loader

Caripain

Ochorenia pohybového ústrojenstva vrátane kýly a patológií kĺbov, bohužiaľ, nie sú v našej dobe zriedkavé. Lekári a ich pacienti stále hľadajú účinné riešenia problému. Karipain - jeden z prostriedkov, ktoré môžu eliminovať nepríjemné príznaky chorôb.

Podrobný opis lieku

Lieky sa týkajú vonkajších prípravkov. Má antiseptický účinok, upokojuje centrálny nervový systém, ničí škodlivé baktérie. Tento liek sa najčastejšie používa na ochorenia pohybového ústrojenstva.

Účinnosť doplnkov výživy je založená aj na nasledujúcich funkciách:

 1. Zvyšuje všeobecný tón a miestnu imunitu;
 2. Podporuje intersticiálny metabolizmus;
 3. Spomaluje starnutie štruktúr;
 4. Zmierňuje kŕče;
 5. Vytvára pevnejšiu a zdravšiu pokožku.

Počas kĺbovej terapie liek eliminuje kŕče a opuchy. Jeho pravidelné používanie pomáha obnoviť chrupavku a obnovuje mobilitu vzdelávania..

Hlavnými zložkami lieku sú papaín, glucazamín a kyselina hyalurónová. Prvá látka sa týka enzýmov prírodného pôvodu. Používa sa na zmiernenie bolesti prietrže stavcov. Papain pomáha znižovať a zjemňovať prietrž, čím znižuje tlak na nervové korene a odstraňuje kŕče.

Kyselina gualironová je živočíšneho pôvodu a patrí medzi polysacharidy. Účelom látky je zabrániť deštrukcii chrupavky, zmierniť bolesť, obnoviť konzistenciu a požadované množstvo kĺbovej tekutiny.

Glukozamín sa tiež používa na udržanie integrity a obnovy postihnutých štruktúr..

Do gélu sa pridá chondroitín sulfát. Týka sa mukopolysacharidov a chondroprotektorov. Vďaka tejto zložke je možná regenerácia poškodenej chrupavky a normalizácia odpisov. Táto látka pomáha zmierňovať zápal a obnovuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje bolesť..

Dávkové formy a účinné látky

Existuje niekoľko foriem uvoľňovania drog:

 1. Suchý balzam alebo Caripain Plus. Predáva sa v nádobách s hmotnosťou 1 g. Balenie obsahuje 10 dávok.
 2. Cream. Predáva sa v skúmavke s hmotnosťou 50 g.
 3. Gél. Balenie obsahuje iba 30 g.

Dostupné sú aj tabletky, ale sú menej obľúbené..

Balzam vo forme prášku obsahuje nielen papaín, ale aj chymopapain a lyzozým. Zahrnuté sú pomocné látky, chlorid sodný a monohydrát laktózy. Bromelain a kolagenóza sa tiež pridávajú do suchého karipínu plus balzamu.

Krém obsahuje ako účinnú látku papaín, glukozamín hydrochlorid a kyselinu hyalurónovú.

Caripain Ultra Gel obsahuje papaín, ako aj chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, extrakt z bosvelia a transcutol.

Kedy použiť

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov a liečby chorôb pohybového aparátu. Indikácie na použitie zahŕňajú patológiu kĺbov a krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice vrátane:

 1. osteochondróza;
 2. Hernia hernias;
 3. radikulitida;
 4. výčnelok;
 5. Ochorenia kĺbov: artróza, artritída, burzitída;
 6. osteoartróza;
 7. Spoločné zmluvy.

Nie je neobvyklé predpisovať lieky v prípade tvorby keloidných jaziev a adhézií.

Čo je pozoruhodné, že produkt nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Je nežiaduce používať lieky v detských (do 15) rokov a počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na alergie na zložky, akútny zápal postihnutých štruktúr, sekvestráciu prietrže.

Návod na použitie a dávkovanie

Ultra Gel alebo krém Caripain

Karipain krém sa aplikuje na oblasti nad ohniskom kŕče a vtiera sa do pokožky hladkými pohybmi. Stačí vykonať 2 alebo 3 postupy za deň.

Zavedením tejto liekovej formy sa môžete uchýliť k fonoréze na klinike alebo v nemocnici. Liečebný priebeh trvá od 20 do 30 dní s prerušením na niekoľko dní. Ak sa príznaky znovu objavia, je možné liečbu zopakovať po 1-2 mesiacoch.

Caripain gél sa tiež používa dvakrát denne aplikáciou na postihnuté miesto a vtieraním do pokožky. Liečebný priebeh trvá až mesiac. Po rovnakom časovom období môže byť liečba opäť ukončená..

Gél sa používa doma, nie sú potrebné ďalšie elektroforetické postupy.

Prášok plus a balzam na sucho

Suchý balzam Karipain plus sa pred použitím rozpustí vo vode. Na 1 g látky je potrebné odobrať nie viac ako 10 ml tekutiny. Potom sa liek vtiera do pokožky v oblasti nad ohniskom kŕčov, až kým sa úplne nevstrebáva. Stačí vykonať 1 zákrok denne.

Choroby chrbtice a kĺbov, ako aj jazvy, si vyžadujú elektroforézu podľa pokynov Karipaina. V takom prípade sa prášok zriedi soľným roztokom (pre obsah injekčnej liekovky bude potrebných až 10 ml tekutiny). Potom sa k látke pridá trochu dimexidu. Roztok je navlhčený bielym filtračným papierom, ktorý je umiestnený na elektródových tesneniach. Procedúra trvá 10 až 20 minút pri prúdovej sile až 15 mA.

Celý cyklus liečby pozostáva z 3 prístupov. Každý kurz trvá od 20 dní do mesiaca. Postupy sa vykonávajú denne alebo v intervaloch niekoľkých dní. Nový prístup začínajú najskôr mesiac po predchádzajúcom..

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Caripain a Caripain plus veľmi málo vedľajších účinkov. Jediným možným dôsledkom použitia liekov je alergia. Príznaky intolerancie sa vyskytujú po elektroforéze častejšie ako po normálnom vtieraní do pokožky. Klinické prejavy alergickej reakcie zahŕňajú svrbenie, vyrážky a sčervenanie. Hypertermia je veľmi zriedkavá..

Vedľajšie účinky sa nevyskytnú, ak sa pred začatím liečby odstránia všetky zápalové a infekčné procesy v tele a keď sa liek použije v správnom dávkovaní.

V prípade alergie musíte vziať antihistaminikum, skrátiť trvanie procedúr pomocou tohto lieku, zmeniť koncentráciu Dimexidu v roztoku alebo znížiť súčasný.

Ak telo reagovalo negatívne na krém alebo gél, množstvo masti, ktorá sa trie, sa súčasne znižuje.

Úplné ukončenie liekovej terapie je mimoriadne zriedkavé - iba s neustálym zhoršením reakcie alebo jej prejavom..

Interakcia s inými liekmi

Štúdie týkajúce sa interakcie karipainu plus a iných liekov neboli hlásené. Lekári neodporúčajú súčasne používať masť alebo prášok a chondroprotektívne lieky..

Je lepšie odolávať paralelnému použitiu gélu a iných krémov s akýmikoľvek farmakologickými vlastnosťami v jednej oblasti.

