loader

Hlavná

Liečba

Akupunktúra prietrže chrbtice

Medzistavcová kýla sa môže vyskytnúť v každom veku z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa vyskytuje v dôsledku silnej fyzickej námahy, poranení chrbtice alebo nečinnosti. Akupunktúra s herniou bedrovej chrbtice nie je hlavnou metódou liečby, ale môže slúžiť iba ako doplnok k hlavnej terapii a zvyšuje jej účinnosť..

Aké sú výhody a nevýhody postupu?

Hlavným cieľom akupunktúry je, že pomocou špeciálnych ihiel stimuluje biologicky aktívne miesta. Reakcia tela na tento typ stimulácie je nepredvídateľná. Ovplyvňujúce akupunktúrne body môžu byť špeciálne vyškoleným špecialistom. Akupunktúra s herniou chrbtice pomáha vyrovnať sa s takými nepríjemnými príznakmi, ako je silná bolesť a kŕče zadných svalov, ktoré sú výsledkom zmeny polohy tela alebo zovretia..

Okrem toho vplyv na akupunktúrne body zlepšuje krvný obeh v postihnutých oblastiach, čo urýchľuje proces regenerácie, eliminuje záťaž a napätie na medzistavcovej platničke. Každý, kto sa rozhodne liečiť akupunktúru chrbtice, by mal vedieť niekoľko výhod:

 • šetriaci účinok na celé telo;
 • vysoká pravdepodobnosť vyhnutia sa chirurgickej liečbe;
 • možné použitie v akejkoľvek forme choroby, aj akútne. Najčastejšie predpísané na zmiernenie bolesti;
 • takmer úplná absencia kontraindikácií a nežiaducich účinkov. Akupunktúra sa používa v akomkoľvek veku, bez ohľadu na celkový stav pacienta;
 • vďaka svojim pozitívnym účinkom pomáha znižovať dávkovanie užívaných liekov a znižuje pravdepodobnosť vedľajších účinkov;
 • postup je úplne bezbolestný a pacient si nevyžaduje žiadne opatrenia na jeho vykonanie, napríklad počas cvičebnej terapie alebo manuálnej terapie.

Akupunktúra má okrem priaznivých účinkov aj nevýhody. Sú oveľa menšie:

 • postup nemôže ovplyvniť príčinu základnej choroby, to znamená obnoviť poškodený disk;
 • nemá vplyv na stav chrupavky medzi stavcami. Niektoré zdravotnícke strediská propagujú túto konkrétnu akciu s cieľom prilákať zákazníkov;
 • nezmierňujú ďalšie príznaky choroby: znecitlivenie končatín, ochrnutie, parestézia atď. Počas procedúry môžete odstrániť opuch poškodeného koreňa a zmierniť bolesť.

Ako prebieha akupunktúra

Pred začatím procedúry lekár prechádza prstami po miestach, ktoré budú mechanicky ovplyvnené. Potom sa miesto utrie alkoholom a umiestnia sa ihly. Môžu mať 2 akcie: vzrušujúce a inhibičné. V prvom prípade sa ihly vstrekujú rýchlym pohybom do niekoľkých bodov do hĺbky nie viac ako 1 cm. Trvanie procedúry je asi 5 minút.

V druhom prípade sa ihly zavádzajú hladko, kruhovým pohybom do špecifickej oblasti. Ihly môžu byť v akupunktúrnych bodoch až niekoľko dní v rôznych hĺbkach. Akupunktúra sa vykonáva striktne v sterilných podmienkach, v špeciálne vybavenej miestnosti. Všetky ihly musia byť dezinfikované. Ihly môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, najčastejšie sa však nachádzajú v striebre a zlate..

O koľkých postupoch musíte rozhodnúť iba odborník. Závisí to od individuálnych charakteristík každého pacienta. Náklady na postup tiež závisia od závažnosti choroby a profesionality lekára. V každom prípade je lepšie konzultovať s lekárom, ako sa pokúsiť samostatne vykonávať manipulácie, pretože si nie je nič zložité.

Čo cíti pacient počas zákroku

Ak vezmeme do úvahy akupunktúru všeobecne, nespôsobí to žiadne nepohodlie a toleruje sa celkom dobre. Pocit nastavenia špeciálnych ihiel môže byť odlišný, všetko záleží na individuálnom prahu citlivosti. Koniec ihly je zaoblený, takže počas procedúry neprepichuje hornú vrstvu kože, ale skôr ju šíri. Po umiestnení ihiel do akupunktúrnych bodov pociťujú pacienti pulzáciu a mierny tlak. Ľudia niekedy hovoria o tom, ako sa začnú cítiť mierne svrbenie, brnenie, teplo, necitlivosť, ťažkosť alebo elektrický šok..

indikácia

Indikácia jedného z vážnych a účinných postupov môže byť rôznymi patológiami. Existuje zoznam hlavných chorôb, ktorých liečba sa odporúča pomocou akupunktúry:

 • choroby pohybového ústrojenstva (skolióza, artritída, myozitída, osteochondróza, medziobratlová hernia);
 • endokrinné patológie (hypotyreóza, diabetes mellitus);
 • neurologické patológie (ischias, nervové tiky, hysterické stavy);
 • nadváha, fajčenie, závislosť od alkoholu;
 • choroby tráviaceho traktu (zápcha, peptický vred);
 • patológia ženských orgánov (neplodnosť, porušenie mesačného cyklu);
 • patológia genitourinárneho systému u mužov (prostatitída, cystitída);
 • respiračné choroby (zápal pľúc, bronchitída);
 • choroby orgánov zraku (strabizmus);
 • kožné patológie a alergické prejavy (psoriáza, ekzém).

Akákoľvek metóda fyzioterapie nemôže byť hlavná, ale iba ako doplnok k hlavnej liečbe. Akupunktúra sama o sebe môže mať vážne následky a zdravotné postihnutie..

kontraindikácie

Akupunktúra má, rovnako ako všetky postupy, ktoré pomáhajú zlepšovať zdravie, kontraindikácie:

 • prítomnosť benígnych a zhubných novotvarov;
 • infekčné alebo vírusové choroby v akútnej alebo chronickej forme;
 • zvýšenie telesnej teploty nad 37 stupňov;
 • nesprávna práca dýchacieho systému, napríklad pri bronchiálnej astme;
 • závažné duševné poruchy;
 • stav intoxikácie alkoholom alebo drogami;
 • zápal, začervenanie a iné narušenie integrity kože v požadovanej oblasti;
 • obdobie tehotenstva a laktácie;
 • menštruácia u žien;
 • stavy imunodeficiencie (napr. infekcia HIV).

Možné vedľajšie účinky

Pozitívny účinok je možné dosiahnuť iba vtedy, ak sú splnené všetky pravidlá na jeho vykonávanie: sterilita, neprítomnosť kontraindikácií a dostupnosť kvalifikácie lekára. Ak nie je splnená aspoň jedna podmienka, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky: infekcia kože v mieste vpichu, infekcia pacienta počas postupu s nedostatočnou sterilizáciou (vznik závažných patológií, ako je hepatitída B a C, AIDS)..

