loader

Zdravá chrbtica: čínska gymnastika a akupunktúra na liečenie patológií

Pohľad na zdravie a liečbu chorôb v čínskej medicíne je zásadne odlišný od západného: veda pracuje v úzkom spojení so starobylým systémom svetonázoru. Po stáročia úspešná prax ukazuje, že tento prístup je často efektívny, ak sa európski lekári nedokážu vyrovnať. Jednou z takýchto ťažkých oblastí je ochorenie miechy. V tomto článku sa budeme zaoberať liečbou pomocou metód čínskej medicíny..

Program Zdravá chrbtica: Čo je podstatou orientálneho prístupu?

Východná medicína vníma telo ako nedeliteľný systém, ktorého všetky prvky sú vzájomne prepojené a vzájomne závislé. Okrem toho je sám človek iba súčasťou makrokozmu, ktorý existuje v úzkom spojení s ním. Preto z hľadiska čínskeho lekára choroba nie je problémom samostatného orgánu, ale organizmu ako celku, dôsledkom narušenia energetickej rovnováhy ako takej a v jej interakcii so svetom..

Hlavnou úlohou čínskej medicíny je teda udržiavať rovnováhu „Qi“ v tele (vrátane harmonizácie pomeru „Yin“ a „Yang“, päť prvkov) a zabezpečiť voľný tok energie pozdĺž poludníkov. Toto sa okrem iného dosahuje použitím qigongovej dychovej praxe a vystavením biologicky aktívnym bodom (akupunktúra)..

Čínski lekári veria, že zdravá chrbtica je základom pohody a dlhovekosti: doslova drží stav celého organizmu. V centrách východnej medicíny sa pacientom pomáha vyrovnať sa s osteochondrózou, medzistavcovými kýlami a inými chorobami, proti ktorým sú západné metódy doteraz bezmocné..

Liečivý účinok čínskej gymnastiky na chrbticu Qigong je založený na práci s „Qi“, ktorá sa odráža v názve. Cvičenie v kombinácii so špeciálnym typom dýchania pomáha vyplniť nedostatok vitálnej energie a „otvoriť“ meridiány. Výsledkom je obnovenie obehu Qi a bolestivé prejavy zmiznú.

Akupunktúrne techniky tiež pracujú s rovnováhou vitálnej energie. Ako už bolo spomenuté, na ľudskom tele je niekoľko stoviek biologicky aktívnych miest - projekcie meridiánov. Čínski lekári, ktorí na ne dôkladne pôsobia rôznymi trikmi (pomocou rúk alebo špeciálnych zariadení - ihly, paliny z cigár paliny, kužele atď.), Regulujú pohyb Qi energetickými kanálmi: stimulujú, oslabujú a nasmerujú ich správnym smerom. Každý bod má špeciálne vlastnosti a „sféru vplyvu“.

Akupunktúra miechy: uznaná WHO

Akupunktúra (akupunktúra) - akupunktúrna technika, ktorá spočíva v ovplyvňovaní biologicky aktívnych bodov pomocou špeciálnych ihiel. Táto starodávna metóda liečby prežila nielen do dnešných dní, ale získala uznanie aj v úradnej medicíne. Na základe výsledkov klinických skúšaní Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila, že akupunktúru možno použiť na liečbu 28 chorôb [1]..

Miechová akupunktúra je indikovaná na medziobratlové kýly a výčnelky z rôznych miest (v bedrovej, hrudnej, krčnej chrbtici), osteochondrózu, spondylózu, radikulitídu. Úradná medicína, skeptická voči doktríne energie Qi, napriek tomu uznáva silné analgetické a protizápalové účinky akupunktúry pri týchto chorobách..

Čo dáva akupunktúru pri prietrži chrbtice

Akupunktúra prietrže chrbtice sa používa ako súčasť komplexnej liečby. Uchyľujú sa k nemu v akútnom období (na úľavu od bolesti) a po zmiernení exacerbácie (s cieľom zotavenia). Zástupcovia oficiálneho lekárstva majú rozdielne názory na liečbu miechy pri akupunktúre, aj keď medzi pacientmi sú recenzie väčšinou pozitívne. Hlavnou námietkou skeptických lekárov je to, že táto metóda nevylučuje príčiny choroby, to znamená, že nenapravuje pulpózne jadro disku, a preto nemôže slúžiť ako alternatíva k chirurgickému zákroku. Na druhej strane chirurgická liečba prietrže je extrémnym opatrením a akupunktúra sa jej v mnohých prípadoch vyhýba.

Aby ste pochopili, či akupunktúra pomáha prietrži chrbtice, zvážte mechanizmus jej terapeutického účinku. Čo sa stane, keď sa akupunktúrne ihly vložia do požadovaných biologicky aktívnych miest?

 • Odstraňuje sa svalové kŕče, uvoľňujú sa svaly, znižuje sa zaťaženie disku.
 • Uvoľnený nerv sa uvoľní, čím sa zníži bolesť.
 • Vystavenie akupunktúrnym bodom stimuluje produkciu endorfínov a enkefalínov, ktoré majú ďalší analgetický účinok..
 • Je aktivovaná sekrécia kortizolu - hormón kôry nadobličiek, ktorý má silný protizápalový účinok..
 • V dôsledku zvýšeného toku lymfy sa opuchy zmierňujú.
 • Krvný obeh sa zlepšuje vďaka obnoveniu výživy tkanív.

Po prvom sedení sa stav pacienta zvyčajne zlepší. Aby sa dosiahol stabilný pozitívny výsledok, odporúča sa absolvovať celý kurz - 10 - 15 postupov.

Výhody metódy

Pri kýle disku sa používajú rôzne metódy anestézie a odstránenia zápalu. Akupunktúrna liečba chrbtice má oproti iným metódam niekoľko výhod:

 • Procedúra nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky (na rozdiel od NSAID a iných liekov). Miechová akupunktúra môže byť preto záchranou pre pacientov s alergiou na lieky..
 • Zoznam kontraindikácií pri akupunktúre je malý.
 • Procedúra je takmer bezbolestná (čo sa nedá povedať napríklad o masáži a manuálnej terapii). Bolesť spôsobená vpichovaním ihiel do pokožky nie je silnejšia ako pri uhryznutí komárom.
 • Akupunktúra nevyžaduje úsilie pacienta.
 • Relácia netrvá dlho - v priemere 20 - 30 minút.
 • Bolesť ustupuje po prvom zákroku.
 • Vďaka analgetickému účinku pomáha akupunktúra s prietržami chrbtice znížiť príjem NSAID..

kontraindikácie

Akupunktúra je šetrná metóda liečby, má však aj kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • akútne infekčné choroby;
 • zhubné nádory;
 • chronické zápalové ochorenia v akútnom štádiu;
 • respiračné choroby;
 • akýkoľvek stav sprevádzaný horúčkou;
 • duševná choroba;
 • kožné lézie v mieste expozície;
 • tehotenstvo.

Qigong: Čínske cvičenia kĺbov a chrbtice

Prax čchi-kungu (ktorá sa dá veľmi zhruba preložiť ako „Energetické riadenie Qi“) je súčasťou východného konceptu zlepšovania tela a ducha a jej štúdiu sa venovala veľká práca. Ale ako súčasť tohto článku sa zaujímame o výhody čínskych cvičení pre chrbticu. Preto budeme uvažovať o čchi-kungu v kontexte fyzického zotavenia a zameriame sa na konkrétny aspekt.

