loader

Medzistavcová prietrž

V prípade vývoja prvého príznaku medzistavcovej prietrže by ste mali okamžite vyhľadať lekára bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie je nutný chirurgický zákrok. Lekár môže odporučiť liečbu prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami.

fyzioterapia

Pravidelná cvičebná terapia posilňuje svalovú kostru a zmierňuje bolestivé príznaky..

 1. Choďte na všetky štyri a pohybujte sa tak, aby vaše chrbát a ruky boli rovné.
 2. Stoja na všetkých štyroch a súčasne zdvihnú priamo ľavú a pravú nohu a 2-3 sekundy držia v najvyššom bode pohybu. Opakujte 10-15 krát. Podobne vystupujú pre pravú a ľavú nohu.
 3. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Maximalizujte napätie lisu a zostaňte v tejto polohe po dobu 5-10 sekúnd. Dych by mal byť rovnomerný. Vykonajte 10-15 krát.
 4. Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy. Nakloňte nohy na podlahu, mierne nadvihnite telo a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Jemne nižšie na predchádzajúcu pozíciu. Vykonajte 10-15 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolenný kĺb. Zdvihnite panvu, napnite svaly bedrovej kosti a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Beh 10-15 krát.
 6. Ľahnite si na chrbát a striedajte sa, aby ste si kolená natiahli do hrude.
 7. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Pravou rukou vyvíjajte tlak na koleno ľavej nohy, pričom odolajte pohybu kolena smerom k hlave. Podržte 10 sekúnd a zaujmite pôvodnú polohu. Opakujte 10-krát pre každú nohu..
 8. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte. Natiahnite chrbát tak, ako to robia pre mostík. Držte v tejto polohe 2-3 sekundy a zaujmite rovnakú polohu. Beh 10-12 krát.
 9. Ľahnite si na chrbát a narovajte si nohy. Súčasne zdvihnite pravú ruku a pravú nohu a zostaňte v tejto polohe 2-3 sekundy. Na každej strane vykonajte 5 otočení.
 10. Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy. Zdvihnite ich súčasne, iba jeden by mal byť ohnutý a druhý - rovný. Beží 10-krát na každej strane.

Trakcia chrbtice

Je to účinný spôsob liečby kýly, vďaka ktorej bolesť rýchlo zmizne. Niektorí lekári však majú negatívny postoj k rozťahovaniu, pretože také zaťaženie chrbtice často trhá vláknité vlákna, čím zhoršuje stav pacienta..

Trakcia chrbtice sa vykonáva vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Inverzná trakcia je založená na použití špeciálnych simulátorov, s ktorými je pacient v obrátenej polohe.

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu:

 1. Auto-gravitácia - trakcia nastáva pod vplyvom vlastnej váhy osoby.
 2. Hardvér - vyžaduje sa ďalšie váženie.
 3. Trakcia za sucha sa vykonáva vo vnútri pomocou špeciálnych simulátorov.
 4. Mokrý - postup sa vykonáva, keď je osoba ponorená do vody.

masáž

Súčasťou terapie prietrže chrbtice je aj masáž. Mal by to urobiť špecialista, pri maximálnom účinku použiť éterické oleje, tinktúry liečivých bylín, otepľovacie masti. Po masáži by mal pacient cítiť úľavu, uvoľnené svaly. Obnovuje sa tiež správny obeh krvi a lymfy..

Druhy masáží pri liečbe kýly chrbtice:

 • môcť;
 • všeobecne;
 • segmentový;
 • bod;
 • thai;
 • uzdravenie celej chrbtice.

Bez ohľadu na techniku ​​a typ masáže by pacient nemal pacientovi spôsobovať bolesť a nepohodlie. V opačnom prípade je lepšie reláciu odmietnuť..

Najúčinnejšia technika:

 1. Hladenie, trenie a miesenie paravertebrálnej zóny zdola nahor.
 2. Hladenie a trenie panvovej oblasti.
 3. Hladenie, trenie, hnetenie, potľapkávanie oblasti zadku.
 4. Masáž bodov bolesti v paravertebrálnej zóne, v interspinóznych priestoroch, v panvovej oblasti pozdĺž hrebeňa spinálnych kostí - hladenie, hlboké brúsenie, vibrácie a otrasy.

