loader

Hlavná

Liečba

Karipain: charakteristika zloženia lieku, jeho terapeutický účinok a absorpcia v tele pacienta

Liek Karipain je biologický doplnok, ktorý má enzymatický pôvod.

Takýto nástroj je určený na kombinovanú liečbu rôznych chorôb kĺbov a chrbtice (medzistavcová prietrž, osteochondróza, radikulitída atď.).

Podľa štatistík dnes asi 50% dospelých trpí na všetky druhy patológií muskuloskeletálneho systému, takže otázka liečby týchto chorôb najmä Badami a Karipainom je dnes viac ako relevantná..

Okamžite treba poznamenať, že Karipain je založený na liečivých bylinách, nepovažuje sa však za liek v obvyklom zmysle tejto hodnoty. Okrem toho, napriek tomu, že sa tento liek objavil na farmakologických trhoch ešte nedávno, už si medzi kupujúcimi získal veľmi veľký dopyt. Karipain si môžete kúpiť v lekárňach.

štruktúra

Zloženie Karipainu obsahuje tieto účinné látky:

 1. Chondroitín sulfát. Považuje sa za aktívny polysacharid, ktorý sa tiež nachádza vo veľkých množstvách v ľudskej chrupavke. Táto látka má silný chondroprotektívny účinok a pomáha spomaľovať ničenie chrupaviek postihnutých touto chorobou. Chondroitín navyše zlepšuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje zápalové procesy..
 2. Glukosamín. Má vo vzťahu k chrupavke projektívny účinok a chráni ich pred ďalším zničením..
 3. Papaín. Tento enzým reaguje na rozklad živočíšnych proteínov. S jeho pomocou pacient eliminuje zápalový proces a tiež urýchľuje regeneráciu postihnutých tkanív.

Okrem toho sú ďalšími látkami, ktoré tvoria Caripain, extrakt Boswellia, vitamín B6 a mangán.

Uvoľňovací formulár

Karipain má doposiaľ niekoľko farmakologických foriem uvoľňovania, a to: suchý lokálny balzam, krém a gél. Pokiaľ ide o formy na uvoľňovanie vo forme ampúl alebo tabliet, Karipain ich nemá. Je potrebné poznamenať, že pred užitím tohto biologického doplnku sa musíte vždy poradiť s lekárom. Samoliečba Karipainom je vysoko nežiaduca.

farmaceutický účinok

Karipain má po požití silný protizápalový terapeutický účinok. Pomáha tiež odstraňovať bolestivosť postihnutého kĺbu, odstraňuje začervenanie kože a opuch. Karipain pri pravidelnom používaní stimuluje regeneráciu postihnutého tkaniva chrupavky, zlepšuje krvný obeh a celkovú mobilitu v chorých kĺboch. Zvyšuje tiež účinky určitých orálnych chondroprotektívnych liekov..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Pri lokálnej aplikácii sa Karipain absorbuje do tkaniva pomerne rýchlo a preniká do krvi. Droga začína pôsobiť po prvej aplikácii na pokožku.

Potvrdilo sa, že Karipain má kumulatívny terapeutický účinok, preto na dosiahnutie maximálneho terapeutického výsledku sa oplatí užívať liek niekoľko týždňov..

Masť Caripain: hlavné indikácie na použitie, kontraindikácie liečby a možné vedľajšie účinky liečby

Masť karipainu a gél sa môžu použiť na liečbu celkom odlišných patológií pohybového aparátu. Liečivo je teda schválené na použitie pri osteochondróze chrbtice, prietržoch a artróze kolenného alebo bedrového kĺbu. Masť Karipain bude účinná aj pri aplikácii na ľudí s pokročilou artritídou, periartritídou a posttraumatickými kontraktúrami prstov.

Menej často sa liek používa na liečbu neuritíd a jaziev po keloidoch. Je dôležité poznamenať, že na rozdiel od masti Karipain sa suchý balzam tohto lieku môže používať nielen samostatne, ale aj v spojení s elektroforézou. Tento nástroj sa bude musieť používať s vodičom, ktorým bude ultrazvuk.

kontraindikácie

Bohužiaľ, nie každý môže používať Karipain sám, pretože liek má na použitie niekoľko dôležitých kontraindikácií. Preto je zakázané používať túto masť a gél v skúmavkách počas akútnych zápalových procesov, hnisavého poškodenia tkaniva a individuálnej neznášanlivosti osoby na aktívne potravinové doplnky. Opatrne a až po lekárskom povolení je použitie Karipainu nevyhnutné pre starších pacientov, má tendenciu k alergiám a vážnym ochoreniam vnútorných orgánov..

Vedľajšie účinky

Podľa štúdií sa vedľajšie účinky pri používaní Karipainu nevyvíjajú často, čo svedčí o pomerne dobrej tolerancii pacientov voči doplnkom výživy. Napriek tomu sa niekedy u ľudí počas takejto terapie vyskytujú alergické reakcie. V prípade použitia Karipainu s individuálnou neznášanlivosťou na jeho účinné látky sa môže zvýšiť telesná teplota, môže sa objaviť svrbenie a pálenie pokožky. Liečba vedľajších účinkov je symptomatická. Na tento účel sa zvyčajne používajú antihistaminiká..

Caripain pre elektroforézu: pokyny, vlastnosti použitia masti a gélu

Je potrebné pamätať na to, že Karipain má niekoľko foriem uvoľnenia, z ktorých každá má svoje vlastné charakteristiky aplikácie. Podrobnejšie zvážte použitie tohto nástroja vo forme krému a gélu.

Krém Karipain sa má nanášať na postihnutú oblasť kĺbu alebo chrbta rovnomerne tenkou vrstvou (s poškodením medzistavcových platničiek). Obväz nie je navrstvený hore. Tradičný priebeh liečby krémom je potom, čo si musíte urobiť prestávku a terapiu zopakovať po niekoľkých mesiacoch.

Gél Caripain by sa mal nanášať na pokožku tenkou vrstvou raz denne. Liečba by mala trvať najmenej dva mesiace. Je tiež dôležité si uvedomiť, že počas liečby nie je možné preskočiť aplikáciu gélu, inak bude ťažké dosiahnuť skutočne viditeľné zlepšenie stavu človeka..

Lyofilizovaný prášok

Caripain na elektroforézu, pokyny, ktoré sú priložené k lieku, by sa mali používať výlučne na klinike. Okrem toho by sa takéto ošetrenie malo vykonávať v kurzoch

Caripain sa používa na elektroforézu, ktorej pokyny podrobne opisujú indikácie pre prijatie vo forme špeciálneho riešenia. Zriedi sa v pomere 1 fľaša lieku na 10 ml vody na injekciu. K roztoku by sa mali pridať aj dve kvapky dimexidu. Celková teplota tesnení by nemala prekročiť 38 stupňov.

Pred vykonaním postupu sa roztok nanesie na špeciálny prefiltrovaný papier, ktorý sa potom umiestni na elektródové podložky. Celkový čas postupu by nemal byť viac ako dvadsať minút.

