loader

Hlavná

Hlava

Masážna posteľ "Nougat Best": recenzie lekárov, kontraindikácie

Zlepšenie a odstránenie chorôb bez drog... Ktorý z nás o tom nesníva? Koniec koncov, byť zdravým je také šťastie. Tak sme sa chytiť na všetky sporiace slamy, že reklama nám pomôže. Dnešným programom mnohých Rusov a obyvateľov iných krajín sú produkty Nuga Best. Recenzia lekárov pomôže pochopiť účinnosť navrhovaných finančných prostriedkov. Nenechajte sa ponáhľať rovno do nového bazéna a kupujte zvedavosť len preto, že dnes má trend.

Spoznajte spoločnosť

Zakladateľom spoločnosti Nuga Medical je Cho Syng Hyun. Je to juhokórejský konštruktér, ktorý po ukončení štúdia pracoval v jednej zo spoločností špecializujúcich sa na výrobu zdravotníckej techniky pre štátne zákazky. Bol opakovane ocenený: najprv ministerstvom vedy a neskôr prezidentom Južnej Kórey za vývoj špeciálneho prístroja na ošetrenie obličkových kameňov ultrazvukom..

Povedzte mi, človek, ktorý vie, ako využiť svoje znalosti v prospech modernej medicíny, inžinier, ktorého vývoj je v jeho krajine hodný, môže to byť skutočne šarlatán? Prečo sa pýtaš? A k tomu, že práve dnes je to jeho najmilší tvorca, je nahlas značkou Nuga Best. Recenzie lekárov, návštevníkov bezplatných salónov, majitelia produktov naznačujú, že výrobky s takýmto štítkom spôsobili široké verejné protesty. Takmer nikto nezostal pozadu, všetci sa zúčastňujú diskusií o nových veciach.

Existujú listinné dôkazy o tom, že masážne lôžko bolo pôvodne vynaložené pre chorú matku Cho Syung Hyun. Trpela chorobami chrbtice a nastal čas, keď staršia žena nemohla sedieť ani ľahnúť sama. Potom začal syn študovať úradné lekárstvo a zoznámiť sa so starými tradíciami liečenia. Výsledkom starostlivej práce bolo vytvorenie postele Nougat Best, ktorej názory lekárov sú veľmi protichodné. Všimnite si však, že v nich vôbec nie je žiadna negatíva ani negativita..

Ostatné postele nasledovali posteľ. Bola teda ochranná známka „Nougat Best“. Recenzie lekárov o nej boli spočiatku málo a obozretní. Je to pochopiteľné, pretože hlavný princíp medicíny: „Neubližujte“..

Od roku 2004 sa výrobky spoločnosti prezentujú na ruskom trhu.

Nougat Best je momentálne

Čo však dnes máme? Oficiálne štatistiky tvrdia, že momentálne:

 • v Rusku v salónoch nainštalovaných 2000 postelí-masérov;
 • 30 miest v krajine ponúka rehabilitáciu pomocou juhokórejského aparátu;
 • Každý deň navštevuje výstavné haly 10 000 ľudí a posteľ využíva na liečenie;
 • štúdie uskutočnené na Lekárskej univerzite Pavlov v Petrohrade a v Republikovej klinickej nemocnici v Kazani potvrdili účinnosť produktov Nuga Best.

Recenzie lekárov? Predstavíme ich nižšie. A to nielen recenzie, ale aj klinické štúdie.

Ruské vedecké centrum pod vedením akademika Razumova ďalej vyvíja techniku ​​použitia maséra na boj proti rôznym chorobám. V blízkej budúcnosti vstúpi do programu ďalšieho vzdelávania ruských lekárov..

Nougat Best: dobrý alebo zlý?

Zdá sa, že po oboznámení sa s týmito skutočnosťami, ktoré boli potvrdené oficiálnymi zdrojmi, je možné upokojiť a spievať chvály produktov Nuga Best. Recenzie lekárov, pacientov (pochvalných aj negatívnych), a iba zvedavých, nemožno ignorovať. Nie je to však také jednoduché.

1. Po prvé, nemali by ste bezpodmienečne dôverovať všetkému, čo vám vo výstavných halách povedia. Nevykonávajú žiadne testy a nemajú ani potuchy o vašom zdravotnom stave. Preto skôr, ako sa rozhodnete navštíviť salón alebo kúpiť propagovaný produkt značky, musíte kontaktovať svojho lekára. Iba on vám bude schopný odpovedať, či masér pomôže, alebo či jednoducho vyhodíte peniaze.

2. Po druhé, nezvyšujte rad všeliek na všetky koberce, opasky alebo postele "Nougat Best". Recenzie lekárov to opakovane zdôrazňujú a zameriavajú na to našu pozornosť. Značkové výrobky sú iba masérmi. Môžu dopĺňať komplexnú liečbu, ale ju úplne nenahrádzajú..

3. Po tretie, nikto nezrušil kontraindikácie, ktoré má každý liek. Cítia sa tiež individuálne vlastnosti každého organizmu. Pre jedného je to dobré, pre druhého to môže mať katastrofálne následky. Áno a bezpečnosť pri používaní zariadenia sa musí bezpodmienečne dodržiavať.

Ako vidíte, nejde o zbytočnosť produktov Nuga Best. Recenzia lekárov nehovorí nikde o jej neefektívnosti. Faktom je, že mnohí z nás, ako vždy, bez pochopenia nášho zdravia, podľahnú návrhu hromadnej reklamy. Tu sú všetky negatívne následky: exacerbácia chronických chorôb, vedľajšie účinky, výskyt novotvarov (to platí najmä pre ženy s fibroidmi, cystami a inými gynekologickými chorobami)..

"Nougat Best" (recenzie lekárov): kontraindikácie

Výrobcovia často hovoria o neškodnosti turmaniovej keramiky, na ktorej je založená práca zariadení kórejskej spoločnosti. Ale podľa Dr. Agapkin, je lepšie opustiť Nougat Best, ak máte:

 • hypertenzia - zahrievanie vedie k zvýšenému tlaku;
 • kŕčové žily, pretože je možná stagnácia krvi v cievach;
 • hnisavé procesy - infračervené žiarenie prispieva k šíreniu choroby do zdravých oblastí;
 • nádory, fibroidy a iné gynekologické choroby;
 • horúčka, pretože postup môže zvýšiť zaťaženie srdca.

Preto sa oplatí počúvať recenzie lekárov pred zakúpením Nuga Best. Kontraindikácie (alebo skôr ich ignorovanie) môžu zhoršiť váš stav.

Sortiment výrobkov "Nougat Best"

K dnešnému dňu je sortiment tovaru dobre známej juhokórejskej spoločnosti zastúpený pomerne široko. Hodinky s turmaniovým náramkom a tepelnými stimulantmi vo forme vesty, vankúša a masérky na chodidlá. Avšak najpoužívanejšie postele, matrace a pásy Nougat Best.

Kedy nám posteľ pomôže?

Odborníci tvrdia, že postupy v tejto oblasti môžu priniesť hmatateľnú pomoc v týchto prípadoch:

 • s chorobami pohybového ústrojenstva;
 • s poruchami nervového systému;
 • so srdcovými chorobami;
 • s fyzickou alebo nervovou únavou, meteosenzitivitou a chronickou únavou;
 • ak chcete schudnúť;
 • u adolescentov na kontrolu držania tela.

Napriek tomu zvážte klady a zápory, ešte predtým, ako si kúpite posteľ Nuga Best, znova preskúmajte recenzie lekárov. Cena za to je pomerne vysoká - presahuje 100 tisíc rubľov. Použité postele zvyčajne stoja 70 až 85 tisíc rubľov.

Matrac "Nougat Best": recenzie lekárov

V skutočnosti samotní lekári nehovoria nič zlé o turmaniových podložkách. Je pravda, že nepatria do úradnej medicíny a veria, že sú určené skôr pre zdravých ľudí a slúžia skôr na prevenciu.

Na druhej strane je už dlho známe, že telo je najlepšie obnovené počas spánku a turmaniová keramika môže aktivovať všetky svoje zdroje. Výrobcovia tvrdia, že matrac Nuga Best môže pomôcť:

 1. S výčnelkami, osteochondrózou, prietržami. Nastavením pohodlnej teploty pomôžete uvoľniť svaly a zlepšiť krvný obeh.
 2. Ak chcete normalizovať spánok, obnovte nervový systém. O to sa stará magnetické pole, ktoré na nás v noci pôsobí..

Aká je sila pásu Nougat Best?

Spomedzi všetkého tovaru tejto značky sa to považuje za najpohodlnejšie. Je to predovšetkým kvôli jeho kompaktnosti. Nuga Best opasok (hodnotenie lekárov o ňom, mimochodom, sú veľmi podporné) sa dá nosiť kedykoľvek a naďalej robiť svoje vlastné veci. Na postup bude stačiť iba 20 minút.

 • vyrovnať sa s bolesťou dolnej časti chrbta a kŕčmi lýtok;
 • zbavte sa ostruh;
 • zabudnúť na cievne choroby a ochabnutú ochrnutie dolných končatín;
 • ovládajte svoju vlastnú váhu a získajte zvodné formy v dôsledku rozkladu tukov;
 • zlepšujú črevnú motilitu.

Produktivita Nuga Best

Ako už bolo spomenuté, o produktoch spoločnosti možno počuť veľa recenzií. Väčšina pacientov si všimne:

 • terapeutický účinok (obnovenie flexibility chrbtice, telesné funkcie);
 • estetický efekt (chudnutie, zníženie telesného tuku);
 • emocionálny efekt (zbavenie podráždenosti a úzkosti, normalizácia spánku).

Na záver chcem zhrnúť, čo už bolo povedané. Nemali by ste bezpodmienečne veriť v liečivú silu zariadení Nuga Best a podľahnúť reklamným zombie. Do úvahy sa musí vziať mnoho faktorov vrátane individuálnych charakteristík. A samozrejme, skôr ako si kúpite produkty spoločnosti, musíte sa poradiť so svojím lekárom.

Kontraindikácie masážneho lôžka

Masážne lôžko ovplyvňuje ľudské telo prostredníctvom masáže a tepla. Masáž valčekovým ťahaním a dlhovlnné infračervené žiarenie z liečivých kameňov sú výkonnými fyzioterapeutickými procedúrami, ktoré pôsobia súčasne v masážnych lôžkach..

Vynikajúce výsledky, najmä pri liečbe chorôb chrbtice, robia masážne postele veľmi obľúbenými. Na posteliach sa masíruje všetko - od malých po veľké, ale nie je to úplne správne. Všetky elektrické maséry majú určité kontraindikácie, ktoré sa zhodujú s kontraindikáciami na manuálnu masáž a teplo..