Prvé dve stretnutia trvajú 8 až 15 minút. V budúcnosti sa trvanie predlžuje na pol hodiny.

obklady

Účinné ošetrenie prietrže lumbosakrálnej chrbtice nie je možné bez použitia obkladov:

 1. Z červenej hliny. Navlhčite ho veľkým množstvom vody, urobte tortu a položte do gázy. Zahrejte na 37 ° C, pripevnite ho k spodnej časti chrbta a zaistite vreckovkou. Nechajte koláč úplne vyschnúť.
 2. Z múmie a medu. 1 g múmie sa rozpustí v 10 ml prevarenej vody. Pridajte 100 g prírodného medu. Ošetrite lumbálnu oblasť jedľovým olejom a potom naneste tenkú vrstvu múmie. Votrite sa do pokožky, až kým nebude kompozícia úplne absorbovaná.
 3. Z konského tuku. Vezmite veľký kus polyetylénu, aby stačil na celú postihnutú časť chrbta a mastnotu. Naneste vrstvu na bolesť chrbta a zaistite ju bavlnenou tkaninou a šatkou. Nevyberajte kompresiu po dobu 2 dní.
 4. 3 g kamenného oleja (biela múmia) sa rozpustí v 300 ml teplej vody pri izbovej teplote. Navlhčite gázu roztokom a naneste na chrbát, izolujte polyetylénom a šatkou. Po 1-3 hodinách odstráňte kompresiu.

Tinktúry a odrezky

Medzi alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice patria tinktúry a odvarky liečivých bylín, ktoré sú vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie..

 1. Tento nástroj je vhodný na mletie a orálne podávanie. Nalejte 100 g drveného koreňa bahenného cinquefoilu 1 liter lekárskeho 40% alkoholu. Infúziu kompozície v nádobe z tmavého skla počas 3 týždňov v chladnej miestnosti. Vedenie recepcie trikrát denne, riedenie 10 ml prostriedkov 1/3 šálky vody.
 2. Nalejte 30 g osiky z kúpeľa s 250 ml vriacej vody. Trvajte na 30 minútach, namáhajte a 4 krát denne užívajte 30 ml.
 3. Nalejte 30 g lístia z kôstkového kameňa s 1 šálkou vriacej vody. Trvajte na tom, 20 minút, filtrujte a trikrát denne užívajte 50 ml.

Ľudové recepty

Doma pripravené odvary, infúzie, masti, pleťové vody pomôžu liečiť prietrž bedrovej kosti.

Na vonkajšie použitie

Nasledujúce lieky na vonkajšie použitie pomôžu eliminovať bolesť a nepohodlie v chrbte:

 1. Odstráňte ochranný film z povrchu listu Kalanchoe a mäsitú stranu aplikujte na povrch kože v oblasti kýly. Upevnite lepiacou páskou a nechajte cez noc.
 2. Rozdrvte 400 g cesnaku, nalejte 250 ml vodky. Trvajte na tom 10 dní a potom trite postihnuté miesto 2-krát denne.
 3. Mletú cibuľu a listy indickej cibule zmiešajte s medom v rovnakom množstve a zmes vtierajte do postihnutej oblasti. Po zákroku si zahrejte chrbát froté tkaninou.
 4. Jemne nakrájajte 100 g konského tuku, pridajte 10 ml jódu, 1 žĺtok (použite domáce vajcia). Výslednú masť položte na vrstvu gázy a pripevnite ju k oblasti prietrže. Prikryte polyetylénom zhora, izolujte a chodte celý deň. Liečba trvá 2 týždne.
 5. Rozdrvte na práškovú červenú tehlu. Vezmite 20 g surovín, pridajte 1 vaječný bielok, 100 ml bieleho vína, 10 g drevného dechtu. Všetko zmiešajte, aby ste dosiahli jednotnú konzistenciu. Výslednú zmes položte vo forme obkladu na chrbát. Vykonajte postup každý deň až do úplného zotavenia.
 6. Pred masážou votrite brezový a hypericumový olej do oblasti chrbta. Na prípravu brezového oleja sa odporúča zbierať čerstvé listy začiatkom leta a trvať na kukuričnom oleji počas 7 dní. Ak chcete získať ľubovníkový olej, musíte zhromaždiť čerstvú trávu a naliať akýkoľvek rafinovaný olej. Trvajte na tom, že kompozícia nezíska červený odtieň. Výsledné oleje sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa 2-krát týždenne.
 7. Koreňová masť zŕnového jadra sa pripravuje kombináciou týchto zložiek: 20 g tinktúry saberfish (nalejte 30 g kostnej drene liečivej s 2 pohármi alkoholu, vylúhujte 3 týždne), 1 tubu lanolínového krému, 10 ml tinktúry červenej papriky, 3 kvapky vitamínu E, 20 g medu. Všetko premiešajte do hladka a trite chrbtom dvakrát denne.
 8. Votrite do pokožky v chrbte 10 g borovicovej živice zriedenej akýmkoľvek olejom až do začervenania.
 9. Do kúpeľa môžete pridať tieto zložky: výťažok z ihličnatých stromov - 100 g, ďatelina biela - 50 g, odvar z koreňov močiarneho cinquefoilu - 20 ml. Nechajte sa vykúpať 10-15 minút.
 10. Počas masáže vmasírujte pelargónový olej dvakrát do týždňa. Má protizápalové a analgetické účinky..