Možno objavenie sa bolesti a výrazných modrín s poškodením kapilár, poškodenie mäkkých tkanív pri nesprávnom umiestnení ihiel, zhubné stavy krtkov pri ich poškodení v priebehu postupu, prudký pokles krvného tlaku, závraty, vážna slabosť a strata vedomia..

recenzia

Aby ste sa sami rozhodli pre dôležitosť postupu, oplatí sa prečítať si recenzie pacientov, ktorí podstúpili celý priebeh liečby.

Akupunktúrna liečba medzistavcovej prietrže

Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..

správy

Skolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA

30. decembra 2019

Liečba pacienta s diagnózou „spinálnej svalovej atrofie Kugelberg-Velander“

Elina Abdrashitova, 15 rokov - spinálna svalová amyotropia Verdnig-Hoffmann

kontakty
 • Moskva, Volgogradsky prospekt, budova 99, budova 4
 • Telefón: +7 (499) 746-99-50
 • E-mail: [email protected]

Akupunktúra prietrže chrbtice

Napriek rozšírenému výskytu takého javu, ako je bolesť chrbta, len málo z nich okamžite venuje náležitú pozornosť nepohodliu. Ľudia spravidla berú prvú bolesť chrbta za následky stresujúceho životného štýlu, sedavej práce, prenosu hmotnosti a podobne..

Návšteva neurochirurga často končí diagnózou medzistavcovej prietrže. Dnešná choroba je často a obávaná pre každého. Avšak panika v predstihu rozhodne nestojí za to. Ak choroba nie je zanedbávaná, môže sa liečiť. Nie je potrebné uchýliť sa k operácii, ktorá poteší ešte viac. Nie je nadarmo moderná spoločnosť čoraz viac hľadať ľudové metódy na odstránenie fyzických problémov. Napríklad akupunktúra s kýlou chrbtice je jednou z najpopulárnejších liečebných metód, ktoré vymysleli starovekí Číňania.

Čo je akupunktúra?

Číňania veria v pozitívnu energiu Qi, bez ktorej nie je možné normálne fungovanie tela. Prechádza to vnútornými orgánmi človeka, čím sa vytvára okolo neho priaznivé biologické pole. Ak človek začne pociťovať nepríjemný pocit a bolesť v ktorejkoľvek časti tela, znamená to jednu vec - stagnáciu Chi energie, a preto táto choroba vzniká. Na ľudskom tele je viac ako tisíc aktívnych miest, prostredníctvom ktorých ovplyvňujú energiu Chi, čím eliminujú stagnáciu kanálov tela. Pomocou ihiel zasunutých do požadovaných miest a dôjde k liečbe.

Ako to funguje?

Procedúra prietrže chrbtice začína úľavou od bolesti, obmedzuje zápal a odstraňuje zovretie nervov. Až potom lekár pristúpi k liečebným procedúram. Účinok sa dosiahne prechodom ľahkého elektrického impulzu cez tenké ihly do bodov zodpovedných za zdravie chrbtice.

Iba lekár, ktorý sa špecializuje na akupunktúru, môže sedenie vykonávať správne a bez rizika pre zdravie pacienta. Nezávisle nastavuje intenzitu a frekvenciu impulzu individuálne pre každého pacienta. Čas zákroku sa počíta s prihliadnutím na štádium vývoja choroby - od 10 minút do jednej a pol hodiny.

Akupunktúra s herniou chrbtice vyžaduje niekoľko liečebných procedúr, ktorých množstvo sa počíta jednotlivo. V niektorých prípadoch bolesť po prvých stretnutiach zmizne a niekto potrebuje viac ako 10.

Väčšina pacientov pri akupunktúrnom zákroku necíti absolútne žiadnu bolesť a niektorí iba cítili mierne nepohodlie v oblasti ihly, porovnateľné s uhryznutím komára. Napríklad, píchnutie prsta bežnou šijacou ihlou alebo prepichovanie oveľa bolestivejšie!

efektívnosť

Akupunktúra s kýlou chrbtice pre efektívnejšie ošetrenie je kombinovaná s masážnymi sedeniami. V dôsledku takéhoto tandemu sa obnoví krvný obeh pacienta, vďaka čomu všetky potrebné látky vstupujú do centra medzistavcovej prietrže. Výsledkom je, že medzistavcové platničky obnovujú svoje pôvodné funkcie a proces hojenia sa urýchľuje.

Niektorí lekári pochybujú o účinnosti akupunktúry a nazývajú zotavenie pri tejto metóde iba ako účinok placeba. Medzitým je veľa prípadov, keď sa vďaka akupunktúrnej liečbe v kombinácii s konvenčnou konvenčnou terapiou pacienti vyhli chirurgii chrbtice.

Predpokladom tejto metódy liečby je iba jedna vec - akupunktúrny postup by mal vykonávať iba kvalifikovaný odborník. V opačnom prípade, ak dôverujete lekárovi bez potrebných vedomostí a skúseností, môžete svoj stav viesť k smutným následkom.

Akupunktúra prietrže chrbtice

Kýla chrbtice sa právom považuje za jeden z najnepríjemnejších prejavov osteochondrózy. Toto ochorenie je sprevádzané silnou bolesťou a výrazným obmedzením pohybu, čo významne znižuje kvalitu života pacienta.

Po stanovení diagnózy je potrebné objasniť štádium vývoja choroby. Nekomplikované kýly sa úspešne liečia fyzioterapiou, fyzioterapiou a niektorými liekmi. Užitočným doplnkom tohto zoznamu je akupunktúra..

Podstata akupunktúrnej liečby

Úlohou akupunktúry s prietržami chrbtice bude odstránenie spazmodického syndrómu a bolesti, zastavenie zápalového procesu. Akupunktúra má priaznivý vplyv na stimuláciu krvného obehu a normalizáciu metabolizmu, ako aj na psychoemotívny stav pacienta. Niet divu, že táto liečebná metóda bola liečiteľmi úspešne používaná už v staroveku..

Hlavným cieľom akupunktúry je zmiernenie kŕčov, bolesti a zastavenie zápalového procesu pacienta

Až po vykonaní týchto predbežných opatrení sa odporúča pokračovať v druhej etape liečby - priamej liečbe kýly. Akupunktúra ide dobre s užívaním liekov, ako Stimulácia biologicky dôležitých bodov má priaznivý vplyv na vstrebávanie liekov v tele pacienta, znižuje riziko nežiaducich účinkov liekov a chráni vnútorné orgány pred preťažením liekmi drogami.

Moderná akupunktúra

K dnešnému dňu prešla technológia akupunktúry prietrže chrbtice výraznými zmenami. Moderný spôsob zahŕňa viaczložkové ošetrenie, keď je slabý elektrický impulz vedený ihlou jasne umiestnenou v požadovanom bode v tele. Takáto stimulácia je výrazne účinnejšia. O bezpečnosť sa nemusíte obávať: frekvencia a intenzita prúdu sa nastavujú automaticky. Program do zariadenia vkladá iba ošetrujúci lekár. Moderné akupunktúrne zariadenia sú napájané z batérií a minimalizujú ľudský faktor. Existujú teda zariadenia, ktoré počas postupu ihly automaticky otáčajú.