Ak máte povolené manuálne masáže a tepelné ošetrenie, môžete použiť posteľ.

Ak je povolená masáž, ale nie je dovolené teplo, môžete posteľ využiť pri minimálnych teplotách (do 40 stupňov)..

Ak je masáž kontraindikovaná, nepoužívajte masážne postele..

Kontraindikácie - kto môže a nemôže používať masážne lôžko

1. Onkológia

Rakovina je absolútnou kontraindikáciou zahrievania. Oncotermia, ako vedecký spôsob liečby rakoviny, nemá nič spoločné s postupmi termálneho lôžka. Neexistuje žiadne „magické teplo, ktoré lieči rakovinu“. Toto je len nepoctivá reklama..

Takže nepočúvajte žiadnych „konzultantov“ údajne z medicíny, buďte opatrní! Moderná medicína má oveľa účinnejšie prostriedky na liečenie onkológie. Nestrácajte peniaze a čas na masážnom lôžku. Vyhľadajte iné spôsoby.

2. Tehotenstvo

Relatívna kontraindikácia na masážne postele. Existuje veľa vedeckých štúdií, ktoré dokazujú výhody masáže počas tehotenstva. Teória má však veľa oponentov. A môžu byť pochopené: moderné tehotenstvo je často krehký proces, ktorý sa dá ľahko prerušiť..

Buďte veľmi opatrní. Začnite krátkou 10-minútovou reláciou, nastavte teplotu na minimum alebo ju úplne vypnite. A pozorne sledujte svoje pocity.

3. Horúčka (horúčka)

Posteľ nie je spôsob, ako liečiť prechladnutie alebo iné infekčné choroby. Masážny priebeh je prerušený na dobu trvania infekčnej choroby a pokračuje dva až tri dni po vymiznutí všetkých príznakov..

Masáž a teplo sú kontraindikované pri epilepsii, pretože môžu spôsobiť epileptickú auru a samotný útok. Osoba môže používať lôžko na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko počas interiktálneho obdobia, iba pri úplnom duševnom a fyzickom zdraví.

5. Deti do 14 rokov

Masážna posteľ - masér pre dospelých. Masívne valčeky môžu poškodiť deti, ktoré netvorili kostrové kosti. Neskúšajte liečiť skoliózu pre študentov s masážnymi lôžkami. Na tento účel nie sú vytvorené..

6. Pacienti s chronickými chorobami v štádiu dekompenzácie, akútne krízy

Zlyhanie srdca v posledných štádiách, hypertenzná kríza, mozgové mŕtvice a infarkty, obličkové koliky atď. Zvyčajne títo ľudia jednoducho nemajú čas na masáž. Najprv sa musíte dostať zo závažnejších chorôb a potom pristúpiť k liečbe jednoduchších.

7. Kardiostimulátory a iné implantáty

Kardiostimulátor v srdcovom svale môže reagovať na elektroniku zabudovanú do maséra. Pamätajte, že ak idete spať s akýmkoľvek cudzím telom v tele, potom to robíte na vlastné nebezpečenstvo a riziko. Výnimkou sú prsné implantáty..

8. Otvorené rany, hnisavé choroby

Masáže samozrejme nie sú zobrazené.

Maternicové myómy - je možné masírovať?

Myóm (fibromyóm) je benígny nádor zo svalového tkaniva, ktorý zvyčajne postihuje maternicu. Teplo masážneho lôžka sa nedostane k nádoru, takže masáž nie je kontraindikovaná. Lekári napriek tomu radia, aby znížili teplotu a nespôsobovali kauterizáciu typu masáže - iba valčeka. To isté platí pre iné choroby žien spojené so zníženou produkciou hormónov. Napríklad mastopatia.

Vekové prekážky pri masáži?

Koľko rokov môžem používať posteľ? Tu je prístup veľmi individuálny. Vzhľadom na to, že masážne postele sú žiadané predovšetkým u starších ľudí, musel som vidieť deväťdesiatročných babičiek, ktoré si s potešením užívajú jazdecké masérky. Pre mnohých ľudí a na 70 rokov sa však posteľ stáva neprístupnou. Najčastejšie je to výsledok osteoporózy - choroby krehkosti kostí. Títo ľudia by mali posteľ používať veľmi opatrne..

Mám vertebrálnu prietrž - môžem použiť posteľ?

V závislosti od umiestnenia kýly disku sa indikácie použitia postele líšia. Pri hernii vyčnievajúcej do stavcovského tela môžete masírovať. Typicky sa taká kýla klinicky nevyskytuje. Pri prietržoch, ktoré ovplyvňujú miechu samotnú alebo korene, zvyčajne nemôžete použiť masážnu posteľ. Môže to spôsobiť vážne škody..

Masážne postele s kýlami miechy môžete používať iba v období zotavenia, keď bolesť nie je akútna. V takýchto prípadoch sa určite poraďte s lekárom..

Mám vysoký krvný tlak - pomôže elektrický masér?

Ak sú problémy s tlakom spôsobené osteochondrózou krčnej chrbtice, ktorá vedie k zúženiu lúmenu krčných ciev, potom manuálna masáž alebo miesiaci elektrický masážny prístroj na krk vrátane postele môže značne zmierniť priebeh choroby a dlhodobo zmierniť záchvaty hypertenzie..

Ak je však hypertenzia spôsobená hormonálnymi poruchami spojenými s nadobličkami alebo štítnou žľazou, potom posteľ nepomôže. Je nepravdepodobné, že by to uškodilo, ale je lepšie na tieto choroby klásť špeciálne nádeje..

Ak naozaj chcete, potom môžete?

Mnoho ľudí hovorí, že masážna posteľ im pomáha, aj keď existujú určité kontraindikácie. Všetci sme iní, ale máme jeden život a každý žije podľa svojich predstáv. Ak máte pocit, že existuje sila a túžba - skúste, ale nezabudnite, že obozretnosť je predovšetkým!

Podobné články

Inštrukcia stroja Swing

Simulátor zlaté rybky - ako používať tento masér, koľko času na masáž, ako nastaviť rýchlosť. Prečítajte si pozorne, aby ste sa vyhli komplikáciám.

Masážne postele - podvádzanie alebo liečba?

Naozaj máte liečebný účinok masážnej postele alebo je to ďalší podvádzanie? Tu nájdete všetko, čo ste chceli vedieť o masážnych posteliach..

3 mýty o bolesti chrbta a krku

Naučte sa mýty o röntgenových lúčoch, chorobách miechy, zlej polohe a vylúhovaní solí, ktoré narúšajú účinnú liečbu bolesti chrbta a krku

Aké sú výhody masážnych postelí, kontraindikácie pri používaní

Masáž je jednoduchá a účinná liečebná a profylaktická metóda, ktorá je známa už od staroveku a dnes sa široko používa. Vynikajúcim nástrojom na relaxáciu, odpočinok a relaxáciu je masážna posteľ, ktorá sa tiež môže stať užitočným a efektívnym strojom na domáce cvičenie. Prístroj je vybavený mnohými potrebnými funkciami, dá sa ovládať z diaľkového ovládača, prispôsobovať individuálnym charakteristikám, ľudskej fyzike.

Povinné vlastnosti a ďalšie funkcie

Masážne lôžko je vybavené vibračným a valčekovým mechanizmom. Vibrácie prispievajú k maximálnej relaxácii a vstavané valce vytvárajú masážny efekt. K dispozícii sú postele so vstavanými masážnymi hlavami, ktoré určujú najproblematickejšie oblasti tela. Prístroj s možnosťou napínania chrbtice sa úspešne vyrovnáva s bolesťou, napätím, nepohodlím vyplývajúcim zo skoliózy a zakrivenia. Tepelná expozícia podporuje celkovú relaxáciu tela.

Hlavnou funkciou masážneho lôžka je poskytnúť osobe pohodlnú polohu na odpočinok, relaxáciu, relaxáciu. Prístroj poskytuje všeobecnú masáž, ako aj vylepšený masážny účinok na určité oblasti, v ktorých je cítiť najväčšie napätie.

Ďalšie vlastnosti týchto postelí:

 • miostimulácia - masážne lôžko je vybavené vstavaným elektromyostimulátorom, ktorý pôsobí na svaly elektrickými impulzmi danej sily a frekvencie. Stimulácia svalov je účinná fyzioterapeutická technika zameraná na liečbu, opravu tela, tvarovanie tela, odstránenie kožných nedokonalostí;
 • magnetoterapia - špeciálne magnety vám umožňujú vytvárať statické magnetické polia, ktoré pozitívne ovplyvňujú zdravie ľudí a pohodu. Táto metóda sa už dlho považuje za účinnú, preto sa široko používa na posilnenie imunity, obnovenie energie, na rýchlu rehabilitáciu po vážnom ochorení alebo chirurgickom zákroku;
 • ionizácia - vstavaný ionizátor zlepšuje vzduch v miestnosti, kde sa nachádza masážna posteľ. Prístroj nasýti atmosféru záporne nabitými iónmi, zvlhčuje, zmäkčuje prúdenie vzduchu, zvyšuje koncentráciu kyslíka a má silný baktericídny účinok. To všetko pozitívne ovplyvňuje náladu a pohodu ľudí;
 • akupresúra - akupresúrna technika je požičiavaná od orientálnej medicíny. Jeho podstata spočíva v tlaku na určité body ľudského tela, prostredníctvom ktorého dochádza k uzdraveniu vnútorných orgánov alebo systémov. Maximálny počet reflexných zón je na chodidlách, chrbte, hrudi a pozdĺž chrbtice. Tento problém najlepšie vyrieši masážna posteľ s nefritovými valčekmi..

Prehľad modelov s popisom

Masážna posteľ je kus inovatívneho vybavenia pre osobné použitie alebo na komerčné účely. Model je univerzálny, pretože vám umožňuje cvičiť celé telo - od koruny po päty. Komfortné zariadenie je zamerané na celkové zlepšenie zdravia a pohody, ako aj na miestne účinky - posilnenie chrbtice, stimulovanie svalov, normalizácia prietoku krvi a lymfatického toku, odstránenie bolesti, naťahovanie, masáž pacienta, liečenie chorôb. Najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie dnes sú kórejské masáže..

