loader

Hlavná

Liečba

Kegel Cvičenie pre mužov - Sexuálne zdravie žien!

Mať krásne, tvarované svaly tela je túžbou mnohých mužov. Väčšina sa uchýli k dosiahnutiu týchto výsledkov..

Posilňuje sa zdravie, vytrvalosť, zvyšuje sa svalová hmota, čo zvyšuje dôveru, zvyšuje sebavedomie a spoločenský stav v očiach ostatných..

Rozvíjanie vašej fyzickej sily a zdokonaľovanie vášho tela je, samozrejme, veľmi zdravé a prospešné. Ale zmeny, ktoré prichádzajú s vekom sexuálneho života a problémy v intímnom živote, prekrývajú celú škálu výhod fyzickej dokonalosti.

Ak možno v mladom veku zlyhanie v posteli pripísať kategórii domáceho alebo emocionálneho nepokoja, s vekom sa pridávajú choroby močového ústrojenstva, zmeny v erekcii súvisiace s vekom, pocit zmizne.

Vedeli ste, že intímne svaly môžu a mali by byť trénované?

Ak vezmeme do úvahy proces objavenia sa orgazmu z fyziologického hľadiska, jedná sa o proces sťahovania a relaxácie svalov z ochlpenia..

Stupeň telesnej zdatnosti týchto svalov určí jas orgazmu, trvanie pohlavného styku a kontrolu nad ejakuláciou..

Prvá zmienka o dôležitosti tréningu svalu na ochlpenie existovala v starej Číne. Intímne cvičenia na posilnenie svalov boli súčasťou každodenného cvičenia každého človeka.

To umožnilo predĺžiť mladosť a zdravie mužov.

V modernom svete vyhlásil význam tréningu intímnych svalov americký gynekológ Kegel. Jeho cvičebný systém bol vyvinutý na liečbu oslabeného perineu, močovej inkontinencie u žien.

Po tréningu si ženy všimli ďalší výsledok, ako je zvýšenie libida, jas orgazmu, kontrola vlastného tela.

Následne bola táto metóda úspešne použitá na liečbu frigidity..

Súbor cvičení, ktoré vyvinul, je už prispôsobený fyziológii mužov a úspešne sa používa na udržanie sexuálneho zdravia mužov.

Chceli by ste mať dokonalú postavu, ale neviete čo av akom množstve jesť? Tu je tabuľka produktov s obsahom kalórií Bormental

Päť praktických spôsobov, ako predísť podvrtnutiu svalov


Ako sa vyhnúť tomuto nepríjemnému zraneniu

„Je ľahšie predchádzať ako liečiť“ - múdry axiom pre všetky príležitosti, a najmä vhodný, pokiaľ ide o zranenia slabín. Zranenia slabín sa spravidla ťažko liečia, v dôsledku čoho sa niektorí športovci obávajú, že dajú všetko najlepšie a nikdy nedosiahnu predchádzajúcu konkurenčnú úroveň..

Keď hovorím o poraneniach slabín, zvyčajne mám na mysli aduktory stehna. Päť hlavných aduktorov (alebo inguinálnych) svalov sú štíhle a chocholaté svaly, ako aj dlhé, krátke a veľké aduktorské svaly. Hlavnou funkciou týchto svalov je priviesť nohu k strednej osi tela, ale tiež spolupracovať s inými svalovými skupinami (ako sú unesené svaly, ohýbače a extenzory stehien), aby vytvorili koordinované pohyby..

Namiesto toho, aby som hovoril o mnohých úspechoch v oblasti športového lekárstva pri liečbe poranení triesla, zameriam sa na päť praktických odporúčaní, ktoré vám môžu pomôcť predchádzať inguinálnym svalovým napätiam.

1. Dbajte na štrukturálnu rovnováhu. Pomerne často dochádza k napínaniu aduktorských svalov stehna s nerovnováhou vo vývoji týchto svalov alebo svalových skupín, ktoré s nimi pracujú. V takýchto prípadoch sa svaly nedokážu vyrovnať so stresom alebo určitými atletickými pohybmi. Napríklad, ak kolená športovca spadnú počas behu alebo pristátia po skoku, môže to naznačovať nerovnováhu medzi aduktormi a unesenými stehnami (alebo dokonca slabosťou šikmých stredných širokých svalov stehien, ktoré sú zodpovedné za správny pohyb kolien). V priebehu kurzu PICP úrovne II hovorím študentom o početných statických a dynamických testoch na lokalizáciu takýchto nerovnováh, aby ako tréneri mohli prideliť športovcom vhodné nápravné cvičenia s cieľom odstrániť tieto problémy..

2. Vykonajte rôzne cvičenia pre svaly stehien. Mnoho spisovateľov fitness sa snaží vytvoriť si meno tým, že propaguje iba jeden druh cvičenia - a to je určite lákavý spôsob, pretože titulky ako „Jediné efektívne hip bicepsové cvičenie!“ Naozaj si dajte pozor. Problém je však v tom, že táto myšlienka je chybná. Svaly lepšie reagujú na rôzne cvičenia vykonávané v rôznych uhloch s rôznymi druhmi odporu a tempa. V prípade napínania inguinálnych svalov je mimoriadne dôležitý excentrický tréning, pretože pomáha športovcom zvládnuť bezpečnú inhibíciu končatín. Odporúčam pľúca s penetráciou na prevenciu takýchto podvrtnutí? Samozrejme. Okrem toho sa mi páči výpady v uhle 45 stupňov, vysoké lavičky a vleky v sumo štýle. A drepy so širokým nasadením nôh (to znamená, že chodidlá sú otočené smerom von o 50 stupňov) sú vynikajúcim spôsobom, ako zvýšiť množstvo práce pre aduktory stehna. Preto, keď ma požiadajú, aby som vymenoval najúčinnejšie cvičenie pre aduktorov, vždy odpoviem: „Ten, ktorý nie je vo vašom tréningovom protokole!“.

3. Vyvarujte sa pohybu skladieb. Pohybujúce sa dráhy pre jogging alebo korčuľovanie môžu prispieť k rozvoju nepravidelných vzorov motorov. Pretože v tomto prípade sa povrch pohybuje pod športovcom, čo oslabuje zapojenie stehien bicepsov do práce. Štúdie využívajúce elektromyografiu navyše ukazujú, že z hľadiska biomechaniky nie sú takéto cvičenia špecifické pre korčuľovanie - na trénovanie aduktorov stehna bude ťahanie saní do strany oveľa efektívnejšie. Cvičenie na pohyblivej trati navyše zmätie mozog, čo spôsobuje zníženie rýchlosti a sily športovca, a tiež zvyšuje riziko zranenia..

4. Vykonajte rôzne typy strie. Natiahnutie pomáha získať optimálny rozsah pohybu a oslabuje svalové napätie. Mnoho trénerov a atlétov však nechápe, že medzi dynamickou a statickou flexibilitou prakticky neexistuje žiadne spojenie a že schopnosť dotýkať sa prstov bez ohýbania kolien nedokazuje, že osoba bude schopná preukázať rovnakú úroveň flexibility bicepsov bokov v dynamickom atletickom pohybe. Zistil som, že ak svalové adhézie obmedzujú flexibilitu, potom je pri riešení tohto problému efektívny nástroj FAT (najmä v kombinácii s krémom, ktorý zvyšuje hladinu NO2) a masáž hlbokým mäkkým tkanivom s názvom Active Release Techniques® (technika aktívneho uvoľňovania)..

Ďalšou skvelou metódou na zvýšenie amplitúdy pohybu kĺbov je PIMST, to znamená techniky posilňovania okamžitého svalstva Poliquin (Technika posilňovania polyquinového svalstva). Metóda PIMST využíva mnoho techník vrátane akupresúry, ktorá okamžite zvyšuje flexibilitu a pomáha uvoľniť fasciu.

5. Používajte cvičebné vybavenie čo najmenej. Mnoho simulátorov pre aduktorské svaly stehna sa začína pohybovať od najslabšieho bodu silovej krivky. Pri použití ťažších závaží sa teda športovci často začínajú pohybovať tlačením, čo môže viesť k zraneniu. Cvičebné stroje naviac zaťažujú svaly iba jedným pevným vzorom motora, pričom ich často izolujú. Podiel práce na simulátoroch by spravidla nemal prekročiť 20 percent z celkového počtu. Okrem toho musia športovci venovať pozornosť hladkému vykonávaniu cvičení, najmä pri prvom opakovaní.

Úrazy mozgu spôsobujú 5% všetkých zranení pri športe a pri športe, ako je futbal a hokej, je frekvencia takýchto zranení oveľa vyššia. Napriek tomu sa po mojich radách môžete vyhnúť všetkým týmto problémom..

Inžinierska hernia u mužov

Kýla je výčnelok mäkkého tkaniva, napríklad časti čreva, cez slabé miesto vo svaloch, zvyčajne v brušnej stene..

Inguinálna hernia - vyčnievanie časti čreva cez trieslovinový kanál alebo medzi svaly prednej brušnej steny umiestnenej nad vnútornou polovicou ingvinálneho väzu. Skrze ňu semenníky zostupujú z brušnej dutiny do šourku krátko pred narodením chlapca. Kýla je mäkká hmota, ktorá spočíva pri stlačení pri ležaní.

Muži sú náchylnejší k tomuto typu prietrže kvôli zvyškovej slabosti vo trieslovom kanáli, cez ktorý semenníky zostúpili pred miešaním do mieška. Akákoľvek slabosť v brušnej stene (v dôsledku traumy, napätia, starnutia alebo vrodenej chyby) však môže prispieť k vytvoreniu jedného z dvoch typov trieslovej kýly..

Pri priamej ingvinálnej prietrži (ktorá je častejšia z dvoch typov prišívanej prietrže) brušné orgány tlačia cez slabé miesto v brušnej stene a vytvárajú viditeľné hrče v oblasti slabín. Pri šikmej ingvinálnej prietrži, ktorá sa vyskytuje takmer výlučne u mužov, tkanivo vyčnieva ďalej dolu cez trieslovinu a vstupuje do mieška. V každom prípade, ak sa prietrž môže vložiť späť do brušnej dutiny, nazýva sa to opraviteľná; taká kýla, hoci nepredstavuje bezprostredné ohrozenie zdravia, si v konečnom dôsledku vyžaduje chirurgický zákrok.

Ak sa prietrž nemôže ustúpiť, nazýva sa neredukovateľná; toto ochorenie môže viesť k nebezpečným komplikáciám vrátane prekážania toku črevného obsahu alebo prerušenia dodávky krvi do čriev (porušenie), čo vedie k smrti tkaniva. Črevná obštrukcia spôsobuje nevoľnosť, zvracanie, stratu chuti do jedla a bolesť brucha a zvyčajne si vyžaduje rýchly chirurgický zákrok. Uškriabaná prietrž je mimoriadne bolestivá a vyžaduje okamžitú operáciu..

Existujú dva typy slabinovej prietrže. Vrodená (nepriama) prietrž sa vyskytuje, keď sa narodí chlapec, ak je diera v brušnej dutine voľnejšia alebo slabšia ako obvykle. Získaná (alebo priama) hernia sa nazýva, ak je vytvorená kvôli defektu v spodnej časti trieslového kanála. Tkanivá prirodzene oslabujú s vekom, takže starší muži by mali bojovať proti zápche, dajte si pozor na zdvíhanie závaží.

príznaky

Bez ohľadu na typ trieslovej kýly môže črevo vstúpiť do mieška, čo vedie k vyčnievaniu v slabinách a miešku. Pretože obsah kýly je pohyblivý, výstupok sa zvyšuje, ak osoba stojí, a v polohe na chrbte sa podľa toho zmenšuje. Ak je formácia malá, je zvyčajne bezbolestná, ale so zvyšujúcim sa pohybom spôsobuje bolesť.

• Kus v oblasti slabín, ktorý je viditeľný iba pri státí alebo pod napätím a ktorý po naklonení zmizne.

• Bolesť v hrudke, najmä pri zdvíhaní ťažkých predmetov.

• Oslabujúca bolesť brucha (ak sa vyskytne obehová porucha).

• nevoľnosť, zvracanie, strata chuti do jedla a bolesť (ak sa pozoruje črevná obštrukcia).

príčiny

• Vrodená alebo vekom podmienená slabosť brušnej steny.

• Zvýšený tlak na brucho v dôsledku vzpierania, napätia, obezity alebo tehotenstva.

diagnostika

• Zvyčajne sa vyžaduje iba anamnéza a vyšetrenie. Zjavný výčnelok v slabine, keď je pacient napnutý alebo kašeľ, potvrdzuje diagnózu trieslovej prietrže.

liečba

• V jednoduchých prípadoch je hlavnou metódou liečby herniorafia, pri ktorej je mäkké tkanivo zasunuté späť do brušnej dutiny, slabá škvrna je úplne zašitá a na tomto mieste je vložená časť nylonovej sieťky na spevnenie brušnej steny. Cez sieť rastú nové svaly. Teraz je to jedna z najbezpečnejších a najčastejších veľkých operácií. Predtým vyžadovala hospitalizáciu, niekoľko dní v posteli a týždeň obmedzenej aktivity. Vďaka vylepšeným metódam sa teraz postupuje častejšie v ambulancii v lokálnej anestézii a pacient sa zvyčajne vracia do normálneho režimu do jedného týždňa..

• Laparoskopická chirurgia (pomocou zapálenej trubice vloženej cez malú dieru v brušnej stene) môže spôsobiť menšie pooperačné bolesti, hoci si vyžaduje celkovú anestéziu..

• Zranená hernia si vyžaduje chirurgické odstránenie postihnutej časti čreva a pobyt v nemocnici niekoľko dní.

• Herniová bandáž, ktorá sa predtým používala často, sa už neodporúča, pretože nezabraňuje riziku obštrukcie čriev alebo iných problémov. Bandáž však môže byť užitočná pre tých, ktorí sú príliš slabí na to, aby odolali chirurgickému zákroku..

Ak je ingvinálna prietrž značne zväčšená alebo spôsobuje nepohodlie, odporúča sa chirurgický zákrok. V zložitých prípadoch dochádza k poškodeniu čriev v trieslovom kanáli, je narušený krvný obeh a v tejto časti čreva sa môže vyvinúť gangréna. Potom je nutná núdzová operácia: črevo sa odstráni z trieslového kanálika a otvor sa zúži tak, aby sa prietrž nemohla opakovať. Časť atrofovaného čreva, ktorá bola narušená prietrži počas vývoja gangrény, sa chirurgicky odstráni..

Cvičte, aby ste posilnili ingvinálne svaly

Východisková poloha: ležiaca na chrbte, nohy ohnuté v kolenách, ruky za hlavou.

