuje parametre zariadenia. Teplota tesnení sa udržuje na 37 - 39 ° C. Liečivá sa podávajú pod jednosmerným prúdom 10-15 mA. Procedúra trvá v priemere 15 až 20 minút. Niekedy počas elektroforézy pacient cíti teplo a slabý pocit mravčenia v elektródach hone.

Liečba prietrže v dolnej časti chrbta (extrúzia) elektroforézou. Rehabilitačné centrum „Atlant“

Liečba medzistavcovej prietrže doma. Technika elektroforézy karipainmi na prístroji Potok.

Elektroforéza pri osteochondróze

Musím povedať, že hodnotenie účinnosti takejto techniky nie je založené iba na subjektívnom stanovisku pacientov. Účinok týchto liekov je dokázaný v klinických skúškach. Takmer 85% pacientov malo zmiernenie príznakov prietrže chrbtice. Zlepšenie štruktúry medzistavcových platničiek bolo zreteľné pri porovnaní výsledkov tomografie vykonaných pred a po elektroforéze. Túto procedúru je možné vykonať aj u detí s vrodenou kýlou chrbtice..

Elektroforéza s indikáciami Karipazimu a kontraindikácie postupu

Zvláštnym miestom v liečbe chorôb pohybového aparátu je elektroforéza s Karipazimom. Lekári to predpisujú na herniu bedrovej chrbtice, osteochondrózu, pulpitídu, diskogénnu radikulitídu, artritídu, periartritídu ramenného kĺbu, arachnoiditídu. Karipazim obsahuje šťavu z papájových stromov, ktorá zmierňuje zápal. V Rusku sa vyrába vo forme masti a gélu.

Elektroforéza s Karipazimom môže znižovať opuchy, znižovať bolesť a oblasť postihnutej oblasti, odstraňovať odumreté bunky a tým obnovovať organizmus. Procedúra zvyčajne trvá najviac 15 minút a kurz dosiahne 35 hodín. Viac informácií o štádiách liečby si môžete prečítať ďalej.

Opis lieku

Účinnou látkou je drevná šťava z papáje Karipazima. V literatúre je známa ako prostriedok na zbavenie sa prechladnutia, čistenie pokožky od rastu od doby veľkého cestujúceho Columbusa. V tomto období sa proces vplyvu na telo neskúmal. Hlavným účinkom bolo použitie.

Oveľa neskôr lekárski vedci dokázali, že látka pôsobí ako zmäkčovadlo, ktoré zmierňuje zápalový proces v prípade medzistavcovej prietrže. K tomuto záveru sa nedávno dospelo asi pred desiatimi rokmi. Neurochirurg profesor V.P. Naidín po niekoľkých pokusoch dospel k záveru, že šťava z papáje môže byť užitočná pri liečbe mnohých ochorení chrbtice. Vynikajúci výsledok sa dosiahne v prípade priameho podania pomocou elektroforézy. Zlepšenie je viditeľné po prvom sedení.

Pôsobením liečiva sa dosiahne obnova stavcov a medzistavcových tkanív, štiepenie krvných zrazenín a novotvar chrupavky. Liek má cielený účinok iba na postihnuté miesto. Raz v tele má farmakologický účinok, rozpadá sa na stopové prvky a usadí sa v pečeni.

Farmaceutický priemysel sa tiež postaral o prepustenie Karipazimu vo forme masti. Masť obsahuje účinnú látku papaín a ďalšie - glycerín a vodu. Karipazim sa tiež vyrába vo forme gélu. Používa sa hlavne v kozmetike. Prvým výrobcom Karipazimu bol Gruzínsky farmakologický ústav. V súčasnosti sa medicína vyrába aj v Rusku..

štruktúra

Karipazim nemá žiadne syntetické zložky. Hlavné látky sa získavajú z papájového ovocia. Sú to vo vode rozpustné proteolytické enzýmy. Ďalšími zložkami sú lyzozým, papaín, aminokyseliny, chymopapain A a B, proteináza, peptidázy A a B, uhľohydráty a kyslá skupina základných kovov. V podstate ide o sodík, draslík, horčík a kyselinu vápenatú.

Uvoľnenie formy: ľahký prášok, bez zápachu. Balenie lekární: sklenené fľaše. V predaji nájdete fľaše z tmavého skla s dávkou 350 PE.

indikácia

Existuje veľké množstvo chorôb, s ktorými sa Karipazim vyrovná. V pokyne sú uvedené tieto indikácie: osteochondróza, pulpitída, popáleniny, medziobratlová hernia, artritída, periartritída ramenného ramena, diskogénna ischias, arachnoiditída.

Tento liek sa tiež široko používa v stomatológii. Používa sa pri periodontálnych ochoreniach, aftóznej stomatitíde, akútnej a chronickej periodontitíde a gingivitíde. Neuropatológovia používajú liek na neuritídu tváre.

kontraindikácie

Liek nie je platný pre injekciu. Tento nástroj má málo kontraindikácií. Neodporúča sa pre tehotné ženy. V prípade zápalových procesov a rôznych exacerbácií by ste nemali používať liek. Liek nemôžete použiť v prípade individuálnej alergie na papaín. Elektroforéza pre kýlu sa vykonáva pod dohľadom odborníka. Na jeho použitie je potrebná konzultácia s lekárom.

Elektroforéza s Karipazimom

Elektroforéza s kýlom Karipazim v bedrovej chrbtici je veľmi bežný postup.

Na konci liečebného cyklu:

 • znížený edém,
 • bolesť sa znižuje,
 • telo je obnovené odstránením mŕtvych buniek,
 • oblasť postihnutej oblasti klesá, prietrž je oneskorená, miesto zápalu získava prirodzenú citlivosť.

etapy

Liečba spinálnej hernie elektroforézou prebieha v niekoľkých fázach. Najskôr sa pripraví roztok a potom nasleduje samotný elektroforézny postup.

Prášok sa rozpustí v 10 ml fyziologického roztoku. Pre najlepší účinok sa pridajú 2 kvapky dimexidu. Teplota roztoku je približne 37 stupňov. Roztok na použitie sa pripravuje bezprostredne pred použitím, pretože interakcia aktívnej látky s kyslíkom znižuje jej terapeutický účinok.

Samotný postup sa vykonáva takto:

 1. elektródy sú pripojené k zariadeniu,
 2. vankúšik je navlhčený roztokom Karipazimu,
 3. aplikuje sa na postihnutú oblasť chrbtice,
 4. kladné elektródy sú pripojené,
 5. okrem toho sa do eufilínu impregnujú dve tesnenia,
 6. polož ich na boky,
 7. pripojte záporné potenciálne vodiče.

Procedúra trvá 15 minút. Priebeh liečby závisí od závažnosti ochorenia a dosahuje 35 sedení. Týždenne sa koná jedna až tri sedenia. Pri herniovanom disku lekár predpíše 3 - 4 kurzy s prestávkou 4 - 8 týždňov.

Štúdie tejto metódy, ako sa zbaviť nebezpečnej choroby, potvrdzujú účinnosť a ľahkosť použitia. Ľahký spôsob aplikácie umožňuje, aby sa postup vykonával doma, iba s podmienkou získania potrebného prístroja. Je dôležité postupovať prísne podľa odporúčania lekára a dodržiavať pravidlá frekvencie.

Elektroforéza s Karipazimom s herniou bedrovej chrbtice - zloženie, analógy

Mechanizmus účinku elektroforézy s "Karipazim" s kýlou bedrovej chrbtice: ako postupovať doma?

Existuje len málo dospelých, ktorí by nepočuli slovo osteochondróza - táto patológia je tak bežná. Pri osteochondróze dochádza k postupným degeneratívnym zmenám na stavcoch a medzistavcových platničkách chrbtice. Pri absencii včasnej a adekvátnej liečby je osteochondróza plná komplikácií. Jednou z týchto komplikácií je medziobratlová kýla. S touto patológiou dochádza k vyčnievaniu buničitého jadra disku a prasknutiu vláknitého prstenca.

Najčastejšie sa vyskytuje prietrž bedrovej chrbtice. Menej často sa pozorujú hliene krčka a hrudníka..

S bedrovou prietržou, dolnou časťou chrbta bolí, noha, chrbát môžu byť bolestivé. V prstoch na nohách je pocit znecitlivenia, ktorý sa plazí na pokožke. Pre človeka je ťažké sa pohybovať, snaží sa neustále byť v pozícii, ktorá spôsobuje menšie utrpenie, ktoré nemá najlepší vplyv na krvný obeh. V pokročilých prípadoch kýla vedie k zdravotnému postihnutiu.