Kde sa to týka

Caripain pre elektroforézu, ktorého pokyny obsahujú úplný opis kontraindikácií, sa môže tiež použiť na liečenie jaziev keloidov. Na tento účel sa na jazvy nanesie malé množstvo masti. Je tiež dôležité si uvedomiť, že keď sa objaví pocit zovretia pokožky alebo svrbenia, človek musí liečbu zastaviť, pretože takéto príznaky naznačujú vývoj alergickej reakcie..

Pre deti

Caripain sa nepoužíva na liečbu detí. Ak je to potrebné, ošetrujúci lekár by mal zvoliť chondroprotektor schválený v pediatrickej praxi pre malého pacienta.

Počas tehotenstva a laktácie

Vzhľadom na to, že neexistujú žiadne informácie o bezpečnosti účinkov účinných látok Karipainu na rast a vývoj plodu, je používanie tohto lieku počas tehotenstva prísne zakázané. Ak žena bude musieť počas laktácie užívať Karipain, mala by lepšie dojčenie odmietnuť.

predávkovať

V prípade predávkovania Karipainom sa môže zvýšiť telesná teplota, ako aj množstvo alergických reakcií. Keď sa objavia prvé príznaky predávkovania, pacient by mal okamžite vyhľadať lekára. Liečba tohto stavu by sa mala vykonávať na klinike. Zvyčajne je symptomatická.

Interakcia

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o výsledkoch liekovej interakcie Caripainu s inými liekmi. Toto činidlo pravdepodobne zvyšuje účinky miestnych a orálnych chondroprotektorov.

Caripain gél: predajné vlastnosti, trvanlivosť a podmienky, recenzie pacientov a cena produktu

Pretože karipainový gél alebo vonkajšia masť nie sú liekmi, sú k dispozícii pre voľne predajné výrobky. Napriek tomu sa pred liečením chorôb pohybového aparátu takýmto liekom odporúča konzultovať s odborníkom. Obnovenie tohto doplnku výživy bez vedomia lekára môže byť nebezpečné.

Podmienky skladovania

Caripain gél by sa mal skladovať pri určitých teplotných podmienkach, konkrétne - od 5 do 20 stupňov Celzia.

Produkt musíte tiež uložiť na tmavom a suchom mieste, ktoré nebude prístupné malým deťom.

Skladovateľnosť

Karipainový gél a ďalšie formy uvoľňovania produktu majú dvojročnú trvanlivosť. Po uplynutí tejto doby sa liek neodporúča používať na liečbu, pretože potom sa riziko alergických reakcií výrazne zvyšuje. Okrem toho sa Caripain nemá používať, ak bola narušená integrita jeho zapečatených obalov.

špeciálne pokyny

Pokyny v Karipaine naznačujú, že počas liečby môže osoba zhoršiť závažné ochorenie kĺbov, ale liečba by sa nemala prerušiť. Stav pacienta je normalizovaný neskôr, je tiež dôležité si uvedomiť, že Karipain je lokálny liek, a preto je prísne zakázané vstupovať do neho intramuskulárne alebo intravenózne. Počas obdobia liečby by sa človek mal vzdať silnej fyzickej námahy.

analógy

Karipain má niekoľko analógov, ktoré, rovnako ako on, majú protizápalové a regeneračné účinky. Spomedzi týchto náhrad drogy je potrebné zdôrazniť najmä chondrolitín, ktorý sa považuje za najúčinnejší analóg karipainu. Je založený na prirodzene odvodených látkach, vďaka ktorým sa môže používať na liečbu širokého spektra porúch pohybového aparátu..

recenzia

Aby sme lepšie pochopili, aké účinné je používať Karipain na rekonštrukciu a liečbu kĺbov, uvádzame nasledujúce prehľady pacientov, ktorí už takýto nástroj sami použili:

 1. Vadim „Bola som elektroforéza pomocou Karipainu. Toto konanie sa mi páčilo, pretože to výrazne uľahčilo môj stav. Po dvojtýždňovej liečbe bolesti sa výrazne znížila stuhnutosť chrbta a zápal. Myslím si, že pri ďalšom zhoršení medzistavcovej prietrže opäť použijem Karipain. “
 2. Angela „Hľadala som liek pre seba, ktorý bude založený na prírodných zložkách. Na odporúčanie lekára som začal liečiť karipain na liečbu osteochondrózy. Po aplikácii krému som cítil úľavu od bolesti a zápal. Vo všeobecnosti som s prípravkom spokojný, až na to, že po jeho aplikácii som niekedy cítil mierne svrbenie pokožky. “
 3. Svetlana „Použitý krém Caripain na liečbu chronickej artrózy kolena. Moje prvé dojmy z lieku boli neutrálne, pretože po niekoľkých dňoch liečby som nezaznamenal žiadne zlepšenie ani zhoršenie. Po pokračovaní v liečbe a až po mesiaci dennej aplikácie Karipainu som cítil nejaké zlepšenie. Nemal som alergické reakcie ani iné vedľajšie účinky. “

Cena, kde sa dá kúpiť

Karipain si dnes môžete kúpiť v niektorých lekárňach, ako aj na webových stránkach výrobcu tejto drogy. Jeho hodnota závisí od formy uvoľnenia produktu, ako aj od miesta predaja. Priemerná cena karipainu je 650 rubľov.

Caripain

Ochorenia pohybového ústrojenstva vrátane kýly a patológií kĺbov, bohužiaľ, nie sú v našej dobe zriedkavé. Lekári a ich pacienti stále hľadajú účinné riešenia problému. Karipain - jeden z prostriedkov, ktoré môžu eliminovať nepríjemné príznaky chorôb.

Podrobný opis lieku

Lieky sa týkajú vonkajších prípravkov. Má antiseptický účinok, upokojuje centrálny nervový systém, ničí škodlivé baktérie. Tento liek sa najčastejšie používa na ochorenia pohybového ústrojenstva.

Účinnosť doplnkov výživy je založená aj na nasledujúcich funkciách:

 1. Zvyšuje všeobecný tón a miestnu imunitu;
 2. Podporuje intersticiálny metabolizmus;
 3. Spomaluje starnutie štruktúr;
 4. Zmierňuje kŕče;
 5. Vytvára pevnejšiu a zdravšiu pokožku.

Počas kĺbovej terapie liek eliminuje kŕče a opuchy. Jeho pravidelné používanie pomáha obnoviť chrupavku a obnovuje mobilitu vzdelávania..

Hlavnými zložkami lieku sú papaín, glucazamín a kyselina hyalurónová. Prvá látka sa týka enzýmov prírodného pôvodu. Používa sa na zmiernenie bolesti prietrže stavcov. Papain pomáha znižovať a zjemňovať prietrž, čím znižuje tlak na nervové korene a odstraňuje kŕče.

Kyselina gualironová je živočíšneho pôvodu a patrí medzi polysacharidy. Účelom látky je zabrániť deštrukcii chrupavky, zmierniť bolesť, obnoviť konzistenciu a požadované množstvo kĺbovej tekutiny.

Glukozamín sa tiež používa na udržanie integrity a obnovy postihnutých štruktúr..

