loader

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi: výhody a nevýhody

Liečba rakoviny prostaty, rovnako ako akákoľvek onkológia, zahŕňa odstránenie rakovinových buniek, ktoré sa dosahuje chirurgickým zákrokom alebo vystavením ionizujúcemu žiareniu a rôznym chemoterapeutickým liekom v kombinácii s chirurgickým zákrokom alebo vo forme nezávislých metód..

Účinnosť liečby závisí od štádia ochorenia a od veku pacienta. Existujú situácie, keď chirurgická liečba nie je možná kvôli detekcii príznakov rakoviny prostaty 4. stupňa alebo významného počtu sprievodných chorôb..

V tomto prípade môže byť liečba rakoviny prostaty ľudovými liečivami východiskom. Takéto liečenie sa môže uskutočňovať aj ako pomocné metódy na zlepšenie celkového stavu pacienta, zvýšenie jeho odolnosti voči toxickému účinku chemoterapeutických liekov a na urýchlenie regenerácie po chirurgickom zákroku..

 • Výhody tradičnej medicíny sú jej relatívna dostupnosť a možnosť použitia doma.
 • Medzi nevýhody patrí nepreukázaná účinnosť a možnosť alergických reakcií..

Nezabudnite, že tradičná medicína bola vytvorená na základe empirických predpokladov a pozorovaní. Neexistujú žiadne sľubné vedecké štúdie o účinnosti akýchkoľvek rastlinných prípravkov alebo včelích produktov, a preto neexistuje jasný dôkaz o ich účinnosti..

Ako liečiť rakovinu prostaty ľudovými liekmi? Je to bezpečné?

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi by sa mala vykonávať po dohode s lekárom ako jedna zo súčastí komplexnej liečby. Vášeň pre ľudové lieky, najmä v počiatočných fázach, je nebezpečná a môže včas ovplyvniť vyliečenie choroby..

Medzi nedostatky tradičnej medicíny je potrebné poznamenať, že pri príprave odvarov, infúzií a iných foriem nie je možné presne dávkovať liečivé látky extrahované z bylín. To môže viesť k predávkovaniu a intoxikácii tela..

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi má v rôznych štádiách svoje vlastné charakteristiky.

 • V prvom a druhom štádiu rakoviny prostaty, keď je nádor umiestnený vo vnútri žľazy, je iba chirurgický zákrok schopný zbaviť telo miesta rastu nádoru. V tomto štádiu nie je ukázané nezávislé použitie ľudových prostriedkov v akejkoľvek podobe. V nádeji na ich účinok môže pacient vynechať čas operácie. Nie je to smutné, ale ak sa v prostate zistí rakovina, budete musieť byť operovaní, zatiaľ čo existuje takáto príležitosť.
 • V tretej etape je operácia možná, avšak kvôli prítomnosti metastáz v regionálnych lymfatických uzlinách môže byť jej účinnosť nízka..
 • Vo štvrtej fáze, v prítomnosti vzdialených metastáz, sú možné iba paliatívne opatrenia. Preto sa v treťom a štvrtom stupni môžu po dohode s ošetrujúcim lekárom av súlade s reakciou tela použiť alternatívne prostriedky. Účinnosť prehľadov môže byť pomerne vysoká, a ak nemôžete počítať s úplným vyliečením a zbavením sa nádoru, potom sa môže veľmi významne zvýšiť kvalita života a stav tela, ako aj prežitie..

Zoznam ľudových liekov na liečbu rakoviny prostaty

Liečba rakoviny prostaty ľudovými prostriedkami zahŕňa nielen použitie určitých látok, ale predovšetkým normalizáciu životného štýlu a výživy.

Odporúča sa prejsť na mliekarenskú, stredomorskú alebo japonskú stravu. Alkohol, korenie a korenie, živočíšny tuk sú zo stravy vylúčené. Odporúčané chudnutie, pravidelná realizovateľná fyzická aktivita, vrátane joggingu a cvičenia na všeobecné posilnenie.

Liečba rakoviny prostaty ľudovými prostriedkami by sa mala vykonávať po dohode s lekárom, ak nie sú kontraindikácie. Všetky činnosti by sa mali vykonávať pravidelne, metodicky av súlade s formuláciou a dávkovaním..

 • Liečba rakoviny prostaty sodou
  Liečba sódy zahŕňa pravidelný príjem roztoku sódy každý deň vo vnútri, počínajúc piatou čajovou lyžičkou a končiac polovicou čajovej lyžičky v poháriku vody. Liečba sódou vyžaduje zásadnú zmenu životného štýlu, normalizáciu výživy a dennú rutinu. Prípadne môžete použiť iba sódu a sódu s javorovým sirupom. Hodnotenia liečby sódou sú diametrálne odlišné: od nadšených až po pripísanie tejto metódy účinku placeba a obvineniam z vulgárnosti.
 • Srvátka proti rakovine prostaty
  Podľa laboratórnych štúdií je rast nádorových buniek inhibovaný pôsobením srvátkových proteínov. Dôvodom je skutočnosť, že v nádorových bunkách je zvýšené množstvo glutatiónu. Podľa niektorých správ môže použitie srvátky znížiť množstvo glutatiónu v rakovinových bunkách a zvýšiť na ne účinky chemoterapeutických liekov..
 • Ako liečiť rakovinu prostaty s hemlock
  Hemlock sa považuje za jedovatú rastlinu, otrava môže u ľudí spôsobiť ochrnutie. Avšak pri nízkych dávkach ničí rakovinové bunky. Hemlock sa používa vo forme tinktúry, podľa špeciálnej schémy a po kvapkách.

V súčasnosti sa v súvislosti s otravou hemlock neodporúča na prijatie, alebo pacient preberá plnú zodpovednosť za účinok liečby na seba.