K dnešnému dňu sa technológia akupunktúry veľa zmenila. Nie je neobvyklé nájsť akupunktúru pomocou elektrického impulzu

Charakteristikou modifikovanej metódy budú nové pocity, ktoré pacient zažije. Mierne brnenie bude znamením, že impulz začal prúdiť cez ihlu do tela. Mierna necitlivosť alebo nával tepla do akupunktúrneho bodu oznámi pacientovi, že postup funguje a je vykonávaný správne..

Funkcie akupunktúry s miechovou prietržou

Táto metóda liečby prietrže má niekoľko charakteristík, ktorým by ste sa určite mali venovať:

Nezabudnite venovať pozornosť akupunktúre miechy

 • Akupunktúra nemá prakticky žiadne kontraindikácie, takže pacienti, ktorí sú zakázaní iným spôsobom liečby prietrže, môžu po výkonoch bezpečne očakávať výrazné zlepšenie;
 • Účinok liečby sa pozoruje od prvých sedení;
 • Stimulácia potrebných bodov prispieva k bezbolestnému odstráneniu zovretých nervových zakončení;
 • Akupunktúra sa pri liečení hernie disku nepovažuje za všelék a je obzvlášť účinná iba v kombinácii s inými metódami liečby choroby;
 • Kvalifikácia a skúsenosti terapeuta sú rozhodujúce pre výsledok postupov..

Mnoho moderných skeptikov tvrdilo, že pozitívna dynamika po použití akupunktúry pre kýlu chrbtice sa dá vysvetliť účinkom placeba. Doteraz bolo toto tvrdenie úplne vyvrátené mnohými pokusmi s deťmi a zvieratami trpiacimi takým komplexným ochorením. Klinické štúdie ukázali, že aj pri týchto kategóriách pacientov po akupunktúrnom kurze dochádza k výraznej úľave.

Odporúčame vašu pozornosť dvom užitočným videám o akupunktúre s kýlou chrbtice:

Akupunktúra prietrže chrbtice

Akupunktúra s herniou bedrovej chrbtice (podobný postup sa vykonáva v cervikálnej oblasti) je jedným zo spôsobov, ako zastaviť vývoj choroby a dokonca zmenšiť veľkosť formácie. Používa sa v kombinácii s liekom a cvičením. Akupunktúra sa objavila v Číne. Je založená na starovekej doktríne energetických kanálov v ľudskom tele. Priaznivci orientálnej medicíny sú si istí, že pôsobenie v určitých bodoch pomocou ihiel môže byť pre telo veľkým prínosom a liečiť choroby..

Operácia alebo akupunktúra

Pred ľuďmi, ktorí trpia bolesťou chrbta v dôsledku medzistavcovej prietrže, je na výber: liečiť sa konzervatívnymi metódami alebo súhlasiť s operáciou. Špecialisti na akupunktúru tvrdia, že akupunktúrny kurz poskytnutý včas zbaví pacienta povinnosti ľahnúť si pod skalpel chirurga..

Východná medicína vysvetľuje základný princíp akupunktúry: „chorá bunka zomrela na punkciu, nová bude zdravá“.

Akupunktúra prietrže chrbtice sa používa v počiatočných štádiách liečby. Akupunktúrnu liečbu predpisuje fyzioterapeut. Hlavný cieľ liečby:

 • Odstráňte bolesť;
 • Zmierniť opuch svalov;
 • Obnovte normálny krvný obeh.

Akupunktúra pomáha uvoľňovať nervový koreň, ktorý je zovretý, a obnovuje citlivosť končatín. Akupunktúrou sa takýto výsledok dosiahne rýchlejšie, pri lekárskych metódach to trvá najmenej 6 mesiacov. A čo je najdôležitejšie, akupunktúra neumožňuje uviesť stav pacienta do štádia, keď je chirurgický zákrok jediným riešením.

Princíp akupunktúry

Akupunktúrna liečba kýly chrbtice by sa mala vykonávať v kombinácii s užívaním liekov a fyzioterapiou, inak je účinok nižší, ako je potrebné. Počet akupunktúrnych sedení závisí od stupňa choroby, pohybuje sa od 10 do 15. Prvých niekoľko postupov dalo 8 ihiel, potom sa ich počet zvýšil na 12.

Pri liečbe kýly lumbosakrálnej chrbtice sa ihly umiestnia podľa schémy: 4 do bedrovej oblasti, 4 po dĺžke nohy, jedna v päte, druhá v ušnom lalôčku..

Akupunktúrny špecialista používa na prepichnutie pokožky špeciálne tenké ihly. Nástroje musia byť sterilné. Procedúra trvá 15–20 minút. Aby sa dosiahol určitý účinok, sú ihly umiestnené kolmo na pokožku alebo v uhle k rôznym hĺbkam, niekedy keď sú nastavené, vykonávajú sa rotačné akcie. Prvé 3 sedenia robia veľmi plytké vpichy, aby sa ďalej zabránilo potrebe dať ihlu do nepripravenej kože..

Po odsúhlasení akupunktúrnej liečby prietrže si pacient najprv procedúru bolestivo všimne. Prvé sedenia sú považované za najbolestivejšie, do polovice kurzu sa telo prispôsobuje, niektoré dokonca zaspávajú pri akupunktúre. Zo všetkých miest vpichu je oblasť pod sedadlom považovaná za najnepríjemnejšiu, pretože na tomto mieste sú nervové plexy.

Akupunktúrna miestnosť je špeciálne vybavená tak, aby osoba nezažila psychologické ťažkosti. Liečba sprevádza relaxačná hudba..

Akupunktúra s herniou chrbtice zaručuje obnovu metabolizmu, zlepšenie krvného obehu, zmiernenie bolesti. Pomocou metódy zvýšenia účinnosti liečby, pripojenia k slaboprúdovým ihličkám, môžete dokonca obnoviť tkanivo chrupavky. Toto zlepšenie rieši problém regenerácie poškodených tkanív bez tabletiek a injekcií. Ak sa prietrž vyskytuje prvýkrát, stačí jeden priebeh akupunktúry, ak je patológia chronická, budete musieť postup opakovať niekoľkokrát do roka.

Názory a recenzie

Akupunktúrna liečba kýly chrbtice sa stále stáva strediskom diskusií pre lekárov, ktorí dostávajú rôzne recenzie. Skutočnosť, že akupunktúrne práce však nemožno spochybniť. Existuje niekoľko návrhov, prečo táto metóda vedie k výsledku:

 • Oscilácie elektrického impulzu v mieste vpichu;
 • Rezonancia prúdov poskytujúca terapeutický účinok;
 • Vplyv ihiel na určité oblasti nervových zakončení normalizuje metabolizmus a krvný obeh;
 • Zlepšuje sa tepelná sebakontrola tela, ktorá lieči postihnuté orgány.

Všeobecne uznávaný mechanizmus účinku sa považuje za reflex, podľa ktorého plytká punkcia kože v pravom bode ovplyvňuje časť mozgu zodpovednú za fungovanie postihnutého orgánu..

