loader

Vlastnosti inštalácie ôk prietrže a ich typy

Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..

Foto 1. Sieťová protéza vám umožňuje držať orgány v ich anatomických medziach. Zdroj: Flickr (maurizio battisti).

Čo je kýlová sieť

Hernálna sieť je endoprotéza vyrobená zo syntetických materiálov: najčastejšie z propylénu. Materiály nie sú toxické, nespôsobujú alergie a organizmus ich zriedka odmietne, pretože nevstúpia do chemických reakcií s tkanivami a orgánmi. Vo väčšine prípadov je pletivo nainštalované bez problémov: v procese hojenia rastie prirodzene v tkanive.

Endoprotéza nahrádza oslabený svalový väz a drží orgány v brušnej dutine, čím bráni strate. Používa sa na liečbu rôznych druhov prietrží: trieslovín, pupočníkových a brušných prietrží. Oká sa v každom prípade merajú a vyberajú jednotlivo v závislosti od štruktúry herniového vaku.

Poznámka! Ak je veľkosť veľká, pacient bude mať záhyby a ak sú malé, tkanivá sa rozptýlia a endoprotéza nebude schopná zadržiavať orgány. Zvýši sa riziko relapsu..

Hrudná sieťka je veľmi silný fixačný prostriedok, ale je tiež elastický. Táto vlastnosť robí pacienta neviditeľným: mriežka sa prispôsobuje každému jeho pohybu, ohnutiu a polohe. Je oprávnená zdvíhať závažia a cvičiť.

Výhody a nevýhody používania sietí

Výhody použitia takejto endoprotézy zahŕňajú:

 • prevencia recidívy choroby;
 • zníženie bolesti po chirurgickom zákroku, pretože pletivo neumožňuje napínanie tkanív;
 • spoľahlivé uzatvorenie brány prietrže materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom a stáva sa súčasťou tela;
 • mriežka pacient nepociťuje a nezasahuje do každodenného života.

Okrem toho je zjavnou výhodou skrátenie doby rehabilitácie. Po 2 týždňoch sa človek vráti do normálneho života. Po 8 týždňoch mu lekári umožnia športové, ľahké typy. A po šiestich mesiacoch bude môcť pacient dovoliť akúkoľvek záťaž. V operácii bez použitia oka sa podmienky zvyšujú a na zaťaženie sa ukladajú obmedzenia.

Nevýhody zahŕňajú komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť po operácii:

 • zápal, zvyčajne krátkodobý, ktorý sa objavuje ako reakcia tela na cudzie teleso;
 • výskyt adhézií a extrúzie, ak sa sieťka začne pohybovať v mäkkých tkanivách;
 • vývoj fistúl alebo infekcií, keď je protéza umiestnená do kontaminovanej rany.

Okrem toho môže dôjsť k odmietnutiu ôk a potom sa musí odstrániť.

Poznámka! V procese hojenia po operácii by pacient nemal mať silnú bolesť. Ak vznikol a nezmizol - je to prvý znak začiatku odmietnutia endoprotézy.

Klasifikácia a vlastnosti kýly

Herniové siete sa líšia v závislosti od typu kýly, pre ktorú sú určené: pre bradavkovú, pupočnú alebo brušnú herniu. Pretože v každom z týchto prípadov budú funkcie pletiva mierne odlišné, endoprotézy sa vyberú odlišne čo do veľkosti a typu..

Pre slabinovú prietrž

V prípade slabiny prietrže sa odoberie oko 6x9 cm, čo sa považuje za optimálne. V závislosti od typu operácie a individuálnych charakteristík pacienta sa však veľkosť môže mierne meniť.

Ale pre mladých ľudí sa lekári snažia zachytiť menšie siete, pretože ak sa tak nestane, veľká endoprotéza v budúcnosti v prípade potreby ovplyvní fungovanie močového mechúra. A starším pacientom, u ktorých je vyššie riziko relapsu, sa poskytujú väčšie siete na zlepšenie fixácie orgánov..

Endoprotéza by mala byť neabsorbovateľná, pretože spojivové tkanivo pri ingvinálnej prietrži najčastejšie oslabuje a nie je možné ju bez sieťky zosilňovať. Svaly budú potrebovať podporu počas celého života pacienta, takže endoprotéza je vybraná pre dobré.

Švy na upevnenie nie sú v tomto prípade potrebné.

Foto 2. Pri inštalácii inguinálnej endoprotézy nie je potrebné šitie. Zdroj: Flickr (amdalton).

S kýlou brucha

Pre tento typ choroby sú zavedené buď neabsorbovateľné siete, pretože svaly môžu byť potrebné na celý život, alebo tie, ktoré čiastočne vymiznú. O tom rozhodne lekár po stanovení diagnózy.

Veľkosť sa líši od štádia: ak je prietrž veľká, endoprotéza bude tiež veľká a ak je počiatočná fáza obmedzená na malú.

A prietrzi brucha je potrebné spevniť sieťovinu pomocou švov alebo pomocou špeciálnej lekárskej zošívačky..

Pre pupočníkovú prietrž

Endoprotézy pre pupočnú kýlu používajú malé - spoľahlivo uzatvárajú herniové brány, ktoré sú pri tomto type ochorenia malé a nepotrebujú veľké siete..

Siete samotné môžu byť neabsorbovateľné a čiastočne absorbovateľné. O tom rozhodne lekár v závislosti od stavu prietrže a svalov pacienta. Najčastejšie sa však používajú endoprotézy čiastočnej resorpcie, pretože sa rýchlejšie a ľahšie zarastajú spojivovým tkanivom. A riziko rozvoja cicatriciálnej fibrózy je znížené.

Poznámka! Inštalácia hernálnej siete sa neodporúča pacientom mladším ako 20 rokov, pretože ich telo neustále rastie a zároveň sa zvyšuje riziko odmietnutia..

Mriežkové zobrazenia

V závislosti od materiálu získava sieť rôzne vlastnosti: môže sa v tele úplne rozpustiť, čiastočne rozpustiť alebo vôbec. Odtiaľ sa odoberajú tri hlavné typy kýlovej endoprotézy.

vstrebateľné

Takéto siete sú vyrobené z materiálu, ktorý sa môže po určitú dobu rozpúšťať v tkanivách pacienta. Ale pretože svaly často potrebujú dlhú, ak nie stálu podporu, sú používané zriedka. A potrebu zvoliť takúto mriežku určuje iba lekár.

