loader

Hlavná

Späť

Inžinierska hernia u mužov

Kýla je výčnelok mäkkého tkaniva, napríklad časti čreva, cez slabé miesto vo svaloch, zvyčajne v brušnej stene..

Inguinálna hernia - vyčnievanie časti čreva cez trieslovinový kanál alebo medzi svaly prednej brušnej steny umiestnenej nad vnútornou polovicou ingvinálneho väzu. Skrze ňu semenníky zostupujú z brušnej dutiny do šourku krátko pred narodením chlapca. Kýla je mäkká hmota, ktorá spočíva pri stlačení pri ležaní.

Muži sú náchylnejší k tomuto typu prietrže kvôli zvyškovej slabosti vo trieslovom kanáli, cez ktorý semenníky zostúpili pred miešaním do mieška. Akákoľvek slabosť v brušnej stene (v dôsledku traumy, napätia, starnutia alebo vrodenej chyby) však môže prispieť k vytvoreniu jedného z dvoch typov trieslovej kýly..

Pri priamej ingvinálnej prietrži (ktorá je častejšia z dvoch typov prišívanej prietrže) brušné orgány tlačia cez slabé miesto v brušnej stene a vytvárajú viditeľné hrče v oblasti slabín. Pri šikmej ingvinálnej prietrži, ktorá sa vyskytuje takmer výlučne u mužov, tkanivo vyčnieva ďalej dolu cez trieslovinu a vstupuje do mieška. V každom prípade, ak sa prietrž môže vložiť späť do brušnej dutiny, nazýva sa to opraviteľná; taká kýla, hoci nepredstavuje bezprostredné ohrozenie zdravia, si v konečnom dôsledku vyžaduje chirurgický zákrok.

Ak sa prietrž nemôže ustúpiť, nazýva sa neredukovateľná; toto ochorenie môže viesť k nebezpečným komplikáciám vrátane prekážania toku črevného obsahu alebo prerušenia dodávky krvi do čriev (porušenie), čo vedie k smrti tkaniva. Črevná obštrukcia spôsobuje nevoľnosť, zvracanie, stratu chuti do jedla a bolesť brucha a zvyčajne si vyžaduje rýchly chirurgický zákrok. Uškriabaná prietrž je mimoriadne bolestivá a vyžaduje okamžitú operáciu..

Existujú dva typy slabinovej prietrže. Vrodená (nepriama) prietrž sa vyskytuje pri narodení chlapca, ak je diera v brušnej dutine voľnejšia alebo slabšia ako normálne. Získaná (alebo priama) hernia sa nazýva, ak je vytvorená kvôli defektu v spodnej časti trieslového kanála. Tkanivá prirodzene oslabujú s vekom, takže starší muži by mali bojovať proti zápche, dajte si pozor na zdvíhanie závaží.

príznaky

Bez ohľadu na typ trieslovej kýly môže črevo vstúpiť do mieška, čo vedie k vyčnievaniu v slabinách a miešku. Pretože obsah kýly je pohyblivý, výstupok sa zvyšuje, ak osoba stojí, a v polohe na chrbte sa podľa toho zmenšuje. Ak je formácia malá, je zvyčajne bezbolestná, ale so zvyšujúcim sa pohybom spôsobuje bolesť.

• Kus v oblasti slabín, ktorý je viditeľný iba pri státí alebo pod napätím a ktorý po naklonení zmizne.

• Bolesť v hrudke, najmä pri zdvíhaní ťažkých predmetov.

• Oslabujúca bolesť brucha (ak sa vyskytne obehová porucha).

• nevoľnosť, zvracanie, strata chuti do jedla a bolesť (ak sa pozoruje črevná obštrukcia).

príčiny

• Vrodená alebo vekom podmienená slabosť brušnej steny.

• Zvýšený tlak na brucho v dôsledku vzpierania, napätia, obezity alebo tehotenstva.

diagnostika

• Zvyčajne sa vyžaduje iba anamnéza a vyšetrenie. Zjavný výčnelok v slabine, keď je pacient napnutý alebo kašeľ, potvrdzuje diagnózu trieslovej prietrže.

liečba

• V jednoduchých prípadoch je hlavnou metódou liečby herniorafia, pri ktorej je mäkké tkanivo zasunuté späť do brušnej dutiny, slabá škvrna je úplne zašitá a na tomto mieste je vložená časť nylonovej sieťky na spevnenie brušnej steny. Cez sieť rastú nové svaly. Teraz je to jedna z najbezpečnejších a najčastejších veľkých operácií. Predtým vyžadovala hospitalizáciu, niekoľko dní v posteli a týždeň obmedzenej aktivity. Vďaka vylepšeným metódam sa teraz postupuje častejšie v ambulancii v lokálnej anestézii a pacient sa zvyčajne vracia do normálneho režimu do jedného týždňa..

• Laparoskopická chirurgia (pomocou zapálenej trubice vloženej cez malú dieru v brušnej stene) môže spôsobiť menšie pooperačné bolesti, hoci si vyžaduje celkovú anestéziu..

• Zranená hernia si vyžaduje chirurgické odstránenie postihnutej časti čreva a pobyt v nemocnici niekoľko dní.

• Herniová bandáž, ktorá sa predtým používala často, sa už neodporúča, pretože nezabraňuje riziku obštrukcie čriev alebo iných problémov. Bandáž však môže byť užitočná pre tých, ktorí sú príliš slabí na to, aby odolali chirurgickému zákroku..

Ak je ingvinálna prietrž značne zväčšená alebo spôsobuje nepohodlie, odporúča sa chirurgický zákrok. V zložitých prípadoch dochádza k poškodeniu čriev v trieslovom kanáli, je narušený krvný obeh a v tejto časti čreva sa môže vyvinúť gangréna. Potom je nutná núdzová operácia: črevo sa odstráni z trieslového kanálika a otvor sa zúži tak, aby sa prietrž nemohla opakovať. Časť atrofovaného čreva, ktorá bola narušená prietrži počas vývoja gangrény, sa chirurgicky odstráni..

Cvičte, aby ste posilnili ingvinálne svaly

Východisková poloha: ležiaca na chrbte, nohy ohnuté v kolenách, ruky za hlavou.

Pohyb: zdvihnite pravé koleno a natiahnite ho lakťom ľavej ruky; návrat do východiskovej polohy; zdvihnite ľavé koleno, siahnite po ňom pravým lakťom; opakujte 50 krát. Toto cvičenie sa musí vykonávať 3 mesiace denne.

U detí

Osoba má malý kanál stekajúci z brucha pozdĺž slabín. Obsahuje semenný kanál (u chlapcov), ktorý vedie k semenníkom a kanál do maternice. Preto sa do kanála ukladajú krvné cievy a nervy. Kanál prechádza svaly, ktoré tvoria stenu brucha. Ak je táto diera vo svaloch väčšia ako obvykle, časť čreva sa do nej môže vtlačiť, keď je dieťa napäté alebo plače. Ak črevo prešlo iba časťou kanála, vytvára v slabinách vydutie. Ak prechádza celý kanál do samotného mieška, miešok sa na chvíľu zvýši. Inguinálna kýla je u dievčat menej častá. Vyzerá ako vypuklina v slabinách.

Strata je nevhodné meno pre taký stav, pretože to znie ako vnútornosti niečo trhajú a vypadávajú. Takýto nápad môže matke spôsobiť neprimeranú úzkosť, keď dieťa plače. V skutočnosti nič nie je roztrhané a nevypadne. Príliš veľká diera v dieťati je vrodená; takto to funguje.

Vo väčšine prípadov sa vnútornosti vracajú do žalúdka, ak dieťa pokojne leží a neplače. Môžu sa vydýchnuť, kedykoľvek vstane, alebo môžu spadnúť, keď je veľmi napätý.

Niekedy je ingvinálna prietrž „porušená“. To znamená, že črevá sú zaseknuté v kanáliku a zúžené krvné cievy. Toto je typ črevnej obštrukcie. Tento stav zvyčajne spôsobuje silnú bolesť a zvracanie. Vyžaduje sa okamžitá lekárska pomoc.

Poranenie slabinovej prietrže sa najčastejšie vyskytuje počas prvých šiestich mesiacov života. Zvyčajne sa jedná o prietrž, ktorá sa predtým nevšimla. Matka dieťa zavinuje, pretože veľa plače a prvýkrát si všimne vydutie v slabinách. Je nerozumné pokúsiť sa stlačiť túto vydutie prstami. Avšak, čakajúc na lekára alebo vezmete dieťa do nemocnice, môžete si dať pod vankúš vankúš, dať fľašu s cumlíkom, aby neplačol, a priložte k prietrhu ľadový obal (alebo popraskaný ľad v pančuchách). Všetky tieto opatrenia spôsobujú, že sa črevá vracajú do žalúdka..

Ak máte podozrenie na kýlu u vášho dieťaťa, mali by ste, samozrejme, okamžite kontaktovať lekára. V dnešnej dobe sa trieslové kýly úspešne liečia chirurgicky; operácie. Operácia nie je vážna, ale takmer vždy úspešná a dieťa čoskoro vstane z postele.

prevencia

• Pri zdvíhaní ťažkých predmetov ohnite kolená a objekt pevne držte pri hrudi. Pri zdvíhaní používajte svaly na nohách a udržujte chrbát rovno. Počas zdvíhania nenamáhajte ani nedýchajte.

• Ak máte príznaky slabinovej prietrže, obráťte sa na svojho lekára..

• Pozor! Ťažká bolesť v podbrušku vyžaduje okamžité lekárske vyšetrenie; môže to byť príznak prekážky čriev alebo porušenia prietrže.

AKO POSILNIŤ POTRIEB VAJEC

Ak hlboký trieslový kruh zostáva odkrytý vnútorným šikmým svalstvom brucha, vykoná sa dodatočne prišitie k spermatickej šnúre. Spermatická šnúra teda spadá medzi tieto dve stehy. Ako môžete trénovať svaly inguinálnej oblasti a na čo slúži. Efektívne cvičenia na posilnenie inguinálnych svalov pre chlapcov Hello! Dnes budeme hovoriť o našich slabinách. Otázka je pre niektorých mužov dosť znepokojujúca, ale nestojí to za to. Ako posilniť inguinálny prsteň Strata vnútorných orgánov v inguinálnom kruhu nastáva v dôsledku straty svalového tonusu alebo rozťahovania inguinálneho otvoru pod vplyvom zvýšeného. Ako posilniť ingvinálny prsteň. Pohotovostná medicína. Chirurgická liečba slabinovej prietrže. Hlavným účelom operácie pri slabinách prietrže je plastový trieslový kanál. Operáciu vykonáva spoločnosť. Od narodenia boli slabo vyvinuté triesloviny a spojivové tkanivo; Odporúča sa aj cvičenie na posilnenie svalov. V projekcii tejto fosílie je vonkajší ingvinálny prsteň - vstup do inguinálu.. pri liečbe slabínovej kýly, čo naznačuje spôsob, ako posilniť zadnú stenu.