Funkcie aplikácie

Na sekvestráciu prietrže a foramennálnej polohy sekvestrácie sa nepoužívajú žiadne dávkové formy.

Krém a gél sa nanášajú trochu, vrstva malej hrúbky. Bandážovanie postihnutej oblasti nie je potrebné. Postupy nevynechajte, inak sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Použitie lieku elektroforézou sa uskutočňuje výlučne pod dohľadom lekára na klinike. Nezávislé vykonávanie postupov nie je povolené.

Okrem liečby, ochorenie pohybového aparátu, sa liek používa na liečbu jaziev keloidného typu. V tomto prípade sa na poškodenú oblasť aplikuje trochu látky..

Detské choroby chrbtice a kĺbov sa týmto liekom neliečia. Lekár predpisuje ďalšie povolené chondroprotektívne látky.

Štúdie o vplyve lieku na vývoj plodu a tehotenstvo sa neuskutočnili, preto by budúce matky nemali tento liek používať. Počas liečby je potrebné dojčenie prerušiť..

Po niekoľkých procedúrach sa môže patológia zhoršiť. Toto nie je dôvod na zastavenie liečby. Po 5 dňoch - týždeň sa zlepšia ukazovatele.

Návod na použitie Karipain kategoricky zakazuje jeho použitie ako liečiva na injekciu do žíl alebo svalov.

Cena závisí od siete lekární a mesta. Náklady sú v priemere v rozmedzí:

 1. 10 fliaš suchého balzamu Karipain plus 1 gram každý - 1550 - 1800 rubľov;
 2. Trubica so smotanou s objemom 50 ml - 600 - 650 rubľov;
 3. Krém 30 ml - do 600 rubľov.

analógy

Doplnky výživy neobsahujú synonymá. Zloženie produktu a kombinácia aktívnych zložiek sú jedinečné. Na odstránenie kŕčov a liečby pohybového aparátu je možné namiesto tohto lieku použiť analógy s podobnou účinnosťou:

Ak sa na liečbu povrchových poranení používajú potravinové doplnky, môžete si vybrať Karipain alebo Karipazim.

Aponil alebo Karipain - čo si vybrať?

Aponil sa týka NSAID a je dostupný vo forme tabliet. V každej kapsule 100 mg aktívnej zložky nimesulidu.

Obidve lieky majú protizápalové, analgetické účinky a znižujú teplo..

Aponil sa používa na odstránenie akútnej bolesti ako symptómu prietrže chrbtice. Používajú sa tiež na kŕče spôsobené inými príčinami. Produkt neopravuje poškodené tkanivo chrupavky..

Na rozdiel od doplnkov výživy má Aponil veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by sa mal používať opatrne..

Preto je lepšie zvoliť tento liek na obzvlášť silnú bolesť chrbta alebo kĺbov alebo na kŕče, ktoré nesúvisia s pohybovým aparátom..

Karipain alebo Novolid - čo je lepšie?

Novolid má tri formy uvoľňovania: granule, tablety a gél. Prvý typ sa používa na získanie suspenzie a jej následného orálneho podávania. Účinná látka - nimesulid.

Nástroj má protizápalový účinok, znižuje teplotu a zmierňuje bolesť, zastavuje ničenie kĺbového tkaniva.

Novolid je indikovaný na patológie muskuloskeletálneho systému, niektoré infekčné choroby, počas obdobia zotavenia po operácii. Lieky sa tiež používajú v zubnom lekárstve..

Kontraindikácie zahŕňajú abnormality v zažívacom trakte, obličkách a pečeni, neznášanlivosť zložiek, tehotenstvo a laktácia..

Liek má len niekoľko vedľajších účinkov: pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, dezorientácia v priestore a vyrážky..

Pri odstraňovaní akútnych kŕčov je lepšie zvoliť Novolid. Na systematické dlhodobé liečenie bolesti spôsobenej patológiami pohybového aparátu je Karipain vhodnejší..

Nimesil a Karipain - čo je lacnejšie?

Nimesil sa predáva vo forme granúl, aby sa získali suspenzie balené v jednotlivých vreckách. Liečivo je nimesulid..

Liek patrí k NSAID a má analgetický účinok, odstraňuje horúčku a zápal. Liek je indikovaný na akútne bolesti - zastavuje symptóm, ale nelieči príčinu kŕčov..

Nimesil má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by ste naň nemali prejsť bez súhlasu lekára.

9 vreciek po 2 gramoch bude stáť 250 - 300 rubľov. 30 jednotlivých dávok Nimesilu stojí asi 700 - 800 rubľov. Ceny Karipainu aj Nimesilu sú nadpriemerné.

Karipain alebo Actasulide - aký je rozdiel?

Actasulid je dostupný vo forme tabliet. Aktívnou zložkou lieku je nimesulid. Lieky patria k nesteroidným protizápalovým liekom zo skupiny sulfonanilidov.

Okrem kŕčov pri ochoreniach pohybového ústrojenstva pomáha Actasulide pri migréne a bolesti zubov..

Kontraindikácie pri použití lieku zahŕňajú patológie gastrointestinálneho traktu, astmu, vnútorné krvácanie, poruchy pečene a obličiek, problémy so srdcom, tehotenstvo a laktáciu, precitlivenosť na zložky v zložení, vek do 12 rokov.

Pri používaní Actasulidu sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, centrálneho nervového systému, dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, vylučovacích systémov, zmyslových orgánov, slizníc, kože a imunity..

recenzia

Alevtina, 42 rokov:

„Používam gél. Postupujem už 20 dní. Liečil som prietrž po dlhú dobu, ale len pred mesiacom mi noha začala bolieť. Na zníženie bolesti stačilo 10 postupov. Teraz už prakticky necítim žiadne nepohodlie ani počas odpočinku, ani pri chôdzi. Medzi výhody liečiva patrí jeho účinnosť a zloženie. "Gél má iba dve mínusy - vysoké náklady a malé množstvo v balení za tento druh peňazí."

Victoria, 37 rokov:

„Suchý balzam Caripain plus chváli väčšinu. Moja skúsenosť, žiaľ, nie je tak pozitívna. Dôvodom vymenovania lieku bol problém so stavcami (výčnelok). Mesiac som išiel na elektroforézu pomocou prášku. Liečba ma stála 6 000 rubľov, ale účinok sa vôbec neobjavil. Spýtal som sa iných pacientov - niektorí sa skutočne cítili lepšie, iní, ako som ja, nedosiahli výsledok. Pravdepodobne zázračný liek nie je vhodný pre každého. Už sa k takej liečebnej technike nebudem uchýliť. ““

Karipain (krém 50 g) Rusko NPK AC-KOM v lekárňach v Jekaterinburgu

Krém „Karipain“, GOST R 52343-2005
Zloženie: papaín, glukozamín hydrochlorid, kyselina hyalurónová, lanolín, minerálny olej, dehymuláty PGPH, glycerín, polyglyceryl-3-diizostearát, neomeckin, čistená voda, vazelína.
Uvoľňovacia forma: skúmavka s objemom 50 ml.
Skladujte na chladnom mieste pri teplote od +5 o do +25 o С.
Čas použiteľnosti 24 mesiacov.