Napriek názoru skeptikov sú pacienti, ktorí podstúpili akupunktúru, väčšinou spokojní. Po opätovnom získaní zdravotného stavu oznámili, že sa prvé 4 sedenia zhoršili, bolesť sa zosilnila, znížila sa necitlivosť končatín, ale nakoniec všetky symptómy zmizli. Či je akupunktúra bolestivá pri hernii bedrovej chrbtice, mnohí pacienti o tomto probléme ani neuvažovali. Pretože už dlho trpeli hroznou bolesťou v dôsledku tlaku prietrže na korene nervov. Technika na liečbu problémov s chrbtom je skutočne kontroverzná, ale pomáha zmierniť akútnu bolesť. A v kombinácii s inými druhmi liečby dokonca predlžuje obdobia medzi exacerbáciami.

Akupunktúra prešla od čínskej tradičnej medicíny po oficiálne uznanie. Akupunktúra by preto pri neexistencii účinnosti nenašla miesto v tradičných metódach liečby.

kontraindikácie

Akákoľvek liečba nemôže byť ideálna, vždy má vedľajší účinok na telo, jedinou otázkou je, koľko. Akupunktúra má tiež množstvo možných negatívnych účinkov na organizmus:

 • Krvácanie a bolesť;
 • Infekcia pri nedodržiavaní hygienických noriem;
 • Poškodenie tkaniva pod kožou.
 • Onkologické choroby;
 • tehotenstva;
 • Choroby obehového systému;
 • Horúčka;
 • Nervové poruchy.

V každom prípade má liečba miechy pri akupunktúre menej škodlivé vedľajšie účinky na telo ako nesteroidné lieky proti bolesti vo forme tabliet a injekcií..

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

Akupunktúrna liečba miechy

Akupunktúra - táto starodávna metóda liečby je pravdepodobne najdôveryhodnejšou zo všetkých netradičných metód liečby. A hoci je založená na krásnej čínskej teórii určitej životne dôležitej energie, ktorá putuje kanálmi spájajúcimi všetky naše orgány, intuícia naznačuje, že je to všetko za všetko - vysvetlenie doby, kedy ľudská myseľ ešte nedokázala všetko pochopiť. Ale niektorí mudrci už disponovali dokonalými znalosťami nielen ľudského ducha, ale aj tela. Dôkazom sú najzložitejšie starodávne atlasy akupunktúrnych bodov, ktoré viac pripomínajú moderné schémy inervácie vnútorných orgánov, len oveľa zložitejšie. Bez znalosti štruktúry ľudského nervového systému a spojenia centrálneho a periférneho systému a samotnej povrchovej úrovne bola takáto konštrukcia ťažko možná..

Zohľadnite v tomto ohľade akupunktúru s herniou chrbtice.

Je možné liečenie akupunktúrnej hernie??

Akupunktúra spôsobuje u niektorých lekárov skepticizmus a tvrdia, že niektoré zlepšenia po reláciách nemožno vysvetliť inak ako účinkom placeba. Tu sa dá argumentovať: veľa skeptikov bolo vyliečených zo syndrómu bolesti herniou, keď nič nepomohlo.

Po 10 akupunktúrnych reláciách sú zaznamenané aj recenzie na zlepšenie a regeneráciu. Je pravda, že niektorí pacienti pripúšťajú, že po mesiaci a pol sa prietrž prietrhu opakoval.

Je však zaujímavé zistiť, či akupunktúrna liečba kýly chrbtice pomáha alebo je to mýtus, preháňanie, zbožné prianie?

Bohužiaľ, dnes nikde nenájdete vyhlásenie, ktoré by vám umožňovalo mať 100% istotu o účinnosti akupunktúry, ani nemôžete nájsť pravý opak - úplné vedecké vyvrátenie. Medzi tým je niečo:

Akupunktúra pomáha pri medzistavcovej prietrži, ale ako nezávislá metóda ju úplne nevylieči.

Aby sme pochopili toto znenie, pravdepodobne by sme si mali znovu zapamätať, ako sa vyskytuje prietrž.

 1. Vzhľadu medziobratlovej hernie, ako si spomínate, predchádza osteochondróza, ktorá postupne „zje“ disk. Dystrofická a dehydratovaná, vločkuje sa stále viac a viac pod našou váhou a kvôli častej dodatočnej „medveďovej“ službe chrbtice, ktorú jej často robíme s našimi „hrdinskými“ snahami zdvihnúť niečo super ťažké
 2. Výsledkom je, že „sférická“ podpora disku, jadra, je raz (s ďalším pokusom presunúť nejakú skrinku) doslova vytlačená z disku. Vertebrálny segment na tomto mieste nielen stráca svoje ochranné vlastnosti tlmiča nárazov, ale aj výstup z jadra sa stáva skutočným zdrojom problémov a v prvom rade bolesť chrbta, ktorá sa z bývalého neškodného jadra mení na nepríjemnú prietrž
 3. A bolí to veľmi silno a všade s medzistavcovou prietržou - bohužiaľ, opäť kvôli komplikovanej rozvetvenej sieti nervov, ktoré zaplňujú nielen našu chrbticu, ale aj všetky orgány, povrchové a hlboké svaly a kožné prvky. Bolesť sa samozrejme týka iba tej konkrétnej oblasti, ktorú nerv ovplyvňuje prietrž „ovláda“, ale veľkosť tejto zóny a naše subjektívne pocity niekedy vyvolávajú dojem, že „všetko bolí“

Princíp liečby spinálnej prietrže

Po takejto mini-degresii do histórie výskytu medzistavcovej prietrže je jedna vec prekvapujúca:

Ako môže akupunktúra prietrž chrbtice skutočne vyriešiť problém sám - presunúť prietrž na miesto a odstrániť bolesť?

Neboj sa - nikto sa nebude tlačiť a dotýkať sa prietrže ihlami, ako si niektorí môžu mylne myslieť.

Môžete to však urobiť iným spôsobom: skúste zdvihnúť stavce, ktoré sploštia a držia našu prietrž. Je však celkom možné urobiť túto akupunktúru, pretože úlohu zdviháka v tomto prípade zohrávajú stavcové svaly a väzy..

Výstup hernie s bolesťou spôsobil, že svaly reagovali a reflexne sa namáhali, aby chránili poškodené stavce pomocou káblových zväzkov a bránili ich pohybu. Svalové kŕče a viedli k ešte väčšiemu stlačeniu prietrže a nervu.

Teraz môžete pochopiť, ako sa pri akupunktúre zmierňuje bolesť:

Akupunktúra pôsobením na vhodné akupunktúrne body (body inervácie) vedie k

 • svalová relaxácia
 • znížte kompresiu susedného stavca
 • uvoľnenie nervov a vymiznutie bolesti

Ak sa používa akupunktúra

Môžete urobiť prvý predbežný záver:

Akupunktúra je vynikajúcim nástrojom na odstránenie bolesti, ktorú možno celkom úspešne použiť ako alternatívu k iným tradičným liekom:

 • NSAID (nesteroidné protizápalové lieky)
 • kortikosteroidy
 • Midokalmu

Preto sa môže použiť v prvej fáze exacerbácie s jednou dôležitou podmienkou:

Akupunktúrne sedenie by mal vykonávať skúsený odborník so znalosťami, inak môže dôjsť len k poškodeniu.

