loader

Hlavná

Späť

Caripain

Ochorenia pohybového ústrojenstva vrátane kýly a patológií kĺbov, bohužiaľ, nie sú v našej dobe zriedkavé. Lekári a ich pacienti stále hľadajú účinné riešenia problému. Karipain - jeden z prostriedkov, ktoré môžu eliminovať nepríjemné príznaky chorôb.

Podrobný opis lieku

Lieky sa týkajú vonkajších prípravkov. Má antiseptický účinok, upokojuje centrálny nervový systém, ničí škodlivé baktérie. Tento liek sa najčastejšie používa na ochorenia pohybového ústrojenstva.

Účinnosť doplnkov výživy je založená aj na nasledujúcich funkciách:

 1. Zvyšuje všeobecný tón a miestnu imunitu;
 2. Podporuje intersticiálny metabolizmus;
 3. Spomaluje starnutie štruktúr;
 4. Zmierňuje kŕče;
 5. Vytvára pevnejšiu a zdravšiu pokožku.

Počas kĺbovej terapie liek eliminuje kŕče a opuchy. Jeho pravidelné používanie pomáha obnoviť chrupavku a obnovuje mobilitu vzdelávania..

Hlavnými zložkami lieku sú papaín, glucazamín a kyselina hyalurónová. Prvá látka sa týka enzýmov prírodného pôvodu. Používa sa na zmiernenie bolesti prietrže stavcov. Papain pomáha znižovať a zjemňovať prietrž, čím znižuje tlak na nervové korene a odstraňuje kŕče.

Kyselina gualironová je živočíšneho pôvodu a patrí medzi polysacharidy. Účelom látky je zabrániť deštrukcii chrupavky, zmierniť bolesť, obnoviť konzistenciu a požadované množstvo kĺbovej tekutiny.

Glukozamín sa tiež používa na udržanie integrity a obnovy postihnutých štruktúr..

Do gélu sa pridá chondroitín sulfát. Týka sa mukopolysacharidov a chondroprotektorov. Vďaka tejto zložke je možná regenerácia poškodenej chrupavky a normalizácia odpisov. Táto látka pomáha zmierňovať zápal a obnovuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje bolesť..

Dávkové formy a účinné látky

Existuje niekoľko foriem uvoľňovania drog:

 1. Suchý balzam alebo Caripain Plus. Predáva sa v nádobách s hmotnosťou 1 g. Balenie obsahuje 10 dávok.
 2. Cream. Predáva sa v skúmavke s hmotnosťou 50 g.
 3. Gél. Balenie obsahuje iba 30 g.

Dostupné sú aj tabletky, ale sú menej obľúbené..

Balzam vo forme prášku obsahuje nielen papaín, ale aj chymopapain a lyzozým. Zahrnuté sú pomocné látky, chlorid sodný a monohydrát laktózy. Bromelain a kolagenóza sa tiež pridávajú do suchého karipínu plus balzamu.

Krém obsahuje ako účinnú látku papaín, glukozamín hydrochlorid a kyselinu hyalurónovú.

Caripain Ultra Gel obsahuje papaín, ako aj chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, extrakt z bosvelia a transcutol.

Kedy použiť

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov a liečby chorôb pohybového aparátu. Indikácie na použitie zahŕňajú patológiu kĺbov a krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice vrátane:

 1. osteochondróza;
 2. Hernia hernias;
 3. radikulitida;
 4. výčnelok;
 5. Ochorenia kĺbov: artróza, artritída, burzitída;
 6. osteoartróza;
 7. Spoločné zmluvy.

Nie je neobvyklé predpisovať lieky v prípade tvorby keloidných jaziev a adhézií.

Čo je pozoruhodné, že produkt nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Je nežiaduce používať lieky v detských (do 15) rokov a počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na alergie na zložky, akútny zápal postihnutých štruktúr, sekvestráciu prietrže.

Návod na použitie a dávkovanie

Ultra Gel alebo krém Caripain

Karipain krém sa aplikuje na oblasti nad ohniskom kŕče a vtiera sa do pokožky hladkými pohybmi. Stačí vykonať 2 alebo 3 postupy za deň.

Zavedením tejto liekovej formy sa môžete uchýliť k fonoréze na klinike alebo v nemocnici. Liečebný priebeh trvá od 20 do 30 dní s prerušením na niekoľko dní. Ak sa príznaky znovu objavia, je možné liečbu zopakovať po 1-2 mesiacoch.

Caripain gél sa tiež používa dvakrát denne aplikáciou na postihnuté miesto a vtieraním do pokožky. Liečebný priebeh trvá až mesiac. Po rovnakom časovom období môže byť liečba opäť ukončená..

Gél sa používa doma, nie sú potrebné ďalšie elektroforetické postupy.

Prášok plus a balzam na sucho

Suchý balzam Karipain plus sa pred použitím rozpustí vo vode. Na 1 g látky je potrebné odobrať nie viac ako 10 ml tekutiny. Potom sa liek vtiera do kože v oblasti nad ohniskom kŕčov, až kým sa úplne nevstrebáva. Stačí vykonať 1 zákrok denne.

Choroby chrbtice a kĺbov, ako aj jazvy, si vyžadujú elektroforézu podľa pokynov Karipaina. V takom prípade sa prášok zriedi soľným roztokom (pre obsah injekčnej liekovky bude potrebných až 10 ml tekutiny). Potom sa k látke pridá trochu dimexidu. Roztok je navlhčený bielym filtračným papierom, ktorý je umiestnený na elektródových tesneniach. Procedúra trvá 10 až 20 minút pri prúdovej sile až 15 mA.

Celý cyklus liečby pozostáva z 3 prístupov. Každý kurz trvá od 20 dní do mesiaca. Postupy sa vykonávajú denne alebo v intervaloch niekoľkých dní. Nový prístup začínajú najskôr mesiac po predchádzajúcom..

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Caripain a Caripain plus veľmi málo vedľajších účinkov. Jediným možným dôsledkom použitia liekov je alergia. Príznaky intolerancie sa vyskytujú po elektroforéze častejšie ako po normálnom vtieraní do pokožky. Klinické prejavy alergickej reakcie zahŕňajú svrbenie, vyrážky a sčervenanie. Hypertermia je veľmi zriedkavá..

Vedľajšie účinky sa nevyskytnú, ak sa pred začatím liečby odstránia všetky zápalové a infekčné procesy v tele a keď sa liek použije v správnom dávkovaní.

V prípade alergie musíte vziať antihistaminikum, skrátiť trvanie procedúr pomocou tohto lieku, zmeniť koncentráciu Dimexidu v roztoku alebo znížiť súčasný.

Ak telo reagovalo negatívne na krém alebo gél, množstvo masti, ktorá sa trie, sa súčasne znižuje.

Úplné ukončenie liekovej terapie je mimoriadne zriedkavé - iba s neustálym zhoršením reakcie alebo jej prejavom..