"Karipazim": návod na použitie

Elektroforéza je liečebná metóda, pri ktorej sa liek zavádza do tela cez kožu a sliznicu pomocou jednosmerného elektrického prúdu. Pomocou elektroforézy sa zavádzajú rôzne lieky - antibiotiká, vitamíny, lieky proti bolesti a ďalšie. Výber liečiva je určený ochorením, ktoré je potrebné liečiť. Pri medziobratlových kýlach sa elektroforéza vykonáva s Karipazimom.

Je dostupný ako biely lyofilizovaný prášok na následné riedenie.

Hlavnou účinnou látkou je papaín (enzým rastlinného pôvodu). Papaín sa získava z rafinovanej ovocnej šťavy z papáje (melónový strom).

Liek je okrem prášku vo forme krému, gélu, masti.

Z pokynov výrobcu môžete zistiť, že Karipazim sa môže používať na tieto choroby.

 • Liek sa používa na popáleniny tretieho stupňa na urýchlenie odvrhnutia chrasty a čistenie rany od hnisavých nekrotických hmôt..
 • Droga sa používa pri liečbe keloidných jaziev.
 • Ďalšou indikáciou sú kontrakcie ohnutia prstov (obmedzená pohyblivosť kĺbov) po zraneniach.
 • Tento liek pomôže pri humeroscapulárnej periartritíde. Označuje zápal šliach ramena a kapsúl ramenného kĺbu bez poškodenia chrupavky.
 • Znázornené je použitie lieku na osteochondrózu, Schmorlovu prietrž, herniované disky, diskogénnu radikulitídu).
 • Karipazím sa lieči aj rôzne artrózy a artritídy..
 • Používa sa liek na ochrnutie Bell (neuritída tváre). Pri tomto zápalovom ochorení je ovplyvnený nerv, ktorý inervuje tvárové svaly jednej polovice tváre.
 • Liek sa používa aj na sekundárnu mozgovú a spinálnu arachnoiditídu, ktorá je výsledkom rôznych ochorení chrbtice..
 • Zaznamenáva sa terapeutický účinok Karipazimu na choroby ústnej dutiny (periodontálne ochorenie, chronická parodontitída, pulpitída, stomatitída, gingivitída)..

Podľa výrobcu je neinvazívne použitie na popáleniny povolené. Prášok sa zriedi izotonickým roztokom chloridu sodného alebo polovičným roztokom prokaínu. Výsledná ošetrovacia tekutina je napustená vložkou a aplikovaná na poškodenú oblasť vo forme obkladu.

Niektorí odborníci považujú toto použitie za neúčinné a odporúčajú liečbu Karipazimom iba elektroforézou alebo fonoforézou..

Vplyv na herniovaný disk

Technika liečby kýly pomocou Karipazimu a elektroforéza bola vyvinutá vo Výskumnom ústave N. N. Burdenkom.

Táto metóda je účinná, keď je vystavená malým prietržiam nepresahujúcim päť až šesť milimetrov.

Zle liečiteľné hernie, ktorých veľkosť je viac ako sedem milimetrov, ako aj sekvestrované hernie s foraminálnou sekvestráciou (vyčnievanie časti disku do diery v stavcovej kosti, cez ktorú veľký nervový kmeň vstupuje do miechy).

Zaznamenávajú sa štyri typy pozitívnych účinkov lieku na chrbticu lieku..

 1. Liek zmierňuje zápal, čo vedie k menšej bolesti..
 2. Druhý typ terapeutického účinku je nekrolytický. Pod vplyvom Karipazimu sa mŕtve bunky v tkanivách diskov odmietajú..
 3. Tento liek pomáha obnoviť poškodené štruktúry disku. Zmenšuje sa jej veľkosť a prestáva zasahovať do nervových zakončení. To vedie k eliminácii bolesti.
 4. V závažných prípadoch, keď terapeutický účinok lieku nie je dostatočný na to, aby sa zbavil prietrže, inhibuje ďalší vývoj patológie..

Metóda vyvinutá vo Výskumnom ústave. Burdenko zabezpečuje využitie troch terapeutických kurzov. Každý kurz zahŕňa tridsať denných procedúr. Prestávka medzi kurzami je jeden až dva mesiace.

Špecialisti ústavu sa domnievajú, že práve táto metóda (3 × 30 procedúr) umožňuje zbaviť sa malých hernií na všetkých oddeleniach s vysokou pravdepodobnosťou.

Opis postupu elektroforézy

Hodnota metódy spočíva v tom, že sa dá použiť doma. Na jeho vedenie nemusíte byť kvalifikovaný fyzioterapeut.

 • Na vykonanie postupu je potrebné rozpustiť fľašu prášku v desiatich mililitroch fyziologického roztoku a do tekutiny pridať dve až tri kvapky Dimexidu (protizápalové a analgetikum na vonkajšie použitie). Roztok musíte pripraviť bezprostredne pred elektroforézou (za 2 až 5 minút), pretože papaín pri kontakte s kyslíkom sa ničí.
 • Okrem Karipazimu budete potrebovať fľašu 2,4% roztoku Eufillinu.

Elektroforetické tesnenia

 • Dve tesniace elektródy so znamienkami plus a mínus musia byť na krátky čas ponorené do horúcej vody, aby sa zahriali na 37 - 39 stupňov. Po zahriatí sa doštičky vytlačia z vody..
 • Roztok karipazimu sa nanáša na tesnenie znakom + a na ďalšie tesnenie sa nanáša Eufillin.
 • Pozitívna podložka sa umiestni na postihnutú oblasť tela pacienta, napríklad na spodnú časť chrbta. Umiestnenie tesnení so záporným potenciálom závisí od toho, ktoré usporiadanie tesnení (priečne alebo pozdĺžne) je vybrané. Pri priečnom usporiadaní sa do žalúdka pacienta umiestni podložka so záporným potenciálom s pozdĺžnym usporiadaním - na krk.
 • Súčasná sila počas postupu je v priemere desať miliampérov.
 • Elektroforéza trvá na začiatku kurzu desať minút. Doba postupu sa postupne predlžuje na dvadsať minút.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

 • Roztok nesmie preniknúť do tela. Liek, ktorý má nekrolytický účinok, spôsobí poškodenie slizníc ústnej dutiny, pažeráka, žalúdka a tenkého čreva..
 • „Karipazim“ je zakázané používať na injekciu.
 • Elektroforézna liečba nie je povolená, ak sa v oblasti liečeného tela vyskytujú kožné lézie (infekčné).

Použitie tejto metódy nie je v tehotenstve

 • Tehotenstvo a dojčenie sú tiež zahrnuté do zoznamu kontraindikácií..

Počet vedľajších účinkov elektroforézy je malý.

 1. Teplota sa môže mierne zvýšiť. Je to spôsobené dočasným zvýšením zápalového procesu počas fyzioterapie.
 2. Lokálne alergické reakcie nie sú vylúčené. Ich dôvodom je zvýšená citlivosť pacienta na konkrétnu zložku lieku.
 3. Môže horieť a svrbieť kvôli tomu, že papaín dráždi nervové zakončenie kože. Aby ste sa zbavili svrbenia a pálenia, je potrebné toto miesto umyť vodou a mastiť hydrokortizónovou masťou..

Nevýhody tohto spôsobu zahŕňajú skutočnosť, že to vyžaduje trpezlivosť a dochvíľnosť od pacienta. Neodporúča sa vynechať postup počas tridsaťdňového cyklu, pretože účinnosť liečby je znížená.

Ukazovatele výkonnosti

Účinnosť elektroforézy sa dá posudzovať predovšetkým podľa subjektívnych ukazovateľov. Ak sa bolesť zníži alebo zmizne, je ľahšie zmeniť polohu tela, celkový stav sa zlepšil, môžeme povedať, že elektroforéza prospela.

Konečné rozhodnutie o účinnosti je lekárom po štúdiách s použitím moderných diagnostických metód.

Elektroforéza je iba jedným typom fyzioterapie a medziobratlová hernia je vážna patológia. Regeneráciu je možné zaručiť (a niekedy nie vždy) komplexnou konzervatívnou terapiou, ktorá okrem fyzioterapie zahŕňa aj rôzne lekárske ošetrenie, fyzioterapeutické cvičenia, masáže.

Viac informácií o bedrovej prietrži sa môžete dozvedieť z tohto videa:

Ďalšie informácie na tému „Elektroforéza s karipazímom na herniu bedrovej chrbtice“ je možné získať z videozáznamu:

Ako urobiť elektroforézu s karipazímom s herniou chrbtice

Karipazím často predpisujú ortopédovia, neurochirurgovia a traumatológovia pre pacientov s kýlou chrbtice. Účinnou látkou je papájová šťava - najsilnejšie protizápalové a proteolytické činidlo. Lieky sú alternatívou k chirurgickému zákroku.

