loader

Ortopedický vankúš na osteochondrózu krčka maternice: ako zvoliť ten správny na spánok, cena

Spánok na ortopedickom vankúši s cervikálnou osteochondrózou je jedným z účinných spôsobov, ako zabrániť recidíve tejto degeneratívnej-dystrofickej patológie. Správna voľba produktu eliminuje bolesť krku a stuhnutosť v dôsledku zlepšeného krvného obehu. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s stavcom alebo neurológom. Lekár vám povie, aká tuhosť, veľkosť, tvar je vankúš potrebný, pričom sa vezme do úvahy závažnosť cervikálnej osteochondrózy.

Aké je použitie ortopedického vankúša na cervikálnu osteochondrózu

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Počas spánku sa v ľudskom tele vyskytujú rôzne procesy. Zameriavajú sa na obnovu buniek kostí, chrupavky a mäkkých tkanív. Ale nie s cervikálnou osteochondrózou. Táto degeneratívna-dystrofická patológia je charakterizovaná deštrukciou a premiestnením medzistavcových platničiek s ďalšou deformáciou kostných stavcov. Spánok pacienta s osteochondrózou na bežnom vankúši vedie k zhoršeniu patologického ohybu chrbtice. Medzistavcové platničky sa pohybujú ešte viac, stláčajú krvné cievy, nervové zakončenie, mäkké tkanivá.

Ale spánok alebo odpočinok na ortopedickom vankúši môže zlepšiť stav stavcov a stav pacienta.

 • odstránenie svalových kŕčov v dôsledku uvoľnenia kostrových svalov;
 • zlepšujú prísun krvi do poškodených diskov a stavcov živinami a kyslíkom;
 • znížiť závažnosť bolesti;
 • urýchliť odstraňovanie produktov rozkladu z chrupavky a kostného tkaniva zlepšením odtoku lymfy;
 • zastaviť zápalové procesy, ktoré sa vyvíjajú v dôsledku traumy mäkkých tkanív vytváraným rastom kostí (osteofyty).

Osteochondróza lokalizovaná v krčnej chrbtici sa vyznačuje zvýšeným krvným tlakom, zníženou zrakovou a sluchovou ostrosťou, bolesťami hlavy a závratmi. Spánok na ortopedickom vankúši pomáha oslabiť alebo úplne odstrániť tieto neurologické klinické prejavy.

Odrody vankúšov

Existuje veľa klasifikácií produktov. Ortopedické vankúše sa delia podľa formy, stupňa tuhosti, výplne. Nedávno sa v lekárňach a špecializovaných predajniach objavili modely s mnohými pružinami. Vďaka nezávislému tlmiacemu bloku je obnova tkaniva ovplyvneného osteochondrómom omnoho rýchlejšia. Prítomnosť mini-pružín v dizajne pomáha stabilizovať disky a stavce počas spánku.

obdĺžnikový

Toto je najobľúbenejšia voľba pre ortopedické prístroje. Líšia sa veľkosťou, plnivom, tuhosťou, ale bez výnimky sa všetci dobre vyrovnajú so svojou úlohou - aby sa zabránilo spánku stavcov počas spánku. Táto schopnosť je spôsobená výlučne špičkovým materiálom, nie tvarom. Obdĺžnikový vankúš nie je vybavený stranami ani vybraniami na upevnenie hlavy v anatomicky správnej polohe. Pri výbere produktu je veľmi dôležité určiť presnú veľkosť.

vlnitý

Vankúš vyzerá ako obdĺžnik, v strede mierne ohnutý. Je vytvorená široká drážka, pozdĺž jej okrajov sú veľké elastické valce. Produkt je umiestnený vodorovne, vhodný na spanie na chrbte. Valčeky podopierajú hlavu a plecia a zárez fixuje krčnú chrbticu bez jej stlačenia. Dobrý spánok na boku poskytuje vertikálny vankúš. Teraz bráni posunu hlavy, bráni narušeniu krvného obehu.

ovál

Ortopedické pomôcky tejto formy by mali získať milenci spiaci po ich stranách. Majú komplexný rebrovaný povrch, ktorý počas odpočinku masíruje krk. Vďaka tomuto dizajnu sa krčná chrbtica predlžuje. Vzdialenosť medzi stavcami a medzistavcovými platničkami sa zvyšuje. Preto človek po spánku netrpí závratmi, nepohodliami a bolesťou v zadnej časti krku. V strede produktu je jeho najmasovejšia časť. Pod váhou hlavy sa premení na elastický elastický vankúš, ktorý jemne obalí chrbát hlavy a krčné stavce..

S výklenkom na plece

Pri konštrukcii zariadení je okrem zahĺbenia hlavy upravené aj zahĺbenie pre rameno. Vertebroológovia a neurológovia odporúčajú takéto ortopedické vankúše starším pacientom alebo ľuďom s nadváhou. Spánok na nich prispieva k lepšiemu prísunu krvi nielen do krčnej chrbtice, ale aj do svalov ramenného pletenca. U pacientov so systémovými alebo degeneratívnymi-dystrofickými patológiami, ktoré ovplyvňujú niekoľko kĺbov naraz, sa odporúča kúpiť produkty s výklenkom na ramene. Stáva sa tak prevenciou poškodenia kĺbov horných končatín a hrudných stavcov.

polmesiac

Ortopedické zariadenie v tvare polmesiaca sa najlepšie používa nie na spánok, ale na relaxáciu. Je vhodný pre ľudí s osteochondrózou alebo s predispozíciou k jeho vývoju, ktorí trávia veľa času so sklonenými hlavami pri počítači, laboratórnym stolom, kde sa zaoberajú papierom. Na konci dňa sa ich svaly bolestia a krvný obeh sa zhoršuje. Len pol hodiny odpočinku s takým vankúšom pri ležaní alebo sedení normalizuje tón kostrového svalstva a mikrocirkuláciu.

valček

Vankúš vankúša sa dá použiť iba na krátke popoludňajšie spánkové hodiny. Je určený na uvoľnenie svalov, odstránenie neurologických príznakov krčnej osteochondrózy - bolesti hlavy, závraty, skoky v krvnom tlaku. Keď sa objavia, mali by ste si na chvíľu ľahnúť a položiť pod hlavu valec. Jemne masíruje chrbát krku, zväčšuje vzdialenosť medzi stavcami, zabraňuje kompresii stavcov. Zdravie pacienta sa rýchlo zlepšuje vďaka obnoveniu prívodu krvi do mozgu kyslíkom.

cestné

Najmä pri cestách na krátke a veľké vzdialenosti sa vyrábajú nafukovacie vankúše. Sú založené na gumovom polkruhu, ktorý po vstreknutí vzduchu nadobúda formu polmesiaca. Vrchná časť produktu je kryt vyrobený z hypoalergénneho materiálu, ktorý dobre absorbuje vlhkosť. Ortopedické cestovné zariadenia sa používajú v lietadlách, vlakoch, autobusoch, automobiloch. Ich použitie pomáha predchádzať ďalšiemu relapsu cervikálnej osteochondrózy spôsobenej svalovými kŕčmi..

S funkciou pamäte

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

S cervikálnou osteochondrózou sú žiadané produkty s "pamäťovým efektom". Ortopedický vankúš má podobu, v ktorej sa osoba pohodlne vyspala predchádzajúcu noc. Jej základňa sa v určitých oblastiach ohýba. Ale na iných miestach je forma zachovaná. Obrysy krčnej chrbtice sa prispôsobujú určitým anatomickým úpravám.

Hlavným materiálom na výrobu vankúšov s „pamäťovým efektom“ - polyuretánová pena. V sortimente predajní zdravotníckej techniky sú aj výrobky plnené ricínovým olejom, napenenou vodnou parou. To vedie k tvorbe mnohých vzduchových bublín v hrubom plnive. Pod vplyvom tepla ľudského tela sa zvyšuje plasticita penového oleja. Keď je v akejkoľvek polohe, zakrýva si krk.

Výplne do ortopedických vankúšov

S cervikálnou osteochondrózou 1 stupňa závažnosti lekári odporúčajú nákup vankúšov s prírodnými plnivami. Prechádzajú vzduchom, majú masážny účinok, zlepšujú krvný obeh a následne regenerujú poškodené tkanivá chrupavky. A s osteochondrózou strednej alebo vysokej závažnosti sú potrebné spánkové pomôcky so syntetickými materiálmi, ktoré spoľahlivo stabilizujú disky a stavce. Ich terapeutickým účinkom je zabrániť kompresii krvných ciev a koreňov miechy osteofytmi.

Relatívne nedávno sa v predaji objavili vankúše so samočinným nastavením výšky a stupňa tuhosti. Môžete rozopnúť bočný zips a nahlásiť alebo odstrániť akékoľvek množstvo výplne.

Ortopedický výplň vankúšovCharakteristické vlastnosti a vlastnosti materiálu
Pohanka, chmýří, perieHypoalergénne, nie je vhodné len pre pacientov s individuálnou intoleranciou na tieto prírodné materiály. Dobre absorbuje vlhkosť, priedušný, šetrný k životnému prostrediu
Polyester, penová guma, syntetický zimný stabilizátorOdolné voči opotrebeniu, hypoalergénne, dobrá priepustnosť vzduchu, nezvrásňujú sa, sú lacné. Väčšina syntetických materiálov nie je určená na mokré čistenie.
latexVďaka tepelnej penotvornej technológii použitej pri jej príprave si zachováva svoj tvar. Viac ako 95% tvorí prírodný materiál - šťava z hevea
Chladiaci gélUrčuje „pamäťový efekt“ ortopedických prístrojov. Optimálne rozdeľuje záťaž na segmenty krčnej chrbtice, má masážny účinok

Ako si vybrať

Ak sa ráno ráno zobudí už unavený, zlomený a keď vstane z postele, začne sa cítiť závrat, problém sa nedá vyriešiť iba tabletami. Takéto príznaky naznačujú narušenie krvného obehu počas spánku, kompresiu stavcovej artérie. Vertebroológovia v takýchto situáciách vždy odporúčajú kúpiť ortopedický vankúš. Pri jej výbere sa nemôžete sústrediť iba na náklady, tuhosť, tvar a výrobcu, čo zaručuje vysokú kvalitu a dlhú životnosť.