Súvisiace video

Ako používať makro krúžky

Ako nájsť oblasť prsteňa na károvanom papieri

Liečba hernie husí u mužov bez chirurgického zákroku

Inguinálna hernia je patológia, pri ktorej vnútorné orgány vyčnievajú cez steny ingvinálneho kanála, ktorý sa nachádza v brušnej dutine. Okrem toho môže byť takáto patológia sprevádzaná bolestivými pocitmi. U mužov je táto patológia oveľa častejšia ako u žien. Tento jav je spôsobený fyziologickými vlastnosťami..

Faktory a príznaky, ktoré vedú k rozvoju choroby

Faktory vedúce k rozvoju choroby:

 1. obezita;
 2. časté zdvíhanie ťažkých predmetov;
 3. vysoký tlak v brušnej dutine, ktorý môže byť spôsobený obezitou;
 4. chronická zápcha.

Príznaky slabinovej prietrže

Ochorenie sa môže vyskytnúť aj u dieťaťa. Okrem vyššie uvedených faktorov môže byť toto ochorenie vrodené..

V počiatočných fázach je možné zlepšiť stav pacienta pomocou terapeutických masáží, tradičnej medicíny alebo špeciálnej gymnastiky. Ak začnete s chorobou trochu, potom už bez chirurgického zákroku bude veľmi ťažké zbaviť sa slabinovej prietrže.

Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť prvým príznakom. Sú to tieto:

 1. bolesť počas aktívneho pohybu alebo tréningu. Trvanie a povaha bolesti sa môžu líšiť;
 2. nadúvanie sa pozoruje v blízkosti šikmého svalu v oblasti slabín. Môže byť sotva viditeľný alebo už rozšírený. Možno to pozorovať pri chôdzi alebo v stojacej polohe tela;
 3. ťažkosti a pálenie v blízkosti slabín. Počas námahy môže dôjsť k zhoršeniu bolesti;
 4. zrútenie, slabosť. Nezáleží na tom, aká je denná aktivita, aktivita človeka klesá;
 5. opuch v miešku. Môže byť sprevádzaná horúčkou.

V pokročilom veku nie je možné odstrániť prietrž bez kýly. Ak hovoríme o dieťati, ľudový liek môže dosiahnuť 100% účinok. Do 7 rokov vám masáže a obväzy pomôžu ľahko odstrániť zápal. Toto všetko je spôsobené skutočnosťou, že u dospelých je proces rehabilitácie a zotavenia oveľa pomalší ako u detí.

Príčiny slabinovej prietrže

Medzi hlavné dôvody patria:

 1. Vek. Čím je človek starší, tým väčšia je pravdepodobnosť choroby;
 2. vlastnosti štruktúry tela;
 3. genetika;
 4. hmotnostná stabilita a tuku. Na zvýšenie pravdepodobnosti hernie môže človek rýchlo schudnúť;
 5. nervová obrna, ktorá je zodpovedná za inerváciu svalov na brušnej stene.

klasifikácia

Inguinálne kýly sa v závislosti od charakteru patológie dajú klasifikovať do týchto typov:

 1. rovno. Spermatická šnúra nie je ovplyvnená výstupkom. Môže to byť spôsobené oslabením väzov a svalov. Detekuje sa iba pri obezite alebo v starobe. Dôvodom je pomalý vývoj prietrže;
 2. šikmá. Pelvické orgány vyčnievajú zo spermatickej šnúry. Môže byť získaný alebo vrodený;
 3. kombinovať. Môže tu byť aj priama a šikmá prietrž. Tento typ sa vyznačuje niekoľkými nesúvisiacimi hrčkami.

Existujú tiež jednostranné a obojstranné kýly.

Podľa typu závažnosti rozlišujú:

 1. Počiatočné. V tomto prípade herniálny vak vstúpi do prstencového kruhu;
 2. kanálov. Kýla nespadá ďalej ako do slabinového kanála a zostáva v ňom.
 3. trieslová. Zväčšuje sa veľkosť a presahuje kanál;
 4. slabý a nepatrný. Obsah prietrže sa zníži do mieška. Je posledná etapa.

Diagnóza slabiny prietrže

Diagnóza je určená hlavne pacientovi po vizuálnom vyšetrení. Ak je pacient pripravený na liečbu, bude vyšetrený inými metódami..

Tieto metódy sať:

 1. irrigoscopy. V tomto prípade sa špeciálny roztok naleje do análneho kanála, ktorý je jasne viditeľný v čreve röntgenovými lúčmi. S pomocou takejto štúdie je možné odhadnúť veľkosť brány a obsah v herniálnom vaku;
 2. Ultrazvuk obsahu brušnej dutiny a hernie vaku. Môže sa použiť na určenie počtu kŕmidiel čriev, ich umiestnenia a skutočného obsahu herniálneho vaku.

Ak sa náhle vyskytlo podozrenie na porušenie prietrže, predpisujú tiež diferenciálnu diagnózu prietrže, ktorá nie je obmedzená. S tým existuje štúdia všetkých symptómov, ktoré má pacient, a je urobený konečný záver o stave pacienta.

Ako liečiť slabinovú prietrž u mužov, s výnimkou chirurgického zákroku

Pri liečbe kýly u mužov sa môžete vyhnúť operácii. V tomto prípade sa používa cvičenie a tradičná medicína..

Cvičenie kýly

Doma môžete robiť terapeutické cvičenia. Pomáha posilňovať svaly na bruchu a zároveň znižuje zaťaženie v bolestiach. Vzhľadom na skutočnosť, že takáto liečba je u mnohých mužov kontraindikovaná, je potrebné sa poradiť so svojím lekárom skôr, ako začnete. Cvičenie sa oplatí trikrát za deň, pri dodržaní nasledujúceho poradia:

 1. Posaďte sa na stoličku a roztiahnite nohy od seba. Potom zdvihnite ruku nahor a sklopte ju v tejto polohe na zodpovedajúcu stranu. Vykonajte 10-15 krát v oboch smeroch.
 2. Ľahnite si na chrbát na podlahu a nohami pritlačte loptu. Guľa pomaly zdvíhajte 15 - 20 cm až 12 - 15 krát.
 3. so šírkou ramien od seba ohnite tak, aby sa vaša ruka dotýkala končekov prstov opačnej nohy. Naklonenie 12 až 15 krát.

Liečba tradičnou medicínou

V ľudovom liečiteľstve sa obklady a tinktúry používajú na liečbu slabinovej prietrže. Ak sa chcete vyhnúť vedľajším účinkom, musíte sa poradiť s lekárom o ich použití. Pri správnom používaní tradičnej medicíny môžete zmierniť bolesť a oddialiť čas operácie. Nezabudnite, že zásah chirurgov je najúčinnejším spôsobom. Pri liečbe používajú prívrženci ľudových prostriedkov:

Prevencia a cvičenie

Po liečbe inguinálnej kýly je akákoľvek fyzická aktivita kontraindikovaná. Na posilnenie svalov na brušnej stene je potrebné hneď po odstránení záťaže vykonať niekoľko cvičení. Vykonanie takýchto cvičení pomôže zabrániť opätovnému výskytu choroby. Takéto cvičenia budú užitočné aj pre tých, ktorí majú predispozíciu na slabinovú prietrž.

cvičenie:

 1. Ľahnite si na chrbát a ohnite kolená. Položte ruky za hlavu tak, aby vaše dlane držali chrbát hlavy. Potom zdvihnite nohu ohnutú na koleno a dosiahnite opačný lakť. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvičte s druhou nohou a pažou.
 2. "bicykel"
 3. "Nožnice"
 4. kruhové pohyby nôh (pri tom držte prietrž)

Pri opakovaní takýchto cvičení dvakrát denne sa dá vyhnúť hernii 50-krát.

20 najlepších cvičení zameraných na zvýšenie potencie u mužov a precvičovanie doma

Tento článok zhromaždil až 20 fyzických cvičení na zvýšenie potencie u mužov doma. Sú jedinečné v tom, že v prípade potreby sú uskutočniteľné jednotlivo doma aj na čerstvom vzduchu..

Príznaky, ktoré sa odstránia, ak cvičíte denne

Všetky tieto nepríjemné príznaky môžu byť odstránené, ak budete postupovať podľa našich tipov, dokončiť naše úlohy a každý deň postupne zvyšovať záťaž..

Čomu čelíme:

 • letargia vášho nástroja dokonca aj v priebehu pohlavného styku;
 • ráno nie je zvýšený stav kovboja (hovorí o vážnych problémoch);
 • nízky testosterón prestal byť priťahovaný k opačnému pohlaviu;
 • manžel je nešťastný;
 • skrátené trvanie súdnych hier;
 • dosiahnutie rigidity vyžaduje veľa času.

20 výcvikových techník

1. Ako ráno rockovať svojho priateľa

 1. Ráno švieme tvojho priateľa. Keď ste sa práve prebudili, je spravidla vo vysokom stave. A začnete deň len tým, že vaše telo skočí.
 2. Hladko každý deň musíte zvýšiť počet zdvihov. Nie je potrebné robiť super trháky.
 3. Urobte o 15% viac na začiatku v porovnaní s predchádzajúcimi dňami. Výťahy robíme každé ráno.
 4. Vezmite si denník a sledujte svoj rast, zaznamenávajte počet stláčaní každý deň, sledujte svoj rast.
 5. Nenúťte sa, inak to môže byť škodlivé. Vypočujte si svoje telo. Ak máte nepríjemné pocity, znížte počet stlačení. V opačnom prípade bude cvičenie na potenciu mužov doma na úkor a nie na váš prospech. Poznať opatrenie.

Ak váš kovboj ráno nestojí, musíte si ho vyzdvihnúť sami.

Ak klamete ráno, potom to znamená vážne porušenia. To sa rovná tomu, že žena stratila menštruáciu.

Po týždni praxe

Pre tých, ktorí sa už potichu naučili robiť viac ako 30 stlačení.

Teraz vychovávate kovboja, držte ho 2-3 sekundy a nižšie.

Tí, ktorí robia menej ako 30 rokov, ako je tento, kým sa neoddávajú.

Pre pokročilých a skúsených

 1. Teraz pre tých, ktorí triasť 40-50 krát ľahko a ľahko naraz, začnú klásť niečo ľahké na zbraň (napríklad na spodky) a naďalej sa húpať. Všetky rovnaké, ale s ľahkým zaťažením.
 2. Každý, kto sa dá ľahko postaviť pomocou nohavičiek, dá malý uterák.
 3. Pre tých, ktorí nečerpajú 40 krát pri jednom priblížení, pokračuje bez nákladu. Nie je potrebný žiadny fanatizmus.