Liečba miechy by mala byť komplexná a monitorovaná rôznymi špecialistami. Účinným liekom na obnovenie normálneho fungovania stavcov je Karipazim. Ortopédovia a neurochirurgovia to aktívne predpisujú pacientom so spinálnou herniou. Zaznamenáva sa zrýchlenie zotavenia, zlepšuje sa klinický obraz a jasne sa sleduje pozitívna dynamika. Patologický výčnelok získava pružnosť, ktorá vám umožňuje uvoľniť zovreté korene.

Pred použitím lieku si musíte prečítať pokyny, identifikovať kontraindikácie a pravdepodobné vedľajšie účinky. Lekári by mali pacienta pripraviť na dlhodobú liečbu, pretože viditeľný výsledok sa objaví iba v druhej alebo tretej etape. Je potrebné pamätať na jednotlivé charakteristiky tela: to, čo pomohlo jednému pacientovi, môže byť pre druhého nepresvedčivé. V každom prípade sa oplatí vyskúšať liek pred operáciou - obdobie pooperačnej intervencie je dosť bolestivé a dlhé, mali by ste sa ho snažiť rôznymi spôsobmi vylúčiť.

Opis lieku

Karipazim má rastlinné zloženie a má proteolytickú aktivitu. Má formu bieleho lyofilizátu, z ktorého je roztok pripravený na vonkajšie použitie. Liek urýchľuje rozklad odumretého tkaniva, skvapalňuje krvné zrazeniny a zhromaždenú tekutinu.

  prietrž sa stáva pružnejšou; uvoľnené nervy; zmäkčenie chrupavky; bolesť zmizne; začína sa aktívna regenerácia tkaniva; disky stvrdnú a sú spoľahlivejšie.

Hlavné výhody lieku:

  používa sa iba navonok, čo vylučuje negatívny vplyv na vnútorné orgány; elektroforéza sa môže kombinovať s inými metódami úpravy a použiť v ťažko dostupných oblastiach; táto technika poskytuje presné dávkovanie a schopnosť meniť fyzikálne parametre; liečba je úplne bezbolestná; prírodné prísady; proteolytický účinok; absorbovateľný účinok.

Existuje však niekoľko nevýhod:

  vysoká pravdepodobnosť vzniku alergickej reakcie; viditeľný efekt často chýba; postup trvá nejaký čas; všeobecný kurz je dlhý; vysoká cena; pravdepodobne lokálny vývoj zápalovej reakcie.

Účinná látka selektívne ovplyvňuje proteínovú štruktúru chrupavky. Vyskytuje sa proteolytický efekt - bunky poškodené degeneráciou jadra disku sa začnú rozpúšťať. Súčasne dôjde k oprave - vytvorí sa chrupavková doska malej hrúbky. Vláknitá chrupavka začína nahrádzať poškodené tkanivo disku. Plná transformácia vláknitých doštičiek na hyalínovú chrupavku trvá viac ako rok, čo vysvetľuje trvanie celého cyklu..

Karipazim bol podrobne študovaný na vedeckom výskumnom ústave pomenovanom po Burdenko N.N. Lekár lekárskych vied Naydin V.L., ktorý neskôr patentoval technológiu užívania drogy, ustanovil:

  Liečivo má priaznivý účinok na prietrž pri použití ionoforézy alebo elektroforézy. Minimálna dávka by mala byť 350PE. Bol zaznamenaný účinok na medzistavcové platničky - ich výška sa zvyšuje, bunky sú omladzované. Regenerácia tkaniva zlepšuje odpruženie. Pri pokročilých formách sa Karipazim predpisuje ako stabilizátor a ako prevencia proti prolapsu disku. Zároveň sa zo svalov končatín a chrbta odstráni bolesť a napätie. Štatistiky ukazujú, že 45% pacientov s operačným vymenovaním po úplnom absolvovaní nepotrebovalo chirurgický zákrok. Hodnotenie účinnosti liečby - 85%.

štruktúra

Účinnou látkou je papaín v dávke 700PE a 350PE. Prípravok ďalej obsahuje:

  proteinázy lysocín peptidázy A, B aminokyseliny uhľohydráty draslík, vápnik, horčík a sodná soľ chymopapainu.

Šťava z papáje obsahuje enzýmy, ktoré umožňujú telu rýchlo obnoviť spojivové tkanivo. Papain má podobné zloženie ako enzým pankreatickej šťavy, trypsínu a má podobný účinok. Účinná látka pôsobí iba na odumreté tkanivo a obchádza zdravé.

Antienzýmy v zložení liečiva hrajú úlohu špecifických inhibítorov, ktoré chránia zdravé bunky. Komplex tvorí akýsi sklad v postihnutých oblastiach a ovplyvňuje spojivové tkanivo. Na škrupine sa tvoria jazvy, jej integrita je obnovená.

Indikácie pre použitie

Karipazim sa predpisuje na ortopedické, traumatologické a vertebrálne patológie:

  prietrž hernia diskogénna radikulitída artróza posttraumatická flexia kontúra periartritída.
  liečenie spinálnej a mozgovej arachnoiditídy; zmiernenie syndrómu tunela; liečba neuritídy tváre.

V kumbustiologickej praxi - liečba popálenín 3 stupne.

V chirurgii - čistenie od hnisavých nekrotických lézií rán.

V stomatológii na ošetrenie:

  pulpitída akútnej a chronickej periodontitídy gingivitída periodontitída stomatitída aftózna a ulcerózny nekrotický typ.

Karipazim sa používa na:

  zvýšiť účinnosť komplexného liečenia kĺbov; zlepšenie celkového zdravotného stavu pacienta s degeneráciou disku; eliminácia nekrózy a liečba popálenín 3. stupňa; liečenie pokročilých foriem choroby; vylúčenie chirurgického zákroku; zlepšený prísun krvi; zníženie mozgového tónu; dosiahnuť protizápalové účinky; znížte intenzitu migrény.

Kontraindikácie, vedľajšie účinky

  exacerbácia chorôb vnútorných orgánov; tehotenstvo, laktácia; individuálna neznášanlivosť komponentov; zápal kože.
  sú možné zápalové reakcie na koži - žihľavka, svrbenie; alergická reakcia (roztok rýchlo vyplachujte z povrchu a naneste hormonálny krém).

Počas používania Karipazimu sa môže vyskytnúť bolesťový syndróm, ktorý zmizne 3 až 5 dní. Niekedy sa objaví lokálna alergická reakcia, ktorá je neutralizovaná tabletami hydrokortizónu a tavegilu. Pri malom stupni alergie pokračuje liečba antihistaminikami.

Inštrukcie na používanie

Pred liečbou by mal mať pacient vyšetrenie MRI, aby sa zistilo presné umiestnenie a veľkosť prietrže. Liečivo sa podáva elektroforézou..

Elektroforézu môžu starší ľudia používať iba pod lekárskym dohľadom. Prevádzkové parametre sa pre ne vyberajú individuálne z dôvodu možných komplikácií kardiovaskulárneho systému.

Karipazim sa musí riediť soľným roztokom. 10 ml soľného roztoku sa vezme do fľaše. Na zvýšenie účinnosti pridajte niekoľko kvapiek Dimexide. Má dobrú penetráciu a zvyšuje náchylnosť tkanív k účinnej látke..

Elektroforéza s Karipazimom

Elektroforéza umožňuje liečivu preniknúť hlboko do tela. Je predpísaný všetkým pacientom s herniou, pretože vedľajší účinok sa prakticky zníži na nulu. Pacienti zaznamenávajú zlepšenie, pocit nepohodlia zmizne. Samostatné hodnotenie účinku vystavenia účinnej látke je však problematické, pretože liečba je komplexná.

Karipazim sa vo väčšine prípadov používa na liečbu podľa metódy doktora lekárskych vied V.L. Naydina, neurorehabilitológa, ktorý bol dlho vedúcim neurorehabilitačného oddelenia Výskumného ústavu neurochirurgie N.N. Burdenko Po prvom priebehu elektroforézy lekár znovu vyšetrí pacienta a upraví liečbu. Kurz sa spravidla opakuje po 1-1,5 mesiaci. Lekári zaznamenávajú zvýšenie tlmiacich vlastností, čím posilňujú väzivový aparát. K úľave dochádza po 5-6 zasadnutiach.

Použitie elektroforézy s Karipazimom s herniou bedrovej chrbtice, zložením, analógmi, cenami a recenziami

Elektroforéza s karipazimom pri hernii bedrovej chrbtice je účinným nástrojom. Počas liečby sú postihnuté oblasti ovplyvnené galvanickým magnetickým napätím. Prispieva k rýchlemu dodaniu liečiva do centra choroby..