Interakcia s inými liekmi

Štúdie týkajúce sa interakcie karipainu plus a iných liekov neboli hlásené. Lekári neodporúčajú súčasne používať masť alebo prášok a chondroprotektívne lieky..

Je lepšie odolávať paralelnému použitiu gélu a iných krémov s akýmikoľvek farmakologickými vlastnosťami v jednej oblasti.

Funkcie aplikácie

Na sekvestráciu prietrže a foramennálnej polohy sekvestrácie sa nepoužívajú žiadne dávkové formy.

Krém a gél sa nanášajú trochu, vrstva malej hrúbky. Bandážovanie postihnutej oblasti nie je potrebné. Postupy nevynechajte, inak sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Použitie lieku elektroforézou sa uskutočňuje výlučne pod dohľadom lekára na klinike. Nezávislé vykonávanie postupov nie je povolené.

Okrem liečby, ochorenie pohybového aparátu, sa liek používa na liečbu jaziev keloidného typu. V tomto prípade sa na poškodenú oblasť aplikuje trochu látky..

Detské choroby chrbtice a kĺbov sa týmto liekom neliečia. Lekár predpisuje ďalšie povolené chondroprotektívne látky.

Štúdie o vplyve lieku na vývoj plodu a tehotenstvo sa neuskutočnili, preto by budúce matky nemali tento liek používať. Počas liečby je potrebné dojčenie prerušiť..

Po niekoľkých procedúrach sa môže patológia zhoršiť. Toto nie je dôvod na zastavenie liečby. Po 5 dňoch - týždeň sa zlepšia ukazovatele.

Návod na použitie Karipain kategoricky zakazuje jeho použitie ako liečiva na injekciu do žíl alebo svalov.

Cena závisí od siete lekární a mesta. Náklady sú v priemere v rozmedzí:

 1. 10 fliaš suchého balzamu Karipain plus 1 gram každý - 1550 - 1800 rubľov;
 2. Trubica so smotanou s objemom 50 ml - 600 - 650 rubľov;
 3. Krém 30 ml - do 600 rubľov.

analógy

Doplnky výživy neobsahujú synonymá. Zloženie produktu a kombinácia aktívnych zložiek sú jedinečné. Na odstránenie kŕčov a liečby pohybového aparátu je možné namiesto tohto lieku použiť analógy s podobnou účinnosťou:

Ak sa na liečbu povrchových poranení používajú potravinové doplnky, môžete si vybrať Karipain alebo Karipazim.

Aponil alebo Karipain - čo si vybrať?

Aponil sa týka NSAID a je dostupný vo forme tabliet. V každej kapsule 100 mg aktívnej zložky nimesulidu.

Obidve lieky majú protizápalové, analgetické účinky a znižujú teplo..

Aponil sa používa na odstránenie akútnej bolesti ako symptómu prietrže chrbtice. Používajú sa tiež na kŕče spôsobené inými príčinami. Produkt neopravuje poškodené tkanivo chrupavky..

Na rozdiel od doplnkov výživy má Aponil veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by sa mal používať opatrne..

Preto je lepšie zvoliť tento liek na obzvlášť silnú bolesť chrbta alebo kĺbov alebo na kŕče, ktoré nesúvisia s pohybovým aparátom..

Karipain alebo Novolid - čo je lepšie?

Novolid má tri formy uvoľňovania: granule, tablety a gél. Prvý typ sa používa na získanie suspenzie a jej následného orálneho podávania. Účinná látka - nimesulid.

Nástroj má protizápalový účinok, znižuje teplotu a zmierňuje bolesť, zastavuje ničenie kĺbového tkaniva.

Novolid je indikovaný na patológie muskuloskeletálneho systému, niektoré infekčné choroby, počas obdobia zotavenia po operácii. Lieky sa tiež používajú v zubnom lekárstve..

Kontraindikácie zahŕňajú abnormality v zažívacom trakte, obličkách a pečeni, neznášanlivosť zložiek, tehotenstvo a laktácia..

Liek má len niekoľko vedľajších účinkov: pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, dezorientácia v priestore a vyrážky..

Pri odstraňovaní akútnych kŕčov je lepšie zvoliť Novolid. Na systematické dlhodobé liečenie bolesti spôsobenej patológiami pohybového aparátu je Karipain vhodnejší..

Nimesil a Karipain - čo je lacnejšie?

Nimesil sa predáva vo forme granúl, aby sa získali suspenzie balené v jednotlivých vreckách. Liečivo je nimesulid..

Liek patrí k NSAID a má analgetický účinok, odstraňuje horúčku a zápal. Liek je indikovaný na akútne bolesti - zastavuje symptóm, ale nelieči príčinu kŕčov..

Nimesil má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by ste naň nemali prejsť bez súhlasu lekára.

9 vreciek po 2 gramoch bude stáť 250 - 300 rubľov. 30 jednotlivých dávok Nimesilu stojí asi 700 - 800 rubľov. Ceny Karipainu aj Nimesilu sú nadpriemerné.

Karipain alebo Actasulide - aký je rozdiel?

Actasulid je dostupný vo forme tabliet. Aktívnou zložkou lieku je nimesulid. Lieky patria k nesteroidným protizápalovým liekom zo skupiny sulfonanilidov.

Okrem kŕčov pri ochoreniach pohybového ústrojenstva pomáha Actasulide pri migréne a bolesti zubov..

Kontraindikácie pri použití lieku zahŕňajú patológie gastrointestinálneho traktu, astmu, vnútorné krvácanie, poruchy pečene a obličiek, problémy so srdcom, tehotenstvo a laktáciu, precitlivenosť na zložky v zložení, vek do 12 rokov.

Pri používaní Actasulidu sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, centrálneho nervového systému, dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, vylučovacích systémov, zmyslových orgánov, slizníc, kože a imunity..

recenzia

Alevtina, 42 rokov:

„Používam gél. Postupujem už 20 dní. Liečil som prietrž po dlhú dobu, ale len pred mesiacom mi noha začala bolieť. Na zníženie bolesti stačilo 10 postupov. Teraz už prakticky necítim žiadne nepohodlie ani počas odpočinku, ani pri chôdzi. Medzi výhody liečiva patrí jeho účinnosť a zloženie. "Gél má iba dve mínusy - vysoké náklady a malé množstvo v balení za tento druh peňazí."

Victoria, 37 rokov:

„Suchý balzam Caripain plus chváli väčšinu. Moja skúsenosť, žiaľ, nie je tak pozitívna. Dôvodom vymenovania lieku bol problém so stavcami (výčnelok). Mesiac som išiel na elektroforézu pomocou prášku. Liečba ma stála 6 000 rubľov, ale účinok sa vôbec neobjavil. Spýtal som sa iných pacientov - niektorí sa skutočne cítili lepšie, iní, ako som ja, nedosiahli výsledok. Pravdepodobne zázračný liek nie je vhodný pre každého. Už sa k takej liečebnej technike nebudem uchýliť. ““

Návod na použitie masť Karipain

Droga Karipain suchý balzam, gél alebo krém dnes je jedným z najdostupnejších a najúčinnejších liekov na liečbu lézií kĺbov, chrupavky a hrebeňa. Ale prečo sa to stalo? Aké sú jeho výhody a z čoho pozostáva? Je možné, aby ju každý použil a ako prebieha liečba?