Ďalšia účasť akupunktúry na liečbe miechy ako samostatnej metódy je však sporná, pretože hlavná konzervatívna liečba počas remisie je zameraná na napínanie a posilňovanie svalov, čo je možné dosiahnuť iba vhodnou cvičebnou terapiou..

Ďalšou dôležitou vecou je nosenie korzetov, ktoré vám umožňujú opraviť výsledok.

Zdá sa, že sa preto vrátili k pacientom so záchvatmi za jeden až dva mesiace, pretože sa nespoliehali na viac akupunktúrnych sedení, pretože sa už viac nespoliehali..

Druhý konkrétnejší záver bude takýto:

Akupunktúra, ktorá sa používa v prvom štádiu ako prostriedok na liečbu bolesti prietrže chrbtice, v druhom sa môže použiť v kombinácii s inými tradičnými metódami:

 • Terapeutické cvičenie
 • Manuálna terapia
 • Noste korzety
 • Niektoré fyzioterapeutické metódy

kontraindikácie

Prístup by v každom prípade mal byť individuálny. Niektoré metódy fyzioterapie nie sú vhodné pre každého, najmä pri použití tepla. Existujú aj kontraindikácie pre samotnú akupunktúru:

 • Ťažké infekcie
 • Neskoré tehotenstvo
 • Stav pred infarktom
 • Mŕtvica alebo infarkt
 • Nádory a metastázy v chrbtici

Ako sa lieči akupunktúra?

 1. Pacient leží v horizontálnej uvoľnenej polohe
 2. Akupunkturista s miernym pohybom pichne ihly:
  akupunktúrna procedúra nespôsobuje bolesť: v mieste akupunktúry môžete cítiť iba malú injekciu a prudký nárast teploty.
 3. Čas strávený ihlou v bode je od 15 minút do 1,5 hodiny
 4. Na zvýšenie účinku sa akupunktúra kombinuje s dodávkou nízkofrekvenčného prúdu do ihly: elektrická stimulácia svalov a úplnejšia relaxácia

Pred zasadnutím je dôležité:

 • Nepite sa
 • Nepite alkohol
 • Nekombinujte sedenie s inými liekmi
 • Upozornite lekára na paralelnú liečbu
 • Majte dobrú náladu a verte tomu, čo sa vám počas relácie deje

Video: Ako sa liečiť akupunktúrou?

Akupunktúra prietrže chrbtice

 • Štyri výhody metódy
 • Tri nedostatky
 • kontraindikácie
 • Názory pacientov
 • Namiesto záveru

Akupunktúra s kýlou chrbtice je dôležitou súčasťou komplexnej liečby stavcovej kýly, spolu s masážou a fyzioterapiou. Táto technika nie je alternatívou k chirurgickému alebo lekárskemu ošetreniu, ale tieto metódy dobre dopĺňa a zvyšuje ich účinnosť.

Podstatou akupunktúry je stimulácia biologicky aktívnych miest pomocou špeciálnych ihiel. Účinok takejto stimulácie môže byť veľmi odlišný. Mechanický účinok na akupunktúrne body (shiatsu) bol kedysi bojovým umením, takže akupunktúru by mal vykonávať iba kvalifikovaný odborník..

Pri vertebrálnych kýlach existuje patologické napätie zadných svalov spôsobené bolesťou. Akupunktúra v tomto prípade:

zmierňuje bolesť;

eliminuje svalové kŕče;

zlepšuje krvný obeh postihnutých svalov, čo urýchľuje regeneráciu.

Štyri výhody metódy

Používa sa v akomkoľvek období ochorenia, dokonca akútne, najmä na zmiernenie bolesti.

Takmer žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky, metóda sa používa v každom veku (a možnosť jej použitia závisí len od stavu pacienta)..

Umožňuje vám výrazne znížiť dávku liekov, čo znižuje pravdepodobnosť a závažnosť nežiaducich nežiaducich účinkov.

Je úplne bezbolestný a nevyžaduje žiadne úsilie pacienta, na rozdiel od napríklad manuálnych terapií alebo fyzioterapeutických cvičení..

Umiestnenie akupunktúrnych bodov

Ideálna metóda liečby vertebrálnej hernie ešte nebola vynájdená a akupunktúra s kýlou chrbtice nie je všemocná:

Neovplyvňuje príčinu choroby: nie je možné vrátiť spadnutý disk späť. Akupunktúra preto nemôže nahradiť chirurgický zákrok.

Nemá to vplyv na stav miechovej chrupavky, aj keď o tom v brožúrach píšu aj niektoré nečisté súkromné ​​kliniky..

Nezbavuje neurologické príznaky (znecitlivenie, parestézia, ochrnutie atď.) Spôsobené kompresiou miechových koreňov spadnutého disku. Je pravda, že akupunktúra môže odstrániť opuch z postihnutého koreňa a tým znížiť jeho porušenie..

Tieto kontraindikácie sú spoločné pre všetky akupunktúry:

 • tehotenstva;
 • menštruácia u žien;
 • akútne infekčné ochorenie alebo chronické vo fáze exacerbácie;
 • onkologické ochorenia.

Spätná väzba o účinnosti akupunktúry je zvyčajne pozitívna. Technika staršia ako dvetisíc rokov nemôže fungovať zle.

Negatívne hodnotenie pacientov o tomto postupe je najčastejšie spojené s nízkou kvalifikáciou odborníka, ktorý ho vykonáva.

Mnohé sa obávajú možnej bolesti spôsobenej injekciami ihiel. Nerobte si starosti, akupunktúra sama o sebe anestetizuje.

Akupunktúra, ako metóda lekárskeho (alebo bojového) vplyvu na ľudské telo, sa v Číne praktizuje viac ako tisíc rokov a je vedená do najmenších detailov..

Vedci sa pokúsili túto techniku ​​modifikovať nielen v XXI. Storočí. Tento „remake“ pozostával z vystavenia biologicky aktívnym bodom laserom, elektrickým prúdom, mechanickými vibrátormi a inými technogenickými gizmami, ale klasická akupunktúra stále nedokázala prekročiť účinnosť klasickej akupunktúry. Preto, ak chcete vyskúšať akupunktúru, neskúšajte moderné zariadenia, ale vyhľadajte kvalifikovaného akupunktúrneho špecialistu, najlepšie vyškoleného v Číne..

Autor: Evgeny Vinogradov

(blok nižšie je možné posúvať doprava až na koniec)

(priemer: 5,00, hlasy 1)

Akupunktúra je najstaršou liečbou rôznych chorôb, pôvodom z čínskej medicíny. Recenzie použitia akupunktúry s prietržami chrbtice sú rôzne. Vďaka použitiu ihiel na ovplyvnenie biologicky aktívnych miest sa dosahujú tieto terapeutické účinky:

 • intenzita kompresie nervových koreňov klesá v dôsledku relaxácie spazmodických svalov a poklesu edému susediacich tkanív;
 • zlepšuje sa prísun krvi a odtok lymfy z tkanív obklopujúcich poškodený medzistavcový disk;
 • bolesť v oblasti stlačeného nervového koreňa je eliminovaná;
 • mobilita chrbtice je obnovená.