 • Tibetská liečba rakoviny prostaty
  Tibetská metóda spočíva v očistení tela odvarom zo špeciálnej kolekcie bylín. Vyžaduje opatrné dodržiavanie formulácie, dávkovania a predchádzajúcu konzultáciu so špecialistom na tibetský liek..
 • Liečba rakoviny prostaty marhuľového jadra
  Podľa niektorých online publikácií existuje vitamín B17, ktorý sa nachádza v nadbytku marhuľových jadier a má protinádorovú aktivitu. Neexistuje žiadny oficiálny dôkaz o prítomnosti tohto vitamínu v úradnom lekárstve.
 • Ako sa s rakovinou prostaty lieči surová strava
  Surová strava pri rakovine znamená úplný prechod na konzumáciu surovej zeleniny a ovocia, ako aj orechov a bylín. Existujú recenzie tých, ktorí sa touto rakovinou úspešne zotavili z rakoviny. Surová strava môže mať kontraindikácie. Okrem toho by prechod na takýto spôsob stravovania mal byť postupný, pretože ostrý prechod je spojený s problémami s gastrointestinálnym traktom a autotoxicitou s obsahom hrubého čreva..
 • Byliny na rakovinu prostaty
  Pri rakovine prostaty sa používajú rôzne poplatky od liečivých rastlín, ktoré majú protinádorové, antiseptické a všeobecné zosilňujúce účinky. Používajú sa ako jeden z prostriedkov komplexnej liečby vo forme odvarov, infúzií a mikrokryštálov.
 • Extrakt z rakoviny prostaty Reishi
  Reishi je tvrdá drevnatá huba, ktorá obsahuje protinádorové látky, steroidy a nenasýtené kyseliny. Používa sa vo forme čaju, predáva sa ako potravinový doplnok. Alternatívne je možné použiť ošetrenie hubou chaga, ktorá je tiež stromovou hubou a na rozdiel od reishi rastie v strednom pruhu..
 • Amanita z rakoviny prostaty
  Amanita je jedovatá huba, ktorá má podľa niektorých správ protinádorový účinok. Okrem toho má toxický účinok na centrálny nervový systém a môže spôsobiť halucinácie. Užívanie alkoholovej tinktúry z agariky mušky sa používa v ľudovom liečiteľstve, účinok je však pochybný a rozdiel medzi terapeutickou a toxickou dávkou je veľmi malý..
 • Mikroklystery pri rakovine prostaty
  Zavádzanie liekov na rakovinu prostaty sa môže uskutočňovať cez konečník vo forme mikrokryštálov, počítajúc na blízkosť konečníka a prostaty. V prípade mikrolytrov sa používa sóda, vodný roztok propolisu, takzvaná mŕtva voda získaná po úprave vody elektrickým prúdom..
  Všeobecne sa ako spôsob podania liečiv používajú miklylystre kvôli dobrému prísunu krvi do rektálnej sliznice, keď nie je možné podávať liečivo ústami. Týmto spôsobom sa antipyretiká podávajú deťom.
 • Propolis a med proti rakovine prostaty
  Propolis, výrobky z medu a včiel majú všeobecný posilňujúci účinok a aktivujú ľudský imunitný systém. Monoterapia včelárskymi výrobkami na rakovinu prostaty sa nevykonáva, ale ako súčasť komplexnej liečby na posilnenie tela sú med a včelárske výrobky celkom použiteľné. Malo by sa pamätať na to, že sú kontraindikované pri cukrovke a alergiách..
 • Použitie čistého dechtu na rakovinu prostaty
  Decht je mastná, zapáchajúca tekutina, má antimikrobiálne a antiseptické účinky. Predtým sa hojne používal ako súčasť Vishnevského masti a ichtyolovej masti. Existujú recenzie pozitívnych výsledkov liečby brezového dechtu na rakovinu v ľubovoľnom mieste. Na tento účel sa odporúča kvapkať 5 kvapiek do pohára vody a vypiť tento roztok každý deň na lačný žalúdok.
 • Liečivé vlastnosti čierneho bezu pri rakovine prostaty
  Podľa niektorých správ má bezinky protinádorový účinok. Jedná sa o jedovaté bobule, nedá sa kategoricky jesť surové. Aplikujte jej infúziu, ktorá je pripravená na mesiac. Odporúča sa užívať lyžičku trikrát denne, v kurzoch jeden a pol mesiaca. Infúzia bezstavovcov je kategoricky kontraindikovaná u detí, tehotných a dojčiacich, s diabetes mellitus a chorobami gastrointestinálneho traktu. Neexistujú žiadne úradné dôkazy o účinnosti.
 • Alkoholová tinktúra cesnaku pri liečbe rakoviny prostaty
  Cesnak obsahuje prchavé a protinádorové látky, ktoré sú účinné pri laboratórnych pokusoch. Cesnak má dobrý preventívny účinok a je súčasťou komplexnej liečby rakoviny. Cesnaková tinktúra sa používa podľa schémy a rozpúšťa určitý počet kvapiek v pohári vody.
 • Liečba rakoviny prostaty peroxidom vodíka
  Peroxid vodíka sa používa na dezinfekciu otvorených rán a odrenín a pomáha zrážať krv a odstraňovať mikroorganizmy. Existujú dôkazy o použití peroxidu vodíka pri liečbe rakoviny prostaty. Peroxid sa nanáša vo forme niekoľkých kvapiek na pohár vody vo vnútri, pridáva sa do vody z kúpeľa a nanáša na pokožku. Liečba je veľmi populárna, ale účinok jej použitia nebol dostatočne študovaný, aby ju bolo možné odporučiť..
 • Čínska urologická náplasť na rakovinu prostaty
  Čínska urologická náplasť je indikovaná na adenóm a chronické zápalové ochorenia prostaty. Môže sa tiež použiť na prevenciu rakoviny prostaty..
 • Olej na rakovinu prostaty
  Kamenný olej je biely minerál, ktorý sa ťaží v pohorí Altaj a nazýva sa aj horský vosk. Obsahuje širokú škálu rôznych stopových prvkov. Kamenný olej sa používa vo forme roztoku 1 g na liter v kombinácii s bylinkami a vo forme mikrolytrov na liečbu chronickej prostatitídy a prevenciu rakoviny prostaty..
 • Liečba rakoviny prostaty joggingom
  Pravidelné cvičenie pomáha znižovať stagnáciu panvy, normalizovať hmotnosť a je účinným spôsobom prevencie mnohých chorôb. Pri rakovine prostaty možno pacientovi odporučiť jogging, aby sa znížila hmotnosť, aby sa udržal v dobrej fyzickej kondícii, čo môže pomôcť pri ožarovaní tela počas lekárskych expozícií a zlepšiť rehabilitáciu po operácii. Trvanie a intenzita fyzickej aktivity by sa mali dohodnúť s ošetrujúcim lekárom a mali by sa vykonávať so zreteľom na stav tela.

Recenzie na liečbu ľudových liekov na rakovinu prostaty

Pri liečbe rakoviny prostaty ľudovými liekmi je spätná väzba od mužov a ich príbuzných na fóre a na internete veľmi odlišná..

Existujú zjavní odporcovia ľudových metód a úradné lekárstvo uznáva ľudové lieky ako paliatívne.

Existuje pomerne neutrálny postoj k ľudovým liekom na rakovinu ako placebo, ako okamih vyžadujúci zmenu životného štýlu a výživy, ako doplnok komplexnej liečby..

Pri liečbe rakoviny prostaty ľudovými liekmi môžu byť recenzie nadšené, pozitívne. Existuje mnoho známych prípadov liečby z onkológie rôzneho stupňa zázračným spôsobom, a to ako s pomocou psychológie, tak s pomocou modlitby as pomocou rôznych ľudových prostriedkov, ale nedostali hromadnú distribúciu.

Existujú tiež nadšené recenzie o alternatívnych metódach liečby rakoviny od tých, ktorí sami podporujú tento spôsob liečby. Neexistuje definitívna alternatívna liečba rakoviny prostaty, ktorá by pomohla telu vyrovnať sa s touto chorobou na sto percent.

Bez odstránenia nádeje pacienta na zázračné uzdravenie pomocou tradičných lekárskych metód by som vám chcel pripomenúť, že zhubný nádor je dostatočne závažné ochorenie, ktoré ohrozuje život a vyžaduje včasnú detekciu a aktívne zásahy..

Je vhodné koordinovať všetok tradičný liek pred použitím so svojím lekárom, a ak ho užijete sami, potom buďte pripravení na skutočnosť, že vám nemusia pomôcť alebo viesť ku komplikáciám..

