loader

Hlavná

Späť

Vitafon - inovatívna metóda liečby medzistavcových prietrží

Fyzioterapia prináša pacientom s patologickými stavmi chrbtice výraznú úľavu. Preto sa veľa ľudí zaujíma o to, či je možné liečiť medzistavcovú prietrž pomocou Vitafonu..

Popis zariadenia

Vibroakustický prístroj Vitafon je fyzioterapeutické zariadenie. S pomocou Vitafonu je liečba veľkého počtu chorôb omnoho rýchlejšia a účinnejšia. A to nielen pri zápalových procesoch, ale aj pri zraneniach..

Účinok sa dosiahne vďaka skutočnosti, že vplyvom mikrovibrácie dochádza k zvýšeniu krvného obehu v kapilároch, ako aj k zvýšeniu lymfatického toku v časti tela, v ktorej sa toto zariadenie používa..

V dôsledku zmien frekvencie zvuku sa vytvárajú vibrácie kože a ďalších tkanív na mikroúrovni. V prvom rozsahu je frekvencia približne 20 Hz - 4,5 kHz. Pre druhý rozsah sa pohybuje medzi 200 Hz a 18 kHz.

Liečba sa vykonáva v sanatóriách a zdravotníckych zariadeniach. Prístroj sa používa aj v kozmetike..

Okrem toho sa smie používať aj doma. Vitafon bol vyvinutý už v roku 1994, takže teraz niet pochýb o tom, či lieči choroby.

Terapia je určená pre niekoľko sedení v závislosti od typu ochorenia a jeho formy. Postupne sa postupnosť predlžuje.

Je dovolené ho používať v bedrovej chrbtici a iných častiach tela v akomkoľvek veku. Ale čím skôr začnete s liečbou, tým rýchlejšie sa zdravie vráti.

kontraindikácie

Vitafon s kýlou chrbtice sa nedá vždy použiť. Tak ako pri všetkých postupoch, existuje množstvo kontraindikácií:

 1. Pri vysokej telesnej teplote nie je možné vykonať vibroakustický postup.
 2. Nie je možné používať počas tehotenstva.
 3. Ak má osoba medzistavcovú prietrž, ale novotvar malígnej povahy sa nachádza v tej istej oblasti, takáto terapia je zakázaná.
 4. S aterosklerózou sa tiež nedá použiť, pretože sa zvyšuje riziko infarktu.
 5. Je zakázané používať v tej časti tela, kde je výrazná tromboflebitída.
 6. Nikdy nepoužívajte v oblasti srdca..
 7. Kontraindikované pri použití implantovaných stimulancií..
 8. Akútne infekčné choroby.

Okrem toho je potrebné pamätať na to, že ak je prístroj exponovaný v blízkosti orgánov, v ktorých sa nachádzajú kamene rôznych veľkostí (napríklad žlčníka a močových ciest), potom sa postup môže vykonať iba pod dohľadom lekára..

Účinnosť pri problémoch s chrbticou

Liečba kýly pomocou zariadenia Vitafon je účinná. Pacient nepotrebuje ďalšiu prípravu. Nevyžadujú sa ani špeciálne zručnosti. Kompenzáciou nedostatku vibrácií na mikroúrovni pomôcka pomáha pri:

 • zlepšuje sa prietok lymfy;
 • poklesy opuchov;
 • škodlivé látky a trosky sa odstraňujú rýchlejšie;
 • zlepšuje sa prietok krvi v kapilárách, čo pozitívne ovplyvňuje bunkové štruktúry nasýtené kyslíkom;
 • tkanivá sa zotavujú rýchlejšie;
 • urýchľuje sa zavádzanie kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.

Liečba vertebrálnej hernie pomocou Vitafonu pomôže eliminovať nepríjemné príznaky - bolesť a nepohodlie v krku, chrbte, bolesti hlavy, migréna. Ako bonus - videnie sa zlepšuje, zlepšuje sa výkon.

modely

Ak máte problémy s chrbtom, musíte zistiť, ktorý Vitafon si vybrať, pretože existuje niekoľko modelov.

 1. Vitafon - tento model sa považuje za najjednoduchší. Žiadny časovač, ale veľmi jednoduché použitie..
 2. Vitafon-IR nie je modernizovaný model zariadenia, ale samostatné zariadenie, ktoré má úplne odlišné technické parametre. Ďalej sa do funkcie zavádza infračervené žiarenie.
 3. Vitafon-T je jedným z najpopulárnejších modelov. Ľahko sa používa nielen v nemocnici alebo doma, ale aj v doprave.
 4. Vitafon-2 je zariadenie, ktoré vytvára nielen vibrácie na mikroúrovni, ale aj tepelné infračervené žiarenie. Toto zariadenie sa najčastejšie používa na liečbu medzistavcových platničiek. Účinok zariadenia sa líši v závislosti od výšky a hmotnosti osoby.
 5. Vitafon-5 - maximálna konfigurácia, ale zariadenie sa veľmi ľahko používa. Vývojári vzali do úvahy všetky priania zákazníkov. Okrem toho je možné niektoré parametre uložiť na ďalšie použitie..

Je možné použiť Vitafon s herniou chrbtice - častá otázka mnohých ľudí, ktorí opakovane používali toto jedinečné zariadenie.

Pomáha proti mnohým chorobám a patológie chrbtice nie sú výnimkou. Hlavná vec je konzultovať s lekárom vopred.

Vitafon v kombinácii s fyzickou terapiou predstavuje bezpečný spôsob posilnenia chrbtových svalov.

Ak chcete viac informácií a podobných cvičení pre chrbticu a kĺby od Alexandry Boniny, pozrite sa na materiály uvedené nižšie.

Ďalšie užitočné informácie:

V mojich sociálnych sieťach sledujete ďalšie užitočné materiály:

Odmietnutie zodpovednosti

Informácie vo výrobkoch sú určené len na všeobecné informácie a nemali by sa používať na autodiagnostiku zdravotných problémov alebo na lekárske účely. Tento článok nenahrádza lekársku pomoc lekára (neurológa, terapeuta). Prosím, najskôr vyhľadajte svojho lekára, aby zistil presnú príčinu vášho zdravotného problému..

Budem veľmi vďačný, ak kliknete na jedno z tlačidiel
a zdieľajte tento materiál so svojimi priateľmi :)

Konzervatívna liečba miechy

Liečba chrbtice, najmä prietrže, je zložitým problémom, pretože je to zdĺhavý a zdĺhavý proces. Forma liečby bude závisieť od štádia choroby, zložitosti konkrétneho prípadu, ako aj od typu prietrže. V skutočnosti lekári rozdeľujú liečbu hernie disku na dva typy: konzervatívna liečba medzistavcovej prietrže a chirurgická chirurgia.

Konzervatívna liečba prietrže chrbtice zahŕňa manuálnu terapiu, bahennú terapiu, rôzne masáže a lieky. Takéto ošetrenie medzistavcových platničiek zahŕňa zmiernenie stresu z chrbtice a napätia, posilnenie svalového korzetu, zlepšenie prietoku krvi a zníženie opuchu tkanív. Konzervatívna liečba miechy je predĺžená, teda predĺžená, je trvalá. Inak dáva iba krátkodobý účinok - od 1 do 4 mesiacov. Okrem toho tento druh expozície zmierňuje iba príznaky choroby, ale nezastavuje degeneráciu diskov. V skutočnosti sú odstránené iba príznaky, nie koreň choroby.

Liečba spinálnej hernie karipazímom

Ľudia s ochorením chrbtice sú často predpisovaní lieky na liečenie kýly chrbtice, pretože farmakológia sa týmto smerom posunula ďaleko. Takmer všetci lekári sú však jednomyseľní: liečba prietrže má maximálny účinok, ak je komplexná. V súčasnosti existujú alternatívne možnosti, medzi ktoré patrí vystavenie karipazimu. Úlohy, ktoré tento liek sleduje, sú tieto: delenie nekrotických tkanív, skvapalňovanie nadmerne viskóznych sekrétov, napríklad exsudát..

Karipazim - liek, ktorý má práškovú farmakologickú formu, podáva sa elektroforézou.

V súčasnosti sa tento druh postupu môže vykonávať takmer v každom zdravotníckom zariadení, kde je elektroforéza. Do jej zloženia patria biologicky aktívne látky, ktoré pôsobia na chrupavku. Liečba spinálnej prietrže zahrnuje použitie tohto konkrétneho lieku, je tiež predpísaná na liečenie osteochondrózy chrbtice, diskogénnej radikulitídy, s rôznymi posttraumatickými kontraktúrami prstov, Schmorlovými kýlami a je tiež účinná pri resorpcii keloidných jaziev rôzneho pôvodu, artritídy a artritídy veľkých kĺbov. To znamená, že liek je multifunkčný a vedie k účinným konečným výsledkom aj v prípade chronických štádií miechy. Na dosiahnutie maximálneho účinku je potrebné kombinovať s postupmi súvisiacimi s konzervatívnym typom liečby, napríklad s masážami, wellness cvičeniami a prísne pod dohľadom ošetrujúceho lekára..

Gymnastika na ošetrenie kýly chrbtice

Jednou z najobľúbenejších metód konzervatívnej liečby medzistavcových prietrží sú terapeutické cvičenia. Je to komplex špeciálne vybraných cvikov, ktorých účelom je celkové uzdravenie tela, prevencia progresie choroby, ako aj prevencia a prevencia neformátovanej choroby. Gymnastika na ošetrenie kýly chrbtice pomáha zmierňovať bolesť, zlepšuje krvný obeh, zmierňuje opuchy tkanív priľahlých k diskom, zmierňuje svalové napätie a zvyšuje ich celkový tonus.

Kýla chrbtice sa môže tvoriť v ktorejkoľvek jej časti, takže cvičenia sa budú líšiť v závislosti od časti chrbtice, kde je postihnutá oblasť..

Existuje však niekoľko všeobecných princípov, podľa ktorých cvičenia fungujú bez ohľadu na umiestnenie prietrže: napínanie svalov, ktoré im dodáva pružnosť; zmiernenie stresu, pohyblivosť diskov, kĺbov a svalov. Cvičenia na ošetrenie kýly chrbtice sú uvedené nižšie:

 1. Východisková poloha - leží na chrbte, ohnuté nohy, ruky sú umiestnené pozdĺž tela. Opierajúc sa o plecia, lopatky a nohy, zdvihneme panvu, na pár sekúnd ju upevníme v hornom bode a potom sa vrátime do pôvodnej polohy. Opakujte 3-5 krát.
 2. Východisková poloha - leží na bruchu. Štetce sa položia jeden na druhý pod bradu. Súčasne zdvíhame hrudník, ramená, ako aj hlavu, nohy, žalúdok a panvu, pričom nezdvíhame podlahu. Pozíciu fixujeme na 5-7 sekúnd. Opakujte 3-4 krát.
 3. Východisková poloha - leží na chrbte. Nohy a telo sa narovnajú. Pomaly potiahnite ponožky nôh smerom k vám, smerom k brade, pomocou brady sa snažíme dotýkať hrudnej kosti paralelne. Natiahnutie chrbtice.
 4. Východisková poloha - postavte sa na všetkých štyroch, opierajte sa o dlane a kolená. Zároveň mávneme opačnou nohou a pažou, na pár sekúnd ich zafixujeme. Opakujte 5 - 7 krát.

Gymnastika je jednou z najdostupnejších foriem liečenia a liečby prietrže, má tiež zložitý účinok na chrbát a pomáha zbaviť sa sprievodných chorôb, napríklad skoliózy, lordózy, kyfózy, nedostatku svalového tonusu a oveľa viac. Je však potrebné dbať na hygienu v triede a počas programu sa poradiť s lekárom.

Liečba spinálnej prietrže vitafónom

Inovačné metódy liečby medzistavcových hernií zahŕňajú terapiu pomocou prístroja Vitafon. „Vitafon“ je vibroakustický aparát, ktorého úlohou je kompenzovať mikrovibrácie v tkanivách tela. Hlavným zameraním jeho aplikácie je liečba a prevencia chorôb s nedostatočným prietokom lymfy, kapilárnym prietokom krvi, ako aj biofyzikálnymi mikrovibráciami v tele. Je ľahko ovládateľný, aplikácia nevyžaduje špeciálne školenie, ako aj zručnosti. Kompenzácia deficitu mikrovibrácie pomáha procesom:

 • Zlepšenie lymfatickej drenáže, zníženie opuchov;
 • Urýchlenie odstraňovania toxínov z tkanív;
 • Zlepšenie prietoku krvi kapilárami, prísun kyslíka do buniek;
 • Zvýšenie regeneračných procesov;
 • Zlepšenie procesu odstraňovania kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.

Použitie tohto zariadenia sa odporúča po konzultácii s lekárom a prísne pod jeho dohľadom je vhodné objasniť možnosť použitia alternatívnych foriem liečby..

Vitafon na liečbu miechy

Vitafon - inovatívna metóda liečby medzistavcových prietrží

Fyzioterapia prináša pacientom s patologickými stavmi chrbtice výraznú úľavu. Preto sa veľa ľudí zaujíma o to, či je možné liečiť medzistavcovú prietrž pomocou Vitafonu..

Popis zariadenia

Vibroakustický prístroj Vitafon je fyzioterapeutické zariadenie. S pomocou Vitafonu je liečba veľkého počtu chorôb omnoho rýchlejšia a účinnejšia. A to nielen pri zápalových procesoch, ale aj pri zraneniach..

Účinok sa dosiahne vďaka skutočnosti, že vplyvom mikrovibrácie dochádza k zvýšeniu krvného obehu v kapilároch, ako aj k zvýšeniu lymfatického toku v časti tela, v ktorej sa toto zariadenie používa..