Takéto liečenie medzistavcovej prietrže bolo vyvinuté známym neurochirurgom V.L. Naydin. Jeho technika sa dnes používa. Mnoho lekárov predpisuje liek „Karipazim“ s prietržom krčnej chrbtice, aby pacientom pomohlo a zbavilo ich bolesti, nepohodlia, pocitu stuhnutosti. Pred použitím lieku je potrebné sa oboznámiť s indikáciami, kontraindikáciami, odporúčaniami. Návod na použitie obsahuje dôležité informácie..

Opis lieku

Droga vykazuje vysokú účinnosť pri liečbe kýly. Lekári používajú tento liek na fyzioterapiu. Procedúru môžu vykonávať zdravotné sestry. Ak máte takéto zariadenie doma, musíte sa poradiť s lekárom, získať odporúčania, dávkovanie a používať výrobok doma.

Dôležité! Karipazim je enzým, ktorý nepatrí do skupiny antibiotík.

Vyrába sa na základe biologických prísad. Užitočné enzýmy sa získavajú zo zrelého papáje alebo melónu. Liečivo má mukolytické, proteolytické vlastnosti. Vďaka elektroforéze užitočné látky rýchlo prenikajú do prietrže, takže chrupavka začína zmäknúť.

Pravidelnými postupmi sa zvyšuje hladina sekrécie kolagénu. Poškodené vlákna začínajú zjazvovať, obnovuje sa ich elasticita. Karipazim pomáha znižovať a odstraňovať zápalový proces. Vďaka týmto prospešným vlastnostiam sa prietrž začína zmenšovať. Uvoľnené nervy sa uvoľňujú, pacienti cítia úľavu.

štruktúra

Liečivo je vo forme lyofilizátu. Používa sa na riešenie, ktoré sa používa externe. Liečivo je papaín. Jedna fľaša obsahuje 350 PE. Lyofilizát má biely alebo mierne žltkastý odtieň.

Indikácie pre použitie

Karipazim je proteolytické liečivo, ktoré sa používa navonok. Pri pravidelnom a správnom používaní sa odumierajú nekrotické mäkké tkanivá, viskózna sekrécia a exsudát sa stávajú tekutými. Tento liek má podobné vlastnosti ako trypsín a chymotrypsín..

Hlavné indikácie na použitie sú tieto patológie:

 • popáleniny tretieho stupňa (liek pomáha urýchliť odvrhnutie chrastiek, očistí granulované rany od hnisu);
 • osteocondritída chrbtice;
 • kýla medziobratlovej platničky;
 • diskogénna ischias;
 • Schmorlova kýla;
 • posttraumatické kontraktúry prstov, obnovenie ohybovej schopnosti.

Karipazim pomáha liečiť keloidné jazvy rôznych tvarov a etiológií. Lekári predpisujú týmto liekom elektroforézu na brachiosppulárnu periartritídu, artrózu veľkých kĺbov, mozgovú arachnoiditídu, tvárovú neuritídu.

Droga pomáha pri kontrakcii prstov.

Poznámka! Droga je často predpisovaná v zubnom lekárstve na liečenie chronickej parodontitídy, pulpitídy, gingivitídy, paradentóznych chorôb, aftózy, ulceratívnej nekrotickej stomatitídy..

Kontraindikácie, vedľajšie účinky

Pred začatím liečby je dôležité dohodnúť si stretnutie s lekárom, ktorý vyhodnotí stav. Pri kýle dolnej časti chrbta lekár predpíše komplexnú diagnózu. Po vyšetrení bude pacientovi predpísané liečivo, dávkovanie.

Droga Karepazim je prísne zakázaná v nasledujúcich situáciách:

 • individuálna precitlivenosť, alergická reakcia na hlavnú zložku lieku;
 • obdobie tehotenstva;
 • dojčiace dieťa.

Medzi časté vedľajšie účinky patrí alergická reakcia. U pacientov sa môže vyskytnúť žihľavka, Quinckeho edém, vyrážka rôzneho pôvodu. Ak sa objavia negatívne príznaky, musíte okamžite prerušiť liečbu a vyhľadať lekára.

Na koži sa niekedy môžu tvoriť pľuzgiere.

Inštrukcie na používanie

Úradné pokyny na použitie obsahujú informácie o nariedení lieku. V závislosti od hrúbky chrasty sa pacientovi predpisuje Karipazim v množstve 35 PE alebo 70 PE. Obsah sa zriedi 0,5% novokainom. Môže sa nahradiť 0,9% roztokom chloridu sodného..

Poradenstvo! Nemôžete vopred pripraviť riešenie na použitie, pretože môže stratiť svoje vlastnosti.

použitie roztoku vezmite gázu alebo obrúsok. Sú hojne zvlhčené roztokom, naneseným na boľavé miesto alebo na miesto, kde je popálenie. Ďalej používajte obväz, ktorý je vyrobený z nepremokavej tkaniny.

Gáza sa musí pravidelne meniť a navlhčiť roztokom. Nekrotické tkanivo, ktoré je na popáleninách, sa bude postupne odlupovať. Musia byť odstránené. Priemerný priebeh takejto terapie je 5-12 dní.

Elektroforéza - priebeh liečby

Liek Karipazim sa môže používať na expozíciu elektroforéze. Droga má dobrý účinok nielen na prietrž, ale na celú chrbticu. Obnovuje sa elastické vlastnosti. Obratle sa stanú pružnými, silnými. Metodika obsahuje 3 cykly z 30 procedúr, ktoré sa vykonávajú každý deň bez absolvovania. Prestávka medzi kurzom by mala byť 1,5 - 2 mesiace. V neurochirurgickom ústave pomenovanom po N. N. Butenko uskutočnil výskum. Ukázali, že najúčinnejšia je presne terapia v 90 procedúrach. U pacientov hernia medzistavcových platničiek zmizla alebo sa zmenšila ich veľkosť. Okrem toho syndróm bolesti zmizol, ak sa terapeutický masť alebo krém pridal do terapeutického komplexu, ktorý dobre prenikol do postihnutého stavca..

Dôležité! Kýly väčšie ako 7 mm sa ťažko liečia.

vyžaduje sa dlhodobá liečba, aby sa mohla vykonávať nezávisle a postupy vykonávané doma. Na vykonanie terapie musíte pripraviť:

 • špeciálne zariadenie;
 • 2 flanelové obväzy (vo vnútri tesnení je umiestnená vodivá vrstva);
 • jednorazové elektródové podložky (sú vyrobené z filtračného papiera);
 • vodný teplomer, pipeta;
 • caripazim.

Na vykonanie tohto postupu musíte vziať flanelové elektródy a ponoriť ich do nádoby s vodou. Optimálna teplota je 38 - 39 stupňov Celzia. Musíte vykonať merania pomocou vodného teplomera. Ďalej sa injekčná liekovka Karipazimu rozpustí v 10 ml fyziologického roztoku. Ďalej pridajte 2 kvapky dimexidu.

Flanelové elektródy sa z vody odstránia a jemne stlačia. Na povrch sa aplikujú jednorazové elektródy. Roztok Karipazimu a Dimexidum sa naleje na elektródový papier, kde je označenie „+“. Roztok eufilínu sa naleje na filtračný papier so znakom „-“..

Tesnenia môžu byť umiestnené v akejkoľvek polohe - pozdĺžne, priečne. Aby ste sa naučili, ako so zariadením správne pracovať, odporúča sa vykonať techniku, ktorú musí vyškoliť lekár. Gumové elektródy sa vkladajú do vreciek položených na tele. Do zodpovedajúcej elektródy sa vloží pozitívna vlajka. Všetko je potrebné starostlivo upevniť, aby sa zabezpečil maximálny kontakt s pokožkou..

Elektroforéza dolnej časti chrbta s prietržou chrbta

Aktuálna sila je regulovaná v závislosti od vašich vlastných pocitov. Optimálna hodnota je 5-10 mA. Trvanie expozície sa postupne zvyšuje z 10 minút na 20. Ak má pacient príliš citlivú pokožku, môžu sa vyskytnúť alergické reakcie a podráždenie. Niekedy sa môže objaviť svrbenie, sčervenanie. V takom prípade musíte navštíviť lekára, ktorý vám predpíše účinné antihistamíny. Musia sa používať podľa pokynov, inak bude účinok na telo negatívny.

analógy

Dôležité! Iba vo výnimočných prípadoch môžu byť pacienti porovnávaní s analógmi.

