loader

Hlavná

Hlava

Huby proti rakovine

Tradičná medicína odporúča používať rakovinové huby ako súčasť domácej infúzie na orálne podanie. Pri použití jedovatých reduktorov je dôležité dodržiavať dávky, aby nedošlo k intoxikácii tela, zastaveniu dýchania a smrti. Alternatívna liečebná technika nenahrádza lekárske zákroky a neberie lieky.

Prínos a účinnosť

Suroviny by sa mali zbierať na ekologicky čistých miestach vzdialených od ciest. Nedotýkajte sa jedovatých húb bez rukavíc..

Najefektívnejšie využitie domácich liekov z jedlých a jedovatých húb v prvých štádiách rakoviny. Polysacharidy inhibujú rast zhubných nádorov a ničia rakovinové bunky. V terminálnom štádiu rakoviny terapeutické alkoholové tinktúry a infúzie zastavujú syndróm bolesti. Prispievajú tiež k eliminácii toxických látok, ktoré sa hromadia v tele počas chemoterapie, ožarovania a liekov. Liečebný cyklus trvá najmenej 4-5 mesiacov.

Užitočné recepty

Bežné lišky

Najúčinnejšie huby na rakovinu pankreasu a pečene. Účinné látky inhibujú rakovinové bunky a zvyšujú imunitu v dôsledku vysokého obsahu retinolu, vitamínov B, kyseliny nikotínovej, selénu a karoténu. A polysacharidy rýchlo nasýtia telo a zlepšia funkciu pečene. Tinktúru sa odporúča pripraviť podľa tohto receptu:

 1. 200 g kuriatok sa jemne naseká a naleje sa 200 ml koňaku.
 2. Kapacita sa ponechá 2 dni v interiéri bez svetla..
 3. Pred použitím sa nádoba pretrepe. Kvapalinu nemusíte filtrovať.
 4. Na lačný žalúdok sa odoberie 1 polievková lyžica. l tinktúry.
Späť na obsah

Brezová huba

Chaga je bohatý na vlákninu, draslík, zinok, horčík a tiež na pigmenty a organické kyseliny, ktoré bránia rastu zhubných novotvarov, inhibujú metastázy susedných orgánov, stabilizujú metabolické procesy a posilňujú imunitu. Odporúča sa nasledujúci recept:

 1. Huby sa nalejú vriacou vodou po dobu 5 až 6 hodín, hladina kvapaliny by mala byť 2 cm nad surovinou..
 2. Chaga jemne rezané.
 3. Kvapalina sa znovu zahreje na teplý stav, surovina sa naleje v pomere 1 až 5. Zmes sa nechá stáť 2 dni..
 4. Infúzia sa filtruje a zriedi vriacou vodou, aby sa vrátil pôvodný objem.
 5. Musíte si vziať liek 3 x denne pred jedlom.
Späť na obsah

Agaric červený

Jedovatá huba vďaka obsahu muskarínu, ktorý je prírodným antibiotikom, zmierňuje bolesť a pomáha redukovať nádor. Halucinogénna účinná látka mykatropín inhibuje delenie a ničí rakovinové bunky. Amanita sa najlepšie používa na onkológiu pľúc, žalúdka, maternice a kože. Liečba rakoviny húb sa vykonáva pomocou tohto receptu:

 1. Do sklenenej nádoby je potrebné vložiť 4-6 viečok muchotrávky a naliať do 1 litra vodky alebo alkoholu.
 2. Nádrž je ponorená pod vrstvu zeme na 1 mesiac. Alternatívou je zakrytie pohára prírodnou handričkou a nechať ho doma bez svetla.
 3. Na použitie tinktúry potrebujete 1 čiapku. za deň. Mal by sa chovať vo vode. Postupne sa upraví objem kvapaliny na základe huby na 30 viečok. Liečba trvá 6 mesiacov.
Späť na obsah

Veselka obyčajná

Vysoká koncentrácia polysacharidov prispieva k doplňovaniu energetických rezerv, ako aj k znižovaniu zhubných nádorov. Cytotoxické proteíny, ktoré sa tvoria v tele po konzumácii huby, narušujú integritu rakovinových buniek, čo vedie k ich deštrukcii. Látky tiež bránia objaveniu sa nových infikovaných tkanív. V onkológii sa používa nasledujúci liečebný režim:

 1. Do fľaše je potrebné vložiť 100 g nasekaných čerstvých ustríc a naliať 400 ml vodky.
 2. Kapacita je ponechaná 14 dní v tmavej miestnosti.
 3. Pred použitím nie je potrebné tekutinu filtrovať.
 4. Optimálna dávka je 1 lyžička. 3 krát denne po jedle.
Späť na obsah

Liečivé trik

Účinnosť huby, ktorá je prírodným antibiotikom, je opodstatnená zložením bohatým na mastné kyseliny, vitamíny B a aminokyseliny. Pravidelné používanie tinktúry na báze tinktúry zlepšuje prirodzenú imunitnú obranu, inhibuje rast zhubných nádorov a zabraňuje metastázovaniu. Pri užívaní lieku dochádza k zvýšeniu účinkov chemoterapie. Tinder pleseň sa odporúča na bolesť, pretože má analgetický účinok. Tento recept môžete použiť proti rakovine:

 1. 50 g polypory sa melie na prášok a umiestni sa do fľaše.
 2. Pridajte 0,5 I vodky.
 3. Kapacita je ponechaná vo vnútri pol mesiaca bez svetla.
 4. Musíte brať liek dvakrát denne po dobu 2 čajových lyžičiek..

2 týždne pred operáciou prestaňte liek užívať. Nohavice sa nemajú používať súčasne s riedidlami krvi, liekmi proti bolesti a liekmi na zníženie krvného tlaku.

Liečivá pršiplášť

Huba obsahuje protinádorovú látku - kalvacín, ktorá úplne ničí novotvary. Pláštenka je najúčinnejšia pri rakovine štítnej žľazy, prsných žliaz a kože. Lekári odporúčajú používať alternatívnu techniku ​​liečby v kombinácii s chemoterapiou. Pláštenka absorbuje toxické látky a znižuje intoxikáciu organizmu. V prípade onkológie sa odporúča alkoholová tinktúra, ktorá sa pripravuje podľa nasledujúcej schémy:

 1. Do pohára sa naleje 1 pohár dažďovej mletej mletej na prášok.
 2. Pridá sa 500 ml vodky.
 3. Uzatvorená nádoba sa umiestni na zem na 25 dní.
 4. Prefiltrovaná tekutina sa odoberá 3-krát denne po dobu 1 lyžice. l.
Späť na obsah

Sušená biela

Zloženie huby obsahuje draslík, vitamín B9 a kyselinu askorbovú. Sušené huby ošípaných v onkológii prispievajú k obnoveniu prirodzenej imunitnej obrany a inhibícii rastu zhubného bujnenia, ak sa pacient tiež podrobuje ožarovaniu. Pacientom sa odporúča konzumovať 2 čajové lyžičky. za deň sušené sušené huby.

Huby čistia telo toxínov

Huby čistia telo toxínov

„Lieky a výživa majú spoločný pôvod,“ hovorí čínske príslovie. Pokiaľ ide o huby, toto príslovie je úplne splnené. Terapeutické a kulinárske použitie húb je známe už od staroveku. Prvou knihou, ktorá obsahuje zoznam liečivých húb, je Kniha bylín od Shen Nong Shi, napísaná v roku 2700 pred Kristom.

Huby majú vysokú výživovú hodnotu, čo je spôsobené prítomnosťou ergosterolu, polynenasýtených mastných kyselín (kyselina linolénová, arachidónová kyselina) a nízkym obsahom nasýtených tukov. Sú mimoriadne bohaté na uhľohydráty, vlákninu, beta-glukány, beta-proteoglykány, heteroglukány, chitín, peptidoglukány, minerály (draslík, vápnik, fosfor, horčík, železo, zinok, sodík), vitamíny (niacín, tiamín, riboflavín, biotín, kyselina askorbová). ) a hydrolytické enzýmy, ktoré podporujú trávenie (trypsín, maltáza).

Japonskí roľníci, ktorí pravidelne jedia huby, zomierajú na rakovinu žalúdka menej (takmer 50%) ako zvyšok populácie.

Protirakovinové vlastnosti húb

Huby sú bohaté na beta-glukány, t. J. Polysacharidy, ktoré stimulujú imunitný systém a pôsobia chemoterapiou.

Keď je imunitný systém aktivovaný, rast nádoru je inhibovaný, pretože pôsobia T-lymfocyty, prirodzené zabíjačské bunky a makrofágy zodpovedné za potlačenie nádorových buniek. Okrem toho beta-glukány stimulujú produkciu cytokínu, čo je dôležité v boji proti rakovine. Huby inhibujú rast nádorových buniek a výskyt metastáz, potláčajú hrozný nukleárny faktor kappa-bi.

Použitie látok pôsobiacich na mechanizmy ochrany pred cudzími ľuďmi (imunostimulanty) poskytuje úradným chemoterapiám ďalšie terapeutické nástroje na liečenie osoby so oslabenou imunitou..

Veľa peňazí sa vynakladá na výskum liekov s podobnými vlastnosťami, ale zabúdajú na prírodu, ktorá nám spolu so šampiňónmi poskytuje vynikajúci stimulátor imunitného systému..

Farmakologické stimulanty imunitného systému, často používané v západnej medicíne, sú interferón gama (IFN ^), faktor nekrózy nádorov alfa (TNF-a) a interleukín 2 (IL-2). Tieto látky zvyčajne spôsobujú vedľajšie účinky: horúčka, zimnica, kožná vyrážka, opuch, znížený tlak, zlyhanie srdca, neurotoxikóza. Huby sú silné stimulanty imunitného systému a bez vedľajších účinkov a lacnejšie. Namiesto štúdia umelých molekúl sa obraciame k prírode a vidíme huby - silné stimulanty imunitného systému.

U žien s pokročilou rakovinou prsníka liečených doplnkami z húb sa po chemoterapii päť dní po začiatku liečby signifikantne zvyšuje počet buniek imunitného systému. Huby sú bezpochyby silnou zbraňou na zvýšenie imunity..

V Japonsku je konzumácia húb počas chemoterapie celkom bežná záležitosť, preukázalo sa, že zlepšujú mieru prežitia, kvalitu života a zvyšujú čas bez chorôb a zvracania počas chemoterapie silnou stimuláciou imunitného systému..

Huby sú bohaté nielen na beta-glukány, ale aj na selén - pomocník v boji proti rakovine..

