loader

Hlavná

Hlava

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Liečba medzistavcovej prietrže pomocou ľudových prostriedkov

Terapia prietrže medzistavcovej platničky iba pomocou ľudových receptov môže byť sotva účinná. Tieto metódy však dokonale doplnia všeobecný priebeh liečby predpísaný lekárom. Výskyt takejto situácie, keď je tradičná medicína jediným spôsobom, ako vyliečiť prietrž, je možný iba vtedy, ak konzervatívna liečba neprináša ovocie a chirurgický zákrok je neprijateľný..

Napriek tomu existuje veľa skutočných príkladov, keď bola liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami úspešná. Pacienti zotavení sa vyvíjaním špeciálnych gymnastických cvičení pre seba; pravidelne navštevovať chiropraktikov; uchýliť sa k pomoci hirudo- a reflexológie.

Populárne metódy alternatívnej terapie prietrže

 • Malú hrudku nasiaknutej červenej hliny je potrebné zahriať, zabaliť do gázy, aby sa nerozpadla, a aplikovať na prietrž na chrbticu. Bandáž môžete pripevniť pomocou omietky alebo lepiacej fólie.
 • Nechajte komprimovať, až kým hlina úplne nevyschne.
 • Masť z múmie a medu zmierňuje bolesť dobre. Múmiu je potrebné rozpustiť podľa pokynov a zmiešať s medom v pomere 100: 1. Potom sa zmes trie na boľavé miesto predtým zvlhčené jedľovým olejom.
 • Tuk koní tiež pomáha v boji proti medzistavcovej prietrži. Je potrebné jemne vytlačiť tuk na zábal, prikryť ho kusom prírodného tenkého tkaniva a prilepiť na prietrž. Po niekoľkých hodinách bude účinok zrejmý a pacient bude cítiť úľavu.
 • Cinquefoilová tinktúra sa považuje za univerzálny liek, ktorý sa môže denne užívať lyžičkou denne alebo sa môže aplikovať navonok ako mletie.
 • Medové masáže stimulujú krvný obeh v postihnutej oblasti, najmä v kombinácii s bylinkovým trením. Preto je možné tieto metódy používať súčasne, pred masážou, trením pokožky tinktúrami z ľubovníka bodkovaného, ​​kostry alebo brezy..
 • Trenie na základe alkoholu a cesnaku pomáha, ktorý musí byť najskôr vylúhovaný, a potom opatrne votrieť do boľavého miesta..
 • Terpentínové kúpele zmierňujú bolesť a kŕče. Potrebujete 10 gr. nastrúhané mydlové varné vody, potom zmiešajte so 100 g. alkoholu a jednej poháre terpentínu. Výsledná zmes sa musí nariediť v teplej vode a začať kúpať od 10 minút.
 • Kalanchoe pomôže zbaviť sa prietrže v krčnej chrbtici. V noci stačí na postihnutú oblasť aplikovať list rastliny. Predbežná fólia sa odstráni z listu.
 • Trvác na tom, že koreň kostnej kosti v slnečnicovom oleji trvá 10 dní, získate vynikajúci regeneračný prostriedok pre chrupavku. Je dôležité dodržať pomer 50 g. koreň na 0,5 litra oleja.
 • Odvar z osiky kôry pomáha eliminovať bedrovú prietrž. Do jednej poháre vody je potrebné pridať lyžicu kôry a hodinu variť. Potom sa vývar môže vypiť až štyrikrát denne.
 • Ako nápoj sa používa odvar z kôstkových kôstok, ktoré sa musia variť podľa predchádzajúceho receptu a trvajú najmenej 4 hodiny..
 • Cinquefoilová tinktúra by sa mala riediť vodou a užívať trikrát denne pred jedlom. Zmes môžete pripraviť zmiešaním 100 g. Cinquefoil a liter alkoholu 40%. Tinktúra sa pripravuje na tri týždne.
 • Predchádzajúci recept môžete diverzifikovať pridaním ďateliny trávy, nezrelých semien hemlock alebo koreňa elecampane do saberfish. Iba túto možnosť nie je možné prijať ústne. Táto zmes sa môže vtierať iba do postihnutej oblasti.

V žiadnom prípade by sa toto ochorenie nemalo podceňovať. Medzistavcová kýla, ktorá nebola riadne liečená, je postihnutá zdravotným postihnutím a úplnou stratou citlivosti v končatinách..

Odporúčame vám sledovať video o tom, ako vyliečiť kýlu chrbtice a nezostať zdravotne postihnutých? Rozhovor s profesorom I. M. Danilovom:

Metódy liečenia kýly ľudových prostriedkov bedrovej chrbtice

V prípade vývoja prvého príznaku medzistavcovej prietrže by ste mali okamžite vyhľadať lekára bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie je nutný chirurgický zákrok. Lekár môže odporučiť liečbu prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami.

fyzioterapia

Pravidelná cvičebná terapia posilňuje svalovú kostru a zmierňuje bolestivé príznaky..

 1. Choďte na všetky štyri a pohybujte sa tak, aby vaše chrbát a ruky boli rovné.
 2. Stoja na všetkých štyroch a súčasne zdvihnú priamo ľavú a pravú nohu a 2-3 sekundy držia v najvyššom bode pohybu. Opakujte 10-15 krát. Podobne vystupujú pre pravú a ľavú nohu.
 3. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Maximalizujte napätie lisu a zostaňte v tejto polohe po dobu 5-10 sekúnd. Dych by mal byť rovnomerný. Vykonajte 10-15 krát.
 4. Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy. Nakloňte nohy na podlahu, mierne nadvihnite telo a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Jemne nižšie na predchádzajúcu pozíciu. Vykonajte 10-15 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolenný kĺb. Zdvihnite panvu, napnite svaly bedrovej kosti a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Beh 10-15 krát.
 6. Ľahnite si na chrbát a striedajte sa, aby ste si kolená natiahli do hrude.
 7. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Pravou rukou vyvíjajte tlak na koleno ľavej nohy, pričom odolajte pohybu kolena smerom k hlave. Podržte 10 sekúnd a zaujmite pôvodnú polohu. Opakujte 10-krát pre každú nohu..
 8. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte. Natiahnite chrbát tak, ako to robia pre mostík. Držte v tejto polohe 2-3 sekundy a zaujmite rovnakú polohu. Beh 10-12 krát.
 9. Ľahnite si na chrbát a narovajte si nohy. Súčasne zdvihnite pravú ruku a pravú nohu a zostaňte v tejto polohe 2-3 sekundy. Na každej strane vykonajte 5 otočení.
 10. Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy. Zdvihnite ich súčasne, iba jeden by mal byť ohnutý a druhý - rovný. Beží 10-krát na každej strane.

Trakcia chrbtice

Je to účinný spôsob liečby kýly, vďaka ktorej bolesť rýchlo zmizne. Niektorí lekári však majú negatívny postoj k rozťahovaniu, pretože také zaťaženie chrbtice často trhá vláknité vlákna, čím zhoršuje stav pacienta..

Trakcia chrbtice sa vykonáva vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Inverzná trakcia je založená na použití špeciálnych simulátorov, s ktorými je pacient v obrátenej polohe.

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu:

 1. Auto-gravitácia - trakcia nastáva pod vplyvom vlastnej váhy osoby.
 2. Hardvér - vyžaduje sa ďalšie váženie.
 3. Trakcia za sucha sa vykonáva vo vnútri pomocou špeciálnych simulátorov.
 4. Mokrý - postup sa vykonáva, keď je osoba ponorená do vody.

masáž

Súčasťou terapie prietrže chrbtice je aj masáž. Mal by to urobiť špecialista, pri maximálnom účinku použiť éterické oleje, tinktúry liečivých bylín, otepľovacie masti. Po masáži by mal pacient cítiť úľavu, uvoľnené svaly. Obnovuje sa tiež správny obeh krvi a lymfy..

Druhy masáží pri liečbe kýly chrbtice:

 • môcť;
 • všeobecne;
 • segmentový;
 • bod;
 • thai;
 • uzdravenie celej chrbtice.

Bez ohľadu na techniku ​​a typ masáže by pacient nemal pacientovi spôsobovať bolesť a nepohodlie. V opačnom prípade je lepšie reláciu odmietnuť..

Najúčinnejšia technika:

 1. Hladenie, trenie a miesenie paravertebrálnej zóny zdola nahor.
 2. Hladenie a trenie panvovej oblasti.
 3. Hladenie, trenie, hnetenie, potľapkávanie oblasti zadku.
 4. Masáž bodov bolesti v paravertebrálnej zóne, v interspinóznych priestoroch, v panvovej oblasti pozdĺž hrebeňa spinálnych kostí - hladenie, hlboké brúsenie, vibrácie a otrasy.