Liečivé účinky čínskej gymnastiky

Ak sa pozriete na čchi-kung z hľadiska východnej filozofie, cvičenia pomáhajú eliminovať nerovnováhu energie Qi a prispievajú k jej akumulácii. Na fyzickej, viditeľnej úrovni sa to prejavuje nasledujúcimi účinkami:

 • Pri pravidelných cvičeniach sa zvyšuje pohyblivosť chrbtice a kĺbov, posilňuje sa pohybový aparát, koriguje sa držanie tela, bolesť chrbta ustupuje.
 • Membránové dýchanie v kombinácii s napätím a uvoľnením svalov normalizuje cievny tonus, zlepšuje prietok krvi.
 • Počas cvičenia dochádza k aktívnej ventilácii pľúc, tkanivá a orgány sú nasýtené kyslíkom.
 • Dýchacia gymnastika pozitívne ovplyvňuje stav kardiovaskulárneho systému: tlak sa stabilizuje, zaznamenávajú sa pozitívne zmeny na EKG, človek lepšie toleruje fyzickú námahu.
 • Znižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 • Tráviaci systém sa zlepšuje.
 • U ľudí náchylných na nadváhu sa telesná hmotnosť postupne normalizuje.
 • Emocionálny stav je stabilizovaný, úzkosť a podráždenosť zmiznú, obnoví sa spánok.
 • Pamäť a pozornosť sú vylepšené.
 • Objaví sa energia, únava prechádza.

Základné princípy čchi-kungu

Liečebný účinok čchi-kungovej gymnastiky je založený na spoločnej práci tela, mysle a ducha. Dýchacie a fyzické cvičenia sprevádzajú sústredenie pozornosti a osobitná psychologická nálada. Hlavné princípy čchi-kungu sú jednoduché, ale na dosiahnutie tohto účinku je potrebné ich prísne dodržiavať, pokiaľ možno pod dohľadom kapitána..

 • Sekvenčné štúdium. V každom cvičení sa odporúča, aby ste prvý pohyb zvládli. Keď ich dokonale zvládnete, pokračujte v dýchacích technikách a sústredení. Pokračujte ďalším cvičením, iba ak ste úplne preštudovali predchádzajúce. Vykonanie by malo byť jednoduché, bez nepohodlia.
 • Pravidelnosť. Liečebný účinok čínskych cvikov na chrbticu sa dosahuje iba systematickými cvičeniami. Cvičenia sa odporúčajú vykonávať dvakrát denne, ráno a večer, počas 10-20 minút. Stabilný výsledok nastane po 2 až 3 mesiacoch, hoci zlepšenie pohody je viditeľné po prvých triedach.
 • pokojný Nezačnite cvičiť, kým sa nezbavíte cudzích myšlienok a emócií. Každodenné starosti, podráždenie, úzkosť odvrátia pozornosť od cvičenia. Ak sa nedokážete sústrediť, vykonajte niekoľko pohybov čchi-kungu ako zahrievanie, bez sústredenia. A až po zlepšení stavu mysle začnite s výcvikom podľa pravidiel..
 • Prirodzené pohyby. Počas cvičenia by sa nemali vyskytovať bolesti a nepohodlie. Nie je potrebné príliš namáhať, vykonávať pohyby silou, úmyselne ich zrýchľovať alebo spomaľovať.
 • Relaxácia. Napäté by mali byť iba tie svaly, ktoré sú zapojené do cvičenia.
 • Plytké pokojné dýchanie. Dýchajte do žalúdka, nie do hrudníka. Nesnažte sa zhlboka dýchať, nedýchajte.

Indikácie, kontraindikácie a prínosy

Kurzy čchi-kungu sú určené nielen pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou. Pretože gymnastika má komplexný liečebný účinok, odporúča sa každému, kto si chce po mnoho rokov udržiavať dobré zdravie, mobilitu, vitalitu a pokoj. Kvôli schopnosti meniť zaťaženie a rozsah pohybu môžu aj starší ľudia v akejkoľvek fyzickej kondícii cvičiť čchi-kung.

Čínske terapeutické cvičenia chrbtice zároveň nemajú prakticky žiadne kontraindikácie. Iba závažné sprievodné choroby - príležitosť konzultovať s lekárom pred začatím vyučovania.

Cvičenia čchi-kungu sú navyše ľahko uskutočniteľné a nevyžadujú veľa času (stačí urobiť 10-20 minút ráno a večer).

Cigongové cvičenia na chrbticu

Qigongová zdravotná gymnastika zahŕňa rôzne komplexy na liečenie a prevenciu chorôb chrbtice (osteochondróza, hernia disku), ako aj zamerané na posilnenie svalového korzetu, zvýšenie flexibility, atď. Zloženie cvičení sa líši a program školení sa musí vyberať individuálne..

Ako príklad uveďme niekoľko všeobecných cvičení týkajúcich sa chrbtice. Odporúčajú sa pre zdravých ľudí a pre tých, ktorí už majú problémy s pohybovým ústrojenstvom, ako aj pre každého, kto vedie sedavý životný štýl. Pohyby sú opísané približne, pre presný výkon je potrebné vidieť, ako to odborníci robia..

 • „Žeriavový krk“ - plynulé predĺženie krku dopredu, dole (brada by sa mala dotknúť hrude), návrat do východiskovej polohy.
 • „Korytnačka na krk“ - sklopenie hlavy nadol (brada sa posúva pozdĺž hrude), natiahnutie krku dopredu, zdvihnutie do východiskovej polohy.
 • „Drak zrýchľuje oblaky“ - zákruty hornej časti tela a rúk, zablokované pred sebou v „zámku“ v úrovni tváre.
 • "Dragon's pas" - rotácia panvy, potom pohyb tam a späť.

Účinnosť čínskych metód liečby chrbtice potvrdzujú stáročia praxe a úspešné výsledky. Majú však trvalý pozitívny účinok, iba ak sa liečba vykonáva pod vedením kompetentného odborníka, ktorý je dobre oboznámený s východnou filozofiou a zásadami medicíny založenej na dôkazoch..

Ako si vybrať centrum tradičnej čínskej medicíny na liečbu chrbtice?

Požiadali sme Zhanga Zzytsyana, vedúceho lekára kliniky TAO, aby odpovedal na túto otázku:

„V čínskej medicíne, tak ako v žiadnom inom, nie sú dôležité skúsenosti a kvalifikácia lekára. Pozitívny účinok liečby závisí výlučne od toho. Vedomosti sa prenášajú priamo z učiteľa na študenta a nie každý má právo ich používať.

Nájsť skutočného čínskeho lekára medicíny mimo Číny nie je ľahké. Mnoho centier sa v súčasnosti otvára v Moskve, kde sa tvrdí, že sa používajú tradičné orientálne techniky. Šanca na stretnutie s absolventom Číny je však malá.