Tieto odrody modelu:

 • masážna podložka - pohodlné mobilné zariadenie s nízkou cenou, optimálnou kvalitou. Masážna rohož je položená na akomkoľvek rovnom povrchu, môžete si ju vziať so sebou na cestu, mimo mesta alebo na návštevu. Je vybavený valčekmi, ktoré poskytujú masáž chrbta. V oblasti sedacích stehien, stehien, končatín sa nachádzajú ďalšie vibračné mechanizmy, ktoré majú ľahký relaxačný účinok. Príklady modelov - Casada Medimat, tvar tela tela, EGO Com Forte;
 • Masážna posteľ je stacionárny kus nábytku vybavený ovládacím panelom. Posteľ je vybavená infračerveným uhlíkovým panelom, nefritovými valcami, ktoré majú silný liečivý účinok. K dispozícii je 4 až 6 úrovní intenzity práce s valcami, čo je dôležité pre dosiahnutie a udržanie pozitívneho výsledku. Model je regulovaný výškou, hmotnosťou, proporciami osoby, môže byť použitý na masáž každý deň alebo periodicky. Populárni kórejskí výrobcovia - Migun, Nuga Best, Guifuren alebo Chinese - Lotus, Lotus Lux, Docstor;
 • masážny a liečebný komplex - multifunkčné zariadenie s jedinečným dizajnom, ergonomickým dizajnom, širokou škálou možností. Masážna posteľ je vybavená vonkajšími a vnútornými masážnymi prvkami, ďalšími fyzioterapeutickými jednotkami. Vonkajšie masážne hlavy sú umiestnené pozdĺž chrbta a spodnej časti chrbta a poskytujú intenzívny a kvalitný náraz. Skryté masážne dráhy pôsobia na ruky, ramená, krk a zohrievajú. V dolnej časti postele je celý systém rotačných hláv na masáž chodidiel. Príkladom takýchto postelí sú modely japonskej značky Yamaguchi KENKO alebo ruskej spoločnosti VITAL RAYS.

Ako zvoliť najlepšiu možnosť

Hlavným usmernením pri výbere masážneho lôžka je jeho účel a cena. Čím viac funkcií má zariadenie, tým vyššie náklady, tým širší je zoznam možností. Terapeutický účinok sa dosahuje vďaka špeciálnym cestám naplneným nefritom vo forme chráničov roliek. S ich pomocou sa vykonáva hnetenie, štúdium, napínanie svalov v tele. Paralelné zahrievanie mäkkých tkanív občas zvyšuje terapeutický výsledok mechanickej masáže.

Masážna posteľ je akvizíciou pre každodennú profesionálnu masáž. S ním môžete predchádzať chorobám pohybového ústrojenstva, udržiavať svalový tonus a postavu v perfektnom stave.

Hlavné výberové kritériá:

 • Dizajn - vonkajší dizajn moderného lekárskeho vybavenia a strojov je pozoruhodný v rozmanitosti. Môže ísť o ultramoderné modely vyrobené z plastu a kovu v štýle špičkovej technológie a minimalizmu (RestArt RK 31-01, Happy Dream 7000, Takasima, Yamaguchi KENKO). Existujú klasické postele, silné, stabilné, odolné, vyrobené z prírodného dreva alebo jeho analógov (Migun HY alebo línia Docstor);
 • rozmery - existujú štandardné jednotlivé úpravy, ktoré zaberajú šírku 70 - 80 cm a dĺžku približne dva metre. Pre úsporu miesta je vhodnejší model s posuvným mechanizmom, ktorý sa v prípade potreby dá sklopiť na stoličku s masážou a vyhrievaním. Príklad - Ceragem Master V3, LOTUS M-14, LOTUS M-17;
 • funkcie - posteľ poskytuje masáž mäkkých tkanív po celej dĺžke chrbtice. Prispieva to k maximálnej relaxácii svalov, zarovnaniu stavcov, eliminácii svoriek alebo tlaku na nervové zakončenie. Okrem toho sa dá použiť na jemnú masáž nôh, rúk, brucha, zadku, bokov. Prístroj vykonáva profylaxiu alebo liečbu celulitídy, pomáha znižovať objem tela, schudnúť.

Čím väčší je počet masážnych prvkov pri návrhu postele, tým lepšie sa vypracujú svaly tela. Celková plocha, ktorú bude masáž pokrývať, sa dá určiť podľa dĺžky a šírky stôp, počtu vodiacich vozňov. Dôležitou podmienkou je umiestnenie jednotlivých štruktúrnych fragmentov v krku, pleciach, dolnej časti chrbta, teliat.

Výhody a kontraindikácie

Liečivá sila masáže bola dokázaná časom a generáciami. Masážne lôžko je potrebné na udržanie zdravia, prevenciu rôznych chorôb a na poskytovanie vysoko kvalitnej starostlivosti o tvár a telo. Mnoho ľudí používa zariadenie ako účinný nástroj na relaxáciu, odstránenie napätia, únavy, agresie, stresu, starostí. Masážna posteľ je moderné špičkové vybavenie vyvinuté odborníkmi z rôznych oblastí - vedy, medicíny, strojárstva, kozmetológie v prospech ľudstva..

Indikácie pre použitie masážneho lôžka:

 • poruchy pohybového aparátu;
 • neuralgia;
 • patológia kardiovaskulárneho systému;
 • nervové poruchy;
 • rehabilitácia pacientov po zraneniach, operáciách, vážnych chorobách;
 • regenerácia tela počas práce, vyčerpanie fyzickej aktivity;
 • korekcia hmotnosti a postavy;
 • zbaviť sa celulitídy a ochabnutej pokožky;
 • normalizácia sekrečnej funkcie tela;
 • znížený zápal a bolesť.

Mäkká povrchová masáž zlepšuje svalový tonus, zlepšuje stav pokožky, zlepšuje krvný obeh, upokojuje nervový systém a normalizuje dýchanie. Intenzívny cielený masážny účinok na niektoré časti chrbtice pomáha vyrovnať sa s celou škálou problémov - zmierňuje bolesť, podporuje pohybovú aktivitu, odstraňuje defekty.

Kontraindikácie a obmedzenia týkajúce sa používania masážnych postelí:

 • akékoľvek ochorenie počas exacerbácie;
 • tehotenstva;
 • prítomnosť vnútorných protéz, rovnátka, implantátov;
 • zástava srdca;
 • zhubné nádory;
 • osteoporóza.

Indikácie pre použitie

Každý model masážnej postele má určité konštrukčné prvky, je vybavený modernými funkciami, pohodlnými ovládacími prvkami a ergonomickým dizajnom. Najpokročilejšie modely majú automatický zdvíhací a spúšťací mechanizmus, majú zvukový alebo obrazový sprievodný program, doplnený o možnosť kozmetických, anticelulitídových, športových masáží.

Obnovujúci, regeneračný, kozmetický účinok sa dosiahne uskutočňovaním 2 až 3 relácií týždenne. Ak sú stavce posunuté alebo zdeformované, chrbtica je ohnutá, kýla alebo výčnelky, odporúča sa používať masážne lôžko denne.

Aké úlohy rieši masážna posteľ:

 • fyzioterapia - všeobecné liečivé, tonické, preventívne účinky na organizmus, liečba špecifických chorôb spojených s pohybovým aparátom človeka;
 • manuálna terapia - použitie základných alebo špeciálnych masážnych techník na oživenie, prekonanie únavy, obnovenie zdravia, zlepšenie pohody, zlepšenie nálady;
 • akupunktúra - aktivácia biologických bodov za účelom zvýšenia imunity, zvýšenia vitality, zlepšenia fungovania vnútorných orgánov, posilnenia celkového krvného zásobenia, normalizácie toku lymfy;
 • hiromasáž - používanie klasickej, úplne bezpečnej a bezbolestnej masážnej techniky zameranej na zlepšenie vzhľadu a držania tela osoby, zlepšenie funkcií väzov, svalov, kostí;
 • tepelná masáž - lokálne pôsobenie tepla je príjemné a účinné, odstraňuje kŕče, zmierňuje bolesti, zmierňuje migrény, normalizuje metabolizmus, obnovuje hormóny, pomáha vyrovnať sa so stresom, stresom a nespavosťou;
 • litoterapia - liečba kameňov je známa ľuďom už od staroveku. Kontakt s pokožkou systémov vyrobených z nefritových hemisfér a roliek je priaznivý pre náladu, pohodu a psychiku. Jade je krásny a príjemný na dotyk, masíruje ním energiu, dodáva silu, pomáha vyrovnať sa s rôznymi chorobami, odstraňuje neurózu, vzrušenie, depresiu.

Až donedávna boli masážne postele k dispozícii iba v lekárskych centrách, strediskách a kozmetických salónoch. Dnes je tento jedinečný produkt dostupný mnohým - doma, v krajine, v práci, v kancelárii. Je určený pre tých, ktorí sa chcú starať o svoje zdravie, pohodu a krásu.!

Hlavné indikácie a kontraindikácie pri používaní postele Nuga Best

Z dlhej práce pri počítači, zdvíhania, rôznych zranení, chorôb chrbtice.

Ak nezačnete s liečbou včas, môžu mať veľmi katastrofálne následky..

Liečebné lôžko Nuga Best je navrhnuté špeciálne na terapeutickú liečbu problémov s chrbtom..

Teraz dokonca veľa lekárov odporúča ísť na tento stimulant, ale existujú aj konzervatívci v oblasti medicíny, ktorí neveria v liečivé vlastnosti masážneho lôžka..

Súčasti ošetrovacej postele Nougat Best

Nougat Best stimulátor je masážna posteľ. Ergonomický dizajn a malé rozmery vám umožňujú umiestniť ho aj v miestnosti.

Existujú dve farby postelí - svetlozelená a fialová. Z hľadiska funkčnosti sú rovnaké..

Je to ona, ktorá sa pohybuje po chrbtici a je vyrobená z turmalínu. Vďaka zahrievaniu projektora z 30 na 70 stupňov sa svaly chrbtice zahrievajú.

Turmaniová keramika, z ktorej je vozík vyrobený, je zliatina na báze germánia a turmalínu. Tento prírodný minerál má vlastné magnetické pole a tiež emituje záporne nabité ióny, ktoré prispievajú k rýchlej regenerácii telesných buniek, normalizácii krvného tlaku a zlepšeniu imunity všeobecne.

Liečebné lôžko môže fungovať v dvoch režimoch: klasický športový režim a bodové horenie.
Prvý režim spočíva v nakláňaní vozíka po celej chrbtici a zahriatí svalov.

Používa sa počas prvých masáží, aby sa svaly paravertebrálneho stĺpca zohriali a stali sa pružnejšími. Počas pohybu projektora sa zdá, že všetky stavce sú pretiahnuté. Na prvých zasadnutiach je možné mierne nepohodlie.

Bodové horenie je účinok na biologicky aktívne body, ktorý umožňuje ošetrenie nielen chrbtice, ale celého organizmu.

V tomto článku sa môžete dozvedieť viac o akupunktúre pri cervikálnej osteochondróze..