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Bylinné ošetrenie medzistavcových prietrží

2006, č. 6, 6-7. Neurológ S.A. Martyushev. Medzistavcová prietrž.
ESSENCE HERNIA - extrúzia medzistavcovej platničky a stlačenie miechových nervov. To môže spôsobiť žalúdočné vredy, žlčové kamene, bolesť v hrudnej kosti, depresiu, prostatitídu atď..

Ak bolesť chrbta trvá viac ako 2 týždne, je potrebné podstúpiť vyšetrenie: magnetická rezonancia alebo röntgenová tomografia..

Ak je prietrž malá - 2 - 5 mm, môže sa vyliečiť sama. Potrebná je iba pomoc s dobrou príručkou - 5 až 6 procedúr každý druhý deň na zmiernenie bolesti a štipnutia nervov. Pri obnovovaní flexibility a pohyblivosti chrbtice sa prietrž samovraždí.

Na zlepšenie výživy tkanív zmiernite problémy so sušením diskov v závislosti od veku.
Úprava diétou je potrebná: ryby milujúce chlad - makrely, sleďa, lososa (protizápalové látky), obilniny, otruby, sóju, vlašské orechy, mliečne výrobky, sušené marhule, slivky, hrozienka, zemiaky, baklažán, kapusta. Princíp - všetko je varené a takmer bez soli.
Nemôžete pikantné, údené, slané, alkohol, fajčiť, sladké a múky. Živočíšne tuky v potrave prispievajú k zápalu.

Cvičenia prietrže.
kontraindikácie.
Profylaxia prietrže, pravidlá denného pohybu.

2003 č. 18, 14. Chiropraktik A. T. Vardumyan. Medzistavcová prietrž.
Operácia je potrebná iba vo výnimočných prípadoch. Väčšina hernií sa dá liečiť bez chirurgického zákroku! Navyše, bez korekcie polohy chrbtice môže chirurgia pomôcť iba dočasne a je spojená so závažnými komplikáciami. Opravu chrbtice môže vykonať iba skúsený manuálny technik..
Nadmerné zaťaženie spôsobené kýchaním, kašľom alebo svalovým napätím v brušných svaloch môže vyvolať prietrž medzistavcových platničiek. Tu hrá úlohu nielen objem fyzickej aktivity a rozvoja svalov, ale aj správne umiestnenie stavcov! Opravte chrbticu skúseným manuálnym technikom.

2008, č. 7, 23-24. Chiropraktik A. T. Vardumyan. Medzistavcová prietrž.
Dôvodmi sú sedavý spôsob života, podvýživa a nadmerný nervový stres..
Kýla je druh „svalového nádoru“. Medzistavcové kmene strácajú vďaka konštantnému namáhaniu svalov svoju elasticitu. Stávajú sa krehkými, objavujú sa v nich praskliny. Vzdialenosť medzi nimi je znížená. Zdá sa, že samotné disky sa usadia v dôsledku opotrebovania, kompresie a náhleho nárazu. Výsledkom je prietrž = ochranná reakcia tela na zvýšenie zaťaženia chrbtice.
Kým je HERNIA MALÁ, možné prirodzené samoliečenie chrbtice. Kýla sa vylieči bez lekárskeho zásahu. Je možné, že chiropraktik odtiahne „stlačené“ stavce. A pacient sám môže odstrániť prietrž s kompetentnou lekárskou gymnastikou a záťažami. Plávanie, gymnastika a jednoduché cvičenia. Ak sa obnoví flexibilita chrbtice, nejde o kýlu.
Ak je prietržia viac ako 7 mm alebo sa nachádza v blízkosti miechy, je nevyhnutný chirurgický zákrok. Ale vo väčšine prípadov, keď pacient nestratil schopnosť samostatne sa pohybovať, operácia nie je potrebná.
PO PREVÁDZKE, časté postihnutie alebo nový výrastok prietrže.

1. 2000 č. 16, 12. Medziobratlová hernia sa má liečiť ľudovými liečivami, aby sa predišlo chirurgickému zákroku.
V noci vykonajte zákrok každý deň. Rozdrvte oblasť chorých stavcov jedľovým olejom. Rozpustiť v 1 lyžička. teplú prevarenú vodu 1 g mumiyo, nalejte do 100 g medu a zamiešajte. Pripravenú zmes naneste na boľavé miesto a masírujte dlaňou ruky. Koža by sa mala držať dlaní, bude to bolieť. Je potrebné byť trpezlivý. Med čerpá všetky toxíny.
Po masáži, potľapkaní, trieť 0,5 cm posledného gonu a celú noc okamžite omotať chrbát. Napriek možnému rýchlemu zlepšeniu, postupujte každý večer 1 - 2 týždne a dokonca 1 mesiac (?). Po mesiaci bude bolesť určite pominúť a prietrž ustúpi.

