loader

Hlavná

Liečba

Ošetrenie soľnými obväzmi z „A“ do „Z“

Bolo napísaných veľa článkov o účinnosti liečby soľnými obväzmi rôznych chorôb. Táto metóda bola úspešne používaná ľudovými liečiteľmi po mnoho storočí. Počas druhej svetovej vojny zachránili soľné obväzy veľa životov zranených vojakov na fronte. Vďaka nim bolo možné vyhnúť sa vývoju gangrény: rany boli úplne očistené od hnisu, zápalu a opuchu, teplota v poškodených tkanivách klesla.

V teréne s konštantným nedostatkom liekov bola táto metóda liečby nevyhnutná. Meno chirurga I. I. Šcheglov, ktorý v nemocnici používal soľné obväzy, spadol do dejín medicíny. Cvičil aplikáciou obväzov namočených v 10% roztoku soli priamo na rany. Terapeutický účinok tejto metódy prekročil všetky očakávania zdravotníckeho personálu. Rany sa zahojili „pred očami“ a proces hojenia sa zrýchlil.

Prečítajte si tento článok:

Užitočné vlastnosti postupu

Aké je tajomstvo liečivých vlastností soľných obväzov?

Ako viete, soľ je schopná absorbovať infikovanú tekutinu z rán. Obväzy s fyziologickým roztokom čerpajú hnis, odumreté bunky a patogény z chorých tkanív. V vyčistenej zóne sa aktivujú dehydratačné a regeneračné procesy, dochádza k dozrievaniu zdravého granulačného tkaniva a regenerácii kapilár..

Tradičná medicína odporúča používať soľný roztok na viacnásobné ochorenia:

 • hnisavé rany,
 • angína,
 • ochorenie zubov,
 • pyelonefritída,
 • cholecystitída,
 • reuma,
 • chronická zápal slepého čreva,
 • zápal pľúc
 • a pichnúť.

Tento nástroj, ktorý hlboko preniká do chorých tkanív a orgánov, zmierňuje zápaly a obnovuje ich, rieši hematómy a pečate. Tradičný liečitelia úspešne použili soľné roztoky pri liečbe určitých druhov rakoviny. Obzvlášť veľa pozitívnych výsledkov pri použití tejto zvláštnej metódy sa zaznamenáva pri liečbe melanómu a zhubného nádoru prsníka..

Vedeli ste o výhodách soli?

Varianty použitia slaných zálievok doma

Aby soľné obväzy mali dobrý liečivý účinok, mali by sa používať správne..

 1. Najprv sa pripraví hypertonický (menej často izotonický) roztok. Zoberte mu destilovanú alebo prevarenú vodu v množstve 1 liter. Zahriate na 50 ° C a nalejte tri polievkové lyžice soli.
 2. Dôkladne premiešajte, kým sa kryštály úplne nerozpustia. Koncentrácia soli v roztoku chloridu sodného by mala byť v rozmedzí 7,5 až 10%. (Prekročenie tohto stupňa slanosti je neprijateľné, pretože vedie k negatívnym účinkom a je škodlivé pre zdravie.)
 3. Potom zoberú gázu (zloženú do 7-8 vrstiev) alebo mäkkú bavlnenú handričku (hygroskopickú), navlhčia ju v roztoku, stlačia ju a nanesú na kožu predtým umytú mydlom na pranie a sušenú na uterákoch.
 4. Bandáž by mala úplne zakrývať boľavé miesto. Aby sa nenarušila cirkulácia vzduchu, nesmie sa zabaliť do celofánu, uteráka alebo prikrývky. Soľnú zálievku môžete prikryť suchou gázou alebo iba jej okraje upevniť pomocou pásky.
 5. Odporúčaná doba trvania procedúry je 8 - 12 hodín. Po ošetrení soľou sa musí miesto aplikácie utrieť špongiou alebo obrúskom namočeným do čistej a teplej vody. Dĺžka liečby závisí od typu a závažnosti ochorenia..

Nuansy použitia soľných obväzov pre rôzne ochorenia

Abscesy a vary: Gáza, zložená 6-8 krát, navlhčená v soľnom roztoku a na 2-3 sekundy nanesená na boľavé miesto. Po čase sa obväz odstráni a pokožka sa jemne utrie sterilným obväzom. Po takomto postupe sa často abscesy otvárajú. V takom prípade sa odporúča postihnuté miesto ošetriť antiseptikom. S varom sa soľné dresingy robia denne. Pri absencii terapeutického účinku do dvoch dní sa odporúča vyhľadať pomoc alebo radu od lekára.

Ochorenie kostí a kĺbov

Soľové obväzy dobre pomáhajú pri rôznych ochoreniach pohybového aparátu. Pri artritíde, artróze, dne, reumatizme, synovitíde, burzitíde, meniscopatii je postihnutý kĺb obviazaný širokým obväzom namočeným v soľnom roztoku. Pripevnite ju pomocou pásovej pomôcky a nechajte ju 8 hodín. Trvanie procedúr - 15 dní..

S pomocou týchto obväzov sa lieči osteoporóza a osteochondróza. Soľné procedúry rýchlo eliminujú bolesť, opuchy, zápaly v chrbtici, znižujú krehkosť kostí. Obväzy sa nanášajú na postihnutú oblasť chrbtice alebo kíbu a nechajú sa cez noc. Ráno sú odstránené a utreté vlhkou utierkou. Priebeh liečby je dlhý a závisí od zanedbania choroby..

Ochorenia gastrointestinálneho traktu a brušných orgánov

Črevá. Črevný zápal, kolitída, chronická apendicitída, pankreatitída sa liečia soľnými obväzmi. V tomto prípade sú umiestnené na bruchu. Gáza (zložená do 8 vrstiev) alebo ľanová tkanina (4 vrstvy) sa navlhčí v soľnom roztoku (nie viac ako 10%), mierne sa stlačí a nechá sa pôsobiť 9 - 10 hodín. Je pohodlnejšie vykonať tento postup v noci. Obväzy zmierňujú zápal, odstraňujú bolesť a nevoľnosť. Trvanie kurzu - 5 dní.

Pečeň. Terapeutický účinok soľných obväzov sa pozoruje pri cholecystitíde, hepatitíde a zápalových ochoreniach pečene. V takom prípade sa tieto postupy striedajú pomocou teplej vyhrievacej podložky v postihnutej oblasti. Obvaz namočený v 10% soľnom roztoku sa aplikuje nasledovne: z ľavého hypochondrium v ​​žalúdku na pravý hypochondrium a do stredu chrbtice pozdĺž chrbta. (Alebo zabalte žalúdok a späť do kruhu). Bandáž je obväzovaná suchým širokým obväzom. Trvanie procedúry je 7-8 hodín. Po uplynutí 30 minút sa na pravú stranu aplikuje teplá vyhrievacia podložka. Aktivuje pohyb žlče. Vďaka týmto procedúram zápal a bolesť postupne miznú. Pečeň a kanály sú očistené. Liečba trvá 10 až 25 dní..

Slinivka. V prípade choroby pankreasu, vrátane pankreatitídy a cysty, ako aj na liečbu obličiek a sleziny, sa obväzy s 10% roztokom kamennej soli používajú nasledujúcim spôsobom. Vlhké a mierne zvrásnené obrúsky sa nanášajú na chorý orgán „polovičným oblúkom“: od brucha po chrbát. Upevnite alebo obväz. Nechajte pôsobiť najmenej 6 hodín. Priebeh liečby: 1 týždeň, s cystou - najmenej 3 týždne. Ak sa stav zlepší a nádor sa po týždňovej prestávke zníži (tekutina v dutine cysty), odporúča sa pokračovať v liečbe. Bez jasného zlepšenia - je potrebná lekárska pomoc.

