loader

Hlavná

Hlava

Metódy liečenia miechy pri ľudových liekoch

Liečba miechy pri ľudových liekoch je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa pokúsiť vyrovnať sa so závažnou patológiou chrbtice. Robiť bez chirurgického zákroku a kvalitatívne zlepšovať svoj stav je sen každého pacienta s problémami so zadami. V tejto situácii je hlavnou vecou nezačať s ochorením, ale v počiatočných štádiách choroby sa poradiť s vertebroológom. V tomto článku nájdete recepty a metódy liečby kýly bedrovej, hrudnej a krčnej chrbtice..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Podstata choroby: stručná informácia

Medzistavcová kýla je porušením jemnej štruktúry chrbtice, v ktorej je prítomné vláknité jadro. Ochorenie sa môže vyskytnúť v dosť závažnej forme, keď rušia nielen bolesť a opuch, ale vyskytujú sa aj výrazné príznaky porúch močenia, parézy, ochrnutia. Ak je bolesť taká intenzívna, že sa zastaví iba pri narkotických alebo semi-narkotických liekoch alebo ak dôjde k významnému zhoršeniu pohybovej aktivity, vykoná sa chirurgický zákrok, aby sa odstránil útvar nazývaný „medziobratlová hernia“..

Ochorenie sa vyskytuje u dospelej populácie. Má rodovú príslušnosť: muži sú častejšie chorí. Nesprávne vypočítané fyzické zaťaženie chrbta a predĺžená fyzická nečinnosť môžu viesť k patológii v rovnakom rozsahu. Na prevenciu tejto choroby musíte prispôsobiť svoj životný štýl a vylúčiť dlhodobé statické zaťaženie chrbtice. Kancelárski úradníci musia robiť povinné prestávky na vedenie priemyselnej gymnastiky.

Masť na medziobratlovú prietrž

Ľudové lieky na kýlu chrbtice zahŕňajú použitie mastí. Základom je najčastejšie tuk z bravčového alebo hydinového mäsa. Táto látka prakticky nespôsobuje alergické prejavy, dobre preniká cez póry kože, je kompatibilná s inými terapeutickými zložkami. Masti na ošetrenie medzistavcových prietrží sa zvyčajne uchovávajú v chladničke pomocou nádob s pevným vekom. Tu je niekoľko osvedčených starých receptov, ako sa vyhnúť operácii v mnohých situáciách..

Recept číslo 1

Použite korene kostnej kosti. Dôkladne sa umyjú a potom nasekajú mlynčekom na mäso. Zmiešajte s husacím tukom a duste asi 40 minút v nepriľnavom riade, odstavte ho a do polochladenej zmesi pridajte pravidelnú vodku. Nechá sa úplne vychladnúť, potom sa znova zohreje, prefiltruje, masť sa prenesie do závitovej nádoby a nechá sa vylúhovať 10 dní. Na libru koreňov vezmite 350 gramov. sadlo a 60 ml vodky. Masť sa aplikuje v hrubej vrstve na plochu, kde sa nachádza medzistavcová prietrž po dobu 1 hodiny.

Recept číslo 2

Vezmite 1 gram. múmia a 100 g. prírodný kvetinový med. Múmie sa chovajú v lyžici vody a výsledná hmota sa naleje do tekutého medu. Ukázalo sa teda, že na ošetrenie chrbtice je to akákoľvek masť.

obklady

Kompresie sa vyrábajú v oblasti medzistavcovej prietrže, pretože takéto alternatívne ošetrenie stavcovej prietrže je už dlho známe. Manipulácia je vhodná iba pre použitie doma, pretože celá štruktúra prinesie určité nepríjemnosti. Na ošetrenie je cesnak veľmi vhodný. 300 g nakrájané klinčeky sú starostlivo rezané nožom a kombinované so pohárom vodky. Výsledná zmes sa nechá niekoľko hodín pôsobiť, potom sa vytlačí a vloží do gázového vrecka. Mal by byť pripevnený k miestu premietania medzistavcovej prietrže, pevne obviazaný, starostlivo izolovaný a ležať 1 hodinu. Potom je obklad odstránený, ale pokožka nie je umytá. Tento postup opakujte každé 2 - 3 dni. Ak existuje pálivá pokožka, určite naneste krém na dieťa.

Kôňový tuk je sklad výživných látok. Čerstvý tuk sa jemne rozdrví a utopí vo vodnom kúpeli. Nie je možné variť látku. Po ochladení sa hmota nanesie v hrubej vrstve na miesto medzistavcovej prietrže, nad ňu sa použije izolačný obväz a potom teplý šál. Tuk koní si môžete udržať na tele niekoľko hodín. Potom sú zvyšky produktu utreté plachtovinou a koža je umytá teplou vodou a osušená dosucha..

Bischofite s medziobratlovou kýlou sa odporúča používať nielen na ľudových liečiteľov, ale aj na praktických lekárov. Vyrábame zmes: 200 gramov bischofitu, 100 ml octu jablčného muštu, medu a liečebnej žlče. Zmes sa zahreje na 40 g. Celzia sa aplikuje po dobu 2 hodín komprimáciou.