Prvé dve stretnutia trvajú 8 až 15 minút. V budúcnosti sa trvanie predlžuje na pol hodiny.

obklady

Účinné ošetrenie prietrže lumbosakrálnej chrbtice nie je možné bez použitia obkladov:

 1. Z červenej hliny. Navlhčite ho veľkým množstvom vody, urobte tortu a položte do gázy. Zahrejte na 37 ° C, pripevnite ho k spodnej časti chrbta a zaistite vreckovkou. Nechajte koláč úplne vyschnúť.
 2. Z múmie a medu. 1 g múmie sa rozpustí v 10 ml prevarenej vody. Pridajte 100 g prírodného medu. Ošetrite lumbálnu oblasť jedľovým olejom a potom naneste tenkú vrstvu múmie. Votrite sa do pokožky, až kým nebude kompozícia úplne absorbovaná.
 3. Z konského tuku. Vezmite veľký kus polyetylénu, aby stačil na celú postihnutú časť chrbta a mastnotu. Naneste vrstvu na bolesť chrbta a zaistite ju bavlnenou tkaninou a šatkou. Nevyberajte kompresiu po dobu 2 dní.
 4. 3 g kamenného oleja (biela múmia) sa rozpustí v 300 ml teplej vody pri izbovej teplote. Navlhčite gázu roztokom a naneste na chrbát, izolujte polyetylénom a šatkou. Po 1-3 hodinách odstráňte kompresiu.

Tinktúry a odrezky

Medzi alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice patria tinktúry a odvarky liečivých bylín, ktoré sú vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie..

 1. Tento nástroj je vhodný na mletie a orálne podávanie. Nalejte 100 g drveného koreňa bahenného cinquefoilu 1 liter lekárskeho 40% alkoholu. Infúziu kompozície v nádobe z tmavého skla počas 3 týždňov v chladnej miestnosti. Vedenie recepcie trikrát denne, riedenie 10 ml prostriedkov 1/3 šálky vody.
 2. Nalejte 30 g osiky z kúpeľa s 250 ml vriacej vody. Trvajte na 30 minútach, namáhajte a 4 krát denne užívajte 30 ml.
 3. Nalejte 30 g lístia z kôstkového kameňa s 1 šálkou vriacej vody. Trvajte na tom, 20 minút, filtrujte a trikrát denne užívajte 50 ml.

Ľudové recepty

Doma pripravené odvary, infúzie, masti, pleťové vody pomôžu liečiť prietrž bedrovej kosti.

Na vonkajšie použitie

Nasledujúce lieky na vonkajšie použitie pomôžu eliminovať bolesť a nepohodlie v chrbte:

 1. Odstráňte ochranný film z povrchu listu Kalanchoe a mäsitú stranu aplikujte na povrch kože v oblasti kýly. Upevnite lepiacou páskou a nechajte cez noc.
 2. Rozdrvte 400 g cesnaku, nalejte 250 ml vodky. Trvajte na tom 10 dní a potom trite postihnuté miesto 2-krát denne.
 3. Mletú cibuľu a listy indickej cibule zmiešajte s medom v rovnakom množstve a zmes vtierajte do postihnutej oblasti. Po zákroku si zahrejte chrbát froté tkaninou.
 4. Jemne nakrájajte 100 g konského tuku, pridajte 10 ml jódu, 1 žĺtok (použite domáce vajcia). Výslednú masť položte na vrstvu gázy a pripevnite ju k oblasti prietrže. Prikryte polyetylénom zhora, izolujte a chodte celý deň. Liečba trvá 2 týždne.
 5. Rozdrvte na práškovú červenú tehlu. Vezmite 20 g surovín, pridajte 1 vaječný bielok, 100 ml bieleho vína, 10 g drevného dechtu. Všetko zmiešajte, aby ste dosiahli jednotnú konzistenciu. Výslednú zmes položte vo forme obkladu na chrbát. Vykonajte postup každý deň až do úplného zotavenia.
 6. Pred masážou votrite brezový a hypericumový olej do oblasti chrbta. Na prípravu brezového oleja sa odporúča zbierať čerstvé listy začiatkom leta a trvať na kukuričnom oleji počas 7 dní. Ak chcete získať ľubovníkový olej, musíte zhromaždiť čerstvú trávu a naliať akýkoľvek rafinovaný olej. Trvajte na tom, že kompozícia nezíska červený odtieň. Výsledné oleje sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa 2-krát týždenne.
 7. Koreňová masť zŕnového jadra sa pripravuje kombináciou týchto zložiek: 20 g tinktúry saberfish (nalejte 30 g kostnej drene liečivej s 2 pohármi alkoholu, vylúhujte 3 týždne), 1 tubu lanolínového krému, 10 ml tinktúry červenej papriky, 3 kvapky vitamínu E, 20 g medu. Všetko premiešajte do hladka a trite chrbtom dvakrát denne.
 8. Votrite do pokožky v chrbte 10 g borovicovej živice zriedenej akýmkoľvek olejom až do začervenania.
 9. Do kúpeľa môžete pridať tieto zložky: výťažok z ihličnatých stromov - 100 g, ďatelina biela - 50 g, odvar z koreňov močiarneho cinquefoilu - 20 ml. Nechajte sa vykúpať 10-15 minút.
 10. Počas masáže vmasírujte pelargónový olej dvakrát do týždňa. Má protizápalové a analgetické účinky..

Ako vyliečiť kýlu pomocou ľudových liekov doma

Aké ľudové liečivá sú pri hernii najúčinnejšie

Kýla je druh prasknutia. Navyše na miestach, kde sa nachádza defekt, je možné pozorovať vyčnievanie orgánov alebo ich prolaps. Najčastejšie je abdominálne a pupočníkové ochorenie vrodené ochorenie. Existujú však situácie, keď sa ochorenie získava v priebehu času. Vrodená kýla sa objaví ihneď po narodení dieťaťa. Vyzerá to ako výstupok pupka a pripomína loptičku v tvare s dostatočne veľkou základňou. Je potrebné poznamenať, že prietrž sa zvyšuje, keď dieťa začne kričať. Všetky prejavy závisia predovšetkým od veľkosti, obezity a prítomnosti adhézií.

Ak sa hernálny vak neupraví, začne sa spájať s okolitými adhéziami tkanív. Malé formácie často neprinášajú vážne nepohodlie a pacienta neobťažujú. Ak majú brány širokej veľkosti, nemusia sa vôbec obávať osoby. Existujú abnormálne pupočné kýly, ktoré sú veľmi veľké. Navyše je veľmi často pre pacienta ťažké vyprázdniť črevo. Znaky abnormálnej hernie sú často nevoľnosť, zápcha a vracanie..

Ako liečiť vyduté ľudové lieky

Nasledujúce lieky dokonale pomáhajú doma vyrovnať sa s prejavmi brušnej prietrže u detí aj dospelých. Pomocou niekoľkých receptov, ktoré sú pre vás najvhodnejšie, môžete posilniť svoje svaly a spojivové tkanivá. Zaručí sa tým, že nápravná operácia je úspešná a že k recidíve nikdy nedôjde..

1. Semená plantajnu sa môžu použiť na posilnenie spojivového tkaniva. Semená tejto rastliny pomelíme tak, aby sa zmenili na prášok. Používajte ho až 12 krát denne na malé štipce: veľkosť nechtu malíčka. Tento nástroj je veľmi účinný v pooperačnom období, ako aj počas konzervatívnej liečby. Prečítajte si tiež článok Alternatívna liečba brušnej prietrže.

2. Na zvládnutie prejavov prietrže pomôže obyčajná cibuľa. Vezmite veľkú cibuľu a upiecť. Potom ju nakrájajte na dve časti a jednu polovicu pripojte k hernálnemu otvoru. Potom opasok opasok prevlečte šatkou alebo širokým pásom. To vám umožní silnejšie zatlačiť žiarovku. Takéto obklady robte niekoľko mesiacov denne.

3. Hlina má vynikajúce výživové a regeneračné vlastnosti. Tento nástroj je schopný obohatiť tkanivo potrebnými stopovými prvkami. Pripravte kompresiu nasledujúcim spôsobom. Vezmite si niekoľko lyžíc červenej hliny a zmiešajte ich s lyžičkou prevarenej vody. Urobte si malý koláč a položte ho na tenká. Zabalte všetko opatrne a zahrievajte ho na 38 °. Pripojte teplý koláč na miesto, kde sa nachádza prietrž. Po týždni prejdú tri kýly.

4. Dobrou možnosťou liečby pupočnej kýly môže byť nalievanie do brucha. Je potrebné poznamenať, že pridávanie studenej vody zmiešanej s malým množstvom octu má tonizujúci účinok. Na prípravu podobného riešenia pre každý liter vody pridajte do nádoby lyžicu octu. Vykonajte postup pri státí v kúpeľni. Postup by sa mal vykonať rýchlo. Nalejte vodu do žalúdka najviac na tri sekundy. Podobný postup sa musí vykonávať niekoľkokrát denne po dobu jedného mesiaca. Prečítajte si najlepšie ľudové recepty a tipy na pupočnú kýlu.

5. Pri obkladoch proti prietrži môžete použiť infúziu dubovej kôry. Na jej prípravu vezmite dubovú kôru a nasekajte ju. Nalejte lyžicu tejto zložky pohárom vriacej vody. Nádobu s produktom vložte do ohňa a varte päť minút.