Nemôžem však hovoriť za všetky centrá tradičnej medicíny v hlavnom meste, takže o nich budem hovoriť. Na klinike TAO sú pozvaní lekári najvyššej kategórie, pozvaní na základe zmluvy s Univerzitou tradičného čínskeho lekárstva Henan a na odporúčanie tejto inštitúcie. Všetky absolvovali lekárske univerzity v Číne, študovali najmenej 10 rokov. Lekári z tímu TAO dlhodobo pracujú v najväčších štátnych nemocniciach, pravidelne si zvyšujú kvalifikáciu a zaoberajú sa aj školením. Klinika má odborníkov s 50 ročnou praxou. Poskytujeme liečebné a diagnostické služby podľa povolenia na lekársku činnosť č. LO-77-01-000911 z 30. decembra 2008, vydaného Moskovským ministerstvom zdravotníctva.

Chápeme, že ľudia nám dôverujú najcennejšej veci - zdraviu, a preto sa snažíme zdôvodňovať dôveru našich pacientov všetkými prostriedkami, medzi ktorými mimochodom existujú celebrity. “.

PS: TAO Clinic je jedno z najznámejších centier čínskej medicíny v Moskve. Ak sa chcete dozvedieť viac o službách a cenách, navštívte stránku www.taomed.ru.

Kliniky tradičnej čínskej medicíny môžu pomôcť s chorobami chrbtice, ako napríklad:

 • medziobratlová kýla;
 • vyčnievanie medzistavcových platničiek;
 • skolióza;
 • osteochondrosis.
Naučiť sa viac.

Čínska tradičná medicína je zameraná na stimuláciu vlastných ochranných zdrojov tela a môže sa používať v spojení s tradičnými druhmi liečby.

Na liečbu chrbtice na klinikách tradičnej čínskej medicíny možno predpísať:

 • akupunktúra;
 • fytoterapie;
 • masáže;
 • sada cvičení (fyzioterapeutické cvičenia) qigong.
Ponúkané služby.

Náklady na liečbu chrbtice môžu závisieť od predpísaných postupov, trvania liečebného cyklu, ako aj od kvalifikácie lekára..

Viac informácií o klinike a nákladoch na postupy získate po prihlásení na úvodnú konzultáciu.

Akupunktúru je možné odporučiť na mnoho chorôb, vrátane akútnych a chronických štádií..

Ďalšie informácie o zľavách na ošetrenie získate na klinikách tradičnej čínskej medicíny!

 • 1 http://pomogispine.com/lechenie/iglorefleksoterapiya.html

Príručky Qigong vám často odporúčajú predstaviť cirkuláciu Qi telom a zamerať sa na konkrétne body počas cvičenia. Spoločnou chybou pre začiatočníkov je umelo spustiť túto mentálnu reprezentáciu. Výsledkom je stres. Nie je potrebné sa snažiť umelo vytvárať pocit „Chi“: bude to postupne v procese odbornej prípravy. Toto je uľahčené správnou polohou tela a sledom pohybov.

Chrbtica a spoločné ošetrenie v Číne

Liečba miechy v Číne je dobrou alternatívou k drahému západnému liečeniu, pretože odborníci šikovne kombinujú čínsku medicínu a moderné metódy liečby chorôb kĺbov a vertebrálnej kýly.

Problémom moderného ľudstva je bolesť chrbta, najmä medzistavcová prietrž, ktorá je komplikáciou osteochondrózy..

Čínski lekári sa s týmto problémom úspešne vyrovnávajú, používajú tradičnú medicínu a metódy liečby kĺbov v starej Číne v kombinácii s modernou medicínou. Lekári berú riešenie problémov chrbtice a miechy veľmi vážne.

Liečba chrbtice v Číne

Aby ste túto chorobu porazili, musíte s ňou bojovať nie, ale s príčinou, ktorá túto chorobu spôsobila. Liečba kýly chrbtice sa začína rovnako ako kdekoľvek inde diagnózou úplne odlišnou od európskej. Čínski lekári diagnostikujú chorobu pulzom, pýtajú sa na všetky choroby, ktoré osoba mala..

Úspešne sa liečila medziobratlová hernia v Číne s:

 1. akupunktúra
 2. masáže rôznych druhov
 3. akupresúra
 4. chrbtová trakcia
 5. ihla-noha
 6. individuálne bylinné medicíny
 7. môžu postupy
 8. expozícia prístroja.

Čínski lekári používajú metódy modernej liečby vertebrálnej kýly spolu s tradičnými metódami.

Čínske kliniky na liečbu chrbtice a kĺbov

V Číne je veľa lekárskych stredísk, v ktorých sa môžete liečiť späť a chrbticu, ale nie všade môžete získať celú škálu techník. Niektoré kliniky v Číne používajú iba časť týchto postupov. Lekári neodmietajú operáciu chrbtice, ale najprv urobia všetko pre to, aby porazili chorobu, iba ak sa nič nestane, odporúčajú operáciu. V Číne môžu ruskí občania využívať služby kapitálových kliník alebo tých, ktorí sa nachádzajú na severozápade a severovýchode krajiny.

Kliniky v Pekingu, kde môžete liečiť kýlu chrbtice:

 • Národné centrum pre tibetskú medicínu
 • Čínska námorná nemocnica.
 • Han Ming Gao - klinika čínskej medicíny

V Urumqi sa miechy môžu liečiť na klinikách:

 • Čínska (tradičná) nemocnica s tradičnou medicínou
 • Prvá ariyanská mestská nemocnica
 • Ha Li Xin - klinika čínskeho, tibetského, mongolského lekárstva.

Kliniky v Dalian sú obzvlášť populárne medzi návštevníkmi, pretože liečia prietrž kýly na mnohých klinikách:

 • yang
 • 210 vojenská nemocnica
 • Zlatý kameň
 • Curren
 • Banícke sanatórium
 • Vojenská nemocnica Primorsky

Primorsky Military Hospital je špecializovaná klinika chrbtice v Číne. Vyvinuli špeciálny program pre zdravie chrbtice, ktorý je určený na dva týždne, a ak je to potrebné, môžete liečbu predĺžiť. Pre každého pacienta je vybraný individuálny rastlinný liek..

Kíby sa tu liečia v Číne a veľmi úspešne. Nemocnica vyvinula program - pohyb kĺbov. Používa sa na liečbu chorôb:

 1. Artritída a artróza
 2. Bolesť a opuch kĺbov
 3. Kĺbová atrofia
 4. dna

Tieto choroby sú sprevádzané príznakmi:

 1. Kíby bolia a napučiavajú
 2. Pri dlhšom cvičení sa bolesť v stoji zosilňuje
 3. Kĺby praskajú pri pohybe
 4. Obmedzený rozsah pohybu v kĺbe.

Liečbu v Číne v rámci tohto programu vykonávajú odborníci Primorskej vojenskej nemocnice, jej náklady zahŕňajú diagnostiku choroby a dennú liečbu..

 • Povinná diagnostika rohovky oka, pulzu a stavu kože.
 • Keď osoba prešla celou diagnostikou, má predpísané špeciálne bylinné liečivo (to je zvláštne pre každého pacienta).
 • Diagnóza by mala byť stanovená špecialistom na kĺbové choroby čínskej medicíny pri ochoreniach chrbtice a kĺbov, ktorí predpíšu ďalšie metódy liečby..
 • Krv je potrebné vyšetriť: darovať krv na výskum 24 parametrov, na cukor, na pečeňové testy.