Huby sú veľmi užitočné v boji proti súčasnej epidémii rakoviny..

POZOR! U čínskych žien, ktoré konzumujú 10 gramov húb denne, je riziko vzniku rakoviny prsníka znížené o 64%. Ak stále pijú zelený čaj každý deň, riziko rakoviny sa zníži o 89%.

Tu sú huby s protinádorovými vlastnosťami.

Maitake (grifola frondosa). Maitake znamená tancovanie húb. Hovorí sa, že dostal meno, pretože keď ho ľudia našli, začali tancovať s radosťou. Tieto huby sú japonského pôvodu, ale niekedy sa vyskytujú v európskych gaštanových lesoch..

Perorálne a intraperitoneálne podávanie maytake u potkanov s rôznymi karcinómami malo za následok 75% regresiu nádoru. U ľudí suplementácia maytake po chemoterapii významne znižuje veľkosť nádoru a zvyšuje počet buniek v imunitnom systéme (makrofágy a lymfocyty). Nemusíme sa však uchýliť k doplnkom, aby sme si všimli nadradenosť maytake pred rakovinou: jeho zahrnutie do našej stravy môže vyvolať samovraždu rakovinových buniek. Od 80. rokov sa tieto huby pestujú, takže je relatívne ľahké si ich kúpiť..

Chuť a vôňa tejto huby sú nezvyčajné. Keď som mal rakovinu, mal som šťastie: jeden zberač húb nebol len veľkorysý človek, ale aj dobrý priateľ. Dal mi krásny exemplár huby nájdenej v Alpujarre, neďaleko Granady. Neviete si ani predstaviť, aký ohromujúci vkus má mytake divých húb! Je mäsitá a veľmi voňavá. Stále nemôžem zabudnúť.

Môj drahý Ivan, keď som sa podroboval chemoterapii, tiež som sa pustil do hľadania liečivej huby, keď som sa dozvedel z kníh o jej zázračných vlastnostiach. Celý deň prešiel lesom, ale nenašiel požadovaný prípad, nemal šťastie. Ivan sa vrátil domov so poškriabanými nohami a v zlej nálade, ale mal som dojem, že ho našiel: bolo to gesto lásky.

Shiitake (lentinus edodes). Je bohatý na lentinan (druh glukánu), ktorý aktivuje imunitný systém v boji proti rakovine. Zvyšuje prežitie žien s pokročilou rakovinou vaječníkov.

Toto je druhá huba po šampiňónoch pestovaných na svete. V Ázii je považovaný za „elixíru dlhého života“..

Slnečná huba. Existuje mnoho štúdií, ktoré dokazujú jeho protirakovinové vlastnosti. Indukuje samovraždu rakovinových buniek a stimuluje potenciál prírodných zabíjačov (NK)..

V roku 2000 Dr. Suzuki uskutočnil klinické skúšanie s pacientmi s rakovinou vaječníkov a krčka maternice, ktorí boli liečení slnečnými hubami vo forme doplnkovej látky. V porovnaní s kontrolnou skupinou, ktorá dostávala iba chemoterapiu, mala skupina žien, ktoré užívali doplnky s hubami slnka, veľa výhod:

1) imunitný systém všetkých pacientov bol posilnený, bolo pozorované zvýšenie NK aktivity (v priebehu mesiaca sa ich aktivita mohla zvýšiť z 5 na 50%);

2) došlo k významnému zníženiu vedľajších účinkov chemoterapie a rádioterapie v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Šampiňóny. Všade spotrebované na Západe. Ľahko sa kupujú a varia. Obsahujú proteíny identické s strukovinami (lektíny), ktoré inhibujú vývoj nádoru.

Reishi (ganoderma lucidum). Ďalšia protirakovinová huba, ktorá sa široko používa v alternatívnej medicíne na liečenie rakoviny, pretože hrá veľkú úlohu pri posilňovaní imunitného systému. V Ázii je vysoko cenený pre svoje protirakovinové vlastnosti. Onkologickí pacienti obvykle dostávajú doplnok reishi v Číne.

Spotreba. Odporúčam jesť tieto huby denne. S nimi si môžete pripraviť polievku, krémy, pasty atď..

Huby si môžete kúpiť čerstvé, sušené a dehydrované. Dehydratované huby si zachovávajú svoje vlastnosti. Ak ste si kúpili dehydratovanú reishi, namočte ju a vodu neskôr použite na varenie zeleniny alebo ryže.

Vitamín C zvyšuje činnosť a vstrebávanie húb. Pri príprave jedál s hubami sa pokúste pripraviť prílohu zo zeleniny alebo rias bohatých na tento vitamín. Ak užívate Reishi ako doplnok, vezmite pomarančový džús alebo zelený smoothie..

Tento text je prehľad..

Liečba rakoviny húb

Zbavte sa rakoviny hubami

Táto hrozná choroba postihuje všetkých ľudí bez ohľadu na to, či ide o starého muža, dieťa, ženu alebo muža. Dnes medicína pokročila vpred, boli vyvinuté nové metódy liečby rakoviny, boli vyvinuté účinnejšie lieky, ale nemali by sa vyhnúť alternatívnym spôsobom liečby. Dobré výsledky pri porážke choroby sú preukázané ošetrením hubami. Táto metóda bola prvýkrát použitá v krajinách východu a nakoniec sa rozšírila po celej Európe, používa sa aj v Rusku. Liečba húb dostala hlasné meno: fungoterapia. Táto metóda sa používa nielen na liečenie onkologických nádorov, ale aj na alkoholizmus, srdcové choroby a iné orgány..

Kombinácia liekov a húb poskytuje dobré výsledky pri liečení rakoviny. Priebeh zotavenia je pomerne dlhý, najmenej štyri mesiace. Celý proces prebieha pod prísnym dohľadom lekára na klinike. Odporúča sa, aby ošetrenie húb bolo vykonané po operácii, keď je telo pacienta obzvlášť oslabené chemoterapiou. Táto metóda môže byť použitá v počiatočnom štádiu ochorenia, v tomto prípade liečba prináša vynikajúce výsledky, pacient je prakticky vyliečený. Účinok húb sa vyskytuje vďaka polysacharidom, ktoré sú v nich obsiahnuté, sú schopné potlačiť vývoj nádoru, nedovoľujú množenie metastáz. Ak dôjde k strate času a choroba je v neskorom štádiu vývoja, potom sa používa ako liek proti bolesti, ktorý pomáha telu rýchlo odstraňovať lieky na chemoterapiu a znižuje príjem liekov predpísaných lekárom. Aké huby sa dajú použiť na ošetrenie? Niektoré z nich sa pestujú za osobitných podmienok na farmaceutických farmách pomocou špeciálnych technológií, zatiaľ čo iné sa môžu zbierať nezávisle v lese. Na ošetrenie rakovinových nádorov sú vhodné iba spracované huby zbavené škodlivých látok. Tinktúry a extrakty z húb sa upravia na požadovanú koncentráciu, obsahujú zvýšené dávky polysacharidov, rýchlo vstúpia do krvného obehu a tam sa rozpustí. Každý deň musíte zobrať najmenej 12 gramov extraktu a kombinovať tinktúry z rôznych húb, čo prinesie viac účinku, pretože každá huba má svoju jedinečnú štruktúru. Striedanie extraktov z húb a tinktúr pomôže vyhnúť sa zvyknutiu na tieto lieky..

Druhy liečivých húb

Na liečebné účely môžete použiť huby: meitake, reishi a shiitake, shintake, rastú a pestujú sa v krajinách východu. V našej krajine sa na liečbu používajú biele hrebene, huby, hľuzy, agaric, govorushka, zimná medová agaric, šafranová huba a ošípané, chaga a šampiňóny, funky, liečivé huby, huby ustrice, liška, griffin. Mnohé z nich varíme a jeme, nemáme ani podozrenie, že sa dajú použiť ako liek. Zvážte liečivé vlastnosti niektorých húb.
V Japonsku sa maytake používa na normalizáciu hormonálneho pozadia pacienta. Reishi obsahuje veľké množstvo kyseliny ganoderovej, táto huba môže inhibovať rakovinové bunky. Huba shintake sa ukázala ako zlá, obsahuje veľkú koncentráciu polysacharidov a systematicky inhibuje rast rakovinového nádoru. Vyrobí sa z neho liečivá tinktúra, z tohto dôvodu odoberieme 2,5 g reishi a shintake, dáme ich do tmavej sklenenej nádoby, nalejeme alkohol a vylúhujeme na 2 týždne, potom filtrujeme a používame trikrát denne na 1 polievkovú lyžicu. Shintake je medzi Japoncami veľmi populárny, môže inhibovať a ničiť rast rakovinových buniek, pomáha zvyšovať imunitu pacienta.

Huby Shiitake

> Táto huba rastie na gaštane v Japonsku, má malú veľkosť, má konvexný uzáver, žltkastohnedú farbu. Chemické zloženie Shiitake je skutočne jedinečné: obsahuje veľké množstvo zinku, veľa polysacharidov, bielkovín, širokú skupinu aminokyselín, veľké dávky lyzínu a leucínu, existuje enzým ergosterol, obsahuje veľa stopových prvkov, ako je fosfor, draslík a sodík, horčík a železo, meď, dusík zinočnatý. Vďaka svojmu bohatému zloženiu je shiitake uznávaný ako huba číslo 1 v boji proti rakovine na celom svete, spomaľuje rast rakovinových nádorov, ničí opary, lieči hepatitídu, chrípku a dokonca aj AIDS. Fytocídy huby majú schopnosť potlačiť patogénne baktérie a vírusy, okrem toho regulujú hladinu cukru v krvi, lieči cukrovku v počiatočnej fáze vývoja, znižujú krvný tlak, chránia pečeň pred liekmi a chemikáliami a pomáhajú obnovovať pečeňové enzýmy. Táto huba je univerzálna, obsahuje veľkú skupinu vitamínov a je schopná sama produkovať vitamín D pod vplyvom slnečného svetla. Shiitake je nevyhnutný pre onkologické ochorenia, inhibuje rast nádorov, ako je rakovina, sarkóm, melanóm a lymfosarkóm, a keď sa kombinuje s chemoterapiou a liekmi, získajú dobré výsledky remisie..