Ako získať oddelenú liečbu prietrže bez chirurgického zákroku? Tu nájdete odporúčania odborníkov a všeobecný plán liečby choroby.

Indikácie pre použitie

Túto posteľ môžu a mali by používať ľudia trpiaci nasledujúcimi chorobami:

 • osteochondrosis;
 • bolesť v bedrovej oblasti;
 • výstupok;
 • medziobratlová kýla;
 • zovretý nerv;
 • porušenie tlaku. Hypertenzia a hypotenzia;
 • rehabilitácia po úrazoch a operáciách;
 • nadváha;
 • bolesti hlavy;
 • diabetes;
 • stres, nespavosť;
 • zakrivenie miechy (skolióza);
 • oslabená imunita.

Vysvetľuje to skutočnosť, že nervové zakončenia všetkých orgánov a systémov na podporu ľudského života sú spojené s chrbticou. Chrbtica a nervový systém spolu úzko súvisia. To naznačuje, že liečba problémov s chrbtom pomôže liečiť celé telo..

Posteľná spoločnosť Nougat Best: kontraindikácie

Existujú dva typy kontraindikácií, ktorých znalosť je potrebná. Jedna kategória umožňuje použitie masáže, ale s obmedzeniami, zatiaľ čo druhá úplne zakazuje používanie zariadenia.

 1. Vysoká horúčka a akútny zápal. Postupy by sa mali zastaviť, až kým sa stav nevráti k normálu;
 2. Krvácanie, sklon k nim. Obdobie menštruácie u žien. Ukončenie postupov. Patria sem aj choroby orgánov, pri ktorých môže dôjsť ku krvácaniu;
 3. Cievne ochorenie, vaskulárny zápal, tromboflebitída. Zakázané postupy;
 4. Osteoporóza v poslednom štádiu. Zakázané postupy;
 5. Hnisavé procesy, ako aj dermatologické vyrážky na masážnej oblasti chrbta. Používanie maséra sa môže začať až po zotavení;
 6. Akútne pohlavné choroby. V prvom rade je zakázané používať masážne lôžko pre ľudí trpiacich syfilismi v štádiách I a II;
 7. Počas akútnych záchvatov angíny pektoris je používanie stimulantu zakázané;
 8. Ihneď po hypertenzných krízach je používanie liečebného lôžka Nuga Best zakázané;
 9. Počas tehotenstva. Je oficiálne zakázané používať liečebné lôžko od 20. týždňa tehotenstva. Lekári však stále radia upustiť od relácií počas celého tehotenstva.

Režim bodového moxového spaľovania je zakázaný. Tí, ktorí jednoducho majú obmedzenia pri používaní maséra, by mali byť neustále sledovaní odborníkmi, aby sa nedostali komplikácie..

Recenzie masážnych pacientov

Marina:

Masážne sedenia, ktoré som začal absolvovať kvôli cervikálnej osteochondróze. Bolesť spôsobená sedavou prácou.

Z tohto dôvodu boli bolesti hlavy. Prvýkrát sa pokazila, v dôsledku čoho krčná chrbtica nefungovala na masážnej posteli Nuga Best. Ale potom som si uvedomil, ako ísť do postele, aby sa masáž vykonávala po celej chrbtici. Bolesť začala ustupovať.

Počas strečingu sa zdalo, že všetky stavce fungujú, celý chrbát akoby sa napínal, narovnal.

Potom som sa zranil (zlomil mi chvost). Ale neukončil som masáž. Prvýkrát po zlomenine, pri masáži, som cítil bolesť, dokonca som chcel skákať dovnútra, ale dokázal som to vydržať. Potom bolesť výrazne ustúpila. V dôsledku toho stále pravidelne masírujem, len kvôli prevencii. Bolesť zmizla a bolo stále viditeľné, že sa držanie tela zlepšilo. Teraz sa neklamem, sedím a kráčam rovno dozadu.

Sergei:

Nugát najlepšie mi odporučil lekár. Bolesť chrbta sa objavila u mládeže po nehode.

Pred rokom MRI odhalila prietrž kýlu v hrudnej oblasti, ako aj zaťatý nerv, vďaka čomu bola ľavá ruka znecitlivená.

Spočiatku bol skeptický, pokiaľ ide o masáž na liečebnom lôžku. Ale márne. Po siedmom zasadnutí sa objavil jasný výsledok: necitlivosť prešla.

Začal som cítiť ľahkosť v chrbte. Prvé zasadnutia sa konali samozrejme ťažko, bolesť. ale teraz masírujem s potešením.

Video o vplyve masážnej postele na telo

Pozrite si video s Elenou Malyshevou s podrobným popisom funkcií a údajov o použití postele Nuga Best

Choroby chrbtice

veľká skupina chorôb, ktoré postihujú viac ako 85% populácie. Ak pred polstoročím boli problémy s chrbtom hlavne u starších ľudí, potom sedavý spôsob života a počítačová informatizácia spoločnosti významne „omladli“ chrbtové choroby.

Chrbtica hrá kľúčovú úlohu v ľudskom zdraví. Mozog cez centrálny nervový systém riadi všetky systémy ľudského tela. S deformáciou chrbtice sa oslabuje nervový systém, narušuje sa krvný obeh a tok živín do buniek tela. Ak je telo v tomto stave dlhý čas, potom sa vyskytujú poruchy vnútorných orgánov a zhoršuje sa stav kože..

Mapa chrbtice

AKO obnoviť zdravie chrbtice v akomkoľvek veku?

MASÁŽ
Jedným z najlepších spôsobov obnovenia chrbtice je dlhý a tradičný spôsob, napríklad masáž. Umožňuje udržiavať pohyblivosť a činnosť chrbtice, zmierňovať bolesť a všeobecne má priaznivý vplyv na konštantný stav chrbta..

KÚRENIE A ZMESOVANIE
Zahrievanie tkanív poskytuje príliv bielych krviniek. Telo sa začne uzdravovať, zvyšuje sa imunita, čo znamená, že telo má silu prirodzene bojovať proti chorobám. Vyskytuje sa úľava od bolesti, normalizácia nervového systému, zdravý spánok, dosiahnutie dobrého krvného obehu, normalizácia tlaku.

EXTENSION
Jednou z najúčinnejších metód na prevenciu chorôb chrbta s rôznymi symptómami (bolesť chrbta, bolesť kĺbov, drvenie, ťažkosť a brnenie, znížená citlivosť, problémy s pohyblivosťou) je trakčná alebo trakčná terapia. Používa sa na liečbu patológií pohybového aparátu v tradičnej modernej medicíne..

akupresúra
Akupresúrna masáž - predĺžený a rovnomerný tlak na biologicky aktívne body. Má silný harmonizujúci účinok na celé telo, vďaka čomu je schopný aktívne odolávať chorobám. Potom, čo príde pocit obnovy, mladosti, nárastu sily.

Najnovší vývoj v oblasti medicíny je teraz k dispozícii každému.

Kórejská spoločnosť „Nuga Best“ predstavila svoj jedinečný vývoj - Masážne lôžko N4 Nuga Best (*). Stimulačný masér bol výsledkom dlhoročného výskumu a výskumu v oblasti regenerácie miechy a zdravia ľudí všeobecne. Inováciou vývoja Nougat Best je to, že masážne lôžko kombinuje najlepšie úspechy modernej medicíny! Masážne lôžko N4 kombinuje niekoľko wellness techník naraz: chrbtová trakcia, vystavenie infračervenému teplu, akupresúra, myostimulácia, kauterizácia, ionizácia a magnetoterapia. Masážne lôžko N4 je lekárske vybavenie a môže ho používať niekoľko členov rodiny naraz.

  Je určený na účinnú prevenciu a rehabilitáciu nasledovného spektra chorôb:

 • muskuloskeletálny systém (chrbtica);
 • trofické poruchy neurogénneho a vaskulárneho pôvodu;
 • periférny nervový systém (radikulitída);
 • situačný stres (nervové prepracovanie);
 • chronický únavový syndróm a fyzické prepracovanie.
 • Zariadenie stimulátora maséra N4

  VNÚTORNÝ PROJEKTOR
  Pomáha zmierňovať bolesť svalov hrudníka a bedier, poskytuje: lineárnu masáž s zahrievaním pozdĺžnych a hlboko umiestnených svalov a väzov chrbtice; akupresúra podľa typu tlaku prstov; zahrievanie; mierna trakcia chrbtice; bodové spaľovanie; oprava chrbtice a relaxácia paravertebrálnych tkanív, čím sa zvyšuje krvný obeh a zmierňuje kŕče.

  KRK ROLL
  To vám umožní zmierniť kŕče, zbaviť sa bolesti, obnoviť tvar krčka chrbtice v tvare C a zvýšiť prietok krvi a kyslíka.

  NÍZKY FREKVENČNÝ PÁS
  Môže sa používať na nohy a chodidlá, ramená a dlane, zadok, boky, teľatá, spodnú časť chrbta. Zmierňuje bolesť svalov a kĺbov; stimuluje motilitu gastrointestinálneho traktu; zlepšuje krvný obeh a zvyšuje lymfatickú drenáž; pomáha redukovať vrstvu podkožného tuku; vyvoláva anticelulitídny účinok. Nízkofrekvenčný stimulátor svalového pásu efektívne zlepšuje krvný obeh, zmierňuje bolesť a únavu.

  PÄŤ PROJEKTORA BALENÍ
  Používa sa na účinné miestne vystavenie rôznym častiam tela (projektor môže byť pevne pripevnený k akejkoľvek časti tela). Pri zahrievaní turmanium zdvojnásobuje tepelnú funkciu uvoľňovania aniónov a infračerveného lúča s dlhými vlnami.

  Video prezentácia

  Denné sledovanie vášho zdravia a zdravia vašich rodinných príslušníkov!

  Získanie stimulátora N4 sa dá porovnať s nákupom vášho vlastného sanatória, v ktorom je osobný lekár (interný projektor), „úzky špecialista“ (päťguličkový projektor) a rád, ktorí odstraňujú všetok odpad (myostimulátor) a správca riadi všetko (diaľkové ovládanie)., Všetky procedúry v sanatóriu sa vykonávajú v čistom okysličenom vzduchu (vďaka pôsobeniu turmaniovej keramiky)..

   Pravidelné používanie masážnej postele N4 vám umožňuje:

 • uvoľnite svoje chrbtové svaly
 • zarovnajte chrbticu, obnovte jej prirodzené ohyby
 • zlepšiť pohyblivosť chrbtice
 • posilniť imunitu
 • normalizovať krvný obeh
 • zlepšiť vnútorné orgány
 • podporujú metabolizmus
 • očistite telo od toxínov
 • upokojte nervy
 • rýchlo sa zotaviť
 • naplnené životnou energiou.
 • JE MOŽNÉ TESTOVAŤ ZADARMO NEOBMEDZENÝ POČET ČASOV.