Do gélu sa pridá chondroitín sulfát. Týka sa mukopolysacharidov a chondroprotektorov. Vďaka tejto zložke je možná regenerácia poškodenej chrupavky a normalizácia odpisov. Táto látka pomáha zmierňovať zápal a obnovuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje bolesť..

Dávkové formy a účinné látky

Existuje niekoľko foriem uvoľňovania drog:

 1. Suchý balzam alebo Caripain Plus. Predáva sa v nádobách s hmotnosťou 1 g. Balenie obsahuje 10 dávok.
 2. Cream. Predáva sa v skúmavke s hmotnosťou 50 g.
 3. Gél. Balenie obsahuje iba 30 g.

Dostupné sú aj tabletky, ale sú menej obľúbené..

Balzam vo forme prášku obsahuje nielen papaín, ale aj chymopapain a lyzozým. Zahrnuté sú pomocné látky, chlorid sodný a monohydrát laktózy. Bromelain a kolagenóza sa tiež pridávajú do suchého karipínu plus balzamu.

Krém obsahuje ako účinnú látku papaín, glukozamín hydrochlorid a kyselinu hyalurónovú.

Caripain Ultra Gel obsahuje papaín, ako aj chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, extrakt z bosvelia a transcutol.

Kedy použiť

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov a liečby chorôb pohybového aparátu. Indikácie na použitie zahŕňajú patológiu kĺbov a krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice vrátane:

 1. osteochondróza;
 2. Hernia hernias;
 3. radikulitida;
 4. výčnelok;
 5. Ochorenia kĺbov: artróza, artritída, burzitída;
 6. osteoartróza;
 7. Spoločné zmluvy.

Nie je neobvyklé predpisovať lieky v prípade tvorby keloidných jaziev a adhézií.

Čo je pozoruhodné, že produkt nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Je nežiaduce používať lieky v detských (do 15) rokov a počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na alergie na zložky, akútny zápal postihnutých štruktúr, sekvestráciu prietrže.

Návod na použitie a dávkovanie

Ultra Gel alebo krém Caripain

Karipain krém sa aplikuje na oblasti nad ohniskom kŕče a vtiera sa do pokožky hladkými pohybmi. Stačí vykonať 2 alebo 3 postupy za deň.

Zavedením tejto liekovej formy sa môžete uchýliť k fonoréze na klinike alebo v nemocnici. Liečebný priebeh trvá od 20 do 30 dní s prerušením na niekoľko dní. Ak sa príznaky znovu objavia, je možné liečbu zopakovať po 1-2 mesiacoch.

Caripain gél sa tiež používa dvakrát denne aplikáciou na postihnuté miesto a vtieraním do pokožky. Liečebný priebeh trvá až mesiac. Po rovnakom časovom období môže byť liečba opäť ukončená..

Gél sa používa doma, nie sú potrebné ďalšie elektroforetické postupy.

Prášok plus a balzam na sucho

Suchý balzam Karipain plus sa pred použitím rozpustí vo vode. Na 1 g látky je potrebné odobrať nie viac ako 10 ml tekutiny. Potom sa liek vtiera do pokožky v oblasti nad ohniskom kŕčov, až kým sa úplne nevstrebáva. Stačí vykonať 1 zákrok denne.

Choroby chrbtice a kĺbov, ako aj jazvy, si vyžadujú elektroforézu podľa pokynov Karipaina. V takom prípade sa prášok zriedi soľným roztokom (pre obsah injekčnej liekovky bude potrebných až 10 ml tekutiny). Potom sa k látke pridá trochu dimexidu. Roztok je navlhčený bielym filtračným papierom, ktorý je umiestnený na elektródových tesneniach. Procedúra trvá 10 až 20 minút pri prúdovej sile až 15 mA.

Celý cyklus liečby pozostáva z 3 prístupov. Každý kurz trvá od 20 dní do mesiaca. Postupy sa vykonávajú denne alebo v intervaloch niekoľkých dní. Nový prístup začínajú najskôr mesiac po predchádzajúcom..

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Caripain a Caripain plus veľmi málo vedľajších účinkov. Jediným možným dôsledkom použitia liekov je alergia. Príznaky intolerancie sa vyskytujú po elektroforéze častejšie ako po normálnom vtieraní do pokožky. Klinické prejavy alergickej reakcie zahŕňajú svrbenie, vyrážky a sčervenanie. Hypertermia je veľmi zriedkavá..

Vedľajšie účinky sa nevyskytnú, ak sa pred začatím liečby odstránia všetky zápalové a infekčné procesy v tele a keď sa liek použije v správnom dávkovaní.

V prípade alergie musíte vziať antihistaminikum, skrátiť trvanie procedúr pomocou tohto lieku, zmeniť koncentráciu Dimexidu v roztoku alebo znížiť súčasný.

Ak telo reagovalo negatívne na krém alebo gél, množstvo masti, ktorá sa trie, sa súčasne znižuje.

Úplné ukončenie liekovej terapie je mimoriadne zriedkavé - iba s neustálym zhoršením reakcie alebo jej prejavom..

Interakcia s inými liekmi

Štúdie týkajúce sa interakcie karipainu plus a iných liekov neboli hlásené. Lekári neodporúčajú súčasne používať masť alebo prášok a chondroprotektívne lieky..

Je lepšie odolávať paralelnému použitiu gélu a iných krémov s akýmikoľvek farmakologickými vlastnosťami v jednej oblasti.

Funkcie aplikácie

Na sekvestráciu prietrže a foramennálnej polohy sekvestrácie sa nepoužívajú žiadne dávkové formy.

Krém a gél sa nanášajú trochu, vrstva malej hrúbky. Bandážovanie postihnutej oblasti nie je potrebné. Postupy nevynechajte, inak sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Použitie lieku elektroforézou sa uskutočňuje výlučne pod dohľadom lekára na klinike. Nezávislé vykonávanie postupov nie je povolené.

Okrem liečby, ochorenie pohybového aparátu, sa liek používa na liečbu jaziev keloidného typu. V tomto prípade sa na poškodenú oblasť aplikuje trochu látky..

Detské choroby chrbtice a kĺbov sa týmto liekom neliečia. Lekár predpisuje ďalšie povolené chondroprotektívne látky.

Štúdie o vplyve lieku na vývoj plodu a tehotenstvo sa neuskutočnili, preto by budúce matky nemali tento liek používať. Počas liečby je potrebné dojčenie prerušiť..

Po niekoľkých procedúrach sa môže patológia zhoršiť. Toto nie je dôvod na zastavenie liečby. Po 5 dňoch - týždeň sa zlepšia ukazovatele.

Návod na použitie Karipain kategoricky zakazuje jeho použitie ako liečiva na injekciu do žíl alebo svalov.

Cena závisí od siete lekární a mesta. Náklady sú v priemere v rozmedzí:

 1. 10 fliaš suchého balzamu Karipain plus 1 gram každý - 1550 - 1800 rubľov;
 2. Trubica so smotanou s objemom 50 ml - 600 - 650 rubľov;
 3. Krém 30 ml - do 600 rubľov.

analógy

Doplnky výživy neobsahujú synonymá. Zloženie produktu a kombinácia aktívnych zložiek sú jedinečné. Na odstránenie kŕčov a liečby pohybového aparátu je možné namiesto tohto lieku použiť analógy s podobnou účinnosťou:

Ak sa na liečbu povrchových poranení používajú potravinové doplnky, môžete si vybrať Karipain alebo Karipazim.