Tuhosť výrobku

Pevné, nízke vankúše sú vhodné pre ľudí, ktorí trávia väčšinu spánku ležiacu na chrbte. Zlepšujú nielen pohyblivosť krčnej chrbtice, ale tiež zmierňujú chrápanie, bolesť v dolnej časti chrbta. Neurológovia tiež odporúčajú zohľadniť stupeň tuhosti matraca. Poškodenie spánku na mäkkej matraci je trochu kompenzované tenkým hustým ortopedickým vankúšom.

Ak osoba uprednostňuje spánok na bruchu, musíte si kúpiť nie príliš rigidný nízko ortopedický výrobok. Iba takýto model uvoľní kostrové svaly svalov a ramenného pletenca a eliminuje kompresiu stavcovej tepny. Pri odpočinku na vašej strane je lepšie používať výrobok s vysokou tuhosťou, ktorý spoľahlivo stabilizuje stavce a medzistavcové platničky počas spánku.

Tvar a veľkosť

Na liečbu osteochondrózy krčka maternice sa najčastejšie používajú obdĺžnikové vankúše s dĺžkou 60 až 80 cm a šírkou 40 až 60 cm, pri stanovení veľkosti produktu individuálne pre pacienta berie lekár do úvahy vzdialenosť medzi plecami. Optimálna výška zariadenia na spanie je 10 - 14 cm. Na denný odpočinok a rýchle zlepšenie pohody sa zvyčajne používajú "polmesiaca" a valčeky..

Pri určovaní šírky, dĺžky a výšky produktu sa berie do úvahy aj postava pacienta. Ľudia s nadváhou potrebujú väčší vankúš.

To, čo používať, nestojí za to

Ortopedický vankúš je zvolený nesprávne, ak má osoba neustále túžbu dať si ruku pod hlavu. Nekupujte príliš rigidné modely pre cervikálnu osteochondrózu 1. stupňa závažnosti, ktorá si nevyžaduje silnú fixáciu stavcov. Sen o mäkkom vankúši nebude mať žiadny terapeutický účinok. Počas odpočinku by sa mali obnovené poškodené tkanivá, takže si musíte zvoliť vankúš s určitým stupňom tuhosti, ktorý zodpovedá závažnosti osteochondrózy..

Populárni výrobcovia

Je lepšie kúpiť vankúše od osvedčených výrobcov, ktorí neustále ponúkajú inovatívne riešenia:

Veľkou chybou bude nákup lacného ortopedického zariadenia na spanie. Netrvá dlho, stratí svoje terapeutické vlastnosti v prvom roku prevádzky. Nízka cena výrobkov je zvyčajne spôsobená použitím materiálov nízkej kvality pri ich výrobe.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Vankúš na cervikálnu osteochondrózu - ako si vybrať ten správny

Degeneratívne poškodenie tkanív krčnej chrbtice predstavuje ohrozenie zdravia celého organizmu. Aby sa situácia nezhoršila, nevytvorili podmienky na jej normalizáciu, mala by sa venovať pozornosť nočnému odpočinku. V tejto téme starostlivý výber vankúšov.

Je potrebné objasniť, že správne usporiadané lôžko na spánok nelieči osteochondrózu. Ak je choroba akútna, mali by ste sa poradiť so špecialistom a podstúpiť liečbu.

Vankúš sa musí vybrať na účely prevencie as úmyslom zabrániť progresii porušenia.

Aký by mal byť vankúš na cervikálnu osteochondrózu

Počas nočného odpočinku je potrebné dbať na to, aby telo malo možnosť uvoľniť všetky napätia svalového korzetu. Vankúš by sa mal zvoliť tak, aby bola poloha hlavy pohodlná.

Svaly podporujú chrbticu počas bdelosti a chránia ju pred nezamýšľanou migráciou jej prvkov. Počas spánku sa svaly uvoľňujú a chrbtica stráca ochranu korzetu svalov..

Ak existuje tendencia k osteochondróze alebo je choroba do určitej miery prítomná, môže mať osoba vo sne ťažkosti a bolesť. Po prebudení sa necíti odpočinutý as bolesťou hlavy.

Stavce, ktoré nie sú podporované svalmi, sa môžu posunúť. Cievky, ktoré sa rozprestierajú v krku z dvoch strán a napájajú mozog, môžu byť stlačené. Táto situácia vedie k nedostatku kyslíka v mozgu vo sne a k nežiaducim dôsledkom.

Úlohou je usporiadať posteľ tak, aby vo sne:

 • pozorované prirodzené ohnutie chrbtice,
 • hlava bola na úrovni chrbtice,
 • stavce mali pohodlnú podporu,
 • svaly by sa mohli uvoľniť a odpočívať.

Pozornosť pri výbere vankúšov je tiež prospešná pre zdravých ľudí, aby sa zabránilo nárastu chorôb chrbtice. Lekári určujú, že spánok na nesprávne vybranom vankúši môže spôsobiť nástup osteochondrózy krčnej chrbtice.

Druhy a materiál výroby

Bežné vankúše sú menej vhodné pre ľudí s osteochondrózou. Sú povinní odmietnuť plnky z peria. Štúdie preukázali, že kliešte sa pri takejto náplni cítia dobre, sú alergické.

Ak nie je možné použiť ortopedický vankúš, potom pri výbere bežného vankúša treba vziať do úvahy, že náplň vankúša môže byť z materiálu, ktorý:

 • nejde na scestie,
 • obnovuje formu,
 • nie alergénne,
 • prístupné na čistenie.

Pre tieto výrobky sa používajú aj iné vysoko kvalitné výplne, ktoré vám umožňujú pohodlný spánok:

 1. Bambusové vlákno zaisťuje cirkuláciu vzduchu, má vysoké hygienické vlastnosti.
 2. Chladiaci gél má schopnosť správne rozdeliť náplň.
 3. Latex je materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý spĺňa požiadavky na výplň vankúšov pre ľudí s cervikálnou osteochondrózou..
 4. Obzvlášť užitočným plnivom je šupka z pohánky. Jeho použitie poskytuje osobe nielen pohodlie, pretože vankúšik ľahko váži obrysy pod vplyvom hmotnosti hlavy, ale má tiež účinok masáže časticami, čo pomáha zlepšovať krvný obeh..
 5. Nezávislé minipružiny - výrobok sa dobre prispôsobí spiacemu človeku a poskytuje pohodlný spánok.

Existuje iný druh ortopedických vankúšov, ktorý je vyrobený z materiálu s pamäťovým efektom. To má formu tela z jeho tlaku a tepla..

Keď sa produkt uvoľní z náplne, pomaly nadobudne svoju pôvodnú podobu. Vankúš je veľmi pohodlný na používanie, ale nedá sa umyť.

Hlavné možnosti výberu

Odborníci zistili, že výber vankúšov na spanie má niekoľko kritérií.

  Stupeň tuhosti. Tento indikátor závisí od postavy, v ktorej človek rád spí..
  Najviac odporúčané odborníkmi na spanie pre ľudí trpiacich osteochondrózou a pre tých, ktorí monitorujú svoje zdravie - na chrbte a na boku.

 • Pre ľudí, ktorí dávajú prednosť spánku na chrbte - vankúš sa používa stredne tvrdo.
 • Pre tých, ktorí radi spia na svojich stranách, si vyberú tvrdý vankúš.
 • Na spanie na bruchu použite mäkší vankúš ako v predchádzajúcich prípadoch.
 • Formulár.
  • Valec môže byť obyčajný a vo forme polmesiaca. Druhá možnosť je vhodná iba na spanie na chrbte. Konvenčný valec sa dobre používa na polohovanie zozadu a zboku..
  • Odborníci odporúčajú obdĺžnikový vankúš v súlade s nasledujúcimi pravidlami:
   na krku a hlave by mali byť plecia nižšie. Pod hlavou sa vytvára jamka a pod krkom valec.
 • Rozmery.
  • Hlavným parametrom je výška vankúša.
   • Vypočítava sa individuálne. Zmerajte veľkosť od spodnej časti krku po koniec ramena. Pridajte korekciu na tlačenie matraca - asi dva centimetre. Ukazuje sa, že veľkosť vankúša je vysoká. Podľa toho, do akej miery sa môže použitý matrac prehýbať pod hmotnosťou tela, môžete upraviť výšku vankúša na výšku. Táto hodnota sa používa na výber produktov na spanie na vašej strane..
   • V prípade zadnej polohy (ak je to preferovaná poloha) sa výška vankúša rovná deviatim centimetrom.
   • Na spánok v žalúdku sa produkt vyberá s výškou pod deväť centimetrov.
  • Veľkosť v šírke a výške vankúšov. Vhodné sú výrobky s dĺžkou sedemdesiat centimetrov a šírkou päťdesiat centimetrov. Vo veľkosti sa môžu mierne líšiť..
 • Ako si vybrať ortopedický vankúš

  Tento typ výrobku musí mať valec:

  • obdĺžnikový vankúš je vyrobený s dvoma valčekmi na okrajoch alebo jedným,
  • polmesiac,
  • normálny valec.

  Na fotografii je ortopedický vankúš - polmesiac určený na osteochondrózu krčka maternice

  Výber produktu pre seba:

  • Je potrebné určiť, či sú v nočnom spánku zavedené zvyky na nočný spánok. Napríklad pre pozíciu na zadnej strane môžete zvážiť kosáčik.
  • Výška valca pre ortopedické vankúše sa určuje podľa už opísaného spôsobu.
  • Pokiaľ ide o vankúše, mali by sa zvážiť osobné preferencie. Pred zakúpením produktu je vhodné si naň ľahnúť, aby ste sa cítili príjemne a príjemne.
  • Vankúš by sa mal kúpiť v špecializovanom obchode.
  • Pred výberom je vhodné vyhľadať radu obchodného poradcu.