Výhody tejto praxe sú, že sa vo vašom tele objaví veľa energie qi po celý deň, zlepší sa prietok krvi, zvýši sa testosterón, čo spolu umožní udržanie pracovného stavu tela niekoľkokrát dlhšie.

2. Technika odbornej prípravy svalov lásky a prostaty

Budeme analyzovať nasledujúce cvičenie s cieľom zlepšiť potenciu doma u mužov.

Aká je jeho podstata: Položili sme prsty na oblasť medzi zadnou dierou a začiatkom rastu gúľ a túto oblasť napínali. Najprv tam dáme prsty, aby sme cítili samotný sval.

Sval, ktorý sa sťahuje, sa nazýva „sval lásky“ alebo tiež LK sval. Jeho ďalšie meno je Kegelov sval na počesť lekára.

Vyrábame týchto 10 prístupov:

 1. postroj.
 2. Držte tak dlho, ako 3 sekundy, nie kvapku bez zníženia sily stlačenia.
 3. Relax a tak 10 krát

Hlavnou vecou je udržať silu napätia a nielen ju napnúť.

Pre skúsených ľudí so skúsenosťami

 1. Postupne zvyšujeme trvanie napätia na 10 sekúnd (opäť bez fanatizmu).
 2. Robíme takýchto 10 prístupov, kde komprimujeme túto oblasť a držíme 10 sekúnd a potom relaxujeme.
 3. Najefektívnejšie je udržať ho tak, aby boli uvoľnené všetky ostatné časti tela. Tu je pánska gymnastika v Kegeli.

3. Otočte nádrž a otočte osem v rôznych rovinách

 • Super silné a super magické techniky - to sú kruhové pohyby panvy! Ak ste praktizovali Jedi jogu, potom túto prax nazývajú „víťazným tancom“..
 • Otočte panvu v rôznych rovinách. Za čo? Potom bude lepší prísun krvi do oblasti slabín.
 • A ak to stále neviete, pohlavný styk sa musí vykonávať rôznymi pohybmi. A aby ste to dokázali vychladnúť, musíte najskôr otočiť osem s umývadlom.
 • Otočte osem, aby ste rozbili krv a zostali pekní so svojím milovaným v posteli.

Tu vidíte implementáciu všetkých týchto cvičení týkajúcich sa prostaty a potencie na obrázkoch a tiež vo videách. Naše odporúčania týkajúce sa videa a tipy z tohto článku bude potrebné uviesť do praxe..

4. Chôdza po zadku

 1. Existuje veľmi cool spôsob, ako trénovať znova z Jedi Yoga, čo urológovia veľmi odporúčajú.
 2. Sedeli sme na chrbte a natiahli nohy dopredu.
 3. Ruky môžu byť na lakte roztiahnuté alebo ohnuté, tak, ako vám to vyhovuje.
 4. A v tejto polohe sa snažíme ísť na zadok najmenej 2 metre vpred a to isté späť.
 5. Striedavo usporiadajte zadok a postupujte dozadu a dopredu. Pri každom pohybe zadku sa pokúste o krok čo najďalej.
 6. Spočiatku sa zdá nemožné, ale zvyšuje zdravie mužov veľmi cool. Toto je taká osvedčená metóda. O iných podobných metódach sme hovorili od ľudí v inej publikácii..

5. Zdvíhanie nôh pre seba ležiacich na chrbte

 1. Ležiaci späť na posteli, hlava pol metra od steny.
 2. Postupne zdvíhajte nohy a začnite klesať až k hlave, akoby ste sa pomocou ponožiek snažili dostať na steny. Ruky môžu držať pás.
 3. Je to trochu ako „breza“, ale rozdiel je v tom, že nohy sa ohýbajú ďalej ako hlavy k stene.
 4. Držte túto polohu náklonu 13 sekúnd. Ak sa vyskytne bolesť, vráťte sa na pôvodné miesto.
 5. Nadýchnite sa, uvoľnite sa a pokračujte v procedúre, opakujte ju asi 6-krát. Tu je cvičenie na zvýšenie potencie doma, čo musíte urobiť.

6. Loď

 1. Východisková poloha: ležíte na bruchu, uvoľnená.
 2. Teraz začnete súčasne zdvíhať ruky a nohy a ťahať ich nahor, ale v opačných smeroch. Natiahnite ruky dopredu a nohy dozadu s maximálnym roztiahnutím.
 3. Zároveň sa dotiahnu zadok. Podržte asi 4-5 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy.
 4. Táto pozícia pripomína loď, ktorá sa húpa po vlnách. Ruky nemusia byť zatvorené, čo je najdôležitejšie, ťahajte ich dopredu a nahor.
 5. Špeciálna záťaž je na zadok (ich tón zvyšuje vaše schopnosti v posteli) a na spodnej časti chrbta. Pre tých, ktorí sa pýtali, čo majú robiť, aby sa predĺžil pohlavný styk, nech si tiež vezme „loď“.

7. Zdvíhanie a spúšťanie panvy v polohe na bruchu

 1. Ľahnite si napríklad šírením rohože na chrbát.
 2. Ruky sú pozdĺž tela, opierajúc sa o podlahu a chodidlá dobre ležia aj na podlahe. Kolená sú ohnuté.
 3. Jemne a pomaly zdvíhajte panvu čo najvyššie a vráťte ju do pôvodnej polohy.
 4. Opakujte 6-7 krát.

8. Technika koncentrácie

Sedíme nahí v páse, ale celkom nahí.

V tomto cvičení človek zvyšuje koncentráciu a schopnosť usmerňovať energiu. Celkom je 5 úrovní.

Všetkých 5 úrovní má jedno výkonnostné kritérium - spôsobiť erekciu.

Aké sú 5 úrovne technologického výkonu sa líšia

 1. Prezentácia intímnych snímok v mojej hlave a paralelné jemné hladenie seba v oblasti slabín.
 2. Teraz, s prázdnou hlavou, sústreďujúcou sa na naše pocity, robíme to isté.
 3. S prázdnou hlavou, sústreďujúcou sa na naše pocity, ťahajte kovboja, ale iba chrbtom ruky.
 4. Na tejto úrovni sa zdvíhame a nasmerujeme krv z kolien na slabiny, z hrudníka na slabiny, nedotýkame sa genitálií, ale sústredíme sa na ne..
 5. Sadneme si, nedotýkame sa vôbec, prenášame nášho priateľa do vyvýšeného tvrdého stavu pomocou sily pozornosti.

Pokúste sa začať hneď od úrovne 3-4.

Pomaly sa postupne menia z jednej úrovne na vyššiu, ale nezabudnite, že prechod zo 4 na 5 môže trvať najmenej šesť mesiacov.

video

Naše ďalšie video obsahuje školiaci systém pre tých, ktorí počas sexu stratia erekciu.

Tieto školiace techniky sú použiteľné pre osobu akéhokoľvek veku. Pokiaľ ide o tých, ktorí sa už zaoberajú menopauzou, o ktorej sme tu už hovorili, teda aj pre mladšiu generáciu.

9. Zvyšovanie kolien na úroveň ramien

 1. Pointa je, že kolená zdvíhame striedavo s úrovňou ramien s rôznymi nohami.
 2. Zdvihnite pravé koleno k pravému ramenu, ľavé koleno k ľavému ramenu.
 3. Je vhodné, aby to niekto urobil skokom, mierne sa posúval dopredu a pre niekoho je vhodné stáť a odraziť sa..
 4. Držte chrbát rovno. Hlavná vec je zdvihnúť koleno čo najvyššie.
 5. Môžete robiť 3-4 sady s prestávkami 10 vlekov oboch nôh.

Prejdime k analýze nasledujúcich cvičení, aby sme zvýšili potenciu u mužov a obnovili ich libido.

10. Bicykel ležiaci na chrbte

 1. Pri ležaní na chrbte mierne ohnite kolená a začnite napodobňovať otáčanie pedálov bicykla.
 2. Ruky je možné položiť pozdĺž tela.
 3. Vyberte si rytmus, ktorý vám vyhovuje.

11. Odskakovanie krížom

 1. Spočiatku v stojacej polohe, šírka ramien nohy od seba.
 2. Squat takým spôsobom, že sa vaše kolená dotýkajú vašich prsníkov, ruky spočívajú na dlaniach na podlahe.
 3. Teraz si nohy zoberte späť, akoby ste v polohe push-up, ale netlačte hore.
 4. Vráťte sa do predošlej polohy a kolená zatiahnite späť k hrudníku.
 5. Teraz z tejto pozície vyskočíte čo najvyššie.
 6. Postup zopakujte desaťkrát a prerušujte tak 3 prístupy. Tu sme tiež písali o podobných technikách..

12. Breza


Podstatou brezy je, že:

 1. Ľahnite si na chrbát a zdvíhajte nohy zvisle nahor, opierajte sa o pás rukami, opierajte sa o lakte a plecia..
 2. Držte nohy rovno 15 až 20 sekúnd a sklopte ich. Tento postup opakujte 3 minúty.
 3. Krk by mal byť uvoľnený.
 4. Pre pokročilých môžete úlohu skomplikovať tak, že zaujmete požadovanú polohu a začnete rozťahovať nohy, otáčajte ich.

13. Odtrhnite päty, napodobnite beh

Zvážte ďalšie dobré cvičenie na posilnenie mužskej potencie, ktoré sa môže vykonávať ako otepľovanie svalov.

 1. Stojíme. Ruky sa môžu oprieť o stenu. Zadok sa uvoľnil.
 2. Ponožky sa nesmú odtrhávať z podlahy.
 3. Striedavo oddeľujte len päty z povrchu jeden po druhom.
 4. Kolená a päty sa tu pohybujú viac. Boky a zadok sú uvoľnené a visia z dôvodu zotrvačnosti pohybov.
 5. Rýchlosť sa postupne zvyšuje. Tu je napodobenina behu na mieste. Vezmite dve sady za minútu.

Podobné tréningové metódy sme už opísali v inom sprievodcovi..

14. Uzavretý kruh

 1. Ľahnite si na brucho.
 2. Ohýbajte kolená a rukami dosahujte členkov.
 3. Držte členky natiahnuté za chrbát a ohýbajte svoje telo s maximálnou silou..
 4. Musíte zamrznúť v polohe, kde ste sa čo najviac vyklenuli dozadu, asi 30 sekúnd.
 5. Relaxujte a potom opakujte znova..

15. Žaba

 1. Vezmite push-up pozíciu - dôraz leží na vašich rukách. Ruky sú narovnané alebo mierne ohnuté v lakťoch, oprieť sa dlaňami o podlahu. Nohy sa natiahli dozadu.
 2. Teraz sa začneme striedať, aby sme si natiahli koleno jednej nohy do žalúdka, položili ju späť a potom koleno druhej nohy.
 3. Vezmite 3 z týchto prístupov s 10 prestávkami. Zvažujú sa vždy 2 kolenné výťahy na každej nohe.
 4. Postupne môžete zvýšiť rytmus.
 5. Osvedčenou praxou je rozptýliť krv do svaloviny do panvy.
 6. Toto vytiahnutie nôh a kolien sa nevyberá iba zo súboru fyzických cvičení zameraných na potenciu a erekciu. Vystupuje tiež na krížových cvičeniach a počas zahrievania bojových umení..