Potom všetko odstráňte z tepla a nechajte ho variť 4 hodiny. V hotovom výrobku navlhčite gázu a pripevnite ju na miesto, kde sa nachádza prietrž. Nezabudnite komprimovať izoláciu. Uchovávajte gázu s infúziou najmenej 2 hodiny. Stojí za zmienku, že dubová kôra má vynikajúce adstringentné vlastnosti. Pomáha to posilňovať spojivové tkanivo..

Kýla je choroba, ktorá sa vyskytuje v dôsledku výskytu svalov prednej brušnej steny defektu (diery), cez ktorý sa môžu orgány brušnej dutiny dostať pod kožu, vo väzivovom aparáte. Nebezpečenstvo choroby spočíva v možnom štiepení herniálneho obsahu a následnom vývoji nekrózy a potom peritonitíde. Patológii sa môžete zbaviť - stačí odstrániť chirurgický zákrok pomocou defektu.

Ak je otvor malý a nechcete problém radikálne riešiť, môžete operáciu odložiť. Mali by sa však dodržiavať bezpečnostné opatrenia: vyvarujte sa nadmerného fyzického námahu, neprehrite sa, nesledujte hmotnosť a neliečte patológie, ktoré sú sprevádzané zvýšeným vnútrobrušným tlakom včas.

6. Tento liek na kýlu je veľmi populárny už viac ako storočie. Pri liečbe tohto ochorenia sa používa burbotový vývar. Táto metóda je zjavne účinná v tom, že rybie mäso má vysokú biologickú hodnotu, čo zase pomáha posilňovať svaly a spojovacie tkanivá..

Každý deň musíte variť čerstvý vývar. Na tento účel sa burbot varí tri hodiny na miernom ohni. Deň by mal vypiť aspoň pol litra takéhoto odvaru. Zároveň musíte jesť správne a dobre, pretože silný vývar stimuluje produkciu tráviacich štiav.

Ak máte prietrž vrodenú alebo získanú v priebehu času, v prvom rade by ste sa mali poradiť so špecialistom. Nepoužívajte samoliečbu. Koniec koncov, to môže len zhoršiť stav. Ak lekár schválil váš výber ľudového liečiva, môžete ho použiť.

Medzistavcové prietrže: liečba ľudovými liekmi

Alternatívne spôsoby liečby prietrže chrbtice sú iba doplnkom liečby predpísanej lekárom. Najväčší účinok z nich bude iba vtedy, ak pacient pravidelne vykonáva súbor terapeutických cvičení a navštevuje fyzioterapiu. Pred ošetrením kýly domácimi prostriedkami sa dôrazne odporúča získať súhlas neurológa.

Kýla medziobratlového disku je patológia, pri ktorej dochádza k posunu buničitého jadra v dôsledku prasknutia vláknitého prstenca. Hlavným dôvodom rozvoja kýly je osteochondróza chrbtice: v dôsledku metabolických porúch chrupavkové tkanivo disku začína strácať vlhkosť a jeho elasticita sa znižuje.

Medzistavcová prietrž: ako zaobchádzať doma s ľudovými liekmi

 • Čo je kýla
 • Ako zaobchádzať s herniou doma
 • 3 recepty s „ruským ženšenom“ - šabľa
 • Kalanchoe masť a náplasť
 • Propolis grind
 • Medová masáž
 • Cesnak a terpentín: iba na vonkajšie použitie
 • Aplikácie na zahrievanie živočíšnych tukov
 • Krém na medové cesto
 • Kostival - osvedčený pomocník v boji proti hernii

Výška diskov sa postupne znižuje a vzdialenosť medzi susednými stavcami sa zmenšuje. V dôsledku zvýšeného tlaku vláknitý kruh praskne a časť buničitého jadra sa rozprestiera za ním. Tak sa vytvorí medzistavcová prietrž.

Čo je kýla

Pretože na vytvorenie prietrže je potrebné dostatočne dlhé obdobie, jej príznaky sa neobjavia okamžite. Preto je choroba diagnostikovaná najčastejšie v štádiu silnej bolesti v tej časti chrbta, kde bol disk vyčnievajúci nad fyziologické limity..

V niektorých prípadoch je prietrž sprevádzaná intenzívnou bolesťou, ktorá sa vyskytuje pri stlačení miechy alebo chrbtice. Ochorenie môžete liečiť konzervatívnymi metódami, ktoré zahŕňajú užívanie liekov a fyzioterapiu. Dobrý účinok sa dosahuje liečením medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami, ale podlieha kompetentnému prístupu a schváleniu ošetrujúcim lekárom..

Dôležitým miestom pri liečbe hernií je terapeutická gymnastika, počas ktorej sa predlžuje chrbtica, posilňuje sa svalová časť chrbta a zlepšuje sa miestny a všeobecný krvný obeh. Ak vyberiete cvičenia správne a robíte ich systematicky, je prakticky vylúčený relaps alebo rozvoj medzistavcovej prietrže v inom segmente..

Malo by sa tiež poznamenať, že chirurgické odstránenie prietrže sa uskutočňuje pomerne zriedka, iba v 10 až 12% prípadoch a len s neúčinnosťou konzervatívnej liečby. To znamená, že 9 z 10 pacientov, ktorí požiadali o pomoc, oznámilo zlepšenie približne po 2 mesiacoch.

Obdobie regenerácie môže trvať až 1 až 5 rokov, po uplynutí ktorého sa vytesnená časť jadra buničiny absorbuje v dôsledku resorpcie kosti. To bolo v tomto okamihu, keď bola liečba miechy pri ľudových liekoch obzvlášť účinná.

Ako zaobchádzať s herniou doma

Vďaka skúsenostiam predchádzajúcich generácií existuje v prasacej banke tradičnej medicíny obrovské množstvo prostriedkov na nápravu všetkých chorôb. Podľa niektorých správ je možné pomocou metód „babičky“ vyliečiť asi 30% ochorení.

Samotné zložky, ktoré sa používajú v receptoch, sú liekom, ktorý pomáha telu vyrovnať sa s touto chorobou. Zelenina, korene, byliny a kvety obsahujú vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré môžu v určitých kombináciách obnoviť narušené funkcie.

Liečba medzistavcovej prietrže doma je možná pomocou prostriedkov na vonkajšie a vnútorné použitie - obklady, odreniny, masti, infúzie a odvary.

3 recepty s „ruským ženšenom“ - šabľa

Marsh cinquefoil obsahuje organické kyseliny, vitamíny A a C, triesloviny a éterické oleje. Tento prírodný biostimulant má protizápalové, antibakteriálne, analgetické vlastnosti a tiež schopnosť odstraňovať prebytočnú soľ z tela..

Je známe, že cár Peter 1 liečil choroby kĺbov pomocou šabľa alebo skôr jej koreňov. Z nich môžete variť drviť, tinktúru a vývar. Mletý recept je nasledujúci:

 • vložte sušené odnože šable do pollitrovej nádoby, aby sa naplnila tretinou;
 • pridať rastlinný olej na vrchol;
 • zatvorte nádobu vekom a vložte na tmavé miesto na 3 týždne;
 • pred spaním odstráňte korene z hotovej drviny a vtierajte ju do boľavého miesta;
 • po zákroku zakryte chrbát teplou handrou.

Na tinktúru potrebujete asi 200 g vodky a toľko koreňov, aké sú v receptúre na mletie. Rhizomes zložené v sklenenej nádobe a nalejte vodku. Po pripravení namočte tinktúru a odoberte 1 polievkovú lyžicu. l 3 krát denne s trochou vody. Touto tinktúrou môžete trieť miesto, kde sa nachádza medzistavcová prietrž.

Vývar na orálne podanie sa pripraví takto:

 • 1 polievková lyžica. l sabelniková tráva a korene nalejú pohár vody;
 • dusíme 10-15 minút;
 • po ochladení vývar napučte a vezmite 1/3 šálky trikrát denne po jedle.

Kalanchoe masť a náplasť

Kalanchoe sa považuje za univerzálnu liečivú rastlinu, pretože sa široko používa nielen v tradičných liečebných metódach, ale aj v profesionálnej medicíne. Ľudové lieky pripravené na základe listov Kalanchoe nie sú niekedy v porovnaní s drahými farmaceutickými liekmi horšie..

Ak chcete vyrobiť masť, musíte zobrať list rastlín a vyčistiť ho z filmu. Potom list rozdrvte v mlynčeku na mäso. Rastlinný olej mierne zahriať a zmiešať s výsledným kaša. Tento nástroj sa najlepšie robí bezprostredne pred aplikáciou, takže masť je teplá..

Masť sa nanáša v tenkej vrstve na miesto krčnej alebo bedrovej prietrže (v hrudnej oblasti je táto tvorba mimoriadne zriedkavá). Použitie tohto lieku pomáha nielen zmierňovať bolesť, ale výrazne znižuje zápalový proces..

Ak nemáte čas sa porozprávať a bolesť bude naďalej pôsobiť škodlivo, môžete si pripraviť jednoduchší liek - náplasť. Olúpaný list Kalanchoe musí byť aplikovaný na miesto poškodenia a musí byť pripevnený akýmkoľvek pohodlným spôsobom - napríklad pomocou bandáže..

