loader

Hlavná

Späť

Liečba rakoviny propolisom. Ako to brať, dáva to zmysel?

Propolis v onkológii môže významne spomaliť rast nádoru. Ako súčasť adjuvantnej terapie sa používajú produkty včelieho lepidla. Liečivý účinok propolisu proti rakovine sa kladie, keď hmyz spracuje kvetinový nektár. Používanie včelieho produktu povoľuje iba lekár.

Čo je propolis užitočný pre rakovinu

Liečivé vlastnosti propolisu sú ľuďom známe už od staroveku, ale výhody liečby nádorových nádorov boli objavené relatívne nedávno. Toto bolo ovplyvnené vývojom vedy a medicíny, čo vedcom umožnilo podrobnejšie preskúmať prítomnosť protirakovinových vlastností.

Použitie propolisu v onkológii vychádza zo schopnosti produktu inhibovať rast a reprodukciu nádorových buniek. Priaznivé vlastnosti:

 • nedostatok škodlivých účinkov na zdravé bunky;
 • aktivácia imunitných síl tela;
 • normalizácia spánku a chuti do jedla, návrat do práce;
 • ochrana pred vedľajšími účinkami spôsobenými agresívnou liečbou;
 • prevencia výskytu iných novotvarov, metastáz;
 • zvýšenie účinnosti použitých liekov;
 • obnovenie normálneho zloženia krvi, čistenie ciev;
 • zlepšenie psychoemotačného prostredia;
 • normalizácia zažívacieho traktu;
 • zmiernenie príznakov, predĺženie života.

Tieto vlastnosti sa prejavujú zložením včelieho lepidla nasýteného množstvom užitočných zložiek (stopové prvky, vitamíny, antioxidanty, flavonoidy). Onkologické ošetrenie pomocou včelích produktov sa vykonáva rôznymi metódami, v závislosti od umiestnenia novotvaru.

S akým typom rakoviny propolis pomáha?

Liečba rakoviny pomocou propolisu pomáha pri správnom výbere spôsobu aplikácie. Táto technika závisí od umiestnenia nádoru. Na akomkoľvek orgáne sa môže objaviť abnormálny rast buniek, čo vedie k nesprávnemu fungovaniu. Vyskytuje sa rakovina:

 • dýchacie cesty - pľúca, priedušnice, priedušky;
 • ženské pohlavné orgány - prsné žľazy, vaječníky, maternica;
 • mužské orgány - prostata;
 • tráviace orgány - pankreas, črevá, žalúdok, pažerák;
 • orgány s čistiacou funkciou - obličky, pečeň a koža;
 • jazyk, hrtan, krk.

Včelí lepidlo pomáha vyrovnať sa s uvedenými druhmi rakoviny vďaka svojim protirakovinovým vlastnostiam. Hlavná vec je rozhodnúť sa, ako vziať propolis. Táto voľba ovplyvňuje výsledok liečby..

Propolis rakoviny maternice

Propolis v rôznych formách z rakoviny maternice je bežnou a cenovo dostupnou možnosťou liečby. Ženy sa niekedy obávajú ožarovania alebo chemoterapie, pretože postupy majú negatívny vplyv na reprodukčné orgány..

 1. Žuvanie čistej väzby. Budete musieť vziať kúsok propolisu s hmotnosťou 2 až 3 gramy. Žuvanie sa odporúča trikrát denne po dobu 12 až 15 minút.
 2. Infúzia (20%). Odporúča sa pridať 20 kvapiek na 100 - 150 ml vody a vypiť 3 krát denne. Trvanie kurzu - 3–3,5 mesiaca.
 3. Aplikácie, pleťové vody. Pred spaním sa musí tampón navlhčiť a umiestniť do vaginálnej dutiny. Trvanie - 21 dní.

Na prípravu tekutej vody používanej v pleťových vodách musíte vziať 100 g oleja z kukurice a kombinovať s 15 g hoblín z propolisu. Zmes sa nechá vo vodnom kúpeli až do rozpustenia a vloží sa na infúziu do sklenenej nádoby na 14 dní. Po 2 týždňoch bude tekutina pripravená na použitie..

Propolis na rakovinu prsníka

Nádory prsných žliaz sú bežným typom nádoru u žien. Dôvody: hormonálne poruchy, dedičnosť, stres a depresia, nezdravý životný štýl. Hlavné nebezpečenstvo spočíva v ťažkostiach včasnej diagnostiky. Klasický liečebný režim:

 1. Čisto vyzerajúce puto. Žuvací kúsok z propolisu sa odporúča 4-5 krát denne pred rozpustením v ústach.
 2. Roztok pre alkohol. Je potrebné rozpustiť 40 kvapiek do 100 - 150 ml vody alebo pol pohára.
 3. Liečebná zmes. Pripravený z mlieka s hustým propolisovým maslom v pol veľkej lyžičke. Užívajte odporúčané 3-krát denne.

Príprava olejového zloženia - vložte 1 kg domáceho masla do nádoby, zapálte, počkajte na var. Po ochladení na teplo sa pridajú spojovacie triesky (150 g) a mieša sa do hladka.

Propolis na rakovinu pľúc

Zhubné nádory v pľúcnom tkanive - bežná forma rakoviny, ktorú je ťažké odhaliť v prvých štádiách vývoja. Detekcia sa často vyskytuje iba v etapách 3 alebo 4. Hlavným nebezpečenstvom pri rakovine pľúc je šírenie metastáz do iných tkanív, orgánov.

Schéma použitia včelieho produktu:

 1. Roztok pre alkohol (20%). Vypite 40 kvapiek na 100 - 150 ml vody trikrát denne pol hodiny pred jedlom. Trvanie - 3 mesiace.
 2. Vyčistite lepidlo na včely. Kusy 2,5 g žuvačky trikrát denne 30 minút pred jedlom. Trvanie prijatia - 45 dní.
 3. Po dvoch etapách budete musieť ráno použiť čajovú lyžičku medu. Okrem toho sa pred obedom predpíše infúzia (10%) 15 kvapiek vody..
 4. Prvý krok zopakujte s alkoholovým roztokom.
 5. Terapeutická zmes. Pripravený z masla a propolisu (vždy 100 g) vo vodnom kúpeli. Jedzte pol lyžičky trikrát denne.

Účinok liečby rakoviny pľúc je návrat telesného tónu, vitality a sily, obnovenie postihnutých oblastí tkaniva a zvýšenie imunity. Včelí produkt pomáha inhibovať rast nádoru.

Propolis na rakovinu žalúdka

Zhubné nádory sa objavujú z buniek vnútornej slizničnej vrstvy žalúdka. Dôvody zatiaľ neboli objasnené, ale boli identifikované rizikové faktory: choroby tráviaceho ústrojenstva, fajčenie, chirurgický zákrok.

Spôsoby použitia včelieho produktu:

 • príjem alkoholickej infúzie (50%) - 30 kvapiek rozpustených v pohári teplého čaju alebo mlieka, piť pred jedlom až 5-krát denne;
 • žuvanie očistenej kravaty - 3-4 krát denne 2,5 - 3 mesiace.

Po nástupe remisie lieku z väzby ho budete musieť používať nepretržite, aby ste zabránili objaveniu sa nového nádoru alebo rastu existujúceho nádoru..

Propolis pre obličkovú onkológiu

Rakovina obličiek sa objavuje menej často ako iné typy formácií, je však náchylná na metastázy. Súčasne môžu byť postihnuté dva orgány naraz. Častejšie u starších ľudí. Možnosti liečby:

 • alkoholová tinktúra (20%) - 30 kvapiek na pol pohára teplej vody trikrát denne pred jedlom počas 3 mesiacov;
 • žuvacie putá - trikrát denne až do úplného rozpustenia.

Okrem toho sa odporúča odvar z nechtíka s medom. Po priebehu prostriedkov získaných na základe propolisu budete musieť ráno používať kvetinový nektár.

Propolis na rakovinu pečene

Zhubné formácie z pečeňových buniek (hepatocyty) sa považujú za agresívnu formu rakoviny. Pacienti často zomrú niekoľko mesiacov po nástupe nádoru. Muži majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu tohto typu rakoviny ako ženy..

Včelí lepidlo sa považuje za prírodný hepatoprotektor. Okrem toho väzba pomáha zlepšovať zloženie krvi, urýchľuje regeneráciu postihnutého tkaniva. Metóda liečby spočíva v súčasnom použití čistej propolisu a alkoholickej infúzie. Žuvanie je určené na 2 mesiace 3-krát denne a roztok na 4 mesiace (40 kvapiek na pohár vody alebo mlieka pred jedlom).

Rakovina hrubého čreva Propolis

Črevná onkológia sa považuje za jeden z bežných typov rakoviny. Zvyčajne je postihnutý dolný črevný trakt. Neskoré štádiá sú mimoriadne ťažké, preto je dôležité identifikovať a liečiť chorobu v skorých štádiách. Režim klasickej terapie:

 • infúzia na lekársky alkohol - užívajte 40 kvapiek trikrát denne počas 3 mesiacov, rozpustených v pohári prevarenej teplej vody;
 • žuvanie čistej kravaty - štyrikrát denne po dobu 15 minút, kurz trvá 1,5 mesiaca.

Prezentovaná možnosť liečby pomôže eliminovať nádor v ranom štádiu vývoja alebo významne spomalí rast nádoru. Pri rakovine čreva je prognóza často pozitívna..

Propolis na rakovinu kože

Rakovina kože je dôsledkom pôsobenia negatívnych environmentálnych faktorov (slnečné žiarenie, ultrafialové žiarenie) alebo iných príčin. Onkológia má niekoľko foriem, z ktorých každá má svoje vlastné príznaky.

Ak sa zistí malígny novotvar kože, odporúča sa použiť med vo vnútri so šťavou z kalina alebo propolisovým olejom (6 dielov masla, 1 diel väzby). Na aplikáciu sa vyžaduje včelí lepidlo. Za týmto účelom je kus zmäknutý a aplikovaný na postihnutú oblasť pred spaním. Liečebný priebeh trvá 6 mesiacov.

Propolis na rakovinu prostaty

Zhubný nádor sa objavuje z buniek prostaty. Vyskytuje sa hlavne u dospelých a starších mužov. Včelí lepidlo pomáha potlačiť rast nádoru.

Pri liečení rakoviny prostaty sa používa infúzia alkoholu. Rozpustite 20 kvapiek v pohári teplého mlieka. Nápoj doplňte liečivý kúpeľ pridaním harmančeka a šalvie, potom urobia klystír s roztokom peroxidu vodíka a vložia rektálnu sviečku.