Úprava liečby v Číne

Čínska terapeutická masáž, všeobecná aj akupresúra, je zameraná na ošetrenie chrbtice a kĺbov všeobecne.

 • Pacientovi je predpísaná lekárska odroda bylín (pozostávajúcich z 20 až 40 bylín) a minerálov, ktorá sa pripravuje individuálne pre každého pacienta..
 • Vákuové plechovky sú priradené.
 • Jeden typ akupunktúry (elektroakupunktúra, tradičná akupunktúra, mikroakupunktúra).
 • Bylinkové zábaly (nie sú súčasťou komplexu, ak sa to požaduje, je možné vykonať za príplatok).
 • Plávajúca ihla.
 • Puffer.
 • Röntgenová a nukleárna magnetická rezonancia.
 • Použitie čínskych bylín na naparovanie kĺbov.
 • Spoločné vstrekovanie.
 • Odstránenie tekutiny zo škár.
 • Pre bylinné kúpele pre nohy.
 • Masáž na kostnú artritídu kolena.
 • Masáž pomocou plechoviek a omnoho viac, ako to ponúka čínska medicína.

Číňania sa vždy domnievali, že pre ľudí je obzvlášť dôležité zdravie chrbtice. Tisíce rokov zhromažďujú skúsenosti s liečbou chorôb chrbtice a najzaujímavejšie je, že iba v jednom zo sto prípadov odporúčajú chirurgický zákrok v tomto orgáne. Komplex liečby tradičnej medicíny poskytuje vynikajúci výsledok bez zásahu skalpelu.

Liečba miechy v Číne

V Číne je liečba kýlovej kýly založená na tradičnej čínskej medicíne a moderných technológiách. Kombinovaný prístup k liečbe chrbta vám umožňuje aplikovať chirurgické metódy v jednom prípade zo stoviek pacientov. Metódy liečby prietrže poskytujú minimálny vedľajší účinok a pozitívnu dynamiku u 80% chorôb.

Liečba muskuloskeletálneho systému v Číne

Základom čínskej medicíny je komplexný prístup k liečbe pacienta. Dôkladné vyšetrenie osoby identifikuje problém a vhodnú terapiu. Arzenál čínskej medicíny používa: tradičné metódy a chirurgický zákrok.

prehľad

V Číne sa liečba chrbta pacienta začína lekárskym vyšetrením a vymenovaním diagnostických vyšetrení. Protokol z predchádzajúcich testov môže objasniť obraz choroby. Na objasnenie diagnózy sú predpísané nasledujúce postupy:

 1. Test citlivosti, ktorý určuje lokalizáciu zápalu v chrbtici. V polohe na chrbte je pacient ponúknutý na zdvihnutie dolnej končatiny. Kýla znižuje citlivosť nôh.
 2. Krvný test.
 3. MRI alebo CT. Postup určuje presnú polohu prietrže, jej veľkosť, tvar.
 4. Epidurography. Vyšetrenie diagnostikuje adhézie, nádory, zápalové procesy, hernie;
 5. Röntgenové vyšetrenie chrbtice.
 6. Spondylurography. Táto technika odhaľuje stav stavcov a močového ústrojenstva.
 7. Osteoscintigraphy. Rádioizotopové vyšetrenie pohybového aparátu človeka určuje stav orgánov, ich štruktúru. Pomáha pri včasnej diagnostike prietrže, zhubných transformácií.
 8. Dopplerov ultrazvuk (Dopplerov ultrazvuk). Táto technika sa používa na stanovenie prietoku krvi v cievach krku, hlavy, horných a dolných končatín.

Prieskumy sa vykonávajú na moderných vysoko presných zariadeniach skúsenými odborníkmi.

Antropometrické ukazovatele osoby (telesná hmotnosť, výška), pulz, dýchanie, chôdza, životný štýl, výživa nemajú pri správnej diagnóze kýly malý význam.

Tradičné metódy

Podľa Číňanov je choroba prejavom energetickej nerovnováhy, preto je potrebné liečiť ľudské telo. Pre každého pacienta individuálny liečebný režim.

V Číne 90% zdravotníckych zariadení používa tradičné metódy liečby spolu s oficiálnymi.

V Číne začína liečba medzistavcovej prietrže odstraňovaním bolesti a svalového kŕče. Za týmto účelom sa uskutočňujú tieto stretnutia:

 • môže masírovať (vákuová terapia);
 • akupunktúra (vplyv tenkých ihiel na aktívne body spojené s konkrétnym orgánom);
 • akupresúra;
 • chrbtová trakcia;
 • moxoterapia (zahrievanie aktívnych miest tela pomocou cigár alebo špeciálneho kužeľa);
 • terapia kameňmi (masáž kameňov).

Liečba pomáha zlepšovať metabolizmus, normalizovať prietok krvi, znižovať zápal a narušovať nervové vlákna. Pacienti zaznamenávajú zníženie bolesti, absenciu kŕčov. Ďalšia liečba prietrže je zameraná na odstránenie opuchov v postihnutých tkanivách. Liečia sa fyzioterapeutickými metódami s účinkom otepľovania. Patria medzi ne otepľovanie a parafínová terapia..

Čínski lekári liečia medzistavcovú prietrž pomocou komplexu metód, ktorý umožňuje dosiahnuť dobré výsledky.

Ceny v Číne za ošetrenie chrbtice závisia od regiónu, od úrovne lekárskeho zariadenia. V priemere sú náklady na hlavné metódy spracovania v rubľoch:

 1. Diagnostické postupy –300.
 2. RTG chrbtice –800.
 3. Akupresúrna masáž (1 relácia, čas 30 minút) –600.
 4. Akupunktúra (1 postup) –1000.
 5. Manuálna terapia –600.
 6. Elektroterapia - 400.
 7. Ihly - 1800.
 8. Sauna –1000.

Cena bylinnej medicíny sa líši v závislosti od použitých surovín..

Chirurgické metódy

Nedostatok pozitívnej dynamiky pri liečbe tradičných metód je indikáciou pre použitie chirurgického zákroku. Chirurgické ošetrenie medzistavcovej prietrže v Číne sa uskutočňuje dvoma metódami: jemnou (minimálne invazívnou) a radikálnou. Jemné zaobchádzanie predstavuje niekoľko metód:

 1. Ihlice. V Číne sa vyvinula špeciálna metóda na ošetrenie medzistavcovej prietrže pomocou ihly. Používa sa už desaťročia a pomáha v 96% prípadov. Táto technika vám umožňuje zachrániť pacienta pred zápalmi, narušením nervov pomocou malého vpichu, odstrániť hernie akejkoľvek veľkosti.
 2. Rádiofrekvenčná ablácia (deštrukcia). Do postihnutej lézie sa zavedie ihlová kanyla, do ktorej sa vloží elektróda pripojená k zdroju elektrickej energie. Ničenie prietrže elektrickým prúdom sa uskutočňuje pod kontrolou röntgenového prístroja. Pacient môže pociťovať mierne brnenie. Čas liečby je 20-30 minút.
 3. Hydroplasty. Táto metóda sa vyhýba cyklickým zmenám na disku. Nízkotraumatický postup zahŕňa dodanie fyziologického roztoku pod tlakom cez ihlu. Kvapalina odstraňuje abnormálne tkanivo disku a znižuje jeho veľkosť.
 4. Laserové vyparovanie prietrže je založené na odstránení jadra medzistavcového disku, ktorý má štruktúru podobnú želé. Vplyv svetelného lúča na tkanivo jadra ho zahreje, premení ho na tekutinu a odstráni ho cez otvor v ihle. Disk je zmenšený, zaujímá anatomické miesto. Manipulácie sa vykonávajú pomocou počítačového vybavenia.
 5. Epidurálna katetrizácia. Po zavedení tenkého katétra do epidurálneho priestoru lekár odstráni tekutinu a zavedie liek