Resorbovateľné endoprotézy majú kontraindikáciu: nemôžu byť inštalované u pacientov, ktorých spojivové tkanivo rastie pomaly. V tomto prípade sa pletivo môže rozpustiť skôr, ako rastie tkanivo, ktoré ho drží, a potom sa zvyšuje riziko recidívy.

nevstrebateľných

Tento typ prietrže hernie je vyrobený z materiálov, ktoré zostanú v tele pacienta a počas celého života podporia oslabené svaly. V chirurgii sú bežné tieto siete.

Zvyčajne sú vyrobené z polypropylénu a niekedy z dakronových vlákien, čo robí endoprotézu mäkšou. Existujú tiež siete potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciami.

Čiastočne absorbovateľné

Zdá sa, že takéto siete kombinujú dva predchádzajúce typy: sú napoly vyrobené z polypropylénu a zvyšok je vyrobený z materiálu, ktorý sa v tele úplne rozpustí..

Polypropylénové vlákna sú veľmi flexibilné, čo pomáha udržiavať elasticitu tkanív po zmiznutí absorbovateľného materiálu. A to sa stane rok po operácii.

Postup inštalácie mriežky

Kýlová endoprotéza sa inštaluje jedným z dvoch spôsobov: buď otvoreným chirurgickým zákrokom alebo laparoskopiou..

Pri otvorenej chirurgii sa pletivo inštaluje prostredníctvom rozsiahleho rezu na pobrušnici pacienta. Takýto rez umožňuje voľný prístup k bráne prietrže a najčastejšie sa používa pri veľkých prietržoch. Stojí to menej ako laparoskopia, ale existuje dostatok nedostatkov tejto metódy:

 • rehabilitačné obdobie trvá veľa času;
 • vysoké riziko komplikácií spôsobených infekciou;
 • dlhé hojenie rán a následné vytváranie hustých jaziev;
 • po operácii bude pacient pociťovať bolesť.

Pri laparoskopii chirurg používa mini-videokamery, pomocou ktorých môže pri inštalácii oka presne koordinovať činnosti. Samotná endoprotéza je implantovaná laparoskopom - špeciálnym zariadením, vďaka ktorému je sieť z vnútornej strany nainštalovaná, čo vyžaduje iba tri vpichy na tele pacienta..

Po laparoskopii nie sú žiadne jazvy, hojenie je rýchlejšie, infekcia je vylúčená. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky typy hernií a stojí viac ako otvorená operácia.

Rehabilitácia po operácii

Po operácii zostáva pacient v nemocnici týždeň, ak bola operácia otvorená, a trochu viac ako tri dni s laparoskopiou. Ak má zápal, predpisuje mu antibiotiká, ak trpí bolesťami - analgetikami.

Po prepustení rehabilitácia nekončí. Teraz bude musieť pacient nielen ísť do nemocnice na fyzioterapiu a cvičenie, ale aj na diétu. Lekár navrhol, aby vylúčil potraviny, ktoré spôsobujú zápchu alebo zvyšujú tvorbu plynu v črevách..

Okrem toho v prvých týždňoch po operácii nemôže pacient zdvíhať závažie a fyzická aktivita sa musí znížiť na minimum.

Čo je kýlová sieť, spôsoby inštalácie a rehabilitácia po operácii

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

Aké sú siete na kýlu. Recenzia s cenami 9

V dnešnej chirurgii sa používa pri hernii niekoľko rôznych typov ôk. Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 • vstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné;
 • nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, aby svaly nestratili svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient prakticky necítil vo vnútri cudzie teleso..

Kýlová sieť je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu. Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najčastejšie používaným chirurgickým zákrokom je neabsorbovateľná sieťovina. So slabým spojivovým tkanivom pacienta a jeho pomalým vytváraním sa zvyšuje riziko recidívy, takže je vylúčená inštalácia absorbovateľnej a čiastočne absorbčnej sieťoviny. Inštalácia absorbovateľnej sieťky sa vykonáva zriedka, iba realistickým vyhodnotením veľkosti brány prietrže a komplexnosti pripravovanej operácie..

Účinným spôsobom liečby prietrže je prietrž prietrže, ktorý možno vykonať dvoma spôsobmi: otvoreným a použitím laparoskopie.

Pri operácii sú herniové brány zosilnené špeciálnou sieťou, ktorá pomáha urýchliť proces hojenia a zabrániť možnosti recidívy choroby..

Hernioplastika pomocou sieťky na prietrž vám umožní zbaviť sa herniálneho výčnelku a do šiestich mesiacov sa vrátiť do svojho obvyklého životného štýlu.

Chirurgická sieť na kýlu je endoprotéza, ktorá úplne nahrádza brušnú fasciu a je schopná plniť svoju funkciu. Sieťovina je vo väčšine prípadov vyrobená z polypropylénových priadzí, ktoré sú tkané špeciálnym spôsobom.

Lekárska sieť má tendenciu sa po zavedení do tela natiahnuť, nespôsobuje nepohodlie, čo umožňuje prirodzene sťahovať svaly.

Okrem toho, u pacientov nespôsobuje polypropylén rejekcie a alergické reakcie, riziko relapsu je prakticky nulové.

Druhy sietí

V modernej lekárskej praxi existuje niekoľko druhov sietí na prietrž, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a technikou tkania, ale aj materiálom výroby. Rozlišujú sa tri typy endoprotéz:

 • vstrebateľné;
 • nevstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné.

Použitie úplne absorbovateľných sietí sa vykonáva výlučne po konzultácii s lekárom po analýze zložitosti pripravovanej operácie a veľkosti brány prietrže. Ak má pacient slabosť spojivového tkaniva a jeho nahromadenie je pomalšie ako resorpcia oka samotného, ​​existuje riziko recidívy. V tomto prípade sa pacientovi poskytne iný typ chirurgickej siete..

V chirurgii sa najčastejšie vyskytuje neabsorbovateľný typ kýly. Mriežky ruského výrobcu Linteks sú k dispozícii v rôznych modifikáciách s použitím rôznych materiálov. Medzi ktorymi:

 • Flexylén (charakterizovaný zvýšenou flexibilitou).
 • Esfil (vyrobený z monofilného polypropylénu).
 • Eslan (mäkký, vyrobený z mylarických vlákien).
 • Uniflex (používa sa na ukončenie pooperačných hernií s komplexným priebehom choroby).
 • Fluorex (vlákna pletiva sú potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciou).

Lekárske siete Lintex môžu byť vyrobené na objednávku, požadovanej veľkosti a typu tkania.