Je zakázané ich kupovať bez lekárskeho predpisu. Lekár vyberie lieky, ktoré majú rovnaké medzinárodné nechránené meno, ako aj kód ATC. Rozlišujú sa tieto účinné analógy:

Názov liečivaOpis a aktívna zložkaMaximálny terapeutický účinokCena za balenie, rub
trypsínTento liek je predpísaný na komplexnú liečbu akútnej tromboflebitidy, exacerbácií, prietrže dolnej časti chrbta. Silná zložka - trypsín v množstve 0,01 g241050
ChymopsinChymopsín v množstve 0,025 g. Liek sa používa topicky alebo vo forme inhalácií.24950-4500

2 - 3 recenzie

Môžete počuť viac pozitívnych recenzií o lieku Karepazim. Mnoho pacientov sa dokázalo zbaviť prietrže a zabrániť jej zväčšeniu..

„Po blokáde mi bol predpísaný priebeh elektroforézy s Karipazimom. Je to bezbolestný a veľmi efektívny postup. Pri pravidelnom používaní zápalový proces klesá, prietrž sa postupne zmenšuje, bolesťový syndróm je odstránený. Po ukončení kurzu lekár tiež predpísal UZT s chondroxidom. Navštívil som bazén. Uplynuli 3 mesiace a prietrž je už menej ako dvakrát. ““

Príznaky a príznaky prietrže sú opísané v tomto videu:

„Bola mi predpísaná liečba Karipazimom. Už absolvovali 2 kurzy, teraz prestávku a začnite tretí. Nemohol som vstať z postele, šliapať po ľavej nohe. Môj stav sa postupne zlepšuje, môžem sám chodiť po meste. Neexistujú žiadne vedľajšie účinky, cítim sa skvele. “

„S Karipazimom praktizujem elektroforézu už dlho. Moji pacienti dobre tolerujú terapiu. Niekedy sú na pokožke podráždenia, ale antihistaminiká ich ľahko eliminujú. Počul som iba dobré recenzie o Karipazime. Ľahko sa toleruje, prietrž sa nezačína okamžite znižovať, ale po 10 až 15 zákrokoch. “

Victor Evgenievich, praktikujúci neurológ

Cena ampúl Karipazim je 1300 rubľov. Toto je cena za 10 fliaš po 10 ml.

Karipazim je preukázané a účinné liečivo rastlinného pôvodu. Jej hlavným cieľom je medziobratlová kýlová terapia. Lekári predpisujú liek na progresiu osteochondrózy chrbtice, Schmorlovu prietrž, rôzne formy novotvarov, ktoré sa vyskytujú medzi stavcami.

Podrobná videonávod o tom, ako sami vykonať elektroforézu:

Elektroforéza s karipazimom pri hernii bedrovej chrbtice

Mechanizmus akcie

Karipazim je nový liek, ktorý sa už ukázal ako vysoko účinný. Je široko používaný v ortopédii, traumatológii a neurochirurgii. Karipazim má vysoký terapeutický účinok pri osteochondróze. s kýlou chrbtice, so Schmorlovou kýlou, s tunelovým syndrómom, s lopatkovou lopatkovou periartritídou a neuritídou tvárového nervu.

Liek Karipazim patrí do skupiny proteolytických enzýmov liečiv rastlinného pôvodu. Získava sa z melónového stromu - zo surovej papáje. Skladá sa z takých aktívnych látok, ako sú proteolytické enzýmy Proteináza, Himopapain, Papain a mukolytický enzým Lysocin. Má rýchly protizápalový a proteolytický účinok, ktorý sa dosahuje pri nasledujúcich optimálnych podmienkach prostredia: pH 5 - 7 a pri teplote 37 stupňov Celzia..

Liečba miechovej hernie karipazimom sa používa už viac ako 10 rokov. Zakladateľom tejto liečebnej techniky (karipazim) je profesor V.P. Naydin, MD, ktorý viedol neurorehabilitačné oddelenie Výskumného ústavu neurochirurgického pomenovania Burdenko N.N. Dokázal dokázať a dokázať, že liek Karipazim pozitívne ovplyvňuje kýlu chrbtice, zlepšuje klinický obraz choroby a výrazne urýchľuje zotavenie pacientov..

Ako je predpísané v návode na použitie, Karipazim robí prietrž elastickou kosťou, chrupavkové tkanivá sú mäkké, čím uvoľňujú zovreté nervy a zmierňujú syndrómy bolesti. Použitie Karipazimu tiež aktivuje regeneráciu stavcov, obnovuje ich bunkové zloženie, takže medzistavcové platničky získavajú silu, elasticitu a spoľahlivosť..

Pri liečbe medzistavcových hernií s karipazímom dochádza k zlepšeniu u 85% pacientov so závažným štádiom ochorenia a 45% pacientov so závažným priebehom choroby as neurologickými komplikáciami sa vo všeobecnosti dá vyhnúť chirurgickému odstráneniu prietrže.

Posilnenie liečebného účinku pri ochoreniach chrbtice je možné pomocou terapeutických cvičení zameraných na zlepšenie pohyblivosti všetkých kĺbov a pomocou terpentínových kúpeľov "Pearl", "Amber" podľa technológie A.S. Žalmanová. V tomto prípade by sa všetky terapeutické a liekové postupy mali vykonávať súčasne!

 • Karipazim na elektroforézu sa nepoužíva ako injekcia!
 • Nemôže byť predpísaný na sekvestráciu vertebrálnej kýly a na akútny zápal kože!
 • Po použití sú možné alergické reakcie: teplota. svrbenie...
 • Ak sa prejavia vedľajšie účinky, je potrebné liek okamžite umyť a na postihnutú oblasť aplikovať hydrokortizónovú masť.!

Droga Karipazim teda nie je len účinným spôsobom liečby medzistavcovej prietrže, ale je tiež jednou z šancí vyrovnať sa s touto chorobou bez chirurgického zákroku! Preto neodkladajte cestu k lekárovi, pravidelne používajte všetky predpísané metódy liečby.

Karipazim je nový liek, ktorý sa široko používa v oblasti ortopédie a traumatológie. Neurochirurgovia tiež deklarujú svoju účinnosť. Je to proteolytický enzýmový prípravok vo svojej triede. Je rastlinného pôvodu a je vyrobený zo surovín melónového stromu (papája). Hlavnými enzýmami sú Papain, Himopapain a Proteinase. Každá z nich poskytuje proteolytický a protizápalový účinok..

Pri stavovcovej hernii sa karipazim používa približne 10 rokov. V Rusku a SNŠ sa ošetrenie uskutočňuje podľa metódy V.P. Naydin, profesor Výskumného ústavu neurochirurgického pomenovania N.N. Burdenkom. Táto technika zahŕňa zmäkčenie tkaniva chrupavky pod vplyvom lieku. Kýla sa stáva elastickou a uvoľňuje stlačené nervy.

Liečba karipazimom prebieha dobre pri terpentínových kúpeľoch. Samozrejme by ste sa nemali samy liečiť: je lepšie používať kúpele podľa metódy známeho lekára A.S. Žalmanová. Špeciálna posilňovacia gymnastika nebude zbytočná.

Caripain sa používa na ošetrenie herniovaných diskov už viac ako 10 rokov. Štatistiky ukazujú, že v 90% prípadov liek zvláda ochorenie a pôsobí priamo na tkanivá postihnuté diskom. Karipain sa vyrába v troch formách: suchá balza, krém a gél. Lieky majú odlišné zloženie a účinok. „Karipain“ je úplný analóg známeho gruzínskeho lieku „Karipazima“..

Tabuľka. Zloženie prípravkov série Caripain.

Ampulky Karipazimu: elektroforetická liečba miechy

Vo väčšine prípadov sa kýla chrbtice vyskytuje u ľudí vo veku od 30 do 50 rokov. Za hlavnú príčinu choroby sa považuje zníženie funkcie amortizácie diskov medzi stavcami..

Medzistavcové platničky strácajú svoju elasticitu a vláknitý obsah presahuje za stavce. Osoba má pomerne veľa potenciálov, ktoré pomôžu rozšíriť sa na uzdravenie a uzdravenie..

Pokiaľ však ide o liečbu vertebrálnej prietrže, ide o pomerne zdĺhavý proces, ktorý si vyžaduje pozornosť a profesionalitu odborníkov. Jedným z hlavných liekov, ktoré sa používajú pri komplexnej liečbe miechy, je Karipazim.

Toto je jeden z nových liekov, ale už dosiahol vysoké skóre v neurochirurgii, ortopédii a traumatológii..

Uvoľňovací formulár

Liečivo má proteolytickú aktivitu na vonkajšie použitie rastlinného pôvodu. K dispozícii vo forme bieleho lyofilizátu na prípravu roztoku, ktorý sa nanáša zvonka.

indikácie:

 • osteochondrosis;
 • radiculitis;
 • Schmorlova kýla;
 • periartritída ramena - lopatka;
 • neuritída tvárového nervu;
 • Popáleniny 3 stupňa.