Aponil alebo Karipain - čo si vybrať?

Aponil sa týka NSAID a je dostupný vo forme tabliet. V každej kapsule 100 mg aktívnej zložky nimesulidu.

Obidve lieky majú protizápalové, analgetické účinky a znižujú teplo..

Aponil sa používa na odstránenie akútnej bolesti ako symptómu prietrže chrbtice. Používajú sa tiež na kŕče spôsobené inými príčinami. Produkt neopravuje poškodené tkanivo chrupavky..

Na rozdiel od doplnkov výživy má Aponil veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by sa mal používať opatrne..

Preto je lepšie zvoliť tento liek na obzvlášť silnú bolesť chrbta alebo kĺbov alebo na kŕče, ktoré nesúvisia s pohybovým aparátom..

Karipain alebo Novolid - čo je lepšie?

Novolid má tri formy uvoľňovania: granule, tablety a gél. Prvý typ sa používa na získanie suspenzie a jej následného orálneho podávania. Účinná látka - nimesulid.

Nástroj má protizápalový účinok, znižuje teplotu a zmierňuje bolesť, zastavuje ničenie kĺbového tkaniva.

Novolid je indikovaný na patológie muskuloskeletálneho systému, niektoré infekčné choroby, počas obdobia zotavenia po operácii. Lieky sa tiež používajú v zubnom lekárstve..

Kontraindikácie zahŕňajú abnormality v zažívacom trakte, obličkách a pečeni, neznášanlivosť zložiek, tehotenstvo a laktácia..

Liek má len niekoľko vedľajších účinkov: pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, dezorientácia v priestore a vyrážky..

Pri odstraňovaní akútnych kŕčov je lepšie zvoliť Novolid. Na systematické dlhodobé liečenie bolesti spôsobenej patológiami pohybového aparátu je Karipain vhodnejší..

Nimesil a Karipain - čo je lacnejšie?

Nimesil sa predáva vo forme granúl, aby sa získali suspenzie balené v jednotlivých vreckách. Liečivo je nimesulid..

Liek patrí k NSAID a má analgetický účinok, odstraňuje horúčku a zápal. Liek je indikovaný na akútne bolesti - zastavuje symptóm, ale nelieči príčinu kŕčov..

Nimesil má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by ste naň nemali prejsť bez súhlasu lekára.

9 vreciek po 2 gramoch bude stáť 250 - 300 rubľov. 30 jednotlivých dávok Nimesilu stojí asi 700 - 800 rubľov. Ceny Karipainu aj Nimesilu sú nadpriemerné.

Karipain alebo Actasulide - aký je rozdiel?

Actasulid je dostupný vo forme tabliet. Aktívnou zložkou lieku je nimesulid. Lieky patria k nesteroidným protizápalovým liekom zo skupiny sulfonanilidov.

Okrem kŕčov pri ochoreniach pohybového ústrojenstva pomáha Actasulide pri migréne a bolesti zubov..

Kontraindikácie pri použití lieku zahŕňajú patológie gastrointestinálneho traktu, astmu, vnútorné krvácanie, poruchy pečene a obličiek, problémy so srdcom, tehotenstvo a laktáciu, precitlivenosť na zložky v zložení, vek do 12 rokov.

Pri používaní Actasulidu sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, centrálneho nervového systému, dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, vylučovacích systémov, zmyslových orgánov, slizníc, kože a imunity..

recenzia

Alevtina, 42 rokov:

„Používam gél. Postupujem už 20 dní. Liečil som prietrž po dlhú dobu, ale len pred mesiacom mi noha začala bolieť. Na zníženie bolesti stačilo 10 postupov. Teraz už prakticky necítim žiadne nepohodlie ani počas odpočinku, ani pri chôdzi. Medzi výhody liečiva patrí jeho účinnosť a zloženie. "Gél má iba dve mínusy - vysoké náklady a malé množstvo v balení za tento druh peňazí."

Victoria, 37 rokov:

„Suchý balzam Caripain plus chváli väčšinu. Moja skúsenosť, žiaľ, nie je tak pozitívna. Dôvodom vymenovania lieku bol problém so stavcami (výčnelok). Mesiac som išiel na elektroforézu pomocou prášku. Liečba ma stála 6 000 rubľov, ale účinok sa vôbec neobjavil. Spýtal som sa iných pacientov - niektorí sa skutočne cítili lepšie, iní, ako som ja, nedosiahli výsledok. Pravdepodobne zázračný liek nie je vhodný pre každého. Už sa k takej liečebnej technike nebudem uchýliť. ““

Použitie krému a suchého balzamu Karipain

Choroby pohybového ústrojenstva môžu byť celkom nebezpečné. Ak nezačnete liečbu včas, v tele sa začnú objavovať nezvratné zmeny, po ktorých už nebude možné obnoviť pôvodné tkanivo. Účinným liekom na medzistavcovú prietrž a iné patológie ovplyvňujúce chrbticu je Karipain získaný z rastlinných materiálov..

Dávkové formy

Droga je dostupná v niekoľkých formách. Môžu sa používať ako nezávislé lieky a kombinovať s fyzioterapeutickými postupmi. Druhy liečiva:

 • Suchý balzam. Nástroj je prášok v ampulkách. Jedinou účinnou látkou je papaín. Je to rastlinný enzým získaný z ovocia papáje. Napriek skutočnosti, že liek má mono zloženie, je veľmi efektívny. Pri použití suchého balzamu sa vykonáva komplexná terapia kĺbových kontraktúr, artritída, keloidné jazvy, osteochondróza, diskogénna radikulitída..
 • Caripain plus. Rovnako ako predchádzajúca verzia, aj tento liek je k dispozícii vo forme balzamu, obsahuje kolagenázu a bromelaín. Vďaka týmto látkam sa zvyšuje účinnosť hlavnej účinnej látky, papaínu. Vďaka vylepšenému zloženiu balzam vykazuje lepšie výsledky v porovnaní s jedným liekom.
 • Cream. Táto forma, ktorá sa niekedy nazýva masť, sa používa na elektroforézu. Ultrazvuk poskytuje hlbšie prenikanie zložiek do vrstiev dermy, čím sa zvyšuje účinnosť fyzioterapie. Krém Karipain pomáha pri artritíde, periartritíde, artróze, kontraktúrach a rôznych patologických stavoch spojených s chrbticou.
 • Gél. Hlavný rozdiel medzi touto formou a všetkými ostatnými je v tom, že je pre pacienta výhodné používať ju nezávisle. Gel Karipain nemá žiadne vedľajšie účinky a nemá nepriaznivý vplyv na telo ani na jednotlivé orgány. Je schopný potlačiť zápalové procesy, eliminovať bolesť a urýchliť regeneráciu postihnutého tkaniva chrupavky.
 • Ultragel Karpiain. Tento liek sa používa na boj proti chorobám pohybového aparátu. Pri elektroforéze sa aplikuje na problémovú oblasť, vďaka ktorej sa zvyšuje terapeutický účinok. Patológie, v ktorých je Ultragel Karipain indikovaný na použitie: deformujúca artróza, zápal a kontraktúra kĺbov, medziobratlová hernia, degeneratívne-dystrofické zmeny v chrupavkách, vyčnievanie medzistavcových platničiek, osteoartritída.