Radikálne metódy

Pri agresívnom priebehu ochorenia sa používa dysektómia. V zadnej časti je malý otvor, inštalované sú špeciálne rúrky, vďaka ktorým tvoria prístup k chrbtici. Pri pohybe odstráňte fragment kosti. Hlavným cieľom operácie je dekompresia nervového zakončenia, ktoré by nemalo byť vytlačené okolitými tkanivami.

Jednou z šetrných metód obnovy bezbolestných diskov je nukleoplastika studenej plazmy. Liečba prietrže spočíva v odstránení zapáleného jadra pomocou studenej plazmy. Kompresia nervového koreňa sa znižuje a po určitom čase hernia zmizne. Účinnosť metódy je 80%. Často sa používa implantácia - nahradenie poškodených tkanív umelým implantátom.

záver

Čínska medicína má veľa spôsobov liečby spinálnej prietrže. Integrovaný prístup k tradičnej medicíne ukazuje výsledky v 96%. V závažných prípadoch sú na záchranu chirurgické metódy.

Ako sa lieči kíby v Číne

Ako sa v Číne lieči kĺbová artróza

Na skutočnej lekárskej klinike v Číne je pri liečbe artrózy potrebné kombinovať európske aj východné lekárstvo.

V Číne je kvalifikovaný ošetrujúci ortopedický chirurg jediný, ktorý už vykonal veľké množstvo operácií, odborník na západnú a východnú medicínu..

Ak ste sa liečili iba v lekárskom stredisku, kde sa používajú iba orientálne techniky (masáž, akupunktúra, byliny, žiadne intraartikulárne injekcie), potom to nie je bežné zdravotné stredisko, samotní čínski občania do týchto centier nechodia.

Systémy zdravotnej starostlivosti v Číne a Rusku sa navzájom líšia, najvyššou úrovňou medicíny v Číne je oddelenie, ktoré na lekárskej univerzite patrí k nemocnici, a nie k vojenskej nemocnici. Mnohí Rusi, ktorí sa liečia v Číne, sú ovplyvnení slovom „vojenský“, v dôsledku čoho sa mnohí liečia v jednoduchom zdravotnom stredisku (úroveň zdravotného strediska vojenskej jednotky je veľmi nízka, samotní Číňania často takéto mená nepočuli)..

Preto nižšie uvádzame opis podrobností spôsobu liečenia artrózy na skutočnej čínskej klinike, ktorý kombinuje metódy východnej aj západnej medicíny..

Sanatóriá v Číne

V tejto krajine je viac ako jedno zdravotné stredisko zapojené do spoločnej terapie, niektoré z nich majú široký profil, ale existujú špecialisti špecializujúci sa na konkrétne ochorenie. Najobľúbenejšou destináciou je Dalian, kde sú sústredené centrá spoločného liečenia v Číne..

Jedným z najznámejších centier je Primorsky Military Hospital. Predtým sa zaoberal zaobchádzaním s vyšším vojenským personálom v Číne a až v roku 2016 sa stal dostupným pre liečbu bežných občanov a cudzincov..

V Číne Dalian sa liečenie kĺbov objaví až po stanovení diagnózy miestnymi špecialistami. Nezaujímajú sa o predchádzajúcu štúdiu, pretože majú vlastnú diagnostiku.

Štúdia sa spolieha na metódy na určenie choroby na koži, rohovke, pulze atď. Pacientovi sa diagnostikuje diagnóza podobná mágii, ale v Číne sa takto určuje choroba..

V záujme pravdy je potrebné povedať, že okrem špecifickej diagnostiky Číňania používajú aj moderné výskumné metódy (MRI, röntgenové vyšetrenie atď. (Pozri artroskopia kĺbov - čo je a prečo sa používa)), najmä ak čelia vážnej chorobe alebo v prípade presného potvrdenia choroby..

China Dalian: spoločná liečba začína základnou liečbou, ktorá zahŕňa individuálnu bylinnú kompozíciu, ktorú vyberie lekár, ktorý sa špecializuje na túto konkrétnu patológiu. Liečba začína nielen tradičnými, ale aj modernými metódami: fluoroskopiou, nukleárnou magnetickou rezonanciou a drogami, ak sa bez nich nemôžete obísť. Komplexná liečba je predpísaná špecialistom, ktorý ju opraví raz týždenne (častejšie, ak je to potrebné).

Liečba môže tiež zahŕňať:

 • Čínska masáž
 • bylinkové infúzie;
 • akupunktúra;
 • bylinné (ílové, riasy atď.) zábaly;
 • naparovanie kĺbov liečivými rastlinami;
 • intraartikulárne injekcie atď..

Čínska medicína: spoločné liečenie je účinné, čo pomáha zmierňovať príznaky choroby a rýchlo zlepšuje stav chorých kĺbov.

Liečba kĺbov a kolien v Číne. Artritída, artróza

Na začiatku XXI. Storočia lekári dospeli k záveru, že oficiálna medicína ako taká nie je schopná prekonať choroby. Iba jeho symbióza s tradičnými postupmi dosiahne požadovaný výsledok. Čínska skúsenosť o tom svedčí. Lekári Stredného kráľovstva hľadajú príčinu a odstránia ju. Pacienti, ktorí boli na operáciu pripravení, sú často čínsky Aesculapius pomocou starodávnych metód postavených na nohy.

Čo sa týka bežných ochorení, ako je artritída a artróza, ich príčina je prozaická a zároveň komplexná - porucha imunitného systému. Cieľom spoločného liečenia v Číne je preto stimulovať obranyschopnosť tela. Výsledky ohromujú dokonca skeptikov. Ak sa problém nedá úplne odstrániť, kvalita ľudského života sa stále zlepšuje.

Zdravotnícke zariadenia Heihe

Jedným z populárnych centier liečby muskuloskeletálneho systému u ruských pacientov je mesto Heihe. To však neznamená, že konkrétna inštitúcia je zamestnaná iba v spoločnom zaobchádzaní. Dobrých lekárov nájdete na ktorejkoľvek klinike. Heihe má jeden štát a niekoľko súkromných osôb.

Tradičné metódy diagnostiky a liečby

Po prvé, pacientovi bude diagnostikovaná pulz alebo rohovka oka. Spôsob, ako sa nebojíte takýchto archaických metód skúmania stavu tela. Diagnóza je veľmi jasná. Potom sa pacientovi na niekoľko dní budú účtovať poplatky za ošetrenie vody. A až potom budú predpísané obvyklé európske štúdie: röntgenové vyšetrenie, MRI, krvné a močové testy.

