loader

Hlavná

Žalúdok

Salingový dresing

soľné obväzy ošetrujú takmer všetko. Salingový dresing

Hovorte o slanom obliekaní. Pred začatím takejto liečby si počas liečby dôkladne prečítajte a dodržiavajte nasledujúce odporúčania:
• na čistú pokožku je lepšie aplikovať obväz
• obväzový materiál by mal byť čistý a mokrý (lepšie, ak ide o gázu, ľan alebo bavlnu)
• zložená gáza v 6 až 8 vrstvách a bavlnená tkanina v 4 vrstvách (už nie)
• krytinu nezakrývajte zhora! Musí "dýchať"
• koncentrácia solí v roztoku by vo všetkých prípadoch nemala prekročiť 10% pre dospelých (2 čajové lyžičky na 200 ml vody) a 8% pre deti (2 čajové lyžičky na 250 ml)
• Vezmite horúcu vodu pri teplote 60 - 70 ° C, kým pripravujete zálievku, ochladí sa
• podržte vankúšik po dobu 12 hodín, potom opláchnite čerstvú vodu a opláchnite obväz v sladkej vode pre ďalší kompresiu
[Viac]
Toto boli hlavné odporúčania na použitie soľných obväzov. Teraz sa porozprávajte o tom, aké choroby pomáhajú.
Pri bolestiach hlavy, prvých príznakoch chrípky, akútnych respiračných infekciách a pri vysokom krvnom tlaku, sa okolo hlavy vytvára obväz..
V prípade otravy naneste na brucho obväz..

Ak už bolesť v krku alebo infekcia je už v pľúcach alebo prieduškách, aplikujte obväzy na krk a chrbát.
Okrem toho existuje veľa pozitívnych príkladov soľných obväzov na závažné choroby. Môžu byť dobrým pomocníkom pri základnej liečbe, ktorú vám predpísal lekár. Sú to nádorové formácie rôznych etiológií, modrín, podvrtnutí, popálenín; obličkové kamene a žlčník (rozpúšťa sa), obnovuje krvotvorné orgány, odstraňuje sprievodné choroby, pomáha obnoviť chrbticu pri rôznych chorobách.
Soľné obväzy pomôžu pri komplexnej liečbe ochorení pečene. Použite obväz z pravej časti hrudníka na stred brucha vpredu a na chrbticu (môžete to nazvať zábal). Po 10 hodinách odstráňte obväz a na epigastrickú oblasť na pol hodiny položte vyhrievaciu podložku - je to nevyhnutné, aby sa žlčové kanáliky rozšírili a dehydratovaná zahustená žlčová hmota mohla voľne preniknúť do čreva. Nezabudnite vložiť vyhrievaciu podložku, aby ste zabránili upchatiu žlčovodov. sám o sebe
Hlavné pravidlo - za žiadnych okolností nezvyšujte koncentráciu fyziologického roztoku sami.!
Pamätať! Ak máte problémy s kardiovaskulárnym systémom, musíte robiť obväzy častejšie ako každý druhý deň.
Len si nemysli, že soľná terapia prichádza iba ku kompresii! Existuje veľa iných spôsobov, ako sa liečiť a zotavovať so soľou..
Budeme o nich hovoriť nabudúce. Uvidíme sa na stránkach môjho blogu.
zdroj
Počas druhej svetovej vojny chirurg Ivan Ivanovič Šcheglov bežne používal hypertonický (nasýtený) roztok chloridu sodného v prípade poškodenia kostí a kĺbov..

Na rozsiahle a špinavé rany nalepil veľkú obrúsku, uvoľnenú, hojne navlhčenú hypertonickým roztokom.

Po 3 až 4 dňoch sa rana stala čistou a ružovou, teplota klesla na normálnu hodnotu, po ktorej sa aplikovala sadra. Potom zranení išli dozadu.
Shcheglovovou metódou je možné so soľnými tampónmi liečiť zubný kaz, ktorý je komplikovaný granulómom.

Pozrime sa na vplyv hypertonického roztoku na uzavreté patologické procesy v tele, ako je cholecystitída, nefritída, chronická apendicitída, reumatické ochorenie srdca, post-chrípkové zápalové procesy v pľúcach, reumatizmus kĺbov, osteomyelitída, absces po injekcii atď..

V roku 1964 bola pod dohľadom skúseného chirurga, ktorý diagnostikoval a vybral pacientov, chronická apendicitída vyliečená u 2 pacientov so soľnými obväzmi za 6 dní, absces ramena bol vyliečený za 9 dní bez otvorenia a burzitída kolenného kĺbu bola odstránená za 5 až 6 dní. nie je možné liečiť konzervatívnym spôsobom.

Tieto fakty naznačujú, že fyziologický roztok, ktorý má absorpčné vlastnosti, absorbuje iba tekutinu z tkanív a šetrí červené krvinky, biele krvinky a živé bunky samotných tkanív.

Hypertonický roztok chloridu sodného je sorbent, raz som ho testoval na sebe s popáleninami 2-3 stupne. V snahe zmierniť bolesť farmaceutickými prípravkami aplikovala na popáleniny soľnú bandáž. Po jednej minúte akútna bolesť zmizla, došlo len k miernemu páleniu a po 10-15 minútach som pokojne zaspal. Ráno sa necítila žiadna bolesť a po niekoľkých dňoch sa popálenina uzdravila ako normálna rana.

Raz som sa zastavil v byte, kde mali deti čierny kašeľ. Aby som zachránil deti pred utrpením, nepretržitým a oslabujúcim kašľom, položil som na chrbty soľné obväzy. Po hodine a pol kašeľ ustal a neobnovil sa až ráno. Po štyroch obväzoch choroba zmizla bez stopy.

Dieťa vo veku päť a pol roka bolo otrávené pri večeri nekvalitným jedlom. Lieky nepomohli. Okolo poludnia som na jeho žalúdok aplikoval slaný obväz. Po hodine a pol sa zastavila nevoľnosť a hnačka, postupne sa bolesti zmierňovali a po piatich hodinách všetky príznaky otravy zmizli.

Keď som sa presvedčil o pozitívnom pôsobení soľných obväzov na obvyklé patologické procesy, rozhodol som sa použiť ich liečivé vlastnosti na liečbu nádorov. Chirurg kliniky ma pozval na spoluprácu s pacientkou, ktorá si na tvári vyvinula rakovinu.

Metódy používané v takýchto prípadoch úradnou medicínou nepomohli žene - počas šiestich mesiacov liečby sa krtek začervenal, zväčšil sa objem. Začal som používať soľné nálepky. Po prvej nálepke sa nádor stal bledým a znížil sa, po druhej nálepke sa výsledok ešte zlepšil a po štvrtej nálepke získal krtek prirodzenú farbu a vzhľad, ktorý mal pred znovuzrodením. Piate ošetrenie nálepkou skončilo bez chirurgického zákroku.

V roku 1966 sa ku mne priblížil študent s adenómom prsníka. Lekár, ktorý diagnostikoval jej odporúčaný chirurgický zákrok. Odporúčal som pacientovi, aby na hrudník niekoľko dní pred operáciou nasadil soľné obväzy. Obväzy pomohli - nie je potrebná žiadna operácia.

Po 9 rokoch som zavolal svojho pacienta. Odpovedala, že úspešne ukončila strednú školu, cítila sa dobre, nedošlo k relapsu choroby a iba malé prsia zostali v pamäti adenómu. Myslím, že ide o vyčistené bunky bývalých nádorov, ktoré sú pre organizmus neškodné..