V dôsledku zmien frekvencie zvuku sa vytvárajú vibrácie kože a ďalších tkanív na mikroúrovni. V prvom rozsahu je frekvencia približne 20 Hz - 4,5 kHz. Pre druhý rozsah sa pohybuje medzi 200 Hz a 18 kHz.

Liečba sa vykonáva v sanatóriách a zdravotníckych zariadeniach. Prístroj sa používa aj v kozmetike..

Okrem toho sa smie používať aj doma. Vitafon bol vyvinutý už v roku 1994, takže teraz niet pochýb o tom, či lieči choroby.

Terapia je určená pre niekoľko sedení v závislosti od typu ochorenia a jeho formy. Postupne sa postupnosť predlžuje.

Je dovolené ho používať v bedrovej chrbtici a iných častiach tela v akomkoľvek veku. Ale čím skôr začnete s liečbou, tým rýchlejšie sa zdravie vráti.

kontraindikácie

Vitafon s kýlou chrbtice sa nedá vždy použiť. Tak ako pri všetkých postupoch, existuje množstvo kontraindikácií:

 1. Pri vysokej telesnej teplote nie je možné vykonať vibroakustický postup.
 2. Nie je možné používať počas tehotenstva.
 3. Ak má osoba medzistavcovú prietrž, ale novotvar malígnej povahy sa nachádza v tej istej oblasti, takáto terapia je zakázaná.
 4. S aterosklerózou sa tiež nedá použiť, pretože sa zvyšuje riziko infarktu.
 5. Je zakázané používať v tej časti tela, kde je výrazná tromboflebitída.
 6. Nikdy nepoužívajte v oblasti srdca..
 7. Kontraindikované pri použití implantovaných stimulancií..
 8. Akútne infekčné choroby.

Okrem toho je potrebné pamätať na to, že ak je prístroj exponovaný v blízkosti orgánov, v ktorých sa nachádzajú kamene rôznych veľkostí (napríklad žlčníka a močových ciest), potom sa postup môže vykonať iba pod dohľadom lekára..

Liečba vertebrálnej hernie pomocou Vitafonu pomôže eliminovať nepríjemné príznaky - bolesť a nepohodlie v krku, chrbte, bolesti hlavy, migréna. Ako bonus - videnie sa zlepšuje, zlepšuje sa výkon.

modely

Ak máte problémy s chrbtom, musíte zistiť, ktorý Vitafon si vybrať, pretože existuje niekoľko modelov.

 1. Vitafon - tento model sa považuje za najjednoduchší. Žiadny časovač, ale veľmi jednoduché použitie..
 2. Vitafon-IR nie je modernizovaný model zariadenia, ale samostatné zariadenie, ktoré má úplne odlišné technické parametre. Ďalej sa do funkcie zavádza infračervené žiarenie.
 3. Vitafon-T je jedným z najpopulárnejších modelov. Ľahko sa používa nielen v nemocnici alebo doma, ale aj v doprave.
 4. Vitafon-2 je zariadenie, ktoré vytvára nielen vibrácie na mikroúrovni, ale aj tepelné infračervené žiarenie. Toto zariadenie sa najčastejšie používa na liečbu medzistavcových platničiek. Účinok zariadenia sa líši v závislosti od výšky a hmotnosti osoby.
 5. Vitafon-5 - maximálna konfigurácia, ale zariadenie sa veľmi ľahko používa. Vývojári vzali do úvahy všetky priania zákazníkov. Okrem toho je možné niektoré parametre uložiť na ďalšie použitie..

Je možné použiť Vitafon s herniou chrbtice - častá otázka mnohých ľudí, ktorí opakovane používali toto jedinečné zariadenie.

Pomáha proti mnohým chorobám a patológie chrbtice nie sú výnimkou. Hlavná vec je konzultovať s lekárom vopred.

Mimochodom, teraz môžete získať zadarmo moje e-knihy a kurzy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie a pohodu..

Bedrová medzistavcová prietrž (hernia medziobratlového disku alebo medziobratlová kýla) lokalizácie L5 - S1 sa vyskytuje najčastejšie (v 95% prípadov). Je to spôsobené skutočnosťou, že spodná časť chrbta vo zvislej polohe predstavuje približne 25% celkového nákladu.

Osteochondróza je častejšia v bedrovej chrbtici, čo je predpokladom rozvoja medzistavcovej prietrže a výskyt medzistavcovej prietrže L5 - S1 je spojená s anatómiou chrbtice..

Vplyv výrazného šmykového zaťaženia na lumbosakrálny (L5-S1) segment môže viesť k posunu stavcov v horizontálnom povrchu v porovnaní s podkladovým povrchom (spondylolistéza) a rozvoj medzistavcovej prietrže.

Pri degeneratívnych-dystrofických zmenách medzistavcového disku sa jeho výška znižuje, množstvo tekutiny v tkanivách disku sa znižuje, praskliny sa objavujú vo vláknitom kruhu a prudké zvýšenie závažnosti, trauma, ostrý zákrut môže viesť k vzniku medzistavcovej prietrže - vláknité jadro opúšťa vláknitý krúžok.

Klinika medzistavcovej prietrže závisí od jej veľkosti a umiestnenia výčnelku (anterolaterálna, laterálna, posterolaterálna, stredná medzistavcová prietrž).

Najčastejšie sú stavce posunuté dopredu (anterolistéza), ale možné sú aj retrolistézy (posun chrbtice zozadu), ako aj laterálne posunutie doprava alebo doľava, laterolistéza..

Nestabilná forma spondylolistézy stupňa II a vyššej - indikácia chirurgického zákroku - je posunutý stavca fixovaný rôznymi vzormi. Spondylolyza (resorpcia stavca, lokalizovaná na úrovni L5 v 85% prípadov) je častou príčinou rozvoja spondylolistézy..

Pri spondylolýze je fazetový kĺb poškodený, prekrývajúci sa stavca nie je dostatočne držaný, medzistavcový disk je natiahnutý kompenzačne a redne, čo slúži ako predpoklad na vytvorenie prietrže.

 1. V akútnom období ochorenia je indikovaný odpočinok na lôžku, vymenovanie analgetík a nesteroidných protizápalových liekov, berúc do úvahy sprievodné choroby (v prítomnosti žalúdočných vredov je ich použitie obmedzené kvôli riziku krvácania do žalúdka). Výrazná tinktúra saberfish má výrazný protizápalový a analgetický účinok, pomáha tiež znižovať dávku NSAID. Všetky lieky na liečbu medzistavcovej prietrže sa vyberajú individuálne podľa veku pacienta a prítomnosti kontraindikácií. Dokonca aj Milgamma (komplex vitamínov B1, B12, pyridoxín (B6) a lidokaín) má kontraindikácie..
 2. Ošetrenie ortopedickou matracou, výhodne zdvihnutou hlavou hlavy postele, priaznivo ovplyvňuje zmiernenie bolesti, ako aj použitie lokálnych anestetických masťov. Doma sa prístroj Vitafon môže používať na liečbu medzistavcovej prietrže. Zlepšuje mikrocirkuláciu, znižuje opuch tkanív a zmierňuje zápal. K tomu prispieva aj liečba medzistavcovej prietrže pijavice (hirudoterapia)..
 3. Vstaňte z postele pomocou medzistavcovej prietrže až potom, čo ste si ľahli ležať a načerpali ortopedický pás. Existuje mnoho značiek ortopedických pásov: toto a Dr. Disk a vzduchový trakčný pás s pumpou na vzduchový trakčný pás a ďalšie, ale princíp činnosti je rovnaký: pás so vzduchovými dutinami jemne napína chrbticu, znižuje kompresiu medzistavcového disku a znižuje výskyt prietrže. Takýto pás môžete nosiť najviac dve hodiny denne, aby ste zabránili degenerácii svalov.
 4. Pri medzistavcovej prietrži je indikované zásadité pitie, aby sa obnovil obsah tekutín v tkanivách disku. Na medzistavcových platničkách nie sú žiadne krvné cievy, do difúznej cesty z ciev stavcových telies vniká vlhkosť. S vekom, uzatváracia doska hyalinnej chrupavky skleróz medzistavcových platničiek, sa disk dehydratuje, vysychá, jeho výška sa znižuje, čo je jasne viditeľné na zobrazovaní magnetickou rezonanciou. To všetko slúži ako predpoklad pre výskyt medzistavcovej prietrže. Preto je veľmi dôležité monitorovať hematokrit (určený všeobecným krvným testom), aby sa zabránilo zrážaniu krvi a dehydratácii..
 5. Zásaditá strava prispieva k celkovému uzdraveniu tela, zvyšuje imunitu a chudnutie, čo najpriaznivejšie ovplyvňuje zmenšenie prietrže, pretože na chrbticu sa použije menšia váha.
 6. Vo vnútri medzistavcovej prietrže môžete brať drogy s chondroitín sulfátom: ARTA (ARTRA) a ďalšie. Chondroitín obnoví elasticitu medzistavcovej chrupavky, inhibuje činnosť enzýmov, ktoré ničia spojivové tkanivo vláknitého prstenca..
 7. Ženy po menopauze by mali užívať doplnky vápnika na prevenciu a liečbu osteoporózy. Je tiež potrebné vykonať korekciu hormonálneho pozadia, ako predpisuje gynekológ.
 8. Keď zápalový proces ustúpi, masáž je spojená. Jeho účinnosť je významne zvýšená použitím karipainového krému - regenerácia tkanív medziobratlovej platne je zvýšená, prietrž postupne klesá, stáva sa mäkšou, nervový koniec uviaznutý pri prietrži sa uvoľňuje a bolesť postupne ustupuje. Manuálny pracovník môže umiestniť vysunuté stavce, znížiť zaťaženie diskov. Masáž v kombinácii s manuálnou terapiou môže významne znížiť prejavy medzistavcových prietrží. Ale s veľkým upozornením: dôverujte svojmu zdraviu iba chiropraktikom - profesionálom. Obrátenie sa na šarlatánov môže viesť k nepredvídateľným následkom až k ochrnutiu. Jedna manuálna terapia nie je schopná redukovať patologický proces, ktorý spôsobil vznik prietrže. Liečba medzistavcovej prietrže by mala byť komplexná.
 9. Pri absencii akútneho zápalového procesu v tkanivách a sekvestrácii prietrže sa liečba medzistavcovej prietrže dopĺňa elektroforézou s karipazimom, ako to predpisuje fyzioterapeut (vyžaduje sa röntgen a MRI). Elektroforéza s karipazimom pre medziobratlovú herniu je veľmi účinná, ako ukazuje dlhodobá prax pri jej používaní.
 10. Podvodnú kostrovú trakciu s medzistavcovou prietržou predpisuje iba neurológ. Mnoho odborníkov verí, že tento postup s medzistavcovou prietržou môže byť škodlivý vo forme mikrotrhlín vláknitého prstenca a je kontraindikovaný pri degeneratívnych ochoreniach chrbtice..
 11. Po úplnom poklese zápalového procesu sa vykonávajú cvičenia na posilnenie chrbtových svalov. Liečebná joga, plávanie, horizontálne cvičenia na baroch, špeciálna súprava cvičení na posilnenie svalového korzetu. Aby sa znížilo riziko recidívy medzistavcovej prietrže, musia sa robiť pravidelne.
 • Zlepšenie lymfatickej drenáže, zníženie opuchov;
 • Urýchlenie odstraňovania toxínov z tkanív;
 • Zlepšenie prietoku krvi kapilárami, prísun kyslíka do buniek;
 • Zvýšenie regeneračných procesov;
 • Zlepšenie procesu odstraňovania kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.

Zbohom návštevník!

Ďakujeme, že ste nás navštívili!

Je liečba miechovej hernie účinná pomocou Vitafonu?

Liečba miechy s kýlou pomocou Vitafonu sa vykonáva ako pomocné opatrenie. Používa sa metóda mikrovibračného vplyvu na postihnutú oblasť tkanív. Takéto zariadenie umožňuje obnoviť metabolizmus na bunkovej úrovni. Vďaka tomu je eliminovaný dôvod prispievajúci k vzhľadu a vývoju výčnelkov z buničitého jadra. Trvanie zákroku je určené stavom pacienta, štádiom kýly. Pred použitím má zariadenie kontraindikácie, ktoré by sa mali zvážiť pred začatím rehabilitácie.

Liečba miechy s kýlou pomocou Vitafonu sa vykonáva ako pomocné opatrenie.

Účinnosť aplikácie

V dôsledku vystavenia mikrovibráciám je zaznamenané celkové zlepšenie stavu tela, ktoré je dôsledkom normalizácie rôznych procesov:

 • obnovuje sa tok lymfy a prietok krvi, vďaka čomu dochádza k zlepšeniu kvality bunkovej výživy užitočnými látkami, kyslíkom;
 • opuch zmizne alebo sa výrazne zníži;
 • v postihnutej oblasti dochádza k postupnému obnovovaniu tkanív, aj keď nedošlo k žiadnemu pokroku, dochádza k zastaveniu degeneratívnych procesov, ktoré prispievajú k rozvoju medzistavcových prietrží;
 • toxíny sa eliminujú rýchlejšie;
 • dochádza k oslabeniu bolesti.

Neexistujú žiadne záruky, že všetky tieto účinky sa objavia okamžite, pretože metóda telefonovania pôsobí individuálne na každý organizmus.

Niekedy neexistujú žiadne jasné zlepšenia. Vo väčšine prípadov je však jeden alebo viac systémov normalizovaných..

Technika telefonovania chrbtice

Hlavné príčiny tvorby prietrže sú:

 • oslabenie svalového korzetu chrbta na pozadí zvýšenej úrovne stresu vyvíjaného na chrbticu;
 • degeneratívne procesy, ktoré sa vyvíjajú v dôsledku metabolických porúch na bunkovej úrovni.