V Číne nie sú predpísané algoritmy liečby. Každý prípad je špecifický a má svoje vlastné charakteristiky, takže účel sa môže líšiť:

 • akupunktúra;
 • qigongová gymnastika;
 • masáže;
 • zábaly a plechovky;
 • liečivé vývary.

Toto sú základné kurzové postupy a sú zahrnuté v platenom balíčku služieb. Za príplatok môže liečba kolena v Číne zahŕňať intraartikulárne injekcie, kapilárne krvenie, bylinné naparovanie, termo sviečky..

Po liečbe tradičnými metódami nemusí byť potrebná farmakoterapia. Účinok je zachovaný a remisia je dlhá. Percento výťažnosti až 80 zo 100.

Puffer zaobchádzanie

Čínski lekári vynašli a testovali jedinečný mikrochirurgický nástroj, ihličnany. Je bezbolestne vsunutý do kĺbu, aby sa v ňom zničili usadeniny a odstránili zrasty. Táto operácia bez krvi trvá len pár minút, po ktorých nezostanú žiadne jazvy. Úspešne sa liečia aj tie choroby pohybového ústrojenstva, ktoré úradná medicína klasifikuje ako zdravotné postihnutie..

Liečba artrózy v Číne stojí asi 2,5 - 3,5 tisíc dolárov. Je to oveľa menej ako na európskych klinikách s rovnakou účinnosťou..

Výhody liečby technikami orientálnej medicíny

Príčina artrózy je primárne v obličkách, ale samozrejme môžu viesť k artróze aj vonkajšie poranenia, ako sú poranenia kĺbov..

Metóda liečby východnej medicíny pri artróze zahŕňa:

Značkové čínske bylinné lieky, ktoré pozostávajú zo vzácnych liečivých surovín, vám účinnosť liečby umožňujú používať pri rôznych chorobách.

Akupunktúra: obnova a udržanie vitality pozdĺž poludníkov.

Liečebná masáž zlepšuje krvný obeh, podporuje miestnu výživu, zabraňuje atrofii svalov.

Plechovky sa veľmi ľahko používajú, sú lacné, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, veľmi dobré na jazdu v chlade, chlade a vlhkosti.

Čínska bahenná terapia zlepšuje krvný obeh, prísun krvi do buniek chrupavky a tkanív, znižuje úlohu miestneho aseptického zápalu

2. Výmena kĺbov sa vykonáva s prihliadnutím na anatomické vlastnosti pacienta, prítomnosť alebo neprítomnosť osteoporózy. Na implantáciu sa používajú protézy vyrobené pomocou moderných technológií z polymérnych materiálov s nanokovovými a keramickými prvkami..

5. Pri intraartikulárnom podaní kyseliny hyalurónovej a iných chondroprotektívnych liekov sa používajú lieky vyrábané čínskym farmaceutickým priemyslom, čo vylučuje ich falošnú a nízku kvalitu..

6. V Číne sa kmeňové bunky používajú aj na liečbu artrózy. Odoberajú sa z tukového tkaniva alebo z krvi pacienta, genomodifikujú sa v laboratóriách a vracajú sa späť.

7. Správny program jednotlivých fyzických cvičení je nevyhnutný, bez zaťaženia kĺbov alebo s minimálnym zaťažením kĺbov, je potrebné trénovať funkcie kĺbu, najideálnejšou metódou je plávanie;

musíte jesť správne, jesť menej studeného ovocia a nápojov, jesť viac potravín bohatých na vápnik;

obézni ľudia musia kontrolovať množstvo spotrebovanej potravy, znižovať svoju hmotnosť;

nenechajte sa nachladnúť, neprechladnúť, vyhnúť sa chladu a vlhkosti.

Liečba reumatoidnej artritídy v Číne
Reumatoidná artritída je ochorenie, ktoré spôsobuje silné nepohodlie a nepríjemné, niekedy až veľmi ostré bolesti.

Minimálny priebeh liečby 10 dní
Základné ošetrenie 14 dní
Komplexné ošetrenie 21 dní
1250 $
1750 dolárov
2625 dolárov

Bez včasnej pomoci postupuje choroba, čo značne komplikuje liečebný proces. Moderná medicína vie problém vyriešiť iba dvoma spôsobmi: užívanie protizápalových liekov v prvých štádiách a následnú chemoterapiu. Je pravda, že liečba vám umožní vyrovnať sa s príznakmi, ale nie eliminovať príčinu poškodenia kĺbového tkaniva.

Preto si pacienti z celého sveta v Číne v poslednej dobe stále častejšie vyberajú kliniky, v ktorých sa stále používajú tradičné liečebné metódy, ktoré boli testované po stáročia. Obnovujú imunitný systém tela, čistia telo toxíny a škodlivé látky, normalizujú fungovanie vnútorných orgánov a nervového systému. To všetko vám umožňuje liečiť príčiny reumatoidnej artrózy a jej symptomatické prejavy..

Liečba chrbtice v Číne

Aby ste túto chorobu porazili, musíte s ňou bojovať nie, ale s príčinou, ktorá túto chorobu spôsobila. Liečba kýly chrbtice sa začína rovnako ako kdekoľvek inde diagnózou úplne odlišnou od európskej. Čínski lekári diagnostikujú chorobu pulzom, pýtajú sa na všetky choroby, ktoré osoba mala..

Úspešne sa liečila medziobratlová hernia v Číne s:

 1. akupunktúra
 2. masáže rôznych druhov
 3. akupresúra
 4. chrbtová trakcia
 5. ihla-noha
 6. individuálne bylinné medicíny
 7. môžu postupy
 8. expozícia prístroja.

Čínski lekári používajú metódy modernej liečby vertebrálnej kýly spolu s tradičnými metódami.

Čínske kliniky na liečbu chrbtice a kĺbov

V Číne je veľa lekárskych stredísk, v ktorých sa môžete liečiť späť a chrbticu, ale nie všade môžete získať celú škálu techník. Niektoré kliniky v Číne používajú iba časť týchto postupov. Lekári neodmietajú operáciu chrbtice, ale najprv urobia všetko pre to, aby porazili chorobu, iba ak sa nič nestane, odporúčajú operáciu. V Číne môžu ruskí občania využívať služby kapitálových kliník alebo tých, ktorí sa nachádzajú na severozápade a severovýchode krajiny.

Kliniky v Pekingu, kde môžete liečiť kýlu chrbtice:

 • Národné centrum pre tibetskú medicínu
 • Čínska námorná nemocnica.
 • Han Ming Gao - klinika čínskej medicíny

V Urumqi sa miechy môžu liečiť na klinikách:

 • Čínska (tradičná) nemocnica s tradičnou medicínou
 • Prvá ariyanská mestská nemocnica
 • Ha Li Xin - klinika čínskeho, tibetského, mongolského lekárstva.

Kliniky v Dalian sú obzvlášť populárne medzi návštevníkmi, pretože liečia prietrž kýly na mnohých klinikách:

 • yang
 • 210 vojenská nemocnica
 • Zlatý kameň
 • Curren
 • Banícke sanatórium
 • Vojenská nemocnica Primorsky

Primorsky Military Hospital je špecializovaná klinika chrbtice v Číne. Vyvinuli špeciálny program pre zdravie chrbtice, ktorý je určený na dva týždne, a ak je to potrebné, môžete liečbu predĺžiť. Pre každého pacienta je vybraný individuálny rastlinný liek..