Novotvary. Na liečbu hemoroidov, polypov, adenómu prostaty, zápalu močového mechúra, kolitídy, rektálnych nádorov sa zvyčajne používa 7-8% roztok jedlej soli. Vezmite 2 "oblátky" uteráky, navlhčite soľným roztokom, jemne stlačte a panvicu položte na panvu v zložených dvoch vrstvách na seba. Tento obväz je obväzovaný gázou a ponechaný cez noc. Na odstránenie zápalu a iných patologických procesov sú potrebné terapeutické soli po dobu dvoch týždňov. Pri adenóme a nádoroch konečníka sa terapeutický účinok objaví po troch týždňoch. Priebeh liečby soľnými obväzmi nádorových formácií vyžaduje veľa času. Zvyčajne to trvá najmenej 10 mesiacov..

Choroby žien

Hypertenzívne obväzy poskytujú terapeutický účinok pri rôznych chorobách prsnej žľazy, vrátane mastopatie, cysty, adenómu, fibroadenómu. Zmierňujú zápal a aktívne adsorbujú patogénnu tekutinu z chorého tkaniva. Solné obväzy majú protinádorový účinok. Používajú sa na rakovinu prsníka. Na ošetrenie prírodným tkanivom (bavlna alebo ľan).

Obväzy sa navlhčia v horúcom (50 °) roztoku, mierne sa stlačia a na obe prsia sa nanesú v 4 vrstvách, ovinúť. Podržte ho na 8 (možno aj viac) hodín. Tkanina by sa mala pravidelne navlhčiť, aby sa zabránilo jej vyschnutiu. Liečba mastopatie, cýst, adenómov prsníkov trvá dva týždne. Liečba rakoviny trvá dlhšie. Prvé pozitívne výsledky s onkológiou sa zvyčajne objavia po 1-1,5 mesiaci. Liečba by sa mala vykonávať po konzultácii s lekárom.

Na liečbu polycystických vaječníkov, endometriózy, erózie krčka maternice, nádorov maternice (myómy) sa používa 10% soľný roztok. Zvlhčujú gázu zloženú v 6-8 vrstvách a ležia na žalúdku. Tkanina je pravidelne navlhčená. Podržte 12-18 hodín denne.

Choroby mužov

Solné obväzy účinne zmierňujú zápal v orgánoch močového a močového ústrojenstva a odstraňujú tekutinu nahromadenú v testikulárnej membráne počas kvapky, rozpúšťajú nádor prostaty (adenóm). Na oblasť chorého orgánu naneste vankúšiky alebo obväzy zo sterilnej gázy. Musí byť zložený do 6 alebo viacerých vrstiev. V noci si obliekajte perineum a spodné brucho. Odporúča sa tiež aplikovať aplikácie na krížovú kosť každý druhý deň. Gázu upevnite obväzom alebo páskou (okolo okrajov). Priebeh liečby prostatitídy - 10 postupov, adenómov prostaty - najmenej 20, kvapka semenníkov - 15.

Ochorenie štítnej žľazy

V prípade strumy sa na krk aplikuje 10% hypertenzný obväz. Procedúra sa odporúča vykonať v noci. Nechajte ju najmenej 8 hodín. Priebeh liečby je: tri týždne. Počas tejto doby uzly odídu.

Nachladnutie a chrípka

Soľové obväzy sú veľmi účinné pri bolestiach v krku, kašle, bronchitíde, priedušnici, hrtane, nádche. Namočený v roztoku chloridu sodného (kamenná soľ) a zložený do 8 vrstiev sa pred spaním položí gáza na krk, maxilárne dutiny a čelo. Obvykle choroba a všetky jej príznaky úplne vymiznú do štyroch dní.

V počiatočnej fáze chrípky sa na chrbát, hlavu a krk aplikuje soľný obväz (vyrobený z bavlnenej tkaniny). Drž ju až do rána.

V prípade zápalu pľúc, čierneho kašľa, pohrudnice, astmy a zhubného nádoru pľúc sa na chrbát a oblasť hrudníka umiestnia obväzy s 7,5 až 9% roztokom hypertonického fyziologického roztoku. Na tento účel sa dva ľanové alebo “oblátkové” uteráky navlhčia v teplej, liečivej zmesi, každá zložená do dvoch vrstiev a umiestnená na boľavé miesto. Obväz je pokrytý suchou, tenkou látkou alebo bavlnenou šatkou a pevne oviazaný širokou bandážou v podpazuší. Ponechajte túto aplikáciu dlhšie ako 5 hodín. Priebeh liečby: zápal pľúc, čierny kašeľ, bronchitída a pohrudnica - najmenej 5 dní. Liečba nádoru pokračuje 1 až 1,5 mesiaca s 5-dňovou prestávkou po 3 týždňoch. Solné obväzy zastavujú rakovinu.

Ochorenia kože, modriny a rany ošetrené soľnými obväzmi

Metóda ošetrenia soľnými obväzmi oslavujúcich hlboké rany bola testovaná v praxi. 10% hypertonický roztok účinne „vtiahne“ všetku špinu a infekciu z postihnutého tkaniva, zmierňuje zápal. Dochádza k rýchlej regenerácii poškodenej pokožky. Obväz sa aplikuje na ranu po dobu 9 až 10 hodín počas 4-5 dní.

Obväzy namočené v roztoku chloridu sodného liečia modriny, modriny, popáleniny. Pomáhajú zmierniť zápal, opuch a bolesť, rozpúšťajú nádorové infiltráty. Pri tomto postupe sa používa iba prírodné absorpčné tkanivo. Liečivý účinok soľných obväzov sa vyskytuje doslova za 2 až 3 dni. Priebeh liečby: 7-10 dní.

Obväzy so soľným roztokom dokonale odstraňujú rôzne kože a zápalové vyrážky. Úspešne sa používajú na atopickú dermatitídu. Soľné procedúry zmierňujú svrbenie, zápal, opuch, bolesť, normalizujú biochemické procesy na bunkovej úrovni, pomáhajú očistiť pokožku od mŕtvej vrstvy a dezinfikujú ju. V soľnom roztoku sa odporúča pridať 2-3 kvapky oleja z čajovníkov. Je tiež užitočné vyrábať soľný roztok nie vodou, ale odvarmi bylín. Za týmto účelom môžete vziať: koreň púpavy, lopúcha alebo pšeničnú trávu. Liečebné procedúry sa uskutočňujú každý deň počas dvoch týždňov. Ak je to potrebné, pokračujte v kurze po týždennej prestávke.

bolesť hlavy

Soľné obväzy pomáhajú zmierniť migrény a liečiť bolesti hlavy spojené s duševným prepracovaním. Za týmto účelom zoberte tenký bavlnený šál, zložte ho do tvaru šálu, namočte ho do 10% soľného roztoku, trochu ho stlačte a na čelo ho položte. Konce vedú k zadnej časti hlavy. Upevnite pomocou band-aid a nechajte. Bolesť čoskoro zmizne.

Bolesti hlavy spojené s vysokým krvným tlakom sa účinne liečia aj soľnými procedúrami. Pomáhajú rýchlo a významne znižovať krvný tlak. Bandáž sa aplikuje rovnako ako pri obvyklých bolestiach hlavy. Navrchu navlhčenej látky priviazané k vyschnutiu. Bandážová terapia sa odporúča vykonávať v noci. Kurz: 4 dni.

Appendicitis upokojuje soľné obväzy

Soľné procedúry liečia chronickú apendicitídu. Správne použitie obväzov v oblasti postihnutého orgánu pomáha zmierniť zápal, bolesť, opuchy, zabrániť hnisaniu v dodatku a zabrániť chirurgickému zákroku. Po operácii je možné aplikovať soľ na šev. Urýchľuje hojenie.