2004 č. 23, 24. 2006 č. 6, 7. 2007 č. 8, 24. Medzistavcová prietrž bola CURED šesť mesiacov.

1. Namažte jedľovým farmaceutickým olejom. Medová masáž s múmiou. Brúsna tinktúra vodky sabretniku. Postup: Zasiahnuté miesto ľahko namažte jedľovým olejom. V 100 g medu rozpustite 1 tabletu múmie pre lekárne, rozotrite všetko na boľavom mieste a medovú masáž v súlade so všetkými pravidlami: votrite do pokožky, strhnite si ruky. Po masáži utrite tinktúru saberfish a zabalte ju.

2. Vypite tinktúru saberfish. Naplňte litrovú nádobu treťou suchou zlomenou šabľou a vodku nalejte na vrchol. Trvajte na tmavom mieste po dobu 21 dní. Namáhať. Nápoj 1 polievková lyžica. 50 ml vody 3 krát denne pol hodiny pred jedlom. Liek sa skončí - urobte si prestávku na 1 mesiac. Spracovať pred zotavením.

SWEET MASTER (root) -
http://www.fitolog.ru/sabelnik-bolotnyiy/

Kontraindikácie:
Chemické zloženie šable ešte nie je úplne objasnené. Existujú protichodné informácie. Konkrétnymi príkladmi som bol presvedčený, že saberfish by sa nemal používať pri nízkom tlaku. Aj pri malých dávkach hypotenzie je tinktúra koreňov zle znášaná. Cinquefoil je kontraindikovaný pri bradykardii. (Rím Akhmedov)

Šabľový bojovník úspešne bojuje proti mnohým chorobám, ktoré sa považujú za nevyliečiteľné. Obnovuje všetky oslabené bunky tela, čistí telo od škodlivých látok a nemá negatívny vplyv na zdravé orgány. Šavle môže zachrániť pred predčasnou smrťou, predĺžiť jej životnosť vo fyziologických medziach a odložiť nástup staroby.

Na prípravu tinktúry:
Nalejte 120 g saberfish do litrovej fľaše a nalejte dobrú vodku. Zatvorte veko a trvajte 8 dní na tmavom mieste. Vypite jednu polievkovú lyžicu trikrát denne pred jedlom. Liečba trvá najmenej 3 litre. 1l stačí na prevenciu.
Tinktúra sa tiež vtiera do bolestivých a postihnutých oblastí.

Deti, ako aj pacienti, ktorí sú kontraindikovaní v alkohole, môžu piť infúziu vody:

1. Tabuľka. lyžica nakrájaná cinquefoil nalejte pohár vriacej vody. Varte 3-5 minút. na miernom ohni. Trvajte na tom, 1 hodinu. Namáhať. Pite 1/3 šálky 3x denne pred jedlom.

2. 2000, č. 21, 16-17. Liečil medzistavcovú prietrž bez chirurgického zákroku. Mierne 38 rokov s ťažkou bolesťou, kým nestratila vedomie. Aby som sa uzdravil, musel som v sebe prekonať lenivosť a sebaľútost.
Nezabudnite spať na tvrdom, noste iba bavlnené spodné prádlo, kúpte si pásik na vzpierač alebo si urobte z tvrdej kože, zošívajte vlnenú handričku v oblasti bodu bolesti na spodnú bielizeň..
Každých 10 dní vymieňajte masti, obklady, kúpele, lektvary, čaje, brúsenie a prestávku, aby ste si zvykli na podráždenie tela a pokožky..

1). Cvičenie zdvihnite realizovateľné, robte ich s dobrou náladou a vierou. Otočenie panvy, otočenie tela, otočné nohy s oporou, otočenie hlavy, naklonenie hlavy, drepy, rotácia ramien v kĺboch ​​ramena a lakťa, v polohe „na všetkých štyroch“, vyklenutie a ohnutie chrbta, zavesenie na vodorovnej tyči po dobu 1-15 sekúnd, v poslednej fáze využitie - skoky.

2). Prijať vo vnútri:
- Do 1 pohára vody pridajte 1 polievkovú lyžicu. jablčný ocot, 1 lyžička med a 2 kvapky jódu (alebo 1 kvapka Lugolu). Piť v noci.
- Dobre opláchnite škrupinu 10 vajec, film vylúpajte, osušte a rozdrvte v trecej miske. Vezmite na jar a na jeseň 1 lyžička. za deň, miešanie s čiernym ríbezlom a vodou alebo s plátkom citróna.
- Opatrne odrežte vrchnú zelenú kôru z melónu, vysušte ju a obrúste. Vezmite 1 lyžičku. 3-krát denne vodou. Zároveň existujú potraviny bohaté na draslík (sušené marhule)..
- Bylinné čaje:
* mix 1 polievková lyžica. Ľubovník bodkovaný, oregano a mäta, zmes nalejte 1 pohárom vriacej vody, zabalte a trvajte 1 hodinu;
* mix 1 polievková lyžica. listy malín a čiernych ríbezlí, pridajte 10 bobúľ šípky, zmes nalejte 1 pohárom vriacej vody, zabalte a trvajte 1 hodinu;
nalejte 1 polievkovú lyžicu yarrow 1 šálka vriacej vody, zabaľte a trvajte na 1 hodine; brať 3-5 krát denne pred jedlom;
* mix 1 polievková lyžica. chaluha, materská, valeriána, harmančeka. Pour 1 polievková lyžica zmiešajte 1 šálku vriacej vody, zabaľte a trvajte 1 hodinu.