A ak pri chorobe, ako je adenóm, dôjde k zmenám pomaly, potom pri rakovine je čas drahý a pacient si vyberá ľudové metódy na svoju zodpovednosť.

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi

Liečba rakoviny prostaty ľudovými prostriedkami sa používa v dvoch hlavných prípadoch:

 1. V skorých štádiách rakoviny prostaty v kombinácii s liekom.
 2. Ak tradičné metódy nie sú možné, s nefunkčnými nádormi, u veľmi starších ľudí so srdcovými chorobami.

Našťastie zhubné nádory prostaty dobre reagujú na ľudové lieky a špeciálnu diétu..

Hlavné účinné ľudové metódy liečby rakoviny prostaty sú:

 • Spracovanie včelích výrobkov;
 • použitie jedlej sódy;
 • použitie jedovatých rastlín;
 • užívanie regeneračných rastlinných prípravkov;
 • špeciálna strava.

Liečba rakoviny prostaty včelími produktmi

Príprava alkoholovej tinktúry propolisu. Nalejte jednu časť rozdrveného propolisu so 4 dielmi liehu. Potom všetko dôkladne premiešajte v tmavej nádobe a po 10 dňoch je tinktúra pripravená. Vypite ho trikrát denne, 30 kvapiek pred jedlom, pridajte do vody alebo mlieka po dobu piatich týždňov, po 10 dňoch zopakujte priebeh. Dĺžka kurzu je určená zdravím.

Liečivé sviečky Propolis sa predávajú v lekárni, ale je možné ich pripraviť aj doma..

Liečba rakoviny prostaty ľudovými metódami by mala byť komplexná

Recept na sviečky s propolisom. 40 g kakaového masla sa zmieša s 2 g rozdrveného propolisu a dá sa do vodného kúpeľa. Zmes sa musí miešať, kým sa nedosiahne jednotná konzistencia. Keď zmes začne zhusťovať, potom sa nechá schladnúť, sviečky sa vyrábajú ručne. Po dobu jedného mesiaca sa podávajú pred spaním, zatiaľ čo črevá by sa mali čistiť.

Liečba rakoviny prostaty jedlou sódou

Už niekoľko rokov sa liečba zhubných nádorov prostaty a iných orgánov pomocou roztoku sódy na pečenie úspešne používa v rôznych krajinách sveta. Je to jednoduché a lacné, ale musíte prísne dodržiavať proporcie uvedené v recepte. Metóda je založená na vlastnosti alkalického prostredia ničiť rakovinové bunky a plesňové infekcie, ktoré môžu spôsobiť rast rakovinových nádorov..

Ako použiť jedlú sódu? Sodu pridajte v teplej vode v pomere 1: 5. Pite trikrát denne 15 minút pred jedlom. Taktiež je dobré pripravovať pleťové vody s roztokom sódy v oblasti nádoru, najmä ak existujú kontraindikácie na prijímanie sódy vo vnútri..

Kontraindikácie:

 • nízka kyslosť žalúdočnej šťavy;
 • ulcerózna kolitída, žalúdočný vred, pankreatitída.

Použitie jedovatých rastlín v nádoroch prostaty je založené na schopnosti rastlinných jedov ničiť rakovinové bunky.

Použitie ľudových liekov na rakovinu prostaty je veľmi účinné.

Chaga v liečbe rakoviny

Chaga je čierna huba, ktorá rastie na brezach. Chaga tinktúra stimuluje telu produkciu enzýmov, ktoré ničia rakovinové nádory.

Varenie tinktúry chaga na liečbu rakoviny prostaty

Huby zozbierané na kmeňoch brezy musia byť vonku čierne a vo vnútri hnedohnedé. Rozrežú sa na kúsky, sušia sa v sušiarni pri 60 ° C a nalejú sa studenou vodou počas 6 hodín. Potom sa melie a znovu sa plní vodou pri teplote 50 ° C. Päť častí vody sa odoberie na jednu časť huby, trvá na tom dva dni, filtruje sa a užíva sa 100 ml 5-krát denne pred jedlom..

Liečba rakoviny prostaty hemlock

Ako pripraviť tinktúru hemlock? 2/3 šálky suchých semien a kvetov nalejte 1/3 šálky 40% alkoholu a vložte do pohára na tri týždne do pivnice. Potom tinktúru napnite a použite na ošetrenie podľa schémy. Užívajte pol hodiny pred prvým jedlom, ráno, počas 40 dní. Začnú brať jednu kvapku a každý deň sa zvyšujú. Maximálna denná dávka by mala dosiahnuť 40 kvapiek a nesmie sa prekročiť. Tinktúra sa po užití zriedi 200 ml teplej vody. Potom by sa dávka mala postupne znižovať, sledujúc reakciu tela.

Len skúsení fytoterapeuti môžu liečiť rakovinu prostaty aconite Jungar. Táto rastlina je veľmi jedovatá, jej alkaloidy majú toxicitu 40-krát vyššiu ako hemlocky. To isté platí pre ošetrenie červenou hubou..

 • S týmito rastlinami musíte byť veľmi opatrní. Akákoľvek nadmerná dávka alebo nesprávny prípravok môže mať za následok toxické poškodenie pečene a smrť..

Liečba rakoviny pomocou ChAK

Táto metóda je založená na kombinovanej kombinácii huby chaga, calamus a nechtíka, ktorá potláča rast rakovinových nádorov. Tieto liečivé rastliny nie sú toxické, ľudský organizmus ich ľahko znáša..

Recept na prípravu "ChAK":

Nasekané kúsky hubky chaga sa zmiešajú s práškom koreňov calamus a voda sa naleje pri teplote asi 45 stupňov tak, aby sa rastliny prikryli hore. Po 10 hodinách zmes rozomelte v mixéri alebo mlynčeku na mäso. Potom sa buničina naleje úvodnou infúziou, ale pridá sa 1 lyžica. l nechtíka a trvať dva dni. Potom zmes prefiltrujte a užite 100 ml 4-5 krát počas dňa. Trvanie liečby - 1-3 mesiace.

Účinný je považovaný za brezy huby (chaga), ktorá rastie na stromoch

Príprava masti "CHAK":

Do odstredenia, ktoré zostalo z prípravy tinktúry, pridajte čerstvé bravčové mäso a pomaly miešajte, aby sa privaril. Potom nalejte zmes na jeden deň a znova roztavte na miernom ohni, potom nalejte do sklenených fliaš.

V prípade rakoviny prostaty sa do nádoru cez noc aplikujú obklady s maslom ChAK. Tento liek pomáha v boji proti rakovine prostaty v kombinácii s liekmi a stravou..

Rakovina výživa hrá pri liečbe rakoviny kľúčovú úlohu.

Čo musíte jesť:

 • čerstvé ovocie a zelenina vo forme šalátov a štiav;
 • morské ryby a šaláty z morských rias;
 • sója, šošovica a obilniny z celých obilnín, čerstvé bylinky;
 • chlieb neobsahujúci kvasinky vyrobený z tmavej múky alebo otrúb;
 • sú potrebné nízkotučné fermentované mliečne výrobky, tvaroh a syr feta;
 • všetky surové orechy (okrem arašidov), avokádo, olivový olej;
 • sušené ovocné kompoty, šípkový vývar, citrónový čaj.