Pohyb: zdvihnite pravé koleno a natiahnite ho lakťom ľavej ruky; návrat do východiskovej polohy; zdvihnite ľavé koleno, siahnite po ňom pravým lakťom; opakujte 50 krát. Toto cvičenie sa musí vykonávať 3 mesiace denne.

U detí

Osoba má malý kanál stekajúci z brucha pozdĺž slabín. Obsahuje semenný kanál (u chlapcov), ktorý vedie k semenníkom a kanál do maternice. Preto sa do kanála ukladajú krvné cievy a nervy. Kanál prechádza svaly, ktoré tvoria stenu brucha. Ak je táto diera vo svaloch väčšia ako obvykle, časť čreva sa do nej môže vtlačiť, keď je dieťa napäté alebo plače. Ak črevo prešlo iba časťou kanála, vytvára v slabinách vydutie. Ak prechádza celý kanál do samotného mieška, miešok sa na chvíľu zvýši. Inguinálna kýla je u dievčat menej častá. Vyzerá ako vypuklina v slabinách.

Strata je nevhodné meno pre taký stav, pretože to znie ako vnútornosti niečo trhajú a vypadávajú. Takýto nápad môže matke spôsobiť neprimeranú úzkosť, keď dieťa plače. V skutočnosti nič nie je roztrhané a nevypadne. Príliš veľká diera v dieťati je vrodená; takto to funguje.

Vo väčšine prípadov sa vnútornosti vracajú do žalúdka, ak dieťa pokojne leží a neplače. Môžu sa vydýchnuť, kedykoľvek vstane, alebo môžu spadnúť, keď je veľmi napätý.

Niekedy je ingvinálna prietrž „porušená“. To znamená, že črevá sú zaseknuté v kanáliku a zúžené krvné cievy. Toto je typ črevnej obštrukcie. Tento stav zvyčajne spôsobuje silnú bolesť a zvracanie. Vyžaduje sa okamžitá lekárska pomoc.

Poranenie slabinovej prietrže sa najčastejšie vyskytuje počas prvých šiestich mesiacov života. Zvyčajne sa jedná o prietrž, ktorá sa predtým nevšimla. Matka dieťa zavinuje, pretože veľa plače a prvýkrát si všimne vydutie v slabinách. Je nerozumné pokúsiť sa stlačiť túto vydutie prstami. Avšak, čakajúc na lekára alebo vezmete dieťa do nemocnice, môžete si dať pod vankúš vankúš, dať fľašu s cumlíkom, aby neplačol, a pripevnite k prietrhu ľadový obal (alebo popraskaný ľad v pančuchách). Všetky tieto opatrenia spôsobujú, že sa črevá vracajú do žalúdka..

Ak máte podozrenie na kýlu u vášho dieťaťa, mali by ste, samozrejme, okamžite kontaktovať lekára. V dnešnej dobe sa trieslové kýly úspešne liečia chirurgicky; operácie. Operácia nie je vážna, ale takmer vždy úspešná a dieťa čoskoro vstane z postele.

prevencia

• Pri zdvíhaní ťažkých predmetov ohnite kolená a objekt pevne držte pri hrudi. Pri zdvíhaní používajte svaly na nohách a udržujte chrbát rovno. Počas zdvíhania nenamáhajte ani nedýchajte.

• Ak máte príznaky slabinovej prietrže, obráťte sa na svojho lekára..

• Pozor! Ťažká bolesť v podbrušku vyžaduje okamžité lekárske vyšetrenie; môže to byť príznak prekážky čriev alebo porušenia prietrže.

Ochorenie svalu svalu - u mužov: ako sa má vyčerpať a čo dá?

Pubic-coccygeal sval je veľký sval zodpovedný za intímne zdravie a erekciu u mužov. Rovnako ako ktorýkoľvek iný sval sa môže vyvíjať cvičením. Bude to vynikajúca prevencia rôznych chorôb genitourinárneho systému a mnoho rokov to pomôže udržať dobré zdravie mužov..

Funkcie ochabého svalu

Pubic-coccygeal sval je veľký sval zodpovedný za intímne zdravie a erekciu u mužov

Pubic-coccygeal sval (pubic-coccygeal alebo LC sval) je dôležitý orgán, ktorý sa podieľa na normálnom fungovaní celého genitourinary systému. Jeho hlavnou úlohou je podpora panvových orgánov. Je to vetva zo svalu, ktorá zvyšuje konečník. Jeho časti podopierajú rektálny otvor, zakrývajú prostatu a zabezpečujú správnu polohu močového mechúra.

Okrem toho je to hlavný intímny sval v ľudskom tele. S pomocou svalu LK je penis počas erekcie zvýšený. Vyvinutý sval je potrebný na udržanie silnej erekcie. Opravuje prostatu a močový mechúr a podporuje tón panvových orgánov.

S oslabením svalového tonusu ochlpenia lokusu a kostravy sa zvyšuje riziko vzniku kongestívnych javov v panvových orgánoch. To zvyšuje pravdepodobnosť vzniku prostatitídy u mužov so sedavým životným štýlom..

Prečo svalový tréning?

Tréning svalovej a kostnej svalovej hmoty zlepšuje prísun krvi do všetkých panvových orgánov

Pravidelný tréning svalov LK u mužov je po mnoho rokov silnou erekciou. Kontrakcia tohto svalu zlepšuje prekrvenie penisu, čo prispieva k zvýšeniu potencie a rýchlejšiemu naplneniu penisu krvou..

Okrem toho sa počas tréningu svalu ochrnutého v kostnej žľaze zlepšuje prekrvenie všetkých panvových orgánov. Cvičenie prispieva k normálnemu fungovaniu prostaty..

Tréning svalu coccyx LC pre mužov je veľmi dôležitý, pretože pomáha predlžovať pohlavný styk. Počas vývoja tohto svalu sa človek učí ovládať svoje telo. To vám umožní zabrániť nástupu ejakulácie v čase, a tým predĺžiť trvanie pohlavného styku.

Silný ochlpený lokus, ktorý bude obsahovať:

 • profylaxia prostaty;
 • zlepšená erekcia;
 • zvýšená účinnosť a libido;
 • vysoké trvanie pohlavného styku;
 • živšie pocity s orgazmom.

LK svalové cvičenie sa používa ako súčasť komplexnej liečby predčasnej ejakulácie a impotencie.

Počas ejakulácie semenná tekutina vychádza s rytmickými šokmi. Tieto triašky sú zabezpečené kontrakciou svalu ochrnutého v puberte. Čím silnejší je sval, tým silnejšie sa chvenie semennej tekutiny a jasnejší pocit..

Posilnenie intímnych svalov vám umožní naučiť sa techniku ​​„suchého“ orgazmu. Toto je špeciálna technika, vďaka ktorej môže človek získať plný orgazmus bez nástupu ejakulácie.

Ako zistiť svalovú hmotu?

Predtým, ako prídete na to, ako chlapa napumpovať svalu ochlpenia, musíte zistiť jeho umiestnenie. Existujú tri jednoduché metódy overovania, ktoré vám pomôžu pochopiť, kde sa nachádza váš svaly stydkého svalu..

 1. Počas močenia utiahnite panvové svaly, aby ste zastavili tok moču. Tento pocit v čase napätia by sa mal pamätať, pretože zastavenie procesu zaisťuje svaly ochlpenia - kostravy..
 2. Je potrebné umiestniť dva prsty za semenníky a napnúť svaly panvy. V mieste, kde sa nachádzajú prsty, bude pociťované napätie, ktoré je výsledkom kontrakcie svalového tkaniva.
 3. Postavte sa pred zrkadlo, utiahnite intímne svaly tak, aby bol penis mierne zdvihnutý. Výťah penisu zaisťovaný svalom LK.

Aby ste presne pocítili, na čom musíte pracovať, mali by ste niekoľkokrát zopakovať opísané manipulácie a pamätať na umiestnenie svalu zapojeného do tohto procesu..

Cvičenia na ochlpenie ohanbia

Gymnastika a cvičenia v Kegeli, ktoré sa môžu vykonávať doma, pomôžu posilniť ochlpenie svalu svalu. Cvičenie svalu ochrnutého a ochlpenia je úplne možné pre každého človeka - cvičenia nevyžadujú špeciálnu fyzickú prípravu a použitie ďalších škrupín..

Prvé výsledky sa prejavia po 2-3 týždňoch pravidelných cvičení. Ak človek môže počas pohlavného styku namáhať sval bez toho, aby vynaložil nadmerné úsilie, a tým predĺžil trvanie erekcie, môže sa puberkocycealálny sval považovať za dosť rozvinutý..

Cvičenia Kegel pre intímne zdravie

Najjednoduchším základným cvičením spoločnosti Kegel je pomaly napnúť vaše intímne svaly na niekoľko sekúnd.

Snáď najjednoduchším cvičením pre mužov sú cvičenia Kegel. Môžete ich robiť kdekoľvek, pretože všetka gymnastika je založená jednoducho na svalových kontrakciách, ktoré sa vyskytujú úplne bez povšimnutia.

Najjednoduchším základným cvičením Kegela je pomalé napätie intímnych svalov na niekoľko sekúnd, potom krátka pauza v čase najväčšieho napätia a postupná relaxácia pracovného svalu. Ak chcete opakovať toto cvičenie, musíte najskôr 20-krát denne. Potom sa miera opakovania zdvojnásobí a gymnastika sa vykonáva dvakrát denne. Mali by ste teda postupne zvyšovať záťaž a ráno a večer dosiahnuť 50 - 100 opakovaní.

Ďalším užitočným cvičením pre mužov je zastavenie prúdu moču pri močení. Túto akciu opakujte pri každej návšteve toalety.

Nasledujúce jednoduché cvičenie pomôže zvýšiť potenciu a posilniť zdravie mužov: pevne stlačte análny zvierač, držte napätie 2 sekundy a potom relaxujte. Opakovanie takéhoto jednoduchého cvičenia je potrebné 20-krát.

Základné gymnastiku môžete doplniť nasledujúcimi cvičeniami.

 1. Pomaly namáhajte sval počas 10 sekúnd, potom držte napätie 10 sekúnd a postupne relaxujte 10 sekúnd.
 2. Urobte krátke rytmické svalové kontrakcie za minútu.
 3. Počas erekcie namáhajte penis tak, aby sa „odrazil“. Zložitejšie cvičenie pomôže uterák hodený cez hornú časť penisu. V takom prípade je potrebné orgán natiahnuť tak, aby sa uterák zdvihol.

V priebehu času, keď sa práca na svalovom svalstve stydkého svalu stáva zvykom, sa odporúča zmeniť východiskovú pozíciu, striedavo namáhať análny zvierač a intímny sval pri ležaní, sedení a státí..

Gymnastika pre svaly LK

Okrem gymnastiky v Kegeli napomáhajú akékoľvek cvičenia, ktoré sa týkajú svalov panvy a trieslovej zóny, posilniť intímne svaly. Ďalšie cvičenie sa odporúča každý deň ráno. Všetky cvičenia sú veľmi jednoduché a dokončenie celého komplexu nebude trvať dlhšie ako 10 minút..

 1. Postavte rovno, nohy roztiahnuté čo najširšie. Pomerajte si drep, ohýbajte kolená, v dolnej polohe urobte pružný pohyb panvy a potom sa pomaly narovnajte. Cvičenie sa musí vykonávať hladko, bez namáhania väzov.
 2. Postavte sa rovno, nohy od seba a ohýbajte ich na kolenách. Z tejto polohy zaistite pohyb panvy smerom dopredu a dozadu a zároveň namáhajte zadok.
 3. Postavte rovno, urobte kruhové pohyby panvy, ohýbajte čo najviac v dolnej časti chrbta a snažte sa udržiavať zadok v ťahu..

Každé cvičenie by sa malo opakovať 20-krát. Toto školenie poskytuje stimuláciu krvného obehu panvových orgánov, preto nielen posilňuje intímne svaly, ale tiež chráni pred rozvojom kongestívnej prostatitídy..

Užitočné tipy

Po zistení, čo toto školenie zamerané na posilňovanie svalu ochrnutého v puberte, je dôležité vykonávať cvičenia správne a pravidelne.

Pri cvičení je potrebné svaly čo najviac cvičiť a cítiť silné napätie. Je veľmi dôležité správne dýchať. Vdýchnutie by sa malo uskutočniť v momente napätia vypracovaného svalu, výdych v momente relaxácie.

Aby sa dosiahol očakávaný výsledok, cvičenia by sa mali vykonávať pravidelne. V prvých týždňoch, keď si zvyknete na tréningový režim, stačí na svale pracovať raz denne. Keď sa gymnastika stane zvykom, cvičenia by sa mali vykonávať ráno a večer.

Prakticky neexistujú kontraindikácie pre Kegelovu gymnastiku a iné cvičenia na LK svale. Výcvik odmietnutia by mal byť iba v prípade infekčných chorôb panvových orgánov a všeobecnej nevoľnosti.

Silné intímne svaly: ako ich napumpovať?

Kľúčom k úžasnému sexu je nielen správny prístup, ale aj silné intímne svaly. Ako ich vycvičiť, aby si užívali každú noc so svojím blízkym?

Začnime s anatómiou. Schopnosť svalov panvového dna vám a vášmu partnerovi je obzvlášť intenzívna
pocity počas sexu sú len príjemnou možnosťou, ktorú dostali okrem hlavnej funkcie - na podporu maternice, vagíny a močového mechúra, zabráneniu ich pádu. "Je to druh trampolíny: zvyšuje sa tlak v bruchu (povedzme, že namáhate abs, aby ste zdvihli ťažký vak)",
kontraktuje a udržiava orgány na správnom mieste, “hovorí Elena Silantieva, gynekológka a gynekológka a špecialistka na lekársku rehabilitáciu v Lapinskej klinickej nemocnici. Cvičené svaly panvového dna sa ľahko pri pôrode ľahko napínajú a po 45 rokoch pomáhajú predchádzať strhnutiu stien vagíny (najnepriaznivejším dôsledkom je inkontinencia moču). Naše babičky o takýchto problémoch často nepočuli - vďaka fyzickej práci, bez ktorej by ste, ak chcete prežiť, nemohli urobiť. Ale životný štýl mnohých moderných dievčat - sediacich v kancelárii od rána do večera - vedie k presnému opačnému výsledku..

Pre dvoch

Ale späť k sexu. „Silné svaly panvového dna lepšie zachytia penis, čo znamená, že blízkosť prináša väčšie potešenie,“ hovorí Ekaterina Lyubimová, zakladateľka siete
“Školiace stredisko SEKS.RF”.