  Sme hlboko presvedčení: je lepšie vyskúšať masážne lôžko v akcii 1-krát, ako vidieť stovky vďačných recenzií o ňom na internete..

   V ktorejkoľvek sále Nuga Best môžete zadarmo:

 • Poraďte sa s odborníkom pri práci so zariadeniami o tom, ako ho správne používať, aby ste rýchlo dosiahli požadované výsledky;
 • osobne otestujte ukážky ukážok demonštračných zariadení, koľkokrát budete musieť urobiť nezávislé rozhodnutie o užitočnosti nášho vybavenia a potrebe nákupu..
 • Príďte do našej izby a zažite efekt osobne na sebe


  * KONTRAINDIKÁCIE SÚ DOSTUPNÉ. POŽADOVANÉ ŠPECIALIZÁCIE.
  (1) Termoterapeutický osobný stimulátor makaka stimulátora N4 s príslušenstvom. RU № РЗН 2018/7089 z 26. apríla 2018.

  Pozor: Falošné stránky!

  Spoločnosť Nuga Best varuje pred distribúciou takzvaných „neoficiálnych stránok“ Nuga Best ”a Nuga Medical“ na internete, ktoré nie sú také a prostredníctvom ktorých sa falšovaný tovar predáva. Nájsť tieto stránky nie je ťažké, vo väčšine prípadov využívajú početné pôžičky z oficiálnej webovej stránky NUGABEST.RU vo forme kopírovaných fotografií tovaru, častí, symbolov spoločností Nuga Best a Nuga Medical..

  Tieto stránky zahŕňajú: nugamedical.ru, massagerspb.ru, masážne kreslá.rf, massagenn.ru, relaxio.ru, nugabest.ru.com

  My, ako oficiálni zástupcovia spoločnosti Nuga Best v Rusku, nezodpovedáme za informácie zverejnené na takýchto stránkach. Neodporúčame, aby občania Ruskej federácie používali uvedené zdroje, aby sa nestali obeťou falošných informácií, nekvalitného tovaru, nedostatku záručného a pozáručného servisu..

  Kontraindikácie masážneho lôžka

  Masážne lôžko ovplyvňuje ľudské telo prostredníctvom masáže a tepla. Masáž valčekovým ťahaním a dlhovlnné infračervené žiarenie z liečivých kameňov sú výkonnými fyzioterapeutickými procedúrami, ktoré pôsobia súčasne v masážnych lôžkach..

  Vynikajúce výsledky, najmä pri liečbe chorôb chrbtice, robia masážne postele veľmi obľúbenými. Na posteliach sa masíruje všetko - od malých po veľké, ale nie je to úplne správne. Všetky elektrické maséry majú určité kontraindikácie, ktoré sa zhodujú s kontraindikáciami na manuálnu masáž a teplo..

  Ak máte povolené manuálne masáže a tepelné ošetrenie, môžete použiť posteľ.

  Ak je povolená masáž, ale nie je dovolené teplo, môžete posteľ využiť pri minimálnych teplotách (do 40 stupňov)..

  Ak je masáž kontraindikovaná, nepoužívajte masážne postele..

  Kontraindikácie - kto môže a nemôže používať masážne lôžko

  1. Onkológia

  Rakovina je absolútnou kontraindikáciou zahrievania. Oncotermia, ako vedecký spôsob liečby rakoviny, nemá nič spoločné s postupmi termálneho lôžka. Neexistuje žiadne „magické teplo, ktoré lieči rakovinu“. Toto je len nepoctivá reklama..

  Takže nepočúvajte žiadnych „konzultantov“ údajne z medicíny, buďte opatrní! Moderná medicína má oveľa účinnejšie prostriedky na liečenie onkológie. Nestrácajte peniaze a čas na masážnom lôžku. Vyhľadajte iné spôsoby.

  2. Tehotenstvo

  Relatívna kontraindikácia na masážne postele. Existuje veľa vedeckých štúdií, ktoré dokazujú výhody masáže počas tehotenstva. Teória má však veľa oponentov. A môžu byť pochopené: moderné tehotenstvo je často krehký proces, ktorý sa dá ľahko prerušiť..

  Buďte veľmi opatrní. Začnite krátkou 10-minútovou reláciou, nastavte teplotu na minimum alebo ju úplne vypnite. A pozorne sledujte svoje pocity.

  3. Horúčka (horúčka)

  Posteľ nie je spôsob, ako liečiť prechladnutie alebo iné infekčné choroby. Masážny priebeh je prerušený na dobu trvania infekčnej choroby a pokračuje dva až tri dni po vymiznutí všetkých príznakov..

  Masáž a teplo sú kontraindikované pri epilepsii, pretože môžu spôsobiť epileptickú auru a samotný útok. Osoba môže používať lôžko na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko počas interiktálneho obdobia, iba pri úplnom duševnom a fyzickom zdraví.

  5. Deti do 14 rokov

  Masážna posteľ - masér pre dospelých. Masívne valčeky môžu poškodiť deti, ktoré netvorili kostrové kosti. Neskúšajte liečiť skoliózu pre študentov s masážnymi lôžkami. Na tento účel nie sú vytvorené..

  6. Pacienti s chronickými chorobami v štádiu dekompenzácie, akútne krízy

  Zlyhanie srdca v posledných štádiách, hypertenzná kríza, mozgové mŕtvice a infarkty, obličkové koliky atď. Zvyčajne títo ľudia jednoducho nemajú čas na masáž. Najprv sa musíte dostať zo závažnejších chorôb a potom pristúpiť k liečbe jednoduchších.

  7. Kardiostimulátory a iné implantáty

  Kardiostimulátor v srdcovom svale môže reagovať na elektroniku zabudovanú do maséra. Pamätajte, že ak idete spať s akýmkoľvek cudzím telom v tele, potom to robíte na vlastné nebezpečenstvo a riziko. Výnimkou sú prsné implantáty..

  8. Otvorené rany, hnisavé choroby

  Masáže samozrejme nie sú zobrazené.

  Maternicové myómy - je možné masírovať?

  Myóm (fibromyóm) je benígny nádor zo svalového tkaniva, ktorý zvyčajne postihuje maternicu. Teplo masážneho lôžka sa nedostane k nádoru, takže masáž nie je kontraindikovaná. Lekári napriek tomu radia, aby znížili teplotu a nespôsobovali kauterizáciu typu masáže - iba valčeka. To isté platí pre iné choroby žien spojené so zníženou produkciou hormónov. Napríklad mastopatia.

  Vekové prekážky pri masáži?

  Koľko rokov môžem používať posteľ? Tu je prístup veľmi individuálny. Vzhľadom na to, že masážne postele sú žiadané predovšetkým u starších ľudí, musel som vidieť deväťdesiatročných babičiek, ktoré si s potešením užívajú jazdecké masérky. Pre mnohých ľudí a na 70 rokov sa však posteľ stáva neprístupnou. Najčastejšie je to výsledok osteoporózy - choroby krehkosti kostí. Títo ľudia by mali posteľ používať veľmi opatrne..

  Mám vertebrálnu prietrž - môžem použiť posteľ?

  V závislosti od umiestnenia kýly disku sa indikácie použitia postele líšia. Pri hernii vyčnievajúcej do stavcovského tela môžete masírovať. Typicky sa taká kýla klinicky nevyskytuje. Pri prietržoch, ktoré ovplyvňujú miechu samotnú alebo korene, zvyčajne nemôžete použiť masážnu posteľ. Môže to spôsobiť vážne škody..

  Masážne postele s kýlami miechy môžete používať iba v období zotavenia, keď bolesť nie je akútna. V takýchto prípadoch sa určite poraďte s lekárom..

  Mám vysoký krvný tlak - pomôže elektrický masér?

  Ak sú problémy s tlakom spôsobené osteochondrózou krčnej chrbtice, ktorá vedie k zúženiu lúmenu krčných ciev, potom manuálna masáž alebo miesiaci elektrický masážny prístroj na krk vrátane postele môže značne zmierniť priebeh choroby a dlhodobo zmierniť záchvaty hypertenzie..

  Ak je však hypertenzia spôsobená hormonálnymi poruchami spojenými s nadobličkami alebo štítnou žľazou, potom posteľ nepomôže. Je nepravdepodobné, že by to uškodilo, ale je lepšie na tieto choroby klásť špeciálne nádeje..

  Ak naozaj chcete, potom môžete?

  Mnoho ľudí hovorí, že masážna posteľ im pomáha, aj keď existujú určité kontraindikácie. Všetci sme iní, ale máme jeden život a každý žije podľa svojich predstáv. Ak máte pocit, že existuje sila a túžba - skúste, ale nezabudnite, že obozretnosť je predovšetkým!

  Podobné články

  Inštrukcia stroja Swing

  Simulátor zlaté rybky - ako používať tento masér, koľko času na masáž, ako nastaviť rýchlosť. Prečítajte si pozorne, aby ste sa vyhli komplikáciám.

  Masážne postele - podvádzanie alebo liečba?

  Naozaj máte liečebný účinok masážnej postele alebo je to ďalší podvádzanie? Tu nájdete všetko, čo ste chceli vedieť o masážnych posteliach..

  3 mýty o bolesti chrbta a krku

  Naučte sa mýty o röntgenových lúčoch, chorobách miechy, zlej polohe a vylúhovaní solí, ktoré narúšajú účinnú liečbu bolesti chrbta a krku

  Kórejské lôžko na ošetrenie chrbtice

  Výhody masážnych postelí

  Čo je lepšie - prevencia alebo liečba? Odpoveď je zrejmá. Masážna posteľ je vynikajúcim prístrojom, vďaka ktorému veľa chorôb obchádza človeka a tie, ktoré sa už prejavujú, je možné vyliečiť rýchlejšie..

  Masáž napokon priťahuje a narovnáva chrbticu, od ktorej priamo závisí zdravie takmer všetkých vnútorných orgánov. Nie je prekvapením, že veľa používateľov zanecháva nadšené názory na masážne postele..

  Ale sú tu nejaké úskalia? Ako vyťažiť maximum z masážnej postele a vyhnúť sa rizikám pri kúpe masážnej postele? V tomto článku sme zozbierali základné pravidlá používania masážnych postelí, recenzie lekárov a odporúčania odborníkov.

  Masážne lôžko: indikácie a kontraindikácie

  Masážne lôžko sa stane vaším „domácim lekárom“ pre problémy s pohybovým aparátom: osteochondróza, skolióza, prolaps medzistavcových platničiek, zhoršené držanie tela.