Zelenina a ovocie obsahujú veľa vlákniny, vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré bránia malígnej transformácii buniek. Čerstvá šťava z červenej repy a jedlá obsahujúce repu sú veľmi užitočné pri rakovine prostaty a iných orgánov..

Je veľmi dôležité piť najmenej 2 litre čistej vody denne.

Čo vylúčiť:

 1. Vyprážané, údené výrobky, konzervované potraviny.
 2. Živočíšne tuky, margarín, palmový olej.
 3. Plnotučné mlieko, majonéza, korenené korenie.
 4. Všetky bielkoviny bohaté na cholesterol.
 5. Alkohol, káva a čierny čaj, sladká sóda.

Liečba rakoviny prostaty ľudovými metódami vám pomôže poraziť chorobu v akomkoľvek štádiu. Ale alternatívne metódy liečby by sa mali používať v kombinácii s tradičnými metódami a psychoterapiou. Je veľmi dôležité mať pozitívny prístup k uzdraveniu a vyhnúť sa stresovým situáciám. Pred použitím ľudových liekov by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom.

Najúčinnejšie ľudové lieky na liečbu rakoviny prostaty

Rakovina prostaty je jednou z najbežnejších patológií mužov, ktorá si vyžaduje povinnú liekovú terapiu a často chirurgický zákrok. Liečba rakoviny prostaty je niekedy doplnená ľudovými liekmi, ktoré môžu zvýšiť účinok liečiv. Účinnosť takejto terapie do značnej miery závisí od závažnosti ochorenia, prítomnosti metastáz a súvisiacich patológií.

Prečítajte si článok

Výhody a nevýhody alternatívneho zaobchádzania

Ľudové liečivá sa používajú v komplexnej terapii. Majú nasledujúce výhody:

 • zlepšiť celkový stav pacienta;
 • zvýšiť intenzitu liekov;
 • regulovať endokrinný systém (zvýšená hladina určitých hormónov vedie k rastu nádoru);
 • príprava odvarov a infúzií nie je náročná, môžu sa používať doma;
 • byliny sú široko dostupné, takže ich môžete ľahko kúpiť v ktorejkoľvek lekárni.

Nevýhody tohto typu liečby zahŕňajú možnú alergickú reakciu a neúčinnosť v neskorých štádiách ochorenia, keď človek potrebuje operáciu..

Najbežnejšie recepty

Pri rakovine prostaty sa bylinky môžu používať iba po koordinácii liečebných postupov s lekárom, inak hrozí, že pacient zhorší situáciu.

Účinnosť nekonvenčných liekov závisí od štádia vývoja choroby. Napríklad v prvých fázach sa použitie takýchto receptov neodporúča. Sú schopní zmierniť príznaky, takže človek neskôr ide k lekárovi, chýba mu drahocenný čas. V tretej alebo štvrtej etape je povolené používanie ľudových prostriedkov. Nie vo všetkých prípadoch bude liečba účinná, pretože metastázy sa objavujú v neskorších štádiách vývoja.

Liečivé byliny

Najbežnejšími prostriedkami na boj proti rakovine prostaty sú bylinné recepty.

Hlavná zložkapopis
Willow NáušniceMali by naplniť nádobu surovinami až po okraj. Vnútri nalejte liečivý alkohol. Trvá to trvať mesiac. Obsah nádoby sa musí pravidelne pretrepávať. Hotový produkt zrieďte prevarenou vodou (1 polievková lyžica tinktúry na 0,5 l vody), nechajte jednu hodinu dobre rozpustiť a vypite celý získaný objem (to sa robí raz denne).
Koreň sladkého drievkaVarte 1 lyžicu surovín v 0,5 l vriacej vody. Potom zmes povarte na miernom ohni 10 minút. Kvapalina sa musí podávať infúziou, kým úplne nevychladne. Po filtrácii sa produkt môže konzumovať 3-krát denne pred jedlom. Prijatý objem by sa mal opiť denne.
Aspen púčiky2 čajové lyžičky surovín nalejeme 0,5 litra vriacej vody a necháme pôsobiť 5 minút. Ďalej musí byť nástroj filtrovaný a rozdelený do 3 až 4 dávok. Výsledný objem tekutiny sa pije denne.
Bylinná úrodaMedzi všetkými terapeutickými látkami je táto infúzia najbežnejšia a najúčinnejšia. Vyžaduje sa koreň sladkého drievka, kvety nechtíka lekárskeho (nechtík lekársky), medvedicové listy, žihľavy, eukalyptus, ľubovník bodkovaný, uzol, lastúrnik, vrabec, šnúrka, repa, astragalus, šípky. Všetky zložky sa berú v rovnakých pomeroch. Zmes sa naleje do 3 litrov vody a varí sa počas 5 minút. Potom sa tekutina prefiltruje a pred jedlom sa vezme do 0,5 šálky. Liečebný cyklus je 1 mesiac.
Chmeľové šištičkyChmeľ sa považuje za prírodný fytoestrogén. Znižuje hladinu testosterónu v krvi, čo vyvoláva rast nádoru. Suroviny je potrebné rozdrviť, dať do pohára a naliať 1 liter vodky. Trvať na tom bude trvať 3 týždne. Pred jedlom budete musieť piť liek 40 kvapiek štvrť hodiny. Ak je z nejakého dôvodu zakázané piť alkoholové tinktúry, môžete liek pripraviť vo vode. Na tento účel nalejte 2 polievkové lyžice kužeľa 0,5 litra vriacej vody, trvajte 2 hodiny. Náradie sa pije trikrát denne pred jedlom v pohári.
Spiraea1 polievková lyžica kvetín sa naparí 1,5 šálky vriacej vody, naplní sa 3-4 hodiny a prefiltruje sa. Výsledný objem tekutiny sa pije po celý deň na 3-4 prístupy pred jedlom.
Kvitnúce SallyPoužívajú sa sušené kvetenstvo rastliny. 1 lyžica surovín sa naleje vriacou vodou (1,5 šálky), trvá na tom, až úplne vychladne a prefiltruje sa. Vypite infúziu trikrát denne počas 1/3
lastovičník1 polievková lyžica bylín sa naparí 3 litrami vriacej vody a nechá sa 8 hodín. Je lepšie naplniť rastlinu termoskou. Nasledujúci deň môžete začať užívať drogu a predhriať ju. Pite tekutinu ako čaj, 1 šálka dvakrát denne pred jedlom. Priebeh liečby je 30 dní, po ktorých musíte urobiť 6 mesačnú prestávku a zopakovať liečbu.

Jedovaté rastliny

Nepomôžu úplne vyliečiť rakovinu prostaty, ale kontrolujú rast karcinómu, zastavujú ho. Tento spôsob liečby by sa mal pravidelne opakovať, pretože neposkytuje dlhodobú remisiu..