16. Nožnice

 1. Ľahnite si na chrbát. Ruky si môžete položiť pozdĺž tela alebo si ich môžete vziať do hradu za hlavu.
 2. Nohy zdvíhané a natiahnuté čo najviac, ponožky tiež dopredu. Neohýbajte kolená, nohy sú rovné.
 3. Začnite s maximálnou amplitúdou na prekračovanie rovných nôh vo vzduchu. Odtiaľ pochádza názov nožníc.
 4. Urobte také 3-4 prístupy s intervalmi 21 opakovaní.

17. Squat

 1. Čupáme najlepšie ráno, hneď ako sme sa prebrali.
 2. Udržujte chrbát rovno, nohy môžu byť mierne širšie ako šírka ramien.
 3. Ponožky vyzerajú mierne smerom von. Nohy sa zdvihnú z podlahy.
 4. Znížte svoj piaty bod tak nízko, ako je to možné.
 5. Nafúknuté zadok vždy hovoria o schopnostiach osoby v posteli. Drepy zlepšujú prietok krvi do panvových orgánov.
 6. Aj tu nepotrebujete fanatizmus, pretože na začiatok bude stačiť asi 14-20, pozrite sa na svoje pocity po dřepoch.
 7. Zaťaženia je potrebné postupne zvyšovať. Teraz mnohí ľudia prichádzajú k svojim lekárom a pýtajú sa: „Čo robiť s miernou erektilnou dysfunkciou?“ A oni vám povedia, že drepy sú skvelé spôsoby, ako sa vysporiadať so svojou poruchou..

18. Motýľ

 1. Rovnako ako na obrázku, v sediacej polohe ohnite kolená, roztiahnite ich od seba a otočte nohy k sebe.
 2. Po pripojení chodidiel ich posuňte čo najbližšie k slabine. Dlane držia nohy.
 3. Chrbát by mal byť rovný, neskláňať sa, tešiť dopredu, nie dole. Pre jogínov nie je ťažké zaujať takúto pozíciu.
 4. Teraz sa pokúšame položiť lakte na nohy tak, aby sa kolená dotýkali podlahy.
 5. Držte tlak na niekoľko sekúnd, aby sa vaše kolená nevrhli z podlahy, a potom relaxujte.
 6. Túto orientálnu prax možno pripísať čínskemu fyzickému cvičeniu na potenciu, ktoré videli aj tibetskí mnísi..
 7. Vyberte normu, kde bude stredné napätie a nie je žiadna bolesť, postupne zvyšujte zaťaženie. Bez fanatizmu. To všetko roztiahne vaše ingvinálne svaly a zlepší prietok krvi do panvy.

19. Pre brušné svaly

 1. Východisková poloha - leží na bruchu.
 2. Teraz, s každou nohou, sa striedame a robíme kruhové rotácie dovnútra a opačným smerom. Držte nohu rovno, neohýbajte ju.
 3. Pokúste sa urobiť maximálnu otáčku s každou nohou, s maximálnou amplitúdou. Nájdite si čas.
 4. Aby tieto 3 sady prerazili medzi.

20. Cvičte kardio na čerstvom vzduchu, zlepšujte funkciu srdca

Práca s kardio zlepšuje fungovanie srdca, a preto normalizuje prietok krvi do vášho nástroja potešenia.

Činnosti, ktoré sú užitočné

 1. Beží na dlhé a krátke vzdialenosti. Beh je veľmi užitočný na rozptyľovanie krvi v panve. Beží každé 2 dni alebo 3 dni najmenej 30-40 minút.
 2. Pool. Hodiny plávania je možné kombinovať s ostatnými. Toto je veľká práca s kardioom a výdržou..
 3. Tlačové školenie. Nafúknutá tlač hovorí o veľkom potenciáli osoby v posteli. Pre tých, ktorí majú vyškolenú tlač, je ľahšie stlačiť sval LK a ľahšie oneskoriť začiatok predčasného dokončenia. O dôvodoch tohto incidentu sme hovorili v inom článku..
 4. Výcvik bojových umení v prírode, tieňový box. Boj, zápas majú veľmi dobrý vplyv na mužskú energiu a mužské jadro.
 5. Jóga v prírode. Stačí si vziať koberec so sebou a to je všetko. Ak už máte skúsenosti, už ste pre seba určili niektoré z najúčinnejších cvičení z jogy na zvýšenie potencie. Máme tu v článku, ktoré sú už opísané. Vďaka nim sa v tele objavuje veľa energie, čakry otvorené.
 6. Kliešte zo zeme, bary a cvičebné aktivity. Na udržanie tónu celého tela.

Predpokladom pre srdcový stres

 • prítomnosť čerstvého vzduchu;
 • správnosť vykonania;
 • postupné a neustále prekonávanie seba samých.

Pravidlá a poznámky

 1. Nájdite svoj limitný limit a zakaždým pridajte 10% v porovnaní s predchádzajúcimi výsledkami.
 2. Prekonávanie seba samého spôsobuje pocit vysokej a pocit „som so sebou spokojný“.!
 3. Opäť bez fanatizmu. Potrebujete mierne cvičenie a prácu s kardio.
 4. Príďte s niečím pre seba, čo vás povzbudzuje k cvičeniu a aktívnemu dýchaniu kyslíka.
 5. Ak si vyberiete halu a ulicu, vyberte druhú. Pretože takmer všetko sa dá urobiť na ulici a zároveň dýchať kyslík.

Pár slov o výžive

Po náročnom tréningu je dôležité jesť správne..

Čo zlepšuje libido a má pozitívny vplyv na hladiny testosterónu:

 1. Ryby (ostriež, sardinky, tuniak, sleď, halibut, kapor).
 2. Surové ovocie (oranžové alebo žlté).
 3. Chudé mäso.
 4. Orechy (vlašské orechy, lieskové orechy, kešu).
 5. Morské plody (chobotnice, krevety, mäkkýše, ustrice).
 6. Zelenina (kapusta, žltá paprika, tekvica).
 7. Korenie (cesnak, cibuľa, kardamóm).
 8. Kaša (herkules, jačmeň, ryža, proso).
 9. Bobule (melón, brusnice, čučoriedky, granátové jablká, maliny, čerešne, slivky).
 10. Hrozienka.

Tu je taká podrobná odpoveď na otázku, aké cvičenia zvyšujú potenciu a zlepšujú zdravie mužov.

Liečba slabiny prietrže u mužov cvičením. Liečba halovej kýly pomocou sprisahania. Príznaky u žien a mužov

V každom veku môže silná polovica ľudstva zažiť hrudné výčnelky. Pre mužov sú najvýznamnejšie ingvinálne prietrže, pri ktorých obsah hernia vstupuje do trieslovinového kanála a odtiaľ do mieška. Patológia brušnej steny môže byť buď vrodená alebo získaná, preto muži nie sú v žiadnom veku pred kýlou v bezpečí. Otázka, ako zaobchádzať s slabinovou prietržou, môže byť relevantná vo veku 20 aj 60 rokov..

Vrodené medzery v brušnej stene sú zvyčajne viditeľné už pri narodení - u novonarodených chlapcov môže vyčnievať z jednej strany, čo je obzvlášť zrejmé pri plaču. Pod hrozbou kýly zostávajú chlapci asi do 10 rokov, keď je ich brušná stena stále slabá.

Ako sa vyskytuje prietrž u mužov

Ak je výčnelok u novorodencov spojený s neúplným uzavretím brušného kanála, dospelí muži si „získajú“ prietrž sami. Vo väčšine prípadov to vedie k zvýšenej fyzickej aktivite alebo patológii brušných svalov. Dokonca aj neškodné cvičenie v telocvični môže vyvolať výčnelok. Patológia vedie k týmto faktorom:

 • anatomické vlastnosti brušných svalov;
 • nadváhou;
 • dedičný faktor;
 • poranenia v ingvinálnej zóne;
 • oslabenie väzivového aparátu;
 • prudký úbytok hmotnosti;
 • operácie vykonávané v oblasti slabín;
 • fyzická nečinnosť;
 • chronický kašeľ;
 • ochorenie čriev spôsobujúce zápchu.

Príznaky slabinovej prietrže

Kýla lokalizovaná v inguinálnej oblasti u mužov sa spravidla cíti nielen s nepríjemnými pocitmi, ale aj s vonkajšou zmenou v inguinálnej zóne, ktorej ošetrenie môže trvať dlho. Uvádzame typické príznaky patológie:

 1. Vydutie v oblasti slabín, ktoré sa zvyšuje s fyzickou námahou, kýchaním, zmenou polohy tela.
 2. Opuch, ktorý pri stlačení ide dovnútra.
 3. Zriedkavo nepríjemné ťažné pocity v slabinách.
 4. Pri použití formulára s inguinálmi si môžete všimnúť prudký nárast mieška v prietrži.
 5. Bolesť pri močení.
 6. Zápcha, kŕče, plynatosť.

Poranenie prietrže v slabinách

Poranenie prietrže je často komplikácia, ktorá sa vyskytuje pri vývoji ochorenia. V tomto prípade je narušený krvný obeh, fyziologické procesy hernia a tkanivo v ďalšom štádiu odumrie. Príčinou porušenia môže byť nadmerné zaťaženie, zvýšený tlak vo vnútri pobrušnice. Tomu napomáha zdvíhanie ťažkých vecí, vysoké zaťaženie v telocvični, nesúlad cvičenia s vekom a oveľa viac.

Uškriabaná slabinová prietrž u mužov spôsobuje silnú bolesť, objavuje sa opuch, prietrž sa stáva nekontrolovateľnou a v neskorších štádiách sa objavujú silné príznaky intoxikácie. Ak sa vyskytne tento stav, je potrebné pacienta bezodkladne dopraviť do nemocnice, kde sa uskutoční operácia kýly.

diagnostika

Diagnóza patológie sa vykonáva niekoľkými spôsobmi. V počiatočnej fáze lekár vyšetrí pacienta a urobí predbežnú diagnózu. Stav prietrže sa hodnotí pod napätím, v polohe na chrbte sa určuje sila vyčnievania obsahu. Prstom môžete cítiť bránu prietrže. Druhou povinnou fázou vyšetrenia je ultrazvukové monitorovanie, počas ktorého môžete vidieť obsah, vyhodnotiť veľkosť brány prietrže, posúdiť stav svalov inguinálnej zóny. Ak je obsah porušený - je to znak naliehavej potreby chirurgického zákroku.