  Ktorý je lepší?

  • Ak sa človek ráno zobudil v rovnakej polohe, v ktorej ležal večer a zároveň sa cítil odpočinutý, znamená to, že vankúš na spánok bol vybratý správne a je pre túto osobu najlepší.
  • Vankúš s nedostatočnou výškou prinúti človeka položiť ruku pod hlavu. Pohodlie v ramenách a krku vám povie, že vankúš je príliš vysoký.
  • Mali by ste si vybrať výrobok s poťahom z prírodného textilu.
  • U ľudí s cervikálnou osteochondrózou by sa mal uprednostňovať ortopedický vankúš s kvalitným plnivom, napríklad latex, bambus alebo plevová šupka..
  • Tvar a parametre sa vyberajú podľa vašich návykov, vzhľadom na stupeň tuhosti matraca a vašej veľkosti.
  Druh vankúšaNáklady, trieť.
  S dvoma valcami rôznych výšok, výplň - polyuretán, bavlnená pokrývka2500
  S pamäťovým efektom3350
  latex3100
  polmesiac900 - 1100

  recenzia

  Mnoho pozitívnych recenzií od ľudí trpiacich osteochondrózou, ktorí získali ortopedický vankúš. Niektorí si na to zvykli už dlhú dobu a teraz si užívajú plný spánok.

  Užívatelia takýchto vankúšov tvrdia, že teraz nesúhlasia so spánkom na bežných výrobkoch. Predpokladá sa, že je lepšie nájsť príležitosť a zvoliť najkvalitnejší vankúš, pričom sa upúšťajú od lacných analógov.

  V tomto videu lekár ortopedicko-traumatológ Morozov Vladimír Viktorovič hovorí o tom, ako zvoliť správny ortopedický vankúš, ako aj o jeho vlastnostiach a liečivých vlastnostiach:

  Ako si vybrať ortopedický vankúš a spať s cervikálnou osteochondrózou

  Základné požiadavky na vankúš

  Pohodlný vankúš je kľúčom k dobrému nočnému odpočinku, ktorý je dôležitý pre každého človeka. Avšak pre pacientov s osteochondrózou nadobúda vankúš terapeutickú hodnotu. Pri tejto chorobe je nielen nemožné otočiť hlavu bez bolesti, ale niekedy je ťažké spať. Stavce sa pohybujú, stlačujú nervové vlákna a spôsobujú bolesť.

  Svalové svaly počas celého dňa podporujú chrbticu, zatiaľ čo svaly sú počas nočného spánku uvoľnené. V tomto prípade môže špeciálna ortopedická podpora slúžiť ako stabilizátor pre správnu polohu krku. Prístup k jej výberu by mal byť obzvlášť opatrný. Vankúš na osteochondrózu krčnej chrbtice musí spĺňať niektoré požiadavky:

  • mala by byť stredne tuhá (príliš mäkký vankúš sa bude ohýbať pod váhou hlavy a nedá oporu, ktorá je potrebná na úplné uvoľnenie svalov, a príliš tvrdý spôsobí nútenú polohu hlavy);
  • výplň vankúša musí byť pružná;
  • spĺňať prísne normy a mať osvedčenie o kvalite;
  • musí mať jeden alebo dva valce;
  • po kliknutí na ruku by sa mal vrátiť do svojej pôvodnej podoby.

  Výber materiálu a tvaru vankúša

  Materiál na naplnenie vankúša by mal mať špeciálne zloženie. Nezvoláva alergie, nezakrýva sa, obnovuje tvar po vyvíjaní tlaku naň a ľahko sa čistí. V súčasnosti existuje veľký výber rôznych plnív:

  • prírodné vlákna z bambusu a kukurice poskytujú dobrú cirkuláciu vzduchu vo vnútri produktu;
  • šupka z pohánky (taký výplň bude nielen pohodlný, ale zároveň schopný vykonávať funkciu ľahkej masáže počas spánku);
  • latex je ekologický materiál, pomerne elastický a ľahký;
  • chladiaci gél - je schopný rovnomerne rozložiť zaťaženie na povrch;
  • výplň vyrobená z viscolatexu alebo drahej trvanlivej peny (jedná sa o vankúše s efektom „pamäti“ - pamätajú si tvar tela, ale môže ľahko nadobudnúť svoju pôvodnú podobu).

  Všetky uvedené materiály sú šetrné k životnému prostrediu, majú dlhú životnosť a sú v súlade s certifikátmi kvality. Voľba zostáva na preferenciách a finančných možnostiach kupujúceho.

  Formy ortopedických prípravkov na hlavu sú rôzne. Na krátke dni odpočinku je vhodnejší valec alebo podkova. Takéto vankúše používajte iba pri ležaní na chrbte. Obdĺžnikové ortopedické vankúše majú jeden alebo dva valce, kupujú sa na nočný spánok.

  Na čo sa zamerať pri nákupe

  Hlavným účelom každého ortopedického produktu určeného na spanie je slúžiť ako pohodlná opora hlavy počas odpočinku, aby sa svaly mohli úplne uvoľniť. Pamätajte, že vankúš na cervikálnu osteochondrózu nie je luxus, ale nevyhnutnosť. Zdravie a nálada po celý deň závisí od dobrého nočného odpočinku. Z tohto dôvodu vám odporúčame venovať náležitú pozornosť kvalite tohto dôležitého doplnku pre relaxáciu:

  1. Poťah a výplň by mali byť vyrobené z prírodných tkanín.
  2. Ideálna šírka produktu by sa mala rovnať veľkosti šírky ramien osoby.
  3. Výška vankúša je prísne individuálna, optimálna výška sa pohybuje od 5 do 10 cm.
  4. Kvalitný ortopedický vankúš bude drahý. Ale stojí za to šetriť zdravie?

  Indikácie a kontraindikácie

  Pri odpovedi na otázku, ako spať s cervikálnou osteochondrózou - s ortopedickým vankúšom alebo bez neho, musíte najskôr zistiť, aké indikácie a kontraindikácie na použitie takejto podpory hlavy existujú..

  Ortopedický vankúš je indikovaný u všetkých pacientov s osteochondrózou (nielen krčka maternice), vytesnením krčných stavcov, chronickou bolesťou krčnej chrbtice, kľukovým hriadeľom, pacientmi s poruchami spánku a zvýšeným tonusom krku, neuralgiou a myozitídou krku..

  Kontraindikácie pre použitie špeciálnej podpory je málo. V prípade kožných ochorení horného ramenného pletenca a tváre (akné, akné, psoriázy) sa oplatí používať vankúš, pretože to vyvolá zhoršenie zápalu kože. Kontraindikácia je tiež alergická reakcia na výplň ortopedickej podpory.

  Ako si vybrať pózu a správne spať

  Mnoho pacientov s osteochondrózou krčka maternice sa pýta, ako spať s osteochondrózou krku. Pre týchto pacientov lekári dôrazne odporúčajú kúpiť ortopedický vankúš. Je nielen pohodlné spať, takáto podpora je tiež ďalšou prevenciou bolesti chrbta a krku. Dôležitým prvkom každého typu osteochondrózy je správne vybrané lôžko. Matrac, rovnako ako vankúš, by mal byť stredne tvrdý.

  Lekári odporúčajú, aby pacienti, ktorí sa obávajú bolesti v bedrovej oblasti, mali zaujať ľahšiu polohu na chrbte s kolieskami umiestnenými pod kolennými kĺbmi. Pacienti s príznakmi cervikálnej a hrudnej osteochondrózy by mali spať na bokoch. V takom prípade by mal byť ramenný pás nižší a hlava zdvihnutá. Najnepriaznivejšou polohou je spánok ležiaci na bruchu. Byť v tejto polohe vedie k tomu, že stavce krku sú úplne zbavené podpory.

  Nájdenie pohodlného a správneho vankúša bude jednoduché pomocou jednoduchého testu. Aby ste to dosiahli, ležte na jednej strane a sledujte polohu chrbtice. So správnou oporou hlavy bude chrbtica v striktne vodorovnej polohe.

  Video „Ako si vybrať vankúš na spanie“

  V tomto videu vám odborníci povedia, ako zvoliť správny vankúš pre zdravý a zdravý spánok..

  Ako si vybrať ortopedický vankúš na cervikálnu osteochondrózu

  Ortopedický vankúš na cervikálnu osteochondrózu je nevyhnutným prvkom, ktorý je súčasťou komplexnej liečby. Poskytuje potrebnú podporu pre pohybový aparát. Zabraňuje riziku ďalšej deštrukcie vláknitého kruhu, cievnych, neurologických následkov.

  Pri osteochondróze je veľmi dôležitý ortopedický vankúš

  Vertebroológovia, neurológovia odporúčajú, aby pacienti spali na modeloch s ortopedickými účinkami na chrbticu. Pravidelné používanie môže zabrániť rozvoju cervikálnej osteochondrózy, zlepšiť stav v prítomnosti existujúcich porušení v krku.

  Môžete si vybrať vankúš v tvare, balenie - mini-pružiny, bambus, chladiaci gél, latex. Použitie je určené prínosom pre korekciu držania tela, uvoľnenie svalového kŕče.

  Výhody ortopedického vankúša:

  1. Bolesť v patologickej oblasti je znížená.
  2. Plná relaxácia prostredníctvom svalovej relaxácie.
  3. Zvyšuje sa svalový tonus.
  4. Zápal sa zníži, riziko porušenia sa zníži.
  5. Krvný obeh vo vaskulárnom zväzku je obnovený, tlak v cervikálnej osteochondróze je normalizovaný.
  6. Riziko tvorby prietrže je znížené..