  Existujú však kontraindikácie, pri poranení chrbtice, ťažkej osteoporóze a osteomyelitíde nie je možné použiť masážne lôžko. S nimi je masážne lôžko zakázané! Inak podlieha štandardným kontraindikáciám akceptovaným pre každú masáž: krvácanie, horúčka, akútne štádium akéhokoľvek ochorenia, tuberkulóza, srdcový infarkt, tehotenstvo.

  A pri vegetatívno-vaskulárnej dystónii sa ukazuje migréna, bronchitída, astma, hypertenzia, vaskulárne choroby mozgu, naopak masážne lôžko..

  Pre ľudí, ktorí si nesťažujú na svoje zdravie, masážne lôžko pomôže vyrovnať sa s nervóznym a fyzickým prepracovaním, zvýšiť imunitu a dokonca schudnúť..

  Ako nepoškodiť zdravie: pravidlá používania masážneho lôžka

  Každé dobré podnikanie si vyžaduje pravidelnosť, či už ide o šport, štúdium jazykov alebo použitie masážneho lôžka. Stretnutia by sa mali konať každý deň 1 až 3 krát, 30 až 50 minút, s prestávkami najmenej 4 hodiny. Začneme opatrne, s jednou reláciou denne, a pred tým, poraďte sa s lekárom!

  Stáva sa, že človek vzal do úvahy všetky rady lekárov týkajúce sa použitia masážneho lôžka, ale prvé sedenia spôsobujú zhoršenie - chronické ochorenia sa zhoršujú, vzniká bolesť. Ukazuje sa, že masážna posteľ je škodlivá?

  Neznepokojujte sa: ide o takzvanú „liečivú krízu“. Vyskytuje sa, ak je zdravie vážne zanedbávané. Keď sa chrbtica vráti do svojej prirodzenej polohy a choré oblasti sa začínajú zotavovať, stáva sa silným trasením, pozitívnym stresom. Ak budete znášať niekoľko sedení a pokračovať v používaní masážneho lôžka, bolesť a problémy zmiznú a stav sa kvalitatívne zlepší.

  Odporúčania odborníka a recenzie lekárov

  Existujú otázky, ktoré sa týkajú väčšiny ľudí, ktorí uvažujú o kúpe masážnej postele. Požiadali sme ich o špecialistu v oblasti masážnych prístrojov

  - Pomáha masážna posteľ pri chudnutí?

  - 40 minút na masážnom lôžku - je to ako 40 minút tréningu v telocvični! Ak nastavíte horný a dolný valec na teplotu 60 0 C, človek z postele zmokne, akoby opustil saunu. Prídavné kilogramy samozrejme zmiznú. Niektoré postele, napríklad MIGUN HY-7000E a DOCSTOR-09, majú dokonca špeciálny program - tzv. „Šport“. Nemali by ste sa však spoliehať na viditeľný efekt, keď na chudnutie používate iba masážne lôžko..

  - Aký je účinok masážneho lôžka na osteochondrózu?

  - Osteochondróza je jednou z chorôb, pri ktorých je obzvlášť účinná. Toto je patológia medzistavcových platničiek. Napínaním a narovnávaním chrbtice pomáha masážna posteľ v boji proti osteochondróze, ako aj pri iných podobných problémoch - skolióza, neuralgia, bedrová kôra, zhoršené držanie tela..

  - Odstraňuje masážne lôžko hypertonicitu svalov??

  - Svalová hypertonicita je veľmi častým príznakom ochorení nervového systému. Masážna posteľ je skvelý spôsob, ako s nimi bojovať. Počas procedúry liečby svalovej hypertonicity v masážnych lôžkach sa infračervené lúče zahrievajú a mechanická masáž pomocou valčekov. To všetko uvoľňuje svaly, uvoľňuje ich napätie a robí ich mäkšími a plastickejšími..

  - Ako masážne lôžko s medzistavcovou prietržou pomáha pri liečbe?

  - Vo vnútri medzistavcových platničiek je želatínové jadro, ktoré je obklopené kruhom spojivového tkaniva. Hernia sa vyskytuje, ak sa tento krúžok pretrhne a želatínové jadro vyčnieva v mieste pretrhnutia. V tomto prípade sa stavce posunú, nervové korene a krvné cievy sa stlačia. Vyskytuje sa ťažká bolesť chrbta. Obnovením normálnej polohy stavcov sa masážne lôžko s medzistavcovou prietržou stáva mocným nástrojom v boji proti samotnej prietrži a jej nepríjemným následkom..

  Masážne valčeky, ktoré sa valia telom, jemne napínajú chrbticu. Eliminuje sa tým posunutie stavcov, zovretie a stlačenie nervových zakončení, revitalizácia nervového systému ako celku. Medzistavcové chrupavky a disky sa obnovia, symetria kostí panvy a humeru sa vracia. Infračervené zahrievanie potláča zápal, stimuluje krvný obeh a metabolizmus..

  Čiastočné alebo úplné kopírovanie akýchkoľvek materiálov stránky je možné iba s odkazom na zdroj https://massagecenter.ru/massazhnaja-krovat-polza-i-vred-otzyvy-vrachej.html

  Masážne lôžko „Nougat Best“: recenzie lekárov, kontraindikácie

  Zlepšenie a odstránenie chorôb bez drog... Ktorý z nás o tom nesníva? Koniec koncov, byť zdravým je také šťastie. Tak sme sa chytiť na všetky sporiace slamy, že reklama nám pomôže. Dnešným programom mnohých Rusov a obyvateľov iných krajín sú produkty Nuga Best. Recenzia lekárov pomôže pochopiť účinnosť navrhovaných finančných prostriedkov. Nenechajte sa ponáhľať rovno do nového bazéna a kupujte zvedavosť len preto, že dnes má trend.

  Spoznajte spoločnosť

  Zakladateľom spoločnosti Nuga Medical je Cho Syng Hyun. Je to juhokórejský konštruktér, ktorý po ukončení štúdia pracoval v jednej zo spoločností špecializujúcich sa na výrobu zdravotníckej techniky pre štátne zákazky. Bol opakovane ocenený: najprv ministerstvom vedy a neskôr prezidentom Južnej Kórey za vývoj špeciálneho prístroja na ošetrenie obličkových kameňov ultrazvukom..

  Povedzte mi, človek, ktorý vie, ako využiť svoje znalosti v prospech modernej medicíny, inžinier, ktorého vývoj je v jeho krajine hodný, môže to byť skutočne šarlatán? Prečo sa pýtaš? A k tomu, že práve dnes je to jeho najmilší tvorca, je nahlas značkou Nuga Best. Recenzie lekárov, návštevníkov bezplatných salónov, majitelia produktov naznačujú, že výrobky s takýmto štítkom spôsobili široké verejné protesty. Takmer nikto nezostal pozadu, všetci sa zúčastňujú diskusií o nových veciach.

  Existujú listinné dôkazy o tom, že masážne lôžko bolo pôvodne vynaložené pre chorú matku Cho Syung Hyun. Trpela chorobami chrbtice a nastal čas, keď staršia žena nemohla sedieť ani ľahnúť sama. Potom začal syn študovať úradné lekárstvo a zoznámiť sa so starými tradíciami liečenia. Výsledkom starostlivej práce bolo vytvorenie postele Nougat Best, ktorej názory lekárov sú veľmi protichodné. Všimnite si však, že v nich vôbec nie je žiadna negatíva ani negativita..

  Ostatné postele nasledovali posteľ. Bola teda ochranná známka „Nougat Best“. Recenzie lekárov o nej boli spočiatku málo a obozretní. Je to pochopiteľné, pretože hlavný princíp medicíny: „Neubližujte“..

  Od roku 2004 sa výrobky spoločnosti prezentujú na ruskom trhu.

  Nougat Best je momentálne

  Čo však dnes máme? Oficiálne štatistiky tvrdia, že momentálne:

  • v Rusku v salónoch nainštalovaných 2000 postelí-masérov;
  • 30 miest v krajine ponúka rehabilitáciu pomocou juhokórejského aparátu;
  • Každý deň navštevuje výstavné haly 10 000 ľudí a posteľ využíva na liečenie;
  • štúdie uskutočnené na Lekárskej univerzite Pavlov v Petrohrade a v Republikovej klinickej nemocnici v Kazani potvrdili účinnosť produktov Nuga Best.

  Recenzie lekárov? Predstavíme ich nižšie. A to nielen recenzie, ale aj klinické štúdie.

  Ruské vedecké centrum pod vedením akademika Razumova ďalej vyvíja techniku ​​použitia maséra na boj proti rôznym chorobám. V blízkej budúcnosti vstúpi do programu ďalšieho vzdelávania ruských lekárov..

  Nougat Best: dobrý alebo zlý?

  Zdá sa, že po oboznámení sa s týmito skutočnosťami, ktoré boli potvrdené oficiálnymi zdrojmi, je možné upokojiť a spievať chvály produktov Nuga Best. Recenzie lekárov, pacientov (pochvalných aj negatívnych), a iba zvedavých, nemožno ignorovať. Nie je to však také jednoduché.

  1. Po prvé, nemali by ste bezpodmienečne dôverovať všetkému, čo vám vo výstavných halách povedia. Nevykonávajú žiadne testy a nemajú ani potuchy o vašom zdravotnom stave. Preto skôr, ako sa rozhodnete navštíviť salón alebo kúpiť propagovaný produkt značky, musíte kontaktovať svojho lekára. Iba on vám bude schopný odpovedať, či masér pomôže, alebo či jednoducho vyhodíte peniaze.

  2. Po druhé, nezvyšujte rad všeliek na všetky koberce, opasky alebo postele "Nougat Best". Recenzie lekárov to opakovane zdôrazňujú a zameriavajú na to našu pozornosť. Značkové výrobky sú iba masérmi. Môžu dopĺňať komplexnú liečbu, ale ju úplne nenahrádzajú..

  3. Po tretie, nikto nezrušil kontraindikácie, ktoré má každý liek. Cítia sa tiež individuálne vlastnosti každého organizmu. Pre jedného je to dobré, pre druhého to môže mať katastrofálne následky. Áno a bezpečnosť pri používaní zariadenia sa musí bezpodmienečne dodržiavať.

  Ako vidíte, nejde o zbytočnosť produktov Nuga Best. Recenzia lekárov nehovorí nikde o jej neefektívnosti. Faktom je, že mnohí z nás, ako vždy, bez pochopenia nášho zdravia, podľahnú návrhu hromadnej reklamy. Tu sú všetky negatívne následky: exacerbácia chronických chorôb, vedľajšie účinky, výskyt novotvarov (to platí najmä pre ženy s fibroidmi, cystami a inými gynekologickými chorobami)..

