loader

Hlavná

Žalúdok

Caripazim pre spinálnu prietrž

Karipazim je nový vysoko účinný liek, ktorý sa používa v traumatológii, ortopédii a neurochirurgii. Poskytuje rozmar s osteochondrózou a radikulitídou veľmi dobré výsledky. A použitie medzistavcovej prietrže ukázalo dobré výsledky v neurochirurgickej praxi.

Karipazim je rastlinné proteolytické enzýmové činidlo.

štruktúra

Zloženie liečiva obsahuje niekoľko látok:

Soli alkalických kovov a kovov alkalických zemín: draslík, sodík, vápnik.

Ostatné organické zlúčeniny: aminokyseliny, uhľohydráty.

Všetky zložky sú prírodného pôvodu, liečivo má minimálne vedľajšie účinky, pretože sa považuje za rastlinu.

papaín

Enzým rastlinného pôvodu. Získané z džúsu z papáje. Má výrazné protizápalové a nekrolytické účinky. Je mimoriadne aktívny, ale prakticky nereaguje s inými drogami. Je to hlavná aktívna zložka Karipazimu.

lyzozým

Enzým. Má protizápalové účinky.

Zostávajúce látky sú potrebné na zachovanie štruktúry a aktivity hlavnej účinnej látky (papaínu) a tiež na zvýšenie jej účinku. Kovové soli navyše vyživujú miechové tkanivo, čo prispieva k regenerácii.

Farmakologické vlastnosti

Farmakologické vlastnosti sa prejavujú iba pri hlbokom podaní lieku (prostredníctvom fonoforézy alebo elektroforézy)..

Pozitívne účinky zahŕňajú:

Protizápalové účinky - Karipazim pomáha zmierňovať zápaly a následne zmierňuje bolesti.

Necrolytický efekt - odumreté bunky štruktúr medzistavcových platničiek sú odmietnuté v dôsledku pôsobenia Karpipazimu, čo umožňuje telu začať regeneračný proces..

Regeneračný účinok - podporuje rýchle zjazvenie a obnovu štruktúr medzistavcových platničiek. Veľkosť disku je zmenšená, stáva sa mäkšou a prestane narúšať nervové zakončenie. Výsledkom je odstránenie syndrómu bolesti, obnovenie citlivosti.

Ak sa patologický proces „začne“, Karipazim účinne stabilizuje stav postihnutého medzistavcového disku. V závažných prípadoch je terapeutický účinok nedostatočný, ale Karipazim inhibuje ďalší progresiu rozvoja hernie.

Ako karipazim účinkuje s medzistavcovou prietržou?

Keď sa Karipazim dostane na postihnuté oblasti, má liek selektívny nekrolytický účinok. Zdravé tkanivá nie sú prakticky ovplyvnené..

Karipazim má proteolytický účinok na nekrotické oblasti spojivového tkaniva (ničí odumreté bunky, najmä bunky želatínového jadra) a prispieva k ich rýchlemu odmietnutiu.

Postihnuté štruktúry medzistavcových platničiek sa aktívne zjazvujú. Papain a lyzozým, ktoré tvoria liek, pomáhajú eliminovať zápalový proces. Lyzozým tiež obnovuje narušený obeh a zlepšuje výživu stavcov..

Odpovede na otázky:

Ako používať karipazim?

Hlavným spôsobom aplikácie liečiva je príprava roztoku alebo masti (hlavnými dávkovými formami liečiva je prášok alebo roztok) a ďalšie podávanie do postihnutej oblasti elektroforézou. Miestne neinvazívne podávanie je neúčinné.

Etapy postupu:

Roztok na fyzioterapeutické použitie sa pripravuje bezprostredne pred reláciou (za 2-7 minút, pri dlhšej príprave roztoku sa papaín začína rozpadať, keď príde do kontaktu s kyslíkom).

Papain sa riedi soľným roztokom v pomere 10: 1 (na 1 injekčnú liekovku karipazimu obsahujúceho 100 mg liečiva, 10 ml fyziologického roztoku).

Na zvýšenie terapeutického účinku sa navyše používa dimexid (do hotového roztoku sa pridá 1 kvapka lieku).

Vankúšiky fyzioterapeutického prístroja sú impregnované roztokom. Do oblasti krku sa aplikuje vankúšik impregnovaný roztokom aminofylínu (2,4%), vankúšiky impregnované priamo roztokom Karipazimu sa aplikujú do bedrovej oblasti, ramená.

Tesnenie by sa malo zohriať na 37 - 39 ° C.

Priebeh liečby je 25 - 30 relácií. Každá relácia trvá 12 - 25 minút. Najefektívnejšie sú 3 kurzy. Prestávka medzi nimi by mala byť asi 40 - 60 dní. Podľa rozhodnutia lekára je možné liečebný režim zmeniť.

Vedľajšie účinky karipazimu

Karipazim je prírodný rastlinný prípravok. Pretože počet vedľajších účinkov je minimálny:

Lokálne alergické reakcie.

Pocit svrbenia a pálenia v oblasti aplikácie.

Nárast telesnej teploty pri používaní Karipazimu je spôsobený dočasným zvýšením zápalového procesu (účinok známy každému, keď sa pozoruje opačný účinok od prvých relácií fyzioterapie). Krv prúdi aktívnejšie do poškodenej oblasti.

Lokálne alergické reakcie sa vyskytujú v dôsledku individuálnej intolerancie enzýmov, ktoré tvoria liečivo.

Svrbenie a pálenie pri použití lieku je výsledkom aktivácie nervových zakončení epidermy papaínom. Nepríjemné pocity môžu byť tiež spôsobené nadmernou produkciou mediátora svrbenia a histamínu.

Kontraindikácie pri používaní karipazímu

Kontraindikácie pri používaní Karipazimu sú:

Je zakázané používať liek vo vnútri. Papain a ďalšie enzýmy, ktoré tvoria Karipazim, majú výrazný nekrolytický účinok. Akonáhle je liek na sliznici žalúdka a tenkého čreva, spôsobí aktívnu degeneráciu tkaniva, ktorá spôsobí vznik akútnej gastritídy a kolitídy.

Je zakázané používať liek vo forme injekcií.

Liek sa nemôže použiť na liečenie prietrže, ak sa bunkové jadro podrobilo sekvestrácii..

Je tiež zakázané používať liek, ak sa v mieste použitia vyskytujú kožné lézie (traumatické, infekčné, tepelné atď.)..

Ak sa v dôsledku používania lieku objaví svrbenie a pálenie, je potrebné postihnuté miesto opláchnuť vodou a aplikovať hydrokortizónovú masť..

Autor článku: Volkov Dmitry Sergeevich | c. m. chirurg, flebolog

vzdelanie: Moskovská štátna univerzita medicíny a zubného lekárstva (1996). V roku 2003 získal diplom z Výcvikového a vedeckého lekárskeho strediska pre správu prezidenta Ruskej federácie.

10 preukázaných dôvodov na konzumáciu semien Chia každý deň!

Čaj mäty piepornej zmierňuje nadúvanie a bolesti brucha o 40%!

Najväčšia záťaž je na lumbosakrálnej chrbtici, takže je zrejmé, že to je on, kto podstúpi patologické zmeny. Asi 48% prietrže sa vyvinie na úrovni medzi piatym stavcom a krížovou kôrou, o niečo menej často (46%) prietrž ovplyvňuje disk medzi štvrtým a piatym stavcom.

Spinálna trakcia je jednou z najúčinnejších, ale tiež najkontroverznejších metód liečby patologických stavov miechy. Pri niektorých chorobách trakcia prináša rýchlu úľavu a urýchľuje zotavenie, zatiaľ čo pri iných chorobách problém len zhoršuje..