Mechanizmus účinku lieku

Liečivo má proteolytický a protizápalový účinok. Karipazim sa už viac ako desať rokov používa na liečbu kýly. Táto technológia bola vyvinutá profesorom, doktorom lekárskych vied Naydinom V.P., ktorý bol zodpovedný za Neurochirurgické centrum Burdenko..

Podľa výsledkov štúdií sa zistilo, že liek má pozitívny trend v liečbe stavcovej kýly, zlepšuje celkový klinický obraz a urýchľuje proces hojenia..

Hlavný účinok lieku Karipazim na ľudské telo:

 • robí kýlu pružnou;
 • tkanivová chrupavka zmäkne;
 • uvoľnené nervy sú uvoľnené;
 • aktivita bolesti klesá;
 • zlepšuje sa regenerácia miechového tkaniva;
 • obnovuje sa zloženie buniek;
 • disky sa stanú silnými, robustnými a spoľahlivými.

Metódy aplikácie

V zásade sa liek používa na spinálnu prietrž elektroforézou. Je veľmi dôležité, aby bol pól iba pozitívny. Ohrievací roztok sa pripravuje bezprostredne pred samotným sedením.

Elektróda s vložkou namočenou v tomto roztoku sa aplikuje na krk, boky, spodnú časť chrbta a ramená. Teplota roztoku by nemala byť nižšia ako 37 stupňov.

Relácia trvá 15 minút a je vykonávaná každý druhý deň. Celý liečebný cyklus pozostáva z 3 cyklov po 30 procedúrach.

Po ukončení relácie sa odporúča v oblasti trieť špeciálny protizápalový gél, ktorý predlžuje účinok Karipazimu a spánok je bezbolestný a úplný. Karipazim sa dobre darí s terpentínovými kúpeľmi, ako aj so špeciálnymi terapeutickými cvičeniami.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Uvádzame ich:

 • liek sa používa iba navonok;
 • zriedený roztok Karipazimu sa používa iba na elektroforézu, ale nie na injekciu;
 • príjem pri akútnom zápale kože je zakázaný;
 • nemožno použiť na sekvestráciu prietrže;
 • môžu sa vyskytnúť alergie, ktoré sú spojené s rozvojom anafylaktického šoku;
 • ak sa objavia príznaky alergickej reakcie, je potrebné okamžite opláchnuť roztok z tela a aplikovať masť na báze hormónov;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • Individuálna neznášanlivosť na hlavnú zložku lieku.

recenzia

Pred začatím liečby si musíte pozrieť a preštudovať spotrebiteľské recenzie týkajúce sa tohto lieku.

Mnoho pacientov uvádza, že po prvom absolvovaní liečby nedošlo k významnému zlepšeniu..

Až na konci druhého cyklu sa stav zlepšuje, bolesť a zápal sa znižuje a chirurgický zákrok nie je taký naliehavý.

Po vyšetrení sa prietrž pri použití Karipazimu zmenšuje.

Výsledok trvá dlho. Vo väčšine prípadov elektroforéza s týmto liekom znižuje bolesť a uľahčuje proces čakania na operáciu. Iní pacienti poznamenávajú, že táto technika len dočasne pomáha vyrovnať sa s nepohodou a bolesťou..

Karipazim tiež pomáha pri všetkých typoch osteochondrózy, pacient si všimne úľavu po niekoľkých reláciách. Ďalším nástrojom je vynikajúca alternatíva k chirurgickému zákroku, čo naznačuje jeho vysokú účinnosť.

Kontroverzné recenzie lekárov

Podľa väčšiny odborníkov sa už mnoho zdravotníckych centier chrbtice a chrbtice snaží túto techniku ​​liečby neuplatňovať. K tomuto názoru sa pripojili aj poprední odborníci v Izraeli..

Ak iba robíte elektroforézu pomocou dimexidu a eufylínu, podobný účinok môžete dosiahnuť aj bez Keripazimu. Nemali by ste míňať peniaze, ale je lepšie používať viac alternatívnych a bezpečnejších metód na liečbu kýly chrbtice..

Náklady na Caripazim

Liek sa vyrába v tmavých fľašiach po 10 ml roztoku v každej. Cena za jednu fľašu v Ruskej federácii je približne 179 rubľov. Balenie s 10 fľaškami stojí asi 1 581 rubľov. Výrobca znamená firmu Vifiteh.

výhody:

 • Karipazim sa používa iba zvonka, preto neovplyvňuje telo a je pacientom dobre tolerovaný;
 • pomocou elektroforézy môžete súčasne použiť niekoľko liekov na akúkoľvek, dokonca ťažko prístupnú časť tela. Z takejto žiadosti sa výsledok uchová jeden mesiac;
 • použitím metódy elektroforézy je možné meniť fyzikálne parametre a presne vykonávať dávkovanie;
 • postup sa vykonáva bez bolesti;
 • rastlinný pôvod;
 • má rozlišovaciu vlastnosť;
 • má proteolytickú vlastnosť.

nevýhody:

 • žiadny viditeľný efekt;
 • vývoj závažných alergických reakcií;
 • dlhý kurz;
 • zdĺhavý postup;
 • vysoká cena;
 • Môže sa začať zápal kože v mieste zákroku.

Technika vykonávania:

 • vodiče s elektródami sú pripojené k hlavnému zariadeniu;
 • Do stredu vankúšika sa umiestni karipazim nariedený v 10 ml fyziologického roztoku alebo novokainu. Roztok by nemal byť väčší ako 39 stupňov. Tesnenie musí byť zakryté filtrovaným papierom;
 • amufillín sa naleje na ďalšie dve tesnenia;
 • tieto vankúšiky sú umiestnené na oboch stranách chrbtice alebo bokov;
 • kladná elektróda je pripojená k tesneniu v Karipazime, záporné elektródy k ďalším dvom je aminofylín;
 • počas relácie je možné postupne zvyšovať prúd.

Priebeh liečby Karipazimom

Celý liečebný cyklus pozostáva z 3 cyklov s 20 - 30 procedúrami, ktoré sa vykonávajú každý druhý deň s krátkymi prestávkami. Postup sa uskutočňuje bez bolesti, ale je veľmi ťažké vydržať. Spôsobuje nepohodlie, svrbenie a ďalšie nepríjemné pocity..

Indikácie pre použitie elektroforézy s Karipazimom:

 • rôzne typy osteochondrózy;
 • kýla chrbtice;
 • rôzne artritídy a artrózy. Prečítajte si o lekároch s artrózou tu.

Slama pre pacienta

U mnohých pacientov, u ktorých bola diagnostikovaná medziobratlová hernia, sa Karizapim stal skutočnou slamou, ktorá môže pomôcť predchádzať chirurgickému zákroku..

Táto technika pomohla takmer sto percentám pacientov s pokročilou formou ochorenia a 50% pacientov sa vyhnúť chirurgickému zákroku.

Ak sa vyskytnú príznaky prietrže, je nevyhnutné poradiť sa s neurológom, podrobiť sa kompletnému vyšetreniu a účinnej elektroforetickej technike s Karipazimom..

Výhody Karipazimu pre telo

Vyrába sa v suchej forme a chová sa bezprostredne pred použitím..

Má nasledujúce účinky:

 • má veľký účinok a prospieva pri liečbe kĺbov;
 • funguje dobre na degeneráciu diskov medzi ostnami;
 • liek pomáha pri popáleninách a rýchlo odstraňuje nekrózu;
 • účinne pomáha aj pri pokročilých formách prietrže;
 • Pomáha zmenšovať prietrž a vyhýbať sa chirurgickému zákroku
 • zmierňuje bolesť pri osteochondróze;
 • zlepšuje prísun krvi;
 • redukuje tón mozgu;
 • má protizápalové vlastnosti;
 • poklesy migrény;
 • celkový stav sa zlepšuje.

Užitočné vlastnosti Papaya, ktorá je hlavnou látkou v zložení Karipazimu

V Južnej Afrike sa papája často používa na liečenie hnisavých rán. Účinok lieku je oveľa lepší ako u najslávnejších antibiotík..

Predtým vo vojenských nemocniciach jednoducho rezali ovocie na malé kúsky a položili ich na povrch rany.

A vďaka tomu bolo možné dosiahnuť vysoké výsledky. Rana sa rýchlo očistila od hnisu a zahojila sa. Mnoho obyvateľov Afriky považuje tento strom za posvätného a skutočného liečiteľa..

V súčasnosti je papája súčasťou mnohých nástrojov, ktoré sa používajú v liečbe, kozmetike a na jej základe existujú lieky na ničenie červov..

Karipazim sa však predovšetkým používa na liečbu pohybového aparátu. Zloženie šťavy z papáje obsahuje enzým, ktorý obnovuje spojivové tkanivo medzi diskami chrbtice.