3). mletia:
• Pour 1 šálka lila 0,5l vodky a trvať na tme po dobu 10 dní. Rub, robiť obklady. Môže sa užívať perorálne 25-30 kvapiek 2-3 krát denne pred jedlom.
• Trenie s bischofitom. Pred použitím zahrejte bolesť pomocou vyhrievacej podložky alebo masáže, nakreslite trochu prsta na prst a votrite do bodu bolesti. Kravatu pripútajte teplou handrou.
• Natretá akýmkoľvek horiacim maslom pre lekárne.
• Nalejte 3 struky červenej papriky 0,5 l vodky a trvajte na tom 1 týždeň. brúsiť.
(pokračovanie nižšie!)

4). vane:
* Nalejte vriacu vodu na 1 liter pohára sena, trvajte na tom. Kmeň a nalejte do kúpeľa s teplotou 33-37 °. Sedieť vo vani po dobu 20-30 minút. Do kúpeľov 10 dní v rade.
* Nalejte 250 g koreňa calamus 3l studenej vody, varte, trvajte na tom. Kmeň a nalejte do kúpeľa. Sedieť vo vani po dobu 20-30 minút. Do kúpeľov 10 dní v rade.

5). obklady.
* Prešívanie sa žihľavy. Chodte po žihľavách s holými nohami. S chorým srdcom nie. Postup je veľmi ostrý.
* V noci - komprimuje sa s propolisom. Namažte boľavé miesto rastlinným olejom a naňho položte handry s propolisom navlhčené vodkou.
* Opláchnite 6-8 čerstvých listov lopúch, utrite ich, zložte do hromady, našuchorená strana nadol. Dajte hrniec horúcej vody na vrch stohu na 5 minút. Namažte bolesť bodkou rastlinným olejom, položte na ňu hromadu listov lopúcha s nadýchanou stranou, celofánom, vatou navrchu a navlečte vlnený šál až do rána. (Lopúch sa znečistí, použite staré veci!) Na zimu pripravte suché listy lopúch. Nalejte na ne vriacu vodu a použite ako bahno.
Môžete vziať infúziu koreňa lopúcha dovnútra - 30 kvapiek a tiež z nej urobiť obklady.

Kontraindikácie -
iba individuálna intolerancia.

Metódy liečenia miechy pri ľudových liekoch

Liečba miechy pri ľudových liekoch je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa pokúsiť vyrovnať sa so závažnou patológiou chrbtice. Robiť bez chirurgického zákroku a kvalitatívne zlepšovať svoj stav je sen každého pacienta s problémami so zadami. V tejto situácii je hlavnou vecou nezačať s ochorením, ale v počiatočných štádiách choroby sa poradiť s vertebroológom. V tomto článku nájdete recepty a metódy liečby kýly bedrovej, hrudnej a krčnej chrbtice..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Podstata choroby: stručná informácia

Medzistavcová kýla je porušením jemnej štruktúry chrbtice, v ktorej je prítomné vláknité jadro. Ochorenie sa môže vyskytnúť v dosť závažnej forme, keď rušia nielen bolesť a opuch, ale vyskytujú sa aj výrazné príznaky porúch močenia, parézy, ochrnutia. Ak je bolesť taká intenzívna, že sa zastaví iba pri narkotických alebo semi-narkotických liekoch alebo ak dôjde k významnému zhoršeniu pohybovej aktivity, vykoná sa chirurgický zákrok, aby sa odstránil útvar nazývaný „medziobratlová hernia“..

Ochorenie sa vyskytuje u dospelej populácie. Má rodovú príslušnosť: muži sú častejšie chorí. Nesprávne vypočítané fyzické zaťaženie chrbta a predĺžená fyzická nečinnosť môžu viesť k patológii v rovnakom rozsahu. Na prevenciu tejto choroby musíte prispôsobiť svoj životný štýl a vylúčiť dlhodobé statické zaťaženie chrbtice. Kancelárski úradníci musia robiť povinné prestávky na vedenie priemyselnej gymnastiky.