Niekoľko receptov pomocou huby shiitake

Tinktúra na liečenie rakoviny

Hríbku rozomeleme, vezmeme 33 gramov tejto hmoty, dáme do tmavej nádoby, nalejeme alkohol a trváme dva týždne. Tinktúra by sa mala uchovávať na tmavom a chladnom mieste, neustále pretrepávať. Akonáhle je kompozícia hotová, filtrujeme ju a berieme ju trikrát denne, jednu polievkovú lyžicu. Súbežne s shiitakeovou tinktúrou berieme jemne mletý prášok z tej istej huby, pričom ju berieme jednu čajovú lyžičku 2-krát denne a to 15 minút po podaní tekutiny..
Medzi naše huby sú obzvlášť populárne chaga a muchotrávka. Každý vie, že krásny, jasne červený agarik mucha je veľmi jedovatý, takže ho zberači húb obchádzajú, ale je celkom vhodný na liečbu rakoviny. Pri príprave tinktúry z nej je potrebné dodržiavať dávky, presne dodržiavať metódy a recepty. Hubová tinktúra je určená iba pre dospelých, nie je vhodná pre deti. Muchotrávka sa používa na liečbu vysoko kvalitných a zhubných novotvarov, rakovinových vredov, rakoviny kože, leukémie a iných chorôb tejto skupiny, účinne sa používa ako preventívny liek, lieči rakovinu v počiatočných štádiách vývoja..

Amanita tinktúry recepty

Zoberieme 5 veľkých agarít, rozemeleme ich, umiestnime do tmavej sklenenej nádoby, nalejeme vodku alebo alkohol a potom pevne uzavrieme veko. Nádoba je zabalená v hustej tkanine a skladovaná na chladnom a tmavom mieste po dobu jedného mesiaca. Počas skladovania nádobu pravidelne trepte. Na konci tohto obdobia zmes prefiltrujte, nalejte do sklenenej fľaše a uložte do chladničky. Tinktúry by mali na liečbu stačiť šesť mesiacov, podľa schémy by sa mali piť denne. Prvý deň musíte použiť 1 kvapku tinktúry a každý deň ju pridávať. Keď dávka dosiahne 30 kvapiek za deň, musíte si urobiť prestávku v liečbe po dobu 10 dní, po ktorej budete pokračovať v liečbe v rovnakom poradí a opakovať to každý mesiac. Dobré výsledky sú preukázané vonkajším mazaním tinktúrou muchotrávky, postihnutú oblasť pokožky je možné namazať koncentrovaným, nefiltrovaným extraktom muchotrávky, vtrieť túto zmes priamo do pokožky.
Tinktúru Amanita je možné pripraviť aj iným spôsobom: používame iba hríbové čiapky, naplníme ho rovnakým dielom alkoholom, vložíme do tmavej nádoby, uzavrieme a uložíme na temné miesto 40 dní. Po štyridsiatich dňoch zmes prefiltrujeme, nalejeme do nádoby a použijeme ju podľa predchádzajúcej schémy. Existuje ešte tretí spôsob, ako pripraviť koncentrát z tejto jedovatej huby: musíte si zobrať 5 veľkých hríbov, nasekať ich, vložiť do pohára, naliať ich deväťdesiatpercentnou koncentráciou čistého liečivého alkoholu, bude si to vyžadovať najmenej 150 gramov, uložené na tmavom a chladnom mieste 16 dní, prefiltrovaná cez tri vrstvy gázy. Samostatne pripravujeme tinktúru múmie, na to použijeme 10 gramov múmie, nalejeme do nej 0,5 litra vodky, vylúhujeme a prefiltrujeme. Priebeh liečby hubou sa začína použitím 2 kvapiek, pridaním jednej kvapky denne, dávka sa zvýši na 20 kvapiek. Rovnako ako v predchádzajúcich spôsoboch sa urobí prestávka 10 dní, potom sa v liečbe pokračuje. Tinktúra Mumiyo sa užíva súbežne, jedna kvapka denne. Tento liek je lepšie piť večer pred spaním a rozpustiť ho v mlieku. Počas desaťdňovej prestávky sa dávka múmie zvyšuje, musí sa užiť 25 gramov ráno na lačný žalúdok. Po liečbe akýmkoľvek spôsobom sa odporúča obnoviť a posilniť telo pomocou bylinných liekov. Musíte variť a piť bylinky každý deň. Takáto kompozícia dobre podporuje telo: odoberie sa 10 gramov trávy skorocelu, nesmrteľky, koreňa Kalgan, 100 gramov brezovej a borovicovej púčiky, najmenej pol kilogramu chaga. Kalang root a chaga je potrebné vyčistiť, umyť, nakrájať, potom kombinovať s bylinkami a naliať na ne vriacou vodou. Táto kompozícia sa varí v tichom ohni najmenej tri hodiny, potom sa zmes vylúhuje, filtruje a chladí, potom sa k nej pridá čerstvý med, čerstvá vylisovaná šťava z aloe, pol litra alkoholu. Táto zmes by sa mala uchovávať v chladničke, konzumovať trikrát denne, jednu polievkovú lyžicu pred jedlom.

Huby Chaga - asistent v boji proti onkológii

Chaga je parazitická rastlina, ktorá žije na kmeňoch starých, nasekaných alebo zlomených brezov. Naros obsahuje veľa cenných prvkov a organických látok. V tele huby sa nachádzajú pigmenty, polysacharidy, organické kyseliny, lipidy a vláknina, prvky medi, zinku a železa, bária a kremíka, horčíka a draslíka, sodíka a vápnika. Chaga je v našej krajine veľmi populárny - je to lacný a cenovo dostupný nástroj. Pleseň je vďaka svojmu bohatému zloženiu schopná zvyšovať účinok liečiv, pomáha telu zvyšovať odolnosť voči chorobám, inhibuje rozvoj rakovinových buniek, inhibuje tvorbu metastáz, pomáha pri rýchlejšej regenerácii oslabeného tela, normalizuje činnosť vnútorných orgánov. Účinnosť chaga bola uznaná na celom svete, dnes sa extrakty z húb oficiálne používajú pri liečbe rakovinových nádorov. Mali by ste si byť vedomí, že pri akútnej forme úplavice je jej použitie kontraindikované, nemali by ste ju brať súbežne a vykonávať liečbu antibiotikami, ktoré potláčajú jej aktivitu. Liečba chaga bude samozrejme zbytočná, ak pacient užíva drogy, fajčí, nedodržiava diétu, konzumuje tučné potraviny, konzervované potraviny a korenené prísady.

Liečivá huba

Považuje sa za liečenie a liečenie a porovnáva sa s vlastnosťami muchy. Vzhľad zábavy je celkom zaujímavý: pripomína dlhé biele vajce. Huba na začiatku rastu veľmi pripomína obyčajnú pláštenku pokrytú želatínovou dužinou, jej noha je pokrčená a samotná želé sa podobá kúsku tekutej želé. Huba rastie dostatočne rýchlo a po 7 dňoch sa začína transformovať: z želé podobnej hmoty začína rásť noha z bieleho ovocia s klobúkom. Mnoho chorôb je liečených zábavne a jednou z nich je rakovina. Telo huby obsahuje polysacharidy, inhibujú rast malígnych buniek a perforínový enzým, ktorý sa v tele vytvára, jednoducho vytvára v bunkách dierky, ničí, spôsobuje ich smrť, bráni rakovinovým bunkám v delení a množení.

Recepty lekárskej tinktúry od veselého

Na prípravu lieku potrebujete 50 gramov nasekanej čerstvej huby, ktorú naplníme pohárom vodky. Suroviny sú umiestnené v nádobe tmavej farby, trváme na tom, dva týždne. Tinktúra sa nedá vyliečiť, usadená kompozícia sa vypije 1 čajová lyžička 3-krát denne po jedle. Pre rakovinu kože sa pripravuje nasledujúci liek: rozdrví sa 100 gramov čerstvej huby Veselka, naleje sa 200 gramov alkoholu, uchováva sa v chladničke 2 až 3 týždne, potom bez namáhania aplikujeme obväzy namočené týmto zložením dvakrát denne. Pleseň pomáha telu produkovať perforín, ktorý ovplyvňuje rakovinové bunky, bráni ich množeniu, pomáha rozvoľňovať nádory, odstraňuje prebytočný cholesterol z tela, znižuje krvný tlak, pomáha pri hojení vredov, podieľa sa na ničení vírusov, posilňuje imunitnú obranu tela a zlepšuje vnútornú funkciu orgány.

Liečivá huba - liška

Liška je známa mnohým hubárom, má neobvyklý podlhovastý klobúk, žltý. Huba obsahuje jeho polysacharidy chinomanózu, ergosterol, ktoré pomáhajú pečeni. Lišky sa používajú na liečbu mnohých chorôb, pomáhajú pri diagnostike rakoviny pečene a pankreasu. Huby obsahujú organické kyseliny, veľa karoténu, medi a železa, selénu a zinku, obsahujú veľkú skupinu aminokyselín, vitamíny skupiny A, B1, PP. Extrakt z týchto húb inhibuje rast rakovinových buniek, zvyšuje odolnosť tela voči infekciám, posilňuje imunitný systém tela.

Polypore viacfarebné

Vzhľad huby je veľmi nezvyčajný: pripomína ploché klobúky zostavené v rozete v kruhu, sú dosť husté, kožovité, sú biele, sivé a hnedé. Chemické zloženie škvarovej huby je rozmanité: obsahuje veľa polysacharidov, sú tu mastné kyseliny, glukány a vitamín B, veľké množstvo aminokyselín, veľa stopových prvkov, ako je zinok, mangán a horčík, chróm a bór, kobalt a vápnik. Tinktúry a koncentráty z tejto huby pomáhajú zvyšovať imunitu, zvyšujú odolnosť organizmu voči vírusom a baktériám, nie sú zameniteľné pri liečbe pacientov s rakovinou, pomáhajú potlačovať metastázy a nádory. Zistilo sa, že extrakty z hubových húb pred chirurgickým zákrokom robia rakovinové bunky obzvlášť citlivými na účinky chemoterapie. Liečba húb má na tele liečivé účinky, pôsobí ako antibiotikum. Priaznivo ovplyvňuje obnovu pečene, reguluje jej činnosť. Alkoholické tinktúry zo škvarovej huby používajú lekári pri prevencii a liečbe rakoviny prostaty, majú analgetický účinok..

