loader

Hlavná

Hlava

Ako som vyliečil kýlu
za 11 dní

Aký podvod leží pod slovami osteochondróza, vyčnievanie a prietrž chrbtice?

Predtým, ako sa podelím o svoje vlastné skúsenosti v tejto veci a otvorím svoje oči tomuto problému z pohľadu tradičnej jogy a ajurvédy, budem s vami hovoriť o jazyku ľudského tela..

Ako si predstavila Najvyššia bytosť v štruktúre ľudského tela, všetko by malo byť jednoduché a jasné, aby sa každý mohol vyrovnať so svojimi najkomplexnejšími funkciami, aby uspokojil svoje potreby. Aký je inak účel použitia mimoriadne zložitého a nepochopiteľného zariadenia?! Nič. Preto sa telo ako skvelý a multifunkčný mechanizmus života môže stať zrozumiteľným pre každého človeka, stačí len málo pravdivých poznatkov.

Povie nám varovania..

Upozorňuje nás na chyby, porušenia, ktoré sa vyskytli, súčasné zlyhania, možné zmeny, pripravuje sa na zmenu potrieb, posúva naše vedomie z úrovne na úroveň atď..

Ak človek ignoruje hlas tela, bude vytrvalo kričať, až kým úplne nezachytí (zastaví sa dýchanie)..

1. RESPIRÁCIA - toto je hlas tela, ktorý nás vždy učí, aby sme počuli, bez zastavenia, trpezlivo as láskou.

Vďaka dýchaniu vznikajú v tele určité biochemické reakcie, tzv. Pocity.

2. POMOCI - reč tela; každý pocit je najdôležitejšie slovo.

Každú sekundu telo komunikuje s človekom v jazyku pocitov a rozpráva o rôznych problémoch..

Všimne si však iba bolestivé, živé, nepríjemné pocity, ktoré sú ľahko hmatateľné a už spôsobujú utrpenie alebo úzkosť..

Spravidla väčšina nešťastných ľudí jednoducho pripojí tento „hlas“ k rôznym liekom (ktoré zmierňujú príznaky, anestetizujú, dočasne odstraňujú bolestivé pocity), po ďalšej ceste k lekárovi začiarknite políčko alebo jednoducho ignorujú.

Tradičná medicína

Moderní lekári tvrdia, že prietrž chrbtice prirodzene vzniká prietrž chrbtice a výčnelok je prirodzený vývoj osteochondrózy. Znie to vážne, nie...

Hovorí sa nám, že osteochondróza by sa mala bez výnimky považovať za ochorenie, ktoré je vlastné všetkým ľuďom, pretože proces ničenia chrupavky v ľudskom tele stále prebieha. Je to spôsobené zmenami súvisiacimi s vekom alebo metabolickými poruchami..

Metabolické poruchy sa vyskytujú samozrejme z mnohých (banálnych) dôvodov („rád by som zdôraznil“):

 • stres
 • vysoký obsah soli a cholesterolu v potrave
 • zlé návyky, alkohol, nikotín
 • nedostatok sexu
 • Zahrňme do tohto zoznamu všetko, čo všetci chcú, všetko bude robiť, určite...

Ukazuje sa, že všetci smrteľníci, tak či onak, prechádzajúci životom, sa neúprosne pohybujú čiernou reťazou.

Je to smiešne, ale niekde je to dokonca logické a je pre nás ťažké nesúhlasiť.

Raz v živote som musel ísť touto cestou, a ako sa ukázalo neskôr, nebola to náhoda. Mal som prietrž hrudnej chrbtice.

Vyzerala doslova odnikiaľ (rovnako ako všetci ostatní). Zrazu sa vlomila do môjho mladého bezstarostného života a neuveriteľne bolestivo ma trápila, moje telo i životné prostredie.

Bol som prakticky ochrnutý, nemohol som sa hýbať, moje plecia vyzerali ako horúce ťažké kamene, ktoré sa každým pohybom rozpadali. Hrozná bolesť.

Prvý a druhý deň som bol v šoku a pravidelne som rozmazával oblasť chrbta a ramien s otepľujúcou prírodnou prípravou, ale nepomohlo mi to.

Tretieho som mal silu spojiť meditáciu pomocou dýchania. Urobil som „röntgen“ tela a uvedomil som si, že to bola stavcová kýla a čo by sa malo v tomto prípade urobiť.

Výsledok - po 11 dňoch (vrátane prvých troch) sa chrbtica zotavila...

Chcete vedieť ako?

ZAOBCHÁDZANIE A PREVENCIA

Potrebujeme iba individuálnu stravu a prvky jogovej terapie.

Potrebujeme ľahkú a rýchlu obnovu miechového tkaniva IBA 2 VECI:

1. Správne dýchanie - uvedomenie si všetkého, o čo ide.

2. Správna výživa - individuálne vybraná.

Poďme sa teda precvičiť!

TROJ JEDNODUCHÉ TIPY

Cvičte s priamym chrbtom 2 až 5 minút pri stene (denne, pohodlne viackrát), potom ich postupne preneste do svojho života a uvidíte, ako ľahko sa počas dňa stanú vaším prirodzeným stavom..

1. Dýchanie nezačína pri vdychovaní z nosných dierok - začína pri východe v uvoľnenom tele. Pri výdychu sa pokúste uvoľniť, ale neodtok z neho zmrznite, len cítite svoje ľahké telo.

2. Vdýchnutie začína od temena hlavy. Nos alebo ústa berú do tela vzduch, rovnako ako póry. Pri vdychovaní vždy cítte, ako je telo ťahané za hornú časť samotnej chvostovej kosti, akoby ste boli vytiahnutí niťou smerom k svetlu..

3. Uvedomte si výdych, vedome s ním postupujte opatrne. To by malo byť vždy dlhšie ako dych po dobu 1-2 sekúnd. A opäť bod 1...

Pre začiatočníkov je veľmi dôležité, aby ste vyčistili zmysly.

Na tento účel sa môžete uchýliť k pomoci kvalifikovaných ajurvédskych lekárov (odborníci na výživu) a vypracovať individuálny program výživy. Očistí zmysly, omladí vaše telo a dá veľa novej sily.

Ak pre vás jete pozitívne (liečivé) potraviny vo vašom priaznivom a potrebnom čase, dostanete všetko, čo potrebujete pre telo a správnu starostlivosť.

Potom sa vaše telo dokáže zotaviť, ale čo je najdôležitejšie - touto metódou sa očistíte od príčin chorôb, pretože takýto individuálny prístup pozitívne mení nielen fyzickú škrupinu, ale aj vedomie, prostredie, karmu a oveľa viac. Stačí jesť a celý svet sa mení.

K tomu pravdepodobne dôjde k logickému záveru.

Ste individuálny, študujte sám seba, buďte šťastný a v dôsledku toho buďte zdraví!

"Čo je jedlo pre všetkých, jed je pre všetky ostatné.".

Anurada Ramanova - zakladateľka Medzinárodnej asociácie jogy, osobný poradca.

Liečba miechy bez chirurgického zákroku

Každý rok sa u medzistavcových prietrží diagnostikuje stále viac ľudí. Ich výskytu predchádzala osteochondróza, skolióza, podvýživa, obezita, sedavý životný štýl alebo naopak pravidelná tvrdá práca. Existuje veľa faktorov, ktoré vyvolávajú vydutie medzistavcovej platničky, ale existuje len jeden výsledok - pacienti trpia nepohodlím rôznej intenzity a strnulosti pohybov..

Pri strachu z chirurgického zákroku ľudia odďaľujú návštevu lekára a vyhľadajú lekársku pomoc, keď sa bolesť stane neúnosnou. V takýchto prípadoch je odstránenie vzdelania možné iba operatívnym spôsobom. Ale v skorých štádiách je liečba prietrže bez chirurgického zákroku veľmi úspešná..

Malo by sa to povoliť? Prihláste sa na konzultáciu so špecialistom na SL-Clinic. Pomôžeme vám vyrovnať sa s touto chorobou a vyberieme optimálny rozsah liečebných opatrení, aby sme čo najskôr dosiahli výrazné zlepšenie stavu. Čakáme na vás iba individuálny prístup, súcitný prístup zdravotníckeho personálu a širokú škálu služieb, ktoré vám umožnia absolvovať všetky potrebné postupy na jednom mieste..

Ak je možná liečba bez chirurgického zákroku

Chrbtica je najdôležitejšou súčasťou pohybového aparátu. Každý deň prežíva ťažké bremená a jeho tlmiče - medzistavcové disky sa postupne opotrebovávajú. Od 25 rokov sa u nich začínajú vyskytovať degeneratívne zmeny, ktorých intenzita sa v priebehu rokov zvyšuje. Vláknitý prstenec disku sa postupne ničí a na mieste najväčšieho rednutia sa vytvorí výčnelok. Najčastejšie sa vyskytuje v bedrovej a krčnej oblasti. Pretože hrudná chrbtica má minimálnu záťaž, zriedka trpí.

V počiatočných fázach sa to prejavuje:

 • nepohodlie v chrbte alebo krku, ktoré sa vyskytuje alebo zosilňuje pri pohybe;
 • znecitlivenie končatín;
 • znížená pohyblivosť;
 • ostré bolesti ostrým pohybom;
 • bolesti hlavy;
 • znížená zraková ostrosť a sluch.

Povaha klinického obrazu choroby závisí od miesta prietrže. Vďaka svojej lokalizácii v bedrovej oblasti sú postihnuté viac nohy a panvové orgány. Ak sa v krčnej chrbtici vytvorí výčnelok, za typické príznaky sa považujú bolesti hlavy, zrakové postihnutie a nepohodlie rúk..

Keď sa objavia prvé príznaky, je potrebné poradiť sa s lekárom. V tomto prípade sú účinné spôsoby liečby kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Charakteristiky konzervatívnej liečby miechy

Ako už bolo uvedené, k urýchleniu priebehu dystrofických procesov prispieva mnoho faktorov. Preto je veľmi dôležité ich odhaliť pred začatím liečby miechy bez chirurgického zákroku. Cielený vplyv na príčiny vývoja ochorenia významne zvyšuje šance na zabránenie chirurgickému zákroku a zastavenie rastu vzdelania v raných štádiách.

Moderné metódy liečby kýly chrbtice zahŕňajú:

 • lieková terapia;
 • fyzioterapeutické procedúry;
 • trakčná terapia;
 • diéta
 • masáže;
 • Cvičebná terapia.

Aby sa dosiahol najvýraznejší účinok liečby prietrže bez chirurgického zákroku u mužov a žien, je potrebná kombinácia všetkých metód. Iba taký komplexný vplyv na problém prispeje k dobrému výsledku..

Každý pacient by mal pochopiť, že konzervatívna terapia nemôže viesť k úplnej regresii ochorenia a obnoveniu normálnej anatómie chrbtice. Vo svojej moci len zastaviť rast medzistavcových prietrží a zabrániť rozvoju komplikácií. Úplne eliminovať patologický výčnelok je možné iba operatívne.

Špecialisti SL Clinic sú schopní vyvinúť efektívnu komplexnú taktiku pre nechirurgickú liečbu choroby. Zohľadňujeme všetky vlastnosti pacienta, prítomnosť sprievodných ochorení, finančnú situáciu a ďalšie faktory. Podstupujúc konzervatívnu liečbu pod dohľadom našich lekárov, máte skutočnú šancu zbaviť sa prejavov choroby bez invazívnych procedúr..

Ak máte akútne štádium a malú prietrž (do 5 až 6 mm), môžete absolvovať kurz, ktorý vám umožní vyliečiť kýlu bez chirurgického zákroku v Inštitúte pre ľudské zotavenie v Moskve..

Drogová terapia

Odstránenie prietrže bez chirurgického zákroku spočíva predovšetkým v tom, že sa vezme niekoľko individuálne vybraných liekov. Sú potrebné nielen na zastavenie zápalu a bolestí spôsobených týmto ochorením, ale aj na posilnenie chrupavky.

V rámci symptomatickej liečby sú pacienti predpisovaní:

 • Lieky NSAID s protizápalovými a analgetickými vlastnosťami;
 • svalové relaxanciá, ktoré zmierňujú svalové kŕče, čo pomáha odstraňovať bolesť;
 • psychotropné lieky, ktoré zvyšujú účinnosť NSAID a svalových relaxancií, ale kvôli vysokému riziku vzniku negatívnych následkov sa predpisujú iba v krátkych cykloch;
 • miestne výrobky vo forme gélov a mastí pomáhajú znižovať opuchy a urýchľujú mikrocirkuláciu v tkanivách.

Kortikosteroidy sa používajú na účinné odstránenie zápalového procesu. Vstrekujú sa do epidurálneho priestoru medzi tvrdým plášťom miechy a periostom stavcov..

Uvádza sa tiež použitie chondroprotektorov a biostimulantov. Práve tieto lieky zohrávajú hlavnú úlohu pri výbere nechirurgickej metódy na ošetrenie kýly chrbtice. Chondroprotektory, najmä Don, Teraflex, Structum a ďalšie, obsahujú chondroitín a glukozamín, ktoré účinne urýchľujú procesy regenerácie chrupavkových tkanív. Biostimulanty, ktoré obsahujú extrakty z aloe a placenty, zároveň aktivujú metabolické procesy v chrupavke. Preto majú priamy terapeutický účinok.

Pre každého pacienta je dávkovanie liečiv zvolené osobitne. Pri opakovaných konzultáciách môže ošetrujúci lekár upraviť režim svojho príjmu, zvýšiť alebo znížiť dávku na základe výsledkov kontrolných vyšetrení a zdravotného stavu pacienta..

Pri výbere konkrétnych názvov liekov sa zohľadňuje prítomnosť sprievodných chorôb. Preto väčšina liekov zo skupiny NSAID nemôže byť použitá na gastrointestinálne patológie, najmä na gastritídu a peptický vred.

Pri silnej bolesti sú predpísané blokády bolesti. Priame zavedenie anestetík do presne definovanej melanchólie v projekcii lézie prispieva k rýchlemu odstráneniu bolesti a zápalu. Jeho implementácia si však vyžaduje vysokú kvalifikáciu zdravotníckeho personálu, pretože riziká komplikácií počas blokády nie sú menšie ako pri použití mikrochirurgických techník na liečbu kýly, najmä perkutánnych výkonov..

fyzioterapia

Odstránenie prietrže chrbtice bez chirurgického zákroku je nemožné bez pravidelných fyzioterapeutických procedúr. Pomáhajú eliminovať nepríjemné príznaky a zvyšujú mobilitu. Najefektívnejšie sú:

 • Elektroforéza je účinný postup, pri ktorom sa roztok liečiva aplikuje na kožu pri premietnutí postihnutého segmentu chrbtice. Jeho prienik je spôsobený elektrickými impulzmi s nízkou intenzitou, takže liečba pokračuje bez nepríjemných pocitov. Na elektroforézu sa najčastejšie používajú roztoky analgetík a nesteroidných protizápalových liekov.
 • Magnetoterapia - procedúra zahŕňa expozíciu lézie magnetického poľa, v dôsledku čoho je pozorované odstránenie kŕčov, uvoľnenie svalov a rýchlejšie sa hojenie poškodenia tkanív.
 • Ultrazvuková terapia - expozícia ultrazvukovým vlnám určitej frekvencie urýchľuje tok metabolických procesov v chrupavke alebo kostnom tkanive. Ultrazvuk tiež prispieva k resorpcii kalcifikácií, ktoré sa často vyskytujú pri chronických kýlach..
 • Ultrafrekvenčná terapia - postup zahŕňa účinok suchého tepla na léziu. Účinné metódy liečby kýly chrbtice, ako je liečba UHF, len v niekoľkých postupoch prispievajú k aktivácii procesov obnovy tkaniva chrupavky a zlepšujú jej výživu..
 • Laserová terapia - tepelná energia lasera pomáha zrýchľovať procesy regenerácie tkanív a znižuje riziko sekundárnej infekcie.