Tradičná terapia pri kýlovej prietrži

Účinným spôsobom, ako sa zbaviť prietrže v oblasti slabín, je vykonať operáciu na prišitie brány prietrže. Tento zákrok nie je novinkou v chirurgii, úspešne a úspešne sa uskutočňuje na všetkých svetových klinikách. Pri malom výčnelku je možné chirurgický zákrok vykonať v lokálnej anestézii, veľké objemy sa vykonávajú v celkovej anestézii. Počas operácie sa uvoľní herniový vak, z ktorého sa uvoľní obsah. Potom je vak odrezaný a vstupná brána je zošitá. Dĺžka pobytu v lekárskom zariadení je asi týždeň, ak neexistujú žiadne komplikácie. Stehy sa odstránia desiaty deň. Ošetrujúci lekár odporúča do dvoch až troch týždňov nosiť obväz a dva mesiace po operácii je fyzická práca pacientov kontraindikovaná. Komplikácie sa zvyčajne nevyskytujú po operácii, ale každý desiaty pacient má štatistiku relapsov.

Liečba slabiny prietrže alternatívnymi metódami

Kýlu v oblasti slabín je možné liečiť nielen tradičnými metódami, ale sú tiež dobré ľudové liečivé prípravky na báze liečivých bylín. Liečba slabiny prietrže ľudovými prostriedkami je možná podľa jedného z nasledujúcich receptov.

Použitie presličky

Na prípravu produktu s presličkou v poľoch budete musieť múčať kvety tejto liečivej rastliny. Potom 3 malé polievkové lyžice surovín musia naliať 250 ml vriacej vody. Infúzia sa musí ponechať 30 minút pod vekom, potom sa tekutina vypustí a vypije sa 40 ml dvakrát denne. Rovnaký nástroj je možné použiť aj na pleťové vody, pri ktorom sa do vyčnievajúcej oblasti aplikuje gáza navlhčená v bujóne.

Výhody zelí

Na ošetrenie nebudete potrebovať toľko kysaného kapusta ako jeho soľanka. Narodniki odporúčajú skladať tenká fazuľa v 5 vrstvách a namočiť do nakladanej kapusty v náleve. Tkanina sa udržuje na svojom mieste tak, aby vyčnievala čo najdlhšie, z času na čas sa menila vysušená gáza.

Recept na domácu masť

Veľmi účinným liekom na slabinovú prietrž je domáca masť. Radia ju všetci, ktorí vedia, ako liečiť slabinovú prietrž bez chirurgického zákroku. Deje sa to nasledovne. V pollitrovej sklenenej nádobe nalejte 100 ml octu, potom sa rozlomí kuracie vajce. Lepšie je používať domáce vajcia ako ukladať vajcia. Vo vodnom kúpeli sa vnútorný tuk topí paralelne, čím sa nádrž naplní na vrchol. Tuk sa zmieša so zvyškom ingrediencií, korokuje sa a skrýva sa 5 dní na mieste bez prístupu k svetlu. Potom sa produkt opäť zahreje a vnesú sa dve vajcia, ale už prepelica a pridá sa tiež 25 ml jazvečieho tuku. Všetky komponenty sú dôkladne premiešané. Masť skladujte v chladničke.

Prípravok sa aplikuje na herniálny výstupok dvakrát denne - ráno a večer. Po tom, ako výstupok prejde, by sa mala problémová oblasť namazať mastí po ďalší mesiac, aby sa zabránilo.

Liečba dobytka

Intuálna hernia u mužov je dobre ošetrená dobytkom. 20 gramov sušeného dobytka sa naleje do 250 ml vody a privedie sa k varu. Pri malom ohni mizne ďalších 15 minút, potom pridajte trochu vody (do pôvodného objemu). Pripravený liek by sa mal vypiť počas dňa pred jedlom, 80 ml.

Odvar kôry smrekovca

Kôra smrekovca sa vyrovná s herniovými výčnelkami, vďaka čomu sú svaly pružnejšie. Aby ste sa zbavili prietrže, potrebujete 5 veľkých lyžičiek drvenej kôry, ktorá sa naleje litrom vriacej vody. Kapacita sa musí zabaliť a trvať na trvaní 12 hodín. Po prefiltrovaní terapeutického média sa vypije 250 ml pred jedlom. Odporúča sa vypiť 5 pohárov denne. Liečba touto metódou je pomerne dlhá, ale účinná. Odstránenie výčnelkov v slabinách môže trvať 6 mesiacov až rok.

Použitie kukurice

Liečba slabinovej prietrže u mužov je možná kvetmi chrípky. Na prípravu produktu budete potrebovať jednu a pol lyžice chrípky modrej farby, ktorá sa naleje pohárom vriacej vody. Potom musí byť nástroj zabalený a potom nastaviť hodinu. Po filtrácii zvyšku sa môže chrípková infúzia podať perorálne. Pred jedlom pol čajovej lyžičky je potrebné piť liek.

Dubová tinktúra

Na prípravu účinného lieku je potrebné odobrať 50 gramov nasekanej kôry stromov, 1 lyžicu dubových listov a pol pohára olúpaných žalúdov. Všetky prísady sa zmiešajú a umiestnia do dvojlitrovej nádoby. Kapacita sa doplní červeným vínom a trvá 3 týždne, z času na čas sa nádoba otočí. Keď je liek pripravený, gáza sa do nej ponorí a cez noc sa aplikuje na problémovú oblasť. Liečba trvá 30 dní.

Mnoho predstaviteľov silnej polovice ľudstva, najmä v dospelosti, čelí takému problému, ako je slabinová prietrž. Sto percent pozitívneho výsledku a úplného uzdravenia je možné až po chirurgickom zákroku, hoci v počiatočnom štádiu sa považuje za účinnú liečbu slabinovej prietrže u mužov bez chirurgického zákroku..

Stručne o chorobe

Ženy s týmto ochorením sú oveľa menej pravdepodobné ako predstavitelia opačného pohlavia. Vzpieranie, nadmerná fyzická námaha, oslabenie svalových stien - to všetko môže viesť k rozvoju tohto ochorenia. Takáto prietrž je vydutie vnútorných orgánov vo trieslovom kanáliku zo strany pobrušnice. Mnohí lekári sú presvedčení, že jej liečbu možno vykonať iba chirurgicky.

Existujú však odporcovia tohto názoru. Niektorí lekári sa domnievajú, že slabinová prietrž v počiatočnej fáze sa dá vyliečiť doma. Obzvlášť účinné metódy konzervatívnej liečby sú zaznamenané u detí mladších ako sedem rokov..

Aby ste včas diagnostikovali ochorenie a dokázali to urobiť bez chirurgického zákroku, musíte venovať pozornosť signálom vášho tela. V opísanej patológii sú obsiahnuté nasledujúce príznaky:

 • nadúvanie šikmého svalového tkaniva v trieslovej oblasti;
 • vyčnievanie stien vnútorných orgánov, ktoré je zvlášť viditeľné v stojacej polohe alebo pri pohybe;
 • nepohodlie a bolesť pri fyzickej aktivite;
 • ťažkosť a pocit pálenia v oblasti slabín;
 • slabosť;
 • celkové poruchy a nadmerná únava;
 • zvýšenie telesnej teploty na značky subfebrilu.

Ak spozorujete aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov, musíte sa najskôr podrobiť vyšetreniu a navštíviť lekára s profilom. Po určení rozsahu problému môžete pokračovať v liečbe. Ak lekár trvá na operácii, je lepšie počúvať názor odborníka. Inguinálna kýla sa môže stať predpokladom pre rozvoj komplikovaných následkov a v známom živote spôsobuje také ochorenie značné nepohodlie.

Komplexné cvičenie

Ak je opísaná patológia v počiatočnom štádiu vývoja, potom je celkom možné liečiť slabinovú prietrž u mužov s fyzickými cvičeniami. Cieľom gymnastického komplexu je posilnenie prednej steny pobrušnice. Nehovoríme o nadmernom a vyčerpávajúcom zaťažení lisu..

Počas liečby inguinálnej kýly nie je potrebné zvyšovať vnútrobrušný tlak. Všetky cvičenia by mali byť kontrolované, umiernené a systematické. Aby sa dosiahol pozitívny výsledok, komplex sa musí vykonávať trikrát denne. Je lepšie to urobiť pred jedlom..

Cvičenie číslo 1

Na dokončenie tohto cvičenia budete potrebovať ďalší váhový prostriedok. Textilný vak môžete naplniť pieskom alebo zrnkami. Bude stačiť 1 kg hmotnosti. Vezmite si ležiacu polohu a položte na žalúdok vrece piesku. Pokúste sa stiahnuť žalúdok a vydutie.

Potom musíte presunúť batožinu s nákladom tesne pod pupok, bližšie k oblasti krčmy. Vykonajte podobné cvičenie. Bude stačiť 10 - 15 opakovaní.

Cvičenie číslo 2:

 1. Sedíme na stoličke. Kolená sa zohýbali v pravom uhle a spojili sa.
 2. Zdvihnite pravú ruku, akoby sa siahali po oblohe.
 3. Vykonajte náklon doľava a pokúste sa maximalizovať napätie svalov brušného tela.
 4. To isté robíme opačným smerom.
 5. Vykonajte 10-15 opakovaní.

Cvičenie číslo 3

Na dokončenie tohto cvičenia budete potrebovať loptu. Môžete použiť fitball. Ležíme na podlahe, narovnávame nohy, natiahnite ruky okolo tela. Držte loptu nohami tak, aby nekĺzala.

Snažíme sa zdvihnúť rovné nohy asi 15 cm od podlahy. Nohy nie sú v kolenách ohnuté. Držte nohy na vrchu po dobu 10 sekúnd. Vykonávame 8-10 prístupov.

Cvičenie číslo 4

Každý vie, čo je mlyn. Šírku ramien sme rozložili, trochu širšiu. Telo je naklonené dopredu tak, že chrbát je rovnobežný s podlahou. Zbrane od seba. Stočíme sa striedavo k jednej a druhej nohe, siahneme po špičku opačnou rukou. V takom prípade musí byť voľná ruka zdvihnutá a navinutá pre telo tak, ako je to len možné. Bude stačiť 10 - 15 opakovaní.

Pozor: pred vykonaním týchto cvičení sa musíte poradiť s lekárom. Ak máte najmenšiu kontraindikáciu o fyzickej aktivite, mali by ste zabudnúť. Ďalšia nuansa: pri ingvinálnej prietrži nie je povolené zdvíhať viac ako 5 kg.

Liečivá sila masáže

Masáž a nosenie obväzov sú účinné iba pre deti do siedmich rokov. V iných prípadoch pás s inguinálnou kýlou u mužov pomáha len udržiavať stav, minimalizuje zaťaženie stien pobrušnice a eliminuje pravdepodobnosť bolesti. Nosenie obväzu bráni zväčšeniu prietrže, ako aj jej porušeniu. Môžete si ho kúpiť v lekárni. Ak to chcete urobiť, musíte poznať svoju veľkosť..