Koncom roku 1969 prišla ku mne ďalšia žena s rakovinovými nádormi oboch mliečnych žliaz - vedkyňa múzea. Jej diagnózu a odporúčanie na chirurgický zákrok podpísala profesorka medicíny. Soľ opäť pomohla - nádor ustúpil bez chirurgického zákroku. Je pravda, že táto žena mala namiesto nádorov pečať.

Na konci toho roku som získal skúsenosti s liečením adenómu prostaty. V regionálnej nemocnici bol pacient dôrazne odporúčaný chirurgický zákrok. Najskôr sa však rozhodol vyskúšať soľné vankúšiky. Po deviatich ošetreniach sa pacient zotavil. Teraz je zdravý.

Po dobu 3 rokov žena trpěla krvácaním - jej obsah hemoglobínu v krvi katastroficky poklesol. Každých 19 dní dostala pacient krvnú transfúziu, ktorá ju nejako podporovala..

Keď som zistil, že pred chorobou pacient pracoval mnoho rokov v továrni na obuv s chemickými farbivami, pochopil som aj príčinu choroby - otravu s následným narušením hematopoetickej funkcie kostnej drene. A odporúčal som jej slané obväzy, striedavé rolety a nohavice cez noc po dobu troch týždňov.

Žena sa poradila a na konci liečebného cyklu začal rásť obsah hemoglobínu v krvi pacienta. O tri mesiace neskôr som stretla svojho pacienta, bola úplne zdravá.

Po zhrnutí výsledkov mojich 25-ročných pozorovaní týkajúcich sa použitia hypertonického roztoku chloridu sodného na liečebné účely som dospela k nasledujúcim záverom:.

1. 10% roztok chloridu sodného je aktívnym sorbentom. Soľ reaguje s vodou nielen priamym kontaktom, ale aj vzduchom, materiálom a telesnými tkanivami. Soľ absorbovaná vo vnútri tela absorbuje a zadržiava tekutinu v dutinách, bunkách a lokalizuje ju v miestach svojho umiestnenia. Pri vonkajšom použití (soľné obväzy) sa soľ dostane do kontaktu s tkanivovou tekutinou a nasaním ju absorbuje cez pokožku a sliznicu..

Objem kvapaliny absorbovanej obväzom je priamo úmerný objemu vzduchu vytlačeného z obväzu. Účinok soľného obväzu teda závisí od jeho priedušnosti (hygroskopický), čo zase závisí od materiálu použitého na obväz, jeho hrúbky.

2. Sol'ový dresing pôsobí lokálne: iba na chorý orgán, postihnutú oblasť a prenikajúci do hlbín. Keď sa tekutina absorbuje zo subkutánnej vrstvy, tkanivová tekutina stúpa z hlbších vrstiev a ťahá sa pozdĺž patogénu: mikróby, vírusy, anorganické látky, jedy atď..

Teda počas operácie obväzu sa tekutina v tkanivách chorého orgánu aktualizuje a dezinfikuje - čistenie patogénneho faktora, a teda eliminácia patologického procesu. Tkanivá súčasne pôsobia ako druh filtra, ktorý prechádza mikroorganizmami a časticami hmoty, ktoré majú objem menší ako lúmen intersticiálneho póru..

3. Obväzok s hypertonickým roztokom chloridu sodného pôsobí nepretržite. Terapeutický výsledok sa dosiahne do 7 až 10 dní. V niektorých prípadoch je potrebné dlhšie obdobie..

Ako aplikovať soľný obväz
S nádchou a bolesťami hlavy. Vytvorte si kruhové obväzy na čele a v noci šijte. Po hodine alebo dvoch výtokoch z nosa zmizne a ráno zmiznú bolesti hlavy.

Čelenka je vhodná na vysoký krvný tlak, nádory, kvapky. Ale s aterosklerózou je lepšie obvaz nerobiť - dehydratuje hlavu ešte viac. V prípade kruhového obväzu sa môže použiť iba 8% fyziologický roztok..

S chrípkou. Pri prvých príznakoch choroby položte na hlavu obväz. Ak sa infekcii podarilo preniknúť do hltanu a priedušiek, súčasne aplikujte obväzy na hlavu a krk (od 3 - 4 vrstiev mäkkej tenkej látky), na zadnú stranu dvoch vrstiev vlhkej a dvoch vrstiev suchého uteráka. Bandáže odchádzajú na celú noc.

Pri ochoreniach pečene (zápal žlčníka, cholecystitída, cirhóza). Bandáž na pečeň (bavlnená utierka zložená do štyroch vrstiev) sa aplikuje nasledovne: na výšku - od spodnej časti ľavého prsníka po strednú priečnu líniu brucha, šírku - od hrudnej kosti a bielu líniu brucha pred chrbtom chrbtice..

Pevne obviazaný s jedným širokým obväzom, pevnejší na žalúdku. Po 10 hodinách sa odstráni obväz a na epigastrická oblasť sa na pol hodiny položí horúca vyhrievacia doštička, aby sa prehlboval žlčový kanál, aby sa umožnil voľný prechod dehydratovanej a zahustenej žlčovej hmoty do čreva. Bez zahrievania táto hmota (po niekoľkých obväzoch) upcháva žlčové cesty a môže spôsobiť akútnu bolesť pri roztrhnutí.

S adenómami, mastopatiou a rakovinou prsníka. Na obidvoch prsných žľazách sa zvyčajne používa štvorvrstvový, hustý, ale nekomprimujúci soľný obväz. Aplikujte cez noc a nechajte 8-10 hodín. Trvanie liečby je 2 týždne, s rakovinou 3 týždne. U niektorých ľudí môže bandáž hrudníka oslabovať rytmy srdcovej činnosti, v tomto prípade použiť bandáž po dni.

Podmienky fyziologického roztoku

1. Soľný roztok sa môže používať iba v obväzoch, ale v žiadnom prípade v obkladoch, pretože obväz musí byť priedušný.

2. Koncentrácia soli v roztoku by nemala prekročiť 10%. Obväz z roztoku s vyššou koncentráciou spôsobuje bolesť v oblasti aplikácie a deštrukciu kapilár v tkanivách. V obväzoch pre deti sa používa 8% roztok - 2 čajové lyžičky stolovej soli na 250 ml vody, 10% pre dospelých - 2 čajové lyžičky stolovej soli na 200 ml vody. Môžete si vziať obyčajnú vodu, prípadne destilovanú.

3. Pred ošetrením telo umyte teplou vodou a mydlom a po zákroku soľ z tela umyte navlhčenou utierkou..

4. Obväzový materiál by mal byť hygroskopický a čistý, bez zvyškov tuku, masti, alkoholu, jódu. Koža tela musí byť tiež čistá. Na obliekanie je lepšie použiť ľanové alebo bavlnené tkaniny, ale nie nové, ale opakovane vymazané. Ideálne - gáza.

Soľný dresing je vyrobený iba z hygroskopického bavlneného materiálu, ktorý je dobre nasiaknutý vodou - opakovane umývaný, nie nový, nie kuchynský a nie škrobový, „oblátkové“ uteráky v 3 až 4 vrstvách a tenké, tiež dobre mokré, lekárske gázy v 8 až 10 vrstvách, ako aj hygroskopická, lepšia viskóza, bavlnená vlna na tampóny.

5. Ľan, bavlna, uterák zložený maximálne do 4 vrstiev, gáza - do 8 vrstiev. Odsávanie tkanivovej tekutiny nastáva iba priedušným obväzom.

6. Z dôvodu cirkulácie roztoku a vzduchu spôsobuje obväz pocit chladu. Preto by sa mal obväz namočiť horúcim hypertonickým roztokom (60 - 70 stupňov). Pred aplikáciou môže byť obväz mierne pretrepaný vo vzduchu.