Na klinike SL máte k dispozícii najúčinnejšie fyzioterapeutické procedúry. S nami môžete prejsť moderným vybavením v príjemnom prostredí a bez dlhého čakania v rade.

Trakčná terapia

Medzi nechirurgické spôsoby liečby bedrovej kýly chrbtice nevyhnutne patrí jej trakcia, t.j. trakcia. Tento postup pomáha znižovať tlak, ktorý sa vytvára výstupkom na nervové vlákna, a tým pomáha znižovať intenzitu bolesti.

Pohon sa vykonáva na špeciálnych zariadeniach. Existujú 2 spôsoby trakcie:

 • Pohon za sucha - vykonáva sa v horizontálnej alebo vertikálnej polohe. V prvom prípade sa účinok vykonáva pomocou manuálnych metód, v druhom sa ako zaťaženie správa vlastná hmotnosť pacienta.
 • Podvodná trakcia - vykonáva sa v sladkej alebo slanej vode. Má jemnejší účinok na telo. Väčšina pacientov uprednostňuje túto konkrétnu techniku, pretože pri jej používaní prakticky nevzniká nepríjemný pocit..

Tieto spôsoby odstránenia prietrže lumbálnej chrbtice sa však nemôžu použiť na:

 • veľké prietrže, pretože je vysoká pravdepodobnosť ich zovretia;
 • ostré bolesti;
 • osteoporóza a zvýšená krehkosť kostí, ktorú vyvolal;
 • kardiovaskulárne patológie;
 • onkologické choroby;
 • nefrolitiázu.

Ihneď po ukončení zákroku by mal pacient, keď je stále v polohe na chrbte, nosiť ortopedický korzet, ak je bedrová hernia odstránená bez chirurgického zákroku. Potom musí zostať vo vodorovnej polohe najmenej pol hodiny, po ktorej sa môžete opatrne zdvihnúť z pohovky a obísť polohu sedenia..

Pri liečbe krčnej chrbtice musíte klamať asi 5-10 minút. Na uloženie výsledku sa používa obojok. Musí sa nosiť niekoľko hodín po ukončení postupu.

Do jedného dňa po trakcii by mal pacient obmedziť fyzickú aktivitu. Malo by sa vyhnúť najmä týmto:

 • svahy;
 • zákruty;
 • zdvíhanie ťažkých predmetov;
 • nárazové zaťaženie;
 • sedadlá
 • chôdze po nerovnom teréne.

diéta

Pretože medziobratlové kýly sa často vyskytujú na pozadí obezity a poklesu príjmu minerálov v tele spolu s jedlom, pacientom sa odporúča, aby si prispôsobili svoju stravu. V zložitých prípadoch sa oplatí konzultovať s dietológom, ktorý bude schopný dôkladne porozumieť situácii a zvoliť optimálnu výživovú taktiku..

Pacientom nie je predpísaná strava ako prechod na správnu výživu. Pomôže to znížiť hmotnosť na normálne hodnoty a nasýtiť telo látkami, ktoré sú preň potrebné. Výsledkom bude posilnenie chrupavkového a kostného tkaniva, ktoré bude slúžiť ako vynikajúca prevencia tvorby herniálneho výčnelku v inej oblasti..

Základom výživy by mala byť zelenina a ovocie. Slúžia ako zdroj vitamínov, fosforu, mangánu, vápnika a horčíka potrebných pre organizmus. Odporúča sa jesť surové.

Je tiež dôležité sledovať režim pitia. Nedostatok vody v tele inhibuje tok metabolických a regeneračných procesov. Preto sa oplatí piť najmenej 2 litre vody denne.

Menu musí obsahovať:

 • mäso a droby;
 • vajíčka
 • ryby
 • strukoviny;
 • orechy
 • mliečne výrobky.

Odporúča sa úplne opustiť alebo aspoň znížiť spotrebu pikantných, mastných potravín, cukroviniek a múčnych výrobkov. Nie je povolený žiadny alkohol.

Denná strava je rozdelená na 5-6 jedál. To vám umožní prejedať sa a necítiť hlad. Občerstvenie je úplne eliminované. Vďaka takémuto výživovému systému a miernej fyzickej námahe sa väčšine pacientov podarí postupne znižovať hmotnosť, a tým aj zaťaženie chrbtice. V opačnom prípade sa odporúča konzultovať endokrinológa s cieľom zistiť dôvody udržania nadváhy..

masáž

Profesionálne vykonávaná masáž pomáha obnoviť funkčnosť postihnutej oblasti a zlepšuje prietok krvi v tejto oblasti. Liečba medzistavcovej prietrže bez chirurgického zákroku pomocou masáže vedie k odstráneniu spazmu a zvyšuje svalový tonus. Ručnú terapiu však môžete dôverovať iba odborníkom s vyšším lekárskym vzdelaním v tomto odbore. Inak existuje vysoká pravdepodobnosť komplikácií..

Masér musí presne vedieť, ktorá časť chrbtice je postihnutá, aby nepoškodila pacienta. Pri správnej masáži je možné uvoľniť stlačený nerv a tým eliminovať bolesť. Po relácii sa obnoví pohyblivosť a sila svalov, ale manuálna terapia má taký účinok iba pri primárnej prietrži.

Masáž sa môže vykonávať mimo obdobia exacerbácie choroby. Prítomnosť bolesti je priamou kontraindikáciou jej správania.

Jednou z najúčinnejších metód liečby vertebrálnej hernie je fyzioterapia. Správne vybrané cviky pomáhajú eliminovať bolesť a výrazne zlepšujú stav. Pre každé oddelenie chrbtice je určený samostatný komplex cvičebnej terapie. Prvé triedy by sa mali vykonávať pod dohľadom odborníka na fyzioterapiu, ktorý si individuálne vyberie povahu cvičení a optimálnu úroveň cvičenia..

Metódy liečby kýly krčnej chrbtice pomocou terapeutických cvičení zvyčajne zahŕňajú nasledujúce cvičenia:

 1. Postavte sa s plochým chrbtom a posúvajte svoje plecia nahor a nadol, dopredu a dozadu..
 2. Pravou rukou na ľavom zápästí pomaly sklopte hlavu doprava a udržujte túto polohu 3 sekundy. Pri správnom výkone sú svaly krku napnuté. Opakujte výmenu rúk.
 3. Položte ruky na chrbát hlavy a oprite sa o hlavu, aby ste prekonali odpor rúk. V tejto polohe musíte opraviť na pár sekúnd.
 4. Položte ruku na chrám a nakloňte hlavu rovnakým smerom, aby ste prekonali odpor prstov. Zostaňte na tejto pozícii niekoľko sekúnd..
 5. Prsty položte na čelo a nakloňte hlavu dopredu, aby ste prekonali odpor ruky. Zamknite na 3 sekundy.

Každé cvičenie má hodnotu 10-krát..

Liečba bedrovej prietrže bez chirurgického zákroku zahŕňa nasledujúce cvičenia:

 1. Položte nohu pred seba na malý schod a nakloňte sa dopredu, aby ste sa jej dotkli prstami.
 2. Postavte sa na všetky štyri a jemne roztiahnite pravú ruku dopredu a ľavú časť chrbta. V koncovom bode zaistite a po niekoľkých sekundách znížte východiskovú polohu. Opakujte, meníte ruku a nohu.
 3. Ležiace na chrbte, opierajte nohy o kolená k podlahe a jemne zdvihnite panvu. Zamknite v hornej a dolnej časti. Z rovnakej východiskovej polohy natiahnite ruky dopredu, opatrne si odtrhnite hlavu a plecia z podlahy.
 4. Leží na vašej strane na ohnutom ramene v lakte, zdvihnite panvu a zaistite ju. Voľná ​​ruka by mala byť na opasku.
 5. Ležiaci na chrbte, položte ľavú nohu na pravé koleno a zdvihnite ju. Opakujte na druhú stranu.

Všetky cvičenia sa opakujú 10-krát..

Pri formovaní herniálnej formácie v hrudnej oblasti sú zobrazené nasledujúce cvičenia:

 1. Posaďte sa na stoličku, spojte ruky do zámku za hlavou a ohnite sa tak, aby ste sa dotkli hrudnej časti chrbta.
 2. Ležiaci na chrbte na rovnom povrchu, napríklad na podlahe, vložte uterák zvinutý do valca pod lopatky a položte ruky za hlavu. Ohýbajte a relaxujte chrbát jeden po druhom.
 3. V drepe, pritlačte nohy ohnuté na kolená k hrudníku a pritiahnite ich rukami. Pomaly pumpujte tam a späť.

Cvičenie sa opakuje 5-krát. Je dôležité vyhnúť sa skrúteniu, aby nedošlo k zhoršeniu kvality. Pri poškodení hrudnej časti sú veľmi užitočné hodiny jogy. Obzvlášť dobrý stav chrbtice sú ásany, pri ktorých je potrebné zaujať postoj embrya a kobry. Pobyt v nich prispieva k jemnému napínaniu svalov a eliminácii bolesti.

Je veľmi dôležité vykonávať terapiu nie občas, ale pravidelne. Ak pociťujete bolesť počas vykonávania akéhokoľvek cvičenia, mali by ste okamžite zastaviť sedenie a poradiť sa s odborníkom o príčine jeho výskytu.

Opäť sa zameriavame na skutočnosť, že všetky cviky a metódy liečby kýly chrbtice v bedrovej alebo inej oblasti vyberá lekár. Nezávislé pokusy vyrovnať sa s touto chorobou môžu rýchlo viesť k jej progresii, rozvoju komplikácií. V takýchto situáciách budú už ukázané iba chirurgické metódy na odstránenie prietrže chrbtice..

Alternatívne metódy nechirurgickej liečby kýly

Mnoho pacientov upozorňuje na vysokú účinnosť akupunktúry. Technika, ktorá pochádza z východu, vám umožňuje posilniť imunitný systém, urýchliť metabolizmus, eliminovať zápalový proces a svalové kŕče..

Pri správnom postupe pociťuje pacient v ošetrovanej oblasti príjemné teplo. Bolesť chýba. Po ukončení relácie by mal pacient nosiť ortopedický korzet alebo golier.

Akupunktúra by sa však mala považovať iba za pomocnú metódu liečby. Nie je schopný nahradiť iné oblasti konzervatívnej liečby, ale výborne zvyšuje jeho účinnosť..

Liečba spinálnej hernie metódou Bubnovsky

V poslednej dobe sa stále častejšie vyskytujú vertebrálna kýla a Bubnovského metóda v rámci jednej vety. Doktor lekárskych vied S. M. Bubnovsky ponúka liečbu patológie s pohybom. Triedy sa konajú na špeciálnom simulátore podľa individuálne navrhnutého programu..

Je navrhnutý tak, aby gravitačné zaťaženie chrbtice bolo takmer úplne vyrovnané. Pacient vykonáva všetky cvičenia výlučne v rámci svojich fyzických schopností. Ošetrenie metódou Bubnovsky vedie k herniám krčnej chrbtice, hrudníka a bedier. V priebehu liečby dochádza k zlepšeniu krvného obehu vo svaloch a vo všetkých tkanivách a bolesť môže po prvých triedach zmiznúť..

Pravidlá správania

Liečba lumbálnej prietrže bez chirurgického zákroku bude neúčinná, ak pacient nedodrží nasledujúce odporúčania:

 • vzpieranie, aktívny šport a zvýšená fyzická aktivita sú prísne kontraindikované, ale mierna fyzická aktivita je dobrou prevenciou progresie ochorenia;
 • fyzioterapeutické cvičenia by sa mali stať neoddeliteľnou súčasťou života;
 • sú vylúčené nárazové bremená: chôdza vo vysokých podpätkoch, prudký pád na stoličku atď.;
 • sú potrebné pravidelné kontroly u lekára a MRI; akékoľvek zmeny v negatívnom smere, pokiaľ ide o veľkosť a polohu prietrže, sú dôvodom na konzultáciu s chirurgom chrbtice a na zváženie potreby chirurgického zákroku;
 • je dôležité vyhnúť sa prejedaniu a udržať normálnu váhu;
 • spí na ortopedickej matraci a vankúši.

Ak sú dodržané všetky odporúčania, je možné, ak neodstránia medzistavcové prietrže bez chirurgického zákroku, potom definitívne zastaví progresiu patologického procesu. Akékoľvek zhoršenie tohto prístupu k liečbe si však vyžaduje návštevu lekára.

Je potrebné poznamenať, že úplný priebeh konzervatívnej liečby nie je pre pacientov oveľa lacnejší ako minimálne invazívny chirurgický zákrok. A vzhľadom na skutočnosť, že to nie je zďaleka vždy efektívne, pacienti by ju nemali úplne vylúčiť. Moderné operácie sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti, môžu rýchlo vylúčiť herniálnu formáciu a nevyžadujú dlhodobú rehabilitáciu..

Ak sa operáciám nedá vyhnúť

V niektorých prípadoch je jediným spôsobom, ako eliminovať nepohodlie, chirurgický zákrok. Ak sa konzervatívna liečba vykonáva dlhšie ako šesť mesiacov a nevedie k pozitívnym zmenám, pacientovi sa stále ponúka pomoc spinálneho chirurga. To sa prejavuje aj vo vývoji komplikácií, najmä stenózy, spondylolistézy atď..

V závislosti od závažnosti stavu pacienta sa mu odporúčajú určité chirurgické postupy na prietrž chrbtice. Moderná medicína môže ponúknuť veľa možností, vrátane minimálne invazívnych (ablácia studenej plazmy, laserové odparovanie, rádiofrekvenčná koagulácia, atď.). Nové metódy liečby kýly chrbtice umožňujú jej odstránenie v ambulancii a po niekoľkých hodinách môže pacient nezávisle ísť domov a vrátiť sa do každodenných povinností.

Náklady na liečbu kýly bez chirurgického zákroku sa pohybujú od 120 000 rubľov a závisí od:
- postupy, ktoré sa zahrnú do liečby;
- Kliniky a učebne (kde bude operácia vykonaná).
Cena zahŕňa:
- príchod na kliniku;
- Lieky.
- blokády;
- Trakčné ošetrenie;
- Fyzioterapia.
Všetky klinické služby a ceny sú uvedené v cenníku..