Aktívne a pomocné látky

Hlavná zložka prítomná vo všetkých liekových formách je papaín. Je jedinečná svojou schopnosťou pôsobiť na neživotaschopné tkanivo bez ovplyvnenia zvyšku. Látka podporuje rozklad proteínových štruktúr, ktoré stratili svoju životaschopnosť. Inhibítory proteázy sú prítomné v aktívnych proteínových hmotách, preto na nich papaín nepôsobí.

Transcutol je komponent, ktorý funguje ako dirigent. Vďaka tomu prenikajú užitočné prvky do pokožky bez toho, aby ju poškodili. V dôsledku chemických reakcií sa aktívne zložky uvoľňujú dávkovaným spôsobom, čo poskytuje stabilný a dlhotrvajúci účinok.

Glukozamín je glykoproteín zo skupiny polysacharidov. Je vyrobený z chitínu - prírodnej látky, ktorá tvorí škrupiny morských obyvateľov. V lekárskej praxi lieky s glukozamínom liečia choroby kĺbov. Látka podporuje obnovu chrupavky a pôsobí ako prírodný metabolit. Glykozaminoglykány a proteoglykány sa syntetizujú z požitého glukozamínu. Táto syntéza sa uskutočňuje za účasti chondrocytov..

Inštrukcie na používanie

Na elektroforézu sa môže použiť akákoľvek forma liečiva. Cena Karipainu je pomerne vysoká a stupeň účinnosti krému, gélu a suchého balzamu je rozdielny. V každom prípade budú zlepšenia hmatateľné. O tom, čo presne použiť, ošetrujúci lekár rozhodne. Môžete kombinovať 2 prostriedky - potom sa ich účinok zvýši.

Elektroforéza s použitím lieku Caripain je predpísaná v kurzoch, z ktorých každý obsahuje od 10 do 30 postupov. Medzi nimi sa odporúča urobiť prestávku trvajúcu 1 alebo 2 mesiace. Je to potrebné, aby bolo telo prestavané a mohlo fungovať v novom režime. Uvedený čas je dostatočný na konsolidáciu terapeutického účinku.

Optimálnou kombináciou liekov odporúčaných odborníkmi je krém a suchý balzam. Pri kombinovanom použití sa jeden liek nemieša s iným, ale používa sa v rôznych časoch. Krém sa aplikuje niekoľko hodín pred elektroforézou. Rozdeľuje sa po koži a trie sa elegantnými krúživými pohybmi. Druhá masáž sa vykonáva niekoľko hodín po fonoforéze, najlepšie večer.

Suchý balzam sa aplikuje bezprostredne pred elektroforézou na stranu, kde sa nachádza kladný pól. Predtým sa liek nariedil pridaním 10 ml fyziologického roztoku k 1 g látky. Odporúča sa pridať 2-3 kvapky Dimexidum, aby sa zaistila hlbšia penetrácia lieku pod kožu. Tesnenie by sa malo zahriať na 37 - 39 stupňov - to je optimálna teplota, pri ktorej bude pacient pohodlný. Odporúčaná úroveň kyslosti je pH 5 - 7. Filtračné vložky sa navlhčia pripraveným roztokom - ich veľkosť je obvykle 10 x 15 cm.

Na samom začiatku postupu sa nastaví prúdová sila 5 mA. Po 10-15 minútach sa zvýši. Maximálna hodnota by nemala prekročiť 15 mA.

Caripain plus sa môže používať bez fyzioterapie, ale potom bude účinnosť liečby nižšia. Pre pacienta, ktorý nie je možné liečiť fonoforézou, je lepšie použiť karipainový gél na externú aplikáciu. Používa sa trikrát denne. Malé množstvo látky sa aplikuje na čistú pokožku a pretrie jemnými krúživými pohybmi. Gél sa má trieť, až kým nie je úplne absorbovaný. Miera spotreby je 3 g liekov na 10 metrov štvorcových. pozri dermis. Liečba pokračuje mesiac, potom si urobia prestávku na 25-30 dní.

Metódy pre fyzioterapeutov

Droga Karipain vo forme suchého balzamu sa úspešne používa na liečbu patologických stavov chrbtice. Štúdie ukázali, že účinnosť lieku dosahuje 90%. V približne polovici prípadov boli zlepšenia také významné, že pacienti, ktorí odporúčali chirurgický zákrok pred liečebným cyklom, ho už nepotrebovali po podrobení sa fyzioterapii. Ruskí lekári používajú liek na choroby a poruchy, ako sú:

 • kĺbové kontraktúry po mŕtvici a poúrazové kontrakty;
 • keloidné jazvy rôznych etiológií;
 • neuritída tvárového nervu;
 • spinálnej a mozgovej arachnoiditídy;
 • syndróm tunela;
 • artróza;
 • ramenná lopatková periartritída.

Podľa odborníkov je terapeutický účinok Karipainu podobný ako u Karipazimu, ktorý bol predtým dodávaný z Gruzínska. V roku 2005 sa dovoz tohto analógu do Ruska zastavil.

Liečba medzistavcovej prietrže

Prípravky založené na rastlinných materiáloch extrahovaných z papájového ovocia sa používajú v zahraničí už 10 rokov. Účinnosť liečby potvrdzujú známe výskumné ústavy. Lyzozým a papaín, ktoré pôsobia ako hlavné účinné látky, urýchľujú regeneráciu tkaniva kolagénovej chrupavky tvoriacej medzistavcové platničky..

V procese aplikácie Karipain ovplyvňuje patologickú tvorbu - prietrž. Zmäkčuje a zmenšuje objem. V mnohých prípadoch to stačí na vylúčenie zovretých nervov, po ktorých pacient prestane pociťovať bolesť. Tkanivá medzistavcového kotúča sa stávajú elastickými a elastickými, chrbtica obnovuje svoj tvar a začína plne vykonávať svoje funkcie. Účinok Karipainu sa netýka iba problematického stavca, ale aj niekoľkých susedných stavov, v dôsledku čoho sa zahojí chrbtica..

Karipain sa môže používať v kanceláriách, v ktorých je vybavenie na elektroforézu alebo elektroforézu. Odporúča sa aj na použitie doma. Na zvýšenie účinku má pacient prijať ďalšie opatrenia. Zoznam, čo pomáha k urýchleniu obnovy:

 • LFK, posilnenie svalov krku, brucha a chrbta;
 • užívanie protizápalových liekov;
 • manuálne terapeutické sedenia;
 • opatrné natiahnutie chrbtice;
 • masáž.