Najúčinnejšie sú také jedovaté rastliny:

 1. Huby Chaga - zvyčajne rastú na breze kmeňa a majú tmavý odtieň. Pleseň vylučuje látky, ktoré stimulujú organizmus na ničenie rakovinových buniek. Infúzia sa pripravuje na vode. Na to potrebujete suchú drvenú rastlinu;
 2. muchotrávka - pôsobí ako antibiotikum, pomáha v boji proti nádoru, zmierňuje bolesť. Na ošetrenie sa používa alkoholová tinktúra na báze húb. Tento spôsob liečby nie je možné kombinovať s použitím iných látok založených na jedovatých rastlinách;
 3. hemlock - toxické látky obsiahnuté v tejto rastline negatívne ovplyvňujú iba choré bunky. Zdravé tkanivá na ne prakticky nereagujú. Pri liečení sa používa alkoholová tinktúra a výťažok z čerstvých kvetov;
 4. aconite - nielen spomaľuje rast nádoru, ale má tiež protizápalové účinky. Na prípravu lieku je potrebný koreň rastliny, pretože obsahuje maximálne množstvo potrebných toxínov. Môže sa používať v ktorejkoľvek fáze vývoja choroby;
 5. thuja - mladé výhonky rastliny je potrebné vysušiť a nasekať. Potom sa 40 g konárov naparí 2 l vriacej vody, varí sa vo vodnom kúpeli 15 minút. Filtrujte vývar stále horúci. Môžete ho vypiť denne v pohári, ale opatrne. Ak sa objavia príznaky otravy, je lepšie liečbu zastaviť a poradiť sa s lekárom.

Jedovaté ľudové lieky na rakovinu prostaty by sa mali používať s mimoriadnou opatrnosťou. Môžu pomôcť, ale môžu spôsobiť aj vážne otravy..

Iné prostriedky

Pri liečbe ľudových liekov sa používajú nielen liečivé rastliny, ale aj iné recepty:

 1. jedlá sóda - prášok sa rozpustí v pohári vody, počnúc 1/5 čajovej lyžičky. V budúcnosti sa musí množstvo sódy dostať na ½ čajovej lyžičky. Piť takéto riešenie by malo byť pravidelné;
 2. srvátka - zlepšuje účinok chemoterapie;
 3. Propolis a výrobky z včiel obsahujú veľa užitočných zložiek, ktoré pozitívne ovplyvňujú prostatu. Propolis aktivuje a posilňuje obranyschopnosť tela. Vzhľadom na svoju alergénnosť sa však musí používať opatrne;
 4. čistý decht - každý deň musíte mať toto riešenie: 5 kvapiek surovín na pohár vody. Nevýhodou je nepríjemný zápach;
 5. cesnaková alkoholová tinktúra - v tejto zelenine sú prítomné fytocídy, ako aj látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú malígne bunky.

klystír

Na liečbu rakoviny prostaty sa aktívne používajú mikrolytre a samo-pripravené rektálne čapíky. Účinok mikrobysterov výrazne prevyšuje pozitívny účinok odvarov. Faktom je, že lieky v tomto prípade priamo ovplyvňujú prostatu a nie sú ničené žalúdočnou šťavou.

Pred použitím klystýru musíte najprv vyčistiť konečník. Na prípravu mikrolytrov budete potrebovať bylinky: borovicový les, banán, oregano, manžetu, brané v rovnakých množstvách. Na prípravu pohára čerstvo prevarenej vody by malo byť 60 g (2 polievkové lyžice) zmesi. Trvá na tom, že to bude trvať 2-3 hodiny. Ďalej musíte infúziu namáhať, mierne zahriať a rozpustiť v nej lyžicu medu. Potom sa kvapalina môže použiť na výkop.

Liečba štiav

Čerstvo vytlačené šťavy sa považujú za rovnako účinné, ktoré sa môžu užívať jednotlivo alebo v zmesi:

 • cvikla (má protinádorový účinok, mal by sa vypiť v množstve 120 g 5krát denne pred jedlom);
 • mrkva (musíte použiť 0,5 - 1 l tekutiny denne);
 • tekvica;
 • z kalina.

Šťavy by sa mali konzumovať prvé 2 hodiny po príprave, neskôr stratia svoje prospešné vlastnosti.

Najúčinnejšie recepty tradičnej medicíny na liečbu rakoviny prostaty

Pri stanovení diagnózy rakoviny prostaty sa muži snažia vyskúšať rôzne metódy liečby. Na zmiernenie príznakov a zníženie pravdepodobnosti rastu nádoru sa rakovina prostaty lieči ľudovými liekmi. Pomáhajú telu zotaviť sa a vylučujú tiež prechod rakoviny do zložitejšej fázy.

Terapeutické funkcie

Použitie ľudových liekov na rakovinu prostaty je veľmi účinné. Mnohí neveria v silu prírodných liečivých zlúčenín. Prax však ukazuje, že domáce lieky majú užitočné vlastnosti, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s touto chorobou..

Dekorácie a infúzie z rôznych bylín - účinná liečba rakoviny prostaty

Zložky odvarov, infúzií, roztoky na podávanie sa vyberajú obzvlášť starostlivo. Umožňujú spomaliť a zastaviť rast patogénnych buniek, čím zvyšujú ochranné funkcie tela. Prírodné prípravky navyše eliminujú negatívne účinky na orgány a systémy, ktoré sa ukáže ako lieky a iné tradičné liečebné metódy. Z tohto dôvodu je dôležité prísne dodržiavať dávkovanie..

Po konzumácii zdravých potravín je telo očistené od rozpadnutých buniek. Je však potrebné si uvedomiť, že samotná tradičná medicína nie je schopná zvládnuť nádor. Preto by sa mal používať ako ďalší spôsob hlavného liečenia..

Liečivé rastliny

Proti rakovine sa najčastejšie používajú rôzne bylinky a rastliny. Pomáhajú obnoviť hormonálne pozadie, zvyšujú hladinu ženských hormónov v tele, odstraňujú nádory a normalizujú stav mužov..

Ošetrenie sa vykonáva ako odvar a infúzia vody a alkoholu. Takéto zlúčeniny rýchlo prenikajú do oblasti postihnutej žľazy a sú v nej absorbované. Preto je na rozdiel od iných látok možné pozorovať silnejší účinok na patologické bunky.

Vývar a nálev

Existujú rôzne recepty používajúce liečivé rastliny. Na ich základe sa pripravujú odvary a infúzie. Užitočné bylinky majú rôzne účinky na mužské telo.

Willow catkins sa považujú za účinný prostriedok boja proti rakovine. Na prípravu infúzie sa časti rastlín zbierajú do nádoby a narážajú. Nádoba by mala byť naplnená hore. Potom sa kompozícia naplní lekárskym alkoholom. Udržujte nádobu na tmavom mieste počas 4 týždňov. Po príprave sa produkt vyberie jednu polievkovú lyžicu rozpustenú v 0,5 litri vody. Pred použitím sa má liek podať jednu hodinu.

Willow catkins - efektívny ľudový liek na rakovinu prostaty

Muž môže byť liečený pomocou bežných liečivých rastlín. Liečebný režim predpísaný lekárom by sa mal jasne dodržiavať. Zloženie sa musí uskutočniť v nasledujúcom poradí v stanovenom čase.