Kíby sa tu liečia v Číne a veľmi úspešne. Nemocnica vyvinula program - pohyb kĺbov. Používa sa na liečbu chorôb:

 1. Artritída a artróza
 2. Bolesť a opuch kĺbov
 3. Kĺbová atrofia
 4. dna

Tieto choroby sú sprevádzané príznakmi:

 1. Kíby bolia a napučiavajú
 2. Pri dlhšom cvičení sa bolesť v stoji zosilňuje
 3. Kĺby praskajú pri pohybe
 4. Obmedzený rozsah pohybu v kĺbe.

Liečbu v Číne v rámci tohto programu vykonávajú odborníci Primorskej vojenskej nemocnice, jej náklady zahŕňajú diagnostiku choroby a dennú liečbu..

 • Povinná diagnostika rohovky oka, pulzu a stavu kože.
 • Keď osoba prešla celou diagnostikou, má predpísané špeciálne bylinné liečivo (to je zvláštne pre každého pacienta).
 • Diagnóza by mala byť stanovená špecialistom na kĺbové choroby čínskej medicíny pri ochoreniach chrbtice a kĺbov, ktorí predpíšu ďalšie metódy liečby..
 • Krv je potrebné vyšetriť: darovať krv na výskum 24 parametrov, na cukor, na pečeňové testy.

Úprava liečby v Číne

Čínska terapeutická masáž, všeobecná aj akupresúra, je zameraná na ošetrenie chrbtice a kĺbov všeobecne.

 • Pacientovi je predpísaná lekárska odroda bylín (pozostávajúcich z 20 až 40 bylín) a minerálov, ktorá sa pripravuje individuálne pre každého pacienta..
 • Vákuové plechovky sú priradené.
 • Jeden typ akupunktúry (elektroakupunktúra, tradičná akupunktúra, mikroakupunktúra).
 • Bylinkové zábaly (nie sú súčasťou komplexu, ak sa to požaduje, je možné vykonať za príplatok).
 • Plávajúca ihla.
 • Puffer.
 • Röntgenová a nukleárna magnetická rezonancia.
 • Použitie čínskych bylín na naparovanie kĺbov.
 • Spoločné vstrekovanie.
 • Odstránenie tekutiny zo škár.
 • Pre bylinné kúpele pre nohy.
 • Masáž na kostnú artritídu kolena.
 • Masáž pomocou plechoviek a omnoho viac, ako to ponúka čínska medicína.

Číňania sa vždy domnievali, že pre ľudí je obzvlášť dôležité zdravie chrbtice. Už tisíce rokov zhromažďujú skúsenosti s liečbou chorôb chrbtice a najzaujímavejšie je, že iba v jednom zo sto prípadov odporúčajú chirurgický zákrok v tomto orgáne.

Komplex liečby tradičnej medicíny poskytuje vynikajúci výsledok bez zásahu skalpelu.

Kde sú čínske kliniky liečiace kĺby

Pokiaľ ide o čínsku medicínu, v súvislosti s metódami a opatreniami na liečbu kĺbov by sa malo osobitne povedať, že v tejto krajine neexistuje jedno alebo dve lekárske centrá alebo región, v ktorom sa lekári špecializujú iba na spoločnú terapiu. Takmer v každom meste v tejto krajine existujú kvalifikovaní odborníci v oblasti spoločného liečenia. Špeciálna koncentrácia centier čínskej medicíny sa nachádza v Dalian. V týchto centrách je liečba kĺbov založená na zásadách čínskej medicíny hlavná.

Politika otvorenej železnej opony zasahuje do lekárskej sféry Číny. Ak teda skôr, pred 20 až 30 rokmi, boli špecializované zdravotnícke strediská prístupné iba pre členov najvyššej spoločnosti tohto tábora, dnes sú tieto kliniky verejne dostupné. Prvým príkladom takéhoto centra bola Vojenská nemocnica Primorsky. Predtým sa v nej zaobchádzalo so zástupcami najvyššieho vojenského personálu Číny. Od roku 2006 takéto centrum prijíma zahraničných pacientov so spoločnými problémami. Centrum prešlo transformáciou a je teraz jednou z vedúcich kliník v Číne..

Liečba artritídy v Heihe

Artritída je jedným z najbežnejších ochorení kĺbov. Bez zbytočného predslovu vám povieme hlavné techniky.

Pri zápalovom procese, problémoch s prietokom krvi a výživou buniek je možné predpísať akupunktúru. Kurz má 18 procedúr, každá trvá pol hodiny a stojí 1 000 rubľov.

Akupunktúra môže potrebovať všeobecné alebo miestne. Všetko záleží na konkrétnom klinickom prípade..

Niekedy sa artritída lieči pomocou sedení Gua-Sha, počas ktorých sa kapiláry rozširujú, zlepšuje sa prietok krvi do tkanív, čo sa môže prejaviť začervenaním, krátkodobým zápalom kĺbov a miernou únavou, ale toto všetko sú normálne reakcie tela, ktoré po niekoľkých dňoch prechádzajú, a liečba prináša požadované následok.

Hlavné metódy liečby artrózy v Číne

Koncepčný znak čínskej medicíny je prístup, ktorý predpokladá absolútnu prepojenosť všetkých telesných systémov a ich integrovanú prácu. Jeho expresia je účinkom na biologicky a energeticky aktívne body, vďaka ktorým sa výrazne zlepšuje fungovanie vnútorných orgánov a normalizujú sa metabolické procesy..

Liečba artrózy bedrového a kolenného kĺbu v Číne sa vykonáva pomocou nasledujúcich metód:

 • Manuálna terapia. Na rozdiel od masážnych techník má táto technika mierny stimulačný účinok na postihnuté oblasti. Aktivuje svoje vlastné rezervné sily tela a pomáha zlepšovať pohodu. Manuálna terapia gonartrózy v Číne (artróza kolenného kĺbu) eliminuje akékoľvek agresívne účinky, čím sa minimalizuje riziko poškodenia kĺbovej chrupavky..
 • Akupunktúra. Rovnako ako manuálna terapia, vynájdená aj v Číne. Vplyv na špeciálne zóny má výrazný pozitívny vplyv na celý organizmus. Účelom tejto techniky je obnoviť energetickú rovnováhu, lokalizovať bolesť a znížiť intenzitu ich prejavu. Okrem tradičných techník akupunktúry sa v čínskej medicíne používajú aj pokročilé metódy. Pozostávajú z použitia špeciálneho vybavenia, ktoré prenáša elektrické impulzy do tela - výsledkom je uvoľnenie svalového tkaniva, aktivácia krvného obehu, odstránenie zápalového procesu a zastavenie syndrómu bolesti..
 • Fytoterapie. Liečba artrózy kolena v Číne pomocou špeciálnych rastlinných prípravkov je ďalšou technikou, ktorá odlišuje východnú medicínu od európskej. Ak sa v Európe rastlinné lieky používajú spravidla ako profylaktické lieky, potom sa v Strednom kráľovstve používajú ako kľúčová terapeutická technika. Výhodou tohto účinku je takmer úplná absencia vedľajších účinkov, na rozdiel od liečby liekmi.
 • Gymnastika. Používajú sa jedinečné orientálne techniky, ktoré sa vytvorili po tisícročia. Liečebné cvičenia, ktoré boli špeciálne vyvinuté a zdokonalené po stáročia, sa používajú na rehabilitačné účely a majú jemný priaznivý účinok na kĺby.