Čiastočne absorbovateľné siete zahŕňajú Ultrapro. Ich charakteristickou črtou je schopnosť vstrebávať častice materiálu po raste spojivového tkaniva. Takéto siete sa často používajú na rozsiahle poškodenie tkanív a na uzatváranie veľkých herniálnych brán..

Jednou z odrôd chirurgických sietí na herniu sú trojrozmerné sieťové systémy. Takáto endoprotéza sa vyznačuje zvýšenou spoľahlivosťou a pozostáva z niekoľkých častí:

 • predný lalok (uzatvára herniové brány zvonka);
 • zadný lalok (prekrýva bránu zvnútra);
 • spojovací valec (určený na vyplnenie samotného otvoru).

Zavedenie trojrozmernej sieťky počas operácie vyžaduje jej fixáciu niekoľkými švami, takže implantát je bezpečne pripevnený a nedá sa posunúť.

Výhody použitia kýly:

 • vysoký pozitívny výsledok operácie, nízka pravdepodobnosť recidívy choroby;
 • Telo nie je odmietnuté telom, nespôsobuje alergické reakcie;
 • podporuje spoľahlivé uzavretie herniálnych brán (sieť fixuje okraje diery, po ktorej sú zarastené spojivovým tkanivom);
 • implantát je po operácii nepostrehnuteľný, nebráni pohybu, neovplyvňuje kvalitu života pacienta;
 • krátke rehabilitačné obdobie, pacient je v nemocnici na jeden deň, telo je úplne obnovené do šiestich mesiacov;
 • po inštalácii endoprotézy neexistuje žiadna bolesť a nepohodlie, nepociťuje „napätie“ tkanív.

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá pokrýva malé trojuholníky..

Veľký chirurgický implantát sa umiestni do oblasti predperitoneálneho priestoru, keď existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny..

Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Implantácia chirurgickej siete s trieslovinou prietrže.

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí.

Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu.

Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Malé herniové brány sú uzavreté konvenčnou neabsorbovateľnou chirurgickou sieťou. Okraje implantátu sú pripevnené k vnútorným tkanivám brušnej steny pomocou špeciálnych lekárskych výstuží, ktoré môžu byť buď titánové alebo samo-vstrebateľné..

V posledných rokoch získalo čoraz väčšiu obľubu používanie čiastočne absorbovateľných sietí na pupočníkovú prietrž. Je oveľa ľahšie zarastať spojivovými tkanivami a vylučujú možnosť zjazvenia fibrózy..

Pri operáciách na odstránenie kýly u pacientov mladších ako dvadsať rokov sa neodporúča používať herniovú sieť. Dôvodom je skutočnosť, že telo sa ešte úplne nevytvorilo a je možné odmietnutie (vráskanie, napätie)..

Pri zatváraní herniálneho otvoru v bruchu sa používa neabsorbovateľná alebo čiastočne absorbovateľná sieťovina.

Ak bola choroba diagnostikovaná včas a operácia je naplánovaná v skorých štádiách choroby, chirurg nahradí otvor dierkou malou polypropylénovou vložkou.

Pri veľkom výčnelku, keď sa vyžaduje rozsiahla implantácia, sa používa veľká etiketa, ktorá sa zaistí špeciálnym lekárskym zošívačom..

Sieťka na operáciu trieslovej prietrže

Inguinálna kýla

Odstránenie trieslovej prietrže sa uskutočňuje otvorenou alebo laparoskopickou hernioplastikou. Každá verzia operácie sa môže vykonať s inštaláciou sieťového implantátu..

Ten sa spojí s tkanivami brušnej dutiny, drží orgány na svojom anatomickom mieste a bráni ich výstupu cez oslabené svaly prednej brušnej steny..

Inštalácia mriežky sa môže vykonať s vadou akejkoľvek veľkosti a typu.

Endoprotézy pri prietrži môžu urýchliť proces zotavenia a zabrániť vzniku relapsu a pooperačnej prietrže.

U mužov je často diagnostikovaná hnačka a môže spôsobiť neplodnosť, preto lekár po zistení choroby predpíše operáciu a začne sa príprava. Oprava prietrže s inštaláciou sieťky vedie k zotaveniu a zotaveniu pacienta do šiestich mesiacov.

Sieť na trieslovinu prietrže je endoprotéza, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a preberá ich funkciu. Takýto implantát sa vyrába častejšie z polypropylénových nití, ktoré sa môžu natahovať, čo nezasahuje do prirodzeného sťahovania svalov..

Aby sa posilnila predná brušná stena, používa sa niekoľko typov sietí. Líšia sa veľkosťou, technikou tkania a materiálom.

Existujú tri hlavné typy sietí:

 1. vstrebateľné.
 2. nevstrebateľných.
 3. Čiastočne absorbovateľné.

Absorpčné siete sa používajú zriedkavo, majú obmedzený zoznam indikácií.

Výber v ich prospech sa uskutočňuje po vyhodnotení zložitosti pripravovaného chirurgického zákroku a veľkosti brány prietrže. Pri slabom spojivovom tkanive sa takmer nikdy nepoužívajú, pretože v tomto prípade je potrebné svaly počas celého života udržiavať. Pre veľké a obrie hernie sa uvádzajú nenasiakavé alebo čiastočne vstrebateľné implantáty..

Pri často sa opakujúcej patológii nemá zmysel zavádzať dočasnú endoprotézu, pretože kýla sa čoskoro opäť objaví na pozadí vysokej fyzickej námahy a zvýšeného vnútrobrušného tlaku..

Pri ingvinálnej prietrži je indikované použitie neabsorbovateľných sietí, ktoré po chirurgickom zákroku fúzujú s tkanivami a fixujú oslabené väzivo na prevenciu vyčnievania vnútorných orgánov..

V Rusku je najslávnejším výrobcom sieťových implantátov spoločnosť Linteks, ktorá vyrába rôzne modely endoprotéz..

Zástupcovia protéz spoločnosti Linteks:

 • „Fluorex“ - majú špeciálny náter, ktorý zabraňuje infekcii;
 • „Esfil“ - sú vyrobené z monofilného polypropylénu;
 • „Flexylén“ - flexibilné endoprotézy;
 • „Uniflex“ - používajú sa na opravu defektu v pooperačných kýlach;
 • „Eslan“ - vyrobené z mäkkých dakronových vlákien.

Výrobca Linteks vyrába sieťové implantáty na mieru pre jednotlivé parametre podľa typu tkania a veľkosti.

Čiastočne absorbovateľné siete vyrába tak dobre známa ruská spoločnosť ako Ultrapro. Tieto produkty majú tendenciu postupne sa rozpúšťať pri raste spojivového tkaniva. Takéto implantáty sa častejšie používajú na pokrytie veľkých a stredných defektov..