Zariadenie Vitafon rieši oba problémy stimuláciou tkanív prostredníctvom mikro-vibrácií. Vlny sa šíria pomocou fixačnej manžety, ktorá je nainštalovaná na tele v oblasti postihnutej oblasti.

Mikrovibrácie sa vytvárajú zmenou frekvencie zvuku. Vyskytuje sa v dvoch rozsahoch:

 • od 20 Hz do 4,5 kHz;
 • 200 Hz až 18 kHz.

Jeden postup telefonovania trvá 30 minút. Toto obdobie možno skrátiť zvýšením počtu relácií. Zariadenie Vitafon sa často používa v lekárskych zariadeniach, ale modely najnovšej generácie sa môžu používať doma.

kontraindikácie

Na dosiahnutie dobrého výsledku pri liečbe fonónom je potrebné zvážiť kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • horúčka;
 • onkologické ochorenie sprevádzané tvorbou nádoru v oblasti plánovanej liečby kýly;
 • ateroskleróza;
 • zápalové procesy pokrývajúce cievy, trombóza;
 • stimulanty implantované do tela;
 • obdobie tehotenstva;
 • akútne infekčné choroby;
 • kamene v žlčníku a kanálikoch.

Počas postupu musíte obísť oblasť srdca. Vzhľadom na to, že dosah zariadenia Vitafon nepresahuje 10 cm, môžete ho použiť na ošetrenie oblastí tela, ktoré sú mimo oblasti kontraindikácií. Nedôjde k ujme.

modely

Výrobca ponúka 5 možností prevedenia. Všetky sa líšia funkčnosťou, vlastnosťami, zariadením. Podľa účelu použitia sú zariadenia rozdelené do dvoch všeobecných skupín:

 • vibrafóny, sem patria modely Vitafon, Vitafon-T, Vitafon-5;
 • kombinované zariadenia, ktoré súčasne vykonávajú dve funkcie: telefonovanie a vystavenie infračervenému žiareniu, táto skupina zahŕňa Vitafon-IR a Vitafon-2.

Ak sa chcete správne rozhodnúť, musíte sa dozvedieť viac o rozdieloch medzi rôznymi typmi zariadení. Ak teda vezmeme do úvahy skupinu klasických vibrafónov (modely T a 5), ​​treba poznamenať, že majú rovnaký akčný rádius - 10 cm. V najjednoduchšom modeli (Vitafon) existujú 4 expozičné režimy. Frekvenčný rozsah: 30 Hz až 18 kHz.

Prístroj Vitafon-5 je účinný v prípadoch, keď je potrebné zlepšiť kvalitu lymfatického odtoku.

Vitafon-5 je vylepšená verzia predtým revidovaného analógu. Prístroj je vybavený veľkým počtom vibrofónov - 8 ks. Toto skracuje dobu telefonovania. Takýto prístroj je účinnejší v prípadoch, keď je potrebné zlepšiť kvalitu lymfatickej drenáže. Frekvenčný rozsah nie je taký široký ako rozsah analógu Vitafon a pohybuje sa od 30 Hz do 8 kHz (+/- 1,5 kHz)..

Konštrukcia a prevádzka označenia T je podobná ako pri iných modeloch. Táto jednotka sa vyznačuje prítomnosťou časovača. To zjednodušuje kontrolu postupu. Sada obsahuje 2 vlákna. Rozsah prevádzkových frekvencií sa pohybuje od 30 Hz do 18 kHz. Zostávajúce parametre sú rovnaké ako v prípade klasickej verzie vibrácií.

Ak sa uvažuje o skupine zariadení s infračerveným žiaričom, treba poznamenať, že oba modely (IR a 2) sú si navzájom veľmi podobné. Preto namiesto jedného vibrafónu poskytuje dizajn IR žiarič.

Vďaka tomu môže zariadenie dodatočne vykonávať množstvo funkcií: zmierňuje zápal, znižuje intenzitu bolesti v obmedzenej oblasti a normalizuje lymfatickú drenáž.

Avšak vzhľadom na to, že v návrhu je stanovený iba jeden vibrafón, doba telefonovania sa výrazne predlžuje. Frekvenčný rozsah: 30 Hz až 16 kHz. Analóg Vitafon-2 je funkčnejším zariadením. Je vybavený veľkým počtom vibrofónov: 1 jednoduchý, 2 duálne a matrac vybavený 8 zariadeniami. Konštrukcia navyše poskytuje 1 infračervený žiarič. Je to univerzálny prístroj, ktorý sa používa na normalizáciu procesov v tkanivách obklopujúcich kostnú dreň, s artritídou, artrózou, hypertenziou, hepatitídou atď..

Rehabilitačné obdobie

Ak došlo k vyčnievaniu medzistavcových platničiek, prístroj Vitafon sa môže používať dlhý čas: od 1 do 3 rokov. Táto potreba je spôsobená výraznou deformáciou tkanív vláknitého prstenca. Na porovnanie s osteochondrózou v prípade, keď sa prietrž ešte neobjavila, rehabilitácia pomocou Vitafonu netrvá dlhšie ako 3 mesiace. Počas liečby sa odporúčajú nasledujúce faktory:

 • intenzívna fyzická aktivita;
 • zdvíhanie nad 5 kg;
 • z dôvodu prepracovania tela sa preto pacientom odporúča denný odpočinok 2 hodiny;
 • nepohodlná obuv, ktorá pomôže zmierniť tras pri chôdzi;
 • použitie dopravy počas obdobia liečby, menej chôdze.

Počas rehabilitačného obdobia by sa mala znížiť intenzita fyzickej aktivity.

recenzia

Ekaterina, 37, Omsk

Trpím prejavmi hernie už niekoľko rokov. Počas tejto doby som vyskúšal rôzne metódy, ale všetky z nich mali krátky účinok. Mám Vitafon, najjednoduchší model. Cena je primeraná. Mikrovibrácie sú sotva viditeľné, ale zvuk počas prevádzky je príliš hlasný. Nepáčilo sa mi to. Ale vzhľadom na to, že zatiaľ nemám inú alternatívu, pokračoval som v kurze. Postupom času prišlo úľava: intenzita bolesti sa znížila, cítil som sa lepšie. Nečakal som na ďalšie zmeny, pretože je ťažké vydržať tento hluk pol hodiny, kým relácia trvá.

George, 39, Pskov

Používam zariadenie šesť mesiacov s nízkou frekvenciou. Zároveň sa použili iné metódy liečby prietrže: symptomatická lieková terapia, fyzioterapia atď. Je ťažké povedať, čo pomohlo odstrániť zápal a bolesť, ale teraz s obnovením príznakov takéto zariadenie používam. Táto metóda liečby doteraz zlyhala, takže si myslím, že Vitafon je účinné zariadenie.

Použitie vitafonu na prietrž chrbtice

Vitafón s prietržom - ako používať, kontraindikácie

Vitafon s medziobratlovou kýlou je inovatívna metóda, ktorá pomáha pri liečbe tejto patológie. Týka sa fyzioterapie. Na rozdiel od liečivých médií, ktoré anestetizujú a zmierňujú zápal, má priamy vplyv na poškodené svaly a disk.

Dlhodobé užívanie drog má mnoho vedľajších účinkov. Prístroj vďaka súboru biofyzikálnych opatrení pomáha úspešne vykonávať rehabilitáciu väčšiny druhov kýly.

Ako to funguje

Účinok Vitafonu pri liečbe kýly chrbtice sa dosiahne zlepšením krvného obehu v kapilároch a zvýšením lymfatického toku v mieste vystavenia prístroju v dôsledku zmeny frekvencie zvuku na koži a tkanivách orgánov na mikroúrovni..

Funguje na dvoch úrovniach s rôznym frekvenčným rozsahom, ktorý sa pohybuje od 20 Hz do 4,5 kHz. Alebo na druhej úrovni 200 Hz a 18 kHz..

Liečba sa uskutočňuje s postupným zvyšovaním záťaže. Účinnosť sa prejavuje, keď mikrovibrácie pôsobia na poškodené oblasti, ktoré normalizujú procesy v bunkách. V dôsledku toho sa krvný prísun do buniek zlepšuje, zvyšuje sa pohyb lymfy.

Bunky dostávajú ďalšiu výživu a obnovujú sa. Opuch a bolesť zmiznú. V ťažkých prípadoch je proces regenerácie pomalý, ale patologické zmeny v postihnutých oblastiach sa zastavia.

Vitafon sa používa na prietrž bedrovej chrbtice. Počas relácie sa urýchľuje dodávka kyslíka do chorých buniek, zrýchľuje sa pohyb krvi.

Medzi bunkami voľne cirkulujú nervové impulzy, odstránenie nervových zakončení sa odstráni, bolesť a opuch zmiznú. Tón všetkých krvných ciev stúpa, čo zlepšuje stav tela. Dochádza k rýchlejšiemu zotaveniu..

kontraindikácie

Ak sa aplikuje Vitafon s herniou chrbtice, inštrukcia naznačuje, že v niektorých prípadoch nie je možné použiť postupy, môže byť škodlivá. Existuje niekoľko zákazov:

 1. Použitie na infekčné choroby s horúčkou je zakázané.
 2. Ženy, ktoré sa pripravujú na to, aby sa stali matkou.
 3. Nemôže byť použitý na aterosklerózu, aby nevyvolával infarkt.
 4. V miestach prejavu tromboflebitída.
 5. Ak je pri prietrži novotvar.
 6. Oblasť srdca je vyhradená oblasť.
 7. Keď sú implantáty nainštalované.

Liečba spinálnej prietrže pomocou Vitafonu sa má vykonávať pod dohľadom lekára, ak sú v žlčníku alebo v mechúre kamene. Tento postup môže spôsobiť recidívu choroby..

Technika prístrojovej terapie

Vitafon sa lieči s kýlou chrbtice v lekárskych zariadeniach, ako aj doma. Vykonajte postup podľa pokynov:

 • Relácia sa uskutočňuje v polohe na chrbte. Pripojte prevodníky, nastavte požadovaný režim. Je potrebné postupovať podľa schémy pripojenej k zariadeniu.
 • Ak je poškodený medzistavcový disk krčnej oblasti, odporúča sa umiestniť pod krk a plecia valec, aby sa snímače lepšie prilepili na pokožku..
 • Vibroakustickým zariadením môžu byť ošetrené rôzne stavce a kĺby. Ak je postihnutých súčasne niekoľko oblastí, mali by ste zvoliť najviac poškodené oblasti. Keď je patológia v počiatočnom štádiu, môžete telefonovať na dvoch miestach súčasne, s prestávkou dve hodiny počas dňa.

Odporúča sa vykonávať tri až štyri postupy denne počas troch mesiacov. Dôležitá relácia predtým, ako idete spať. Pomáha predchádzať komplikáciám. Inguinálna hernia Vitafon nie je vhodný na terapiu. Prístroj neovplyvňuje trieslovinu, nemôže obnoviť vyčnievanie pobrušnice do trieslovca.

Tlak by mal byť monitorovaný pred a po relácii. Pri vystavení obličkám sa niekedy vyskytne zníženie krvného tlaku. Je potrebné upraviť podávanie antihypertenzív. Je tiež možné zvýšiť tlak, výskyt závratov alebo slabostí. Je potrebné skrátiť expozičný čas.

V prípade srdcových chorôb by sa liečba mala začať, najmä v oblasti hrudníka, s minimálnym zaťažením podľa schémy 10A. Expozičný čas začína 1 minútu a predlžuje sa každé tri dni. Na jednoduché použitie sa môžu použiť upevňovacie zariadenia, ktoré sú pripevnené k rôznym častiam stavca.

Bezpečnostné opatrenia počas rehabilitácie

Na dosiahnutie účinku liečby zariadením je potrebné splniť niektoré podmienky:

 1. Vyberte trvanie a režim liečby pre medzistavcové prietrže, v závislosti od štádia patológie. Ak je to počiatočná fáza, postačia 3 až 4 mesiace. V prípade, že dôjde k vyčnievaniu disku, liečba by sa mala vykonávať 2 až 3 roky.
 2. Počas tohto obdobia nemôžete vystaviť chrbticu veľkým nákladom. Eliminujte náhle pohyby a hrbole, trasúce sa vo verejnej doprave, na bicykli. Zdvíhanie nad 5 kg. Venujte pozornosť chôdzi (oprite sa o celú nohu), noste pohodlné topánky, neprepracujte sa a neunavte sa.
 3. Je škodlivé samostatne sa napínať na stavce, visieť na lište a snažiť sa ich narovnať sami. Takéto manipulácie môžu viesť k opačnému výsledku, zvyšuje sa riziko komplikácií.
 4. Ak pociťujete bolesť, neprerušte procedúru. To naznačuje, že v nervových zakončeniach je zvýšený prietok krvi. Táto podmienka je dočasná. Počas tohto obdobia sa snažte nepoužiť lieky proti bolesti.
 5. Mali by ste vedieť, že na dosiahnutie dobrého výsledku je potrebné urobiť postup najmenej 3-4 krát denne. Nenechajte si ujsť jediný deň. Jednou z podmienok je telefonovanie oblasti obličiek, ktoré pomáha obnovovať vnútorné prostredie, pozitívne ovplyvňuje obnovu stavcov..

Použitie posudkov Vitafonu na miechovú kýlu je pozitívne. Pacienti po liečbe zlepšili svoj stav. Bolesť a opuchy zmiznú. Zlepšuje sa pohyblivosť stavcov. Proces deštrukcie kostného tkaniva a chrupavky sa zastaví.

recenzia

Keď som sa nadýchol, keď sa bránica zdvihla, cítil som bolesť v hrudnej oblasti stavca. Myslel som, že mi bolí srdce. Po vyšetrení bolo zistené porušenie nervu v oblasti hrudníka. Lekár predpísal priebeh liečby prístrojom Vitafon. Najprv som išiel do nemocnice, ale potom som si kúpil zariadenie na domáce použitie. Urobil som všetko podľa pokynov. Postup sa uskutočňoval trikrát denne počas troch mesiacov. Podmienka je teraz vynikajúca. Bolesť sa zastavila.

