loader

Cvičenie jogy na vyčnievanie chrbtice

Účinnosť jogy je už dlho dokázaná. Vykonávanie má svoje vlastné charakteristiky. Prax je k dispozícii nielen tým, ktorí sú už dlho oboznámení s technikami jej implementácie, ale aj pre začiatočníkov. Rovnako ako pri každej fyzickej aktivite má svoje kontraindikácie.

Funkcie aplikácie ásan vám umožňujú používať túto techniku ​​za akýchkoľvek podmienok, a to aj doma. Preto pre tých ľudí, ktorí majú obmedzený čas, ale chcú si robiť zdravie a cvičiť, bude joga tou správnou cestou.

Môže sa vyskytnúť pri niektorých ochoreniach chrbtice, zatiaľ čo pri iných chorobách je niektoré jej techniky zakázané..

Jóga ako prevencia a liečba spinálnych hernií

Výčnelok a ďalšie problémy v chrbtici sú celkom bežné. Často sa javia ako asymptomatické. V počiatočných fázach patológia prakticky človeka neobťažuje. Ale postupne sa objavujú bolesti a niektoré ďalšie príznaky.

Jóga s kýlou je však možné vykonávať, nezabudnite však, že je potrebné postupovať mimoriadne opatrne, aby nedošlo k poškodeniu bolesti chrbta. Mnoho ásan je zameraných nielen na zlepšenie zdravia, ale aj na liečenie mnohých chorôb.

Jóga pre chrbticu by sa mala vykonávať s odborným prístupom, najmä pre tých, ktorí majú hernie. Pohyby sú koordinované, pomalé a plynulé. Hernia jóga môže byť vykonaná pre akúkoľvek časť chrbta, rovnako ako pre všeobecnú orientáciu.

Kýla chrbtice sa vyskytuje v dôsledku traumy alebo posunutia jadra disku. Taký výčnelok pomáha stlačiť nervové zakončenie, v dôsledku čoho sa človek cíti vážne nepohodlie nielen v chrbte, ale často aj v končatinách..

Je dôležité začať vykonávať ásany v počiatočnom štádiu objavenia sa patológie, pretože závažné stupne ochorenia si môžu vyžadovať vážne ošetrenie a niekedy aj chirurgický zákrok, po ktorom bude veľa fyzických cvičení dlhodobo zakázané..

Choroby chrbtice u tehotných žien sú veľmi časté. Preto je veľmi dôležité, aby začali praktizovať čo najskôr, možno v počiatočných fázach tehotenstva so súhlasom ošetrujúceho lekára..

Funkcie prevedenia ásanov so spinálnymi herniami

Jóga s kýlou chrbtice je povolená, ale má svoje vlastné vlastnosti. Pri hernii sa odporúča vykonať iba najzákladnejšie a najťažšie ásany. Existujú špeciálne cvičenia, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre ľudí s chorobami chrbtice..

Vykonávanie ásan so spinálnymi kýlami vyžaduje dohľad lekára, aby mohol monitorovať správnosť ich výkonu. Mnoho ľudí si všimne zlepšenie stavu tela do jedného mesiaca po aplikácii niektorých ásan. Dôležitým pravidlom je správnosť tried. Významný liečivý účinok môže byť možný iba pri nepretržitej práci. Dostupné ásany pre takéto patológie sú:

Základné ásany sa používajú na posilnenie tela. A existujú špeciálne ásany, ktoré sú zamerané konkrétne na chrbát a chrbticu.

Je veľmi dôležité nevytvárať nadmerné zaťaženie chrbtice. Pri vykonávaní ásan musíte sledovať svoj stav a kontrolovať pohyby.

Preventívne opatrenia a kontraindikácie

Jóga prietrže by sa mala vykonávať čo najjemnejšie. Nemôžete robiť náhle pohyby a ásany, čo znamená rýchle prechody z jednej pozície do druhej. Ak osoba pociťuje silnú bolesť chrbta, je lepšie zdržať sa cvičenia.

Ak počas cvičenia dôjde k náhlym alebo bolestivým bolestiam, je potrebné lekciu zastaviť alebo znížiť jej intenzitu. Pri výkone ásanov by ste mali dodržiavať plynulé prechody z jednej pozície na druhú a tiež sa ubezpečiť, že chrbát je rovnomerne vyrovnaný..