Metódy liečby sa vyberajú s prihliadnutím na aktuálny stav pacienta. V niektorých prípadoch nie je možné operáciu upustiť, a to aj pri silnej bolesti, zhoršenom toku krvi alebo štípaní nervov. Okrem toho, oddelená prietrž vyžaduje chirurgický zákrok.

Existujú situácie, keď je lepšie nepoužiť gél a krém. Napríklad by sa liek nemal používať, ak sa vyskytnú zápalové procesy v tkanivách alebo sa pozoruje sekvestrácia prietrže, zatiaľ čo sekvestrácia má foraminálne usporiadanie..

Toto je uvedené v návode na použitie karipainu. Podľa recenzií analógy s cenou nižšou ako pôvodná droga rovnako pomáhajú, ale ich použitie musí byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom. Lieky zodpovedajúce farmakologickej skupine:

Cena, za ktorú si môžete kúpiť rôzne liekové formy Karipainu, závisí od objemu balenia a regiónu predaja. V Petrohrade stojí liek na kapsulu 1038 p. v balení po 60 ks. objem 700 ml. Krém v skúmavke s objemom 50 ml bude stáť 647 strán. a vyššie. Náklady na balzam číslo 10 začínajú na 197 s. a dosahuje 225 s.

Recenzie spotrebiteľov

Karipain plus mi pomohol zbaviť sa celej „kytice“ nepohodlia. Bola to závraty, občas začula v hlave hluk, s ťažkosťami otočila krk. Urobila röntgen, lekár sa pozrel na obrázky a povedal, že časom nemôžem otočiť krk a teraz musím konať. Prešiel 30-dňovým priebehom elektroforézy. Dlhé a drahé, ale kam ísť. Teraz je prestávka, lekár hovorí, že na úplné uzdravenie potrebujete ďalšie 2 - 3 kurzy, aj keď sa teraz cítim oveľa lepšie. Ešte som sa nerozhodol, či budem pokračovať v liečbe: cena „uhryznutí“ lieku.

Naozaj sa mi páčilo, ako funguje liečivý gél Karipain Ultra. Je to drahé a je ťažké ho získať v lekárňach, ale výsledok stojí za to hľadať presne tento liek. Mal som bolesti chrbta a lekár nevedel, aký liek na predpis predpísať, a predtým som už ultragél používal na svoje vlastné riziko a bolesť zmizla. Musel som sa priznať, a potom, po konzultácii, s lekárom som sa rozhodol, že budem pokračovať v užívaní tohto lieku. Všetko ostatné nepomohlo.

Môžem len poďakovať tvorcom za tento úžasný liek. Elektroforéza sa uskutočňovala iba v dvoch cykloch, takže tu nebola žiadna stopa medzistavcovej prietrže.

Ako používať Karipain

Karapain a jeho odrody

Karipain je vysoko účinné liečivo používané na osteochondrózu chrbtice vrátane rôznych foriem herniovaných diskov, Schmorlovej hernie, na liečbu kĺbových kontraktúr (posttraumatická a post-mŕtvica), keloidné jazvy rôzneho pôvodu, diskogénna radikalulitída, syndróm tunela..

Liek sa môže použiť v akomkoľvek lekárskom zariadení, kde je zariadenie na elektroforézu (napríklad „Stream“ alebo „Elfor“). Táto technika je špeciálne upravená pre pohodlné použitie v klinike, zdravotnom stredisku, lekárskom stredisku, nemocnici. Okrem toho, ak je to potrebné, masáž, mäkké naťahovanie. Medzi jednotlivými cyklami sú pacientom odporúčané triedy v bazéne.

Vonkajšie použitie krému Karipain

Trubica s krémom Karipain 50g sa odporúča pravidelne používať na osteochondrózu, medzistavcové prietrže, artritídu, osteoartritídu, kĺbové kontraktúry a iné choroby chrbtice a kĺbov. Krém sa používa aj na keloidné jazvy rôzneho pôvodu..

Krém Caripain obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorý je, okrem svojich vlastných liečivých vlastností, „transportným“ činiteľom na odmerané dodávanie iných účinných látok Karipainu do poškodených častí tela. Preto je používanie Karipainu aj bez špeciálnych fyzioterapeutických postupov účinné pri pravidelnom používaní.

použitie: Krém Karipain sa nanáša na príslušné časti tela masážnymi pohybmi, až kým sa úplne nevstrebáva do pokožky 2-krát denne. Výrazne zvyšuje účinnosť procedúr s krémom Karipain pomocou ultrazvuku (fonoforéza) sa používa pri liečbe výčnelkov, malých medzistavcových hernií (do 3 mm), diskogénnej radikály, artikulárnych kontraktúr a keloidných jaziev rôzneho pôvodu. Priebeh aplikácie je 20-30 dní. Ak je to potrebné, opakujte kurzy. Prestávka medzi kurzami - od 1 do 2 mesiacov. Počas používania Karipainu sa neodporúča ťažká fyzická námaha na tele.

Kontraindikácie: individuálna neznášanlivosť na zložky krému. V prítomnosti akútnych zápalových procesov v tkanivách.

Vonkajšie použitie gélu Karipain

Gél Karipain Ultra tube 30g sa odporúča pravidelne používať na osteochondrózu, medzistavcové prietrže, artritídu, osteoartritídu, burzitídu, synovitídu, kĺbové kontrakcie a iné choroby chrbtice a kĺbov. Gél sa tiež používa na keloidné jazvy rôzneho pôvodu..

Gel Karipain Ultra okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj transcutol, ktorý je silným transdermálnym potrubím na dodávanie ďalších účinných látok Karipain Ultra do poškodených častí tela. Preto je používanie Karipain Ultra bez špeciálnych fyzioterapeutických procedúr pri pravidelnom používaní účinné. Je vysoko účinný pri ochoreniach kĺbov.

použitie: Gel Karipain Ultra sa nanáša na príslušné časti tela masážnymi pohybmi až do úplného vstrebania do pokožky 2-krát denne. Priebeh aplikácie je 20-30 dní. Ak je to potrebné, opakujte kurzy. Prestávka medzi kurzami - od 1 do 2 mesiacov. Počas používania Karipain Ultra sa neodporúča ťažká fyzická námaha na tele.

Kontraindikácie: individuálna neznášanlivosť na gélové zložky. V prítomnosti akútnych zápalových procesov v tkanivách.

Elektroforéza Caripain Balsam

Karipain fl 1g a Karipain Plus fl 1g sú priamo pôsobiace proteolytické enzýmové prípravky rastlinného pôvodu pochádzajúce z latexu papáje. Používa sa elektroforézou z kladného pólu.

Liečba kurzu - 1 kurz od 20 do 30 procedúr. Medzi jednotlivými ošetreniami sú dovolené prestávky 1-2 dni. Ak je to potrebné, opakujte kurzy za 30-60 dní.

Na liečbu osteochondrózy, cervikálna osteochondróza, výčnelky medzistavcovej platničky - jeden cyklus liečby suchým balzamom Odporúča sa 20 až 30 procedúr.