Propolis grind

Propolis, včelí lepidlo, čierny vosk, väzba - to všetko sú názvy rovnakého zázračného ľudového lieku na bolesť chrbta. Informácie o liečivých vlastnostiach propolisu sa nachádzajú v staroegyptských papyroch a v rukopisoch lekárov staroveku. Pôsobenie propolisu je podobné aspirínu, ktorý umožňuje jeho použitie pri liečbe stavcovej hernie.

Na zmiernenie bolesti chrbta sa pripraví alkoholový alebo olejový roztok propolisu v pomere 1:10. Výsledná kompozícia sa postrieka postihnutou oblasťou a zhora sa pokryje teplou handrou. Odtiene propolisu sa používajú veľmi efektívne a pohodlne, pomocou ktorých včelári chránia úle pred vetrom a dažďom.

Propolis sa hromadí na vnútornej strane týchto plátien a tkanivo získava liečivé vlastnosti. Plátno sa nanáša na chrbát pred spaním alebo v noci pod oblečením, na vrchole ho môžete zabaliť vlnou šatkou. Je lepšie postupne zvyšovať čas aplikácie, aby sa zabezpečilo dobré znášanie produktu. Pri nákupe je potrebné vziať do úvahy, že čím je „špinavšie“ plátno, tým viac živín v ňom je.

Medová masáž

Veľmi účinnou metódou je ošetrenie kýly krčnej chrbtice medom v kombinácii s masážou. Na jej vykonanie pripravte špeciálnu masť, ktorá pozostáva z 1 g. múmia a 100 g. tekutý med.

Múmie sa rozpustí v lyžici vody a zmieša sa s medom za stáleho miešania. Po nanesení kompozície na krk a ramená je potrebné masírovať ich 3-5 minút a potom si prudko strhnúť dlane. Zvyšnú masť odstráňte navlhčenou tkaninou.

Aby sa efekt posilnil, môžete oblasť krčnej prietrže trieť tinktúrou saberfish a prikryť ju bavlnenou tkaninou..

Cesnak a terpentín: iba na vonkajšie použitie

300 g olúpeme cesnak a preosejú mlynček na mäso, zmiešajú sa s pohárom vodky. Naplňte zmes na tmavom mieste po dobu 7-10 dní a aplikujte vo forme obkladov.

Aplikujte obklad na bedrové alebo krčné stavce po dobu jednej hodiny - tentoraz stačí, aby cesnak pracoval.

Obklady s cesnakom sa odporúčajú striedať s terpentínovými kúpeľmi. Budú potrebné nasledujúce zložky:

 • 10 g. mydlo, najlepšie pre deti;
 • 100 ml salicylového alkoholu;
 • 1 polievková lyžica. l terpentínu;
 • 250 g horúca voda.

Do kúpeľa je potrebné naliať nie celú zmes, ale iba štvrť pohára. Teplota vody v kúpeľni by mala byť asi 37 °, čas príjmu - 10 minút.

Postupne sa môže doba trvania procedúry predĺžiť a do dvoch týždňov sa môže zvýšiť až na 25 minút.

Aplikácie na zahrievanie živočíšnych tukov

Pre obklady s otepľovacím účinkom môžete odobrať kone, jazvece, jahňacie alebo husacie tuky vopred roztavené.

1 alebo 2 polievkové lyžice tuku by sa mali nastrúhať a položiť na gázu alebo bavlnu.

Aplikujte aplikáciu na oblasť medzistavcovej prietrže, prikryte lepiacou fóliou a naviňte ju navrchu teplou, najlepšie zvlnenou šálkou.

Kompresiu je možné vykonať v noci a celý deň s ňou chodiť.

Krém na medové cesto

Táto populárna metóda liečby prietrže sa tiež nazýva „medový koláč“, pretože používa zmes múky a medu. Dort sa ľahšie vyrába z tekutého medu, ale ak je sladený, môže sa roztaviť jeho držaním vo vodnom kúpeli..

Počet zložiek sa berie svojvoľne, hlavná vec je, že sa získa hustá konzistencia. Po zmiešaní medu a múky pripevnite výsledný koláč na miesto prietržnej hernie (alebo k spodnej časti chrbta), vrchnú časť uzavrite polyetylénom a zviazajte ďalšiu bandáž..

Takéto mlieko musíte urobiť skôr, ako idete spať a okamžite idete spať. Liečba trvá 7-10 dní.

Kostival - osvedčený pomocník v boji proti hernii

Liečba medzistavcových prietrží doma zahŕňa nielen vonkajšie látky, ale aj tinktúry na orálne podanie. Známe tinktúra kostry, ktorá má jedinečnú schopnosť aktivovať regeneračné procesy v kostných a chrupavkových tkanivách. Preto je pre túto rastlinu iný názov - larkspur.

Kostival obsahuje kyselinu rosmarínovú, pod vplyvom ktorej sa opuchy rozpúšťajú a bolesť prechádza. Vitamíny B a E aktívne inhibujú rozvoj dystrofických zmien a hlavnou látkou alantoín je aktivácia regenerácie poškodených orgánov..

Existuje niekoľko receptov na výrobu liečivých kostrových tinktúr:

 • 1 lyžička nasekané suroviny nalejeme do prevarenej vody a trvajú na tom pol hodiny. Užívajte ¼ šálky 4-krát denne;
 • 1 lyžička kombinovať kostolu s horúcim mliekom (250 g), pridajte 1 lyžičku. med a akýkoľvek tuk. Pitie počas dňa po jedle;
 • 1 polievková lyžica. l variť podzemok podzemky v pohári vody a trvať na 5-7 hodín. Po ochladení produkt uložte do chladničky a po jedle si vezmite 20 g (lyžica). Priebeh liečby je až mesiac;
 • pre tento recept je lepšie vziať si čerstvý koreň, ktorý sa najprv olúpa a jemne naseká. Potom ju nalejte vodkou zriedenou vo vode 1: 1 a nechajte ju uvariť asi mesiac. Z času na čas by sa tinktúra mala pretrepať a po naliehaní by sa mala namáhať. Pitie, riedenie vodou, každá 5 g (čajová lyžička), pol hodiny pred jedlom, 3x denne.

Alternatívna liečba kostrou nie je obmedzená iba na tinktúry, na základe ktorých sa pripravujú obklady a masti. Lisovanie sa vykonáva veľmi jednoducho, najmä z práškových surovín, ktoré sa nalejú vodou do konzistencie kyslej smotany a aplikujú sa na telo. Obklad je potiahnutý filmom a hornou handrou. Procedúra sa môže vykonávať večer, ponechať komprimáciu cez noc alebo použiť počas dňa. Po vysušení opláchnite teplou vodou.

Alternatívne spôsoby liečby prietrže chrbtice sú iba doplnkom liečby predpísanej lekárom. Najväčší účinok z nich bude iba vtedy, ak pacient pravidelne vykonáva súbor terapeutických cvičení a navštevuje fyzioterapiu. Pred ošetrením kýly domácimi prostriedkami sa dôrazne odporúča získať súhlas neurológa. Buďte zdraví! Publikoval econet.ru.

PS: Pamätajte, že iba meníme vedomie - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Potom nás podporte, stlačte:

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Ak sa vyskytnú prvé príznaky medzistavcovej prietrže, je potrebné okamžite sa obrátiť na odborníka bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie sú potrebné chirurgické zákroky. Lekár môže odporučiť liečbu medziobratlovej kýly doma..

Existuje veľké množstvo spôsobov, ako sa zbaviť choroby bez chirurgického zákroku. Liečba vertebrálnej prietrže doma je cenovo dostupným riešením pre každého. Všetky ingrediencie na tinktúry, masti a obklady sa dajú lacno kúpiť v lekárňach a obchodných reťazcoch a môžete ich nabíjať v čo najväčšej možnej miere bez toho, aby ste opustili televízor alebo svoje obľúbené miesto pre dovolenku..

Ako sa vyskytuje prietrž??

Medzistavcová kýla alebo prietrž medzistavcových platničiek - posunutie pulpózneho jadra medzistavcových platničiek s pretrhnutím vláknitého prstenca. Hlavným faktorom, ktorý naznačuje prítomnosť choroby, je bolesť v chrbte pri otáčaní tela a nakláňaní sa dopredu.

Diagnózu kýly však potvrdzuje niekoľko ďalších príznakov:

 • Oslabené svaly vždy reagujú pri zdvíhaní závaží tým, že vracajú bolesť;
 • Ochabosť alebo hypertonicita svalov - pre človeka je ťažké drepnúť, vyšplhať sa a ísť dolu schodmi;
 • Na strane, kde k narušeniu došlo, sa mení citlivosť nôh. Teplota jednej nohy sa bude líšiť od teploty druhej nohy, je tiež možná necitlivosť prstov dolných končatín;
 • Pre pacienta je ťažké sedieť rovnomerne a keď zmeníte polohu tela, objaví sa nepohodlie.

Ak sa pri hornej časti chrbtice vyskytuje hernia, bolesť vyžaruje z ramena a ramena, môže sa objaviť bolesť hlavy a zvýši sa krvný tlak. Pri kýle na hrudi sa bolesti na hrudníku a chrbte. S prietržom bedrovej oblasti dolné končatiny trpia, bolesť spôsobuje spodnej časti chrbta, môže ovplyvniť svaly zadnej časti stehna a zadku, čo spôsobuje ich znecitlivenie..