V žiadnom prípade nemožno situáciu nechať na náhodu. Medzistavcová kýla môže viesť nielen k významnému zhoršeniu stavu, ale môže tiež vyvolať predčasnú mozgovú príhodu v dôsledku narušenia prísunu krvi do mozgu. Preto, ak sa konzervatívna terapia vyčerpala, nemali by ste sa báť chirurgicky odstrániť túto formáciu. Lekári „SL Clinic“ vám ponúknu najlepší spôsob riešenia problému a ubezpečia sa, že postup poskytuje maximálny možný výsledok..

Ako vyliečiť kýlu chrbtice

Počul som, že táto operácia je extrémnou nehodou, pretože nepomáha všetkým, ale môže sa zhoršiť. A tak - sú to gramotné cvičenia pod vedením kompetentného špecialistu na cvičebnú terapiu. Je vhodné, ak ide o osobu, ktorá je atlétom s minulosťou a je oboznámená s takýmito problémami, ktoré nie sú vypočuté. Myslím si, že centrum Valenin Dikul je dobrá voľba, pretože sa zdá byť.
Ak som mal osobu na cvičebnej terapii, som bývalý vzpierač s problémami so zadami. tak strýko pracoval zázraky. Hovorí, že on má kýlu chrbtice, takže všetko, čo si len drží na svale, jeho manželka - bývalý cirkus so zlomeným chrbtom - nie je na invalidnom vozíku len kvôli svojim technikám. Nevidel som tam ich lekárske záznamy, ale z nejakého dôvodu verím. A niekoľko známych malo vážne zranenia chrbta, po ktorých to boli cvičenia na železných svaloch, ktoré pomohli udržať toto chrbát pohromade.

Boh ma odpustil z kýly, ale hrebeň v živote je kľukatý, všetci maséri a hiro (odpusť mi) praktizujúci savierali hlavy - „Devushka, môžeš podvádzať?“ (C). Ale ja môžem. A nielen „mať jastraba“. cvičenia. Áno.

takže okamžite zápcha z analgetík a sedatív - ľahko. To by však malo byť v pokynoch medzi vedľajšími účinkami. Zo skúsenosti viem, že veľa ľudí po zraneniach ich kvôli tomu odmietne vziať. "incident. To samozrejme neznamená, že sa musíte vzdať analgetík pre silnú alebo chronickú bolesť, stačí vziať do úvahy.

A zotaviť sa - pravdepodobne nie zo samotných drog, ale zo skôr zložitej kombinácie rôznych druhov rôznych vecí. Je známe, že ľudia s chronickou bolesťou často priberajú na váhe. Kombinácia je tu: pohybujú sa menej kvôli bolesti, skáče do nastrónia, takže jedia pre seba pokojnejšie - toto je riziko „nadmerného množstva kalórií“. Nestačí to len na jeden deň, ale na jeden mesiac to bolí 2-3 kg, aby ste dosiahli priemernú hmotnosť a priemerný denný režim - ľahko..
S bolesťou a stresom sa vytvára hormón kortizol. čo zhoršuje vyššie uvedené a spôsobuje ukladanie tukov takým spôsobom, že je potom ťažké ho zbaviť.
Preto musíte bolesti venovať osobitnú pozornosť strave - najmä ak je záťaž nemožná.

Na zdravie. Pokúste sa prehodnotiť svoju stravu tak, aby bolo viac vlákniny - zeleniny, ako je repa, mrkva, kyslá kapusta (čerstvé, nie všetci „ide“ najskôr). Cukor, múka (najmä chlieb a cestoviny vyrobené z bielej múky) - menej a lepšie, ak sú úplne odstránené. Namiesto toho existujú nejaké obilniny. Kefír, a čo ešte existuje „pre črevný tonus“. A veľa vody, a je to lepšie „namiesto toho“ - to znamená, že kgda „ťahá sústo“, najmä miláčik alebo bochník chleba - je lepšie najskôr VODOU. Pretože s najväčšou pravdepodobnosťou je to emocionálny "hlad" alebo iba smäd, a to olod. a pokúsiť sa, ak sa veľa nehýbate - čo nie je vždy možné - potom aspoň neklamať, pozrite si na gauči, aspoň nejako, so zbraňami a nohami, že lekár-LFK-shnik vám poradí.
Mimochodom, presne rovnaké odporúčania platia pre ľudí, ktorí majú chronický stres z iných dôvodov - napríklad. nedostatok spánku alebo prerušený rozvrh (tieto odporúčania boli pôvodne vyvinuté pre pracovníkov v noci alebo „premenlivé“ zmeny. Alebo malé dieťa doma - tiež nedostatok spánku a stresu s obmedzeným pohybom - to je dôvod, prečo matky matiek „zdvihnú od ničoho“. Alebo napätú atmosféru doma alebo v práci, alebo chronické ochorenie seba alebo člena rodiny. Okrem toho chronické ochorenie nemusí nevyhnutne mať bolesť. Možno napríklad depresia - niektorí AD majú taký účinok.
Preto lieky, ak musíte trvať dlho, je lepšie tráviť čas výberom dávky a drogy, ako aj niektorými opatreniami na zmiernenie vedľajších účinkov - dobre, existujú opuchy alebo zápcha alebo niečo iné.

Čo sa týka toho, čo je pred a po - to je na pod fóre „fitness a diéta“ - je veľa ľudí, ktorí skutočne jedli psa (ospravedlňujeme sa za slovnú hračku). Čo im nezabráni hádky a kolapsy kvôli tomu, čo je správne.
Nemyslím si, že je potrebné niečo špeciálne pred alebo po. V každom prípade pite vodu alebo niečo, čo nie je výživné - pretože hlava môže byť závratou od smädu, ktorá sa berie do hladu. A ak stále chcete jesť po vode, potom niečo ľahké ako ovocie alebo pár lyžičiek tvarohu. Takže to nebolo „ťažké“. Raz som mal tiež východisko - dať si občerstvenie v práci alebo na ceste z práce - rovnako ako ovocie, vrece jogurtu alebo niečo podobné - buď som si kúpil v kiosku, alebo priniesol z domu. A „čo používať pred a po tom, ako budovať sval na chrbte“ - pre mňa osobne nie je dôležité, pretože svaly sa musia posilňovať, nie hromadiť a držať chrbticu - je to len sila, nie hora mäsa..

Ale je lepšie nechať FID, aby sa na to všetko opýtal, môj názor pre mňa funguje. Nemám žiadne problémy so chrbtom (zatiaľ?), Ale chrbtica je plná „kľukadiel“, takže sa o to starám maniakálne., K tomuto prístupu sa pridržiavali aj tí, ktorí mali problémy alebo mali problémy s chrbtom (zranenia, zlomeniny, chronické choroby): cvičenia a výživa. No, normálne, vyvážené, žiadne špeciálne návleky. Hlavná vec nie je priberať na váhe, aby neprenášala nadmerné množstvo. Možno lekár vie, či existujú nejaké doplnky, ako sú vitamíny.

Ale opakujem, môj názor nie je jediný a radšej si VY vyberiete z toho, čo povie niekoľko ľudí.

Vyliečil niekto kýlu prietrže?

aké to všetko je známe :(. Potom som už triezol od bolesti a beznádeje. Stalo sa, že klamete a nemôžete sa hýbať ako postihnutá osoba.
Teraz chápem, že gymnastika je skutočná vec!
po dlhú dobu to nebolo, ako by ste opísali. pah pah pah

Raz som išiel do ortopedického podniku na LFK. 150 hodín. Ukázali celú škálu cvičení. Potom to urobila sama doma a uzdravila sa. Hlavným cvičením je hojdanie chrbta. Musíte ležať na bruchu a striedať sa, a potom zdvihnúť ruky a nohy k sebe. Kúpil som tiež koberec s ihlami - aplikátor Kuznetsov. Ďalší ortopedický vankúš. Nechcel som ísť na kýlu s masážou. Už som išiel na amplipulzu. Je tiež lacný.

Náklady boli samozrejme :), ale veľmi nízke na všetky ošetrenia. Hlavnou vecou je posilnenie chrbta, nie je to pre nič za nič, čo ľudia idú plávať a zlepšujú sa. Nešiel som pravdu. to nieje moje.

ohh, moja téma. Presnejšie povedané, môj manžel.
ale už nemá vyčnievanie, ale vytláčanie - dva stavce, vypuklé z dvoch strán. Obdobie exacerbácie bolo natočené v tíme chrbtice - nebudem im radiť. Liečba nie je citlivá na pacientov a je spustená.
Ale - bol tam laser, kvapkadlá a trakcia (trakcia chrbta). Nehovorím, že to veľmi pomohlo. Teraz len meníme svoj spôsob života, a ak existuje bolesť, bodnem ho midocal, uvoľní sa. Ale je to len v noci a nie každý deň

Rozhodli sme sa vziať si týždeň voľna, potom hľadáme jednotlivcov na cvičebnej terapii (pre dievčatá, ktoré napísali vyššie - veľmi pekne ďakujem za tip) a bazén. Už nebudeme nikam hľadať konzultácie - najlepšiu a najúčinnejšiu konzultáciu poskytol rádiológ, ktorý vykonal MRI. Tu je jej luk!

Je možné vyliečiť kýlu chrbtice bez chirurgického zákroku?

odporúčanie:

„Máte herniovaný disk,“ táto diagnóza je pre mnoho ľudí veľmi desivá. Predstavivosť okamžite maľuje obrázok pomocou operačného stola a anestézie. Pacient sa začína duševne pripravovať na komplexný chirurgický zákrok a na dlhé zotavovacie obdobie.

V skutočnosti nie je všetko také strašidelné. Vo väčšine prípadov všetky príznaky zmiznú samy o sebe, môžu byť zvládnuté bez chirurgického zákroku. Napríklad prejavy radikulitídy úplne vymiznú alebo sa stanú oveľa slabšími v priebehu niekoľkých týždňov u 9 z 10 pacientov. V roku 2010 boli zverejnené výsledky štúdie, počas ktorej lekári pozorovali 37 pacientov s veľkými medziobratlovými kýlami. V 83% z nich príznaky úplne vymizli. Potrebovali iba štyri chirurgické zákroky.

Chirurgická liečba nie je potrebná pre všetkých ľudí, ktorí našli miechovú prietrž. Existujú jasné indikácie pre chirurgický zákrok.

Kedy pracovať?

Podľa všeobecne akceptovaného prístupu sa symptómy medzistavcových prietrží dajú kontrolovať konzervatívnymi metódami počas 6 až 12 týždňov. Ak sa stav pacienta počas tejto doby nezlepší, pravdepodobne bude potrebná chirurgická liečba..

Otázka potreby chirurgického zákroku sa môže vyskytnúť v týchto prípadoch:

 • Ak sa človek obáva veľmi silných bolestí, ktoré sotva môžu stáť, chodiť, robiť obvyklé veci.
 • Neurologické poruchy rastú: slabosť v určitých svalových skupinách (napríklad na nohách), zhoršená citlivosť (znížená citlivosť, ktorá môže byť sprevádzaná nepríjemným pocitom mravčenia, akoby sa na koži plazili „husacie hrbole“)..
 • Porušenie kontroly funkcie čriev, močový mechúr. Môže sa to vyskytnúť napríklad vo forme inkontinencie moču alebo retencie moču.

Konzervatívne metódy liečby kýly chrbtice

Pomocou jednoduchých domácich opatrení je možné mierne zmierniť hlavný príznak medzistavcových prietrží - bolesť. V prvých 48 hodinách sa odporúča na boľavé miesto aplikovať studené obklady - napríklad ľadový obklad alebo uterák navlhčený studenou vodou. Pomôže to zmierniť zápal a svalové kŕče. Naopak, po 48 hodinách musíte použiť teplo, aby ste znížili bolestivé svalové kŕče. Môže to byť vyhrievacia podložka, kompresná nádoba alebo vírivka. Niektorým pomáha striedanie tepla a chladu.

Posteľ je užitočná po dobu 2-3 dní. Netrvá to dlhšie, pretože to povedie k stuhnutosti svalov a zvýšenej bolesti. Potrebujete vstávať, robiť domáce práce, pravidelne sa uvoľňovať. Iba intenzívna fyzická aktivita a zdvíhanie hmotnosti sú kontraindikované..

lieky

V prípade bolesti pri medzistavcových prietrhoch pomáhajú lieky zo skupiny NSAID - nesteroidné protizápalové lieky. Najčastejšie je mnohým ibuprofénom alebo naproxénom dobre známy. Tieto lieky sa dajú kúpiť bez lekárskeho predpisu a nachádzajú sa v mnohých lekárňach na domácom lekárstve, ale je lepšie sa poradiť s lekárom skôr, ako ich užijete..

Okrem liekov proti bolesti sú niekedy predpisované svalové relaxanciá - tieto lieky pomáhajú uvoľňovať spazmodické svaly. V niektorých prípadoch môže lekár odporučiť epidurálne injekcie glukokortikosteroidov - zavedenie liekov do priestoru okolo miechy..

Klinika Medicine 24/7 využíva najmodernejšie metódy liečby spinálnej prietrže bez chirurgického zákroku. Okrem liekovej terapie používame všetky dostupné možnosti, ako sú terapeutické cvičenia, masáže, fyzioterapia. Navštívte našich skúsených konzultantov a získajte individuálny liečebný program..

Postarajte sa o seba a zaregistrujte sa ešte dnes na konzultáciu

masáž

Terapeutická masáž s kýlou chrbtice pomáha vyrovnať sa s príznakmi choroby a zlepšuje stav pacienta v dôsledku niektorých terapeutických účinkov:

 • Posilnenie prietoku krvi, zlepšenie odtoku lymfy, zníženie opuchu v problémovej oblasti. Vďaka týmto účinkom sa zvyšuje prísun živín do tkanív a aktivujú sa regeneračné procesy.
 • Znížené napätie svalov. To vedie k zníženiu kompresie nervov. Bolesť ustupuje, zlepšuje sa celkové zdravie, normalizuje sa spánok.
 • Izolácia biologicky aktívnych látok v tkanivách, ktoré stimulujú metabolické procesy a regeneráciu.
 • Produkcia endorfínov - prírodných hormónov, ktoré pomáhajú normalizovať psychoemocionálny stav, vyrovnať sa s depresiou, úzkosťou, má analgetický účinok a urýchľuje regeneráciu..

Okrem klasickej terapeutickej masáže, prietrže pri medzistavcových platničkách, pomáha švédska masáž, ktorá poskytuje dlhé klzné a hnetiace pohyby, terapiu, japonskú akupresúru shiatsu.

Pri úľave od príznakov môže byť užitočná aj osteopatia a ďalšie mäkké manuálne techniky..

fyzioterapia

Gymnastický komplex pre prietrž bedrovej, hrudnej a krčnej chrbtice by mal zvoliť lekár. Je potrebné zohľadniť závažnosť príznakov, celkový zdravotný stav pacienta. Cvičenia sa začínajú vykonávať, keď akútna bolesť ustupuje, dávky sú prísne dávkované, intenzita sa postupne zvyšuje. Axiálne zaťaženie chrbtice, ostré, nadmerne silné pohyby sú neprijateľné.