 1. Marin root má prospešné vlastnosti. 50 g rastliny sa rozdrví a umiestni do pohára. K tomu je potrebné pridať 500 ml vodky. Kompozícia sa podáva infúziou počas 10 dní. Ošetrenie sa uskutočňuje počas troch mesiacov. Pred jedlom (30 minút) by mal pacient vypiť 40 kvapiek infúzie trikrát denne.
 2. V prípade malých zŕn je potrebné rozdrviť 50 g koreňového kadidla. Je potrebné ju naplniť vodou (350 ml), ktorej teplota je 60 ° C. Kompozícia je zabalená do teplej handričky a vylúhovaná počas 8 hodín. Vodná infúzia sa používa trikrát denne. Ošetrenie sa vykonáva tri dni naraz, 3 čajové lyžičky.
 3. Celandín sa považuje za účinný pri rakovine. Suché rastliny (100 g) sa umiestnia do tmavej sklenenej nádoby. Do piatich dní musíte produkt trvať na pridaní 500 ml vodky. Po príprave sa liek užíva trikrát denne na polievkovú lyžicu (40 minút pred jedlom) počas troch dní.
 4. Posilňuje imunitný systém, infúziu eleuterokoka. Rozdrví sa 100 g koreňa rastliny, naplní sa 0,5 I vodky a vylúhuje sa 10 dní. Musíte si vziať liek na lyžičku 30 minút pred raňajkami, obedom a večerou.

V prítomnosti pečeňových metastáz je zakázané používať alkoholické infúzie. V tomto prípade sú nahradené vodou.

Pomáha zbaviť sa choroby a koreňa sladkého drievka, ktoré pozná takmer každý človek. Na prípravu finančných prostriedkov na 0,5 litra vriacej vody sa odoberie lyžica suchej rastliny. Kompozícia stráca pri nízkej teplote 10 minút. Po ochladení a namáhaní ju musíte vypiť trikrát denne pred jedlom.

Ochorenie je často sprevádzané porušením procesu močenia. Neúplné tajomstvo prostaty môže stagnovať a interferovať s odtokom moču. Preto sa môžete zbaviť príznakov osika. Oceňujú sa nielen listy rastlín, ale aj puky, vetvy.

Použitie obličiek a osika vetiev na liečbu rakoviny prostaty

 1. Dve čajové lyžičky osiky sa naplnia 400 ml vriacej vody. Infúzia je pripravená na 15 minút. Po prefiltrovaní ho musíte vypiť po celý deň a rozdeliť ho do niekoľkých dávok.
 2. Môžete tiež pripraviť alkoholovú tinktúru. Na jednu časť rastliny sa odoberie 10 dielov vodky. Pacient musí užiť 25 kvapiek trikrát denne.
 3. Môžete pripraviť zmes kôry obličiek a osiky, pričom prísady beriete rovnako. Zmes v množstve 45 g sa naleje do 0,5 1 vriacej vody a zapáli sa. Výrobok je potrebné udržiavať v kachliach až do okamihu, keď sa jeho objem zníži na polovicu. Po namáhaní môžete do nápoja pridať med a trikrát denne vypiť štvrť šálky.
 4. Rozdrvené konáre rastliny sa vylejú do 200 ml vriacej vody. Kompozícia sa varí na miernom ohni počas 20 minút. Po ochladení a prefiltrovaní je potrebné liečivo použiť 50 ml trikrát denne pred jedlom.

Rakovinu prostaty môžete liečiť rastlinnými liekmi. Obsahuje:

 • eukalyptus;
 • žihľavy;
 • medvedica;
 • tatarnik;
 • rebríček;
 • Ľubovník bodkovaný
 • lipkavec;
 • lastovičník;
 • postupnosť;
 • krídlatka;
 • nechtík;
 • sladkého drievka;
 • Šípka.
Rôzne bylinné prípravky - základ tradičnej medicíny v liečbe chorôb

Zložky sa zmiešajú v množstve 5 g, vylejú sa na 3 litre vodky a varia sa 5 minút. Kompozíciu musíte piť pred jedlom trikrát denne v pohári. Ošetrenie sa vykonáva po dobu jedného mesiaca.

Jedovaté rastliny

Ošetrenie ľudovými liekmi sa uskutočňuje pomocou jedovatých rastlín. Majú schopnosť zastaviť vývoj buniek, ktoré vyvolávajú rakovinový syndróm.

Účinný je považovaný za brezy huby (chaga), ktorá rastie na stromoch. Na prípravu kompozície sa odstráni z povrchu kôry a vysuší sa. Potom je huba namočená vo vode po dobu 5 hodín.

Výsledná kompozícia sa rozdrví na kašovitý stav. Voda sa nemusí vypúšťať. Zahreje sa na 50 ° C a vleje sa do nádoby s hubovou kašou v pomere 5: 1.

Zloženie musí trvať dva dni. Po namáhaní sa produkt používa až šesťkrát denne. Jedna dávka je 100 ml. Pripravená infúzia sa uchováva 3-4 dni v chladničke. Po uplynutí tejto doby budete musieť pripraviť nový nástroj.

Agarikan červený má protinádorové a antibakteriálne účinky. Pomáha tiež rýchlo zmierniť záchvaty bolesti. Na prípravu tinktúry je potrebné vziať trojlitrovú nádobu a naplniť ju hríbovými uzávermi. Potom sa do nádoby naleje vodka. Trvajte na tom, že je to potrebné na týždeň. Ďalej sa kompozícia filtruje a riedi sa alkoholom na odtieň koňaku.

Liek je potrebné užívať podľa osobitnej schémy. Prvý deň musíte vziať jednu kvapku do pohára vody. Ďalej sa denná dávka zvyšuje o jednu kvapku. Po dosiahnutí 20 dávok sa má začať redukcia..

Tradičným spôsobom liečby rakoviny prostaty je infúzia výhonkov thuja. Musia sa vysušiť, rozdrviť a naliať 40 g 2 litrov vriacej vody. Potom sa zmes varí vo vodnom kúpeli štvrť hodiny.

Zložte kompozíciu trikrát denne. Jedna dávka teplého produktu je 1 šálka. Oplatí sa sledovať reakciu tela. Ak človek ochorie, dávka sa zníži.

Je tiež povolená infúzia alkoholu na thuja. Na tento účel nalejte 30 g suchej zmesi do 100 g 60% alkoholu. Trvajte na tom, že liek budete mať 10 dní na tmavom mieste. V deň, keď pacient vezme 20 kvapiek kompozície ráno a večer.

Ďalšia kompozícia bežná pri liečbe rakoviny prostaty sa pripravuje na základe kvetov hemlock. Rozdrvená rastlina sa naleje vodkou v pomere 1: 1. Nádoba sa na 3,5 týždne umiestni na tmavé a chladné miesto. Potom sa kompozícia použije podľa schémy:

 • prvý deň - 1 kvapka do 1/2 šálky vody;
 • potom sa prikvapká denne;
 • po dosiahnutí 40 kvapiek sa dávka zníži o 1 kvapku za deň.

Kompozícia je schopná liečiť rakovinu, ak je prevzatá z niekoľkých cyklov..