Domáca liečba

Pri hernii chrbtice je racionálne uplatňovať iba zložité metódy boja proti tejto chorobe. Najbežnejšou liečbou vertebrálnej hernie v domácnosti sú lieky, ľudové liečivá, masáže a špeciálna gymnastika..

Liečba chrbtovej kýly ľudovými prostriedkami je povolená, ale iba vo forme doplnkovej terapie v spojení s tradičnými lekárskymi metódami.

Keď sa objavia počiatočné príznaky choroby, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je poskytnúť pacientovi pokoj. Osoba musí ležať tak, aby sa zmiernili patogénne príznaky. Potom môže byť zahájená liečba medzistavcovej prietrže pomocou metód, ktoré môžu uvoľniť svaly chrbta a zmierniť bolesť. V ľudovom liečiteľstve existuje veľké množstvo receptov, ktoré účinne bojujú proti tejto chorobe a považujú ich za najbežnejšie..

Tuk z koní

Na plastový prúžok s rozmermi 15: 8 centimetrov s tenkými trieskami v jednej vrstve sa stanoví konský tuk. Tuk prikryte gázou a výsledný obklad aplikujte na postihnutú oblasť chrbta. Tento produkt by sa mal dva dni ukladať na chrbticu, takže polyetylén fixujeme omietkou a zabalíme vlnou šatkou..

Otepľujúca masáž

Domáca liečba je ľahká a lacná s gáfrovým olejom. Je potrebné namazať postihnutú oblasť chrbtice éterickým olejom a potom naň položiť uterák namočený v horúcom mlieku. Obklad by mal zostať na chrbte pacienta niekoľko hodín, potom musíte kvalitne masírovať chrbticu, počínajúc od zdravej stránky a končiac prietržou. Tento postup je vhodné vykonať pred spaním a doplniť ho horúcim diaforickým čajom a tabletou aspirínu.

Lekárska hlina

Ako vyliečiť kýlu hlínou? Veľmi ľahké - táto sedimentárna hornina je známa svojou schopnosťou absorbovať všetku negatívnu energiu. Mimochodom, z týchto dôvodov sa druhýkrát nepoužíva rovnaká časť hliny - mala by sa vyhodiť. Lyžica bielej alebo červenej hliny sa zmieša s 50 gramami drvených listov Kalanchoe. Pred spaním si pripravte koláč zo zmesi, položte na postihnutý stavec a držte ho asi 3 hodiny. Pravidelné opakovanie procedúry počas 7-10 dní, príznaky bolesti zmiznú a bývalá mobilita sa vráti do oblasti stavovcov..

tehla

Akokoľvek zvláštne to môže znieť, stavebné materiály, ako sú červené tehly alebo červené staré dlaždice, môžu liečiť medzistavcovú prietrž. Materiál je potrebné rozdrviť na prášok - potrebujete asi 1 polievkovú lyžicu. Do tehlovej múky pridajte 1 vaječné biele, ½ šálky bieleho vína a 1 čajovú lyžičku bieleho kadidla (drevný decht). Miešajte všetky ingrediencie, až kým sa nevytvorí homogénny kaše. Výslednú zmes používame ako obklad na bolestivú oblasť chrbtice, v liečbe pokračujeme každý deň až do úplného zotavenia.

Liečivé vlastnosti medu

Medziobratlovú herniu môžete liečiť masážami, ktoré sa vykonávajú pomocou vlastnej masti: 250 g prírodného medu, 2 tablety múmie a malá kvapka vody. Na začiatku postupu sa do oblasti vyčnievania chorého disku masírujúcimi pohybmi, po domácej medovej masti, nanáša jedlový olej. Po dobu 5 až 7 minút musíte vykonať masážne údery na chrbticu, potom utrite chrbát lieku a v teple sa obliekajte..

Chrenový obklad

Nastrúhajte stolový chren a zmiešajte ho s malým množstvom oleja lisovaného za studena. Výsledná suspenzia sa upraví na boľavé miesto a udržuje sa 20-30 minút, zakrytím chrbta lepiacou vrstvou a šatkou. Podobný účinok sa pozoruje pri čiernej reďkovke, iba doba zadržania kompresie sa potom zvýši o 15 - 20 minút.

"Horiaca zmes"

Kompresia pripravená podľa nasledujúcej receptúry pomáha dobre z vertebrálnej kýly: zmiešajte 30 gramov jemne rozdrveného cesnaku s 50 mililitrami vodky a trvajte na chladnom mieste chránenom pred slnkom po dobu jedného týždňa. Dajte gruel na bolestivé miesto chrbtice, zabalte ho do gázy, teplého šálu a pripevnite polyetylén na vrch, aby sa vytvoril efekt sauny. Po 40 - 50 minútach sa musí obklad odstrániť a utrieť suchou utierkou. Tento postup sa musí opakovať každý druhý deň počas dvoch týždňov, striedajúc sa s terpentínovými kúpeľmi.

Balneologická metóda

Prietrž s ľudovými prostriedkami je možné liečiť celkom príjemne a nie finančne drahá. Medzi účinné relaxačné procedúry patria terpentínové kúpele. Ako liečiť kýlu chrbtice pomocou terpentínovej emulzie, musí lekár objasniť, pretože táto metóda má veľa kontraindikácií..

V prípade rehabilitačnej liečby sa striedavo používajú biele a žlté terpentínové kúpele. Odporúča sa, aby čas ich prijatia začal od 5 minút, postupne by sa mal skrátiť na 20 - 25 minút. Kurz trvá jeden mesiac, ale po 7-10 dňoch si pacienti všimnú výrazného zlepšenia.

Tradičná metóda terpentínového kúpeľa pripravená doma: zmiešajte 250 gramov terpentínu, 100 gramov vodky a vopred rozdrveného mydlového roztoku (10 gramov strúhaného detského mydla sa naleje 250 ml horúcej vody). Do pripraveného kúpeľa s teplotou vody 37 stupňov je potrebné pridať iba 80 až 100 gramov získanej suroviny.

Upokojujúce čaje

Liečba medzistavcových prietrží ľudovými liečivami víta prijatie tinktúr a odvarov vo vnútri:

 • Otrubový vývar sa pripravuje takto: 1 lyžica otrúb sa varí na miernom ohni 30 minút v 0,5 litri vody. Pitie sa konzumuje teplý trikrát denne po malých dávkach.
 • Tinktúra z ruží a harmančeka sa pripravuje vo vodnom kúpeli za 10 minút s použitím rovnakého množstva prísad. Potom sa infúzia ochladí, filtruje a spotrebuje v ½ šálky pred jedlom.
 • Odvar chmeľových šištičiek varených v pomere 2 polievkové lyžice na 0,5 litra vody. Rozdeľte nápoj na 6 porcií a vypite do dvoch dní.
 • Odvar tymiánu: 1 lyžica sušenej byliny sa nalieva do pohára vriacej vody. Používa sa podobne ako odvar z chmeľu.
 • Cinquefoilová tinktúra je účinný spôsob, ako sa zbaviť choroby, ale priebeh liečby je pomerne dlhý. 300 gramov rastliny sa musí umiestniť do litrovej nádoby a naliať vodku. Po 20 dňoch bude liek pripravený. Vezmite si to trikrát denne, napriek zlepšeniu zdravotného stavu bude potrebné uskutočniť druhý kurz presne o mesiac neskôr.

Nemôžete sa zbaviť choroby počas jedného alebo dvoch sedení liečby stavcovej kýly - ide o dlhý proces obnovenia práce chrbtice. Pacient musí byť trpezlivý a musí dodržiavať všetky odporúčania, ktoré ošetrujúci lekár pripíše.

Ak je diagnostikovaná medzistavcová prietrž, liečba ľudovými prostriedkami nebude stačiť. Aby sa stav pacienta plynulo zlepšil, je potrebné do zoznamu úloh zadať komplex fyzickej terapie pre každodenné vykonávanie. Preventívne cvičenia by sa mali vykonávať pravidelne ako ranné alebo večerné cvičenia.

Je dôležité pamätať na to, že alternatívne metódy liečby nepoškodzujú zdravie a nesprávne vybratá gymnastika môže. Preto predtým, ako prejdete na terapeutické metódy liečby chrbtice doma, poraďte sa s lekárom a požiadajte ho, aby vám vykonal korekciu cvičebnej terapie špeciálne pre vás.

Výživa

V niektorých prípadoch sa vyskytuje prietrž chrbtice kvôli nadváhe. Nadmerná váha vytvára silné zaťaženie chrbtice, čím spôsobuje kompresiu medzistavcových platničiek. V tomto prípade sa liečba choroby začne prípravou správnej stravy s nedostatkom kalórií so zameraním na potraviny s vysokým obsahom bielkovín a komplexných uhľohydrátov..

prevencia

Každej chorobe sa dá ľahšie predchádzať ako bojovať proti nej. Z tohto dôvodu je potrebné prijať preventívne opatrenia, aby neexistovali otázky o tom, ako zaobchádzať s vertebrálnou kýlou. Odporúčajú sa tiež pre tých, ktorým sa podarilo vyliečiť prietrž a nie je túžba čeliť opakovaným relapsom..