Cvičebná terapia prietrže lumbálnej chrbtice sa vykonáva v polohe na chrbte - zdvíhanie, ohýbanie, únosy nôh; stojace - hojdačky, zákruty a naklonenia tela.

Cvičenia na krčnú prietrž chrbtice zahŕňajú najmä zákruty a naklápanie hlavy, rôzne pohyby svalov skupiny pásov.

Fyzikálna terapia pomáha odstraňovať svalové kŕče a posilňuje svalový korzet, ktorý normálne podporuje bedrový stĺp.

Zanechajte svoje telefónne číslo

Mal by som nosiť ortopedické korzety a goliere?

Podporné ortopedické pomôcky môžu byť užitočné, nemali by sa však zneužívať, ako je napríklad lôžko. Shants golier a korzet chrbtice s prietržom v bedrovej oblasti pomáhajú fixovať chrbticu, znižujú bolesť. Zároveň však svaly nefungujú, sú dokonca slabšie. tento stav sa môže len zhoršiť. Preto by sa tieto ortopedické pomôcky mali používať iba na krátky čas a iba na odporúčanie lekára.

Pomáha akupunktúra?

Štúdie ukazujú, že akupunktúra môže byť prospešná pre ľudí s herniovanými diskami. Napríklad US Food and Drug Administration (FDA) schvaľuje akupunktúru pre bolesti chrbta.

Tieto procedúry sú potrebné iba na klinikách, kde pracujú kvalifikovaní odborníci, používajú sa sterilné ihly..

Odporúčania týkajúce sa životného štýlu

Niektoré odporúčania pomôžu zlepšiť stav chrbtice a zabrániť novým exacerbáciám spojeným s herniovanými diskami:

 • Cvičte pravidelne. Fyzioterapeutické cvičenia by sa nemali skončiť po odznení príznakov. Užitočné činnosti pri bazéne.
 • Udržiavajte zdravú váhu. Pomôže to znížiť zaťaženie chrbtice..
 • Vzdajte sa zlých návykov. Fajčenie zhoršuje stav chrbtice, pretože nikotín narušuje prísun krvi do medzistavcových platničiek, v ktorých sa degeneratívne procesy urýchľujú.
 • Pokúste sa zdvíhať veľmi ťažké bremená..
 • Ak máte sedavé zamestnanie alebo stále musíte byť v jednotnom napätom postoji, musíte pravidelne vykonávať rozcvičky.
 • Ak máte sedavé zamestnanie, je dôležité vybaviť pracovisko tak, aby sa minimalizovalo namáhanie chrbta a krku..
 • Zaťažte bremeno správne zo zeme. Zároveň by sa vaša spodná časť chrbta nemala ohýbať, aby ste do práce potrebovali kĺby nôh.

Ak máte obavy z bolesti krku, chrbta alebo dolnej časti chrbta, navštívte skúseného lekára na klinike Medicine 24/7. Preskúmajú vás, predpíšu potrebné vyšetrenie, pochopia príčiny vašich príznakov a odporučia najlepšie liečebné metódy. Dokonca aj v prípadoch, keď medzistavcová prietrž vyžaduje chirurgické ošetrenie, je často možné vykonať minimálne invazívny chirurgický zákrok. Vykonáva sa bez anestézie pod spinálnou anestéziou prepichnutím pomocou nástroja okolo hrúbky ceruzky. Naši lekári v tejto technike hovoria plynule. Pacient môže chodiť hneď nasledujúci deň a rýchlo sa vrátiť do svojho obvyklého života.

Ako som zápasil s medzistavcovou prietržou a takmer som zostal zdravotne postihnutý

Ahoj milí priatelia a čitatelia. Moje meno je Ruslan Miftakhov - som autorom tohto blogu. V tomto článku sa chcem podeliť o tom, čo je bedrová medzistavcová prietrž, ako som takmer zostal zdravotne postihnutý a ako som ju bez chirurgického zákroku porazil.

Tento článok vám poskytne informácie o najdôležitejších veciach - o zdraví! V prvom rade vám chcem zaželať veľa zdravia. Postarajte sa o svoje zdravie už od útleho veku alebo ľutujte, že ste sa o seba nestarali! Pamätaj na moje slová. Čo sa mi stalo, nech je to pre mňa a pre teba životná lekcia.

Prvé príznaky

Prvé bolesti v oblasti brucha a dolnej časti chrbta sa začali v roku 2013 po presťahovaní do iného bytu. Keď som sa počas dňa pohyboval, dolná časť chrbta sa neobťažovala. Ale ráno ráno vstal z postele, bolesť v spodnej časti chrbta bola ako keby nožom rezala zvnútra.

Nebolo to podľa mojich myšlienok, že po presťahovaní, nosení ťažkej chladničky a práčky som získal kýlu.

Keď som sa presťahoval do nového bytu, približne som vyložil auto

Deň a večer bolesť trochu ustupovala a ja som na ňu zabudol. Večer som normálne spal a nasledujúce ráno som sa nemohol zohnúť. Vychovávanie šesťmesačného syna bolo pre mňa problémom.

Uplynul nejaký čas a toto ochorenie ma pomaly pustilo a týmto príznakom som neprikladal veľký význam. Počas nasledujúcich troch rokov som občas zažil nepríjemné pocity v slabinách. Začal som sa báť, že mám problémy na mužskej strane.

Na jar roku 2016 som pociťoval komplikácie: dlho som nemohol sedieť bez bolesti a pri chôdzi mi bolela dolná časť chrbta..

Moja žena ma presvedčila na pol roka, aby som išla do nemocnice na kontrolu, ale ja som všetci odmietla, tieto nemocnice nenávidím. Chrbát začal zlyhávať často. Ako starý otec som nemohol stáť bez bolesti a pohol sa, opierajúc sa o steny. Z tohto dôvodu som nemohol akceptovať aplikácie na opravu a nastavenie počítačov a strácal som príjmy.

Na internete som často hľadal informácie o tom, čo sa mi stalo. Všetky príznaky, ktoré som povedal, že mám medzistavcovú prietrž. Až do posledného som tomu neveril, potešil som sa, že som si jednoducho strhol chrbát a čoskoro všetko prešlo. Áno, naivné, to prejde samo...

Sciatica a medzistavcová prietrž nie sú to isté?

Medzistavcová prietrž sa neobjaví a nezmizne za jeden deň. To všetko je formované mesiacmi a rokmi od nesprávneho životného štýlu. Konštantný pohyb je prospešný pre chrbticu, chrbtové svaly musia byť silné, aby podporovali chrbticu.

Nakoniec som súhlasil s presvedčením mojej manželky, aby šla do nemocnice a podrobila sa vyšetreniu.

Môj výlet do nemocnice

Poďme v pondelok do Ústrednej nemocnice a zostava... ako obvykle... nevstaňte.

Pretože som mal problémy s pohybom, moja manželka ma všade sprevádzala. Ďakujem veľmi pekne za to, ak nie za ňu, určite by som nešiel do nemocnice a urobil správne veci. Prečo je to správne? Čítajte ďalej, potom začína všetka zábava.

Nebudem písať o tom, ako dlho hľadali lekársku kartu. A oni začali nový, ja som sa neobjavil v nemocnici asi 5 rokov a zrejme predali moju kartu niekomu;) Žartujem samozrejme, ale kto vie...

Keď som sedel v súlade s terapeutom a neurológom na stene, videl som plagát príčin chorôb chrbtice:

 1. Jedná sa o pasívny sedavý spôsob života, to znamená, keď sedíte v dlhu, atrofia chrbtových svalov a slabosť.
 2. Nezdvíhajte ťažké závažia.
 3. Nesprávna výživa - nedostatok vitamínov a vápnika.

Všetky tri z týchto dôvodov prispeli k môjmu problému so zadami..

Terapeutovi som slúžil v rade asi 2 hodiny. V ordinácii lekára hovorím terapeutovi, že to tak hovoria a tak v dolnej časti chrbta bolesti a chodidla pravej nohy, keď stojím za 2-3 minúty, je to znecitlivené.

Ako obvykle, počula ma so svojím prístrojom a vykonala meranie tlaku - všetko je v poriadku. Napísal som návod na testovanie moču, krvi a piluliek; predpísal som si iné; nepamätám si meno, pretože si nemôžem vstať injekcie..

Pýta sa ma: „Urobíš MRI?“
Ja: Nie, sakra, práve som prišiel na tabletky. "Samozrejme, že, pre ktoré som prišiel do nemocnice, aby som zistil príčinu bolesti a potom uzdravil.".

Väčšina ľudí robí opak, najprv liečia a potom zistia, že sa k nim nelieči.

Dáva mi prázdne - smer s mapou smerov, kde sa vykonáva zobrazovanie magnetickou rezonanciou (MRI). A poslala všetko späť, nie diagnózu, nie spôsob liečby, prehĺtala pilulky a naďalej sa ničila, to je dojem.

Nasledujúci deň darujem krv, ráno močím a idem k neurológovi. Opisujem svoje príznaky, ktoré znižujú spodnú časť chrbta a pravá noha spadne. Predpisuje injekcie meloxikamu.

Pýtam sa: „Čo je na mne zlé, aká je diagnóza?“

Urobíte 6 injekcií, prídete na druhú schôdzku a uvidíte.

Ofigeva druhýkrát.

Ale kde bolí chrbát, veril som lekárovi (lekár povedal mimochodom slovo, prečítala som to niekde neskôr) Kúpil som 6 injekcií a začal robiť 1 injekciu denne v pravom buchte..

Urobil som 3 injekcie, potom prišiel víkend a tri sa museli urobiť budúci týždeň.

Urobte injekciu do filmu Kaukazský zajatec

Po injekcii sa zdalo, že to pustilo, bolesť ustúpila. V nedeľu bolesť bola celý deň. A v pondelok ráno som nemohol vstať z postele. 21. marca 2016 sa mi stalo nešťastie.

Hovorí sa, že pondelok je náročný deň, ale pre mňa to ešte nebolo také ťažké. V toto krásne ráno som sa prebudil s divokou bolesťou chrbta. S ťažkosťami sedel na okraji postele a snažil sa pol hodiny si obliecť ponožky. V tom okamihu som sa cítil ako bezmocná zelenina.

Nemohol som sedieť, stáť bez opory. Viac či menej som sa cítil v polohe na chrbte a keď som zmenil polohu tela, zažil som divokú bolesť. Neprajem si to nikomu, dokonca ani tomu najprísnejšiemu nepriateľovi.

Začal som nadávať týchto lekárov, obraciate sa na nich a nemôžu povedať, o čom je problém alebo nechcú hovoriť. Iba mrzák, nelieči sa.

Je to moja vina, priviedol som sa do takého stavu a vtedy som mal iba 35 rokov. A priniesol som sa do tohto stavu na 3-5 rokov. Hneď ako som zmenil zamestnanie a životný štýl.

Špecializované vyšetrenie

Potom si manželka spomenula, že jej priateľka mala tiež problémy so chrbtom a šla k špecialistovi, ktorý jej pomohol. Vzali jej telefónne číslo špecialistky Semyon Petrovičovej, zavolali a dohodli si stretnutie. Bolo potrebné ísť do susedného mesta Almetyevsk, ktoré je od nás vzdialené 40 kilometrov.

Pila som lieky proti bolesti, aby boli na ceste tolerantné. Nesedel som za volantom, požiadal som svojho priateľa Seryogu, aby ho vzal preč, ďakujem veľmi pekne za jeho pomoc.

Semyon Petrovich dostal doma. Po vyjadrení mojich príznakov sa mi zlomí spodná časť chrbta a moja pravá noha je znecitlivená v nohe, keď stojím, okamžite vyslovil diagnózu.

Máte kýlu, môj drahý priateľ, povedal, ale na presnú diagnózu musíte mať vyšetrenie MRI. A tak všetky príznaky medzistavcovej prietrže.

Bol som šokovaný! Keď som sa bál, že to budem počuť, všetci dúfali, že MRI neukáže kýlu. Išli sme vyfotiť spodnú časť chrbta a dali sme na procedúru 2400 rubľov.

Nasledujúci deň Semyon Petrovich nasníma môj obrázok, prejde k oknu a bez toho, aby si prečítal popis, začne presne hovoriť, čo je napísané v epikrízii, ktorú držím vo svojich rukách a čítam rovnaké hrozné slová, hernia nosa hmyzu, no takmer vždy to bolí nespôsobuje to, ale prietrž L5-S1 s posunutím doprava, kvôli ktorému je moja pravá noha odobratá - to je vážne.

Žiada, aby k nemu prišiel, ukázal prstom, aby som sám videl a uvedomil si všetko, nie verné slovo, ako lekári v nemocnici..

Röntgen bedrovej kosti

Pýta sa ma, aká veľkosť hernie L5-S1 je napísaná 0,5 - 0,8 mm? Pozerám sa v zozname a vidím len 1,0 cm. Semyon Petrovich si vezme popis, neverí tomu, že jeho oči majú prietrž 1,0 cm. Pozrie sa na mňa, potom sa pozrie na popis a hovorí, že ak som pacienta nevidel, ale iba obrázok s popisom, Určite by som prišiel na operáciu prietrže.

Ale ak stále stojíte a chodíte, znamená to, že nie všetko je zanedbávané.

Nepamätám si všetky chytré slová, ktoré povedal Semyon Petrovich. Pamätal som si, že zvyčajne až 0,8 cm kýla nie je kritická a vy môžete urobiť bez chirurgického zákroku, a skutočnosť, že viac ako 0,8 cm kýla je nebezpečná, pretože môže ochromiť nohy a zostať zdravotne postihnutá po zvyšok môjho života..

Po prečítaní recenzií na internete som dospel k záveru, že väčšina utráca peniaze za všetky druhy procedúr: masáže, strečing, ale nakoniec sa to len zhoršuje. A stovky tisíc rubľov sa minúlo zbytočne.

Potom sa viedla dlhá konverzácia o tom, ako sa viac neubližovať. Kýla v priebehu času vyschne, ale na to musíte dobre jesť, berte vitamíny B a vápnik.

A čo je najdôležitejšie, nezdvíhajte nič ťažké a cvičte každý deň.

Ak ho vyzdvihnete, môžete skončiť na invalidnom vozíku, pretože budete mať šťastie, povedali ste, ako ste ho odrezali, ale je lepšie to riskovať. To je pre mňa všetko veta. Cvičte každý deň, aby ste posilnili a roztiahli chrbtové svaly.

Nepamätám si všetky slová Semyona Petroviča, pretože som bol šokovaný, keď som prinajmenšom povedal, a moja žena sedela vedľa nej v slzách..