„Silné svaly vagíny je možné prirovnať k nafúknutým bicepsom, ktoré sa pri zaťažení podstatne zahustia. Muži majú preto pocit, že sa jej dotýkajú, aj keď dievča úmyselne nič neobťažuje, “opakuje Elena Silantieva..

Celkom sama

Najlacnejším spôsobom, ako trénovať svaly panvového dna, je stlačiť ich a uvoľniť ich sami bez akýchkoľvek ďalších zariadení. Ak chcete pochopiť, ktorá oblasť by sa mala zmenšiť, pokúste sa nejako prestať močiť a potom ju znova spustite. Stalo? Toto cvičenie urobte za normálnych podmienok bez toho, aby ste išli na záchod. „Dajte jednu ruku pod zadok a druhú
žalúdok a uistite sa, že sa tieto časti tela nepohybujú. Pre začiatočníkov stačí urobiť maximálne 20 - 25 opakovaní troch až štyroch súborov za deň a postupne zvyšovať ich počet, “radí Elena Silantieva.

Cvičenia vo fitnes klube navyše posilnia svaly panvového dna - znížia boky alebo tlačia nohy z polohy na bruchu, ako aj jazdu na koni, brušný tanec, cvičenia jogy (napríklad tzv. Mula bandha alebo „root lock“)..

Guľový kotúč

Každý počul o vaginálnych guličkách, ale nie každý vie, ako ich správne používať, aké sú výhody a nevýhody. Ich hlavnou výhodou je demokratická (v porovnaní so simulátormi) cena -
v priemere dvetisíc rubľov plus lubrikant na vodnej báze a antiseptikum, ktoré sa určite hodí. A mínus je pomerne komplikovaný školiaci systém:

„Prvý deň sa pokúste chodiť s loptičkami maximálne jednu hodinu, zatiaľ čo stláčajte a uvoľňujte svaly každých tridsať minút po dobu šesťdesiatich sekúnd, v druhý a tretí deň robte všetko podľa rovnakej schémy, ale reláciu predĺžte o ďalšiu hodinu a postupne zvyšujte napätie. vagína na jednu až dve sekundy. Asi po týždni a pol by ste mali byť zasnúbení 7-8 hodín v rade a cvičiť tri až štyri minúty. Samotný kurz je možné absolvovať do šiestich mesiacov, “vysvetľuje Ekaterina Lyubimová.

Radí „začiatočníkom“ a dievčatám s veľmi slabými svalmi (napríklad po pôrode), aby kupovali veľké gule - v priemere asi 3,5 cm, ktoré sú ľahké a majú drsný povrch, ako sú zvyčajne vyrobené zo silikónu, plastu alebo latexu. Keď výsledky cítite, prepnite na menšie a ťažšie predmety, ako sú kovové.

Táto technika dosiahla

Posledným úspechom sexuálneho priemyslu v boji za naše potešenie sú simulátory panvového dna. Samy hodnotia stav intímnych svalov a na monitore zobrazujú „správu“ o vašich úspechoch. Je pravda, že za také „sofistikované“ zariadenie bude musieť zaplatiť sumu od desať do dvadsať tisíc rubľov. Najobľúbenejšie z nich sú vibračné simulátory, pneumatické zariadenia a svalové stimulátory..

Prvý z nich je „pokročilá“ verzia loptičiek. Najprv sa synchronizujú s telefónom pomocou Bluetooth a povedia vám, kedy potrebujete namáhať a uvoľniť svaly. Po druhé, používa sa vaginálna sonda, ktorá sa líši vo veľkosti v závislosti od kompresnej sily. Samotné myostimulanty však spôsobujú kontrakciu tkanív v dôsledku slabých elektrických impulzov. Tvorcovia každého
gadgetov už o nich napísalo niekoľko vzdelávacích programov, takže ich nemusíte vymýšľať sami. A čas, ktorý s nimi stráviš, je asi dvadsať minút denne.
Rovnako ako pri používaní guličiek, v niektorých prípadoch používajte mazivo a antiseptikum -
kondómy na ultrazvuk. A nezabudnite sa poradiť s lekárom. Prečítajte si tiež pozorne
priložené pokyny a, samozrejme, preštudujte si zoznam kontraindikácií.

V každom prípade sa oplatí odložiť triedy, ak máte čas,
existuje zápal alebo zhubné bujnenie, a tiež ak vás gynekológ zakázal zo zdravotných dôvodov
mať vaginálny sex.

Môžeme sa obísť bez prostatitídy: súbor cvičení pre zdravie mužov

Jedným z najbežnejších ochorení mužov je zápal prostaty (prostatitída), ktorý môže viesť k závažným komplikáciám. Tento orgán je veľmi zraniteľný, ľahko vystavený rôznym infekciám, a preto si vyžaduje osobitný prístup.

Prostata alebo prostata sa nachádza priamo pod močovým mechúrom. Jedná sa o hormonálne závislý orgán mužského pohlavia, ktorý je zodpovedný najmä za produkciu jednej zo zložiek semennej tekutiny Zápal prostaty je obzvlášť nebezpečný, pretože od akútnej prostatitídy sa môže stať chronickou. V tomto prípade, po akútnom období, choroba ustupuje, ale po chvíli sa opäť prejavuje exacerbáciami s horúčkou, bolesťou a ťažkosťami v dolnom bruchu, v slabinách, s bolestivým a rýchlym močením..

Ako sa chrániť pred prostatitídou

Chronická prostatitída postihuje viac ako polovicu mužov starších ako 35 rokov. Jeho následky môžu byť vážne: zápal okolitých orgánov a tkanív, zvýšené riziko zhubných novotvarov, ako aj neplodnosť, impotencia av dôsledku toho nervové poruchy, problémy v rodinnom živote..

 • Čo prostata nemá rada.
 • Cvičenia so stagnáciou

Skúsme prísť na to, ako sa chrániť pred prostatitídou. Najprv musíte pochopiť, čo prostate „nepáči“. Na prvom mieste v tomto zozname je sedavý spôsob života..

Je to preto, že súčasní muži, najmä mestskí muži, sa veľmi nepohybujú, ich svaly brušnej steny, väzy vnútorných orgánov a panvová bránica, to znamená oblasť medzi konečníkom a mieškom, slabnú. Výsledkom je postupné vynechávanie vnútorných orgánov, narušenie odtoku krvi a lymfy z panvovej oblasti a pretrvávajúce zameranie stagnujúceho napätia. A potom trochu provokácie vo forme chrípky, bolesti v krku, podchladenie alebo prehriatie tela stačí na vyvolanie akútnej prostatitídy..

Antibakteriálna terapia predpísaná v takýchto prípadoch iba dočasne „rozdrví“ mikroflóru, hlavným dôvodom zníženia rezistencie tela voči infekciám však zostáva - preťaženie panvy, poruchy obehového systému a drenáž samotnej prostaty. A stav prostaty sa postupne zhoršuje.

Lumbosakrálna chrbtica je často zahrnutá do patologického procesu. Bolesti brucha sa spájajú s nepohodlím, ťažkosťami a bolesťou dolnej časti chrbta. Bedrové problémy môžu dokonca prísť do popredia a predovšetkým človeka obťažovať. Bez opravy prostaty však nemôžu byť úplne vyriešené..

Preto v mojej praxi pri liečbe pacientov s prostatitídou obnovujem predovšetkým normálny rozsah pohybu v chrbtici a svalový tonus v brušnej dutine a perineu. Existujú rôzne spôsoby, ako to urobiť, veľa ľudí môže urobiť sám.

Hlavná vec je zvládnuť sériu cvičení na odstránenie stagnujúcich javov. Vyvinul som a otestoval tento komplex sám a ukázalo sa, že je veľmi efektívny pri bežných triedach. Cvičenie pomáha nielen posilňovať oslabenú oblasť, ale tiež pomáha takmer úplne zotaviť, ak samozrejme nie je zanedbaná prostatitída..

Cvičebný komplex

1. Počas státia, sedenia alebo ležania niekoľkokrát počas dňa, vydýchnite najhlbší možný dych a nahustite žalúdok. Zadržte dych po dobu 10 až 12 sekúnd, potom vydýchnite so žalúdkom a snažte sa ho udržiavať v rovine, akoby sa prilepil na chrbticu. Štart trikrát a postupne dosahovať 10-20 krát. Je tiež veľmi dobré, ak počas výdychu položíte ruky dolu brucho nad stydký kĺb, čo pomôže uvoľniť túto oblasť..

2. V stojacej polohe, pri sedení alebo ležaní niekoľkokrát denne, čo najviac vtiahnite konečník (konečník), v tejto polohe zotrvajte 6 až 10 sekúnd. Opakujte 3 až 20 krát.


Nasledujúce cvičenia sa vykonávajú komplexne, raz denne (lepšie) alebo každý druhý deň.

3. V stojacej polohe preneste telesnú hmotnosť na jednu nohu a druhou nohou vykonajte voľné kyvné pohyby dozadu a dopredu až 30-krát a potom vymeňte nohy..

4. Z miesta na sedenie si poistte ruky a roztiahnite nohy čo najširšie, ako by ste chceli sedieť na priamom povrazu. Držte túto polohu 6-10 sekúnd a potom sa pokúste ďalej zväčšiť vzdialenosť medzi nohami. Toto cvičenie je veľmi dôležité, pretože pomáha napínať väzy a napäté svaly bedra.

5. Keď ležíte na chrbte, stlačte zadnú časť hlavy a zadok na podlahu. Pokúste sa držať chrbát z podlahy a túto pozíciu na 10 sekúnd zafixujte. Opakujte 3-10 krát. Je dobré položiť si ruky na brucho a pozerať sa, akoby ste chceli vidieť podlahu.

6. Posaďte sa na podlahu a roztiahnite nohy dopredu. "Chôdza" po podlahe na zadok, najprv vpred, potom späť, snažiac sa "ísť" čo najďalej. Urobte 20-30 „krokov“ s každou zadok.

7. Ležte na chrbte a položte pravú nohu na ľavé koleno. Ľavou rukou nakloňte pravé koleno čo najviac doľava. Podržte v záverečnej fáze niekoľko sekúnd a potom vymeňte nohy.

8. Ležiaci na chrbte a zároveň si odtrhávate hruď z podlahy bez pomoci rúk (pri opieraní sa o chrbát hlavy a zadok) a zdvihnite rovné nohy tak, aby boli napnuté všetky svaly malej panvy a brucha. Držte v tejto polohe, kým nie ste unavení, potom uvoľnite a vráťte sa do pôvodnej polohy. Opakujte 3-5 krát.

9. Položte pravidelný loptu na podlahu, môžete určiť jeho veľkosť pre seba. Ľahnite si na brucho a pomocou rúk „prevráťte“ telo nad loptičku na dve až tri minúty.

10. Posaďte sa na podlahu a roztiahnite nohy pred seba. Natiahnite ruky na nohy, pokiaľ je to možné, s týmto cvičením je dôležité, aby ste si neohli kolená. Vykonajte cvičenie 3-4 minúty.

11. Posaďte sa s rozkrokom na loptičku z tenisu a držte váhu tela rukami. V priebehu 3 až 5 minút „roztočte“ loptu v oblasti rozkroku a postupne zvyšujte tlak. Zvyčajne, keď človek prvýkrát začne vykonávať toto cvičenie, je to veľmi nepríjemné a bolestivé. Postupne sa dá dosiahnuť úľava a dokonca aj úplné vymiznutie bolesti..

12. Vykonajte skoky na mieste - najmenej 50 skokov denne (nemačkajte genitálie plaveckými kmeňmi, nechajte ich voľne sa pohybovať). Postupne zvyšujte výšku skokov av budúcnosti ich počet. Nerobte si starosti, ak sa na začiatku objavia nepríjemné pocity v genitáliách. Pri dodržaní zásady postupného zvyšovania záťaže dosiahnete zmiznutie týchto pocitov.

13. V stojacej polohe vykonávajte bočné trup priemerne a nie príliš hlboko. Pri nakláňaní doľava vyrovnajte ľavú nohu v kolene a zároveň nakláňajte doprava - pravú nohu. 20-30 svahov v každom smere.

14. Postavte sa na plecia („breza“), pričom položte na podlahu chrbtom hlavy, ramenami a lakťami. Ruky podporujú pás. Zostaňte v tejto polohe niekoľko minút, čím dlhšie, tým lepšie, pretože v nej všetky orgány padajú na svoje miesto. Stojte v póze „brezy“ a vykonajte prvé dve cvičenia komplexu. (Ak máte viac ako 40 rokov, pred zahrnutím 14. cvičenia do komplexu sa poraďte s neurológom a skontrolujte stav krčnej chrbtice.).

Po ukončení všetkých cvičení postavte pod teplú sprchu a opatrne vykonajte samomasírovanie prostaty cez konečník.

Postavte sa do sprchy, napenite alebo namažte stredný alebo ukazováček pravej ruky neutrálnym krémom a jemne ho vložte do konečníka. Potom vykonajte pomalú masáž s postupným zvyšujúcim sa tlakom na prednú stenu konečníka a cvičte v blízkosti.

Varujem ťa hneď; čím výraznejší je zápal v orgáne, tým dlhšie to trvá, tým nepríjemnejšie budú vaše pocity. Preto sa nemusíte ponáhľať, aby ste okamžite dosiahli výsledok a dosiahli úplné uvoľnenie orgánov.

Čím bolestivejšie, tým mäkšie by mali byť vaše pohyby. Vy, ako to bolo, sa postupne vzdávate a uvoľňujete orgán zo stagnácie. Stimuluje jeho postupné začlenenie do celkového rytmu pohybu tela. Určite si čas zákroku podľa pocitu relatívneho pohodlia. Publikoval econet.ru

PS: Pamätajte, že iba meníte svoju spotrebu - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Do komentárov napíšte svoj názor.
Prihláste sa na odber nášho FB:

Cvičenie pre dolnú časť chrbta, panvy, slabín a zadných svalov

Cvičenie pre dolnú časť chrbta, panvy, slabín a zadných svalov

Východisková poloha stojí, nohy sú od seba vzdialené približne na šírku ramien a nohy sú navzájom rovnobežné. Pomaly sa opierajte od bokov. Počas nakláňania by mali byť kolená mierne ohnuté (2 až 3 cm), aby sa spodná časť chrbta neťažila. Uvoľnite si krk a ruky. Dostaňte sa do bodu, keď cítite mierny úsek v zadnej časti bokov. Natiahnite sa v tejto ľahkej fáze po dobu 10-15 sekúnd, kým sa úplne nezbavíte. Ak chcete fyzicky relaxovať, zamerajte sa na roztiahnuteľnú oblasť. Nesťahujte s „uzavretými“ kolenami alebo trhnutím. Len udržujte ľahký úsek.