Takmer sto percent liečiva na jeho základe pomáha pacientom s rôznymi formami hernie a osteochondrózy. Je tiež nevyhnutným nástrojom na artrózu a artritídu, mozgovú a spinálnu arachnoiditídu, neuritídu tváre..

Existuje veľká alternatíva k chirurgickému zákroku, to je použitie elektroforézy na báze Karipazimu. Má množstvo užitočných vlastností a odstraňuje príznaky kýly chrbtice..

Pomáha tiež zmierniť bolesť, zmenšiť prietrž a zlepšiť celkovú pohodu pacienta. Okrem toho sa liek používa zvonka a nepoškodzuje telo..

Celkovo sa musia použiť iné metódy na ošetrenie kýly. Spoločná expozícia pomôže dosiahnuť vysoké výsledky. Existuje veľa názorov spotrebiteľov na tento liek..

Sú to hlavne pozitívne recenzie a mnohým pacientom sa podarilo vyhnúť chirurgickému zákroku. Neurochirurgovia sú však pre účinky Karipazimu rozhodujúce a veria, že je to strata času a peňazí..

Ľudské telo je individuálne, takže musíte vyskúšať rôzne metódy konzervatívnej liečby a potom, ak neexistujú výsledky, použite operáciu. Koniec koncov, po operácii existuje dlhý a náročný proces rehabilitácie a uzdravenia.

Fonoforéza s Karipainom proti prietrži lumbálnej chrbtice

Mnoho ľudí vie, že Karipain s kýlou chrbtice je jednou z najlepších alternatív k operácii. Elektroforéza s Karipainom sa osvedčila s malými a strednými kýlami, ktoré po niekoľkých procedúrach vyschli. Pre niektorých je však postup kontraindikovaný. V takýchto prípadoch prichádza na záchranu ultrazvuk: pri kýle chrbtice je fonoforéza takmer rovnako účinná ako elektroforéza..

Lacné zariadenia sú stratou peňazí: recenzie o nich nie sú najlepšie. Avšak prístroj Delta a prístroj Delta Combi, vysoko kvalitné domáce prístroje sú vynikajúcou voľbou na ošetrenie kýly bedrovej chrbtice a jej ďalších oddelení..

Ako Karipain?

Nasledujúca kombinácia sa považuje za najúčinnejšiu a najoptimálnejšiu z hľadiska finančných nákladov: ultrazvuk s herniou a karipainovým krémom. Caripainový gél s kýlou chrbtice sa môže použiť aj v elektroforéznom prístroji, ale spotreba tohto lieku je príliš vysoká - produkt na vodnej báze sa rýchlo vstrebáva do pokožky a musí sa do emitora pridať dvakrát až trikrát v jednej relácii. Návod na použitie sprevádzajúci krém Karipain naznačuje, že obsahuje glycerín, lanolín a minerálne oleje. Produkt na báze tukov sa počas procedúr príliš nekonzumuje, čo znamená, že je lepšie kúpiť krém Karipain na fonoforézu, pokiaľ je to možné.

Z posudkov odborníkov na krém Karipain vyplýva, že zložky prírodného enzýmu obsiahnuté v jeho zložení:

 • Rozdelte spadnutý fragment jadra disku, čo prispieva k vysúšaniu prietrže;
 • Zmierniť opuch, zastaviť zápal;
 • Zlepšenie stavu chrupavky ovplyvnenej degeneratívnym procesom, návrat elasticity a pevnosti medzistavcových platničiek.

Vo veľkej väčšine prípadov Karipain pomáha pacientom s herniou chrbtice. Recenzie hovoria, že nástroj je veľmi efektívny pri herniách menších ako 7-9 mm.

Vplyv fonoforézy na organizmus

Fonoforéza pre prietrž umožňuje rýchle a efektívne dodávanie aktívnych zložiek krému Karipain do hĺbky mäkkých tkanív, čím sa vytvára tzv. Kožný sklad iónov. Ultrazvukový prístroj Delta má okrem toho pozitívny vplyv na poškodený medzistavcový disk ako celok vďaka účinku mäkkého otepľovania, účinku mikromasáže a zvýšenej elektrickej vodivosti tkanív. To umožňuje rýchlo vyliečiť trhlinu, obnoviť výživu vylisovaných nervových koreňov a tiež zmierniť opuch tkanív a bolesť spôsobenú týmto ochorením..

Je potrebné poznamenať, že indikácie na vykonávanie postupov pri prietrži chrbtice nie sú obmedzené. Odporúča sa kúpiť si prístroj na phonoforézu pre choroby kĺbov, kozmetické a zubné problémy. Preto, ak sa rozhodnete kúpiť prístroj na fonoforézu, ktorý sa zbaví prietrže medzistavcovej platničky, zariadenie nebude ležať nečinné, keď vám pomôže vyrovnať sa s touto chorobou. Záchranu príde viackrát.

Karipazim - liek na liečbu miechy

Medzistavcová prietrž je jedným z dôsledkov osteochondrózy

Výčnelky a prietrže sú najbežnejšími komplikáciami pokročilej osteochondrózy. Operácia je často jediným spôsobom, ako zastaviť degeneratívny proces..

Ale ako alternatíva pri liečbe medzistavcových hernií viac ako 10 rokov je známy bylinný prípravok Karipazim. Pri lokálnej aplikácii liečivo Karipazim zmäkčuje patologické výčnelky, robí ho elastickým.

To umožňuje, aby sa stlačené nervové korene uvoľnili kompresiou. Liek stimuluje regeneračné procesy, umožňuje regeneráciu spinálnych tkanív.

Farmakologické pôsobenie liečiva

Karipazim má regeneračné vlastnosti, vďaka čomu sa obnova disku začína obnovovať

Karipazim je liek na vonkajšie použitie na báze prírodných rastlín.

Karipazim sa v zásade používa na liečbu medzistavcových prietrží, výčnelkov, pokročilých foriem osteochondrózy..

Selektívna proteolytická aktivita v rastlinnom liečive.

Karipazim, ktorý dosahuje patologické ložiská, pôsobí iba na nekrotické tkanivá, zdravé tkanivá zostávajú nedotknuté.

Antienzýmy, ktoré sú súčasťou lieku, pôsobia ako špecifické inhibítory, ktoré chránia zdravé bunky. Komplex zložiek Karipazimu v ložiskách s patologickými tkanivami vytvára určitý druh depotu a pôsobí, spája tkanivá, oblasti medzi porušením herniovanými diskami..

Rastlinný liek Karipazim okrem opravy poškodených tkanív pôsobí protizápalovo, zmierňuje opuchy, stimuluje fagocytózu a stimuluje krvný obeh a regeneráciu v tkanivových bunkách..

Droga Karipazim sa používa pri liečbe iba navonok. Pri vonkajšom použití lieku sa jeho zložky neabsorbujú do krvi, systematicky neovplyvňujú organizmus.

Hlavnou metódou liečby je elektroforézny postup s liekom. Tento spôsob podania Karipazimu poskytuje uspokojivý lokálny kumulatívny účinok pri liečbe.

Súvisiace video:

Karipazim je jedným z najnovších vysoko účinných liekov. Konzervatívna liečba rastlinnými liečivami umožňuje obnovenie funkcie stavcových tkanív bez chirurgického zákroku.Karipazim sa používa nielen na liečbu výčnelkov a prietrží pri osteochondróze..

Výsledky po liečbe karipazimom:

 1. bunky chrupavkových doštičiek sa obnovia po 3 mesiacoch;
 2. degeneratívne zmenené tkanivové štruktúry sú nahradené novými vláknitými chrupavkovými štruktúrami;
 3. po 18 až 20 mesiacoch od začiatku liečby sa vláknitá doska transformuje na hyalínovú chrupavku.

Zloženie a forma uvoľnenia

Zloženie lieku Karipazim iba prírodné rastlinné zložky. Hlavnými účinnými látkami lieku sú sady rastlinných proteolytických enzýmov, ktoré sa extrahujú z mliečnej šťavy rastliny papáje:

 • papaín;
 • peptidázy A a B;
 • lyzozým;
 • chymopapíny A a B;
 • aminokyseliny;
 • proteináz;
 • sacharidy;
 • horečnaté, sodné, vápenaté, draselné soli.

Liek Karipazim je dostupný vo forme masti. Zložky masti Caripazim: papaín (hlavná účinná látka), voda, glycerín.

Indikácie pre použitie

Karipazim na lokálnu liečbu sa používa pri komplexnej liečbe traumatologických, ortopedických a vertebrálnych patológií: osteochondrózy, prietrže a výčnelkov, diskogénnej radiikulitídy, posttraumatických ohybových kontraktúr, artrózy a artritídy veľkých kĺbov, periartritídy..