7. Obväz by mal byť stredne vlhký, nie príliš suchý, ale nie príliš mokrý. Obväz udržiavajte na boľavom mieste po dobu 10-15 hodín.

8. Na obväz nedávajte nič. Aby ste však mohli obvaz napustený týmto roztokom fixovať, musíte ho obviazať dostatočne pevne na tele: so širokým obväzom na trupe, bruchu, hrudníku a úzkymi - na prstoch, rukách, nohách, tvári, hlave..

Bandáž z ramenného pletenca s ôsmimi postavami cez podpazušia zozadu. Pri pľúcnych procesoch (v žiadnom prípade neaplikujte krvácanie!) Sa na chrbát položí obväz, ktorý sa snaží čo najpresnejšie dostať k bolestivému miestu. Bandáž hrudníka by mala byť pevná, ale nemala by tlačiť dych.

PS: Compress sa dá použiť aj na kozmetické účely - odstraňuje „vrecká“ pod očami a čistí pokožku
V lekárskej praxi sa zvyčajne používa 10% roztok chloridu sodného (kameň a žiadny iný) = 100 g na 1 liter vody. Na liečbu pečene pankreasu, sleziny, obličiek a čelných pruhov je lepšie použiť 8 - 9% roztok = 80 - 90 g soli na 1 liter vody). Soľ pre roztok sa musí brať striktne podľa hmotnosti, nádobu (nádobu) udržiavať uzavretú tak, aby sa neodparila a nemenila svoju koncentráciu.

Ďalší zdroj, bulletin zdravého životného štýlu (zdravý životný štýl č. 17, 2000) naznačuje, že pramenitá, artézska morská voda, najmä voda obsahujúca jodidové soli, ktoré neutralizujú varný roztok, nie je vhodná na prípravu hypertonického roztoku..

Bandáž s takýmto roztokom stráca svoje liečivé, absorpčné a baktericídne vlastnosti. Preto je na prípravu soľného roztoku lepšie použiť destilovanú vodu (z lekárne) alebo v extrémnych prípadoch čistený dážď alebo sneh..

/ Nesúhlasím tu, aj keď je možné použiť vyššie uvedenú kvalitu vody a prinesiem výsledky rýchlejšie, ale nikdy by ste nemali strácať čas. Používajte čistú vodu tak, ako je. Samotná soľ má čistiaci účinok, pozostáva z prvkov ohňa a vody alebo ohňa a zeme (čierna, himalájska soľ)

Použil som vodu z vodovodu bez filtrov na otravu krvi po operácii Achillovej šľachy, vďaka ktorej som si zachránil nohu. Poznámka A Nepein /

1. S bolesťou hlavy spôsobenou zápalovými procesmi, kvapkami, opuchom mozgu a meningov (meningitída, arachnoiditída), chorobami iných orgánov, napríklad chrípka, sepsa, tyfus, nadmerné zásobovanie krvi intenzívnou duševnou a fyzickou prácou, po mozgovej príhode, ako aj pri nádorové útvary v mozgu, soľné obväzy vo forme čiapky alebo širokého pruhu obväzu v 8 až 10 vrstvách navlhčené v 9% roztoku a mierne stlačené, sa vykonávajú na celej (alebo okolo) hlave a nevyhnutne sa ovinujú cez celý povrch obväzu jednou malou gázovou bandáží.

Na vrch je zviazaný suchý v dvoch vrstvách, lepší gintový alebo starý gázový obväz. Obväz sa vykonáva v noci po dobu 8 až 9 hodín pred sušením, ráno sa vyberie, obväz sa dobre opláchne teplou vodou, hlava sa umyje.

Pri skleróze mozgových ciev je kontraindikovaná soľná zálievka!

2. V prípade rinitídy, sínusitídy a predného obväzu sa obväz vykonáva vo forme gázového pruhu 6 až 7 vrstiev na čele (s čelnými dutinami), na nose a lícach s bavlnenými tampónmi umiestnenými na nosových krídlach, pričom na týchto miestach sa pritlačí pruh na tvárovú kožu. Tieto prúžky sú obviazané dvomi až tromi zákrutami malého obväzu, ktoré sa udržujú 7 až 8 hodín, sa používajú až do vyliečenia.

Popoludní by sa ústa a nos mali vypláchnuť 2-3 krát roztokom slabšej koncentrácie: jedna a pol média lyžičky soli so sklíčkom na fazetovanej skleničke (250 ml) vody, je možné z kohútika.

3. Zubný kaz je tiež ošetrený 8-vrstvovým gázovým pásom namočeným v 10% soľnom roztoku na celej čeľusti zlým zubom a ovinutý 2-3 obtočkami malej bandáže okolo. Aplikuje sa celú noc, priebeh liečby je 1 - 2 týždne, po ktorých by sa chorý zub mal vyplniť.

Zubný kaz a ochorenie parodontu sa môžu liečiť iným spôsobom: po večeri, pred spaním, držte v ústach 10% soľný roztok v ústach po dobu 5-7 minút a vyplivnite ho, potom nič nevezmite do úst. Pre bolesti zubov, dokonca aj pod korunou, sa tento postup môže opakovať niekoľkokrát. Pri kazoch komplikovaných granulómom, ako aj pri tavivách na chorom zube, sa dá na ďasno (za lícom) použiť hustý vatový tampón (najlepšie viskóza) s hrúbkou prsta nasiaknutou v 10% roztoku a vytlačený takmer do sucha. Tampón sa musí uchovávať celú noc.

S dostatočne veľkými dutinami v zuboch si ich môžete vložiť (ihlou, zakrivenými malými nožnicami) navlhčenými v roztoku a dobre vytlačenými vatovými tampónmi a po každom jedle ich nahradiť čerstvými..

Priebeh ošetrovania obväzmi (na čeľusti) navonok a tampónmi až 2 týždne, po ktorých by sa mali choré zuby vyplniť

4. Bolesť v krku, hrtan, tracheitída, zápal slinných a štítnej žľazy (struma) sa dobre ošetria gázovým obväzom v 6 až 7 vrstvách (zo širokého obväzu), namočeným v 10% soľnom roztoku, uskutočňovaným na krku celú noc a s bolesťou hlavy. vo forme rovnakého pruhu - a na hlave.

Oba tieto prúžky (alebo jeden spoločný, pretiahnutý na krku a hlave) sú obviazané jednou malou gázovou bandáží. Spodná hrana obväzu na krku (tak, aby nebola zabalená) je obviazaná k telu jednou otáčkou obväzu cez podpazušia obidvoch rúk a zozadu a bandáž na krku je dokončená bez stlačenia dychu..

5. V prípade zápalu pľúc, zápalu priedušiek, zápalu pľúc, emfyzému, infekčnej astmy, nádorov pľúc sa obväz s 10% roztokom vykonáva na celom chrbte, vždy po prepuknutí choroby a dokonca aj na celom hrudníku (mužov) z dvoch uterákov „oblátkových“ manželky v dvoch vrstvách.

Jeden je navlhčený v mierne zahriatom soľnom roztoku, stlačený mierne (vytlačený roztok sa opije späť do pohára, nezhorší sa), rovnaká suchá vrstva sa aplikuje v dvoch vrstvách a obe sú dostatočne husté, bez stlačenia dychu, obviazané dvoma veľkými gázami obväzy.