Ak máte medzistavcovú prietrž, pravdepodobne položíte veľa otázok. Čo sa dá a nemôže urobiť?

Medzistavcová kýla krčnej chrbtice je porušením integrity vláknitého prstenca disku a výstupu určitej časti buničitého jadra za jeho hranice, ku ktorému dochádza na úrovni jedného alebo viacerých zo siedmich stavcov krku. V dôsledku týchto porúch sú miecha a krvné cievy stlačené..

Nie je žiadnym tajomstvom, že jedným z najúčinnejších spôsobov stimulácie a udržiavania imunity je fyzická aktivita. Na zlepšenie účinku sa často kombinuje s tepelným vytvrdzovaním, ktoré určite zahŕňa svalový tréning. Prepojenie medzi pohybovým a imunitným systémom je jednoduché.

Hlavnými aktívnymi zložkami chondroprotektorov - chondroitín sulfát a glukozamín - sú štrukturálne zložky chrupavky, bez ktorých nie je možná regenerácia poškodených stavcov a kĺbov. So zvýšenou koncentráciou v krvi začínajú.

Liečba spinálnej hernie s Karipazimom

Ako používať "Karipazim" s kýlou chrbtice, návod na použitie je veľmi jednoduchý a jasný. Aký efektívny je však tento liek? Pomôže to radikálne alebo bude efekt sotva badateľný? Aký je postoj tohto lieku vo vedeckej lekárskej komunite? Existujú nejaké kontraindikácie? Tieto otázky sú zaujímavé pre mnoho pacientov s takým nepríjemným ochorením, ako je medzistavcová prietrž.

Charakterizácia lieku "Karipazim"

Niektorí pacienti sú si istí, že liek „Karipazim“ bol vytvorený v neurochirurgickom ústave. Burdenko, ale to nie je pravda. Tento výskumný ústav nevyvinul liek, ale metodiku jeho použitia, ktorej úspešné užívanie trvá už viac ako 10 rokov..

Tento liek je vyrobený z prírodného rastlinného materiálu (z mliečneho džúsu z papáje) a je to biely prášok. Do roku 2007 sa liek dovážal z Gruzínska, kde sa pod názvom „Karipazim FP 350 PE“ vyrábal na Farmakologickom ústave pomenovanom po Kutateladze. K dnešnému dňu bola v Rusku založená výroba úplne identického výrobku (za účasti gruzínskych odborníkov)..

V lekárni v ústave. Burdenko je vždy možné kúpiť s dôverou v pravosť produktu. Účasť renomovaného inštitútu na príprave opisu metodiky, výroby lieku a liečbe pacientov s ním nám umožňuje dôverovať terapeutickým vlastnostiam Karipazimu..

Účinok lieku je spôsobený enzýmami latexovej papájovej šťavy. Táto biologicky aktívna látka (papaín) má podobné zloženie ako enzým ľudskej pankreatickej šťavy (trypsín) a má podobný mechanizmus účinku. Medzi nesporné výhody Karipazimu patrí:

 • neinvazívne liečenie;
 • dobrá znášanlivosť, malý počet kontraindikácií a vedľajších účinkov;
 • dlhodobé užívanie a pozitívna spätná väzba od pacientov;
 • dobrá pochvalu praktizujúcich;
 • dlhodobé zachovanie terapeutického účinku.

V lekárňach môžete často vidieť nástroj s názvom „Karipain“. Hlavná účinná látka v ňom je rovnaká ako v Karipazime, ale sú tu zahrnuté aj chondroprotektory. Existuje menej údajov o účinnosti tohto lieku ako o účinkoch Karipazimu, ktorý získal uznanie..

Technika liečby

Pred začatím liečby je potrebné podrobiť sa dôkladnej diagnóze pomocou zariadenia MRI. To je potrebné na presné určenie umiestnenia prietrže, jej veľkosti a smeru vyčnievania. Potom lekár predpíše liečbu a rozhodne o vhodnosti použitia Karipazimu.

Pri liečení spinálnej hernie týmto liekom sa používa elektroforézna metóda. Bezprostredne pred zákrokom sa pripraví roztok: 1 fľaša prášku sa zriedi v 10 ml fyziologického roztoku a pridajú sa 2 až 3 kvapky dimexidu, ktoré pri dobrej penetrácii cez pokožku zvyšujú citlivosť tkanív na hlavnú látku..

Filtračný papier sa navlhčí pripraveným roztokom a umiestni sa na pozitívnu elektródu elektroforetického prístroja a potom sa aplikuje na projekciu postihnutej oblasti..

Lekár umiestni zápornú elektródu cez podložku navlhčenú špeciálnou tekutinou do opačnej oblasti (nie vždy, napríklad, ak je bodom ovplyvnenia krk, záporná elektróda sa aplikuje na rameno). Prúd je obvykle nastavený v rozsahu od 10 do 15 mA. Teplota všetkých tekutín použitých pri tomto postupe by mala mať teplotu približne + 37 až 38 ° C.

Trvanie relácie sa zakaždým postupne zvyšuje: prvá trvá 10 minút, posledná - 20 minút. Celkovo je na liečbu potrebných 14 až 30 postupov. Medzi zasadnutiami je možná prestávka 1 deň. Potom sa uskutoční konzultácia s ošetrujúcim lekárom, potom sa kurz zvyčajne opakuje po mesiaci alebo pol. Odporúča sa celkovo 2 - 3 cykly, ale presnú sumu určí lekár na základe stavu pacienta a pozorovanej dynamiky zotavenia.

Po každej procedúre sa odporúča v oblasti expozície votrieť gél Papain-Active do pokožky. Obsahuje rovnakú účinnú látku ako Karipazim, má mierny protizápalový účinok, pomáha predlžovať terapeutický účinok elektroforézy a upokojuje pokožku po vystavení elektrickému prúdu.

Liečebný účinok "Karipazimu"

Kýla medziobratlového disku je porušením integrity membrány (vláknitý krúžok) disku s výstupkom mäkkého jadra smerom von. V dôsledku postupnej straty jeho pružnosti chrupavkovým tkanivom sa zvyšuje jej krehkosť a znižuje sa rozsah účinkov, pri ktorých disk hrá úlohu tlmiča nárazov. V dôsledku týchto procesov sa pri ľahkom neobvyklom pohybe alebo vzpieraní vyskytuje prietrž. Výčnelok jadra môže ovplyvniť nervové vlákna v okolí a spôsobiť akútnu bolesť..

Mechanizmus účinku Karipazimu je založený na schopnosti papájových enzýmov zmäkčiť tkanivo chrupavky. Metóda elektroforézy poskytuje tok biologicky aktívnych látok liečiva priamo do postihnutej oblasti, zatiaľ čo prietrž medzistavcových platničiek začína zmäknúť a uvoľňuje štípané nervové zakončenie..

Liečba spinálnej hernie pomocou Karipazimu sa často vyhýba chirurgickému zákroku. Účinnosť liečby týmto liekom je k dispozícii nielen prietrže, ale aj na vyčnievanie medzistavcových platničiek. V prípade vyčnievania mäkký obsah jadra disku neprenikne von, samotné chrupavkové tkanivo vyčnieva. Zmäkčujúci účinok enzýmov papája pomáha znižovať príznaky narušenia nervových koreňov na vyčnievajúcej časti disku.

Karipazim poskytuje vďaka svojim liečivým vlastnostiam dlhodobý účinok, pretože disk čiastočne obnovuje stratené funkcie a vďaka zníženiu krehkosti sa stáva menej náchylný na nežiaduce účinky dynamických vplyvov. To vám umožňuje úspešne používať prírodný liek v boji proti osteochondróze..