Mám sedavú prácu a moja spodná časť chrbta sa začala bolieť. Počul som o Vitafone a rozhodol som sa to vyskúšať. Spočiatku sa bolesť zosilnila, ale neukončila sa. Po dvoch mesiacoch liečby som zabudol na nepríjemný pocit v chrbte. Hlavná vec bola bez tabletiek a injekcií. Teraz budem viesť krátke prestávky s tromi mesiacmi, aby nedošlo k recidíve.

Metóda liečby medzistavcovej prietrže pomocou Vitafonu

Zavádzanie oficiálnej metódy nechirurgickej liečby medzistavcovej prietrže lekárskymi prístrojmi Vitafon.

Účinnosť liečby osteochondrózy vrátane medzistavcovej prietrže pomocou zariadení Vitafon potvrdzujú nasledujúce štúdie:

 1. „Telefonovanie pri liečbe pacientov s osteochondrózou“ v článku „Indikácie telefonovania a efektívnosti v klinickej praxi“, časopis „Doktor“ č. 12/2014. Autori: doktor lekárskych vied, profesor V. Radchenko, lekár lekárov A. Kovelenov, kandidát medicíny Sciences G. Loginov, Ph.D., D. Tsurtsumiya (Severozápadná štátna lekárska univerzita pomenovaná po II. Mechnikovovi, Centrum pre prevenciu a kontrolu AIDS a infekčných chorôb, Peter Veľká nemocnica, Petrohrad), V. Fedorov.
 2. Vyhodnotenie analgetické účinky vibroakustických terapie v liečbe kancelárskych pracovníkov s nízkou bedrovej chrbtice (OCENA EFEKTÓW ANALGETYCZNYCH terapiu WIBROAKUSTYCZNEJ W LECZENIU DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH CZĘŚCI LEDŹWIOWO-KRZYŻOWEJ KRĘGOSŁUPA U pracowników biurowych) Marlena Drężewska, Aleksander Sieroń, Zbigniew Śliwiński - Fizjoterapia Poľska - 2013; 13 (3). Univerzita Jana Kokhanovského v Kielciach a Sliezska lekárska univerzita v Katoviciach, Poľsko.
 3. Monitorovanie neurologických prejavov osteochondrózy chrbtice ambulantne. Sembaeva K.T. Medical Center "Our Doctor" Kazakhstan, Aktobe. Medical Journal of Western Kazakhstan, 2011, No. 1 (29), Pages: 120-123.
 4. Hodnotenie liečby bolesti lumbosakrálnej chrbtice pomocou vibroakustickej terapie. Patrycja Mrozek, Lekárska univerzita v Lodži, Vojenská fakulta, Katedra fyzioterapie, Poľsko, 2010.
 5. Sanogénne účinky vibroakustiky a infračerveného žiarenia pri liečbe dorzalgie u starších pacientov. T.I. Yakushina, V.Yu. Lidzhvoy, D.I. Ismailova. Moskovský regionálny klinický výskumný ústav pomenovaný po M.F. Vladimirsky. Clinical Gerontology, 2009, č. 8-9, strany 70-71.
 6. Správa „Liečba degeneratívnych chorôb chrbtice pomocou prístroja Vitafon. Achilova M. Kh., Abdullaev Sh., Aminov A.R., Bobokalonova M.K., Khojaeva N. Tajikistan, Sughd Region, Khujand (strany 12-13). Materiály All-ruského vedeckého fóra o rehabilitačnej medicíne, fyzioterapii, balneológii, športovom lekárstve a fyzioterapii "ReaSpoMed 2008" Moskva 2008, 27. - 29. februára.
 7. Protokol lekárskych testov prístroja Vitafon-T z 12.02.2003, Moskovský regionálny výskumný klinický ústav (MONIKI) (osteochondróza, neuropatia sedacieho nervu, artróza kĺbov, stav po zlomenine kosti).
 8. Protokol lekárskych testov prototypu prístroja Vitafon-T z 02/11/2003. Prvá mestská nemocnica pomenovaná po N. I. Pirogovom (Moskva) (osteochondróza, osteoartróza, artritída, bronchitída, sínusitída, periodontálne ochorenie, laktostáza).
 9. Využitie vibroakustickej expozície a infračerveného žiarenia pri komplexnej liečbe pacientov s neurologickými prejavmi degeneratívnych zmien v chrbtici. Dizertačná práca kandidátky lekárskych vied T. Yakushina, Moskovský regionálny klinický výskumný ústav, Moskva, 2003.
 10. Osem rokov skúseností s používaním prístroja Vitafon pri liečbe stavcovej nedostatočnosti a poranení pohybového aparátu. I. Detlavs, A. Turauska (Lotyšská lekárska akadémia. Štátna traumatologická a ortopedická nemocnica, Riga), 2003.
 11. Vplyv vibroakustických účinkov na neurologické prejavy osteochondrózy. O.L. Tondiy (Charkov, Lekárska akadémia postgraduálneho vzdelávania), 2003.
 12. Vibroakustické účinky pri ochoreniach podporných a pohybových orgánov. IN A. Makolinets, O. N. Nechipurenko (Charkov, Ústav chrbtice a kĺbovej patológie pomenovaný po prof. M. I. Sitenko, Akadémia lekárskych vied Ukrajiny, Lekárska akadémia postgraduálneho vzdelávania), 2003.
 13. Vibroakustika v detskej vertebroológii. M.F. Kovshova, A.G. Baindurashvili (Petrohrad, Detská mestská nemocnica č. 1), 2003.
 14. Vibroakustická terapia vertebrogénnych syndrómov degeneratívneho a dystrofického pôvodu. N.Yu. Gilinskaya, V.Ya. Neretin, T.I. Jakušin. Moskovský regionálny klinický výskumný ústav, 2003.
 15. Použitie prístroja "Vitafon-2" pri degeneratívnych ochoreniach chrbtice. Yakushina T.I. Moskovský regionálny klinický výskumný ústav. Zborník z V. ruského kongresu fyzioterapeutov a balneológov a ruského vedeckého fóra „Fyzikálne faktory a zdravie ľudí“, 2002, stránky 381-382.
 16. Protokol o klinických skúškach vibroakustického prístroja Vitafon-2 z 04.24.2001. Moskovský regionálny klinický výskumný ústav (MONIKI) (osteochondróza, discirkulačná encefalopatia 1 - 2 stupne, artróza kĺbov, stav po štepení aorticko-femorálneho vaskulárneho bypassu (kŕčové žily))).
 17. Osteochondróza. Yakushin M.A., Gilinskaya N.Yu., Yakushina T.N., Maratkanova T.V. Moskovský regionálny klinický výskumný ústav. Almanac of Clinical Medicine, 2001, No. 4, Pages: 285-292.
 18. Správa z lekárskeho testu prístroja Vitafon-2. Ústredné vojenské klinické sanatórium "Arkhangelsk". 2001 g.
 19. Vibroakustické účinky pri liečbe reflexných syndrómov osteochondrózy. N. M. Zhulev, V.G. Pustozerov (Petrohrad, MAPO, Klinika nervových chorôb), 2000.
 20. Dynamika spondylogénnych žilových rádikulopatií s použitím „Vitafonu“ v skorom pooperačnom období. T.I. Ivanov, S.A. Tikhodeev, V.Z. Mikeltadze, A.A. Vishnevsky, A.A. Travin, D.A. Tráv. Centrum miechovej chirurgie mesta Multidisciplinárna nemocnica č. 2 (Petrohrad)
 21. Protokol o skúške prístroja vibračného lasera Vitafon-IR. Moskovský lekársky zubný ústav NA. Semashko, 1998.
 22. Protokol lekárskych skúšok prototypu vibroakustického prístroja "AIR" (Vitafon). Moskovský lekársky zubný ústav NA. Semashko, 1994.
 23. Protokol na lekárske testovanie prototypov vibroakustických zariadení "AIR" a "PKV-II" (Vitafon) z 05/10/1994. Prvá moskovská štátna lekárska univerzita. Ne. Sechenova (artritída, osteoartróza, osteochondróza, pooperačné rany, chronická prostatitída, trofický vred, popáleniny, akné).

Podľa lekára lekárskych vied, profesora oddelenia nervových chorôb Litvinenko IV:

„Liečba prietrže medzistavcovej platničky pripomína opravu kríženia rýchlo tečúcej rieky, keď nie je možné úplne zastaviť prietok vody...

Väčšina prietrží medzistavcových platničiek môže byť rehabilitovaná bez chirurgického zákroku, aj keď je nasmerovaná na koreň nervu. Pre úspešnú rehabilitáciu je dôležité niekoľko mesiacov pomôcť telu zmierniť opuchy a rýchlo obnoviť funkciu chrbtového svalu. Pri dlhodobom používaní protizápalových a dekongestívnych liekov sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky. Preto je rehabilitácia pacienta s medzistavcovou prietržou vhodnejšia pre iné ako liečebné metódy liečby.

Aby sa účinne odstránil opuch a rýchlo sa obnovili svaly chrbta, je potrebné kompenzovať nedostatok mikrovibrácií v tkanivách v chrbte, nie v dôsledku napätia svalov, ale pomocou vonkajšieho zdroja. Tento postup sa nazýva telefonovanie a môže sa vykonávať nezávisle doma niekoľkokrát denne. Je to druh mikromasáže na bunkovej úrovni, pri ktorej sa používajú prirodzené mikrovibrácie tela, ktoré zodpovedajú maximálnemu svalovému napätiu. Telefonovanie účinne zlepšuje lymfodrenáž a kapilárny prietok krvi, čo prispieva k rýchlemu zníženiu opuchov, obnoveniu zdrojov chrbtového svalu a zlepšeniu regeneračných procesov. Účinok jedného postupu trvá niekoľko hodín, preto sa telefonovanie musí uskutočňovať najmenej dvakrát denne. Z tohto dôvodu sa phono zariadenia zameriavajú na nezávislé používanie doma, nie je potrebné špeciálne školenie..

Telefonovanie spôsobuje zložité účinky v tkanivách a umožňuje splnenie nasledujúcich dôležitých podmienok pre úspešnú rehabilitáciu:

 • zlepšenie prekrvenia svalov chrbta, nervov a miechy;
 • zníženie opuchu a eliminácia odumretých buniek;
 • prevencia vzniku opuchov a stagnácie v noci;
 • „zlepšenie regeneračných procesov potrebných na posilnenie oslabeného disku zdravými bunkami.“ (zdroj http://www.vsegdazdorov.ru)

Podmienky vzniku a rozvoja choroby

Zdravá chrbtica, podobne ako telo, je tvorená živými bunkami. Kosti, chrupavky, medzistavcové platničky a iné tkanivá sa skladajú zo živých buniek. Iba živé bunky sú schopné regenerácie a úplného zotavenia. Hromadenie poškodených buniek vedie k rozvoju degeneratívnych-dystrofických zmien a chorôb.

Chrbtica a kĺby sú základom muskuloskeletálneho systému a pri pohybe zažívajú značné šokové zaťaženie, ktoré môže byť pre bunky smrteľné. Neuromuskulárny tlmiaci systém reguláciou kontrakcie kostrových svalov chráni kĺby a chrbticu pred škodlivými účinkami nárazového zaťaženia. Mnoho mechanoreceptorov, ktoré kontrolujú polohu kĺbov a stavcov, umožňuje nervovému systému kontrolovať svaly takým spôsobom, aby sa zabezpečili plynulé pohyby a znížili sa otrasy desiatkami krát. Bez tohto znehodnotenia by sa kĺby a chrbtica za pár mesiacov degradovali.

Dokonca aj v polohe na chrbte a s úplnou relaxáciou plní neuromuskulárny tlmiaci systém ochrannú funkciu. Pomocou malého svalového tonusu sa sťahujú kĺby a chrbtica, vďaka čomu tkanivá dostávajú mikrovibráciu potrebnú na uvoľnenie mazania, odstránenie mŕtvych buniek a regeneráciu tkanív. To platí najmä pre husté kostné tkanivo, medzistavcové platničky, kĺbovú chrupavku. V polohe na sedenie, stojace, v pohybe, sa práca neuromuskulárneho amortizačného systému prejavuje udržiavaním tela a plynulosti chôdze, behu, skákania..

Choroby chrbtice sú teda priamo spojené s narušením neuromuskulárneho amortizačného systému. Na ich vyliečenie je preto predovšetkým potrebné zlepšiť fungovanie tohto systému. Ak sa tak nestane, je ťažké počítať s úplným zotavením. V skutočnosti je to nedostatok neuromuskulárneho oslabenia, ktorý môže viesť k rozvoju osteochondrózy aj v mladom a detskom veku..

Príčiny porúch nervosvalového odpisového systému sú nasledujúce. Neuromuskulárny tlmiaci systém chráni pohybový aparát ako celok a spôsobuje ohýbanie nôh a chrbta po veľmi komplexnej ceste. Koordinovaná práca svalov chrbta, nôh a niekedy aj rúk je možná iba s dostatočnými mozgovými zdrojmi, dobrým vedením nervových dráh a prítomnosťou dostatočných zdrojov vo svalových bunkách..