  Čo robia špeciálne vankúše

  V ortopedických výrobkoch sú rozdiely, pokiaľ ide o náplňové kompozície a tvary.

  nadpisVlastnostiSpôsob aplikácie na cervikálnu osteochondrózu
  valček
  1. K dispozícii sú možnosti denného spánku a cestovné mini-modely.
  2. Kompaktná veľkosť.
  Dovolené spať v akejkoľvek polohe.
  polmesiac
  1. Ortopedický výrobok vyrobený v tvare podkovy.
  2. Vytvára podporu krku z 2 strán.
  Vhodný na relaxačné ležanie, na cestovanie.
  harmonický
  1. Na oboch stranách je vyrazený povrch vankúša.
  2. Podporuje a rozširuje krčnú chrbticu.
  Používa sa na spanie na vašej strane.
  obdĺžnikový
  1. Charakterizované pamäťovým efektom.
  2. V strede je špeciálne vybranie pre hlavu.
  Ortopedický výrobok vhodný na spanie na chrbte.
  Nafukovacie opierky hlavy
  1. Ľahko sa nafukuje.
  2. Dostupnosť.
  3. Využite na cestovanie.
  Vhodný na relaxáciu na chrbte, dá sa použiť v polohe na sedenie na lety, dlhé cesty.

  Na pohodlný spánok s cervikálnou osteochondrózou ortopedovia odporúčajú používať pravouhlú verziu produktu s výklenkom v strede.

  Ako plnivo sa používajú materiály, ktoré nespôsobujú alergické reakcie. Náklady na vankúš závisia od kvality obsahu.

  štruktúravýhodymínusy
  Pohánková zmes
  1. Únik vzduchu.
  2. Má dodatočný masážny účinok pri cervikálnej osteochondróze.
  3. Udržuje telesnú teplotu.
  4. 100% prírodná zložka použitá na výrobu ortopedických vankúšov.
  1. Pri použití dochádza k zhlukovaniu.
  2. Prevádzka je 3 roky.
  Pamäťová pena
  1. Perfektne sa prispôsobuje štruktúre lebky.
  2. Zapamätá si obrysy hlavy.
  3. Má svoju pôvodnú podobu.
  1. Chemický zápach.
  2. Zahrieva sa rýchlo pri vysokých teplotách.
  3. Prakticky priedušný.
  latex
  1. Životnosť: 10-12 rokov.
  2. Obsahuje šťavu z hevea, syntetické prísady.
  3. Má hypoalergénne, antiseptické vlastnosti.
  4. K dispozícii sú ortopedické vankúše s latexovými minipermi.
  Zlý zápach.
  Chladiaci gél
  1. Ideálne rozloženie záťaže pre cervikálnu osteochondrózu.
  2. Masážny účinok.
  Neobvyklá textúra obsahu.
  Bambusové vlákno
  1. Nezhromažďuje prach.
  2. Únik vzduchu.
  Vysoká cena.
  Mini pružiny
  1. Vytvorte ďalšiu podporu.
  2. Časom sa nekĺzava.
  Trvá čas, než si na to zvyknete kvôli tuhosti ortopedického vankúša.

  Hlavné pravidlá voľby pre cervikálnu osteochondrózu

  Použitie ortopedických pomôcok nízkej kvality na rekreáciu sa vyznačuje príznakmi:

  1. Necitlivosť tváre.
  2. Svalové napätie.
  3. Bolestivosť v krku, hlave.
  4. Závrat po rannom vstávaní.
  5. Obmedzená amplitúda pohybu.
  1. Výplň, stupeň tuhosti.
  2. Pamäťový efekt.
  3. Veľkosť, úroveň stúpania, ktorá by mala zodpovedať proporciám tela.
  4. Formulár.

  Z dôvodu zachovania prirodzeného umiestnenia chrbtice by obsah ortopedického vankúša nemal byť príliš mäkký.

  Vyrábajú sa výrobky na korekciu polohy krčnej osteochondrózy s rôznou tuhosťou:

  1. Vhodné pre relaxáciu v chrbte.
  2. Ak pacient preferuje spánok na svojej strane, zvyšuje sa.
  3. Mäkké priradené k odpočinku na bruchu.

  Pri výbere produktu musíte správne vypočítať rozmery. Modely sa vyznačujú rôznymi úrovňami zdvihu, ktorý sa vyberá v závislosti od veku, komplexnosti pacienta:

  1. S veľkou postavou a vysokým rastom sa odporúča používať vankúš s ukazovateľom 11 - 14 cm.
  2. U dospelých s priemernou výškou 160 až 175 cm by výška stúpania mala byť 10 až 12 cm.
  3. Pre dospievajúcich - 8-10 cm.

  Zmerajte dĺžku od krku po rameno. Pravítko je udržiavané v pravom uhle. Ideálna výška pre korekciu polohy by mala byť v rámci dĺžky ramena s okrajom 1 - 2 cm.

  Na šírku sú všetky ortopedické vankúše k dispozícii v dvoch štandardných verziách:

  Vzorové komentáre spokojných zákazníkov:

  Najlepšie vankúšov

  Nočný spánok počas dvoch rokov pomocou nepohodlného vankúša vyvoláva výskyt cervikálnej osteochondrózy. Ak po prebudení dôjde v hlave k ťažkostiam, je potrebné výrobok vymeniť.

  Ortopedické vankúše na spanie s osteochondrózou krku vyrábajú zahraniční a domáci výrobcovia. V lekárňach a lekárňach si môžete kúpiť vhodný model. Nepravidelný tvar, úroveň stúpania môže viesť ku komplikáciám.

  1. Mediflex Linka je navrhnutá ergonomicky. Umožňuje spať v rôznych polohách. Základom je blok vhodných minipružín, ktoré sú obzvlášť mäkké. Každý prvok je v špeciálnej samostatnej taške. Vyznačuje sa pamäťovým efektom, dizajn podporuje miechy. Účelom aplikácie je poskytnúť ortopedické účinky počas spánku s cervikálnou osteochondrózou.
  2. Tempur Výhoda - kvalitné balenie, vytvorené pomocou najmodernejších technológií. Je určená zvýšenou citlivosťou na telesnú teplotu. Dánska značka, ktorá vyrába produkty na liečbu cervikálnej osteochondrózy, sa vyznačuje šetrnosťou k životnému prostrediu, hypoalergénnymi materiálmi. Vankúše majú strednú tvrdosť, pravidelné používanie znižuje počet exacerbácií.
  3. Nemecká tráva. Vytvára nastaviteľné, elastické ortopedické možnosti, ktoré eliminujú bolesť v patologickej oblasti, zmierňujú stres. Pri výrobe spoločnosti sa brali do úvahy anatomické vlastnosti osoby a patologické zmeny v cervikálnej osteochondróze. Výplň: vysoko kvalitná polyuretánová pena s pamäťovým efektom. Pri odpočinku sa svaly uvoľnia. Obratle dostávajú potrebnú podporu.
  4. Sissel. Modely zo Švédska sú príkladom vynikajúceho komfortu. Ortopedické výrobky v balení obsahujú jeden blok polyuretánu. Materiál je mierne tvrdý, sú zabezpečené vetracie kanály. Ramenný opasok, hlava, krk sú podopreté. Modely odporúčané pre tehotné.
  5. Primavelle. Vankúšik je vyrobený z vysoko kvalitného latexu. Výhody: pamäťový efekt, elasticita. Vďaka kvalitnému strihu môžete relaxovať v akejkoľvek polohe. V sortimente sú možnosti pre pacientov rôznych vekových kategórií.

  Video inštrukcia o výbere vankúšov na osteochondrózu krčnej chrbtice:

  Ako používať vankúš na osteochondrózu

  Aby sa predišlo chondróze doma, lekári odporúčajú používať špeciálne výrobky na spánok. Pravidelné používanie pomáha znižovať prípady exacerbácie, častých bolestí hlavy a chráni krvné cievy. Krv voľne prúdi do hlavy, kyslík, živiny sa transportujú.

  Na zaistenie terapeutického účinku produktu počas prevádzkovej doby musíte dodržiavať pravidlá starostlivosti:

  • získať 2-3 vymeniteľné ďalšie obaly;
  • pranie v režime pre jemné veci pri teplote neprevyšujúcej 30 stupňov;
  • nepoužívajte mechanické odsávanie;
  • Raz mesačne si vezmite ortopedický vankúš na ošetrenie cervikálnej osteochondrózy do suchého čističa na čistenie parou;
  • vzduch 1 krát za 2 týždne;
  • pravidelne sa obracať.

  Pri pravidelnom používaní lieku sa dá vyhnúť komplikáciám - prietrž, výčnelok, syndróm stavcov, porušenie nervových koreňov. Pre prevenciu krčnej osteochondrózy odborníci odporúčajú vykonávať špeciálne cvičenia, plávanie. Lekári odporúčajú používať vankúš na udržanie prirodzeného ohybu počas spánku..

  Ktorý vankúš je lepšie spať s cervikálnou osteochondrózou, ako si vybrať

  Z článku sa dozviete: prečo je ortopedický vankúš nevyhnutný pre cervikálnu osteochondrózu, ako môže pomôcť (počas spánku a odpočinku). Druhy vankúšov (nielen ortopedických), ako si vankúš správne zvoliť, ktorý vankúš je lepší pri osteochondóze krčka maternice.

  Autor článku: Victoria Stoyanova, lekárka kategórie 2, vedúci laboratória diagnostického a liečebného centra (2015–2016).

  Najlepšia voľba pre pacientov so všetkými príznakmi osteochondrózy v krku je vankúš s ortopedickými vlastnosťami. Môže to byť užitočné pre absolútne zdravého človeka - nesprávna poloha počas spánku spôsobuje problémy s krkom a chrbtom.

  Vankúš s ortopedickými vlastnosťami je špeciálny výrobok, ktorý rozširuje os tela a vytvára jeden celok s krkom. Obyčajné vankúše na spanie, aj keď majú dobrý výplň, nebudú fungovať - ​​budú spadať pod telesnú hmotnosť a nebudú schopné poskytovať podporu chrbtici..

  Štandardný ortopedický vankúš

  Pri osteochondróze krku vykonáva zariadenie s ortopedickými vlastnosťami 2 hlavné úlohy:

  • umožňuje uvoľniť svaly na krku a pomáha krčným stavcom počas spánku byť vo fyziologickej polohe;
  • zabraňuje vzniku exacerbácií a komplikácií chorôb.