Uvoľnite formu a zloženie masti

Masť Karipain sa vzťahuje na tie lieky, ktoré sú primárne založené na zložkách prírodného, ​​rastlinného pôvodu. Účinné látky izolované zo šťavy slávneho tropického ovocia - papáje. K nim sa pridávajú pomocné komponenty.

Zloženie liečiva zahrnuje také látky:

To všetko sú enzýmy získané z papájovej šťavy. Pomocné zložky závisia od formy uvoľňovania - či už ide o krém alebo balzam, alebo niečo iné. V balzame je to monohydrát laktózy a chlorid sodný. A v masti - chondroitín a kyselina hyalouranová. Polyméry pre masti sa extrahujú zo škrupín kôrovcov a zlepšujú metabolizmus v tkanivách chrupavky..

Existujú tri formy uvoľňovania drog karipainu:

Pozor! Posledným je prášok na elektroforézu. Súčasne je ošetrenie masťou (krémom) kombinované s fonoforézou.

Všeobecne sa gél a krém používajú, keď je lézia vonkajšia. V takom prípade sa vtierajú do postihnutej oblasti. Vyrábajú sa v špeciálnych tubách, na rozdiel od balzamu, na ktoré sa používajú poháre.

vlastnosti

Pôsobenie lieku je primárne založené na vlastnostiach jeho troch účinných látok, ktoré sa extrahujú z mliečnej šťavy z papáje - papaínu, chymopapainu a lyzozýmu. To všetko sú enzýmy rastlinného pôvodu, ktoré sú schopné lýzy nekrotických štruktúr. Vytvárajú priaznivé podmienky pre osteogenézu a angiogenézu. V prípade prietrže sa tieto enzýmy prenikajú, akumulujú sa v zóne svojho vzhľadu a zjemňujú ju. Výsledkom je, že rýchlo a s istotou klesá.

Jednou z hlavných výhod papaínu je jeho schopnosť podporovať syntézu kolagénových vlákien, ktoré hrajú vedúcu úlohu pri regenerácii chrupavkového tkaniva a pri rekonštrukcii vláknitého prstenca v disku..

Hlavnou črtou Karipainu je teda schopnosť rýchlo zastaviť akékoľvek zápalové procesy v oblasti hrebeňa a kĺbov. Vďaka nemu sa intercostálne disky regenerujú rovnako ako tkanivo chrupavky. Bolesť postupne mizne. Zložky liečiva významne zlepšujú obehové procesy v tkanivách..

Liečebné účinky a účinky

Ako pri každom inom lieku s rôznymi formami uvoľňovania, návod na použitie Karipainu úplne závisí od toho, či pacienti používajú gél, krém alebo prášok. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že masť a gél sú prostriedky na vonkajšie použitie, zatiaľ čo prášok nie je.

Zloženie liečiva Karipain vo forme krému je vybrané tak, že by sa mohlo použiť nielen ako externý liek, ale tiež ako pomocná látka pre fonoforézu. K týmto druhom sa pristupuje, keď je potrebné liečiť malé medzistavcové prietrže, výčnelky, kĺbové kontraktúry, diskogénnu radikulitídu a všetky druhy keloidných jaziev..

Ultrazvukové podávanie krému má maximálny účinok pri týchto ochoreniach. Pokiaľ ide o jej štandardné vonkajšie použitie, uchyľujú sa k nemu pri liečbe všetkých rovnakých diskogénnych radikálov, ako aj:

 1. keloidné jazvy;
 2. osteoartritída;
 3. osteoartritída;
 4. rany a popáleniny.

Krémová formulácia je veľmi vhodná na odstránenie príznakov týchto chorôb. Okrem toho sa krém kombinuje so suchým balzamom ako pomoc pri elektroforéze.

Liečba týmto liekom v priemere netrvá dlhšie ako jeden mesiac. Opakované kurzy sú v prípade potreby predpísané ošetrujúcim lekárom. Zároveň by však malo byť prerušenie medzi jednotlivými obdobiami prijímania najmenej jeden mesiac a nanajvýš dva. Nekombinujte masť s ťažkou fyzickou námahou.

Caripain gél je najúčinnejšou formou uvoľňovania tohto lieku na vonkajšie použitie. Fyzioterapeutické postupy nie sú potrebné na zlepšenie jeho účinku. Zároveň to znamená, že ho používajú iba vtedy, keď je dostatočná vonkajšia činnosť.

Pozor! Priebeh gélu trvá tak dlho, ako priebeh krému - až 30 dní. Presne rovnaké pravidlá týkajúce sa povinnej prestávky medzi obdobiami užívania lieku. Niekedy sa táto forma používa ako doplnok pri elektroforéze suchého balzamu.

Suchý balzám vo forme prášku, ako už bolo uvedené, je určený na jeho zavedenie pomocou elektroforézy. Vždy ho zavádzajú z pozitívneho pólu. Aby sa získala správna látka, je balzam chovaný fyzicky. Riešenie. Pomer: 10 mililitrov roztoku na fľašu Caripainu. Pridanie pár kvapiek Dimexidum nebude zbytočné.

Tento liek je najúčinnejší na odstránenie rôznych typov osteochondrózy a kýly (do centimetrov). V prvom prípade je priebeh liečby zvyčajne jednoduchý a trvá až 30 dávok. V druhom prípade počet kurzov dosahuje tri stupne, z ktorých každý pozostáva z tridsiatich postupov. Prestávka medzi kurzami - jeden alebo dva mesiace.

Intenzita prúdu počas elektroforézy by mala byť najmenej 4 mA a trvanie jedného postupu by malo byť najmenej 10 minút. Malo by sa pripraviť, že v období od piateho do ôsmeho postupu sa často pozoruje exacerbácia choroby. Toto by nemal byť dôvod na zrušenie liečby..

Indikácie pre použitie

Karipain je určený na pomoc pacientom trpiacim rôznymi léziami miechového tkaniva, ako aj chorobami kĺbov. S týmto nástrojom sa nielen dobre zaobchádza, ale je vhodný aj na prevenciu. Je predpisovaný ako nezávislý liek, ako aj pomocný liek v kombinácii s inými liekmi. Posledne menované látky môžu významne zvýšiť účinnosť látok používaných ako základné.

Zoznam chorôb, na detekciu ktorých je Caripain aktívne predpísaný, je pomerne rozsiahly. Zahŕňa také bežné problémy:

 • disk hernie;
 • medziobratlová kýla;
 • vertebrálna kýla;
 • artróza;
 • artritída;
 • osteochondróza rôznych oddelení;
 • syndróm tunela;
 • keloidné jazvy.