Phlebeurysm

Hypertenzívne obväzy zbavujú opuchy, zápaly, bolesti nôh. Soľné procedúry zlepšujú krvný obeh v dolných končatinách, tónujú žilové cievy a bránia ich ďalšiemu rozširovaniu. Existuje niekoľko spôsobov, ako liečiť soľ..

More alebo obyčajná soľ sa rozpustí v horúcej vode alebo odvar z bylín (ledum, rebríček, ľubovník bodkovaný alebo hemofilus). Nezaberie viac ako 100 - 120 gramov na liter tekutiny. Tkanivo navlhčite v roztoku a položte na žily. Držte ju - 10 hodín.

Môžete robiť také soľné obväzy. Zmiešam niekoľko polievkových lyžíc soli so studenou vodou, až kým nevznikne hustá suspenzia. Umiestnite kompozíciu na tri hodiny do chladu. Chladená soľ sa nanáša v rovnomernej vrstve na vlhkú (bavlnenú) tkaninu zloženú v 4 vrstvách. Naneste na boľavé miesto a obväz. Podržte ho, kým sa neobjaví slabý pocit pálenia. (Malo by to byť teplé). Potom sa obväz odstráni a pokožka sa utrie vlhkou utierkou. Potom sú žily namazané akýmkoľvek krémom na kŕčové žily..

Bolesti dolnej časti chrbta

Bolesť v bedrovej oblasti sa môže vyskytnúť z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa vyskytuje pri osteochondróze, radikulitíde, spondylitíde, hernii disku. Bolesť v dolnej časti chrbta je však často vyvolaná niektorými chorobami vnútorných orgánov: obličkami, črevami, žalúdkom. Soľové obväzy pomáhajú odstraňovať zápalové procesy, opuchy a bolesti rôznych etiológií.

Hypertonický roztok sa pripravuje v horúcej vode (najmenej 50 ° C). Ľanová alebo vaflová utierka zložená do niekoľkých vrstiev je v nej navlhčená a trochu vytlačená. Umiestnite na bedrovú oblasť (spodnú časť chrbta). Soľné obväzy sa používajú v noci. Liečba radiikulitídy alebo osteochondrózy je 1 mesiac. V prípade ochorenia obličiek sa soľné obväzy neodporúčajú dlhšie ako 15 dní. Pri zápaloch čriev alebo žalúdka sa do žalúdka aplikuje popri bedrovej oblasti aj soľný roztok..

Solné obväzy na zápal lymfatických uzlín

Soľové obväzy zmierňujú zápaly a bolesti v lymfatických uzlinách. Procedúry sa uskutočňujú do dvoch týždňov. Na zhutnenej alebo zväčšenej lymfatickej uzline celú noc urobte 10% hypertonické aplikácie. Na zákrok sa používa prírodná tkanina s mäkkou textúrou a dobrými hygroskopickými vlastnosťami (gáza, froté uterák)..

Dve plné polievkové lyžice kuchynskej soli sa nalejú do pohára destilovanej vody. Rozpustite, navlhčite tkanivo v roztoku a trochu stlačte. Na postihnutú oblasť sa aplikuje obväz a fixuje sa obväzom alebo bandážou. Liečba trvá 10 dní.

Liečba soľou počas tehotenstva

Počas tehotenstva sa soľné obväzy môžu používať na bolesti hlavy, bronchitídu, angínu, abscesy, bolesť kĺbov, chrbtice alebo hrudníka. Koncentrácia roztoku by nemala prekročiť 8%. Obväz sa neuchováva dlhšie ako 3 hodiny. Počas dňa môžete vykonať iba jeden postup.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Soľné obväzy by sa mali používať opatrne u ľudí s ochoreniami kardiovaskulárneho systému (s hypertenziou, srdcovým zlyhaním), so zhoršenou funkciou obličiek a močového mechúra, so značnými odchýlkami od normálnych metabolických procesov. Nemožno ich aplikovať priamo na tepovú zónu..

Malo by sa pamätať na to, že hypertonický roztok so zvýšením dávky soli pri príprave potrebnej koncentrácie môže spôsobiť nevyváženosť solí v tele. Nepoužívajte soľné obväzy na najmenšie nežiaduce účinky alebo na individuálnu intoleranciu tela.

 • Táto metóda liečby nie je vhodná pre ľudí, ktorí trpia častými bolesťami hlavy, migrénami a ischemickou chorobou srdca..
 • Solné obväzy sú tiež kontraindikované pri určitých infekčných kožných chorobách: pásový opar, demodikóza, streptoderma..
 • Liečba vaskulárnej aterosklerózy týmto spôsobom je úplne vylúčená.

Recenzie odborníkov (lekárov) a tých, ktorí vyskúšali ošetrenie obväzmi so soľou

Podľa mnohých pozitívnych hodnotení, ktoré zanechali praktici a bežní ľudia na webe, popularita metódy liečenia chorôb soľnými obväzmi rýchlo naberá na sile. Ohromujúce výsledky povzbudzujú vedcov, aby ďalej študovali vlastnosti soli a jej terapeutické účinky na organizmus..

V súčasnosti sa metóda liečby soľnými obväzmi používa nielen tradičnými liečiteľmi. Mnoho kvalifikovaných lekárov to pacientom ponúka ako ďalší nástroj na základnú terapiu rôznych ochorení, popálenín, kazu, liečby pooperačných stehov atď..

Tu je niekoľko recenzií odborníkov a bežných sledovateľov metódy soli.

Alexander Mikhailovič, chirurg, 46 rokov skúseností: „Soľné obväzy používam už mnoho rokov. Zakaždým, keď som nikdy neprestal byť prekvapený ich úžasným terapeutickým účinkom. V pooperačnom období sú soľné obväzy vynikajúcou ochrannou bariérou proti infekcii, prispievajú k rýchlemu hojeniu rán, aktivujú obnovu intersticiálnej tekutiny a normalizujú biochemické procesy v bunkách. “.

Evgeny Ivanovich, fyzioterapeut: „Odporúčam svojim pacientom soľné obväzy. Zlepšujú pohybové schopnosti, zmierňujú opuchy, bolesti, zápaly kĺbov a miechy. “.

Alfiya, 28 rokov: „Po športovom tréningu ma bolesť kolena obťažovala. Bolo to veľmi opuchnuté. Na klinike mi starý traumatológ odporučil urobiť soľné obväzy. Táto metóda fungovala dokonale! Urobil iba 15 postupov. Bolesť a opuch sú preč! “.

A. N., programátor, 48 rokov: „Takmer 10 rokov trpel osteochondrózou. Len sa nelieči! Injekcie, pilulky, hospitalizácia v nemocnici! Nič nepomohlo! Bolesť pekla nedovolila pracovať! Nakoniec som dostal 3. skupinu zdravotne postihnutých. Čítal som na internete o spôsobe ošetrenia soľnými obväzmi a rozhodol som sa to vyskúšať sám. Pre najlepší účinok som sa rozhodol užiť viac soli. Celú noc som spal s obväzom. Ráno som našiel na chrbte popáleniny. Ale bolesť úplne ustúpila! Po zahojení horenia som vykonal ďalších 10 postupov (už s odporúčanou koncentráciou soli!). Teraz žijem a cítim sa skvele! Stručne povedané, vykopali veľa času a peňazí, ale pomohol jednoduchý nástroj! Teraz, s najmenším diskomfortom v kĺboch ​​alebo chrbte, som ošetrený iba soľnými obväzmi. Postihnutie odstránené! “.