Tinktúra na odreniny a kúpeľa

Alternatívne ošetrenie kýly chrbtice si nemožno predstaviť bez trenia. Na výrobu tinktúr sa používajú rôzne protizápalové a dekongestantné byliny. Trvali na vodke (mesačný svit) alebo na rastlinnom oleji. Používajte iba na vonkajšie použitie. Tieto lieky môžu niekedy obsahovať smrtiace dávky alkaloidov, a preto ich uchovávajú v jasne označenom obale. Uvádzame niektoré recepty, ktoré pomáhajú liečiť kýly v krčnej chrbtici:

 • Tinktúra na ošetrenie medzistavcovej prietrže lumbálnej chrbtice je vyrobená z saberfish. Na výrobu lieku sa 200 g. sušený koreň rastliny a zmiešaný s dvoma litrami vodky. Potom dôkladne premiešajte a schovajte sa na tmavom mieste. Potom sa prefiltruje, pridá sa 2 injekčných liekoviek s 10% dimexidum a použije sa na trenie chrbta.
 • 20 stredne veľkej vodky vezme 20 stredne veľkých strukov pálivého korenia, 200 g. suché hypericum, 30 gaštanov konských, 100 g. korene ľalie, 100 ml. 10% amoniak. Po trojtýždňovej infúzii sa používa na drhnutie bedrovej, krčnej chrbtice;

vane

Vane sú bežné postupy. Rovnomerným zahrievaním celého organizmu, otváraním veľkého množstva pórov, zvyšovaním rýchlosti krvného obehu je možné dosiahnuť saturáciu tkanív živinami a minerálmi. Vane sú užitočné pre takmer všetkých ľudí. Procedúra má minimálny zoznam kontraindikácií a pri správnom použití prináša nenahraditeľnú výhodu pre prácu kostrového systému..

Rusko bolo známe svojimi ihličnatými kúpeľmi. Ihly sú skladom jedinečných vitamínov. Akonáhle sú v krvnom riečisku, dokážu významne zlepšiť stav medzistavcových platničiek, chrupavky a svalového tkaniva. Na prípravu štandardného kúpeľa stačí naliať kilogram čerstvých ihličiek do vedra vriacej vody. Uistite sa, že trváte na výslednej zmesi niekoľko hodín pod teplou prikrývkou, potom ju preceďte, nalejte do vane a pokračujte v tomto postupe, až kým infúzia nevychladne..

Ako liečiť medzistavcovú prietrž pomocou ľudových metód

Liečba ľudskými liekmi na prietrž bedrovej chrbtice je pomocnou metódou na zlepšenie stavu počas remisie alebo na urýchlenie rehabilitácie po operácii. Takýto spôsob liečby nemôže vylúčiť medikáciu alebo fyzioterapeutickú liečbu, a teda úplne vyliečiť telo stavcovej patológie. Ľudové lieky sa môžu použiť iba po konzultácii s lekárom.

Patomorfológia a klinické prejavy choroby

Kýlová medzistavcová platnička je závažnou komplikáciou osteochondrózy. Príčinou patológie môže byť trauma, degeneratívne zmeny súvisiace s vekom, vysoká fyzická námaha, náhle pohyby.

Vertebrálny stĺp pozostáva z kostných prvkov - stavcov, vzájomne prepojených medzistavcovými platničkami a väzmi. V prípade narušenia integrity stavcov alebo oslabenia väzov a svalov podporujúcich chrbticu sa telo stavca vyvíja nadmerne. Výsledkom je, že prúžok vláknitého tkaniva je zničený a buničité jadro je „vytlačené“ von. Ak je prietrž otočená do miechy, potom vytvára tlak na miechu.

Pri deformácii kĺbu chrbtice výčnelkom sú stlačené korene nervov a tvrdé membrány miechy, čo spôsobuje symptómy charakteristické pre patológiu. Ich prejavy závisia od miesta prietrže a štádia choroby, s rovnakou frekvenciou u mužov aj žien. Ak sa teda v lumbosakrálnej oblasti objaví výčnelok (najbežnejšia patológia), pacient sa cíti:

 • bolesť v dolnej časti chrbta, zadnej časti nohy, sedacej časti;
 • slabosť a znecitlivenie nôh;
 • zhoršená funkcia panvy.

S lokalizáciou prietrže v krčnej oblasti sú príznaky ako:

 • bolesť ramenného pletenca a hornej končatiny;
 • závraty a vysoký krvný tlak;
 • znecitlivenie prstov.

V oblasti hrudníka spôsobuje výstupok bolesť, ktorá je zamieňaná s bolesťou srdca, pálením záhy.

Pri liečbe medzistavcovej prietrže sa lekári snažia používať konzervatívne metódy:

 • lieková terapia;
 • rehabilitácia;
 • fyzioterapeutické cvičenia;
 • manuálna terapia
 • korekcia životného štýlu (zníženie nadváhy pôstom).

Chirurgická liečba je predpísaná iba v prípade neúčinnosti týchto metód a vzniku závažných následkov.

Alternatívne spôsoby liečby choroby

Patomorfológia choroby vyžaduje profesionálny prístup k liečbe. Samoliečba môže viesť k deštrukcii stavcov, poraneniu miechy a ochrnutiu. Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami by sa preto mala vykonávať výlučne so súhlasom lekára a po štúdiách, ktoré určujú stupeň poškodenia..

Hlavnou šetrnou metódou liečby vertebrálnej kýly doma je bylinná medicína. Vonkajšie metódy zahŕňajú horúce a studené aplikácie, jemnú masáž, apitherapiu. Na posilnenie svalového korzetu a oslabenie kompresie nervových zakončení je potrebné použiť súbor špeciálnych cvičení.

Fytoterapia patológie medzistavcových platničiek

Medzistavcové prietrže si vyžadujú komplexnú liečbu rôznymi ľudovými liečivami. Pri výbere účinných látok sa musíte zamerať predovšetkým na liečivé rastliny, ktoré majú taký účinok:

 • liek proti bolesti;
 • protizápalové;
 • sedatívum;
 • reguláciu metabolizmu minerálov;
 • zlepšenie prísunu krvi;
 • zvýšenie imunity.