Pri kýle v slabinách sa používajú tiež trojrozmerné implantáty, ktoré sa vyznačujú zvýšenou silou. Táto sieť pozostáva z predného, ​​zadného a spojovacieho laloku.

Na výrobu implantátov sa používajú polymérne a komerčné siete. Prvá štruktúra je podobná komárom, má nízku cenu a používa sa v krajinách so zlou finančnou situáciou pacientov. Obchodné pletivo vyrobené z polyesteru a polypropylénu. Známy zástupca vyrábajúci kvalitné komerčné siete, spoločnosť „Bio-A“.

Výhody použitia sieťového implantátu pri slabinovej prietrži:

 • rýchla rehabilitácia po oprave kýly;
 • nespôsobuje nepohodlie, ktoré je pre pacienta absolútne nepostrehnuteľné;
 • zabraňuje opätovnému rozvoju patológie;
 • neodtrháva sa, nespôsobuje alergickú reakciu;
 • nie je tam žiadny pocit napätia v tkanive.

Pri výbere variantu sieťového implantátu sa berie do úvahy technika operácie. Na zavretie trojuholníka chirurg fixuje implantát široký 6 cm a 9 cm dlhý. Veľkosť ôk je veľmi dôležitá, pretože pri inštalácii malého implantátu existuje riziko opätovného výskytu choroby, a ak je implantát príliš veľký, vrásky sa.

Ukázalo sa, že väčšina mladých pacientov má nainštalovanú malú endoprotézu na uzavretie trojuholníka. U starších pacientov, u ktorých sa riziko relapsu významne zvyšuje, je na inštaláciu v oblasti peritoneálneho priestoru zobrazená široká sieť.

Mínus implantátu je prítomnosť kontraindikácií, ale v opačnom prípade je to skvelý spôsob, ako uzavrieť defekt trieslového kanálu.

Oprava prietrže začína prístupom k herniovému vaku, potom je odstránená ingvinická prietrž a oko je upevnené v oblasti trojuholníka.

Počas fixácie sieťového implantátu sú dôležité tieto body:

 • implantát by mal byť dobre udržiavaný medzi aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jeho migrácii;
 • v prípade zmiešaných operácií, keď sa vykonáva zásah na odstránenie niekoľkých patologických procesov, je použitie neabsorbovateľných sietí kontraindikované;
 • implantát je nainštalovaný tak, aby neprišiel do styku s podkožným tukom.

Porušenie techniky na odstránenie prietrže alebo nesprávny výber implantátu môže viesť k komplikáciám.

Hernioplastika s inguinálnou herniou vykazuje dobré výsledky, ale do veľkej miery závisí od stavu pacienta, charakteristík patologického procesu a veľkosti defektu..

V niektorých prípadoch sa počas brušnej prietrže zistia ďalšie patológie brušnej dutiny, ktoré neboli predtým diagnostikované, a to tiež ovplyvní výber protézy..

Mriežka sama o sebe nespôsobuje žiadne nepohodlie. Implantát sa nastavuje na dlhú dobu alebo na celý život, a aj keď je potrebné vykonať ďalšiu operáciu v brušnej dutine, nebude rušiť a nebude odstránený.

Po operácii je veľmi zriedkavé, že existuje riziko takýchto komplikácií:

 • odmietnutie ôk;
 • hnisanie rany;
 • erózia produktu;
 • pocit cudzieho tela;
 • chronická bolesť
 • u mužov - porušenie ejakulácie;
 • priľnavosť oka;
 • migrácia implantátu.

Takéto komplikácie sú vylúčené, ak pacient dodržiava pooperačný režim. To zahŕňa diétu, elimináciu fyzickej aktivity, prevenciu zápchy a nadúvania, nosenie inguinálnej ortézy.

Náklady na sieťové implantáty sa výrazne líšia od rôznych výrobcov a cenový rozdiel pre jeden model môže byť niekoľko tisíc rubľov.

Koľko stojí endoprotéza pletiva na odstránenie defektu trieslového kanálika:

 • vstrebateľné - od 5 000 do 16 000 rubľov;
 • neabsorbovateľný - od 2 000 do 5 000 rubľov;
 • trojrozmerné - z 9000 rubľov;
 • čiastočne absorbovateľné - od 4 000 do 8 000 rubľov.

Použitie siete počas prevádzky poskytuje dobrú predpoveď na zotavenie. V súčasnosti je takýto implantát považovaný za najoptimálnejšiu možnosť prevencie recidívy a rozvoja ventrálnej prietrže.

Operácie sú rozdelené na plánované a núdzové. Plánovaný zásah je indikovaný u pacientov, ktorí sa cítia nepohodlne v mieste lokalizácie, bez toho, aby sa pritlačili kýlový vak.

V modernej chirurgii je pletivo na brušnú prietrž nainštalované dvoma spôsobmi:

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá zakrýva malé trojuholníky. Veľký chirurgický implantát sa umiestni do oblasti predperitoneálneho priestoru, keď existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny..

Implantácia chirurgickej siete s trieslovinou prietrže.

Mriežka na operáciu kýly - na čo je a ako sa používa?

Na prišívanie prietrže je možné vykonať tak tradičnú operáciu brucha, ako aj laparoskopickú operáciu. Oká sa inštaluje počas operácie, čím sa vylučuje pravdepodobnosť opätovného výskytu prietrže a pomáha sa dosiahnuť úplné uzdravenie pacienta..

Po inštalácii plní funkciu svalu, prakticky ju nahrádza a používa sa v prípadoch, keď prírodný svalový väz nie je schopný odolať tlaku vnútorných orgánov. Je fixovaná bez zošívania v okamihu, keď sú vnútorné orgány umiestnené do brušnej dutiny.

Pri otvorenej operácii brucha je potrebný široký rez, ktorý umožňuje voľný prístup k bráne prietrže. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou brušného chirurgického zákroku je to, že sieťka sa dá nastaviť presnejšie a v budúcnosti znižuje riziko vytesnenia. Nevýhodou je ťažké obdobie zotavenia a kozmetický defekt v mieste operácie.

Laparoskopická chirurgia sa vykonáva v celkovej alebo spinálnej anestézii. Prostredníctvom malých vpichov sa zavádzajú špeciálne nástroje a pod dohľadom sa vykonávajú všetky potrebné manipulácie. Takéto operácie vykonávajú skúsení vysokokvalifikovaní chirurgovia..