MUSHROOM PROTI RAKOVINE

V súčasnosti, napriek úsiliu svetovej vedy a obrovským fondom vyčleneným na onkológiu, počet pacientov s rakovinou rastie. Za týchto podmienok sa postupne zvyšuje informačná oblasť o použití látok izolovaných z vyšších húb v onkologickej praxi, pri dodržaní zákona o prechode množstva na kvalitu. V našej krajine boli vlastnosti húb na potlačenie rastu nádorov študované na pomerne vysokej úrovni - v našej krajine nie je nedostatok dobrých vedcov, ďakujem Bohu. Údaje získané na základe prieskumu sa však zverejňujú maximálne v oddeleních publikáciách, ktoré sú pre verejnosť neprístupné. Na Západe a na východe sa uverejňuje veľa štúdií a sprístupňujú ich používateľom internetu. Mnoho mykologických časopisov má svoje vlastné stránky, počnúc tým najzávažnejším (a najdrahším) americkým časopisom „Medicinal Mushroom“.

Dnes už bolo dokázané, že mnoho vyšších húb má protinádorové vlastnosti. Niektoré vyššie huby sú slabšie, iné sú silnejšie a iné majú protirakovinové vlastnosti tak výrazné, že ich farmaceutické spoločnosti vyrábajú na celom svete z liekov proti nádorom. Najmä v Japonsku sú 30% všetkých liekov na liečbu rakoviny lieky založené na liečivých hubách. Japonská vláda zaraďuje liečivé huby do programu „Zdravie národa“, pretože prispieva k podpore zdravia a zvyšuje dĺžku života ľudí. Protinádorové a imunomodulačné vlastnosti liečivých húb boli potvrdené štúdiami ruských ústavov. Ide najmä o výskumný ústav GU, ktorý hľadá nové antibiotiká pomenované po G.F. Gauze RAMS Moscow, GU Ivanovsky Výskumný ústav materstva a detstva pomenovaný po V.N. Gorodkov Ivanovo State Academy, ako aj Botanický ústav pomenovaný po N.G. Studený NAS Ukrajiny. (Na základe materiálov z prvého all-ruského kongresu o lekárskej mykológii. Moskva, 20. - 21. februára 2003).

Výskum v oblasti farmaceutickej mykológie viedol k objavom, ktoré dali nádej pacientom s rakovinou a lekárom pracujúcim v tejto oblasti. Historické údaje o liečbe nádorov plesňami a postupe tradičnej čínskej medicíny sa stali východiskovým bodom pre použitie extraktov z húb v úradnej onkológii. Používanie liečivých húb je pre ľudské telo bezpečné - neobsahujú žiadne toxické látky, pretože väčšina z nich sa používa v potrave, sú dobre tolerované a vďaka správnemu spracovaniu sa v tele ľahko vstrebávajú..

Po dosiahnutí účinných výsledkov bolo vedecké myslenie zamerané na štúdium mechanizmov protinádorového účinku extraktov z húb. V súčasnosti existuje niekoľko takýchto mechanizmov:

A. „Prvé husle“ hrajú polysacharidy, ktoré sa objavujú iba v hubách - glukánoch (beta-glukánoch). Mechanizmus ich pôsobenia je rôznorodý, ale v zásade možno povedať, že aktivujú špecifickú bunkovú imunitu. Hneď ako sú β-D-glukány absorbované v črevách a prenikajú do krvi, dostávajú sa na povrch buniek zodpovedných za protinádorovú obranu: makrofágy, cytotoxické T-lymfocyty a prírodné zabíjače. Na tomto povrchu sú receptory, na ktoré sa viažu ß-D-glukány. Zaujímavé je, že pre tieto receptory nie je vhodná jediná látka - iba húbové glukány. Lymfocyty, ktoré sú zvyčajne pokojné až do poslednej chvíle vo vojne s cudzími bunkami, sú povolané konať v počiatočnom štádiu nepriateľstva. Páči sa nám analógia spiaceho leva, ktorý sa zhruba prebudil pomocou -D-glukánu.

Lekári tvrdia, že aj pri mesačných vyšetreniach zostáva 25% nádorov nerozpoznaných. Technológia na zvýšenie šancí jednoducho neexistuje. Prevencia rakoviny by preto mala ísť ruka v ruke s včasnou diagnostikou. A ak by sa spiaci lev imunitného systému mohol prebudiť skôr, mohla by byť obrana silnejšia.

Je dokázané, že u pacientov s rakovinou je protinádorový imunitný dohľad v depresívnom stave. Jedná sa o pomerne komplexný systém pozostávajúci z niekoľkých komponentov. Na jednej strane lymfocyty: makrofágy, cytotoxické T bunky a prírodné zabíjače. Na druhej strane - veľké množstvo látok, ktoré prenášajú potrebné informácie z bunky do bunky alebo stimulujú protinádorové funkcie lymfocytov.

Makrofágy sú veľmi veľké lymfocyty. Pristupujú k rakovinovej bunke a „cítia“ ju - a ak sa na jej povrchu nachádzajú cudzie antigény, absorbujú sa a trávia.
Cytotoxické T-lymfocyty - ako vojnová loď s veľkým a rozmanitým arzenálom. Zaoberá sa rakovinovou bunkou nasledovne: rozoznáva cudziu bunku podľa jej rakovinových antigénov, priblíži sa k nej, naviaže a hodí na svoj povrch polymérne proteíny nazývané „perforíny“. Toto je zaujímavá látka - je zapustená do vonkajšieho obalu rakovinovej bunky, rozširuje sa a vytvára veľkú „perforínovú dieru“. Výsledkom je, že voda a soli začínajú presakovať cez túto dieru a proteíny sa oneskorujú - osmotický tlak vo vnútri bunky klesá, čo vedie k jej smrti. Niekedy nestačí pôsobenie perforínu, potom T-lymfocyt vyhodí druhú časť svojho „pristátia“ - tzv. granzymes. Granzýmy sú ešte deštruktívnejšie látky - ničia jadro rakovinovej bunky, čo vedie k 100% smrti.
Prírodné zabijače (NK bunky) sú bunky so zaujímavou vlastnosťou - nepotrebujú prítomnosť rakovinových antigénov na povrchu nádorovej bunky. Faktom je, že malígne bunky niekedy spúšťajú obranné mechanizmy proti našim obrancom a kvapkajú antigény z povrchu, ktoré ich môžu dať T-lymfocytom a makrofágom. Prírodný zabijak identifikuje rakovinovú bunku, aj keď je úplne „plešatá“. Zníženie aktivity NK buniek hrá významnú úlohu pri vzniku a progresii nádorových ochorení. Existuje názor, že väčšie riziko zhubných novotvarov do 5 rokov a v starobe je spojené s nízkou funkčnou aktivitou NK buniek. Aktivita NK buniek klesá so stresom, neadekvátnou fyzickou aktivitou a vystavením iným nepriaznivým faktorom.

Depresívny stav týchto buniek sa prejavuje v skutočnosti, že ich môžu reprezentovať mladé a nezrelé formy, ktoré nie sú schopné aktívneho a účinného pôsobenia. Ich životnosť je zvyčajne oveľa kratšia ako v prípade normálnych lymfocytov. Nakoniec sa inhibovaný stav lymfocytov vyznačuje nízkou úrovňou aktivity, keď v odpovedi na požadovaný stimul bunka nereaguje a zostáva v pokoji. Je možné si predstaviť charakteristiku celej armády: ospalé a strašné tínedžerky namiesto zrelých a silných bojovníkov.

Účinok -D-glukánov je teda nasledujúci:
1.-Reishi glukány urýchľujú dozrievanie lymfocytov, čo prispieva k vzniku veľkého množstva zrelých foriem pripravených na boj;
2. niekoľkonásobne zvýšiť životnosť makrofágov, CTL a NK buniek;
3. a čo je najdôležitejšie - vykonávajú aktiváciu makrofágov - získavajú veľkú absorpčnú kapacitu; CTL a prirodzené zabíjače - tieto lymfocyty sa viackrát aktivujú, hromadia perforíny a granzýmy a stávajú sa nielen schopné ničiť atypické malígne bunky, ale vykazujú vysokú cytolytickú aktivitu voči všetkým zmeneným bunkám..

B. Blokovanie obehového systému nádoru
V júni 2004 výskumný tím pod vedením profesora na Osaka Medical University, Yoshiuki Kimura, vykonal sériu štúdií o účinkoch látok extrahovaných z Agariku na rakovinové nádory. Výsledkom boli objavy veľmi dôležité pri liečbe zhubných nádorov. Identifikovali sa látky ergogosterolu a pyroglutamátu sodného, ​​ktoré blokujú rast obehového systému nádoru.

Ako viete, nádor uvoľňuje látku - vaskulárny rastový faktor, ktorý, ktorý sa dostáva do krvi, spôsobuje v ľudskom tele nasledujúcu reakciu: samotné telo začína vytvárať nové cievy pre nádor, prostredníctvom ktorého prijíma živiny. Tieto plavidlá nie sú dokonalé a rýchlo zlyhávajú, ale namiesto nich nahrádzajú nové plavidlá. Látky izolované profesorom Kimurou spôsobujú prudkú inhibíciu syntézy vaskulárneho rastového faktoru nádorom, v dôsledku čoho staré cievy postupne zlyhávajú a nové už prestávajú tvoriť a výsledkom je, že nádor a jeho metastázy postupne „vysychajú“. Je zaujímavé, že látky huby Maitake majú podobný mechanizmus pôsobenia na nádor, iba tento mechanizmus sa neuskutočňuje prostredníctvom pyroglutamátu a ergosterolu, ale prostredníctvom faktora nekrózy nádorov (TNF), ktorý tiež inhibuje uvoľňovanie vaskulárneho rastového faktoru nádorom..

B. Penetrácia nádoru.
Ergosterol a pyroglutamát sodný v brazílskej agarike spôsobujú inváziu (penetráciu) CD8 T buniek (T-zabíjače) a prírodné zabíjače (NK bunky) do centrálnej oblasti nádorov, čím niekoľkokrát zvyšujú protinádorový účinok imunitného systému. Lymfocyty teda začínajú pracovať na širšom fronte a zabíjajú rakovinové bunky na niekoľkých miestach nádoru naraz, nielen na povrchu..

G. Stimulácia nádorovej apoptózy
K bunkovej smrti dochádza z dvoch rôznych dôvodov: pasívna nekróza alebo aktívna apoptóza..
Apoptóza je programovaná bunková smrť, extrémne organizovaný biochemický proces. Po vykonaní funkcie v starej bunke sa spustí mechanizmus, v dôsledku ktorého bunka odumiera bez poškodenia susedných buniek a bez zapálenia okolitých tkanív..
Pasívna nekróza spôsobená chemoterapiou je neorganizovaný chaotický proces smrti buniek, ktorý v dôsledku svojej smrti uvoľňuje enzýmy, ktoré sú nebezpečné pre susedné bunky a spôsobujú zápal zdravých priľahlých a vzdialených tkanív..
Biochemické látky z huby maitake menia genetický kód rakovinových buniek vrátane génov, ktoré spúšťajú apoptózu s následnou deštrukciou nádorových buniek..