Pri zhoršení patológie sa maximálny účinok dosiahne požitím nasledujúcich zbierok liečivých rastlín:

 1. Slamienka (kvety), ibištek (tráva), liečivý čierny koreň (tráva, koreň), balzam (tráva), lúčna tráva (tráva), základná tráva (tráva), poľná praslička (tráva), kostival (koreň), požiaru (listy), pytlovina (tráva), zemiaky a reďkovky (hľuzy), lopúcha (tŕne).
 2. Počiatočné písmeno (tráva), čierne bezinky (kvety), vysokohorský obojživelník (oddenok), biela vŕba (kôra), mydlo (koreň, odnože), borovica (kvety), panzeria (kvety), valeriána (odrezky), saberfish, cesnak, sušené ovocie

Všetky zložky zbierky sa odoberajú v rovnakých častiach a pohodlne sa nasekajú (v mlynčeku na kávu, v mlynčeku na mäso alebo v trecej miske). Odmeria sa 8 g prášku, ktorý sa naplní 400 ml vriacej vody. Misky sa umiestnia do vodného kúpeľa a varia sa 10-15 minút pod vekom. Zabaľte nádobu alebo nalejte obsah do termosky. Trvajte na odvare 1,5 - 2 hodiny. Kvapalina je rozdelená na 3-4 dávky. Pite teplý pol hodiny po jedle.

Varené podľa receptúr sa odvarky získavajú počas exacerbácie.

Počas remisie sa medzistavcová prietrž lieči odvarmi s menším počtom komponentov:

 1. Saxifraga (podzemok a koreň), detská postieľka (tráva), mačacia noha (kvetinové koše), moruša (tráva), lúka (tráva), repeshka (tráva).
 2. Verbena (tráva), horolezecká paprika (tráva), červená gáza (tráva), lipa (kvety), harmanček (kvety), držba (tráva), šalvia (tráva).

Brúsené komponenty sa berú rovnako. Odmerajte 5 g prášku a nalejte 250 ml vriacej vody. Trvajte na tom v termoske po dobu 3 hodín. Celá infúzia je rozdelená do troch dávok. Po jedle sa zohrejte.

V prvom roku sa liečba medzistavcovej prietrže uskutočňuje v priebehoch 2 až 2,5 mesiaca bez prerušenia, striedajúc malé poplatky. Ak po použití alternatívnych spôsobov liečby nedochádza k exacerbácii, infúzie sa používajú v cykloch rovnakého trvania, ale medzi nimi sa prestávky odoberajú do 2 až 3 týždňov. Miechová kýla dobre reaguje na liečbu bez chirurgického zákroku alternatívnymi metódami, pričom sa pravidelne a primerane používajú bylinné prostriedky.

Používanie a výroba domácich mastí

Použitie mastí začína od prvých dní nástupu príznakov choroby, po konzultácii s lekárom a po vykonaní diagnostických testov. Aktivujte externú liečbu vertebrálnej hernie v subakútnom období a vo fáze remisie.

Na prípravu mastí sa používajú tieto fyto zbierky:

 1. Had horský (odnože), melilot (tráva), nechtík (kvety), ľan (semená), medovka (listy), púpava (koreň), jedľa (ihly), harmanček (kvety), orgován (listy), lastovička ( tráva), eukalyptus (listy).
 2. Garmala (tráva), kýla (čerstvá tráva), biela vŕba (kôra), poľná vetva (tráva) Islandský mach (tallus), konský gaštan (kvety), lúčna tráva (tráva), manžeta (tráva), petrklíč (tráva), palina Rakúsky (bylina), pichľavý stalnik (bylina), šalvia (bylina).

Masť si môžete pripraviť niekoľkými spôsobmi:

 • Zozbierajte všetky súčasti zbierky v rovnakých častiach. 20 g prášku naleje 100 ml vriacej vody. Varte za stáleho miešania pri nízkej teplote 5 minút. Roztavené bravčové mäso (alebo jazvec) rozpustené vo vnútornom tuku (masť), aby nedošlo k spáleniu. Kmeň cez tenká fazuľa. Zoberte sádlo a slnečnicový olej za studena lisovaného po 75 g. Skladujte na tmavom a chladnom mieste..
 • Rastlinný prášok (30 g) sa zmieša so sádlom a zmäknutým maslom (vždy 100 g). Zmes sa zahrieva vo vodnom kúpeli 10 minút za miešania. Pripravte odvar ľanových semien (1 čajová lyžička semenného prášku + 50 g vody). Miešajte, varte 10 minút, pri zachovaní objemu. Do zmesi sa pridá ochladený bujón. Zmiešať. Uchovávajte v chlade.

Pripravená masť sa aplikuje na silnú vrstvu na postihnuté miesto. Prikryte 2 vrstvami gázy a stláčajte papier, obväz pripevnite obväzom alebo lepiacou omietkou. Obväzy je potrebné meniť trikrát denne. Pri liečbe bedrovej prietrže sa masť vtiera do zadku a na vonkajšiu časť nohy. Pri kýle krčnej chrbtice sa masť vtiera do ramena a ramena.

Masti sa tiež používajú pre zvláštne obklady. Na ošetrenie prietrže lumbálnej chrbtice sa na postihnutú oblasť nanesie masť v tenkej vrstve, jemne sa otrie a pokryje čerstvými listami šeřík, mäty, šalvie alebo papriky. Prekryte 1-2 vrstvy lopúch listov alebo kapusty. Potlačte vlnenú handričku a obväz pripevnite obväzom. Kompresia sa vykonáva v noci, každý deň, až kým bolesť úplne nezmizne.