Prevencia onkológie

Základom prevencie rakoviny je udržiavanie zdravého životného štýlu. Implementácia odporúčaní niekoľkokrát zníži riziko rozvoja onkológie. prednosti:

 • správna výživa vrátane cibule, zeleného čaju, kapusty, paradajok, špenátu, jabĺk a mrkvy;
 • spôsoby varenia - varenie, dusenie, pečenie;
 • zbaviť sa zlých návykov (fajčenie, alkohol);
 • chôdza na čerstvom vzduchu, mierna fyzická aktivita;
 • stabilné psychoemocionálne pozadie s výnimkou stresu.

Propolis sa používa aj na prevenciu onkológie. Aby sa zlepšil celkový zdravotný stav, čistenie krvi, odporúča sa žuť denný gram 2 gramy. Odporúča sa konzumovať propolisový med trikrát týždenne, 1 čajová lyžička rozpustená v 100 ml vody, pred spaním.

kontraindikácie

Jedinými kontraindikáciami, ktoré sa majú použiť, sú alergie, precitlivenosť na včelársky produkt. Preto pred tým, ako začnete, musíte urobiť test na prítomnosť alergickej reakcie. Ak je všetko v poriadku, môžete použiť propolis na onkológiu na lekárske účely..

Včelí lepidlo sa používa na onkologickú terapiu ako ďalší nástroj. V skorých štádiách ochorenia je produkt schopný potlačiť rast nádoru alebo úplne eliminovať abnormálne zarastené bunky. Hlavnou vecou je riadiť sa odporúčaniami lekára.

Propolisová tinktúra s ožarovaním

Účinnosť liečby propolisom v onkológii

Použitie užitočnej látky pri diagnostike rakoviny je opodstatnené, pretože jej pôsobenie je zamerané na posilnenie ochranných funkcií:

 • vytvára rovnováhu voda-soľ;
 • normalizuje rýchlosť metabolických procesov, pomáha vylučovať metabolické produkty;
 • zlepšuje procesy opravy tkanív.

Včelí lepidlo je prírodný adaptogén. Pri správnom použití propolisu odoláva soliam ťažkých kovov, žiareniu a vonkajším negatívnym vplyvom. Onkológia potláča bariérovú schopnosť tela, resp. Pre neho je ťažké odraziť agresívnu mikroflóru.

Dôležité! Včelí materiál na rakovinu by sa mal používať opatrne, môže významne zvýšiť účinok antibiotík a iných liekov. Je potrebné poznamenať, že samotná látka je tiež antibiotikom prírodnej etiológie, ale nespôsobuje vedľajšie odchýlky. Použitie lepidla podľa odporúčaných schém nevedie k dysfunkcii tráviaceho systému. Propolis nemôže byť príčinou dysbiózy.

Propolis na rakovinu sa odporúča používať najmä v jeho prirodzenej, nedotknutej forme. Úspešne sa použili ďalšie vhodné dávkové formy:

 1. Masť na vonkajšie použitie. Farba konečnej látky môže byť svetlo žltá alebo hnedá. Hlavnými ingredienciami na varenie sú zvyčajne propolis a vazelína.
 2. Tinktúra so zahrnutím ďalších zložiek na vnútorné a vonkajšie použitie pri liečbe pacientov s diagnostikovanou rakovinou. Lieková forma sa predáva v lekárňach a je tiež ľahké ju pripraviť doma.
 3. Včelí lepidlo na prevenciu a liečbu rakoviny sa používa vo forme doplnkov výživy. Pri požití môžete výrazne zlepšiť svoje zdravie.
 4. Propolisový prášok sa používa v medicíne. Zlepšujú kvalitu rybieho oleja, oleja, medu.

Rôzne dávkové formy umožňujú použitie produktu na rôzne patológie, rakovinu na akomkoľvek mieste.

Propolis sa dlho a efektívne používa v onkológii močového mechúra. Na výrobu tinktúry sa berú:

 • propolis - 100 g;
 • alkohol 70% - 500 ml;
 • fľaša.
 1. Mrazené propolisy strúhané.
 2. Čipy sa nalejú do nádoby naplnenej alkoholom.
 3. Postavte sa na miesto bez prístupu k svetlu (3 dni).
 4. Pretrepte a nechajte pôsobiť ďalších 1,5 až 2 týždne.
 5. Prefiltrujte a vložte do nádoby z tmavého skla.

Tinktúra na prevenciu a terapeutické pôsobenie pri diagnostike rakoviny je uložená v chlade (5 stupňov). Užívajte 40 kvapiek 3-krát denne pred jedlom..

Včelí lepidlo má silný protinádorový účinok. Pri rakovine prsníka sa na riešenie problému používajú zložité metódy. Ak je diagnostikovaná onkológia, odporúča sa najskôr žuť 2 g produktu v čistej forme päťkrát denne. Kompresie sa vyrábajú aj pomocou tinktúry včelieho lepidla na hrudi. Vzhľadom na to, že bariérové ​​funkcie tela sú oslabené, pleťové vody hojí rýchlejšie oblasti hojenia.

Recepty na liečbu rakoviny pomocou propolisu sú rôzne, ale najlepší účinok sa pozoruje pri použití čistého včelieho lepidla alebo tinktúr na alkohol alebo vodku..

V prípade rakoviny hrubého čreva sa používa rovnaká metóda ako v prípade rakoviny pečene. Žuďte výrobok v čistej forme, vypláchnite šťavou z červenej repy (trikrát denne na pol šálky).

Dôležité! Mäsové a rybie jedlá sú vylúčené z obvyklého jedálneho lístka. Uprednostňuje sa zelenina a ovocie..

Použitie produktu s repou a lastovičkovou šťavou na lačný žalúdok (3-krát denne) čistí krv v prípade rakoviny čreva.

Ak je diagnostikovaná rakovina žalúdka, žuvacie lepidlo by sa malo žuť až tri g denne. Vo forme tinktúry by dávka nemala prekročiť 40 kvapiek.

Čas liečby onkológie žalúdka je približne 2 mesiace.

Niektorí považujú Propolis za všeliek na všetky choroby. Je účinný pri liečbe rakoviny tráviaceho systému, ústnej dutiny, hrtanu a krku, reprodukčných orgánov. Včelí stavebný materiál lieči rakovinu prsníka, rakovinu pečene.

Propolis na rakovinu sa používa na prípravu tinktúr. Koncentrácia lieku závisí od patológie, na ktorú by mal byť výsledok nasmerovaný. V žalúdočnej onkológii sa používa 50% tinktúra. Kusy včelieho lepidla sa nalejú 70 - 90% alkoholom. Hotový liek sa pridáva do teplého mlieka alebo čaju (30 kvapiek, 5-krát denne).

Na liečenie rakoviny maternice sa vo vnútri používa 20% tinktúra (40 kvapiek na 100 g vody).

Propolis je pomerne účinný ľudový liek v liečbe rakoviny. Často sa používa ako sprievodná terapia. Používanie propolisu je prísne zakázané bez konzultácie s lekárom, pretože tým môžete poškodiť zdravie.

Mnoho vedcov analyzovalo možnosť použitia tohto lieku na liečenie rakoviny. V súlade s výsledkami štúdií sa dokázalo, že rakovinové bunky sú potlačené v dôsledku jedinečného zloženia propolisu.

Rumunskí vedci používali na zhubnú neopláziu lieky na báze propolisu.

Vedci transplantovali nádory do zvierat. Podľa štúdie lieky na báze propolisu nepoškodili zvieratá, ale tiež zvýšili mieru prežitia..

V onkológii sa najčastejšie používa rádioterapia alebo chemoterapia. Sú to celkom účinné lieky, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť nielen rakovinové bunky, ale aj úplne zdravé bunky. Na rozdiel od týchto metód môže propolis zabíjať iba choré bunky v ľudskom tele..

Pri užívaní propolisu v onkológii dochádza k zlepšeniu stavu pacientov s rakovinou. Hovoria o zlepšení spánku, zvýšení chuti do jedla, obnovení zdravia. Lieky na báze propolisu majú priaznivý vplyv na zažívací trakt a tiež predlžujú život človeka s rakovinou.

Propolis má pozitívny vplyv na imunitný systém, ktorý umožňuje telu plne bojovať proti rakovinovým bunkám.

Použitie propolisu na rakovinu by sa malo robiť podľa osobitnej schémy v závislosti od umiestnenia nádoru. O liečebnom režime pre onkologické ochorenia sa musí nevyhnutne diskutovať lekár.

Propolis je absolútne bezpečná prírodná zložka, ktorá sa vyznačuje neexistenciou poškodenia. Samoliečba propolisom však môže človeku spôsobiť značné škody. Pacienti bez diagnózy choroby veľmi často začínajú užívať lieky na báze propolisu.

Používanie propolisu na liečbu neexistujúcej choroby môže poškodiť vaše telo..

V prípade, že pacient má ochorenie ústnej dutiny, propolis sa má užiť iba po konzultácii s lekárom. Je to preto, že pacient bez diagnózy môže zamieňať reakciu slizníc na liek, ktorý sa prejavuje vo forme úľavy od bolesti, s účinkom na ochorenie. Úľava pri užívaní nesprávnych liekov môže byť veľmi dlhá, čo umožňuje človeku, aby ho úplne zamenil s uzdravením.

Propolis môže spôsobiť alergie. Tento produkt má chemické zloženie, ktoré môže spôsobiť alergickú reakciu aj u ľudí, ktorí na med normálne reagujú. Ak sa po užití liekov na báze propolisu objaví opuch, kožné vyrážky alebo výtok z nosa, musíte sa vždy poradiť s lekárom.

Ak má pacient poškodenú funkciu pečene alebo obličiek, je zakázané užívať propolisovú tinktúru.

Ľudia, ktorí sú závislí od alkoholu, majú zakázané užívať propolis. Pred posilnením imunity liekmi na báze propolisu je nevyhnutné vykonať test na alergiu.

Propolis je veľmi účinný a zároveň nebezpečný liek. Preto je potrebné poradiť sa s lekárom skôr, ako ho použijete..

S cieľom zbaviť sa niektorých chorôb je potrebné včas im predchádzať. Platí to aj pre rakovinu.

Aby sa zabránilo výskytu chorôb, musí pacient nielen správne jesť, ale všeobecne viesť zdravý životný štýl.

Vedci dokázali, že prírodné estrogény, ktoré sa nachádzajú v potravinách, ako sú fazuľa, mlieko, tofu atď., Majú pozitívny vplyv na víťazstvo a prevenciu rakoviny, aby sa zabránilo rakovine, jedlo sa musí variť, variť alebo pečiť..

V živote musí mať človek dobrú náladu. V súlade s výsledkami štúdie sa medzi pesimistami najčastejšie vyskytuje riziko rakoviny. Všetky životné ťažkosti musia byť čo najpokojnejšie..