Masť na medziobratlovú prietrž

Ľudové lieky na kýlu chrbtice zahŕňajú použitie mastí. Základom je najčastejšie tuk z bravčového alebo hydinového mäsa. Táto látka prakticky nespôsobuje alergické prejavy, dobre preniká cez póry kože, je kompatibilná s inými terapeutickými zložkami. Masti na ošetrenie medzistavcových prietrží sa zvyčajne uchovávajú v chladničke pomocou nádob s pevným vekom. Tu je niekoľko osvedčených starých receptov, ako sa vyhnúť operácii v mnohých situáciách..

Recept číslo 1

Použite korene kostnej kosti. Dôkladne sa umyjú a potom nasekajú mlynčekom na mäso. Zmiešajte s husacím tukom a duste asi 40 minút v nepriľnavom riade, odstavte ho a do polochladenej zmesi pridajte pravidelnú vodku. Nechá sa úplne vychladnúť, potom sa znova zohreje, prefiltruje, masť sa prenesie do závitovej nádoby a nechá sa vylúhovať 10 dní. Na libru koreňov vezmite 350 gramov. sadlo a 60 ml vodky. Masť sa aplikuje v hrubej vrstve na plochu, kde sa nachádza medzistavcová prietrž po dobu 1 hodiny.

Recept číslo 2

Vezmite 1 gram. múmia a 100 g. prírodný kvetinový med. Múmie sa chovajú v lyžici vody a výsledná hmota sa naleje do tekutého medu. Ukázalo sa teda, že na ošetrenie chrbtice je to akákoľvek masť.

obklady

Kompresie sa vyrábajú v oblasti medzistavcovej prietrže, pretože takéto alternatívne ošetrenie stavcovej prietrže je už dlho známe. Manipulácia je vhodná iba pre použitie doma, pretože celá štruktúra prinesie určité nepríjemnosti. Na ošetrenie je cesnak veľmi vhodný. 300 g nakrájané klinčeky sú starostlivo rezané nožom a kombinované so pohárom vodky. Výsledná zmes sa nechá niekoľko hodín pôsobiť, potom sa vytlačí a vloží do gázového vrecka. Mal by byť pripevnený k miestu premietania medzistavcovej prietrže, pevne obviazaný, starostlivo izolovaný a ležať 1 hodinu. Potom je obklad odstránený, ale pokožka nie je umytá. Tento postup opakujte každé 2 - 3 dni. Ak existuje pálivá pokožka, určite naneste krém na dieťa.

Kôňový tuk je sklad výživných látok. Čerstvý tuk sa jemne rozdrví a utopí vo vodnom kúpeli. Nie je možné variť látku. Po ochladení sa hmota nanesie v hrubej vrstve na miesto medzistavcovej prietrže, nad ňu sa použije izolačný obväz a potom teplý šál. Tuk koní si môžete udržať na tele niekoľko hodín. Potom sú zvyšky produktu utreté plachtovinou a koža je umytá teplou vodou a osušená dosucha..

Bischofite s medziobratlovou kýlou sa odporúča používať nielen na ľudových liečiteľov, ale aj na praktických lekárov. Vyrábame zmes: 200 gramov bischofitu, 100 ml octu jablčného muštu, medu a liečebnej žlče. Zmes sa zahreje na 40 g. Celzia sa aplikuje po dobu 2 hodín komprimáciou.

Tinktúra na odreniny a kúpeľa

Alternatívne ošetrenie kýly chrbtice si nemožno predstaviť bez trenia. Na výrobu tinktúr sa používajú rôzne protizápalové a dekongestantné byliny. Trvali na vodke (mesačný svit) alebo na rastlinnom oleji. Používajte iba na vonkajšie použitie. Tieto lieky môžu niekedy obsahovať smrtiace dávky alkaloidov, a preto ich uchovávajú v jasne označenom obale. Uvádzame niektoré recepty, ktoré pomáhajú liečiť kýly v krčnej chrbtici:

 • Tinktúra na ošetrenie medzistavcovej prietrže lumbálnej chrbtice je vyrobená z saberfish. Na výrobu lieku sa 200 g. sušený koreň rastliny a zmiešaný s dvoma litrami vodky. Potom dôkladne premiešajte a schovajte sa na tmavom mieste. Potom sa prefiltruje, pridá sa 2 injekčných liekoviek s 10% dimexidum a použije sa na trenie chrbta.
 • 20 stredne veľkej vodky vezme 20 stredne veľkých strukov pálivého korenia, 200 g. suché hypericum, 30 gaštanov konských, 100 g. korene ľalie, 100 ml. 10% amoniak. Po trojtýždňovej infúzii sa používa na drhnutie bedrovej, krčnej chrbtice;

vane

Vane sú bežné postupy. Rovnomerným zahrievaním celého organizmu, otváraním veľkého množstva pórov, zvyšovaním rýchlosti krvného obehu je možné dosiahnuť saturáciu tkanív živinami a minerálmi. Vane sú užitočné pre takmer všetkých ľudí. Procedúra má minimálny zoznam kontraindikácií a pri správnom použití prináša nenahraditeľnú výhodu pre prácu kostrového systému..