Karipazim sa používa aj v:

 • ortopedická oblasť;
 • traumatologická oblasť;
 • neurologické pole;
 • s kĺbovými kontraktúrami;
 • na zníženie jaziev keloidmi;
 • liečenie artrózy a artritídy;
 • humeroscapular periarthritis;
 • arachnoiditis;
 • tunelové syndrómy;
 • niektoré formy tvárovej neuritídy;
 • pri liečbe popálenín.

Kontraindikácie a upozornenia

Plody melónového stromu (často nazývaného papája) obsahujú enzým papaín, ktorý má sadu vlastností podobných pankreatickej šťave. Účinok enzýmu nielen zmäkčuje tkanivá obsahujúce proteín, ale tiež ich rozpúšťa. Túto funkciu používali od dávnych čias obyvatelia tropických krajín na zmäkčenie mäsa pred varením. Svetový potravinársky priemysel dnes prijal papájovú šťavu na varenie mäsa.

Je to možná agresia proti tkanivám živého tela, ktorá obmedzuje použitie Karipazimu iba elektroforézou; akákoľvek injekcia je zakázaná.

Opatrnosť je potrebná aj pri liečbe pacientov s alergiou - liek môže spôsobiť alergickú reakciu. Pred použitím Karipazimu u týchto pacientov by sa mal vykonať test na alergiu. Liečba je možná s nízkym stupňom alergie s ďalším priebehom antihistaminík. V takýchto prípadoch môže rozhodnúť iba lekár. Vo všeobecnosti sú prípady alergickej reakcie na Karipazim zriedkavé.

Existuje ešte jeden aspekt, ktorý má zmysel uvažovať pred začatím liečby: napriek skutočnosti, že pacienti, ktorí zažili účinky karipazímu s prietržami chrbtice, hodnotenia zostávajú vo všeobecnosti pozitívne, neexistujú údaje o medzinárodne uznávaných štúdiách terapeutického účinku lieku. Táto okolnosť spôsobuje nejednoznačné hodnotenie Karipazimu; niektorí lekári považujú jej terapeutický účinok za zanedbateľný.

Je potrebné zvážiť možné kontraindikácie elektroforetického postupu. Väčšina pacientov to bez problémov toleruje, ale občas sa vyskytne individuálna intolerancia. Toto je obzvlášť potrebné vziať do úvahy pri pokuse liečiť liek „Karipazim“ doma. V súčasnosti nie je ťažké kúpiť elektroforézny prístroj a používať ho doma. Pri práci s elektrickým zariadením musíte okrem dodržiavania pokynov na používanie lieku starostlivo dodržiavať aj bezpečnostné pravidlá.

Metóda elektroforézy pri liečbe starších pacientov sa používa s mimoriadnou opatrnosťou a súčasná sila by sa mala znížiť.

Karipazim sa nemá používať počas tehotenstva a počas dojčenia. Kontraindikácia je aj zhoršenie zápalových procesov (vysoká horúčka). Tiež by sa nemalo očakávať úplné zotavenie pri ťažkých formách medzistavcovej prietrže, najmä v prípade sekvestrovanej prietrže..

Liečba spinálnej prietrže karipainom

Karipain vám pomôže vyrovnať sa s touto chorobou

Na liečenie degeneratívnych patológií chrbtice sa používa niekoľko spôsobov liečby. Patria sem lieky podávané perorálne, ľudové liečivá, fyzioterapeutické cvičenia a fyzioterapia. Liečba kýly chrbtice pomocou „Karipain“ sa vykonáva elektroforézou, ktorá súvisí s metódami fyzioterapie. Tento liek sa tiež používa zvonka vo forme masti a gélu. „Karipain“ je špecializovaný multienzymový liek vytvorený na liečbu patológií chrbtice.

Zloženie liečiva a forma uvoľňovania

Caripain sa používa na ošetrenie herniovaných diskov už viac ako 10 rokov. Štatistiky ukazujú, že v 90% prípadov liek zvláda ochorenie a pôsobí priamo na tkanivá postihnuté diskom. Karipain sa vyrába v troch formách: suchá balza, krém a gél. Lieky majú odlišné zloženie a účinok. „Karipain“ je úplný analóg známeho gruzínskeho lieku „Karipazima“..

Tabuľka. Zloženie prípravkov série Caripain.

Účinná látka

● ananásový extrakt.

Pomocné komponenty

Forma liekuUltra gélkrémSuchý balzam
papaín
kyselina hyalurónová
Medzi aktívne zložky ultra-gélu patrí extrakt Boswellia, chondroitín sulfát, transcutol.Treťou účinnou látkou v kréme je glukozamín..
čistená voda, parfumová kompozícia
● sorbitol;

● eumulgin HRE 455;

● kathon CG.

● vazelína;

● minerálny ľahký olej;

● trietanolamín.

náklady600 r.600 r.240-1750 r.

„Caripain“ je nové slovo v liečbe chorôb chrbtice a kĺbov. Účinné látky liečiva sú výlučne rastlinného pôvodu. Preto je liek dobre tolerovaný, bezpečný pre ľudské telo.

Princíp účinku lieku pri vyčnievaní disku

„Karipain“ je moderný liek proti vyčnievaniu medzistavcových platničiek. Droga sa objavila vo farmaceutických reťazcoch nie je to tak dávno, ale dokázala si získať veľkú popularitu pri liečbe degeneratívnej patológie. Prognózy po použití lieku sú dobré. Viac ako 80% pacientov liečilo spinálnu prietrž. Účinok lieku závisí od použitej formy. Suchý balzam „Karipain“ sa používa na ošetrenie kýly do veľkosti 5 mm. Bohužiaľ, pri veľkých formáciách je potrebný chirurgický zásah, ani jeden liek nemôže vyliečiť patológiu v pokročilom štádiu.

Balzam sa vyznačuje širokým spektrom proteolytickej aktivity, liek zmierňuje zápal a znižuje opuch mäkkých tkanív. Poškodený chrbtový disk sa stáva mäkším, silnejším a odolnejším. Droga postihuje niekoľko medzistavcových platničiek naraz.

Gélový a krémový účinok

Lieky z gélu série Karipain a masti majú podobné aktívne zložky, a účinok lieku je podobný. Pôsobenie ultra gélu a krému:

 1. Papain, obsiahnutý vo významnom množstve v melónovom strome - papája, absorbuje odumreté tkanivo. Táto zložka prispieva k obnove cievneho a kostného tkaniva..
 2. Druhá aktívna zložka - kyselina hyalurónová - je súčasťou spojivového, epitelového a nervového tkaniva. Zabraňuje rozvoju choroby, obnovuje tkanivá medzistavcových platní, zlepšuje zloženie synoviálnej tekutiny transportom aktívnych zložiek do tkanív poškodeného disku.

Glukozamín a chondroitín sulfát sú silné chondroprotektory. Glukozamín je súčasťou krému, obnovuje tkanivo poškodeného disku. Chondroitín sulfát je obsiahnutý v Karipainovom ultra géli. Táto látka stimuluje obnovu buniek, zadržiava v nich vodu a normalizuje fungovanie chrbtice..

Gél tiež obsahuje zložku nazývanú transkutol. Táto látka zvyšuje pôsobenie aktívnych zložiek a dodáva ich 2 cm dovnútra, tj je to perkutánny vodič. A extrakt z Boswellie dezinfikuje, ničí mikróby, zmierňuje zápal a má sedatívny účinok. Ako vidíte, biologicky aktívne látky rastlinného pôvodu majú pozitívny vplyv na tkanivo kolagénovej chrupavky.