Zvážte spätnú väzbu od pacienta pri liečbe miechy.

„Bolo mi tiež odporučené liečiť kýlu chrbtice pomocou akupunktúrnej metódy. Uplynulo 10 relácií. Nevšimol som si veľa úľavy. Myslím si, že táto metóda liečby nemôže nahradiť chirurgickú liečbu. “.

„Pred rokom som mal v bedrovej oblasti prietrž chrbtice. Okamžite bol predpísaný liečebný komplex vrátane liečenia drogami, terapeutických cvičení, fyzioterapie a reflexológie (akupunktúra). Najprv pochybovala o poslednom bode, napriek tomu sa rozhodla. Tieto dlhé a tenké ihly samozrejme robia divokú hrôzu, ale v skutočnosti sa všetko ukázalo, že nie je také tragické. Postup nebol taký bolestivý, ako sa očakávalo. Po 3 až 4 schôdzach prešiel strach z ihiel. Naučil sa dokonca relaxovať počas procedúry. Bolesť takmer zmizla po 4 ošetreniach. Priebeh akupunktúry bol 10 procedúr. Myslím si, že aspoň raz ročne je užitočné podstúpiť takúto liečbu aj pre zdravých ľudí. “.

„Akupunktúru absolvovala tretíkrát za dva roky v súvislosti s liečením bolesti chrbta (mám kýlu chrbtice). Chcel by som poznamenať, že pri použití tejto metódy liečby zohráva hlavnú úlohu kvalifikácia odborníka, ktorý postup vykonáva. Takže po absolvovaní prvých dvoch kurzov u jedného lekára bol účinok úžasný aj pri minimálnej spotrebe liekov. Tretí liečebný postup iného odborníka priniesol omnoho menšiu úľavu vo všeobecnom stave. “.

„Mnoho skúsených lekárov vrátane neurológov je skeptických ohľadom akupunktúry. Môj ošetrujúci lekár všeobecne porovnával akupunktúru s účinkom placeba. Avšak použitie jedného liečebného postupu pri akupunktúre ma zachránilo pred neznesiteľnou bolesťou chrbta a pocitom úplnej bezmocnosti. Kýla nezmizla, ale jej veľkosť sa významne znížila vzhľadom na výsledky skenovania MRI 3 mesiace po ukončení komplexnej liečby. Nemyslím si, že bez použitia akupunktúry by bolo možné dosiahnuť takéto výsledky. “.

„Akupunktúra je v týchto dňoch samozrejme bežná. Účinnosť tejto metódy však vyvoláva určité spory a pochybnosti medzi prívržencami klasickej medicíny. Z vlastnej skúsenosti som videl, že táto metóda naozaj funguje. Jedinou nevýhodou takého zaobchádzania je podľa môjho názoru vysoká cena každej návštevy špecialistu. “.

„Už niekoľko rokov mám herniovaný disk. Pravidelne liečené tradičnými liekmi 1 - 2-krát ročne.

Nedávno mi bolo odporučené vyskúšať akupunktúru. Bola skeptická voči takémuto zaobchádzaniu. Po prvých dvoch postupoch som však cítil výraznú úľavu vo všeobecnom stave. Po ďalších 4 procedúrach som zabudol na svoj problém. Odporúčam všetkým, aby aj napriek skepticizmu ostatných zažili pôsobenie ihiel na seba. “.

„Už som absolvoval dva kurzy akupunktúrnej liečby. Chcel som sa zbaviť prietrže chrbtice vystavením biologicky aktívnym bodom. Z procedúr stále pretrvávala mierna úľava, ale táto metóda liečby nesplnila moje očakávania. Výhody akupunktúry v prítomnosti kýly chrbtice sú zjavne prehnané. “.

Na prevenciu a liečbu chorôb JOINTS a SPINE naši čitatelia používajú novú neoperačnú liečbu založenú na prírodných extraktoch, ktorá..

Spoločné problémy - priama cesta k postihnutiu!
Prestaňte trpieť touto bolesťou kĺbov! Zaznamenajte osvedčený predpis skúseného lekára...

"Rozhodol som sa o akupunktúre druhýkrát v mojom živote." Moja prvá skúsenosť nebola úspešná. Po prvom sedení sa bolesti chrbta zosilneli, bolo ťažké ráno ráno vyjsť z postele. Viac informácií o postupe som potom nešiel. Nedávno sa však stretla s priateľom, povedala mi, že už niekoľko po sebe nasledujúcich rokov pravidelne navštevuje akupunktúrne kurzy (vždy 10 sedení), aby sa zabránilo exacerbáciám osteochondrózy. Odporučila mi svojho lekára. Napriek mojej smutnej skúsenosti som sa stále rozhodol kontaktovať tohto špecialistu. Po prvom zasadnutí som cítil úľavu od bolesti, hoci úplne nezmizol. S každým dňom liečby som sa cítil lepšie a lepšie. Neviem, samozrejme, čo sa stane s mojou prietržou, ale nepríjemné príznaky sú preč. “.

„Bolí ma chrbát veľa rokov. Nejako som sa však s doktorom nijako neponáhľal. Išiel som do nemocnice iba vtedy, keď už neexistovala žiadna sila na vydržanie bolesti. Potom nasledovalo úplné preskúmanie. Odhalil prietrž medziobratlovej platničky v bedrovej chrbtici. Bola predpísaná komplexná protizápalová liečba, ale lekár ju okamžite upozornil, že v budúcnosti by som mal podstúpiť operáciu.

Potom som spanikáril. Začal hľadať na internete rôzne spôsoby liečby tejto metly. Akupunktúra pritiahla pozornosť. Našiel som odborníka v mojom meste, ktorý o mne hovoril dobre, dohodol si stretnutie. Keď som však skúmal výsledky vyšetrení a vyšetril som svoje chrbát, lekár mi povedal, že by sa mi ani nepokúsil pomôcť. Vysvetlil, že táto metóda funguje iba v počiatočných fázach vývoja prietrže a pri svojej malej veľkosti. V mojom prípade táto metóda už nie je relevantná. Opäť som bol presvedčený, že by som sa mal viac sústrediť na svoje zdravie, aby som neskôr nemusel chodiť na operačný stôl. “.

„Akupunktúra pomáha iba pri malých herniovaných diskoch. Je dôležité pochopiť, že v pokročilých prípadoch je disk medzi stavcami takmer zničený. Žiadna akupunktúra nepomôže obnoviť túto chrupavku, čo znamená, že účinok takejto liečby môže byť iba dočasný. “.