Najlepšia prevencia je:

 • Pravidelné prestávky a ľahké cvičenia pri práci v kancelárii v sede;
 • Systematická reflexia kontroly polohy, najlepšie získaná od detstva;
 • Aktívny životný štýl s povinnými rannými cvičeniami a pravidelnou fyzickou aktivitou, ktorá je pre človeka uskutočniteľná.
 • Pohodlné miesto na spanie a relaxáciu. Na tento účel je vhodné získať ortopedickú matraci;

Pamätajte, že ak existuje podozrenie na prítomnosť stavcovej kýly, liečba ľudovými liekmi sa môže začať až po konzultácii so skúseným odborníkom, ktorý stanoví presnú diagnózu..

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Kruhový výstupok disku, čo to je?

Čo je foraminal kýla?

Aký je rozdiel medzi výčnelkom a prietržom medzistavcových platničiek?

Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice

Zbohom návštevník!

Ďakujeme, že ste nás navštívili!

Ako vyliečiť kýlu pomocou ľudových liekov doma

Liečba kýly ľudovými liekmi môže byť veľmi efektívna, ak k tomuto problému pristupujete so všetkou vážnosťou. Kombinovaná terapia s použitím vnútorných a vonkajších produktov pripravených z prírodných prísad pomôže zbaviť sa bolesti a vyliečiť chorobu v krátkom čase bez chirurgického zákroku. Nižšie vám povieme, aké metódy je lepšie použiť pre rôzne typy hernií a ako správne túto patológiu liečiť doma.

Alternatívne ošetrenie medzistavcovej prietrže

Ochorenie postihuje medzistavcové platničky a prietrž sa objavuje v dôsledku prasknutia alebo predĺženia vláknitého prstenca. Alternatívna medicína v tomto prípade môže pomôcť zmierniť bolesť, odstrániť zápal a posilniť kosti a mäkké tkanivá bez chirurgického zákroku. Existuje veľa liečivých bylín, ktoré majú viditeľný pozitívny účinok. Pri liečbe doma je však dôležité pochopiť, že výsledok si vyžaduje zložité kroky a dôsledný priebeh liečby, ktorý pozostáva z niekoľkých vhodných metód a liekov. So všetkými odporúčaniami na liečbu prietrže je možné, že sa budete dokonca môcť vyhnúť chirurgickému zákroku. Predstavujeme vám najobľúbenejšie recepty proti vertebrálnej hernii.

Namiesto pravidelného čaju alebo kávy, tradičná medicína odporúča používať ozdoby harmančeka, lipy, šípky a otrúb. Tieto lieky majú silný protizápalový účinok vďaka obsahu vitamínov C a B. Okrem toho harmančekový čaj jemne upokojuje nervový systém a pomáha lepšie spať pri vyčerpávaní bolesti..

Trenie tinktúrou z niekoľkých druhov liečivých bylín veľmi pomáha. Na prípravu lieku budete potrebovať:

 • trojlitrová nádoba;
 • lekársky alkohol alebo vodka;
 • 100 gramov šabľových koreňov
 • 100 gramov koreňov elecampanu;
 • 100 gramov ďateliny trávy.

Všetky suché prísady sa vložia do fľaše a naplnia sa alkoholom. Tinktúra by mala trvať asi 3 dni pred použitím. Ready znamená priame ošetrenie postihnutej oblasti.

Tiež doma môžete pripraviť bylinnú masť, ktorá vám pomôže vyhnúť sa operácii. Je obzvlášť dobré používať túto masť po mletí s predchádzajúcou tinktúrou. Rozdrvte nasledujúce suché prísady na prášok: šnúrka, lastovička, medovka, palina, kvety zemiakov, breza, list a ďatelina. Ako základ masti môžete použiť akýkoľvek prírodný tuk, napríklad kôň alebo bravčové mäso. Pred použitím by masť mala byť trochu vylúhovaná..

Zároveň by sa mal uprednostniť tuk z koní, pretože tradičná medicína tvrdí, že má analgetický účinok na chrbát. Ako viete, v zóne, v ktorej sa vyskytuje prietrž, je narušený miestny krvný obeh. Teplé obklady pomáhajú vytvoriť.

Mnoho odborníkov vám odporúča urobiť postup s gáforovým olejom. Tento prostriedok votrite na chrbát pacienta a položte na uterák alebo gázu namočenú v horúcom mlieku. Pacient je izolovaný prikrývkou a ponechaný 1-2 hodiny. Po uplynutí tohto času zvyšný olej votrite ľahkými masážnymi pohybmi.

Po takejto manipulácii s otepľovaním sa pacient umiestni pred spaním do suspenzie zo žalúdka a medu a je dobre zabalený tak, aby sa bolestivé miesto zohrialo. Ráno budete musieť masáž zopakovať. Spravte všetko opatrne, aby ste nepoškodili prietržnú oblasť. Liečba trvá 1 týždeň. Takéto postupy otepľovania sa tiež odporúčajú ako preventívne opatrenie, takže v budúcnosti nepotrebujete žiadne operácie.

Ak ste v nemocnici diagnostikovali poškodenie nervov, potom je možné ako ďalšiu liečbu považovať nasledujúce odvary. Vezmite pohár vody a 2 lyžičky listov brusnice, všetko prevarte a vychladnite. Pohár tohto čaju by sa mal vypiť po malých častiach po celý deň. Tymián vykazuje vynikajúce výsledky. Varte 1 lyžicu rastlinných surovín v 1 šálke vody. Musíte vypiť odvar na 1/3 šálky 3x denne.

Všetky vyššie uvedené metódy liečby sú bezpečné a efektívne, ale musíte ich používať rozumne. Výsledky nebudú dlho trvať, ak budete kombinovať bylinky, tinktúry a masti s masážami, fyzickými cvičeniami a správnou výživou. Ak máte pocit, že k úľave nedochádza a bolesť chrbta je prítomná alebo je ešte horšia, potom tradičný liek nemôže poskytnúť potrebnú úroveň expozície organizmu a na zmenu terapie potrebujete navštíviť lekára. Nemôžeme vylúčiť možnosť, že nemôžete urobiť bez operácie, takže návšteva u lekára a dôkladné vyšetrenie sú prvoradou úlohou pacienta s herniou.

Alternatívna liečba pupočnej kýly

Pupočná prietrž, na rozdiel od stavovcov, je často vrodená. Tradične sa lieči chirurgickým zákrokom alebo manuálnym nastavením. U detí táto podmienka spravidla rýchlo zmizne pri správnom postupe rodičov, dá sa predísť porušovaniu. Medzi dospelými sú ohrozené ženy staršie ako 40 rokov. Je to kvôli oslabeniu brušných svalov v závislosti od veku. Pred začatím liečby pupočnej kýly ľudovými prostriedkami je potrebné podstúpiť kompletné lekárske vyšetrenie a získať odborné stanovisko..

Alternatívnou liečbou pupočnej kýly sa môže začať obaľovanie žihľavy. Za týmto účelom sa čerstvé lístky žihľavy rozdrvia na kašovitý stav a zmiešajú sa s kyslou smotanou s nízkym obsahom tuku. Hotová zmes sa položí na oblasť pupka a pokryje čerstvým listom kapusty alebo lopúcha. Teraz je potrebné všetko zafixovať obväzom a nechať ho cez noc. Prvé výsledky je možné vidieť po 2 mesiacoch denného používania. Herniové brány sa spoja a vnútornosti už nemôžu prekročiť dohodnutý rámec.

Navrhuje sa tiež ošetriť kýlu koláčmi z ovsených vločiek. Ovesné vločky sú dobre uvarené. Konzistencia kaše by mala byť dosť silná. Koláč je zabalený do gázy a pripojený k žalúdku na noc. Liečba trvá 2 týždne. Účinnosť tohto nástroja je pomerne vysoká, pretože denné postupy zaručujú vyliečenie bez chirurgického zákroku.

Ďalším spôsobom, ako sa vyhnúť operácii, je pripraviť obklady z hliny. Na manipuláciu je vhodná obyčajná červená hlina. Zvlhčuje sa a formuje sa malý koláč, ktorý sa následne zahrieva. Potom sa hlina zabalí do gázy a pevne sa aplikuje na prietrž. Na vrch tohto dizajnu položte kúsok prilepenej fólie a pripevnite ju pomocou pásky. Po vysušení a ochladení ílu sa postup opakuje.

Existuje tiež niekoľko receptov na bylinné infúzie, ktoré sa musia užívať perorálne, napríklad pripraviť odvar 3 čajových lyžičiek kvetov chrípky a 500 ml vody. Množstvo vývaru je určené na 1 deň. Užívajte pred jedlom. Na infúziu kôstokov zoberte 1 čajovú lyžičku listov tejto rastliny a nalejte ich pohárom vriacej vody. Po 4 hodinách bude infúzia pripravená. Vezmite si malé dúšky po celý deň.