Lokálna aplikácia masti a gélu

Karipain krém sa používa na masáž alebo sa jednoducho vtiera do problémových oblastí. Liek sa aplikuje na boľavé miesto v správnom množstve a trením krúživým pohybom až do úplného vstrebania. Tento liek je veľmi žiadaný medzi chiropraktikmi a masérmi. Liečba krémom Karipain trvá 1 mesiac. Tento liek sa používa dvakrát denne, približne 2 - 3 g na 10 cm2. Po viac ako 4 týždňoch sa liek neodporúča. Priebeh liečby sa môže opakovať za mesiac..

Gél „Karipain“ sa tiež používa lokálne. Ultra gél sa nanáša masážnymi pohybmi na boľavé miesto. Pri hernii do 5 mm postačuje 2 až 3 g liečiva. Trvanie liečby je 30 dní. Gél sa nanáša trikrát denne. Priebeh liečby sa môže opakovať po mesačnej prestávke.

Spôsob vykonávania elektroforézy liečiv

Na elektroforézu sa používa suchý balzam. Aktívne zložky tak prenikajú rýchlejšie a lepšie do tkaniva poškodeného diskom. Väčšina odborníkov odporúča použitie "Karipain" pre prietrž chrbtice s elektroforézou. Liečba degeneratívnej patológie pomocou elektroforézy sa uskutočňuje v kurzoch. Jedným z kurzov je 20-30 procedúr.

Elektroforéza sa uskutočňuje za deň alebo dva. Môžete stráviť 1 až 3 liečebné kúry. Ich počet závisí od závažnosti choroby, od veľkosti hernie. Medzi jednotlivými kurzami si musíte urobiť prestávku 30-60 dní. To znamená, že liečba karipainom pomocou kýly chrbtice môže trvať dlhšie ako 1 rok. Podobne sa lieči Karipazim. Lekári uprednostňujú tieto dva lieky. Metóda postupu:

 • liek sa aplikuje na filtrovaný papier umiestnený na elektródových doštičkách, ktorého teplota by mala byť prísne 37–39 stupňov;
 • veľkosť elektródy 10 cm x 15 cm.

Jedna procedúra môže trvať až 20 minút. Expozičný čas začína s 10 minútami, potom sa postupne zvyšuje. Ignorovanie týchto pravidiel povedie k zníženiu účinnosti liekov. Aplikovaný liek pomocou elektroforézy zmenšuje prietrž, zjemňuje ju. Počas niekoľkých relácií bude bolesť pominúť vďaka uvoľneniu nervových koreňov, ktoré sú zaseknuté prietržou.

kontraindikácie

Pred použitím liekov série Karipain je nutné si prečítať, v ktorých prípadoch je zakázané používať lieky. Liek je kontraindikovaný na použitie v prípade alergickej reakcie na zložky lieku. Pred použitím liekov sa poraďte so svojím lekárom. Kvalifikovaný odborník vie, z čoho liek pozostáva, a vopred upozorní pacienta na jeho použitie.

Prvé použitie lieku je alergický test. Na pokožku naneste malé množstvo masti (gél). Ak po dni, keď nedôjde k alergickým reakciám, môžete pokračovať v liečbe „Karipainom“. Je kontraindikované používať liek v nasledujúcich prípadoch:

 • poškodenie kože (rany, škrabance, odreniny, akné, vrenie atď.);
 • narušená srdcová frekvencia;
 • onkologické choroby;
 • hypertenzia;
 • akútne infekčné patológie;
 • horúčka.

Liečba týmto liekom by sa nemala podávať tehotným ženám a dojčiacim matkám..

Vedľajšie účinky po liečbe

Caripain je dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky sú zriedkavé. Po piatich postupoch pomocou elektroforézy sa príznaky choroby môžu zhoršiť. Nepanikárujte okamžite, po 3-5 procedúrach zmiznú, úľava príde.

Zloženie liečiv je vybrané tak, aby žiadny liek nevstúpil do negatívnej reakcie s inými zložkami. Užívanie drog po dátume exspirácie je zakázané. Nie sú k dispozícii žiadne údaje o použití liekov, ktorých expiracia uplynula, ale je známe, že to nepovedie k ničomu dobrému..

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Enter.

Recenzie na karipazim proti hernii

Karipazim je nový liek, ktorý sa široko používa v oblasti ortopédie a traumatológie. Neurochirurgovia tiež deklarujú svoju účinnosť. Je to proteolytický enzýmový prípravok vo svojej triede. Je rastlinného pôvodu a je vyrobený zo surovín melónového stromu (papája). Hlavnými enzýmami sú Papain, Himopapain a Proteinase. Každá z nich poskytuje proteolytický a protizápalový účinok..

Mechanizmus akcie

Pri stavovcovej hernii sa karipazim používa približne 10 rokov. V Rusku a SNŠ sa ošetrenie uskutočňuje podľa metódy V.P. Naydin, profesor Výskumného ústavu neurochirurgického pomenovania N.N. Burdenkom. Táto technika zahŕňa zmäkčenie tkaniva chrupavky pod vplyvom lieku. Kýla sa stáva elastickou a uvoľňuje stlačené nervy. Karipazim tiež spôsobuje regeneračné procesy v stavovcoch, obnovuje bunkové zloženie. Jednoducho povedané, liek „rieši“ prietrž a posilňuje medzistavcové platničky.

Liečba karipazimom prebieha dobre pri terpentínových kúpeľoch. Samozrejme by ste sa nemali samy liečiť: je lepšie používať kúpele podľa metódy známeho lekára A.S. Žalmanová. Špeciálna posilňovacia gymnastika nebude zbytočná.

Ako použiť

K zavedeniu liečiva dochádza elektroforézou. Elektróda s karipazimom je zvyčajne položená na krk a zostávajúce elektródy obsahujú roztok aminofylínu. Trvanie tohto postupu sa môže meniť od 10 do 20 minút. Zároveň sa nevyhnutne udržuje určitá teplota (37 - 39 ° C).

Pri liečbe kýly chrbtice sa najčastejšie predpisujú 3 cykly, v každom z nich od 20 do 30 postupov. Interval medzi týmito postupmi môže byť najviac jeden deň a interval medzi kurzami - 1 - 2 mesiace. Je zrejmé, že presný dátum je stanovený lekárom.

recenzia

Ak sa človek nemôže rozhodnúť, či sa oplatí používať karipazim na kýlu chrbtice, recenzie ostatných ľudí pomôžu pri výbere správnej voľby. Tu je niekoľko podrobných prehľadov, ktoré jasne naznačujú účinnosť tohto lieku a vlastnosti jeho použitia..

V lete 2013 som sa stretol s nepríjemnou bolesťou chrbta. Spočiatku som to pripisoval únave, potom bežnému prechladnutiu... Všeobecne som bolesť znášal pred zimou a až v decembri, keď sa stala úplne neznesiteľnou, som sa rozhodol ísť do nemocnice. Prirodzene, doktor ma nadával za to, že ma ťahal tak dlho a diagnostikoval ma kýlou chrbtice. Povedal, že v tomto prípade mi iba táto operácia pomôže.

Dátum operácie bol stanovený na koniec marca, takže mi zostali ďalšie 3 mesiace. Aby som nestratil čas zbytočne, rozhodol som sa kontaktovať iných lekárov a zistiť, či existuje nejaká alternatívna metóda liečby. Tak som sa dozvedel o existencii karipazímu. Bolo mi povedané, že tento liek ma môže zachrániť pred chirurgickým zákrokom, ale varovali ma, že na tento účel by som musel absolvovať 3 cykly 25-30 dní s 30-dňovými prestávkami. Ak vezmeme do úvahy víkend - celkovo by to trvalo šesť mesiacov. Po trochu premýšľaní som sa rozhodol vyskúšať aspoň prvý kurz: zrazu sa to naozaj zlepší?

