loader

Hlavná

Pažerák

Prevádzka prietržnej hernie

Telefonicky potvrdzujeme, že ste zaznamenaní na našej klinike

Laparoskopia je operácia, pri ktorej sa odstráni trieslová kýla malými otvormi (0,5 - 1,5 cm) bez použitia veľkých chirurgických rezov..

Inguinálna hernia je vážna patológia, pri ktorej brušné orgány spadajú do prstenca triesloviny a vytvárajú v slabinách opuch. Je častejšia u mužov ako u žien a liečba spočíva v chirurgickom zákroku.

Lekárske centrum „KDS Clinics“ ponúka operáciu na odstránenie slabiny prietrže u žien a mužov s minimálnym zranením. Našim pacientom sú k dispozícii iba moderné vybavenie a skúsení chirurgovia. Cena za operáciu slabinovej prietrže závisí od veľkosti novotvaru.

Miera odstránenia prietržnej hernie

Zoznam služiebcena
Prijímanie lekárov
Primárne, ambulantné vyšetrenie lekára1200
Menovanie sekundárneho chirurga1000
Lekár s vedeckým vzdelaním KMN, lekár primárnej ambulancie najvyššej kategórie1500
Doktor s profesorom vedeckého vzdelania, DMN, primárne2500
Doktor s profesorom vedeckého titulu, DMN, opakoval1500
chirurgia
Hernia opravy 1. kategórie obtiažnosti18700
Kýla opravuje 2 kategórie zložitosti24200
Kýla opravuje 3 kategórie zložitosti31900
Kýla opravuje 4 kategórie obtiažnosti44000

Lekári

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Cievny chirurg, fleboológ, angiológ

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Príčiny a príznaky slabinovej prietrže

Existujú také príčiny slabinovej prietrže:

 • dedičnosť;
 • nadmerné zaťaženie;
 • obezita;
 • následky chronického adenómu prostaty;
 • tehotenstva;
 • ťažké narodenie.

Inguinálna hernia sa vyznačuje bolestivosťou a nepohodlím v oblasti vyčnievania útvaru. Bolestivý syndróm sa zhoršuje s nadmernou fyzickou námahou. Pacient je narušený poruchami gastrointestinálneho traktu. U žien je patológia sprevádzaná zvýšenou bolesťou počas menštruácie.

Ak sa objavia rušivé príznaky, mali by ste okamžite navštíviť lekára v lekárskom centre a vykonať liečbu.

Príprava na operáciu odstránenia slabinovej prietrže

Počas prípravy na operáciu chirurg vyšetrí pacienta, prehmatá prietrž a predpíše tiež:

8 hodín pred operáciou sa neodporúča jesť jedlo a tekutiny. Úrodná oblasť je zbavená vegetácie.

Kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Bez ohľadu na skutočnosť, že operácia na odstránenie ingínovej prietrže sa považuje za jediné ošetrenie, existujú určité kontraindikácie:

 • nízka zrážanlivosť krvi;
 • vážne abnormality pri práci srdca;
 • zápal v oblasti tvorby prietrže;
 • tehotenstvo.

Operácia by sa mala vykonať okamžite po stlačení prietrže do 6 hodín bez ohľadu na kontraindikácie. V opačnom prípade je možná smrť..

Priebeh operácie

Na základe získaných údajov z vyšetrenia chirurg určuje typ prietrže kýly u mužov a žien:

 • laparoskopia - odstránenie prietrže pomocou resektoskopu s inštaláciou sieťového implantátu;
 • otvorená metóda - rozrezanie slabinového tkaniva, s fixáciou ich vlastných tkanív alebo pomocou implantátu.

Trvanie operácie je od 30 minút do 1,5 hodiny. Lekári anestetiká vyberú pre pacienta individuálnu anestéziu, takže operácia bude bezbolestná.

Náklady na operáciu pri slabinovej prietrži závisia od použitej techniky..

Rehabilitácia po operácii

Zotavenie po operácii trieslovej kýly u žien alebo mužov je od 24 hodín do niekoľkých dní, v závislosti od zvoleného spôsobu odstránenia kýly. Pacient je momentálne v posteli v nemocnici, kde je zabezpečená kvalitná starostlivosť o zamestnancov a nepretržitý lekársky dohľad.

Po operácii by sa mal záťaž vylúčiť na 2-3 týždne a strava.

komplikácie

V období po chirurgickom zákroku na odstránenie ingvinálnej prietrže u mužov a žien sa diagnostikuje zhoršenie v 1 zo 100 prípadov:

 • krvácajúci
 • hematómy;
 • recidíva
 • infekcie
 • bolesť v slabinách;
 • zápal
 • poškodenie kýly vak.

dôležitý!

Kýla bez chirurgického zákroku spôsobuje množstvo komplikácií a vedie k smrti.

Podobné postupy

Keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste sa čo najskôr podrobiť vyšetreniu a začať liečbu. V počiatočných štádiách patológie sú pacienti liečení liekmi, aby sa vyhli operácii.

Cochrane

Liečba prietrží v oblasti slabín (trieslovinová prietrž) je najčastejšie vykonávanou operáciou pri všeobecnej chirurgii. Kýla sa odstráni (zošitím alebo umiestnením syntetickej sieťky cez prietrž v jednej z vrstiev brušnej steny) pomocou otvorenej chirurgie alebo laparoskopie s minimálnym prístupom. Najbežnejšími laparoskopickými metódami na opravu slabinovej hernie sú laparoskopické transabdominálne predperitoneálne hernioplastiky (TAPB) a celková extraperitoneálna (TEP) hernioplastika. S TAPB sa chirurg dostane do brušnej dutiny a umiestni sieť cez brušný rez cez možné oblasti prietrže. TEP je odlišný, pretože brušná dutina sa neotvára a sieť sa používa na izoláciu prietrže od vonkajšej časti tenkej membrány pokrývajúcej orgány brušnej dutiny (peritoneum). Sieť sa v miestach, kde sa používa, spája s vláknitým tkanivom. Vyskytujú sa malé pooperačné problémy. Pri otvorenom chirurgickom zákroku a pri laparoskopickom ošetrení boli hlásené závažnejšie komplikácie, ako napríklad poškodenie spermatickej šnúry, krvných ciev alebo nervov, boli hlásené laparoskopické ošetrenie, poškodenie nervov alebo veľkých ciev, obštrukcia čriev a poškodenie močového mechúra. Recidácia (objavenie sa) prietrže je jednou z hlavných nevýhod.
Autori prehľadu identifikovali 41 vhodných kontrolovaných pokusov, v ktorých bolo celkom 7161 účastníkov náhodne vybraných pre laparoskopické a otvorené chirurgické metódy. Priemerné sledovanie sa pohybovalo od 6 do 36 mesiacov.
Návrat k normálnemu dennému životu bol rýchlejší pri laparoskopii, približne sedem dní, a bolesť a necitlivosť pretrvávala menej ako pri otvorenom chirurgickom zákroku. Avšak trvanie operácie bolo pri laparoskopii približne o 15 minút dlhšie (od 14 do 16 minút), výsledkom čoho boli závažnejšie viscerálne komplikácie (najmä močový mechúr) a vaskulárne lézie. Použitie pletiva na liečbu znižuje riziko opakovanej prietrže ako pri otvorenej alebo laparoskopickej operácii.

Inguinálna kýla

Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika. Príčinou hernie je atrofia peritoneálnych svalov. Vyčnievanie orgánov za brušnú stenu je vyvolané faktormi, ktoré zvyšujú tlak vo vnútri pobrušnice. Ide o nadváhu, vzpieranie alebo úplný nedostatok fyzickej aktivity, chronický kašeľ, zápchu. U detí sa liečba ingínovej prietrže niekedy uskutočňuje konzervatívnymi metódami alebo sa postihnutá oblasť upravuje ručne. Ak však má dospelý hernioplastiku, je jedinou účinnou liečbou operácia na odstránenie ingvinálnej prietrže. Iné metódy neprinášajú požadovaný výsledok u dospelých a môžu iba komplikovať situáciu..

diagnostika

Tvorba slabinovej prietrže u mužov je indikovaná nádorom alebo zhutnením v dolnom bruchu, ktorého rozmery sa môžu meniť v závislosti od toho, či pacient prijíma vertikálnu alebo horizontálnu polohu. Priemerná veľkosť prietrže v interinguinálnom priestore je od 1 do 5 cm, ale pri dlhodobej absencii liečby rastie na 10 alebo viac centimetrov. Výstupok môže byť ľavostranný alebo pravostranný, vyskytuje sa tiež bilaterálna prietrž..