Niektorí lekári sa domnievajú, že pri slabinovej prietrži sa dá robiť masáž. V zriedkavých prípadoch masážne pohyby pomáhajú vyrovnať sa s ochorením, ale určite neprinesú škodu. Pri opísanom ochorení by sa masáž mala vykonávať podľa nasledujúcej schémy:

 1. Zaujímame sa pohodlne a nájdeme miesto, kde je lokalizovaná ingínová prietrž.
 2. Koža v mieste lokalizácie prietrže je trochu vytiahnutá a zdvihnutá.
 3. S tromi prstami voľnej ruky sa musíte pokúsiť vytlačiť vyčnievajúcu stenu smerom dovnútra a potom pomaly uvoľniť.

Masáž by sa mala venovať dosť času, je lepšie ju vykonať ráno a večer. Vykonajte opísané akcie 15-krát.

Tradičná medicína na stráži inguinálnej kýly

Aj v staroveku naši predkovia aktívne využívali dary prírody na liečenie rôznych ochorení zápalového alebo infekčného typu. Liečba trieslovej prietrže tradičnou medicínou je možná dvoma spôsobmi:

 • príjem odvarov a nálevov;
 • obklady.

Recenzia mnohých pacientov potvrdzujú, že liečba slabinovej kýly pomocou ľudových prostriedkov je účinná. Pamätajte však, že príjem akýchkoľvek prostriedkov by sa mal dohodnúť s lekárom.

Recept číslo 1

Smrekovec, alebo skôr jeho kôra, pomáha vyrovnať sa s trieslovinou prietrže, aby sa zabránilo jeho rastu alebo štiepanie. Odvar si môžete vziať až po konzultácii s lekárom.

štruktúra:

 • 100 g kôry smrekovca;
 • 2 litre vriacej vody.

Príprava a použitie:

 1. Kôru smrekovca rozotrieme do smaltovaných silnostenných jedál a nalejeme do studenej vriacej vody.
 2. Misky zakryte vekom a zabalte uterákom alebo prikrývkou.
 3. Cez deň trváme na odvaroch v tejto podobe.
 4. Potom musíte namočiť tinktúru.
 5. Pri slabinovej prietrži sa odporúča vypiť 4-5 pohárov denne pred každým jedlom.

Liečba môže trvať až šesť mesiacov, ale po dvoch týždňoch prijatia si určite musíte urobiť týždennú prestávku.

Recept číslo 2

Nemenej účinnou liečbou pri slabinovej kýle je odvar z husacej lastúry. Poplatok si môžete kúpiť v lekárni.

štruktúra:

 • 50 g husacej lastúry;
 • 0,2 l vriacej vody.

Príprava a použitie:

 1. Vložte kolekciu do silnostenných jedál a nalejte studenú vriacu vodu.
 2. Vývar pridávame na 6 hodín.
 3. Potom sa musí prefiltrovať a naliať do sklenenej nádoby.
 4. Takúto tinktúru musíte vziať za 3 lyžice. l štyrikrát denne pred jedlom.
 5. Trvanie liečby sa môže meniť od 7 do 30 dní.

Bez chirurgického zákroku je možné inguinálnu prietrž v počiatočnej fáze vývoja liečiť obkladmi. Na prípravu zmesí sa používajú rôzne prostriedky:

 • čierny chlieb;
 • cesnak;
 • palina;
 • žihľavy;
 • listy kapusty;
 • listy lopúch.

Ak chcete zmierniť bolesť, musíte vziať čerstvé lístie žihľavy a rozdrviť ich na svalnatý stav. Je lepšie použiť mixér alebo kuchynský robot. Rozdrvená hmota sa aplikuje na miesto prietrže a na vrchu sa uzavrie listom kapusty alebo lopúch. Na opravu obkladu si môžete zobrať čistú handričku alebo si len ľahnúť bez toho, aby ste sa pohli. Ak robíte obklady denne, po týždni uvidíte úžasný výsledok. Bolesť bude menej výrazná..

Inguinálna hernia je všeobecne patológia vo forme vyčnievania vnútorného orgánu za brušnú dutinu. Navonok sa tento jav vyznačuje hrudkou v trieslovej oblasti. Inguinálna hernia sa vyskytuje u mužov oveľa častejšie ako u žien. Defekt sa môže vyskytnúť v akomkoľvek veku, ale pozoruje sa hlavne u starších mužov.

Etiológia choroby je spojená s oslabením spojivových tkanív, väzov a svalov, ktoré z nejakého dôvodu strácajú schopnosť udržať orgán na mieste. Príčiny tohto oslabenia môžu byť vrodené alebo získané, ako aj miestne a všeobecné. Lokálny mechanizmus je spôsobený nadmernou slabosťou slabinových svalov, ktoré nedržia orgán, keď je človek jednoducho vo vzpriamenej polohe..

Časté príčiny vznikajú mimo inguinálnej zóny a k vyčnievaniu orgánov dochádza dokonca aj bez výrazného oslabenia svalov a väzov. Hlavný faktor: nadmerná fyzická aktivita. Okrem zdvíhania bremena sa môže také bremeno vyskytovať s častou zápchou a obezitou..

Vekový faktor má výrazný vplyv na výskyt prietrže. S vekom dochádza k prirodzenému starnutiu a degradácii tkanív. Príde čas, keď prestanú zvládnuť svoju funkciu, ktorá spôsobuje vyčnievanie orgánu aj pri malej záťaži. Okrem degradácie sa zvyšuje lumen ingvinálneho prstenca, ktorý spôsobuje u mužov aj prietrž.

2 Klasifikácia slabínovej prietrže

Mužské tříslové kýly sa pri zohľadnení povahy patológie klasifikujú do týchto typov:

 1. Šikmý typ: panvové orgány vyčnievajú zo spermatickej šnúry (je to kanál pre ejakuláciu a zahŕňa krvné a lymfatické cievy uzavreté v membráne) - patológia môže byť vrodená alebo získaná.
 2. Priamy typ: pri vyčnievaní nie je ovplyvnená spermatická šnúra, čo sa vysvetľuje iba oslabením svalov a väzov, vyvíja sa veľmi pomaly a môže sa prejaviť v starobe alebo s obezitou..
 3. Kombinovaný typ: charakterizovaný tvorbou niekoľkých vzájomne nesúvisiacich hrčiek, súčasne môže byť prítomný šikmý a priamy typ patológie..

3 Preukázanie choroby

Hlavným príznakom slabinovej prietrže je hrboľatý výčnelok umiestnený v dolnej časti brucha. V počiatočnom štádiu sa taká hrčka správa nestabilne: buď sa objaví, alebo zmizne (telo sa spontánne usadí). Vydutie sa zvyčajne vyskytuje počas fyzickej námahy, silného kašľa alebo namáhaných pohybov čriev. Človek začína pociťovať falošnú plnosť brucha, bolesť sa objavuje pri fyzickej námahe av stoji. V niektorých prípadoch je horúčka, tachykardia, nevoľnosť.

Mužská inguinálna hernia má množstvo špecifických príznakov. Muž cíti bolesť a pálenie v slabinách. Môžete mať pocit, že obsah opuchu sa pohybuje v miešku. Hernálny vak spôsobuje problémy s močením a vyprázdňovaním, nepohodlie pri chôdzi. Syndróm bolesti má tendenciu ožarovať genitálie a dolnú časť chrbta a so zvýšenou fyzickou námahou. Kýla je pomaly sa rozvíjajúca patológia. Môže postupne postupovať niekoľko rokov, kým nezíska svoje trvalé miesto a nestane sa vizuálnym pozorovaním. V rozvinutých štádiách choroby človek pociťuje všetky nepríjemné pocity a psychologické následky vyplývajúce z lokalizácie patológie..

Podľa závažnosti prejavu je patológia rozdelená na obmedzenú a nestresovanú prietrž. S porušením sa vyčnievajúci orgán nevracia na svoje miesto, pretože jeho časť je svorkou upnutá. Tento stav má závažnejšie príznaky: silnú bolesť, nevoľnosť, škytavku, vracanie, stolicu a zadržiavanie plynov. Prítomnosť takejto komplikácie si vyžaduje chirurgický zákrok..

4 Princípy liečby

Dá sa vyliečiť slabinová prietrž? V ktoromkoľvek štádiu ochorenia umožňuje chirurgická liečba redukciu orgánu. Zároveň pretrváva riziko recidívy patológie. Vo fáze vývoja patológie, keď porušenie ešte nie je zistené, je v zásade možné liečiť inguinálnu prietrž u mužov bez chirurgického zákroku. O tom, ako liečiť ingvinálnu prietrž, by mal rozhodnúť lekár.

Liečba trieslovej kýly bez chirurgického zákroku môže byť založená na nasledujúcich metódach: použitie špeciálnych bandáží, terapeutických cvičení, fyzioterapie, dávkovanej fyzickej aktivity, liekov a ľudových prostriedkov. Takéto udalosti sa môžu konať doma. Pri použití nechirurgických metód je najdôležitejším stavom: choroba by sa nemala vážne začať.

5 Nechirurgické ošetrenie

Pri liečbe slabinovej prietrže u mužov sa odporúča používať špeciálny bandážový pás. Nosí sa iba pri vystavení fyzickej aktivite, aby sa vylúčil nový výčnelok. Nemali by ste nosiť obväzový pás neustále, pretože to môže spôsobiť oslabenie brušných svalov a chrbta.

Vynikajúcimi pomocníkmi v boji proti patológii sú plávanie, pomalý beh, terapeutické chôdze. Počas procedúr sa odporúča nosiť bandážový korzet. Najlepší spôsob, ako sa zotaviť, je plávanie. Pozitívny účinok je v tomto prípade určený posilnením brušných svalov.

Terapeutická gymnastika s inguinálnou kýlou sa vykonáva iba so súhlasom lekára. Tieto cvičenia sa od samotného účinku na túto chorobu považujú za účinnú liečbu. Komplex je zameraný na posilnenie brušných svalov: konečníka a šikmých svalov, väzov sa vyvíja, čo zaisťuje zvýšenú pohyblivosť bránice. Štandardné cvičenia sa vykonávajú trikrát denne: ráno (25-30 minút pred raňajkami), popoludní (35-40 minút po obede) a večer (45-50 minút po večeri).

Štandardná cvičebná terapia zahŕňa pomerne jednoduché cvičenia:

 1. Východisková poloha: ležiace na chrbte, ruky za hlavou, nohy ohnuté v kolenách - robí sa koleno a koleno k sebe, počet opakovaní je -15.
 2. „Nožnice“ s nohami v polohe na chrbte (ruky pozdĺž tela).
 3. Cvičný bicykel.