Ako som liečil prietrž

Takže je stanovená diagnóza, je priradená liečebná metóda. To som potreboval od nemocnice a od lekárov. A v nemocnici to nemohlo urobiť hneď? Nie, budú predpisovať tabletky s injekciami a chodiť na prechádzku Vasya, to je Ruslan.

Po určení príčiny bolesti a odporúčaní odborníka som začal podnikať. Začal som brať vitamíny B a vápnik. Vápnik Semeno Petrovič odporúča vyrábať vaječné škrupiny, drviť a miešať s citrónovou šťavou, piť čajovú lyžičku každý deň.

Potom prišli moje 2 mesiace rehabilitácie. Prehrabával som sa množstvom informácií o obnove chrbtice a liečbe chrbta z medzistavcovej prietrže.

Každé ráno som bral vitamíny B, robil som cvičenia, večer som bral vápnik vo forme mletej vaječnej škrupiny a vylisovanej citrónovej šťavy a znova sa nabíjal bolesťou.

Každý deň som ráno vstal z bolesti, cvičil som s bolesťou v dolnej časti chrbta a na pravej nohe. Mimochodom, zabudol som povedať po injekciách, ktoré neurológ predpísal, celá pravá noha ma bolela tupú bolesťou, niekedy to bolelo tak neznesiteľne rovno, že som si nemohol nájsť miesto pre seba.

2 mesiace po týchto injekciách bolesť nohy prestala bolieť a bol som schopný ju bezbolestne zdvihnúť. Neviem, aké injekcie sú, neliečia, ale iba mrzačia.

Pri hľadaní informácií na internete na ošetrenie kýly som narazil na miesto, kde autor mal prietrž ešte väčšiu ako moja - 1,4 cm. Predplatné znamená prihlásiť sa na odber jeho spravodajcu a začal dostávať užitočné informácie na e-mail na obnovenie chrbtice, posilnenie chrbta, natiahnutie chrbtice a správna strava.

Tabuľka s časovým rozvrhnutím môjho späť

V tabuľke som si naplánoval a poznamenal som si všetky akcie, ktoré je potrebné urobiť za deň - stiahnite si plán obnovy.

Aplikátor Lyapko spoločnosti Argo - pohľad zhora

Aplikátor Lyapko v Argo - bočný pohľad

Ležel som na aplikátore ako je tento - dal kontrolu v tabuľke, takže som dokončil úlohu. Hlavnou úlohou nie je preskočiť a vykonať.

Vytlačil som také vyhlásenie a zavesil ho na toaletné dvere

Prečítal som si vyhlásenie - pred položku v tabuľke som označil začiarknutie. Takýto hárok som zavesil na záchod - stiahnite si vyhlásenie. Stručne povedané, sedíte a vyhlasujete ráno;)

Vypil som sezamové mlieko a vitamín B - odsek je uvedený. Potom robil cviky - dal pred začiarknutie.

Polymedálny obväz vo vnútri

Polymedel mal zaškrtnutú značku. Tu som si dal obvaz, vnútri polymediálneho filmu. Polymedal je polymérny film elektrifikovaný pôvodnou technológiou a dlhodobo si zachováva svoje vlastnosti. Podporuje zastavenie zápalových procesov a zlepšuje regeneráciu tkanív.

Polymedelové obaly predávané spoločnosťou Argo

Poviem ti tajomstvo tým, že som na sebe takúto bandáž s Polymedalom, cítil som, ako mi bolesti chrbta najprv ustúpili a potom v priebehu času bolesť úplne zmizla. Nešetrite peniaze, objednávajte polymedál, aplikátor v súprave a robte cvičenia, to vám pomôže, je to skontrolované sami.

Ako minúť peniaze na údajne všetky druhy liečby v podobe injekcií, liekov proti bolesti, operácií atď. Lepšie je minúť na skutočne potrebné veci. Ako hovoria spása utopeného muža, dielo samotného utopeného muža.

Vyberáte si, ktorá cesta má ísť, počúvate lekárov alebo si sami pomáhate. Ja osobne by som lekárom neveril. A vy?

Takto som obliekol a nosil dve bandáže s polymedelom na spodnej časti chrbta

Takto som si obliekol 2 obväzy s polymedelom a nosil som ich pod oblečením na 3 hodiny, vzlietol na 2 hodiny a potom na ďalšie 3 hodiny..

Taký korzet mi povedal Semen Petrovich, dobrá vec, ale takmer 10 000 drahých. Nosil som to iba prvýkrát, keď som musel dlho sedieť v aute na ceste.

A teraz sa nenosím, spočiatku som ho nosil iba 2 hodiny. Pamätajte, že bez ohľadu na to, aký dobrý je korzet, nemôžete ho nosiť dlho, musíte trénovať chrbtové svaly. A po dlhom nosení korzetu, svaly dolnej časti chrbta atrofia jednoducho.

Tabuľka mojich meraní zdvíhajúca nohy ležiace a nakláňajúce sa na podlahu

Na konci každého týždňa môj manžel meral páskou, koľko nôh som zdvihol z polohy na chrbte a zapísal do tabuľky - stiahnite si tabuľku merania.

A tiež sa zaznamenalo, koľko cm nedosahujem, keď som sa nakláňal dopredu. Tabuľka ukazuje, ako som zlepšil svoje čítanie takmer každý týždeň a po 2 mesiacoch už chodím normálne s mojou rýchlou chôdzou.

Ani si nemyslite, že by ste mali podstúpiť operáciu prietrže, iba zhoršíte svoju situáciu. A kýly sa objavia vyššie. Áno, spočiatku sa budete cítiť lepšie, nebude to bolesť. Nie je však potrebné zasahovať, samotné telo si poradí, len mu pomôžete a to je všetko. Ak chcete byť pravidelným klientom chirurga - urobte operáciu!

Medzistavcová prietrž nie je príčinou bolesti

Aktualizácia k 10. decembru 2018. Viac ako dva roky po recidíve s chrbtom som sa rozhodol tento článok doplniť o dôležité informácie. Myslím si, že to mnohým pomôže pohnúť sa správnym smerom, aby vyliečili a zmiernili bolesť.

V súčasnosti sa medicína stala firmou a dôvera lekárov, ktorí sa zaujímajú iba o to, aby sa stali stálymi zákazníkmi, stala veľmi nebezpečnou.

Nedávno som zhromaždil dostatok informácií, analyzoval a aplikoval ich na seba. Preto s dôverou môžem túto metódu zdieľať s vami.

Najprv musíte zistiť, čo je príčinou kýly a bolesti chrbta, preto si pozrite toto video.

Poviem vám svoj príbeh, ktorý sa mi stal v lete roku 2018. V júli som si objednala švédsku stenu a po dvoch týždňoch tréningu mi pravá noha začala chodiť bolieť. Bolesť stúpala každý deň a po mesiaci som nemohla chodiť a stáť bez bolesti.

Najprv som si myslel, že medzistavcová prietrž sa opäť zhoršila, ale našiel som vyvrátenie, už som o tom písal v tomto článku, ktorí majú záujem o prečítanie.

Potom som si myslel, že je na vine ischiatický nerv, ktorý je zovretý, a bolesť z toho. Ale keď som našiel informácie, ktoré môžu ublížiť iba svaly, a to z dôvodu spúšťacích bodov v nich, začalo mi to tu.

Pozrite si video, aby ste pochopili, o čom hovorím.

Po pozeraní tohto videa som dostal veľký obrázok, skladačku zloženú z mnohých samostatných prvkov, ktoré som zhromažďoval už niekoľko rokov. Nepriniesla vinu kýla, ale svaly, alebo skôr nesprávne fungovanie svalov, v ktorých sa vytvorili spúšťače, ktoré spôsobujú bolesť..

Aby som vyliečil svoje svaly a zbavil sa spúšťov, kúpil som si masážne valčeky na prevrátenie hlbokých chrbtov a začal som pracovať.

Masážne rolky rôznych tvarov a veľkostí

V tomto obchode lacno objednané masážne valčeky, gule a hriadeľ

V komentároch ma požiadali, aby som podrobne vysvetlil, ako si objednať s Aliexpress, ak som to nikdy neurobil, tu je pre vás stručný algoritmus:

 1. Zaregistrujte sa na webovej stránke aliexpress, uveďte svoj e-mail, meno, priezvisko a zadajte heslo k účtu.
 2. Uveďte svoju poštovú adresu, kam bude zásielka doručená.
 3. Priložte bankovú kartu, ktorú zaplatíte.

Toto všetko je potrebné urobiť a nakonfigurovať 1-krát!

 1. Potom vykonajte nákup a predajca odošle balík.
 2. Po určitom čase dostanete balík na najbližšej pošte Ruska.
 3. Na webovej stránke Aliexpress potvrďte, že ste balík dostali, aby predajca dostal peniaze za tovar.

Všetko je hotové!

Theracane Massage Hook

Kúpil som si tiež háčik na masér Theracane na bodovú samomasáž na ťažko prístupných miestach..

Po mesiaci každodennej práce na svalových spúšťoch bolesť nôh pomaly vymizla a po ďalšom mesiaci bolesť úplne zmizla.

Zoberme si, že ak vaše svaly boli bolesť po dlhú dobu - mesiace alebo dokonca roky, potom za týždeň nevyliečite svaly. Trvá to nejaký čas, kým sa spúšť spustí každý deň a spočiatku to bolí veľa. Ale to je ten správny smer pre liečenie, testovaný na vás.

Vyskytol sa prípad, keď som náhle dostal sval pod lopatku a nemohol som bez bolesti otočiť hlavu jedným smerom. Práve som sa zoznámil s týmito informáciami a požiadal svojho manžela, aby našiel túto pečať na chrbte a odstránil spúšť.

Po 2-3 minútach manželka pocítila pečať na zadnej strane veľkosti hrášku. Po niekoľkých kliknutiach po dobu 30-40 sekúnd (bolo to bolestivé) sa pečať vyriešila.

K môjmu prekvapeniu, keď som otočil hlavu, už som túto bolesť nepociťoval, pretože spúšťací bod sa práve objavil a dá sa celkom rýchlo odstrániť. Inak sú potrebné týždne alebo dokonca mesiace..

Aké závery som urobil

Problém s medzistavcovou prietržou vyrieši iba posilnenie svalovej časti chrbta a správne napnutie spevnených svalov chrbtice..

V čase, keď píšem tento článok - v polovici novembra 2016, uplynulo šesť mesiacov odo dňa, keď som nemohol vstať z postele, cvičím každé ráno a cítim sa dobre. Ruky sa dostanú na zem bez toho, aby sa mi ohli.

A predstavte si, čo by sa stalo, keby som dôveroval lekárovi, tomuto neuropatológovi, po injekciách chirurga na operačnom stole a všetko... by sa zaznamenalo u stálych zákazníkov.

A prečo? Áno, pretože chrbtové svaly oslabili a nezaťažujú chrbticu správne. Mierne nadvihnuté alebo nesprávne zahnuté a všetky. Ak výživa nie je správna, nič nepomôže. Ničenie samotného tela.

A bolesť je signálom činnosti, ktorá má niečo zmeniť, zmeniť návyky, životný štýl a výživu. Chirurgia, injekcie a pilulky iba odstraňujú príznaky, ale nevyriešia zdravotný problém, pochopte to nakoniec.

A keby som mal operáciu prietrže, chvíľu mi to pomohlo. Ale bez nabíjania sa prietrže môže javiť vyššia a nie jedna. Poznám takých ľudí, ktorí vykonali operáciu 2-3 krát, a to všetko preto, že nerozumejú tomu, kam idú. Ak chcete byť pravidelným klientom chirurga, vykonajte operáciu.

Zachádzajte so svojím zdravím neopatrne, milujte sa. Koniec koncov, zdravie, ktoré nám dáva príroda, je na nezaplatenie.

Pozrite sa na výsledky diagnostiky chrbtice Alexandra Ševtsova 5 rokov po objavení sa prietrže. V skutočnosti Alexanderova prietrž neodišla, ale bolesť zmizla, ale viete prečo?

Po dvoch rokoch som zistil príčiny vzniku medzistavcovej prietrže. Kto sa zaujíma o článok: zrieknutie sa medzistavcových prietrží.

Nateraz, prajem vám rýchle uzdravenie. A ja som išiel robiť cvičenia!

S pozdravom Ruslan Miftakhov

Úžasný článok, vďaka! Rešpektovanie vás a vášho manžela / manželky!

Ďakujem Vladovi za komentár. Nech sa čitatelia poučia z mojich chýb

Pomoc s poradím masážnych videí Stránka AliExpress, ako ju chápem, nie je v Rusku zahrnutá pomocou odkazu Poskytnúť viac informácií

S Aliexpressom je dodávka v Rusku. Čo presne nerozumiete v súvislosti s objednávkou v službe Aliexpress? Zaregistrujte sa na webe Ali, uveďte svoju poštovú adresu, priložte na svoj účet platobnú kartu, pomocou ktorej zaplatíte za tovar. Platíte za tovar, predajca odošle zásielku na zadanú adresu, zásielku dostanete v ruskom poštovom oddelení, v Ali potvrdíte, že tovar bol prijatý a že je všetko. Alebo potrebujete podrobnejší článok?

Ďakujem vám za takéto rozsiahle skvelé informácie. Ruslan, som rád, že som náhodou narazil na tvoj článok. Mám problém jeden s druhým. Teraz trpím mesiac a pol. Spočiatku injekcie, pilulky, nič nepomohlo. Potom odporučili jednu príručku. Na druhej strane poslal na MRI. V dolnej časti chrbta sa našli dve kýly. Manuál opravil všetky moje stavce (silné vysídlenie), bolesť sa mierne zmiernila. Teraz sa hovorí, že bude visieť dva týždne na vodorovnej lište bez fyzickej aktivity. Nie je to však jednoduchšie. Svaly sú uvoľnené, hovorí. Bodol som na jeho odporúčanie chondroprotektory. Už vás nebaví tieto bolesti. A prvý mesiac na záchod sa sotva plazil po stene a to je všetko. Samozrejme atrofia svalov. Za mesiac klamstvo. Potom som sa snažil cvičiť, ale zhoršilo sa to. Ukázalo sa však, že ide o kýlu ((((Teraz si myslím, že mi bolo predpísané zavesiť sa na vodorovný pruh bez fyzických cvičení)? Z toho sa len zhoršujem alebo cítim bolesť. Premýšľam o vyskúšaní vašej metódy zo svojej skúsenosti. Ďakujem vám, Ruslane, obrovský za vašu láskavosť a túžbu pomáhať ľuďom)))) Mimochodom, celý život som bol aktívny a nedávno som sa dostal do zóny pohodlia a trochu som sa pohol. A jedlo),))) Rozumiem svojim chybám. A naozaj chcem všetko zmeniť! poďakovať

NEVESÁVAJTE na vodorovnú lištu. Najmä v období exacerbácie! Najprv si pomocou cvičení posilnite svalstvo chrbta a až potom môžete napoly zavesiť na vodorovnú lištu, nohy spočívajúce na podlahe.

Ruslan! Ďakujem vám veľmi pekne za to! Zo srdca az čistého srdca je zdravie blízko vás a vášho!