Na rozdiel od mojich očakávaní nedošlo po prvom roku k zlepšeniu. Bolesť zostala rovnako intenzívna, ale objavil sa hnev. Naozaj som premrhal toľko času? Rozhodne som sa rozhodol dokončiť to, čo som začal a absolvovať zostávajúce 2 kurzy. Aké bolo moje prekvapenie, keď som už v polovici druhého roka zaznamenal zlepšenia! Na konci kurzu bola bolesť oveľa slabšia a ani mesačná prestávka situáciu nezvyšovala. Rozhodol som sa podstúpiť operáciu a pokračovať v liečbe karipazímom. Výsledkom bolo, že operácia nebola potrebná: po treťom kurze bolesť navždy zmizla.

Lekár povedal, že moja kýla bola polovičná. Odvtedy ma už šesť mesiacov neobťažovala. Nedávno som podstúpil vyšetrenie a zistil som, že prietrž sa vôbec nezvýšil. Ale samozrejme to chcem úplne odstrániť. Teraz sa podrobujem vyšetreniu, aby som zistil, či je to možné pomocou karipazímu, alebo je lepšie operáciu vykonať. Všeobecne mi tento liek veľmi pomohol.!

Olga, 48, Rusko

Dobrý deň, volám sa Sergey. Použil som karipazim na dva kurzy, každý 20 dní. Bolesť bola výrazne znížená, hoci úplne nezmizla. To nie je prekvapujúce: lekár povedal, že bolesti môžete úplne stratiť až v treťom cykle. Ale rozhodol som sa nepodrobiť sa, ale operáciu vykonať ihneď. Chirurgický zákrok mi pomohol a teraz nemám žiadne problémy s chrbticou. O karipazime som však mal veľmi dobrý dojem: zatiaľ čo som čakal na plánovanú operáciu, pomohol mi vyrovnať sa s bolesťou

Sergey, Moskva

Kliniku mi poradili priatelia, ktorí sa tam tiež raz liečili. Na tejto klinike veľmi dobre pracujú na terapeutických gymnastikách, ktoré som používal s karipazímom. Samozrejme, že tiež pomohla, ale lekári tvrdili, že liek je základom liečby. Všeobecne som sa za 2 mesiace elektroforézy úplne zbavil bolesti. Kýla nezmizla, ale výrazne klesla. Rozmýšľam o operácii, ale som neuveriteľne rád, že mi už chrbty neuškodí. Radím každému, aby používal karipazim s herniou chrbtice a s potešením si prečítam recenzie liečených.

Victor, Pilyuko Clinic, Khmelnitsky, Ukraine

Moja sestra nedávno dokončila prvý priebeh liečby karipazímom. Prekvapivo sa už v polovici prvého roku cítila úľava! Predtým bola táto droga liečená mojím dobrým priateľom a cítila sa lepšie až v polovici druhého roka. Karipazim zrejme pomáha individuálne - každý v inom čase. Moja sestra mala malú prietrž - iba 5 mm. Počas 30 dní kurzu úplne zmäkla a uvoľnila nerv, bolesť zmizla. Teraz sa sestra pripravuje na druhý chod, aby sa prietrž úplne vyriešila. Ako hovorí, droga jej skutočne pomohla

Marina, Tomsk, Ruská federácia

Zanechajte svoj názor v komentároch, zverejníme ich.

28 komentárov

Môj manžel bol ošetrený s Karipazimom vyrobeným v Gruzínsku. Urobilo 20 predkov. Bolesť vôbec neklesla. Lekár hovorí, že potrebujeme ďalšie 2 cykly po 20 s prerušeniami. Cena tohto gruzínskeho lieku na Ukrajine je mimo rozsahu. Nevieme, či pokračovať. Možno je medzi vami lekár, ktorý vám poradí. A je tiež zaujímavé vedieť: ak niekto pomohol, potom, keď nastal účinok. Uplynulo 10 dní od ukončenia kurzu práce môjho manžela, možno neskôr pomôže? Budem vďačný za odpoveď

Irochka, asi pred 15 rokmi, istý Naydin v Burdenko Institute dal svojmu manželovi prípravok vyrobený na základe papáje. Potom sa liek nikde neuvoľnil, bol to Naydinov osobný rozvoj. NEPOMALILI. A zrazu mi teraz predpisujú karipazim, hľadám popis v Inštitúte a vidím známe meno Naydin. Ukazuje sa, že zariadil prepustenie svojho duchovného diela v Gruzínsku! Oh! Ja osobne nebudem kupovať karipazim. A neodporúčam vám.

Nie niekto, ale profesor V.L. Naydin. Túto metódu vyvinul on. Mal som 32 rokov, keď mi nohy odmietli. Uplynulo mnoho rokov, všetko je v poriadku so mnou vďaka profesorovi Naydinovi a jeho metóde ožarovania, odvažujem sa bez chirurgického zákroku. Liečilo sa to dlhú dobu, tri cykly, pre mňa sa liek ukázal ako silný alergén, ale postavilo ma to na nohy.

Absolvoval som kurz vo Výskumnom ústave Burdenko s karipazímom. Pred tým nemohla prejsť 100 metrov bez drepu. Po niekoľkých kurzoch mám problémy dlhšie ako rok! Kýla sa znížila na dĺžku o 3 mm a na šírku o 2.

Predáme gruzínsky karipazim (Farmakologický ústav pomenovaný po I. Kutateladze). - Úradne dovezené a colné odbavenia s registračným osvedčením. Sme oficiálnymi distribútormi v Rusku. Náklady na karipazim sú 250 rubľov za fľašu. Veľkoobchodní zákazníci - zľava.
tel. 8-495-975-92-85. mail - [email protected]
Gruzínsky karipazim je lepší, pretože bol pôvodne vynájdený v Gruzínsku v sovietskych časoch a technológia varenia je úplne iná ako technológia Medflorins a ďalších ruských výrobcov..
Karipazim bol vyvinutý na Farmakologickom ústave. Iowela Kutateladze v roku 1987. Liečba liekom Karipazim úspešne prešla viac ako 100 tisíc pacientov.
Klinické skúšky vykonávané na popredných klinikách vrátane N. N. Burdenko potvrdil vysokú účinnosť Karipazimu v chirurgii a neurológii.
V celom Rusku lekári, ktorí vykonávajú fyzioterapiu na liečbu medzistavcovej prietrže - v prvom rade odporúčajú dostať gruzínsku karipazim.
Tento liek sa tiež používa na liečbu popálenín, pulpitídy, osteochondrózy a liečby celulitídy..
Naydin s tým nemá nič spoločné.

Pred 10 rokmi bola Karipazimom úplne vyliečená. Možno bola prietrž len v plienkach, ale bolesti boli strašné. Nemohol som jazdiť, nemohol som sa narovnať, po sedení som nemohol, cítil som bolesť v nohe. Kúpil som elektroforetický prístroj a všetko som robil doma. Teraz robím len cvičenia, aby som posilnil chrbtové svaly a masíroval na kolieskových posteliach.

Dobrý deň, pracujem ako zdravotná sestra. Uvoľňujem elektroforézu s karipazímom.
Tento postup môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti. Každý, kto sa podrobil liečbe týmto liekom, priniesol úľavu všetkým. Jedinou negatívnou reakciou je alergická reakcia, ktorá je však veľmi zriedkavá. Preto vám odporúčam kúpiť 2 fľaše na testovanie.