6 ľudových liekov

Liečba triesloviny prietrže ľudovými prostriedkami sa uskutočňuje hlavne vo forme pleťových vôd, obkladov, mastí. Je potrebné si uvedomiť, že vykurovanie postihnutej oblasti nie je povolené. Odporúčajú sa tieto ľudové recepty:

 1. Presličková tinktúra: kvety (3 polievkové lyžice) sa nalejú vriacou vodou (250 ml) a napustia sa 35 až 40 minút, aplikujú sa ako obklad v chlade..
 2. Nakladaná biela kapusta soľanka cez noc.
 3. Domáca masť: ocot (100 ml) sa zmieša s kuracím vajcom a naplní sa roztopeným bravčovým tukom (celkový objem - 0,5 l), zmes sa vylúhuje po dobu 5-6 dní na tmavom a chladnom mieste. Potom sa pridajú prepelica (2 kusy) a jazvový tuk (10 g). V chladničke je všetko zmiešané a ochladené. Obložená kýlou na noc počas 30 dní.
 4. Vývar živosti: rastlina (25 g) sa naplní vodou (200 ml) a varí sa 8-12 minút, konzumuje sa ústami po dobu 1 čajovej lyžičky. pred každým jedlom.
 5. Tinktúra kôry smrekovca: kôra (5 lyžičiek L.) sa naleje vriacou vodou (1 l) a vylúhuje sa 10 až 12 hodín, perorálne sa podáva 200 ml 4 - 5 krát denne (dodatočne sa používa ako obklad)..
 6. Chrípková tinktúra: kvety (30 g) sa nalejú vriacou vodou (500 ml) a vylúhujú sa 1 - 1,5 hodiny, vypijú sa pred jedlom.
 7. Vývar z listnatého dreva: tráva (30 g) sa naleje do vriacej vody (200 ml) a varí sa 8-10 minút, používa sa ako obklad.
 8. Komprimujte zo zmesi: biele kvety akátu, jód, amoniak, cesnak, hnedý chlieb.
 9. Stlačiť z listov žihľavy alebo dužiny z nasekanej žihľavy.
 10. Tavolga tinktúra: tráva (20 g) sa naleje vriacou vodou (200 ml) a nalieva sa 2,5 až 4 hodiny, vypije sa v 100 ml 3-4 krát denne.
 11. Tinktúra ďateliny: kvety (20 g) sa nalejú vriacou vodou (200 ml) a vylúhujú sa 1,5 hodiny, požívajú sa 60 - 70 ml trikrát denne..
 12. Aloe list komprimovať.
 13. Dubová tinktúra: dubová kôra a žalude sa nalejú do červeného vína a vylúhujú sa 20 dní, používajú sa ako obklad.
 14. Tinktúra kostí: listy kostí (25 g) sa vylejú do vriacej vody (250 ml) a vylúhujú sa 5 hodín, potom sa pridá med (30 g), ktorý sa používa ako obklad.
 15. Domáca masť: zlatý fúzy, banány a indická cibuľa sa nalejú do nádoby s objemom 0,5 l, do ktorej sa pridá bravčový tuk. Všetko je dôkladne šľahané mixérom.

Najúčinnejším spôsobom liečby slabinovej prietrže je chirurgický zákrok. Avšak za prítomnosti neriadenej kýly alebo kontraindikácií pri chirurgickom zákroku sa môže liečba tohto ochorenia vykonávať doma pomocou ľudových prostriedkov a gymnastických cvičení. Keď je nevyhnutný chirurgický zákrok, je dôležité zabrániť tomu, aby sa patológia vyvinula do komplikovanej formy.

Kýla je pomerne častým problémom tehotných žien a ľudí s nadváhou. Vzdelávanie umiestnené v slabinách môže viesť k vážnym komplikáciám.

Ako a ako liečiť slabinovú prietrž rôznych typov?

Dnešná moderná medicína ponúka širokú škálu metód - od lekárskych až po chirurgické.

príčiny

Keď sa objaví brušná prietrž, orgány umiestnené v brušnej dutine idú ďalej a prenikajú do trieslovinového kanálika. Takýto problém nie je bez povšimnutia: u človeka sa v brušnej stene vyvinie nádorový výčnelok a tiež sa obáva bolesti v tejto oblasti. Pred liečením slabinovej prietrže je však potrebné pochopiť príčiny jej výskytu:

 • Kašeľ chronického typu (napríklad fajčiarsky kašeľ);
 • nadváhou;
 • zápcha
 • Pravidelné vzpieranie
 • tehotenstvo.

Muži častejšie ako ostatní čelia problému objavenia sa slabinovej prietrže. Je to kvôli štrukturálnym črtám: inguinálny kanál u mužov je menej posilňovaný svalmi a šliach ako u žien. Zvýšenie vnútrobrušného tlaku vedie k vytvoreniu defektu slabiny, do ktorej prichádza kýla. K tomuto problému môže prispieť slabosť svalov a väzov brušnej steny..

príznaky

Klinický obraz tohto ochorenia je charakterizovaný náhlym a postupným vývojom. V počiatočných fázach nemusí vzdelanie, ktoré ešte nedosiahlo pôsobivú veľkosť, spôsobiť pacientovi hmatateľné nepohodlie ani bolesti. S dlhodobým priebehom sa však môže slabinová prietrž prejaviť mnohými z nasledujúcich príznakov:

 • Pretrvávajúca bolesť v dolnej časti brucha alebo v oblasti trieslovín;
 • Nepohodlie pri chôdzi a fyzickej práci;
 • Časté zápchy;
 • Rýchle močenie;
 • Kŕče v močovej trubici;
 • Retencia moču (hlavne u starších pacientov).

Nikto sa nezvládne vyrovnať s otázkou, ako zaobchádzať so slabinovou kýlou. Samoliečba v tomto prípade ohrozuje celý rad komplikácií, napríklad zápal prietrže a semenníkov, stagnáciu stolice v čreve, ako aj porušenie normálnej prietrže..

Liečba prietržnej hernie

Lekári spravidla ponúkajú iba jeden spôsob liečby ingvinálnej prietrže - jedná sa o chirurgický zákrok. Pri absencii včasnej liečby sa vytvorí nevratná prietrž. V závislosti od štádia a individuálnych charakteristík pacienta môže odborník predpísať jednu z troch doteraz vykonaných operácií:

Endoskopická hernioplastika

Hernálny vak je odstránený malými vpichmi v brušnej dutine, kde je potom pripevnená špeciálna sieť. Táto operácia sa považuje za jednu z najmenej traumatických. Po odstránení prietrže zostáva pacient v nemocnici 2 až 3 dni, zatiaľ čo sa vyskytuje syndróm miernej bolesti. Pravdepodobnosť recidívy nie je väčšia ako 4%.

Lichtenštajnská operácia

Kožným rezom merajúcim 10 až 12 cm sa hernálny vak umiestni späť do brušnej dutiny a sieťovina sa lemuje, aby sa posilnil hernálny portál. Riziko recidívy problému je minimalizované na maximum približne 1%, zatiaľ čo pacient po operácii prakticky necíti bolesť..

Obštrukčná hernioplastika

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade sa hernálny vak vkladá cez kožný rez (nie viac ako 4 cm) a špeciálna obštrukčná sieť bráni opätovnému vytvoreniu prietrže. Riziko relapsu je 0,1%. Je potrebné poznamenať, že niekoľko hodín po úspešnom dokončení operácie môže pacient opustiť nemocnicu. V počiatočných fázach vývoja trieslovej kýly, ako aj po operácii, takmer všetci lekári dôrazne odporúčajú, aby ich pacienti nosili obväzy. Takéto zariadenie zabraňuje porušeniu prietrže a zväčšeniu jeho veľkosti.

Nasledujúce video demonštruje operáciu odstránenia slabinovej prietrže:

Počas tehotenstva toto opatrenie pomáha predchádzať rozvoju choroby. Je však nevyhnutné odstrániť obväz, pretože choroba začína rýchlo postupovať. Trvalé nosenie je jedným z preventívnych opatrení. Okrem toho správna strava posilňujúca svaly brušnej steny a odvykanie od fajčenia, ktoré spôsobuje chronický kašeľ, pomáha predchádzať tvorbe prietrže, ktorá je jednou z hlavných príčin inguinálnej kýly.

Viac informácií o téme.

Môžu sa však objaviť aj na stehne, v pupku a v ingvinálnej oblasti. Aj keď vo väčšine prípadov výskyt prietrže bezprostredne neohrozuje život, neriešia samy o sebe a vyžadujú chirurgický zákrok, aby sa predišlo potenciálne nebezpečným komplikáciám. Ako sa hovorí, existujú cvičenia, ktoré môžete urobiť doma a zmeny životného štýlu, aby ste zlepšili svoj stav - všetko z kroku 1 je uvedené nižšie.

zmena životného štýlu

Jedzte malé jedlo často. Odporúča sa jesť jedlo v malých porciách 6x denne - 3 hlavné jedlá a 3 ľahké občerstvenie medzi nimi. Neodporúča sa jesť ťažké jedlo vo veľkých dávkach, pretože to vedie k refluxu obsahu žalúdka, najmä v prípadoch hiátovej prietrže. Kyselina sa vracia späť do pažeráka, keď časť žalúdka vyčnieva cez bránicu do hrude..

 • Toto nie je ospravedlnenie pre viac jedla. Občerstvenie by malo byť okrem malých porcií jedla. Začnite pol alebo tromi štvrtinami taniera, kým si nezvyknete na správne veľkosti porcie..

Vyhnite sa určitým potravinám. V prípade hiátovej prietrže nejedzte korenené jedlá, kofeínové nápoje alebo čokoľvek, čo môže narušiť váš žalúdok. Potraviny, ktoré sa predtým používali, by sa teraz mali úplne odstrániť, aby sa znížilo zaťaženie vášho tráviaceho systému a tela ako celku..

 • Patria sem niektoré druhy čaju, ako aj sóda a káva. Je tiež lepšie vyhnúť sa niektorým druhom ovocia a štiav z citrusových plodov, aby sa udržala normálna úroveň kyslosti žalúdka..
 • Užívanie antacíd raz denne pred jedlom vám pomáha kontrolovať príznaky hernie v pažeráku, najmä ak ste náhodou jedli niečo, čo rozrušuje váš žalúdok.

Po jedle sa vyhnite fyzickej aktivite. Ihneď po jedle neľahnite do postele, neohýbajte sa ani príliš nepohybujte. Tieto aktivity môžu viesť k refluxu obsahu žalúdka, ako je uvedené vyššie. Vyvarovaním sa týmto činnostiam môžete zabrániť ďalšiemu poškodeniu a zraneniu postihnutej oblasti..

Sledujte svoju váhu. Nadmerná váha zvyšuje tlak v brušnej dutine a vedie k tomu, že sa objavuje črevo, preto sa vyskytuje prietrž. Tento cieľ vám môže pomôcť zdravá strava (ktorá sa skladá z často malých porcií) a cvičenia vhodné pre váš zdravotný stav..