Je pociťovaná kompresia orgánov v okolí - napríklad pri vystavení močovému mechúru je možné pozorovať časté močenie. Človek pociťuje nepohodlie, bolesť, pocit ťažkosti pri chôdzi, fyzickú námahu, kašeľ a iné činnosti spojené s napätím v pobrušnici. Bolesť môže byť spôsobená inými časťami tela. Inguinálna kýla spôsobuje poruchy čriev - plynatosť, zápchu, zlé trávenie potravy. V dôsledku kompresie spermatického vlákna sa niekedy pozoruje oslabenie sexuálnych funkcií až do straty mužskej sily a neplodnosti..

Skutočnosť, že inguinálna hernia sa vyskytuje častejšie ako u žien, je spôsobená štrukturálnymi vlastnosťami ingvinálneho kanála. Toto je dutina v dolnom bruchu medzi širokými svalmi, kde muži prechádzajú spermatickou šnúrou.

Inguinálny kanál má tvar trojuholníka a keď tkanivá a svaly peritoneum oslabia, ľahko sa stáva „bránou“ pre časť čreva, aby opustil brušnú stenu. Môže sa vyskytnúť aj výčnelok omentum, močového mechúra. Podľa umiestnenia brány môže prietrž byť rovná (keď je zadná stena slabinového kanálika oslabená) a šikmá (brána je na prednej stene). Niekedy sa vyskytuje kombinovaná prietrž.

Na presnejšie posúdenie veľkosti a umiestnenia prietrže sa vykonávajú vyšetrenia - ultrazvuk a irigoskopia. Počas irrigoskopie sa do konečníka injikuje špeciálny roztok. Vstupuje do čreva a pod vplyvom röntgenových lúčov ukazuje obsah herniálneho vaku, veľkosť výhřezu. Ultrazvuk tiež pomáha vidieť vnútorné umiestnenie prietrže a prietržnej brány vo vzťahu k pobrušnici - konečná diagnóza "ingvinálnej prietrže" sa zvyčajne robí na základe ultrazvuku..

Laboratórne testy (krv a moč) s inguinálnou prietržou budú normálne, ak nebudú sprievodné choroby. Odchýlky sa môžu vyskytnúť iba pri porušení prietrže sprevádzanej zápalovým procesom, zhoršením trávenia.

Príprava na operáciu a predoperačné diéty

Pred operáciou na odstránenie prietrže sa uskutoční diagnóza sprievodných chorôb. Ak je ktorýkoľvek z nich v akútnom štádiu, je potrebné ich pred operáciou vyliečiť. Je potrebné venovať pozornosť, ak pacient nedávno utrpel infarkt alebo mozgovú príhodu - postup je v tomto prípade odložený až do stabilného zdravotného stavu. Exacerbácia infekčného ochorenia je tiež kontraindikáciou chirurgického zákroku. Výber typu operácie a anestézie závisí od veku pacienta a prítomnosti chronických chorôb. Oprava prietrže sa vykonáva iba v extrémnych prípadoch (v prípade ohrozenia života) u pacientov so závažnými chorobami:

 • diabetes;
 • zlyhanie srdca, pľúc alebo pečene;
 • krvné choroby;
 • onkologické choroby;
 • vysoká obezita.

Príprava na operáciu trvá asi týždeň. Na čistenie čriev je predpísaná ľahká strava. Deň pred zákrokom musíte jedlo odmietnuť, je dovolené piť iba vodu. Tesne pred chirurgickým zákrokom sa umiestni očistná klyzma. Niekoľko dní pred nadchádzajúcou operáciou musíte prestať fajčiť a piť alkohol. Niekedy sa ako prípravok predpisuje malá dávka sedatíva.

Potrebné analýzy a štúdie

Pred operáciou sa vykonáva vyšetrenie tela, ktoré nám umožňuje vyvodiť závery o zdravotnom stave a pripravenosti na chirurgický zákrok. Ako príprava sa vykonávajú tieto postupy:

 • všeobecná analýza krvi;
 • Analýza moču;
 • coagulogram;
 • elektrokardiogram;
 • ultrazvuk brucha.

V závislosti od získaného obrázka sa vyberie druh operácie a použitá anestézia.

Pri vykonávaní hernioplastiky môže lekár dať pacientovi jeden z troch hlavných typov anestézie:

 • celková anestézia - používa sa na laparoskopiu, veľkú prietrž, u pacientov s precitlivenosťou bez kontraindikácií;
 • spinálna anestézia - nižšia telesná anestézia vstreknutím anestetika do miechy;
 • lokálna anestézia - používa sa v otvorenej chirurgii, u starších pacientov s kontraindikáciami na celkovú anestéziu, s malými kýlami.

Chirurgická hernia

Je veľmi dôležité včas vyhľadať lekársku pomoc a vykonať nevyhnutný chirurgický zákrok na odstránenie takého druhu, ako je prietrž v slabinách. Pokiaľ sa nelieči, môže slabinová prietrž viesť k nepríjemným komplikáciám. Gernioplastika je jedným z najbežnejších typov chirurgických zákrokov v dôsledku častého výskytu prietrží, najmä u mužov..

Chirurgický zákrok možno vykonať rôznymi spôsobmi, v závislosti od umiestnenia herniálneho portálu, veľkosti výčnelku. Operácia sa vykonáva otvorenou metódou alebo pomocou laparoskopie. Pri spôsobe uzatvárania brány prietrže sa rozlišuje hernioplastika (pomocou vlastných tkanív pacienta) a nenapínanie pomocou oka, ktoré zosilňuje brušnú stenu..

Podstatou každej hernioplastiky - otvorenej aj vykonanej laparoskopickou metódou - je vložiť hernálny vak dovnútra, ak je to potrebné, odrezať odumreté tkanivo. Potom sa hernia brána uzavrie pomocou bioimplantátu (oka) alebo jeho vlastného peritoneálneho tkaniva.

S dvojstranným herniálnym výstupkom sa vykonávajú dve samostatné operácie. Medzi nimi by mala uplynúť lehota na zotavenie..

Otvorená metóda

Hernioplastika sa najčastejšie vykonáva otvorenou metódou počas núdzovej operácie alebo ak existujú kontraindikácie na celkovú anestéziu (môže sa vykonať v lokálnej anestézii). Ak dôjde k porušeniu prietrže, je nevyhnutný chirurgický zákrok. Na to, aby sa k nemu dostal prístup, je urobený rez niekoľko centimetrov dlhý priamo v mieste výstupku, takže po zákroku zostáva pomerne veľký šev. Nevýhodou chirurgie brucha v porovnaní s laparoskopiou je dlhšie obdobie zotavenia, najmä ak sa vykonalo v celkovej anestézii..

Laparoskopická metóda

Operácia na odstránenie slabinovej prietrže u mužov týmto spôsobom nevyžaduje otvorenie brucha. Nástroje a kamera sa do nej zavádzajú pomocou malých vpichov, lekár vidí všetko, čo sa deje na monitore vo forme fotografií a videa. Je to šetrnejší spôsob hernioplastiky ako otvorená operácia - laparoskopia sa častejšie vykonáva podľa plánu. Potom je riziko zrastov menšie, hojenie prebieha rýchlejšie a malé jazvy zostávajú.

Nevýhodou laparoskopickej chirurgie je potreba celkovej anestézie. Táto operačná technika sa neuplatňuje, ak je prietrž príliš veľká..

Ťahová hernioplastika

Operácia sa môže vykonať pomocou otvorenej alebo laparoskopickej metódy. Natiahnutá hernioplastika sa vyznačuje tým, že na uzavretie kýlovej brány sa používajú vlastné tkanivá pacienta. Ale kvôli tkanivovému napätiu je riziko recidívy prietrže v dôsledku opakovaného riedenia brušnej steny vysoké. Tento spôsob chirurgického zákroku sa zvyčajne používa pri kýlach malej veľkosti a dostatočného množstva vlastného tkaniva pacienta. Predtým bola hernioplastika s otvoreným napätím považovaná za klasický spôsob vykonania operácie na odstránenie prietrže, ale teraz, ak existuje alternatíva, lekári uprednostňujú metódu bez napätia..

Nenapnutá hernioplastika so sieťkou

Brušná stena je zosilnená sieťou, ktorá uzatvára hernálnu bránu. Preto sa implantát používa z biokompatibilného materiálu, ktorý u pacientov nespôsobuje alergie ani odmietnutie. Na rozdiel od trakčnej hernioplastiky nedochádza k napínaniu vlastných tkanív - v dôsledku toho existuje menšie riziko komplikácií a recidívy prietrže. Sieť slúži ako kostra, ktorá je postupne zarastená spojivovým tkanivom. Metóda spevňovania pobrušnice pomocou oka sa používa čoraz častejšie, a to aj v prípade opakovaného výskytu prietrže po napínaní hernioplastiky..