Liečba vertebrálnej kýly doma vám umožňuje striedať aplikáciu masti trením dolnej časti chrbta, krku alebo hrudníka späť s alkoholovými tinktúrami jednotlivých rastlín: thuja (výhonky), eukalyptus (listy), borovicové orechy (jedľa), aníz (ovocie), lopúcha a púpava (korene), breza, topoľ (púčiky), saberfish, živica, cesnak, chren, atď..

Tinktúra sa pripravuje z 30 g drveného rastlinného materiálu a 300 ml 70% alkoholu alebo 40% vodky. Trvajte na tom, aby pri izbovej teplote po dobu 2 týždňov nebol prístup svetla. Pravidelne pretrepte nádobu. Tinktúru votrite po bolestivom mieste dvakrát denne. Liečba pokračuje, až kým bolesť úplne nezmizne a nepokračuje v recidíve..

Rovnaké poplatky sa používajú na prípravu horúcich obkladov na chrbte alebo na hrudi. Aplikujte hlinky s odvarom liečivých rastlín. Kerozénové kúpele majú dobrý účinok..

Liečba medzistavcovej prietrže pri včelí bodnutí

Medzistavcovú prietrž môžete liečiť bodnutím včiel. Táto technika je schválená úradným lekárstvom. Včelárstvo kombinuje pôsobenie jedu včiel a akupunktúrnych účinkov na biologicky aktívne miesta. Preto musí byť liečba zverená profesionálnemu apitherapeistovi. Včelí jed má priaznivý vplyv na postihnuté miesto a na celé telo, pomôže odstrániť príznaky bolesti:

 • Zmierňuje svalové kŕče, znižuje opuch a kompresiu koreňov miechových nervov;
 • Aktivuje krvný obeh, zahreje, zmierňuje zápal;
 • Pomáha obnoviť elasticitu chrupavky, zvyšuje trofické procesy;
 • Blokuje prenos impulzov bolesti, zmierňuje bolesť;
 • Stimuluje tvorbu protizápalových hormónov v kôre nadobličiek.

Pred zákrokom sa vykoná test na prítomnosť alergickej reakcie. Po kontrole testov (krv a moč), ak nedochádza k žiadnym reakciám a kontraindikáciám, sa uskutoční prvý cyklus. Začnite skusom jednej včely a postupne ju upravte na 10-20. Počet kurzov určuje lekár. Spravidla sa vyžaduje prietrž bedrovej kosti od 10 do 20. Procedúra sa vykonáva bez zhoršenia patológie pod kontrolou laboratórnych testov..

Včelí bodnutie sa vykonáva nielen v bioaktívnych miestach. Iným spôsobom - ak bolí bedrová prietrž, uštipnutie sa uskutoční v mieste maximálnej bolestivosti svalov..

Múmie účinky podobné jedu včiel.

Komplexy fyzikálnej terapie

Ak chcete zvýšiť účinnosť liečby miechy pomocou ľudových prostriedkov, musíte ich kombinovať s dávkovanými a starostlivo vybranými fyzickými cvičeniami lekára. Dobrý vplyv na funkciu plávania chrbtice. Doma sa cvičenia vykonávajú improvizovanými prostriedkami (stolička, stolička, špeciálna doska Eminov). Pohľad, počet cvičení, ktoré lekár vyberie. Alternatívne metódy liečby by nemali vylučovať pomoc lekára.

Terapeutickú gymnastiku je potrebné vykonávať hladko, bez náhlych pohybov, so strednou intenzitou. Existujú pravidlá zamestnávania:

 • na začiatku cvičenia na krútenie chrbtice postupujte opatrne, vyhýbajte sa ostrým zákrutám a bolesti;
 • opustiť skákanie, výpady, trhavé cvičenia;
 • záťaž by sa mala postupne zvyšovať;
 • je lepšie rozdeliť program na niekoľko prístupov počas dňa;
 • musíte pravidelne cvičiť a monitorovať pohodu.

Obzvlášť starostlivo vyberajte cviky, ktoré potrebujete na poranenie miechy.

Lekári odporúčajú tento súbor cvičení na liečbu prietrže lumbálneho hrebeňa:

 • ťahanie nôh k hrudníku v polohe na bruchu s upevnením tela;
 • odtrhnutie zadku od podlahy z náchylnej polohy s upevnením polohy;
 • leží na chrbte, aby sa otočila chrbtica;
 • rukou ťahajte nohu k hrudníku a potom sa narovnajte, atď..

Cvičenia sú sprevádzané hlbokým dýchaním. Po cvičení musíte relaxovať a urobiť nejaké dychové cvičenia z jogy alebo čchi-kungu. Kýla krčnej chrbtice vyžaduje niekoľko ďalších cvičení.

Ako zaobchádzať s herniou ľudovými metódami, nájdete v tlačených médiách alebo online článkoch. Ale prístup k výberu metód by mal byť primeraný, recepty nemôžete používať bez súhlasu lekára. Liečebný prístup by mal byť komplexný, nepretržitý a mal by kombinovať tradičnú liečbu a metódy úradného lekárstva.

Metódy liečenia kýly ľudových prostriedkov bedrovej chrbtice

V prípade vývoja prvého príznaku medzistavcovej prietrže by ste mali okamžite vyhľadať lekára bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie je nutný chirurgický zákrok. Lekár môže odporučiť liečbu prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami.

fyzioterapia

Pravidelná cvičebná terapia posilňuje svalovú kostru a zmierňuje bolestivé príznaky..