V neurologickej praxi sa Karipazim používa na liečbu cerebrálnej a spinálnej arachnoiditídy, neuritídy tváre a na zmiernenie syndrómu tunela..

V horľavej praxi sa Karipazim používa na liečbu popálenín tretieho stupňa. V chirurgii sa rastlinný liek, karipazín, používa na čistenie povrchov rany od hnisavých nekrotických formácií..

V stomatológii a periodontike sa liek Karipazim používa na liečbu pulpitídy, parodontitídy, akútneho a pohrebného štádia, paradentózy, gingivitídy, ulceratívnej nekrózy a aftóznej stomatitídy..

kontraindikácie

Liečba Karipazimom je zakázaná v akútnom štádiu všetkých ochorení vnútorných orgánov

Lokálne pôsobenie, prírodná rastlinná základňa Karipazimu - tieto vlastnosti úplne eliminujú toxicitu, minimalizujú kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Hlavnou kontraindikáciou pri používaní lieku Karipazim môže byť individuálna intolerancia na hlavnú aktívnu zložku papaínu..

U pacientov so sklonom k ​​alergickým prejavom by sa pred liečbou Karipazimom mali vykonať testy na alergiu alebo diagnostika alergie.

Klinické štúdie týkajúce sa účinku lieku na graviditu a laktáciu neboli dostatočné, preto počas týchto období nie sú predpisované ženy Caripazimu..

Karipazim sa neužíva perorálne, nepodáva sa injekčne.

Vedľajšie vlastnosti

U pacientov so sklonom k ​​alergickým reakciám môže Karipazim spôsobiť urtikáriu, svrbenie, hyperémiu s nízkou horúčkou..

V tomto prípade je indikované vysadenie lieku s vymenovaním antihistaminík, lokálna liečba antialergickými masťami..

Dávkovanie a predávkovanie

Pri jednom postupe s Karipazimom sa používa jedna fľaša, ktorá sa rozpustí v 10-15 ml izotonického roztoku. Pri niektorých postupoch je roztok nasýtený dimexidom (2 - 3 kvapky).

Prípady predávkovania Karipazimom neboli hlásené, preto nie sú dostupné údaje o jeho príznakoch..

Užitočné video:

Caripazim pre spinálnu prietrž

Priebeh liečby Karipazimom predpisuje ošetrujúci lekár a fyzioterapeut

Pri komplikáciách osteochondrózy vo forme výčnelkov a hernií sa používajú fyzioterapeutické kurzy elektroforézy a fonoforézy s Karipazimom..

Pri ťažkej osteochondróze pôsobí Karipazim ako fyziologický stabilizátor stavcových tkanív..

Postupy s Karipazimom bránia ďalšiemu vyčnievaniu prietrže, výhřezu disku. Liečba liekom poskytuje postupnú stabilitu vo fungovaní všetkých štruktúr chrbtice.

Podľa lekárskych štatistík sa po liečbe rastlinným prípravkom Karipazimym polovici pacientov s miechovou kýlou podarilo vyhnúť chirurgickému zákroku.

Pri liečbe kýly chrbtice sa pacient podrobuje trom cyklom 30 sedení. Prestávky medzi kurzami - 30 dní.

Účinky, ktoré sa dosahujú pri používaní Karipazimu pri liečbe osteochondózy a prietrže:

 1. radiálny syndróm je anestetizovaný;
 2. veľkosť herniálnych útvarov je znížená;
 3. vláknitý disk je pevný a stabilizuje segment chrbtice:
 4. eliminuje kompresný efekt;
 5. proteínové zloženie chrupavky je normalizované.

Karipazim, bohatý na vitamínový komplex, navyše posilňuje stavovce. To poskytuje účinnú prevenciu osteochondrózy a iných ochorení pohybového aparátu.

Pokyny na použitie lieku

Na fyzioterapiu sa používa lyofilizovaný prášok, ktorý sa rozpúšťa v izotonickom roztoku.

Pokyny na použitie lieku

Rovnaké zloženie ako masť Karipazim. Používa sa v dermatológii na normalizáciu krvného obehu, mikrocirkulácie a regenerácie. Masť sa používa na liečbu plesňových infekcií..

Ktorý výrobca je lepší?

Farmakologický ústav Kutateladze so sídlom v Gruzínsku je uvedený v zozname liekov, ktoré sú schválené na použitie v Rusku, jedinom výrobcovi Karipazimu..

Získal registračné osvedčenie a spĺňa všetky body pravidiel normatívnej dokumentácie farmakologických prípravkov.

Na území Ruska vyrába liek Karipazim spoločnosť Vifitek v Obolenskoye. Informácie, ktoré spoločnosť Vifitek získala licenciu na výrobu s predajom lieku pod týmto menom, však orgány dohľadu nad farmaceutickými výrobcami nedokázali zdokumentovať..

Droga Karipazim tohto výrobcu bola testovaná, prešla registráciou a certifikáciou.

Elektroforéza s Karipazimom

Na liečenie hernií, výčnelkov a iných degeneratívnych zmien na pozadí osteochondrózy sa liek Karipazim podáva fyzioterapiou: fonoréza, elektroforéza.

Vďaka fyzioterapii účinné látky lieku Karipazim prenikajú pomerne hlboko: liek ovplyvňuje medzistavcové platničky zo všetkých strán, v blízkosti tkanív.

Po priebehu procedúr liečivo obnoví amortizačné vlastnosti, posilní väzivový aparát. Fyzioterapeutická elektroforéza s Karipazimom trvá 20 minút.

Video o technike elektroforézy s Karipainom:

Názov liečivacenanákupLekáreň
Karipazim
lyofilizát 350PE 1ks
od 162 rub.kúpiť
Karipazim
lyofilizát 350PE 1ks
od 165 rub.kúpiť
Karipazim
lyofilizát 350PE 10ks
od 1388 rub.kúpiť
Karipazim
lyofilizát 350PE 10ks
od 1590 rub.kúpiť

Náhradníci analógov

Jeden prípravok možno pripísať analógom Karipazimu v zložení a farmakologickom účinku: Karipain - komplexný rastlinný prípravok na enzymatickom základe.

Hlavné účinné látky Caripainu:

 1. Proteínová enzýmová štruktúra papaín. Má antiedematóznu vlastnosť, zjemňuje a znižuje herniálnu tvorbu. Pod vplyvom papaínu sú nervové zakončenia zbavené kompresie..
 2. Živočíšny polysacharid vo forme kyseliny hyalurónovej. Zabraňuje deštrukcii chrupavky, zmierňuje bolesť
 3. Chondroitín sulfát. Pôsobí v komplexe: ako chondroprotektor a analgetikum.
 4. Výťažok z Boswelie (živica kadidla). Má antiseptické vlastnosti.

Použitie Karipaimu je totožné s Karipazinom. Liek sa používa na komplexnú liečbu chorôb pohybového aparátu: ťažké formy osteochondrózy, hernie, výčnelky, choroby kĺbov, kontraktúry.

Vďaka prírodným biokompatibilným zložkám bylinného lieku Karipaim poskytuje liečba trvalý pozitívny výsledok bez nežiaducich vedľajších a toxických účinkov na organizmus..

recenzia

Gleb, 31 rokov: Už desať rokov trpím bedrovou osteochondrózou. Dvakrát ročne sa podrobujem liečbe. Pred rokom mi bola predpísaná elektroforéza s karipazímom. Vo štvrtom postupe sa bolesť dolnej časti chrbta stala veľmi závažnou, ale po dvoch týždňoch bolesť zmizla. Profylaxia sa mi podáva každých šesť mesiacov. Už dlho som sa necítil dobre. Chrbát neubližuje.

Alla, 37 rokov: S medziobratlovou kýlou podstúpila s karipazímom tri cykly elektroforézy. Bolesť sa najprv utíšila, ale nakoniec zmizla. Koľko radosti som mal, keď mi po druhej MRI povedali, že prietrž sa zmenšila. Nevzdávam to, naďalej sa liečim. Verím v karipazim. Nechcem operácie.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla je jedným z najbežnejších chirurgických ochorení. Hrudný výčnelok je diagnostikovaný v akejkoľvek vekovej skupine: od novorodenca po staršieho človeka.
Ezofágová prietrž je bežná choroba, ktorú zažívajú najmä starší ľudia. Táto patológia sa vyskytuje v dôsledku anatomickej zmeny umiestnenia vnútorných orgánov umiestnených v brušnej dutine.
Kýla bránice (HAP) a refluxná ezofagitída je ochorenie pažeráka a bránice, ktoré je spôsobené expanziou pažeráka bránice v dôsledku výronov, ktoré fixujú pažerák a žalúdok.