D. Účinok iných látok nachádzajúcich sa v húb.
Popri látkach uvedených vyššie a mechanizmoch, ktoré vyvolávajú, sa v hubách našlo aj množstvo ďalších látok, ktoré účinne ovplyvňujú nádory. Sú to lipidy a steroly v brazílskej agarike, triterpény v húb Reishi, „častice podobné vírusom“ v Shiitaka, ako aj ďalšie látky, ktoré priamo inhibujú rast nádoru..

Účinnosť liečby
Účinnosť liečivých húb v praxi opísal slávny japonský vedec Keith Hiromi vo svojej knihe „Tajná zbraň vo vojne proti rakovine“. Prezentuje výsledky klinických pokusov s extraktmi z liečivých húb Shiitake, Reishi a Maitake. Pacienti s rôznymi štádiami rakoviny a lokalizáciou nádorov užívali extrakty z húb dva mesiace. Ako výsledok sa zaznamenala táto dynamika: 4% - významné zlepšenie, 43% - dobré zlepšenie, 51% - nezmenené, 2% - zhoršovanie pokračovalo. Malo by byť zrejmé, že „51% - žiadna zmena“ v prípade zhubných novotvarov je už pozitívnym trendom. Je tiež potrebné poznamenať, že pri užívaní lieku sú negatívne účinky ožarovania a chemoterapie významne znížené..

Nezhubné novotvary
Napriek skutočnosti, že hlavný záujem lekárov a vedcov je zameraný na akútny problém liečby malígnych nádorov, chápeme, že benígne formácie sú alarmom, ktorý nemožno ignorovať.

Nezhubný nádor je baňa s oneskoreným účinkom, ktorá sa v priebehu času môže degenerovať na malígny - tento proces sa nazýva zhubný nádor. Tam, kde sa nedávno vyskytol malý polyp alebo adenóm, sa môže vyskytnúť rakovinový uzol so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami.
Výskyt benígneho nádoru je možný vďaka skutočnosti, že náš protinádorový imunitný dohľad sa začína postupne vzdávať svojich pozícií: papilómy sa na koži objavujú čoraz častejšie, pri vyšetrení čriev lekári nájdu všetky druhy polypov, v maternici sa nachádza maternicový uzol atď. To všetko naznačuje, že bunková protinádorová imunita zo známych alebo neznámych dôvodov nefunguje tak, ako by mala..
Najčastejšie sa zistí inhibovaný stav makrofágov, cytotoxických T-lymfocytov a prírodných zabíjačov, o ktorých sme písali vyššie. Tieto lymfocyty, aj keď majú normálny počet, môžu byť neaktívne, takže v tele sa v rôznych oblastiach deteguje nekontrolovaný rast buniek - tvorba benígnych nádorov..
Vedú k tomu známe príčiny: stres, zlá ekológia, nevyvážená výživa a spánok atď. To je bežné najmä v mestskom prostredí..

Kedy sa používajú extrakty z liečivých húb??
Liečivé huby sa predpisujú pre všetky zhubné nádory: rakoviny a sarkómy na rôznych miestach, s melanómom, s leukémiou, lymfómami a inými nádormi..
Rehabilitačný priebeh týchto liekov v pooperačnom období je veľmi účinný na obnovenie protinádorového imunitného systému a zníženie pravdepodobnosti recidívy. A, samozrejme, je to silný profylaktický postup, najmä pre ľudí v ohrození, ak majú vo svojej rodine rakovinu.
Pri benígnom raste sa používajú všetky protinádorové huby - shiitake, brazílska agarika, maytake, reishi, gericium a tramet - ich polysacharidy majú rôzne chemické vzorce a hmotnosť, čo určuje rozmanitosť ich práce.


Väčšina húb, z ktorých sa výťažky vyrábajú, sú jedlé. Sú kompatibilné s mnohými inými liekmi a liečbami. Liečivé huby majú jedinečné liečivé vlastnosti.

Liečba húb má na jednej strane tisícročnú históriu, na druhej strane sa otvárajú iba fantastické možnosti, ktoré môžu viesť k prudkému zvýšeniu účinnosti protinádorovej liečby a liečby onkológie húb..

Text knihy „Huby proti rakovine“

Prezentovaná časť diela bola dohodnutá s distribútorom právneho obsahu liters LLC (nie viac ako 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že umiestnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Platené, ale neviem, čo ďalej?

Autor knihy: Irina Filippova

Žáner: zdravie, domov a rodina

Aktuálna strana: 9 (kniha má celkom 11 strán) [k dispozícii na čítanie: 8 strán]

Európa, Kaukaz, Východná Ázia, Severná Amerika, Austrália.

Rastie na dreve, na základni kmeňov starých listnatých stromov. Spôsobuje hnilobu bieleho jadra.

Na východe sa grifola používala ako tonikum. Polysacharidové frakcie obsahujúce ß-glukán, proteoglykány, heteroglukány s protinádorovou aktivitou sa získali z plodníc a mycélia, niektoré z nich po perorálnom podaní (experimentálne a klinické skúšky). Proteoglykán (p-glukán obsahujúci asi 30% proteínu) in vitro spôsobil smrť buniek rakoviny prostaty v dôsledku apoptózy spojenej s oxidačným poškodením membrány. Rovnaké liečivo sa ukázalo byť účinné pri liečbe rakoviny prsníka, pľúc, pečene, prostaty a mozgu, malo synergický účinok s chemoterapeutickými látkami, čím sa znižoval ich vedľajší účinok. Polysacharidy a proteoglukány z mycélia a ovocia mali imunostimulačnú aktivitu.

Zahrnutie prášku mycélia do stravy má antihypertenzívny, antidiabetický a antihyperlipidemický účinok a zabraňuje rozvoju obezity. Prášok z plodov, z mycélia az vodného extraktu z mycélia sa používa ako doplnok výživy vo forme tabliet, kapsúl a nápojov..

Hneď ako túto hubu nazývajú známou vo všetkých častiach sveta! Na Novom Zélande je hlava oviec, ktorá je veľmi charakteristická pre túto oblasť, v ktorej žijú chovatelia oviec. V Rusku máme baranovú hubu. Kučery okvetných lístkov húb pripomínajú ovčie rúno dobrého obliekania. Malé čiapky prekrývajúce sa navzájom, podobné jazykom, s často fúzovanými nohami v hustej hmote, zakrývajú pahýľ alebo jeho korene, čím ich menia na „lesné jahňacie“.

Ale v Kanade sa griffin nazýva drevné kurča. Je to podobné - ako keby ku kmeňu bolo pripevnené roztomilé kurča s prešívaným perím. Ale prečo Japonci nazývajú tento hríbový tanec ťažké pochopiť. Pravdepodobne preto, lebo sme Európania s tradičným myslením. Japoncom sa zdá, že majú paradoxný pohľad na svet - tanec. Americkí mykológovia sa snažia toto meno vysvetliť rôznymi spôsobmi. James Aldridge verí, že v dávnych dobách muž, ktorý našiel huby, tancoval s radosťou a vymieňal ho za striebro podľa hmotnosti. Takto sa cenil griffin - unca huby dostala unca striebra! To znamená, že z hľadiska bežných cien huba s hmotnosťou 300 g mala hodnotu 9000 rubľov! Iní autori sa domnievajú, že názov sa spája s typom ovocného tela meitake - jednotlivé huby sa navzájom pokrývajú, pripomínajú motýle v rýchlom tanci. Faktom však zostáva: huba je známa na celom svete, jej liečivé vlastnosti boli študované, známe a testované a japonský názov „meitake“ z „mae“ („tanec“) a „take“ („huba“) sa používa v každodennom živote..

Zmenila sa iba jedna vec - náklady na huby. Japonskí mykológovia to dokázali skrotiť a prinútili ho rásť na húbových farmách, čo okamžite znížilo cenu. V roku 1990 japonskí pestovatelia vyprodukovali 8 000 ton meitake a minulý rok - už 30-krát viac, bolo možné ich exportovať na západ..

Funkcie výroby doplnkov výživy od spoločnosti Meitake

Náklady na meitake sa môžu veľmi líšiť - záleží na tom, ako dostanete huby. Doplnky majú najvyššiu cenu, na výrobu ktorej sa použili divé huby zozbierané v ekologicky čistých lesoch. Sú najhojnejšie a najúčinnejšie. Takéto huby sa vyskytujú iba v Rusku a Kanade, a preto sa potravinové doplnky ruskej a kanadskej výroby oceňujú na celom svete a sú drahšie ako iné. Na druhom mieste z hľadiska ceny, kvality a liečivej sily sú doplnky výživy získané z maytake, pestované umelo. Existuje veľa problémov. Japonskí pestovatelia húb pristupujú k nákladnému pestovaniu zodpovedne: nepochádzajú z prírodného dreva a nepoužívajú chemikálie na zrýchlenie rastu a boj proti škodlivým larvám. Číňania často používajú nelegálne chemikálie, niekedy v surovinách, dodávané z Číny, úrovne neprijateľných chemických zlúčenín - ťažké kovy, rádionuklidy, chemické hormóny - sú mimo stupnice. Preto je niekedy zábavné pozerať sa na ruských obyvateľov, ktorí sa usilujú pochváliť potravinové doplnky z čínskych húb, ktoré sa dovážajú - „dovážajú sa, nie ako naše - ruské!“

Tretím typom doplnku výživy z meitake sú prípravky vyrobené z mycélia húb, to znamená z vlákniny mycélia, ktoré tvoria telo huby. Toto je najúspornejšia metóda výroby, ale ešte sa nepreukázalo, že liečivé vlastnosti mycélia sú podobné vlastnostiam skutočnej huby. Na etiketách takýchto doplnkov výživy nie je zvyčajné uvádzať, že ich pôvod je „myceliálny“, hoci v podstate ide o skreslenie informácií o kupujúcom.

Liečivé vlastnosti meitake

1. Znížte krvný tlak a spôsobte mierny diuretický účinok. To dokázal japonský vedec Yagishita v roku 1977. Štúdie sa uskutočnili v New York Aurvedic Medical Center (Jerson, 1994). Jedenásť dobrovoľníkov s preukázanou základnou hypertenziou dostalo tri kapsuly huby maytake dvakrát denne ráno a večer pred jedlom. Merali krvný tlak dvakrát denne počas šiestich týždňov. V priemere sa pozoroval pokles systolického tlaku o 14 mm a diastolického tlaku o 8 mm.