Upravte stupeň napínania podľa vašej pohody, nie podľa hĺbky sklonu.

Pri tomto cviku budete pociťovať strečing najmä v extenzoroch stehna (zadnej časti stehenných svalov) a v zadnej časti kolien. Súčasne sa bude aj vaše chrbát napínať, ale strečing je cítiť iba v zadnej časti nôh.

Vezmite prosím na vedomie: zakaždým, keď sa ohnete v dolnej časti chrbta, nezabudnite si mierne ohnúť nohy na kolenách (2 - 3 cm). Uvoľňujete tak napätie spodnej časti chrbta. Ak sa chcete vrátiť do východiskovej polohy, namiesto malých svalov dolnej časti chrbta použite veľké svaly nôh. Nikdy sa nesnažte rovnými nohami..

Tento princíp sa musí dodržať pri každom pokuse zdvihnúť ťažký predmet zo zeme (pozri strany 202 - 205)..

Rozťahovanie nie je konkurencieschopné. Je možné, že sa vám nedarí dostať na prsty. Zmyslom cvičenia je predovšetkým rozvíjať flexibilitu v sebe a nesnažiť sa ohýbať nižšie ako všetci ostatní.

Protahovanie metódou PNS: kontrakcia - relaxácia - strečing. Potom zaujmite východiskovú polohu pri státí, nohy približne od seba vzdialené, mierne ohnuté v kolenách, nohy pritlačené k podlahe. Držte pózu po dobu 30 sekúnd. V tejto polohe si stiahnete štvorhlavý sval a uvoľníte zadnú časť stehenných svalov. Hlavnou funkciou štvorhlavého svalu je narovnanie nôh pri kolenách. Svaly zadnej skupiny ohýbajú nohu na koleno. Pretože tieto svaly poskytujú opačné pohyby nôh, je kontrakcia štvorhlavých svalov vždy sprevádzaná relaxáciou svalov zadnej skupiny..

Nohy držané v stoji, ohnuté na kolenách, cítia rozdielne pocity v prednej a zadnej časti bokov. Quadriceps by mal byť napätý a pevný na dotyk, zatiaľ čo svaly na chrbte by mali byť uvoľnené a mäkké. Zadné svaly sa ľahšie napínajú, ak si ich najprv oddýchnete.

Po dlhšom státí s nohami ohnutými na kolenách sa narovnajte a potom sa znova zohnite, kolená mierne ohnite (2-3 cm). Neohýbajte sa trhnutím. Je možné, že tentoraz sa budete môcť ohýbať o niečo nižšie. Držte úsek asi 10-15 sekúnd.

Nezabudnite sa narovnať kolená zakaždým. Takto znížite zaťaženie na spodnej časti chrbta.

Pri tomto cvičení by ste sa mali cítiť pohodlne a nestratiť rovnováhu.

Je oveľa ľahšie udržať taký úsek, ak rozdelíte telesnú hmotnosť medzi ramená a nohy. Ak sa vám nedarí dosiahnuť prsty na nohách (alebo členkoch) pri pohybe s mierne ohnutými nohami (mnohé z nich nemôžu), použite oporu pomocou rebríka, okraja chodníka alebo stohu kníh. Nájdite polohu, v ktorej je váha rovnomerne rozdelená medzi ramená a nohy, aby ste si ľahšie odpočinuli.

Option. Uchopte zadnú časť nôh v oblasti lýtka alebo členku. Potiahnutie tela nadol (hladko!) So zameraním na relaxáciu v stabilnej polohe môžete zvýšiť napínanie nôh a dolnej časti chrbta. Nepracujte. Relax a držať úsek. Ľahko ohnite kolená.

Potom zaujmite polohu, nohy sa narovnajú, chodidlá smerujú zvislo nahor, vzdialenosť medzi pätami nie je väčšia ako 15 cm. Podržte 10 - 15 sekúnd. Natiahnutie pravdepodobne pocítite pod kolenami a v zadnej časti bokov. Ak máte pevne dolnú časť chrbta, budete sa v tejto oblasti cítiť aj naťahovaní.

Pri pohybe nenakláňajte hlavu dopredu. Snažte sa neobracať boky na bok.

Skúste sa nakloniť z bokov bez ohnutia chrbta.

Môžete sa oprieť o stenu, aby ste udržali chrbát v priamej polohe. Aj táto poloha môže poskytnúť potrebný stupeň rozťahovania pre ľudí s nízkou pohyblivosťou chrbta..

Ak sa pri tomto cvičení nemôžete uvoľniť, skúste použiť uterák. Trup potiahnite dopredu (plynulo!), Ohýbajte sa od bokov do takej polohy, aby ste mohli relaxovať a súčasne sa naťahovať. Dotiahnite telo rukami. Prstami uchopte uterák ďalej a ďalej, až kým nedosiahnete pocit, ktorý potrebujete. Buďte veľmi opatrní a neprepracujte.

Ak nemôžete uvoľniť svoju dolnú časť chrbta alebo trpíte bolesťou v tejto oblasti, vykonajte cvičenia opísané na stranách 39 a 58. Vďaka tomu sa budete cítiť pohodlnejšie..

Pri natiahnutí pri sedení s roztiahnutými nohami dopredu alebo pri nakláňaní sa z bokov buďte veľmi opatrní. V týchto ustanoveniach nie je hlavnou vecou napätie. Pretože chrbát na nohách má najčastejšie odlišnú pohyblivosť, ľudia s pevným spodným chrbtom by sa nemali natahovať naraz. Pre tých, ktorí trpia stuhnutosťou oboch nôh, je ťažké dosiahnuť potrebný stupeň napínania oboch nôh naraz. Striedavé napínanie nôh pomáha znižovať napätie chrbta.

Ľahnite si na chrbát a zdvihnite jednu nohu hore, ohnite ju v bedrovom kĺbe o 90 °. Zatlačte spodnú časť chrbta k podlahe. Podržte 15-20 sekúnd. Zopakujte postup „^ v pre druhú nohu. Ak potrebujete zvýšiť záťaž, uchopte rukami zadnú časť stehna. Na chodidlo si môžete položiť uterák alebo elastický obväz a nohu jemne potiahnite smerom k sebe. môžete si dať malý vankúš na hlavu.

Inguinal Stretch

Spojte chodidlá chodidiel a uchopte prsty na rukách. Jemne vytiahnite telo smerom dopredu, nakláňajte sa z bokov, až kým nezačnete dosť silný úsek v slabinách. Zároveň môžete cítiť napätie v dolnej časti chrbta. Podržte 20 sekúnd. Nezačínajte sa pohybovať od hlavy a horného trupu. Naklonenie od bokov (viď strana 16). Pokúste sa položiť lakte na vonkajšie stehná. To vám uľahčí udržiavanie rovnováhy a potrebného držania tela. Pri nakláňaní hladko stiahnite brušné svaly; to vám pomôže rozvíjať flexibilitu v prednej časti tela.

Pamätajte: strečing nesmie byť trhaný. Nájdite si pohodlnú polohu, v ktorej môžete uvoľniť a napnúť svaly súčasne..

Ak je pre vás ťažké nakloniť sa dopredu, možno sú vaše chodidlá príliš blízko vášho tela.

Ak áno, posuňte nohy ďalej od seba. Potom bude pre vás ľahšie nakloniť sa z bokov.

Možnosti pre ľudí s nízkou pohyblivosťou v oblasti slabín

Jednou rukou uchopte chodidlá a položte lakť na vnútornej strane stehna, aby sa uľahčilo naklápanie a stabilizácia chodidla. Potom položte druhú ruku na vnútornú stranu druhej nohy (iba nie na koleno) a jemne stlačte nohu nadol, aby ste roztiahli slabiny iba z tejto strany. Ak máte v oblasti slabín stuhnutosť, toto cvičenie poskytne dobrý úsek jednej strany slabín a uľahčí pritlačenie kolena k podlahe. Urobte to pre obe strany. Podržte 10-15 sekúnd.

Protahovanie metódou PNS: kontrakcia - relaxácia - strečing. Prekonajte mierny odpor rúk a snažte sa kolená spojiť tak, aby ste cítili dostatočné napätie v slabinách (obr. 1). Podržte statické napätie 4–5 sekúnd, potom uvoľnite a rozťahujte slabiny, ako je opísané vyššie (obr. 2). Pomôže vám to uvoľniť príliš tesné svaly trieslovej oblasti. Táto technika („kontrakcia - relaxácia - strečing“) je neoceniteľná pre športovcov so slabinami.

Ďalšia možnosť preťahovania svalov slabín je uskutočnená v sede, opierajúc sa o chrbát o stenu alebo pohovku - nejaký objekt vhodný na zdôraznenie. Keď ste si narovali chrbát a spojili chodidlá, jemne stlačte ruky na vnútorných stehnách (nie na kolenách, ale o niečo vyššie). Stlačte, kým sa nebudete cítiť dobre, dokonca natiahnuť. Relaxujte a držte pózu po dobu 20-30 sekúnd.

Rovnaké rozťahovanie môžete urobiť aj s partnerom. Posaďte sa dozadu, aby ste dosiahli stabilitu.

Ak je pre vás ťažké sedieť so skríženými nohami, potom vám taký slabínový úsek pomôže rýchlo a bezbolestne zvládnuť túto pozíciu..

Ak chcete natiahnuť chrbát a vnútro nôh, zaujmite polohu sedu s nohami prekríženými a naklonenými vpred, až kým nepocítite príjemný úsek. Ak je to možné, položte lakte k podlahe pred vami. Držte polohu, kým napätie neprejde. Pre väčšinu ľudí je tento pohyb ľahký a po ňom cítia príjemnú relaxáciu v dolnej časti chrbta. Nezadržuj dych. Natiahnite 15–20 sekúnd.

Option. Nakloňte trup nie dopredu, ale do strany, za koleno. Takýto pohyb je prospešný pre bedrové kĺby. Pokúste sa ohnúť od bokov.

Krútenie chrbtice je užitočné pre hornú časť chrbta, spodnú časť chrbta, prednú časť, panvu a hrudník. Rozvinie sa vo vás schopnosť pozerať sa nabok alebo dozadu bez toho, aby sa celé vaše telo otočilo..

Posaďte sa, nohy sa narovnajte. Ohnite ľavú nohu a hodte ňou cez pravé koleno. Potom ohnite pravú ruku v lakťom a pritlačte ju k vonkajšiemu povrchu ľavého stehna tesne nad koleno. Pomocou lakťa udržujte nohu v stabilnej polohe úpravou tlaku na boku.

Odložte ľavú dlaň na podlahu za vami, pomaly vydýchnite a otočte hlavu, aby ste sa pozreli cez vaše ľavé rameno; súčasne otočte hornú časť tela smerom k ľavej dlani. Otáčaním trupu sa pokúste otočiť panvu v rovnakom smere (hoci pravý lakeť, ktorý drží ľavú nohu, neumožňuje pohyb spodnej časti tela). Takto budete môcť natiahnuť spodnú časť chrbta a jednu stranu panvového pletenca. Podržte 10 - 15 sekúnd. Opakujte pre druhú stranu..

Option. Natiahnite ohnuté koleno k opačnému ramenu, až kým nepocítite mierny úsek v oblasti panvy a stehna. Podržte 20-30 sekúnd. Opakujte pre druhú stranu..

Ľudia zvyčajne trávia viac času natiahnutím prvej nohy, ramena alebo oblasti tela a začnú cvičiť z pohodlnejšej alebo pružnejšej strany. Výsledkom je, že „dobrá“ strana je roztiahnutá viac a „zlá“ strana je menšia. Na dosiahnutie rovnomerného rozťahovania začnite cvičiť na menej pohyblivej strane alebo končatine. Takže môžete vyvážiť flexibilitu rôznych častí tela.

CVIČENIE CVIČENIA PRE SVETLOMETY, PELVIC, GROIN A BACK

Tieto cvičenia sa môžu vykonávať v tomto poradí ako jeden komplex..

Ako načerpať trieslové svaly

Najlepšie cviky pre mužskú silu

Zdravá potencia a prítomnosť mužskej sily - to všetko je dôležité pre každého člena silnejšieho pohlavia. Pre každého človeka je byť v posteli viac ako len zábava. Celý človek sa skladá z tohto: jeho osobnosť, úspech, sebaúcta a psychologický prístup. Nie vždy sa však človeku podarí získať to, čo chce.

V priebehu času môže potencia oslabovať, erekcia sa stáva oveľa slabšou alebo úplne vymizne. Stáva sa to niekomu skôr, niekomu o niečo neskôr. V skutočnosti sa však táto udalosť môže čo najviac oneskoriť a dlhodobo zostať v radoch milovníkov hrdinov.

A na to nemusíte brať Viagru alebo iné známe fondy zamerané na krátky výsledok.

Existuje špeciálna gymnastika na udržanie a obnovenie mužskej sily, ktorá sa už dávno stala účinným a ľahkým spôsobom pre všetkých mužov..

Najlepšie cvičenia na potenciu: Miestna expozícia

Pre mnohých je trochu nepochopenie toho, čo sú cvičenia na potenciu. Nie, tu nemusíte nejako používať mužský pohlavný orgán.

Celkovým cieľom týchto záťaží je výrazne zlepšiť príval krvi do panvových orgánov a pohlavných orgánov.

To je potrebné na zlepšenie potencie, pretože vďaka silnému prúdeniu krvi do penisu dochádza k stabilnej erekcii v silnejšom sexe..

Takže môžete denne vykonávať veľmi jednoduché cvičenie. Rýchlo obnovuje libido a erekciu.

Na to musí človek ležať na chrbte a striedavo zdvíhať nohy a pri zdvíhaní ich aj krížiť..

Toto cvičenie sa nazýva aj „nožnice“, takže si ho mnohí budú pamätať práve pre svoje meno. Dokonale zlepšuje krvný obeh v slabinách, panve.

Nasledujúce cvičenie je tiež skvelé. Muž bol spočiatku v stojacej polohe, nohy boli od seba vzdialené od seba. Teraz musí zdvihnúť nohy tak vysoko, ako je to možné, postupujúc na svojom mieste. Pokúste sa kolenami dostať na hrudník..

Postupne môžete cvičenie upravovať tak, aby nechodilo, ale behalo. Kolená stále stoja za to čo najvyššie.

Po dvoch týždňoch neustálej realizácie týchto jednoduchých manipulácií si môžete všimnúť významné zlepšenie, pokiaľ ide o erekciu a trvanie pohlavného styku u mužov..

Pre ďalšie efektívne cvičenie potrebujete ďalšiu škrupinu.

Takže musíte vziať gymnastický loptu (ale nie príliš veľký), zovrieť ho medzi nohami na úrovni kolena a potom začať s drepom s loptou..