Účinnosť liečby a odstránenie príznakov choroby do značnej miery závisí od použitej formy. Osteochondróza sa teda najlepšie lieči elektroforéznym práškom, zatiaľ čo jazvy uprednostňujú, napríklad rany, hojenie gélom.

kontraindikácie

Tak ako všetky lieky, Karipain nemá žiadne kontraindikácie, ktoré by sa mali starostlivo zvážiť tak pre pacienta, ako aj pre ošetrujúceho lekára, ktorý predpisuje liečebný cyklus. Avšak vzhľadom na to, že hlavnou účinnou látkou lieku je prírodný pôvod, je v skutočnosti iba jedna kontraindikácia - táto látka je individuálna intolerancia. Najmä alergie na papaín a ďalšie deriváty papáje.

Lekár by mal monitorovať povahu zápalových procesov v tkanivách pacienta. Ak sú akútne, malo by sa tiež prerušiť intramuskulárne alebo intravenózne použitie látky. Rovnaké odporúčanie sa uvádza, ak sa pozorujú sekvestrácie diskovej hernie a sekvestrácia sa nachádza foramenno.

Niektoré činnosti počas liečby Karipainom sú tiež kontraindikované. Osobitne sa pacientovi prísne neodporúča, aby sa podrobil silnej fyzickej námahe, inak nebude mať látka terapeutický účinok..

Dôležité! Napriek absencii akýchkoľvek obmedzení pre tehotné ženy, liek nie je určený na liečbu detí.

Vedľajšie účinky

Jedinou formou vedľajších účinkov, ktorá bola hlásená pri používaní Caripainu, je táto alebo táto forma alergickej reakcie. Pri porušení dávky alebo charakteristických znakov liečebného postupu môžete zvyčajne pozorovať:

 1. červeň
 2. svrbenie
 3. hypertermia;
 4. vyrážka;
 5. dočasné zhoršenie.

Tieto príznaky sa najčastejšie objavujú u pacientov podstupujúcich elektroforézu. Je to spôsobené chemickým účinkom roztoku a charakteristikami citlivosti postihnutých tkanív na prúd. Aby ste tomu zabránili, upravte dávkovanie. Dimexid je vylúčený najmä zo suchého balzamového roztoku. Znižujú tak silu elektrického prúdu, ako aj trvanie postupov. Nemali by však byť menšie ako efektívne minimum 4 mA a 10 minút.

Interakcia s inými liekmi

Droga Karipain sa vzťahuje na tie liečivé látky, ktoré prakticky neinteragujú s ostatnými alebo pre nich nepôsobia ako asistent. Je to spôsobené skutočnosťou, že jej terapeutický účinok je lokálnej povahy, je sústredený na miesto poškodenia alebo poškodenia. Zložky sa absorbujú do krvi vo veľmi malom množstve. To vedie k tomu, že na ich stretnutie s inými látkami v tele sú potrebné extrémne vysoké dávky Caripainu, ktoré sa nikdy nepredpisujú..

Zo všetkých foriem karipainu je suchý balzam najviac vystavený iným liekom kvôli jeho podávaniu elektroforézou. Ale ani v tomto prípade neboli zaznamenané žiadne vedľajšie alebo rušivé účinky..

Okrem toho nie je nič známe o žiadnom vzájomnom účinku tejto drogy a alkoholu, a preto sa nevzťahuje na tie, ktorých príjem je obmedzený pri konzumácii malého množstva alkoholických nápojov..

analógy

Počet analógov Karipainu je pomerne veľký. Všetky z nich patria do rovnakej farmakologickej skupiny a líšia sa iba účinnou látkou alebo formou uvoľňovania. Medzi nimi existujú lieky na prírodnom aj syntetickom základe..

Spomedzi drog, ktoré sa najčastejšie kupujú ako náhrada, je potrebné zdôrazniť:

Ich cena sa pohybuje od 45 do 2 000 rubľov. Za najdrahší sa považuje prolid a najlacnejší je nimesulid.

záver

Caripain je nevyhnutnou drogou pre tých, ktorí majú zranenia kĺbov alebo chrbtice. Eliminuje artrózu a osteochondrózu. Zároveň sa môže pochváliť úplnou prirodzenosťou, pretože základom lieku sú enzýmy rastlinného pôvodu. Najmä extrahované z mliečnej šťavy z papáje. Vďaka svojej prirodzenosti je táto liečivá látka v akejkoľvek forme dobre absorbovaná v tele..

Karipain v kozmetike

Karipazim pre kýlu chrbtice je jedným z najpopulárnejších, spoľahlivých a neškodných liekov. Použitie lieku umožňuje významne znížiť veľkosť veľkých prietrží a prispieť k úplnému vymiznutiu malých formácií. Doteraz sa u kýly ukázalo, že iba Karipain je účinnejším liekom ako Karipazim.

Hlavné uplatnenie

Kýla, prolaps, výčnelok medzistavcových platničiek nie je jedinou oblasťou, v ktorej sa používa elektroforéza s Karipazimom. Droga sa používa na liečbu mnohých chorôb, ktoré ohrozujú zdravie a dokonca aj život pacienta a predstavujú výlučne estetický problém..
Karipazim odporúčaný na použitie proti týmto kozmetickým nevýhodám:

 • Keloidné jazvy popálenín;
 • Keloidné jazvy zostávajúce po zraneniach a chirurgických zákrokoch;
 • Závažné zmeny v podkožnom celulitíde.

Napriek tomu, že keloidné jazvy samotné neovplyvňujú stav tela, ich formovanie v oblasti kĺbov môže viesť k zhoršenej pohyblivosti - tzv. Jazvovej kontraktúre. Ak veríte tomu, čo hovorí inštrukcia sprevádzajúca Karipazim, a podľa recenzií je to pravda - dve až tri tridsaťdňové liečebné procedúry pomôžu obnoviť spoločnú prirodzenú mobilitu.

Prečítajte si viac o aplikácii v kozmetike

Malý počet kontraindikácií, ktoré majú Karipain aj Karipazim, prehľady enzymatickej liečby keloidných jaziev, ktoré naznačujú rýchly a trvalý výsledok vo forme zmäknutia hrubej hmoty spojivového tkaniva, zvýšenia pružnosti, vyrovnania postihnutých oblastí vyčnievajúcich nad povrchom kože, bezbolestnosti a ľahkosti procedúry. - vďaka všetkému je použitie Karipazimu a Karipainu jednou z najlepších metód na komplexné riešenie tohto problému.

Je potrebné poznamenať, že je takmer nemožné kúpiť si pôvodného gruzínskeho Karipazima už teraz. Okrem toho trvanie liečby prekračuje odporúčané trvanie elektroforézy: lekári sa domnievajú, že by sa nemalo vykonávať dlhšie ako dvadsať dní. Preto by bola najlepšou voľbou Karipain, ktorý okrem enzýmov papáje obsahuje aj prospešné zložky kraba kráľovského a zrelého ananásu. Napriek tomu, že má o niečo vyššiu cenu ako Karipazim, na nápravu tohto stavu potrebuje nápravu iba dvadsať dní. Z tohto dôvodu je rozdiel v nákladoch vyrovnaný a pacient sa vyhýba riziku vedľajších účinkov.