Práve v dopoludňajších hodinách sa ľudia s problémami s chrbticou cítia maximálne nepohodlne, preto je vhodné trénovať v tomto okamihu. Jóga znamená plynulé zmerané pohyby, ktoré umožňujú chrbte dostať sa do dobrého stavu v pomerne krátkom čase..

Je zakázané trénovať na plný žalúdok, ale neodporúča sa vykonávať ásany na lačný žalúdok. Časový interval je potrebné dodržať po jedle asi 2 až 3 hodiny. Počas vyučovania sledujte svoju pohodu. Ak sa v chrbte objaví napätie, je najlepšie prestať cvičiť..

Komplexy na chrbticu by sa mali vykonávať v uvoľnenom stave. Okrem toho by ste sa mali vyhnúť triedam počas choroby, vysokej horúčky, bolesti hlavy a bolesti kĺbov..

Cvičenie chrbtice by sa malo vykonávať pod prísnym dohľadom lekára. Ak osoba používa doma ásan nezávisle, musíte najskôr preštudovať správnosť tejto techniky.

Prevencia chorôb jogy a chrbta

Triedy pomáhajú nielen s existujúcimi chorobami, ale sú tiež vynikajúcou prevenciou mnohých ochorení. Napríklad napríklad pri problémoch s chrbticou veľa ásan významne zlepšuje stav človeka. A u ľudí, ktorí nemajú problémy s chrbtom, sú vynikajúcou prevenciou ich vzhľadu.

Pravidelné cvičenia pomáhajú zmierniť bolesť pri nadmernej fyzickej námahe, vrátane chrbta. Ľudia, ktorí po náročnom pracovnom dni pociťujú častú únavu a ktorí majú určité defekty, napríklad skolióza, osteochondróza a iní, by mali pravidelne cvičiť aspoň niektoré ásany, aby sa z týchto ochorení nevyvinuli závažnejšie patológie..

Cvičebné komplexy stimulujú krvný obeh v zovretých oblastiach chrbta. Počas dňa nie sú všetky svaly na ľudskom tele spojené s prácou. Existujú ľudia, ktorí sa na ňom prakticky nezúčastňujú. Z tohto hľadiska sa na týchto miestach často objavujú svorky, najmä ak sa osoba nezúčastňuje na fyzickej aktivite. Prax bude vynikajúcou prevenciou výskytu ochorení v týchto oblastiach..

Aká efektívna je jóga so spinálnou prietržou

Vývoj patológie chrbtice môže viesť k mnohým komplikáciám. V dôsledku funkcií životného štýlu získava veľa ľudí ochorenie chrbtice: osteochondrózu a ďalšie abnormality. Reagujú na lieky a pravidelné cvičenie..

Robiť jogu s kýlou chrbtice je povolené, ale mali by ste byť veľmi opatrní. Kurzy jogy významne zlepšujú pohodu človeka. Mnohí si všímajú odstránenie bolesti stavovcovou prietržou a odstránenie stuhnutosti pohybov. Malo by sa pamätať na to, že triedy sú možné iba so súhlasom ošetrujúceho lekára, pretože závažné formy choroby vyžadujú odborný dohľad..

V prípade akýchkoľvek nepríjemných symptómov počas vykonávania ásan je potrebné triedy zastaviť a na určitý čas ich odložiť. S cieľom maximalizovať účinok jogy by ste mali jesť správne, aby ste vnútorným orgánom poskytli potrebné množstvo živín.

Pri pravidelných vyučovacích hodinách je možné sa za pár mesiacov zbaviť problému. Avšak pri miernom ochorení môže takáto terapia trvať trochu času, ale v zásade trvá liečba nie viac ako rok. Potom je možné pokračovať v tréningu na udržanie účinku.

Jóga pre hernie rôznej lokalizácie

Pri vykonávaní akýchkoľvek ásan je veľmi dôležité udržiavať rovnováhu. Okrem toho sa neodporúčajú prevrátené ásany, ako aj tie, ktoré obsahujú príliš ostré prechody a nadmernú trakciu a priehyb.

Problém sa môže objaviť v ktorejkoľvek časti chrbtice. V závislosti od oddelenia, v ktorom sa nachádza, existujú určité obmedzenia vo výkone niektorých ásan. Napríklad pri problémoch v bedrovej oblasti by sa človek nemal zdržať ásanov, ktoré si vyžadujú nadmerné rozťahovanie chrbtice. V krčku maternice - nie je možné vykonávať ostré pohyby hlavy.