V dôsledku integrovaného prístupu je možné túto chorobu úplne vyliečiť v ranom štádiu. Aj pri závažných zmenách kĺbov je možné výrazne zlepšiť ich pohyblivosť, zastaviť syndróm bolesti, zvýšiť imunitu a normalizovať metabolické procesy v tele. V prípade nezvratných zmien je možné vykonať chirurgické zákroky na čínskych klinikách. Spravidla sa vykonáva artroplastika, artropéza, úplná alebo čiastočná artroplastika.

Výhody čínskej medicíny

Početné pozitívne hodnotenia liečby artrózy v Číne potvrdzujú vyváženú kombináciu nákladov a kvality služieb. Účinnosť liečby má zároveň pôsobivé a dlhotrvajúce výsledky - v 96 - 98% prípadov sa pacientom podarí úplne uzdraviť a zabrániť zdravotnému postihnutiu.

Podľa posudkov umožňuje liečenie artrózy kolenného kĺbu v Číne nielen odstránenie problémov s kĺbmi kostí, ale aj dosiahnutie komplexného uzdravenia tela. Okrem toho je minimalizácia liekovej terapie sprevádzaná takmer úplnou absenciou vedľajších účinkov..

Odporúčame vám, aby ste sa podrobnejšie oboznámili s nasledujúcimi informáciami:

Liečba v Číne je možná u spoločnosti MedExpress:

 • zavolajte na číslo +7 (863) 29-888-08 a zistite, aké náklady na liečbu v Číne stoja;
 • napíšte na [email protected] a získajte prehľad o vhodných lekárskych centrách v Číne.

ZOBRAZIŤ VIAC KLINÍK

Vyhovuje zdravotným normám USA; funguje v súlade s.

Tradičná čínska medicína v liečbe artrózy kolena

 1. obsah:
 2. Aký je hlavný rozdiel medzi čínskou medicínou
 3. Hlavné metódy vystavenia poškodenej oblasti
 4. Výhody čínskej medicíny

Aký je hlavný rozdiel medzi čínskou medicínou

 1. Cieľom diagnostických štúdií je zistiť príčiny vzniku degeneratívnych zmien a nájsť spôsoby, ako ich účinne bojovať..
 2. Terapia má predovšetkým regeneračný charakter.
 3. Metódy čínskej medicíny pri liečbe artrózy kolena nie sú obmedzené na užívanie liekov. Všeobecne sa používa komplexný prístup využívajúci manuálnu a fyzioterapiu. Používajú sa aj fytofágy a akupunktúra..

Dokonca aj poprední svetoví ortopedi uznávajú hodnotu komplexnej terapie pri liečbe patológií spojených s degeneratívnymi zmenami v chrupavkovom tkanive kĺbov. V čínskej medicíne sa tento prístup uplatňuje už niekoľko tisíc rokov..

Hlavné metódy vystavenia poškodenej oblasti

 • Manuálna terapia. Na rozdiel od masáže má manuálna terapia mierny stimulačný účinok na postihnuté miesto. Výsledkom je aktivácia vlastných rezervných síl tela a blaho pacienta sa výrazne zlepšuje. Počas manuálnej liečby artrózy kolena je akýkoľvek agresívny účinok úplne vylúčený, preto je riziko poškodenia kĺbovej chrupavky minimálne. Mimochodom, samotný koncept manuálnej terapie sa objavil presne na východe, použitie masáže, ktorá môže byť pri artróze nebezpečná, je pre náš región charakteristickejšie..
 • akupunktúra. Ďalšia metóda expozície, ktorá bola vynájdená v Číne. Bolo pozorované, že vystavenie špecifickým oblastiam môže ovplyvniť celé telo. Účelom tejto techniky je obnoviť energetickú rovnováhu, lokalizovať bolesť a znížiť intenzitu ich prejavu. Čínska medicína tiež používa pokročilú akupunktúru na liečbu artrózy kolena. Vykonáva sa pomocou špeciálneho zariadenia, ktoré prenáša elektrické impulzy do ľudského tela. Výsledkom tohto účinku je relaxácia svalového tkaniva, aktivácia krvného zásobovania, odstránenie zápalového procesu a zníženie bolesti..
 • Fytoterapie. Liečba špeciálnymi rastlinnými prípravkami je ďalším spôsobom, ktorý rozlišuje čínsku medicínu pri liečbe artrózy kolena. Ak je v našom regióne rastlinná medicína na artrózu v oblasti kolenných kĺbov v zásade funkciou profylaktickej, potom ju východné metódy liečby používajú neustále, aby pomohli takmer všetkým chorobám. Výhodou fytoterapeutického účinku je absencia silných vedľajších účinkov, ako je to v prípade niektorých liekov.
 • Gymnastika. Rehabilitačný systém pacienta je na celom svete jedinečný. Špeciálne vyvinuté a zdokonalené cvičenia po stáročia majú priaznivý a jemný účinok na kĺby..

Niektoré liečivé formulácie tvorili základ lekárskych omietok, ktoré sa vyrábajú v Číne a sú určené na zmiernenie príznakov bolesti pri zápaloch chrupavky a svalu periartikulárneho tkaniva.

Výhody čínskej medicíny

Pri liečbe artrózy kolena v Číne bolo možné kombinovať prakticky nekompatibilné veci

Lieky, manuálna terapia, akupunktúra a používanie bylinných infúzií a poplatkov sú tu nevyhnutnou a dôležitou súčasťou pomoci pacientovi. Okrem toho sa všetky tieto formy liečby považujú za tradičné.

Ak jednoducho vezmeme do úvahy štatistiku, potom je liečba artrózy kolena v Číne úspešnejšia a vo väčšine prípadov sa pacientom, ktorí prichádzajú do styku s miestnymi ortopedickými centrami, podarí zabrániť zdravotnému postihnutiu.

Integrovaný prístup k liečbe pomáha súčasne normalizovať metabolizmus v celom ľudskom tele.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Špecifické neurologické príznaky sú periodicky sa vyskytujúca bolesť dolných častí chrbta, znížená citlivosť nôh, pocit plazenia, bolesti pásov na vonkajšej a vnútornej strane stehien dojnej päty.
V súčasnosti je lumbálna miecha diagnostikovaná aj u mladých ľudí vo veku 20 až 25 rokov. Dôvodom je skutočnosť, že mladšia generácia vedie sedavý spôsob života s nedostatkom pravidelnej fyzickej aktivity na bedrových svaloch.
Príbeh Valentina Dikula je nápadným príkladom úspešného boja osoby s lekárskym rozsudkom. Osobná skúsenosť s prekonaním najzávažnejšej traumy, ktorá je základom našej vlastnej gymnastickej metódy, dáva tisícom ľudí po celom svete nádej na uzdravenie a návrat do plného života..