Medzi pozitívne aspekty patrí rýchle zotavenie, neprítomnosť alebo mierna bolesť a nízka pravdepodobnosť infekcie. Laparoskopická operácia trvá podstatne menej času ako otvorená.

Kýla je vyčnievanie časti vnútorných orgánov pod kožu kvôli slabosti alebo poškodeniu steny brucha. Pilulky, alternatívna terapia alebo obvaz iba zmierňujú príznaky, ale patológia sa neodstráni. Jedinou účinnou liečbou je chirurgický zákrok:

 • Konzervatívny prístup k terapii prietrže neprináša žiadny výsledok.
 • Hrudný vak sa časom zvyšuje a prestáva sa usadzovať.
 • Existuje vysoké riziko porušenia prietrže a rozvoja život ohrozujúcich stavov (peritonitída, sepsa, črevná obštrukcia)..

Na chirurgickom oddelení nemocnice GMS sa hernioplastika vykonáva pomocou umelých implantátov. Liečba na klinike GMS je:

 • Skúsení chirurgovia, ktorí sa úspešne vyrovnajú s kýlami akejkoľvek lokalizácie a stupňa zložitosti.
 • Moderné, plne vybavené operačné sály.
 • Pohodlná nemocnica.
 • Menej traumatické chirurgické techniky.
 • Použitie sieťových implantátov novej generácie.
 • Čas strávený v nemocnici je iba 1-3 dni.
 • Úplné zotavenie za 6 týždňov.

Technická základňa oddelenia vám umožňuje využívať úspechy v oblasti hernioplastiky, čo poskytuje vysoký terapeutický výsledok, bez rizika recidívy choroby..

Vysoká profesionalita a dlhodobá prax chirurgov spolu s moderným technickým vybavením nám umožňujú vykonávať prietrž hernie sieťou v súlade s vysokými medzinárodnými normami. Absolútna bezpečnosť zaručuje použitie vybavenia odborníkov, prípravkov a materiálov novej generácie..

Dĺžka odpočinku po zákroku je obmedzená na niekoľko hodín, po ktorých je dovolené vstať. Ihneď po operácii budete umiestnení na útulnom oddelení, kde budete pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Keď bude lekár presvedčený o svojom zdraví, budete prepustení z domu.

Po 1-2 dňoch sa nepohodlie stratí a celková pracovná kapacita sa v priemere obnoví 6 týždňov po operácii. V tomto okamihu musíte dodržiavať pokoj, minimalizovať fyzický stres, vylúčiť návštevy sauny, rybníky, kúpele, dodržiavať diétu predpísanú lekárom.

Ak potrebujete chirurgický zákrok na hernioplastiku bez napätia a potrebujete kvalitnú lekársku starostlivosť, obráťte sa na liečebné centrum prietrže kýly nemocnice GMS. Môžete sa dohodnúť na stretnutí s chirurgom online alebo telefonicky..

Herniové siete sa líšia v závislosti od typu kýly, pre ktorú sú určené: pre bradavkovú, pupočnú alebo brušnú herniu. Pretože v každom z týchto prípadov budú funkcie pletiva mierne odlišné, endoprotézy sa vyberú odlišne čo do veľkosti a typu..

Pre slabinovú prietrž

V prípade slabiny prietrže sa odoberie oko 6x9 cm, čo sa považuje za optimálne. V závislosti od typu operácie a individuálnych charakteristík pacienta sa však veľkosť môže mierne meniť.

Ale pre mladých ľudí sa lekári snažia zachytiť menšie siete, pretože ak sa tak nestane, veľká endoprotéza v budúcnosti v prípade potreby ovplyvní fungovanie močového mechúra. A starším pacientom, u ktorých je vyššie riziko relapsu, sa poskytujú väčšie siete na zlepšenie fixácie orgánov..

Endoprotéza by mala byť neabsorbovateľná, pretože spojivové tkanivo pri ingvinálnej prietrži najčastejšie oslabuje a nie je možné ju bez sieťky zosilňovať. Svaly budú potrebovať podporu počas celého života pacienta, takže endoprotéza je vybraná pre dobré.

Švy na upevnenie nie sú v tomto prípade potrebné.

Po operácii zostáva pacient v nemocnici týždeň, ak bola operácia otvorená, a trochu viac ako tri dni s laparoskopiou. Ak má zápal, predpisuje mu antibiotiká, ak trpí bolesťami - analgetikami.

Po prepustení rehabilitácia nekončí. Teraz bude musieť pacient nielen ísť do nemocnice na fyzioterapiu a cvičenie, ale aj na diétu. Lekár navrhol, aby vylúčil potraviny, ktoré spôsobujú zápchu alebo zvyšujú tvorbu plynu v črevách..

Okrem toho v prvých týždňoch po operácii nemôže pacient zdvíhať závažie a fyzická aktivita sa musí znížiť na minimum.

Účinnou metódou liečby rôznych typov brušnej prietrže je hernioplastika s použitím špeciálnych materiálov, ktoré uzatvárajú prietržovú bránu.

Sieť na kýlu je vyrobená z takých materiálov, ktoré pôsobia ako náplasť, ktorá nielen zakrýva dieru v tkanivách, ale tiež ich posilňuje. Sieťové operácie sa vykonávajú od konca 20. storočia..

Chirurgická sieť je zvyčajne dobre zavedená a účinnosť tohto typu hernioplastiky je 99%.

Sieť pre hernioplastiku je v skutočnosti endoprotéza. Nahrádza brušnú fasciu a vykonáva ich funkcie. Sieťové endoprotézy sú vyrobené z polypropylénových vlákien, ktoré sú vzájomne prepletené špeciálnym spôsobom. Sieťka nainštalovaná počas operácie sa môže trochu natiahnuť, takže nebráni svalovému sťahovaniu a umožňuje osobe necítiť cudzie teleso..

 • Inertia, ktorá poskytuje vynikajúce prežitie,
 • Spoľahlivosť,
 • bezpečnosť,
 • hypoalergénne,
 • Schopnosť rýchlo sa zotaviť po operácii,
 • Vysoká pravdepodobnosť recidívy.

Pre hernioplastiku sa používa niekoľko typov. Vedecké a technické možnosti neustále rastú, takže pre endoprotéz je stále viac nových a pokrokových materiálov. Vďaka tomu si môže každý pacient zvoliť, čo mu najviac vyhovuje.

 • nevstrebateľných,
 • Čiastočne absorbovateľné,
 • Úplne vstrebateľný.