Počas drepu musíte pevne zvierať loptu medzi nohami. Týmto spôsobom sa posilnia všetky potrebné svaly, krv prúdi do penisu. Čím silnejšia je svorka medzi nohami, tým väčší je účinok bremena..

Existuje tiež niekoľko cvičení, ktoré patria do kategórie „lenivých“. To znamená, že sa môžu vykonávať v procese inej činnosti bez toho, aby na ne museli tráviť čas osobitne. Napríklad človek môže čítať knihu, opravovať plot alebo ponoriť sa do auta a robiť tieto cvičenia.

Jedným z týchto cvičení je, že na niekoľko sekúnd je potrebné striedavo namáhať a uvoľňovať konečník, akoby to vtiahlo do seba. Neskôr je potrebné urobiť rovnakú manipuláciu s oblasťou genitálií. Musíte sa snažiť namáhať všetko, čo môžete, cítiť všetky svaly, študovať ich.

Možno mnohí objavia mnoho nových svalov, ktoré predtým nemali podozrenie..

Známy starý „most“ je ďalším cvičením, ktoré sa ukázalo ako nesmierne užitočné pre mužskú silu. Je zvláštne, že „most“ je zodpovedný nielen za obnovenie erekcie, ale má tiež všeobecne pozitívny vplyv na celé telo, najmä na chrbticu..

Iné prospešné fyzické aktivity zamerané na sexuálnu silu mužov

Každý človek sa môže naučiť veľa užitočnosti pre svoje zdravie z jogy. Takéto cvičenie si však vyžaduje osobitnú pozornosť. Aby ste to mohli vykonať, musíte si vziať stoličku, jazdiť na nej, to znamená, chrbtom k sebe.

Ruky sú umiestnené na zadnej strane stoličky. Teraz musíte začať s ľahkými kruhovými pohybmi panvy a zároveň maximálne namáhať oblasť slabín a konečníka..

Preto sa musíte striedať striedavo rôznymi smermi: najprv v smere hodinových ručičiek, potom proti nemu.

Ľahko a jednoducho sa vykoná ďalšie účinné cvičenie na posilnenie sily silnejšieho sexu. Je potrebné ležať na chrbte, ohýbať nohy na kolená. Potrebné je len zdvíhanie a spúšťanie panvovej oblasti. Nohy pri vykonávaní týchto opakovaní zostávajú na zemi, nemali by sa dvíhať.

Prekvapivo dokonca aj banálne drepy pomáhajú potenciu. Prispievajú k prívalu krvi do panvovej oblasti, do genitálií. Ale iba v tomto prípade má zmysel drepovať čo najhlbšie a najhlbšie, čím sa pri drepe namáhajú zadok..

Ale nielen miestne zaťaženie pomáha posilňovať sexuálnu silu. Je dôležité venovať sa všeobecnej fyzickej aktivite, pretože bez nich budú fungovať špeciálne cvičenia. Šport je pre človeka dôležitý, pretože si udržiava dobré zdravie. Ak existuje zdravie, bude existovať potencia.

Je lepšie zvoliť miernu fyzickú aktivitu, nech je to nejaký druh športu na celkové posilnenie svalov. Ale musíte zabudnúť na zdvíhanie ťažkých váh v telocvični, pretože to sú len ťažké bremená, ktoré poškodzujú sexuálne zdravie mužov. Príliš veľa svalov, ako sú kulturisti, je tým najhorším, na čo si vzpomenete.

Predpokladajme, že pomocou všetkých týchto cvičení si každý človek môže vylepšiť svoju sexuálnu silu a zachovať si ju po mnoho rokov. Je obzvlášť dobré, že všetko sa dá ľahko a jednoducho urobiť doma. Ospravedlnenia už neplatia, že potrebujete nájsť čas a peniaze na telocvičňu a ďalšie.

Silné intímne svaly: ako ich napumpovať?

Začnime s anatómiou. Schopnosť svalov panvového dna vám a vášmu partnerovi je obzvlášť intenzívna
pocity počas sexu sú len príjemnou možnosťou, ktorú dostali okrem hlavnej funkcie - na podporu maternice, vagíny a močového mechúra, zabráneniu ich pádu.

"Je to druh trampolíny: zvyšuje sa tlak v bruchu (povedzme, že namáhate abs, aby ste zdvihli ťažký vak)",
zmenšuje sa a udržuje orgány na správnom mieste, “hovorí Elena Silantieva, gynekológka a gynekológka a špecialistka na liečebnú rehabilitáciu v Lapinskej klinickej nemocnici.

Cvičené svaly panvového dna sa ľahko pri pôrode ľahko napínajú a po 45 rokoch pomáhajú predchádzať strhnutiu stien vagíny (najnepriaznivejším dôsledkom je inkontinencia moču). Naše babičky o takýchto problémoch často nepočuli - vďaka fyzickej práci, bez ktorej by ste, ak chcete prežiť, nemohli urobiť.

Ale životný štýl mnohých moderných dievčat - sediacich v kancelárii od rána do večera - vedie k presnému opačnému výsledku..

Ale späť k sexu. "Silné svaly panvového dna lepšie zachytia penis, čo znamená, že blízkosť prináša väčšie potešenie," hovorí Ekaterina Lyubimová, zakladateľka siete
„Školiace stredisko SEKS. RF “.

„Silné svaly vagíny je možné prirovnať k nafúknutým bicepsom, ktoré sa pri zaťažení podstatne zahustia. Muži sa preto páčia pocitom, že sa jej dotýkajú, aj keď to dievča zámerne nijako nezaťažuje, “opakuje Elena Silantyeva..

Celkom sama

Najlacnejším spôsobom, ako trénovať svaly panvového dna, je stlačiť ich a uvoľniť ich sami bez akýchkoľvek ďalších zariadení. Ak chcete pochopiť, v ktorej oblasti by sa mala kontraktovať, skúste nejako zastaviť močenie a potom ho znova spustiť.

Stalo? Toto cvičenie urobte za normálnych podmienok bez toho, aby ste išli na záchod. „Dajte jednu ruku pod zadok a druhú
brucho a uistite sa, že sa tieto časti tela nepohybujú.

Pre začiatočníkov stačí urobiť 20 až 25 opakovaní troch až štyroch prístupov denne a postupne ich počet zvyšovať, “radí Elena Silantieva.

Cvičenia vo fitnes klube okrem toho pomôžu posilniť svaly panvového dna - znížia boky alebo tlačia nohy z polohy na bruchu, ako aj jazdu na koni, brušný tanec, cvičenie jogy (napríklad tzv. Mula bandha alebo „root lock“)..

Guľový kotúč

Každý počul o vaginálnych guličkách, ale nie každý vie, ako ich správne používať, aké sú výhody a nevýhody. Ich hlavnou výhodou je demokratická (v porovnaní so simulátormi) cena -
v priemere dvetisíc rubľov plus lubrikant na vodnej báze a antiseptikum, ktoré sa určite hodí. A mínus je pomerne komplikovaný školiaci systém:

„Prvý deň sa pokúste chodiť s loptičkami maximálne jednu hodinu, zatiaľ čo mačkajte a uvoľňujte svaly každých tridsať minút po dobu šesťdesiatich sekúnd, v druhý a tretí deň urobte všetko podľa rovnakej schémy, ale predĺžte sedenie o ďalšiu hodinu a postupne zvyšujte napätie. vagína na jednu až dve sekundy. Asi po týždni a pol by ste mali byť zasnúbení 7-8 hodín v rade a cvičiť tri až štyri minúty. Samotný kurz je možné absolvovať do šiestich mesiacov, “vysvetľuje Ekaterina Lyubimová.

Radí „nováčikom“ a dievčatám s veľmi slabými svalmi (napríklad po pôrode), aby kupovali veľké gule - v priemere približne 3,5 cm, ktoré sú ľahké a majú drsný povrch, ako sú zvyčajne vyrobené zo silikónu, plastu alebo latexu. Keď výsledky cítite, prepnite na menšie a ťažšie predmety, ako sú kovové.

Táto technika dosiahla

Posledným úspechom sexuálneho priemyslu v boji za naše potešenie sú simulátory panvového dna. Samy hodnotia stav intímnych svalov a na monitore zobrazujú „správu“ o vašich úspechoch. Je pravda, že za také „sofistikované“ zariadenie bude musieť zaplatiť sumu od desať do dvadsať tisíc rubľov. Najobľúbenejšie z nich sú vibračné simulátory, pneumatické zariadenia a svalové stimulátory..

Prvou z nich je „pokročilá“ verzia loptičiek. Najprv sa synchronizujú s telefónom cez Bluetooth a povedia vám, kedy potrebujete namáhať a uvoľniť svaly. Po druhé, používa sa vaginálna sonda, ktorá sa líši vo veľkosti v závislosti od kompresnej sily.

Samotné myostimulanty však spôsobujú kontrakciu tkanív v dôsledku slabých elektrických impulzov. Tvorcovia každého
gadgetov už o nich napísalo niekoľko vzdelávacích programov, takže ich nemusíte vymýšľať sami.

A čas, ktorý s nimi stráviš, je asi dvadsať minút denne.
Rovnako ako pri používaní guličiek, v niektorých prípadoch používajte mazivo a antiseptikum -
kondómy na ultrazvuk. A nezabudnite sa poradiť s lekárom.

Prečítajte si tiež pozorne
priložené pokyny a, samozrejme, preštudujte si zoznam kontraindikácií.

V každom prípade sa oplatí odložiť triedy, ak máte čas,
existuje zápal alebo zhubné bujnenie, a tiež ak vás gynekológ zakázal zo zdravotných dôvodov
mať vaginálny sex.

Inžinierska hernia u mužov

Kategória: Príznaky choroby

Kýla je výčnelok mäkkého tkaniva, napríklad časti čreva, cez slabé miesto vo svaloch, zvyčajne v brušnej stene..

Inguinálna hernia - vyčnievanie časti čreva cez trieslovinový kanál alebo medzi svaly prednej brušnej steny umiestnenej nad vnútornou polovicou ingvinálneho väzu. Skrze ňu semenníky zostupujú z brušnej dutiny do šourku krátko pred narodením chlapca. Kýla je mäkká hmota, ktorá spočíva pri stlačení pri ležaní.

Muži sú náchylnejší k tomuto typu prietrže kvôli zvyškovej slabosti vo trieslovom kanáli, cez ktorý semenníky zostúpili pred miešaním do mieška. Akákoľvek slabosť v brušnej stene (v dôsledku traumy, napätia, starnutia alebo vrodenej chyby) však môže prispieť k vytvoreniu jedného z dvoch typov trieslovej kýly..

Pri priamej ingvinálnej prietrži (ktorá je častejšia z dvoch typov prišívanej prietrže) brušné orgány tlačia cez slabé miesto v brušnej stene a vytvárajú viditeľné hrče v oblasti slabín..

Pri šikmej ingvinálnej prietrži, ktorá sa vyskytuje takmer výlučne u mužov, tkanivo vystupuje ďalej dolu cez trieslovinu a vstupuje do mieška..

V každom prípade, ak sa prietrž môže vložiť späť do brušnej dutiny, nazýva sa to opraviteľná; taká kýla, hoci nepredstavuje bezprostredné ohrozenie zdravia, si v konečnom dôsledku vyžaduje chirurgický zákrok.

Ak sa prietrž nemôže ustúpiť, nazýva sa neredukovateľná; toto ochorenie môže viesť k nebezpečným komplikáciám vrátane prekážania toku črevného obsahu alebo prerušenia dodávky krvi do čriev (porušenie), čo vedie k smrti tkaniva. Črevná obštrukcia spôsobuje nevoľnosť, zvracanie, stratu chuti do jedla a bolesť brucha a zvyčajne si vyžaduje rýchly chirurgický zákrok. Uškriabaná prietrž je mimoriadne bolestivá a vyžaduje okamžitú operáciu..

Existujú dva typy slabinovej prietrže. Vrodená (nepriama) prietrž sa vyskytuje, keď sa narodí chlapec, ak je diera v brušnej dutine voľnejšia alebo slabšia ako obvykle. akvizícia.

(alebo priama) prietrž sa nazýva prietrž, ktorý vznikol v dôsledku chyby v spodnej časti trieslového kanálika.

Tkanivá prirodzene oslabujú s vekom, takže starší muži by mali bojovať proti zápche, dajte si pozor na zdvíhanie závaží.

príznaky

Bez ohľadu na typ trieslovej kýly môže črevo vstúpiť do mieška, čo vedie k vyčnievaniu v slabinách a miešku. Pretože obsah kýly je pohyblivý, výstupok sa zvyšuje, ak osoba stojí, a v polohe na chrbte sa podľa toho zmenšuje. Ak je formácia malá, je zvyčajne bezbolestná, ale so zvyšujúcim sa pohybom spôsobuje bolesť.

• Kus v oblasti slabín, ktorý je viditeľný iba pri státí alebo pod napätím a ktorý po naklonení zmizne.

• Bolesť v hrudke, najmä pri zdvíhaní ťažkých predmetov.

• Oslabujúca bolesť brucha (ak sa vyskytne obehová porucha).

• nevoľnosť, zvracanie, strata chuti do jedla a bolesť (ak sa pozoruje črevná obštrukcia).

príčiny

• Vrodená alebo vekom podmienená slabosť brušnej steny.

• Zvýšený tlak na brucho v dôsledku vzpierania, napätia, obezity alebo tehotenstva.

diagnostika

• Zvyčajne sa vyžaduje iba anamnéza a vyšetrenie. Zjavný výčnelok v slabine, keď je pacient napnutý alebo kašeľ, potvrdzuje diagnózu trieslovej prietrže.

liečba

• V jednoduchých prípadoch je hlavnou metódou liečby herniorafia, pri ktorej je mäkké tkanivo zasunuté späť do brušnej dutiny, slabá škvrna je úplne zašitá a na tomto mieste je vložená časť nylonovej sieťky na spevnenie brušnej steny. Cez sieť rastú nové svaly.

Teraz je to jedna z najbezpečnejších a najčastejších veľkých operácií. Už predtým bola potrebná hospitalizácia, niekoľko dní v posteli a týždeň obmedzenej aktivity..

Vďaka vylepšeným metódam sa teraz postupuje častejšie v ambulancii v lokálnej anestézii a pacient sa zvyčajne vracia do normálneho režimu do jedného týždňa..

• Laparoskopická chirurgia (pomocou zapálenej trubice vloženej cez malú dieru v brušnej stene) môže spôsobiť menšie pooperačné bolesti, hoci si vyžaduje celkovú anestéziu..