Jóga pre prietrž krčnej chrbtice

Na odstránenie nepríjemných symptómov sú najvhodnejšie nasledujúce ásany:

Tieto ásany sú zamerané na zmiernenie napätia v krku. Jóga s kýlou chrbtice by sa mala vykonávať s mimoriadnou opatrnosťou. Ak sa prietrž nachádza v krčnej oblasti, mala by sa počas cvičenia venovať veľká pozornosť polohe hlavy.

Na liečenie prietrže v krčnej oblasti sa často používajú ďalšie ďalšie spôsoby liečby, ako je fyzioterapia, medikamentózna terapia. Môžu byť použité v kombinácii s jogou..

Jóga pre hrudnú chrbticu

Táto patológia sa často vyskytuje v oblasti hrudníka. Na tomto mieste je jeho vzhľad spôsobený špecifickým životným štýlom, prítomnosťou skoliózy a nedostatočným zaťažením. V prípade chorôb hrudnej chrbtice sa môžu vykonať tieto ásany:

Zameriavajú sa na posilnenie svalov, ako aj na zmiernenie bolesti v tomto oddelení. Sú čo najvyváženejšie, takže ich výkon je prístupný ľuďom s problémami na hrudi.

Jóga pre prietrž lumbosakrálnej chrbtice

Najzávažnejšie sú zvyčajne prietrhy v bedrovej chrbtici. Keďže je ich liečba komplikovaná nezvyčajným usporiadaním, v tomto probléme by sa s jogou malo zaobchádzať zvlášť opatrne. Na vykonanie sú k dispozícii tieto ásany:

 • Supta Padangusthasana;
 • ardha svanasana;
 • adho mukha savasana.

Tieto ásany sú zamerané na relaxáciu dolnej časti chrbta. Pri ich vykonávaní je potrebné zabezpečiť, aby bol chrbát čo najrovnomernejší a aby v ostatných častiach chrbta nedošlo k nadmernému napätiu..

Medzistavcová hernia jóga

Medzistavcová kýla je pomerne častým javom medzi ľuďmi v dospelom veku, ako aj medzi mladými ľuďmi. V poslednej dobe sa prípady výskytu tejto patológie častejšie vyskytujú. Je to pravdepodobne kvôli životnému štýlu a sedavej práci. Patológia sa môže objaviť v ktorejkoľvek časti chrbtice..

Ásany sú skvelé na liečbu problémov:

Za účelom vykonania súboru cvičení pre toto ochorenie, môžete vykonať základné aj sekundárne ásany, ktoré ich kombinujú a kombinujú..

Jóga na vyčnievanie bedrovej chrbtice

Spočiatku sa vytvorí výstupok, po ktorom sa môže objaviť závažnejší problém s predčasným liečením. Avšak, výčnelok u ľudí môže byť mnoho rokov. Jeho cieľom je zmierniť napätie a uvoľniť túto oblasť, ako aj uvoľniť zovreté nervové zakončenia v dôsledku problému..

Pri stavovcovej hernii v tejto časti sú povolené tieto ásany:

Tieto polohy umožňujú relaxovať bedrovú oblasť a uvoľňovať zovreté nervové zakončenie. Asanu je potrebné vykonávať v uvoľnenom stave, bez namáhania svalov ostatných častí chrbta.

Keď nemôžete robiť jogu

Prax sa môže použiť nielen na liečenie, ale aj na prevenciu mnohých patologických stavov vrátane chrbtice. Pri existujúcich patológiách nemôžete robiť jogu počas silnej bolesti. Okrem toho by ste sa počas choroby a vysokej teploty nemali zdržiavať fyzického námahy.

Jóga s výčnelkom a prietržou by mala byť veľmi mäkká, koordinovaná a hladká. Náhle pohyby sú úplne eliminované, rovnako ako ostré prechody.

Ásany vhodné na ošetrenie prietrže v dolnej časti chrbta

Na vyliečenie patologických stavov bedrovej oblasti sú najbežnejšie ásany urdhvahastasana a baddha konasana. Pri vykonávaní sú úplne odlišné, majú však spoločné zameranie - zmierňujú bolesť a napätie v bedrovej oblasti.