 1. Choďte na všetky štyri a pohybujte sa tak, aby vaše chrbát a ruky boli rovné.
 2. Stoja na všetkých štyroch a súčasne zdvihnú priamo ľavú a pravú nohu a 2-3 sekundy držia v najvyššom bode pohybu. Opakujte 10-15 krát. Podobne vystupujú pre pravú a ľavú nohu.
 3. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Maximalizujte napätie lisu a zostaňte v tejto polohe po dobu 5-10 sekúnd. Dych by mal byť rovnomerný. Vykonajte 10-15 krát.
 4. Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy. Nakloňte nohy na podlahu, mierne nadvihnite telo a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Jemne nižšie na predchádzajúcu pozíciu. Vykonajte 10-15 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolenný kĺb. Zdvihnite panvu, napnite svaly bedrovej kosti a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Beh 10-15 krát.
 6. Ľahnite si na chrbát a striedajte sa, aby ste si kolená natiahli do hrude.
 7. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Pravou rukou vyvíjajte tlak na koleno ľavej nohy, pričom odolajte pohybu kolena smerom k hlave. Podržte 10 sekúnd a zaujmite pôvodnú polohu. Opakujte 10-krát pre každú nohu..
 8. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte. Natiahnite chrbát tak, ako to robia pre mostík. Držte v tejto polohe 2-3 sekundy a zaujmite rovnakú polohu. Beh 10-12 krát.
 9. Ľahnite si na chrbát a narovajte si nohy. Súčasne zdvihnite pravú ruku a pravú nohu a zostaňte v tejto polohe 2-3 sekundy. Na každej strane vykonajte 5 otočení.
 10. Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy. Zdvihnite ich súčasne, iba jeden by mal byť ohnutý a druhý - rovný. Beží 10-krát na každej strane.

Trakcia chrbtice

Je to účinný spôsob liečby kýly, vďaka ktorej bolesť rýchlo zmizne. Niektorí lekári však majú negatívny postoj k rozťahovaniu, pretože také zaťaženie chrbtice často trhá vláknité vlákna, čím zhoršuje stav pacienta..

Trakcia chrbtice sa vykonáva vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Inverzná trakcia je založená na použití špeciálnych simulátorov, s ktorými je pacient v obrátenej polohe.

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu:

 1. Auto-gravitácia - trakcia nastáva pod vplyvom vlastnej váhy osoby.
 2. Hardvér - vyžaduje sa ďalšie váženie.
 3. Trakcia za sucha sa vykonáva vo vnútri pomocou špeciálnych simulátorov.
 4. Mokrý - postup sa vykonáva, keď je osoba ponorená do vody.

masáž

Súčasťou terapie prietrže chrbtice je aj masáž. Mal by to urobiť špecialista, pri maximálnom účinku použiť éterické oleje, tinktúry liečivých bylín, otepľovacie masti. Po masáži by mal pacient cítiť úľavu, uvoľnené svaly. Obnovuje sa tiež správny obeh krvi a lymfy..

Druhy masáží pri liečbe kýly chrbtice:

 • môcť;
 • všeobecne;
 • segmentový;
 • bod;
 • thai;
 • uzdravenie celej chrbtice.

Bez ohľadu na techniku ​​a typ masáže by pacient nemal pacientovi spôsobovať bolesť a nepohodlie. V opačnom prípade je lepšie reláciu odmietnuť..

Najúčinnejšia technika:

 1. Hladenie, trenie a miesenie paravertebrálnej zóny zdola nahor.
 2. Hladenie a trenie panvovej oblasti.
 3. Hladenie, trenie, hnetenie, potľapkávanie oblasti zadku.
 4. Masáž bodov bolesti v paravertebrálnej zóne, v interspinóznych priestoroch, v panvovej oblasti pozdĺž hrebeňa spinálnych kostí - hladenie, hlboké brúsenie, vibrácie a otrasy.

Prvé dve stretnutia trvajú 8 až 15 minút. V budúcnosti sa trvanie predlžuje na pol hodiny.

obklady

Účinné ošetrenie prietrže lumbosakrálnej chrbtice nie je možné bez použitia obkladov:

 1. Z červenej hliny. Navlhčite ho veľkým množstvom vody, urobte tortu a položte do gázy. Zahrejte na 37 ° C, pripevnite ho k spodnej časti chrbta a zaistite vreckovkou. Nechajte koláč úplne vyschnúť.
 2. Z múmie a medu. 1 g múmie sa rozpustí v 10 ml prevarenej vody. Pridajte 100 g prírodného medu. Ošetrite lumbálnu oblasť jedľovým olejom a potom naneste tenkú vrstvu múmie. Votrite sa do pokožky, až kým nebude kompozícia úplne absorbovaná.
 3. Z konského tuku. Vezmite veľký kus polyetylénu, aby stačil na celú postihnutú časť chrbta a mastnotu. Naneste vrstvu na bolesť chrbta a zaistite ju bavlnenou tkaninou a šatkou. Nevyberajte kompresiu po dobu 2 dní.
 4. 3 g kamenného oleja (biela múmia) sa rozpustí v 300 ml teplej vody pri izbovej teplote. Navlhčite gázu roztokom a naneste na chrbát, izolujte polyetylénom a šatkou. Po 1-3 hodinách odstráňte kompresiu.

Tinktúry a odrezky

Medzi alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice patria tinktúry a odvarky liečivých bylín, ktoré sú vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie..