Svaly sú ovládané nervovými impulzmi prichádzajúcimi z mozgu a prechádzajúcimi cez chrbticu. Celkové nervové vyčerpanie, únava svalov, porucha nervového vedenia spôsobená preťažením a opuchom chrbtice sú príčinami porúch nervosvalového tlmiaceho systému. V závislosti od charakteru pôsobenia záťaže a od toho, ktorá časť neuromuskulárneho odpisového systému je vo väčšej miere oslabená, závisí miesto primárneho prejavu choroby..

Osobitná pozornosť na chrbticu!

Osobitnú pozornosť by sa mala venovať chrbtici, pretože jej zlý stav môže viesť k rozvoju chorôb vnútorných orgánov. Cez chrbticu prechádzajú nervové dráhy, ktoré kontrolujú vnútorné prostredie tela. Porušenie vodivosti v dôsledku opuchu je spojené s rozvojom komplikácií. Preto je po vymiznutí príznakov užitočné pokračovať v telefonovaní, aby sa účinok posilnil a zabránilo sa opakovaniu choroby..

Účel telefonovania

Obnovenie oblasti postihnutej touto chorobou pochádza zo zdrojov celého organizmu. Preto, ak má telo dostatok zdrojov alebo sa dajú zväčšiť, obmedzenú oblasť možno úplne obnoviť. To si vyžaduje obnovenie neuromuskulárnej amortizácie, odstránenie mŕtvych buniek z postihnutej oblasti a ich nahradenie zdravými, nasýtenie buniek zdrojmi. Všetky tieto procesy, ktoré si vyžadujú pohyb látok a buniek cez tkanivá a cievy, sa prirodzene vyskytujú v tele, ale ich intenzita je obmedzená vlastným zdrojom mikrovibrácie. Kompenzácia tohto deficitu je nevyhnutnou podmienkou úplného zotavenia. Pomocou telefonovania je možné výrazne kompenzovať nedostatok mikrovibrácie v danej oblasti.

Technika telefonovania chrbtice

Ozvučenie sa vykonáva v polohe na chrbte. Počas zákrokov v krčnej oblasti chrbtice sa pod krk a ramená umiestni vibrofón, aby umiestnil vankúš tak, aby sa dostatočne priliehal k oblasti vplyvu..

Postupy sa opakujú 3-4 krát denne počas prvých troch mesiacov, v nasledujúcich 2 krát denne.

Ak sa vyskytnú problémy v niekoľkých častiach chrbtice (napríklad osteochondróza krčnej chrbtice a medziobratlová hernia v lumbosakrali), vyberte jednu z najproblematickejších oblastí. Pri miernom stupni degenerácie chrbtice je možné telefonovanie podľa dvoch schém súčasne a jeden deň by sa telefonovanie podľa každej schémy malo uskutočňovať s intervalom najmenej 2 hodiny..

Je veľmi dôležité nájsť čas na 4 zákroky na krčnej chrbtici. Pre nezamestnaných to nie je problém. Pre tých, ktorí pracujú, odporúčame nasledujúcu možnosť: okamžite po práci, bezprostredne pred spaním, po 5-6 hodinách spánku a po ďalších 2 hodinách bezprostredne pred odchodom.

Procedúry pred spaním a po spánku sa prednostne vykonávajú denne. Nočná procedúra je veľmi dôležitou podmienkou prevencie komplikácií..

Ak užívateľ trpí hypertenziou, mal by sa počas postupu monitorovať krvný tlak pred a po 30 minútach od jeho ukončenia. Môže sa to zmeniť. Tlak musí byť udržiavaný na optimálnej úrovni, keď existuje najlepší zdravotný stav a najvyšší výkon. Pri používaní antihypertenzív môže telefonovanie oblasti obličiek spôsobiť nadmerné zníženie krvného tlaku. V tomto prípade je potrebné upraviť (znížiť) dávku liekov, aby sa udržal tlak na optimálnej úrovni. V prípade zvýšeného tlaku s výskytom závratov alebo slabostí sa skráti trvanie procedúr v oblasti chrbtice..

V prípade srdcovej arytmie a po infarkte myokardu sa vykoná fonografia hrudnej chrbtice podľa schémy 10A techník telefonovania („Telefonovanie na osteochondrózu, radikulitída hrudnej chrbtice so srdcovou arytmiou a po infarkte myokardu“): účinok na oblasť hrudníka E112, E112 E21) začnite s minimálnym časom (1 minúta) a zvyšujte ho veľmi postupne na 1 minútu každé 3 až 4 dni.

Na uľahčenie telefonovania alebo v prípade ťažkostí s ručnou fixáciou vibračných telefónov na ovplyvnených oblastiach sa odporúča používať špeciálne fixačné manžety: stavce a pásy, ako aj ďalšie vibrofóny (v prípade použitia zariadení Vitafon-5 a Vitafon-2) na použitie iba v týchto manžetách..

Použitie zariadení Vitafon-2 a Vitafon-5 umožňuje skrátiť celkový čas telefonovania dvakrát!

Možnosť zhoršenia

V prípade chronických ochorení chrbtice sa spravidla po niekoľkých výkonoch dočasne zhoršujú bolestivé pocity so súčasným zvýšením rozsahu pohybu. Toto indikuje obnovenie dodávky krvi do nervového traktu a je to pozitívna zmena stavu chrbtice. Postupy sa nekončia. Čím sú postupy rovnomernejšie počas dňa, tým vyšší je účinok a je nižšia pravdepodobnosť zhoršenia bolesti..

Dĺžka trvania do značnej miery závisí od závažnosti, trvania a povahy choroby. Pri prietržoch medzistavcových platničiek na pretrvávajúcu a úplnú rehabilitáciu bude trvať jeden až tri roky (v závislosti od závažnosti choroby a úplnosti dodržiavania ďalších opatrení)..

Dodatočné opatrenia.

Je vhodné vylúčiť náraz a poškodenie chrbtice:

 1. neprepravujte závažia väčšie ako 5 kg;
 2. Nepracujte, je žiaduci dvojhodinový denný odpočinok;
 3. minimalizovať cestovanie v doprave vrátane osobného automobilu (alebo používať špeciálny ochranný systém tlmiaci nárazy), vylúčiť jazdenie na bicykli;
 4. Počas chôdze sledujte hladkosť a mäkkosť chôdze. Nebežte ani neskáčte (najmä pristátie na celej nohe, nie na špičke);
 5. noste mäkké pohodlné topánky.

Liečba miechy pri vitafóne: účinnosť, technika, kontraindikácie, modely, rehabilitačné obdobie, recenzie

Terapeutické mikrovlny Vitafonu pre medzistavcové prietrže

Pokiaľ ide o degeneratívne zmeny v chrbtici, ako napríklad, lekári odporúčajú najprv konzervatívnu liečbu.

Zahŕňa možnosti, ako je lieková terapia,,, a rôzne. Dnes hovoríme o jednom z nich. Je prístroj Vitafon účinný pri liečbe medzistavcovej prietrže?

Všeobecný popis zariadenia

Vitafon je vibroakustické zariadenie určené na fyzioterapeutické procedúry. Početné recenzie o ňom naznačujú, že toto zariadenie pomáha liečiť konkrétne ochorenie oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, navyše spojené nielen so zápalovým procesom, ale aj s traumou..

Princíp činnosti zariadenia spočíva v mikrovibrácii, ktorá prechádza pomocou takého konštrukčného prvku, ako je uzamykacia manžeta..

Mikrovibrácia ovplyvňujúca kožu a hlbšie tkanivá na mikroúrovni sa zase vytvára v dôsledku zmeny frekvencie zvuku: 20 Hz - 4,5 kHz v prvom rozsahu a 200 Hz a 18 kHz v druhom. Pomáha zvyšovať cirkuláciu kapilárnej krvi a lymfodrenáže v oblasti expozície.

Vitafon bol uvedený do prevádzky začiatkom dvadsiateho storočia a pôvodne sa používal iba v podmienkach sanatórií a zdravotníckych zariadení. Dnes si môžete zariadenie kúpiť na domáce použitie.

V závislosti od toho, ktoré ochorenie je diagnostikované, môže byť potrebný určitý počet relácií s postupným zvyšovaním trvania jedného postupu. Konkrétne hodnoty pre váš prípad môže určiť iba lekár. Nemali by ste si predpisovať liečebný režim pre seba.

Typy zariadení

Vitafon sa môže používať na vertebrálnu kýlu v ktorejkoľvek časti chrbtice a bez ohľadu na vek. Hlavnou vecou je výber správneho modelu. Je ich päť:

 1. Klasický model je najzákladnejšou verziou bez časovača.
 2. Vitafon-IR - namiesto jedného vibrofónu používa infračervený žiarič.
 3. Vitafon-T je najbežnejšie používaný model, ktorý je možné použiť aj pri cestovaní v doprave.
 4. Vitafon-2 - vibrácie na mikroúrovni pracujú súčasne s tepelným infračerveným žiarením, takže tento model je účinný, keď existuje medziobratlová kýla.
 5. Vitafon-5 - zariadenie je plne vybavené, ale zároveň s veľmi jednoduchým návodom na použitie. Tento najnovší model zohľadňuje všetky priania zákazníkov, najmä schopnosť ukladať určité parametre do pamäte zariadenia.

Pre najnovší model si môžete zakúpiť matrac so všeobecnou podporou zdrojov v tele, vybavený dvadsiatimi vibrujúcimi telefónmi, aby mikrovlny ovplyvňovali celý povrch chrbta..

Aké zariadenie je vhodné pre chrbticu s prietržou, ošetrujúci lekár odporúča.

Kontraindikácie a obmedzenia

Nie všetci môžu liečiť prietrž chrbtice pomocou prístroja Vitafon. Pri výbere vhodnej techniky je potrebné zvážiť niekoľko kontraindikácií:

 • Horúčka;
 • Obdobie tehotenstva;
 • Prítomnosť zhubného nádoru v rovnakej oblasti ako medziobratlová hernia;
 • Ateroskleróza kvôli riziku infarktu;
 • Výrazný zápal žilových stien s tvorbou krvných zrazenín v postihnutej oblasti;
 • Noste stimulanty implantované do tela;
 • Infekčné choroby v akútnom štádiu;
 • Kamene v žlčníku alebo močových cestách (ak je potrebné vibrovať chrbticu v blízkosti týchto orgánov, zákrok môže vykonať iba lekár).

Okrem toho nemôžete prístrojom ovplyvniť oblasť srdca.

Výhody metódy

V priebehu mnohých rokov používania sa ukázalo, že liečba Vitafonom je vysoko účinná v boji proti herniovanej platničke.

Hlavnou výhodou, ktorú si väčšina pacientov všimne, je ľahké používanie a nedostatok dodatočného školenia.

Je vedecky dokázané, že pod vplyvom mikrovln a infračerveného žiarenia sa vyskytujú tieto pozitívne zmeny:

 • Zlepšenie lymfatického odtoku a kapilárneho prietoku krvi ako výsledok - saturácia bunkových štruktúr kyslíkom nevyhnutným pre ich životne dôležité funkcie;
 • Zníženie opuchy;
 • Aktivácia intenzívneho odstraňovania škodlivých látok a odpadu z tela;
 • Obnova tkaniva poškodeného patológiou;
 • Urýchlenie procesu odstraňovania kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.

Pacienti používajúci Vitafon podľa odporúčaní ošetrujúceho lekára po niekoľkých dňoch upustili od bolesti a neustáleho trápenia v chrbte, bolesti hlavy a migrény zmizli.

Ďalším „bonusom“ k dôsledkom používania zariadenia je tzv. Vylepšené videnie a vyššia účinnosť.

Pri odpovedi na otázku, či je Vitafon účinný pri liečbe medzistavcovej prietrže, môžeme teda povedať, že tento prístroj sa môže a mal by sa používať ako hlavné alebo ďalšie terapeutické činidlo.

Pred použitím je však potrebné poradiť sa s lekárom a získať od neho odporúčania a liečebný režim.

Liečba osteochondrózy krčka maternice pomocou Vitafonu

O osteochondróze sa zvyčajne dozvieme po nástupe prvej bolesti alebo stuhnutosti chrbta. Bolesť chrbta sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku smrti veľkého počtu svalových buniek.

Obsah:

Vďaka biofyzikálnym účinkom mikrovibrácie umožňuje použitie zariadení „Vitafon“ nielen urýchlenie regenerácie chrbtových svalov, ale aj zabezpečenie procesu opravy tkanív s menšou bolesťou as lepšími výsledkami..

Pri osteochondróze dochádza k postupnej a bezbolestnej degenerácii stavcov, pretože nemajú receptory bolesti. Osteofyty sa tvoria na povrchu stavcov.

Ich ostré procesy so silným tlakom a so zákrutami a naklonením tela môžu poškodiť mäkké tkanivá a spôsobiť bolesť.

Dôvodom bolestivých reakcií tela je potreba urýchliť odobratie mŕtvych buniek a regeneráciu nových buniek. Pohyb látok a buniek je energeticky náročný biofyzikálny proces..

Za týmto účelom telo výrazne zvyšuje tlak v tkanive, a to spôsobuje bolestivé pocity, ktoré prudko rastú v určitých polohách tela..

Spolu s regeneráciou odumretých buniek sa telo snaží „rozpustiť“ ostré procesy osteofytov pomocou „imunitného zápalu“..

Osteochondróza je sprevádzaná degeneratívnymi-dystrofickými zmenami nielen na stavovcoch, ale aj na medzistavcových platničkách. Spočiatku strácajú elasticitu, čo spôsobuje neustále zvýšené namáhanie zadných svalov. Vyčerpanie zdrojov svalových buniek môže spôsobiť ich preťaženie a smrť aj pri miernom zvýšení fyzickej aktivity..

Čo pomáha telu „Vitafon“?

Hlavný dizajnér hovorí: „Vitafon má spoľahlivú fyziku liečebného účinku. Prístroj používa mikrovibráciu rovnakých frekvencií a energií ako prirodzená mikrovibrácia svalových vlákien a mikrokapilár.