Súbor cvičení by sa mal vyberať individuálne, pretože prietrž má často niekoľko sprievodných chorôb, pri ktorých bude zakázané niektoré ásany. Preto je pred nástupom na ázany, najmä pre začiatočníkov, potrebné získať odborné rady, aby sa zabránilo výskytu možných komplikácií..

Jóga a výčnelok bedrovej chrbtice

Všeobecné tipy na jogu s bedrovým výčnelkom

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Napriek tomu, že joga sa praktizuje už dlhú dobu a takmer vo všetkých prípadoch prináša dobré výsledky, stojí za to zistiť, či je možné robiť jogu s kýlou bedrovej oblasti. Takmer všetci lekári dospeli k rovnakému svetonázoru, že daný druh liečby je potrebný a koná. Predtým, než začnete s výučbou, musíte vedieť o stupni prípustného preťaženia, kontraindikáciách a možných vedľajších účinkoch..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

V prvom rade treba mať na pamäti, že aspoň niektoré cvičenia s nadmerným preťažením počas vyčnievania dolnej časti chrbta sú úplne neprijateľné..

Aj z času na čas môžu aj bežné pohyby na prvý pohľad spôsobiť silnú bolesť (nepríjemný alebo bolestivý pocit, trpiaci fyzickým alebo emocionálnym utrpením). Pri tejto možnosti to nemôžete tolerovať, mali by ste vyhľadať radu trénera alebo liečebného lekára. Možno, že dané cvičenie sa nehodí pre určitú osobu z dôvodu osobného vyzdvihnutia. Táto ázana je nahradená inou, podobnou činnosťou, ale najšetrnejšou.

Základným bodom je, že nezáleží na tom, ktorý ásan sa musí vykonať podľa najbežnejšej možnosti, a iba časom môže byť jednotne komplikovaný. V prípade kýly (choroby, pri ktorej dochádza k výčnelku (výčnelku) vnútorných orgánov z dutiny, ktorú bežne používajú, prostredníctvom normálne existujúcej alebo patologicky formovanej diery c) v bedrovej oblasti je zakázané vykonávať cviky zahŕňajúce aj menšie šklbanie, vzpieranie. Neotáčajte sa. Počet opakovaní určuje tréner, nemusí to však byť príliš veľké. Cvičenia zamerané na napínanie svalov sa považujú za potrebné..

Aby sa správne zistilo, ktoré pózy sú vhodné pre konkrétnu osobu, musí odborník správne vedieť, kde sa nachádza prietrž, musí mať informácie o celkovom zdravotnom stave pacienta. V nepríjemnej verzii (jedno z niekoľkých vydaní diela (literárne, hudobné a podobne) alebo v úradnom dokumente; úprava ktorejkoľvek časti diela (nezrovnalosti niektorých) sa dá dosiahnuť opačným účinkom: pre nezdravú osobu bude horšia. Ľavé bočné sklápanie alebo akákoľvek kompresia vľavo je prísne zakázaná. Povolený príjem v takýchto prípadoch je predĺženie ľavej strany, čím sa zníži syndróm bolesti..

Na správne priradenie komplexu cvičení je užitočný obraz MRI. Špeciál pomocou svojej pomoci popisuje umiestnenie výčnelku, čím stanovuje zákazy a povolenia. V niektorých prípadoch je napríklad zakázaný najhlbší sklon vpred a v ostatných smeroch dozadu.

Jóga ako prevencia a liečenie spinálnych prietrží

Výčnelky a iné nezrovnalosti v chrbtici sú celkom bežné. Často sa vyskytujú asymptomaticky. V počiatočných fázach patológia v skutočnosti človeka neobťažuje. Ale bolesť a ďalšie príznaky sa začínajú objavovať rovnomerne.

Jóga s prietržom sa dá vykonávať, ale treba pamätať na to, že je potrebné postupovať mimoriadne opatrne, aby sa nepoškodili nezdravé chrbty. Takmer všetky ásany sa zameriavajú nielen na zlepšenie zdravia, ale aj na liečenie takmer všetkých chorôb.

Jóga pre chrbticu (nosný prvok kostry stavovcov (vrátane ľudskej kostry)) sa musí vykonávať kompetentne, najmä u tých, ktorí majú hernie. Pohyby sú koordinované, pomalé a plynulé. Hernia jóga môže byť vykonaná pre akúkoľvek časť chrbta, rovnako ako pre všeobecné smerovanie.