Krém „Karipain“ sa používa na liečbu a prevenciu chorôb chrbtice a kĺbov, ako sú: osteochondróza, medzistavcové prietrže, diskogénna ischias, osteoartróza, osteoartróza, kĺbové kontraktúry.

Karipain zmierňuje bolesť chrbtice a kĺbov, zastavuje zápalové procesy, podporuje regeneráciu medzistavcových platničiek a chrupaviek, zlepšuje mikrocirkuláciu tkanív.

Krém „Karipain“ je účinný aj pri liečbe zle sa hojacich rán a popálenín, pri odstraňovaní keloidných jaziev rôzneho pôvodu..

Zloženie krému „Karipain“ obsahuje biologicky aktívne látky rastlinného a živočíšneho pôvodu: papaín, glukozamín, kyselinu hyalurónovú, ako aj ďalšie pomocné látky..

Optimálne vybrané zloženie robí použitie karipainu účinným tak pri ultrazvukovom podaní (fonoforéza), ako aj pri normálnom vonkajšom použití..

Použitie krému a suchého balzamu Karipain

Choroby pohybového ústrojenstva môžu byť celkom nebezpečné. Ak nezačnete liečbu včas, v tele sa začnú objavovať nezvratné zmeny, po ktorých už nebude možné obnoviť pôvodné tkanivo. Účinným liekom na medzistavcovú prietrž a iné patológie ovplyvňujúce chrbticu je Karipain získaný z rastlinných materiálov..

Dávkové formy

Droga je dostupná v niekoľkých formách. Môžu sa používať ako nezávislé lieky a kombinovať s fyzioterapeutickými postupmi. Druhy liečiva:

 • Suchý balzam. Nástroj je prášok v ampulkách. Jedinou účinnou látkou je papaín. Je to rastlinný enzým získaný z ovocia papáje. Napriek skutočnosti, že liek má mono zloženie, je veľmi efektívny. Pri použití suchého balzamu sa vykonáva komplexná terapia kĺbových kontraktúr, artritída, keloidné jazvy, osteochondróza, diskogénna radikulitída..
 • Caripain plus. Rovnako ako predchádzajúca verzia, aj tento liek je k dispozícii vo forme balzamu, obsahuje kolagenázu a bromelaín. Vďaka týmto látkam sa zvyšuje účinnosť hlavnej účinnej látky, papaínu. Vďaka vylepšenému zloženiu balzam vykazuje lepšie výsledky v porovnaní s jedným liekom.
 • Cream. Táto forma, ktorá sa niekedy nazýva masť, sa používa na elektroforézu. Ultrazvuk poskytuje hlbšie prenikanie zložiek do vrstiev dermy, čím sa zvyšuje účinnosť fyzioterapie. Krém Karipain pomáha pri artritíde, periartritíde, artróze, kontraktúrach a rôznych patologických stavoch spojených s chrbticou.
 • Gél. Hlavný rozdiel medzi touto formou a všetkými ostatnými je v tom, že je pre pacienta výhodné používať ju nezávisle. Gel Karipain nemá žiadne vedľajšie účinky a nemá nepriaznivý vplyv na telo ani na jednotlivé orgány. Je schopný potlačiť zápalové procesy, eliminovať bolesť a urýchliť regeneráciu postihnutého tkaniva chrupavky.
 • Ultragel Karpiain. Tento liek sa používa na boj proti chorobám pohybového aparátu. Pri elektroforéze sa aplikuje na problémovú oblasť, vďaka ktorej sa zvyšuje terapeutický účinok. Patológie, v ktorých je Ultragel Karipain indikovaný na použitie: deformujúca artróza, zápal a kontraktúra kĺbov, medziobratlová hernia, degeneratívne-dystrofické zmeny v chrupavkách, vyčnievanie medzistavcových platničiek, osteoartritída.

Aktívne a pomocné látky

Hlavná zložka prítomná vo všetkých liekových formách je papaín. Je jedinečná svojou schopnosťou pôsobiť na neživotaschopné tkanivo bez ovplyvnenia zvyšku. Látka podporuje rozklad proteínových štruktúr, ktoré stratili svoju životaschopnosť. Inhibítory proteázy sú prítomné v aktívnych proteínových hmotách, preto na nich papaín nepôsobí.

Transcutol je komponent, ktorý funguje ako dirigent. Vďaka tomu prenikajú užitočné prvky do pokožky bez toho, aby ju poškodili. V dôsledku chemických reakcií sa aktívne zložky uvoľňujú dávkovaným spôsobom, čo poskytuje stabilný a dlhotrvajúci účinok.

Glukozamín je glykoproteín zo skupiny polysacharidov. Je vyrobený z chitínu - prírodnej látky, ktorá tvorí škrupiny morských obyvateľov. V lekárskej praxi lieky s glukozamínom liečia choroby kĺbov. Látka podporuje obnovu chrupavky a pôsobí ako prírodný metabolit. Glykozaminoglykány a proteoglykány sa syntetizujú z požitého glukozamínu. Táto syntéza sa uskutočňuje za účasti chondrocytov..

Inštrukcie na používanie

Na elektroforézu sa môže použiť akákoľvek forma liečiva. Cena Karipainu je pomerne vysoká a stupeň účinnosti krému, gélu a suchého balzamu je rozdielny. V každom prípade budú zlepšenia hmatateľné. O tom, čo presne použiť, ošetrujúci lekár rozhodne. Môžete kombinovať 2 prostriedky - potom sa ich účinok zvýši.

Elektroforéza s použitím lieku Caripain je predpísaná v kurzoch, z ktorých každý obsahuje od 10 do 30 postupov. Medzi nimi sa odporúča urobiť prestávku trvajúcu 1 alebo 2 mesiace. Je to potrebné, aby bolo telo prestavané a mohlo fungovať v novom režime. Uvedený čas je dostatočný na konsolidáciu terapeutického účinku.

Optimálnou kombináciou liekov odporúčaných odborníkmi je krém a suchý balzam. Pri kombinovanom použití sa jeden liek nemieša s iným, ale používa sa v rôznych časoch. Krém sa aplikuje niekoľko hodín pred elektroforézou. Rozdeľuje sa po koži a trie sa elegantnými krúživými pohybmi. Druhá masáž sa vykonáva niekoľko hodín po fonoforéze, najlepšie večer.

Suchý balzam sa aplikuje bezprostredne pred elektroforézou na stranu, kde sa nachádza kladný pól. Predtým sa liek nariedil pridaním 10 ml fyziologického roztoku k 1 g látky. Odporúča sa pridať 2-3 kvapky Dimexidum, aby sa zaistila hlbšia penetrácia lieku pod kožu. Tesnenie by sa malo zahriať na 37 - 39 stupňov - to je optimálna teplota, pri ktorej bude pacient pohodlný. Odporúčaná úroveň kyslosti je pH 5 - 7. Filtračné vložky sa navlhčia pripraveným roztokom - ich veľkosť je obvykle 10 x 15 cm.

Na samom začiatku postupu sa nastaví prúdová sila 5 mA. Po 10-15 minútach sa zvýši. Maximálna hodnota by nemala prekročiť 15 mA.