Laserová prevádzka

Laserová chirurgia je najpokročilejší chirurgický zákrok. Použitie lasera v medicíne sa stáva čoraz rozšírenejším. Odstránenie slabinovej prietrže laserom sa uskutočňuje takmer bez krvi a s minimálnymi vedľajšími účinkami. Počas operácie sa používa lokálna anestézia, po zákroku zostáva minimálny počet jaziev. Už po 40 - 60 minútach po zákroku sa pacient môže vrátiť do normálneho života s miernym obmedzením fyzickej aktivity. Po operácii nie je potrebné odpočívať. Laseroví špecialisti s vysokou kvalifikáciou. Nevýhody laserovej chirurgie - jej vyššie náklady a nedostupnosť na mnohých klinikách.

Ako dlho trvá operácia

Trvanie operácie závisí od jej zložitosti. Operácia môže trvať od 30 minút do 2 hodín, vykonáva sa podľa špecifického algoritmu:

 • rez v prietrži (alebo niekoľko malých rezov počas laparotómie);
 • excízia herniálneho vaku;
 • odstránenie postihnutého tkaniva;
 • návrat zdravých orgánov a tkanív do pobrušnice;
 • šitie tkanív brušnej steny alebo použitie sieťky na uzavretie herniálneho portálu;
 • šitie.

Rehabilitácia po operácii

V pooperačnom období je dôležité riadiť sa odporúčaniami lekára - v nemocnici aj po prepustení. V prvých dňoch sa zvyčajne odporúča pozorovať odpočinok na lôžku, neumývať sa v sprche, ležať viac, potom postupne zvyšovať úroveň fyzickej aktivity. Úplný návrat k obvyklej úrovni aktivity nastane niekoľko mesiacov po operácii.

Dĺžka zotavenia závisí od veku pacienta, jeho postavy a celkového zdravotného stavu, zložitosti operácie.

Pooperačné zotavovacie obdobie

Ak sa počas chirurgického zákroku použila lokálna anestézia, pobyt v nemocnici obvykle trvá 2 až 3 dni. Použitie celkovej anestézie vyžaduje dlhšiu rehabilitáciu. Po prepustení je potrebné navštíviť lekára po 7 až 10 dňoch, aby ste mohli odstrániť stehy (ak nie sú neabsorbovateľní - v tomto prípade sa nemusí odstraňovať) a po operácii posúdiť celkový stav. Špecialista dá odporúčania týkajúce sa výživy, fyzickej aktivity, hygienických postupov. Počas obdobia zotavenia je pacientovi poskytnutá nemocenská dovolenka.

Strava a výživa po odstránení trieslovej prietrže

Prvý deň po operácii sa odporúča obmedziť vývar na mäso. V nasledujúcich dňoch sú zemiaková kaša, tekuté obilniny, dusená zelenina. Po niekoľkých dňoch môžete prejsť na bežné jedlo, ktoré nevytvára zbytočné zaťaženie tráviaceho systému. Po operácii musíte zabrániť zápche a tvorbe plynu a odmietnuť jedlo, ktoré k tomu prispieva. Je lepšie jesť často av malých porciách. Na zlepšenie regenerácie tkanív sa odporúča do ponuky zahrnúť veľké množstvo bielkovinovej stravy. Strava by mala pozostávať z:

 • chudé ľahké mäso (kuracie, morčacie);
 • kaša na vode (pohánka, ovsená múka);
 • ryby s nízkym obsahom tuku;
 • vajíčka
 • ovocie a zelenina, ktoré nespôsobujú tvorbu plynu;
 • tvaroh;
 • rastlinné oleje.

Je lepšie odmietnuť múku (cestoviny, biely chlieb), mastné potraviny, strukoviny, nepiť alkohol.

Fyzická aktivita a šport v pooperačnom období

Ťažká fyzická aktivita po operácii (od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov) sa neodporúča. Aby sa predišlo švom, je lepšie vyhnúť sa kašľu, náhlym pohybom. V prípade chronických ochorení sprevádzaných kašľom sa oplatí venovať pozornosť odstráneniu príznakov. V prvých týždňoch po operácii nie je dovolené zdvíhať závažia nad 5 kg. Zaťaženie sa potom môže postupne zvyšovať, aby sa obnovila telesná výchova a šport. Po celkovej anestézii sa tiež neodporúča viesť vozidlo niekoľko dní, pretože koncentrácia pozornosti sa môže znížiť.

Niekedy po operácii lekár predpíše pacientovi, aby nosil lekársku bandáž, ktorá podporuje pobrušnicu. Zvyčajne sa ortéza odporúča pre starších pacientov, ktorí trpia nadváhou a oslabenou slabinou slabín po natiahnutej hernioplastike. Je potrebné starostlivo zvoliť lekársky obväz, pretože nadmerné stlačenie môže mať tiež nepriaznivé následky.

Čo potrebujú pacienti vedieť a robiť po operácii

Je veľmi dôležité dodržiavať hygienické predpisy, aby sa zabránilo zápalom a hnisavým stehom. V prvých dňoch sa nemôžete osprchovať, kúpať sa v bazéne, plávať vo vode alebo zostať v parnej miestnosti. Môžete ich umyť vlhkou špongiou a jemne umyť pohlavné orgány a oblasť slabín prúdom vody. Švy sa pravidelne utierajú antiseptickým prostriedkom a po umytí sa môžu posypať detským práškom, aby sa zabránilo podráždeniu. Noste iba čistú bavlnenú bielizeň, ktorá ju vymieňa každý deň.

Veľkosť švu po operácii závisí od spôsobu jeho uskutočnenia. Pri otvorenej chirurgii môže dosahovať 5 až 10 cm, pri laparoskopii zostáva niekoľko úzkych jaziev s dĺžkou 1 až 2 cm. Pri laserovej operácii zostávajú na koži sotva viditeľné stopy..

Regeneračné cvičenia

Na rýchle zotavenie po odstránení prietrže sa odporúča postupné začatie ľahkého cvičenia. Lekári odporúčajú vykonávať cvičenia, ktoré pomáhajú tónovať svaly v oblasti slabín. Gymnastika by sa mala robiť denne, ak nie je žiadna bolesť.

Aby sa posilnili slabiny, odporúča sa nasledujúca sada cvičení..

 1. Ľahnite si na podlahu, mierne zdvihnite nohy, striedavo ich šírte a prechádzate. Najprv urobte 3-4 prístupy pre každú nohu a postupne ich počet zvyšujte.
 2. Cvičný bicykel.
 3. Nasadnite si všetky štyri a opierajte sa o kolená, ponožky a lakte. Striedavo zdvíhajte jednu nohu alebo druhú, počínajúc 5 sadami.
 4. Ležiac ​​na pravej strane s narovnanými nohami, zdvihnite ľavú nohu. Potom vymeňte stranu.
 5. Krčiaci sa spočívajúci na jednej nohe, druhú natiahnite dopredu. Položte ruky na koleno a otočte si rovnú nohu. Potom si vymieňajte nohy.
 6. Ramenné drepy.
 7. Push up.

Tréning s pravidelnou chôdzou tiež pomáha pri zotavovaní sa z operácie, ale je lepšie začať na krátke vzdialenosti. Ak sa vyskytne nepríjemný pocit, prestaňte cvičiť a vyhľadajte lekára.

Prevádzkové náklady

V prípade urgentnej hospitalizácie a ohrozenia života je operácia odstránenia kýly pri ktorejkoľvek z mestských klinických úradov Ruska bezplatná. Ak pôjdete na platenú kliniku s plánovanou liečbou, náklady na hernioplastiku sa môžu pohybovať od 10 000 do 90 000 rubľov. Je ťažké presne odpovedať na otázku, koľko stojí odstránenie kýly. Cena zahŕňa vyšetrenie pred operáciou, miestnou anestéziou alebo celkovou anestéziou, starostlivosť počas pobytu v nemocnici. Náklady budú tiež závisieť od:

 • spôsob prevádzky;
 • potreba použitia protéz z pletiva;
 • úroveň a povesť kliniky;
 • kvalifikácia lekárov.

Viac informácií o nákladoch na operáciu nájdete tu.

Možné komplikácie a bolesť po operácii

Bolesť v stehu po hernioplastike môže byť prítomná niekoľko dní. Lekári v tomto okamihu odporúčajú používať ľad a hygienu, aby sa zabránilo zápalu. Ak bola vykonaná hernioplastika napätia, bolesť a pocit tesnosti v oblasti slabín a pupočníkovej oblasti v prvých dňoch sú normálne. Stehy niekedy napučiavajú mierne.

Kvapalina sa môže uvoľňovať v malom množstve z rany, môže sa vyskytnúť znížená citlivosť alebo sa môže vyskytnúť zvýšená citlivosť v oblasti stehu, tvorba modrín a hematóm. Tieto nepríjemné javy zmiznú po 7 až 10 dňoch.

Čas hojenia pre každý organizmus je individuálny, ale zvyčajne 10. deň po operácii sa syndróm bolesti pozoruje iba pri pohmatoch stehov. V zriedkavých prípadoch sa rany môžu hojiť až 1 mesiac. V takom prípade môže lekár odporučiť fyzioterapeutickú liečbu, aby sa proces hojenia urýchlil..