Jedy z jedovatých rastlín sa široko používajú pri liečbe rakoviny

Pacientom sa často predpisuje dzungarianský kokon. Varenie sami sa neodporúča kvôli zvýšenej pravdepodobnosti predávkovania. Nápravu preto môže vykonať bylinkár alebo tradičný liečiteľ. Musíte piť kompozíciu podľa schémy 1–20–1, v ktorej sa dávka zvyšuje každý deň a potom klesá o jednu kvapku.

fytoestrogény

Je možné vyliečiť chorobu, ak človek normalizuje rovnováhu hormónov v tele. Obzvlášť dôležité pre regeneráciu estrogénu. Niektoré rastliny obsahujú zložky, ktoré sú blízko hormónu. Preto sa úspešne používajú pri liečení tejto choroby.

V chmeľových šištičkách je obsiahnutých veľké množstvo prvkov. Mletím je potrebné naliať do nádoby liter vodky. Infúzia by mala stáť na tmavom mieste po dobu 3 týždňov. Musíte ho použiť 40 kvapiek pred jedlom (15 minút).

Ak existujú kontraindikácie pre príjem alkoholických infúzií, môžete si pripraviť produkt na vode. Za týmto účelom sa 2 lyžice rastliny nalejú do 0,5 litra vriacej vody a vylúhujú sa dve hodiny. Pred raňajkami, obedom a večerou je potrebné vypiť pohár zloženia.

Chmeľ - jedna z najúčinnejších rastlín fytoestrogénu

Okrem chmeľu sa izolujú aj ďalšie rastliny, ktoré sa považujú za prírodné estrogény. Tie obsahujú:

 • harmanček;
 • dvojdomá žihľava;
 • imelo;
 • nechtík
 • palina;
 • úzkoplodá protipovodnica;
 • voly;
 • kostihoj.

Sú tiež užitočné pri znižovaní obranyschopnosti organizmu, čo je obzvlášť bežné pri rakovinových nádoroch..

Liečba štiav

Ošetrujúci lekár môže predpísať použitie rôznych štiav. Neodstraňujú novotvary, ale môžu výrazne zvýšiť imunitnú obranu tela a zlepšiť stav pacienta.

Liečba rakoviny šťavy prostaty

 1. Cukrová šťava má užitočné vlastnosti. Je schopný pôsobiť na nádor, eliminovať slabosť a zvyšovať tlak. Šťavu musíte piť v pol pohári päťkrát denne pred jedlom. Po príprave si môžete dať drink na dve hodiny.
 2. Liečba môže byť uskutočnená mrkvovou šťavou. Mala by sa konzumovať od pol litra do 3 litrov denne. Môže sa tiež zmiešať so špenátovou šťavou..
 3. Účinne ovplyvňuje kalibr nádoru, tekvicu, granátové jablko, pomaranč, jablkovú šťavu. Potrebujú piť asi 200 ml denne. Po konzumácii týchto zdravých nápojov sa stav človeka výrazne zlepšuje. Okrem toho šťava z granátového jablka zvyšuje železo v krvi, čo pomáha telu bojovať s touto chorobou.

Microclysters

Pri zhubných novotvaroch v prostatickej žľaze sa použitie mikrolytrov považuje za účinné. Sú najvhodnejšou možnosťou liečby, pretože priamo ovplyvňujú prostatu.

Bylinné roztoky nevstúpia do žalúdka. Preto nepochádza z ničenia. Preto účinné látky najsilnejšie ovplyvňujú postihnutý orgán..

Pred zákrokom musíte vyčistiť konečník. Za týmto účelom sa robí obyčajný klystír. To vám umožní zvýšiť vstrebávanie živín priamo do čreva a postihnutej žľazy..

Používanie mikrobusovníkov z bylinných odvarov

Lekári odporúčajú pripraviť nálev klystýru, ktorý zahŕňa:

Zmes rastlín v množstve 60 g sa naleje do pohára vriacej vody. Trvajte na tom, že potrebujete pár hodín. Po prefiltrovaní sa v bujóne rozpustí 30 g medu.

Mikroklystre sa uskutočňujú pomocou 150 ml striekačky s pevným hrotom. Pred zavedením je potrebné ho natrieť tučným krémom, vazelínou. Douching raz denne v noci.

Pri rakovine je tiež užitočná kombinácia koreňa lopúcha, harmančeka, liesky, lastovičníka, topoľa čierneho, oleja rakytníka rešetliakového. Na ich základe sa tiež pripraví odvar na vloženie do konečníka.

Zloženie harmančeka, mäty, riasy, čaju Kuril a tinktúry ždungarského aconitu má silný účinok. Všetky zložky pomáhajú eliminovať zápal, zmierňujú bolesť a odstraňujú škodlivé mikroorganizmy..

čapíky

Rektálne čapíky nie sú o nič menej účinné ako mikrolytre. Pripravujú sa na základe rôznych prírodných prísad..

Čapíky proti rakovine prostaty

 1. Efektívne sú sviečky s propolisom. Rovnako ako iné včelárske výrobky pomáhajú zmierňovať bolesť, upokojujú organizmus a odstraňujú patogénnu mikroflóru.
 2. Prirodzené ošetrenie sa uskutočňuje pomocou ichtyolových čapíkov. Pomáhajú zlepšovať krvný obeh, odstraňujú bolesť a kŕče, zápaly.
 3. Do domácich sviečok, ktoré sa pripravujú z rôznych zložiek, môžete pridať olej z rakytníka rakytníka. Je tiež užitočný pri rakovine prostaty..

Včelárske výrobky

V súčasnosti lekári čoraz viac používajú včelárske výrobky na liečbu rakovinových nádorov. Posilňujú nielen imunitnú obranu tela, ale tiež bojujú proti patologickým bunkám.

Počas vystavenia medu a iným produktom sa T a B lymfocyty intenzívne produkujú. Prispievajú k tvorbe protilátok, ktoré inhibujú šírenie rakovinových buniek..

Pomocou sleziny sa vytvárajú biele krvinky, ktoré sú potrebné na ochranu tela pred škodlivými účinkami. Užitočné proteíny sa vyrábajú v pečeni, ktorých tvorba vyžaduje aminokyseliny kráľovskej želé a peľu.

Kráľovská želé bojuje proti onkologickým bunkám vďaka svojim základným prvkom. Pomáha rozpadu nádoru.

Užitočným včelárskym výrobkom je imunitný med. Skladá sa to z:

 • med so zvýšenou biologickou aktivitou;
 • materská kašička;
 • kmeňové bunky lariev maternice.

Je to potrebné mesiac. Môžete ho použiť v ktorejkoľvek fáze malignity, ako aj pri výskyte metastáz.

Všetky výrobky pre včelárstvo sú účinné v boji proti rakovine.

Iné terapie

V prípade choroby je možné predpísať ďalšie liečebné metódy. Všetky sú založené na používaní prírodných ingrediencií, ktoré sú vždy po ruke..