Vďaka tomu sa v okruhu 7 až 10 cm niekoľkokrát zvyšuje nielen prietok krvi, ale aj prietok lymfy. Tento účinok nie je možné dosiahnuť pomocou drog, masáží alebo inými dobre známymi metódami. “.

„Vitafon“ pôsobí na patologickú oblasť s mechanickými mikrovibráciami, ktoré sú pre organizmus prirodzené. To zlepšuje mikrocirkuláciu látok a buniek vo vnútri orgánov a tkanív..

Vďaka biofyzikálnym účinkom mikrovibrácie umožňuje použitie zariadení „Vitafon“ nielen urýchlenie regenerácie chrbtových svalov, ale aj zabezpečenie procesu opravy tkanív s menšou bolesťou as lepšími výsledkami..

Mechanická mikrovibrácia je životne dôležitým zdrojom tela. Nedostatok tohto typu biofyzikálnej energie inhibuje proces hojenia a zvyšuje bolestivosť. Pri osteochondróze je nevyhnutné obnoviť narušenú mikrocirkuláciu deficitom biofyzikálnej energie..

„Vitafon“ sa s tým vyrovnáva veľmi dobre, pretože má spoľahlivú fyziku terapeutického účinku. Dopad prístroja Vitafon sa zásadne líši od iných fyzioterapeutických prístrojov.

„Vitafon“ kompenzuje nedostatok biofyzikálneho zdroja mechanických mikrovibrácií nevyhnutných pre organizmus, a preto je jeho používanie efektívne a bezpečné..

Môže sa stať, že „Vitafon“ nepomôže?

Odpoveď: Pri osteochondróze pomáha „Vitafon“ každému, je rozdiel v počte postupov, ktoré sa musia vykonať, aby sa dosiahol požadovaný výsledok..

Pretože odporúčame mať vo vašej skrinke pre domáce lieky aspoň jeden „Vitafon“, výsledok bude závisieť od dostupnosti času na postupy..

Ak to bude stačiť, prvé zlepšenie bude o niekoľko dní a o niekoľko mesiacov môžete zabudnúť na osteochondrózu..

Môže „Vitafon“ poškodiť zdravie?

Odpoveď: „Vitafon“ nemôže zásadne poškodiť zdravie, pretože pôsobí pri rovnakej mikrovibrácii, aká sa vytvára v tkanivách s maximálnym svalovým napätím. Vykonaním telefonovania dávame telu prirodzený, čistý biofyzikálny zdroj mechanických mikrovibrácií.

Počas 20 rokov používania lieku „Vitafon“ sa nepozoroval jediný prípad poškodenia zdravia. Dočasné zvýšenie bolestivosti, ktoré sa niekedy vyskytuje 3 - 4 dni po začiatku liečby chronického ochorenia, ako aj po dlhodobom používaní liekov proti bolesti, je možné, je to však nevyhnutný krok na obnovenie normálnej reakcie tela..

Existuje riziko nesprávneho použitia „Vitafon“?

Odpoveď: Balenie dodávky pre každý model „Vitafon“ obsahuje podrobné pokyny na použitie a techniky telefonovania. Podrobne opisujú oblasti expozície, expozičný čas a režim činnosti prístroja.

Tieto zariadenia sa veľmi ľahko používajú, v skutočnosti sú navrhnuté na nezávislé použitie bez špeciálneho školenia..

Okrem toho môžete vždy získať bezplatnú konzultáciu o používaní zariadenia telefonicky alebo e-mailom, ktoré sú uvedené v časti „Kontakty“..

Koľko stojí Vitafon a aký model zvoliť?

Odpoveď: Vyrábame 5 modelov zariadení registrovaných v Roszdravnadzor ako zdravotnícke pomôcky. Pri osteochondóze sa zvyčajne používajú 3 modely: „Vitafon“, „Vitafon-T“ a „Vitafon-5“. Cena zariadení závisí od počtu vibrofónov, s ktorými sa vykonáva telefonovanie. Minimálne náklady na najjednoduchšie zariadenie „Vitafon“ sú od roku 2016 asi 4 000 rubľov.

Je možné skrátiť čas konania??

Odpoveď: Procedúra zvyčajne trvá asi pol hodiny. „Vitafon“ kompenzuje nedostatok životne dôležitých zdrojov tela a ak je doplnenie nedostatočné, účinok sa zníži. Čas jedného postupu sa však môže skrátiť zvýšením počtu postupov týždenne alebo použitím modelov zariadení s viacerými vibrofónmi.

Existujú nejaké kontraindikácie pre použitie „Vitafonu“?

Odpoveď: Kontraindikácie sú štandardom fyzioterapie - „Vitafon“ sa neodporúča na použitie v oblasti zhubných nádorov, pri akútnych infekčných chorobách, pri telesnej teplote nad 38,5 stupňov..

Pretože mikrovibrácia z vibrofónu nepresahuje 10 cm, „Vitafon“ sa môže používať mimo oblasti kontraindikácií, čo môže byť pre telo veľmi užitočné..

Napríklad napríklad telefonovanie oblasti pľúc a svalov bránice počas tehotenstva.

Podrobnosti o všetkých kontraindikáciách sú uvedené v pokynoch na používanie pomôcok, ako aj na stránke s názvom „Terapeutický účinok“..

Prečo nie všetci lekári vedia o účinnosti vibroakustickej terapie?

Odpoveď: Obchodné dôvody - „Vitafon“ je prospešný iba pre pacienta, zakúpi prístroj raz, používa ho už mnoho rokov, je menej chorý a je menej pravdepodobné, že navštívi lekára.

Vďaka vysokej účinnosti liečby v domácnosti a prijateľnej cene, jednoduchosti a bezpečnosti pri používaní, neprítomnosti vedľajších účinkov a škodlivých účinkov je prístroj veľmi atraktívny pre domácu medicínu. „Vitafon“ si už získal povesť „domáceho lekára“.

Tí, ktorí sami zažili svoj účinok, spravidla získajú druhý a tretí aparát pre svojich príbuzných alebo priateľov. Preto sa „Vitafon“ zvyčajne predpisuje iba vtedy, keď iné metódy nedali požadovaný výsledok. Materiály o účinnosti vibroakustickej terapie sú publikované v časopise „Doctor“ (PDF súbor).

Odpoveď: Použitie „Vitafonu“ je dobre kombinované so všetkými liečebnými metódami, ak sú správne predpísané. Malo by sa pamätať na to, že v oblasti vplyvu „Vitafonu“ sa zvyšuje mikrocirkulácia a tým sa zvyšuje koncentrácia liečivej látky. Preto pri kombinovanom použití sa obvykle dávky liečiv postupne znižujú.

Poznámka: Článok sumarizuje údaje zo 45 správ o klinických skúškach vykonaných na VMA, MAPO, MONIKI, MMA, MMSI, RosNIDOI, SPbGMA, TsNIRRI a ďalších zdravotníckych zariadeniach, správy zo 4 vedeckých a praktických konferencií „Vibroakustika v medicíne“ a publikácie v časopise „ Doctor “na roky 2014 a 2015, materiály zo 4 dizertačných prác, údaje z 20 rokov pozorovaní praktických lekárov, ako aj užívateľské recenzie na„ Vitafon “z archívu firemných správ a e-mailov.

Prevencia a liečba osteochondrózy Vitafonom

V dôsledku určitých negatívnych faktorov (sedavá práca, sedavý spôsob života, obezita atď.) Sa v ľudskom tele môžu začať prejavovať degeneratívne zmeny v štruktúre a tkanive chrbtice..

K zrýchleniu týchto procesov dochádza v súvislosti so starnutím ľudského tela. Na pozadí dystrofických zmien je diagnostikovaná choroba chrbtice - osteochondróza.

V dôsledku tohto ochorenia sa vyskytujú ďalšie zmeny, ktoré ovplyvňujú pohyblivosť chrbtice, výskyt preťaženia a problémy s motorickými funkciami..

Zázračné zariadenie „Vitafon“ - čo to je?

Jednoducho povedané, toto zariadenie je vibro-akustické zariadenie. Priaznivé účinky ultrazvukových vĺn na ľudí sa už dlho skúmali. Vďaka tomuto účinku sa zvyšuje prietok lymfy a prietok krvi..

V dôsledku týchto zmien je proces regenerácie významne zrýchlený, metabolizmus sa zvyšuje a obnovujú sa poškodené telesné bunky. Preto môže byť Vitafon pri liečbe osteochondrózy dobrým profylaktikom.

Výhody tejto metódy liečby sú nasledujúce pozitívne aspekty:

 • Nepoškodzuje telo. Liečba osteochondrózy prístrojom Vitafon sa vykonáva pomocou akustických vĺn, ktoré sú pre telo prirodzené. Hĺbka ich prieniku je asi 10 cm.

Čo sa dosiahne použitím prístroja?

Degeneratívne poruchy chrbtice a okolitých mäkkých tkanív, ktoré sa pozorujú pri osteochondróze, majú nasledujúce klinické prejavy:

 1. Prerušený normálny metabolizmus. Medzistavcové platničky strácajú svoju elasticitu.
 1. Nadmerný protitlak je prísne zakázaný..

Vitafon - inovatívna metóda liečby medzistavcových prietrží

Fyzioterapia prináša pacientom s patologickými stavmi chrbtice výraznú úľavu. Preto sa veľa ľudí zaujíma o to, či je možné liečiť medzistavcovú prietrž pomocou Vitafonu..

Popis zariadenia

Vibroakustický prístroj Vitafon je fyzioterapeutické zariadenie. S pomocou Vitafonu je liečba veľkého počtu chorôb omnoho rýchlejšia a účinnejšia. A to nielen pri zápalových procesoch, ale aj pri zraneniach..

Účinok sa dosiahne vďaka skutočnosti, že vplyvom mikrovibrácie dochádza k zvýšeniu krvného obehu v kapilároch, ako aj k zvýšeniu lymfatického toku v časti tela, v ktorej sa toto zariadenie používa..

V dôsledku zmien frekvencie zvuku sa vytvárajú vibrácie kože a ďalších tkanív na mikroúrovni. V prvom rozsahu je frekvencia približne 20 Hz - 4,5 kHz. Pre druhý rozsah sa pohybuje medzi 200 Hz a 18 kHz.

Liečba sa vykonáva v sanatóriách a zdravotníckych zariadeniach. Prístroj sa používa aj v kozmetike..

Okrem toho sa smie používať aj doma. Vitafon bol vyvinutý už v roku 1994, takže teraz niet pochýb o tom, či lieči choroby.

Terapia je určená pre niekoľko sedení v závislosti od typu ochorenia a jeho formy. Postupne sa postupnosť predlžuje.

Je dovolené ho používať v bedrovej chrbtici a iných častiach tela v akomkoľvek veku. Ale čím skôr začnete s liečbou, tým rýchlejšie sa zdravie vráti.

kontraindikácie

Vitafon s kýlou chrbtice sa nedá vždy použiť. Tak ako pri všetkých postupoch, existuje množstvo kontraindikácií:

 1. Pri vysokej telesnej teplote nie je možné vykonať vibroakustický postup.
 2. Nie je možné používať počas tehotenstva.
 3. Ak má osoba medzistavcovú prietrž, ale novotvar malígnej povahy sa nachádza v tej istej oblasti, takáto terapia je zakázaná.
 4. S aterosklerózou sa tiež nedá použiť, pretože sa zvyšuje riziko infarktu.
 5. Je zakázané používať v tej časti tela, kde je výrazná tromboflebitída.
 6. Nikdy nepoužívajte v oblasti srdca..
 7. Kontraindikované pri použití implantovaných stimulancií..
 8. Akútne infekčné choroby.

Okrem toho je potrebné pamätať na to, že ak je prístroj exponovaný v blízkosti orgánov, v ktorých sa nachádzajú kamene rôznych veľkostí (napríklad žlčníka a močových ciest), potom sa postup môže vykonať iba pod dohľadom lekára..

Účinnosť pri problémoch s chrbticou

Liečba kýly pomocou zariadenia Vitafon je účinná. Pacient nepotrebuje ďalšiu prípravu. Nevyžadujú sa ani špeciálne zručnosti. Kompenzáciou nedostatku vibrácií na mikroúrovni pomôcka pomáha pri:

 • zlepšuje sa prietok lymfy;
 • poklesy opuchov;
 • škodlivé látky a trosky sa odstraňujú rýchlejšie;
 • zlepšuje sa prietok krvi v kapilárách, čo pozitívne ovplyvňuje bunkové štruktúry nasýtené kyslíkom;
 • tkanivá sa zotavujú rýchlejšie;
 • urýchľuje sa zavádzanie kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.

Liečba vertebrálnej hernie pomocou Vitafonu pomôže eliminovať nepríjemné príznaky - bolesť a nepohodlie v krku, chrbte, bolesti hlavy, migréna. Ako bonus - videnie sa zlepšuje, zlepšuje sa výkon.

modely

Ak máte problémy s chrbtom, musíte zistiť, ktorý Vitafon si vybrať, pretože existuje niekoľko modelov.

 1. Vitafon - tento model sa považuje za najjednoduchší. Žiadny časovač, ale veľmi jednoduché použitie..
 2. Vitafon-IR nie je modernizovaný model zariadenia, ale samostatné zariadenie, ktoré má úplne odlišné technické parametre. Ďalej sa do funkcie zavádza infračervené žiarenie.
 3. Vitafon-T je jedným z najpopulárnejších modelov. Ľahko sa používa nielen v nemocnici alebo doma, ale aj v doprave.
 4. Vitafon-2 je zariadenie, ktoré vytvára nielen vibrácie na mikroúrovni, ale aj tepelné infračervené žiarenie. Toto zariadenie sa najčastejšie používa na liečbu medzistavcových platničiek. Účinok zariadenia sa líši v závislosti od výšky a hmotnosti osoby.
 5. Vitafon-5 - maximálna konfigurácia, ale zariadenie sa veľmi ľahko používa. Vývojári vzali do úvahy všetky priania zákazníkov. Okrem toho je možné niektoré parametre uložiť na ďalšie použitie..