2. Znížte hladinu glukózy v krvi pri cukrovke nezávislej od inzulínu. Takáto správa od vedca Nanbo bola vyslovená na Japonskom farmaceutickom fóre v roku 1994..

3. Stimulujte imunitný systém u ľudí s chronickým únavovým syndrómom (podľa Tokijského rakovinového inštitútu)..

4. Majú vážne protirakovinové účinky. Extrakt meitake bol skúmaný na lekárskych klinikách USA u pacientov s rakovinou prsníka a konečníka (Miller, 1994). V Číne vykazuje extrakt maytake protirakovinové účinky u 63 pacientov s rakovinou pľúc, žalúdka, pečene a leukémie (Chu et al., 1994). Extrakt sa podával perorálne, štyri kapsuly trikrát denne pred jedlom počas troch mesiacov. Nanba (1994) uvádza, že „uvidel množstvo vážnych pacientov s rakovinou, ktorí sa zotavili v dôsledku mnohostranného účinku extraktov z húb“.

5. Opravuje hormonálne pozadie pri menopauze u žien. Podobné štúdie sa vykonali na gynekologických klinikách v Atlante (USA) v roku 1993. Došlo k zníženiu návaly horúčavy a poteniu, zníženiu nervového stresu a podráždeniu..

6. Reguluje menštruačný cyklus u žien v plodnom veku, čo potvrdzujú aj klinické štúdie v USA. Zaznamenal sa pokles bolestivosti, kŕčov a počtu sekrétov.

7. Má schopnosť odbúravať tukové bunky a odstraňovať ich z tela vodou. Tento efekt bol dobre známy v starovekom Japonsku, kde sa huby meitake nazývali „huby gejša“ a potvrdili to testy na Tokijskom inštitúte krásy. Extrakt z meitake je tradične súčasťou mnohých produktov na chudnutie..

8. Má rozhodujúci účinok na benígne nádory prsníka a maternice u žien, nádory prostaty u mužov. Potvrdzujú to klinické skúšky na gynekologických a andrologických klinikách..

9. Regeneruje mladé bunky pokožky a má omladzujúci účinok. Prvé krásy japonskej gejši používali masky z tejto huby, aby pokožke poskytli sviežosť a mladosť. V súčasnosti niekoľko japonských kozmetických spoločností používa sortiment maytake ako zložku krémov a masiek proti starnutiu..

Chyby a chyby pri používaní huby meytake na liečebné účely

Niekedy neznalí liečitelia, čínski aj domáci, ponúkajú recepty na to, aby sa doma stali meitake. Niekto odporúča užívať suchý práškový meitake vo veľkých množstvách - od 5 do 20 g za deň. To nie je pravda. Existujú schválené dávky, ktoré majú najväčší terapeutický účinok - do 1 g suchého prášku a do 0,5 mg extraktu. Väčší počet meitake nemá žiadny významný účinok. Ak teda budete konzumovať suchý prášok Meitake v pohári, bude to mať len malý úžitok, okrem toho, že sa zvýši zaťaženie čreva..

Niektorí odporúčajú variť a variť suché alebo čerstvé huby maytake tak dlho, ako je to možné, a potom odoberať až liter takéhoto odvaru za deň. To je tiež klam. Liečivé polysacharidy netolerujú vysoké a nízke teploty a liečivé vlastnosti úplne vymiznú. Hoci vývar Meitake má skôr príjemnú chuť a obsahuje živiny, nebude to liek.

Meitake tinktúrne recepty sú tiež klam. Alkoholové roztoky sú škodlivé pre jemné liečivé štruktúry huby a takáto tinktúra stráca svoje liečivé vlastnosti..

Suchý meitake môže trvať len na frakciách s nízkym obsahom alkoholu - vína, srvátka, kefír, keď potrebujete pôsobiť na melaníny rozpustné v etyléne. Tieto tinktúry sú indikované hlavne na liečenie benígnych nádorov..

Časť IV
Odpovede na aktuálne otázky

Prečo v našej krajine, kde sú huby obľúbeným potravinovým výrobkom, stále existuje toľko chorých ľudí?

Faktom je, že liečivé látky z húb - polysacharidy - nevydržia zahrievanie, hlboké mrazenie, vystavenie kyselinám a dokonca ich ničia. Preto vo forme (varenej, solenej, nakladanej), v ktorej je konzumujeme, sú huby iba jedlo, nie liek. S bylinkami je to ľahšie: môžu sa variť, dusiť a s liečivými látkami sa nič nestane. Polysacharidy sú však veľmi chúlostivé štruktúry. Odborníci pracovali na tomto probléme - ako nepoškodiť polysacharidy niekoľko rokov, a teraz vieme, že naše technológie sú naj šetrnejšie a najúčinnejšie.

Sú všetky vaše hubové prípravky protinádorové?

Takmer všetky huby majú protinádorové vlastnosti, v niektorých sú slabšie, v iných sú silnejšie. Lídri sú zábavní, šiitake, reishi, Cordyceps. Je veľmi dôležité zvoliť správnu metodológiu a pôsobiť na každý druh rakoviny pomocou húb, pred ktorými prechádza. Z teoretických a praktických skúseností vieme, čo by malo byť predpísané v konkrétnom prípade, a používame iba potrebné huby, nezabudnite monitorovať reakciu tela na ich použitie analýzou krvi..

To znamená, že nie je možné vyliečiť niektorú z húb, napríklad funky alebo shiitake?

Môžete dosiahnuť krátkodobý efekt. Trvalý výsledok sa však dosiahne iba komplexným použitím, kombináciou rôznych druhov húb. Hlavná vec je zvoliť správnu kombináciu. A to je možné iba so skúsenosťami fungoterapeuta. Potrebujeme výsledok v liečbe onkológie, nesnažíme sa liek len predať a nechať ho ísť sám. Ak príde pacient, ktorý bol operovaný včas a ktorý podstúpil chemoterapiu, okamžite to vysvetlíme: onkológovia vykonali levú časť práce - nádor odstránili na maximum. Samotný nádor však nie je hrozný, ale jeho neuveriteľná vitalita a schopnosť „rozptyľovať“ sa na bunkách rakoviny buniek, ktoré si vyberajú svoje miesto a začínajú vytvárať nový nádor (metastázy). V oficiálnej onkológii neexistuje pojem rehabilitácie pacientov s rakovinou; po chirurgickom zákroku a chemoterapii je osoba jednoducho prepustená pod dohľadom okresného onkológa, ktorý monitoruje výskyt metastáz s cieľom predpísať ďalší kurz chemoterapie alebo predpísať lieky na zmiernenie bolesti. Nečakáme na to, ale robíme všetko pre to, aby sa agresívne rakovinové bunky nepremieňali na nádory. Prípravky z húb ich potláčajú, to znamená, že nedovoľujú dozrieť nové nádory.

Existujú nejaké úspešné liečby??

Keby tam neboli, nepracovali by sme. Nemáme žiadnu agresívnu reklamu av skutočnosti vôbec žiadnu reklamu. Hovorí sa ústne: po prijatí výsledkov ľudia hovoria s telefónom známym atď. Existuje veľa príkladov - v novinách tlačíme skutočné listy. Metastázy idú preč, ak boli, nádory zmiznú, nehovoriac o výsledkoch použitia prípravkov z húb po operácii: metastázy sa neobjavujú - to je pre nás axióma. Okrem toho metastáza sa nevyskytuje ani v prípade rakoviny IV. Naša pacientka G. žije osem rokov, hoci po operácii jej bolo predpovedané nie dlhšie ako šesť mesiacov, a teraz bola skupina postihnutých odstránená a nádorové markery sú normálne. Diagnóza bola nesmierne náročná. Opakujem, nie sú to izolované prípady.

Prečo nie sú vaše šampiňóny v lekárňach po celom Rusku?

Bohužiaľ, pre každého stačí iba syntetika. Koniec koncov, lieky sú syntetizované chemikálie, farmaceutický priemysel nemá problémy s nákupom surovín, výroba je veľmi lacná, a preto je možné poskytnúť milióny balení všetkým lekárňam v Rusku. Bohužiaľ sa týmto spôsobom vyrába veľa bioaditív, ktoré sú umiestnené ako prírodné: s cieľom nasýtenia trhu a zavedenia hromadnej výroby liekov výrobcovia syntetizujú prírodnú látku, napríklad ľubovník bodkovaný (pretože v takom obrovskom množstve trávy nie je možné zbierať a spracúvať trávu) a vyrábať syntetické bioaditívum pod značkou. "Ľubovník bodkovaný." Nerobíme to zásadne tak, že vyrábame skutočné prírodné biologicky aktívne prípravky, ktoré fungujú bezpečne a efektívne a ošetrujú bez vedľajších účinkov. A my, samozrejme, máme obmedzené množstvo surovín, to znamená húb. Napríklad ročne zbierame niekoľko desiatok ton smrekovca modroplutvého, 200 - 300 kg kordovcov a menej ako 100 kg húb, pretože je mimoriadne divoké, nie je možné ho získať umelo.

Ale čo dovážané potravinové doplnky od shiitake, reishi a iných japonských húb, je ich tiež málo?

Existuje mnoho takýchto bioaditív a predávajú sa po celom svete. Tieto drogy sa však od našich zásadne líšia v tom, že sú buď umelé, alebo čiastočne umelé. Umelé - sú to syntetizované (mimochodom veľmi neúspešne) polysacharidy. Polopriemyselné sa vyrábajú z použitého mycélia: suroviny nie sú samotné huby, ale mycélium, použité huby. Mycélium je ovplyvnené vysokými teplotami (čo v žiadnom prípade nemôže byť vykonané, aby nedošlo k poškodeniu liečivých polysacharidov), prechádza chemickým čistením a je zapuzdrený. V dôsledku terapeutického účinku - nula, ale značka funguje - kupujú potravinové doplnky, pretože ich považujú za vysoko kvalitné. Podľa zavedeného názoru sú dovážané výrobky lepšie ako domáce. Okrem toho zohráva úlohu aj cena: napríklad faktor prevodu je trikrát drahší ako naše produkty. Nie však kvôli uzdraveniu alebo vysokej účinnosti, ale kvôli podvádzaniu nákladov. Princíp západných firiem: krásne balené a drahé na predaj. Ich poslaním je predávať, nie liečiť..