Liečba medzistavcových hernií s priebehom Karipain - každý od 1 do 3 cyklov po 20 - 30 procedúrach (počet cyklov určuje ošetrujúci lekár). Medzi jednotlivými kurzami je interval od 1 do 2 mesiacov. V prípade hernií väčších ako 5 mm sa odporúča absolvovať všetky 3 chody a aplikovať elektroforézu Karipain Plus fl 1g.

Pri liečbe kontraktúr, keloidných jaziev, diskogénnej radikulitídy s Karipainom je dĺžka kurzu na zvážení lekára. Na tieto účely je lepšie použiť Karipain Plus fl 1g.

Karipain fl 1g a Karipain Plus fl 1g sa podávajú pozitívnou elektroforézou na póloch. Bezprostredne pred zákrokom sa 1 fľaša lieku zriedi 10 ml fyziologického roztoku (alebo vody na injekciu). K roztoku sa pridajú 2 až 3 kvapky dimexidu. Teplota elektród je 37 až 39 ° C. Roztok sa nanesie na absorpčnú elektródovú podložku. Rozmery elektródy sú 10 x 15 cm a záporná elektróda má tiež veľkosť 10 x 15 cm, na ňu sa nanesie 10 ml 2,4% roztoku eufilínu alebo soľného roztoku..

Prúdová sila je od 5 do 15 mA (na začiatku každej procedúry sa zvyšuje postupne od 5 mA). Postupne sa zvyšuje aj expozičná doba od 10 do 20 minút. Pri významných alergických reakciách je súčasná sila obmedzená na 5-8 mA.

Nedodržanie týchto parametrov vedie k výraznému zníženiu účinnosti lieku!

Možnosti umiestnenia elektródových vankúšikov na liečenie ochorení chrbtice:

- Caripain na krku (+); Eufillín v bedrovej oblasti (-)

- Caripain na krku (+); Eufillín na oboch ramenách s rozdvojenou elektródou (-)

- Karipain v bedrovej oblasti (+); Eufillín do oblasti stehien s rozdvojenou alebo jednoduchou elektródou (-)

- Karipain v bedrovej oblasti (+); Eufillín na bruchu (-). Používa sa na dobrú toleranciu elektroforézy.

Možnosti umiestnenia elektródových vankúšikov v oblasti keloidných jaziev

- Karipain priamo na jazvu (+); Eufillín alebo jodid draselný na opačnom povrchu, t.j. priečne (-)

- Karipain priamo na jazvu (+); Eufillín pozdĺžne vo vzdialenosti 15 - 20 cm od prvého tesnenia (-)

Ak používate karipain možné alergické reakcie. So zvýšenou citlivosťou, ktorá sa prejavuje silným svrbením, výrazným začervenaním kože a horúčkou, sa vykonáva antihistaminická liečba (tavegil, suprastín, klaritín, lokálna liečba hydrokortizónom atď.). Odporúča sa vylúčiť Dimexide z roztoku Karipainu a individuálne zvoliť prúdovú silu (ale nie menej ako 4 mA) a čas elektroforetického postupu (ale nie menej ako 10 minút)..

Medzi 5. a 8. postupom je možná dočasná exacerbácia základného ochorenia, ktorá po 3 až 5 zákrokoch vymizne. Je dôležité neprestať s liečbou!

Neaplikujte - intravenózne a intramuskulárne, s akútnymi zápalovými procesmi v tkanivách. Pri sekvestrácii herniovaného disku postupujte opatrne.

Komplexné použitie

Všetky prípravky zo série Karipain majú pri správnom použití v súlade s diagnózou dostatočne vysokú účinnosť. Každý pacient má však svoje vlastné špecifiká a charakteristiky vývoja a priebehu chorôb. Preto, aby sa dosiahol maximálny terapeutický účinok, prípravky Caripain odporúča sa aplikovať komplexne. Ošetrujúci lekári na základe diagnostických údajov určujú taktiku komplexného využívania rôznych foriem uvoľňovania Karipainu..

Uvádzame hlavné:

Priebeh 1 g elektroforézy karipainu sa uskutočňuje v množstve 20 až 30 postupov podľa príslušnej metódy. Po každom elektroforetickom postupe, okamžite po ňom alebo v noci, sa Karipain Cream aplikuje raz denne masážnymi pohybmi na príslušné časti tela, až kým sa úplne nevstrebáva do pokožky počas celého liečebného cyklu..

Uskutočnil sa 2 alebo 3 elektroforetickými postupmi Karipain fl 1g v množstve 20 - 30 procedúr pre každý cyklus vhodnou metódou. Medzi elektroforézami (od 30 do 60 dní) sa používa Karipain Ultra Gel. Gél sa aplikuje 1 alebo 2-krát denne masážnymi pohybmi na zodpovedajúce časti tela, až kým sa úplne nevstrebajú do pokožky. Čas použitia Karipain Ultra je v tomto prípade 15 až 20 dní. Karipain Ultra sa odporúča používať aj po ukončení posledného elektroforetického postupu.

Použitie krému Karipain s gélom Karipain Ultra

1 až 3 cykly fonoforézy krému Karipain sa uskutočňujú podľa príslušnej metódy na oblasť chrbtice alebo kĺbov. Na konci každého priebehu fonoforézy sa použije Karipain Ultra Gel. Gél sa aplikuje 1 alebo 2-krát denne masážnymi pohybmi na zodpovedajúce časti tela, až kým sa úplne nevstrebajú do pokožky. Trvanie používania Karipain Ultra je 10 až 20 dní..

Dodatočný komponent Komplexná liečba Karipainom je špeciálna terapeutická gymnastika, ktorá posilňuje svaly chrbta, brucha, krku, končatín, vytvára „svalový korzet“ a stabilizuje chrbticu, čo umožňuje pacientovi ľahko tolerovať fyzickú aktivitu. Okrem toho, ak je to potrebné, masáž, mäkké naťahovanie. Medzi jednotlivými cyklami pacienti z Karipainu odporúčali triedy v bazéne.

"Karipain", gél a masť: návod na použitie + Fotografie lieku

V poslednom desaťročí sa liek „Karipain“ úspešne používa na choroby pohybového ústrojenstva. V tomto článku nájdete pokyny na použitie a odpovede na najpopulárnejšie otázky: Existujú nejaké kontraindikácie? Aké sú formy uvoľnenia? Aký je rozdiel medzi gélom a masťou Karipain?

„Karipain“ je vysoko účinný liek, ktorý obsahuje prírodné rastlinné zložky.

Liečivo má priaznivý vplyv na regeneráciu tkanív kĺbov a chrbtice. „Karipain“ je dostupný vo forme rôznych dávkovacích foriem: prípravok na elektroforézu, krém, gél, suchý balzam a masť. Používa sa široko na liečbu patológií muskuloskeletálneho a nervového systému.

Droga Karipain. Všeobecné informácie

Je vedecky dokázané, že liek Karipain pomáha zlepšovať intraartikulárnu tekutinu, redukuje zápalový proces v kĺboch, v kombinácii s hlavnou liečbou liekom, urýchľuje obnovu kĺbových tkanív.

Karipain sa na trhu už viac ako desať rokov bežne používa a počas tejto doby sa mu drogy podarilo získať pozitívnu povesť a dokázať jej účinnosť..