  "Nougat Best" (recenzie lekárov): kontraindikácie

  Výrobcovia často hovoria o neškodnosti turmaniovej keramiky, na ktorej je založená práca zariadení kórejskej spoločnosti. Ale podľa Dr. Agapkin, je lepšie opustiť Nougat Best, ak máte:

  • hypertenzia - zahrievanie vedie k zvýšenému tlaku;
  • kŕčové žily, pretože je možná stagnácia krvi v cievach;
  • hnisavé procesy - infračervené žiarenie prispieva k šíreniu choroby do zdravých oblastí;
  • nádory, fibroidy a iné gynekologické choroby;
  • horúčka, pretože postup môže zvýšiť zaťaženie srdca.

  Preto sa oplatí počúvať recenzie lekárov pred zakúpením Nuga Best. Kontraindikácie (alebo skôr ich ignorovanie) môžu zhoršiť váš stav.

  Sortiment výrobkov "Nougat Best"

  K dnešnému dňu je sortiment tovaru dobre známej juhokórejskej spoločnosti zastúpený pomerne široko. Hodinky s turmaniovým náramkom a tepelnými stimulantmi vo forme vesty, vankúša a masérky na chodidlá. Avšak najpoužívanejšie postele, matrace a pásy Nougat Best.

  Kedy nám posteľ pomôže?

  Odborníci tvrdia, že postupy v tejto oblasti môžu priniesť hmatateľnú pomoc v týchto prípadoch:

  • s chorobami pohybového ústrojenstva;
  • s poruchami nervového systému;
  • so srdcovými chorobami;
  • s fyzickou alebo nervovou únavou, meteosenzitivitou a chronickou únavou;
  • ak chcete schudnúť;
  • u adolescentov na kontrolu držania tela.

  Napriek tomu zvážte klady a zápory, ešte predtým, ako si kúpite posteľ Nuga Best, znova preskúmajte recenzie lekárov. Cena za to je pomerne vysoká - presahuje 100 tisíc rubľov. Použité postele zvyčajne stoja 70 až 85 tisíc rubľov.

  Matrac "Nougat Best": recenzie lekárov

  V skutočnosti samotní lekári nehovoria nič zlé o turmaniových podložkách. Je pravda, že nepatria do úradnej medicíny a veria, že sú určené skôr pre zdravých ľudí a slúžia skôr na prevenciu.

  Na druhej strane je už dlho známe, že telo je najlepšie obnovené počas spánku a turmaniová keramika môže aktivovať všetky svoje zdroje. Výrobcovia tvrdia, že matrac Nuga Best môže pomôcť:

  1. S výčnelkami, osteochondrózou, prietržami. Nastavením pohodlnej teploty pomôžete uvoľniť svaly a zlepšiť krvný obeh.
  2. Ak chcete normalizovať spánok, obnovte nervový systém. O to sa stará magnetické pole, ktoré na nás v noci pôsobí..

  Aká je sila pásu Nougat Best?

  Spomedzi všetkého tovaru tejto značky sa to považuje za najpohodlnejšie. Je to predovšetkým kvôli jeho kompaktnosti. Nuga Best opasok (hodnotenie lekárov o ňom, mimochodom, sú veľmi podporné) sa dá nosiť kedykoľvek a naďalej robiť svoje vlastné veci. Na postup bude stačiť iba 20 minút.

  • vyrovnať sa s bolesťou dolnej časti chrbta a kŕčmi lýtok;
  • zbavte sa ostruh;
  • zabudnúť na cievne choroby a ochabnutú ochrnutie dolných končatín;
  • ovládajte svoju vlastnú váhu a získajte zvodné formy v dôsledku rozkladu tukov;
  • zlepšujú črevnú motilitu.

  Produktivita Nuga Best

  Ako už bolo spomenuté, o produktoch spoločnosti možno počuť veľa recenzií. Väčšina pacientov si všimne:

  • terapeutický účinok (obnovenie flexibility chrbtice, telesné funkcie);
  • estetický efekt (chudnutie, zníženie telesného tuku);
  • emocionálny efekt (zbavenie podráždenosti a úzkosti, normalizácia spánku).

  Na záver chcem zhrnúť, čo už bolo povedané. Nemali by ste bezpodmienečne veriť v liečivú silu zariadení Nuga Best a podľahnúť reklamným zombie. Do úvahy sa musí vziať mnoho faktorov vrátane individuálnych charakteristík. A samozrejme, skôr ako si kúpite produkty spoločnosti, musíte sa poradiť so svojím lekárom.

  Ortopedické matrace a kórejské postele na ošetrenie chrbtice

  Pre zdravý a zdravý spánok potrebuje každý človek vhodnú a najdôležitejšiu pohodlnú posteľ. Spánok je neoddeliteľnou súčasťou každej osoby, pretože strávime takmer polovicu života vo sne.

  Kvalita spánku bude závisieť od niekoľkých faktorov:

  • Z toho, aké pohodlné je vaše lôžko.
  • Aký tvrdý je váš matrac a aký by mal byť pevný.
  • Na akom vankúši spíte. Majú tiež niekoľko stupňov tuhosti..
  • Aká prikrývka máte. Niektorí ľudia radi spia s tenkou pokrývkou, zatiaľ čo iní sú silní..

  Tieto a mnohé ďalšie dôvody ovplyvnia, ako dobre spíte, a preto, ako bude váš deň chodiť. Spáč bude mať čas urobiť pre neho oveľa dôležitejšie veci za deň ako ospalý, podráždený človek.

  Pre osobu s bolesťou chrbta bude pri jej liečbe a rehabilitácii hrať dôležitú úlohu správne vybrané lôžko a matrac. U pacientov s rôznymi ochoreniami chrbtice (miechová kýla, skolióza, osteochondróza, spondylóza) sa odporúča používať ortopedické matrace.

  Ortopedické matrace

  Posteľ s ortopedickými matracmi vám umožňuje držať chrbticu osoby v priamom stave, keď spí. Jeho obsah sa plynulo prispôsobuje anatomickým vlastnostiam človeka, čím umožňuje znížiť zaťaženie stavcov a rovnomerne ho distribuovať do celého tela..

  Napríklad ortopedická matraca s kýlou chrbtice významne znižuje bolesť ráno a večer je pre pacienta ľahšie zaspať, pretože nehľadá bezbolestné držanie tela..

  Výber tuhosti

  Pri výbere ortopedických matracov by ste mali zvážiť, aké ťažké to bude. Oni sú:

  1. Mäkká. Kombinujú najväčší počet ortopedických vlastností. Toto je zabezpečené vďaka rôznym plnivám. Odporúčajú sa pre pacientov so závažnými ochoreniami chrbtice (vyžadujúcich liečbu), kĺbmi, kardiovaskulárnym systémom a pre tých, ktorí radi spia na bokoch.
  2. Stredná tvrdosť. Posteľ s takým matracom sa odporúča tým, ktorí častejšie spia na chrbte, majú zranenia alebo choroby chrbtice. Matrac sa skladá z niekoľkých vrstiev výplne, ktoré regulujú jeho tuhosť..
  3. Tvrdá. Najčastejšie sa odporúčajú malým deťom a batoľatám. Umožní to správne tvarovanie chrbtice, zmierni bolesť u ľudí s medzistavcovou prietržou a odporúča sa pre tých, ktorí častejšie spia na bruchu..
  4. S rôznou tuhosťou. Jeho vlastnosťou je, že jedna strana má tvrdé plnivo a druhá je vyplnená mäkkým latexom.

  Základný výber

  Parameter tuhosti je určený nielen typom plniva, ale aj základom matraca. Základy je možné rozdeliť do nasledujúcich tried:

  • Matrace bez pružín. Na základe názvu nemá základ, ale je úplne vyplnený materiálom, ktorý poskytuje jeho podporné vlastnosti.
  • S pružinami (závislé alebo aktívne pružiny). Najbežnejší a najznámejší matrac, tým lepšie je, čím viac prameňov má.
  • S pružinami (nezávislé). Najlepšia voľba pre nadáciu, ktorá vám umožní rovnomerne rozložiť hmotnosť a znížiť zaťaženie chrbtice.

  Dôležitou úlohou pri výbere matraca je vaša váha a výška. Čím väčšiu váhu a výšku, tým pevnejšie by ste si mali zvoliť. Okrem toho by sme nemali zabúdať na individuálne reakcie tela na rôzne materiály (alergické reakcie)..

  plniva

  Vďaka modernej technológii máme široký výber plnív. Podľa skupín sa delia na:

  1. Matrace plnené rozpočtovými materiálmi - pena alebo polyuretánová pena. Sú najkratšou a najkvalitnejšou.
  2. Odolnejšie z nich, ktoré sú naplnené gumou. Ich životnosť môže presiahnuť 20 rokov..
  3. Kokosové kokosové vlákno je najodolnejšie voči opotrebeniu a poskytuje najväčšiu tuhosť..
  4. Medzi najdrahšie patria vlna, riasy, srsť koní a ďalšie drahé plnivá.

  Masážne postele

  Kórejská masážna posteľ sa na trhu stáva populárnou. Takéto lôžko je schopné samostatne vykonať postup, ktorý na krátku chvíľu zmierni bolesť a stuhnutosť chrbtice. Masáž sa vykonáva vďaka pôsobeniu špeciálne umiestnených valcov a valcov. Oni točia sa rôznymi rýchlosťami, miesia svaly a svalové skupiny, ale nezohľadňujú anatomické črty osoby, preto sa to nezobrazuje všetkým. Valčeky sa môžu okrem mechanického namáhania zahrievať, zlepšovať mikrocirkuláciu a zahriať svaly. Dočasný pozitívny účinok je spôsobený primárnym účinkom valčekov na pokožku a svaly, pri nepretržitom používaní takého lôžka účinok zmizne, pretože si naň telo zvykne.

  Existuje niekoľko kontraindikácií pre použitie takejto postele. Nemôže sa použiť, ak:

  • Máte horúčku alebo príznaky zápalu.
  • Krvácanie vrátane menštruácie.
  • Akútne vaskulárne ochorenie.
  • Zanedbaná osteoporóza.
  • Odložené záchvaty angíny pektoris.
  • tehotenstvo.
  • Hnisavé ložiská, vyrážky, krusty alebo vredy v masážnej oblasti.

  Je dôležité vedieť, že kvalitný a užitočný masáž môže vykonávať iba odborník v tejto oblasti. Vďaka správnej a komplexnej masáži sa stav pacienta môže výrazne zmierniť zlepšením krvného obehu v problémovej oblasti a zahriatím svalov, ktoré stuhli od záťaže..