Horná polovica chrbta, ramenný opasok, je obviazaná vo forme priečneho ôsmu cez podpazušia obidvoch rúk, dolná časť - s druhou bandážou okolo dolnej polovice hrudníka. Bandážovanie sa vykonáva po celej ploche uterákov. Priebeh liečby zápalových procesov v pľúcach - 7-10 obväzov denne, nádory - 3 týždne, jeden z nich - denne, zvyšných 14 obväzov - cez noc. Tieto obväzy tiež trvajú 10 hodín pred sušením..

6. V prípade mastopatie, adenómu a rakoviny jedného prsníka sa obväz s 9 - 10% roztokom vyrobí z jednej „vaflovej“ uteráka zloženej do 3 - 4 vrstiev, s pruhom šírky 25 cm, nevyhnutne na oboch prsiach. Ak je rana, je pokrytá gázovou vložkou s roztokom 2 až 4 vrstiev, ktorá je prikrytá uterákom, a sú spolu obviazané jedným veľkým gázovým obväzom bez stlačenia dychu..

Mastopatia a iné zápalové procesy prsných žliaz sa liečia obväzom od jedného do dvoch týždňov, nádory - 3 týždne (1. deň, zvyšok - cez noc). Vykonáva sa v noci a trvá 9-10 hodín.

7. V prípade zápalu srdcového svalu a srdcových membrán (s myokarditídou, endokarditídou, perikarditídou) vo vyhrievanom soľnom roztoku so 70 ° 9% sa zvlhčia (iba stlačia) iba konce prúžku „vaflovej“ uteráka zloženého na dĺžku v 3 vrstvách, ktoré sa vyhodia doľava. ramená, zakrývajú srdce pred a za (medzi lopatkami) a tieto konce sú obviazané jedným širokým gázovým obväzom okolo hrude. Tento obväz sa vykonáva v noci každý druhý deň počas 2 týždňov.

Angina pectoris, koronárne srdcové ochorenie, chlopňové srdcové ochorenie nelieči obväz slanej vody.

8. Pri znížení hladiny hemoglobínu v krvi, pri ožiarení, sa na celú hruď v prednej časti aplikuje rovnaké obväzovanie 3-4 vrstiev „vaflovej“ uteráka (alebo 8 vrstiev gázy). Malo by pokrývať hrudnú kosť, pečeň, slezina - krvotvorné orgány.

Liečba týchto orgánov prebieha 2 týždne (jeden deň, zvyšok každú ďalšiu noc). V prípade ožiarenia by sa mal tento obväz vykonať súčasne na krku, na štítnej žľaze..

9. V prípade cholecystitídy, hepatitídy, cirhózy, gastritídy a pankreatitídy sa okolo spodnej polovice hrudníka a hornej polovice vykonáva rovnaký obliekanie z „vaflovej“ uteráka v 3 až 4 vrstvách cez pruh so šírkou 25 cm a s kvapkou brucha a žalúdka. brucho (od spodnej časti prsných žliaz u žien a bradaviek - u mužov po pupok). Tento obväz je obväzovaný jednou alebo dvoma širokými obväzmi. To tiež trvá 9-10 hodín. Priebeh liečby - 7-10 obväzov.

U pacientov so zúženými žlčovými kanálikmi po 6 - 7 obväzoch sa môžu vyskytnúť nepríjemné pocity prasknutia a dokonca aj tupá bolesť pri „chrbte“ - toto zosilnené (pod vplyvom obväzu) lisy žlče na steny žlčníka, pretrvávajúce v močovom mechúre a kanálikoch.

V tomto prípade po odstránení obväzu, ktorý ráno vyvoláva tieto pocity, vložte horúcu gumovú vyhrievaciu podložku zabalenú v dvojvrstvovej utierke na „podložku“, tvárou nadol na 10-15 minút (do tejto doby je pečeň zbavená infekcie). a vyhrievacia podložka nie je pre ňu nebezpečná) a jej vloženie po odstránení každého nasledujúceho obväzu až do konca liečebného cyklu, bez ohľadu na to, či v „podložke“ sú nepríjemné pocity, rozširuje vyhrievacia podložka žlčové kanáliky a žlč voľne prúdi do čreva..

Polypy, nádory vrátane rakoviny tohto oddelenia, rovnako ako iné, sa liečia soľným obväzom počas 3 týždňov (jeden denne, zvyšok cez noc)..

Vredy žalúdka, dvanástnik 12, prietrž, jazvy, adhézie, zápcha, inverzia v čreve, obväz sa nehojí, kamene sa nerozlíšia.

10. Zápal črevnej sliznice - enteritída, kolitída, zápal slepého čreva - obväz na celom žalúdku v noci z 3-4-vrstvovej utierky sa úspešne uzdraví počas jedného týždňa. V prípade otravy, napríklad zlá kvalita jedla, stačí 3 - 3 obväzy na 9 - 10 hodín, pre deti 1 - 2 obväzy na rovnaké obdobie, takže črevá sú zbavené jedov..

Na zastavenie hnačky z rovnakého dôvodu u dospelých stačia dve dúšky 9-10% roztoku soli, najlepšie na lačný žalúdok, s intervalom 1 až 2 hodiny..

11. Patológie panvových orgánov - kolitída, polypy, rektálne nádory, hemoroidy, prostatitída, adenómy prostaty, zápal a nádory panvových orgánov - myómy, fibromy, rakovina maternice a vaječníkov, ako aj zápaly slizníc a bedrových kĺbov. ošetrené soľným obväzom z dvoch "vaflových" uterákov.

Jedna, zložená v 2 vrstvách na dĺžku, je navlhčená v zahrievanom 10% roztoku, stlačenom médiu, nanesenom na panvový pletenec, pokrytá tou istou druhou utierkou v 2 vrstvách a obe sú celkom pevne obviazané dvoma širokými gázovými obväzmi..

V inguinálnej fosílii s jedným otočením bandáže okolo bokov sú obviazané pevné valčeky, ktoré tlačia bandáž na telo v týchto zahĺbeniach a sú pripevnené k bandáži pomocou kolíkov. Tento obväz by mal zakrývať spodné brucho pacienta (pacienta) od pupka po pubu, a to inkluzívne v prednej časti a krížovej kosti a zadku od stredu bedrovej zadnej časti konečníka..

Zápalové procesy orgánov tohto oddelenia by sa mali liečiť 2 týždne, nádory - 3 av obidvoch prípadoch, v prvom týždni, sa obväz aplikuje denne, zvyšok sa vykonáva cez noc..

12. Soľný dresing tiež zmierňuje hypertenziu. Ak je pacient spôsobený stresovým stavom (nervový zážitok, šok), postačí vykonať 3-4 obväzy z uterákovej látky v 3 až 4 vrstvách na spodnej časti chrbta, navlhčených (a vymačkaných) v 9% soľnom roztoku..

Keď obličky bolia, napríklad pyelonefritída, ktorá tiež zvyšuje tlak, obťažuje obličky. V tomto prípade by sa malo na spodnej časti chrbta vykonať cez noc 10-15 soľných zálievok..

Cítite bolesti hlavy, najmä v týlnej oblasti, hučanie v ušiach, súčasne s obväzmi na spodnej časti chrbta, vykonávate 3-4 obväzy 8-10 vrstiev gázy s 9% roztokom okolo hlavy a nevyhnutne na zadnej časti hlavy..

13. Artritída, polyartritída, burzitída, reumatizmus veľkých kĺbov (koleno, členok, lakť) sú obviazané veľkými gázovými obväzmi s 10% soľným roztokom v noci každý deň počas 2 týždňov. Zviazané sú nielen kĺby, ale aj končatiny vyššie a nižšie o 10 a 15 cm.