Je strava potrebná na ošetrenie onkológie hubami? Aké výrobky by sa mali vylúčiť?

Nemali by ste vylúčiť žiadne výrobky - zjesť všetko pre svoje zdravie...

Úplne dobre rozumiem, že toto je moja veta, ktorá mnohých šokuje: Čítajú toľko literatúry, že nie je možné brať mäso, mliečne výrobky, med atď. A v skutočnosti pri každom odporúčaní nejakého „liečiteľa“ je to nevyhnutný predpoklad. V závislosti od predstavivosti tohto „lekára“ môže existovať neuveriteľné množstvo takýchto „vylúčených“. Napríklad jeden moskovský liečiteľ „vylúčil“ zlato zo života pacienta s rakovinou (musel byť vyhodený), páperie a perie z vankúšov (spálené) a v potrave zostali iba kapusta a uhorky. Nepočula som o tých vyliečených z rakoviny, ale som si istý, že sa rýchlo presťahovala do svojej vlastnej chaty v Soči z 10 hektárov pôdy. Ďalší liečiteľ veľmi pekne liečil akúkoľvek rakovinu petrolejom a tiež sa dobre darí Adlerovi. Existujú aj takí „liečitelia rakoviny“, ktorí vylúčili všetky výrobky z ponuky, ktoré sa vďaka propagácii ich názorov na liečbu tejto zákernej choroby v Kalifornii veľmi dobre usadili. Je pravda, že tam nešetria hemlock a hladovanie, ale posielajú iba cenné pokyny a práce na tlač do Ruska - koniec koncov, musíte niečo žiť v Amerike...

Prečo by sme preto nemali vylučovať žiadne výrobky zo stravy pacientov s rakovinou? Tu samozrejme nehovoríme o primeranej potrebnej strave predpísanej podľa indikácie, napríklad keď sú v pečeni metastázy, tento orgán stráca svoju funkciu a pre telo je už ťažké absorbovať ťažké mäso. Takéto diéty odporúča onkológ zaregistrovaný u pacienta, ktorý dobre pozná jeho chorobu..

Potraviny z diéty nemôžete jednoducho odstrániť.

Rakovina neje jedlo, ktoré vstupuje do tela, nádory sa nestarajú o to, čo človek jej - kladú vajíčka alebo čerstvú kapustu. Malígny nádor metodicky vyvíja susedné zdravé bunky a dostáva z nich výživu. Čím sú vyčerpané (a ich rast a vývoj závisí od energetickej náročnosti potravy), tým viac budú tieto bunky nádorom zachytené. V ochudobnenom tele sa rakovina vyvíja veľmi rýchlo.!

A to je ďalší mýtus, príbeh pre bláznov - to, že pôst dokáže vyliečiť rakovinu. Chirurgovia to vedia sto percent. Ak je možné operovať pacienta po takomto 42-dňovom pôste, ukázalo sa, že nádor sa počas odmietnutia jedla zvyšuje 3-4 krát (jeden a pol mesiaca!)!

Opäť si spomínam na prípad z osobnej praxe: pacient s rektálnou onkológiou (bez metastázovania) sa rozhodol zotaviť podľa Broysa a hladom po dobu 35 dní, keď sa začali objavovať pochybnosti - hladuje, hladuje a teoreticky by mala prísť liečba a krv prúdi z čriev. všetko je bohatšie a dokonca aj pri hnisu sa bolesti ostrejú. Na chvíľu pripisoval všetko „exacerbáciám nevyhnutným pri akejkoľvek liečbe“ (toto je ďalší výrok „liečiteľov“). Bolo príliš neskoro na to, aby sa moje hovory dostali pod nôž chirurga, už reagoval zaujímavejšie. Ale rozhodol sa udržať experiment čistý - hladovať presne 42 dní. Našťastie bolo možné operáciu vykonať aj potom. Pre neho a pre všetkých ostatných, ktorí verne veria v zázrak pôstu, sa pred pôstom zmeral a zmieril s rozmermi. A vyrastala presne štyrikrát! Na mesiac a pol! Pri správnej výžive by sa to nikdy nestalo...

To isté sa stane, keď sa zo stravy odstránia rôzne produkty. Čo je zvyčajne vylúčené? Čokoláda, mäso, mlieko a kyslé mliečne výrobky (tvaroh, kyslá smotana, kefír - to je nevyhnutnosťou pre bojujúce telo!), Nakladaná zelenina, sladké ovocie, čaj, káva, atď. Všeobecne všetko, čo je potrebné pre normálne fungovanie organizmus. A to je s dobrým, nie strateným apetítom!

Preto je hlavným pravidlom fungoterapie pri liečbe onkológie: nevylučujte jedlo z potravy bez potreby!

Na prednáškach vždy vysvetľujem pacientom, že si musím vypočuť seba. Pri rakovine, keď je telo napadnuté a obsadené zákernými útočníkmi, sa na podkortexe vytvára celý plán odolnosti voči agresorom a mozog selektívne „objednáva“ potrebnú výživovú a energetickú náročnosť.

Dobre si pamätám muža s malígnym (nefunkčným) lymfómom, ktorý bol veľmi náladový na prípravky z húb, ktoré som odporučil. Mohol prísť a povedať, že už mal hrdlo chaga - už to nemohol piť. A zrušil som to, pretože verím týmto rozmarom tela. Alebo, že má brucho na shiitake a nevoľnosť na šľahačku. Spoločne sme teda vybrali zloženie prípravkov z húb, ktoré s radosťou vzal. Okrem toho reagoval rovnako na jedlo. Žena prišla so sťažnosťami: „Zakázajte mu jesť kilogramy zeleného korenia. Nechcem si ho kúpiť, takže pošle svojho syna na trh alebo nenápadne pobehuje a pomaly žerie vo vani. ““ Nevylúčil som gruzínsku kapustu zo stravy, čím viac ju vstrebával a netrpel bolesťou pečene. Výsledkom takejto selektívnej výživy a liečby je úplná remisia. A to znamená, že na rozdiel od všetkých predpovedí žije, žije bez bolesti a chemoterapie, nádor ustupuje, metastázy sa neobjavili. Cíti sa veselý, efektívny, dokonca sa pokúsil zmierniť zdravotné postihnutie, aby mohol pracovať vo svojom predchádzajúcom zamestnaní ako žeriav.

Ďalším prípadom je 67-ročný pacient s rakovinou pečene. Pri tejto diagnóze je predpísaná strava, funkcia pečene je oslabená a musí sa šetriť. Tento muž teda potreboval: vajíčka sú mäkké. A bol veľmi znepokojený tým, že dcéra zakázala jesť tento produkt. Muž tvrdohlavo sedel na slizniciach a krupici. Stále som mu dovolil, aby do stravy pridal dve vajcia. Všetko sa dokonale naučilo, potom zjedol väčší počet kusov. Najzaujímavejšie je, že výsledky ošetrenia hubami sa okamžite zlepšili! Krvná formulácia sa zotavila, spánok, nádor začal klesať pomerne rýchlo!

Druhé pravidlo fungoterapie je: musíte počúvať svoje telo!

Ako užívať huby? Prísne včas pred jedlom?

Nie, nemáme prísne pravidlá na odber húb - vždy fungujú efektívne a autonómne.

Zvyčajne odporúčame užívať 10-15 minút pred jedlom..

Ak pri užívaní na lačný žalúdok narúšajú niektoré faktory (napríklad nevoľnosť alebo prasknutie vzduchu), môžete si vziať kapsuly 30 minút po jedle.

Najpohodlnejším spôsobom užívania kapsúl a vreciek je od rána do raňajok a večer pred spaním. Je to z fyziologických dôvodov: liečivé látky sa najlepšie absorbujú v noci a pred poludním. A okrem toho to uľahčuje príjem - je ťažké zabudnúť: leží na nočnom stole pred posteľou a ráno po prebudení môžete okamžite užiť kapsuly a ešte predtým, ako idú spať, nezabudne človek na ten istý nočný stolík..

Nezáleží na tom, ako sa hríbové prípravky prijímajú - v kapsulách alebo v rozpustenej forme (keď je prášok z kapsúl rozpustený vo vode). Želatínové kapsuly sa vyrábajú vo Švajčiarsku špeciálnou potravinárskou technológiou, sú úplne neškodné a okamžite sa rozpúšťajú v žalúdku. Ak máte problémy s prehĺtaním, môžete obsah kapsúl naliať do vody (trochu teplá, zvyčajne 10 - 15 ml) a piť..

Ak sú predpísané tri typy kapsúl, časový interval medzi dávkami by mal byť asi 5 minút - to stačí. Nerobte koktaily.

Mám negatívny postoj k miešaniu niekoľkých druhov húb - tým sa vymažú hranice každého z nich. Navyše sa často dve alebo dokonca úplne nekompatibilné huby kombinujú do jednej drogy (je to chyba západných spoločností, pre ktoré nie je účinok liečby dôležitý - hlavná vec je, že predaj je veľký).

V našich prípravách je takáto kombinácia možná iba vtedy, keď pridáme hríb (hríbik). Je to uznávaný katalyzátor húb, ktorý zvyšuje účinnosť iných húb, ako to dokazujú predklinické štúdie..

V západných prípravách je možné vidieť veľmi odlišnú kombináciu liečivých húb podľa princípu „čím viac, tým zaujímavejší je zákazník“ (niektorí naši pseudo-bylinkári vyznávajú tento princíp a zbierajú každý 17 bylín!). Takže som už videl „Meishu“ (tj Reishi so sebaposilnením, ako tomu rozumiem). Je ťažké si predstaviť smiešnejšiu kombináciu liečivých húb - kategoricky nemôžu spolu pracovať z dvoch dôvodov..

1. Reishi - stromová huba z čeľade trusovej a meitake, aj keď stromová huba, má krehkú štruktúru. Majú rôzne aktívne zložky a Reishi má úplne odlišný teplotný režim na extrakciu polysacharidov ako meitake. Ukazuje sa, že polysacharidy meitake v tomto kokteile sú už mŕtve.

2. Tieto huby majú v tele rôzne mechanizmy asimilácie, a to tak v čase, ako aj v účinnosti..

Nemenej smiešna kombinácia kordov s chaga (!), A niekedy existuje niekoľko húb v jednej príprave (ani neviem, čo to nazvať - ​​kokteil, mix...).

Jedna vec, ktorú potrebujete vedieť s istotou: množstvo neznamená kvalitu a efektívnosť..