 1. Tento nástroj je vhodný na mletie a orálne podávanie. Nalejte 100 g drveného koreňa bahenného cinquefoilu 1 liter lekárskeho 40% alkoholu. Infúziu kompozície v nádobe z tmavého skla počas 3 týždňov v chladnej miestnosti. Vedenie recepcie trikrát denne, riedenie 10 ml prostriedkov 1/3 šálky vody.
 2. Nalejte 30 g osiky z kúpeľa s 250 ml vriacej vody. Trvajte na 30 minútach, namáhajte a 4 krát denne užívajte 30 ml.
 3. Nalejte 30 g lístia z kôstkového kameňa s 1 šálkou vriacej vody. Trvajte na tom, 20 minút, filtrujte a trikrát denne užívajte 50 ml.

Ľudové recepty

Doma pripravené odvary, infúzie, masti, pleťové vody pomôžu liečiť prietrž bedrovej kosti.

Na vonkajšie použitie

Nasledujúce lieky na vonkajšie použitie pomôžu eliminovať bolesť a nepohodlie v chrbte:

 1. Odstráňte ochranný film z povrchu listu Kalanchoe a mäsitú stranu aplikujte na povrch kože v oblasti kýly. Upevnite lepiacou páskou a nechajte cez noc.
 2. Rozdrvte 400 g cesnaku, nalejte 250 ml vodky. Trvajte na tom 10 dní a potom trite postihnuté miesto 2-krát denne.
 3. Mletú cibuľu a listy indickej cibule zmiešajte s medom v rovnakom množstve a zmes vtierajte do postihnutej oblasti. Po zákroku si zahrejte chrbát froté tkaninou.
 4. Jemne nakrájajte 100 g konského tuku, pridajte 10 ml jódu, 1 žĺtok (použite domáce vajcia). Výslednú masť položte na vrstvu gázy a pripevnite ju k oblasti prietrže. Prikryte polyetylénom zhora, izolujte a chodte celý deň. Liečba trvá 2 týždne.
 5. Rozdrvte na práškovú červenú tehlu. Vezmite 20 g surovín, pridajte 1 vaječný bielok, 100 ml bieleho vína, 10 g drevného dechtu. Všetko zmiešajte, aby ste dosiahli jednotnú konzistenciu. Výslednú zmes položte vo forme obkladu na chrbát. Vykonajte postup každý deň až do úplného zotavenia.
 6. Pred masážou votrite brezový a hypericumový olej do oblasti chrbta. Na prípravu brezového oleja sa odporúča zbierať čerstvé listy začiatkom leta a trvať na kukuričnom oleji počas 7 dní. Ak chcete získať ľubovníkový olej, musíte zhromaždiť čerstvú trávu a naliať akýkoľvek rafinovaný olej. Trvajte na tom, že kompozícia nezíska červený odtieň. Výsledné oleje sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa 2-krát týždenne.
 7. Koreňová masť zŕnového jadra sa pripravuje kombináciou týchto zložiek: 20 g tinktúry saberfish (nalejte 30 g kostnej drene liečivej s 2 pohármi alkoholu, vylúhujte 3 týždne), 1 tubu lanolínového krému, 10 ml tinktúry červenej papriky, 3 kvapky vitamínu E, 20 g medu. Všetko premiešajte do hladka a trite chrbtom dvakrát denne.
 8. Votrite do pokožky v chrbte 10 g borovicovej živice zriedenej akýmkoľvek olejom až do začervenania.
 9. Do kúpeľa môžete pridať tieto zložky: výťažok z ihličnatých stromov - 100 g, ďatelina biela - 50 g, odvar z koreňov močiarneho cinquefoilu - 20 ml. Nechajte sa vykúpať 10-15 minút.
 10. Počas masáže vmasírujte pelargónový olej dvakrát do týždňa. Má protizápalové a analgetické účinky..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Ak sa vyskytnú prvé príznaky medzistavcovej prietrže, je potrebné okamžite sa obrátiť na odborníka bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie sú potrebné chirurgické zákroky. Lekár môže odporučiť liečbu medziobratlovej kýly doma..

Existuje veľké množstvo spôsobov, ako sa zbaviť choroby bez chirurgického zákroku. Liečba vertebrálnej prietrže doma je cenovo dostupným riešením pre každého. Všetky ingrediencie na tinktúry, masti a obklady sa dajú lacno kúpiť v lekárňach a obchodných reťazcoch a môžete ich nabíjať v čo najväčšej možnej miere bez toho, aby ste opustili televízor alebo svoje obľúbené miesto pre dovolenku..

Ako sa vyskytuje prietrž??

Medzistavcová kýla alebo prietrž medzistavcových platničiek - posunutie pulpózneho jadra medzistavcových platničiek s pretrhnutím vláknitého prstenca. Hlavným faktorom, ktorý naznačuje prítomnosť choroby, je bolesť v chrbte pri otáčaní tela a nakláňaní sa dopredu.

Diagnózu kýly však potvrdzuje niekoľko ďalších príznakov:

 • Oslabené svaly vždy reagujú pri zdvíhaní závaží tým, že vracajú bolesť;
 • Ochabosť alebo hypertonicita svalov - pre človeka je ťažké drepnúť, vyšplhať sa a ísť dolu schodmi;
 • Na strane, kde k narušeniu došlo, sa mení citlivosť nôh. Teplota jednej nohy sa bude líšiť od teploty druhej nohy, je tiež možná necitlivosť prstov dolných končatín;
 • Pre pacienta je ťažké sedieť rovnomerne a keď zmeníte polohu tela, objaví sa nepohodlie.