Thumbelina, cukráreň, 28 rokov: „Od 14 rokov som trpel akné a lipómami. Solené obväzy robili mesiac. Akné úplne zmizlo a výrazne sa znížilo. O týždeň neskôr sa liečba opakovala. Lipómy sa trochu „roztopili“! Po 8 mesiacoch som sa úplne zbavil. Teraz som krása! “.

záver

Je potrebné poznamenať, že soľné obväzy samozrejme nie sú magickým liekom na všetky choroby! Napriek tomu, vzhľadom na ich úžasné liečivé vlastnosti, pozitívne vyhlásenia vedcov a lekárov, môžeme s istotou povedať, že tento spôsob liečby je veľmi efektívny a zaslúži si veľkú pozornosť. Hypertenzívne obväzy sú úplnou alternatívou mnohých liekov. V porovnaní s nimi má však solná metóda jednu obrovskú výhodu: nízke náklady a dostupnosť pre každého pacienta.

Soľ na bolesť chrbta

Liečba soľou je zameraná na rýchle zastavenie syndrómu bolesti a zvýšenie účinnosti iných metód. Osteochondróza chrbtice je často sprevádzaná akútnou bolesťou a zníženou pohyblivosťou v postihnutej oblasti, ktorá je spojená so zápalovým procesom medzistavcových platničiek a štipkami nervových koreňov. Liečba chrbta zahŕňa nasledujúce metódy: použitie liekov, masáže, fyzioterapia, terapeutické cvičenia a metódy tradičnej medicíny. Jednou alternatívnou liečbou je soľ dostupná v každej domácnosti. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako používať soľ na liečenie chrbtice a zmiernenie bolesti..

Liečba soľou

Prírodná soľ sa používa v boji proti mnohým chorobám, chondróza nie je výnimkou. Použitie soli má analgetický a protizápalový účinok. Vysoký obsah minerálov a jódu vám umožňuje aktivovať regeneračné procesy v postihnutých oblastiach, schopnosť „vytiahnuť“ toxíny a toxíny vám umožní zlepšiť metabolizmus a vyčistiť defektné medzistavcové kĺby, z ktorých všetky tvorili základ pre soľnú terapiu pohybového aparátu..

Metódy liečby osteochondrózy soľou:

kontraindikácie

Liečba chondrózy soľou by sa mala starostlivo zvážiť, ak máte pochybnosti, obráťte sa na lekára.

Externe neexistuje prakticky žiadna kontraindikácia (s výnimkou infekčných chorôb v akútnej forme), avšak aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, odporúča sa dodržiavať vybraný predpis bez zvýšenia doby vystavenia alebo koncentrácie, čo môže viesť k podráždeniu pokožky alebo vážnejším dôsledkom v prípade krehkosti ciev..

Použitie soľného roztoku je kontraindikované v nasledujúcich prípadoch:

 • Hypertenzia v prípade častých kríz;
 • zástava srdca;
 • patológia a zápal obličiek;
 • migréna;
 • cerebrálna ateroskleróza;
 • systémové poruchy.

Ak existujú kontraindikácie, aby sa odstránili príznaky chondrózy, mala by sa zvoliť bezpečnejšia metóda liečby..

Úprava vody a soli

Pri obnove zdravia chrbtice zaujíma dôležité miesto doplnenie vodno-sójovej rovnováhy tela. Za týmto účelom vypite minerálnu vodu alebo vlastný soľný roztok.

Dostatočný príjem vody v tele prispieva k:

 • zlepšiť metabolizmus;
 • udržiavanie flexibility medzi chrbticami;
 • zvýšiť odolnosť tela proti prenikaniu patogénnych mikroorganizmov;
 • zníženie zápalovej odpovede v prípade vírusovej alebo bakteriálnej infekcie.

Stlačuje soľ

Soľ obklady urýchľuje krvný obeh, ktorý prispieva k uvoľneniu prirodzených síl tela:

 • zlepšuje sa tkanivová výživa;
 • je znížený opuch;
 • relaxácia spastických svalov;
 • zvyšuje sa vedenie nervových koreňov;
 • znižuje bolesť;
 • regenerácia sa zrýchľuje.

Na postup sa používa suché alebo mokré teplo. V prvom prípade zahrejte zahriatu soľ do prírodného tkaniva alebo vyhrievacej doštičky a pripevnite ju k boľavému miestu, čím sa vyhnete chrbtici.

V prípade voľby mokrého obkladu so soľou je potrebné pripraviť roztok chloridu sodného s koncentráciou 8 až 10%, navlhčiť tkanivo a naniesť na postihnuté miesto, pripevniť tkanivo k telu obväzom alebo lepiacou omietkou. Trvanie expozície 2-8 hodín.

aplikácia

Aplikácie s roztokom morskej soli sa uskutočňujú nasledovne:

na 1 liter teplej vody rozpustite 1 polievkovú lyžicu soli sklíčkom, navlhčite roztok prírodného tkaniva (ľan, bavlna) v roztoku a naneste na postihnuté miesto, prikryte celofánom a navlečte vlnené prikrývky alebo šály. Postup by nemal presiahnuť 15 minút.

Liečivé kúpele

Hydroterapia na osteochondrózu sa vykonáva v 10 až 20 zákrokoch v intervaloch 2 až 3 dni každých šesť mesiacov. Soľná aktivita je vyššia v teplej vode 38 0 С (neodporúča sa prekročiť teplotu nad 40 - 42 stupňov), postup sa začína od 10 minút s postupným zvyšovaním na 20.

Vane s morskou soľou;

 • aktivovať všeobecnú imunitu;
 • zmierniť svalové kŕče;
 • zanestetizovat;
 • zmierniť nervové napätie;
 • prispieva k odstraňovaniu toxínov a toxínov;
 • znížiť opuch;
 • zlepšuje výživu tkanív, čo prispieva k rýchlejšej regenerácii.

Postup sa uplatňuje bez zhoršenia. Pridanie ihiel, mäty piepornej, harmančeka, saberfish zvyšuje účinnosť liečivého kúpeľa.

odreniny

Soľ s rastlinným olejom sa ukázala ako veľmi účinná pri vtieraní do postihnutej oblasti. Na varenie potrebujete jemnú morskú soľ a rastlinný olej (najlepšie ľanový) v pomere 1: 2. Prísady dôkladne premiešajte a nechajte niekoľko dní, kým nevznikne emulzia. Výsledný produkt jemne votrite do chrbtice a napnutých svalov. Zlepšenie sa pozoruje po týždni takejto liečby.

Liečba chorôb chrbta a kĺbov soľou vykazuje vysokú účinnosť. Postupy vám umožňujú rýchlo sa zbaviť bolesti a urýchliť procesy obnovy. Ignorovanie iných metód sa však neodporúča. Použitie receptov tradičnej medicíny by sa malo kombinovať s liečbou liekom, masážou a cvičením, iba v takom prípade môžete dosiahnuť vysoký a trvalý účinok pri eliminácii deštruktívnych a degeneratívnych zmien v chrbtici a dlhú dobu zabudnúť na bolesti chrbta..

Salingový dresing

soľné obväzy ošetrujú takmer všetko. Salingový dresing

Hovorte o slanom obliekaní. Pred začatím takejto liečby si počas liečby dôkladne prečítajte a dodržiavajte nasledujúce odporúčania:
• na čistú pokožku je lepšie aplikovať obväz
• obväzový materiál by mal byť čistý a mokrý (lepšie, ak ide o gázu, ľan alebo bavlnu)
• zložená gáza v 6 až 8 vrstvách a bavlnená tkanina v 4 vrstvách (už nie)
• krytinu nezakrývajte zhora! Musí "dýchať"
• koncentrácia solí v roztoku by vo všetkých prípadoch nemala prekročiť 10% pre dospelých (2 čajové lyžičky na 200 ml vody) a 8% pre deti (2 čajové lyžičky na 250 ml)
• Vezmite horúcu vodu pri teplote 60 - 70 ° C, kým pripravujete zálievku, ochladí sa
• podržte vankúšik po dobu 12 hodín, potom opláchnite čerstvú vodu a opláchnite obväz v sladkej vode pre ďalší kompresiu
[Viac]
Toto boli hlavné odporúčania na použitie soľných obväzov. Teraz sa porozprávajte o tom, aké choroby pomáhajú.
Pri bolestiach hlavy, prvých príznakoch chrípky, akútnych respiračných infekciách a pri vysokom krvnom tlaku, sa okolo hlavy vytvára obväz..
V prípade otravy naneste na brucho obväz..