Je potrebné robiť operácie, nie je ľahšie liečiť huby?

Ak je operácia ponúknutá a je stále možná - musíte to urobiť. A potom chemoterapia a ožarovanie. To zjednoduší prácu s hubovými látkami. Bude pre nich jednoduchšie zostaviť makrofágovú armádu a bojovať proti malej armáde rakovinových buniek, a nie proti nádorovej armáde.

Ako dlho trvá ošetrenie húb?

Závisí to od charakteristík choroby a jej štádia. Ihneď po chirurgickom zákroku a chemoterapii, keď nie sú prítomné metastázy, stačí rok liečby. Potom sa podporné trojmesačné kurzy vykonávajú raz ročne po dobu piatich rokov, v neskorších štádiách choroby, v závislosti od efektívnosti, prebieha od troch mesiacov..

Aká strava by sa mala dodržiavať?

K dispozícii je všetko, čo chcete. Spotrebujte skôr to, čo telo v tejto fáze prijíma. Neboj sa zvláštnych túžob - to znamená, že podkortex dáva úlohu, vie lepšie, ktoré zo stavebných materiálov sú v tomto prípade potrebné. Existujú pacienti, ktorí skutočne chcú vajcia, ryby alebo kyslá kapusta. Toto je normálne.

Musím sa poradiť a kde?

Už v mnohých mestách sú naše pobočky - môžete v nich získať radu alebo môžete v našom Petrohrade. Telefón: (812) 703-06-44, 717-17-11. Konzultácia s fungoterapeutom je vždy presnejšia, pretože vidí chorobu individuálne a môže presnejšie predpisovať kombinácie húb. Odporúča sa vykonať (dopredu) krvné testy, aby lekár vedel o účinkoch hubových látok..

Musím osobne prísť?

Je to možné, ale nie sme liečebným centrom a nemáme diagnostické vybavenie. Vyrábame huby a radíme o ich použití. Teraz uzavierame dohodu so súkromnou onkologickou klinikou v Petrohrade a budeme nezávisle viesť našich pacientov, to znamená, že máme diagnostikovať (všetky typy diagnózy), chirurgický zákrok, chemoterapiu, rehabilitáciu - fungoterapiu a fytoterapiu. Od začiatku budúceho roka sa otvára nemocnica pre pacientov s rakovinou.

Ak nemáte príležitosť prísť, stačí zaslať výpis z lekárskej histórie poštou (197022, Petrohrad, PO Box 720, Irina Filippova Fungoterapia), e-mail: [email protected], fax: (812) 703- 06-44 alebo podrobne rozprávajte o chorobe telefonicky. Nezabudnite nahlásiť výsledky posledného krvného testu.

Ako získať šampiňóny?

V našich „lekárňach na hubách“, ktoré sa nachádzajú v mestách Ruska a zahraničia, v lekárňach v Moskve alebo na dobierku poštou do regiónov (tj zaplatíte za zásielku, ktorá už bola doručená poštou). Nezabudnite, že k nákladom na lieky sa pripočítavajú prepravné a poštové služby - až 20% v závislosti od vzdialenosti.

Kde získať viac informácií?

♦ Webová stránka na internete: http://www.fungospb.ru.

♦ Noviny „Hubová lekáreň“ - index predplatného v katalógu Rospechat: 19320.

♦ Knihy I. A. Filippovej: „Huby proti rakovine“, „Hubová lekáreň“, „Populárna fungoterapia“, „Huby proti benígnym nádorom“, „Prečo a ako huby liečia rakovinu“.

Protinádorová aktivita sa testovala iba u shiitake?

Shiitake - majstri v počte vedeckých článkov a monografií - viac ako 200 000 na celom svete. Veľmi aktívne sa však študujú aj ďalšie huby na svoju schopnosť inhibovať rast nádorových buniek. Existuje veľa takýchto húb. Sú to huby stromové - trametes, chaga, smrekovcová špongia, reishi, maytake, brezová špongia (breza s plochým koláčom), sanhwan a ďalšie a klobúkové huby - hríb, lúkový med, agaric, mucha agaric, spoločná zábava.

Hubová zábava - svetový pocit a naša ruská pýcha. Prvé štúdie tejto huby v Rusku ukázali, že má najvyššiu protinádorovú aktivitu - 34-krát vyššiu ako protinádorová aktivita shiitake, reishi, trametes.!

Veselka na desiaty deň zastaví rast nádorových buniek! Existuje však jedno zlaté pravidlo: takto funguje iba výpis z divokej funkity.

Ani vodka (alkoholová) tinktúra Veselky ani fermentovaná (umelo pestované mycélium Veselky) nefungujú takto..

Potravinový doplnok Veselka (Biolux LLC) je žiadaný po celom svete - export smeruje do 15 krajín sveta (Francúzsko, Japonsko, Južná Kórea, Bulharsko, Poľsko, Izrael, Spojené arabské emiráty, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Ukrajina, Bielorusko, Kazachstan)., Arménsko).

Jeho hodnota spočíva v tom, že sa vyrába z húb divej ustrice zvlášť šetrným technologickým spôsobom, ktorý uchováva liečivé látky.

Injekčné liečivo na báze lievikov na liečenie onkológie vo veterinárnej medicíne je certifikované a pripravuje sa na výrobu. Štúdie trvali päť rokov a preukázali závažnú účinnosť tohto lieku..

Vaša spoločnosť je jediná, ktorá vyrába liečivé výrobky zo zábavy?

Internet a médiá to v každom prípade hovoria.

„... Huba je obyčajná huba - jedna z najunikátnejších húb s množstvom liečivých vlastností. Táto huba sa už stala celosvetovým pocitom a záujem o ňu je obrovský. A iba jedna ruská spoločnosť Biolux LLC sa zaoberá výrobou doplnkov stravy, krémov a tinktúr z tejto liečivej huby. “[1] 1
http://www.aif.ru/health

Myslím, že nie. Neskúmal som však certifikované, prešiel som zo zákonnej kontroly nad legálnymi drogami. V zásade ide o falzifikáty pre naše produkty alebo o „vlastné výrobky“ predávané prostredníctvom internetu. Viem, že v Lotyšsku existuje spoločnosť, ktorá vyrába niečo z biomasy huby mycélia. Mimochodom, náš výskum tejto huby používajú dosť nehanebne - dokonca aj bez odkazov.

V predaji je veľa funkových tinktúr pre vodku, ale ponáhľam sa rozčuľovať: vodkové tinktúry fungujú efektívne iba pri vonkajšom použití, keď sa užívajú perorálne, nevykazujú protinádorovú aktivitu - alkohol ničí liečivé polysacharidy.

A ak my sami nájdeme zábavu v lese - čo s tým, aby sme zachovali liečivé vlastnosti?

Pri použití externe - na liečbu plesňových ochorení, psoriázy, dermatóz, rakovinových vredov - je úplne prijateľné trvať na 30-stupňovej vodke..

Ale na liečbu nádorov sa zábava musí sušiť iba pri teplote najviac 35 °. A vezmite suchý prášok až do 5 g za deň.

Iba v tomto prípade bude mať nezmenené liečivé schopnosti.

Veselka - vzácna huba?

Áno, v Rusku je to vzácny hosť. Jeho vlast je Bielorusko a Ukrajina. Veselka sa vyskytuje v Európe, je veľmi dobre známa v Nemecku - je známa ako najlepší liek na impotenciu, tj hubovú afrodiziakum. Najzaujímavejšie informácie sú, samozrejme, získané z bieloruskej tradičnej medicíny. Práve v bieloruských dedinách vedeli o jej schopnosti liečiť rakovinu, bojovať proti benígnym nádorom a liečiť choroby kĺbov. Používa sa tiež pri takých závažných ochoreniach, ako sú záškrt, pneumónia, emfyzém. Mimochodom, bieloruský prezident Alexander Lukašenko už počul o našom ruskom vývoji a poveril Bieloruský výskumný ústav farmakológie, aby sa zaoberal zavedením zábavy v bieloruských liečivách. A nazval túto huba majetkom Bieloruska. Spomeňte si na zaujímavú poznámku, ktorá sa objavila v tlači..

FUN ZACHÁZÍ Z RAKOVINY

Extrakt z huby obyčajnej huby alebo dna morel (ako sa bežne nazýva huba u mykológov Bieloruska), môže byť ideálnym protinádorovým prostriedkom. K tomuto záveru dospeli vedci z Rádiobiologického ústavu a Fyziologického ústavu v Bielorusku.

U myší s umelo indukovanou radiačnou chorobou sa uskutočnil celý rad experimentov. Prvá skupina myší bola napojená vodou s extraktom z ustrice v nej rozpusteným a druhá s normálnou vodou. Subjekty z prvej skupiny boli omnoho odolnejšie ako myši z prvej skupiny a príznaky choroby sa ukázali oveľa slabšie.

Ďalší experiment sa uskutočnil na špeciálne infikovaných myšiach s rakovinou. A to isté - v kontrolnej skupine myší, ktoré dostali extrakt z huby, nádory buď ustúpili (znížili) alebo sa prestali vyvíjať..

Ako jedna z autorov týchto experimentov Elena Kaduková, výskumníčka z Fyziologického ústavu Bieloruska, vysvetlila: „Mechanizmus pôsobenia huby je stále nejasný, ale nepochybne protinádorový účinok huby je veľmi silný a účinný. A čím skôr onkológovia dostanú liek zo zábavy, tým je pravdepodobnejšie, že obmedzí rozvoj nádorov...

Výborne Bielorusi! Ale my sme pred nimi veľa - už máme túto drogu. A ani jeden.

Prezentovaná časť diela bola dohodnutá s distribútorom právneho obsahu liters LLC (nie viac ako 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že umiestnenie materiálu porušuje práva niekoho iného, ​​oznámte nám to.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Bolesť v sakrálnej oblasti nie je samostatným ochorením. Toto je celý komplex symptómov spôsobených vývojom choroby. Pokiaľ bolí sakrálna chrbtica, bolí sa v určitej oblasti nepohodlie.
Ezofágová prietrž je bežná choroba, ktorú zažívajú najmä starší ľudia. Táto patológia sa vyskytuje v dôsledku anatomickej zmeny umiestnenia vnútorných orgánov umiestnených v brušnej dutine.

Bubnovsky

Pažerák
V modernom svete vysokých rýchlostí a stálych stresov narastá počet ľudí, ktorým je spôsobený ochorenie pohybového aparátu (OA), problémy. Tieto choroby nanešťastie nezávisia od veku alebo sociálneho postavenia osoby.