  Výrobky sa vyrábajú v rôznych tvaroch (valčekové, obdĺžnikové) as rôznymi plnivami (prírodných a umelých). Jedna vec ich zjednocuje - vytváranie podmienok pre fyziologickú polohu chrbtice.

  Dobre vybraný produkt spĺňa množstvo požiadaviek:

  • poskytuje pohodlnú polohu krku a hlavy počas nočného spánku;
  • po použití úplne obnoví svoju pôvodnú podobu;
  • po spánku nie je v krku žiadne nepohodlie;
  • zabraňuje bolesti hlavy.
  1. Na dlhý odpočinok - pravouhlý.
  2. Na cestu v doprave - vo forme goliera, s akýmikoľvek kvalitnými výplňami.

  Populárne výplne pre ortopedické výrobky:

  • latex;
  • polyuretánová pena;
  • polystyrén;
  • šupka z pohánky (prírodný materiál).
  Vankúšové výplne: 1 - latex; 2 - polyuretánová pena; 3 - polystyrénová pena; 4 - šupka z pohánky

  Hlavnou požiadavkou na vankúš s ortopedickými vlastnosťami je zabezpečenie pohodlného spánku bez poškodenia zdravia. Tieto požiadavky sú relevantné, ak je človek zdravý. Výrobok počas spánku podporuje krk vo fyziologickej polohe a zabraňuje rozvoju osteochondrózy.

  Ortopedický vankúš si môžete vyzdvihnúť a kúpiť v špecializovaných predajniach alebo lekárňach. Môžete si ju tiež kúpiť online na webových stránkach výrobcu.

  Ako si vybrať správny produkt, povie ortopedický chirurg, neurológ, vertebroológ.

  Ako pomôcť vankúš na osteochondrózu

  Vankúš s ortopedickými vlastnosťami na osteochondrózu krčka maternice pomáha:

  • udržujte hornú časť tela v správnej fyziologickej polohe;
  • svaly obklopujúce chrbticu, uvoľniť sa, odstrániť svorky;
  • vyložiť stavce;
  • zabrániť exacerbáciám a komplikáciám osteochondrózy (kompresia nervov, krvných ciev a ich následkom).

  Pôsobí rovnako ako iné ortopedické výrobky (korzety, dlaha Schantz) na vykladanie chrbtice.

  Oholí sa golier

  Kto potrebuje vankúš:

  1. Ľudia, ktorí väčšinu času pracujú v nepohodlnom a nútenom postavení.
  2. Ľudia, ktorí majú akékoľvek príznaky osteochondrózy krku.

  Ortopedický vankúš na osteochondrózu krčnej chrbtice je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa ráno po spánku cítia unavení, nepohodlie a stuhnutosť v oblasti krčka-obojok. Uvoľňuje svalové kŕče a odstraňuje príznaky osteochondrózy. Samu nevylieči samotná choroba - ak spíte s cervikálnou osteochondrózou na ortopedickom vankúši, nepomôže to obnoviť predchádzajúcu výšku stavcov a obnoviť chrupavku..

  Správne držanie tela počas spánku s osteochondrózou

  Aký postoj treba zaujať počas spánku s osteochondrózou krku, aby sa rýchlo zmiernili alebo zabránili akýmkoľvek príznakom choroby:

  • poloha vo vnútri lona („embryo“) - leží na oboch stranách a ťahá kolená k brade, aby sa čo najviac uvoľnil chrbtový stĺp;
  • postavte krk a hlavu do stredu vankúša, ale nie na plecia;
  • maximálny pozitívny účinok sa dá dosiahnuť dodatočným použitím ortopedických matracov so strednou tvrdosťou.
  S cervikálnou osteochondrózou sa odporúča spať v polohe plodu

  Druhy, možnosti ortopedických vankúšov

  Ako si vybrať ortopedický vankúš na prevenciu komplikácií a progresie ochorenia?

  • Klasický, obdĺžnikový vankúš je vybraný pre plný a dlhý spánok. Najčastejšie používané rebrované, s valcovými zahusťovadlami, so zahĺbením v strede alebo normálne, bez zahĺbení alebo zahusťovadiel, ale so sypkým plnivom. Menej často sa dáva prednosť okrúhlym vankúšom (veľký valec).
  • Výrobok vo forme goliera alebo polmesiaca je výhodný na relaxáciu pri cestách (autom, lietadlom) alebo na krátky spánok..
  1. Výška vankúša sa volí na základe dĺžky ramena (merania sa vykonávajú od krku), ku ktorému sa pridá 1 alebo 2 cm..
  2. Šírka produktu by mala byť o niečo väčšia ako šírka ramien (asi 1 alebo 2 cm).
  • Puzdro vyrobené z hypoalergénneho materiálu, lepšieho ako prírodného pôvodu (bambus, bavlna).
  • Optimálna tuhosť vankúša - stredná.
  • Najlepším plnivom je materiál, ktorý sa po použití vracia do pôvodnej podoby (sú to polyuretánová pena, guľôčka z mikroskla a latex). Rovnomerne rozdeľuje záťaž na krk aj na hlavu, nestláča mäkké tkanivá chrbta a chrbtice..

  Čo musíte venovať osobitnú pozornosť:

  1. Je lepšie, ak má výrobok výklenok pre rameno z dolnej prednej strany, rameno bude podopierať a nebude tlačiť alebo stlačiť vankúš..

  Ak je v strede produktu hotové vybranie pre hlavu, umožní vám to spať v akejkoľvek polohe a zachovať správnu polohu chrbtice..

 • Kúpte si ortopedické vankúše v špecializovaných oddeleniach a obchodoch, kde môžete pre každý výrobok predložiť certifikát kvality.
 • Pred nákupom sa poraďte s predajcom a nezabudnite si ľahnúť a vyskúšať produkt (pohodlné pre vás alebo nepríjemné, aké pohodlné).
 • Aké sú vankúšové výplne, ich hodnotenie, výhody a nevýhody

  Najobľúbenejšie výplne:

  • latex;
  • polyuretánová pena;
  • polystyrén;
  • šupka z pohánky.

  Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, o ktorých musíte vedieť pri výbere ortopedického výrobku..

  latex

  Latex je polymérny materiál (zahrievaná a penová guma), ktorý dokonale drží daný tvar a rýchlo sa vracia k originálu.

  Latexový ortopedický vankúš

  Vysoká cena - od 3400 rubľov

  Elastická (stredná tvrdosť)

  Zle absorbuje vlhkosť

  Hygienický (neabsorbuje pachy, ľahko sa čistí pri teplotách do 40 )С)

  Dlhá doba (do 10 rokov) nestráca svoje vlastnosti

  Polyuretánová pena

  Syntetický materiál (produkt petrochemického spracovania), ktorý má oproti drahému latexu niekoľko výhod:

  kladymínusy

  Nízka cena (náklady na ortopedický výrobok vyrobený z polyuretánovej peny - od 780 rubľov)

  Krátka životnosť (pri ľahkom a nepretržitom používaní stráca materiál svoju kvalitu do 2–5 rokov)

  V automobile je ťažké vyčistiť materiál (je lepšie dať raz ročne suché čistenie)

  Dobrá priepustnosť vzduchu

  Absorbuje vlhkosť a zle schne

  Elastický, mäkký, dokonale drží a obnovuje tvar

  polystyrén

  Syntetické sypké plnivo vo forme malých guličiek (výsledok vysokoteplotného spracovania polymérneho pentánu).

  Výhody polystyrénu oproti iným plnivám pre ortopedické vankúše na osteochondrózu:

  • po stlačení má sypký materiál požadovaný tvar;
  • ľahko sa regeneruje po použití;
  • nevyvoláva výskyt alergií;
  • nehorľavý, neabsorbuje vlhkosť;
  • umožňuje telu „dýchať“ (prepúšťa vzduch);
  • výrobok sa dá ľahko prať (bez odstreďovania).

  Polystyrén vydrží dlhšie ako iný sypký materiál, napríklad šupka z pohánky (doba použiteľnosti produktu nebola stanovená, ale po dlhodobom používaní sa môže zdeformovať 20 - 30% guličiek).

  Za nevýhodu možno považovať náklady na výrobky (od 870 do 1390 rubľov pre valce, 2100 až 4400 rubľov pre vankúše)..

  Šupky z pohánky

  Je to jeden z prírodných materiálov (leštená šupka zŕn pohánky), ktorá sa ľahko používa ako ekologické plnivo.

  Tekutosť materiálu umožňuje opakovať kontúry hlavy a krku a udržiavať chrbticu v správnej polohe.

  kladymínusy

  Materiál nie je pokrčený, umožňuje priechod vzduchu, má ľahký masážny účinok

  Krátkodobá (prevádzková životnosť je iba rok, po ktorom je potrebné plevy vymeniť), pretože sa vplyvom hmotnosti tela zrúti a mení na prach.

  Lacné náklady - od 520 rubľov

  Môžete si tiež vytvoriť vlastnú šupku z pohánky.

  Zreteľne viditeľné šustenie výplne pri všetkých pohyboch

  Výšku a hustotu je možné ľahko nastaviť (odstránením alebo pridaním výplne)

  Ako si vybrať ortopedický vankúš na spanie s cervikálnou osteochondrózou?

  Aký by mal byť ortopedický vankúš na krčnú chrbticu?

  Po prvé, vankúš na osteochondrózu krčnej chrbtice musí mať pravouhlý tvar, musí mať malé rozmery a musí byť tiež nízky, aby bolo možné naň úplne nasadiť hlavu, s výnimkou ramien. Hlava by nemala spadnúť alebo sa prevrátiť. Ak nemáte ortopedický vankúš, môžete použiť jednoduchý a zložiť ho na polovicu.

  Hlavnou podmienkou by nemal byť vysoký vankúš, inak by krčné stavce počas spánku začali pociťovať nepohodlie, pravdepodobne ich premiestnenie a následkom toho zníženie krvného obehu v mozgu. Lekári neodporúčajú používať veľmi malý vankúš alebo len spať na matraci, pretože svaly sa v tomto stave nezvoľňujú.