Ako vidíte, existuje veľa receptov, ktoré boli testované podľa času. Ale liečiť herniu doma alebo dôverovať tradičnej medicíne - výber je na vás. Hlavnou vecou nie je nechať všetko ísť náhodou av žiadnom prípade sa poradiť s odborným lekárom, aby sa predišlo negatívnym dôsledkom a zhoršilo situáciu. Kýla je koniec koncov vážna choroba, ktorú je potrebné prísne kontrolovať.

Ako zaobchádzať s ľudovými liekmi na slabinovú a pupočníkovú kýlu?

Takmer 2% svetovej populácie trpí prietržami, takže informácie o tom, ako vyliečiť patológiu, sú veľmi zaujímavé. Liečba ľudskými kýlovými liekmi je nielen účinná, ale je dostupná aj na použitie doma. Môže ju použiť ktokoľvek, u ktorého je diagnostikovaná inguinálna alebo pupočná kýla..

Metódy liečby slabinovej prietrže

Najbežnejšími patológiami lokalizovanými v brušnej dutine sú pupočné a trieslové kýly. Hlavné príznaky oboch sú:

 • bolesť pri pohybe aj v pokoji;
 • pocit ťažkosti v žalúdku;
 • výskyt charakteristického opuchu, ktorý mizne v náchylnej polohe.

Výskyt aj jedného z týchto príznakov by mal byť dôvodom konzultácie s odborníkom. Lekár spravidla predpisuje účinnú liečbu: môže ísť o liekovú terapiu alebo o chirurgický zákrok. Kýla sa často lieči pomocou tradičnej medicíny. V kombinácii s tradičnými metódami môžu obklady a prejavy choroby za studena obkladať a vyrábať masti.

Pri používaní tradičnej medicíny sa musí dodržať jedna základná podmienka: v žiadnom prípade by ste nemali používať prietrž a obklady a teplé a horúce obklady. Zahrievanie postihnutej oblasti môže výrazne zhoršiť priebeh patológie a spôsobiť záchvaty bolesti. Okrem toho musíte pred použitím akýchkoľvek liekov konzultovať s lekárom.

Nasledujúce liečivá sa používajú ako liečivá na odstránenie slabiny prietrže:

 1. Lisuje z listov a nakladaného kapusty. Terapeutický účinok sa líši nielen pre celé listy zelí, ale aj pre jeho soľanku. Listy sa nanášajú na boľavé miesto po dlhú dobu a po zaschnutí sa menia. Pri použití soľanky sa impregnuje kus gázy, zložený do 3 až 4 vrstiev. Potom gáza sa položí na prietrž a upevní. Podľa potreby sa gáza opäť navlhčí soľankou.
 2. Komprimuje z banánovníka a žihľavy. Niekoľko čerstvých listov žihľavy sa rozdrví na kašu a nanesie sa na veľký list jabĺk, ktorý sa aplikuje na trieslovinu prietrže. Liečba by mala byť dlhá a pravidelná..
 3. Kompresie a infúzie z kôry smrekovca. Pripravte 5 lyžíc sušenej a nakrájanej kôry smrekovca, nalejte 1 liter vriacej vody a trvajte 12 hodín. Potom sa infúzia filtruje a vypije 1 pohár 60 minút pred jedlom 5-krát denne. Liečba sa má vykonávať pravidelne až 6 mesiacov v 2-týždňových cykloch s intervalom 7 dní. Infúzie kôry sa môžu použiť aj na obklady. Za týmto účelom je gáza zložená do niekoľkých vrstiev, napustená infúziou a položená na boľavé miesto. Obklady by sa mali robiť najmenej dvakrát denne.

Infúzie na liečenie slabinovej prietrže

Existuje niekoľko receptov na odvar a infúzie liečivých bylín, ktoré vám umožnia zbaviť sa trieslovej kýly:

 1. Infúzia chrípky. Tri čajové lyžičky kvetov rastliny sa nalejú 500 ml vriacej vody, dobre sa zabalia a vylúhujú 60 minút. Potom sa tekutina filtruje a odoberie sa na 1 čajovú lyžičku pred jedlom.
 2. Dekorácie ďateliny. Je potrebné nasekať niekoľko ďatelinových kvetov a naliať 1 lyžicu surovín s 1 šálkou vriacej vody. Produkt by sa mal podávať infúziou počas 60 minút, potom sa prefiltruje, ochladí a spotrebuje 1/3 šálky 3x denne pred jedlom.

Aplikácia čerstvých listov aloe na boľavé miesto má dobrý účinok. Doma sa aloe používa nasledovne: čerstvo narezané listy rastliny sa umyjú, odstráni sa z nich tenká vrchná pokožka a dužina sa niekoľkokrát nakrája. Potom sa doska posype malým množstvom jedlej sódy a aplikuje sa na boľavé miesto a lieči sa alkoholom. Liečebné postupy by sa mali vykonávať do 30 dní.

Okrem toho sú pri inguinálnej kýle užitočné obaly ako základ, na ktorom sa používajú dubové kôry, listy a žalude. Najskôr sa pripraví infúzia: na tento účel by ste mali vziať dobre rozdrvenú surovinu v množstve - 50 g kôry, 1 polievkovú lyžicu listov a ½ šálky žalúdov - a naliať obohateným červeným vínom. Tinktúra by sa mala skladovať na tmavom mieste po dobu 3 týždňov a pravidelne ju pravidelne pretrepávať. Hotový liek je impregnovaný gázou zloženou v niekoľkých vrstvách, potom je potiahnutá bolesťou. Celofán a ľan sú naskladané na vrch. Zvyčajne sa zábaly robia pred spaním a nechávajú sa cez noc.

Masti na liečenie slabinovej prietrže

Pri liečbe kýly ľudovými prostriedkami sa môžu používať domáce masti. Zloženie takýchto liečiv bude obsahovať rôzne prísady. Masť z bravčového tuku a vajec je teda vysoko účinná. Recept na varenie je pomerne jednoduchý: musíte vziať 100 ml octovej esencie, 1 kuracie vajce (najlepšie domáce), 0,5 kg bravčového tuku, 1 lyžičku jazvečieho tuku a 2 prepeličné vajcia.

Esencia sa naleje do 500 ml nádoby, pridá sa kuracie vajce. Bravčový tuk sa rozpustí vo vodnom kúpeli a naleje do už pripravených prísad. Všetky komponenty sú dôkladne premiešané a ponechané 5 dní na mieste chránenom pred slnkom. Potom sa tuk znova roztopí a do neho sa pridajú jazvové tuky a prepelica. Dobre premiešaná zmes sa musí uchovávať v chladničke a pravidelne aplikovať na postihnuté miesto. Pred odstránením prietrže sa liek používa dvakrát denne - ráno a večer a potom - iba večer po dobu jedného mesiaca.

Liečba slabinovej prietrže sa tiež môže uskutočňovať pomocou masti s pridaním zlatého fúzy. Na výrobu lieku budete potrebovať: 1 časť listov zlatého fúzy, 1 časť listov skorocelu a 1 časť indickej cibule. Všetky zložky sa nasekajú v mlynčeku na mäso a umiestnia sa do pohára, do ktorého sa pridá 8 lyžíc roztaveného bravčového tuku. Zmes sa dôkladne vyšľahá a zahreje sa do varu. Potom sa ochladí a aplikuje sa na boľavé miesto denne po dobu 3 týždňov.

Liečba pupočnej kýly pomocou tradičnej medicíny

Ak dôjde k pupočnej kýle, často sa používajú metódy, ktoré boli testované po stáročia. Jeden z najúčinnejších prostriedkov sa teda považuje za komprimáciu zo žiarovky. Na prípravu lieku by ste mali piecť veľkú cibuľu, nakrájať ju na 2 časti a polovicu pripevniť na miesto prietrže. Žiarovka je pripevnená širokým šatkou alebo pásom. Tento postup sa musí opakovať denne po dobu 60 dní..

Veľkou výhodou sú tiež obklady z červeného ílu, ktoré majú výživné a regeneračné vlastnosti riedeného tkaniva. 2 lyžice hliny sú potrebné na zmiešanie s 1 lyžicou. lyžicu vody, potom pripravte koláč zo zmesi a zabalte ho do gázy. Koláč sa zahrieva na teplotu asi 38 ° C a aplikuje sa na prietrž. Kompresia sa odstráni, keď hlinka zaschne. Postup sa musí opakovať najmenej 20 dní.

V dávnych dobách bola pupočná prietrž u malých detí často liečená medenou mincou. Mince bola očistená od octov z oxidov, potom dala dieťa na pupok a prilepila pomocou pásky. Každý deň, najmenej dvakrát denne, sa dieťa umiestnilo na bruško najmenej na 10 minút. Takýto nezvyčajný liek do 30 - 40 dní zachránil dieťa pred prietržou.

Pri liečbe kýly ľudovými liekmi môžete použiť odvar burbota. Ako vedci vysvetľujú, mäso z tejto ryby obsahuje veľa živín, ktoré prispievajú k obnove spojivového tkaniva. Každý deň musíte uvariť silný vývar z rybieho mäsa a vypiť najmenej 500 ml. Čas varenia - asi 3 hodiny pri pokojnom ohni. Použitie burbotovej polievky normalizuje stav spojivového tkaniva v priebehu niekoľkých týždňov.

Ak pupočná kýla ešte nedosiahla veľkú veľkosť, jej vysypanie zmesou studenej vody a octu pomôže..