Pri oslabenej imunite sa môže vyskytnúť infekčný zápal rany. Je užitočné navštíviť lekára, ak príznaky, ako sú:

 • nezrovnalosť švíkov;
 • hnisanie v oblasti prevádzky;
 • dlhodobo sa vyskytujúce hematómy;
 • zvýšenie teploty;
 • opuch semenníkov alebo oblasti mieška;
 • opakovanie prietrže.

V týchto prípadoch je potrebné okamžite prijať opatrenia, v prípade potreby vykonať druhú operáciu. K recidíve prietrže dochádza často, keď sa po hernioplastike nedodržiavajú odporúčania lekára - skorý nástup fyzickej aktivity, nesprávna strava a v prípade potreby odmietnutie obväzu. Kvapka semenníka (zväčšenie veľkosti kvôli akumulácii tekutiny medzi membránami) sa objavuje v dôsledku narušeného odtoku lymfy. Na fórach nájdete sťažnosti pacientov, ktoré pri príliš hrubom šití pri napínaní hernioplastiky spôsobujú poškodenie bedra.

Muži sa často boja chirurgického zákroku v oblasti slabín, pretože v niektorých prípadoch to vedie k narušeniu urogenitálneho systému, sexuálnej dysfunkcii a dokonca k neplodnosti. V skutočnosti môže byť spermatická šnúra umiestnená vo trieslovom kanáliku poškodená alebo zbytočne stlačená, čo narúša správanie semena. Takáto komplikácia je však pomerne zriedkavá, hlavne po otvorenej operácii alebo po stlačení obväzom.

Dôsledky operácie však nie sú také nebezpečné v porovnaní s komplikáciami, ktoré môžu vzniknúť, ak sa nelieči trieslová kýla.

predpoveď

Ak je operácia odstránenia ingínovej prietrže správna a sú dodržané všetky odporúčania lekára, prognóza je zvyčajne priaznivá. Existujú však prípady relapsu spôsobené opätovným vytvorením „medzery“ v brušnej stene. V tomto prípade sa prevádzka a zosilnenie pobrušnice uskutočňuje znova.

Pri neprítomnosti liečby môže byť prietrž narušená, čo hrozí narušením čriev, obštrukciou, peritonitídou. Stlačenie močového mechúra niekedy vedie k zadržiavaniu moču. Môže dôjsť k nekróze tej časti orgánu, ktorá presahuje kýlový kruh. Preto je dôležité poradiť sa s lekárom včas, keď sa objavia príznaky slabinovej prietrže, a neodkladať operáciu, ak neexistujú kontraindikácie..

Aj keď je tesnenie v slabinách malé a neobťažuje sa, neodkladajte ošetrenie. Vykonanie núdzovej operácie so životným ohrozením často vedie k rôznym komplikáciám, ako je plánovaná operácia.

Recenzie pacientov po operácii

ivan Pred 3 rokmi som podstúpil operáciu na odstránenie kýly pomocou oka. Zdá sa, že chirurg urobil všetko správne, pretože neexistujú žiadne komplikácie a relapsy. Po troch mesiacoch sa vrátil k svojmu obvyklému životnému štýlu, predtým nosil obväz a obmedzoval sa nákladom.

Oleg Ivanovič. Dlho sa ťahal a nevykonával operáciu, obával sa. V dôsledku toho som bol v sanitke v nemocnici s akútnou bolesťou, o niečo viac by sa nezachránilo. Teraz je všetko v poriadku, zostáva len slušná jazva.

Intuálna hernia u mužov a žien: odstránenie prietrže. Potrebujete operáciu?

Ako sa zbaviť slabinovej prietrže: laparoskopia

"Čítali ste recenzie a ste prekvapení - pacient našiel v sebe slabinovú prietrž a týždeň som na internete hľadal" dobrého lekára ". Áno, ako to! Aj ja, dospelý človek, keď som videl TOTO, som bol zdesený a okamžite som bežal na prvú kliniku, ktorá bola blízko. O čom môžu ženy hovoriť! “ Stepan L.

Takto bývalý pacient našej najlepšej kliniky Stepan Ligunov citovo popisuje jeho stav. Je potrebné poznamenať, že má úplnú pravdu - veľa ľudí, ktorí dostanú inguinálnu herniu, zažije paniku a sníva o tom, ako sa rýchlo zbaviť nepríjemného problému..

Čo je nebezpečné slabinová prietrž a či je potrebný chirurgický zákrok

Prvá otázka, ktorá sa obáva pacientov s ingvinálnou prietržou, je otázka, či je chirurgický zákrok skutočne potrebný. Zaujímajú sa tiež (najmä ženy) o to, či to bude bolieť a či jazvy po operácii zostanú.

Ak chcete odpovedať na otázku o potrebe chirurgického zákroku, mali by ste sa zaoberať diagnózou - čo je slabinová prietrž.

Príčinou patológie je oslabenie svalového tkaniva. Pohybuje sa od seba a pod váhou hrubého čreva sa medzera zväčšuje. Vnútornosti na tomto mieste drží iba pokožka. V priebehu času sa pokožka napína a prietrž sa zvyšuje. Akákoľvek fyzická námaha môže spôsobiť vážne komplikácie. Pacientovi hrozí zúženie vnútorných orgánov, neznesiteľná zápcha (koprostáza) a rozvoj akútnej peritonitídy - stav ohrozujúci život.

Mnoho odborníkov odporúča mierne traumatický laparoskopický zásah, ktorý zahŕňa zníženie počtu orgánov a implantáciu špeciálneho implantátu, ktorý uzatvára dieru vo svalovom tkanive..

Odstránenie prietrže: Laparoskopia

„Pri výbere metódy na liečbu slabinovej prietrže som študoval z tuctu miest a videl som dosť takých hrôz, ktoré som sa vzdal a rozhodol som sa, že sa stane čokoľvek, ale nesúhlasím s operáciou. Výsledkom je, že som našiel miesto lekárskeho strediska Best Clinics, kde laparoskopia odstraňuje trieslovú prietrž bez závažnej anestézie a veľkých jaziev. Rozhodol som sa využiť šancu. V skutočnosti to nebolo bolestivé a normálne sa po anestézii zobudilo. Pokiaľ ide o jazvy, sú veľmi malé, asi centimeter. “ Julia K.

Toto hodnotenie je ďalším z našich pacientov, ktorý veľmi presne charakterizuje laparoskopiu. Laparoskopická operácia je skutočne bezpečná a menej traumatická, preto sa v európskej medicíne táto metóda uznáva ako „zlatý štandard“ na liečbu hernií a mnohých ďalších patológií. Pozrime sa na výhody tejto techniky.

anestézie Laparoskopia sa môže vykonávať v lokálnej a všeobecnej anestézii, takže aj pacient, ktorému nemôže byť poskytnutá celková anestézia, sa týmto spôsobom môže zbaviť inguinálnej kýly..

Pacienti niekedy zásadne odmietajú hlbokú anestéziu, ktorá sa obáva komplikácií. Špecialisti najlepšej kliniky získali najnovšiu generáciu „inteligentného“ anestéziologického prístroja, ktorý monitoruje stav pacienta, na ktorom sa pracuje počas zaspávania a spánku. Stav pacienta je monitorovaný senzormi, v závislosti od výsledkov, zariadenie mení hladinu kyslíka a ďalšie charakteristiky.

Po takejto anestézii je ľahké opustiť spánok, ale anestéziológ musí pacienta po operácii sprevádzať..

Prevádzka. Laparoskopia nevyžaduje otvorenie brucha. Do punkcií sa vkladá laparoskop s pevnou videokamerou. Pomocou miniatúrnych nástrojov chirurg nastavuje vyzrážané štruktúry a umiestni implantát biokompatibilný s ľudskými tkanivami do tela. Lekár vykonáva všetky manipulácie tak, že sleduje jeho činnosť na monitore. Laparoskopia zahŕňa minimálne stehy, obvykle jednu na punkciu.

implantát Jedná sa o malú sieťku zo špeciálneho syntetického materiálu, ktorý nahrádza svaly. Po určitom čase implantát „rastie“ do tkaniva. Veľkosť a hustota materiálu závisí od parametrov prietrže a ďalších faktorov. Lekári na dobrých klinikách používajú vysoko kvalitné dovážané implantáty, pretože rýchlo zakorenia a vydržia akékoľvek zaťaženie.

Výsledky laparoskopie. Všeobecná rehabilitácia po laparoskopii je veľmi rýchla. Ak bola prietrž malá, pacient môže za pár hodín ísť domov. Ako je uvedené vyššie, na miestach vpichu zostávajú malé jazvy. Nevyžadujú obväzy a liečia sa rýchlo.