Píšem túto recenziu, pretože vďaka vášmu článku (inšpiratívny článok) som sa prestal cítiť ľúto a začal som robiť silové cvičenia prostredníctvom bolesti..
Trochu pozadia: Dostal som nehodu a ležal som 8 mesiacov na chrbte s Ilizarovovým prístrojom. Mesiac alebo 2 mesiace pred nehodou som mal prietrž 8 a 6 cm (ale bolesť bola, mimochodom, ostrejšia. Nie silnejšia, konkrétne ostrejšia ako pri súčasnej prietrži 11 cm)
Uzdravil 2 blokády a urobil niekoľko manuálov. A rýchlo som sa zotavil, pravidelne som robil jogu a môj korzet bol normálny.

Asi 3 mesiace som nemohol mať MR so zariadením, tak som urobil 2 blokády a zavolal som svojho chirurga Nazarova Vladimíra Anatolyeviča, zamestnanca alžbětinskej nemocnice v Petrohrade. Ďakujeme tomuto úžasnému človeku! Volal som mu slovami, ktoré nemôžem, vrátil sa PPC. Zariadenie musíte odstrániť o mesiac skôr. „Dobre,“ povedal, „skúsme to.“ Možno, že kosť rástla spolu “

Obrátil som sa na drahú a dobrú kliniku a bol mi predpísaný kurz pijavíc + ihiel a návod - nifiga nepomohla! Potom povedali - fizuha, ale bolesťou to nie je možné! Urobil som a znova nifiga (

Nedávno som si prečítal váš článok a rozhodol som sa prekonať bolesť.

Dnes je môj prvý deň úľavy: bolesť som nechal o 50%. To je už veľmi cool! Môžete nejako existovať. Teraz môžete dokonca zdvihnúť tanier jedla a nakŕmiť deti. Aj keď sa mi zatiaľ nepodarilo dostať panvicu z hornej police chladenia.

Začal som prehltnúť bolesť 40 sekúnd pri jednom priblížení. 20 sekúnd bolesti a potom odíde! A keď vstanete, je to tiež jednoduchšie.

Som natiahnutý na posteli. Ľahnem si na brucho a ako zranený vojak, ktorého nohy boli odtrhnuté, lakte vytiahnu krčnú a hrudnú časť dopredu. Nohy sú úplne uvoľnené. Pod váhou bokov vytvára tlak na posteľ. Len to, aby som ju chytil. Bedra sa napína a uvoľňuje k príjemnému pocitu. Nie je to taká agresívna metóda ako pri vodorovnej lište - keď sa natiahnete a potom znova stlačíte. Potom potiahol lastovičku a ľahol si.
Všeobecne sa nejako ďakujem znova!

Dobrý deň, Vsevolod. Som rád, že ste sa začali pohybovať správnym smerom. A som veľmi rád, že si uvedomujem, že moje články pomáhajú iným ľuďom, aby sa vydali na pravú cestu k uzdraveniu.
Hlavnou vecou nie je prestať robiť cvičenie a telo vám ďakuje. Nezabudnite na spúšťače vo svaloch, sú príčinou bolesti a svalového kŕče. Roll spúšťa, napínajte svaly a posilňujte gymnastikou. To je celé tajomstvo zdravia.

Veľmi cenné skúsenosti, ďakujem za článok za písanie. Dobre, dokázali ste, že sa dokážete vyrovnať s akýmkoľvek nešťastím.

Hlavná vec je pohybovať sa správnym smerom. V nemocniciach sa stále liečia skôr, ako sa im diagnostikujú injekcie, tabletky a najrôznejšie nezmysly, po ktorých sa zhoršujú iba chrbtom..

Kýlu chrbtice môžete liečiť bez použitia liekov alebo iného fyzického zásahu. Bohužiaľ, moderná medicína veľmi často bojuje iba s následkami choroby, ale v skutočnosti musíte hľadať príčinu. Liečitelia dokážu úplne vyliečiť, uzdraviť prietrž chrbtice bez následkov a operácií. Pri tomto spôsobe liečby je účinok na energetickú hladinu tak na chrbticu, ako aj na príčinu choroby. V tomto prípade sa obnoví nielen celá chrbtica, ale aj normálne fungovanie celého tela. Takáto liečba je najsprávnejšia, pretože sa opraví hlavná príčina choroby, ktorá je v ľudskej energii, a potom sa fyzické telo prispôsobí korigovaným tokom energie. Samotné zaobchádzanie s fyzikou je chybné.

Sergey s vami úplne súhlasí, v prvom rade musíte zistiť príčinu choroby

Ruslan, si jednoducho skvelý, si stanov svoje ciele a čo je najdôležitejšie, dosiahni ich naplnenie! Veľa šťastia, dobré zdravie a neustály pokrok smerom k lepším výsledkom.!!

Ďakujem za vaše milé slová, Mary.

Ruslane, je možné kombinovať liečbu s prácou??

Ahoj Mirlan. Môžete ho kombinovať, ak práca nie je fyzicky náročná, ak sedenie a chôdza neprinášajú veľké bolesti. Napríklad som opravoval počítače a bol som ošetrený, cvičil som každé ráno a večer. Hlavnou vecou nie je zdvihnúť nič ťažké a ostré pohyby, ktoré by sa nemali robiť, kým sa svaly zotavia. Všetko je v našich rukách

čo sú to za ľudí? tipy sú určite dobré. Ale. nový veľký, ktorý hádate odkazy, posielate si správy sami)))). je to zábavné. a riadiť toto hovno. ako aj centrum Bubnovského. veľa správnych slov! ako - že všetko záleží na vás! Preto je potrebné sa vysporiadať predovšetkým s hyperextenziou a cvičením, vitamínmi a vápnikom? - Tvaroh je najlepší spôsob, ako dodávať vápnik do tela)))). vďaka dedovi, ktorý predáva svoje tajomstvá))) a ste bratom namiesto odkazov na ich stránky, a ak ste vyliečili kýlu, tak ju zdieľajte s celým svetom.

Sú to druh rozhnevaných ľudí, ktorí sa rozhodli navštíviť nás a napísať komentár. Zrejme dostali veľa chrbtov... Samozrejme, ak takto hovoríte a neurobíte nič, všetko je homogénne a nič nepomáha. Pokiaľ ide o tvaroh a vápnik, súhlasím, ale nezabudnite, že vápnik je lepšie absorbovaný pohybom, inak sa neukladá tam, kde je to potrebné. Záverečné hnutie - životný brat.

A ako sa vysporiadať s cvičením, keď kýla 8 mm tlačí na korene nervov nôh? Bojím sa... a tu sa tiež ukáže, že kritická veľkosť je 8 mm.... no, ako sa budú zdravotne postihnutí pohybovať ešte viac od nabíjania a svoriek? Neklamem. Nerozumiem, koľko môžete nabíjať?

Ahoj, Dúfam. Po prvé, prietrž netlačí na žiadne korene. Kýla 6 - 8 - 10 mm je dôsledkom kŕčovitých hlbokých paravertebrálnych svalov, ktoré iba dodávajú túto pekelnú bolesť.

Po druhé, ak je bolesť silná, nemusíte robiť žiadne cvičenia, oddýchnite si svaly. Určite každý cítil kŕče nôh, aká je to bolesť, myslím, že každý vie. Takže tento kŕč s medzistavcovou prietržou teraz nie je v nohe, ale v chrbte, rozumiete mi? Čo potrebujete urobiť s kŕčom (to znamená, že svalové tkanivo ešte stále chcete napnúť) alebo svalovú hmotu uvoľniť? Samozrejme chcem, aby kŕče odišli a svaly sa uvoľnili. Tak si ľahnite a dajte svojim svalom pokoj. Potom budete robiť cvičenia, keď bolesť ustúpi.

Po tretie, preštudujte si článok https://ruslantrader.ru/oproverzhenie-lecheniya-mezhpozvonochnoj-gryzhi.html, ktorý obsahuje vaše porozumenie a potom vás logika a zdravý rozum povedú k uzdraveniu. Nespoliehajte sa na lekárov. Prajem vám rýchle uzdravenie, Dúfam.

Zdravím! Ruslan a ohýba sa vpred, ako dlho potom, čo nemohli vstať, začali robiť?

Ahoj Aydar. Pomaly som sa sklonil po 3 týždňoch, každý týždeň moja manželka merala pomocou pásky mieru, do akej miery sa mojimi rukami nedokážem dostať na podlahu, a napísala som do tabuľky, aby som zistila, či dochádza alebo nie. Teraz môžem ľahko dosiahnuť podlahu rukami a bez bolesti, pretože cvičím každé ráno.

Vďaka za odpoveď! Mám tiež rovnaký problém, uplynulo 0,8 cm... dva týždne chodím ako chôdza s nohami na podlahe...) Cvičím dvakrát denne po dobu 30 minút... ale nerobím to na vodorovnej lište?

Neurobil som vodorovnú lištu, pretože s kýlou nemôžete zavesiť, svaly sú slabé a jarný efekt môže fungovať. Robte viac cvičení, berte vitamín B a vápnik a všetko bude v poriadku.

Aký súbor cvičení (cvičení) ste vykonali? Môžete zrušiť odkaz ?

Ruslan je ďalšia otázka a pomohol Semyon Petrovich? Nepodstúpili ste s ním. Je to manuálny technik... aké systémy napísal?

Neprišiel s liečbou, ale Semyon Petrovich mi dal ten správny smer, aby som robil cviky - na internete povedal, že nájdete veľa informácií. Takže pri hľadaní som narazil na metodológiu Alexandra Ševtsova, odkaz je v článku. Môj názor nepomôže žiadnemu manuálnemu pracovníkovi, ak necháte svaly atrofované, musíte ich posilniť a natiahnuť, čo je celé tajomstvo..

Ruslan, opísali presne moju situáciu.. iba som sa začal horšie (spoliehať sa na lekárov a dôverovať im). Mám otázku. S bolesťou chodím iba s oporou. Nesnažím sa narovnať sa, chodím s rukami po nohách. Okrem neustálej bolesti tiež strieľa nepretržite, dokonca aj ľahnutím.. kde si myslíte, že by ste mali začať? Ako urobiť sklon, keď sa opieram o nohy... na chrbte nie sú žiadne svaly... Dlho ležím

Ahoj Christine. Je veľmi zlé, že ste sa dostali k tomuto bodu. Musíte začať s pochopením podstaty, preto si pozorne prečítajte článok: „Vyvrátenie medzistavcovej prietrže a to, čo sa skutočne musí liečiť“ - https://ruslantrader.ru/oproverzhenie-lecheniya-mezhpozvonochnoj-gryzhi.html Pomôže vám to rýchlejšie sa pohybovať správnym smerom.

Ďalší krok na vyliečenie: pravidelné jednoduché ležiace cvičenia. Video s cvičením nájdete na konci toho istého článku, ktorý som vám odporučil študovať. Vaše zdravie závisí iba od vás. Prajem si rýchle uzdravenie.

Ruslan a ja si myslím, že moja posledná otázka.. Myslím, že ma už otázky unavujú) Môžete nám opísať, ako ste jedli dobre? Viem, že musíte brať vitamíny B..C..omega... ale zároveň vylúčiť potraviny obsahujúce lepok... je ťažké jesť správne doma, keď všetci okolo jedia tak, ako chcú) Zaujímalo by ma, aké je vaše menu?

Všetka ovsená kaša je pohánka, perličkový jačmeň, ovsená kaša, okrem krupice, ryže, namiesto chleba, chleba, jediem iba kuracie mäso, rôzne šaláty. Nepovedal by som, že som priamo zmenil svoj jedálny lístok, zjedol som, čo sa mi páčilo, a nie silou, a začal som chodiť viac a schudol som o 10 kg za 2 mesiace..

Je dobré, ak je osteochondróza skutočnou osteochondrózou. Tu môžete bezpečne robiť veslovanie, nie nevyhnutne na vode, ale aj na špeciálnom simulátore. Je oveľa nebezpečnejšie, ak je za touto imaginárnou chorobou maskovaný problém, ako sú kostné metastázy. Preto musíte skontrolovať chrbticu na tomografe.

Neľakajte kostné metastázy takým strašným slovom, Bože, zakazuj

Dobrý deň. Manželka má problém so zadami, išla do centra Bubnovského v Nižnomeksku, efekt nie je významný. Včera odporúčal Semyon Petrovič z Almetyevska. Povedzte mi, či stojí za to ho kontaktovať, ak áno, ako ho nájsť? Neznáme priezvisko, hovorili, že pracoval vo veteráne.

Dobré popoludnie Dmitry. Vyhodil som ti číslo Semena Petrovicha v pošte, adresu zistíš tak, že mu zavoláš. Pokiaľ ide o to, či stojí za to kontaktovať Semyona Petroviča ako špecialistu, myslím, že to stojí za to, určite to stojí za to, urobiť MR a pre neho vám dá ten správny smer na liečbu.
Ale hneď poviem pravdu o chrbte, žiadny špecialista nepomôže okrem samotného pacienta. Čo tým chcem povedať: cvičte každý deň, aby ste posilnili a napínali svaly, chodili viac, užívali vitamíny. Stručne povedané, naše zdravie je len v našich rukách. Zdravie pre vás a vášho manžela / manželku

Ruslan... Dobrý večer... Čítal som tvoj príbeh už niekoľkokrát!) Úprimne ma inšpiruje k tomu, aby som priznal... Mám tiež vážny problém, bolesť chrbta na dlhú dobu, podmienky služby a športu odviedli svoju prácu ((((((...) bolí ma noha mesiac, moja ľavica... všetko z prietrže) 7,7 mm je posunutý doľava. Injekcia tablety nepomáha (((((... (relaxujem na mori, plávam každý deň... dnes, po prečítaní článku) som sa rozhodla robiť cvičenia.. Navštívila som lekára cvičebnej terapie na YouTube s demonštráciou cvičení... po nabití bolesti v zintenzívnená noha. Povedzte mi tiež, že ???

Ahoj, Alexey. Prvé 2 mesiace, pravá noha strašne bolela, ale obvinenie sa nezhoršilo.

No áno...
Bolesť a ťahanie... takže to je normálna situácia prvých tried?

Ako hovorí Bubnovsky, ak kosť nevykĺzne a krv nebude bičovať, potom všetky pravidlá

A aké cvičenia ste robili?... a vôbec ste nebrali žiadne lieky??

Robím cviky na kurze Deda, v článku je odkaz na tento kurz, nie je to drahé kúpiť, dal som viac peňazí MRI.

Nie som zástancom drog, myslím si, že samotné telo sa musí vyrovnať predovšetkým, ak len nedokáže zvládnuť samé seba, potom môžete pomôcť.

Takže bolesť, ako si zvyknete na záťaž?

Najprv musíte pochopiť, že svaly bolia, nie kýla. Ale prečo to bolí svaly? To je miesto, kde leží odpoveď, a ja o tom uvažujem napísať článok...