  Kórejské masáže - podvod

  Masážne postele vyrobené v Kórei sú spoločnosti prezentované ako účinná liečba chorôb chrbta. Tieto zariadenia sa veľmi ľahko používajú: zapojené do sieťovej zásuvky a „zahojené“. Po tom, čo tieto reklamy uverili reklamám, ľudia sa tlačili do radov v blízkosti centier „Seragem“ a „Nougat best“ a dôchodcovia zbierali posledné haliere, aby dostali tento kórejský zázrak do svojho domu..

  Celý problém spočíva v tom, že každá pomôcka sa musí zaregistrovať, musí mať opis technických parametrov a záver príslušných lekárov. Keď sa oboznámime s týmto alebo tým zdravotníckym zariadením, nemožno sa spoliehať na báječné reklamné pokyny výrobcu, ktorý samozrejme bude chváliť iba jeho tovar..

  V brožúrach sa postele „Nougat Best“ označujú iba ako „prielom v medicíne“ a „revolučná inovácia“. A jedno vymenovanie metód, ktorými sa liečba vykonáva, vedie k trepidácii: reflexoterapia, manuálna terapia, infračervené žiarenie, nízkofrekvenčná myostimulácia. Navyše anotácia uvádza, že posteľ je vyrobená z prírodných materiálov - nefrit a Turman. Všetky tieto vlastnosti nepochybujú o tom, že ide o vybavenie čisto lekárskeho charakteru, ktoré si vyžaduje prítomnosť profesionálneho lekára na relácii. Lekári veria: stroj nedokáže určiť stav svalov a robí masáž bez ohľadu na bolesť.

  Na rozdiel od masážneho terapeuta, ktorý vyhodnocuje všetky sťažnosti a okamžité reakcie pacienta a vidí stav svalov, napätie, relaxáciu a podľa toho aplikuje rôzne masážne prvky. Mimochodom, ani bežná masáž nie je zďaleka užitočná pre všetky choroby chrbtice a infračervené žiarenie má navyše množstvo kontraindikácií. Každý z nás chce veriť v zázraky, a ešte viac, ak chorí naši blízki ochutnajú, sme pripravení veriť v fungovanie akéhokoľvek zariadenia, iba ak by to bolo jednoduchšie..

  Ak nám však liečitelia a psychici môžu spôsobiť nejaký skepticizmus, prístroj bol vyrobený v továrni, používali kovový plast a to, čo vyšlo z montážnej linky, je už podľa mnohých vedecký vedecký základ. Z dôvodu väčšej presvedčivosti je k zariadeniu pripojený zoznam medailí a diplomov, ktoré mu boli údajne udelené na prestížnych medzinárodných výstavách, napríklad medaila výstavy medziplanetárneho vesmírneho vybavenia OSN (mimochodom, takáto výstava sa nikde nekonala).

  Rôzne masérky poskytujú terapeutickejší ako terapeutický účinok. Spočiatku sa zdá, že vďaka vlastnej hypnóze a účinku na povrchové svaly to skutočne pomáha, rovnako ako pri každej masáži. Ale iba pokiaľ si naše kožné receptory na to nezvyknú..

  Neočakávajte, že sa stane zázrak bez gymnastiky a iného úsilia. Keď má návštevník bezplatných liečebných procedúr na masážnom lôžku konečne možnosť kúpiť si toto lôžko, radosť netrvá dlho, pretože je dosiahnutý cieľ a môžete si oddýchnuť, alebo naopak musíte využiť a pracovať, vrátiť investované peniaze alebo splácať pôžičku. Keď zomrie starší člen rodiny, deti sa zrazia, aby predali drahú posteľ.

  Je dôležité si uvedomiť, že klasická alebo terapeutická masáž má nielen indikácie, ale aj časový rámec: ak masírujeme viac ako desať až pätnásť dní, telo si na to zvykne a čoskoro, bez mechanickej masáže, sa prirodzene cítime zhoršenie: nie je to pre nič iné, ako ľudia chodia predviesť niekoľko rokov.

  Posteľná masérka "Migun" -
  profesionálne masážne vybavenie

  Masážne telo M Masérske lôžko „Meagan“ je zďaleka najlepším masážnym prístrojom pre telo a predovšetkým bezpochyby najpraktickejším a najúčinnejším masážnym chrbtom..

  Profesionálne masážne vybavenie od spoločnosti Migun - je rýchle uzdravenie tela v najpohodlnejších podmienkach.

  Špeciálne technológie a opakované testy zaručujú spoľahlivosť a efektívnosť všetkých produktov tejto známej kórejskej spoločnosti..

  Na základe zdĺhavých výskumov a starostlivých výpočtov sa vytvorili funkčné a efektívne modely vysokokvalitných zariadení. Jeden z najnovších vývojov má obrovský liečivý účinok - termálne masérko Migun HY-7000E. Stelesňuje najmodernejšiu technológiu, ktorá nemá na svete žiadne analógy.

  Liečebné masáže tela

  Bolesť chrbta, únava, svalová slabosť a ďalšie zdravotné problémy sú dobrým dôvodom na použitie masážnych prístrojov. Multifunkčné vybavenie zmierni choroby v čo najkratšom čase. Tento efekt sa dosiahol vďaka integrovanému prístupu, dizajnovým prvkom a patentovanej technológii. Bola možnosť súčasne použiť šesť metód expozície:

  • tradičná masáž;
  • masáž prstov;
  • chrbtová trakcia;
  • manuálna terapia;
  • reflexológia (akupunktúra);
  • termoterapia;
  • vystavenie infračerveným vlnám.

  Výsledkom je, že masážna posteľ Migun poskytuje možnosť získať celý rad lekárskych procedúr. Dobre vyvinutý program vystavenia tela poskytujúci účinnú masáž pre telo zabezpečí regeneráciu v čo najkratšom čase. Je pozoruhodné, že komplexný účinok je zameraný nielen na odstránenie problému bolesti alebo nevoľnosti, ale aj na zlepšenie tela ako celku..

  Masážny gauč Migan

  Masážne vybavenie Meagan primárne pomáha mobilizovať telo. Počas relácie sa telo zahreje, aktivujú sa metabolické procesy, zvyšuje sa imunita a urýchľuje sa produkcia hormónov. Preto pacient dostáva dvojitý účinok - rýchle zotavenie a udržiavanie energetického tónu. V dôsledku toho nie je potrebné používať silné lieky. Telo získava schopnosť bojovať proti chorobám samostatne bez pomoci liekov..

  Indikácie pre použitie masážneho lôžka Migun HY-7000E

  Multifunkčné kórejské masážne lehátka sú účinným liekom na mnohé choroby a patológie. Pacienti z celého sveta ocenili komplexný prístup a efektívnosť tohto zariadenia..

  Vďaka špeciálnym technológiám a špeciálnemu dizajnu sa stalo to, čo bolo nedávno považované za nedosiahnuteľné a nemožné. Pomocou praktického zariadenia môžete implementovať celý rad wellness procedúr, ktoré sa osvedčili v celosvetovom meradle. Indikácie pre použitie zariadenia:

  • spinálne problémy;
  • všetky štádiá osteochondrózy;
  • herniované disky;
  • patologické zmeny v kardiovaskulárnom systéme;
  • duševné poruchy a stres;
  • nespavosť a únava tela, slabosť;
  • pravidelné migrény;
  • patologické procesy v gastrointestinálnom systéme;
  • kŕčové žily, opuchy;
  • nachladnutie;
  • celulitída, obezita v rôznych štádiách;
  • urologické a gynekologické choroby;
  • diabetes;
  • psoriáza, ekzém;
  • účinnosť;
  • iné patológie a choroby.

  Tento zoznam obsahuje iba najčastejšie zdravotné problémy, ktoré môžete pri používaní masážnej postele Meagan zbaviť. Rovnako efektívne zvláda poruchy sluchu, astmu a záchvaty..

  V každom prípade sa vyvinie individuálny liečebný program pozostávajúci z určitého počtu relácií. Je zrejmé, že menšie komplikácie sa vyriešia pomerne rýchlo. A v prípade závažných patológií budete musieť absolvovať dlhý rehabilitačný kurz. Masážne postele Meagan však v každom prípade pomôžu zbaviť sa nepríjemných príznakov a vyliečiť chorobu čo najskôr..

  Použitie masážnej postele Megan - pohodlné ošetrenie

  Dobre navrhnutá masážna posteľ Migun je ideálna pre všetky liečebné procedúry. Toto vybavenie umožňuje vykonávať efektívnu wellness masáž chrbta. Okrem toho je záťaž na chrbticu počas relácie rovnomerne rozložená. Preto sa škodlivé účinky nevyskytujú ani pri dlhých procedúrach.

  Pre zaistenie maximálneho komfortu je zariadenie vybavené pohodlnými ovládacími prvkami. Vďaka tejto funkcii môžete ľahko upraviť oblasť expozície, výkon alebo intenzitu. Preto akýkoľvek postup nadobúda vysokú úroveň účinnosti. Niektoré časti tela potrebujú jemnú expozíciu. Pomocou pohodlného ovládacieho panela môžete ľahko upraviť oblasti vplyvu na chrbticu.

  Jedinečnosť a funkčnosť masážnych prístrojov Meagan je spôsobená špeciálnou patentovanou technológiou. Vďaka špeciálnemu dizajnu nefritových hláv, žiaričov a reflektorov bolo možné dosiahnuť komplexný dopad.

  Na rozdiel od analógov z kategórie „lekárske termálne masážne lôžko Kórea“, ktoré predložili iní výrobcovia, má zariadenie Meagan tieto výhody:

  • iba Meaganské masáže od hlavy po členky (všetky ostatné analógy masírujú iba 3-4 krčné stavce až po členky);
  • iba Meagan má 6 automatických programov vrátane špeciálny program zameraný na masáž brušných dutín a kolenných kĺbov;
  • iba v Meaganu je 37 nefritových masážnych hlavíc, v iných firmách - maximálne 17;
  • ďalšie charakteristické znaky.

  (3 hodnotenia, priemer: 5,00 z 5)

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Hygróm je benígny nádor. V skutočnosti je to cysta, ktorá sa vyvíja zo synoviálnej membrány kĺbu alebo šľachy. Dutina takéhoto novotvaru je vyplnená vláknitou tekutinou.
  Čo je medziobratlová kýlaV dôsledku nadmerného zaťaženia alebo zranenia sa v medzistavcovej chrupavke objavujú mikrotraumy. V dôsledku ich vzhľadu sa stavce môžu voči sebe posúvať.
  Dnes je u mužov obvyklá chirurgická operácia hernie. Takýto chirurgický spôsob liečby sa úplne zbaví choroby, a to aj v neskorom štádiu vývoja. Kýla je sprevádzaná prolapsom časti brušného orgánu do trieslovinového kanálika.