Caripain plus sa môže používať bez fyzioterapie, ale potom bude účinnosť liečby nižšia. Pre pacienta, ktorý nie je možné liečiť fonoforézou, je lepšie použiť karipainový gél na externú aplikáciu. Používa sa trikrát denne. Malé množstvo látky sa aplikuje na čistú pokožku a pretrie jemnými krúživými pohybmi. Gél sa má trieť, až kým nie je úplne absorbovaný. Miera spotreby je 3 g liekov na 10 metrov štvorcových. pozri dermis. Liečba pokračuje mesiac, potom si urobia prestávku na 25-30 dní.

Metódy pre fyzioterapeutov

Droga Karipain vo forme suchého balzamu sa úspešne používa na liečbu patologických stavov chrbtice. Štúdie ukázali, že účinnosť lieku dosahuje 90%. V približne polovici prípadov boli zlepšenia také významné, že pacienti, ktorí odporúčali chirurgický zákrok pred liečebným cyklom, ho už nepotrebovali po podrobení sa fyzioterapii. Ruskí lekári používajú liek na choroby a poruchy, ako sú:

 • kĺbové kontraktúry po mŕtvici a poúrazové kontrakty;
 • keloidné jazvy rôznych etiológií;
 • neuritída tvárového nervu;
 • spinálnej a mozgovej arachnoiditídy;
 • syndróm tunela;
 • artróza;
 • ramenná lopatková periartritída.

Podľa odborníkov je terapeutický účinok Karipainu podobný ako u Karipazimu, ktorý bol predtým dodávaný z Gruzínska. V roku 2005 sa dovoz tohto analógu do Ruska zastavil.

Liečba medzistavcovej prietrže

Prípravky založené na rastlinných materiáloch extrahovaných z papájového ovocia sa používajú v zahraničí už 10 rokov. Účinnosť liečby potvrdzujú známe výskumné ústavy. Lyzozým a papaín, ktoré pôsobia ako hlavné účinné látky, urýchľujú regeneráciu tkaniva kolagénovej chrupavky tvoriacej medzistavcové platničky..

V procese aplikácie Karipain ovplyvňuje patologickú tvorbu - prietrž. Zmäkčuje a zmenšuje objem. V mnohých prípadoch to stačí na vylúčenie zovretých nervov, po ktorých pacient prestane pociťovať bolesť. Tkanivá medzistavcového kotúča sa stávajú elastickými a elastickými, chrbtica obnovuje svoj tvar a začína plne vykonávať svoje funkcie. Účinok Karipainu sa netýka iba problematického stavca, ale aj niekoľkých susedných stavov, v dôsledku čoho sa zahojí chrbtica..

Karipain sa môže používať v kanceláriách, v ktorých je vybavenie na elektroforézu alebo elektroforézu. Odporúča sa aj na použitie doma. Na zvýšenie účinku má pacient prijať ďalšie opatrenia. Zoznam, čo pomáha k urýchleniu obnovy:

 • LFK, posilnenie svalov krku, brucha a chrbta;
 • užívanie protizápalových liekov;
 • manuálne terapeutické sedenia;
 • opatrné natiahnutie chrbtice;
 • masáž.

Metódy liečby sa vyberajú s prihliadnutím na aktuálny stav pacienta. V niektorých prípadoch nie je možné operáciu upustiť, a to aj pri silnej bolesti, zhoršenom toku krvi alebo štípaní nervov. Okrem toho, oddelená prietrž vyžaduje chirurgický zákrok.

Existujú situácie, keď je lepšie nepoužiť gél a krém. Napríklad by sa liek nemal používať, ak sa vyskytnú zápalové procesy v tkanivách alebo sa pozoruje sekvestrácia prietrže, zatiaľ čo sekvestrácia má foraminálne usporiadanie..

Toto je uvedené v návode na použitie karipainu. Podľa recenzií analógy s cenou nižšou ako pôvodná droga rovnako pomáhajú, ale ich použitie musí byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom. Lieky zodpovedajúce farmakologickej skupine:

Cena, za ktorú si môžete kúpiť rôzne liekové formy Karipainu, závisí od objemu balenia a regiónu predaja. V Petrohrade stojí liek na kapsulu 1038 p. v balení po 60 ks. objem 700 ml. Krém v skúmavke s objemom 50 ml bude stáť 647 strán. a vyššie. Náklady na balzam číslo 10 začínajú na 197 s. a dosahuje 225 s.

Recenzie spotrebiteľov

Karipain plus mi pomohol zbaviť sa celej „kytice“ nepohodlia. Bola to závraty, občas začula v hlave hluk, s ťažkosťami otočila krk. Urobila röntgen, lekár sa pozrel na obrázky a povedal, že časom nemôžem otočiť krk a teraz musím konať. Prešiel 30-dňovým priebehom elektroforézy. Dlhé a drahé, ale kam ísť. Teraz je prestávka, lekár hovorí, že na úplné uzdravenie potrebujete ďalšie 2 - 3 kurzy, aj keď sa teraz cítim oveľa lepšie. Ešte som sa nerozhodol, či budem pokračovať v liečbe: cena „uhryznutí“ lieku.

Naozaj sa mi páčilo, ako funguje liečivý gél Karipain Ultra. Je to drahé a je ťažké ho získať v lekárňach, ale výsledok stojí za to hľadať presne tento liek. Mal som bolesti chrbta a lekár nevedel, aký liek na predpis predpísať, a predtým som už ultragél používal na svoje vlastné riziko a bolesť zmizla. Musel som sa priznať, a potom, po konzultácii, s lekárom som sa rozhodol, že budem pokračovať v užívaní tohto lieku. Všetko ostatné nepomohlo.

Môžem len poďakovať tvorcom za tento úžasný liek. Elektroforéza sa uskutočňovala iba v dvoch cykloch, takže tu nebola žiadna stopa medzistavcovej prietrže.

Ako používať Karipain

Karapain a jeho odrody

Karipain je vysoko účinné liečivo používané na osteochondrózu chrbtice vrátane rôznych foriem herniovaných diskov, Schmorlovej hernie, na liečbu kĺbových kontraktúr (posttraumatická a post-mŕtvica), keloidné jazvy rôzneho pôvodu, diskogénna radikalulitída, syndróm tunela..

Liek sa môže použiť v akomkoľvek lekárskom zariadení, kde je zariadenie na elektroforézu (napríklad „Stream“ alebo „Elfor“). Táto technika je špeciálne upravená pre pohodlné použitie v klinike, zdravotnom stredisku, lekárskom stredisku, nemocnici. Okrem toho, ak je to potrebné, masáž, mäkké naťahovanie. Medzi jednotlivými cyklami sú pacientom odporúčané triedy v bazéne.

Vonkajšie použitie krému Karipain

Trubica s krémom Karipain 50g sa odporúča pravidelne používať na osteochondrózu, medzistavcové prietrže, artritídu, osteoartritídu, kĺbové kontraktúry a iné choroby chrbtice a kĺbov. Krém sa používa aj na keloidné jazvy rôzneho pôvodu..