Riziká odstránenia slabinovej prietrže laparoskopickou metódou

Na internete existuje veľa protichodných informácií o laparoskopii - pozitívnych aj negatívnych. Samotní lekári považujú túto metódu za čo najbezpečnejšiu, ale úprimne varujú, že akýkoľvek zásah je vždy určitým rizikom. Výsledok je ovplyvňovaný faktormi, ako je vek a stav organizmu, na ktorom sa organizuje, a životný štýl je dôležitý. Skúsenosti chirurga a vybavenie operačnej sály sú veľmi dôležité.

Laparoskopia poškodzuje tkanivá v miernej miere, preto komplikácie potom, ako sa prakticky nevyskytnú. Lekári najlepších kliník vykonali viac ako 1 000 takýchto operácií, z toho pätina - slabiny prietrže, všetky prešli ľahko, a to aj u starších pacientov. Tieto úspechy sa dosiahli použitím nových prístrojov PLASMAJET a LigaSure, ktoré pracujú na základe elektrochirurgických a plazmových technológií, ktoré v doslovnom zmysle slova „zalepujú“ cievy a zabraňujú krvácaniu. Je potrebné poznamenať, že rehabilitácia pacientov sa uskutočnila pod lekárskym dohľadom v modernej pohodlnej nemocnici Best Clinics.

Ak vám bola diagnostikovaná „ingínová prietrž“ - neprepadajte panike, dohodnite si stretnutie s chirurgmi v ktoromkoľvek lekárskom stredisku Best Clinic. Lekár vám predpíše laparoskopiu a do jedného alebo dvoch dní po konzultácii sa tento problém zbaví. Skúsení, kompetentní chirurgovia, nové lekárske vybavenie a opatrovateľský personál sú výhodou diverzifikovaného centra Best Clinics.

V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

Chirurgická hernia

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Vrodená alebo získaná trieslovinová prietrž je jednou z najbežnejších chorôb a predstavuje klinický obraz, keď vnútorné orgány a tkanivá vyčnievajú za prirodzené hranice pobrušnice do oblasti podkožného tuku. Východiskovým bodom sú prírodné otvory alebo slabé oblasti trieslovej zóny. A niekedy je jedinou metódou, ako zastaviť tento problém, operácia na odstránenie slabinovej prietrže, ktorú sa podrobnejšie dozvieme v tomto článku..

Indikácie pre chirurgický zákrok

Ak sa toto ochorenie nelieči, potom je vysoká pravdepodobnosť výskytu závažných komplikácií, ktorých odstránenie sa časom stáva ťažším. Preto, keď sa pacient poradí s lekárom, odborník vykoná vyšetrenie a ak existujú náznaky na chirurgický zákrok, vymenuje ho so súhlasom pacienta.

Takýto údaj môže slúžiť:

 • Poranenie prietrže - k tejto diagnóze dochádza, keď je časť vytláčaného orgánu zovretá ventilmi otvoru. Táto situácia je dosť nebezpečná. Nie vždy sa prejavuje silnou bolesťou, bez povšimnutia. Niekedy sa počas operácie zistí, že poškodené tkanivo je nekrózované (nekrotické).
 • Neredukovateľnosť orgánu, ktorý opustil pobrušnicu. Takýto klinický obraz sa môže vyvinúť v prípade, keď sa vytvoria adhézie medzi tkanivovým okrajom herniálneho vaku a mukóznou vrstvou trieslového kanálika, ktoré bránia návratu vyčnievajúceho orgánu na svoje prirodzené miesto..
 • Črevná obštrukcia spojená s prolapsom časti čreva do herniálneho foramenu, kde bola narušená. Súčasne je blokovaná časť priechodu, ktorá blokuje pohyb stolice v čreve do konečníka.

Vyššie uvedené precedenty vyžadujú okamžitú chirurgickú liečbu..

výcvik

Terapia inguinálnej kýly prebieha iba na základe chirurgického zákroku. Iné metódy neposkytujú pacientovi požadovaný výsledok. Pred umiestnením pacienta na operačný stôl je však potrebná špeciálna príprava, ktorou by obsluhovaná osoba určite mala ísť.

Osoba sa najprv podrobí úplnému lekárskemu vyšetreniu. Je vhodné, aby v čase zákroku nemal pacient iné zdravotné problémy:

 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • Krv pre biochémiu.
 • Infekčný test.
 • Ultrazvukové vyšetrenie pobrušnice - stanovenie závažnosti patológie a možnosti porušenia. Táto komplikácia môže ovplyvniť priebeh operácie a čas jej konania. V prípade porušenia je nutne predpísaný chirurgický zákrok.
 • Elektrokardiogram. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Špecialista zisťuje schopnosť srdca ho prenášať.
 • Koagulogram - stanovenie úrovne zrážanlivosti krvi.
 • Objasnenie úplnej anamnézy pacienta, chronických chorôb.
 • Získanie informácií o liekoch užívaných počas liečebného obdobia.
 • Niekoľko týždňov pred plánovanou operáciou by ste mali opustiť zlé návyky: alkohol, nikotín, drogy.
 • Ak je predpísaná zdravotná udalosť, potom 8 hodín pred jej začiatkom pacient prestane jesť.
 • Čistenie čriev klystýrom.
 • Niekoľko hodín pred stanoveným časom sa uskutoční premedikačný kurz. Pacientovi sa pripisujú na noc prášky na spanie a na prah môžu byť zavedené narkotické analgetiká.

Na základe klinického obrazu je chirurg spolu s anestéziológom určený podľa typu anestézie. Môže byť všeobecný, miestny a regionálny. Druh tolerancie k anestézii konkrétnym organizmom, ako aj typ prietrže a jeho parametre veľkosti, ovplyvňuje typ, ktorý sa má zvoliť pri excízii..

Ak má pacient v anamnéze duševné problémy, môžu sa predpísať menšie dávky upokojujúceho prostriedku. To vám umožní relaxovať a upokojiť sa, čo je dôležité pred takýmto postupom.

Ak má pacient sklon k alergickým reakciám, predbežne sa vykoná antihistamínový prípravok..

Bezprostredne pred excíziou sa musí vyšetriť dutina ústna: z nej sa odstránia zubné protézy. Kontaktné šošovky sa musia prípadne odstrániť..

Miesto rezu je oholené a dezinfikované. V niektorých prípadoch lekári obväzujú nohy obsluhovanej osoby, aby zabránili rozvoju tromboembolických komplikácií.

Je operácia trieslovej kýly nebezpečná?

Mnoho pacientov je pripravených znášať bolesť, bojí sa vyhľadať pomoc lekárov a slovo „operácia“ ich vrhá do skutočného stupor. Prvá vec, ktorá zaujíma pacienta, je skutočnosť, či je operácia odstránenia ingvinálnej prietrže nebezpečná? A aké sú jeho dôsledky?

Táto chirurgická liečba umožňuje raz a navždy zbaviť pacienta „vyčnievajúceho“ problému, ktorý spôsobuje jeho pánovi bolesť a nepohodlie. Jeho realizáciou sa zabráni ďalšiemu progresii choroby s rozvojom závažných komplikácií, zabráni sa objaveniu nových ložisiek slabinovej prietrže v tejto oblasti..

Techniky zvažovaného chirurgického zákroku sú tak prepracované, že nepredstavujú jasné nebezpečenstvo pre telo pacienta. Avšak operácia je operácia a dúfajúc v to najlepšie, mala by byť pripravená na akýkoľvek vývoj udalosti..

Metódy odstraňovania prietržovej hernie

Moderná medicína nestojí a ponúka inovatívne metódy liečby a pokročilejšie chirurgické vybavenie na pomoc lekárom. K dnešnému dňu sú metódy na odstránenie slabinovej prietrže, s ktorou sú chirurgovia vyzbrojení, takéto:

 • Ťahová hernioplastika. Keď sa to uskutoční, špecialista po preskúmaní postihnutej oblasti na zovretie nastaví črevo na miesto a spojí okraje hernálneho portálu stehmi jednoduchým chirurgickým stehom. Táto technika nie je veľmi účinná, pretože nevylučuje úplne nebezpečenstvo zubov a relapsu patológie.
 • Modernejšia technika beznapäťovej hernioplastiky - v procese excízie lekár pri transplantácii používa transplantáciu kýly. Je to polypropylénová sieť, ktorá sa po zmenšení prietrže položí na otvor. Tento prístup umožňuje chrániť pacienta pred opakovanou stratou. Táto technika je známa ako Lichtenštajnská metóda..
 • Laparoskopia je inovatívna technika, ktorá vám umožní robiť sa bez veľkých rezov a podľa toho aj stehov. V oblasti slabín sa uskutoční punkcia. Pomocou počítača pripojeného k laparoskopu môže špecialista monitorovať prebiehajúce postupy na monitore. Procedúra sa vykonáva pomocou mikrochirurgického nástroja, ktorý spôsobuje pacientovi minimálne nepohodlie.
 • Odstránenie hernie laserom.