Široko sa používajú neabsorbovateľné siete ruskej výroby Lintex. Táto spoločnosť vykonáva pletivo pre bradavkovú prietrž a iné typy prietrže v bruchu..

 1. Esfil - vyrobený z monofilného polypropylénu,
 2. Uniflex - vhodný pre zložité prípady, napríklad pre pooperačné kýly,
 3. Flexylén - najflexibilnejší materiál,
 4. Eslan - vyrobený z dakronových vlákien, veľmi mäkký,
 5. Fluorex - má zvýšenú odolnosť proti infekciám vďaka špeciálnemu poťahu nití.

Čiastočne absorbovateľné endoprotézy ôk sa vyrábajú pod značkou Ultrapro. Sú vhodné pre veľké kýly. Plne vstrebateľné siete sa používajú pri liečbe kýly s opatrnosťou. Ich použitie zvyšuje riziko relapsu u pacientov so slabosťou spojivového tkaniva, ak tkanivo rastie pomalšie ako absorbovaný materiál..

Je možné použiť trojrozmerný systém herniálnych sietí. Pozostáva z dvoch lístkov, zozadu a spredu a spojovacieho valca. Tento dizajn má zvýšenú spoľahlivosť a je veľmi pevne držaný na svojom mieste.

Typy sa tiež rozlišujú v závislosti od konštrukcie, ktorá určuje potrebu ich upevnenia. Dnes existujú endoprotézy, ktoré si vôbec nevyžadujú fixáciu, ale jednoducho sa inštalujú do oblasti herniálneho portálu a sú prirodzene napnuté tkanivami..

Oka, ktorá je pre chirurga najvhodnejšia. Určí vlastnosti tkanív pacienta, vezme do úvahy veľkosť hernálneho portálu, „vek“ prietrže. Na základe toho lekár vyberie najvhodnejší materiál a sieťový dizajn.

Chirurgia pomocou sieťových endoprotéz sa môže vykonať dvoma spôsobmi: laparoskopiou alebo otvorenou chirurgiou. Pri otvorenej operácii môže lekár presnejšie umiestniť sieťku na bránu prietrže.

Takýto zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a pri implementácii veľmi malých rezov. Laparoskopia je uzavretá operácia vykonávaná pomocou špeciálnych nástrojov pomocou malých vpichov..

V tomto prípade sa vyžaduje celková alebo spinálna anestézia.

Najčastejšie sa uchyľujú k otvorenému chirurgickému zákroku pre malú prietrž (femorálnu, ingvinálnu). Pri kýle bielej línie brucha alebo pupočníka je výhodná laparoskopia.

Endoprotéza je rýchlo sprísnená spojivovým tkanivom, je implantovaná do tela a zostáva tam navždy. Vďaka tomu sa vytvára jediný celok: svaly, spojivové tkanivo a pletivo. Po takejto hernioplastike sa za dva týždne môžete vrátiť do svojho obvyklého života s niekoľkými obmedzeniami.

Pretože ide o endoprotézu, nedá sa odstrániť. Možno bude potrebné odstrániť ho, ak v priebehu kýly existujú známky odmietnutia oka.

Mriežka z pupkovej prietrže

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí. Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu. Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Pri operáciách na odstránenie kýly u pacientov mladších ako dvadsať rokov sa neodporúča používať herniovú sieť. Dôvodom je skutočnosť, že telo sa ešte úplne nevytvorilo a je možné odmietnutie (vráskanie, napätie)..

Postup inštalácie mriežky

Materiál, z ktorého sú siete vyrobené, nie je telom odtrhnutý a po operácii je rýchlo utiahnutý spojivovým tkanivom. Po šiestich mesiacoch sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite. Dva týždne po implantácii sa pacient vracia k svojmu obvyklému životu a po ôsmich sa môže venovať ľahkým športom.

Medzi hlavné výhody používania mriežky patrí:

 1. Minimálne riziko opakovania prietrže.
 2. Je vyrobený z materiálu, ktorý nie je v tele odmietnutý a nespôsobuje alergické reakcie..
 3. Nezasahuje a vôbec sa necíti.
 4. Znižuje pooperačnú bolesť vďaka sieťke, ktorá bráni napnutiu tkaniva.
 5. Kýlová brána sa uzatvára odolným materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom.
 6. Obdobie rehabilitácie je oveľa kratšie ako po operácii, pri ktorej nie je použitá žiadna sieť..

Chirurgia je účinná metóda na liečbu prietrže a použitie špeciálnej sieťky robí chirurgický zákrok efektívnejším a bezpečnejším..

Existujú dva hlavné spôsoby, ako nainštalovať sieťku na prietrž. Toto je laparoskopická a otvorená operácia.

Otvorená prevádzka

Otvorenou metódou je použitie širokého rezu, ktorý umožňuje prístup k bráne prietrže. Spôsob vykonávania otvorenej operácie závisí od typu kýly. Otvorená operácia sa najčastejšie vykonáva iba v prípade, že existuje významný vodiaci výčnelok.

Tento spôsob má určité nevýhody. Medzi hlavné patrí vysoká pravdepodobnosť vzniku pooperačných komplikácií a dlhá doba na zotavenie. V dôsledku chirurgického zákroku zostáva na tele pacienta aj veľká jazva.

Najbezpečnejšia a najmodernejšia metóda opravy prietrže. Pri laparoskopickej chirurgii je sieť nainštalovaná zvnútra, čo významne znižuje riziko relapsu. Takáto operácia sa odporúča ľuďom, ktorých pracovný a každodenný život súvisí s fyzickou aktivitou..

Laparoskopická liečba má niekoľko výhod, medzi ktoré patrí neprítomnosť jaziev, rýchle zotavenie, nízka pravdepodobnosť vzniku infekcie a neprítomnosť bolesti v pooperačnom období..

Spôsob inštalácie môže zvoliť iba lekár. Napriek skutočnosti, že laparoskopická operácia je modernou a bezpečnou metódou, jej použitie nie je vo všetkých prípadoch ani zďaleka odporúčané. Pri veľkých kýlach je inštalácia ôk a uzavretie prietržnej brány možné iba pri otvorenej chirurgii.

Po odstránení prietrže a inštalácii špeciálnej sieťky je dôležité, aby sa pacient riadil odporúčaniami pooperačného obdobia. Po otvorenej operácii by mal pacient zostať v nemocnici 5-7 dní pod dohľadom lekára. Po laparoskopickom chirurgickom zákroku sa vyžaduje pozorovanie pacienta po dobu 3 až 5 dní. Počas tohto obdobia je potrebná neustála zmena obväzov a úprava švov..