Krém Caripain obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorý je, okrem svojich vlastných liečivých vlastností, „transportným“ činiteľom na odmerané dodávanie iných účinných látok Karipainu do poškodených častí tela. Preto je používanie Karipainu aj bez špeciálnych fyzioterapeutických postupov účinné pri pravidelnom používaní.

použitie: Krém Karipain sa nanáša na príslušné časti tela masážnymi pohybmi, až kým sa úplne nevstrebáva do pokožky 2-krát denne. Výrazne zvyšuje účinnosť procedúr s krémom Karipain pomocou ultrazvuku (fonoforéza) sa používa pri liečbe výčnelkov, malých medzistavcových hernií (do 3 mm), diskogénnej radikály, artikulárnych kontraktúr a keloidných jaziev rôzneho pôvodu. Priebeh aplikácie je 20-30 dní. Ak je to potrebné, opakujte kurzy. Prestávka medzi kurzami - od 1 do 2 mesiacov. Počas používania Karipainu sa neodporúča ťažká fyzická námaha na tele.

Kontraindikácie: individuálna neznášanlivosť na zložky krému. V prítomnosti akútnych zápalových procesov v tkanivách.

Vonkajšie použitie gélu Karipain

Gél Karipain Ultra tube 30g sa odporúča pravidelne používať na osteochondrózu, medzistavcové prietrže, artritídu, osteoartritídu, burzitídu, synovitídu, kĺbové kontrakcie a iné choroby chrbtice a kĺbov. Gél sa tiež používa na keloidné jazvy rôzneho pôvodu..

Gel Karipain Ultra okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj transcutol, ktorý je silným transdermálnym potrubím na dodávanie ďalších účinných látok Karipain Ultra do poškodených častí tela. Preto je používanie Karipain Ultra bez špeciálnych fyzioterapeutických procedúr pri pravidelnom používaní účinné. Je vysoko účinný pri ochoreniach kĺbov.

použitie: Gel Karipain Ultra sa nanáša na príslušné časti tela masážnymi pohybmi až do úplného vstrebania do pokožky 2-krát denne. Priebeh aplikácie je 20-30 dní. Ak je to potrebné, opakujte kurzy. Prestávka medzi kurzami - od 1 do 2 mesiacov. Počas používania Karipain Ultra sa neodporúča ťažká fyzická námaha na tele.

Kontraindikácie: individuálna neznášanlivosť na gélové zložky. V prítomnosti akútnych zápalových procesov v tkanivách.

Elektroforéza Caripain Balsam

Karipain fl 1g a Karipain Plus fl 1g sú priamo pôsobiace proteolytické enzýmové prípravky rastlinného pôvodu pochádzajúce z latexu papáje. Používa sa elektroforézou z kladného pólu.

Liečba kurzu - 1 kurz od 20 do 30 procedúr. Medzi jednotlivými ošetreniami sú dovolené prestávky 1-2 dni. Ak je to potrebné, opakujte kurzy za 30-60 dní.

Na liečbu osteochondrózy, cervikálna osteochondróza, výčnelky medzistavcovej platničky - jeden cyklus liečby suchým balzamom Odporúča sa 20 až 30 procedúr.

Liečba medzistavcových hernií s priebehom Karipain - každý od 1 do 3 cyklov po 20 - 30 procedúrach (počet cyklov určuje ošetrujúci lekár). Medzi jednotlivými kurzami je interval od 1 do 2 mesiacov. V prípade hernií väčších ako 5 mm sa odporúča absolvovať všetky 3 chody a aplikovať elektroforézu Karipain Plus fl 1g.

Pri liečbe kontraktúr, keloidných jaziev, diskogénnej radikulitídy s Karipainom je dĺžka kurzu na zvážení lekára. Na tieto účely je lepšie použiť Karipain Plus fl 1g.

Karipain fl 1g a Karipain Plus fl 1g sa podávajú pozitívnou elektroforézou na póloch. Bezprostredne pred zákrokom sa 1 fľaša lieku zriedi 10 ml fyziologického roztoku (alebo vody na injekciu). K roztoku sa pridajú 2 až 3 kvapky dimexidu. Teplota elektród je 37 až 39 ° C. Roztok sa nanesie na absorpčnú elektródovú podložku. Rozmery elektródy sú 10 x 15 cm a záporná elektróda má tiež veľkosť 10 x 15 cm, na ňu sa nanesie 10 ml 2,4% roztoku eufilínu alebo soľného roztoku..

Prúdová sila je od 5 do 15 mA (na začiatku každej procedúry sa zvyšuje postupne od 5 mA). Postupne sa zvyšuje aj expozičná doba od 10 do 20 minút. Pri významných alergických reakciách je súčasná sila obmedzená na 5-8 mA.

Nedodržanie týchto parametrov vedie k výraznému zníženiu účinnosti lieku!

Možnosti umiestnenia elektródových vankúšikov na liečenie ochorení chrbtice:

- Caripain na krku (+); Eufillín v bedrovej oblasti (-)

- Caripain na krku (+); Eufillín na oboch ramenách s rozdvojenou elektródou (-)

- Karipain v bedrovej oblasti (+); Eufillín do oblasti stehien s rozdvojenou alebo jednoduchou elektródou (-)

- Karipain v bedrovej oblasti (+); Eufillín na bruchu (-). Používa sa na dobrú toleranciu elektroforézy.

Možnosti umiestnenia elektródových vankúšikov v oblasti keloidných jaziev

- Karipain priamo na jazvu (+); Eufillín alebo jodid draselný na opačnom povrchu, t.j. priečne (-)

- Karipain priamo na jazvu (+); Eufillín pozdĺžne vo vzdialenosti 15 - 20 cm od prvého tesnenia (-)

Ak používate karipain možné alergické reakcie. So zvýšenou citlivosťou, ktorá sa prejavuje silným svrbením, výrazným začervenaním kože a horúčkou, sa vykonáva antihistaminická liečba (tavegil, suprastín, klaritín, lokálna liečba hydrokortizónom atď.). Odporúča sa vylúčiť Dimexide z roztoku Karipainu a individuálne zvoliť prúdovú silu (ale nie menej ako 4 mA) a čas elektroforetického postupu (ale nie menej ako 10 minút)..

Medzi 5. a 8. postupom je možná dočasná exacerbácia základného ochorenia, ktorá po 3 až 5 zákrokoch vymizne. Je dôležité neprestať s liečbou!

Neaplikujte - intravenózne a intramuskulárne, s akútnymi zápalovými procesmi v tkanivách. Pri sekvestrácii herniovaného disku postupujte opatrne.

Komplexné použitie

Všetky prípravky zo série Karipain majú pri správnom použití v súlade s diagnózou dostatočne vysokú účinnosť. Každý pacient má však svoje vlastné špecifiká a charakteristiky vývoja a priebehu chorôb. Preto, aby sa dosiahol maximálny terapeutický účinok, prípravky Caripain odporúča sa aplikovať komplexne. Ošetrujúci lekári na základe diagnostických údajov určujú taktiku komplexného využívania rôznych foriem uvoľňovania Karipainu..

Uvádzame hlavné:

Priebeh 1 g elektroforézy karipainu sa uskutočňuje v množstve 20 až 30 postupov podľa príslušnej metódy. Po každom elektroforetickom postupe, okamžite po ňom alebo v noci, sa Karipain Cream aplikuje raz denne masážnymi pohybmi na príslušné časti tela, až kým sa úplne nevstrebáva do pokožky počas celého liečebného cyklu..