Kýla chrbtice vzniká v dôsledku (alebo výsledku (ruská verzia) - dôsledok reťazca (postupnosti) akcií alebo udalostí vyjadrených kvalitatívne alebo kvantitatívne) poranenia alebo posunutia jadra disku. Takéto vydutie pomáha stlačiť nervové zakončenie, v dôsledku čoho sa človek cíti silné nepohodlie nielen v chrbte, ale často aj v končatinách..

Je dôležité začať vykonávať ásany v počiatočnom štádiu (štádium, štádiá (pohánka) výskytu patológie), pretože slabé stupne ochorenia môžu vyžadovať závažné liečenie a čas od času aj chirurgický zákrok, po ktorom budú takmer všetky fyzické cvičenia na dlhú dobu zakázané.

Mimoriadne časté choroby chrbtice u tehotných žien. Preto je mimoriadne dôležité, aby začali praktizovať čo najskôr, možno v počiatočných fázach tehotenstva so súhlasom ošetrujúceho lekára..

Fázy choroby

K degenerácii medzistavcových platničiek dochádza v niekoľkých krokoch.

Najskôr sa objaví vydutie disku („guľatá miska“) - kruh (nízky valec) alebo predmet vo forme kruhu. V tomto kroku sa pulpózne jadro posunie a začne vyvíjať tlak na vonkajšie hranice vláknitého prstenca. Výsledkom je malá nerovnosť, ktorá môže byť až polovica obvodu disku.

Ďalším krokom je vlastne vyčnievanie medzistavcových platničiek. Jadro je stále držané vláknitým prstencom, ale drsnosť sa výrazne zvyšuje, čo vedie k výraznému tlaku na chrbticu.

Extrémnou fázou degenerácie je herniovaný disk. V tomto kroku vláknitý kruh nevydrží preťaženie a zlomí sa, čoho dôsledkom je, že sa časť jadra buničiny vyleje..

Znaky výčnelku

Samotný výčnelok lumbálnych diskov sa nijakým spôsobom neprejavuje, ale vydutie pulpózneho jadra takým spôsobom spôsobí stlačené alebo stlačené nervy, nervové zväzky. A potom sa stane predpokladom kompresie miechy. A v týchto situáciách vidíme nasledujúce príznaky:

 • Syndróm švy. Dokáže neustále mučiť a môže hľadať útoky. Natáča v bedrovej oblasti s kýchnutím, kašľom, smiechom, náhlymi pohybmi. Bolesť pri vyčnievaní diskov bedrovej chrbtice (oddelenie je taxonomická hodnosť v botanike, mykológii a bakteriológii, podobne ako v zoológii) začína v oblasti chrbtice prechádzať do panvy, nôh, dolných končatín a pät;
 • Dolné končatiny a prsty sú znecitlivené;
 • Koža nôh a chodidiel je bledá alebo červená, ich potenie je narušené;
 • Noha je slabá;
 • Predĺžené sedenie alebo státie spôsobuje bolesť, ktorá po zmene polohy zmizne;
 • V čase vzostupu slabej ostrej bolesti v dolnej časti chrbta dáva do panvy a nôh;
 • Čas (forma priebehu fyzických a psychických procesov, podmienka možnosti zmeny) je z času na čas pre pacienta ťažké močiť..

Nezabudnite si prečítať: príznaky vystupovania hrudnej chrbtice.

Príznaky vyčnievania medzistavcových platničiek sa jednoducho zamieňajú s radikulitídou dolnej časti chrbta. Symptomatológia sa mení v dôsledku rozdielneho umiestnenia výčnelku, z ktorého boli deformované nervy..

Ak sa ktorýkoľvek z týchto prejavov začal mučiť, musíte navštíviť neurológa alebo stavca a vyšetriť, či nevyčníva z bedrových medzistavcových platničiek. Ak je čas rozpoznať príznaky a liečenie vás nenúti čakať, pacient sa vyvaruje nasledujúcich záťaží:

 • Úplná alebo čiastočná paralýza;
 • Roztrhnutie chrupavkovej hranice disku a rozvoj medzistavcovej prietrže.

Pozri tiež: difúzny výčnelok dorzálnej medzistavcovej platničky.