14. Akútna bolesť spôsobená popáleninami malých plôch tela, mäkká soľná bandáž s obsahom 10 percent sa odstráni po 3 až 4 minútach, ale musí sa na obväze ponechať 8 až 9 hodín, potom aplikujte masť alebo otvorené ošetrenie. lekársky predpis. Myslím si, že pomôžu s rozsiahlymi popáleninami..

Hypertonické roztoky soli - nie všeliek na všetky choroby. Tento krátky text uvádza niektoré choroby vrátane očných chorôb, ktoré sa nedajú týmto spôsobom liečiť. Opakujem, soľný obväz účinne lieči zápalové procesy, opuchy tkanív, rýchlo zmierňuje bolesti pri pálení, lieči niektoré nádory (nelieči ich „nie“, nelieči žiadne iné nádory, ktoré je možné dokázať iba experimentálne).

Solenie je bezpečné, ak sa prísne dodržiavajú odporúčania. Ich nedodržanie môže mať v tele nežiaduce účinky. Napríklad obväz so soľným roztokom nad 10% koncentrácie, najmä pri dlhodobej liečbe, môže sám osebe spôsobiť akútnu bolesť v tkanivách, prasknutie kapilár a niektoré ďalšie komplikácie..

Rozhodli sme sa liečiť soľným obväzom. Najprv sa poraďte so svojím lekárom povahu choroby.
Podľa materiálov:
Anna Gorbacheva, od bielej smrti k bielej spáse.
HLS č. 17 2002, č. 10, 11 2002.

Liečba rakoviny prsníka soľou

Základné princípy soli

Terapeutická hodnota bežnej stolovej soli v ľudovom liečiteľstve je známa už veľmi dlho. S najväčšou pravdepodobnosťou, dokonca aj na úsvite existencie ľudstva, si niekto všimol, že slaná alebo morská voda, ktorá sa dostala na zapálené alebo hnisavé rany, spôsobuje rýchle čistenie a uzdravenie boľavých miest..

Liečitelia rôznych kmeňov použili soľné obklady na liečenie zranených bojovníkov. Soľ má zvlášť viditeľný účinok na hnisavé lézie, rýchlo ich uvoľňuje od zápalu a spôsobuje granuláciu.

Každý pozná spôsob liečby a prevencie zápalu hrdla, nosa a zubov - vypláchnutie soľným roztokom alebo rovnakým produktom s prídavkom sódy. Soľná voda aktívne preplachuje toxíny, čistí zapálené dutiny a rany a podporuje rýchle hojenie..

Soľ je už dlho známa svojou schopnosťou „vtiahnuť“ prebytočnú vlhkosť do seba. Metóda solenia mäsa a rýb je založená na tejto akcii - soľ funguje ako konzervačný prostriedok, odvádza vodu z produktu a zbavuje baktérie možnosti rozvíjať sa..

Následne sa v chirurgii a medicíne začali používať izotonické roztoky: fyziologický 0,9% a hypertonický 10% soľný roztok. Sú predpísané na rôzne zranenia, choroby a chirurgické zákroky..

Sú navrhnuté tak, aby obnovili rovnováhu elektrolytov a pomohli vyčistiť telo toxických látok zvýšením množstva moču. Okrem toho chlorid sodný alkalizuje telesné tekutiny vrátane krvi a lymfy.

Na ošetrenie sa používa prírodná soľ - kameň alebo more. Varená, bielená a rafinovaná stolová soľ nemá väčšinu svojich prospešných vlastností a nie je vhodná na ošetrenie. Liečba rakoviny solí je založená na niekoľkých vlastnostiach tejto jedinečnej látky..

Samotný transport iónov je zle uskutočniteľný, pretože ióny sú veľmi malé častice. V tom im môže pomôcť hydrofilný náboj, tj zlúčenina látky s vodou. Liečba rakovinou soľou
predpokladá rozpúšťanie soli vo vode a uvoľňovanie sodíka.

Za týmto účelom rozpustite kryštály soli vo vode a výsledný roztok zmiešajte s olivovým olejom. Tento spôsob liečby rakoviny soľou je ľahko použiteľný doma..

Výsledkom tejto interakcie je vytvorenie špeciálneho typu molekuly, ktorá pôsobí ako iónový nosič. Vytvorená molekula sa viaže na pár sodných a chloridových iónov a získa lipofilný „vzhľad“.

Rozkladá sa v dôsledku zvýšenia vnútrobunkovej koncentrácie chlóru. V dôsledku toho - liečba rakoviny soľou
, najmä injekcie solí, sa stáva veľmi dôležitým faktorom v boji proti závažným chorobám, pretože je skutočne schopný spôsobiť apoptózu v bunkách pľúc, hrubého čreva, pankreasu..

Liečba sódou

Presne povedané, túto metódu nemožno nazvať úplne populárnou: je založená na hypotézach, ktoré nedávno potvrdili vedci. Sóda ako liek sa však už dlho používa v tradičnej orientálnej medicíne..

Pri tomto spôsobe liečby sa pacientom odporúča používať roztok bežnej jedlej sódy. Predpokladá sa, že v dôsledku toho sa v tele eliminuje nadmerná kyslosť, ktorá inhibuje rozvoj škodlivých mikroorganizmov a tiež zvyšuje imunitu (ničí okrem iného rakovinové bunky)..

Účinnosť metódy sa nepreukázala, ale niektoré ženy, ktoré pili roztok sódy, poskytli pozitívnu spätnú väzbu o svojom stave. Je však dôležité pamätať na to, že vysoké dávky sódy môžu byť toxické pre obličky a žlčník. Preto vám odporúčame, aby ste túto metódu nezneužívali - a určite sa poraďte s lekárom.

Postupy pri podávaní soli

Najlogickejším použitím soli je liečba rakoviny kože a otvorených metastáz, ako aj liečenie poškodenia po ožiarení. Obklady s hypertonickým roztokom sú schopné vyčistiť povrch rany od nekrotických tkanív a tým urýchliť hojenie.

Niektorí vedci a lekári, ktorí študujú alternatívne teórie pôvodu a liečby rakoviny, sa domnievajú, že jednoduché látky, ako je soľ a sóda, keď sa užívajú perorálne, sa tiež môžu vyrovnať s rakovinovými léziami vnútorných orgánov..

Existuje názor, že rakovinové nádory vznikajú v dôsledku dlhodobého systematického „okysľovania“ tela. V tomto prípade je normálne prostredie zásadité. Preto alkalizácia tela rôznymi metódami venuje veľkú pozornosť.

navonok

Hypertonický soľný roztok by mal obsahovať najmenej 8 a nie viac ako 10% čistej soli, výhodne morskej soli. Soľ sa rozpúšťa vo veľmi teplej, ale nie vriacej vode, mierne sa ochladzuje a filtruje sa, aby sa zabránilo štrkom alebo iným inklúziám..

Sterilné tkanivo (gáza) sa navlhčí v soľnom roztoku, vytlačí sa a aplikuje na boľavé miesto po dobu 10 minút až pol hodiny. Na vrchu obkladu môže byť zakrytá lepiaca fólia a izolovaná na udržanie tepla.

Čas zadržania kompresie závisí od individuálnej tolerancie - soľný roztok „roztrhne“ postihnutú oblasť a najskôr pôsobí dráždivo, potom znižuje citlivosť. Táto solná liečba rakoviny je zvlášť účinná pre pokožku a sliznicu..

Existujú dôkazy o pozitívnom účinku klystírov na soľ na rakovinu hrubého čreva a prostaty. Pri klystýroch soľným roztokom je potrebné mať na pamäti, že majú preháňajúci účinok.

vnútri

Soľ sa používa v suchej forme ako anestetikum a vo forme roztoku s rôznymi koncentráciami na odstránenie toxínov a alkalizáciu..