Ak už bolesť v krku alebo infekcia je už v pľúcach alebo prieduškách, aplikujte obväzy na krk a chrbát.
Okrem toho existuje veľa pozitívnych príkladov soľných obväzov na závažné choroby. Môžu byť dobrým pomocníkom pri základnej liečbe, ktorú vám predpísal lekár. Sú to nádorové formácie rôznych etiológií, modrín, podvrtnutí, popálenín; obličkové kamene a žlčník (rozpúšťa sa), obnovuje krvotvorné orgány, odstraňuje sprievodné choroby, pomáha obnoviť chrbticu pri rôznych chorobách.
Soľné obväzy pomôžu pri komplexnej liečbe ochorení pečene. Použite obväz z pravej časti hrudníka na stred brucha vpredu a na chrbticu (môžete to nazvať zábal). Po 10 hodinách odstráňte obväz a na epigastrickú oblasť na pol hodiny položte vyhrievaciu podložku - je to nevyhnutné, aby sa žlčové kanáliky rozšírili a dehydratovaná zahustená žlčová hmota mohla voľne preniknúť do čreva. Nezabudnite vložiť vyhrievaciu podložku, aby ste zabránili upchatiu žlčovodov. sám o sebe
Hlavné pravidlo - za žiadnych okolností nezvyšujte koncentráciu fyziologického roztoku sami.!
Pamätať! Ak máte problémy s kardiovaskulárnym systémom, musíte robiť obväzy častejšie ako každý druhý deň.
Len si nemysli, že soľná terapia prichádza iba ku kompresii! Existuje veľa iných spôsobov, ako sa liečiť a zotavovať so soľou..
Budeme o nich hovoriť nabudúce. Uvidíme sa na stránkach môjho blogu.
zdroj
Počas druhej svetovej vojny chirurg Ivan Ivanovič Šcheglov bežne používal hypertonický (nasýtený) roztok chloridu sodného v prípade poškodenia kostí a kĺbov..

Na rozsiahle a špinavé rany nalepil veľkú obrúsku, uvoľnenú, hojne navlhčenú hypertonickým roztokom.

Po 3 až 4 dňoch sa rana stala čistou a ružovou, teplota klesla na normálnu hodnotu, po ktorej sa aplikovala sadra. Potom zranení išli dozadu.
Shcheglovovou metódou je možné so soľnými tampónmi liečiť zubný kaz, ktorý je komplikovaný granulómom.

Pozrime sa na vplyv hypertonického roztoku na uzavreté patologické procesy v tele, ako je cholecystitída, nefritída, chronická apendicitída, reumatické ochorenie srdca, post-chrípkové zápalové procesy v pľúcach, reumatizmus kĺbov, osteomyelitída, absces po injekcii atď..

V roku 1964 bola pod dohľadom skúseného chirurga, ktorý diagnostikoval a vybral pacientov, chronická apendicitída vyliečená u 2 pacientov so soľnými obväzmi za 6 dní, absces ramena bol vyliečený za 9 dní bez otvorenia a burzitída kolenného kĺbu bola odstránená za 5 až 6 dní. nie je možné liečiť konzervatívnym spôsobom.

Tieto fakty naznačujú, že fyziologický roztok, ktorý má absorpčné vlastnosti, absorbuje iba tekutinu z tkanív a šetrí červené krvinky, biele krvinky a živé bunky samotných tkanív.

Hypertonický roztok chloridu sodného je sorbent, raz som ho testoval na sebe s popáleninami 2-3 stupne. V snahe zmierniť bolesť farmaceutickými prípravkami aplikovala na popáleniny soľnú bandáž. Po jednej minúte akútna bolesť zmizla, došlo len k miernemu páleniu a po 10-15 minútach som pokojne zaspal. Ráno sa necítila žiadna bolesť a po niekoľkých dňoch sa popálenina uzdravila ako normálna rana.

Raz som sa zastavil v byte, kde mali deti čierny kašeľ. Aby som zachránil deti pred utrpením, nepretržitým a oslabujúcim kašľom, položil som na chrbty soľné obväzy. Po hodine a pol kašeľ ustal a neobnovil sa až ráno. Po štyroch obväzoch choroba zmizla bez stopy.

Dieťa vo veku päť a pol roka bolo otrávené pri večeri nekvalitným jedlom. Lieky nepomohli. Okolo poludnia som na jeho žalúdok aplikoval slaný obväz. Po hodine a pol sa zastavila nevoľnosť a hnačka, postupne sa bolesti zmierňovali a po piatich hodinách všetky príznaky otravy zmizli.

Keď som sa presvedčil o pozitívnom pôsobení soľných obväzov na obvyklé patologické procesy, rozhodol som sa použiť ich liečivé vlastnosti na liečbu nádorov. Chirurg kliniky ma pozval na spoluprácu s pacientkou, ktorá si na tvári vyvinula rakovinu.

Metódy používané v takýchto prípadoch úradnou medicínou nepomohli žene - počas šiestich mesiacov liečby sa krtek začervenal, zväčšil sa objem. Začal som používať soľné nálepky. Po prvej nálepke sa nádor stal bledým a znížil sa, po druhej nálepke sa výsledok ešte zlepšil a po štvrtej nálepke získal krtek prirodzenú farbu a vzhľad, ktorý mal pred znovuzrodením. Piate ošetrenie nálepkou skončilo bez chirurgického zákroku.

V roku 1966 sa ku mne priblížil študent s adenómom prsníka. Lekár, ktorý diagnostikoval jej odporúčaný chirurgický zákrok. Odporúčal som pacientovi, aby na hrudník niekoľko dní pred operáciou nasadil soľné obväzy. Obväzy pomohli - nie je potrebná žiadna operácia.

Po 9 rokoch som zavolal svojho pacienta. Odpovedala, že úspešne ukončila strednú školu, cítila sa dobre, nedošlo k relapsu choroby a iba malé prsia zostali v pamäti adenómu. Myslím, že ide o vyčistené bunky bývalých nádorov, ktoré sú pre organizmus neškodné..

Koncom roku 1969 prišla ku mne ďalšia žena s rakovinovými nádormi oboch mliečnych žliaz - vedkyňa múzea. Jej diagnózu a odporúčanie na chirurgický zákrok podpísala profesorka medicíny. Soľ opäť pomohla - nádor ustúpil bez chirurgického zákroku. Je pravda, že táto žena mala namiesto nádorov pečať.

Na konci toho roku som získal skúsenosti s liečením adenómu prostaty. V regionálnej nemocnici bol pacient dôrazne odporúčaný chirurgický zákrok. Najskôr sa však rozhodol vyskúšať soľné vankúšiky. Po deviatich ošetreniach sa pacient zotavil. Teraz je zdravý.

Po dobu 3 rokov žena trpěla krvácaním - jej obsah hemoglobínu v krvi katastroficky poklesol. Každých 19 dní dostala pacient krvnú transfúziu, ktorá ju nejako podporovala..

Keď som zistil, že pred chorobou pacient pracoval mnoho rokov v továrni na obuv s chemickými farbivami, pochopil som aj príčinu choroby - otravu s následným narušením hematopoetickej funkcie kostnej drene. A odporúčal som jej slané obväzy, striedavé rolety a nohavice cez noc po dobu troch týždňov.

Žena sa poradila a na konci liečebného cyklu začal rásť obsah hemoglobínu v krvi pacienta. O tri mesiace neskôr som stretla svojho pacienta, bola úplne zdravá.