S cieľom predchádzať rakovine je tiež nevyhnutné opustiť zlé návyky. Pri aktívnom životnom štýle a pravidelnom cvičení je výrazne znížená možnosť výskytu rakovinových buniek.

Na prevenciu rakoviny sa môžu použiť niektoré lieky. Medzi nimi sú predovšetkým lieky na báze propolisu. Táto prírodná zložka sa vyznačuje neexistenciou škodlivých účinkov na zdravé bunky tela..

Keď sa objavia prvé rakovinové bunky, lieky na báze propolisov ich môžu zabiť. Propolis môže spôsobiť alergické reakcie, preto sa pred použitím musíte poradiť s alergénom. Na prevenciu rakoviny je potrebné brať propolis v určitých množstvách, inak môže dôjsť k poškodeniu tela.

Onkologické choroby sú veľmi vážne ochorenia, ktoré môžu nielen zhoršiť zdravie človeka na celý život, ale môžu mu tiež zobrať život. Preto je potrebné včas zabrániť tejto chorobe a liečiť ju. Najefektívnejšie v tomto prípade budú prípravky na báze propolisu.

  Ak chcete pridávať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Som presvedčený, že propolis je jedinečný a účinný pri mnohých chorobách, vynikajúci na prevenciu a posilnenie imunity. Ale s onkológiou sa môže použiť iba ako adjuvans..

  Rysy propolisu ako liečiva Propolisu v liečbe rakoviny Onkologická liečba včelími produktmi
 • Práca nervového systému je normalizovaná.
 • Život sa predlžuje.
 • Zvyšuje imunitný systém.
 • Postihnuté bunky sa zahojia.
 • Precitlivenosť na propolis.
 • Propolis Allergy

Bolo by ideálne liečiť rakovinu prírodnými liekmi..

Je však veľmi ťažké liečiť progresívnu rakovinu iba pomocou prírodných prostriedkov, pretože miera šírenia rakovinových buniek je príliš vysoká na to, aby ju zastavila pomocou prírodných prostriedkov..

kontraindikácie

Prevencia rakoviny, najmä skorej rakoviny, je rozhodujúca. Je známe, že jednoducho konzumácia vitamínov a minerálov nemôže zabrániť niektorým príznakom rakoviny. Predpokladá sa, že propolis je účinný v skorej prevencii rakoviny, vďaka svojim vlastnostiam priameho protirakovinového pôsobenia, posilňuje imunitný systém a antioxidačný účinok. Propolis môže byť užitočný pri liečbe rakoviny, pretože propolis s väčšou pravdepodobnosťou zabráni rakovine..

1. Zdá sa, že propolis, ktorý používajú pacienti s pokročilou rakovinou, ktorí podstupujú chemoterapiu alebo ožarovanie, zvyšuje účinnosť a znižuje počet nežiaducich účinkov..

2. Propolis, braný samostatne, ako sa zdá, vedie k zlepšeniu kvality života, predĺženiu života a úplnej remisii..

3. Vysoké dávky propolisu v rozmedzí 10 g alebo viac za deň môžu byť pri liečbe pacientov s pokročilou rakovinou účinnejšie.

4. Som presvedčený, že denná dávka propolisu bráni rakovine a dôrazne odporúčam zvýšenie dávky propolisu u zdravých ľudí..

5. Aj pacienti s pokročilou rakovinou by mali mať nádej na uzdravenie pomocou propolisu, pretože nemôžeme žiť bez nádeje.

Med preukázal výrazný protirakovinový účinok (str

Recepty rakoviny Propolis: Liečba rakoviny Propolis

Propolis je veľmi hodnotný a jedinečný produkt včelárstva. Včely vyrábajú túto látku z živicových látok rastlinných pukov, peľu a s pridaním tajomstiev svojich žliaz. Okrem toho ho ľudia nazývali „včelí lepidlo“, pretože ho používajú na dezinfekciu svojich hniezd, hrebeňov a lepiacich otvorov v úle. Je známe, že bez tejto látky je existencia včelej rodiny nemožná - po určitom čase zomrie na chorobu. Preto je vhodné starostlivo diskutovať o tom, ako je propolis užitočný v onkológii, pretože sa dokázalo, že pomocou tohto produktu je možné aspoň zabrániť rozvoju rakoviny, a ak sa liečba začne včas, môže sa vyliečiť.

Trochu o propolisu

Tento včelársky produkt sa už dlho používa na liečenie určitých chorôb, na balzamovanie telies (ktoré sa začalo v staroveku), na výrobu lakov a iných potrieb ľudstva. Sú známe desiatky prospešných vlastností tejto látky, ale najcennejšou vlastnosťou je jej baktericídna aktivita, ktorá robí propolis proti rakovine v skutočnosti najužitočnejším. Stojí za to okamžite to vysvetliť, pretože rakovinové bunky nie sú baktérie alebo vírusy, ale ich aktivita vedie k tomu, že orgány a systémy ľudského tela začínajú zlyhávať. „Včelí lepidlo“ je vďaka svojej biologickej aktivite schopné zastaviť rast atypických buniek. Táto vlastnosť propolisu sa dnes používa na liečenie mnohých ďalších ľudských ochorení..

Zloženie tohto včelárskeho produktu študovalo veľa vedcov, ale zdroje pôvodu niektorých propolisových zlúčenín sa doteraz nepreukázali presvedčivo..

Štúdia sa osobitne zaujíma o chemické zlúčeniny, ktoré určujú jeho baktericídne vlastnosti a poskytujú výrazný liečivý účinok, pretože tieto vlastnosti niektorých zlúčenín sa môžu úspešne použiť nielen na liečenie zápalových procesov v ľudskom tele, ale aj na liečenie rakoviny, a preto je téma propolisu v onkológii taká. je dôležité.

Trocha histórie a zaujímavých faktov!

Protinádorové vlastnosti propolisu

Propolis je univerzálne prírodné antibiotikum, a ak je chemický vzorec antibiotika skutočne zameraný proti životu, potom sa na tento produkt vzťahuje mierne odlišné pravidlo. Má výrazné antibakteriálne vlastnosti a je tiež schopný zastaviť syndróm bolesti. Vysoký obsah flavonoidov v jeho zložení je zároveň silnou zárukou aktivácie opravných procesov v tele, v ktorých sa bunky regenerujú, čo je nevyhnutné v boji proti rakovine. Základom tohto produktu je okrem toho kyselina fenolová, ktorá má adstringentný účinok a stimuluje proces hojenia (pri onkologickej terapii je bez tejto vlastnosti jednoducho nemožné).

Pri zvažovaní informácií o tom, ako užitočný propolis je z rakoviny, je potrebné venovať osobitnú pozornosť skutočnosti, že flavonoidy sú faktorom, ktorý stimuluje prítomnosť iba protinádorových vlastností tohto produktu..

Pomáhajú spomaľovať rast a rast kolónie typických buniek v tele. Spomalí rast nádoru, ak už existuje. Paralelne poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi, čo podľa jednej verzie vedcov môže spôsobiť rakovinu, preto je liečba propolisom v onkológii do značnej miery založená na ich vlastnostiach.

Aké druhy rakoviny možno liečiť propolisom??

Úprimne povedané, použitie propolisu v onkológii môže byť užitočné pre akúkoľvek rakovinu, o ktorej je ľudstvo známe. Hlavnou vecou je uvedomiť si, že nie vždy je možné robiť bez použitia tradičných liekov, preto by liečba mala byť pod dohľadom onkológa..

Propolis bude účinný pri rakovine žalúdka, orgánov reprodukčného systému (napríklad maternice), čriev, obličiek a pečene (podrobnejší zoznam s opisom funkcií je uvedený nižšie). Pomerne často sa tento produkt používa v boji proti rakovine kože a celkom úspešne (ako sa uvádza v recenziách)..

Ako používať propolis proti rakovine?

Osobitne dôležité sú informácie o tom, ako vziať propolis na rakovinu. Faktom je, že na základe tohto produktu sa pripravuje niekoľko dávkovacích foriem, z ktorých každá má svoje vlastné charakteristiky. Obzvlášť populárne sú alkoholové tinktúry založené na tomto produkte a musíte okamžite povedať, ako piť propolis v alkohole, pretože štandardná dávka lieku je 30 kvapiek na dávku (dávku môžete upraviť podľa závažnosti a typu onkológie)..

Okrem toho je „včelí lepidlo“ užitočné vo forme nanášacieho oleja (pripraveného na základe krémovej alebo jednoducho mastnej), ako aj vo forme vonkajších foriem ošetrenia, ktoré je možné navzájom úspešne kombinovať. Najvýhodnejšia je však propolická tinktúra pre onkológiu, pretože sa považuje za najúčinnejšiu a najvýhodnejšiu..

Liečba rôznych chorôb

Pri diskusii o liečbe rakoviny s propolisom, ktorého recepty sú uvedené nižšie, je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že liečebná terapia včelími výrobkami sa často používa ako doplnok. Je to logické vysvetlenie, pretože je známe, že chemoterapeutické lieky, ktoré sú dnes hlavnou skupinou na liečbu rakoviny, ničia nielen atypické bunky, to znamená tie, ktoré vedú k rozvoju onkológie, ale aj zdravé. Vedecké štúdie vedcov preukázali, že pravidelné používanie propolisu, ako aj iných včelárskych výrobkov pomáha normalizovať stav onkologického pacienta a tiež chráni zdravé bunky pred pomerne agresívnymi metódami liečby..

Je ťažké s istotou povedať, či tento produkt pomáha pri liečení rakoviny, ale rakovina je hrozná diagnóza, pri liečbe ktorej budú akékoľvek metódy dobré, preto by sa nemala zanedbávať liečba propolisovými liekmi..

Rakovina maternice

Liečba rakoviny maternice pomocou propolisu, ako ukazuje prax, je nielen cenovo dostupná, ale aj účinná. Recenzie veľkého počtu žien hovoria, že takáto terapia môže zmierniť škodlivé účinky chemoterapie, ako aj chrániť reprodukčný systém pred vývojom tohto ochorenia a zabrániť jeho opätovnému výskytu..

Včelári odporúčajú použitie propolisových liekov pri liečbe rakoviny krčka maternice vo forme prírodného lepidla na včely, ktorých gule sa musia absorbovať denne 2 až 3-krát denne. Taktiež je potrebné užívať tinktúru, jej použitie sa zvyčajne dopĺňa použitím propolisového medu a tampónov namočených v propolisovom oleji, ktoré sa vkladajú do vagíny v noci..

Rakovina prsníka

Rakovina prsníka (rakovina prsníka) má stabilne prvé miesto v štruktúre onkologickej patológie u žien vo väčšine krajín. Medzi 10 hlavnými nosologickými formami zhubných nádorov je 23,2%, čo prekračuje štatistiku rakoviny maternice a vaječníkov dohromady, preto by mal každý vedieť, ako môže byť propolis užitočný pri rakovine prsníka..

V tomto prípade je najúčinnejšou liečivou látkou denné použitie prírodného „včelieho lepidla“, ktoré zanikne ráno, popoludní a večer. Paralelne sa odporúča vypiť najmenej 40 kvapiek alkoholovej tinktúry denne av noci môžete vypiť pohár propolisového mlieka..

Rakovina pľúc

Použitie propolisu pri rakovine pľúc je určite možné. Je však potrebné si uvedomiť, že ide o jedno z najzávažnejších ochorení v onkológii, pretože rakovina pľúc sa dá veľmi ťažko určiť a diagnóza sa zvyčajne stanoví čo najskôr, keď nádor dá metastázy iným orgánom. V tomto prípade je teda najlepšie liečiť onkológiu čo najskôr..

Propolis sa môže použiť na liečenie rakoviny pľúc v akejkoľvek forme, to znamená, že každý človek si bude môcť zvoliť najvhodnejšiu liekovú formu. Osobitná pozornosť je venovaná propolisovej tinktúre pre rakovinu pľúc, pretože má najvýraznejší účinok. Priebeh podávania v tomto prípade by nemal byť kratší ako tri mesiace, počas ktorých sa liek užíva 40 kvapiek trikrát denne. Potom sa uskutoční krátka prestávka a potom sa ošetrenie opakuje. Okrem toho môžete použiť propolisový med, ako aj olej a iné včelárske výrobky - kráľovskú želé, smrť atď..

Včelí lepidlo pri liečbe rakoviny pažeráka

Je možné a dokonca potrebné použiť propolis na rakovinu pankreasu, čo je veľmi vážna forma choroby, ako je to v prípade akejkoľvek onkológie. Karcinóm pankreasu sa zvyčajne šíri do ďalších častí pažeráka (na jeho pozadí sa môže vyskytnúť aj rakovina hrdla alebo hrtana, ale fajčenie najčastejšie vedie k vzniku tejto formy), takže liečba by sa mala začať vopred..

Bude tiež vhodné používať propolis v alkohole, je však potrebné brať do úvahy stav zažívacieho traktu ako celku. Pacient môže trpieť bolesťou žalúdka a kŕčmi podžalúdkovej žľazy, preto sa niekedy musí upustiť od alkoholu v prospech prírodných žuvacích guličiek propolisu alebo použitia oleja..

Liečba rakoviny žalúdka

Propolis nie je o nič menej účinný v žalúdočnej onkológii a nebezpečenstvo tohto ochorenia je, že niekedy sa vyznačuje príznakmi bežnej gastritídy alebo vredov. Špecialista by mal predpísať liečbu rakoviny žalúdka po vykonaní vhodného vyšetrenia. V tomto prípade sa berie do úvahy aj forma ochorenia a stav pacienta. Silná bolesť a podráždené sliznice gastrointestinálneho traktu sa môžu stať prekážkou pri liečení rakoviny žalúdka alkoholom propolisom..

Rakovina obličiek a pečene

Propolis sa používa na rakovinu močového mechúra, na to je vhodná akákoľvek forma prípravku. Alkoholová tinktúra, vodná infúzia, maslo alebo zmes „včelieho lepidla“ a medu - všetko bude efektívne. Hlavná vec na zapamätanie je, že liečba rakoviny pečene pomocou propolisu (ako obličky) môže byť prospešná iba vtedy, ak je pravidelná. Liečebný priebeh je dlhý a stojí za to sa naň pripraviť.

Rakovina prostaty a jej prevencia

Dá sa povedať len pár slov o tom, ako používať propolis na rakovinu prostaty, pretože táto forma onkológie je dnes veľmi častá. Choroby prostaty vrátane rakoviny sú rozšírené v dôsledku zlej ekológie a zvýšenej úrovne stresu, v ktorom žijú moderní muži. Liečba rakoviny prostaty pomocou propolisu, ktorá sa v praxi osvedčila, a rodina včelárov Happy Hornet dokonca ponúka svojim zákazníkom skutočne účinný kurz z prostatitídy a na prevenciu rakoviny prostaty, ktorá zahŕňa použitie propolisovej tinktúry, použitia čapíkov a použitia tinktúry smrti..

Liečba karcinómu kože pokožkou

V prípade liečby rakoviny kože je potrebné vziať do úvahy, že tu bude účinné nielen vnútorné, ale aj vonkajšie použitie propolisových prípravkov. Ošetrenie by malo byť komplexné a ak hovoríme o vonkajších metódach, potom na základe propolisovej tinktúry alebo propolisového oleja musíte urobiť krémy, ktoré sa aplikujú na postihnuté oblasti. V tomto prípade propolis lieči telo, zvnútra aj zvonka..

Môže takáto liečba zhoršiť stav pacienta s rakovinou??

Nie. Užívanie propolisu na liečenie onkológie je nielen možné, ale nevyhnutné, pretože takáto terapia zlepšuje stav tela ako celku a zlepšuje kvalitu života pacienta s rakovinou..

kontraindikácie

Pri diskusiách o liečivých vlastnostiach a kontraindikáciách je potrebné povedať pár slov o kontraindikáciách pri používaní tohto lieku. Jediné, čo stojí za to vedieť, je to, že môže spôsobiť alergiu, a preto, ak ste precitlivení na včelie produkty, odporúča sa zaobchádzať s akou liečebnou metódou opatrne. Okrem toho sa neodporúča užívať propolisové prípravky po dátume exspirácie. Inak už neexistujú žiadne absolútne kontraindikácie liečby týmto včelárskym produktom..

Spoľahlivý tradičný liek na rakovinu prsníka

Liečba rakoviny prsníka u žien často zahŕňa včasný chirurgický zákrok. Ľudové lieky na rakovinu prsníka pomáhajú ako súčasť komplexnej terapie v počiatočnej fáze rakoviny alebo v pooperačnom období po odstránení rakovinových buniek. Na liečenie onkológie sa používajú tinktúry, odvarky, obklady, masti a oleje prírodného pôvodu, z ktorých mnohé možno pripraviť doma..

Jedovaté rastliny

Liečba rakoviny prsníka alternatívnymi metódami s použitím jedovatých rastlín vyžaduje presné dodržiavanie dávky, čo vám umožňuje pôsobiť na patologické bunky a nespôsobovať toxický účinok na organizmus. Toxíny obsiahnuté v jedovatých rastlinách môžu štiepiť metastázy a prispievať k ničeniu samotných rakovinových buniek.

bolehlav

V dôsledku obsahu alkaloidov sa zastavuje vývoj nádorov. Naj toxickejší z nich je Koniin. Prienik do krvi vyvoláva telo, aby vytváralo protilátky proti prichádzajúcemu jedu. Posledne menované začínajú bojovať s toxínom a súčasne ničia patologické bunky. Okrem toho majú flavonoidy (kvercetín a kempferol) protinádorové vlastnosti, kyselina kofeínová zmierňuje zápalový proces a má imunomodulačný účinok..

Hemlock sa používa vo forme:

Na vlastnú prípravu tinktúry je potrebný 50% -ný alkoholový roztok. Dóza musí byť naplnená jemne nasekanými mladými výhonkami hemlocka o tretinu a úplne naplnená alkoholom. Nádobu prikryte a vložte do tmy na 1,5 týždňa. Keď je pripravená, tinktúru prefiltrujte a skladujte v chlade.

Pite liek pred raňajkami. Najskôr sa 1 kvapka nariedi v 150 ml vody a po kvapkách sa pridáva každý deň, až kým koncentrácia nedosiahne 40. Zároveň by 10 kvapiek malo mať najmenej štvrtinu pohára vody. Keď sa dosiahne dávka 40 kvapiek, koncentrácia tinktúry sa zníži o 1 kvapku denne. Liečba sa uskutočňuje v 2 - 3 cykloch.

Na lokálnu aplikáciu rastliny pripravujú olej a masť. Na prípravu oleja je akákoľvek nádoba naplnená rozdrvenými časťami rastliny 2/3. Zvyšok sa naleje rastlinným olejom a nechá sa vylúhovať 2 týždne v tme pod vekom. Potom prefiltrujte. Na prípravu masti sa olej zahrieva vo vodnom kúpeli a pridáva sa vosk, až kým zmes nezmení farbu na bielo.

Masť a olej sa používajú dvakrát denne. Terapia trvá 1 mesiac.

Aconite Dzungarian

Vďaka obsahu alkaloidov, flavonoidov, inozitolu, vitamínu C, trieslovín v aconite má protinádorové, protizápalové, analgetické vlastnosti. Najúčinnejšou liečbou rakoviny prsníka je tinktúra aconitu. Pre ňu potrebujete:

 • 500 ml alkoholu;
 • 1 lyžička drvené suroviny.

Trvajte na tom, 14 dní v tme. Keď je pripravený na filtráciu, skladujte pri teplote 0 až +6.

Mali by ste začať užívať 1 kvapku rozpustenú v 50 ml vody. Prostriedky na použitie 3 krát denne po dobu pol hodiny pred jedlom. Denne zvyšujte dávku o 1 kvapku, kým koncentrácia lieku nedosiahne 10 kvapiek. Pokračujte v pití 10 dní a potom začnite znižovať dávku o 1 kvapku. Po ukončení kurzu nasleduje mesačná prestávka. Liečba sa uskutočňuje 6-7 cyklov.

Brezová huba

Hubový parazit (chaga), rastúci na breza, jediný svojho druhu má liečivé vlastnosti. Má protinádorový účinok, je schopný inhibovať tvorbu a rast metastáz. Prípravky Chaga sú prírodné biostimulanty, ktoré prispievajú k normalizácii vitality organizmu.

Na prípravu infúzie z huby je potrebné umiestniť premytú chaga do namočenej studenej vody. Nechajte cez noc. Ráno rozdrvte huby a nalejte prevarenú vodu 60 stupňov v pomere 1 diel huby k 4 vode. Trvajte na tom, 2 dni. Po stlačení a odstránení huby odstráňte toľko vody, koľko huba pohltila. Užívajte 2 dni, 250 ml pred jedlom trikrát denne. Na ďalšie 2 dni pripravte novú infúziu.

O deň neskôr urobte komprimáciu z infúzie. Na tento účel navlhčite kúsok tkaniva a naneste na postihnutú žľazu cez noc. Priebeh liečby trvá 3 mesiace.

Pri malom nádore pomáha čaj z brezovej huby. Čajové komponenty:

 • 1 liter vriacej vody;
 • 250 g suchej huby.

Čaj varte 15 minút. Na zlepšenie chuti pridajte lyžicu medu alebo citróna. Čaj môžete piť celý deň namiesto iných nápojov (okrem vody). Pomáha zmierňovať intoxikáciu po chemoterapii, zlepšuje chuť do jedla..

slamienka

Rastlina vďaka obsahu flavonoidov (antioxidačných zlúčenín) inhibuje oxidačný stres a rast rakovinových buniek, bráni ich mutácii a rastu. Alkohol tinktúra sa pripravuje z rastliny alebo sa používa ako súčasť protinádorového bylinného čaju. Na prípravu tinktúry potrebujete:

 • 200 ml vodky;
 • 20 g sušených kvetov rastliny.

Naplňte zmes 2-3 týždne. Pred jedlom užite 1 kvapku zriedenú vo vode. Denné zvýšenie dávky o 1 kvapku, zníženie na 10. Dĺžka kurzu je stanovená ošetrujúcim lekárom.

Amanita tinktúra

Jedovatá huba sa používa na liečenie rakoviny kvôli jej antibiotickým a protirakovinovým účinkom. Pri liečení onkológie prsníka sa alkoholová tinktúra používa v kombinácii s miestnou expozíciou (pleťové vody, obklady)..

Na prípravu lieku budete potrebovať:

 • 1 liter alkoholu;
 • 5 stredne veľkých húb.

Huby sú čistené, umývané, nasekané. Trvajte na tom, aby bol produkt chránený pred slnečným žiarením 30 dní. Keď je pripravený, prefiltrujte sa.

Mali by ste začať piť s 1 kvapkou tinktúry denne, riedením lieku vodou. Zvyšujte dávku o 1 kvapku každý deň. Po dosiahnutí dávky 30 kvapiek pokračuje liečba 6 mesiacov. Potom nasleduje mesačná prestávka. V prípade potreby kurz zopakujte.

Tinktúra princa Sibírskeho

Pri liečbe rakoviny prsníka sa používa tinktúra od princa Sibírskeho. Na jeho prípravu je potrebné naplniť nádobu, v ktorej bude produkt pripravený, tretinou suchou drvenou časťou rastliny. Nalejte vodku až na vrchol. Trvajte na tom, že na tmavom mieste zostanú 2 týždne. Užívajte trikrát denne a zriedite 30-40 kvapiek produktu vodou. Liečba trvá najmenej 3 mesiace.

Infúzia kvetov zemiakov

Po zbere kvetín sa suroviny sušia. Na prípravu infúzie 1 polievková lyžica. l kvety vyplnia pol litra prevarenej vody a trvajú na tom 3 hodiny. Potom by mal byť hrubý odstránený a stlačený. Užívajte liek pol hodiny pred jedlom 2/3 šálky trikrát denne. Kurz trvá 2 týždne. Prestávka v liečbe sa vykonáva na 1 týždeň.

Orechová tinktúra

Vďaka obsahu juglonového flavonoidu v orechoch je patologicky vysoká aktivita enzýmu neutralizovaná, čo zvyšuje rast nádoru. Pri ľudovej terapii rakoviny prsníka sa široko používa tinktúra nezrelých vlašských orechov. Trojlitrová nádoba sa naplní nasekanými orechmi 1/3 a vodka sa naleje na vrchol. Nechajte vylúhovať 1,5 mesiaca v tme.

Schéma použitia - 1 lyžička. pred raňajkami, obedom a večerou. Liečba by mala pokračovať 1 mesiac, prerušená na 10 dní. Terapia sa uskutočňuje v 3 až 4 cykloch.

Celandín v onkológii

Celandín sa používa v onkológii prsnej žľazy z dôvodu nasledujúcich vlastností:

 1. Helidonín zabraňuje deleniu rakovinových buniek.
 2. Kyselina jantárová stimuluje dýchanie buniek, čo zvyšuje imunitu.
 3. Celandín znižuje bolesť pri rakovine.

Napriek protirakovinovým vlastnostiam rastliny však lekárske štúdie ukazujú, že použitie rastliny je účinné iba v rámci komplexnej terapie ako voliteľného nástroja v počiatočnej fáze ochorenia. Celandín sa používa vo forme:

Na prípravu infúzie bylín na rakovinu prsníka pridajte pohárik vriacej vody do 10 g lastovičky. Nechajte to variť pol hodiny. Prefiltruje sa a pridá sa 250 ml vody. Pite 80 ml každý deň po dobu jedného týždňa. Po týždennej prestávke obnovte kurz na 7 dní. Trvanie liečby - 3 mesiace.

Na výrobu alkoholových tinktúr sa suroviny zbierajú počas obdobia kvitnutia. Na prípravu produktu sú potrebné podzemok a stonka rastliny. Sušia sa 2 až 3 hodiny a rozdrvia sa. Šťavu vytlačte, zmiešajte ju so 60% alkoholom v rovnakých dieloch. Trvajte na tom, 2 týždne na tmavom mieste.

Vezmite tinktúru 1 lyžička. trikrát denne pred jedlom počas 10 dní. Potom vypite 1 polievková lyžica. l rovnakym sposobom. Po prestávke na 10 dní. V prípade potreby kurz zopakujte.

Na topické použitie sa masť pripravuje z lastovičky. Na jeho prípravu sa používa hotová alkoholová tinktúra, ktorá sa v rovnakom pomere zmieša s glycerínom. Výsledná zmes sa zahrievala vo vodnom kúpeli pol hodiny. Produkt uchovávajte v chladničke. Aplikujte ako obklad denne.

Ovsený vývar pre onkológiu

Odvar z ovsa pomáha udržiavať vitalitu tela, oslabený chorobou a používaním silných chemikálií. Okrem toho produkt odstraňuje toxíny nahromadené v tele a doplňuje hladinu vitamínov a aminokyselín. Lyžica ovsa sa naleje pohárom vriacej vody a varí na miernom ohni 7 minút. Potom nechajte asi 10 minút stáť pod uzavretým vekom, namočte a nechajte vychladnúť. Pite pred jedlom denne. Trvanie liečby nie je obmedzené..

Iné ľudové recepty

Okrem výrobkov na báze toxických zložiek sa v tradičnej medicíne používajú aj iné recepty založené na zložkách, ktoré majú protirakovinové a imunomodulačné vlastnosti. Je však potrebné liečiť rakovinu týmito látkami súčasne s tradičnými spôsobmi liečby, ktoré poskytujú komplexný účinok na rakovinové bunky.

Med na imunoterapiu

Predpokladá sa, že med aktivuje ľudský imunitný systém, čo bráni vzniku a šíreniu rakovinových buniek do ďalších orgánov a systémov. Okrem toho indukuje apoptózu v rôznych typoch rakovinových buniek reguláciou fungovania proteínov zodpovedných za bunkovú smrť. Má antimutagénne vlastnosti, ktoré bránia degenerácii buniek.

Z rakoviny prsníka sa med užíva perorálne a navonok vo forme krémov alebo obkladov. Na vonkajšie použitie sa používa list kapusta, ktorý je mazaný medom. List prikryte teplou handrou a nechajte pôsobiť 30-50 minút. Kompresia vhodná na každodenné použitie.

Na udržanie obranyschopnosti tela sa pripravuje zmes. Veľký koreň zázvoru je nasekaný a zmiešaný s 2 lyžicami. l med. Náradie sa skladuje na chladnom mieste a denne sa odoberá 4 - 6 lyžičiek. l.

propolis

Propolis má analgetické, antiseptické, imunomodulačné a protinádorové vlastnosti. Odporúča sa používať včelí lepidlo každý deň, žuvanie 2 g produktu 4-5 krát denne.

Hotová alkoholová tinktúra propolisu sa užíva v 40 kvapkách zriedených vodou denne. Propolisový olej je možné pripraviť doma. Na 1 kg masla bude potrebných 150 - 160 g propolisu. Všetko sa zahrieva vo vodnom kúpeli a premieša sa. Vezmite olej trikrát denne po dobu ½ lyžice. l., prať mliekom.

Koreň lopúcha

Kvôli obsahu asparagínu má rastlina protinádorové vlastnosti. Lopúch má okrem toho protizápalové, imunomodulačné a antibakteriálne vlastnosti..

Na prípravu odvaru budete potrebovať:

 • 3 lyžice. l jemne nasekaný koreň;
 • 500 ml vriacej vody.

Varte 20 minút na miernom ohni. Filter a žalovať. Pite 130 ml denne pred jedlom trikrát denne. Pripravený produkt sa uchováva najviac 2 dni v chladničke. Dĺžku liečebného cyklu určuje lekár.

Na prípravu tinktúry na alkohol sa musí k 1 dielu drveného koreňa pridať 20 dielov alkoholu. Trvajte na náprave po dobu 3 týždňov. Vezmite 1 lyžičku. trikrát denne počas 2 mesiacov. Potom nasleduje prestávka, ak je to potrebné, opakujte kurz.

Čerešňové vetvy

V ľudovom liečiteľstve sa pre onkológiu prsníka používa odvar z čerešní. Na jej prípravu potrebujete dve hrsti nasekaných mladých čerešní. Nalejte čerešňu 1 liter kozieho mlieka. Varte na miernom ohni 6 hodín. Pite vývar denne pol šálky štyrikrát denne. Liečba trvá 2 mesiace.

Prášok na pečenie

Podľa výskumu amerických vedcov pomáha použitie sódy upraviť hladinu pH v tele, čo zvyšuje účinnosť protirakovinových liekov. Je však potrebné postupovať opatrne a neprekračovať odporúčané dávkovanie lieku, aby nedošlo k intoxikácii tela..

Soda sa používa ako vodný roztok. 100 lyžičiek sa pridá do 100 ml vody. sóda. Roztok sa vypije raz denne pred jedlom. V druhom týždni liečby sa dávka sódy zvyšuje na pol lyžice, roztok sa používa dvakrát denne. V treťom týždni sa liek používa trikrát denne s rovnakou koncentráciou sódy. Dĺžku liečby určuje ošetrujúci špecialista.

Dubová kôra

Dubová kôra sa používa na lokálne ošetrenie. Pre pleťové vody sa suroviny zbierajú z mladých vetiev, 2 lyžice. l rozdrviť a pridať 250 ml vody, nechať pôsobiť 6-7 hodín. Po varení produktu trvajte 3 hodiny. Z výslednej infúzie urobte denné krémy 2-3 krát denne po dobu pol hodiny.

Snežienka a biela ľalia

Na zmiernenie opuchov a zníženie nádoru sa používajú obklady s tinktúrou alkoholu zo snežienka a bielej ľalie. Aby sa dalo dosiahnuť doma, 1-litrová nádoba by sa mala naplniť snežienkami a 3-4 bielymi kvetmi ľalie. Pridajte 1 liter alkoholu. Nechajte variť 14–20 dní. V prípade obkladu navlhčite prírodnú tkaninu v tinktúre a priložte ju k hrudníku. Po zaschnutí zmeňte obväz.

Propolisová rakovina prsníka

Dnes vám odporúčame, aby ste sa oboznámili s článkom na tému „Propolisová rakovina prsníka“ s úplným popisom odborníkov. Zhromaždili sme najdôležitejšie témy a zverejnili informácie v ľahko čitateľnej forme. V komentároch môžete položiť všetky otázky..

Liečba rakoviny prsníka pomocou ľudových liekov, receptov a aplikácie

Dnes je možné zhubné nádory prsnej žľazy liečiť viacerými spôsobmi: úplné alebo čiastočné odstránenie žľazy, radiačná terapia, hormón a chemoterapia. Lekár spravidla predpisuje kombinovanú liečbu. Napriek tomu sú tradičné lekárske metódy veľmi účinné. Ošetrujúci lekár môže tiež poskytnúť niekoľko rád o použití týchto alebo týchto prostriedkov a zvolené metódy a recepty by sa mali vždy prediskutovať s odborníkom. Existuje veľa prípadov, o ktorých veda vie, že pomohli proti rakovine prsníka pri chaga, hemlock, propolis a ďalších prostriedkoch. Liečba spočívala výlučne v alternatívnej medicíne a pacienti bez chirurgického zákroku.

Tradičné spôsoby liečby rakoviny prsníka

Na liečenie zhubných nádorov v ľudovom liečiteľstve sa v širokej miere používa včelí lepidlo - propolis. Tento nástroj sa dá použiť aj vtedy, keď pacient podstúpil ožarovanie kobaltom. Propolis pomáha zdravým bunkám rásť a inhibuje rakovinové bunky. Pomáha spomaľovať rast zhubných nádorových buniek a pri dlhodobom používaní ich môže úplne zničiť. Propolis na rakovinu prsníka možno použiť niekoľkými spôsobmi..

Metóda 1 - v čistej forme:

 • Opatrne prežúvajte a prehltnite 5-7 gramov propolisu;
 • Musíte jesť liek 3-5 krát denne, asi 60 minút pred jedlom.

Metóda 2 - 15% olej:

 • Vložte 1 kilogram nesoleného masla do smaltovanej panvice;
 • Pošlite k ohňu, privarte;
 • Odstráňte olej zo sporáka a vložte ho 160 gramov strúhaného včelieho lepidla na jemné strúhadlo;
 • Za stáleho miešania po dobu pol hodiny sa zmes zmení na homogénnu hmotu;

Liek sa užíva perorálne pred jedlom, 3 x denne po dobu 1 veľkej lyžice. Súčasne sa do každej lyžičky lieku pridá pol lyžice vriacej vody alebo mlieka. Onkológovia dokázali, že med je užitočný pri rakovine prsníka. Keď sa produkt prehltol a použil ako obklady, nádor sa významne zmenšil. Med je možné kombinovať s kurkumou alebo škoricou v pomere 1: 1 a túto zmes jesť 3 - 6 krát denne. Takéto zmesi sa môžu striedať.

Jedným z najlepších spôsobov liečby nádorov vrátane zhubných nádorov je breza - huba. Dá sa použiť aj vtedy, keď sa s pacientom nedá pracovať, pretože chaga dokonale zlepšuje tón tela. Infúzia sa pripravuje z brezovej huby:

 • Hríbu umyte, nastrúhajte;
 • Vezmite 1 diel strúhanej chaga a 5 dielov teplej prevarenej vody;
 • Naplňte huby vodou a nechajte ju vylúhovať dva dni;
 • Potom zvyšok pretlačte a stlačte;
 • Odporúča sa vypiť výslednú tekutinu v pol pohári 3-krát denne pred jedlom po dobu 30 minút.

Liečba sódy na rakovinu prsníka a iná lokalizácia nádorov je v alternatívnej medicíne populárna. Mnoho vedeckých výskumov na hlodavcoch potvrdilo, že pod vplyvom bežnej sódy na pečenie sa rakovinové bunky prestanú vyvíjať a čoskoro zomrú. Liečba je nasledovná:

 • 1/5 čajovej lyžičky práškového sódy rozpusteného v pohári mlieka alebo teplej vody;
 • Vypite roztok 30 minút pred hlavným jedlom, umyte ho horúcim mliekom alebo vodou;
 • Roztok sa odporúča piť 2-3 krát denne a postupne zvyšovať dávku prášku, až kým jedna dávka nie je 0,5 čajovej lyžičky.

Nemenej účinné bude podávanie lieku ASD pri rakovine prsníka. Na liečbu nádoru sa odporúča užívať druhú frakciu stimulátora Dorogov podľa všeobecnej schémy:

 • 5 dní na pitie 5 kvapiek frakcie ASD-2;
 • 5 dní - 10 kvapiek;
 • 5 dní - 15, a potom sa každých 5 dní zvyšuje o 5 kvapiek;
 • Akonáhle je jedna dávka 50 kvapiek na dávku, toto množstvo sa má užiť až do zotavenia.

V tomto prípade existujú prijímacie podmienky, ASD-2 sa musí užívať v presne vymedzených hodinách medzi jedlami: o 8, 12, 16 a 20 hodinách.

Paralelne s tým môžete aplikovať obväzy vyrobené zo soli na rakovinu prsníka a nechať ich 8 - 10 hodín. Koncentrácia soľného roztoku by nemala byť vyššia ako 8 - 10%.

Byliny rakoviny prsníka a liečivé rastliny

Účinným liečivom pre tradičnú medicínu pri liečení rakoviny je bylinná bylina. Na tento účel pripravte tinktúru na báze alkoholu z koreňa lastovičky, ktorá sa vykopala v máji. Recept na liečivú tinktúru je nasledujúci:

 • Kopané korene rastliny sa musia vyčistiť a vysušiť do 2 až 3 hodín;
 • Po nasekaní a mletí;
 • Pomocou rezu gázy vytlačte šťavu a nalejte ju do pohára;
 • Na pol litra šťavy zobrať rovnaké množstvo kvalitnej vodky, premiešať a upchať;
 • Trvajte na chladnom mieste mimo slnka po dobu 21 dní.

Na rakovinu prsníka sa odporúča piť tinktúru lastovičky podľa nasledujúcej schémy:

 • Začnite užívať 1 kvapku tinktúry za deň a rozpustite ju v 50 mililitroch vody;
 • Každý deň zvyšujte dávku o 1 kvapku;
 • Od 11. dňa podania rozpustite produkt v 100 ml vody;
 • Ak telo v 20. deň prijatia liek normálne vníma, dávka sa naďalej zvyšuje a rozpúšťa sa v 150 mililitroch vody;
 • Takže zvyšujte dávku a dosahujte 25 kvapiek.

Liečba sa vykonáva najmenej 6 mesiacov alebo až do úplného zotavenia, v závislosti od stavu pacienta. Je potrebné brať lastovičku veľmi opatrne, pretože rastlina obsahuje toxické látky.

Ďalšou jedovatou, ale účinnou bylinou je hemlock. Sú chvíle, keď pomohol uzdraviť aj tie beznádejné prípady rakoviny. Hemlock pri rakovine prsníka sa tiež užíva vo forme alkoholovej infúzie. Na jej varenie potrebujete:

 • Do pohára s objemom 3 litre nalejte 2 šálky dobrej vodky;
 • Rozdrvte (nakrájajte) výhonky rastlín a naplňte ich 1/3 pohára;
 • Po pridaní vodky k okrajom plechovky zatvorte veko a odošlite do chladničky;
 • Tinktúru pretrepte každý deň a po 14 až 18 dňoch môžete užiť.

Odporúča sa vypiť liečivo, počnúc 1 kvapkou na pohár vody a každý deň pridajte 1 kvapku. Ak sa počet kvapiek rovná 40, príjem sa vykonáva v opačnom poradí - zníženie dávky každý deň o 1 kvapku. Bude to 1 cyklus liečby, na liečbu môžu byť potrebné 2 až 3 cykly.

Môžete variť vlašské orechy na rakovinu prsníka vo forme tinktúry na alkohol. Na tento účel sa zbierajú ešte nezrelé, mliečne voskové zrelosti a potom:

 • Mletie orechov do mlynčeka na mäso, všetko vložte do pohára s objemom 3 litre;
 • Potom naplňte všetko na vrchol kvalitnou vodkou a stočte sa do kovového veka;
 • Pošlite nádobu mimo slnka a každý deň ňou pretrepte;
 • Po 40 dňoch sa tinktúra prefiltruje cez niekoľko vrstiev gázy, koláč sa vytlačí;
 • Nalejte do čistej fľaše z tmavého skla a uložte do chladničky.

Bylinkári odporúčajú piť liečivý orechový liek trikrát denne až do hlavného jedla, dávka je 1 lyžička. Ak telo liek dobre znáša, dávka sa môže postupne zvýšiť na 30 mililitrov na príjem. Priebeh prijatia na onkológiu prsníka je 1 mesiac, potom si urobte prestávku na prijatie na 10 dní a znova pokračujte v liečbe..

5 potravín, ktoré porážajú rakovinu prsníka

V boji proti onkológii okrem zložitých farmakologických prípravkov pomáhajú aj jednoduché potraviny, ktoré by mali byť v potrave každého človeka. Svetová zdravotnícka organizácia schválila zoznam výrobkov, ktoré nielen zvyšujú imunitu, sú antidepresíva a posilňujú celé telo, ale môžu tiež zastaviť vývoj a rast zhubných buniek..

 1. Řeřicha, brokolica, kapusta a karfiol pre rakovinu prsníka sú indolmi v zelenine, ktoré sú zodpovedné za inaktiváciu nadbytku estrogénu, ktorý môže byť príčinou nádoru v mliečnej žľaze..
 2. Sója - bráni deleniu malígnych buniek, navyše znižuje toxické účinky na telo chemoterapie.
 3. Sezamové a ľanové semeno na rakovinu prsníka, ako aj mandle - obsahujú látky, ktoré sú smrtiace pre rakovinové bunky.
 4. Ryby - zdroj omega-3 mastných kyselín, ktoré inhibujú rakovinové bunky.
 5. Zelený čaj interferuje s rozdelením rakovinových buniek vďaka svojim katechínom.

Pri rakovine je potrebné nielen jesť zdravé jedlo, ale aj opustiť to, čo stimuluje rast nádorov: z mastných potravín, cukru a alkoholu.

Propolis proti rakovine

V súčasnosti existuje veľa príkladov úspešného výsledku v boji proti rakovine v dôsledku používania alternatívnych liekov. Na poslednom mieste v zozname takýchto liekov nie sú výrobky pre včelárstvo, najmä propolis. Naneste lepidlo na včely ako samostatný nástroj alebo v tandeme s rôznymi bylinkami a rastlinami. Aké sú liečivé vlastnosti tohto dôležitého produktu včiel a ako piť propolis v onkológii?

Liečivé vlastnosti propolisu v onkológii

V modernej medicíne, chemoterapii a ožarovaní sa chirurgia používa na liečbu rakoviny. Tieto moderné metódy liečby nielen bojujú proti tejto chorobe, ale tiež často otrávia celé telo pacienta. Propolis spolu s kráľovskou želé, medom, peľom a rôznymi rastlinami môžu zničiť postihnuté bunky, zatiaľ čo zdravie celého živého organizmu netrpí. Propolis lieči rakovinu stimuláciou ochranných funkcií ľudského tela, ktoré samo začína aktívne bojovať za lepšie zdravie. Tým sa zvyšuje imunita a zotavenie prichádza oveľa skôr. Samozrejme, že taký proces liečby netrvá týždeň ani mesiac, ale určite to bude pozitívny výsledok.

Pravidelné používanie propolisu v onkológii prispieva k dosiahnutiu týchto výsledkov:

 • chuť k jedlu sa zlepšuje;
 • normálny spánok a nervový systém;
 • zvýšená imunita a celková ľudská činnosť;
 • posilňujú sa ochranné funkcie v boji proti chorobe;
 • postihnuté bunky sú zničené;
 • významne predlžujú roky života.

Je potrebné si uvedomiť, že v ťažkých štádiách rakoviny nemožno liečbu včelím lepidlom považovať za všeliek a je nevyhnutné poradiť sa s lekárom a tiež používať tradičné lieky..

Ako vyrábať lieky

V ľudovej praxi existuje recept, ktorý opisuje, ako pripraviť univerzálnu tinktúru propolisu na alkohol v onkológii. Schéma prípravy je nasledovná:

 • 100 gramov produktu sa musí ochladiť a potom nasekať;
 • nalejte suroviny do pripravenej premytej fľaše;
 • nalejte 500 ml alkoholu alebo vodky a nádobu pevne uzavrite;
 • nechajte 12 dní na mieste chránenom pred slnkom;
 • počas prvých troch dní zmes dôkladne pretrepať;
 • filtrovať;
 • uchovávajte v chladničke až 4 roky.

Propolisová tinktúra na rakovinu sa užíva pred 20 až 40 kvapkami pred jedlom. Najskôr sa musí zriediť malým množstvom vody..

Takýto produkt životne dôležitých aktivít včiel ako propolisu sa nachádza pri rakovine vo forme mastí a olejov. Včelí lepidlo sa pripravuje podľa nasledujúcej schémy:

 • zahrieva sa maslo v množstve 1 000 gramov;
 • 160 gramov včelieho produktu sa rozomelie a umiestni do horúceho oleja;
 • zmes sa mieša 30 minút, kým nevychladne.

Použite takýto liek vo vnútri 10 gramov pred jedlom až 5-krát denne.

Na prípravu masti na báze propolisového oleja je potrebné z hubovej huby pripraviť 10 gramov prášku. Potom sa zmieša s 0,1 kg zahriateho oleja. Keď sa zmes ochladí, používa sa na rôzne obväzy v mieste vzniku nádorov. Táto liečba je vynikajúcou voľbou pre externú onkologickú liečbu..

Okrem vyššie uvedených receptov na liečenie rakoviny pomocou propolisu sa propolis používa aj v čistej forme. 5 gramov jedla sa konzumuje denne pred jedlom a veľmi dobre sa žuva.

Propolisové metódy

Existuje veľa možností ako užívať propolis na rakovinu. Všetko záleží na stupni lokalizácie choroby. Zoberme si najpopulárnejšie spôsoby liečby:

Včelí lepidlo sa môže použiť nielen na hlavnú terapiu, ale aj na prevenciu tohto ochorenia. V takom prípade je potrebné mierne znížiť odporúčané dávkovanie, aby nedošlo k poškodeniu tela. Keď sa objavia prvé rakovinové bunky, propolis je schopný zastaviť vývoj choroby..

kontraindikácie

Pri používaní tohto lieku na liečebné účely neexistujú žiadne zvláštne obmedzenia. Opatrne používajte včelí lepidlo, ak:

 • existujú alergické reakcie;
 • výrobok má individuálnu neznášanlivosť.

Aby ste predišli ďalšiemu zaťaženiu tela, môžete pred podaním propolisu urobiť test tolerancie pre tento produkt. Pomôže to predchádzať ďalším zdravotným problémom..

Propolisová alkoholová tinktúra sa neodporúča ľuďom, ktorí majú závislosť od alkoholu.

Propolis ako účinný protinádorový agens je obľúbený u svetoznámych onkológov. Tento nástroj dokonale pomáha tým pacientom, ktorým nemožno podať chemoterapiu alebo chirurgický zákrok. Preto sa lieky na báze propolisu aktívne používajú spolu s tradičnými drogami.

Rakovina propolis: domáca liečba rakoviny

obsah

Najjednoduchší, cenovo dostupný a efektívny recept na onkológiu

Na prípravu vodky na infúziu lastovičníka potrebujete iba 12 g suchých surovín (bylín) a 500 ml vodky. Trvajte na tráve v tmavej fľaši (nie na slnku) po dobu 5 dní, potom prefiltrujte.

Prijaté s propolisom:

40 minút pred jedlom sa vypijú 2 ml lastúrnikovej šťavy + 50 ml vody + 18 ml vodného extraktu propolisu;

Malígny novotvar (onkológia), ktorý má človek tendenciu prijať ako trest. Akákoľvek útecha znie ako prázdny zvuk. Pamätajte však, že z dvoch žiab, ktoré padli v kyslej smotane, prežila tá posledná, ktorá pracovala so svojimi labkami a prešla kyslou smotanou v oleji..

Rakovina a propolis z rôznych krajín

Cenný je liek, ktorý pomáha, aj keď nie je obvyklý. Zároveň nezabudnite koordinovať prijímanie akýchkoľvek liekov s akýmkoľvek onkológom. Jedným z takýchto nekonvenčných prírodných liekov sú včelie výrobky. Je pravda, že použitie propolisu proti rakovine lekárska komunita podrobne študuje a hrozí, že sa postupom času stane tradičným.

Jednoduché recepty

Takéto recepty sú účinné v onkologickom procese akejkoľvek lokalizácie (lokalizácie nádoru). A nie je potrebné premýšľať o tom, ako piť propolis pre rakovinu pľúc alebo prostaty. Napríklad lastovičník (infúzia šťavy alebo vodky) a vodný extrakt z propolisu. Pijú drogy trikrát denne.

Propolis je ponúkaný v špecializovaných lekárňach a distribútoroch včelárskych výrobkov. Šťava sa pripravuje z čerstvej lastovičky pred použitím (stonky s listami prechádzajú rastlinami mlynčekom na mäso a šťavu vytlačujú).

Na prípravu vodky na infúziu lastovičníka potrebujete iba 12 g suchých surovín (bylín) a 500 ml vodky. Trvajte na tráve v tmavej fľaši (nie na slnku) po dobu 5 dní, potom prefiltrujte.

Vezmite liek:

 • 40 minút pred jedlom sa vypijú 2 ml lastúrnikovej šťavy + 50 ml vody + 18 ml vodného extraktu propolisu;
 • 1 polievková lyžica infúzie vodky vodky a vodného extraktu propolisu 30 minút pred jedlom.

Liečba sa uskutočňuje v priebehu 1 - 2 mesiacov. Potom musí byť fytopreparácia nahradená prestávkou, napríklad v recepte, ktorý ponúkame nižšie. Propolis sa užíva bez prestávky.

Schopnosť potlačiť rakovinové bunky propolisom je spojená s fenolovými zlúčeninami (chryzín, metoxyflavón, kyseliny: ferulové, kávové alebo p-kumarové), ako aj s flavonoidmi. Cytostatická aktivita sa tiež pripisuje flavonoidom lastovičníkov..

pozor: lastovičník je jedovatý! Jeho použitie si vyžaduje konzultáciu s fytoterapeutom a opatrnosť.

Silnejšie lieky

Na liečenie rakoviny pomocou propolisu sa recepty vyberajú na základe typu rakoviny, postihnutého orgánu a celkového stavu pacienta. Existuje niekoľko univerzálnych nástrojov, napríklad zber:

 • listy jabĺk -20 g;
 • Tráva Hypericum perforatum - 15 g;
 • korene púpavy - 10 g;
 • nechtík - 10 g;
 • presličková tráva - 15 g;
 • bylinková harmančeková lekáreň - 15 g;
 • yarrow bylina - 15 g.

Ak máte vysoký IPI (protrombínový index, „hustá“ krv), táto zbierka nie je vhodná, pretože rebríček zhoršuje reológiu (tekutosť a viskozita)..

Ak existuje črevná dysbióza, je potrebné obmedziť používanie zberu kvôli ľubovníku bodkovanému, ktorý inhibuje mikroflóru, ktorá obchádza tráviaci trakt..

V lekárni nie je ťažké kúpiť suroviny. Bylinky zmiešajte v stanovených pomeroch. Vezmite 2 lyžice zmesi a nalejte studenú vriacu vodu (500 ml). Varte 8 minút a potom trvajte 2 hodiny.

Pite vývar pred jedlom po dobu 20 minút 4-krát denne na pol pohára. 30-dňové kurzy s 20-dňovými prestávkami medzi kurzami. Vypite propolis vodný extrakt trikrát denne po dobu 1 polievkovej lyžice bez prerušenia.

Pre tých, ktorí sa neboja problémov

Táto zbierka bude musieť tvrdo pracovať. Vodný extrakt propolisu zostáva v tomto prípade konštantnou zložkou. Súčasti fytosanimu je možné kúpiť čiastočne v lekárni alebo v bazári, niektoré sa však musia obstarať:

 • korene čakanky - 10 g;
 • čierne bezfarebné kvety - 10 g;
 • Ivan-čajové kvety - 10 g;
 • listy plantajnu - 10 g;
 • šípky - 10 g;
 • šalvia bylina - 10 g;
 • tráva ďatelinového liečiva - 5 g;
 • mäta pieporná tráva - 5 g;
 • ovocie z čučoriedok - 5 g;
 • Laminaria thallus - 5 g;
 • Koreň rebarbory ​​Tangut - 5 g
 • plody červeného ovocia horského popola - 5 g;
 • Ľubovník bodkovaný - 5 g;
 • rasca - 5 g.
Video (kliknutím prehrajte).

Všetky prísady sú rozdrvené a zmiešané. Potom zoberte 3 polievkové lyžice zmesi a bylinky naparujte 10 minút v termoske. Nalejte zbierku, ktorú potrebujete 500 ml vriacej vody. Vypite pol pohára 30 minút pred jedlom trikrát denne. Priebeh liečby a prestávky sú rovnaké ako pri predchádzajúcej zbierke. Propolis sa užíva bez prestávky.

Geografia a onkológia

Oprávnená otázka vyvstáva, ak je propolis tak dobrý, prečo nie sú všetci pacienti s rakovinou uzdravení??

Po prvé, pretože keď je rakovina zistená v štádiu IV, deštrukcia tela je taká veľká, že človek sa zvyčajne nedokáže zotaviť, aj keď sa rast nádoru zastaví..

Po druhé, niektoré druhy včelieho lepidla sú účinné v štádiu prevencie. Napríklad propolis pri rakovine obličiek je menej účinný ako jeho pravidelné užívanie pri prevencii.

Po tretie, v dôsledku skutočnosti, že zloženie propolisu nie je identické, látky vykazujú rôzne stupne protinádorovej aktivity. Napríklad:

 • Brazílska zelená propolis na liečenie rakoviny hrubého čreva sa málo využíva, preto potrebujeme portugalské suroviny, ale pre bunky nádoru žalúdka je táto látka fatálna;
 • Taiwanský propolis na rakovinu žalúdka je účinný;
 • pri rakovine prsníka je potrebný kubánsky propolis, pretože obsahuje látku Nemoroson, ktorá je škodlivá pre bunky rakoviny prsníka;
 • s nádormi pankreasu sú mexické suroviny účinné;
 • prevencia a liečba rakoviny močového mechúra pomocou propolisu ťaženého v Brazílii najúčinnejšie.

Predpokladá sa, že červené propolis je vybavený maximálnymi cytostatickými vlastnosťami (inhibujúcimi rast nádorových buniek)..

Propolis, vždy propolis

Propolis získaný v rôznych častiach sveta nemá rovnaké zloženie. Ich účinnosť proti rôznym formám rakoviny nie je zďaleka rovnaká. Okrem toho, akékoľvek propolis (včelí lepidlo alebo decht) znižuje:

 • hepatotoxicita (negatívny účinok na pečeňové bunky) protinádorových liekov (tamoxifén);
 • negatívne účinky metotrexátu na črevá;
 • alkoholová liečba s rakovinou propolisu v kombinácii s Temozolomidom alebo Irinotecanom zvyšuje účinok týchto liekov;
 • vodné extrakty včelieho dechtu znižujú škodlivé účinky cisplatiny, pričom zvyšujú schopnosť lieku ničiť nádor a chránia gastrointestinálnu sliznicu pred ožiarením počas liečby rádioaktívnym žiarením.

Za tieto funkcie je zodpovedný fenylester kyseliny kávovej. A to znamená, že kombinovaná liečba s propolisom a chemoterapiou znižuje škodlivé účinky na telo.

Okrem toho sa zistilo, že extrakty propolisu získané v ľubovoľnom rohu Zeme zvyšujú citlivosť rakovinových buniek počas ožarovania a fotodynamického ošetrenia. A majú schopnosť ničiť nádorové bunky. Vedci zistili aj antileukemické vlastnosti extraktov z včelieho lepidla.

Rakovina prsníka. Ako zabrániť rakovine pomocou ľudových liekov

Rakovina prsníka, jeho liečba a prevencia pomocou tradičných metód liečby je veľmi náročná úloha. Obrovský vplyv na účinnosť liečby má nielen samotné ošetrenie, ale aj túžba a túžba, vytrvalosť a nálada ženy, ktorá sa má zotaviť. Nedostatok psychologickej prípravy a rozhodnosti, nezodpovedný prístup vrátane tradičných metód - to všetko je často príčinou katastrofy, s ktorou sa nemôže vyrovnať ani tradičná, ani úradná medicína..

Problém je v tom, že mnoho žien zanedbáva základné pravidlá, ktorých prísne dodržiavanie si vyžaduje tradičnú medicínu.

Alternatívne metódy liečby a prevencie rakoviny prsníka

Ako zvoliť správny prístup?

A úplne prvým z nich je prísne dodržiavanie dávky a frekvencie užívania jedného alebo druhého lieku. Často budete počuť „dnes to skúsim, a ak to nepomôže, zoberiem to.“ Tento prístup bohužiaľ nie je pravdivý a odborníci na tradičnú medicínu hovoria: „nemali by ste skúsiť, ale začať plnohodnotnú liečbu so všetkými požiadavkami, liečbu tradičnou metódou.“ To isté platí pre prevenciu..

Začínajúc liečbou iba „testom“, osoba už predbežne naprogramuje svoju podvedomie na možné zlyhanie. Zdá sa, že mozog z tohto dôvodu naznačuje telu: liečba je s najväčšou pravdepodobnosťou neúčinná, a nie jej. V takýchto prípadoch sa najčastejšie vyskytujú alergie na jeden alebo druhý liek, jeho neznášanlivosť.

Na vylúčenie týchto problémov je potrebné vopred nakonfigurovať liečbu, začať ju úplne a pokračovať tak dlho, ako je to uvedené v odporúčaniach - toto je druhé základné pravidlo tradičnej medicíny. Priebeh liečby by nemal byť prerušený, aj keď nie je zrejmý pozitívny účinok. Koniec koncov, veľmi často sa očakávaný výsledok objaví po ukončení liečby. Prestať brať ľudové lieky je potrebné iba v prípade individuálnej neznášanlivosti alebo vedľajších účinkov.

Prevencia rakoviny prsníka pomocou ľudových liekov by mala byť dlhotrvajúca. Ak existuje zvýšené riziko tohto ochorenia, cykly by sa mali pravidelne opakovať počas celého života. Je tiež potrebné vykonávať samovyšetrenie prsníka mesačne.

Použitie alternatívnych metód liečby rakoviny prsníka by sa malo kombinovať s metódami úradného lekárstva, o ktorých lekár hovorí na recepcii a online konzultáciách (hormonálne, ožarovanie, chemoterapia, chirurgická liečba). Iba v tomto prípade môžete dosiahnuť dobrý účinok a úplné uzdravenie..

Rakovina prsníka: tradičné spôsoby liečby a prevencie

Koreň lopúcha

Pri rakovine prsníka sa široko používa koreň lopúcha, ktorý musí prejsť mlynčekom na mäso. Z výslednej hmotnosti s hmotnosťou 0,5 kg stlačte šťavu a postavte, kým sa neobjaví sediment. Do čistej šťavy po oddelení od zrazeniny pridajte 250 g medu (lepšie ako pohánka, tmavá) a čerstvo vylisovanú šťavu z troch citrónov. Výsledná kompozícia sa dôkladne premieša a naleje sa do fľaše s tmavým sklom. Pred užitím je vhodné urobiť klystír na vyčistenie čriev a po vylúčení mäsových výrobkov z potravy na 3 dni - to vytvára lepšie podmienky pre rýchlu absorpciu a včasný účinok pripravenej zmesi. Musíte si vziať 1 polievkovú lyžicu. lyžica denne pred spaním. Liečba trvá 12 dní.

Kozie mlieko na rakovinu prsníka

Aj tento recept sa osvedčil: nalejte 1 šálku mladých vetvičiek z čerešní s dvoma litrami kozieho mlieka. Všetko umiestnite na sporák a nechajte ho na miernom ohni 6 hodín variť. Získané liečivé mlieko vypite trikrát denne na pol pohára medzi jedlami. Celková doba liečby je 70 dní.

Liečíme rakovinu prsníka pomocou propolisu

Ako na profylaxiu, tak na liečenie rakoviny prsníka sa používa propolis. Môže sa užiť v čistej forme, 5-7 gramov denne počas 1 hodiny pred každým jedlom.

Propolisový olej má tiež dobrú účinnosť. Je potrebné vziať 1 kg nesoleného masla, nasekať, roztopiť a privariť do varu. K tomuto tekutému oleju sa pridá rozdrvený a rafinovaný propolis vážiaci 160 gramov. Olej miešajte pol hodiny, kým teplota neklesne na 80 ° C. Dostal propolisový olej trvať trikrát denne pred jedlom. Pred príjmom do 1 polievková lyžica. lyžičku masla, musíte pridať ďalšie dve čajové lyžičky mlieka.

Propolis sa môže tiež použiť ako externé protinádorové činidlo. Na tento účel pripravte špeciálnu masť na báze propolisového oleja, ktorého 100 gramov sa musí zahriať, a pridajte 10 g hríbového prášku z hlivy ustrice (pripravenej zo spór obyčajnej hlivy ustrice). Výsledná hmota sa po úplnom ochladení aplikuje na hrudník vo forme obväzov.

Rakovina prsníka: tradičné metódy liečby a prevencie bylinného čaju

Na liečenie a prevenciu rakoviny prsníka sa používajú odvar z rôznych bylín. Medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie zbierky patrí žihľava, šalvia, materská voda, medvedica, lipové kvety, breza, divoká ruža, nesmrteľka, ďatelina, harmanček, škorica, rebríček, šnúra, palina a rakytník. Na prípravu zbierky sa každá zložka odoberie v rovnakých dieloch, potom 3 lyžice. polievkové lyžice zozbieranej zalejeme vriacou vodou (1,25 litra) a nechajte pôsobiť 3 hodiny na miernom ohni bez varu, potom by sa výsledný vývar mal ochladiť a prefiltrovať. Použiť trikrát denne po dobu 1 hodiny pred jedlom 1/3 šálky. Kurz je 1 mesiac, potom 2-týždňová prestávka a ďalšie 2 liečebné cykly.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Počet diagnostikovaných prípadov fibroidov maternice je 12–25% z celkového počtu gynekologických ochorení. Nesprávna štatistika stavia túto patológiu na popredné miesto medzi chorobami ženských reprodukčných orgánov.
Medzistavcový disk je chrupavka, ktorá sa nachádza medzi dvoma stavcami. Vďaka takýmto konštrukčným prvkom sa chrbtica ohýba, vďaka ktorej sa človek môže otáčať, nakláňa sa s telom a inými pohybmi.
Pôrod počas pupočnej kýlyKýla sa vyskytuje počas vývoja plodu vo vnútri lona ženy z týchto dôvodov: Zväčšenie brucha. Natiahnutie pupka. Strata bývalej elasticity brušnej steny. Zvýšený tlak na vnútornú stranu brucha.