• Zranená hernia si vyžaduje chirurgické odstránenie postihnutej časti čreva a pobyt v nemocnici niekoľko dní.

• Herniová bandáž, ktorá sa predtým používala často, sa už neodporúča, pretože nezabraňuje riziku obštrukcie čriev alebo iných problémov. Bandáž však môže byť užitočná pre tých, ktorí sú príliš slabí na to, aby odolali chirurgickému zákroku..

Ak je ingvinálna prietrž značne zväčšená alebo spôsobuje nepohodlie, odporúča sa chirurgický zákrok. V zložitých prípadoch sa porušenie čreva vyskytuje v trieslovom kanáli, je narušený krvný obeh a v tejto časti čreva sa môže vyvinúť gangréna..

Potom je nutná núdzová operácia: črevo sa odstráni z trieslového kanálika a otvor sa zúži tak, aby sa prietrž nemohla opakovať. Časť atrofovaného čreva, ktorá bola narušená prietrži počas vývoja gangrény, sa chirurgicky odstráni..

Cvičte, aby ste posilnili ingvinálne svaly

Východisková poloha: ležiaca na chrbte, nohy ohnuté v kolenách, ruky za hlavou.

Pohyb: zdvihnite pravé koleno a natiahnite ho lakťom ľavej ruky; návrat do východiskovej polohy; zdvihnite ľavé koleno, siahnite po ňom pravým lakťom; opakujte 50 krát. Toto cvičenie sa musí vykonávať 3 mesiace denne.

U detí

Osoba má malý kanál stekajúci z brucha pozdĺž slabín. Obsahuje semenný kanál (u chlapcov), ktorý vedie k semenníkom a kanál do maternice. Preto sa do kanála ukladajú krvné cievy a nervy. Kanál prechádza svaly, ktoré tvoria brušnú stenu.

Ak je táto diera vo svaloch väčšia ako obvykle, časť čreva sa do nej môže vtlačiť, keď je dieťa napäté alebo plače. Ak črevo prešlo iba časťou kanála, vytvára v slabinách vydutie. Ak pôjde do mieška, miešok sa na chvíľu zvýši.

Inguinálna kýla je u dievčat menej častá. Vyzerá ako vypuklina v slabinách.

Strata je nevhodné meno pre taký stav, pretože to znie ako vnútornosti niečo trhajú a vypadávajú. Takýto nápad môže matke spôsobiť neprimeranú úzkosť, keď dieťa plače. V skutočnosti nič nie je roztrhané a nevypadne. Príliš veľká diera v dieťati je vrodená; takto to funguje.

Vo väčšine prípadov sa vnútornosti vracajú do žalúdka, ak dieťa pokojne leží a neplače. Môžu sa vydýchnuť, kedykoľvek vstane, alebo môžu spadnúť, keď je veľmi napätý.

Niekedy je ingvinálna prietrž „porušená“. To znamená, že črevá sú zaseknuté v kanáliku a zúžené krvné cievy. Toto je typ črevnej obštrukcie. Tento stav zvyčajne spôsobuje silnú bolesť a zvracanie. Vyžaduje sa okamžitá lekárska pomoc.

Poranenie slabinovej prietrže sa najčastejšie vyskytuje počas prvých šiestich mesiacov života. Zvyčajne sa jedná o prietrž, ktorá sa predtým nevšimla. Matka dieťa zavinuje, pretože veľa plače a prvýkrát si všimne vydutie v slabinách.

Je nerozumné pokúsiť sa stlačiť túto vydutie prstami. Avšak, čakajúc na lekára alebo vezmete dieťa do nemocnice, môžete si dať pod vankúš vankúš, dať fľašu s cumlíkom, aby neplakal, a aplikujte ľadovú kôš (alebo popraskaný ľad v pančuchách) na prietrž.

Všetky tieto opatrenia spôsobujú, že sa črevá vracajú do žalúdka..

Ak máte podozrenie na kýlu u vášho dieťaťa, mali by ste, samozrejme, okamžite kontaktovať lekára. V dnešnej dobe sa trieslové kýly úspešne liečia chirurgicky; operácie. Operácia nie je vážna, ale takmer vždy úspešná a dieťa čoskoro vstane z postele.

prevencia

• Pri zdvíhaní ťažkých predmetov ohnite kolená a objekt pevne držte pri hrudi. Pri zdvíhaní používajte svaly na nohách a udržujte chrbát rovno. Počas zdvíhania nenamáhajte ani nedýchajte.

• Ak máte príznaky slabinovej prietrže, obráťte sa na svojho lekára..

• Pozor! Ťažká bolesť v podbrušku vyžaduje okamžité lekárske vyšetrenie; môže to byť príznak prekážky čriev alebo porušenia prietrže.

Ako napumpovať inguinálny sval - Silné intímne svaly: ako ich napumpovať?

Potom si trochu oddýchnite a zopakujte priblíženie iba pre druhú nohu, to znamená, že musíte prevrátiť na druhú stranu. Ak bude spočiatku ťažké vykonať toto cvičenie, potom stačí 5 až 6 opakovaní. Hlavnou vecou je postupné zvyšovanie ich počtu v priebehu času.

Druhé cvičenie sa vykonáva z pozície - leží na chrbte. Pre uľahčenie je možné dávať pod kostrč dlane. Rovné nohy sa musia zdvihnúť. Držte nohy pri sebe, ohýbajte kolená a zároveň sa rozdeľujte. Cvičenia pre dolnú tlač dávajú najväčší účinok, keď sú založené na zdvihnutí nôh.

Tí, ktorí cvičia doma, ich spravidla ležia na zemi. Ak chcete zabrániť húpaniu tela pri zdvíhaní nôh, môžete si položiť ruky na zem v oblasti panvy alebo držať stabilný nábytok nad hlavou..

Podporuje orgány malej panvy, zabraňuje mimovoľnému močeniu, poskytuje ejakuláciu pri pohlavnom styku. Akékoľvek hodnotenie svalov, napínanie a bielenie bielkovín wei, zvyšuje prietok krvi v okolí.

Krvný prúd poskytuje výživu, regeneráciu, citlivosť, omladenie svalov. Bohužiaľ, muži tento svedomie nepoužívajú vedome ako so schopnosťou pohnúť si uši.

Najprv ho musíte nájsť. Pokúste sa zastaviť proces pri močení. Pamätajte, ktoré svaly sú napnuté. Potom zopakujte napätie tohto svalu bez močenia.

Spolu s napätím ochlpenia stydkého svalu, nevyhnutne namáhate ďalšie svaly stehien a panvy. Pomaly sa naučte izolovať a namáhať iba tento sval. Cvičenia podľa Kegela sa nezdajú komplikované, ale sú neuveriteľne efektívne..

S ich pomocou môžete nielen zlepšiť svoj sexuálny život, ale aj:.

Pri vykonávaní Kegelových cvičení vzniká účinok „pumpovania“ - spôsob, akým sú orgány nasýtené krvou. Z toho vyplýva zlepšenie stupňa erekcie u mužov.

Všeobecne platí, že zvýšenie orgazmu pri výkone Kegel cvičenie je charakteristické pre obe pohlavia - v dôsledku zvýšeného prietoku krvi. Ženy sa napumpujú, aby pocítili dlho očakávané viacnásobné orgazmy.

Je veľmi dôležité, aby sa každý človek naučil, ako inguinálne používať svoj „nástroj“..

Toto priamo ovplyvňuje mieru spokojnosti jeho ženy. Takže vedieť, ako penis funguje, je jednoducho nevyhnutné. Pri vykonávaní Kegelových cvičení sa penis nezvýši, ale erekčná a ejekčná sila semena sa zvýši. Na tréning stačí na čerpanie 5 minút cvičení.

Sval sa sťahuje tak, že z neho chcete niečo vytlačiť, analogicky s pohybom čriev, hovoríme iba o vagínach. Všetky cviky sa opakujú desaťkrát s podržaním do 5 sekúnd.

Potom sa naučte, ako vykonávať cvičenie, akoby ste mali niečo svalu. Držte až 5 svalov, opakujte 10. Keď dosiahnete určitý zážitok, pridajte 5 sekúnd držania pri každom priblížení, až kým nedosiahnete 30 sekúnd. Čo sa týka dievčat doma, ako najlepšie robiť Kegel cvičenia pri ležaní na ich chrbte alebo boku.

Len so skúsenosťami, keď už cítite nejaký pokrok, začnite vykonávať Kegelove cvičenia pri státí alebo sedení.

Počas tehotenstva, počas prvých 4 mesiacov, robte cvičenia pri ľahnutí a počínajúc týmto týždňom, stojace alebo sediace. Ešte lepší účinok sa dosiahne, ak si mierne roztiahnete nohy. Pred cvičením nezabudnite ísť na toaletu..

Vezmite východiskovú pozíciu a začnite namáhať svaly, akoby ste sa chceli čúrať, ale držte to nazýva sa motýľ..

Napnite a uvoľnite sval čo najrýchlejšie, až kým nebudete mať pocit, že sa chveje.

Zahrnuté sú svaly obklopujúce vagínu a močovú trubicu.

Brušné svaly u žien

Držte túto pozíciu 5 sekúnd. Aby sa vaše svaly nepreťažovali, postupne zvyšujte počet opakovaní. Predstavte si, že stojíte vo výťahu. Na najnižšom poschodí začnite mierne namáhať svaly a ako by sa proteínové chvenie malo pohybovať na najvyššom poschodí, napätie by malo dosiahnuť maximum.

Teraz choďte dolu - postupne uvoľnite všetky zúčastnené svaly. Ak chcete náhle kýchať alebo kašľať, relaxujte, aby ste nepoškodili svaly. Sadnite si na kolená, oprite sa o svoje podpätky a oprite sa o ruky. Dotiahnite lis a zdvihnite boky z podlahy. Vo zvýšenej polohe bokov vykonajte motýľa.

V starom Ríme položil muž prísahu alebo prísahu ruku na miešok. So všetkou pravdepodobnosťou, keby táto tradícia prežila v našich časoch, by sa to zdalo trochu absurdné.

Svaly panvového dna u žien

Takéto gesto však nebolo náhodné..

Teraz by to bolo skôr vyčerpané ako nosiaci sexuálny podtext, ale v tých časoch to symbolizovalo pokračovanie klanu, a teda najvyššie príležitosti zdravého a silného muža..

Úprimne by som si prial, aby sa každý človek, ktorý čítal túto knihu a uviedol do praxe cvičenia v tejto časti, cítil silný a neporaziteľný, schopný dobyť polovicu sveta..

Pretože každý človek je hodný. Zdravie nám, bohužiaľ, často neumožňuje robiť to, čo máme preskúmania proteínových prémií. Nenechajte sa odradiť. Od prvej po poslednú stránku je táto kniha určená na zabezpečenie toho, aby si každý čitateľ dokázal zachovať alebo obnoviť zdravie svalov a aby sa sám mohol rozhodovať v ingvinálnom živote bez toho, aby poskytoval zľavu na choroby..

Cvičenia pre mužské intímne svaly, ako aj gymnastika pre ženy, ktoré boli opísané v predchádzajúcej časti, neboli zahrnuté do video kurzu, ale môžete ich ľahko vykonať prečítaním podrobného popisu. Nie sú zvlášť ťažké, ale triedy si vyžadujú pravidelnosť..

Očakávané výsledky povedú iba k dennému školeniu. Samozrejme sa pýtate, ako skoro sa to stane? Patria sem svaly aduktora stehna, tenké ako stehenné gracilis sartikulárneho svalu. Svaly inguinálnej oblasti u mužov zahŕňajú tiež zónu v dolnom bruchu v tvare pravidelného pravouhlého trojuholníka priliehajúceho k stehnu..

V tejto oblasti prechádza aj trieslovinový kanál a v ňom je spermatická šnúra u mužov. Lekár môže diagnostikovať prerušenie svalových vlákien, ale človek sa najčastejšie cíti, že mu bolí svalstvo slabín, má problémy s chôdzou, opuchom a pomliaždeninami..

Najchladnejším a najúčinnejším cvičením na načerpanie slabinových svalov je zníženie končatín v simulátore. Keď sa znížia nohy, tieto svaly sa nazývajú svaly nazývané aduktory. Ak je nezrovnalosť mínusová a dosiahne 10 prstov, táto podmienka sa už považuje za predýniu.

V prípade športovej výživy Dmitrij Smirnov, čo je špecifický proteín s100, je zakázané nielen čerpanie lisu, ale aj zdvíhanie ťažkých predmetov.

S týmto vedomím by sa mal aktívny vývin postavy po pôrode trochu odložiť, a to od cvičenia po výkony tých, ktoré šetria telo a boli špeciálne navrhnuté tak, aby ho obnovili..

Príčinou bolesti v slabinách počas tehotenstva, ktorá sa pociťuje ako bolesť v brušných svaloch u žien, je často relaxácia pod vplyvom hormónov trieslovín alebo zvýšený tlak dieťaťa na vnútorné svaly panvy..

Takáto bolesť v slabinách sa dá zmierniť obväzom a špeciálne napumpovanými cvičeniami pre svaly panvového dna. Osobitné miesto medzi vnútornými svalmi zaujímajú svaly panvového dna umiestnené okolo močovej trubice a konečníka, ktoré sú zodpovedné za normálne močenie a vyprázdňovanie u ľudí..

U žien sú navyše zodpovedné aj za intímne pocity a za jednotlivé fázy pôrodu.

Najviac zo všetkého, ingvinálne svaly žien potrebujú tréning v popôrodnom období a počas menopauzy.

Faktom je, že počas tehotenstva zažívajú silný maternicový tlak, ktorý ich natoľko oslabuje, že môžu dokonca spôsobiť prípady nedobrovoľného močenia v neskorých štádiách tehotenstva..

Vnútorné prestávky počas pôrodu, nadváha a zníženie produkcie ženských hormónov počas menopauzy tiež hrajú významnú úlohu pri znižovaní ich tonusu. Oslabenie svalov panvového dna prispieva k výskytu rôznych zápalových procesov v genitourinárnom systéme, nehovoriac o možnom ako v intímnej sfére ženy..

Sexuálne problémy spojené s ich oslabením sa môžu prejaviť nielen v neschopnosti dosiahnuť orgazmus, ale aj v bolesti pri pohlavnom styku..

Na posilnenie týchto svalov, ktoré sú špeciálne pre ženy, sa vyvinuli špeciálne cvičenia zvané Kegel..

Arnold Kegel, americká gynekológka v polovici 20. storočia, postavila spočiatku systém špeciálnych cvičení, ktoré mali napumpovať ženy, ktoré z rôznych dôvodov trpeli nedobrovoľným močením, prolapsom maternice alebo prolapsom konečníka..