Ak sa pri hornej časti chrbtice vyskytuje hernia, bolesť vyžaruje z ramena a ramena, môže sa objaviť bolesť hlavy a zvýši sa krvný tlak. Pri kýle na hrudi sa bolesti na hrudníku a chrbte. S prietržom bedrovej oblasti dolné končatiny trpia, bolesť spôsobuje spodnej časti chrbta, môže ovplyvniť svaly zadnej časti stehna a zadku, čo spôsobuje ich znecitlivenie..

Domáca liečba

Pri hernii chrbtice je racionálne uplatňovať iba zložité metódy boja proti tejto chorobe. Najbežnejšou liečbou vertebrálnej hernie v domácnosti sú lieky, ľudové liečivá, masáže a špeciálna gymnastika..

Liečba chrbtovej kýly ľudovými prostriedkami je povolená, ale iba vo forme doplnkovej terapie v spojení s tradičnými lekárskymi metódami.

Keď sa objavia počiatočné príznaky choroby, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je poskytnúť pacientovi pokoj. Osoba musí ležať tak, aby sa zmiernili patogénne príznaky. Potom môže byť zahájená liečba medzistavcovej prietrže pomocou metód, ktoré môžu uvoľniť svaly chrbta a zmierniť bolesť. V ľudovom liečiteľstve existuje veľké množstvo receptov, ktoré účinne bojujú proti tejto chorobe a považujú ich za najbežnejšie..

Tuk z koní

Na plastový prúžok s rozmermi 15: 8 centimetrov s tenkými trieskami v jednej vrstve sa stanoví konský tuk. Tuk prikryte gázou a výsledný obklad aplikujte na postihnutú oblasť chrbta. Tento produkt by sa mal dva dni ukladať na chrbticu, takže polyetylén fixujeme omietkou a zabalíme vlnou šatkou..

Otepľujúca masáž

Domáca liečba je ľahká a lacná s gáfrovým olejom. Je potrebné namazať postihnutú oblasť chrbtice éterickým olejom a potom naň položiť uterák namočený v horúcom mlieku. Obklad by mal zostať na chrbte pacienta niekoľko hodín, potom musíte kvalitne masírovať chrbticu, počínajúc od zdravej stránky a končiac prietržou. Tento postup je vhodné vykonať pred spaním a doplniť ho horúcim diaforickým čajom a tabletou aspirínu.

Lekárska hlina

Ako vyliečiť kýlu hlínou? Veľmi ľahké - táto sedimentárna hornina je známa svojou schopnosťou absorbovať všetku negatívnu energiu. Mimochodom, z týchto dôvodov sa druhýkrát nepoužíva rovnaká časť hliny - mala by sa vyhodiť. Lyžica bielej alebo červenej hliny sa zmieša s 50 gramami drvených listov Kalanchoe. Pred spaním si pripravte koláč zo zmesi, položte na postihnutý stavec a držte ho asi 3 hodiny. Pravidelné opakovanie procedúry počas 7-10 dní, príznaky bolesti zmiznú a bývalá mobilita sa vráti do oblasti stavovcov..

tehla

Akokoľvek zvláštne to môže znieť, stavebné materiály, ako sú červené tehly alebo červené staré dlaždice, môžu liečiť medzistavcovú prietrž. Materiál je potrebné rozdrviť na prášok - potrebujete asi 1 polievkovú lyžicu. Do tehlovej múky pridajte 1 vaječné biele, ½ šálky bieleho vína a 1 čajovú lyžičku bieleho kadidla (drevný decht). Miešajte všetky ingrediencie, až kým sa nevytvorí homogénny kaše. Výslednú zmes používame ako obklad na bolestivú oblasť chrbtice, v liečbe pokračujeme každý deň až do úplného zotavenia.

Liečivé vlastnosti medu

Medziobratlovú herniu môžete liečiť masážami, ktoré sa vykonávajú pomocou vlastnej masti: 250 g prírodného medu, 2 tablety múmie a malá kvapka vody. Na začiatku postupu sa do oblasti vyčnievania chorého disku masírujúcimi pohybmi, po domácej medovej masti, nanáša jedlový olej. Po dobu 5 až 7 minút musíte vykonať masážne údery na chrbticu, potom utrite chrbát lieku a v teple sa obliekajte..

Chrenový obklad

Nastrúhajte stolový chren a zmiešajte ho s malým množstvom oleja lisovaného za studena. Výsledná suspenzia sa upraví na boľavé miesto a udržuje sa 20-30 minút, zakrytím chrbta lepiacou vrstvou a šatkou. Podobný účinok sa pozoruje pri čiernej reďkovke, iba doba zadržania kompresie sa potom zvýši o 15 - 20 minút.

"Horiaca zmes"

Kompresia pripravená podľa nasledujúcej receptúry pomáha dobre z vertebrálnej kýly: zmiešajte 30 gramov jemne rozdrveného cesnaku s 50 mililitrami vodky a trvajte na chladnom mieste chránenom pred slnkom po dobu jedného týždňa. Dajte gruel na bolestivé miesto chrbtice, zabalte ho do gázy, teplého šálu a pripevnite polyetylén na vrch, aby sa vytvoril efekt sauny. Po 40 - 50 minútach sa musí obklad odstrániť a utrieť suchou utierkou. Tento postup sa musí opakovať každý druhý deň počas dvoch týždňov, striedajúc sa s terpentínovými kúpeľmi.

Balneologická metóda

Prietrž s ľudovými prostriedkami je možné liečiť celkom príjemne a nie finančne drahá. Medzi účinné relaxačné procedúry patria terpentínové kúpele. Ako liečiť kýlu chrbtice pomocou terpentínovej emulzie, musí lekár objasniť, pretože táto metóda má veľa kontraindikácií..