Krém Karipain - návod na použitie, masť na kýlu chrbtice, recenzie, cena

Typ pleti:
 • Mastnú pleť
 • Kombinovaná pokožka
 • Normálna pokožka
 • Suchá koža
Vek
kategória:
Pre všetky vekové kategórie
Podlahová plocha:Pre ženy, Pre mužov
čas
aplikácie:
univerzálne
objem:50 ml.
Cena:

700 rubľov

Obsah [skryť]

Karipain krém - liek na konzervatívnu liečbu chorôb pohybového aparátu s alebo bez fyzioterapeutických procedúr.

Masť Karipain je liek určený na liečenie chorôb chrbtice a kĺbov pomocou kožného pôsobenia lieku na bolestivú časť tela. Krém využíva cenný enzým papaín, kyselinu hyalurónovú, glukozamín. Prvky sú dôležité pre obnovenie a normálne fungovanie pohybového aparátu..

Uvoľňovací formulár

Caripain sa dodáva v troch liekových formách:

 • Caripain Ultra Gel;
 • Smotana Caripain;
 • Balzam na suchú pleť Karipain;
 • Lyofilizovaný prášok Caripain Plus.

Sériové produkty sú vhodné pre elektroforézu a fonoforézu.

Princíp činnosti

Karipain krém na kĺby zrýchľuje priebeh ochorení pohybového aparátu a zlepšuje stav pacienta s medzistavcovými prietržami

Karipain má užitočné vlastnosti a má na telo veľa pozitívnych účinkov:

 • Odporúča sa na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva;
 • Obnovuje chrupavkové a kostné tkanivo, posilňuje oslabenú pokožku;
 • Zlepšuje zdravie a elasticitu pokožky, aktivuje ochranné vlastnosti pokožky;
 • Zvyšuje mikrocirkuláciu krvi, vďaka ktorej sú metabolické procesy v tkanivách aktivované;
 • Eliminuje zápalové procesy, ktoré sa vyskytujú na koži, v chrupavkách a kĺboch;
 • Má dekongesívny účinok, zvyšuje odtok lymfy z poškodených orgánov pohybového aparátu;
 • Odstraňuje nepríjemné pocity a bolesť;
 • Zlepšuje pohyblivosť kĺbov a celkový stav pacienta.

štruktúra

Karipainový krém sa skladá z nasledujúcich zložiek: voda, vazelína, dehymuláty PGPH, minerálny ľahký olej, papaín, glukózamín hydrochlorid, kyselina hyalurónová, lameform TGI, glycerín, lanolín, mikročip PM 5, trietanolamín, zloženie parfumov..

Zloženie Karipainu vo forme gélu: voda, sorbitol, papaín, chondroitín sulfát, extrakt z Boswellia, transcutol, eumulgin HRE 455, polyglykol 400, rodhodre S, kyselina askorbová, kyselina hyalurónová, kathón CG, parfumová kompozícia.

Ako pôsobia účinné látky karipainu:

 1. Papain je enzým, ktorý sa získava z rastliny papáje. Má terapeutický účinok iba na štruktúru chrupavky. Papain aktivuje denaturáciu proteínov, ktoré nie sú životaschopné bez ovplyvnenia zdravého tkaniva. V dostatočnej koncentrácii zložka ovplyvňuje medzistavcovú prietrž, ktorá prispieva k ich zjemneniu. Nervové zakončenie sa zmierňuje a bolesť sa zmierňuje. Regeneračné vlastnosti papainu obnovujú poškodené chrupavky a kožné tkanivo.
 2. Glukozamín je látka, ktorá aktivuje regeneráciu kĺbových tkanív a zlepšuje syntézu látok v bunkách. Je široko používaný v terapeutickej praxi, vykazuje pozitívne výsledky pri liečbe chorôb kĺbov a chrbtice. Glukozamín sa rýchlo vstrebáva kožnou bariérou a ovplyvňuje metabolické procesy v bunkách..
 3. Kyselina hyalurónová je zložkou, ktorá zvlhčuje v kozmetike a liečivej látke. Hyalurón je dôležitou zložkou synoviálnej tekutiny, ktorá zabraňuje deštrukcii chrupavky. Zakrýva kĺb, chráni ho pred negatívnymi vplyvmi a zmierňuje bolesť. Kyselina hyalurónová sa tiež podieľa na preprave živín do tkanív..

Indikácie pre použitie

Indikácie použitia karipainu:

 1. Degeneratívne zmeny v chrbtici;
 2. osteochondróza;
 3. Kýla medzistavcových platničiek;
 4. Artróza a artritída;
 5. Spoločné zmluvy;
 6. Neuritída tváre.

kontraindikácie

Kontraindikácia pri používaní Karipainu je individuálna reakcia tela na zložky, ktoré tvoria.

Vedľajšie účinky

Vedľajší účinok je možný pri individuálnej intolerancii zložiek a prejavuje sa symptómami alergickej reakcie: sčervenanie, vyrážka, svrbenie, opuch. Po prerušení liečby zmiznú nepríjemné javy.

Liečba prípravkov Caripain u starších pacientov sa má vykonávať pod dohľadom laboratórnych všeobecných klinických ukazovateľov. Pri závažných ochoreniach obličiek, pečene, gastrointestinálneho traktu používajte opatrne gél alebo krém.

V tehotenstve a HB

V návode na použitie nie sú údaje o bezpečnosti lieku pre tehotné ženy a počas laktácie. Požiadajte svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti o zhodnotenie rizika pre dieťa a prínosu pre matku..

Caripain nie je predpísaný deťom.

náklady

Náklady na krém Karipain sú 700 rubľov na 50 ml skúmavku. Liek si môžete kúpiť v lekárňach alebo na internetových stránkach.

Ultra Gel Caripain

Jednou z foriem liečiva je Karipain Ultra gél, ktorý má aktívny regeneračný účinok..

Hlavným rozdielom medzi gélovou dávkovacou formou Karipainu je lepšia absorpcia účinných látok a ľahkosť použitia. Gélovitá štruktúra a obsah aktívneho vodiča transkutolu zlepšuje absorpciu hlavných terapeutických látok cez epidermálnu bariéru. Počas liečby Karipain Ultra gélom nie sú potrebné fyzioterapeutické postupy, ktoré sa odporúčajú pri aplikácii krému.

Gél, rovnako ako v kréme, obsahuje papaín a hyaluronát. Terapeutický vzorec gélu je doplnený extraktom Boswellia a chondroitín sulfát. Tieto látky majú intenzívny terapeutický účinok pri ochoreniach kĺbov a chrbtice..

Pred začiatkom liečby si pozorne prečítajte návod na použitie gélu.