Prevádzková cesta použitá na odstránenie týchto problémov ich nie vždy zbavila bez stopy.

Ako načerpať trieslové svaly: U žien rozvíjame svaly hrudníka, brucha a panvy

Svaly panvového dna u žien

A na to nemusíte brať Viagru alebo iné známe fondy zamerané na zvýšenie výsledku. Existuje špeciálna gymnastika na udržanie a obnovenie mužskej sily, ktorá sa už dávno stala účinným a ľahkým spôsobom pre všetkých mužov..

Mnoho ľudí má trochu nepochopené chápanie svalových cvičení. Nie, tu nemusíte nejako používať mužský pohlavný orgán.

Celkovým bodom týchto zaťažení je výrazne zlepšiť tak prietok krvi do orgánov ingvinálnej panvy, ako aj do pohlavných orgánov..

Je to potrebné na zlepšenie potencie, pretože pri silnom sexe dochádza k silnejšej erekcii krvi k penisu..

Dôvodom straty mužskej sexuálnej životaschopnosti sa často stáva narušenie krvného obehu. Takže môžete robiť veľmi jednoduché cvičenie denne.

Rýchlo obnovuje libido a erekciu. Na to musí človek ležať na chrbte a striedavo zdvíhať nohy a pri zdvíhaní ich aj krížiť..

Dokonale zlepšuje krvný obeh v slabinách a panve. Nasledujúce cvičenie je tiež skvelé. Muž bol spočiatku v stojacej polohe, nohy boli od seba vzdialené od seba. Teraz musí zdvihnúť nohy tak vysoko, ako je to možné, postupujúc na svojom mieste. S kolenami sa musíte pokúsiť dostať k hrudníku. Postupne môžete cvičenie upravovať tak, aby nechodilo, ale behalo.

 • Získať biotechnologickú hmotu 5 000 recenzií

Ako pumpovať chrbát doma, nie je o nič horšie ako v telocvični, ako napumpovať slabiny. Koľko bielkovín je potrebných na pestovanie nádob na športovú výživu. Kopírovanie použitia materiálov z tohto blogu bez súhlasu autora indexovaného odkazu na blog je zakázané a trestné podľa platných právnych predpisov.!

Ahoj, volám sa Ivan Ustinov a som úprimne rád, že vás vidím na svojom blogu! Tu nájdete veľa užitočných svalov na kulturistiku a fitnes..

Pokúsim sa tiež zverejniť relevantné materiály, ktoré nám všetkým pomôžu premýšľať a konať, a tým z toho získať obrovské výhody v živote! Blog Ivana Ustinova Čerpanie tela a mysle.

A tu je niekoľko zaujímavejších článkov: blogový dokument Ivana Ustinova.

V tomto prípade je žiaduce úplne sklopiť telo na podlahu a potom ho zdvihnúť, opierajúc sa o narovnané ramená.

Pohyby sa musia vykonávať pomaly a hladko a hlava, plecia a zadok by mali byť v jednej línii. Nemusíte spájať lopatky, naopak, snažte sa ich držať v sklopenej polohe.

Vykonávanie činky bench press na naklonenej alebo úrovni, tiež prispieva k rozvoju svalov hrudníka u žien.

Keď ležíte na lavičke s chrbtom pritlačeným k nemu a zdvihnutými pažami, musíte spustiť činky na úroveň hrudníka, ohýbať lakte a potom znova narovnať ruky pomocou činiek. Ďalšou možnosťou pre činky bench press je zvýšiť a znížiť činky z podlahy na kolená tesne nad úrovňou hrudníka, zatiaľ čo ležal na chrbte na lavičke..

Zároveň aktívne pracujú svaly na hrudi a pažiach. Pri vykonávaní inguinálneho cvičenia nie je potrebné ramená znižovať a hrudník by mal zostať nafúknutý. Výdych sa vykonáva pri zdvíhaní činiek. Tieto jednoduché cvičenia na posilnenie prsných svalov u žien sa musia vykonávať pravidelne, aby sa dosiahol dobrý účinok..

Brušné svaly u žien

Slabosť tejto svalovej skupiny je plná výčnelkov alebo klesajúcich brucha, a to aj bez nadmerného množstva tuku. V takom prípade by mali byť kolená ohnuté a chodidlá by mali byť rovné na podlahe. Ruky by mali byť zatvorené pod chrbtom hlavy, počas menštruácie sa metabolizmus lakťov zrýchľuje na lakte. Počas cvičenia hlava a plecia stúpajú smerom ku kolenám.

Nemusíte sa pokúšať dotýkať sa kolien čelom, ale spodnú časť chrbta a nohy nemôžete zložiť z podlahy. Potom sa musíte vrátiť do východiskovej polohy a zopakovať pohyb niekoľko. Na vytvorenie tenkého elegantného pásu sú vhodné krútiace cvičenia s rotáciou, keď sú aktívne šikmé svaly..

Krútenie s rotáciou sa vykonáva z tej istej východiskovej polohy ako obvykle krútenie s tým rozdielom, že teleso sa musí nielen zdvíhať, ale tiež otáčať striedavo doprava, potom doľava..

Pri zdvíhaní ramien musíte cítiť napätie lisu. V páse funguje dobre aj cvičenie ťahania kolien k hrudníku z polohy na bruchu s rovnými nohami. Ruky musia byť zložené za hlavou.

Po inšpirácii je potrebné kolená zdvihnúť na hrudník, potom sa nohy narovnajú a vrátia sa do pôvodnej polohy..

V polohe na chrbte musíte kolená ohnúť tak, aby boli nohy rovnobežné s podlahou.

To je problém, že v hale nie je blok, iba činky a bary Music Lover T. Hosť 1 odpoveď 3.

Otázky k téme

Toufel Guest pred 3 rokmi 0. Ako načerpať spodnú časť lisu v oblasti slabín? Svaly - otázky a odpovede pre všetky príležitosti - referenčné svalové moopary.

Ako načerpať trieslové svaly pri cvičeniach žien

Dnes budeme hovoriť o našich slabinách. Otázka sa dosť obáva niektorých mužov, ale nepreceňujú jeho svalstvo. Kulturisti počas športu sa zvyčajne zameriavajú na cvičenie svalov rúk, nôh, abs a hrudníka. Mnohí dokonca ignorujú svaly inguinálnej zóny a vystavujú ich vážnym zraneniam, ako sú výrony a dokonca aj trieslové kýly..

Nevyvinuté svaly slabín môžu tiež prispievať k sexuálnej dysfunkcii, problémom s prostatou a močovým systémom. V článku sa nebudem zaoberať nudnými podrobnými anatomickými ženami. A čo je najdôležitejšie, minúť viac pumpy so svojím blízkym - je známe, že sex je pre zdravie neuveriteľne dobrý!

Svaly panvového dna u žien

Všetky práva na materiály umiestnené na webe Používanie materiálov na webe bez súhlasu vlastníka webu B. JavaScript je štandardný programovací jazyk, ktorý sa môže začleniť do webových stránok na zabezpečenie funkčnosti interaktívnych funkcií..

Ak sa chcete dozvedieť viac o jazyku JavaScript, kliknite sem. Vážený používateľ, vyskytla sa neočakávaná chyba. Skúste stránku načítať znova a skúste to znova. Podnikateľský denník Zvukové knihy s videom Fajčenie? Prečítajte si úvahy Ruský jazyk Oh film! Vitajte na pokojnom mieste ruského internetu pre inteligentných ľudí!

Slabanie svalov s vekom

Cvičenia spoločnosti Kegel: Grigory Rostislavovich Grechkin, redaktor stránok. Nakoniec si konečne objasním, aké magické cvičenia sú, ako ovplyvňujú naše zdravie a sexuálny život a ako trénovať tieto svaly.!

Cvičenia s Kegelom sa odporúčajú v týchto prípadoch: Oslabenie svalov s vekom Bohužiaľ, s vekom sa svaly panvového dna nevyhnutne napínajú. Ako nájsť svaly lásky? Ženské svaly Svaly panvového dna sú obrovským zhlukom úzko príbuzných svalov. Mužské svaly Ako viete, mužský pohlavný orgán neobsahuje žiadne svaly.

Ako posilniť svoju mužskú silu týmto svalom? Aké problémy sa riešia pri tréningu tohto svalu? Prostata je lepšie zásobená krvou, ktorá odstraňuje problémy spojené s vekom tohto svalu.

Orgazmus je jasnejší a silnejší. Sila orgazmu sa čerpá priamo ako sila vyhadzovania semena - čo ovplyvňuje žena z verejného ochlpenia. Výhody cvičení Kegel Cvičenia Kegel Nezdajú sa komplikované, ale sú neuveriteľne efektívne.

S ich pomocou môžete nielen zlepšiť svoj sexuálny život, ale aj: Fyziológiu mužských erekcií Je veľmi dôležité, aby sa každý človek naučil, ako správne používať svoj „nástroj“. Ako vykonávať Kegel Cvičenie pre ženy Takže, poďme začať! Motýľ Pre dievčatá doma je lepšie piť priberanie na váhe a nepriberať na váhe pri cvičení Kegel ležiacich na chrbte alebo na boku..

Pelvic Lift Posaďte sa na podlahu, roztiahnite nohy na šírku panvy a položte si ruky. Shiva Ľahnite si na chrbát, položte ruky na cvičenie. Cvičenie podľa Kegela po pôrode. Po pôrode je potrebné obnoviť ženské svaly..

Pre mužov Bezpečnosť: Cvičte, iba ak je vaša fyzická kondícia dobrá. Ak máte vysoký krvný tlak a vysoký krvný tlak, nie je bezpečné trénovať. Nemali by ste trénovať s inými chorobami kardiovaskulárneho systému, najmä ak ste prekonali mozgovú príhodu alebo infarkt..

Lepšie koordinujte cvičenia so svojím lekárom. Pri vykonávaní týchto cvičení pozorne sledujte svoju pohodu. Ak cítite niečo neobvyklé, spomalte cvičenie alebo ho úplne zastavte. Nevyvolávajte bolesť - počas cvičenia žiadna bolesť.

Technika cviku pre mužov Kegel: Počas močenia zastavte proces úplne uprostred a napnite ochlpenie ochlpenia. Získajte úplné „prekrývanie“ dýzy.

Podržte prietok na 2 sekundy. Uvoľnite svaly, obnovte tok moču. Pri cvičení sa zamerajte na svoje pocity: V takom prípade by pohyby nemali byť ostré a traumatické. Keď začnete cvičiť, rýchlo sa naučíte počúvať svoje telo a určiť, aké zaťaženie intímnych svalov bude stačiť.

Pred močením sa zhlboka nadýchnite nosom, ostro vydýchnite ústami, vytiahnite žalúdok a začnite močiť, počas ktorého striedajte zvýšenie tlaku so slabnutím a úplným oneskorením..

Počet takýchto zmien závisí od stupňa plnosti močového mechúra. Cvičte čo najčastejšie.

Ráno, po prvom cvičení, si ľahnite, oddýchnite si a pokúste sa pohybovať penisom iba pomocou subparietálnych svalov. Potom stlačte zvierač konečníka 10-15. Vykonajte cvičenie 4-krát.

Na toto cvičenie si musíte kúpiť elastický gumový masážny krúžok. Dá sa kúpiť v špecializovaných lekárňach.

Pred masážou umyte penis a aplikujte naň parný obklad s bylinnou infúziou, aby sa zlepšila mikrocirkulácia krvi v cievach pokožky. Môžete použiť akúkoľvek infúziu bylín, ktoré zjemňujú pokožku a subkutánny celok. Zvyčajne ide o prietrž, ktorá sa predtým nevšimla..

Matka dieťa zavinuje, pretože veľa plače a prvýkrát si všimne vydutie v slabinách. Je nerozumné snažiť sa tlačiť túto hrču prstami.

Avšak, čakajúc na lekára alebo vezmete dieťa do nemocnice, môžete si dať pod vankúš vankúš, dať fľašu s cumlíkom, aby neplakal, a priložte si ľadový kôš alebo rozdrvený ľad v pančuchách do kýly.

Všetky tieto opatrenia spôsobujú, že sa črevá vracajú do žalúdka. Ak máte podozrenie na kýlu u vášho dieťaťa, mali by ste, samozrejme, okamžite kontaktovať lekára.

V dnešnej dobe sa trieslové kýly úspešne liečia chirurgicky; operácie. Operácia nie je vážna, ale takmer vždy úspešná a dieťa čoskoro vstane z postele.

Pri zdvíhaní používajte svaly na nohách a udržujte si chrbát. Počas zdvíhania nenamáhajte ani nedýchajte.

Brušné svaly u žien

Pre uľahčenie je možné dávať pod kostrč dlane. Rovné nohy sa musia zdvihnúť. Držte nohy pri sebe, ohýbajte kolená a zároveň sa rozdeľujte. Nohy by sa mali nosiť čo najbližšie k oblasti slabín..

Pomalým tempom by sa tento pohyb mal opakovať 12. Po krátkom odpočinku - ďalší postup pri rovnakom počte opakovaní. Klasický invinálny úsek.

Silný abs a silný chrbát však budú hrať dôležitú úlohu počas tehotenstva, budú hrať prirodzenú bandáž a pomáhajú vydržať dieťa..

Ženy však musia robiť brušné cvičenia pred tehotenstvom a počas prvých šiestich mesiacov po pôrode sa spravidla neodporúča posilňovať brušné svaly u žien..

Ide o to, že počas tehotenstva sa pod vplyvom rastúceho dieťaťa často líšia. Ihneď po narodení lekári skontrolujú mieru nesúladu. To sa dá urobiť aj nezávisle. V polohe na chrbte je potrebné ohýbať nohy na kolenách a mierne zdvíhať telo a zaťažovať ABS.

Stlačením rovných prstov zložených dokopy v oblasti nad pupkom môžete cítiť dutinu pod prstami. Toto je rozpor. Zvyčajne to nie je hlboké a vytvára prst.

Potom si svaly v priebehu času obnovia svoj tón bez ďalšieho úsilia, ale cvičenia na napumpovanie tlače počas tohto obdobia môžu prispieť k hlbšej divergencii..

Ak je rozdiel veľký a dosiahne 10 prstov, táto podmienka sa už považuje za predohernú. V tomto prípade je prísne zakázané nielen sťahovať tlač, ale aj zdvíhať ťažké predmety.

S týmto vedomím by sa mala aktívna obnova postavy po pôrode trochu odložiť, a od cvičenia po výkony tých, ktoré šetria telo, a ktoré boli konkrétne vystrelené z emky v ľavom svale, aby ju obnovili..