Prevádzková technika

Z vyššie uvedených techník je zďaleka najbežnejšie používanou technikou operácia podľa Lichtenštajnskej metódy, pretože napínavá hernioplastika má značné nevýhody:

 • Dlhodobá pooperačná bolesť.
 • Vysoké riziko recidívy.
 • Dlhšia doba zotavenia.

Výhodou nerozťahovacej techniky je, že je eliminovaná pravdepodobnosť opakovanej straty, doba zotavenia po nej je oveľa menšia a je tiež pozorovaný syndróm miernej bolesti..

Lichtenštajnská metóda zahŕňa použitie syntetických polymérnych materiálov s vysokým stupňom štepenia v uzatváracích bránach prietrže. Takéto materiály vykazujú inertnosť pri kontakte s tkanivami ľudského tela..

Poradie zásahu je nasledovné:

 • Vykonanie malého rezu v oblasti vyčnievania.
 • Vyšetrenie stenovej steny na zovretie a adhézie.
 • Ak je to potrebné, lepenie sa vyreže. Ak existujú tkanivá, ktoré odstraňujú mikroorganizmy, odstránim ich tiež (takáto operácia sa považuje za komplikovanú)..
 • Chirurg vráti padlý orgán na svoje prirodzené miesto.
 • Herniové brány sú pokryté polymérnou sieťou. A ako krajčír, aj lekár opraví „polymérovú klapku“, spojí okná krídla a otvor uzavrie.
 • Na narezanú kožu sa nanesie vrstvený chirurgický steh.

Použitie polymérneho materiálu vám umožní vyhnúť sa vytváraniu svalového napätia, zatiaľ čo sieťka umožňuje spevnenie steny stien.

Odstránenie laparoskopickej kýly prietrže

Ďalšia metóda, ktorá sa nedávno objavila na "výzbroji" lekárov, ale už získala súhlas špecialistov - laparoskopické odstránenie trieslovej kýly. Jeho podstatou je, že všetky manipulácie sú vykonávané odborníkom cez malú dieru v slabine. Samotný postup trvá trochu času. Obdobie zotavenia je navyše minimálne.

Počas operácie má chirurg pomocou špeciálnej video sondy možnosť sledovať priebeh operácie a jeho manipulácie na obrazovke počítača, do ktorej sa prenáša video signál z kamery. Samotné odstránenie sa vykonáva pomocou mikrochirurgického nástroja, ktorý spôsobuje minimálne poškodenie organizmu.

Táto metóda má svoje klady a zápory, ktoré by sa mali zvážiť pred odsúhlasením zásahu tohto charakteru..

 • Malý rez - malý šev - malá jazievka z koloidu.
 • Bezvýznamné obdobie rehabilitácie.
 • Výrazne menšie pooperačné komplikácie v porovnaní s operáciou v pásme.
 • Minimálne riziko vzniku chronickej bolesti.
 • Krátky pobyt v nemocnici.
 • Laparoskopiu by mal vykonávať skúsený vysokokvalifikovaný odborník.
 • Ak chirurg nemá veľa skúseností s takýmto postupom, riziko recidívy je vysoké.
 • Viac času stráveného operáciou.
 • Pri neskorej intervencii je po laparoskopii pravdepodobnosť opakovanej straty vysoká.

Laserové odstránenie slabinovej prietrže

Laserové vyparovanie (alebo laserové vyrezanie) je inovatívna technika úpravy, ktorá sa v našej krajine zaviedla len nedávno, hoci svetová prax je známa od 80. rokov minulého storočia..

Odstránenie triesloviny prietrže laserom umožňuje vyhnúť sa klasickému chirurgickému zákroku, ktorý vám umožňuje zachrániť pacienta pred bolesťou. Terapia je v lokálnej anestézii..

Procedúra sa začína prepichnutím ihly, cez ktorého vnútorný kanálik sa kremenné vlákno privádza do trieslovej zóny. Energia lasera vedie k odparovaniu tekutých látok, čo znižuje vnútorný tlak, umožňuje „stratu“ vrátiť sa na miesto a okraje krídel „spolu priliehajú laserom“..

Výhoda tejto metódy:

 • Bloodlessness.
 • Pooperačná bezbolestnosť.
 • Vysoká bezpečnosť.
 • Aktivita pacienta sa nechala 40 minút po zákroku.
 • Vysoká účinnosť.
 • Neprítomnosť rezu, pooperačné jazvy a jazvy, čo je kozmeticky vítané.
 • Svalové tkanivo zároveň nie je prakticky poškodené..

Odstránenie slabinovej prietrže u mužov

Inguinálna hernia je patológia, ktorá je kvôli zvláštnostiam anatomickej štruktúry diagnostikovaná viac u predstaviteľov silnej polovice ľudstva. S rozvojom tohto ochorenia môže človek pozorovať prejav nádoru podobného výčnelku, ktorý často na krátky čas zostupuje do mieška. Lekári často označujú tento klinický obraz za slabinovo-bradavkovú prietrž..

V súčasnosti dochádza k odstráneniu slabinovej prietrže u mužov s minimálnym poškodením. To dáva pacientovi po krátkej dobe príležitosť vrátiť sa k plnému a známemu životu. Takýto výsledok však možno dosiahnuť len splnením všetkých požiadaviek a odporúčaní, ktoré poskytol ošetrujúci lekár.

Trvanie obdobia zotavenia u všetkých pacientov je rôzne v závislosti od závažnosti patológie, zvolenej anestézie a metódy excízie..

Odstránenie slabinovej prietrže u žien

Vďaka svojej štruktúre je ženské telo menej náchylné na „agresiu“ z tejto patológie. Existujú však prípady stanovenia príslušnej diagnózy a nie sú izolované. Obzvlášť veľké percento prejavov sa vyskytuje v popôrodnom období alebo je spojené so zmenami ženského tela súvisiacimi s vekom.

Najúčinnejšou a najbežnejšou liečbou tejto patológie je metóda chirurgického zákroku. Odstránenie inguinálnej prietrže u žien sa uskutočňuje rovnakými metódami, aké už boli opísané vyššie. Ale na základe ženskej fyziológie dáva lekár takýmto pacientom takú ďalšiu radu odporúčaní. Napríklad pri prijatí do nemocnice na chirurgické ošetrenie je žiaduce, aby pacienti mali výrobky osobnej hygieny, pretože predoperačný stres môže spôsobiť skorší nástup menštruácie..

Odstránenie trieslovej prietrže u detí

Ak dieťa ešte nemá päť rokov a ultrazvukové vyšetrenie nepreukáže porušenie prietrže, liečba sa zvyčajne vykonáva pomocou konzervatívnych metód. Podstatou takejto terapie je neustále nosenie špeciálneho podporného obväzu. Ak dôjde k porušeniu predpisov - vykoná sa núdzová operácia.

Keď má dieťa päť rokov, znovu sa vyšetrí a ak problém pretrváva, u detí sa odstráni slabina prietrže..

Pri absencii sprievodných komplikácií sa chirurgická liečba vykonáva jednou z metód, ktoré sa pomerne efektívne používajú pri liečbe dospelých. Vykonávanie tejto operácie u chlapcov je o niečo ťažšie kvôli ich anatomickej štruktúre.

Pooperačné obdobie

V mnohých ohľadoch závisí účinnosť a trvanie obdobia zotavenia na type použitej anestézie. V prípade použitia lokálnej anestézie bude pooperačná doba výrazne kratšia. A po niekoľkých hodinách môže byť obsluhovaná osoba prepustená z domu.

Počas operácie v celkovej anestézii musí pacient zostať v nemocnici niekoľko dní. V obidvoch prípadoch však stále potrebuje navštíviť nemocnicu viackrát, prišiel do lekárovho šatstva a konzultoval.

Ak neexistujú žiadne komplikácie, pacient je prepustený, inak lekári musia bojovať s patológiou, ktorá vznikla.

Obdobie pooperačnej rekonvalescencie je zvyčajne sedem až desať dní. V tejto dobe prevláda odpočinok a strava. Vyžaduje sa sledovanie ošetrujúceho lekára. Cvičenie a cvičenie sú zakázané, ale toto tabu sa týka iba prvých pár dní rehabilitácie. Následne vám umožňujú rýchlejšie sa zotaviť a vrátiť sa do normálneho života.

Čo je možné po odstránení slabinovej prietrže?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá a náročná súčasne, pretože telo každého človeka je také individuálne. Kvalifikovaný odborník, ktorý odpovedá na otázku, čo je možné po odstránení slabinovej prietrže, napriek tomu tvorí niekoľko aspektov, ktoré pracujú na rýchlom zotavení akéhokoľvek organizmu..

 • Úprava stravy, a to tak v predoperačnej (posilnená strava), ako aj v pooperačnom období (vylúčenie množstva výrobkov, ktoré majú tendenciu spôsobovať nezhodu v črevách).
 • Fyzická aktivita: minimálna v prvých dňoch po operácii, s jej postupným hromadením.
 • Sada špeciálnych cvičení, ktoré posilnia inguinálne svaly a zvýšia ich tón.
 • Podľa závažnosti chirurgického zákroku a zdravotného stavu samotného pacienta (jeho anamnéza, prítomnosť chronických ochorení v ňom) môže ošetrujúci lekár odporúčania opraviť rozšírením povolených alebo naopak niektorých tabu.