 1. Rakoviny môžu byť odstránené pomocou sódy. Prvý deň liečby sa musí konzumovať 1/5 čajovej lyžičky denne v pohári vody. Postupne sa dávka zvyšuje na 1/2 čajovej lyžičky. K riešeniu môžete pridať aj javorový sirup..
 2. Ako ukazuje laboratórne štúdie, mliečna srvátka môže zastaviť tvorbu a rast rakovinových buniek. Je to kvôli účinku proteínov na glutatión, ktorý je obsiahnutý v nádore..
 3. Pri rakovine bude užitočné brať marhuľové jadrá. Sú bohaté na vitamíny B17, ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine..
 4. Brezový decht pomáha v boji proti mikróbom. Musí sa užívať perorálne a nariediť 5 kvapiek v 200 ml vody. Kompozícia sa pije výlučne na lačný žalúdok.
 5. Cesnak je bohatý na prchavé a protinádorové látky. Preto sa jeho tinktúra na alkohol môže použiť ako na liečenie, tak aj na profylaxiu rakovinových nádorov. Musíte použiť kompozíciu podľa schémy predpísanej lekárom, rozpustiť určitý počet kvapiek infúzie v pohári vody.
 6. Je dovolené liečiť chorobu peroxidom vodíka. Na prípravu kompozície sa niekoľko kvapiek produktu vloží do pohára vody. Môže sa tiež pridať do vody pri plávaní. Látka podporuje dezinfekciu a odstránenie patogénnych mikroorganizmov..
 7. V horskom vosku sa nachádzajú rôzne stopové prvky. Ťaží sa v Altaji. Na prípravu produktu sa v litri vody rozpustí 5 g vosku. Kompozícia sa používa na klystír.

Recenzie pacientov

Väčšina pacientov, ktorí vyskúšali recepty tradičnej medicíny, zaznamenala zlepšenie ich stavu. Preto často zanechávajú kladné hodnotenie liečby.

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi

Rakovina prostaty (karcinóm prostaty) je zhubný novotvar, ktorý sa vytvára, keď nové bunky prostaty začínajú obrovským tempom rásť. Samotný nádor rastie významne pomaly a môže zostať na minimálnej veľkosti po mnoho rokov, ale nezabudnite, že rovnako ako akýkoľvek iný rakovinový nádor môže produkovať metastázy. Tento typ rakoviny je v súčasnosti najčastejším zhubným nádorom u mužov za posledných desať rokov. Každý rok zomrie na rakovinu prostaty v Rusku 14 000 000 Rusov.

Toto ochorenie vo väčšine prípadov postihuje ľudí z černošskej rasy. Nádor sa môže objaviť u mužov starších ako 35 rokov u 2 z 10 000 000, ale čím starší muž, tým väčšia je pravdepodobnosť získania tejto patológie prostaty. Napríklad u mužov starších ako 55 rokov je stotina chorá na rakovinu prostaty. Z tohto dôvodu musíte byť po 50 rokoch veľmi opatrní o svoje zdravie.

Na liečbu rakoviny prostaty ľudovými liekmi ich mnohí používajú spolu s liečbou drogami. Použitie ľudových metód na liečbu novotvarov je celkom účinné. Väčšina ľudí však stále nemôže veriť v zázračné vlastnosti liečivých tinktúr a roztokov. V praxi sa ukazuje, že liečba doma má mnoho liekov užitočné vlastnosti, ktoré pomôžu vyrovnať sa s touto nebezpečnou chorobou. Prírodné liečivá pomáhajú spomaľovať rast nádoru, ako aj uvoľňovanie metastáz do krvného séra.

Ľudové lieky na liečbu rakoviny prostaty

 1. Eleutherococcus korene 150 gramov, musíte naliať 300 ml vodky. Vývar musí trvať asi dva týždne, potom musíte trvať 3 krát denne, 1 polievkovú lyžicu hodinu pred jedlom. Je však potrebné vedieť, že po tom, ako sa naladia prostriedky, sa musí zriediť teplou vodou 1: 3. Trvanie liečby je iba tri dni, potom by ste mali urobiť trojdňovú prestávku a začať nový kurz.
 2. Mnohé zbierky liekov sú účinné pri kontrole nádoru. Na prípravu tinktúry, ktorú budete potrebovať: zamiešajte a rozdrvte kôru dubu, vyhýbajúcu sa pivonku, korene žihľavy, v rovnakom pomere 2 polievkové lyžice, nalejte pol litra studenej vody a zapálte a privarte, potom musíte trvať jednu hodinu, namáhať a prevziať 0,3 šálky 3-krát denne. Trvanie liečby 5-6 mesiacov.
 3. S pomocou rôznych bylín si môžete vyrobiť čistiaci mikrokryštál. Ak to chcete urobiť, musíte vziať do rôznych lalokov maternicu, sušené plantajny, manžety, kôru a brezy. 2 polievkové lyžice každej zložky nalejte jednu pohár vriacej vody, nechajte asi hodinu v sklenenej nádobe, vopred zabalenej uterákom. Stlačte a pridajte 2 polievkové lyžice medu. Ak máte klystír, mali by ste užiť 60 mililitrov roztoku. Tento postup sa musí vykonať pred spaním, priebeh aplikácie je 40 dní..
 4. Pomerne dobre známy spôsob liečby rakoviny prostaty musíte brať sódu do pečiva každý deň. Mali by ste začať s 1/5 čajovej lyžičky v 250 ml vody.
 5. Chaga (brezová huba) vo svojom zložení obsahuje látky, ktoré spomaľujú rast malígnych buniek v tele. Tinktúra na základe tejto huby sa používa na perorálne podávanie ako mikrokryštal. Čisté a sušené huby rozdrvené na prášok by sa mali naliať do teplej vody, ktorej teplota by nemala prekročiť 50 stupňov. Na jednu pohár húb sa oplatí 1 liter vody. Nechajte pôsobiť 4 hodiny na stiesnenom mieste. Nanášajte až 6x denne po 150 mililitroch alebo 250 mililitroch trikrát denne.
 6. Aconite je protirakovinová a protizápalová rastlina. Vo väčšine prípadov sa používa na liečbu rakoviny v poslednom štádiu. Na prípravu lieku si zoberte 1 čajovú lyžičku rastliny, nalejte 120 ml a vložte na tri týždne na tmavé a chladné miesto. Vypite 1 až 20 kvapiek.
 7. Chmeľové šištičky obsahujú veľké množstvo estrogénu. Riešenie pomôže eliminovať bolesť a zápal. Je potrebné rozdrviť 50 gramov čerstvo vybraných šišiek a ukončiť 200 ml vodky, vylúhovať 21 dní. Užívajte 35 kvapiek 15 minút pred jedlom.
 8. V nádobe z tmavého skla musíte naliať 50 gramov práškového koreňa mariny a naliať 600 ml vodky, vložiť do chladničky na 10 dní, používať 30 kvapiek až trikrát denne pol hodiny pred jedlom. Priebeh liečby mesiac.
 9. Na tento recept potrebujete 100 mililitrov lastovičkovej šťavy a nádobu z tmavého skla, vložte túto zmes do chladničky na 5 dní. Vezmite jednu čajovú lyžičku trikrát denne.

Je dôležité vedieť, že pred použitím akýchkoľvek liekov by ste sa mali poradiť so svojím lekárom..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Maternicové myómy sú jednou z najbežnejších chorôb reprodukčnej sféry. Podľa štatistík sa nezhubný nádor myometria zistil u 30% žien po dosiahnutí veku 35 rokov.
Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.
Samomasáž s osteochondrózou krčnej chrbtice môže zlepšiť stav pacienta, zmierniť niektoré príznaky choroby a zabrániť vzniku komplikácií, ale malo by sa to robiť iba po konzultácii s ošetrujúcim lekárom a niekoľkokrát pod jeho kontrolou..