Po zhrnutí výsledkov mojich 25-ročných pozorovaní týkajúcich sa použitia hypertonického roztoku chloridu sodného na liečebné účely som dospela k nasledujúcim záverom:.

1. 10% roztok chloridu sodného je aktívnym sorbentom. Soľ reaguje s vodou nielen priamym kontaktom, ale aj vzduchom, materiálom a telesnými tkanivami. Soľ absorbovaná vo vnútri tela absorbuje a zadržiava tekutinu v dutinách, bunkách a lokalizuje ju v miestach svojho umiestnenia. Pri vonkajšom použití (soľné obväzy) sa soľ dostane do kontaktu s tkanivovou tekutinou a nasaním ju absorbuje cez pokožku a sliznicu..

Objem kvapaliny absorbovanej obväzom je priamo úmerný objemu vzduchu vytlačeného z obväzu. Účinok soľného obväzu teda závisí od jeho priedušnosti (hygroskopický), čo zase závisí od materiálu použitého na obväz, jeho hrúbky.

2. Sol'ový dresing pôsobí lokálne: iba na chorý orgán, postihnutú oblasť a prenikajúci do hlbín. Keď sa tekutina absorbuje zo subkutánnej vrstvy, tkanivová tekutina stúpa z hlbších vrstiev a ťahá sa pozdĺž patogénu: mikróby, vírusy, anorganické látky, jedy atď..

Teda počas operácie obväzu sa tekutina v tkanivách chorého orgánu aktualizuje a dezinfikuje - čistenie patogénneho faktora, a teda eliminácia patologického procesu. Tkanivá súčasne pôsobia ako druh filtra, ktorý prechádza mikroorganizmami a časticami hmoty, ktoré majú objem menší ako lúmen intersticiálneho póru..

3. Obväzok s hypertonickým roztokom chloridu sodného pôsobí nepretržite. Terapeutický výsledok sa dosiahne do 7 až 10 dní. V niektorých prípadoch je potrebné dlhšie obdobie..

Ako aplikovať soľný obväz
S nádchou a bolesťami hlavy. Vytvorte si kruhové obväzy na čele a v noci šijte. Po hodine alebo dvoch výtokoch z nosa zmizne a ráno zmiznú bolesti hlavy.

Čelenka je vhodná na vysoký krvný tlak, nádory, kvapky. Ale s aterosklerózou je lepšie obvaz nerobiť - dehydratuje hlavu ešte viac. V prípade kruhového obväzu sa môže použiť iba 8% fyziologický roztok..

S chrípkou. Pri prvých príznakoch choroby položte na hlavu obväz. Ak sa infekcii podarilo preniknúť do hltanu a priedušiek, súčasne aplikujte obväzy na hlavu a krk (od 3 - 4 vrstiev mäkkej tenkej látky), na zadnú stranu dvoch vrstiev vlhkej a dvoch vrstiev suchého uteráka. Bandáže odchádzajú na celú noc.

Pri ochoreniach pečene (zápal žlčníka, cholecystitída, cirhóza). Bandáž na pečeň (bavlnená utierka zložená do štyroch vrstiev) sa aplikuje nasledovne: na výšku - od spodnej časti ľavého prsníka po strednú priečnu líniu brucha, šírku - od hrudnej kosti a bielu líniu brucha pred chrbtom chrbtice..

Pevne obviazaný s jedným širokým obväzom, pevnejší na žalúdku. Po 10 hodinách sa odstráni obväz a na epigastrická oblasť sa na pol hodiny položí horúca vyhrievacia doštička, aby sa prehlboval žlčový kanál, aby sa umožnil voľný prechod dehydratovanej a zahustenej žlčovej hmoty do čreva. Bez zahrievania táto hmota (po niekoľkých obväzoch) upcháva žlčové cesty a môže spôsobiť akútnu bolesť pri roztrhnutí.

S adenómami, mastopatiou a rakovinou prsníka. Na obidvoch prsných žľazách sa zvyčajne používa štvorvrstvový, hustý, ale nekomprimujúci soľný obväz. Aplikujte cez noc a nechajte 8-10 hodín. Trvanie liečby je 2 týždne, s rakovinou 3 týždne. U niektorých ľudí môže bandáž hrudníka oslabovať rytmy srdcovej činnosti, v tomto prípade použiť bandáž po dni.

Podmienky fyziologického roztoku

1. Soľný roztok sa môže používať iba v obväzoch, ale v žiadnom prípade v obkladoch, pretože obväz musí byť priedušný.

2. Koncentrácia soli v roztoku by nemala prekročiť 10%. Obväz z roztoku s vyššou koncentráciou spôsobuje bolesť v oblasti aplikácie a deštrukciu kapilár v tkanivách. V obväzoch pre deti sa používa 8% roztok - 2 čajové lyžičky stolovej soli na 250 ml vody, 10% pre dospelých - 2 čajové lyžičky stolovej soli na 200 ml vody. Môžete si vziať obyčajnú vodu, prípadne destilovanú.

3. Pred ošetrením telo umyte teplou vodou a mydlom a po zákroku soľ z tela umyte navlhčenou utierkou..

4. Obväzový materiál by mal byť hygroskopický a čistý, bez zvyškov tuku, masti, alkoholu, jódu. Koža tela musí byť tiež čistá. Na obliekanie je lepšie použiť ľanové alebo bavlnené tkaniny, ale nie nové, ale opakovane vymazané. Ideálne - gáza.

Soľný dresing je vyrobený iba z hygroskopického bavlneného materiálu, ktorý je dobre nasiaknutý vodou - opakovane umývaný, nie nový, nie kuchynský a nie škrobový, „oblátkové“ uteráky v 3 až 4 vrstvách a tenké, tiež dobre mokré, lekárske gázy v 8 až 10 vrstvách, ako aj hygroskopická, lepšia viskóza, bavlnená vlna na tampóny.

5. Ľan, bavlna, uterák zložený maximálne do 4 vrstiev, gáza - do 8 vrstiev. Odsávanie tkanivovej tekutiny nastáva iba priedušným obväzom.

6. Z dôvodu cirkulácie roztoku a vzduchu spôsobuje obväz pocit chladu. Preto by sa mal obväz namočiť horúcim hypertonickým roztokom (60 - 70 stupňov). Pred aplikáciou môže byť obväz mierne pretrepaný vo vzduchu.

7. Obväz by mal byť stredne vlhký, nie príliš suchý, ale nie príliš mokrý. Obväz udržiavajte na boľavom mieste po dobu 10-15 hodín.

8. Na obväz nedávajte nič. Aby ste však mohli obvaz napustený týmto roztokom fixovať, musíte ho obviazať dostatočne pevne na tele: so širokým obväzom na trupe, bruchu, hrudníku a úzkymi - na prstoch, rukách, nohách, tvári, hlave..

Bandáž z ramenného pletenca s ôsmimi postavami cez podpazušia zozadu. Pri pľúcnych procesoch (v žiadnom prípade neaplikujte krvácanie!) Sa na chrbát položí obväz, ktorý sa snaží čo najpresnejšie dostať k bolestivému miestu. Bandáž hrudníka by mala byť pevná, ale nemala by tlačiť dych.

PS: Compress sa dá použiť aj na kozmetické účely - odstraňuje „vrecká“ pod očami a čistí pokožku
V lekárskej praxi sa zvyčajne používa 10% roztok chloridu sodného (kameň a žiadny iný) = 100 g na 1 liter vody. Na liečbu pečene pankreasu, sleziny, obličiek a čelných pruhov je lepšie použiť 8 - 9% roztok = 80 - 90 g soli na 1 liter vody). Soľ pre roztok sa musí brať striktne podľa hmotnosti, nádobu (nádobu) udržiavať uzavretú tak, aby sa neodparila a nemenila svoju koncentráciu.