  Dnes výrobcovia vyrábajú veľký výber ortopedických výrobkov určených na spánok. Odporúča sa kúpiť pre ľudí, ktorí majú ochorenie chrbtice. S cervikálnou osteochondrózou ortopedický vankúš zaistí spoľahlivú podporu všetkých stavcov krčnej chrbtice. Umožní to zmierniť podráždenie poškodených nervov, čo najviac uvoľniť svaly krku, čo zároveň pomôže predchádzať pocitom bolesti v hornej časti tela, nespavosti, bolesti hlavy..

  Špeciálny vankúš môžete použiť nielen pri osteochondróze krčnej chrbtice. Napríklad počas osteochondrózy bedrovej oblasti sa pod kolená umiestni vankúš.

  odrody

  Spomedzi širokej ponuky vankúšov, ktoré sa dnes ponúkajú, je veľmi ľahké sa zmiasť. Počas osteochondrózy krčnej chrbtice sa však odporúčajú iba 2 druhy. Je obdĺžnikový s vypuklými okrajmi a má tvar polmesiaca alebo valca.

  Vankúš predstavuje sen iba v polohe na chrbte, hrany obklopujú krčnú chrbticu a upevňujú ich v jednom stave. Spravidla majú strednú mäkkosť a nestrácajú tvar pod vplyvom tlaku telesnej hmoty..

  Nie všetci ľudia majú radi spánok iba na chrbte. Preto najčastejšie vyberú inú možnosť vankúša s malou prehĺbeninou v strede a konvexnými hranami. Obdĺžnikový vankúš je oveľa praktickejší, na tomto produkte môžete spať na boku a na chrbte. Musí vám to vyhovovať na výšku, takže sa pred nákupom pokúste klamať. Okrem toho je nemožné, aby vankúš stratil tvar a potom sa nezískal.

  plniva

  Vankúš počas osteochondrózy krčnej chrbtice musí mať nevyhnutne vo vnútri špeciálny výplň. Najčastejšie to stojí oveľa viac ako jednoduchý produkt. Okrem toho sa vyžaduje vysokokvalitné plnivo, aby sa zotavilo po tlaku na neho. Tento efekt sa nazýva efekt „tvarovej pamäte“. Dnes môžete vidieť vankúše vyrobené z takýchto výplní:

  • Latex. Táto možnosť je najlepšia pre tých ľudí, ktorí radi spia v ľahu na chrbte. Vhodné aj pre milovníkov vysokých vankúšov. Tieto výrobky sa vyznačujú vysokou elasticitou..
  • Latexové mini pružiny. Výrobky sú jednou z možností latexových vankúšov. Tieto výrobky sú veľmi elastické, podopierajú chrbticu v normálnej polohe, dobre vracajú svoj tvar. Jasnou výhodou je schopnosť „dýchať“ a hypoalergénna.
  • Výrobky s nezávislými pružinami. Vankúše s týmto zaujímavým plnivom majú dobrú schopnosť regenerácie, dokonale podporujú krčnú chrbticu. Vďaka minipružinám vankúš reaguje na tlak, takže sa pri akýchkoľvek pohyboch rýchlo mení. Na tomto produkte môžete spať v akejkoľvek polohe..
  • Šupky z pohánky. Vankúš s týmto plnivom sleduje obrysy hlavy a tiež zlepšuje krvný obeh vďaka masážnym účinkom.
  • Bambusové vlákno. Má dezodoračný účinok, nezhromažďuje prach, nevyžaduje osobitnú starostlivosť a nezasahuje do cirkulácie vzduchu.
  • Chladiaci gél - toto originálne plnivo je dnes stále populárnejšie. Je to ocenené, pretože špeciálna tekutinová technológia umožňuje rovnomerné rozdelenie zaťaženia. Mikromasážny účinok a chladiaci efekt navyše spríjemňujú váš spánok. Vankúše s touto výplňou sú vyrobené v rôznych tvaroch, takže si každý môže vybrať pre seba. Malo by sa však poznamenať, že niekedy ľudia potrebujú určitý čas, aby si na tento produkt zvykli.

  Kto potrebuje vankúš na krk?

  Ortopedický vankúš na krčnú chrbticu možno použiť v dvoch prípadoch:

  • na prevenciu chorôb hornej časti chrbta a krku;
  • ako adjuvans na liečenie chorôb hornej časti chrbtice.

  Tento produkt sa používa hlavne na ošetrenie:

  1. Osteochondróza. Je to choroba, pri ktorej dochádza k zhoršeniu výživy chrupavkového tkaniva, ktoré sa nachádza medzi stavcami. Toto ochorenie najčastejšie postihuje ľudí staršej vekovej kategórie, ale môže sa u mladých ľudí rozvíjať aj v dôsledku rôznych patológií. Pri takejto chorobe je potrebné použitie vankúša. Pomáha zmierniť napätie krčnej chrbtice, výsledkom čoho sú svaly uvoľnené a zlepšuje sa prietok krvi do hlavy a mäkkých tkanív..
  2. Poruchy obehu v mozgu. Táto porucha sa zhoršuje v dôsledku nesprávnej polohy hlavy počas spánku. Svaly sa krútia, sú v napätí, bolia, nervy sú stlačené. Dôsledkom toho je zhoršenie prietoku krvi do mozgových ciev, ktoré na to reaguje s bolesťou hlavy, nevoľnosťou a poruchou pamäti..
  3. Poruchy spánku. Jednou z príčin nespavosti môže byť nepríjemná poloha hornej časti tela. Osoba pociťuje bolesť v krku, ťažkosti v hlave, podráždenie, nepohodlie v tele, nespavosť. Vankúš zmierňuje napätie krku a zlepšuje prietok krvi do mozgu.
  4. Chrápanie. Ľudia často chrápajú, pretože vankúš je príliš vysoký. Horný dýchací trakt je stlačený, výstup vzduchu je ťažký a chrápanie je dosiahnuté. Správne vybraný ortopedický vankúš pre krčnú chrbticu pomáha zbaviť sa tejto poruchy.
  5. Zápal svalov. Bolesť v krku sa môže objaviť v dôsledku fyziologických patológií, podchladenia, nesprávneho držania tela pri spánku. Tento ortopedický výrobok pomôže zmierniť priebeh týchto ochorení..
  6. Dôsledky poranení krku a operácií. Ako v prípade chronických ochorení krku, aj tu vám pomôže ortopedický vankúš. Pred použitím sa poraďte s odborníkom..

  Anatomická vankúšová výplň

  Prírodný latex

  Toto plnivo má prírodný pôvod, má baktericídny účinok, nepriťahuje prach a je dobre vetrané. Vďaka svojej vysokej elasticite podporuje prírodný latex hlavu a krk spiaceho človeka v anatomicky správnej polohe. To zaisťuje správny krvný obeh v cervikálnych a hlavových cievach.

  Umelý latex

  Ak výrobky s prírodným latexom zaujmú vedúce miesto medzi najlepšími anatomickými modelmi, potom vankúše so syntetickým analógom majú každú šancu prevziať vedúcu pozíciu v hodnotení lacných. Umelý latex je bezpečný pre zdravie a je lacný, ale mierne elastický a má dlhú trvanlivosť.

  Pamätná forma (pena s tvarovou pamäťou)

  „Inteligentná“ pena je charakterizovaná bunkovou štruktúrou, vďaka ktorej najpresnejšie opakuje obrysy ležiaceho tela. Kľúčovým znakom plniva je to, že nevyvíja recipročný tlak. Z tohto dôvodu sa zmierňuje bolesť v krku a je zabezpečená plná cirkulácia v cievach krku..

  polyester

  Polyesterové vankúše zaujímajú jedno z prvých miest v rebríčku cenovo dostupných. To však nevylučuje vysoký anatomický výkon polyesteru. Materiál pozostáva z mäkkých guličiek, ktoré sa posúvajú pod hmotnosťou hlavy, takže vankúš má tvar. Výhody plniva: zadržiavanie tepla, odolnosť, hypoalergénny.

  Chladiaci gél

  Gélové plnivo je schopné si zapamätať formu, reguluje prenos tepla a znižuje tlak na telo. Po celú noc gelový vankúš podporuje krk a hlavu vo fyziologickej polohe. Pamäťový efekt pomáha uvoľňovať napätie v krčných svaloch. Krvný obeh je normalizovaný, čo ovplyvňuje pohodu.

  Pružinová jednotka

  Na vyplnenie vankúšov sa používajú nezávislé pružiny, ktoré presne a pružne reagujú na každý pohyb. Aby sa vytvorilo optimálne mikroklíma, výrobok okrem pružín obvykle obsahuje vrstvu peny a polyesterových vlákien. Takéto modely sú univerzálne, majú výrazný anatomický efekt a sú vhodné pre každého, ale pracujú individuálne a vytvárajú pre každú z nich najlepšie podmienky na spanie..

  Klady a zápory vankúšov na krčnú chrbticu

  Ortopedický vankúš na krku má svoje pozitívne a negatívne stránky.

  Medzi hlavné výhody jeho použitia patrí:

  Relaxačné svaly krku. Vďaka prítomnosti valčekov sa vankúš prispôsobuje anatomickým ohybom tela. Pomáha to znižovať stres v tejto oblasti, zlepšuje spánok a je pokojnejšia. Pomáha pri liečbe ochorení kostí, odstraňuje nespavosť.

  Hlava sa neprehrieva. Ortopedický vankúš je vyrobený z priedušných materiálov. Z tohto dôvodu nevzniká pri hlave „skleníkový efekt“, čo ovplyvňuje kvalitu spánku a spôsobuje bolesti hlavy.

  Nevyvoláva alergie. Vo väčšine prípadov je vankúšový výplň vyrobený z materiálov, ktoré neobsahujú chemické a biologické alergény. Avšak s individuálnou neznášanlivosťou na určitú zložku by sa k výberu tejto veci malo pristupovať opatrnejšie.