Je možné použiť Vitafon s herniou chrbtice - častá otázka mnohých ľudí, ktorí opakovane používali toto jedinečné zariadenie.

Pomáha proti mnohým chorobám a patológie chrbtice nie sú výnimkou. Hlavná vec je konzultovať s lekárom vopred.

Mimochodom, teraz môžete získať zadarmo moje e-knihy a kurzy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie a pohodu..

pomoshnik

Získajte kurz liečby osteochondrózy ZDARMA!

Prístroj z osteochondrózy

S cieľom chrániť pred vývojom a progresiou chorôb chrbtice sa široko používa fyzioterapia..

Lekári odporúčajú toto zariadenie pravidelne používať na liečbu osteochondrózy, pričom za týmto účelom vykonávajú cykly liečby v stacionárnych podmienkach a doma.

Prevádzka zariadení je absolútne bezpečná, spočíva v použití magnetických polí, malých prúdových impulzov. Pomáhajú zbaviť sa bolesti, zápalu a regenerovať chrupavku..

Indikácie pre použitie

Pomôcky pomáhajú vyrovnať sa s klinickými prejavmi choroby v situáciách, ako sú napríklad:

 • ostechondróza všetkých oddelení;
 • záchvaty bolesti
 • porušenie postoja v dôsledku nesprávneho zaťaženia;
 • zvýšený svalový tonus a kŕče;
 • zápalové procesy v kĺboch;
 • získané poruchy kostných štruktúr;
 • rehabilitácia po zranení;
 • následky sedavého životného štýlu.

Laserové odparovanie prietrže chrbtice: účinnosť, výhody, indikácie, kontraindikácie, príprava, štádiá, regenerácia, recenzie

Laserové odparovanie prietrže chrbtice sa uskutočňuje podľa princípu odparovania tekutiny v buničitom jadre disku. Tento postup má niekoľko výhod, kvôli ktorým sa často používa..

Mali by sa však zohľadniť kontraindikácie, najmä vekové obmedzenia, ako aj potreba predbežného stanovenia veľkosti patologickej formácie..

Pri procese vystavenia laserovému žiareniu sa výška a priemer disku nemenia.

Laserové odparovanie prietrže chrbtice sa uskutočňuje podľa princípu odparovania tekutiny v buničitom jadre disku..

Účinnosť tejto liečby

Zahrievanie tkanív zdeformovanej medzistavcovej platničky prispieva k narušeniu tepelnej stability buničitého jadra..

Tento proces bol skúmaný po dlhú dobu, takže dnes môžeme vyhodnotiť účinnosť metodiky..

V prvom rade upozorňujú na možnosť rýchleho odstránenia herniového výčnelku, ktorý eliminuje nepríjemné príznaky. Táto skutočnosť prispela k nárastu distribúcie metodiky.

Počas postupu sa tkanivá zahrievajú na kritické teploty, čo vedie k odparovaniu kvapaliny, ale nevyvoláva deformáciu tkanív. V dôsledku toho sa disk vráti do svojej prirodzenej formy. Zároveň sa nemení jeho výška a priemer. Zmizne iba patologická formácia vytvorená počas prolapsu buničitého jadra za plášťom disku.

V dôsledku laserového odparovania dochádza k tepelnému poškodeniu tkanív a dochádza k opuchom. Disk v skutočnosti napučiava, vďaka čomu sa udržuje jeho prirodzená forma. Po určitom čase (priemerná doba je 6 mesiacov) sa stav ošetrených tkanív zhoršuje: opuchy prechádzajú, odumreté bunky zostávajú v štruktúre disku.

To vysvetľuje, prečo lekári na moderných klinikách odporúčajú opätovné použitie po šiestich mesiacoch..

Len na konci tohto obdobia sa príznaky vrátia: objaví sa bolesť, obmedzená mobilita, znížená citlivosť atď. Deje sa to v dôsledku straty vlastností disku..

Mal by vykonávať odpisovú funkciu, ktorá je medzi stavcami. Tkanivo pulpózneho jadra a chrupavky však stráca elasticitu.

Po šiestich mesiacoch sa príznaky vrátia: objaví sa bolesť.

V dôsledku toho dochádza k fúzii stavcov. Čoskoro dôjde k značnému obmedzeniu pohyblivosti, na pozadí čoho je podporná funkcia chrbtice oslabená. Vznikajú závažnejšie komplikácie..

Na rovnakom mieste alebo medzi susednými kĺbmi chrbtice (v krčnej, bedrovej alebo hrudnej oblasti) sa vyvíja ďalšia kýla.

Pravdepodobnosť kompresného lomu sa zvyšuje, čo je dôsledkom porušenia štruktúry stavcov počas ich fúzie..

Výhody laserovej terapie

Táto operačná technika bola široko používaná kvôli jej pozitívnym vlastnostiam, medzi ktoré patria:

 • neprítomnosť straty krvi v dôsledku tepelných účinkov, zatiaľ čo poškodené cievy sú počas odparovania utesnené;
 • minimálna úroveň bolesti, pri zavádzaní nástroja s LED, ktorý vytvára žiarenie, sa zaznamenáva iba nepríjemný pocit;
 • pri chirurgických zákrokoch sa nevyžaduje celková anestézia, postačuje miestna anestézia;
 • rýchle zotavenie (3 až 4 dni), pretože sa počas operácie neporušuje integrita vonkajšej vrstvy a svalových vlákien obklopujúcich postihnutú oblasť chrbtice, v dôsledku toho sa jej podporná funkcia neznižuje;
 • krátke obdobie na vykonanie manipulácií (od 1 do 2 hodín);
 • niekoľko hodín po ukončení postupu môže pacient ísť domov;
 • je možné súčasne odstrániť niekoľko herniálnych hmôt;
 • počas laserového odparovania je pravdepodobnosť komplikácií minimálna;
 • jazvy po operácii nezostanú.

Indikácie pre

Laserové odparovanie sa vykonáva v mnohých prípadoch:

 • vek pacienta do 20-50 rokov;
 • malá veľkosť herniálneho výčnelku - do 6 mm;
 • choroba sa vyvinula relatívne nedávno - asi pred 6 mesiacmi;
 • kvôli nedostatkom výsledkov počas konzervatívnej liečby sa odporúča monitorovať chrbát pacienta nie dlhšie ako šesť mesiacov, ak nedôjde k zlepšeniu, vykoná sa chirurgický zákrok;
 • osteochondróza je vďaka tepelným účinkom stimulovaná proces syntézy tkanív chrupavky.

Okrem toho sa laserové vyparovanie vykonáva pri intenzívnej bolesti chrbta, ako aj v prípadoch, keď nepríjemné príznaky spôsobujú veľa nepríjemností: je pravidelne obmedzená pohyblivosť, výrazný opuch, znížená citlivosť, mravenčenie..

Laserové odparovanie sa vykonáva s necitlivosťou končatín..

kontraindikácie

Je potrebné mať na pamäti, že tento typ operácie sa uskutočňuje s nekomplikovaným herniovým výčnelkom. Ak sa teda vytvorila veľká hmota (od 7 mm alebo viac), vyznačujúca sa zložitou konfiguráciou, je odparovanie medzistavcovej prietrže laserom kontraindikované. Ďalšie obmedzenia:

 • kompresia miechy, nervových koreňov;
 • vek - nad 50 rokov;
 • poruchy spondylózy;
 • sekvestrácia herniového výčnelku, v tomto prípade sa zvyšuje riziko poranenia tvrdého obalu miechy, nervových zakončení, čo môže viesť k vážnym komplikáciám.

Kompresia nervových koreňov je kontraindikáciou operácie.

Príprava na postup

Pacient by sa mal poradiť s neurochirurgom, terapeutom, anestéziológom, ktorý odhalí kontraindikácie, ako aj zvoliť anestetikum. Okrem toho sa vykonáva úplné preskúmanie:

 • všeobecné krvné testy, testy moču;
 • krvný test na cukor;
 • EKG;
 • magnetická rezonancia alebo počítačová tomografia;
 • röntgenová snímka, ak sa tento typ predtým nevyužil.

Fázy laserového odparovania

Operácia netrvá dlho kvôli jednoduchosti techniky. Skúsený neurochirurg by to však mal viesť. Etapy postupu:

 1. 1 Vykonáva sa anestézia. Používa sa metóda lokálnej anestézie. Keď liek funguje, môžete pokračovať v ďalšom kroku..
 2. 2B je prepichovacia ihla privedená priamo na poškodený disk. Jeho priemer je malý, čo znamená, že po prepichnutí vonkajšieho krytu nebudú žiadne jazvy. Vo vnútri je ihla dutá, čo umožní, aby cez ňu prešlo vlákno (kremenná niť s LED). Hĺbka vpichu - asi 2 cm.
 3. 3 Presnosť rotácie počas operácie je zabezpečená röntgenovou alebo MRI kontrolou.
 4. 4 Pri použití tepelného žiarenia sa kvapalina v tkanivovej štruktúre postihnutého segmentu odparí. Súčasne dochádza k denaturácii proteínov. Tieto procesy však neovplyvňujú štruktúru medzistavcových platničiek. Teplota prietrže prietrže dosahuje + 70 ° С.
 5. 5 Na konci postupu sa čiastočne obnoví prirodzený tvar disku.

Presnosť pohybov počas prevádzky je zabezpečená monitorovaním pomocou röntgenového žiarenia alebo MRI.

Bolestivosť je spôsobená znížením veľkosti herniového výčnelku. Pacienti často cítia úľavu okamžite po odstránení patologickej formácie.

Možné následky

Odparovanie nie vždy poskytuje pozitívny výsledok. Úplné zotavenie sa vyskytuje iba v 5% prípadov. Komplikácie po operácii:

 • pravdepodobnosť recidívy je pomerne vysoká, prietrž sa znova objaví u 70% pacientov a môže byť lokalizovaná na rovnakom mieste alebo na blízkom disku v susednej chrbtici;
 • v dôsledku vonkajšej expozície postihnutému buničitému jadru je narušená podporná funkcia chrbtice, z tohto dôvodu sa môže znížiť motorická aktivita, môžu sa vyvinúť ďalšie komplikácie: skolióza sa zvyšuje riziko zlomenia kompresie, pretože stavce sú fúzované na pozadí straty vlastností disku.

V dôsledku vonkajšej činnosti na postihnutom pulpóznom jadre sa vyvíja skolióza.

Je potrebné si uvedomiť, že tepelný účinok na mäkké a chrupavkové tkanivo vedie k bunkovej smrti. Výsledkom je strata schopnosti zotaviť sa. To znižuje elasticitu.

Počas fyzickej aktivity sa zvyšuje riziko zranenia stavcov, pretože disk nevykonáva odpisovú funkciu.

Okrem toho sa v pokojnom stave objaví aj intenzívne zaťaženie postihnutej oblasti chrbtice.

Ak pacient po šiestich mesiacoch odchádza na kliniku na opakovaný chirurgický zákrok, ako to odporúčajú lekári, pravdepodobnosť vzniku závažnejších komplikácií sa výrazne zvyšuje. Po opakovanom odparení môže disk úplne stratiť svoje vlastnosti. V takom prípade ho musíte odstrániť.

Vymáhanie po vykonaní postupu

Pacient môže vstať z postele niekoľko hodín po ukončení operácie. V počiatočnej fáze obdobia zotavenia by sa mal nosiť ortopedický korzet. Rýchlosť rehabilitácie závisí od stavu pacienta. V závažných prípadoch sa odporúča zostať v nemocnici 5 až 7 dní. Ak operácia prebehla hladko, môžete kliniku opustiť v ten istý deň..

V počiatočnej fáze je predpísaná lieková terapia: protizápalové analgetiká. Po operácii sa treba vyhnúť intenzívnej fyzickej aktivite počas niekoľkých týždňov (od 3 do 6). Pacientovi sa neodporúča zdvíhať predmety ťažšie ako 1,5 kg. To môže viesť k rozvoju komplikácií, k opätovnému vytvoreniu prietrže.

Pacientovi sa neodporúča zdvíhať predmety ťažšie ako 1,5 kg.

Na urýchlenie regenerácie tela sa odporúča vykonávať terapeutické cvičenia.

Napriek skutočnosti, že odparovanie kýly laserom sa ľahko prenáša a považuje sa za jednoduchú techniku, gymnastika by mala byť šetrná - dynamické zaťaženia sú zakázané. Odporúčajú sa statické cvičenia.

Zjazdovky, ostré zákruty sú vylúčené. Vďaka takejto gymnastike sa posilňuje svalový korzet, aktivuje sa mikrocirkulácia, regenerácia je rýchlejšia.

Počas rehabilitačného obdobia je potrebné upraviť výživu. To vám umožní zbaviť sa nadváhy, ktorá je často príčinou rozvoja prietrže. Okrem toho strava pomáha normalizovať metabolizmus. Do stravy sa zavádzajú bielkovinové potraviny (mäso, ryby a strukoviny). Odporúča sa používať potraviny obsahujúce vápnik (syr, mlieko, jogurt, kefír). Užitočná zelenina, ovocie a obilniny.

Ďalej sa odporúča absolvovať kurz fyzioterapie. Lekár vyberie techniku ​​založenú na vonkajšej expozícii, pričom berie do úvahy stav pacienta. Používajte elektroforézu, fonoforézu, akupunktúru, reflexnú a magnetickú terapiu, darsonvalizáciu atď..

recenzia

Victoria, 34 rokov, Vitebsk: „Lekár predpísal vyparovanie. Kýla bola malá, ale nachádzala sa na nepohodlnom mieste. Cena operácie je pre mňa významná (platí 35 tisíc rubľov).