V prípade rehabilitačnej liečby sa striedavo používajú biele a žlté terpentínové kúpele. Odporúča sa, aby čas ich prijatia začal od 5 minút, postupne by sa mal skrátiť na 20 - 25 minút. Kurz trvá jeden mesiac, ale po 7-10 dňoch si pacienti všimnú výrazného zlepšenia.

Tradičná metóda terpentínového kúpeľa pripravená doma: zmiešajte 250 gramov terpentínu, 100 gramov vodky a vopred rozdrveného mydlového roztoku (10 gramov strúhaného detského mydla sa naleje 250 ml horúcej vody). Do pripraveného kúpeľa s teplotou vody 37 stupňov je potrebné pridať iba 80 až 100 gramov získanej suroviny.

Upokojujúce čaje

Liečba medzistavcových prietrží ľudovými liečivami víta prijatie tinktúr a odvarov vo vnútri:

 • Otrubový vývar sa pripravuje takto: 1 lyžica otrúb sa varí na miernom ohni 30 minút v 0,5 litri vody. Pitie sa konzumuje teplý trikrát denne po malých dávkach.
 • Tinktúra z ruží a harmančeka sa pripravuje vo vodnom kúpeli za 10 minút s použitím rovnakého množstva prísad. Potom sa infúzia ochladí, filtruje a spotrebuje v ½ šálky pred jedlom.
 • Odvar chmeľových šištičiek varených v pomere 2 polievkové lyžice na 0,5 litra vody. Rozdeľte nápoj na 6 porcií a vypite do dvoch dní.
 • Odvar tymiánu: 1 lyžica sušenej byliny sa nalieva do pohára vriacej vody. Používa sa podobne ako odvar z chmeľu.
 • Cinquefoilová tinktúra je účinný spôsob, ako sa zbaviť choroby, ale priebeh liečby je pomerne dlhý. 300 gramov rastliny sa musí umiestniť do litrovej nádoby a naliať vodku. Po 20 dňoch bude liek pripravený. Vezmite si to trikrát denne, napriek zlepšeniu zdravotného stavu bude potrebné uskutočniť druhý kurz presne o mesiac neskôr.

Nemôžete sa zbaviť choroby počas jedného alebo dvoch sedení liečby stavcovej kýly - ide o dlhý proces obnovenia práce chrbtice. Pacient musí byť trpezlivý a musí dodržiavať všetky odporúčania, ktoré ošetrujúci lekár pripíše.

Ak je diagnostikovaná medzistavcová prietrž, liečba ľudovými prostriedkami nebude stačiť. Aby sa stav pacienta plynulo zlepšil, je potrebné do zoznamu úloh zadať komplex fyzickej terapie pre každodenné vykonávanie. Preventívne cvičenia by sa mali vykonávať pravidelne ako ranné alebo večerné cvičenia.

Je dôležité pamätať na to, že alternatívne metódy liečby nepoškodzujú zdravie a nesprávne vybratá gymnastika môže. Preto predtým, ako prejdete na terapeutické metódy liečby chrbtice doma, poraďte sa s lekárom a požiadajte ho, aby vám vykonal korekciu cvičebnej terapie špeciálne pre vás.

Výživa

V niektorých prípadoch sa vyskytuje prietrž chrbtice kvôli nadváhe. Nadmerná váha vytvára silné zaťaženie chrbtice, čím spôsobuje kompresiu medzistavcových platničiek. V tomto prípade sa liečba choroby začne prípravou správnej stravy s nedostatkom kalórií so zameraním na potraviny s vysokým obsahom bielkovín a komplexných uhľohydrátov..

prevencia

Každej chorobe sa dá ľahšie predchádzať ako bojovať proti nej. Z tohto dôvodu je potrebné prijať preventívne opatrenia, aby neexistovali otázky o tom, ako zaobchádzať s vertebrálnou kýlou. Odporúčajú sa tiež pre tých, ktorým sa podarilo vyliečiť prietrž a nie je túžba čeliť opakovaným relapsom..

Najlepšia prevencia je:

 • Pravidelné prestávky a ľahké cvičenia pri práci v kancelárii v sede;
 • Systematická reflexia kontroly polohy, najlepšie získaná od detstva;
 • Aktívny životný štýl s povinnými rannými cvičeniami a pravidelnou fyzickou aktivitou, ktorá je pre človeka uskutočniteľná.
 • Pohodlné miesto na spanie a relaxáciu. Na tento účel je vhodné získať ortopedickú matraci;

Pamätajte, že ak existuje podozrenie na prítomnosť stavcovej kýly, liečba ľudovými liekmi sa môže začať až po konzultácii so skúseným odborníkom, ktorý stanoví presnú diagnózu..

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Z tohto článku sa dozviete: príznaky cervikálnej osteochondrózy u žien, prehľad všetkých príznakov. Aké metódy sa používajú na liečbu osteochondrózy krčnej chrbtice: lieky, fyzioterapia, cvičebná terapia a iné.
Rôzne metódy tradičnej medicíny poskytujú účinnú liečbu hygrómu bez chirurgického zákroku doma. Hygróm je choroba bezpečná pre ľudí, pretože jej degenerácia na malígny nádor nie je možná.
Vápnik je jedným z najdôležitejších makroprvkov pre ľudské telo - je nevyhnutný pre fungovanie svalov, je dôležitou súčasťou systému zrážania krvi, dodáva silu kostného tkaniva a aktívne sa podieľa na prenose nervových impulzov.