Dobrý večer, povedzte mi prosím z elektroforézy, že karipazím môže zvýšiť krvný tlak?

Dobrý deň, koľko stojí táto procedúra, kde pracujete, v ktorej nemocnici a do kedy

Olga, dobré popoludnie. Ak pracujete v Moskve, môžete prísť k elektroforéze?
Ak to pre vás nie je možné, môžete odporučiť dobrú fyzioterapeutickú miestnosť na liečbu karipazímom? Odpovedzte mi na adresu [email protected]

4 roky mám medziobratlovú prietrž. Koľko peňazí som hodil do vetra. Nemohol som spať pred bolesťou a po 10 reláciách elektroforézy s karipazimom sa mi to stalo ľahšie. Urobím ďalšie dva kurzy.

Mám 59 rokov. uskutočnil 10 relácií elektroforézy iba s CARIPAINOM. Dva roky som zabudol na bolesť chrbta. Pred dvoma dňami sa znova objavila bolesť. Už som uskutočnil tri stretnutia. Cítim sa lepšie.

Karipazim mi veľmi pomohol, nezúfam, mám 20 sedení. Išiel som do práce, bolesť zmizla Hernia 10 mm.

Lekár navrhol, aby som sa podrobil elektroforéze s Karipazimom na liečbu cervikálnej osteochondrózy. Čítal som recenzie pacientov o účinnosti liečby - sú veľmi odlišné - od nuly po úplné vyliečenie. V lekárňach existujú rôzne lieky založené na papaíne, ktoré sa ponúkajú na liečbu osteochondrózy a medzistavcových kýly. Pretože cena liekov je pomerne vysoká, bolo ťažké určiť výber liečiva. Priateľ (lekárnik) mi navrhol, že na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie (časť lekárskeho predpisu) nájdete pokyny pre lieky. Iba pokyny pre Karipazim LLC Medflorina naznačujú, že „pri klinickom použití Karipazimu elektroforézou proti štandardnej liečbe sa preukázala spoľahlivá pozitívna dynamika mnohých diagnostických ukazovateľov dorsopatie, zníženie neuropatologických príznakov a zlepšenie kvality života.“ Vybral som si tento liek, podstúpil 15 elektroforetických postupov, výsledok je dobrý, bolesti krku prešli a moja pracovná kapacita sa zlepšila. Karipazim Medflorina LLC nie je vždy v predaji, ale je možné ju objednať na webovej stránke pharmacy.ru http://apteka.ru/ (priame dodávky od výrobcu, kvalita je potvrdená vyhlásením o zhode). Droga bude doručená do najbližšej lekárne..

Prvýkrát liečim karipain. V siedmom postupe sa v dolnej časti chrbta objavili silné laloky, pred liečbou tam neboli, len trochu. Lekár povedal, že po 12 procedúrach prejde. Po desiatej som si urobil prestávku - nebolo možné ublížiť. Bolesť sa v sobotu av nedeľu upokojila. V pondelok som urobil 11. postup a znova silné bolesti. Kto má podobné skúsenosti, prosím napíšte. Mám náladu zastaviť postup. Podeľte sa o svoje skúsenosti.

Dobrý deň, mám približne 10 postupov, pri ktorých sa vyskytli nemožné bolesti. Doktor však hovorí, že pokračovanie. Kýla je 10 mm. Neviem, či to bude mať účinok

V roku 2008 spoločnosť EL FARESIS VYROBILA STRATÉ PRVKY NA ĽAVÚ STRANU L5 S1 V 7 POSTUPOCH PO 12 POSTUPOCH, KTORÝM BY MOHLI BYŤ VYMAZANÉ SME, URČILI SILNÁ PAINÁRA SO

Kto mi môže pomôcť HERMOR Schmorl sa dá liečiť karipazímom?

Chcem poznať jednu fľašu pre jednu procedúru?

Karipazim

štruktúra

Prípravok pozostáva z enzýmov sušenej mliečnej šťavy z papáje, t. J. Papaínu, chymopapínu A, chymopapínu B, peptidázy A a B, lyzozýmu - mukolytického enzýmu.

Uvoľňovací formulár

Liek je dostupný v injekčných liekovkách vo forme lyofilizátu, na prípravu roztoku na vonkajšie použitie, na získanie svetlého tieňa a bez zápachu..

farmaceutický účinok

Tento liek má nekrolytický účinok..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Karipazim podporuje štiepenie nekrotických tkanív, zmäkčenie viskóznych tajomstiev, krvné zrazeniny. Okrem toho, keď sa liečivo používa na liečenie porúch pohybového aparátu pomocou elektroforézy, zvyšuje sa elasticita väzov a chrupavkového tkaniva, absorbovateľný účinok je nasmerovaný na stavcovú prietrž atď..

Pri vonkajšom použití sa účinné zložky neabsorbujú a nevykazujú systémový účinok na organizmus. Všetky enzýmy, ktoré tvoria toto činidlo, sú v pečeni zničené a biotransformované.

Indikácie pre použitie

Popáleniny tretieho stupňa na urýchlenie odmietnutia chrasty a uvoľnenie rán z hnisavého a nekrotického tkaniva.

Okrem toho sa liek už nejaký čas aktívne používa na liečenie lézií ortopedickej, traumatologickej, neurochirurgickej a neurologickej povahy pomocou elektroforézy, napríklad:

kontraindikácie

Tento nástroj by sa nemal používať na žiadny druh injekcie ani na:

 • zhoršenie zápalových procesov;
 • sekvestrácia herniovaného disku;
 • neznášanlivosť na liečivo;
 • dojčenia;
 • tehotenstvo.

Vedľajšie účinky

V priebehu liečby Karipazimom sa niekedy vyskytujú alergické reakcie. Intolerancia liečiva sa môže prejaviť svrbením, podráždením, horúčkou a inými príznakmi..

Počas terapie elektroforézou sa môže medzi 5 až 8 zákrokmi základné ochorenie zhoršiť, čo postupne mizne.

Karipazim, návod na použitie (metóda a dávkovanie)

Na prípravu lieku na vonkajšie použitie potrebujete 0,5% roztok novokainu alebo 0,9% izotonický roztok chloridu sodného. Potom je vložka navlhčená v pripravenom produkte a nanesená na miesto postihnuté popálením a potom pokrytá obväzom odolným voči vlhkosti. Súčasne je možné liečiť až 30% celého povrchu tela. Vymieňajte obväz každé 1-2 dni a vylučujte exfoliované nekrotické tkanivo. Trvanie liečby je 4 až 12 dní.

Podľa pokynov na použitie Karipazimu sa roztok vykonáva elektroforézou. Takýto postup sa vykonáva vo fyzioterapeutickej miestnosti lekárskeho zariadenia a dokonca aj doma, ak existuje špeciálny prístroj. Zvyčajne je potrebné podstúpiť liečbu v 3 kurzoch, 20 - 30 procedúr, medzi jednotlivými kurzami prestávky 1 - 2 mesiace. Po elektroforetickom postupe odborníci odporúčajú aplikovať gél Papain-Active s masážnymi pohybmi, až kým sa úplne nevstrebáva do pokožky..

Caripazim pre elektroforézu

Podľa niektorých odborníkov je táto metóda pomerne účinná a používa sa na liečenie mnohých chorôb. Je potrebné poznamenať, že tento postup by mal menovať a kontrolovať odborník. Elektroforéza vám umožňuje hlboko vstúpiť do lieku do podkožných vrstiev, čím sa zvyšuje jeho pôsobenie a výsledkom je, že pacienti cítia výraznú úľavu a dokonca aj komfort.