Navrhovatelia tohto spôsobu liečenia tvrdia, že pacient môže piť až 5 litrov vody denne s polievkovou lyžicou soli. Používa sa aj koncentrovanejší roztok - od 5 do 15 štipka soli na pohár vody pri silnej bolesti (koncentrácia sa zvyšuje v závislosti od intenzity bolesti)..

Príbeh o liečivých vlastnostiach soli sa nachádzal v starých novinách. Nanešťastie sa na receptúru z novín HLS na rok 2002 úplne zabudlo, alebo sa pri snahe o zisk farmaceutických výrobkov špeciálne vyleptali. Soľ Epsom pôsobí takmer rovnako dobre, pomáha pri mastopatii a modrinách.

Týmto spôsobom boli zranení vojaci počas druhej svetovej vojny uzdravení na fronte. Vedúca operačná sestra to tvrdí, chirurg I.I. Shcheglov v poľných nemocniciach použil na liečbu zranených hypertonický roztok chloridu sodného.

Na kontaminovanú ranu bola nanesená tkanina zvlhčená vo fyziologickom roztoku a po 3 dňoch bola rana čistá a ružovkastá. A keby zranený muž mal vysokú horúčku, potom by sa po takomto soľnom mlieku dostala do normálu. Potom bola použitá omietka a po 4 dňoch bol vojak poslaný dozadu.

Ja sám som sa rozhodol použiť Shcheglovovu metódu asi 10 rokov po vojne na vyliečenie zubov zubného kazu. Potom sa účinok prejavil o dva týždne. Po tom, čo liečba soľou mala priaznivý vplyv na moje zuby, začal som sa zaujímať o to, ako môže soľný roztok ovplyvniť rôzne choroby, ako je chronická apendicitída, pneumónia, cholecystitída, nefritída, reumatizmus, abscesy a ďalšie choroby..

Zakaždým, keď som však dostal pozitívny výsledok, boli prípady. Pracoval som na klinike a môžem povedať, že soľné obväzy, dokonca aj v zložitých prípadoch, pomáhali lepšie ako bežné lieky.

Bolo možné vyliečiť burzitídu, hematómy, chronickú apendicitídu. Z tkaniva sa odoberá patogénna flóra vďaka absorpčným vlastnostiam soľného roztoku. Počas mojej služobnej cesty sa vyskytol prípad, keď deti majiteľky bytu, v ktorom som zostal, mali čierny kašeľ.

Na kliniku, na ktorej som pracovala, prišla žena s rakovinovým krtkom. Chirurg z tejto kliniky navrhol, aby som pri liečbe nádorov vyskúšal soľné roztoky. Žena sa rozrušila a obrátila sa na kliniku, keď jej krtek vzrástol a začal vylučovať tekutinu.

Začal som s ňou liečiť soľnými roztokmi. Po prvom prilepení fyziologického roztoku sa nádor významne znížil a zbledol. Krtek sa po druhej aplikácii soľného roztoku stal bledším.

Bol tu aj pacient s adenómom prsníka. Bola jej predpísaná operácia, ale radil som jej, aby urobila soľné obväzy niekoľko týždňov pred operáciou. Dievča sa poradilo a zachránilo sa pred chirurgickým zákrokom pomocou soľných obväzov.

Ale na jej druhom prsníku sa po šiestich mesiacoch znova vytvoril adenóm. Dievča opäť začalo robiť soľné hypertonické obväzy a všetko sa robilo bez chirurgického zákroku. A o deväť rokov neskôr som sa s týmto dievčaťom stretla znova, vyzerala nádherne a nepamätala si o chorobe.

1. Vo vodnom roztoku nie je chlorid sodný viac ako 10% - aktívny sorbent. Všetka odpadová voda sa čerpá z chorého orgánu pomocou soľných obväzov. Materiál na tieto obväzy musí byť priedušný, ak je materiál na obväzy nepriedušný, nebude to mať žiadny účinok..

Soľným obväzom je ovplyvnená iba chorá oblasť orgánov alebo tela. Absorbuje tekutinu z tkaniva, v dôsledku čoho patogénna tekutina stúpa na povrch z hlbokých vrstiev a je odstránená z postihnutej oblasti..

Takéto patogénne tekutiny môžu byť 1 ako vírusové, mikrobiálne, organické látky. Soľový dresing nefunguje okamžite, ale po niekoľkých aplikáciách na určitý čas. V zásade k výsledku dôjde po 10 dňoch, ale v niektorých prípadoch neskôr..

Soľný roztok používajte opatrne. Nemôžete použiť soľný roztok, ktorý je viac ako 10 percent, niekedy môžete použiť aj 8 percent roztok. Každý farmaceut môže pomôcť pripraviť taký roztok..

Prečo lekári nepoužívajú takéto obväzy na liečbu, ak sú takí efektívne? To je všetko, pretože medicína je tiež záležitosťou. A pre lekárov je výhodnejšie predpisovať svojim pacientom drahé lieky ako obyčajný obväz vyrobený zo soli.

Ale vďaka mojej skúsenosti som si istý, že soľné obväzy sú veľmi účinné pri liečbe mnohých chorôb.Ak mám bolesti hlavy, obvaz som si položil na čelo a krk a ráno mi bolesť ustúpila. Soľný dresing je účinný aj z nádchy, ktorá prechádza po hodine a pol.

Ak mám pocit, že sa mi začína prechladnúť, okamžite sa obaľujem soľou a choroba sa nevyskytuje, ale rýchlo prechádza. A s boľavým hrdlom alebo chorými bronchiálnymi trubičkami robím obväz súčasne na krku, hlave a chrbte..

V oblasti chrbta je obväz vyrobený z mokrého uteráka v dvoch vrstvách a v dvoch vrstvách suchého uteráka. A na hlavu a krk zo štyroch vrstiev mäkkého tenkého tkaniva. Tieto obväzy som nechal celú noc, po štvrtom zákroku došlo k úplnému uzdraveniu.

Môj príbuzný sa pred niekoľkými rokmi obrátil na pomoc. Jej dcéra trpí akútnymi záchvatmi cholecystitídy. Liečil som ju soľnými obväzmi. Bavlnený obväz zložený do štyroch vrstiev soľného roztoku bol navlhčený a aplikovaný na chorú pečeň na týždeň, obväz bol ponechaný celú noc.

Na pečeň je potrebné aplikovať obväz od začiatku ľavého prsníka, do stredu brucha a od brucha po chrbticu. Potom musí byť takáto bandáž obviazaná širokou bandážou a napnutá na bruchu.

Po odstránení obväzu po 10 hodinách sa na jeho miesto umiestni polhodinová vyhrievacia podložka. Nezabudnite použiť vyhrievaciu podložku. Rozširuje žlčové kanály tak, že žlčová hmota ľahko prechádza do čriev. Dievča už viac rokov nesťažuje na pečeň.

Verte tomu alebo nie, toto je záležitosť každého, ale jedna žena bola vyliečená z rakoviny prsníka pomocou soľného obväzu, namočila bavlnu do soľného roztoku, 4-vrstvovú zálievku a aplikovala 9 hodín denne.

Jeden priateľ sa tiež zbavil rakoviny krčka maternice. Po 2 týždňoch aplikácie soľného obväzu nádor významne poklesol a prestal rásť. Aplikovala soľný roztok priamo do krčka maternice 15 hodín denne.