Mali by ste užiť 1 polievkovú lyžicu. lyžica octu a zrieďte ju 1 liter studenej vody (najlepšie z chladničky). Potom sa musí všetka voda do 3 sekúnd naliať do oblasti v blízkosti pupku. Procedúra by sa mala vykonať do 30 dní ráno a večer.

Pri liečbe ľuďmi rôzneho veku sa osvedčili alternatívne spôsoby liečby bradavičnej a pupočnej kýly. Aby sa maximalizoval účinok liečby, je však potrebné kombinovať liečbu s tradičnými metódami a prísne dodržiavať odporúčania lekára.

Správne zaobchádzanie s herniovaným diskom pomocou ľudových prostriedkov

Aké ľudové lieky možno použiť na herniovaný disk?

Kýla medziobratlového disku sa vyskytuje, keď sa vláknitý kruh miechy obklopuje drvené jadro pretrhne. V dôsledku toho, že obsah disku presahuje jeho hranice, je pozorovaná kompresia nervových zakončení a formovanie je sprevádzané opuchom a bolesťou..

Pri hernii je rozumné vyhľadať pomoc odborníka, ale metódy úradného lekárstva je možné kombinovať s ľudovými liekmi. Sú kombinované s užívaním drog a metódami bez drog.

Ľudové lieky na herniovaný disk

Medzi najbežnejšie možnosti, ktoré ponúka tradičná medicína, patria infúzie, pleťové vody, určené na lokálne použitie. Niekedy pripravujú výrobky, ktoré sú vhodné na všeobecné použitie a používajú sa interne..

Prostriedky na všeobecné a lokálne použitie sa používajú na rôzne účely, preto musíte porozumieť rozdielom, ktoré medzi nimi existujú..

Účelom všeobecného použitia je zamerať sa na doplnenie látok, ktorých nedostatok ovplyvňuje stav chrbtice. Majú regeneračný účinok a prispievajú k normalizácii pohody, odstraňujú príznaky, ako sú bolesti hlavy, únava..

Cieľom lokálnych liekov je znížiť závažnosť bolesti a eliminovať ju. Vďaka použitiu týchto produktov sa zlepšuje krvný obeh v postihnutej oblasti a stimuluje sa dodávanie živín a vitamínov do tejto oblasti..

Rozsiahle použitie ľudových prostriedkov je spôsobené predovšetkým dostupnosťou prísad. Nie je to však jediné plus receptov tradičnej medicíny. Do zloženia pripravených prípravkov sú vždy zahrnuté iba prírodné zložky, neobsahujú prísady, príchute, chemikálie, ktoré sa často pridávajú do farmaceutického priemyslu..

Ak však porovnáme účinnosť, môžeme s istotou povedať, že pomocou ľudových prostriedkov môžete odstrániť iba bolesť a čiastočne obnoviť narušenú funkčnosť..

Alternatívne metódy pre miestnu aplikáciu

Stlačiť živočíšny tuk. Navrhnuté na zahrievanie postihnutej oblasti. Na obklady potrebujete niekoľko polievkových lyží tuhého roztaveného tuku. Môžete použiť hus, jahňacie, koňa. Tuk sa nastrúha a rozprestrie na kus bavlnenej látky. Tkanivo s aplikovaným tukom sa aplikuje na miesto, kde sa prietrž vytiahla, a navrchu ho obalia plastovým obalom a teplým šálom. Odporúča sa zafixovať komprimáciu na všetky vrstvy. Vykonajte postup pred spaním, aby sa komprimát mohol nechať cez noc. Je však lepšie, ak ho nemôžete odstrániť na niekoľko dní..

Tortilla vyrobená z medu a múky. Obe zložky sa odoberajú očami - musia sa zmiešať v takom objeme, aby sa získala viskózna hmota podobná cestu. Ak máte po ruke iba pevný med, môžete ho roztaviť vo vodnom kúpeli. Hrúbka výsledných koláčov by mala byť asi 1 cm a aplikuje sa na miesto vzniku prietrže, uzavrie sa polyetylénom a zafixuje sa. Po nanesení koláča na postihnuté miesto by ste nemali ísť - musíte okamžite ísť spať. Procedúra sa vykonáva v kurze a vedie ju každú noc pred spaním. Celkovo by sa malo vykonať 10 postupov..

Vaňa s terpentínom. Na zákrok budete potrebovať pohár terpentínu, pol pohára salicylového alkoholu, detské mydlo. Mydlo trela. Polievková lyžica výsledného prášku sa naleje vriacou vodou a dôkladne sa premieša do hladka. K výslednému roztoku sa pridá salicylový alkohol a terpentín. Pred kúpeľom sa do vody nalejú 3 polievkové lyžice výsledného produktu. Voda by mala byť teplá - 37 - 40 stupňov. Kúpele by sa mali užívať každý večer. Prvý postup by nemal presiahnuť 5 minút, následne sa doba trvania postupne predlžuje - pridáva sa ďalšia minúta každý deň. Trvanie procedúry nesmie prekročiť 25 minút. Po zákroku by ste mali ísť spať a prikryť teplou prikrývkou..

Tinktúry na mletie. Na prípravu tinktúry budete potrebovať 1 šálku alkoholu (môžete použiť vodku), 1 - 2 polievkové lyžice bylín. Z bylín je vhodná ľubovník bodkovaný, mäta, nasekaný cesnak, ďatelina, saberfish, breza, palina. Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto rastlín alebo ich zmiešať. Rastlinné materiály sa nalejú alkoholom a nechajú sa vylúhovať na chladnom tmavom mieste po dobu jedného mesiaca. Na prípravu tinktúr sa odporúča brať pokrmy z tmavého skla s pevne priliehajúcim vekom. Pripravená tinktúra by sa mala každý deň vtierať do postihnutej oblasti. Trvanie liečby je 10 dní..

Na odstránenie príznakov medzistavcovej prietrže sa môžu použiť aj miestne prostriedky:

 • mletie pomocou zahriatych olejov na báze rastlín. Môžete použiť jedľový olej, céder, hypericum;
 • obklady z lúpanej plachty Kalanchoe alebo lopúcha;
 • teplé aplikácie s ílom;
 • otepľovanie hrubou soľou alebo pohánkou, ktoré sa vkladajú do textilného vrecka.

Známym spôsobom, ktorý sa používa pri rôznych chorobách, je apitherapia - liečba včelími bodnutím. S jeho pomocou môžete zmierniť napätie a odstrániť bolesti chrbta, taktiež vám umožní úspešne bojovať proti zápalom. Táto metóda by sa nemala používať bez konzultácie s lekárom a ak existuje alergická reakcia na produkty včelárstva..

Prostriedky na orálne podávanie

Kostná tinktúra. Suchý koreň kostnej kosti musí byť mletý. 2 polievkové lyžice výsledného prášku sa nalejú do 2 šálok vodky. Zmes sa musí uchovávať na chladnom a tmavom mieste počas 20 dní a každý druhý deň sa pretrepáva. Po 20 dňoch sa produkt filtruje a odoberie v 10 kvapkách, zriedi sa v lyžici vody. Musíte ho používať trikrát denne 30 minút pred jedlom. Trvanie liečby - mesiac.

Medová zmes so sušeným ovocím a orechmi. Tento nástroj možno pripísať univerzálnemu použitiu, pretože ho možno použiť na všetky choroby spojené s nedostatkom vitamínov. Na jej prípravu je potrebné zmiešať lyžicu hrozienok, sušených marhúľ, vlašských orechov a medu a šťavy z 1/2 citróna. Všetky pevné prísady sa pomelú pomocou mlynčeka na mäso a potom sa pridá med a citrónová šťava. Na použitie výslednej vitamínovej zmesi by mala byť lyžica trikrát denne pred jedlom. Nechajte ju v chladničke.

Na orálne podávanie sa môžu tiež použiť nasledujúce látky so všeobecným účinkom:

 • odvar a infúzia harmančeka a harmančeka, ako aj odvar a infúzia šípkov;
 • rybí tuk.
 • Vnútri sa odoberú vaječné škrupiny rozdrvené na prášok. Ráno sa konzumuje 1/3 polievkovej lyžice.

Poznámka

Pacienti často dávajú prednosť ľudovým liekom, pričom ignorujú lieky predpísané lekárom a lekárske cvičenia. Je potrebné si uvedomiť, že prietrž medzistavcových platničiek je nebezpečný patologický proces, ktorý môže pri nedostatočnom ošetrení viesť k tomu, že sa človek stane zdravotne postihnutým. V žiadnom prípade nesmiete odmietnuť liečbu predpísanú špecialistom. A ľudové lieky možno považovať iba za pomocné metódy.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Beh je jednou z variantov lokomócie u zvierat. U niektorých chorôb chrbtice sa neodporúča spustiť.

Osteochondróza je jednou z najbežnejších chorôb moderného človeka, ktorá priamo neohrozuje život, ale výrazne zhoršuje jej kvalitu. Ochorenie je multifaktoriálne, charakterizované rôznymi klinickými symptómami a najčastejšie sa deteguje v štádiu aktívneho ničenia medzistavcových platničiek.
Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.