„Prešiel som až 18 akupunktúrnymi stretnutiami. Liečil ma skúsený lekár z Číny, mnoho jeho pacientov bolo spokojných. Takéto zaobchádzanie mi však veľmi nepomohlo. Samozrejme, naozaj som chcel, aby ma akupunktúra postavila na nohy, ale v mojom prípade je táto metóda zjavne bezmocná. Neobviňujem lekára z ničoho, pretože od samého začiatku som vedel, že moja situácia je zložitá a možno sa nebude liečiť. Teraz je operácia vpred “.

„Moje problémy s chrbtom sa začali pred dvoma rokmi. Myslím, že to začalo niekde v poslednom trimestri tehotenstva. Po narodení dieťaťa, samozrejme, nebolo dosť času na to. Teraz však niet cesty.

Po MRI mi bola diagnostikovaná hernia bedrovej chrbtice. Neuropatológ mi vymenoval zoznam liekov a odporučenia pre denné cvičenie. Takže ma liečili takmer dva týždne. Bolesť sa stala oveľa menšou, ale stále sa obťažovala. Švagra trvala na tom, aby som absolvoval akupunktúrny kurz. Po šiestom zákroku sa už v chrbte nepohodli. S cieľom upevniť účinok sa však rozhodli prejsť všetkých 10 zasadnutí. Chrbát sa neobťažoval dlhšie ako rok. ““.

„Nie je zbytočné, že tradičná medicína popiera účinnosť nekonvenčných metód liečby vrátane akupunktúry. Z nejakého dôvodu lekári veľmi zriedka odporúčajú takúto liečbu svojim pacientom. Nejako som sa rozhodol vyskúšať akupunktúru, aby som sa zbavil bolesti chrbta. Intenzita bolesti sa nezmenila, ale na mnohých miestach sa objavilo zavádzanie ihiel hnisanie. Koža bolí viac ako týždeň, aj keď som ju liečila každý deň alkoholom a levomekolom. Možno sú v tejto oblasti dobrí odborníci, ale nájsť takúto úlohu nie je ľahké. “.

„Akupunktúra nie je lacným potešením. Liečba je spravidla 10 dní. Nemôžem povedať, že táto metóda vylučuje všetky choroby. Výsledky akupunktúry však často dokážu obnoviť zdravie. Pokiaľ ide o prietrž chrbtice, všetko záleží na závažnosti patológie a kvalifikácii reflexológa. Myslím si, že táto metóda poskytuje najvyššiu účinnosť v kombinácii s liečbou drogami a fyzioterapiou. Ja sám často využívam akupunktúru pri liečbe rôznych patológií, výsledky sú takmer vždy uspokojené. “.

„Moja babička trpí kýlou chrbtice. Skúšali sme s ňou pravdepodobne všetky liečebné metódy, ktoré sme mali k dispozícii (samozrejme okrem operácie). Reflexológia bola tiež vyskúšaná. Prvý priebeh liečby zachránil moju babičku pred akútnou bolesťou a odstránil všetky nepríjemné príznaky po dobu 2 mesiacov. Potom znova začala brať lieky proti bolesti. Druhé zasadnutie malo dobrý účinok na 4 mesiace. Nemyslím si, že táto metóda nám umožní úplne vyliečiť túto chorobu. Avšak na dosiahnutie aspoň nie dlhých období remisie, keď nemusí užívať lieky, je vhodné sa pravidelne uchýliť k akupunktúre. “.

Zistite viac o liekoch, ktoré nie sú k dispozícii v lekárňach, ale vďaka ktorým sa mnohí Rusi už zotavili z bolesti kĺbov a chrbtice.!

Slávny lekár hovorí >>>

„Celý život som mal problémy s chrbticou. Pravidelne sa podrobujem lekárskej liečbe kvôli exacerbácii. Moja kýla je stále malá, takže lekár zatiaľ nenavrhol operáciu. Nedávno objavená akupunktúra. Spravodlivo stojí za to povedať, že táto metóda eliminuje syndróm bolesti nie horší ako liečba drogami. Možno však bude efekt dlhší, ak skombinujete tieto dve metódy. “.

„Je nepravdepodobné, že akupunktúra úplne vylieči kýlu chrbtice. Na zmiernenie akútnej bolesti je však táto metóda celkom vhodná. Túto liečbu som použil pred rokom. Viem veľa prípadov úspešného použitia akupunktúry na odstránenie bolesti chrbta. Malo by však byť zrejmé, že na liečbu prietrže chrbtice by sa mal odborník vybrať zvlášť opatrne, pretože nekvalifikovaný lekár môže pacientovi s takouto diagnózou uškodiť iba. Metóda je účinná, ale v súčasnosti existuje veľa nedostatočne skúsených odborníkov, takže riziko ublíženia na zdraví je ešte vyššie. ““.

"Akupunktúrna metóda ma postavila na nohy po dopravnej nehode." Je potrebné poznamenať, že tieto tenké ihly sa zdajú hroznejšie ako v praxi. Ich veľký prínos. Niekoľko rokov po nehode som mal tiež 3 mm spinálnu prietrž. Bolesť už prešla siedmimi reláciami akupunktúry a bolesť sa už neobťažuje. Myslím si, že akupunktúrna metóda je jednou z mála, ktorá môže významne pomôcť, ak existujú nejaké patológie muskuloskeletálneho systému. Hlavnou vecou je včasné začatie liečby a výber kompetentného špecialistu. “.

Kompletný zoznam článkov o webe nájdete na stránkach Mapa stránok a Mapa stránok 2.

Akupunktúra - táto starodávna metóda liečby je pravdepodobne najdôveryhodnejšou zo všetkých netradičných metód liečby. A hoci je založená na krásnej čínskej teórii určitej životne dôležitej energie, ktorá putuje kanálmi spájajúcimi všetky naše orgány, intuícia naznačuje, že je to všetko za všetko - vysvetlenie doby, kedy ľudská myseľ ešte nedokázala všetko pochopiť. Ale niektorí mudrci už disponovali dokonalými znalosťami nielen ľudského ducha, ale aj tela. Dôkazom sú najzložitejšie starodávne atlasy akupunktúrnych bodov, ktoré viac pripomínajú moderné schémy inervácie vnútorných orgánov, len oveľa zložitejšie. Bez znalosti štruktúry ľudského nervového systému a spojenia centrálneho a periférneho systému a samotnej povrchovej úrovne bola takáto konštrukcia ťažko možná..

Zohľadnite v tomto ohľade akupunktúru s herniou chrbtice.

Akupunktúra spôsobuje u niektorých lekárov skepticizmus a tvrdia, že niektoré zlepšenia po reláciách nemožno vysvetliť inak ako účinkom placeba. Tu sa dá argumentovať: veľa skeptikov bolo vyliečených zo syndrómu bolesti herniou, keď nič nepomohlo.

Po 10 akupunktúrnych reláciách sú zaznamenané aj recenzie na zlepšenie a regeneráciu. Je pravda, že niektorí pacienti pripúšťajú, že po mesiaci a pol sa prietrž prietrhu opakoval.

Je však zaujímavé zistiť, či akupunktúrna liečba kýly chrbtice pomáha alebo je to mýtus, preháňanie, zbožné prianie?