  Neprispieva k množeniu patogénnej mikroflóry. Väčšina plnív je výsledkom chemického priemyslu. Kvôli dobrej ventilácii a neprítomnosti organických inklúzií, ktoré by mohli slúžiť ako potrava na množenie patogénnych baktérií, môžu byť tieto vankúše použité bez obáv na vyvolanie chorôb dýchacích ciest a epidermy..

  Zlepšuje kvalitu spánku. Pri spánku na pravidelnom vankúši v noci a dokonca aj v zlom postavení nie je prekvapujúce, že človek sa môže ráno zobudiť s pocitom nevoľnosti a nepohodlia v celom tele. Ortopedický vankúš na krk v kombinácii s ortopedickým matracom pomôže úplne oddýchnuť od dennej únavy bez toho, aby spôsobil nadmerné zaťaženie svalov..

  Hygienický. Ortopedický vankúš sa predáva kompletný so špeciálnymi umývateľnými vankúšmi.

  Medzi nevýhody patrí:

  Špecifická vôňa. Ako plnivo sa často používajú chemické výrobky, najmä latex a polyester. Napríklad prírodný kaučuk voní ako mlieko, zatiaľ čo syntetický kaučuk vydáva spálenú gumu. Niektorí ľudia tento zápach netolerujú, môžu spôsobiť bolesti hlavy, nespavosť, alergické reakcie. Pred zakúpením tohto produktu by ste nemali zabúdať na možnosť vyskúšať vankúš, ak výrobca poskytuje túto službu.

  Značné náklady. Dobré ortopedické vankúše na krk nie sú lacné. Priemerné náklady na tento produkt začínajú od 1 000 rubľov. Ak vám ponúknu lacnejšie možnosti, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou falošné, ktoré neprinášajú veľa výhod.

  Alergia na syntetické materiály. Toto sa musí vziať do úvahy aj pri kúpe tohto lekárskeho prístroja. Táto skutočnosť sa týka najmä latexu..

  Veľkú úlohu v ortopedickom vankúši hrá výplň. Závisia od toho rôzne pozitívne a negatívne vlastnosti tohto produktu..

  Typy masážnych prístrojov na osteochondrózu

  Pred nákupom a liečbou cervikálnej osteochondrózy pomocou masážneho prístroja nezabudnite, že výsledok bude závisieť od typu zariadenia.

  Preto sa výber robí spolu s lekárom podľa jeho odporúčaní po absolvovaní testov, stanovení diagnózy a výbere cieľa kurzu.

  Celkovo sa rozlišuje niekoľko typov masérov:

  1. otepľovania;
  2. Masér Kuznetsova;
  3. RELAX BRADEX;
  4. Zariadenie na krk a ramená.

  Otepľujúci elektrický masér

  Takéto zariadenia sa môžu používať samostatne alebo s pomocou inej osoby pri masáži s osteochondrózou.

  Zvyčajne v areáli je niekoľko trysiek, režimy, rýchlosti a možnosť zahrievania.

  Pre krk je lepšie zvoliť jemnejší režim pri druhej - tretej rýchlosti.

  Funkcia otepľovania je najvhodnejšia pre tých, ktorí trpia počiatočnými štádiami cervikálnej osteochondrózy. Odporúča sa používať zariadenie nie dlhšie ako 15 - 20 minút denne.

  Masér Kuznetsova

  Prístroj je vankúš s hrotmi z plastu alebo kovu, ktoré nepoškodzujú ľudskú pokožku.

  Dopad je na jednotlivé aktívne body, ktoré sú zodpovedné za všetky biologické procesy v tele.

  Pri použití masér Kuznetsov pozorované:

  • Eliminácia alebo odstránenie bolesti;
  • Zlepšenie koncentrácie;
  • Zlepšenie metabolizmu buniek;
  • Regenerácia spánku;
  • Uvoľnite napätie a obnovte tón kĺbu.

  Masážny prístroj RELAX BRADEX

  Môžete ho použiť sami a výsledkom bude úľava od stresu, uvoľnenie svalov, odstránenie únavy a bolesti, aktivácia procesu obnovy buniek, fokálna liečba zápalu v krku..

  Masáž na krk a plecia

  Zuby na maséri sú zodpovedné za zlepšenie krvného obehu, obnovu buniek, zlepšenie fungovania imunitného systému a distribúciu záťaže medzi svaly..

  Takéto zariadenie je vyrobené z dreva, kovu alebo plastu a dĺžka zubov sa môže meniť.

  Na niektorých modeloch sú nainštalované gule, perá, držiaky pre nezávislé použitie.

  Čo je to, pravý ortopedický vankúš?

  Na trhu sú teraz vankúše pre stmavnutie tmy, ktoré výrobcovia nazývajú „ortopedické“. Ale pri podrobnejšej kontrole nie sú vôbec.

  Prečo sú tak nazývané?

  A lepšie predávať. Pretože ľudia v posledných rokoch sa nezaujímajú o vankúše všeobecne, ale najmä o ortopedické. Tu sú prefíkaní výrobcovia a začali si vymýšľať vankúše z nezmyslov, ako sú šupky z pohánky, chladiaci gél alebo nejaký druh biopalív a nazývajú ich krásnym slovom „ortopedický“..

  Mimochodom, pamätáte si, čo robí ortopédia? Je to tak: prevencia a liečba chorôb pohybového aparátu.

  Tu sú jej príznaky:

  • Prítomnosť valca alebo valcov.
  • Odolnosť materiálu.
  • Schopnosť udržať si svoj tvar na dlhú dobu.
  • Bezpečné materiály.
  1. Je to vankúš, ktorý vyplňuje krčný krk a udržiava rovnomernú polohu chrbtice počas spánku. pozri:

  Existujú vankúše s dvoma valčekmi, ale sú jedno.

  2. Elasticita materiálu je schopnosť materiálu obnoviť svoj tvar po tlaku. Ortopedický vankúš by sa mal „pružiť“, t.

  Je veľmi dôležité, aby po spaní na vankúši nedošlo k jeho strate, inak kvôli tomu, čo „bude fungovať“.?

  4. O bezpečných materiáloch nie je nič vysvetľovať. Nos, ktorý sa pravidelne vťahuje do vankúša, by nemal cítiť nič tvrdého, chemického alebo nezdravého. Inak, v najlepšom prípade, sa prebudíme s bolesťou hlavy a v najhoršom prípade budeme trpieť alergiami. Mimochodom, v obyčajných perách a vankúšoch je domáci kliešť veľmi obľúbený - hlavný alergén pre domácnosť.

  Latex je pre vás dobre známy pre latexové rukavice, kondómy, bradavky. Získava sa zo šťavy gumovitých rastlín hevea, ktoré rastú na niekoľkých miestach. Preto sú ortopedické vankúše vyrobené z prírodného latexu, ktoré sa nachádzajú na našom trhu, drahšie ako polyuretánová pena. Okrem toho môže latex spôsobiť alergie..

  Preto som PRE Vankúše z polyuretánovej peny

  Majú všetky štyri tieto vlastnosti a čo je dôležitejšie, lacnejšie ako latex

  A ďalší veľmi dôležitý znak správneho ortopedického vankúša: musí sa zaregistrovať v Roszdravnadzor ako zdravotnícka pomôcka. Jeho prítomnosť jej dáva plné právo byť nazývaný ortopedickým, to znamená tým, ktorý poskytuje liečivé vlastnosti. Preto by na obale alebo v návode malo byť uvedené, že vankúš má ŽP: osvedčenie o registrácii.

  Druhy a tvary vankúšov

  Aby sa dosiahol maximálny účinok ortopedického vankúša, je potrebné veľmi starostlivo pristupovať k otázke jeho výberu. Jednou z vlastností vankúša je jeho vzhľad v závislosti od plniva..

  Klasifikujte tieto typy ortopedických vankúšov:

  • Vankúš s chladiacou látkou. Vďaka špeciálnej tekutine sa vankúš vyrovná, záťaž krčnej chrbtice sa vyskytuje rovnomerne a krk sa prestane napínať. Môže spôsobovať nepohodlie, pretože sa postupne zhoršuje pocit chladu.
  • Vankúš na báze bambusového vlákna. Má vysokú elasticitu, umožňuje vám uvoľniť krčnú chrbticu a zbaviť sa bolesti. Veľmi odolný, hypoalergénny.
  • Na latexovom základe. Vankúš rýchlo obnovuje svoj pôvodný tvar, takže je skvelý pre ľudí s cervikálnou osteochondrózou. Zmierňuje stres z krčnej chrbtice. Je hypoalergénny.
  • Na základe šupky z pohánky. Špeciálny výplň umožňuje nielen relaxovať krk pomocou anatomického prispôsobenia zákrutám tela, ale vykonáva aj mikromasáž. Kombinácia týchto vlastností robí vankúš veľmi užitočným, najmä pre ľudí s osteochondrózou krčnej chrbtice..
  • S latexovými pružinami. Také vankúše majú vynikajúcu schopnosť úplne obnoviť svoj tvar a majú priaznivý vplyv na krčnú chrbticu. Materiál je hypoalergénny a dokonale priedušný..

  Je tu ďalší dôležitý bod - výška, ktorú má ortopedický vankúš pre krk. Ľudia so širokými plecami a dlhým krkom by si mali zvoliť výšku asi 16 cm, ale nie viac. Ľudia so štíhlou postavou by si mali zvoliť výšku až 14 cm.

  K dispozícii je tiež oddelenie v závislosti od tvaru vankúša:

  • Klasická forma. Vankúše majú štandardný vzhľad a používajú sa u ľudí s cervikálnou osteochondrózou a normálnym spánkom na štandardnej posteli, hlavne na chrbte..
  • Tvar valca. Vankúše sú podlhovasté, pružné a pevné. Účinne ju môžu využívať ľudia spiaci na chrbte aj ľudia spiaci v iných polohách - na boku alebo na bruchu. Zmenou veľkosti valca bude spánok pohodlný.
  • Vankúš je golier. Tvar vankúša umožňuje jeho použitie v sede. Odporúča sa pre ľudí, ktorí trávia veľa času sedením (administratívni pracovníci, cestujúci). Taký vankúš obmedzuje pohľad na človeka, ale schopnosť pohodlne spať pri sedení sa oplatí..