Výrobca

Viac bežných liekov vyrobených v Nemecku, Belgicku a Francúzsku.

Zloženie liečiva

Droga obsahuje nasledujúce zložky:

 • - chondroitín sulfát, aktívny polysacharid, ktorý má účinný chondroprotektívny účinok, pozastavuje ničenie postihnutej chrupavky, zlepšuje pohyblivosť kĺbov, zmierňuje zápaly;
 • - glukozamín, chráni chrupavku pred deštruktívnym procesom;
 • - papaín, je zodpovedný za proces štiepenia bielkovín živočíšneho pôvodu, zastavuje zápal a urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív.

Pomocné látky: extrakt z Boswellia, vitamín B6, mangán.

Použitie Caripain

Indikácie pre použitie

 • - osteochondróza;
 • - medzistavcová prietrž;
 • - ischias;
 • - keloidné jazvy;
 • - artróza;
 • - artritída;

Uvoľnenie formulárov

 1. - krém na vonkajšie použitie;
 2. - gél, masť na vonkajšie použitie;
 3. - lyofilizovaný prášok;
 4. - kapsuly.

Suchý balzam

„Caripain plus suchý balzam“ je najobľúbenejšou formou tejto drogy. K dispozícii v ampulkách alebo liekovkách, vo forme prášku na následné riedenie soľným roztokom alebo vodou. Používa sa s elektroforéznym prístrojom.

Pozor: „Caripain plus suchý balzam“ je špecializovaný liek na liečbu degeneratívnych zmien v chrbtici, na liečenie medzistavcovej prietrže a výčnelkov, ako aj na osteochondrózu..

Zložky obsiahnuté v prostriedku majú priaznivý účinok na chrupavkové tkanivo, prispievajú k zlepšeniu dodávky krvi, urýchľujú proces opravy tkaniva, zastavujú zápalové procesy.

Je povolené používať bez elektroforetického zariadenia, preto je potrebné prášok zriediť v pomere (1; 10), výsledný roztok sa vtiera do postihnutej oblasti masážnymi pohybmi.

Krém a masť

Medzi postupmi sa odporúča použiť krém alebo masť na oblasť zapálenej chrbtice alebo konkrétny kĺb. Tieto dávkové formy sa používajú v noci na zvýšenie priaznivého účinku elektroforézy. Krém sa považuje za najúčinnejší 3%.

Je tiež určený na použitie v domácnosti na zmiernenie príznakov choroby a na zabránenie exacerbácie. Má priaznivý vplyv na chrupavku, „Karipain“ vyhladzuje jazvy, odstraňuje jazvy a zjemňuje kontraktúry spôsobené zraneniami..

Krém je najúčinnejší v počiatočných štádiách miechy, rovnako ako podporný liek po úspešnom elektroforéze..

Liek Karipain má analgetický, protizápalový a regeneračný účinok, ktorý odstraňuje príznaky pretrvávajúceho zápalu chrbtice a kĺbov..

Droga má kontraindikácie:

 • - individuálna intolerancia jednej alebo viacerých zložiek lieku;
 • - v prítomnosti akútnych zápalových procesov;
 • - prítomnosť oddelenej medzistavcovej prietrže;
 • - tehotenstvo a laktácia;
 • - detstvo.

Na odstránenie zápalových procesov sa odporúča použiť masť Karipain. Návod na použitie je takmer totožný.

Gél "Karipain"

Hlavný rozdiel medzi gélom a krémom je jeho vysoká biologická dostupnosť, doba absorpcie gélu je oveľa rýchlejšia, vďaka ktorej liek okamžite preniká do postihnutých tkanív a začína proces regenerácie..

Liek “Karipain Ultragel” obsahuje vysoký obsah papaínu - hlavnej aktívnej zložky.

Indikácie pre použitie: patológia chrbtice, medziobratlová hernia, výčnelok, artróza a artritída.

Spôsob aplikácie: na postihnuté miesto trením ľahkými masážnymi pohybmi alebo použitím aplikácií.

Liečivo je vhodné na dlhé obdobie liečby. V niektorých prípadoch sa gél nanáša fonoforézou. Liek "Karipain" sa dodáva do požadovanej oblasti pomocou prístroja na fonoforézu. Tento spôsob liečby sa opiera o medzistavcové prietrže a choroby kĺbov. Liečba trvá dvadsať až tridsať procedúr.

Pozor: odporúča sa používať lieky založené na hlavnej účinnej látke - papaíne v kombinácii s tradičnými liekmi.

kontraindikácie

 • - individuálna intolerancia jednej alebo viacerých zložiek lieku;
 • - prítomnosť infekčných zápalových procesov;
 • - hnisavé poškodenie tkaniva;
 • - tehotenstvo;
 • - obdobie laktácie;
 • - detstvo.

Vedľajšie účinky

Výsledky výskumu ukazujú, že vedľajšie účinky sú mimoriadne zriedkavé vo forme alergických reakcií, horúčky, pálenia zubov a kože.

predávkovať

V prípade predávkovania liekom „Karipain“ môže u pacienta dôjsť k zvýšeniu telesnej teploty, ako aj k viacerým alergickým prejavom (svrbenie, pálenie, začervenanie kože)..

analógy

Neexistujú žiadne štruktúrne analógy účinnej látky. Vo farmakologickej skupine existujú analógy lieku:

špeciálne pokyny

Počas liečby je možná exacerbácia hlavného ochorenia kĺbov, ale odporúča sa pokračovať v liečbe.

O týždeň neskôr je stav pacienta normalizovaný. Je zakázané podávať liek intramuskulárne a intravenózne, je uvedené striktne vonkajšie použitie.

Podmienky skladovania

Uchovávajte liek na tmavom a suchom mieste neprístupnom pre deti, pri teplote + 5 až +20 stupňov.

Náklady na lieky "Caripain"

 • suchý balzam „Karipain“ 220 - 270 rubľov;
 • Ultra Karipan gel, 650 - 750 rubľov;
 • krém "Karipain" 630-720 rubľov.

záver

Je potrebné, aby sa pacient na základe symptómov choroby, lokalizácie zápalu, rozhodol, ktorá konkrétna lieková forma lieku je. Tento liek je najúčinnejší v kombinácii s fonoforézou a elektroforézou. Pokiaľ ide o masti a krémy, vzhľadom na ich nízku biologickú dostupnosť sa odporúča ich použitie ako udržiavacieho liečiva.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Zrod operatívnej endoskopie v chirurgii 80. rokov XX. Storočia. Lichtenštajnská hernioplastika je revolúciou v liečbe slabínovej hernie. Potreba použitia protézy pre plasty.
Liečba kýly bielej línie brucha bez chirurgického zákroku je možná, ak sa choroba nezačne. Brušná stena je viacvrstvová a skladá sa z pojivových tkanív, tukového brušného tuku, svalov, ktoré sú upevnené šlachami pozdĺž vertikálneho stredu brucha.
V moderných podmienkach mladí ľudia často trpia osteochondrózou. Dôvodom je sedavý spôsob života, pretože aj my často trávime voľný čas pri počítači - samozrejme sedením.