Ďalší zdroj, bulletin zdravého životného štýlu (zdravý životný štýl č. 17, 2000) naznačuje, že pramenitá, artézska morská voda, najmä voda obsahujúca jodidové soli, ktoré neutralizujú varný roztok, nie je vhodná na prípravu hypertonického roztoku..

Bandáž s takýmto roztokom stráca svoje liečivé, absorpčné a baktericídne vlastnosti. Preto je na prípravu soľného roztoku lepšie použiť destilovanú vodu (z lekárne) alebo v extrémnych prípadoch čistený dážď alebo sneh..

/ Nesúhlasím tu, aj keď je možné použiť vyššie uvedenú kvalitu vody a prinesiem výsledky rýchlejšie, ale nikdy by ste nemali strácať čas. Používajte čistú vodu tak, ako je. Samotná soľ má čistiaci účinok, pozostáva z prvkov ohňa a vody alebo ohňa a zeme (čierna, himalájska soľ)

Použil som vodu z vodovodu bez filtrov na otravu krvi po operácii Achillovej šľachy, vďaka ktorej som si zachránil nohu. Poznámka A Nepein /

1. S bolesťou hlavy spôsobenou zápalovými procesmi, kvapkami, opuchom mozgu a meningov (meningitída, arachnoiditída), chorobami iných orgánov, napríklad chrípka, sepsa, tyfus, nadmerné zásobovanie krvi intenzívnou duševnou a fyzickou prácou, po mozgovej príhode, ako aj pri nádorové útvary v mozgu, soľné obväzy vo forme čiapky alebo širokého pruhu obväzu v 8 až 10 vrstvách navlhčené v 9% roztoku a mierne stlačené, sa vykonávajú na celej (alebo okolo) hlave a nevyhnutne sa ovinujú cez celý povrch obväzu jednou malou gázovou bandáží.

Na vrch je zviazaný suchý v dvoch vrstvách, lepší gintový alebo starý gázový obväz. Obväz sa vykonáva v noci po dobu 8 až 9 hodín pred sušením, ráno sa vyberie, obväz sa dobre opláchne teplou vodou, hlava sa umyje.

Pri skleróze mozgových ciev je kontraindikovaná soľná zálievka!

2. V prípade rinitídy, sínusitídy a predného obväzu sa obväz vykonáva vo forme gázového pruhu 6 až 7 vrstiev na čele (s čelnými dutinami), na nose a lícach s bavlnenými tampónmi umiestnenými na nosových krídlach, pričom na týchto miestach sa pritlačí pruh na tvárovú kožu. Tieto prúžky sú obviazané dvomi až tromi zákrutami malého obväzu, ktoré sa udržujú 7 až 8 hodín, sa používajú až do vyliečenia.

Popoludní by sa ústa a nos mali vypláchnuť 2-3 krát roztokom slabšej koncentrácie: jedna a pol média lyžičky soli so sklíčkom na fazetovanej skleničke (250 ml) vody, je možné z kohútika.

3. Zubný kaz je tiež ošetrený 8-vrstvovým gázovým pásom namočeným v 10% soľnom roztoku na celej čeľusti zlým zubom a ovinutý 2-3 obtočkami malej bandáže okolo. Aplikuje sa celú noc, priebeh liečby je 1 - 2 týždne, po ktorých by sa chorý zub mal vyplniť.

Zubný kaz a ochorenie parodontu sa môžu liečiť iným spôsobom: po večeri, pred spaním, držte v ústach 10% soľný roztok v ústach po dobu 5-7 minút a vyplivnite ho, potom nič nevezmite do úst. Pre bolesti zubov, dokonca aj pod korunou, sa tento postup môže opakovať niekoľkokrát. Pri kazoch komplikovaných granulómom, ako aj pri tavivách na chorom zube, sa dá na ďasno (za lícom) použiť hustý vatový tampón (najlepšie viskóza) s hrúbkou prsta nasiaknutou v 10% roztoku a vytlačený takmer do sucha. Tampón sa musí uchovávať celú noc.

S dostatočne veľkými dutinami v zuboch si ich môžete vložiť (ihlou, zakrivenými malými nožnicami) navlhčenými v roztoku a dobre vytlačenými vatovými tampónmi a po každom jedle ich nahradiť čerstvými..

Priebeh ošetrovania obväzmi (na čeľusti) navonok a tampónmi až 2 týždne, po ktorých by sa mali choré zuby vyplniť

4. Bolesť v krku, hrtan, tracheitída, zápal slinných a štítnej žľazy (struma) sa dobre ošetria gázovým obväzom v 6 až 7 vrstvách (zo širokého obväzu), namočeným v 10% soľnom roztoku, uskutočňovaným na krku celú noc a s bolesťou hlavy. vo forme rovnakého pruhu - a na hlave.

Oba tieto prúžky (alebo jeden spoločný, pretiahnutý na krku a hlave) sú obviazané jednou malou gázovou bandáží. Spodná hrana obväzu na krku (tak, aby nebola zabalená) je obviazaná k telu jednou otáčkou obväzu cez podpazušia obidvoch rúk a zozadu a bandáž na krku je dokončená bez stlačenia dychu..

5. V prípade zápalu pľúc, zápalu priedušiek, zápalu pľúc, emfyzému, infekčnej astmy, nádorov pľúc sa obväz s 10% roztokom vykonáva na celom chrbte, vždy po prepuknutí choroby a dokonca aj na celom hrudníku (mužov) z dvoch uterákov „oblátkových“ manželky v dvoch vrstvách.

Jeden je navlhčený v mierne zahriatom soľnom roztoku, stlačený mierne (vytlačený roztok sa opije späť do pohára, nezhorší sa), rovnaká suchá vrstva sa aplikuje v dvoch vrstvách a obe sú dostatočne husté, bez stlačenia dychu, obviazané dvoma veľkými gázami obväzy.

Horná polovica chrbta, ramenný opasok, je obviazaná vo forme priečneho ôsmu cez podpazušia obidvoch rúk, dolná časť - s druhou bandážou okolo dolnej polovice hrudníka. Bandážovanie sa vykonáva po celej ploche uterákov. Priebeh liečby zápalových procesov v pľúcach - 7-10 obväzov denne, nádory - 3 týždne, jeden z nich - denne, zvyšných 14 obväzov - cez noc. Tieto obväzy tiež trvajú 10 hodín pred sušením..

6. V prípade mastopatie, adenómu a rakoviny jedného prsníka sa obväz s 9 - 10% roztokom vyrobí z jednej „vaflovej“ uteráka zloženej do 3 - 4 vrstiev, s pruhom šírky 25 cm, nevyhnutne na oboch prsiach. Ak je rana, je pokrytá gázovou vložkou s roztokom 2 až 4 vrstiev, ktorá je prikrytá uterákom, a sú spolu obviazané jedným veľkým gázovým obväzom bez stlačenia dychu..

Mastopatia a iné zápalové procesy prsných žliaz sa liečia obväzom od jedného do dvoch týždňov, nádory - 3 týždne (1. deň, zvyšok - cez noc). Vykonáva sa v noci a trvá 9-10 hodín.

7. V prípade zápalu srdcového svalu a srdcových membrán (s myokarditídou, endokarditídou, perikarditídou) vo vyhrievanom soľnom roztoku so 70 ° 9% sa zvlhčia (iba stlačia) iba konce prúžku „vaflovej“ uteráka zloženého na dĺžku v 3 vrstvách, ktoré sa vyhodia doľava. ramená, zakrývajú srdce pred a za (medzi lopatkami) a tieto konce sú obviazané jedným širokým gázovým obväzom okolo hrude. Tento obväz sa vykonáva v noci každý druhý deň počas 2 týždňov.

Angina pectoris, koronárne srdcové ochorenie, chlopňové srdcové ochorenie nelieči obväz slanej vody.