Rusko bolo známe svojimi ihličnatými kúpeľmi. Ihly sú skladom jedinečných vitamínov. Akonáhle sú v krvnom riečisku, dokážu významne zlepšiť stav medzistavcových platničiek, chrupavky a svalového tkaniva. Na prípravu štandardného kúpeľa stačí naliať kilogram čerstvých ihličiek do vedra vriacej vody. Uistite sa, že trváte na výslednej zmesi niekoľko hodín pod teplou prikrývkou, potom ju preceďte, nalejte do vane a pokračujte v tomto postupe, až kým infúzia nevychladne..

Správne zaobchádzanie s herniovaným diskom pomocou ľudových prostriedkov

Aké ľudové lieky možno použiť na herniovaný disk?

Kýla medziobratlového disku sa vyskytuje, keď sa vláknitý kruh miechy obklopuje drvené jadro pretrhne. V dôsledku toho, že obsah disku presahuje jeho hranice, je pozorovaná kompresia nervových zakončení a formovanie je sprevádzané opuchom a bolesťou..

Pri hernii je rozumné vyhľadať pomoc odborníka, ale metódy úradného lekárstva je možné kombinovať s ľudovými liekmi. Sú kombinované s užívaním drog a metódami bez drog.

Ľudové lieky na herniovaný disk

Medzi najbežnejšie možnosti, ktoré ponúka tradičná medicína, patria infúzie, pleťové vody, určené na lokálne použitie. Niekedy pripravujú výrobky, ktoré sú vhodné na všeobecné použitie a používajú sa interne..

Prostriedky na všeobecné a lokálne použitie sa používajú na rôzne účely, preto musíte porozumieť rozdielom, ktoré medzi nimi existujú..

Účelom všeobecného použitia je zamerať sa na doplnenie látok, ktorých nedostatok ovplyvňuje stav chrbtice. Majú regeneračný účinok a prispievajú k normalizácii pohody, odstraňujú príznaky, ako sú bolesti hlavy, únava..

Cieľom lokálnych liekov je znížiť závažnosť bolesti a eliminovať ju. Vďaka použitiu týchto produktov sa zlepšuje krvný obeh v postihnutej oblasti a stimuluje sa dodávanie živín a vitamínov do tejto oblasti..

Rozsiahle použitie ľudových prostriedkov je spôsobené predovšetkým dostupnosťou prísad. Nie je to však jediné plus receptov tradičnej medicíny. Do zloženia pripravených prípravkov sú vždy zahrnuté iba prírodné zložky, neobsahujú prísady, príchute, chemikálie, ktoré sa často pridávajú do farmaceutického priemyslu..

Ak však porovnáme účinnosť, môžeme s istotou povedať, že pomocou ľudových prostriedkov môžete odstrániť iba bolesť a čiastočne obnoviť narušenú funkčnosť..

Alternatívne metódy pre miestnu aplikáciu

Stlačiť živočíšny tuk. Navrhnuté na zahrievanie postihnutej oblasti. Na obklady potrebujete niekoľko polievkových lyží tuhého roztaveného tuku. Môžete použiť hus, jahňacie, koňa. Tuk sa nastrúha a rozprestrie na kus bavlnenej látky. Tkanivo s aplikovaným tukom sa aplikuje na miesto, kde sa prietrž vytiahla, a navrchu ho obalia plastovým obalom a teplým šálom. Odporúča sa zafixovať komprimáciu na všetky vrstvy. Vykonajte postup pred spaním, aby sa komprimát mohol nechať cez noc. Je však lepšie, ak ho nemôžete odstrániť na niekoľko dní..

Tortilla vyrobená z medu a múky. Obe zložky sa odoberajú očami - musia sa zmiešať v takom objeme, aby sa získala viskózna hmota podobná cestu. Ak máte po ruke iba pevný med, môžete ho roztaviť vo vodnom kúpeli. Hrúbka výsledných koláčov by mala byť asi 1 cm a aplikuje sa na miesto vzniku prietrže, uzavrie sa polyetylénom a zafixuje sa. Po nanesení koláča na postihnuté miesto by ste nemali ísť - musíte okamžite ísť spať. Procedúra sa vykonáva v kurze a vedie ju každú noc pred spaním. Celkovo by sa malo vykonať 10 postupov..