Existujú prípady, keď takáto terapia pomohla pacientom vyhnúť sa operácii prietrže chrbtice. Faktom je, že táto metóda nielen eliminuje príznaky, ale eliminuje aj príčinu ich výskytu, napríklad z herniovaného disku..

Domáca liečba

Na vykonanie liečby Karipazimom pomocou elektroforézy doma je potrebné vyhľadať odbornú radu, kúpiť si liek, ďalšiu masť a špeciálne zariadenie, napríklad ELFOR-PROF.

Pred použitím je potrebné tieto pokyny podrobne preštudovať.

predávkovať

Ak sa liek používa v odporúčaných dávkach, je možné vyhnúť sa prípadom predávkovania..

Interakcia

V klinickej praxi sa nezistili žiadne prípady signifikantnej interakcie Karipazimu a iných liekov.

Podmienky predaja

Droga sa predáva na lekársky predpis.

Podmienky skladovania

Na uskladnenie tohto produktu musíte zvoliť suché, tmavé a chránené miesto pred deťmi s teplotou nad 15 ° C.

Použitie karipazímu na miechu prietrže

Caripazim pre spinálnu prietrž

Karipazim s prietržami chrbtice má pozitívne aj negatívne účinky. Väčšina kupujúcich pripúšťa, že liek im skutočne pomohol zbaviť sa bolesti chrbta - charakteristický príznak medzistavcovej prietrže.

Karipazim je považovaný za celkom nový liek, ale už sa aktívne používa v širokej škále oblastí medicíny: v traumatológii, ortopédii a obzvlášť často pri neurochirurgických ochoreniach..

Droga Karipazim sa vyrába na základe rastlinných zložiek. Hlavnou zložkou je výťažok z papájovej šťavy, dreviny, známej tiež ako melónový strom. Okrem papaínu, zloženie liečiva zahrnuje chymopapain, mukolytický enzým lyzozým, papaya peptidázu, množstvo ďalších enzýmov, uhľohydráty, soli obsahujúce vápnik, horčík, sodík a draslík. Zložky liečiva sú navrhnuté tak, aby poskytovali proteolytický účinok a zmiernili zápal. Lieky môžu mať nekrolytické účinky.

Existuje iba jedna forma uvoľňovania liečiva - jedná sa o lyofilizát určený na riedenie špeciálnou tekutinou. Roztok je určený iba na vonkajšie použitie. Prášok sa uvoľňuje v sklenených fľašiach. Po zriedení sa získa roztok s miernym odtieňom, bez zápachu.

Liek je schopný skvapalniť nekrotické častice, krvné zrazeniny a viskózne tajomstvo. Pri poraneniach môže Karipazim zmäkčiť chrupavku a väzivo, zvýšiť elasticitu tkaniva. V dôsledku toho sa pozoruje skvapalňujúci účinok, ktorý umožňuje liečiť medzistavcovú prietrž.

Základom lieku je výťažok z papájovej šťavy

Zistilo sa, že aktivita liečiva je selektívna, to znamená, že môže ovplyvňovať iba odumreté tkanivo bez ovplyvnenia alebo poškodenia zdravého stavu.

Aktívne zložky lieku vstupujúce do buniek tkanív tela vytvárajú v oblasti miechy disk „depot“. To vám umožní účinne ovplyvniť herniálny výčnelok, spojivové tkanivo a tkanivové disky. Použitie lieku spôsobuje zjazvenie tkaniva disku v miernej forme, pomáha obnoviť a zvýšiť elasticitu.

Okrem toho produkt účinne odstraňuje opuchy, zastavuje zápalové procesy, potláča pôsobenie hyaluronidázy, pomáha zlepšovať proces fagocytózy, obnovovať zložky tkaniva a krvný obeh v ňom.

Indikácie a kontraindikácie pre použitie lieku Karipazim

V súlade s pokynmi priloženými k lieku je Karipazim predpísaný v týchto prípadoch:

 • keď sa objavia jazvy;
 • s osteochondrózou, s vymenovaním elektroforézou s Karipazimom s herniou, s radikulitídou;
 • s ťažkými popáleninami (ako prostriedok na podporu rýchlej obnovy poškodených tkanív, na zabránenie infekcie rany);
 • keď dôjde k periartritíde;
 • v prípade neuritídy;
 • v prípade arachnoiditídy.

Recenzie odborníkov naznačujú, že liek je účinný pri niektorých ďalších ochoreniach: paradentóza, gingivitída, paradentóza, aftózna a nekrotická stomatitída..

Napriek skutočnosti, že sa liek vyrába na báze prírodných zložiek, nie je vždy neškodný. Vedľajšie účinky sú pomerne zriedkavé: alergické reakcie s neznášanlivosťou (precitlivenosť) na jednu alebo viac zložiek lieku. Precitlivenosť môže byť vyjadrená rôznymi príznakmi vrátane svrbenia a podráždenia, hypertermie.

Karipazim sa používa na spinálnu prietrž

Ak je alergická reakcia slabá, lekár sa rozhodne liečbu prerušiť. V takýchto prípadoch sa liečba zvyčajne neprerušuje, ale pacient musí sledovať akékoľvek zmeny v zdraví. Mierne alergické príznaky sa zvyčajne celkom ľahko eliminujú: pacientovi sú predpísané antihistaminiká.

Karipazim je kontraindikovaný v prípade hernie v prípadoch, keď medziobratlová hernia vyvolala rozvoj silného zápalového procesu v mieche.

Lieky tiež nie sú povolené pre niektoré vlastnosti sekvestrácie.

Keď je alergická reakcia výrazná a spôsobuje pacientovi závažné nepohodlie, karipazim sa preruší. Nepredpisujte liek tehotným ženám, bez ohľadu na obdobie a počas dojčenia. Zakazuje sa používať Karipazim na injekciu akéhokoľvek druhu alebo na perorálne podanie.

Na začiatku prvého liečebného cyklu niektorí pacienti zhoršujú prejavy medzistavcovej prietrže. Táto okolnosť často spôsobuje sklamanie a stáva sa dôvodom na ukončenie liečby. V skutočnosti sa prejavy základnej choroby po 5-8 zákrokoch začnú zmierňovať.

Pri použití lieku v množstve odporúčanom ošetrujúcim lekárom je predávkovanie nemožné. Počas užívania drogy sa takéto prípady nezaznamenali. Interakcia Karipazimu s inými liekmi sa nepozoruje.

Vzhľadom na miestnu povahu účinku lieku nemá použitie malého množstva alkoholu nijaký vplyv na proces liečby..

Návod na použitie lieku Karipazim

Podľa návodu na použitie sa Karipazim na kýlu chrbtice môže používať na lokálne použitie aj na elektroforézu..

Karipazim sa musí riediť soľným roztokom

Na lokálne použitie sa má Karipazim riediť soľným roztokom v určitej koncentrácii (od 17,5 do 70 PE / ml). Lokálne použitie Karipazimu sa zvyčajne predpisuje pri popáleninách III. Stupňa. V takýchto prípadoch sa prášok zriedi roztokom chloridu sodného alebo prokaínu, impregnuje sa servítkou a aplikuje sa na poškodenú oblasť kože. Potom navlečte obväz.

Karipazim s kýlou chrbtice sa začal používať relatívne nedávno - len asi pred 10 rokmi. V súčasnosti sa liečba vykonáva podľa metódy vyvinutej ruským lekárom V. Naidínom, profesorom Výskumného ústavu neurochirurgického. Elektroforéza umožňuje ovplyvniť samotnú prietrž, pretože liek sa injikuje hlboko pod kožu lokálne do miesta poškodenia. Výsledkom je, že účinok lieku sa zvyšuje a pacienti sa po niekoľkých procedúrach cítia zlepšenia.