Hlavné pravidlá cvičebnej terapie pre výčnelok

Liečba fyzickej kultúry pri tomto ochorení sa vykonáva podľa určitých pravidiel. Pretože pri vyčnievaní medzistavcových platničiek už na ne pôsobí pôsobenie deštrukcie, ostré a trhavé pohyby sa pre nich stali nebezpečnými.

Okrem toho je v týchto prípadoch zakázané preťaženie spojené so zdvíhaním. Nemali by sa vyskytovať žiadne ostré výkyvy nôh a rúk a zákruty hlavy. Pri cvičení s výčnelkom bedrovej chrbtice je potrebné zabezpečiť, aby všetky pohyby boli plynulé, a to bez dodatočného úsilia..

Je lepšie zahriať svaly jemnou masážou. Niektorí odborníci odporúčajú, aby ste sa pri domácich cvičeniach najskôr kúpeli v teple. Ale je lepšie študovať nie doma, ale v špeciálnom centre pod dohľadom trénera alebo rehabilitačného lekára, ktorý bude schopný overiť správnosť cvikov.

Pri prvom začatí cvičenia je potrebné skontrolovať každý pohyb a robiť všetko s najväčšou opatrnosťou. Ak určitý úkon spôsobuje bolesť, je potrebné prestať s výučbou a informovať o tom lekára. Toto cvičenie môže odporúčať odborník. Ale čo je ešte zásadnejšie, musí skontrolovať, či choroba neprešla do ďalšej fázy. Ak po týždni tréningu nie je pozorované žiadne nepohodlie, môžete zvýšiť počet prístupov.

Je mimoriadne dôležité začať gymnastiku, keď pacient nevníma lieky proti bolesti, pretože pri nepríjemnej možnosti existuje riziko, že nebude schopný objektívne vyhodnotiť pocity pri vykonávaní jedného alebo druhého cvičenia (školenie (angl. Tréning z vlaku „vlak, vychovávať“)) - metóda aktívne vzdelávanie zamerané na rozvoj vedomostí, zručností a sociálnych postojov).

Nečakajte, že liečebná gymnastika s výčnelkom bedrovej chrbtice poskytne okamžitý efekt. Bude to užitočné pre niekoľko mesiacov nepretržitých štúdií, takže prvé výsledky sú viditeľné. Ak sa liečenie uskutočňuje súbežne s pomocou iných metód - elektroforéza, akupunktúra, iné fyzioterapeutické postupy, proces sa urýchli..

Okrem toho sa takmer každý snaží pri vykonávaní týchto cvičení okamžite spolupracovať s niekoľkými cieľmi, napríklad zbaviť sa bolesti chrbta a schudnúť. Takto to nebude fungovať. Súbor cvičení bol vyvinutý iba pre chrbticu a pomocou ich pomoci nebude možné zmenšiť veľkosť pasu alebo pumpovať do tlače, pričom samozrejme nechceme schudnúť, pretože je to jedna z príčin výčnelku a jeho nadchádzajúci vývoj..

Ako pri všetkých ostatných typoch nabíjania, je mimoriadne dôležité sledovať dych, aby nedošlo k žiadnym poruchám. Na rozdiel od iných druhov telesnej výchovy sa však pitná voda počas hodín neodporúča.

Pri vykonávaní najmenej jedného z opísaných cvičení je potrebné, aby v každej polohe telo na niekoľko sekúnd zamrzlo. Okrem toho musíte pre každé cvičenie urobiť niekoľko prístupov a medzi nimi si urobiť krátku prestávku.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Fyzioterapia na osteochondrózu je súčasťou hlavného liečebného komplexu, zvyšuje účinnosť používaných liekov av niektorých prípadoch umožňuje znížiť ich dávkovanie.Patologický proces sa môže vyskytnúť v ktorejkoľvek z chrbtice (krčka, hrudník alebo bedro).
Kýla bielej línie je patologický stav charakterizovaný skutočnosťou, že v miestach pripojenia svalov k väzivovým štruktúram tkanív sa tvoria medzery, cez ktoré vyčnieva tuková vrstva a časť väčšieho omentum peritoneum..
Čo je to pupočná kýla u dieťaťa?Keď sa v pupku objaví výčnelok, je to pravdepodobne pupočná kýla u dieťaťa. Tento jav môže mať niekoľko dôvodov: