loader

Hlavná

Liečba

Ľudové lieky na rakovinu obličiek

Rakovina obličiek dnes zaujíma desiate miesto vo frekvencii diagnostiky medzi všetkými onkologickými procesmi. Ak sa pacientovi diagnostikovalo toto ochorenie, hoci ešte nemal čas ísť do pokročilého štádia, môže byť účinná nielen chirurgia, ale aj konzervatívna liečba..

Aby sa zbavili nepríjemných sprievodných symptómov, veľa pacientov si vyberá ľudové liečivá. Samotnú rakovinu obličiek nemôžu vyliečiť, ale pomôžu zlepšiť celkový stav a tiež zvýšiť úroveň účinnosti predpísaných liekov. Preto sa podrobnejšie zaoberáme tým, čo sa dá v terapii použiť.

Tradičné zaobchádzanie

Pravdepodobne najúčinnejším spôsobom, ako zastaviť progresiu malígnej proliferácie tkanív orgánov, nebude nič iné ako odstránenie nádoru z obličiek. Chirurgia je nevyhnutne doplnená chemoterapiou, liekmi a predpismi tradičnej medicíny.

Mnoho pacientov si kladie otázku, ako odstrániť rakovinu obličiek. V modernej medicíne existujú rôzne metódy, ktorých výber závisí od stupňa zanedbania onkológie, ako aj od celkového stavu pacienta. Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď, pretože každý klinický prípad je individuálny.

Tradičnou liečbou rakoviny obličiek je nefrektomia. Zdroj: vmede.org

Ak sa spýtate lekára, ako je nádor odstránený z obličiek, povie, že je možné vykonať čiastočnú, úplnú alebo kardinálnu nefrektomiu. V prvom variante sú nádory vyrezané malým množstvom okolitých tkanív. Druhá technika spočíva v odstránení orgánu s nádorom.

Keď sa ochorenie začne, je lepšie sa opýtať vedúceho špecialistu, ako odstrániť nádor z obličiek. Najčastejšie sa uchýli k kardinálnej nefrektomii, pri ktorej sú vyrezané novotvary, orgány, nadobličky a regionálne lymfatické uzliny. Táto operácia je náročná, respektíve doba zotavenia je dlhá a nie vždy úspešná..

V situáciách, keď je tvorba nádoru malá, odborník uvedie laparoskopickú techniku ​​a položí otázku, ako odstrániť nádor obličiek. Operácia je charakterizovaná minimálnou úrovňou zásahu a patologické zameranie samotné je odstránené rezom, ktorého dĺžka nie je väčšia ako 3 cm.

Opuch byliniek

Samozrejme to nebude fungovať pri výbere univerzálneho ľudového lieku na rakovinu obličiek. Je to spôsobené skutočnosťou, že všetky liečivé rastliny majú odlišné účinky. Pri identifikácii onkologického procesu sa najčastejšie uprednostňujú tie, ktoré môžu zastaviť rast oboch primárnych ohnísk a neumožňujú tvorbu metastáz..

Malo by byť zrejmé, že ešte pred použitím takýchto zdanlivo neškodných metód liečby by ste to mali určite prediskutovať s popredným odborníkom. Faktom je, že mnoho ľudových liekov na rakovinu obličiek obsahuje zložky obsahujúce jedy, ktoré majú kontraindikácie a sú schopné spôsobiť závažné vedľajšie účinky..

Dzungarianský kekon

Táto liečivá rastlina má aj iné meno (zápasník Dzungarian). Obsahuje toxické látky. Vďaka nim je možné zabrániť rozvoju sekundárnych patologických ohnísk na orgáne. Ak bola oblička odstránená a rakovina bola v pokročilom štádiu, je potrebné zabrániť tvorbe metastáz..

Tinktúra aconitu pomáha zastaviť proces rastu nádoru. Zdroj: glav-dacha.ru

Tento nástroj je možné použiť pred chirurgickým zákrokom aj po ňom. Tinktúra sa pripravuje podľa jednoduchého receptu:

 1. Vezmite dve polievkové lyžice sušených koreňov rastlín;
 2. Táto hmota sa naleje do pohára čistej vodky alebo alkoholu;
 3. Tinktúru nechajte tri týždne;
 4. Po čase začnú užívať jednu kvapku a postupne zvyšujú dávku na 10 kvapiek za deň.

Dzungarian aconite je jedinečná rastlina. Je ťažké preceňovať jej priaznivý vplyv na onkológiu pacienta. Pri správnom použití je možné v súlade s dávkovaním vykonávať nielen antibakteriálnu a protizápalovú liečbu, ale tiež zastaviť proces zvyšovania neoplazmy..

bolehlav

Nie každý organizmus dokáže tolerovať výrazný účinok aconitu. Prípadne môžete použiť hemlock. Táto rastlina môže byť známa aj ľuďom nazývaným omega. V tradičnej medicíne sa bežne používa na liečenie rôznych závažných chorôb vrátane onkológie..

Pred liečbou rakoviny obličiek pomocou tejto tinktúry by ste sa mali poradiť so svojím lekárom. Receptúra ​​je nasledovná:

 • Je potrebné vziať v rovnakom pomere kvetenstvo a semená rastlín, napríklad každá 100 gramov;
 • Odoberie sa polovica celkového objemu, čo zodpovedá požadovanému objemu vodky alebo alkoholu;
 • Všetky zložky sa zmiešajú, potom sa naplnia alkoholom;
 • Tento liek trvá 14 dní na tmavom a chladnom mieste;
 • Nápoje začínajú jednou kvapkou a postupne zvyšujú dávku na 35 - 40 kvapiek.

Liečba trvá dva týždne. Zvláštnosťou rastliny hemlock je to, že má miernejší účinok na telo pacienta, obličky fungujú lepšie, zatiaľ čo nádorová neoplazma sa neprestáva zväčšovať..

Míľnik koreň

Ak sa zistí sekundárny nádor v obličkách, môže sa ošetrenie vykonať pomocou rastliny, ako je napríklad míľnik. Obsahuje veľmi toxické neurotoxíny, ale práve vďaka nim je možné zabrániť tvorbe nových malígnych buniek a zastaviť onkologický proces..

Mletá koreňová tinktúra obsahuje jedovaté zložky a používa sa v onkológii obličiek. Zdroj: travy-lechebnye.ru

Počas liečby je mimoriadne dôležité dodržať predpísané dávkovanie, ako aj dávkovací režim. Na tinktúru potrebujete jednu polievkovú lyžicu hlavnej zložky. Korene sa nalejú do litra čistého alkoholu a odošlú sa do chladničky na tri dni. Ďalej musíte vypiť jednu kvapku lieku trikrát denne a postupne znižovať dávku. Trvanie liečby 10 dní.

Nástroje na obnovenie

Ak už pacient mal odstránený nádor obličiek, môže sa uchýliť aj k tradičným liekovým receptom, ktoré mu pomôžu rýchlejšie a ľahšie obnoviť rehabilitačné obdobie, najmä ak sa pomocou chemického žiarenia vykonala dostatočne komplikovaná operácia..

Pred začatím liečby musíte určite kontaktovať toho, kto lieči rakovinu obličiek. Najčastejšie sa jedná o onkológa. Uistite sa, že sú do neho zapojení takí špecialisti, ako je nefrolog, urológ, terapeut, chirurg a odborník na výživu. Pozitívnu dynamiku je možné dosiahnuť iba s takým integrovaným prístupom k liečbe.

Pretože vo väčšine prípadov sa chemoterapia používa na rakovinu obličiek, prírodné rastliny sa môžu používať spolu s liekmi počas regenerácie tela. Napríklad broskyňová tinktúra je veľmi účinná, ktorá by sa mala užívať jednu čajovú lyžičku trikrát denne.

Plody citrónovej trávy pozitívne ovplyvňujú vnútorné orgány. Zdroj: 1000listnik.ru

Tento liek má priaznivý účinok na všetky vnútorné orgány a má tiež dobrú chuť. Dĺžka prijímania by mala byť dlhá, ale na konci kurzu si môžete všimnúť, že osoba normalizovala proces močenia a tiež zmizli nepríjemné sprievodné príznaky..

Liečba obličiek s onkológiou sa môže vykonávať pomocou ovocia z hroznových bobúľ magnólie. Táto rastlina je bohatá na biologicky aktívne zložky, ktoré tónujú a pomáhajú rýchlo obnoviť všetky životne dôležité orgány. Ovocie môžete jesť v sušenej aj čerstvej forme, zatiaľ čo je užitočné už v poslednom štádiu choroby.

V procese regenerácie sa na nádory môžu používať rôzne bylinky pre obličky. Života na poli má dobré rehabilitačné vlastnosti. Z toho je potrebné pripraviť jednoduchý vývar: zobrať dve polievkové lyžice suchej rastliny, naliať liter vriacej vody, nechať 30 minút variť vo vodnom kúpeli, ochladiť a trvať 50 ml trikrát denne..

imunoterapia

Mnoho pacientov, u ktorých bola diagnostikovaná malígna neoplazma na vnútornom orgáne, sa môže zaujímať o to, čo je imunoterapia pri rakovine obličiek. Ide o moderný prístup k boju proti rakovinovým patológiám, pri ktorom sú všetky opatrenia zamerané na zvýšenie ochranných schopností tela..

Z tohto dôvodu je možné zastaviť proces tvorby nádoru a urýchliť deštrukciu atypických buniek. Imunoterapia pri rakovine obličiek môže byť zavedená v akomkoľvek štádiu, zatiaľ čo zahŕňa použitie prírodných aj syntetických liekov.

K dnešnému dňu je predložených niekoľko druhov imunoterapie:

 1. Liečba renálnej onkológie pomocou interferónov a interleukínov;
 2. Zavedenie špecifických buniek, ktoré majú protinádorový účinok, do tela pacienta;
 3. Liečba monoklinálnymi protilátkami (ich zavedenie očkovaním), ktoré transportujú chemoterapeutické a rádioaktívne zložky do patologického zamerania;
 4. Mini-alogénna transplantácia kmeňových buniek;
 5. Zavedenie špecifických génov do buniek pacienta, ktoré majú schopnosť kódovať produkciu cytokínov.

Chemoterapia rakoviny obličiek prostredníctvom imunoterapie je pomerne účinná a moderná metóda liečby rakoviny. Vďaka špecifickému účinku je možné zvýšiť aj znížiť odolnosť tela voči infekčnému patogénu.

Ak bola diagnostikovaná rakovina obličiek, liečba podľa tohto princípu sa môže predpísať pacientom, ktorí už dosiahli vek 5 rokov, ale ešte nedosiahli vek 60 rokov. Pravdepodobnosť zotavenia v tomto prípade sa zvyšuje o 70%. Hlavným liekom proti rakovine obličiek pri imunoterapii je liek, ktorý obsahuje cytokín.

Cieľová terapia

Lekári bohužiaľ tvrdia, že každým rokom je stále viac pacientov s rôznymi onkologickými chorobami. A ak skôr, keď odborníci diagnostikovali nádor v obličkách, liečba bola radikálna, teraz sa snažia vykonávať konzervatívnu terapiu

Populárny nástroj pre cielenú terapiu u pacientov s onkológiou. Zdroj: 999.md

Nedávno boli ľudia, ktorí identifikovali tretie a štvrté štádium patológie, považovaní za odsúdené na zánik, pretože sa im nepodarilo dosiahnuť úplné uzdravenie. Všetkým však bolo povedané, že ak máte rakovinu obličiek, musíte ďalej žiť. Zároveň však bola jedinou možnosťou liečby použitie silných liekov na chemoterapiu.

Doteraz bola navrhnutá taká metóda vystavenia tela ako cielená liečba. V tomto prípade sa na rakovinu obličiek používajú cielené lieky. Hlavným cieľom liekov je účinok na malígne bunky. Moderná medicína používa inhibítory angiogenézy a monoklonálne protilátky..

Najznámejší liek na rakovinu obličiek sa nazýva Soranib. Vyrába sa vo forme tabliet, je veľmi účinný v treťom a štvrtom stupni. Na zastavenie rozvoja kmeňových buniek nádoru môžete tiež použiť liek Sutent. Prostriedky skutočne pomáhajú vyrovnať sa s touto chorobou, ale sú dosť drahé.

diéta

Rehabilitácia po odstránení nádoru z obličiek zahŕňa nielen užívanie liekov, ale aj používanie tradičnej medicíny, ale musíte tiež dodržiavať pravidlá vyváženej stravy. Pretože telo vynakladá veľa energie počas boja proti patológii, človek by mal dostať vysoko kalorické jedlo.

Diéta na rakovinu obličiek je celý rad odporúčaní a pravidiel, ktoré sú povinné. Musíte jesť často, ale veľkosť porcie by nemala presiahnuť 200 g. Ak nebudete postupovať podľa tejto požiadavky, môžu sa vyskytnúť problémy s gastrointestinálnym traktom..

Pri rakovine obličiek sa odporúča dodržiavať diétu č. 7. Zdroj: en.ppt-online.org

Potraviny by sa mali pripravovať čerstvo. Pacientovi je prísne zakázané jesť potraviny, ktoré sa skladujú dlhšie ako 12 hodín. Všetky jedlá by mali byť mierne teplé. Ako tepelné spracovanie by sa mala uprednostniť rúra alebo dvojitý kotol. Pokiaľ ide o vodu, pacient by mal vypiť asi 3 litre čistej tekutiny denne.

V strave pacienta by malo prevládať čerstvé ovocie a zelenina. Ak sa používajú zemiaky, je lepšie ich uvariť so šupkou alebo piecť v rúre. Mäso a ryby musia byť v potrave. Je tiež potrebné jesť obilniny, chlieb je lepšie používať čiernu alebo cereálie.

Zakázané sú tieto výrobky: sója, hnedé morské riasy, cesnak, granátové jablko, semená a orechy, paradajky, brokolica, vajcia. Pokiaľ ide o koreniny, je lepšie uprednostniť zázvor a kurkumu. Šťava z červenej repy sa vyznačuje dobrými protinádorovými vlastnosťami, preto by mala byť v ponuke pre pacienta.

Nádor obličiek, ktorého príznaky a liečba sú v ranom štádiu rozpoznateľné iba skúseným lekárom, je dosť komplikovaným ochorením. Ak sa zistí, je nevyhnutné okamžite začať s liečbou. Ak zanedbáte svoje zdravie, smrteľný výsledok nebude trvať dlho.

Ako liečiť rakovinu obličiek ľudovými liekmi?

Liečba rakoviny obličiek ľudovými prostriedkami sa vykonáva ako pomocná látka. Pomáhajú zmierňovať príznaky choroby, ale nemožno vylúčiť lieky a chirurgický zákrok na odstránenie postihnutého orgánu..

Aké recepty ponúka alternatívna medicína? Ako liečiť rakovinu obličiek metastázami? Aké účinky je možné dosiahnuť?

Protirakovinové lieky

Tradičná medicína pozná veľa rastlín a bylín, ktoré obsahujú biologicky aktívne zložky, ktoré môžu potláčať funkciu rakovinových buniek a inhibovať rast nádorov. Niektoré liečby rakoviny obličiek sú dokonca uznávané úradným liekom. Je však nevyhnutné brať bylinné liečivá opatrne a prísne dodržiavať dávkovanie, pretože veľa bylín s protinádorovými vlastnosťami je jedovatých..

Tinktúra aconitu Dzhungarsky

Na prípravu protinádorových tinktúr sa často používa akón Dzhungarsky. Táto jedovatá rastlina patrí do čeľade Ranunculaceae. S rakovinou obličiek vám umožňuje dosiahnuť tieto účinky:

 • zníženie zápalového procesu;
 • ničenie škodlivých mikróbov;
 • anestézie.

Výnimočnou vlastnosťou rastliny je, že bojuje proti rakovinovým metastázam a bráni ich šíreniu.

Ak chcete pripraviť liečivú tinktúru, musíte rozdrviť vysušený koreň aconitu na prášok. 1 polievková lyžica. l fondy musia naliať 0,5 litra vodky a vylúhovať 2 týždne, občas trasúcimi. Na konci by sa tinktúra mala filtrovať a opiť podľa tejto schémy:

 • Prvý deň - 1 kvapka na štvrť šálky vody.
 • Od 2 dní každý deň pridávajte po kvapkách.
 • Po dosiahnutí 10 kvapiek ponechajte tento objem ďalších 10 dní.
 • Od 21 dní znížte počet kvapiek každý deň o 1.

Po absolvovaní kurzu potrebujete prestávku na mesiac.

bolehlav

Jedným z účinných spôsobov liečby pokročilého karcinómu obličiek je hemlock. Má výrazný toxický účinok, zmierňuje bolesť a bojuje s nádormi..

Alkoholová tinktúra z hemlocku sa pripravuje a užíva rovnakým spôsobom ako prostriedky založené na aconite Dzhungarsky. Jeho dávka by sa však mala zvýšiť dvakrát, pretože hemlock nemá taký silný účinok. Medzi jednotlivými cyklami užívania drogy musíte odpočívať 2 týždne a potom môžete liečbu zopakovať.

Míľnik koreň

Míľnik je ďalšia jedovatá rastlina, ktorá blokuje rast rakoviny obličiek. Cycut sa získava z koreňa tejto látky a používa sa na liečbu choroby.

Aby ste si pripravili liečivú tinktúru, musíte zobrať 20 g sušenej kôry, naliať 1 liter vodky a trvať na tom, aby ste niekoľko dní naliali. Pitie lieku sa riadi určitou schémou:

 1. 1 deň - 3 krát, 1 kvapka rozpustená v 50 g vody;
 2. 2 dni - 2 kvapky;
 3. 3-8 dní - 3 kvapky;
 4. 9 dní - 2 kvapky;
 5. 10 dní - 1 kvapka.

Je potrebné niekoľkokrát opakovať priebeh liečby, až kým sa stav nezmení. Medzi recepciami tinktúry vyžadujú prestávky, 2-3 dni.

sekáčiky

Prípravky založené na lepkavom podloží majú výrazný protirakovinový účinok. Odvar sa pripraví z rastliny. 2 lyžičky Vysušená rastlina sa naleje do pohára vriacej vody, trvá na viečku 2 hodiny a filtruje sa. Musíte piť liek 50 g 4-krát denne.

lastovičník

Priaznivé vlastnosti lastovičky sú rôzne:

 • obnovenie funkcie čriev;
 • zlepšenie močového systému;
 • normalizácia krvného tlaku.

Okrem toho tradičná medicína pripisuje rastline jedinečnú vlastnosť, ktorá ničí rakovinový nádor a bezpečne ho odstraňuje z tela..

Recept je jednoduchý. 1 polievková lyžica. l lastovičku nalejte do 1 litra vriacej vody, trvajte 1 hodinu. Musíte ho vypiť 50 gramov pred jedlom.

Nápravné prostriedky

Bylinné prípravky môžu byť užitočné v štádiu chemoterapie. Poskytnutím regeneračných a spevňujúcich účinkov môžu znížiť negatívne účinky rakoviny na organizmus..

propolis

Metódy liečby propolisom sa líšia a závisia od miesta nádoru a niektorých ďalších faktorov. V niektorých prípadoch sa odporúča piť tinktúru, v iných - masti naneste na pokožku.

Liečba propolisom sa vykonáva po dokončení chemoterapie na obnovenie tela. Keďže benígne bunky sú ožarované súbežne s malígnymi bunkami, zdravotný stav pacienta sa zhoršuje.

Propolis eliminuje účinky agresívneho liečenia:

 • normalizuje trávenie;
 • lieči nespavosť;
 • vracia chuť do jedla;
 • zvyšuje imunitu;
 • predlžuje životnosť.

Propolis účinne bojuje proti metastázam v neskorších štádiách a ničí výlučne rakovinové bunky bez ovplyvnenia zdravých buniek. Výsledkom je, že imunitný systém prijíma pozitívny signál a aktivuje vitalitu..

Vo fáze regenerácie sa propolis konzumuje tri gramy denne, každý po 2 gramoch: najskôr ho musíte prežuť 10-15 minút a až potom ho prehltnite..

Je tiež užitočné používať alkoholovú tinktúru. 30 g liečiva by sa malo nariediť v pohári vody a piť trikrát denne. Trvanie liečby - 2 - 3 mesiace.

Broskyňová tinktúra

Pri rakovine obličiek sa odporúča aj broskyňová tinktúra. Užije sa 10 kvapiek trikrát denne.

Výhody broskýň pri chorobách obličiek sú stanovené jedinečným zložením listov a kvetov rastliny. Toto ovocie má 3 liečivé vlastnosti:

 1. Posilnite imunitu.
 2. Majú antioxidačný účinok.
 3. Po chemoterapii obnovte telo.

Schisandra Berries

Tento liek pomáha udržiavať stabilné fungovanie tela aj v neskorom štádiu rakoviny obličiek. Účinkom bobúľ citrónovej trávy je stimulácia regenerácie buniek zničených toxickými drogami.

Sušené bobule by mali byť mleté ​​a potom jesť 3-krát denne medzi jedlami, opláchnuté kefírom. Trvanie liečby - 2 - 3 mesiace.

Napriek úrovni rozvoja modernej medicíny je rakovina obličiek stále liečiteľná. Z tohto dôvodu sa odporúča vyskúšať rôzne možnosti boja proti tomuto ochoreniu vrátane liečby rakoviny obličiek ľudovými liekmi. Ak používate liečivé rastliny v kombinácii s lekárskymi predpismi, pravdepodobnosť priaznivého výsledku pre pacienta sa určite zvýši.

KIDNEY RAKOVINA

Ponúkame najlepšiu možnosť liečby z toho, čo nájdete na internete:

  V žiadnom prípade neodradíme lekárov od liečby. Rozhodnite sa sami.

Vyberieme pre vás tie tradičné lieky, ktoré sú vhodné pre vášho pacienta presne podľa jeho diagnózy, pohody a stavu tela.

Pri výbere nesprávneho zaobchádzania neurobíte chyby. Podlieha reklame.

E-mailom dostanete presne tie lieky, ktoré teraz potrebujete.

Nemusíte sa starať o kvalitu alebo falzifikáty. Sme vývojári sami a výrobcovia sami.

Poradíme vám, ako skombinovať kombináciu našej tradičnej medicíny s úradníkom.

V liečbe budeme pokračovať, aj keď lekári odmietnu

Aby sme nestratili drahocenný čas, ponúkneme vám ošetrenie medzi postupmi u lekárov.

Ponúkame vám odporúčania týkajúce sa výživy pacientov

Poskytneme vám dennú rutinu pre pacienta na zabezpečenie zdravého životného štýlu..

Ponúkneme vám videá a literatúru na zvýšenie morálky pacienta a pozitívnej nálady..

Môžete sa s nami poradiť, vykonať krvné testy.

Teraz si prečítajte viac informácií..

Ochorenia obličiek a ich vlastnosti

V našom tele sú 2 obličky. Sú malé - veľkosť pästi (120 - 150 g), ktorá sa nachádza v bedrovej oblasti. Obličky sú ako fazuľa. Z boku výklenku sú k nim „ureterové“ a zásobovacie nádoby „pripevnené“. Tukové vlákno chráni obličky. Existujú tiež nadobličky - sú to žľazy potrebné pre obličky. Spolu sú nadobličky a obličky v elastickej kapsule.


Jednou z výhod tohto spárovaného orgánu je, že každá oblička môže pracovať sama. Zdravá oblička „vytiahne“ celý systém výroby moču. Druhá môže zomrieť, byť odstránená, nemusí úplne plniť svoje funkcie, ale „druhá polovica“ za priaznivých okolností funguje tak dobre, že telo „osamelosti“ často necíti..

Obr. 1. Močový systém.

Obličky filtrujú krv, odstraňujú prebytočnú tekutinu, odstraňujú toxíny a súčasne dochádza k tvorbe moču, ktorý prechádza močovodom do močového mechúra a potom sa vylučuje.


Obličky od nás odstraňujú dusíkaté produkty, toxíny (vrátane liekov!), Regulujú množstvo organických a anorganických látok v tele a podieľajú sa na metabolizme uhľohydrátov a bielkovín. Obličky sú tiež „partnerom“ pri tvorbe biologicky aktívnych látok: renín, ktorý reguluje krvný tlak a nadobličky; erytropoetín, ktorý ovplyvňuje rýchlosť tvorby červených krviniek; vitamín D, ktorý reguluje metabolizmus vápnika v tele (je potrebné udržiavať zdravie našich kostí). Obličky udržiavajú acidobázickú rovnováhu krvnej plazmy.


Zhubný nádor obličiek sa správa inak ako novotvary iných orgánov. Môže sa objaviť v mladom veku a rastie pomaly, neznateľne. Ako viete, každá rakovina sa správa ako „partizán“ - poškodzuje ticho a neznateľne. Rakovina obličiek je však obzvlášť prefíkaná.


V prípade, že jedna z obličiek je postihnutá rakovinou a nádor je detegovaný pred vznikom metastáz, vyhliadky pacienta sú veľmi optimistické. Nádor ani nemá čas ísť za kapsulu.
Ale keď nádor dosiahne kritickú masu, jeho vývojová rýchlosť sa výrazne zvyšuje. Metastázy sa rýchlo tvoria. Telo je vystavené prebytku toxínov, ktoré oblička z pacienta odstránila pred ochorením. Vyskytuje sa vyčerpanie, možné vnútorné krvácanie. Kvôli dysfunkcii obličiek (alebo jednej obličky!) Je telo jednoducho otrávené!


Hoci je rakovina obličiek liečená ožarovaním, cytostatickou a hormonálnou liečbou, choroba je prakticky necitlivá na všetky vyššie uvedené metódy. Lekári však zatiaľ nemajú iné možnosti. V týchto prípadoch liečba rakoviny obličiek prichádza s pomocou ľudových liekov, menovite húb.

Liečba rakoviny obličiek v číslach


Karcinóm obličiek sa vyskytuje v 4% všetkých prípadov rakoviny dospelých. Podľa štatistík predstavuje toto ochorenie viac ako 95% všetkých druhov rakoviny obličiek. Nádory obličiek zaujímajú smutné tretie miesto v urologickej onkológii (po rakovine prostaty a močového mechúra).

Obr. 2. Zhubný

neoplazma.

Na celom svete (vrátane Bieloruska) sa v poslednom desaťročí pozoroval nárast počtu zistených prípadov rakoviny pečene obličiek. Len v Minsku sa od roku 2001 do roku 2007 na 100 000 obyvateľov zvýšil počet pacientov s rakovinou obličiek zo 14,6% na 20,2%..


Muži trpia obličkovým nádorom dvakrát častejšie ako ženy. Okrem toho obe choroby sú náchylné na ľavú aj pravú obličku. Vo viac ako 40% prípadov je nádor detegovaný v už pokročilých štádiách (3. alebo dokonca 4.). A to veľmi komplikuje úspešnú liečbu rakoviny obličiek (pozri Masansky I.L., http://www.kvd.by)..


Podľa štatistík z Petrohradu je nádor obličiek medzi mužskou populáciou asi 20 prípadov na 100 000 obyvateľov a medzi ženami - 15 na 100 000. Zároveň treba poznamenať, že od roku 1990 sa počet diagnostikovaných prípadov u mužov zvýšil o 70% a u žien takmer 100%.


Na svete zomrie na rakovinu obličiek ročne 91,1 tisíc ľudí.
Najzraniteľnejší vek je po 40 rokoch. Vo svetovej praxi je objem rakoviny obličiek približne 2%. Medzi ďalšie zhubné nádory patrí rakovina obličiek na 10. mieste vo frekvencii vývoja.

Druhy rakoviny obličiek


Liečba rakoviny obličiek závisí predovšetkým od typu nádoru. V závislosti od výskytu rakovinového procesu existujú:

 • opuch v obličkách;
 • rakovina mimo renálnej kapsuly;
 • nádor s tvorbou metastáz.

Obr. 3. Nádor obličiek.

V závislosti od účinku, ktorý môže mať nádor na organizmus, môže byť zhubný a benígny..


Benígne nádory (adenóm, onkocytóm) zvyčajne lekári jednoducho odstránia. Niekedy sa neopakujú. Zhubné nádory obličiek (rakovina) sú takmer nekontrolované. Najbežnejšou formou rakoviny obličiek je karcinóm obličkových buniek (90%) a jeho varianty:

 • rakovina čistých buniek;
 • karcinóm papilárnych buniek;
 • chromofóbna rakovina;
 • zber rakoviny kanálikov.


Existujú aj iné typy rakoviny obličiek (karcinóm prechodných buniek (2%), Wilmsov nádor, obličkový sarkóm)..


Čím skôr v sebe objavíte chorobu, tým väčšia je pravdepodobnosť zotavenia. Najmä ak upriamite svoju pozornosť na liečbu rakoviny obličiek ľudovými liekmi.

Príznaky rakoviny obličiek


Rakovina obličiek sa vyvíja takmer neznateľne. Môžete však uviesť niekoľko typických „signálov“:

 • krv v moči;
 • bolesť brucha a dolnej časti chrbta;
 • pečate v bruchu.


Napriek tomu, že tieto príznaky sú klasické, vyskytujú sa iba u 15% pacientov.


Bežnejšie znaky sú:

 1. strata chuti do jedla;
 2. celková slabosť;
 3. prudký úbytok hmotnosti;
 4. anémia;
 5. zvýšenie telesnej teploty;
 6. zvýšenie krvného tlaku;
 7. opuch nôh;
 8. miešok.


Neskôr je možné kašeľ, dýchavičnosť, bolesť kostí. Toto charakterizuje nástup štádia metastáz a prenikanie nádoru do pľúc a kostí..

Príčiny rakoviny obličiek


Ak ste listovali stránkami našej stránky, pravdepodobne ste si všimli, že som obzvlášť opatrný v súvislosti s ZDROJOM rakoviny.


V situáciách, keď okresný lekár „nepozná etiológiu choroby (pôvod)“, zvedaví vedci nájdu jeden všeobecný vzorec: ĽUDIA, KTORÍ SPÔSOBILA RAKOVINOU, PRED STAROSTLIVOSŤOU SÉRIE INFEKCIÍ (VIRÁLNE) CHOROBY. Toto je „mnohonárodný“ záver, ktorý je založený na syntéze svetovej praxe.


Takže príčiny rakoviny obličiek (obličiek).


1. Vírusy a infekcie.
Vedci dokázali a potvrdili lekári, že niektoré typy rakoviny pľúc, karcinómu čistých buniek obličiek, ako aj rakoviny vaječníkov, krčka maternice, hrubého čreva a konečníka ovplyvňujú telo v dôsledku infekcie vírusom papilloma, genitálnym oparom alebo fenotypom..

Samostatne nie sú tak nebezpečné, hoci samotné po konverzii DNA môžu viesť k rozvoju onkológie. Niekedy sa však spájajú a potom je situácia takmer nekontrolovateľná. Mechanizmus je približne nasledujúci: vírusová infekcia vstupuje do tela a pôsobí na orgán, „chráni“ pomocou imunitného systému. Vírusová infekcia sa znásobuje a pokračuje (pri nesprávnom ošetrení), uvoľňuje toxíny, ktoré prenikajú do predtým zdravých buniek a menia svoju prácu - je to to, čo degeneruje na rakovinu.


Fyziológovia v nemocnici Henry Ford v Detroite okrem toho zistili, že pri vstupe vírusu hepatitídy C do organizmu dôjde k výraznému zvýšeniu rizika rakoviny obličiek..


Vedci pracovali na informáciách o 67 000 pacientov, ktoré boli pozorované v rokoch 1997 až 2008. U 0,6% pacientov, u ktorých bola diagnostikovaná hepatitída C, sa vyskytla aj rakovina obličiek. Okrem toho v kontrolnej skupine, ktorej členovia nemali v tele vírus hepatitídy C, sa vyskytla renálna onkológia v 0,3% prípadov, čo je dvakrát menej. Z toho vyplýva, že vírus hepatitídy C s najväčšou pravdepodobnosťou prispieva k rozvoju obličkového nádoru.


To znamená, že hepatitída C postihuje nielen pečeň! Pečeň podľa vedcov trpí minimálne - vírus k nej „patril“.


Podľa štatistík je priemerný vek pacientov s rakovinou obličiek spojený s vírusovou infekciou výrazne nižší ako u pacientov s rakovinou obličiek, ktorých telo však nebolo infikované hepatitídou C. Tieto informácie zhromaždil Dr. Gordon (pozri Cancer Epidemiology, Biomarkery a prevencia “).


2) Vysoký krvný tlak.

Obr. 4. X-ray rakoviny obličiek.


3) Ďalšou príčinou rakoviny obličiek je liečba dialýzou obličiek (odstránenie nadbytočných toxínov)..


4) fajčenie. Počet fajčiarov s rakovinou obličiek je dvakrát toľko ako nefajčiarov.


5) Nadváha. Niektorí odborníci odhadujú, že obezita zvyšuje riziko rakoviny obličiek u dvoch z desiatich pacientov..


6) Dedičnosť spojená s génovými poruchami (von Hippel-Lindauov syndróm). Ľudia s touto batožinou môžu dostať onkológiu iných orgánov..


7) Ekológia. Ide o prácu s uhľovodíkmi, azbestom, nitrozlúčeninami, ropnými výrobkami, kadmiom..
Škodlivé pre obličky pracujú vo vysokej peci av oceliarskom priemysle ako celku.


8) MEDICÍN, najmä podávanie analgetík, ktoré obsahujú fenacetín (konvertujú sa obličkové bunky). Diuretiká tiež „pomáhajú“.


9) Pohlavie - nemôžeme to pomenovať ako dôvod, ale muži trpia rakovinou obličiek častejšie ako ženy.

Diagnóza rakoviny obličiek


Metódy vyšetrenia chorôb obličiek sú nasledujúce:

 1. ultrazvuk
 2. intravenózna urografia;
 3. Magnetická rezonancia;
 4. CT sken;
 5. počítačová tomografia alebo rádiografia hrudníka;
 6. sken kostných kostí na detekciu metastáz;
 7. angiografia;
 8. pozitrónová emisná tomografia.


„Rozmanitosť“ typov a foriem rakoviny obličiek (a čo je najdôležitejšie - ich včasná detekcia) sa vysvetľuje vývojom prístrojového vybavenia, ktoré viedlo k včasnému odhaleniu choroby. Ultrazvuk, CT a MRI poskytujú presnosť približne 95 - 97%. Detekujú sa nádory s veľkosťou 0,5 cm..

Fáza a liečba rakoviny obličiek


I fáze. Nádor je v obličkách. Susedné orgány a lymfatické uzliny nie sú ovplyvnené (81% prežitie).


II. Etapa. Postihnuté sú okolité vlákna alebo nadobličky. Nádor neprenikol ani do lymfatických uzlín ani do susedných orgánov (miera prežitia 74%).


III. Etapa. Veľkosť nádoru je rôzna. Ovplyvňuje lymfatické uzliny obličiek, ako aj cievy obličiek a brucha. Susedné orgány držia, rakovina do nich neprenikne (miera prežitia 53%).


IV etapa. Patria sem takmer všetky druhy rakoviny, ktoré sa naklíčili do susedných orgánov (slezina, črevo; je ovplyvnená predná brušná stena). Metastázy do vzdialených častí tela (miera prežitia 8%).

Obr. 5. Fázy rakoviny obličiek.


Liečba rakoviny obličiek v lekárskych zariadeniach je takmer štandardná: chirurgia, ožarovanie, imunoterapia a chemoterapia. Mali by ste si uvedomiť, že jeden zo štyroch pacientov s rakovinou obličiek má metastázy, keď sú diagnostikovaní..

Obr. 6. Odobratá oblička so zlom-

kvalitný nádor.

V oficiálnej tradičnej medicíne sú možné komplikácie počas liečby rakoviny obličiek - strata vlasov, výrazná citlivosť na infekcie, vysoký krvný tlak, orálne vredy, hnačka, znížená chuť do jedla, slabosť, nevoľnosť alebo zvracanie, zmeny hladiny cukru v krvi, pľúcny edém atď..


Preto nepropadajte panike pri stanovení diagnózy, ale starostlivo premýšľajte - ako pomôcť telu, najmä po operácii? Ako obnoviť svoju silu? Moje produkty vám výrazne pomôžu..
Prevencia rakoviny obličiek


Ak máte predispozíciu na rozvoj rakoviny obličiek alebo sa chcete chrániť pred touto chorobou, mali by ste postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel.

 • Pravidelne kontrolujte svoje telo, či neobsahuje vírusové infekcie. Ak sú identifikované, nezabudnite podstúpiť ošetrenie.
 • Odmieta alebo aspoň minimalizuje spotrebu alkoholu a počet fajčených cigariet.
 • Dávajte pozor na to, čo jete. Potraviny by mali byť zdravé a šetrné k životnému prostrediu, ako aj zdravé.
 • Postupujte podľa lekárskeho predpisu a užívajte predpísané lieky včas..
 • Snažte sa vyhnúť nebezpečnej práci v nebezpečnej práci.
 • Snažte sa minimalizovať profesionálne vystavenie chemickým karcinogénom..
 • Pravidelne ich vyšetrujte. Je to dôležité najmä pre tých, ktorí majú genetickú predispozíciu na rakovinu, a pre tých, ktorí pracujú v „špinavom“ podniku..


Pamätajte na zdravý životný štýl: psychológia-pohyb-výživa!

Liečba rakoviny obličiek ľudovými liekmi (hubové zbierky)

Rakovina obličiek nie je veľmi časté ochorenie. Úlohou ošetrenia našich húb je zabrániť odstráneniu obličiek.


Chcem upozorniť pacientov, ktorí majú na obličkách cystu. Cysta je pre vás ľahšia ako absces a var na tele, ale iba vo vnútri.


Je zrejmé, že ide o infekciu, ktorá vylučuje jej toxíny. Imunita samozrejme bojuje proti tejto infekcii. Cysta je taká taška, v ktorej sú hnis, toxíny a odumreté bunky imunity. Cysta je predzvesťou nádoru. Jedy a toxíny prenikajú do zdravých buniek a menia ich chemické procesy. Bunka môže začať zlyhávať - ​​mutovať.


V takých prípadoch úradná medicína cystu jednoducho čaká alebo odstraňuje. Ale infekcia zostáva.


Používame Lesovik č. 9 (proti infekciám), koloidné striebro, antitoxín (čistí krv toxínov). Táto kombinácia dáva účinok. Asi po 3 mesiacoch sa cysta rozplynie. A hrozba nádoru zmizne.


Ak už existuje rakovinový nádor, potom používame špeciálnu zbierku Lesovik č. 1 s názvom Rakovina obličiek a koloidné striebro. Cez víkendy jedna zbierka húb "Antitoxín".


Keď nádor ustúpil, vyskytlo sa niekoľko prípadov.
Ak lekári už začali chemoterapiu, potom medzi chémiou a bezprostredne po chémii používame Gastrofungit a Adsorbent. A potom sa presunieme do protinádorovej zbierky „Lesovik č. 1“ a „Rakovina obličiek“.


Ak je to možné, urobte si čas na odstránenie obličiek. Lepšie kontaktujte nás, tradičnú medicínu o pomoc.

Pamätajte tiež na zdravý životný štýl a správnu výživu pri ochoreniach obličiek!

Ľudové lieky na liečbu rakoviny obličiek

Zanechajte komentár k 5,477

Rakovina obličiek je závažné onkologické ochorenie, ktoré si vyžaduje okamžité lekárske ošetrenie, keď sa zistí. Liečba rakoviny obličiek ľudovými prostriedkami je sprievodným opatrením, ktoré pomáha zmierňovať bolestivé príznaky a posilňuje terapeutický účinok liekov. Aké recepty na alternatívnu liečbu sa používajú na udržanie a obnovenie funkcie obličiek? Sú skutočne efektívne?

Byliny s protinádorovými vlastnosťami

Mnoho liečivých rastlín obsahuje účinné látky, ktoré inhibujú rast primárnych a sekundárnych nádorových uzlín. Tradičné lekárstvo oficiálne uznáva niektoré účinné ľudové metódy proti rakovine. Recepty tradičných liečiteľov by sa mali používať s mimoriadnou opatrnosťou, pretože niektoré bylinky obsahujú toxické látky a majú kontraindikácie. Pred začatím liečby ľudovými liekmi sa odporúča poradiť sa so svojím lekárom.

Aconite Dzungarian

Dzungarian wrestler (aconite) je jedovatá rastlina, ktorá sa používa na prevenciu rastu sekundárneho malígneho nádoru pri rakovine obličiek. Rastlina má také užitočné vlastnosti pri ochorení obličiek:

 • antibakteriálne;
 • protizápalové;
 • blokuje rast nádoru.

Pri rakovine obličiek (pred a po operácii) sa používa alkoholická tinktúra rastliny. recept:

 • Vezmite 2 lyžice. l sušené korene rastlín.
 • Nalejte 200 ml alkoholu alebo vodky.
 • Trvajte na tom, že liek musíte mať najmenej 20 dní.
 • Užívajte tinktúru počnúc jednou kvapkou a postupne zvyšujte dávku na 10 kvapiek.
Späť na obsah

bolehlav

Dáždniková rastlina má druhé meno - omega. Liečia veľa, dokonca aj tie najzávažnejšie choroby, vrátane rakoviny. Na prípravu protinádorového liečiva sa tinktúra pripravuje z hemlocku, ktorý pôsobí na obličky mäkšie ako prípravok vyrobený z aconitu. Ak chcete správne pripraviť tinktúru, postupujte podľa tohto poradia:

 • Vezmite jednu časť semien a kvetenstvo rastliny.
 • Jedna časť vodky alebo alkoholu.
 • Zmiešajte rastlinné komponenty, nalejte vodku.
 • Trvajte na tom, 2 týždne na tmavom a chladnom mieste.
 • Infúziu užite od jednej kvapky a postupne zvyšujte dávku na 35 - 40 kvapiek.
 • Liečba trvá 14 dní.
Späť na obsah

Míľnik koreň

Míľniková rastlina obsahuje neurotoxíny, ktoré sú pre človeka jedovaté, je však účinná pri prevencii metastáz a pri liečení rakoviny obličiek. Tinktúra je pripravovaná a užívaná striktne na lekársky predpis. Poradie prípravy:

 • Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l mletý koreňový medzník.
 • Nalejte 1 liter. alkohol.
 • Trvajte na tom, 3 dni v chladničke.
 • Užívajte 1 kvapku trikrát denne, každý deň znižujte dávku.
 • Liečebný kurz - 10 dní.
Späť na obsah

sekáčiky

Ľudové lieky vyrobené na základe liečivých rastlín majú dobré protirakovinové vlastnosti. Bedstraw je jedovatý, preto má kontraindikácie počas tehotenstva a laktácie. Odvar sa pripraví z rastliny. recept:

 • Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l suché kvetenstvo rastlín.
 • Nalejte 200 ml vriacej vody.
 • Nechajte pôsobiť 1,5 hodiny a natiahnite.
 • Odoberte ¼ pohára trikrát denne.
Späť na obsah

Výhody vnútrozemia

Prospešné vlastnosti lastovičky sú známe mnohým ľuďom. Táto rastlina je schopná nielen liečiť kožné ochorenia, ale má tiež deštruktívny účinok na malígny nádor v životne dôležitom ľudskom orgáne - obličke. Na ošetrenie sa používa odvar lastovičky. Varenie je ľahké:

 • Vezmite 20 g sušených alebo čerstvých stoniek rastlín.
 • Nalejte 0,7 litra. teplota horúcej vody 60 stupňov.
 • Trvajte na tom, 40 minút.
 • Musíte si vziať liek ¼ šálky 3x denne.
Späť na obsah

Šťava z lopúcha

Čerstvý džús z lopúcha pomáha liečiť rakovinu obličiek. Je ľahšie zberať okamžite, keď sú polia posiate rastlinami. Recept na prípravu šťavy z lopúcha na budúce použitie:

 • Vezmite listy rastlín a nasekajte.
 • Šťavu vytlačte tenkou handrou alebo gázou.
 • Nalejte do sklenenej nádoby.
 • Do výslednej šťavy pridajte alkohol v pomere 1: 1.
 • Produkt skladujte na tmavom a chladnom mieste..
 • Pite ¼ šálky dvakrát denne.
Späť na obsah

Bylinné poplatky

Rastlinné prípravky pozostávajúce z takýchto liečivých rastlín: harmanček, rebríček, lastovičník, nechtík a žihľava pomôžu spomaliť vývoj rakovinového procesu. Vezmite 1 lyžičku. každá rastlina a naleje sa 1 liter. vriaca voda. Výsledný bujón trvá 2 hodiny, filtruje sa a vyberie sa do pol pohára 2-krát denne pred jedlom. Zo zbierky liečivých rastlín môžete pripraviť alkoholovú tinktúru rakoviny podľa rovnakej schémy.

Honey recepty

Honey Elixir

Liečivý prípravok má pozitívny vplyv na obličky a zabraňuje rastu nádoru. Rakovina obličiek sa lieči liekom vyrobeným z listov medu a žihľavy. recept:

 • Vezmite 300 g medu a nakrájané listy žihľavy.
 • Prísady dobre premiešajte.
 • Vezmite elixír 2 lyžice. l denne po dobu jedného mesiaca.
Späť na obsah

Med s nechtami

Kvet nechtíka lekárskeho v kombinácii s včelím nektárom má rovnaký terapeutický účinok na choré obličky. Liečebný recept:

 • Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l čerstvé alebo sušené kvety, 2 lyžice. l med.
 • Zmiešajte komponenty.
 • Spotreba 1 polievková lyžica. l trikrát denne po jedle.
 • Terapeutický postup bude trvať 30 dní.
Späť na obsah

Ostatné recepty s medom

Med sám o sebe je liečivý produkt a v kombinácii s liečivými rastlinami má dvojité výhody pre vnútorné orgány. Moderní onkológovia odporúčajú užívať med s rôznymi koreniami: kurkuma, škorica, klinček, zázvor. Výsledné zmesi inhibujú vývoj patologických procesov v obličkách, zvyšujú účinok liekov používaných pri rakovine.

Propolis - liek na rakovinu

Včelí lepidlo - propolis, je účinné pri prevencii obličkových metastáz. Používa sa vo forme tinktúry a iba sa konzumuje. Propolisovú tinktúru je možné zakúpiť v ktorejkoľvek lekárni, vydáva sa bez lekárskeho predpisu. Vezmite 15 kvapiek na 100 ml vody 4-5 krát denne. Liečba propolisom trvá najmenej 2 mesiace. Nemenej užitočné je aj vnútorné použitie propolisu.

Huby - najstarší protinádorový agens

Mnoho druhov húb sa považuje za prospešné pre rakovinu obličiek. Druhy ako Chaga, Reishi, Meitake sú najhojnejšie huby. Sú bohaté na vlákninu, aminokyseliny, vitamíny, ktorých obsah zvyšuje ich liečivé vlastnosti. Výhody použitia určitých druhov húb ako jedla:

 • liečiť zhubné nádory obličiek;
 • chrániť výskyt sekundárnych ohnísk infekcie;
 • zmierniť vedľajšie účinky po ožiarení;
 • odstráňte toxické látky z obličiek z rastu nádoru z obličiek.

Čaga je najbežnejšia huba v populácii. Dá sa kúpiť v ktoromkoľvek supermarkete, lekárni alebo pouličnom predajcovi. Z hubových nápojov sa pripravujú voda a alkoholové tinktúry. Napríklad na prípravu vodnej infúzie je potrebné vziať 2 lyžičky. šampiňóny a zalejeme 300 ml vriacej vody. Infúzia bude pripravená na použitie do 2 hodín. Tento nástroj sa používa na liečbu dospelých a detí..

Rakovina Soda

Pacienti s rakovinou používajú bežnú sódu na pečenie na obnovenie obličiek po ožiarení. Liečba rakoviny obličiek sodou bude účinná v kombinácii s terapeutickou stravou a použitím smerových liekov. Alkalické látky obsiahnuté v sódy zničia patogénne huby v tele. Sodný roztok sa podáva intravenózne alebo intramuskulárne podľa pokynov lekára.

Obnovovacie prostriedky po chemoterapii a chirurgickom zákroku

Existuje mnoho prostriedkov tradičných liečiteľov, ktorí pomáhajú ľuďom v pooperačnom období a po expozícii chemikáliám. Prípravky vyrobené z prírodných prísad stimulujú obličky k regenerácii, znižujú nepríjemné príznaky po chemoterapii, posilňujú funkciu životne dôležitých orgánov v ľudskom tele.

Broskyňová tinktúra

Broskyňová tinktúra je príjemná podľa chuti a je liečivá pre vnútorné orgány. Onkológovia odporúčajú, aby pacienti užívali 1 lyžičku. broskyňová tinktúra trikrát denne. Pomôže obnoviť orgán postihnutý chemickým žiarením a vytvoriť narušený proces močenia. Priebeh liečby môže byť dlhý, tinktúra broskýň prospeje nielen obličkám, ale aj zvyškom vnútorných orgánov..

Schisandra Berries

Plody rastlín obsahujú biologicky aktívne látky, ktoré majú tonizujúci a regeneračný účinok na životne dôležité vnútorné orgány, najmä pečeň a obličky. Pôsobenie bobúľ pomáha udržiavať činnosť tela aj pri závažnom štádiu rakoviny obličiek 4. stupňa. Po chemoterapii vykonanej na obličkách zoberte bobule citrónovej trávy v sušenej alebo čerstvej forme..

Poľná zver

Rastlina rodu Ranunculus je využívaná tradičnými liečiteľmi na liečenie zhubného nádoru obličiek a pečene. Liečebný prostriedok, ktorý obnovuje obličky, je pripravený týmto spôsobom:

 • 20 g suroviny sa odoberie čerstvé alebo sušené.
 • Naleje sa 1 liter. horúca voda.
 • Dajte na 30 minút do vodného kúpeľa.
 • Chladivo a nápoj ¼ šálky trikrát denne.
Späť na obsah

Liečba rakoviny obličiek ľudovými liekmi po operácii

Restoratívna terapia po operácii nie je o nič menej dôležitá ako hlavná. Zameriava sa na prevenciu opätovného rastu zhubných nádorov a pomáha močovým orgánom. Na liečebné účely sa široko používajú liečivé byliny s diuretickými a protinádorovými účinkami: ženšen, echinacea, šalvia, astragalus.

Ženšenový koreň

Ženšenová bylina je v čínskej tradičnej medicíne oficiálne uznávaným liekom. Lekárska prax dokazuje, že ženšen pomáha obnoviť obličky po ožiarení a tiež zabraňuje vzniku metastáz. Pravidelné vnútorné použitie rastliny môže významne znížiť riziko onkológie a potlačiť rast zhubných nádorov v obličkách. V rastline sa korene považujú za užitočné, ktoré prechádzajú mlynčekom na mäso a konzumujú sa vo vnútri. V deň, keď je potrebné jesť najviac 5 g liečivej zmesi.

Echinacea Kvety

Účinným stimulátorom imunity je rastlina Echinacea. Interný príjem rastlín vám umožňuje predchádzať mnohým respiračným infekciám, chrípkovým stavom, posilňovať obranu tela pred vonkajšími negatívnymi faktormi. Echinacea sa úspešne používa po operácii nádoru obličiek. Pomáha obnoviť prácu oslabeného orgánu, vytvoriť močenie, zabrániť rastu sekundárnych nádorových uzlín.

Pre obličky sa používa odvar z echinacey. recept:

 • Vezmite 2 lyžice. l kvety rastlín, zalejeme 1 liter. vriaca voda.
 • Trvajte na tom, 15 minút.
 • Užívajte 200 ml 2-krát denne pred jedlom.
 • Liečba trvá 1 mesiac.
Späť na obsah

Red Sage

Čínsky šalvia je známy svojimi prospešnými látkami, ktoré pomáhajú očistiť telo od škodlivých molekúl. Na liečebné účely ľudia používajú tinktúru alebo odvar z liečivých rastlín. Príprava odvar je veľmi jednoduchá, stačí urobiť 1 polievková lyžica. l nasekané suroviny a zalejeme 0,5 litra. vriaca voda. Produkt je pripravený na použitie do 15 minút po príprave. Vypite 1/3 šálky 3x denne.

Rastlina Astragalus

Rastlina čeľade strukovín je astragalus, jedinečná vďaka svojim skutočne liečivým vlastnostiam. Je to slávna rastlina schopná rýchlej regenerácie obličiek a zničenia rakovinových buniek. Na liečbu postihnutých obličiek sa pripraví odvar:

 • Vezmite 20 g rastlinnej zložky a nalejte do nádoby.
 • Nalejte 200 ml prevarenej vody a zmes nechajte prevariť..
 • Trvajte na tom, 1 hodinu, napätie.
 • Vezmite odvar 100 ml trikrát denne.

Pred použitím akýchkoľvek ľudových liekov musíte dôkladne prečítať kontraindikácie a vedľajšie účinky aktívnej zložky. Nezávislé činnosti na terapeutické a profylaktické účely sú v súlade s ošetrujúcim lekárom. Nemenej dôležitou podmienkou správnej liečby je prísne dodržiavanie lekárskych odporúčaní..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Inguinálna hernia (ICD kód K40)Zahrnuté: Bubonocele tříslová prietrž. BDU. rovno. bilaterálne. nepriame. šikmá kýlová prietrž
Tehotenstvo je obdobím, keď sa často zabudnuté choroby často prejavujú alebo objavujú nové. Je to pochopiteľné, pretože ženské telo sa prestavuje, zvyšuje sa zaťaženie všetkých systémov a orgánov.
Pavlikov trojuholník (J. Karel-Pawlik) - trojuholník na prednej stene vagíny v tvare hladkého povrchu, ktorý nemá záhyby; voľne spojené s močovým mechúrom a priliehajúce k trojuholníku močového mechúra (Lieto).