Ahoj Ruslane, vo všeobecnosti nie je potrebné zavesiť na vodorovnú lištu alebo je to možné pri malej prietrži? Mám 5 ml

Margarita ahoj. Nedávno som prehodnotil a uvedomil som si, že to nie je prietrž, ale bolesť svalov kvôli spúšťacím bodom. Preto je potrebné liečiť svaly, nie prietrž. Zvraciam svaly masážnou rolkou, zavesím na vodorovnú lištu a vytiahnem sa, chodím 5-10 km za deň.

A do dnešného dňa používate háčik z trstiny alebo nie tak účinnú mašinku s mimozemským expresom?

Teraz ich používam menej, pretože taká potreba nie je potrebná. Všetky spúšťače boli odstránené. Samomasážna vec je v pohode, najmä ak sú na chrbte vytvorené spúšťacie body, potom bez trstiny alebo vonkajšej pomoci.

Odpoveď je, samozrejme, neskoro, ale stále.. Závisí to od toho, kde sa nachádza prietrž. Mám niekoľko z nich, najstrašidelnejšie v dolnej časti chrbta je medián 8 mm. Lekár povedal, že je možné a potrebné zavesiť (pre iné oddelenia to bolo ľahšie zavesiť, keď sa mi podarilo uvoľnite nerv), ale nezabudnite ohnúť nohy na kolená. Samozrejme, všetko je individuálne.

Ahoj Ruslan! Čítal som, ale je veľmi ťažké uveriť, pretože inzerujú veľa! Mám prietrž bedrovej bedrovej kosti 3 mm, čo pred 4 mesiacmi ukázala MRI! Chytil som sa za chrbát, prepichol som injekcie, pustil chrbát, ale moja noha bolí veľmi zle, bolesti chrbta, strašné, bolí to viac ako mesiac! Moje jedlo je rovnaké ako vaše! Za štyri mesiace schudla presne 15 kg! Povedali mi, že to bolí z kýly a znova predpísalo veľa liekov, a obávam sa, že zasadím žalúdok, pretože nemám hladu! Vďaka, ak odpovieš! Už neexistujú žiadne peniaze a keďže neexistujú žiadne peniaze, potom čo zostane umrieť Chtoli *? Predpíšte veľa liekov a všetko bez úspechu

prečo môj komentár nie je prijatý? alebo miestne komentáre pochádzajú od vás osobne?

Ahoj Anna. Áno, kladiem si otázky a odpovedám v komentároch Aký nezmysel, samozrejme, že nie. Pokiaľ ide o to, čo bolí z kýly, uisťujem vás, že to tak nie je, keďže píšem článok na túto tému, vykopávaním veľa zaujímavých vecí bude zaujímavé a užitočné pre každého, aby poznali pravdu. Sledujte nové články.

Kto sa stará o pravdu, že bolesť chrbta nie je z vertebrálnej kýly a čo treba liečiť, prečítajte si článok https://ruslantrader.ru/oproverzhenie-lecheniya-mezhpozvonochnoj-gryzhi.html

Ahoj Ruslan! Urobili ste dobre, že ste dosiahli stabilnú remisiu bez liekov. A bez ohľadu na to, aké metódy ste urobili, hlavná vec je výsledok. Neexistuje univerzálna liečba žiadnej kýly chrbtice. Môj príbeh o náhlej prietrhu 6 mm spadol do medzistavcových priehlavkov vpravo a naľavo 3 mm v S1-L1 so zúženými a zúženými nervami. Na pravej strane bola najsilnejšia ischias ako v klasike. Prepichol som všetky injekcie, ale účinok bol daný homeopatiou a ležiacimi cvičeniami. Potom to nevyzeralo ako nič a po niekoľkých mesiacoch boli bolesti lokalizované v pravej kalkanálnej zóne pozdĺž inervácie z dolnej časti chrbta. Prešiel som bolesťou a gymnastikou pre chodidlo, plus pozitívny postoj, pijem tinktúru borovicového struku. Na spodnej časti chrbta nenosím obväz. V každej ruke nosím 3 kg vrecká. Ak je to zaujímavé, môžem poslať svoju jednoduchú gymnastiku, ktorú neurochirurg odporučil, ale väčšinou ležím a pri chôdzi chodím na pätách a prstoch na nohách a na vonkajšom oblúku chodidla. Pracovný dôchodca 66 rokov.

Dobrý deň, Vladimir! Ďakujem za Váš komentár. Po nejakom čase som dospel k tomuto záveru: Všetky tieto prietrže pochádzajú z nesprávneho zaťaženia svalov, pretože väčšina ľudí chodí trochu, veľa sedí, niektoré svaly slabnú, iní sú nútení preťažiť, a takto kýla vyčnieva. Ale svaly vždy bolia, nie kýla. Musia sa obnoviť svaly a všetko bude v poriadku a prietrž ako pimple v chrbtici nikam nevedie a nezasahuje do jej života..

Na úkor gymnastiky, ktorú môžete zdieľať, si myslím, že je to užitočné pre mnohých čitateľov. Ale gymnastika vám v jednom prípade pomôže, ak to robíte pravidelne a neustále, a nielen sledujte 1-krát, ako cvičiť a naďalej sa sťažovať na bolesť..

Myslel som, že prečítam niečo potrebné, nové, nečakané, a potom už bolo len nové slovo. A autor kýlu nevyliečil úplne - ak prestanete robiť cvičenia, všetko sa dá začať od začiatku. Mám problémy už od detstva, od tej doby, čo si pamätám. -,, svaly sú atrofované, chrbát je zle, atď., atď. - Všetci mučení lekári dokážu predĺžiť pracovné dni utrpenia. Dôvod je v nervoch - v ich degenerácii, degenerácii spôsobenej štípnutím, nervovom vyčerpaní (a to je psychika a hlboko poháňaná). Stále existujú dôvody, napríklad svalové bloky, ktoré budú opäť v rovnakom riadku. Potrebujú to lekári? Konajú podľa zákona. V tomto svete je všetko v zákone alebo morálke, ale vy sami viete, aká morálka je.

Hej. Prietrž sa nemusí liečiť, musia sa liečiť iba svaly. Nepoznali sa nič nové, pretože článok bol napísaný pred 2 rokmi. Tento rok som zhromaždil viac informácií a napísal článok o vyvrátení prietrže a o tom, čo je skutočne potrebné liečiť, prečítajte si https://ruslantrader.ru/oproverzhenie-lecheniya-mezhpozvonochnoj-gryzhi.html
Pre mnohých bude objav možný...

Tu vyvraciate vertebrálnu prietrž, hovoríte o „verdikte“, robíte cvičenia - to znamená riešiť následky zlepšením výživy diskov pomocou cvičení, pretože po 20 rokoch sa cievy kŕmiacich kotúčov liečia (nepamätám si, ako sú vedecké poznatky) ) a dostávajú výživu rozptýleným spôsobom. Potom bojovať so kŕčom hlbokých svalov s cvičením je smiešne - áno, je to boj, ale bez konca. Čítajte o meridiánoch svalových šliach, dôvody ich porážky sú najlepšie vysvetlené knihou Michail Miller, Karma a zdravie. - Neznepokojujte sa esoterickým slovom „karma“. Ale získate lepšie vysvetlenie tohto pojmu, svalového bloku, s ktorým môžete nekonečne bojovať pomocou cvičení. Ale svalový blok môže byť spočiatku príčinou banálneho štípania, zápalu (neuritídy), ktorý sa v priebehu rokov stáva psychologickým. - prekvapený? "Počuli ste už o biofeedbacke?" Keď kŕče, choré orgány, väzy a svaly vytvárajú negatívne emocionálne pozadie a naopak, keď chronické pozadie tvorí chorobu (patológia).

Ruslan, odkaz na stránku „tajomstvo dedko“ nefunguje.

Ďakujem Natasha. Opravené odkazy

Dobrý večer, Ruslane! Traja neurochirurgovia mi už povedali, aby som urýchlene vykonal operáciu, ale vytrvalo chodím k monológovi, na 10 dní som bol umiestnený s nesteroidným systémom a injekciou do boľavého miesta v dolnej časti chrbta. Moja kýla tlačí na chrbát mozgu, výčnelok, tri kýly, 0,8.0,9.i0,45 mm a Shmorl kýla. Všeobecne platí, že plná kytica, moja pravá noha je veľmi boľavá, nemôžem chodiť. Bolesť je hrozná, v pokoji sa zlepšuje, pred tromi dňami, keď som si obliekol kabát, ktorý takmer zomrel na útok, som si myslel, že ma rozrezali na kúsky, pichli Declofenac a trochu to nechali ísť. Dnes som si kúpil otroctvo, takže aspoň dovtedy, kým lekár neotvorí nohy na nohách. Necítim sa tri šesť krokov bolesti a potom mi noha začne hrozne bolieť a okamžite idem spať. Čo si myslíte, že môžem bojovať bez operácie? Áno, stále teplota 37,3 trvá viac ako 10 dní.

Ahoj Atmessa. Nemám právo radiť vám v ničom, najmä v oblasti zdravia. V článku som načrtol svoju víziu tohto problému a ako som ho vyriešil. Prečítajte si článok, študujte, uvedomte si a vyvodzujte závery pre seba.

Je mi skoro 70 rokov. Pred rokom mi diagnostikovali extrasystolu, stav pred infarktom, osteochondrózu a herniu medzistavcovej krčnej chrbtice. Ležel 2 roky v nemocnici v Petrohrade. Odhlásené bez zmien. Priateľ a spoločník môjho syna odporučili, aby som kontaktoval osobu, ktorá môže pomôcť. Ubehol týždeň a bol som vyliečený rôznymi bylinkami a čajovými lístkami. Spýtal som sa „môjho lekára“: môžem pracovať v krajine pri chate? Povedal: - Žiadny problém !! A každý víkend chodím loviť so svojím priateľom do Fínskeho zálivu - v lete aj v zime. Od tej doby nikdy - ani obyčajná prechladnutie nekorelo. Ukázalo sa, že tieto byliny - z Uzbekistanu posilnili moju imunitu. Liečil ma muž z umenia Celitbeku - podľa metódy starej uzbeckej medicíny a podľa predpisu Avicenna. Nie je mladý - menom Khushbak a ja som zabudol na priezvisko, alebo som sa ho asi ani nepýtal. Ďakujem - Uzbekistan - SUPER.

Som rád, Vladimir. Zdravie pre vás

dobrý deň!
Prosím, podeľte sa o kontakty tohto liečiteľa!)
poďakovať

Dobré popoludnie, Vladimir. A môžete získať kontakty lekára? Tiež trpí prietrž

Ahoj Ruslane, mal si krivky chrbtice? Mám tiež herniu ako vy)

Ahoj Sagyndyk. Od detstva mám v hrudi zakrivenie chrbtice.

Ahoj, Ruslan! Ste dobrí pre seba, aby ste sa dostali k jadru problému. Som lekár, chiropraktik. Trvalo mi tiež niekoľko rokov, kým som pochopil, že liečebné režimy, ktoré vám ponúkli neurológovia, sú nesprávne. Spazmodické svaly sú vo väčšine prípadov príčinou bolesti chrbta. Hernia spôsobujú bolesť iba u 2 - 3% pacientov. Nesúhlasím iba s tým, že prietrže sa vo vás objavili po prevode hmotností. Po preťažení svalov máte syndróm bolesti. Kýla, s najväčšou pravdepodobnosťou už bola. 14-roční chlapci prichádzajú na recepciu, ktorú ich matky pripravujú na ospravedlnenie od armády a skúmajú všetko, čo môžu. MRI teda ukazuje, že niektoré už majú 2-3 hernie, niekedy veľmi vážne. Zároveň sa chrbát vôbec neobťažuje (zjavne pred prvým nosením chladničky).
Predklonenie sa najlepšie urobí, keď stojíte, ale sedíte. Účinok je rovnaký, ale pravdepodobnosť výskytu komplikácie je oveľa menšia.
V akútnom období nemôžete okamžite vyliezť na horizontálny bar alebo robiť gymnastiku. Napäté svaly sa zaťažia a bolesť sa prudko zvýši. Algoritmus by mal byť nasledovný: uvoľnite svaly (masáž na bolesť, aplikátor alebo horúcu sprchu) - natiahnite svaly (vis 20-40 sekúnd) -gymnastiku (najlepšie ležiac ​​na chrbte).
A ešte jedna vec: inverzné čižmy alebo dosky sú dobré do veku 40 rokov. Pravdepodobnosť krvácania do mozgu potom prekračuje možnú výhodu napínania chrbta.
Je skvelé, že zdieľate svoje výsledky, chyby, pochybnosti, úspechy s ostatnými. Čím viac ľudí nájde spôsob, ako to urobiť bez chirurgického zákroku (nie je to všeliek, ľudia po ňom liečia bolesť), tým lepšie.
Veľa šťastia a zdravia!

Dobrý deň, Victor. Pokiaľ ide o vzhľad prietrže, neviem presne, kedy sa objavila, s najväčšou pravdepodobnosťou pred začiatkom bolesti. Ale dobre som si spomenul na deň, keď som nemohol vstať z postele.
Pokiaľ ide o horizontálnu lištu, úplne súhlasím s tým, že v akútnom období je lepšie zavesiť.
Pokiaľ ide o inverzné topánky, myslím si, že tu ide o čisto individuálnu otázku a nesúvisí s vekom. Niekto vo veku 30 rokov nemôže visieť hore nohami, niekto vo veku 50 rokov. Musíte len počúvať svoje telo.

Dobrý deň, pred dvoma dňami som urobil sken MRI a ukázal som dve hernie L4-l5 0,4 cm a l5-S1 0,6, lekár predpísal lieky proti bolesti, uvoľňujúce svaly a vitamíny, mám len 20 rokov, panikáril som, že život je u konca, neviem, ako s týmito myšlienkami žiť „Chcem chodiť v pätách a žiť normálny život, teraz sa cítim ako nejaký invalidný, bolí ma chrbát, idem šikmo, myslím, že život je skrátený, hovoria, že plávanie posilňuje tvoj chrbát dobre, nevyskúšali ste? Kýla nezmizne? Žilo to strašidelne, obávam sa, že môj milovaný odíde, panika v slove, neviem, ako si pomôcť, lekári naozaj nič nehovoria, povedali, že ak bolesti neodídu, bude potrebné urobiť blokádu, neboli ste ponúknutí, aby ste to urobili. ?

Ahoj, Elena. Bol tiež v takej depresívnej nálade. Verte mi, že to nie je smrteľné a všetko bude fungovať, ak budete pracovať na sebe, ako sa duševne naladíte pozitívne a fyzicky cvičíte..
Neskúšal som plávať. Ak sa objaví prietrž, nikde nezmizne. Ale tu to nie je hlavná vec, hlavnou vecou je tónovanie svalov a návrat k normálnemu životnému štýlu bez bolesti.
Takže skontrolujte, ako vás váš milovaný miluje.
Mama navrhla blokádu, odmietol som, pretože som si uvedomil, že by to nevyriešilo podstatu problému. želám ti skoré uzdravenie

Ahoj, Ruslane, na začiatku si povedal, že mi bolí aj môj žalúdok, mám tu aj brucho a naľavo lekári tvrdia, že to bolo kvôli prietrži a výčnelku.?