Bohužiaľ, dnes nikde nenájdete vyhlásenie, ktoré by vám umožňovalo mať 100% istotu o účinnosti akupunktúry, ani nemôžete nájsť pravý opak - úplné vedecké vyvrátenie. Medzi tým je niečo:

Akupunktúra pomáha pri medzistavcovej prietrži, ale ako nezávislá metóda ju úplne nevylieči.

Aby sme pochopili toto znenie, pravdepodobne by sme si mali znovu zapamätať, ako sa vyskytuje prietrž.

 1. Vzhľadu medziobratlovej hernie, ako si spomínate, predchádza osteochondróza, ktorá postupne „zje“ disk. Dystrofická a dehydratovaná, vločkuje sa stále viac a viac pod našou váhou a kvôli častej dodatočnej „medveďovej“ službe chrbtice, ktorú jej často robíme s našimi „hrdinskými“ snahami zdvihnúť niečo super ťažké
 2. Výsledkom je, že „sférická“ podpora disku, jadra, je raz (s ďalším pokusom presunúť nejakú skrinku) doslova vytlačená z disku. Vertebrálny segment na tomto mieste nielen stráca svoje ochranné vlastnosti tlmiča nárazov, ale aj výstup z jadra sa stáva skutočným zdrojom problémov a v prvom rade bolesť chrbta, ktorá sa z bývalého neškodného jadra mení na nepríjemnú prietrž
 3. A bolí to veľmi silno a všade s medzistavcovou prietržou - bohužiaľ, opäť kvôli komplikovanej rozvetvenej sieti nervov, ktoré zaplňujú nielen našu chrbticu, ale aj všetky orgány, povrchové a hlboké svaly a kožné prvky. Bolesť sa samozrejme týka iba tej konkrétnej oblasti, ktorú nerv ovplyvňuje prietrž „ovláda“, ale veľkosť tejto zóny a naše subjektívne pocity niekedy vyvolávajú dojem, že „všetko bolí“

Princíp liečby spinálnej prietrže

Po takejto mini-degresii do histórie výskytu medzistavcovej prietrže je jedna vec prekvapujúca:

Ako môže akupunktúra prietrž chrbtice skutočne vyriešiť problém sám - presunúť prietrž na miesto a odstrániť bolesť?

Neboj sa - nikto sa nebude tlačiť a dotýkať sa prietrže ihlami, ako si niektorí môžu mylne myslieť.

Môžete to však urobiť iným spôsobom: skúste zdvihnúť stavce, ktoré sploštia a držia našu prietrž. Je však celkom možné urobiť túto akupunktúru, pretože úlohu zdviháka v tomto prípade zohrávajú stavcové svaly a väzy..

Výstup hernie s bolesťou spôsobil, že svaly reagovali a reflexne sa namáhali, aby chránili poškodené stavce pomocou káblových zväzkov a bránili ich pohybu. Svalové kŕče a viedli k ešte väčšiemu stlačeniu prietrže a nervu.

Teraz môžete pochopiť, ako sa pri akupunktúre zmierňuje bolesť:

Akupunktúra pôsobením na vhodné akupunktúrne body (body inervácie) vedie k

 • svalová relaxácia
 • znížte kompresiu susedného stavca
 • uvoľnenie nervov a vymiznutie bolesti

Ak sa používa akupunktúra

Môžete urobiť prvý predbežný záver:

Akupunktúra je vynikajúcim nástrojom na odstránenie bolesti, ktorú možno celkom úspešne použiť ako alternatívu k iným tradičným liekom:

 • NSAID (nesteroidné protizápalové lieky)
 • kortikosteroidy
 • Midokalmu

Preto sa môže použiť v prvej fáze exacerbácie s jednou dôležitou podmienkou:

Akupunktúrne sedenie by mal vykonávať skúsený odborník so znalosťami, inak môže dôjsť len k poškodeniu.

Ďalšia účasť akupunktúry na liečbe miechy ako samostatnej metódy je však sporná, pretože hlavná konzervatívna liečba počas remisie je zameraná na napínanie a posilňovanie svalov, čo je možné dosiahnuť iba vhodnou cvičebnou terapiou..

Ďalšou dôležitou vecou je nosenie korzetov, ktoré vám umožňujú opraviť výsledok.

Zdá sa, že sa preto vrátili k pacientom so záchvatmi za jeden až dva mesiace, pretože sa nespoliehali na viac akupunktúrnych sedení, pretože sa už viac nespoliehali..

Druhý konkrétnejší záver bude takýto:

Akupunktúra, ktorá sa používa v prvom štádiu ako prostriedok na liečbu bolesti prietrže chrbtice, v druhom sa môže použiť v kombinácii s inými tradičnými metódami:

 • Terapeutické cvičenie
 • Manuálna terapia
 • Noste korzety
 • Niektoré fyzioterapeutické metódy

Prístup by v každom prípade mal byť individuálny. Niektoré metódy fyzioterapie nie sú vhodné pre každého, najmä pri použití tepla. Existujú aj kontraindikácie pre samotnú akupunktúru:

 • Ťažké infekcie
 • Neskoré tehotenstvo
 • Stav pred infarktom
 • Mŕtvica alebo infarkt
 • Nádory a metastázy v chrbtici

Ako sa lieči akupunktúra?

 1. Pacient leží v horizontálnej uvoľnenej polohe
 2. Akupunkturista s miernym pohybom pichne ihly:
  akupunktúrna procedúra nespôsobuje bolesť: v mieste akupunktúry môžete cítiť iba malú injekciu a prudký nárast teploty.
 3. Čas strávený ihlou v bode je od 15 minút do 1,5 hodiny
 4. Na zvýšenie účinku sa akupunktúra kombinuje s dodávkou nízkofrekvenčného prúdu do ihly: elektrická stimulácia svalov a úplnejšia relaxácia

Pred zasadnutím je dôležité:

 • Nepite sa
 • Nepite alkohol
 • Nekombinujte sedenie s inými liekmi
 • Upozornite lekára na paralelnú liečbu
 • Majte dobrú náladu a verte tomu, čo sa vám počas relácie deje

Video: Ako sa liečiť akupunktúrou?

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla po slepom čreveOpísané v tomto článku: Komplikovať diagnózu a určovanie, ako aj fyzioterapeutické postupy. Mierne stúpa v blízkosti svalov. Apendektómia - odstránenie slepého čreva symptómom abscesu alebo iných a následkom toho apendikulárny infiltrát alebo po ňom V niektorých prípadoch ide Vyčnievanie a obmedzovanie.
Indikácie a kontraindikácieTriedy fyzickej terapie sú indikované pre väčšinu pacientov s herniou krčnej, hrudnej alebo lumbosakrálnej chrbtice. Pre pacientov je odlišné iba časové obdobie, ktoré uplynulo po konzervatívnej alebo chirurgickej liečbe, keď bude predpísaný súbor vhodných cvikov..
Vrodená miechová kýla je zriedkavá, ale závažná vývojová anomália. Táto choroba miechy sa vyskytuje iba u 0,1 až 0,03% novorodencov a asi dve tretiny z nich zostávajú na celý život zdravotne postihnuté.