8. Pri znížení hladiny hemoglobínu v krvi, pri ožiarení, sa na celú hruď v prednej časti aplikuje rovnaké obväzovanie 3-4 vrstiev „vaflovej“ uteráka (alebo 8 vrstiev gázy). Malo by pokrývať hrudnú kosť, pečeň, slezina - krvotvorné orgány.

Liečba týchto orgánov prebieha 2 týždne (jeden deň, zvyšok každú ďalšiu noc). V prípade ožiarenia by sa mal tento obväz vykonať súčasne na krku, na štítnej žľaze..

9. V prípade cholecystitídy, hepatitídy, cirhózy, gastritídy a pankreatitídy sa okolo spodnej polovice hrudníka a hornej polovice vykonáva rovnaký obliekanie z „vaflovej“ uteráka v 3 až 4 vrstvách cez pruh so šírkou 25 cm a s kvapkou brucha a žalúdka. brucho (od spodnej časti prsných žliaz u žien a bradaviek - u mužov po pupok). Tento obväz je obväzovaný jednou alebo dvoma širokými obväzmi. To tiež trvá 9-10 hodín. Priebeh liečby - 7-10 obväzov.

U pacientov so zúženými žlčovými kanálikmi po 6 - 7 obväzoch sa môžu vyskytnúť nepríjemné pocity prasknutia a dokonca aj tupá bolesť pri „chrbte“ - toto zosilnené (pod vplyvom obväzu) lisy žlče na steny žlčníka, pretrvávajúce v močovom mechúre a kanálikoch.

V tomto prípade po odstránení obväzu, ktorý ráno vyvoláva tieto pocity, vložte horúcu gumovú vyhrievaciu podložku zabalenú v dvojvrstvovej utierke na „podložku“, tvárou nadol na 10-15 minút (do tejto doby je pečeň zbavená infekcie). a vyhrievacia podložka nie je pre ňu nebezpečná) a jej vloženie po odstránení každého nasledujúceho obväzu až do konca liečebného cyklu, bez ohľadu na to, či v „podložke“ sú nepríjemné pocity, rozširuje vyhrievacia podložka žlčové kanáliky a žlč voľne prúdi do čreva..

Polypy, nádory vrátane rakoviny tohto oddelenia, rovnako ako iné, sa liečia soľným obväzom počas 3 týždňov (jeden denne, zvyšok cez noc)..

Vredy žalúdka, dvanástnik 12, prietrž, jazvy, adhézie, zápcha, inverzia v čreve, obväz sa nehojí, kamene sa nerozlíšia.

10. Zápal črevnej sliznice - enteritída, kolitída, zápal slepého čreva - obväz na celom žalúdku v noci z 3-4-vrstvovej utierky sa úspešne uzdraví počas jedného týždňa. V prípade otravy, napríklad zlá kvalita jedla, stačí 3 - 3 obväzy na 9 - 10 hodín, pre deti 1 - 2 obväzy na rovnaké obdobie, takže črevá sú zbavené jedov..

Na zastavenie hnačky z rovnakého dôvodu u dospelých stačia dve dúšky 9-10% roztoku soli, najlepšie na lačný žalúdok, s intervalom 1 až 2 hodiny..

11. Patológie panvových orgánov - kolitída, polypy, rektálne nádory, hemoroidy, prostatitída, adenómy prostaty, zápal a nádory panvových orgánov - myómy, fibromy, rakovina maternice a vaječníkov, ako aj zápaly slizníc a bedrových kĺbov. ošetrené soľným obväzom z dvoch "vaflových" uterákov.

Jedna, zložená v 2 vrstvách na dĺžku, je navlhčená v zahrievanom 10% roztoku, stlačenom médiu, nanesenom na panvový pletenec, pokrytá tou istou druhou utierkou v 2 vrstvách a obe sú celkom pevne obviazané dvoma širokými gázovými obväzmi..

V inguinálnej fosílii s jedným otočením bandáže okolo bokov sú obviazané pevné valčeky, ktoré tlačia bandáž na telo v týchto zahĺbeniach a sú pripevnené k bandáži pomocou kolíkov. Tento obväz by mal zakrývať spodné brucho pacienta (pacienta) od pupka po pubu, a to inkluzívne v prednej časti a krížovej kosti a zadku od stredu bedrovej zadnej časti konečníka..

Zápalové procesy orgánov tohto oddelenia by sa mali liečiť 2 týždne, nádory - 3 av obidvoch prípadoch, v prvom týždni, sa obväz aplikuje denne, zvyšok sa vykonáva cez noc..

12. Soľný dresing tiež zmierňuje hypertenziu. Ak je pacient spôsobený stresovým stavom (nervový zážitok, šok), postačí vykonať 3-4 obväzy z uterákovej látky v 3 až 4 vrstvách na spodnej časti chrbta, navlhčených (a vymačkaných) v 9% soľnom roztoku..

Keď obličky bolia, napríklad pyelonefritída, ktorá tiež zvyšuje tlak, obťažuje obličky. V tomto prípade by sa malo na spodnej časti chrbta vykonať cez noc 10-15 soľných zálievok..

Cítite bolesti hlavy, najmä v týlnej oblasti, hučanie v ušiach, súčasne s obväzmi na spodnej časti chrbta, vykonávate 3-4 obväzy 8-10 vrstiev gázy s 9% roztokom okolo hlavy a nevyhnutne na zadnej časti hlavy..

13. Artritída, polyartritída, burzitída, reumatizmus veľkých kĺbov (koleno, členok, lakť) sú obviazané veľkými gázovými obväzmi s 10% soľným roztokom v noci každý deň počas 2 týždňov. Zviazané sú nielen kĺby, ale aj končatiny vyššie a nižšie o 10 a 15 cm.

14. Akútna bolesť spôsobená popáleninami malých plôch tela, mäkká soľná bandáž s obsahom 10 percent sa odstráni po 3 až 4 minútach, ale musí sa na obväze ponechať 8 až 9 hodín, potom aplikujte masť alebo otvorené ošetrenie. lekársky predpis. Myslím si, že pomôžu s rozsiahlymi popáleninami..

Hypertonické roztoky soli - nie všeliek na všetky choroby. Tento krátky text uvádza niektoré choroby vrátane očných chorôb, ktoré sa nedajú týmto spôsobom liečiť. Opakujem, soľný obväz účinne lieči zápalové procesy, opuchy tkanív, rýchlo zmierňuje bolesti pri pálení, lieči niektoré nádory (nelieči ich „nie“, nelieči žiadne iné nádory, ktoré je možné dokázať iba experimentálne).

Solenie je bezpečné, ak sa prísne dodržiavajú odporúčania. Ich nedodržanie môže mať v tele nežiaduce účinky. Napríklad obväz so soľným roztokom nad 10% koncentrácie, najmä pri dlhodobej liečbe, môže sám osebe spôsobiť akútnu bolesť v tkanivách, prasknutie kapilár a niektoré ďalšie komplikácie..

Rozhodli sme sa liečiť soľným obväzom. Najprv sa poraďte so svojím lekárom povahu choroby.
Podľa materiálov:
Anna Gorbacheva, od bielej smrti k bielej spáse.
HLS č. 17 2002, č. 10, 11 2002.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Ak sa u mužov objaví priľahlá kýla, je možné ošetrenie bez chirurgického zákroku? Tento problém sa bude posudzovať nižšie. Inguinálna hernia je nádorový výčnelok, ktorý sa tiahne cez trieslovinový kanál a ďalej.
Dobrý deň, milí hostia! Dnes budeme hovoriť o tom, čo je to ploché a ako tento stav dosiahnuť. Posilnenie svalového korzetu je nevyhnutné opatrenie na udržanie držania tela..
Medzistavcová prietrž je dnes bežnou chorobou. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí starších ako 25 rokov. Hlavným dôvodom vzniku prietrže je zvýšené zaťaženie chrbta.