Vaňa s terpentínom. Na zákrok budete potrebovať pohár terpentínu, pol pohára salicylového alkoholu, detské mydlo. Mydlo trela. Polievková lyžica výsledného prášku sa naleje vriacou vodou a dôkladne sa premieša do hladka. K výslednému roztoku sa pridá salicylový alkohol a terpentín. Pred kúpeľom sa do vody nalejú 3 polievkové lyžice výsledného produktu. Voda by mala byť teplá - 37 - 40 stupňov. Kúpele by sa mali užívať každý večer. Prvý postup by nemal presiahnuť 5 minút, následne sa doba trvania postupne predlžuje - pridáva sa ďalšia minúta každý deň. Trvanie procedúry nesmie prekročiť 25 minút. Po zákroku by ste mali ísť spať a prikryť teplou prikrývkou..

Tinktúry na mletie. Na prípravu tinktúry budete potrebovať 1 šálku alkoholu (môžete použiť vodku), 1 - 2 polievkové lyžice bylín. Z bylín je vhodná ľubovník bodkovaný, mäta, nasekaný cesnak, ďatelina, saberfish, breza, palina. Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto rastlín alebo ich zmiešať. Rastlinné materiály sa nalejú alkoholom a nechajú sa vylúhovať na chladnom tmavom mieste po dobu jedného mesiaca. Na prípravu tinktúr sa odporúča brať pokrmy z tmavého skla s pevne priliehajúcim vekom. Pripravená tinktúra by sa mala každý deň vtierať do postihnutej oblasti. Trvanie liečby je 10 dní..

Na odstránenie príznakov medzistavcovej prietrže sa môžu použiť aj miestne prostriedky:

 • mletie pomocou zahriatych olejov na báze rastlín. Môžete použiť jedľový olej, céder, hypericum;
 • obklady z lúpanej plachty Kalanchoe alebo lopúcha;
 • teplé aplikácie s ílom;
 • otepľovanie hrubou soľou alebo pohánkou, ktoré sa vkladajú do textilného vrecka.

Známym spôsobom, ktorý sa používa pri rôznych chorobách, je apitherapia - liečba včelími bodnutím. S jeho pomocou môžete zmierniť napätie a odstrániť bolesti chrbta, taktiež vám umožní úspešne bojovať proti zápalom. Táto metóda by sa nemala používať bez konzultácie s lekárom a ak existuje alergická reakcia na produkty včelárstva..

Prostriedky na orálne podávanie

Kostná tinktúra. Suchý koreň kostnej kosti musí byť mletý. 2 polievkové lyžice výsledného prášku sa nalejú do 2 šálok vodky. Zmes sa musí uchovávať na chladnom a tmavom mieste počas 20 dní a každý druhý deň sa pretrepáva. Po 20 dňoch sa produkt filtruje a odoberie v 10 kvapkách, zriedi sa v lyžici vody. Musíte ho používať trikrát denne 30 minút pred jedlom. Trvanie liečby - mesiac.

Medová zmes so sušeným ovocím a orechmi. Tento nástroj možno pripísať univerzálnemu použitiu, pretože ho možno použiť na všetky choroby spojené s nedostatkom vitamínov. Na jej prípravu je potrebné zmiešať lyžicu hrozienok, sušených marhúľ, vlašských orechov a medu a šťavy z 1/2 citróna. Všetky pevné prísady sa pomelú pomocou mlynčeka na mäso a potom sa pridá med a citrónová šťava. Na použitie výslednej vitamínovej zmesi by mala byť lyžica trikrát denne pred jedlom. Nechajte ju v chladničke.

Na orálne podávanie sa môžu tiež použiť nasledujúce látky so všeobecným účinkom:

 • odvar a infúzia harmančeka a harmančeka, ako aj odvar a infúzia šípkov;
 • rybí tuk.
 • Vnútri sa odoberú vaječné škrupiny rozdrvené na prášok. Ráno sa konzumuje 1/3 polievkovej lyžice.

Poznámka

Pacienti často dávajú prednosť ľudovým liekom, pričom ignorujú lieky predpísané lekárom a lekárske cvičenia. Je potrebné si uvedomiť, že prietrž medzistavcových platničiek je nebezpečný patologický proces, ktorý môže pri nedostatočnom ošetrení viesť k tomu, že sa človek stane zdravotne postihnutým. V žiadnom prípade nesmiete odmietnuť liečbu predpísanú špecialistom. A ľudové lieky možno považovať iba za pomocné metódy.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Zdravotné problémy chrbta už nesúvisia s vekom.K ich rozvoju prispieva moderný životný štýl všetkými možnými spôsobmi: sedavý životný štýl, nekontrolované zaťaženie chrbtice, fyzicky tvrdá práca - to všetko vedie k vzniku medzistavcových kýly.
Mnohí, ktorí počuli diagnózu cirhózy pečene, sa pýtajú, či sa choroba lieči v skorom štádiu, ak áno, ako.V skutočnosti spôsob a spôsob liečby závisia od stupňa zanedbávania choroby, jej priebehu a individuálnych charakteristík a samozrejme predispozícií.
Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..