Uskutočnil sa 2 alebo 3 elektroforetickými postupmi Karipain fl 1g v množstve 20 - 30 procedúr pre každý cyklus vhodnou metódou. Medzi elektroforézami (od 30 do 60 dní) sa používa Karipain Ultra Gel. Gél sa aplikuje 1 alebo 2-krát denne masážnymi pohybmi na zodpovedajúce časti tela, až kým sa úplne nevstrebajú do pokožky. Čas použitia Karipain Ultra je v tomto prípade 15 až 20 dní. Karipain Ultra sa odporúča používať aj po ukončení posledného elektroforetického postupu.

Použitie krému Karipain s gélom Karipain Ultra

1 až 3 cykly fonoforézy krému Karipain sa uskutočňujú podľa príslušnej metódy na oblasť chrbtice alebo kĺbov. Na konci každého priebehu fonoforézy sa použije Karipain Ultra Gel. Gél sa aplikuje 1 alebo 2-krát denne masážnymi pohybmi na zodpovedajúce časti tela, až kým sa úplne nevstrebajú do pokožky. Trvanie používania Karipain Ultra je 10 až 20 dní..

Dodatočný komponent Komplexná liečba Karipainom je špeciálna terapeutická gymnastika, ktorá posilňuje svaly chrbta, brucha, krku, končatín, vytvára „svalový korzet“ a stabilizuje chrbticu, čo umožňuje pacientovi ľahko tolerovať fyzickú aktivitu. Okrem toho, ak je to potrebné, masáž, mäkké naťahovanie. Medzi jednotlivými cyklami pacienti z Karipainu odporúčali triedy v bazéne.

Tuba Karipain 1 ml 50 ml.

Caripain krém

Liečivo bolo vyvinuté špeciálne pre techniky fonoforézy a má špeciálne zloženie na pohodlné použitie, keď sa podáva pomocou ultrazvuku. Napríklad zariadenie Arsa UZT-1.01.F. alebo AUZT Delta Zloženie liečiva bolo vyvinuté s ohľadom na štúdie, ktoré boli vykonané na CITO, Research Institute of Neurosurgery N.N. Burdenko, Klinika miechovej chirurgie, Ústav ortopédie a traumatológie, Ukrajinská akadémia lekárskych vied. (venujte pozornosť pripravenej sade „DeltaFon“ na ošetrenie kýly s krémom Karipain)

Krém obsahuje tieto zložky: hlavným prvkom Karipainu je papaín;

 • glukozamín hydrochlorid;
 • lanolín;
 • kyselina hyalurónová;
 • minerálne oleje;
 • glycerol;
 • neomeckin;
 • vazelína, čistená voda;
 • iné prísady a pomocné látky.

Opis lieku

Na rozdiel od gélu Karipain krém nemá schopnosť rýchlo absorbovať póry pokožky, bez intenzívneho rozmazania a odierania neabsorbuje.

Karipain krém je široko používaný masérmi a osteopatmi počas špecifických procedúr. Okrem hlavných účinkov Karipainu súvisiacich s liečbou chorôb pohybového aparátu, použitie krému zlepšuje metabolizmus tkanív, zvyšuje mikrocirkuláciu a obnovuje pružnosť pokožky..

Indikácie pre použitie

1) Liečba a prevencia chorôb chrbtice a kĺbov:

 • osteochondrosis;
 • medziobratlová kýla;
 • osteoartritída;
 • diskogénna ischias;
 • osteoartróza;
 • kontrakcie.

2) Krém na báze papaínu je účinný pri liečení slabo trvajúcich rán, popálenín, keloidných jaziev akéhokoľvek pôvodu..

3) Odporúča sa aj na liečbu periférneho a centrálneho nervového systému (neuritída tváre), syndrómov tunela, arachnoiditídy..

Rozsah použitia krému: počiatočné štádium choroby a predĺženie remisie. Krém, vyvinutý v priebehu rokov testovania, umožňuje anestéziu postihnutých oblastí, zmierňuje chronický zápal chrbtice a kĺbov, zlepšuje mikrocirkuláciu.

akt

Optimálne vybrané zloženie krému umožňuje použitie liečiva na použitie nielen pomocou ultrazvukového podávania (folnoforéza), ale tiež ako zvyčajné vonkajšie trecie činidlo. Môže sa použiť v prípadoch, keď je medzistavcová prietržia menšia ako 3 mm, v zložitejších situáciách je lepšie použiť na elektroforézu fľaše..

Karipain krém sa používa s udržiavacou terapiou v kombinácii s fyzioterapeutickou liečbou na dosiahnutie väčšej účinnosti liečby a na konsolidáciu výsledkov.

Najúčinnejšie pri liečbe radiiculitídy, medzistavcovej prietrže, osteochondrózy, artritídy a artrózy poskytuje dobré výsledky pri pravidelnom trení do jaziev a jaziev rôzneho pôvodu. Keď začnete používať krém Karipain, okamžite pocítite účinok jeho použitia.

výhody

 • jednoduchosť použitia;
 • vhodné na denné masáže a odreniny (možné používať jeden mesiac);
 • obsahuje 3% aktívnej prírodnej zložky papaínu, ktorá sa vyrába z prírodných prírodných surovín - mliečna šťava z papájových plodov.

kontraindikácie

 • neznášanlivosť na zložky krému;
 • sekvestrácia herniovaného disku;
 • Postupne umiestnené postupne (mŕtve miesto);
 • akútne zápalové procesy v tkanivách.

Z dôvodu efektívnosti liečby sa odporúča pravidelné používanie. Krém sa aplikuje v kurzoch počas 20 dní alebo 1 mesiaca, interval medzi nimi je až dva mesiace. Počas liečby krémom je nadmerné cvičenie kontraindikované..

Caripain krém, 50 g

Vážení zákazníci, táto stránka nepredáva produkty, ale ponúka stránky lekárne online, kde si môžete kúpiť lieky, ktoré potrebujete, za konkurencieschopné ceny.

Dostupnosť v lekárňach v Moskve

sieťVýrobcacenakúpiť
AS-Com / Rusko557V popolnici
AS-Com / Rusko740V popolnici

Inštrukcie na používanie

papaín, glukózamín hydrochlorid, kyselina hyalurónová, lanolín, minerálny olej, dehymuláty PGPH, glycerín, polyglyceryl-3 diizostearát, neomeckin, čistená voda, vazelína

Krém Karipain zmierňuje bolesť chrbtice a kĺbov, zastavuje zápalové procesy, podporuje regeneráciu medzistavcových platničiek a chrupaviek, zlepšuje mikrocirkuláciu v tkanivách. Krém je tiež účinný pri liečbe zle sa hojacich rán a popálenín a odstraňuje keloidné jazvy rôzneho pôvodu. Krém Karipain vo svojom zložení obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá je okrem svojich liečivých vlastností aj „transportným“ činidlom na dodávanie ďalších účinných látok „Karipainu“ do poškodených častí tela. Preto je používanie Karipainu aj bez špeciálnych fyzioterapeutických postupov účinné pri pravidelnom používaní.