  Ako si vybrať správny ortopedický vankúš na krčkovú osteochondrózu

  V prípade krčnej chrbtice je ortopedický vankúš skutočným záchrancom. Ak po odpočinku pociťujete bolesť v krku, závraty alebo slabosť, nepokračujte v používaní nového príslušenstva - táto akvizícia sa vyplatí za vaše blaho. Koľko stojí taký vankúš? V priemere je cena výrobku 1000 až 3500 rubľov. S takýmito nákladmi dostanete ako darček zdravý spánok, rannú vitalitu a neprítomnosť nepríjemných symptómov. Cena za takéto bonusy nie je vysoká. Najdôležitejšou možnosťou je zvyčajne vankúš v podobe valčeka a najdrahšie modely sú vankúše s pamäťovým efektom.

  Ak trpíte osteochondrózou, mali by ste si pomocou konzultanta zvoliť nové príslušenstvo na spanie v špecializovanom obchode. Predtým by bolo pekné poradiť sa s lekárom - možno jeho skúsenosti a odporúčania prídu vhod pri kúpe

  Venujte pozornosť dostupnosti všetkých potrebných certifikátov výrobkov a súladu s normami kvality výrobkov. Pred nákupom samozrejme vyskúšajte model, ktorý sa vám páči - na špecializovaných predajných miestach sú zvyčajne vytvorené všetky podmienky

  Ak sa rozhodnete ísť ďalej vo svojej starostlivosti o svoje telo a najmä o chrbticu, venujte pozornosť ortopedickým matracom. Kombináciou týchto dvoch doplnkov sa dosiahne maximálny pozitívny účinok pre celý chrbtový stĺp.

  Pacienti s osteochondrózou, ktorí nahrádzajú starý vankúš z peria ortopedickým vankúšom, zlepšujú spánok a úľavu od bolesti.

  Ak už cervikálna chondróza nadobudla silu, potom má zmysel pridať masáž a fyzioterapiu k výmene spánkových doplnkov. To všetko sa, samozrejme, uskutočňuje po konzultácii s lekárom..

  Ako si vybrať

  Za výber správneho ortopedického vankúša pre krčnú chrbticu je zodpovedná záležitosť. So zameraním na svoju osobu je potrebné vyhodnotiť možnosti podľa 4 kritérií.

  Stupeň tvrdosti

  Všetko záleží na tom, v akej polohe je človek zvyknutý spať. Pre tých, ktorí radi spia na bruchu, bude najlepšou voľbou najměkší ortopedický vankúš zo všetkých možných možností.

  Tí, ktorí spia na svojej strane, by si mali vybrať z vankúšov s najväčšou tuhosťou - to je dôležité na udržanie úrovne chrbtice. Ak človek preferuje spánok na chrbte, sú vhodné ortopedické vankúše so strednou tvrdosťou

  Formulár

  Vyrábajú sa zdravotnícke pomôcky týchto foriem: konvenčné, valčeky, kosáčiky. Ak človek spí ležiace (štandardná možnosť), urobia sa všetky možnosti. Možno len poznamenať, že valec v tvare polmesiaca je určený iba na spanie na chrbte. Tí, ktorí radi spia na bruchu a na bokoch, používajú vankúše a vankúše s klasickým vzhľadom.

  Existuje ďalšia možnosť - spať vo vozidle pri sedení. V tomto prípade sa používajú vankúše - polmesiac, ktorý fixuje hlavu. Skvelé pre pravidelných cestujúcich.

  Rozmery

  Veľmi dôležitým kritériom pri výbere je výška vankúša. Pre maximálnu efektívnosť sa robia špeciálne výpočty, berúc do úvahy šírku ramien, tuhosť matraca a telesnú hmotnosť. Táto presnosť je obzvlášť dôležitá, keď je človek zvyknutý spať na svojej strane..

  Optimálne rozmery v horizontálnej rovine: 70 cm - dĺžka x 50 cm - šírka. Taký vankúš nemusí byť vhodný pre človeka so širokými plecami a silnou postavou, tu sa už musíte zamerať na seba.

  Cena a kvalita

  Toto kritérium tiež zohráva dôležitú úlohu v podmienkach moderného sveta. Treba si uvedomiť, že napriek tomu existujú rozdiely medzi drahými vankúšmi a ich lacnými náprotivkami. V takom prípade je lepšie zvoliť strednú zem alebo niečo drahšie. Úspora vášho zdravia by nemala byť. Za najkvalitnejšie možnosti sa považujú ortopedické vankúše týchto typov: latex a „pamäť“.

  kryty

  Mnohí si neuvedomujú dôležitosť poťahu na ortopedický vankúš. Keďže kúpna cena môže byť dosť významná, je potrebné sledovať jej trvanlivosť

  Chráni pred opotrebením mys.

  Plášť môže mať tiež užitočné vlastnosti: hypoalergénna, príjemná antistresová farba. Môže byť nasiaknutý špeciálnymi bylinkami na upokojenie a relaxáciu..

  Aká forma vankúšov si vybrať pre cervikálnu osteochondrózu

  Vo sne človek úplne uvoľňuje svaly a zbavuje sa napätia

  Pri cervikálnej osteochondróze je dôležité relaxovať celý svalový korzet a zároveň udržiavať správnu polohu hlavy a chrbtice. Počas bdelosti podporujú svaly chrbticu, ale v noci je podpora minimalizovaná.

  Vankúš rieši problém bez nepohodlia a nepohodlia. Inak v dôsledku zvyškového stresu nebude človek odpočívať, ale prebudí sa s bolesťou hlavy.

  Spiace príslušenstvo by malo vyriešiť hlavné úlohy:

  zachovať prirodzené krivky chrbtice v krčnej chrbtici;

  udržiavať hlavu na úrovni chrbtice;

  poskytuje náležitú podporu stavcom;

  podporovať svalovú relaxáciu.

  Pri výbere ortopedického vankúša lekári odporúčajú venovať pozornosť vyššie uvedeným podmienkam. Ak sa po spánku cítite nepohodlne alebo pociťujete bolesť chrbta alebo krku, možno budete musieť vybrať iné posteľné doplnky

  Ortopedické vankúše používajú na prevenciu nielen pacienti s osteochondrózou, ale aj zdraví ľudia.

  Modely vankúšov sa líšia veľkosťou, tvarom a materiálmi výroby. Sú vhodné pre rôzne prípady ochorenia a stupeň progresie cervikálnej osteochondrózy. Pamätajte však, že lekári rozlišujú iba dva „správne“ typy ortopedických vankúšov:

  obdĺžnikové vankúše s mierne vypuklými okrajmi.

  Výrobky tohto druhu fixujú stavce v správnej polohe a udržiavajú optimálnu výšku. Hlava by mala byť mierne zvýšená, aby sa zachoval normálny krvný obeh, ale chrbtica by sa nemala ohýbať vo vzdialenosti medzi chrbtom a krkom. Muž sa uvoľní a dobre si odpočinie.

  Ortopedické vankúše v tvare polmesiaca

  Vankúšiky v tvare polmesiaca obklopujú krk a poskytujú mäkkú oporu pre hlavu v správnej polohe. Fixácia v jednej polohe eliminuje deformácie, aj keď človek trávi hektickú noc. Vďaka správnej polohe a rozloženiu záťaže sa svaly uvoľňujú, takže človek nepociťuje nepohodlie a bolesť.

  Vďaka svojmu tvaru polmesiaca fixuje krčnú chrbticu a zabraňuje pohybom stavcov. Taký vankúš je vhodný na prevenciu a na spánok s pokročilou fázou cervikálnej osteochondrózy. Vďaka odolným a elastickým materiálom si výrobky po dlhšom používaní zachovávajú svoj vzhľad. Ale človek musí neustále spať na chrbte, čo nie každému bude páčiť.

  spoľahlivá fixácia v správnej polohe;

  účinná pomoc pri pľúcach a pokročilých patologických stavoch chrbtice;

  rovnomerné rozloženie zaťaženia;

  Ortopedické vankúše s vypuklými okrajmi

  Obdĺžnikové vankúšiky s vypuklými okrajmi bližšie k klasickému vzhľadu. Výrobky neobmedzujú osobu pri výbere vhodného postoja na spanie - na chrbte, na boku. Počas noci sa poloha tela mení, čo eliminuje znecitlivenie svalov a normalizuje krvný obeh. Napriek tejto slobode zostáva chrbtica rovná, bez ohybu alebo zaťaženia..

  Pred nákupom je dôležité zistiť, ktorý vankúš je najvhodnejší. Hlavu je potrebné udržiavať v správnej výške - mierne vyvýšenú nad líniu chrbtice

  Pri výbere dávajte pozor na materiály výroby, pevnosť a odolnosť materiálov proti opotrebeniu. Ortopedické vankúše odporúčané lekármi nekĺzajú a zachovávajú si svoj pôvodný tvar

  Obdĺžnikové vankúše s vypuklými okrajmi - najlepšou voľbou, ak ste správne určili výšku, vyberte si elastický výrobok odolný proti opotrebeniu.

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Pokiaľ si pamätám, môj otec vždy trpel vysokým krvným tlakom. Najprv sa pokúsil túto chorobu ignorovať, kým mu pri vyšetrení nebola diagnostikovaná hypertenzia.
  N.R. Akramov, A.K. Zakirov
  Detská republikánska klinická nemocnica ministerstva zdravotníctva Tatarskej republiky, Kazanská štátna lekárska univerzita, Kazaň, Ruská federácia
  Miechová kýla je bežná patológia, ktorá sa vyskytuje u približne 50 - 60% populácie vo veku nad 30 rokov s vývojom dystrofických zmien v mieche. Lumbosakrálny región je postihnutý častejšie ako ostatné.
  kladymínusy