V prípade zápalového procesu lekár predpisuje antibiotiká. Ak si pacient sťažuje na bolesť, možno predpísať lieky proti bolesti. Po prepustení z domu pacienta nezmizne potreba dodržiavať pravidlá pooperačnej starostlivosti. Pacient bude musieť podstúpiť určité postupy, ktoré zabránia rozvoju zápalu a komplikácií, ako aj relapsom.

Po prepustení sa liečba vykonáva v poliklinike, kde pacientovi sú predpísané fyzioterapeutické procedúry a fyzioterapeutické cvičenia. Budete tiež musieť dodržiavať špeciálnu diétu, ktorá má znížiť spotrebu výrobkov, ktoré zvyšujú tvorbu plynov a spôsobujú zápchu.

Pri kýle je teda najúčinnejšou liečebnou metódou chirurgický zákrok pomocou špeciálnej sieťky. Je vyrobený z bezpečného a netoxického materiálu, a preto je pre telo absolútne neškodný. Jeho použitie zaručuje, že nedôjde k recidíve.

Použitie hernioplastiky v chirurgii ukázalo vynikajúce výsledky, implantát implantovaný do podkožnej oblasti nemá prakticky žiadne riziko odmietnutia. Pacienti s herniovou sieťou sa už dva týždne po operácii vrátia k svojmu obvyklému spôsobu života. Endoprotéza sa rýchlo spojí so svalmi a spojivovým tkanivom a vytvára tak pevnú obranu proti relapsom.

V prvých dňoch sa môže pacient cítiť v oblasti operácie trochu nepohodlne, často je to psychologický efekt. Kýlová sieť nevyvoláva žiadne fyzické bolesti. Implantát je nainštalovaný na celý život, aj keď v budúcnosti dôjde k operáciám na mieste nainštalovaného oka, nijakým spôsobom to neovplyvní manipuláciu..

V ojedinelých prípadoch existuje pri prietrži riziko odmietnutia oka. Napriek hypoalergénnej povahe materiálov telo nemusí akceptovať cudzie teleso. Vo väčšine prípadov je to spôsobené zápalovými procesmi, infekciou rany alebo zmazaním pooperačnej jazvy. Pacient má v mieste implantácie oka hnisavý výtok zo jazvy, horúčky a bolesti. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, aby zistili príčiny komplikácie a predpísali ďalšiu liečbu.

Výhody použitia takejto endoprotézy zahŕňajú:

 • prevencia recidívy choroby;
 • zníženie bolesti po chirurgickom zákroku, pretože pletivo neumožňuje napínanie tkanív;
 • spoľahlivé uzatvorenie brány prietrže materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom a stáva sa súčasťou tela;
 • mriežka pacient nepociťuje a nezasahuje do každodenného života.

Okrem toho je zjavnou výhodou skrátenie doby rehabilitácie. Po 2 týždňoch sa človek vráti do normálneho života. Po 8 týždňoch mu lekári umožnia športové, ľahké typy. A po šiestich mesiacoch bude môcť pacient dovoliť akúkoľvek záťaž. V operácii bez použitia oka sa podmienky zvyšujú a na zaťaženie sa ukladajú obmedzenia.

Nevýhody zahŕňajú komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť po operácii:

 • zápal, zvyčajne krátkodobý, ktorý sa objavuje ako reakcia tela na cudzie teleso;
 • výskyt adhézií a extrúzie, ak sa sieťka začne pohybovať v mäkkých tkanivách;
 • vývoj fistúl alebo infekcií, keď je protéza umiestnená do kontaminovanej rany.

Okrem toho môže dôjsť k odmietnutiu ôk a potom sa musí odstrániť.

Poznámka! V procese hojenia po operácii by pacient nemal mať silnú bolesť. Ak vznikol a nezmizol - je to prvý znak začiatku odmietnutia endoprotézy.

Kýlová endoprotéza sa inštaluje jedným z dvoch spôsobov: buď otvoreným chirurgickým zákrokom alebo laparoskopiou..

Pri otvorenej chirurgii sa pletivo inštaluje prostredníctvom rozsiahleho rezu na pobrušnici pacienta. Takýto rez umožňuje voľný prístup k bráne prietrže a najčastejšie sa používa pri veľkých prietržoch. Stojí to menej ako laparoskopia, ale existuje dostatok nedostatkov tejto metódy:

 • rehabilitačné obdobie trvá veľa času;
 • vysoké riziko komplikácií spôsobených infekciou;
 • dlhé hojenie rán a následné vytváranie hustých jaziev;
 • po operácii bude pacient pociťovať bolesť.

Pri laparoskopii chirurg používa mini-videokamery, pomocou ktorých môže pri inštalácii oka presne koordinovať činnosti. Samotná endoprotéza je implantovaná laparoskopom - špeciálnym zariadením, vďaka ktorému je sieť z vnútornej strany nainštalovaná, čo vyžaduje iba tri vpichy na tele pacienta..

Po laparoskopii nie sú žiadne jazvy, hojenie je rýchlejšie, infekcia je vylúčená. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky typy hernií a stojí viac ako otvorená operácia.

Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, musí chirurg nainštalovať sieťku správne. Princípy inštalácie pletiva na prietrž sú tieto:

 • mriežka je fixovaná medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • endoprotéza by nemala prísť do styku s podkožným tukom;
 • v zmiešaných operáciách sa neabsorbovateľná sieťovina nepoužíva;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznej sieťoviny.

Po nainštalovaní kýly sa pacient zotavuje dostatočne rýchlo. Ak porovnáme výsledky operácie s inštaláciou siete a bez nej, potom v prvom prípade existuje niekoľko výhod:

 • vysoké pozitívne výsledky výsledku operácie, v budúcnosti je relapsu prakticky vylúčený;
 • v tele nedochádza k alergickým reakciám a odmietnutiu;
 • spoľahlivé uzavretie herniových brán: sieťka spoľahlivo fixuje otvor okolo celého obvodu, po ktorom je obklopená spojivovými tkanivami;
 • po inštalácii je implantát pre pacienta takmer nepostrehnuteľný a neovplyvňuje jeho pohyb, nespôsobuje nepohodlie;
 • Obnova trvá menej ako šesť mesiacov. Pacient po operácii je prepustený druhý deň;
 • pacient nemá žiadne nepohodlie, bolesť, tkanivové napätie.