Pri elektroforéze kýly Karipazim v chrbtici sa liek zriedi soľankou. Na 1 fľašu lieku potrebujete až 10 ml tekutiny. Ďalej pridajte niekoľko kvapiek dimexidu.

Aby bola liečba Karipazimom účinná, je veľmi dôležité liek riadne uchovávať. Miesto na uloženie lieku by malo byť tmavé a chladné, teplota - do 15 stupňov.

Liek Karipazim si môžete kúpiť iba na lekársky predpis. Predávajú ho v lekárni Výskumného ústavu neurochirurgického, ale v niektorej z partnerských lekární existuje možnosť kúpiť si liek. Cena Karipazimu za kýlu chrbtice sa dá nazvať pomerne prijateľnou, pretože 1 škatuľa s drogami stojí asi 200 rubľov. V závislosti od miesta predaja a balenia sa liek môže kúpiť za 150 rubľov.

Postup elektroforézy

Elektroforéza sa vykonáva v poliklinike v špeciálnej miestnosti. Zákrok môžete absolvovať na súkromnej klinike. Cena zákroku s kýlom Karipazim je okolo 800 rubľov. V súčasnosti je možné elektroforézu vykonávať samostatne doma. Ak to chcete urobiť, musíte si kúpiť špeciálne zariadenie, napríklad „Elfor-Prof“, ako aj ďalšiu masť na uľahčenie postupu. Pred samotnou elektroforézou s Karipazimom s bedrovou prietržou by ste sa mali poradiť so svojím lekárom a potom si pozorne preštudujte pokyny, ktoré sa dodávajú so zariadením..

Pred elektroforézou musíte najskôr pripraviť Karipazim s herniou chrbtice podľa pokynov. Pripravte vodiče, ktoré sú pripojené k samotnému zariadeniu, ktoré vytvára galvanický prúd. V tomto prípade záporná katóda vždy nastáva s čiernymi vodičmi a kladná katóda vždy s červenými vodičmi.

Obrúsky pre elektródy sú navlhčené v teplej vode, jej teplota by sa mala približne rovnať teplote ľudského tela (približne 37 stupňov). Hotový liek sa potom impregnuje vložkami na elektródach. Veľkosť každej vložky nie je väčšia ako 15 cm. Servítka sa umiestnia na miesto vystavenia a k nej sa pripoja elektródy s červeným vodičom (kladné)..

Na ďalšie 2 obrúsky sa aplikuje ďalší liek - eufillín. Tento liek má vazodilatačný účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh, zvýšiť účinnosť Karipazimu. Tieto vložky sa dajú umiestniť rôznymi spôsobmi: pod tesnenie s Karipazimom na spodnej časti chrbta alebo na bokoch - v závislosti od miesta vystavenia.

Pretože pri vystavení prúdu sa citlivosť v oblasti pokožky pod elektródou postupne znižuje, sila prúdu sa musí postupne zvyšovať na 15 mA. Čas expozície sa tiež postupne zvyšuje na 20 minút. Počas elektroforetického postupu je dôležité udržiavať teplotu elektród do 39 stupňov.

Priebeh liečby Karipazimom

Pacientom je predpísaný karipazymálny gél

Podľa opisu elektroforézy by liečba prietrže podľa Karipazimu mala byť bezbolestná, cítiť len teplo a mierne vibrácie. V skutočnosti však tento test nie je ľahký, pretože po zákroku sa veľa pacientov začne v oblasti vplyvu odlupovať z pokožky, je svrbenie ťažké, teplota sa môže zvýšiť.

Na zmiernenie týchto prejavov sa pacientom najčastejšie predpisuje „papaín-aktívny“ - gél založený na rovnakej aktívnej zložke ako Karipazim. Tento liek však najčastejšie iba zmierňuje závažnosť príznakov, ale úplne ich neodstraňuje. Preto sa častejšie pacientom predpisuje hydrokortizónová masť.

Na dosiahnutie zaručeného výsledku sa však odporúča podrobiť sa úplnej liečbe..

Medzistavcová prietrž môže byť vážne ochorenie, ktoré sa nevytvorilo za jeden deň, preto jej liečenie bude nejaký čas trvať..

Jeden alebo dva postupy môžu pacientovi priniesť úľavu a pocit pohodlia, ale neprinášajú trvalý terapeutický účinok. Na odstránenie medzistavcovej prietrže sa odporúča podstúpiť 1 hlavný a 2 opakované cykly liečby.

Dĺžku liečby určuje ošetrujúci lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Pokyny na použitie Karipazimu pri herniách zvyčajne naznačujú, že trvanie liečby by malo byť najmenej 20 dní, ale nie viac ako 30 rokov. Medzi procedúrami je možné urobiť krátku prestávku - nie viac ako 1 deň. Po ukončení liečebného cyklu sa v liečbe uskutoční prestávka, ktorá trvá až 30 dní. Potom dvakrát zopakujte ošetrenie podľa rovnakej schémy. Celkovo, aby sa dosiahol výsledok, priaznivci liečebnej metódy odporúčajú absolvovať 3 liečebné kúry.

Recenzie liekov pre pacientov

Recenzie odborníkov naznačujú, že liek je ľahko tolerovateľný a relatívne zriedkavo spôsobuje vážne vedľajšie účinky, hoci pravdepodobnosť alergických reakcií nie je úplne popieraná. Napriek ľahkému postupu pomocou špeciálnych prístrojov by sa elektroforéza mala vždy vykonávať pod vedením lekára, ktorý môže dať odporúčania a upraviť časový rozvrh liečby v čase.

Recenzia pacientov sa dá rozdeliť do dvoch skupín: jedna droga pomohla zbaviť sa neustálej bolesti chrbta a nepohodlia, druhá Karipazim dokonca sklamaná. Negatívne recenzie používateľov, ktorým droga nepomohla zbaviť sa medzistavcovej prietrže alebo dokonca zranených, sú zriedkavé.

Pre mnohých recenzentov sa Karipazim stal alternatívou k chirurgickému zákroku - účinná, ale nie najpríjemnejšia av mnohých prípadoch nie prijateľnejšia liečba. Účinok elektroforézy s Karipazimom sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Niektorí po prvom liečebnom postupe si nevšimli žiadny účinok a príznaky medzistavcovej prietrže začali miznúť až v polovici druhého komplexu procedúr. Droga pomohla ostatným takmer okamžite..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Schmorlova kýla

Žalúdok
Schmorlova kýla, čo to je a ako s tým zaobchádzať? Fotografie, príznaky a liečba
Schmorlova medziobratlová hernia je zmena medzistavcových platničiek, ktorá sa prejavuje ako „odsadenie“ disku do segmentu horného alebo dolného stavca.
Prečo mi bolí chrbát?? Nie je nikto, kto sa nikdy vo svojom živote nesťažoval na bolesti chrbta, a čiastočne je to prirodzené. Chrbtica je najdôležitejším podporným systémom nášho tela, flexibilným a dynamickým.
Schmorlova kýla je spôsobená degeneratívnymi procesmiSchmorlova kýla je jednou z chorôb pohybového ústrojenstva, ktorá je spôsobená procesmi degeneratívnej povahy. Na začiatku je potrebné uviesť, že hoci Schmorlova kýla je dôsledkom zranení rôznej závažnosti, ktoré jednorazovo alebo trvalo narušujú štruktúru medzistavcových platničiek, je to dôsledok moderného životného štýlu, v ktorom sa náležitej pozornosti nevenuje náležitá pozornosť výžive, športu a včasnej diagnostike chorôb.