Príčinou bolesti v slabinách počas tehotenstva, ktorá sa pociťuje ako bolesť v brušných svaloch u žien, je často relaxácia pod vplyvom hormónov trieslovín alebo zvýšený tlak dieťaťa na vnútorné svaly panvy..

Táto boľavá bolesť slabín sa dá zmierniť pomocou ortézy a špeciálne navrhnutých cvikov na svaly panvového dna..

Režim svalovej zmeny doma

Nahustený chrbát vyzerá úžasne, chráni chrbticu, uľahčuje každodenný život, podporuje správne držanie tela. Pred začatím tréningovej sezóny si určite stanovte cieľ. Hrá úlohu nejakého majáku, ku ktorému sa každý deň priblížite.

Mužská ruka sa skladá z ich predlaktia, bicepsov, tricepsov a mnohých malých svalov, z ktorých každý sa aktívne podieľa na práci ruky. Zostavte výkyvy a cvičte v.

Vytvorte si zvyk domáceho denníka na zaznamenávanie výsledkov a sledovanie dosiahnutých výsledkov. Najsilnejšie a najväčšie svaly tela sú svaly nôh. Bez ohľadu na umiestnenie svalov musíte jesť správne a vyvážene.

Inak budú všetky cvičenia neúčinné a bezvýznamné. Po prvé, taký krk zlepší vzhľad režimu.

Môže chrániť chrbticu pred poškodením. Tento typ tréningu je vhodný na sušenie a na uvoľnenie svalov. Kombinoval som tieto dva typy školení.

Deje sa tak preto, lebo boli zapojené rôzne typy svalových vlákien, biele a červené. Obdobie zotavenia je iba 2 týždne. Preto, zatiaľ čo niektoré sa obnovujú, sťahujte.

Pre každý sval - 1 cvičenie! Nemá zmysel trénovať napríklad bicepsy 5 rôznych cvičení.

Stačí jeden súbor cvičení. Existujú 3 hlavné svalové skupiny, základňa: Musia sa robiť v rôznych dňoch, nie medzi nimi. Všeobecne platí, že nemôžete hojdať ruky, podmienky, ramená. Pretože všetky z nich sa nejakým spôsobom podieľajú na vykonávaní základne:. Po chvíli som k nej prišiel.

Tiež som sa neustále menil, skúšal. Výsledkom bolo, že som si to pre seba vypracoval. To neznamená, že je verná. Potreboval som skórovať 4 dni a je to pohodlnejšie urobiť, stačí len do 50 minút.

Je celkom možné rozptýliť cvičenia na 3, prečo ráno znižuje svalovú hmotu. Nohy sa vždy hojdajú oddelene od všetkých ostatných svalových skupín. Súbor cvičení nevedie. Vyberte si súpravu, nezabudnite - na 1 svalové cvičenie. Na hornej časti hrudníka by ste nemali robiť dve, tri alebo viac cvičení. Často vidím, koľko z toho trpí: Nie je to potrebné.

S najväčšou pravdepodobnosťou máte pretrvávajúci stereotyp, že športová výživa je zlá. Stále nemôžem nejakým vysvetliť. Hlúpe nepočúvajú, nepočujú a nechcú počuť. Ja hovoria, len pre prirodzenú kvalitu! Sportpit nie je anabolikami a steroidmi, z ktorých sú všetky tieto problémy, ako je nestabilita, zlyhanie obličiek a ďalšie veci, ktoré nás odstraňujú z modrých obrazoviek.

Proteín pre rast svalov potrebuje.

Prečo som sa rozhodol prečerpať

To je proteín, ktorý predávajú. Ak pri bežnom jedle získate 2 g bielkovín na kilogram hmotnosti, nepotrebujete bielkoviny. Ale osobne by som mal zahrnúť ďalšie jedlo a aj tak sú to ďalšie sacharidy.

Bielkoviny vám umožňujú získať nedostatok bielkovín bez zbytočných problémov. Pravdepodobne to budete potrebovať iba počas sušenia: odporúčam to a zastaviť v počiatočnej fáze. Materiály na túto tému - iba banda. A čím viac kopáte, tým hlbšie idete, tým viac sú zmätení. Vráťme sa k tomu, že prvý rok sa môžete zaoberať akýmkoľvek systémom.

Cvičenie zadných svalov

Jednoducho sa zapojte do programu a sledujte základy, ktoré som uviedol v článku, a vy budete rásť. Ale potom, keď príde stagnácia, hmotnosti nerastú, nie sú tam žiadne výsledky, potom kopať hlbšie, zmeniť program, vyskúšať, experimentovať.

Ale ak to naozaj chcete, nižšie je zoznam vhodných materiálov: Denis Borisov „Katechizmus kulturistov“ - všetky základy kulturistiky v malej knihe. Teraz chcem pracovať na knihe Super tréning Mika Mentzera. Pri jej čítaní sa šablóna môže zlomiť a mnoho ďalších, preto neodporúčam pracovať na nej okamžite - neskúšal som to sám.

Ale dôrazne odporúčam prečítať. Všetky uvedené nevýhody stoličky pre domáceho kývania sa však dajú ľahko naplniť.

Ponúkame vám cvičebný program, s ktorým sa môžete hojdať doma, okrem profesionálneho športového vybavenia potrebujete iba vodorovnú lištu alebo vodorovnú lištu dostupnú takmer na každom dvore, pár stabilných stoličiek a váhových materiálov, ktoré budete v budúcnosti používať..

Správnu náladu si môžete vytvoriť tak, že pozvete podmienky spoločného výcviku niekoho z degeneratívneho poškodenia šľachy supraspinatického svalu ramena alebo členov rodiny. Takže, pri minimálnych finančných nákladoch, si môžete znova vytvoriť svaly fitness režimu priamo vo vašom byte alebo na akomkoľvek vhodnom mieste. Nemusíte robiť nič mimoriadne komplikované..

Hlavná vec je byť trpezlivý, pretože proces dosiahnutia cenených domácich úloh bude dosť dlhý a kolísanie sa nezastaví na pol cesty. Tu budete potrebovať všetku dostupnú vôľu.

A tak, aby školiaci režim prebiehal s maximálnou účinnosťou, pripravili sme pre vás niekoľko odporúčaní:. Teraz choďte priamo na kruhový objazd a ďalšie informácie o tom, ako sa hojdať doma.

Každé nové cvičenie by sa malo vykonať okamžite po predchádzajúcom cvičení - bez prestávok. Toto je celý bod kruhových tréningov v domácom švihu.

Určite si pamätáte, ako sa vyťahovať od detstva - rukami umiestnenými po celej šírke ramien, držte sa za brvno dlaňami z.

Pri vyťahovaní sa uistite, že brada stúpa nad tyč. Obnovujeme teda predtým nadobudnuté zručnosti a zručnosti. Na stav bude stačiť 10-krát. O niečo zložitejšie ako bežné push up.

Ramená trochu ďalej ako šírka ramien. Položte dlane na zem. Pomaly ohnite svaly v lakťoch a klesajte až na doraz. A teraz hlavný rozdiel medzi výbušnými klikami - namiesto zvyčajného zdvíhania budete musieť ostro zatlačiť telo nahor, trhať ruky z podlahy na pár sekúnd, aby ste mali čas na ich výrobu..

Potom jemne a opatrne pristáť. Robíme to bez prestávky 8. Na ich implementáciu budete musieť pripraviť stabilné kreslo. Domáca ľavá noha na stoličke, tá pravá sa podáva trochu.

Program na zvýšenie svalovej hmoty

Dostupnosť ktoréhokoľvek z mnohých typov klieští na domáce použitie vám umožňuje využiť všetky svalové skupiny na tréning. Robte kliky každý deň, koľkokrát to umožňuje vaša príprava.

Neobývajte sa na klasickej verzii. Môžete robiť push-up na prstoch, na jednej strane, zmeniť polohu rúk na šírku. Bez ohľadu na to, aké kliky sa vykonávajú, spaľujú tuk a vytvárajú svalovú hmotu.

Najdôležitejšou vecou na získanie úľavy je spaľovanie tukov.

Najlepšie zo všetkého je, že sa s touto úlohou vyrovnáte pomocou bežného švihadla. Nevyžadujú veľký voľný priestor, ale umožňujú získať vysoké zaťaženie. Najúčinnejším bude tréning s dvojitým skokom, ktorý sa zmení na pomalý, prevedený späť s ľahkými krokmi. Počet prístupov nemá žiadne obmedzenia.

Správne sťahovanie svalov doma

Skvelé cvičenie pre rozvoj sily chrbta a bicepsu, najmä pre variácie, ako sú brady a pull-upy. Umožňujú vám cvičiť vaše chrbtové svaly, ale trochu inak. Prvý sa vykonáva tak, že lakte sa pohybujú dolu a späť, to znamená, že svaly ramena sú napnuté. Druhá sa vykonáva inverzne alebo s podporou - zahŕňajúc odlievanie ramien.

Imitácia pohybu, ako keď jazdíte na bicykli, sa vykonáva ležať na chrbte so zdvihnutými nohami, ohnutými v kolenách v pravom uhle. Ruky za hlavou, teľatá rovnobežné s podlahou.

Odtrhávajúc od ramien a hlavy robia bicykel s nohami, dotýkajú sa pravého lakťa ľavého kolena, krútia bočné svaly a zaujmú východiskovú pozíciu. Nie je potrebné prenasledovať množstvo.

Hlavnou vecou je sústrediť sa na správne vykonávanie cvičenia simulujúceho cyklistiku. Cvičenie sa opakuje niekoľkokrát za sebou bez prestávky.

Neexistuje spôsob, ako stráviť veľa času v telocvični a cvičiť na prístroji, a túžba nájsť svalnaté telo je veľká?

Natiahnutie svalov v slabinách pri sedení, cvičebná technika

Zvážte cvičenia a techniku, ako dobre napnúť svaly slabín v sede. Posaďte sa na podlahu a položte niečo mierne kĺzajúce pod nohy. Ak trénujete na koberci, lesklé obaly časopisov sú v poriadku. Hrubé ponožky sú dobré na vinylovú rohož a skladané froté uteráky sú určené na drevenú podlahu. Ako napnúť svaly?

zariadenie

Rozložte svoje nohy čo najširšie, aby vám vyhovovalo.

Ak nemôžete používať nohy oddelene s nohami natiahnutými priamo na kolená a chrbát trvá na tom, aby ste zostali zaoblené, potom na toto cvičenie nie ste pripravení! Pred začatím cvičenia cvičte s dobrým ránom a natiahnite sa v karate.

Dajte ruky za chrbát a opatrne zdvihnite panvu. Zväčšite svoj hrudník a predstavte si, že sa snažíte svojimi nohami tlačiť na steny. Tento mentálny obraz odporúčaný inštruktorom Moskvy ruky Vladom Fadeevom vám umožní okamžite zvýšiť hodnotu o niekoľko centimetrov.!

Keď sa steny odmietnu od seba vzdialiť ešte trochu ďalej, opatrne dolu umyvadlo položte na podlahu. Držte hrudník zdvihnutý a opatrne zatlačte žalúdok dopredu, až kým ucítite napätie vo vnútorných stehnách. Nezaokrúhľujte chrbát.

Držte ruky pred sebou a dotýkajte sa podlahy, iba ak stratíte rovnováhu.

Uistite sa, že prsty na nohách smerujú k stropu a nie sú otočené smerom von teraz alebo kedykoľvek počas tohto napínania v oblasti slabín.!

Utiahnite napnuté svaly na vnútorných stehnách. Ak máte problémy s napätím svojich aduktorov, buď ste našli nejaký šikovný spôsob, ako ich nenahrať, alebo nie ste pripravení vykonať toto cvičenie! Ak nemôžete roztiahnuť nohy dostatočne na to, aby ste začínali, nemôžete vytvoriť dostatočnú dĺžku ramena páky.

Udržujte napätie po určitú dobu, ktorá závisí od variácie metódy, ktorú používate na sťahovanie a uvoľnenie svalov, na ktorých pracujete. Keď nakoniec uvoľníte stres s úľavou, váš uvoľnený trup sa mierne zníži dopredu.

Teraz sa vaše ruky môžu dotýkať podlahy a naberajú na váhe vaše telo. Je dobré používať ruky, aby ste obmedzili proces zvyšovania množstva strečingov a znižovali ich na postupné zvyšovanie malých množstiev.

Uistite sa, že spodná časť chrbta je rovná pre celé cvičenie, aby sa zvýšila jeho účinnosť a aby sa zabránilo nadmernému napínaniu väzov chrbta.!

Znova pritiahnite svoje aduktory a opakujte cvičenie. Môžete cítiť miernu bolesť v kolenných kĺboch..

Ak ste urobili všetko podľa mojich pokynov a lekár vám zaručil, že všetko je v poriadku s vašimi kolenami, mali by ste urobiť nasledujúce.

Pred zmiernením stresu sústreďte napätie na bolestivé miesta a podržte ho dlhšie 30 až 60 sekúnd.

Nepokúšajte sa zvyšovať krvný tlak (rozsah pohybu) na určitý čas - niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov. Pokračujte v používaní nepretržitých kontrakcií svalov bez toho, aby ste zvýšili rozsah pohybu, až kým nie je tkanivo okolo kolenných kĺbov silnejšie a už vám nebude vadiť..

Ak sú vaše kolená v dobrom stave, pokračujte v používaní metódy kontrakcie a relaxácie, až kým sa váš trup nebude nakláňať dopredu bez nadmerného zaokrúhľovania chrbta..

Teraz je čas opatrne zdvihnúť trup do zvislej polohy, premiestniť telesnú hmotnosť do rúk, ktoré držíte za chrbtom, a opäť nohami oddeľovať steny od seba. Potom sklopte trup dopredu a zopakujte celú postupnosť pohybov. Keď krvný tlak prestane stúpať, pomaly ukončite strečing.

Napínanie svalov v oblasti slabín pri sedení je pre vaše zdravie užitočným a nie ťažkým cvičením. Preto nebuďte leniví pracovať na sebe!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V moderných podmienkach mladí ľudia často trpia osteochondrózou. Dôvodom je sedavý spôsob života, pretože aj my často trávime voľný čas pri počítači - samozrejme sedením.
Jednou z najnebezpečnejších patológií chrbtice je vyčnievanie krčnej chrbtice, ktoré často vedie k vážnemu postihnutiu.Dôvody jeho vývoja sa považujú za poruchy obehového systému v krčnej chrbtici, dedičnosť, nesprávny metabolizmus, extrémnu fyzickú námahu.
Kýla krčnej chrbtice: príznaky a liečba Medzi stavcami je medzistavcový disk, ktorý pôsobí ako tlmič nárazov. V strede disku je buničité jadro obklopené silným vonkajším vláknitým krúžkom.