Rehabilitácia po odstránení slabinovej prietrže

Väčšinou sa plánuje chirurgický zákrok ráno a do večera pacient dostane prvé obliekanie a vyšetrenie špecialistom. Počas večerného vyšetrenia môže lekár pozorovať mierny výtok z rany, čo sa považuje za normu. Obväzy sa menia denne, a ak nedochádza k hnisaniu, pacient sa postupne začína vracať k obvyklému zaťaženiu svojho tela..

Rehabilitácia po odstránení slabinovej prietrže zahŕňa mierne zaťaženie (nie viac ako tri až päť kilogramov) počas dvoch až troch týždňov. Pacientovi sa tiež môže predpísať, aby nosil špeciálny podporný obväz (ale je to na uvážení lekára)..

Po tomto období fyzická aktivita postupne stúpa. Tu sa obväz hodí (z bezpečnostných dôvodov). V určitej fáze sa odporúča špeciálne navrhnutá súprava cvičení, ktorá vám umožní posilniť panvové svaly a presunúť na nich funkcie obväzu..

Známky a špeciálna strava. Výber produktu by sa mal „monitorovať“, aby sa v črevách nevyskytovala zápcha, hnačka a plynatosť, čo spôsobuje nepohodlie.

Ak sa budú riadiť odporúčaniami lekára, rehabilitácia po odstránení brušnej prietrže sa uskutoční bez komplikácií a doba zotavenia sa výrazne skráti.

Šitie po odstránení trieslovej prietrže

Ak vyvstala otázka o potrebe chirurgického zákroku, niektorí pacienti (hlavne ženy) majú záujem o veľkosť jazvy, pričom sa obávajú kozmetickej stránky zákroku. Šitie po odstránení slabinovej prietrže (jej veľkosť a obrys) priamo závisí od metódy, ktorú lekár vybral na vyriešenie problému..

Ak ide o operáciu dutiny, potom môže koloidné šitie dosiahnuť 5 - 8 cm, zatiaľ čo v prípade, že sa ošetrenie uskutočnilo pomocou laparoskopie alebo lasera, v priebehu času ostane na koži mierne viditeľný bod..

Výživa po odstránení prietrže hernie

Výživa pri liečbe mnohých chorôb hrá dôležitú úlohu pri obnove tela. Pred operáciou by mal pacient získať silu, takže strava by mala byť rozmanitá, bohatá na vitamíny a minerály. Jesť po odstránení slabinovej prietrže má trochu iný účel..

V pooperačnom období by sa mala osoba jesť tak, aby nedošlo k problémom s vyprázdňovaním, aby sa znížilo zaťaženie obsluhovanej oblasti. Keďže hnačka, zápcha a nadúvanie vedú k zvýšenému nepohodliu a stresu na zažívací systém, ktorý zahŕňa črevá.

Počas tohto obdobia by ste mali jesť najmenej štyrikrát až šesťkrát denne. Zároveň nie je vítané hladovanie ani prejedanie. Správna príprava stravy umožní zabrániť komplikáciám v pooperačnom období. Zároveň je rehabilitácia oveľa jednoduchšia..

Diéta po odstránení slabiny prietrže

Jedným z hlavných potravinových prvkov obdobia pooperačného zotavenia je bielkovina. Preto je strava po odstránení slabinovej prietrže v zásade založená na:

 • Kuracie mäso.
 • Obilniny, najmä pohánky.
 • Ryby, prednostné morské.
 • morské plody.
 • Kuracie vajcia.
 • Zelenina a ovocie, ktoré nie sú plynujúce.
 • Nízkotučný tvaroh.
 • Nízkotučné mlieko.
 • Olivový olej.
 • A ďalšie.

Proteín je veľmi dôležitým „stavebným blokom“ ľudského tela. Poskytne silu a príležitosť na najrýchlejšiu obnovu..

Niekoľko výrobkov musí byť naopak vylúčených zo stravy takého pacienta. Výrobky, ktoré spôsobujú vysoký plyn, hnačku alebo zápchu, patria do zákazu:

 • Sladkosti a čokolády.
 • strukoviny.
 • Sladké ovocie a bobule.
 • Kapusta (najmä kapusta).
 • Káva a silný čaj. Môže sa na chvíľu nahradiť kávou čakanky.
 • Mliečne výrobky.
 • alkohol.
 • nikotín.
 • Príjem zeleniny by sa mal znížiť..
 • Údené jedlá.
 • pečenie.
 • Sýtené nápoje.
 • Tučné jedlo.
 • jogurt.

Ak budete dodržiavať diétu odporúčanú lekárom, môžete sa vyhnúť mnohým problémom v pooperačnom období..

Sex po odstránení slabinovej prietrže

Mnohí pacienti sú zmätení problémom, čo robiť s intímnymi vzťahmi? Je sex možný po odstránení kýly? Lekár, ktorý radí pacientovi, zvyčajne vysvetľuje, že mať sex v prvých dňoch po operácii je nežiaduce. Dokážu vyvolať výskyt niektorých patologických a nepríjemných následkov:

 • Pooperačné bolesti sa môžu zvýšiť.
 • Opuchy sa môžu zvýšiť.
 • Sex môže prispievať k hematóme.
 • Infekcia so všetkými nasledujúcimi dôsledkami sa môže dostať do nezhojenej rany..
 • Tento proces môže spôsobiť krvácanie..
 • Vedie k oddeleniu švov.
 • Ak bola vykonaná tesná hernioplastika, existuje vysoká pravdepodobnosť premiestnenia implantátu.

Ak zotavovacie obdobie trvá bez akýchkoľvek komplikácií, intímne vzťahy možno obnoviť najskôr dva týždne po zákroku. S výskytom najmenších komplikácií sa môže toto obdobie predĺžiť. V tejto chvíli by ste nemali dovoliť zvýšený tlak na postihnutú oblasť pobrušnice, čím by ste eliminovali nadmerný stres.

Bandáž po odstránení trieslovej prietrže

Vedci vyvinuli lekársku bandáž ako prostriedok na prevenciu výskytu a rastu prietrže, ako aj na prevenciu (v prípade straty) porušenia. Moderné metódy zbavenia osoby týchto problémov umožňujú upustiť od tohto podporného rámca. Je však lepšie ju bezpečne používať, ako povoliť svalové napätie v trieslovej zóne. Koniec koncov, nosenie obväzov vám umožňuje odstrániť časť záťaže na pobrušnici, čo znižuje riziko komplikácií a relapsov..

Nepostrádateľnú službu poskytuje obväz po odstránení slabiny prietrže a keď pacient začne postupne zvyšovať fyzickú aktivitu, snaží sa vrátiť do svojho obvyklého života. Vďaka tomuto zariadeniu je možné rovnomernejšie rozložiť vonkajší tlak a vnútrobrušné napätie, ku ktorému dochádza, len čo sa človek snaží zdvihnúť bremeno alebo prekonať odpor. Táto skutočnosť vytvára priaznivé podmienky pre rýchle hojenie rán..

Obdobie, počas ktorého je pacient povinný nosiť obväz, určuje lekár. Tento parameter závisí od mnohých faktorov: závažnosti a času operácie, rozmerových parametrov výčnelku, obsahu uvoľnenej kapsuly..

Ako je však uvedené vyššie, také opatrenia nie sú povinné, pretože inovatívne technológie môžu pacienta ochrániť pred takýmito negatívnymi dôsledkami. Otázka použitia obväzu počas rehabilitácie preto zostáva na ošetrujúcom lekárovi.

Zaťaženia po odstránení slabinovej prietrže

Dospelí sú zvyknutí žiť vo svojom vlastnom rytme so svojimi zaťaženiami a tlakovými situáciami. Je pre dieťa tiež ťažké vysvetliť, prečo by mal klamať alebo sivo sfarbiť, keď sa ostatné deti ponáhľajú okolo ihriska? Otázka prípustného zaťaženia po odstránení slabinovej prietrže je preto celkom naliehavá. A rýchlosť hojenia rán, pravdepodobnosť relapsu a komplikácií závisí od toho, ako presne sú implementované odporúčania špecialistu..

Lekári zvyčajne odporúčajú, aby pacienti operovaní z inguinálnej kýly znížili svoju fyzickú aktivitu (v prvých dňoch je zvyčajne vhodné ľahnúť si viac ako sa pohybovať, ale neprijateľný je aj pevný odpočinok). Do jedného mesiaca po operácii je povolený výťah nie viac ako päť kilogramov, ale ak sa bolesti začínajú zvyšovať alebo ak sa objavia iné negatívne príznaky, musí sa záťaž znova vylúčiť a vyhľadať lekára..