Karipain krém sa používa na liečbu a prevenciu chorôb chrbtice a kĺbov, ako je osteochondróza, medziobratlová hernia, diskogénna ischias, artritída, artróza, kĺbové kontrakcie atď. Krém sa používa aj na keloidné jazvy rôzneho pôvodu..

Individuálna neznášanlivosť na zložky krému. V prítomnosti akútnych zápalových procesov v tkanivách so sekvestráciou kýly disku a foramálnym usporiadaním sekvestrácie..

Dávkovanie a spôsob podávania

Krém Caripain sa používa samostatne aj v kombinácii s elektroforézou injekčných liekoviek s karipainom. Caripain krém je účinný na ultrazvukové podávanie. Priebeh liečby: 20 - 30 procedúr.

Na vonkajšie použitie sa krém nanáša masážnymi pohybmi na príslušné časti tela až do úplného vstrebania do pokožky 2-3 krát denne počas 20 až 30 dní. Pri liečbe kontraktúr, keloidných jaziev, ochorení kĺbov s liekmi série Karipain je dĺžka kurzu na zvážení lekára..

Caripain

Liek Karipain je jedinečný patentovaný komplex na zlepšenie pohyblivosti a funkčného stavu chrbtice a kĺbov. Pomáha obnovovať chrupavku, zvyšuje objem a znižuje viskozitu synoviálnej tekutiny, znižuje aktivitu zápalu a zvyšuje účinnosť hlavnej liečby..

Účinné látky Caripainu sú prírodného pôvodu, dobre tolerované pacientmi, a tiež majú vysoký stupeň bezpečnosti a preukázanú účinnosť. Komplexná príprava Karipain pomáha udržiavať a zlepšovať pružnosť chrbtice a kĺbov, takže zmeny súvisiace s vekom sa objavia oveľa neskôr..

štruktúra

Existujú 4 formy uvoľňovania karipainu: suchý balzam s karipainom, kapsuly, telový krém a ultra-gél.

Zloženie jednej kapsuly Caripainu, mg:

 • Glukózamín sulfát - 350;
 • Chondroitín sulfát - 200;
 • N-acetyl-D-glukozamín - 75;
 • Extrakt z Boswellie - 30;
 • papaín - 25;
 • asparaginát mangánu - 12;
 • extrakt z hroznových jadierok (Resveratrol) - 7;
 • vitamín b6 - 1.

Iné formy karipainu tiež obsahujú kyselinu hyalurónovú, transcutol, bromelaín a kolagenázu. V tabletách a ampulách sa Caripain nevyrába.

Glukosamín sulfát

Táto látka je aminomonosacharid získaný zo škrupín kôrovcov mäkkýšov. Má silný chondroprotektívny účinok na chrupavku, pretože je to ich najdôležitejší metabolit..

Glukozamín hrá úlohu stavebného materiálu chrupavky, ktorý sa prirodzene integruje do jeho štruktúry. Je potrebné, aby chondrocyty chrupavkových buniek boli pravidelne aktualizované..

Chondroitín sulfát

Znakom chondroitín sulfátu je schopnosť udržať vlhkosť v hrúbke chrupavkového tkaniva. Tekutina vytvára oddelené dutiny, ktoré vytvárajú vynikajúce tlmenie a odrážajú vonkajšie otrasy. V dôsledku toho je pevnosť chrupavky významne zvýšená..

Ďalšou dôležitou kvalitou chondroitínu je jeho rezistencia na deštruktívne účinky špecifických enzýmov vrátane tých, ktoré sú výsledkom rozpadu chondrocytov. Ďalšie vlastnosti chondroitínu sa používajú vo farmaceutických výrobkoch, čím sa zvyšuje pohyblivosť postihnutých kĺbov a eliminuje bolesť..

N-acetyl-D-glukozamín

A rovnako ako glukózamínsulfát je táto látka zaradená do skupiny aminosacharidov. N-acetyl-D-glukozamín je prírodný štruktúrny prvok kyseliny hyalurónovej a aktivuje jeho produkciu. Okrem toho významne zvyšuje chondroprotektívny účinok chondroitínu a glukozamínu..

papaín

Papain je rastlinný enzým zapojený do procesu rozkladu proteínov. Jeho pôsobenie je podobné ako tráviaci enzým pepsín, ktorý sa syntetizuje v ľudskom tele. Papain sa získava z ovocia papáje (melónový strom).

Papain má protizápalový účinok, stimuluje metabolické procesy a tým urýchľuje regeneráciu tkanív. Jeho hlavným účinkom je rozklad proteínovej zložky, ktorá stratila svoju životaschopnosť.

Výťažok z Boswellie

Boswellia je malý strom alebo ker, ktorého živica sa používa na liečbu rôznych chorôb. Táto živica sa objaví po narezaní v kôre a rýchlo stvrdne. Preto sa okamžite odstráni a podrobí osobitnému ošetreniu..

Hlavnou oblasťou použitia Boswelie sú zápalové a dystrofické ochorenia kĺbov. Rastlina je schopná potlačiť aktivitu leukotriénov, ktoré inhibujú zápalový proces a tiež bránia deštrukcii tkaniva chrupavky. Živica Boswellia (extrakt) má antimikrobiálne, antiseptické a mierne tlmiace účinky.

Asparaginát mangánu

Táto zložka je súčasťou karpainových kapsúl a pôsobí ako antioxidant, stimuluje tvorbu superoxiddismutázy (SOD), antioxidačného enzýmu. Znižuje negatívne účinky toxických látok, spomaľuje starnutie tela. Vďaka mangánu sa kostné tkanivo posilňuje a vápnikové soli sa lepšie vstrebávajú (prevencia osteoporózy)..

resveratrol

Je to prírodný fytoalexín nachádzajúci sa v semenách červeného hrozna. Flavonoidy, ktoré sú jeho súčasťou, sa vyznačujú vysokou biologickou aktivitou. Resveratrol zabraňuje zrážaniu krvi v krvných cievach, znižuje zlý cholesterol, normalizuje metabolizmus lipidov a má protizápalové a vazodilatačné účinky, posilňuje cievnu stenu.

Vitamín B6

Tento vitamín - pyridoxín - je nevyhnutný pre človeka. Nevyrába sa v dostatočnom množstve a nehromadí sa v tele, ale dodáva sa iba s jedlom. Deficit pyridoxínu je preto celkom bežný.

Transcutol

Transcutol je perkutánny dirigent novej generácie dodávajúci terapeutické zložky do lézie. Jeho pôsobenie je podobné Dimexidum, ale silnejšie. Vďaka tejto „lokomotíve“ vstupujú účinné látky priamo do chrupavky kĺbov a medzistavcových platničiek. To je možné pri lokálnej aplikácii liečiva, pretože v kompozícii Karipain ultragélu je prítomný transcutol.

Uvoľnenie formulárov

Ultragel Karipain: návod na použitie

Na zvýšenie účinnosti liečby a zníženie počtu elektroforéznych postupov môže lekár dodatočne predpísať Karipain ultragel. Takéto ošetrenie je indikované pre hernie s veľkosťou väčšou ako 4 mm. Pri spoločnom použití sa balzam na sucho, elektroforéza a gél vzájomne posilňujú.