Inštrukcie na používanie

Pred použitím si prečítajte návod na použitie krému Karipain a koordinujte ho so svojím lekárom:

 1. Liek sa môže použiť na normálne vonkajšie použitie, ultrazvukové podávanie a elektroforézu.
 2. Z trubice sa vytlačí malé množstvo krému a aplikuje sa na postihnutý kĺb alebo chrbticu.
 3. Krém je potrebné používať počas liečby stanovenej lekárom individuálne. Priemerný liečebný cyklus je od 3 do 4 týždňov.
 4. Medzi jednotlivými kurzami si musíte urobiť prestávku najmenej 1 mesiac.
 5. Počas liečby liekom je potrebné sa vyhnúť ťažkej fyzickej námahe.

Liečba medzistavcových prietrží pomocou elektroforézy s Karipainom:

analógy

Analóg Karipainu je terapeutické a profylaktické liečivo Karipazim. Je tiež dostupný v troch liekových formách: prášok, masť, krém alebo gél. Jednou z oblastí aplikácie elektroforézy lieku Karipazim.

Iné analógy na liečbu medzistavcových hernií a chorôb OA:

recenzia

Odporúčame vám, aby ste si preštudovali recenzie lekárov a pacientov týkajúce sa krému a gélu Karipain:

"Karipain", gél a masť: návod na použitie + Fotografie lieku

V poslednom desaťročí sa liek „Karipain“ úspešne používa na choroby pohybového ústrojenstva. V tomto článku nájdete pokyny na použitie a odpovede na najpopulárnejšie otázky: Existujú nejaké kontraindikácie? Aké sú formy uvoľnenia? Aký je rozdiel medzi gélom a masťou Karipain?

„Karipain“ je vysoko účinný liek, ktorý obsahuje prírodné rastlinné zložky.

Liečivo má priaznivý vplyv na regeneráciu tkanív kĺbov a chrbtice. „Karipain“ je dostupný vo forme rôznych dávkovacích foriem: prípravok na elektroforézu, krém, gél, suchý balzam a masť. Používa sa široko na liečbu patológií muskuloskeletálneho a nervového systému.

Droga Karipain. Všeobecné informácie

Je vedecky dokázané, že liek Karipain pomáha zlepšovať intraartikulárnu tekutinu, redukuje zápalový proces v kĺboch, v kombinácii s hlavnou liečbou liekom, urýchľuje obnovu kĺbových tkanív.

Karipain sa na trhu už viac ako desať rokov bežne používa a počas tejto doby sa mu drogy podarilo získať pozitívnu povesť a dokázať jej účinnosť..

Výrobca

Viac bežných liekov vyrobených v Nemecku, Belgicku a Francúzsku.

Zloženie liečiva

Droga obsahuje nasledujúce zložky:

 • - chondroitín sulfát, aktívny polysacharid, ktorý má účinný chondroprotektívny účinok, pozastavuje ničenie postihnutej chrupavky, zlepšuje pohyblivosť kĺbov, zmierňuje zápaly;
 • - glukozamín, chráni chrupavku pred deštruktívnym procesom;
 • - papaín, je zodpovedný za proces štiepenia bielkovín živočíšneho pôvodu, zastavuje zápal a urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív.

Pomocné látky: extrakt z Boswellia, vitamín B6, mangán.

Použitie Caripain

Indikácie pre použitie

 • - osteochondróza;
 • - medzistavcová prietrž;
 • - ischias;
 • - keloidné jazvy;
 • - artróza;
 • - artritída;

Uvoľnenie formulárov

 1. - krém na vonkajšie použitie;
 2. - gél, masť na vonkajšie použitie;
 3. - lyofilizovaný prášok;
 4. - kapsuly.

Suchý balzam

„Caripain plus suchý balzam“ je najobľúbenejšou formou tejto drogy. K dispozícii v ampulkách alebo liekovkách, vo forme prášku na následné riedenie soľným roztokom alebo vodou. Používa sa s elektroforéznym prístrojom.

Pozor: „Caripain plus suchý balzam“ je špecializovaný liek na liečbu degeneratívnych zmien v chrbtici, na liečenie medzistavcovej prietrže a výčnelkov, ako aj na osteochondrózu..

Zložky obsiahnuté v prostriedku majú priaznivý účinok na chrupavkové tkanivo, prispievajú k zlepšeniu dodávky krvi, urýchľujú proces opravy tkaniva, zastavujú zápalové procesy.

Je povolené používať bez elektroforetického zariadenia, preto je potrebné prášok zriediť v pomere (1; 10), výsledný roztok sa vtiera do postihnutej oblasti masážnymi pohybmi.

Krém a masť

Medzi postupmi sa odporúča použiť krém alebo masť na oblasť zapálenej chrbtice alebo konkrétny kĺb. Tieto dávkové formy sa používajú v noci na zvýšenie priaznivého účinku elektroforézy. Krém sa považuje za najúčinnejší 3%.

Je tiež určený na použitie v domácnosti na zmiernenie príznakov choroby a na zabránenie exacerbácie. Má priaznivý vplyv na chrupavku, „Karipain“ vyhladzuje jazvy, odstraňuje jazvy a zjemňuje kontraktúry spôsobené zraneniami..

Krém je najúčinnejší v počiatočných štádiách miechy, rovnako ako podporný liek po úspešnom elektroforéze..

Liek Karipain má analgetický, protizápalový a regeneračný účinok, ktorý odstraňuje príznaky pretrvávajúceho zápalu chrbtice a kĺbov..

Droga má kontraindikácie:

 • - individuálna intolerancia jednej alebo viacerých zložiek lieku;
 • - v prítomnosti akútnych zápalových procesov;
 • - prítomnosť oddelenej medzistavcovej prietrže;
 • - tehotenstvo a laktácia;
 • - detstvo.

Na odstránenie zápalových procesov sa odporúča použiť masť Karipain. Návod na použitie je takmer totožný.

Gél "Karipain"

Hlavný rozdiel medzi gélom a krémom je jeho vysoká biologická dostupnosť, doba absorpcie gélu je oveľa rýchlejšia, vďaka ktorej liek okamžite preniká do postihnutých tkanív a začína proces regenerácie..

Liek “Karipain Ultragel” obsahuje vysoký obsah papaínu - hlavnej aktívnej zložky.

Indikácie pre použitie: patológia chrbtice, medziobratlová hernia, výčnelok, artróza a artritída.

Spôsob aplikácie: na postihnuté miesto trením ľahkými masážnymi pohybmi alebo použitím aplikácií.

Liečivo je vhodné na dlhé obdobie liečby. V niektorých prípadoch sa gél nanáša fonoforézou. Liek "Karipain" sa dodáva do požadovanej oblasti pomocou prístroja na fonoforézu. Tento spôsob liečby sa opiera o medzistavcové prietrže a choroby kĺbov. Liečba trvá dvadsať až tridsať procedúr.