Po pár týždňoch sa môže fyzická aktivita, ak zotavenie prebehne hladko, zvýšiť. Pri ťažkých nákladoch je však vhodné počkať a udržiavať sa v tomto režime asi rok.

Ak tieto špeciálne tipy ignorujete, sú možné nové relapsy.

Cvičenia po odstránení slabinovej prietrže

Po operácii sa pacientovi počas niekoľkých dní preukáže mier, ale postupne sa zvyšujúce a správne vypočítané zaťaženie by malo iba urýchliť zotavenie. Odborníci vyvinuli liečebný komplex s cieľom pomôcť pacientovi rýchlejšie sa zotaviť a znížiť riziko relapsu. Cvičenie po odstránení slabinovej prietrže by malo zvýšiť tón inguinálnych svalov, čím by sa posilnila ich schopnosť účinne udržiavať vnútorné orgány v ich prirodzenej polohe..

Lekári odporúčajú niekoľko cvičení:

Prvé dve cvičenia sa vykonávajú na chrbte, ruky natiahnuté pozdĺž tela:

 • Zdvihnite predĺžené nohy nad podlahu a udržujte uhol 45 stupňov. Začneme vyrábať „nožnice“ krížením nôh a ich opätovným roztiahnutím. Začínajú sa tri až štyri sady na každú nohu, čím sa postupne zvyšuje amplitúda a počet sád.
 • Zdvihnite rovné nohy nad podlahu a vykonajte „jazdu na bicykli“. Začnite s piatimi prístupmi..
 • Postavte sa na všetkých štyroch. Spoliehajú sa na lakte, ponožky a kolená. Bez trhnutí pomaly začíname zdvíhať jednu nohu a odpočívať na druhej. Robíme päť prístupov a meníme nohu.
 • Poloha - ležiaca na pravej strane, rovné nohy, opora na rukách. Ľavú nohu začneme pomaly zdvíhať. Päť opakovaní, potom zmeníme nohu.
 • Squat, opierajúci sa o pravú nohu, vľavo natiahnutý dopredu, ruky ležia na kolene. S narovnanou nohou začneme produkovať mierne kývanie. Vymeňte nosnú nohu.
 • Dajte dôraz na ľahnutie. Push up. Cvičenie môžete uľahčiť spočívaním na zemi, nie nohami, ale kolenami.
 • Vstaňte s nohami šírky ramien od seba. Robíme drepy. Ich amplitúda závisí od pohody a fyzických schopností pacienta..

Tieto cvičenia by sa mali vykonávať každý deň a počúvať vaše pocity. Ak existuje bolesť alebo iné nepohodlie, musíte lekciu prerušiť. Ak všetko pôjde dobre, záťaž sa môže postupne zvyšovať..

Ak je potrebné pridať ďalšie cvičenia, je to možné len so súhlasom lekára.

Nemocnice na odstránenie hernia pri Inguinale

Dnes má pacient pomerne široký výber zdravotníckych zariadení, ktoré môže použiť na odstránenie svojho problému. Je to všetko o sume, ktorú si môže dovoliť minúť. Moderné nemocnice na odstraňovanie prietrže hernie sú pripravené ponúknuť svojim klientom nielen rôzne metódy riešenia problémov, ale aj rozmanitú podporu..

Ak si pacient ťažko dovolí, musí dôverovať lekárom mestskej kliniky. Napriek tomu, bez ohľadu na to, ako je náš liek známy, budete musieť minúť aspoň liek.

Pre bohatších klientov sú otvorené dvere mnohých súkromných centier a lekárskych kliník..

Našim respondentom môžeme ponúknuť kliniku respondentov ako štátnu podriadenosť - sú to všetky štátne zdravotnícke zariadenia, na základe ktorých existuje chirurgické oddelenie. Ďalším problémom je, že z dôvodu problémov so zariadením nie sú tieto nemocnice vždy pripravené ponúknuť pacientom najinovatívnejšie metódy liečby..

V tejto veci sú najvhodnejšie tieto zdravotnícke zariadenia:

 • Klinická nemocnica štátu "Feofania." Adresa: Ukrajina, Kyjev, ul. Akademika Zabolotnogo, budova 21.
 • Štátny podnik „Cestná nemocnica štátneho podniku“ Odessa Railway. Adresa: Ukrajina, Odesa, Pavel Shklyaruk St., 4-a.
 • Lvivská regionálna klinická nemocnica. Adresa: Ukrajina, Ľvov, ul. Chernihiv, dom 7.
 • Mestská klinická nemocnica pomenovaná po VVS Botkina. Adresa: Rusko, Moskva, 2. Botkinsky pasáž, 5.
 • City Hospital № 2. Adresa: 5, Lane Uchebny, Petrohrad, Rusko.

Súkromné ​​zdravotnícke zariadenia. Tie obsahujú:

 • "ANA-COSMO", ktorý sa nachádza na: Ukrajina, Kyjev, ul. Bielorusko, dom 11-B.
 • Klinika laserovej kozmetiky „El. En. “, S adresou: Ukrajina, Kyjev, ul. Rognedinskaya, budova 5/14.
 • Ústav plastickej chirurgie VIRTUS. Adresa: Ukrajina, Charkov, ul. Chernyshevskaya, budova 30.
 • "MedSwiss in Zhukovka" Adresa: Rusko, Moskovská oblasť, Odintsovo okres, der. Zhukovka, diaľnica Rublevo-Uspenskoe, 123 B.
 • Multidisciplinárny lekársky podnik "SM - klinika". Adresa: Rusko, Petrohrad, ulica Udarnikov, budova 19.
 • Klinika estetickej chirurgie a kozmetológie. Adresa: Rusko, Petrohrad, Ligovský prospekt, 3.

Náklady na odstránenie prietržovej hernie

Dnes môžeme operáciu, o ktorú sa zaujímame, vykonať takmer v každom zdravotníckom zariadení, ktoré má chirurgické oddelenie.

Ako je uvedené vyššie, náklady na odstránenie slabinovej prietrže do značnej miery závisia od postavenia inštitúcie, v ktorej sa táto operácia vykonáva..

Pri výpočte súkromných kliník v cene:

 • Priame vykonávanie operácie s prihliadnutím na cenu konkrétneho spôsobu (laparoskopia alebo napríklad hernioplastika napätia alebo napätia).
 • Náklady na anestéziu (miestne alebo všeobecné).
 • Náklady na implantát, ak je to možné.
 • Cena sprievodných služieb, cena za deň pobytu na klinike.

Približný cenový rozsah predmetnej operácie sa môže pohybovať od 4 500 do 24 000 hrivien.

Môžete vysloviť niektoré z cien jednej z elitných kliník. Napríklad intravenózna anestézia, ktorá „funguje“ pol hodiny, sa vypláca vo výške 1200 hrivien, až do jednej hodiny - 1500 hrivien; priame odstránenie prietrže prvej kategórie bude stáť 9 000 hrivien, druhá kategória - 14 100 hrivien.

Súhlasíte, že pre obyčajného človeka sú ceny pôsobivé.

V mestskej nemocnici bude takáto operácia stáť trochu lacnejšie, ale nemôžete počítať s jej slobodným správaním.

Akýkoľvek chirurgický zásah je porušením integrity tkanív. A ako efektívne to do veľkej miery závisí od skúseností chirurga a samotného pacienta. Dnes operácia zameraná na odstránenie slabinovej prietrže vďaka inovatívnym metódam umožňuje pacientovi zbaviť sa problému čo najefektívnejšie, čím sa minimalizuje riziko relapsu a komplikácií. Ak však máte nepríjemné nepohodlie, nemali by ste vyhľadať radu od príbuzných alebo na stránkach fóra. Spoľahlivejšie budú odpovede a odporúčania kvalifikovaného lekára, keď ho bude kontaktovať. Ak vyvstala otázka o potrebe operácie, nie je na čo myslieť, mali by sme súhlasiť, ale s jednou výhradou. Je vhodné zvoliť si kliniku (choďte k lekárovi) s dobrou povesťou a rozsiahlymi skúsenosťami s vykonávaním takýchto operácií. A nezabudnite na svoj pozitívny prístup. A potom je vám zaručený pozitívny výsledok operácie!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

príčinyInguinálna hernia je ochorenie mužov, ale pozoruje sa aj u žien. Toto ochorenie u žien sa prejavuje na pozadí takých okolností, ako sú: vrodená vada; zranenia slabín; obezita; vzpieranie, pôrod, zápcha; slabé svaly.
Pupočná prietrž je patologický stav, ktorý sa prejavuje vznikom vnútorných orgánov, pokrytých vrstvou peritonea, defektom v brušnej stene, lokalizovaným pri pupku.
Osteochondróza krčnej chrbtice je časté ochorenie, ktoré sa vyskytuje z mnohých dôvodov. Patológia má niekoľko fáz vývoja, z ktorých každá je sprevádzaná určitými znakmi.