Ultragélové ošetrenie sa môže tiež použiť ako nezávislý postup bez použitia elektroforézy.

Kapsuly Caripain

Na udržanie a udržanie zdravia pohybového aparátu sa odporúča užívať 2 kapsuly lieku denne. Jedno balenie obsahuje mesačnú dávku liekov, čo je pre spotrebiteľa veľmi výhodné.

Je potrebné poznamenať, že iní výrobcovia chondroprotektorov ponúkajú menej výhodné balíčky, z ktorých jeden postačí nanajvýš dva týždne. A keďže chondroprotektory majú predĺžený, oneskorený účinok, je liečba veľmi nákladná.

Indikácie pre použitie

 • Osteochondróza a jej komplikácie - vyčnievanie a prietrž v rôznych štádiách;
 • spondylarthrosis;
 • humeroscapular periarthritis;
 • artróza kĺbov;
 • artritída rôzneho pôvodu;
 • burzitída (zápal kĺbového vaku), synovitída (zápal synoviálnej membrány kĺbu).
 • keloidné jazvy;
 • tunelové syndrómy.

Liečba spinálnej hernie Karipain

V konzervatívnej terapii medzistavcových prietrží je najúčinnejší prášok Karipain-plus vo forme suchého balzamu. Používa sa pri fyzioterapeutickej elektroforéze a ultrafonoforéze.

Odporúča sa použiť elektroforézu a fonoforézu s Karipainom s herniou s veľkosťou nie väčšou ako 1 cm. Pred zákrokom sa obsah injekčnej liekovky zriedi 10 ml izotonického roztoku alebo destilovanej vody a pridá sa 1 až 3 kvapky dimexidu..

Ak veľkosť herniálneho výčnelku nepresiahne 0,5 cm, postačuje jediný priebeh liečby pozostávajúci z 20 - 30 elektroforetických postupov. Pri veľkej hernii môžu byť potrebné dva alebo tri kurzy..

Zasadnutia sa konajú každý deň alebo každý druhý deň. Na zvýšenie účinku sa po zákroku odporúča aplikovať masť Karipain. Priemerná doba trvania procedúry je asi 20 minút. Druhý kurz je lepšie začať najskôr 2 mesiace

Fonoforéza s karipainom s medziobratlovou kýlou

Fonoforéza je kombinovaná metóda fyzioterapie, ktorá kombinuje účinky ultrazvuku a liekov. Na rozdiel od elektroforézy sa lieky nedostávajú do postihnutej oblasti elektricky, ale ultrazvukom.

Na tento postup sa používa krém Karipain. V jednej relácii je dovolené spracovať najviac 400 cm2 povrchu tela. Okrem toho by táto oblasť mala pozostávať z dvoch zón umiestnených na oboch stranách chrbtice.

Pred reláciou je pokožka pacienta očistená krémom a potom sa senzor pohybuje vo vzdialenosti 1 až 2 cm od chrbtice krúživým pohybom po chrbte. Procedúra trvá 5 - 10 minút. Trvanie liečebného cyklu je od 15 do 30 sedení. Počet cyklov závisí od typu ochorenia a náchylnosti pacienta na liečbu.

kontraindikácie

Individuálna neznášanlivosť na zložky lieku, obdobie tehotenstva a laktácie. Odporúča sa, aby ste Karipain nepoužívali na mechanické poškodenie kože a zápal mäkkých tkanív v zamýšľanej oblasti aplikácie. Ak dôjde k porušeniu srdcového rytmu alebo k trvalému zvýšeniu krvného tlaku, je lepšie odložiť postup až do normalizácie..

Odkaz: absolútnou kontraindikáciou použitia Karipainu v akejkoľvek forme je sekvestrácia prietrže.

Vedľajšie účinky

Suchý balzam, krém a karipainový gél sú všeobecne dobre znášané. V zriedkavých prípadoch sa vyskytujú alergické reakcie z kože - vyrážky, sčervenanie, svrbenie. Niekedy sú spôsobené príliš citlivou pokožkou pacienta: zníženie aktuálneho stavu a skrátenie času zákroku môže pomôcť pri náprave situácie..

Závažné alergické prejavy sú eliminované antihistaminikami, ktoré sa užívajú perorálne alebo sa používajú externe (hydrokortizónová masť)..

Analógy z Karipainu

V Rusku je výrobcom spoločnosti Karipain LLC Scientific-Production Company (NPK) „AS-COM“. V Moskve si ju môžete kúpiť za 546 s. a drahšie. Najbližší analóg je Karipazim, ktorý je tiež dostupný v práškovej forme na prípravu roztoku a podáva sa elektroforézou. Je však potrebné si uvedomiť, že zloženie Karipainu sa líši od zloženia Karipazimu, hoci papaín je prítomný v obidvoch drogách..

Existuje niekoľko ďalších podobných liekov, ktoré sa môžu v prípade potreby nahradiť karipainom. Napríklad gél Nise - účinne zmierňuje zápaly a bolesti svalov a kĺbov s patológiami pohybového aparátu..

Nimesulid je dostupný v rôznych formách, počnúc ampulkami a končiac lokálnymi činidlami - masti a gély. Často sa predpisuje na liečbu zhoršenej artritídy, artrózy a ochorení miechy..

Nimesil sa predáva vo forme prášku, ktorý sa vopred nariedi vo vode a na pozadí artikulárnych patologických stavov sa považuje za zápal a syndróm bolesti..

Prolidové tablety sa pohodlne používajú a sú cenovo dostupné. Nemôžu sa zmyť, pretože dražé sa rozpúšťajú pod vplyvom slín. Pôsobia iba v léziách bez ovplyvnenia zdravých orgánov a tkanív. Balenie 10 tabliet stojí asi 100 rubľov.

Sirdalud a Tizanyl sú svalové relaxanciá, ktorých liečivo je tizanidín. Uvoľňujú spazmodické svaly, ktoré často spôsobujú bolesť a zvieranie nervových koreňov.

Stručne o hlavnej veci

Caripain je moderný, inovatívny rastlinný produkt založený na papaíne. Najväčší účinok je možné dosiahnuť zavedením elektroforézou alebo ultrafonoforézou (ultrazvuk). Liečivé komponenty teda rýchlo vstupujú a pôsobia priamo v postihnutej oblasti, čím sa urýchľuje regenerácia medzistavcových platničiek alebo kĺbov..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Diprophos. Len jedna injekcia pomohla s osteochondrózou. Pri nízkej cene má liek dlhodobý účinok. Na jeseň ma krčná chrbtica začala trápiť, neurológ ma najskôr poslal na röntgen a potom na MRI a ukázalo sa, že by sa mala liečiť osteochondróza.
Pupočná kýla u dieťaťa je problém, ktorý sa vyskytuje pomerne často, a preto sa často stáva predmetom klamlivých diskusií. Okrem tradičných a odporúčaných opatrení detských chirurgov, ako sú masáže alebo gymnastika, sa rodičia často uchyľujú k sprisahaniam.
Patologický proces, v ktorom sa v bedrovej chrbtici tvorí prietrž, je v medicíne celkom bežný. Táto patológia sa považuje za závažnú a nebezpečnú, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa stlačia nervové korene miechy, čo hrozí komplikáciami až do paralýzy dolných končatín..