Pozor: odporúča sa používať lieky založené na hlavnej účinnej látke - papaíne v kombinácii s tradičnými liekmi.

kontraindikácie

 • - individuálna intolerancia jednej alebo viacerých zložiek lieku;
 • - prítomnosť infekčných zápalových procesov;
 • - hnisavé poškodenie tkaniva;
 • - tehotenstvo;
 • - obdobie laktácie;
 • - detstvo.

Vedľajšie účinky

Výsledky výskumu ukazujú, že vedľajšie účinky sú mimoriadne zriedkavé vo forme alergických reakcií, horúčky, pálenia zubov a kože.

predávkovať

V prípade predávkovania liekom „Karipain“ môže u pacienta dôjsť k zvýšeniu telesnej teploty, ako aj k viacerým alergickým prejavom (svrbenie, pálenie, začervenanie kože)..

analógy

Neexistujú žiadne štruktúrne analógy účinnej látky. Vo farmakologickej skupine existujú analógy lieku:

špeciálne pokyny

Počas liečby je možná exacerbácia hlavného ochorenia kĺbov, ale odporúča sa pokračovať v liečbe.

O týždeň neskôr je stav pacienta normalizovaný. Je zakázané podávať liek intramuskulárne a intravenózne, je uvedené striktne vonkajšie použitie.

Podmienky skladovania

Uchovávajte liek na tmavom a suchom mieste neprístupnom pre deti, pri teplote + 5 až +20 stupňov.

Náklady na lieky "Caripain"

 • suchý balzam „Karipain“ 220 - 270 rubľov;
 • Ultra Karipan gel, 650 - 750 rubľov;
 • krém "Karipain" 630-720 rubľov.

záver

Je potrebné, aby sa pacient na základe symptómov choroby, lokalizácie zápalu, rozhodol, ktorá konkrétna lieková forma lieku je. Tento liek je najúčinnejší v kombinácii s fonoforézou a elektroforézou. Pokiaľ ide o masti a krémy, vzhľadom na ich nízku biologickú dostupnosť sa odporúča ich použitie ako udržiavacieho liečiva.

Tuba Karipain 1 ml 50 ml.

Caripain krém

Liečivo bolo vyvinuté špeciálne pre techniky fonoforézy a má špeciálne zloženie na pohodlné použitie, keď sa podáva pomocou ultrazvuku. Napríklad zariadenie Arsa UZT-1.01.F. alebo AUZT Delta Zloženie liečiva bolo vyvinuté s ohľadom na štúdie, ktoré boli vykonané na CITO, Research Institute of Neurosurgery N.N. Burdenko, Klinika miechovej chirurgie, Ústav ortopédie a traumatológie, Ukrajinská akadémia lekárskych vied. (venujte pozornosť pripravenej sade „DeltaFon“ na ošetrenie kýly s krémom Karipain)

Krém obsahuje tieto zložky: hlavným prvkom Karipainu je papaín;

 • glukozamín hydrochlorid;
 • lanolín;
 • kyselina hyalurónová;
 • minerálne oleje;
 • glycerol;
 • neomeckin;
 • vazelína, čistená voda;
 • iné prísady a pomocné látky.

Opis lieku

Na rozdiel od gélu Karipain krém nemá schopnosť rýchlo absorbovať póry pokožky, bez intenzívneho rozmazania a odierania neabsorbuje.

Karipain krém je široko používaný masérmi a osteopatmi počas špecifických procedúr. Okrem hlavných účinkov Karipainu súvisiacich s liečbou chorôb pohybového aparátu, použitie krému zlepšuje metabolizmus tkanív, zvyšuje mikrocirkuláciu a obnovuje pružnosť pokožky..

Indikácie pre použitie

1) Liečba a prevencia chorôb chrbtice a kĺbov:

 • osteochondrosis;
 • medziobratlová kýla;
 • osteoartritída;
 • diskogénna ischias;
 • osteoartróza;
 • kontrakcie.

2) Krém na báze papaínu je účinný pri liečení slabo trvajúcich rán, popálenín, keloidných jaziev akéhokoľvek pôvodu..

3) Odporúča sa aj na liečbu periférneho a centrálneho nervového systému (neuritída tváre), syndrómov tunela, arachnoiditídy..

Rozsah použitia krému: počiatočné štádium choroby a predĺženie remisie. Krém, vyvinutý v priebehu rokov testovania, umožňuje anestéziu postihnutých oblastí, zmierňuje chronický zápal chrbtice a kĺbov, zlepšuje mikrocirkuláciu.

akt

Optimálne vybrané zloženie krému umožňuje použitie liečiva na použitie nielen pomocou ultrazvukového podávania (folnoforéza), ale tiež ako zvyčajné vonkajšie trecie činidlo. Môže sa použiť v prípadoch, keď je medzistavcová prietržia menšia ako 3 mm, v zložitejších situáciách je lepšie použiť na elektroforézu fľaše..

Karipain krém sa používa s udržiavacou terapiou v kombinácii s fyzioterapeutickou liečbou na dosiahnutie väčšej účinnosti liečby a na konsolidáciu výsledkov.

Najúčinnejšie pri liečbe radiiculitídy, medzistavcovej prietrže, osteochondrózy, artritídy a artrózy poskytuje dobré výsledky pri pravidelnom trení do jaziev a jaziev rôzneho pôvodu. Keď začnete používať krém Karipain, okamžite pocítite účinok jeho použitia.

výhody

 • jednoduchosť použitia;
 • vhodné na denné masáže a odreniny (možné používať jeden mesiac);
 • obsahuje 3% aktívnej prírodnej zložky papaínu, ktorá sa vyrába z prírodných prírodných surovín - mliečna šťava z papájových plodov.

kontraindikácie

 • neznášanlivosť na zložky krému;
 • sekvestrácia herniovaného disku;
 • Postupne umiestnené postupne (mŕtve miesto);
 • akútne zápalové procesy v tkanivách.

Z dôvodu efektívnosti liečby sa odporúča pravidelné používanie. Krém sa aplikuje v kurzoch počas 20 dní alebo 1 mesiaca, interval medzi nimi je až dva mesiace. Počas liečby krémom je nadmerné cvičenie kontraindikované..

Caripain

Inštrukcie na používanie

Niektoré fakty

Karipain je inovatívne liečivo získané umelo z rastlinného produktu - papáje obsahujúcej prospešné enzýmy. Papája šťava, latex, ktorý má jedinečné vlastnosti a obsahuje bielkoviny (steapsín, lyzozým) a mnoho enzýmov triedy hydrolázy, sa používa ako surovina na výrobu suchého balzamu, zhromažďuje sa a suší sa na slnku alebo umelým zahrievaním. Napríklad papaín je proteáza, ktorá zmäkčuje mäso. Túto látku používali Juhoameričania na rozklad tuhých vlákien z mäsových výrobkov už tisíce rokov. V kozmetike sa papaín používa po krémoch, pleťových vodách a géloch po odstránení vlasov, pretože má vlastnosť spomaľujúcu rast vlasov. Himopapain sa používa v potravinárskom priemysle na čírenie piva, ako aj na výrobu roztokov pre mäkké kontaktné šošovky. Sušená šťava z papáje sa už dlho považuje za uzdravenie a stále sa používa v ľudovom liečiteľstve. Obyvatelia horúcich tropických krajín hádali o pozitívnych vlastnostiach melónového stromu a používali ho na liečenie kožných chorôb, zranení, popálenín. Zároveň si všimli, že hojenie rán, jaziev a vredov prebiehalo veľmi rýchlo, teplota, ak bola, klesla a nebolo pozorované žiadne zhoršenie..