Je absolútne zakázané používať soľný roztok v obklade! Deje sa to iba v obväzoch. Koncentrácia soli v roztoku by sa nemala zvyšovať o viac ako 10 percent a pod 8 percent Aplikovaný roztok by mal byť teplý..

Pri pľúcnych ochoreniach (vylúčené sú iba choroby s krvácaním v pľúcach) sa na chrbát aplikuje obväz a musí byť presne známa lokalizácia procesu. Je dôležité, aby ste stlačili dych obväzom, ale dostatočne ho pevne pritiahli.

Bandáž je pevne obviazaná v žalúdku, pretože cez noc bandáž oslabuje a nedochádza k liečebnému účinku. Nasledujúce ráno, keď je obväz odstránený, je materiál dôkladne opláchnutý vo vode.. Na vlhkých vrstvách obväzu môžete vložiť medzi lopatky valec, čo sa deje tak, aby obväz priliehal dozadu. Bandážovaná soľným obväzom.

Ostatné liečby mastopatie soľným roztokom

Niektoré výhody pre rakovinu prsníka môžu byť použitie rastlinných prípravkov, ako aj tinktúr určitých liečivých rastlín..

Predovšetkým stojí za zmienku obyčajné paliny. Pri rakovine sa používa tromi spôsobmi:

 1. Infúzia: 2 polievkové lyžice paliny, zozbierané počas kvitnutia, sa polejú pol litrom vriacej vody a pol hodiny sa vylúhujú. Výsledná infúzia sa filtruje a pije trikrát denne na pol pohára pred jedlom.
 2. Odvar: 2 lyžice koreňa paliny sa varia 10 minút na miernom ohni v 200 ml vody. Ochladený a filtrovaný vývar sa vypije pred jedlom, 2 polievkové lyžice.
 3. Tinktúra: 5 polievkových lyží korene paliny sa naleje pol litrom vodky a trvá na 10-15 dňoch. Tinktúra sa vypije 1 čajová lyžička 3-4 krát denne.

Petržlen je celkom užitočný. Nemožno ho považovať za liek na rakovinu. Obsahuje však veľa cenných stopových prvkov, preto musí strava pacientov s rakovinou obsahovať toto korenie (ak nie je alergia alebo iné kontraindikácie)..

Odborníci sa tiež domnievajú, že pravidelné používanie zeleru bráni rozvoju zhubných nádorov - vrátane rakoviny prsníka. Nakoniec, liečba lastovičkami vykazuje dobré výsledky..

V tradičnej ruskej medicíne sa táto rastlina používa už dlhú dobu a nie bez dôvodu: jej infúzie a odvary pozitívne ovplyvňujú stav pacientov. V prípade rakoviny prsníka sa odporúča, aby sa infúzia cesnaku miešala s kvetmi harmančeka (2 polievkové lyžice lastovičky 1 polievková lyžica harmančeka na 400 ml vriacej vody;

Niektorí odborníci odporúčajú použitie mastných obkladov na mastopatiu. Takéto postupy môžu byť mokré a suché..

 • 2 lyžice morskej soli rozpustite v litri vriacej vody. Do výsledného roztoku ponorte kúsok bavlnenej látky. Trochu stlačte, ochladte na teplú teplotu a pripevnite ho k hrudníku. Kompresiu prikryte fóliou. Po 30-40 minútach je možné postup dokončiť. Teplý obklad odstráni bolesť, uvoľní a odstráni pocit plnosti.
 • Pre suchú metódu budete potrebovať malú tašku vyrobenú z prírodnej látky. Predhrejte malé množstvo (3-4 polievkové lyžice) stolovej alebo morskej soli v mikrovlnnej rúre alebo na panvici. Naplňte to vreckom. Aplikujte ju do prsnej žľazy počas 30 minút. Ak je teplota príliš vysoká, naneste soľ suchou froté utierkou. Zahrievanie pomáha vyrovnať sa s bolesťou, ale môže byť kontraindikované zvýšením veľkosti pečate. Pred použitím suchého obkladu sa preto poraďte so svojím lekárom o jeho vhodnosti.
 • Univerzálnejším, efektívnejším a bezpečnejším je kompresia studenej soli. Skalná alebo morská soľ by sa mala umiestniť do bavlneného vrecka alebo jednoducho zabaliť do látky. Vložte vrece alebo vrecko soli do mrazničky na 3-4 minúty. Kompresia pomôže rýchlo lokalizovať bolesť, zmierniť zápal. Podobný účinok sa dá tiež dosiahnuť zmiešaním rovnakých pomerov snehu a soli..
 • Leštenie slanou vodou je druh jemnej povrchovej masáže. Žena s mastopatiou nie je vždy užitočná pri výlete do mora s výraznými zmenami klimatických podmienok. Doma môžete tento postup vykonať pomocou soľného roztoku s koncentráciou 10%. Navlhčite dlane v slanej vode a prsia vyhladzujte 7-10 minút hladkým ľahkým kruhovým pohybom od stredu po okraj. Potom z pokožky odstráňte zvyšnú soľ.
 • Zmiešajte 100 g živočíšneho tuku s 1 lyžicou nasekanej stolovej soli. Zmes sa môže zahriať na teplotu blízku telesnej teplote a aplikovať sa cez 4 vrstvy gázy po dobu 10-15 minút na prsnú žľazu. Okrem tradičného pôsobenia bude taký obklad pomáhať liečiť rany a praskliny rýchlejšie..
 • Podobná účinnosť je preukázaná zmesou solí s rastlinnými tukmi. Na jej prípravu pridajte rastlinný olej (slnečnicový, olivový atď.) Alebo rybí olej do jedál so soľou. Naneste na hrudník pomocou 4 vrstiev gázy. Trvanie procedúry je asi 15 minút..
 • Zmiešajte soľ 1: 1 a múku. Za stáleho miešania pomaly pridávajte teplú vodu, až kým nezískate chladné cesto. Je možné aplikovať aplikácie na boľavé miesto bez pokladania po dobu 15-30 minút.
 • Vyskúšajte ošetrenie suchým kúpeľom, ktoré pozostáva zo soli, otrúb a popola. Soľ zahrievajte akýmkoľvek vhodným spôsobom na 60 stupňov, potom pridajte rovnaké diely brečtového popola a pšenice alebo raže. Opatrne vložte zmes do gázy alebo vatového vrecka. Naneste na hrudník, až kým produkt úplne nevychladne.

Hemlock a aconite

Existuje dôvod domnievať sa, že rastliny ako hemlock a aconite majú priaznivý účinok. Izolujeme ich oddelene, pretože sú dosť jedovaté - a treba s nimi postupovať opatrne.

Ošetrenie s hemlockom je nasledujúce: čerstvé semená a kvety sa nalejú vodkou alebo alkoholom v pomere jednej tretiny alkoholu na dve tretiny rastlinnej hmoty. Výsledná zmes sa naleje do zapečatených misiek a naplní sa na chladnom mieste počas 30-40 dní v tme.

Hotová tinktúra sa vypije pomocou „sklíčka“: prvý deň sa vypije 1 kvapka (čistá alebo rozpustená v 20 - 30 ml studenej vody), druhá - 2 kvapky atď. Dávka sa postupne zvyšuje na 40 kvapiek a potom tiež jeden je znížený na nulu. Po dvoch týždňoch je možné kurz zopakovať..

Vezmite prosím na vedomie: hemlock a aconite sú jedovaté! Ak sa necítite dobre, závraty, strata rovnováhy - okamžite prestaňte užívať!