Obdobie obnovy závisí od typu operácie. S laparoskopiou to zaberie oveľa menej času. Pacient je pod dohľadom lekára 3 až 4 dni. Do dvoch týždňov po operácii môže pacient robiť obvyklé veci, šesť mesiacov po operácii je odstránené obmedzenie fyzickej aktivity a po 8 mesiacoch - začať hrať šport.

Pri otvorenej operácii trvá liečenie stehov veľa času. Prvých 5-7 dní si vyžaduje dohľad lekára, obväzy, ošetrenie stehu. Okrem toho môžu byť predpísané lieky. Obnova trvá asi šesť mesiacov, počas ktorých sa odporúča, aby pacient zdvihol bremeno s hmotnosťou do 5 kg, obmedzil akúkoľvek fyzickú aktivitu a zapojil sa do športových aktivít.

Sieťka na ventrálnu prietrž

Operácia na odstránenie ventrálnej prietrže sa vykonáva pomocou polypropylénovej sieťoviny so špeciálnou väzbou. Pri chirurgii sa používajú oba ploché implantáty, ktoré počas operácie nadobúdajú potrebný tvar, ako aj oválne endoprotézy..

Špeciálna porézna makroporézna sieť má tvarovú pamäť a nevyžaduje ďalšie fixovanie švami. Trvanie operácie je skrátené, pacient nepociťuje bolesť, ktorá sa prejavuje pri šití sieťky. Bezproblémová fixácia navyše nepoškodzuje spojivové tkanivá, rýchlo sa zakorenuje v tele.

Výber polypropylénovej sieťoviny pre ventrálnu prietrž by mal vykonať lekár. Bez ohľadu na veľkosť herniového výčnelku by endoprotéza mala byť o päť centimetrov väčšia ako samotná diera pozdĺž celého okraja herniálneho portálu. Keď sú výčnelky veľké, chirurg vykoná lemovanie oka do okolitých tkanív. Toto vylučuje možnosť posunutia oka, jej skrútenie a zvrásnenie.

Hernioplastika s ventrálnou prietržou s fixáciou oka vláknami je pomerne zdĺhavý proces. V pooperačnom období sa u pacienta môže vyskytnúť napätie v mieste vzniku prietrže a slabá bolesť.

 • sieť by sa mala fixovať medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • implantát by nemal byť v kontakte s podkožným tukom;
 • neabsorbovateľná sieťová protéza sa nepoužíva pre zmiešané operácie;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznych ôk.

Možné komplikácie

Po operácii prietrže s umiestnením ôk sa môžu vyskytnúť niektoré komplikácie. Najbežnejšie z nich:

 • hnisanie stehov. Liečbu vyžaduje chirurg, pitva abscesov, je predpísaný priebeh antibiotík;
 • bolesť v pooperačnom období. Lieky proti bolesti sú predpísané;
 • krvácajúci. Používajú sa lieky alebo je potrebný ďalší chirurgický zákrok;
 • sieťové odmietnutie prietrže. Individuálna reakcia tela, v ktorom chcete implantát odstrániť.

Hernia oka ceny

Druhy sietí

Na farmaceutickom trhu existuje mnoho výrobcov herniových sietí. Líšia sa nielen cenou, ale aj kvalitou spracovania. Aby ste si vybrali najlepšiu voľbu pre konkrétny typ prietrže, odporúčame vám oboznámiť sa s cenami chirurgických sietí..

Typ ôk prietrže

6 000 - 15 000 rubľov

1 000 - 3 000 rubľov

3 000 - 7 000 rubľov

3D sieťové systémy

Použitie chirurgických sietí pri liečbe prietrže je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť choroby. Včasná operácia kýly nespôsobí nepohodlie a neovplyvní kvalitu života.

Môj syn má pupočnú kýlu, má 10 rokov. Oplatí sa vykonať operáciu na jej odstránenie, je už neskoro? Lekári sa nemôžu dohodnúť na jednej veci, či stojí za to urobiť operáciu alebo nie.... stojí za to, aby sa operácia stala modernou cestou pomocou sietí?

Vo veku vášho syna je pravdepodobnosť samočinného zavrhnutia hernálnej chyby už veľmi nízka. Operácia sa oplatí prediskutovať s chirurgom, ktorému dôverujete. Zaoberám sa osteopatickou liečbou, ktorá je prietrže účinná u detí mladších ako 5 až 6 rokov. Vo vašom prípade môžete chlapca osteopaticky pripraviť na operáciu a vykonať pooperačnú rehabilitáciu, ktorá spočíva v vyrovnaní svalového tonusu prednej brušnej steny, bránice a vnútrobrušného tlaku, čím sa znižuje riziko pooperačného relapsu..

(Spolu 29 421, dnes

 • Psychosomatické príčiny prietrže
 • Aké sú korzety na kýlu. Recenzia s cenami
 • Ako vyliečiť prietržovú prietrž bez chirurgického zákroku
 • Ako liečiť kýlu chrbta bez chirurgického zákroku
 • Ako spať s kýlou

Recidívy a ich príčiny

Kýla sa vyskytuje u 2 až 10% pacientov. Príčiny ich výskytu závisia od rôznych faktorov. V niektorých prípadoch je to chyba lekára, ale je to hlavne neschopnosť pacientov dodržiavať pooperačné odporúčania..

Možné dôvody pre objavenie sa prietrže:

 • chybne zvolená operačná taktika, chyby počas operácie;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • choroby sprevádzané kašľom;
 • hnisanie v mieste operácie;
 • zápcha
 • trpiaci nadváhou, sklon k obezite;
 • nedodržiavanie odporúčaní lekára.

Orezávanie prietrže pri inštalácii endoprotézy sa teraz praktizuje veľmi široko. Materiál na výrobu pletiva sa stáva stále dokonalejším. Po dohode s lekárom si pacient môže zvoliť najvhodnejšiu možnosť sieťoviny. Kvalita budúceho života pacienta do značnej miery závisí od jej kvality a od skúseností lekára.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Zakázané potraviny na divertikulózuPacienti s divertikulózou musia zabudnúť na výrobky, ktoré vedú k upevneniu žalúdka a rozvoju zápchy. Medzi tieto produkty patria:
Chrbtica zohráva vedúcu úlohu pri formovaní držania tela, udržiavajú vnútorné orgány brucha a hrudníka. Bolesť na nohách s medzistavcovou prietržou sa objavuje v dôsledku zvýšeného tlaku na nervové korene miechy.
Medzistavcová prietrž je stav, pri ktorom dochádza k posunutiu jadra medzistavcového disku. Kýla medzistavcového priestoru môže byť vážnou prekážkou normálneho priebehu tehotenstva a úspešného výsledku pôrodu..