 • Pred náhlou zmenou stravy a pravidelným školením sa poraďte so svojím lekárom. Poskytne vám vhodné pokyny na chudnutie bez poškodenia vášho zdravia..

Vezmite lieky proti bolesti. Anestetické účinky blokujú a zabraňujú prechodu signálov bolesti cez mozog. Ak signál bolesti nedosiahne mozog, bolesť sa nedá vnímať a cítiť. Aj keď môžete vidieť lekára predpisovať silnejšie lieky, existujú lieky proti bolesti, ktoré je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu. Existujú dva typy liekov proti bolesti podľa vášho výberu:

Zvážte aj prijatie NSAID. Sú to perorálne nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia tak, že blokujú určité chemikálie, ktoré prispievajú k zápalu postihnutej oblasti. Typickými príkladmi sú ibuprofén, naproxén a aspirín..

 • Podobné princípy týkajúce sa dávkovania sa tu tiež uplatňujú. Ako často a pri akom dávkovaní máte užívať NSAID, závisí od vášho stavu. Poraďte sa so svojím lekárom a postupujte podľa pokynov na fľaši, aby ste zmiernili bolesť a predišli zbytočnému predávkovaniu.

Noste obväz. Najmä ak máte chirurgický zákrok, lekár môže manuálne upraviť prietrž na mieste a odporučiť vám, aby ste nosili špeciálny pás (nazývaný obväz), ktorý udržiava prietrž na mieste až do operácie. Aj keď nie je úplne dokázané, že by obvaz mohol pomôcť po manuálnom umiestnení prietrže na miesto.

 • Uvedomte si však, že to môže byť bolestivý a dosť nepríjemný postup, takže buďte pripravení brať lieky proti bolesti podľa potreby, ako je Tylenol..

Zdvihnite si ohnuté nohy. Ako je uvedené vyššie, oslabená oblasť, ako napríklad brušná stena, môže viesť k vyčnievaniu orgánu alebo čriev. Preto ako riešenie vykonajte cvičenia, ktoré pomôžu posilniť časť tela, v ktorej sa prietrž vyskytla. Je dobré začať zdvihnutými nohami. Toto je postup, ako to urobiť:

 • Začnite od polohy na chrbte a držte hlavu pod úrovňou nôh.
 • Pomaly zdvihnite obe nohy o 35 cm alebo pod uhlom 30 - 45 °. Kvôli zvýšenej stabilite to môžete skúsiť s partnerom, ktorý pri zdvíhaní mierne stlačí vaše nohy a mierne ich oddiali.
 • Podržte túto polohu niekoľko sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Začnite s piatimi opakovaniami a postupne sa zvyšujte na desať.

Vyskúšajte cyklistické cvičenia z kopca. Odporúčame vám vyhnúť sa cvičeniam alebo činnostiam súvisiacim so zdvíhaním, ťahaním alebo tlačením, pretože to prispieva k vzniku kýly. Preto je dobré vyskúšať si cyklistické cvičenia. Postupujte takto:

 • Ľahnite si priamo s hlavou pod úroveň nôh a ruky držte po stranách.
 • Ohnite v bokoch a zdvihnite kolená nad svoje telo.
 • Pomocou oboch nôh začnite jazdiť na bicykli. Po pálení v brušnej dutine prestaňte cvičiť.

Stlačte vankúše. Stlačenie vankúša je ďalším skvelým cvičením, ktoré môže posilniť vašu brušnú dutinu - bez použitia drahého cvičebného vybavenia. Tu je postup:

 • Ľahnite si priamo s hlavou pod úroveň nôh a ohnite kolená. Medzi vankúšiky položte vankúš a podržte ho.
 • Začnite s dychom. Pri výdychu stlačte vankúš stehenné svaly. Uistite sa, že panvu nenakláňate. Po vydýchnutí uvoľnite svaly stehien.
 • Môžete začať s jednou sadou desiatich opakovaní a postupne zvyšovať na tri sady.

Vyskúšajte mini skrútenie. Toto cvičenie tiež posilňuje steny brušných svalov. Ak nemáte záujem o pravidelné krútenie, skúste mini skrútenie:

 • Ľahnite si priamo pod nohy a ohnite kolená.
 • Začnite s ohýbaním tela iba o 30 ° a súčasne zatláčajte brušné svaly. Chvíľu držte túto polohu a potom sa pomaly spustite do východiskovej polohy.
 • Začnite s jednou sadou 15 opakovaní a postupne zvyšujte na tri sady.

Cvičte v bazéne. Cvičenie vo vode zvyšuje odpor a spôsobuje, že je trochu ťažké udržať rovnováhu. To ďalej pomáha posilniť oblasť brucha. Ak máte prístup k bazénu, vyskúšajte tieto cvičenia:

 • Začnite jednoduchou prechádzkou po vode, tri až päť kôl.
 • Na konci chôdze vykonajte 30-násobné tlmenie a odoberanie bokov, napínanie a ohýbanie.
 • A nakoniec, urobte 30 napoly drepov.

Ísť okolo. Chôdza posilňuje hornú a dolnú časť brucha a panvového dna. Stačí pešo aspoň 45 minút denne rýchlym tempom, hoci toto všetko by sa nemalo stať naraz! Prechádzka - aj 10 minút chôdze - môže byť efektívna, nehovoriac o relaxácii..

 • Zvážte menšie úpravy, napríklad zaparkujte trochu ďalej od akéhokoľvek vchodu, ráno sa ešte raz prejdite so psom alebo sa najesť v parku a chodte okolo, aby ste si nechali nechať ujsť svoju chuť do jedla..

Cvičiť jógu. Pred začatím cvičenia, ktoré si vyžaduje stres, sa najskôr poraďte s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Jóga sa neodporúča pre niektorých ľudí. Okrem toho sa uistite, že pózy vykonávate v prítomnosti vyškoleného inštruktora jogy, aby vás po ceste sprevádzal. Ak máte povolené robiť jogu, predpokladá sa, že nasledujúce ásany (polohy jogy) pomáhajú zmierniť vnútrobrušný tlak, posilňujú brušné svaly a stláčajú trieslovinový kanál:

 • Sarvangasana (stojan na plece s podporou)
 • Matsiyasana (ryba)
 • Uttanpadasana (povýšené nohy)
 • Pavanmuktasana (vyvažovacia póza)
 • Pachimottanasana (predklonený)
 • Ushtrasana (predstava ťavy)
 • Vazhrasana (diamantová póza)

prevencia budúcich hernií

Nezdvíhajte ťažké predmety. Aby sa predišlo tlaku na vaše svaly a brucho, je veľmi dôležité vyhnúť sa zdvíhaniu akýchkoľvek závaží. Alebo, ak to skutočne potrebujete, premýšľajte o správnej mechanike tela. Nezabudnite dvíhať predmety pomocou kolien, nie chrbta.

 • To znamená, že sa musíte pred zdvíhaním predmetu kolenami ohnúť nízko. Na rozloženie hmotnosti prenášajte bremeno blízko svojho trupu. Takto môžete používať všetky svaly bez toho, aby ste príliš zaťažovali určitú skupinu svalov..

Prestaň fajčiť. Fajčenie prispieva k ďalšiemu poškodeniu nielen vašich svalov, ale aj iných tkanív vášho tela. Ak to nechcete robiť pre srdce, pľúca, vlasy, pokožku a nechty, urobte to tak, aby ste zlepšili svoj aktuálny stav.

 • Navyše je to dobré pre ľudí okolo vás. Pokúste sa nahradiť cigarety nikotínovou náplasťou alebo žuvačkou, aby ste znížili svoju chuť k fajčeniu. Znižujte svoju závislosť postupne - nemali by ste prestať fajčiť ostro.

Snažte sa vyhnúť chorobe. Kýchanie, kašeľ, vracanie, pohyby čriev - to všetko môže zaťažiť vaše črevo a brušnú dutinu. Na druhej strane sú to normálne funkcie, ktoré musí telo vykonávať. Snažte sa chrániť pred chorobami a vyhnúť sa týmto problémom..

 • Počas pohybu čreva sa vyvarujte napätia, aby sa podľa možnosti nevyvíjal príliš veľký tlak na brušnú dutinu. A ak máte pretrvávajúci kašeľ, vyhľadajte lekársku pomoc, aby ste zabránili ďalšiemu napätiu v brušných svaloch.

Premýšľajte o operácii. Ak všetky ostatné opatrenia nepomáhajú, môže byť na ošetrenie prietrže potrebná chirurgia. Táto operácia sa nazýva „kýlová oprava“ a môže sa vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

odhaľujúc váš stav

Vedzte, či máte slabinovú prietrž. Toto je najbežnejší typ prietrže. U žien aj mužov je inguinálny kanál umiestnený v inguinálnej oblasti. U mužov je to oblasť, kde sa nachádza spermatická šnúra, ktorá drží semenníky a vedie od brucha po miešok. U žien obsahuje trieslový kanál väzy, ktoré pomáhajú udržať maternicu na mieste. Medzi príznaky slabinovej prietrže patria:

Vedzte, či máte hiátovú prietrž. Hiátová prietrž nastáva, keď časť žalúdka vystupuje cez bránicu do hrude. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí starších ako 50 rokov. Ezofágová hernia je príčinou gastroezofágového refluxu, ktorý spôsobuje pocit pálenia v dôsledku úniku obsahu žalúdka späť do pažeráka. Medzi príznaky hiátovej prietrže patria:

 • Gastroezofageálny reflux je pocit pálenia po požití žalúdočnej šťavy späť do pažeráka, pretože časť žalúdka vyčnieva cez bránicu do hrude..
 • Bolesť v hrudi. Hádzanie žalúdka a obsahu kyselín vedie k páleniu bolesti na hrudi.
 • Ťažkosti s prehĺtaním. Výčnelok časti žalúdka spôsobuje spätný tok obsahu žalúdka a dáva osobe pocit, že jedlo sa zasekáva na ceste do pažeráka..
  • Poruchy pri narodení môžu tiež viesť k tomuto stavu u dieťaťa.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

metóda vlastnej liečbyAko liečiť medzistavcové prietrže doma?(Na základe skúseností zo skutočného života)Medzistavcové prietrže sa dajú liečiť aj doma - presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti!
Terapia prietrže medzistavcovej platničky iba pomocou ľudových receptov môže byť sotva účinná. Tieto metódy však dokonale doplnia všeobecný priebeh liečby predpísaný lekárom.
Osteochondróza je degeneratívne-dystrofické ochorenie, pri ktorom sú najčastejšie postihnuté medzistavcové platničky. Liečba je zvyčajne komplexná, predpisujú sa lieky, fyzioterapeutické cvičenia, masáže, fyzioterapia.