Farmakologická skupina

Caripain je enzymatické činidlo s proteolytickými vlastnosťami (schopné štiepiť peptidovú väzbu medzi aminokyselinami v proteínových molekulách)..

Forma uvoľnenia a zloženie zložky

Vyrába sa v najvýhodnejšej forme na elektroforetický postup - vo forme suchého balzamu - prášku, ktorý prešiel mäkkým sušením vo vákuovej komore (účinné látky - 1 g), v sklenených fľašiach, tesne a pevne uzavretý, v množstve 10 kusov. V škatuli s fľašami je uvedený návod so všetkými potrebnými odporúčaniami. Zloženie Karipainu obsahuje účinné látky: - papaínový polypeptid (hlavná proteolytická zložka, ktorá môže zničiť peptidové väzby medzi aminokyselinami v proteíne); - D (+) - monohydrát laktózy (mliečny cukor); - lyzozým (enzým triedy hydroláz); - sodná soľ kyseliny chlorovodíkovej; - ďalšie látky na dávkovanie liekovej formy.

Rozsah indikácie

Toto proteolytické činidlo je najobľúbenejšie na liečenie chorôb pohybového aparátu: - osteochondróza (degeneratívne poruchy v chrupavke kĺbov); - röntgenové žiarenie odhalilo Schmorlovu prietrž; - obmedzenie pasívnych pohybov v kĺbe; - prietrže medzistavcových platničiek rôznych tvarov do 5 mm; - vydutie medzistavcovej platničky do miechového kanálu bez pretrhnutia vláknitého prstenca; - syndróm karpálneho tunela; - ischias vyvolaná premiestnením medzistavcových platničiek. Je možné použiť na zlepšenie stavu fyziologických formácií, ktoré sa vyskytujú v čase poškodenia v čase.

Spektrum kontraindikácií Caripain

- individuálna neznášanlivosť na zložky obsiahnuté v lieku, ako aj ďalšie látky potrebné na podanie liekovej formy; - akútny zápal spojivového tkaniva; - úplný prolaps jadra disku, dostať sa do miechového kanála, nervov.

Vedľajší účinok

Podľa pravidiel dávkovania opísaných v návode na použitie alebo predpísaných odborníkom, s prihliadnutím na indikácie a kontraindikácie sa nežiaduce účinky nepozorujú. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sú možné alergické reakcie vo forme sčervenania pokožky, vyrážky, sprevádzané svrbením alebo bez nej..

Farmakologický účinok

Pri uskutočňovaní farmakologického účinku Karipainu je obzvlášť dôležitý proteolytický účinok jednej zo zložiek, papaínu. Vďaka tejto vlastnosti je stimulovaná enzymatická deštrukcia nekrotických štruktúr, neživotaschopné proteíny. Zároveň nehrozí riziko lýzy okolitých tkanív. V oblasti patológie osteoartikulárneho systému sa vytvárajú priaznivé podmienky pre tvorbu nových krvných ciev, osteogenézu a regeneráciu tkaniva medzistavcových platničiek. Kýla postupne ustupuje, zjemňuje. Bolesť v postihnutej oblasti je spôsobená skutočnosťou, že pri zmenšovaní sa prietrži prestane zvierať nervový koniec..

Spôsob a vlastnosti použitia, dávka

Metóda použitia suchého balzamu je založená na zavádzaní liekov cez pokožku a sliznicu pomocou jednosmerného elektrického prúdu - elektroforézou. Pri vykonávaní postupu v lekárskej organizácii, kde je prístroj na elektroforézu, zdravotnícky pracovník rozriedi suchý balzam vo fyziologickom roztoku, pridá protizápalové činidlo na lokálne použitie (Dimexide), aplikuje ho na špeciálne papierové filtre na elektródach a vykoná postup, pričom upraví aktuálnu silu. Kurz - 20 - 30 elektroforetických návštev.

špeciálne pokyny

Je určený iba na vyššie uvedený postup, nevstupujte intravenózne, intramuskulárne, subkutánne, neprekračujte predpísanú dávku. Počas liečby sa nezúčastňujte ťažkej fyzickej aktivity. Je to nástroj na kombinovanú liečbu chorôb, mali by ste sa poradiť so špecialistom o vymenovanie, masáž, NSAID, manuálnu terapiu, iné fyzioterapeutické procedúry..

Počas tehotenstva a do ukončenia dojčenia

Neexistujú presné informácie o možnosti použitia. Aby sa predišlo komplikáciám plodu, neodporúča sa používať caripain.

predávkovať

Informácie o predávkovaní nie sú stanovené. Príznaky podobné vedľajším účinkom sú možné..

Liekové interakcie a kompatibilita s alkoholom

Nepoužívať s inými externými látkami na rovnakom postihnutom mieste pokožky.

Podmienky skladovania

Karipain potrebuje prijateľné skladovacie podmienky vrátane takých, ako sú: použitie po uplynutí doby použiteľnosti 2 roky od dátumu výroby, okrem priameho slnečného žiarenia, udržiavanie suchej teploty do 25 stupňov, neprístupnosť pre deti.

Prázdniny v lekárňach

Oficiálne je možné toto proteolytické činidlo kúpiť poskytnutím lekárnika predpis od odborníka.

Analógové lieky

Podľa účelu sú podobné ako Karipain: Nimesil, Nise, Aktasulid, Nimika, Flolid, Tizalud a ďalšie..

recenzia

Pacienti, ktorí ukončili jeden alebo viac elektroforetických postupov pomocou suchého balzamu, reagujú pozitívne a odporúčajú Karipain, pretože má vynikajúci protizápalový a analgetický terapeutický účinok, je prírodný produkt, má mierny zápach..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Nepohŕňaj!

Späť
liečba kĺbov a miechyOsteoporóza 2 stupne čo to jeLiečba osteoporózy 1, 2, 3, 4 stupneÚčinnosť liečby choroby a udržiavanie stabilného stavu tela závisí od toho, v akom štádiu bolo ochorenie identifikované.
Medzi rôznymi brušnými herniami - trieslovinami (PG), najbežnejšie.Vyznačuje sa vyčnievaním rôznych orgánov umiestnených v brušnej dutine do štrbiny podobnej štiepky v dôsledku stratifikácie svalového tkaniva v slabinách..
Tehotenstvo prináša ženskému telu veľa zmien vrátane reštrukturalizácie všetkých orgánov. Niekedy to môže spôsobiť nepríjemné následky a prerušenie ich práce. Jedným z nich je pupočná kýla po pôrode.