Dobrý deň, Risida. Áno, žalúdok sa zastavil a viac ho neubližuje.

Ruslan. a ak má hernia 15,5 mm... je možné ju ošetriť pomocou metódy? Teraz je akútne obdobie, ležať v posteli. klenutý chrbát. kolená sú ohnuté a chrbát je ohnutý dopredu, iba v tejto polohe môžem chodiť. už asi 10 dní ležím v posteli

Musia sa liečiť svaly, nie kýla.

Ďakujem vám za takéto rozsiahle skvelé informácie. Ruslan, som rád, že som náhodou narazil na tvoj článok. Mám problém jeden s druhým. Teraz trpím mesiac a pol. Spočiatku injekcie, pilulky, nič nepomohlo. Potom odporučili jednu príručku. Na druhej strane poslal na MRI. V dolnej časti chrbta sa našli dve kýly. Manuál opravil všetky moje stavce (silné vysídlenie), bolesť sa mierne zmiernila. Teraz sa hovorí, že bude visieť dva týždne na vodorovnej lište bez fyzickej aktivity. Nie je to však jednoduchšie. Svaly sú uvoľnené, hovorí. Bodol som na jeho odporúčanie chondroprotektory. Už vás nebaví tieto bolesti. A prvý mesiac na záchod sa sotva plazil po stene a to je všetko. Samozrejme atrofia svalov. Za mesiac klamstvo. Potom som sa snažil cvičiť, ale zhoršilo sa to. Ukázalo sa však, že ide o kýlu ((((Teraz si myslím, že mi bolo predpísané zavesiť sa na vodorovný pruh bez fyzických cvičení)? Z toho sa len zhoršujem alebo cítim bolesť. Premýšľam o vyskúšaní vašej metódy zo svojej skúsenosti. Ďakujem vám, Ruslane, obrovský za vašu láskavosť a túžbu pomáhať ľuďom)))) Mimochodom, celý život som bol aktívny a nedávno som sa dostal do zóny pohodlia a trochu som sa pohol. A jedlo),))) Rozumiem svojim chybám. A naozaj chcem všetko zmeniť! poďakovať

Dobrý deň, Ksenia. Som rád, že tento článok bol pre vás užitočný.

Ahoj. A môžete dať odkaz presne to, čo cvičenia ste urobili alebo povedať?

Dobré popoludnie, Ruslane! Uveďte, prosím, kontakty lekára z Almetyevsk Semen Petrovich. Trpel som rok a pol kvôli hernii

Dobrý deň, Natalia. Napísal som ti e-mail

Ahoj, Ruslan! Máme plač duše: môj manžel má prietrž 8 mm, pravdepodobne už nebezpečnú fázu, pretože už tretí deň nemôže chodiť, nohy neposlúchajú. Je v nemocnici a užíva lieky. V pondelok sa rozhodnú o operácii. Ale sme proti. Ale ako sa teraz dostať na nohy. Bolesť v nohách a dolnej časti chrbta. Ak nám môžete pomôcť, napíšte alebo telefónne čísla, na ktoré chcete zavolať a požiadajte ich o radu. Vopred vám ďakujem za pozornosť.

Ahoj Anna. Mám prietrž 10 mm, bez chirurgického zákroku sa obnovil. Najprv musíte upokojiť a pochopiť všetko, aby ste pochopili príčinu bolesti, ktorým smerom sa uzdravenie zdravia. Musíte tiež vedome pochopiť, že nemocnice a lekári sú len obchodom, ktorý zarába peniaze na choroby ľudí. Prečítajte si pozorne tento a ďalšie články o vyvrátení prietrže, všetky odpovede nájdete tu. Záchrana utopeného muža je dielom utopeného muža, neočakávajte, že lekári vykonajú prácu za vás. Urobia z vás iba pravidelného, ​​nie pacienta, ale klienta.

Ruslan, dobré popoludnie! A čo povedal Semyon Petrovich o hernii 15 mm? Ak je to možné, pošlite jeho kontakty. A cvičenia na odčerpávanie svalov. Poďakovať)

Ruslan, a aké diéty a cvičenia na nabíjanie? Vopred ďakujem

Teraz sa pridržiavam osobitnejšej stravy, to znamená, že bielkoviny konzumujú oddelene od uhľohydrátov. Celé tajomstvo je toto. Myslím si, že bude potrebné napísať článok na túto tému.
Pokiaľ ide o nabíjanie, robil som jednoduché cvičenia v polohe na chrbte, na YouTube celé video napíšte úplne.
Teraz, keď bolesti pominuli, posilňujem svaly a kĺby, pracujem iba s mojou váhou: kliky, zdvíhanie nôh pre abs, drepy, pull-upy, most z polohy na bruchu

Zdravím Ruslana skrútil môj bedrový región. Idem bougain G. Vy ste tiež mali?

Ahoj Airat. Čo to znamená otočiť driekovú časť? Bedrová oblasť je v prírode zakrivená, nie rovná. Nepoužil som písmeno G, ale spočiatku bolo bolestivé a ťažké sa pohybovať bez liekov proti bolesti.

Ruslane, môžete dostať e-mail s vyhlásením, inak je ťažké ho vidieť?
poďakovať

Vsevolod, pridal odkaz do článku pod obrázkom s vyhlásením, môžete si ho stiahnuť do svojho počítača a vytlačiť.

Ruslane, ďakujem veľmi pekne!

Ahoj Ruslan. Zmysel vašej práce je jasný. Tiež bojujem s „lekármi“, ale na mnohých ďalších témach, atď., Proti alergiám, galvanóze... a ich prekvapenie a rozhorčenie nad ich nevedomosťou, hlúposťou a chamtivosťou nie sú nijaké obmedzenia. A nedávno, pri kontrole celej organizácie (začalo to bolieť v dolnej časti chrbta), sa na MRI našli dve hernie. Tento problém som začal študovať.. keď som bol na samom začiatku. Premýšľali ste niekedy, či je možné hernie opraviť pomocou lasera paralelne s triedami? Netlačiť na svoje nervy. A druhá otázka: Prečo Bubnovsky tvrdí, že prietrž nemôže v žiadnom prípade vyvíjať tlak na nervy, pretože sú umiestnené na rôznych miestach a nie sú schopné sa k sebe dostať? Ale Myasnikov všeobecne tvrdí, že prietrž sa vylieči po šiestich mesiacoch? )))

Ahoj Alexander. VVD, galvanóza sa s tým nestretla, takže sa do toho nezaplavila. Manžel má alergiu a uvedomil som si, že alergia je zlyhaním imunity a vy sa musíte kopať týmto smerom..
Pokiaľ ide o korekciu prietrže pomocou lasera. V tomto nevidím zmysel. Prečo to robiť, ak nič neuškodí, netlačí na nervy?
Pokiaľ ide o Bubnovského, že prietrž nemôže vyvíjať tlak na nervy - súhlasím. Prietrž je v skutočnosti tekutina vytlačená z medzistavcových platničiek. Ako môže tekutina prenášať nervy, ktoré majú hustejšiu štruktúru? Keby len obálku, aj keď dosiahne nervy. Toto je môj osobný logický záver. Nepočula som o Myasnikovovi, neviem, kto to je, od Uralských knedlíkov alebo tak niečo?

Áno, je to chlap z Uralských knedlíkov. Vtip) Myasnikov je niečo ako hlavný ruský lekár. Kardiológ, chirurg. Napíšte na YouTube - som si istý, že ho poznáte. O lasere.. ak to neublíži, možno to nie je potrebné. A ak to bolí? Ako môže tlačiť tekutina? ) Áno, elementárne.. zvlášť ak je v nejakom plášti. Kvapalina pritláča na škrupinu a škrupina pritláča čokoľvek. Ako si myslíte, že hydraulika funguje? )) A čo je najdôležitejšie.. prečo je disk tekutý? )) Disk je tekutina u detí. A v budúcnosti je to chrupavka. Myslel som, že ste viem)

Dobré popoludnie! Veľmi zaujímavý a užitočný článok. Chcem sa podeliť o svoj príbeh, neviem, som tak zúfalý, môžete mi to povedať, poradiť, pretože váš príbeh je trochu ako môj, neverím lekárom, vzhľadom na dnešný čas... Strávil som veľa peniaze na testy, platené triky atď., mám 2 hernie v bedrovej oblasti L4-L5. jedna 0,49 druhá 0,68, myslím, že je to výsledok mojej práce v obchode s nábytkom po dobu 6 rokov (potiahnuté pohovky), teraz pracujem v taxi po dobu 7 rokov, bolesť sa objavila už dávno, ale nie je to rovnaké ako teraz. Za mesiac to bolí inak, horšie, nepijem pilulky až do posledného obdobia. Než som zistil, že to bola prietrž, trvalo mi to veľa času, peňazí a nervov., črevá, MRI v brušnej dutine, cestoval do indického bylinkára, nechalo tam iba 7 000 a bylinky, bol u urológa, terapeuta, chirurga. Mimochodom, terapeut povedal, že musím urobiť ultrazvuk obličiek, ukázalo sa, že mám piesok a malý krb, podľa analýzy bolo veľa solí Skrátka určil, že tento kameň mi dáva bolesť a pohne sa, hoci uzist povedal, že taký kameň spôsobuje bolesť Vyzerá to, že som sa dostal na úroveň chirurga a prežúval mi všetko na policiach. Prečo bolesť viac v slabinách a na pravej strane brucha, som sa dozvedel, že z chrbta chtoli je nerv, nespomínam si, skrátka mi pred sebou prináša prietrž a Myslel som na črevá alebo apendicitídu, ale jednoducho som si to nemyslel. Výsledkom je, že som dospel k jednému záveru, alebo skôr pravdepodobne k dvom, alebo je to z nábytku alebo, bohužiaľ, som sa za sedem rokov jazdy zrazil do vzduchu. Chirurg povedal, že každý deň chodím na šport, chodím dobre, správny úsek. Skrátka, viac sa pohybuj. Ráno vstávam ako starý dedko, dokiaľ sa nechodím. To je všetko, počul som o operácii, takže niet pochýb o tom 35 rokov, a bolí to, čo sa bude diať ďalej. Ďakujem Ruslan článok, veľa šťastia a zdravia. Všetko, už nemôžem sedieť neznesiteľne horiace v dolnej časti chrbta, pôjdem na prechádzku.

Dobrý deň, Vasily. Vo vašom prípade vám pomôže porozumenie podstaty problému. Potom si uvedomte, čo je potrebné urobiť pre nápravu situácie. Dlhodobé sedenie za volantom bez zahrievania je tiež škodlivé pre chrbát, napríklad zdvíhacie závažia. Pretože v polohe na sedenie je najviac zaťažená chrbtica. Dúfam, že sa čoskoro uzdravíš.

Veľmi pekný článok, vďaka! Tiež čelia tomuto, potom mi bolo 26.... 2 hernie - 0,4 a 0,5 mm, driekové. Tiež prášky a injekcie sa po kurze všetko vrátilo... pol roka, ako vo sne, od bolesti... Potom sa náhle trochu zmiernilo, začalo študovať. Takmer viac ako rok nedošlo k relapsom. Teraz však nastal ďalší problém - kolená sa mi začali bolieť, najmä na pravej strane. Cvičím, ale s mierou sledujem techniku. Povedzte mi, stretli ste sa s takou bolesťou kolena? Mohlo by to byť kvôli herniám? Jasné podnikanie, budem vyšetrený, ale lekári nie sú vždy kompetentní, rád by som si prečítal váš názor. P.S: klinika, kde som robil MRI, chcel skutočne zarobiť peniaze, a v skutočnosti v meste, kde žijem, sú lekári chamtiví a nie vždy múdri.

Nestretol som sa s bolesťou kolena. Nemyslím si, že táto bolesť môže byť spôsobená prietržami. Kolená sú kĺby, nemôžem tu nič radiť. Myslím si však, že väčšina bolestí je spojená so svalovými problémami: ich skrátenie, tvorba spúšťacích bodov. V skutočnosti je kýla dôsledkom, dôvodom je skrátenie hlbokých paravertebrálnych svalov. Ako hovorí Bubnovsky, staroba prichádza k nohám. Preto musíte natiahnuť a posilniť svaly nôh.

Po objavení sa prietrže začalo kliknúť pravé koleno. Ako to súvisí? Áno, veľmi jednoduché. Svaly na pravej nohe sa skrátili a kĺby trochu pracovali, takže pri ohýbaní nohy kolenná škrupina nepadla do drážky, a preto zacvakla. Po prevrátení všetkých spúšťov a napnutí svalov na nohe sa všetko stalo na svojom mieste a koleno prestalo klikať. K tomu všetkému som sa dostal prostredníctvom zhromažďovania informácií a prostredníctvom mojej logickej inferencie.

Dokážem odporučiť lekárovi po vyšetrení a diagnostike, starostlivo študovať svoju bolesť, pomôcť internetu, vyvodiť závery a postupovať správnym smerom. Veľa šťastia a uzdravenia.

PS: Odteraz neverím svojmu lekárovi lekárom. Pre nich to už nie je nič viac. Ako sa hovorí: u bezplatného lekára je pacient vždy zdravý a platený lekár je vždy chorý.

Ahoj. Povedzte mi, prosím, nerozumiem, čo (ako) gimastik na posilnenie svalov?

Ahoj Lily. Na túto otázku som už odpovedal. Prečítajte si vyššie uvedené komentáre.

veľmi užitočný článok pre tých, ktorí sú unavení z lekárov a vzdajú sa

Ahoj Ruslane, povedz mi niečo o náplasti, naozaj to pomáha, a za koľko dní stačí jedna náplasť, mám v súčasnej dobe rovnakú situáciu, iba prietrž 0,7. Vďaka vopred

Dobrý deň, Stanislav. Keď som si obliekol a nosil polymedálnu náplast, cítil som sa, akoby bolesť ustúpila. Naozaj to pomáha, alebo táto samo-hypnóza určite nemôže povedať.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Moderné povolania zahŕňajú sedavý spôsob života, ktorý vedie k bolesti chrbta, čo pomôže vyrovnať sa s fitball cvičeniami na chrbticu. Lekári odporúčajú používať tento multifunkčný projektil, pretože si nevyžaduje značné náklady na materiál, a preto je možné, aby sa školenie uskutočňovalo doma bez dohľadu odborníka.
Kýla v žalúdku: príčiny, príznaky a liečbaKýla je patologická formácia charakterizovaná vystupovaním alebo premiestňovaním orgánov a ich častí z obvyklých lokalizácií do iných dutín smerom von.
Dorsopatia je séria degeneratívnych procesov, ktoré ovplyvňujú celý systém miechy v jednom, špecifickom oddelení alebo vo viacerých oblastiach naraz. Tieto zmeny ovplyvňujú nielen medzistavcové priestory a disky, ale aj tkanivo chrupavky, svalov a kĺbov.