Ošetrenie Aconite prebieha približne rovnakým spôsobom, iba tinktúra vyžaduje 3 g jemne nasekaného koreňa na 100 ml alkoholu. Liek sa podáva infúziou počas troch týždňov, spôsob podávania je rovnaký.

Liečba rakoviny solí a vedecké dôkazy

Záujem o spôsob liečby rakoviny pomocou soli je založený na indukcii procesu apoptózy - automatickej bunkovej smrti v dôsledku zmien v koncentrácii iónov v nich..

Je známe, že k apoptóze dochádza, keď sú hladiny intracelulárnych iónov nevyvážené. Rakovinové a choré bunky však tomuto procesu bránia deaktiváciou iónových kanálov. V tomto ohľade môže byť umelý spôsob prenosu iónov cez membrány fatálny pre rakovinové bunky..

Liečba húb

Lieky na báze húb sa v poslednom čase používajú ako prostriedok nápravy akejkoľvek, dokonca aj vysoko diferencovanej rakoviny prsníka..

Najmä chaga sa ukázala ako celkom dobrá. Infúzia tejto stromovej huby sa pripravuje nasledovne: hríba sa odoberie, jemne votiera a vylúhuje v teplej prevarenej vode (jedna časť huby v piatich častiach vody). O dva dni neskôr je infúzia pripravená.

Používa sa na pol pohári na prázdny žalúdok pred každým jedlom. Je však potrebné si uvedomiť, že hotová infúzia si zachováva svoje liečivé vlastnosti iba 4 - 5 dní, potom je zbytočná a je potrebné ju pripraviť znova.

Užitočná je aj tinktúra Amanita, šampiňón z huby Shiitake. Je však lepšie tieto prostriedky kúpiť skôr ako ich sami variť..

Ako efektívne sú ľudové lieky

V ľudovom liečiteľstve sa na liečbu rakoviny môžu používať iné lieky. Tie obsahujú:

 1. Breza brezová. Môže byť použitý ako externý prostriedok pre obklady. Okrem toho je možné perorálne trikrát denne užívať 10 - 15 kvapiek dechtu rozpusteného v pohári mlieka alebo teplej vody. Liečebný cyklus je päť dní, medzi cyklami je prestávka na 1 - 2 dni, všeobecný priebeh je 1 - 2 mesiace.
 2. Rybí tuk. Nemožno ho nazvať liekom - je to skôr preventívne a regeneračné činidlo, ktoré saturuje telo vitamínom D.
 3. Bran. Ako nezávislý nástroj sa tiež takmer nikdy nepoužívajú, ale ako súčasť stravy sú mimoriadne účinné. Zlepšujú trávenie, bránia zápche - a v dôsledku toho neumožňujú rozvoj rakovinových metastáz v hrubom čreve..
 4. Propolisová tinktúra. Ako prirodzené mierne antibiotikum, propolis, hoci má malý vplyv na samotný nádor, ale umožňuje vám riešiť sprievodné ochorenia - najmä počas chemoterapie, keď je oslabená imunita..

Človek si nemôže pomôcť, ale zaujíma sa: ako dobre fungujú všetky opísané metódy? Na túto tému existuje smutný vtip: „Aký je názov tradičnej medicíny, ktorá skutočne pomáha chorým? Len medicína “.

Bohužiaľ, účinnosť väčšiny vyššie opísaných nástrojov zostáva sporná. Obidve starodávne techniky, ako napríklad Ayurveda, a močová terapia s novým príveskom, majú jednu spoločnú vlastnosť: nikdy nemôžete predpovedať, či vám pomôžu alebo nie. Preto by ste v žiadnom prípade nemali prerušiť lekárske zákroky kvôli ľudovým liekom.

Na druhej strane sa pleseň používala v ľudovom liečiteľstve dávno predtým, ako Fleming objavil penicilín. A súčasní vedci, ktorí skúmajú prostriedky tradičnej medicíny, neustále objavujú niečo nové.

Postupy pri podávaní soli

vnútri

V súčasnosti existuje veľké množstvo rôznych receptov a nový recept nebude nikoho prekvapený. Ale recept, ktorý poznám, je veľmi jednoduchý a cenovo dostupný pre každého. V novinách pred mnohými rokmi som ho našiel, o ktorú sa podelila zdravotná sestra. Recept: 1.

Destilovaná voda, sneh alebo dážď sa odoberie 1 liter, prevarí sa a ochladí sa na teplo. Ak chcete získať 9% soľný roztok, musíte vložiť 90 gramov stolovej soli na liter vody.

Materiál je potrebné pripraviť z bavlnenej gázy, vložiť do 8 vrstiev a udržať týchto 8 vrstiev v soľnom roztoku. Potom jemne stlačte, aby kvapkala voda. bandáž pred spaním.

Na boľavé miesto sa umiestni gáza s 8 vrstvami a na vrch sa umiestni čistá jahňacia vlna. Tieto postupy opakujte každú noc. Soľné obväzy sú obviazané obväzom a môžete tiež použiť bavlnenú handričku. Polyetylénové tesnenia nie sú prijateľné. Obväzy sú odstránené ráno.

Taký jednoduchý recept lieči veľa chorôb. Všetky infekcie sú usmrtené, toxíny sú odoberané z tela cez kožu. Táto úžasná jednoduchá a liečebná metóda lieči choroby ako gangréna, vnútorné krvácanie, vnútorné podliatiny, zápaly kĺbov a mnoho ďalších zápalových procesov v tele..

Moji priatelia a príbuzní zachránili svoj život týmto receptom pred rôznymi chorobami, rád by som vyjadril svoju vďaku profesorovi, ktorý vďaka tejto metóde zaobchádzal s vojakmi na fronte a ďakujem sestričke, ktorá tento recept poslala do novín..

Teraz je ťažké obdobie, všetky lieky sú veľmi drahé, nie každý dôchodca si môže dovoliť drahé ošetrenie. A soľné obväzy sú veľmi efektívne a dostupné pre všetkých.

. Úzkosť z nekontrolovateľných vedľajších účinkov (ako je zápcha, nevoľnosť alebo rozmazané vedomie)
. Dajte si pozor na možnosť závislosti na liekoch proti bolesti. Nedodržanie stanoveného režimu prijímania liekov proti bolesti. Finančné prekážky. Problémy so zdravotným systémom: Nízka priorita pri liečbe bolesti pri rakovine. Najvhodnejšia liečba môže byť pre pacientov a ich rodiny príliš drahá. Prísna regulácia kontrolovaných látok. Problémy s prístupom k liečbe alebo s prístupom k nej. Opiáty nie sú k dispozícii v lekárni pre pacientov. Neprístupné lieky: Flexibilita je kľúčom k zvládnutiu bolesti pri rakovine. Keďže sa pacienti líšia v diagnostike, štádiu choroby, reakcii na bolesť a osobných preferenciách, je potrebné, aby sa riadili presne týmito vlastnosťami. Podrobnejšie informácie nájdete v nasledujúcich článkoch: "

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Herniová hmota v pupku je treťou z vonkajších brušných hernií. Jedinou účinnou metódou odstránenia defektu je operácia odstránenia pupočnej kýly.
Pupočná prietrž je pomerne častá patológia, ktorá sa môže vyskytnúť u ľudí všetkých vekových kategórií bez ohľadu na pohlavie. U dospelých sa prietrž obvykle vyskytuje v dôsledku oslabenia pupočného prstenca a tiež v dôsledku pretrvávajúceho zvýšenia vnútrobrušného tlaku.
Aj mladí ľudia teraz trpia bolesťou chrbta. Sedavý spôsob života a nedostatok fyzickej aktivity vedú k mnohým chorobám, ktorých odstránenie môže trvať roky.