Niekoľko mesiacov som nešiel, ale lietal, bolo to také dobré. Potom sa bolesti vrátili. Myslel som, že to zvládnem bez druhej operácie, ale nevyšlo to. O šesť mesiacov neskôr sa znovu odparilo. Až teraz sa príznaky nevrátili..

Mám obmedzenú fyzickú aktivitu, teraz sa starám o svoje chrbát. “.

Valeria, 41 rokov, Oryol: „Nemyslel som si, že by som to niekedy povedal, ale nie všetky moderné technológie si zaslúžia pozornosť. Konkrétne hovorím o odparovaní.

Po zákroku sa môj stav výrazne zhoršil. Bolesť nezmizla, zosilneli sa. Kýla opäť rástla, ale po operácii sa znížil aj rozsah pohybu. Odparovanie je drahé.

Neodporúčam nikomu, aby si vybral túto metódu “.

Oficiálna metóda liečby osteochondrózy Vitafonom

Súbor špeciálne vybraných cvičení

Inovačné metódy liečby medzistavcových hernií zahŕňajú terapiu pomocou prístroja Vitafon. „Vitafon“ je vibroakustický prístroj, ktorého úlohou je kompenzovať mikrovibrácie v tkanivách tela..

Hlavným zameraním jeho aplikácie je liečba a prevencia chorôb s nedostatočným prietokom lymfy, kapilárnym prietokom krvi, ako aj biofyzikálnymi mikrovibráciami v tele. Je ľahko ovládateľný, aplikácia nevyžaduje špeciálne školenie, ako aj zručnosti.

Kompenzácia deficitu mikrovibrácie pomáha procesom:

 • Zlepšenie lymfatickej drenáže, zníženie opuchov;
 • Urýchlenie odstraňovania toxínov z tkanív;
 • Zlepšenie prietoku krvi kapilárami, prísun kyslíka do buniek;
 • Zvýšenie regeneračných procesov;
 • Zlepšenie procesu odstraňovania kmeňových buniek z kostnej drene do krvi.


Pri každom postupe sú prevodníky inštalované postupne na oblasti vystavenia uvedené v schéme telefonovania.

Z postupu na postup sú vibrátor a infračervený žiarič zamenené.

Počas liečenia je v bolestivých oblastiach potrebné neustále neaktívne teplo..

Neodporúča sa liečiť súčasne viac ako jeden druh osteochondrózy.

Postup pri používaní prístroja Vitafon-2

Pretože čas je nastavený súčasne pre ľavý a pravý kanál, pre postup existujú dve možnosti.

Vyberte si vhodnú možnosť.

Čas sa nastavuje podľa schémy pre pravý kanál.

Pripojte prevodníky k ľavému a pravému kanálu podľa schémy telefonovania. Vyberte podľa schémy a pre každý kanál nastavte režim zodpovedajúci dňu telefonovania a energii. Hmotnosť a výška nastavte približne. Nastavte čas podľa dňa zazvonenia a vybranej oblasti pravého kanála. Stlačte tlačidlo ŠTART.

So správnym vibrofónom postupne zaznejte všetky oblasti uvedené v diagrame pre pravý kanál. V takom prípade najskôr nainštalujte prevodník do ďalšej oblasti, potom v prípade potreby zmeňte čas a energiu pre túto oblasť a stlačte tlačidlo „ŠTART“. Poradie oblastí telefonovania nezáleží.

Čas sa nastavuje podľa schémy pre ľavý kanál.

Ak sa na telefonovanie použije iba jeden prevodník, je pre tento prevodník nastavený čas.

 • Osobná oblasť
 • História objednávok
 • odložené
 • Newsletter

Účinnosť aplikácie

V dôsledku vystavenia mikrovibráciám je zaznamenané celkové zlepšenie stavu tela, ktoré je dôsledkom normalizácie rôznych procesov:

 • obnovuje sa tok lymfy a prietok krvi, vďaka čomu dochádza k zlepšeniu kvality bunkovej výživy užitočnými látkami, kyslíkom;
 • opuch zmizne alebo sa výrazne zníži;
 • v postihnutej oblasti dochádza k postupnému obnovovaniu tkanív, aj keď nedošlo k žiadnemu pokroku, dochádza k zastaveniu degeneratívnych procesov, ktoré prispievajú k rozvoju medzistavcových prietrží;
 • toxíny sa eliminujú rýchlejšie;
 • dochádza k oslabeniu bolesti.

Neexistujú žiadne záruky, že všetky tieto účinky sa objavia okamžite, pretože metóda telefonovania pôsobí individuálne na každý organizmus.

Niekedy neexistujú žiadne jasné zlepšenia. Vo väčšine prípadov je však jeden alebo viac systémov normalizovaných..

kontraindikácie

Na dosiahnutie dobrého výsledku pri liečbe fonónom je potrebné zvážiť kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • horúčka;
 • onkologické ochorenie sprevádzané tvorbou nádoru v oblasti plánovanej liečby kýly;
 • ateroskleróza;
 • zápalové procesy pokrývajúce cievy, trombóza;
 • stimulanty implantované do tela;
 • obdobie tehotenstva;
 • akútne infekčné choroby;
 • kamene v žlčníku a kanálikoch.

recenzia

Trpím prejavmi hernie už niekoľko rokov. Počas tejto doby som vyskúšal rôzne techniky, ale všetky z nich mali krátky účinok..

Mám Vitafon, najjednoduchší model. Rozumná cena.

Ale vzhľadom na to, že zatiaľ nemám inú alternatívu, pokračoval som v kurze. Postupom času prišlo úľava: intenzita bolesti sa znížila, cítil som sa lepšie.

Nečakal som na ďalšie zmeny, pretože je ťažké odolať tomuto hluku pol hodiny, kým relácia trvá.

Používam zariadenie šesť mesiacov s nízkou frekvenciou. Zároveň sa použili iné metódy liečby prietrže: symptomatická lieková terapia, fyzioterapia atď. Je ťažké povedať, čo pomohlo odstrániť zápal a bolesť, ale teraz s obnovením príznakov takéto zariadenie používam. Táto metóda liečby doteraz zlyhala, takže si myslím, že Vitafon je účinné zariadenie.

Ošetrenie Vitafonom pomocou vibroakustickej expozície

 • Prínos a ujma
 • Inštrukcie na používanie

Vitafon je zariadenie, ktoré sa používa na lekárske účely na prevenciu a liečbu mnohých chorôb spojených so zápalovými procesmi a zraneniami. Je vysoko účinný vzhľadom na zvýšený prietok krvi a lymfy v mieste expozície.

Okrem toho sa tento výrobok používa na kozmetické účely, na obnovu, rozvoj hlasiviek, vzhľad mlieka mladých matiek. Nahrádza lieky na zvýšenie potencie, čo je dôležité pre zdravie mužskej sily a prevenciu impotencie..

Ošetrenie Vitafonom spočíva vo vytvorení mikrovibrácie tkaniva v dôsledku zvukových frekvencií. S daným programom sa môžu meniť a súčasne zvyšovať alebo znižovať hydrodynamické procesy v krvi. Takýto produkt sa používa v mnohých zdravotníckych zariadeniach, vrátane sanatória a preventívnych, ako aj doma..

Zariadenie Vitafon má niekoľko modelov, ktoré sa líšia v spôsobe expozície:

 • Vibroakustický - je zameraný iba na vystavenie vibrofónom. Patria medzi ne Vitafon 5 a T.
 • Vibroakustika s infračerveným žiaričom, ktorá kombinuje tieto dva typy expozície. Toto je IR, 2.

Model Vitafon je najekonomickejší a ľahko ovládateľný výrobok. Obsahuje iba dve tlačidlá, neexistuje žiadny časovač a čas vystavenia sa bolestivému miestu. Táto jednotka je k dispozícii už viac ako 20 rokov a je oveľa lacnejšia ako ostatné..

Model Vitafon-T je analógom prvého produktu, existuje iba indikátor, časovač, automatické vypnutie a výkonové a ovládacie jednotky sú oddelené.

Model „Vitafon-5“ umožňuje skrátiť dobu používania, pretože obsahuje matrac ORPO. Vďaka nemu môžete vykonávať procedúry celkovej podpory tela vrátane celej oblasti chrbtice, pečene a obličiek. Tento produkt má tiež vstavanú batériu, ktorá vydrží osemhodinové ošetrenie pomocou Vitafonu.

Model „Vitafon-IR“ je veľmi podobný prvému v zozname, iba namiesto jedného vibrofónu existuje žiarič, ktorý má veľmi výrazný účinok zameraný na zmiernenie zápalu a anestézie. Jej práca vyžaduje oveľa viac času ako model T.

Model Vitafon-2 je navrhnutý pre stacionárne použitie, ale mnohí ho používajú doma. Produkt obsahuje žiarič, tri vibrofóny (1 jednoduchý a 2 duálne) a matrac (z 8 vibrofónov), ktoré vykonávajú postupy v čase oveľa kratšom ako modely IR a T..

Zariadenie na telefonovanie Vitafon: prínos a poškodenie

Zariadenie phono Vitafon je užitočné pri nasledujúcich ochoreniach:

 • adenóm prostaty, impotencia, prostatitída, serózna mastitída;
 • artritída, artróza, reumatizmus, polyartritída, osteochondróza, radikulitída, poranenie miechy, skolióza;
 • nespavosť, abstinenčný syndróm alkoholu, únava, hypertenzia;
 • bronchitída, zápal stredného ucha, sinusitída, glaukóm, senzorineurálna strata sluchu, nádcha, angína, nádcha;
 • dislokácie, hematómy, popáleniny, podchladenie, omrzliny, opuchy, zlomeniny, výrony, modriny;
 • gastritída, zlyhanie obličiek, pyelonefritída, zápcha, hemoroidy, cystitída;
 • následky detskej mozgovej obrny, ochabnutej ochrnutie;
 • stomatitída, periodontálne ochorenie, periodontitída;
 • kukurice, rany, stehy, trofické vredy, akné, vria.

Fonograf Vitafon je škodlivý v nasledujúcich prípadoch:

 • tehotenstva;
 • ateroskleróza;
 • akútne choroby spojené s infekciami;
 • vysoká telesná teplota;
 • novotvary rakovinových buniek alebo zhubných nádorov, tromboflebitída, srdce, implantáty a stimulanty.

Výhody Vitafonu sú zrejmé pre tých, ktorí používajú zariadenie pravidelne a neprerušujú priebeh liečby. Môžu ho používať muži, ktorí využívajú rôzne metódy na zlepšenie erekcie, ženy, staršie osoby, deti, mladé matky, ľudia zaoberajúci sa ťažkou fyzickou námahou alebo sedavou prácou..

Ako používať Vitafon doma podľa návodu na použitie

Vitafon je prístroj, ktorý sa môže a mal by sa používať na klinikách aj doma. Jeho výhodou je, že je malý, má nízku hmotnosť, ľahko sa ovláda, čo umožňuje liečbu a prevenciu chorôb doma.

Aby bola liečba účinná, nemali by sa zanedbávať odporúčania a zavedené metódy..

Predtým, ako budete pokračovať v tejto liečbe, musíte objasniť svoju diagnózu u lekára a konzultovať použitie tohto zariadenia.

Najmä pri poraneniach lebky a mozgu, pri detekcii kameňov v žlčníku, obličkách a močových cestách, a je lepšie postupovať v týchto prípadoch iba za prítomnosti lekára alebo prísne dodržiavať všetky jeho pokyny..

Návod na použitie je pripojený k akémukoľvek zariadeniu, napríklad Vitafon-T, ktoré podrobne popisuje celý postup postupu v závislosti od choroby. Po preštudovaní informácií o tom, ako používať Vitafon, môžete nainštalovať potrebný program bez pomoci odborníkov.

Vynára sa otázka, kde kúpiť zariadenie Vitafon za dostupnú cenu. Na takúto akvizíciu nemusíte robiť špeciálne objednávky. Dnes sa dá kúpiť takmer vo všetkých obchodoch so zdravotníckym vybavením a prístrojmi, v lekárňach, online obchodoch.

Náklady závisia od modelu. Čím je to jednoduchšie, tým lacnejšie. To však neznamená horšie. Všetky vykonávajú rovnakú funkciu zameranú na ošetrenie ľudského tela, čo potvrdzujú početné testy v lekárskych ústavoch a ústavoch, ako aj pozitívna spätná väzba od spotrebiteľov..

Laserové ošetrenie miechy

Choroby v akýchkoľvek orgánoch sú skutočne spojené s patologickými zmenami v nervových vláknach chrbtice. Včasný zásah do rozvoja patologického procesu v diskoch chrbtice je kľúčom k rýchlemu uzdraveniu.

Čo je kýla chrbtice

Stlačené korene nervových zakončení prietrže, ktorá sa nachádza medzi stavcami, spôsobujú silnú bolesť v dolnej časti chrbta alebo nôh..

Disk vystupujúci do priestoru kanála miechy sa podrobuje chirurgickému zákroku. V posledných rokoch sa úspešne používajú inovatívne metódy liečby. Toto je minimálne invazívna technika, ktorá neprináša pacientovi traumatickú intervenciu..

Mikroskopické ošetrenie

Efektívne sa používa laserové ošetrenie medzistavcových prietrží. To je výhodné v tom, že postup je možný v ktorejkoľvek oblasti chrbtice bez poškodenia prvkov v okolí.

Odporúčame študovať:

 • Tehotenstvo s kýlou chrbtice: je potrebné liečiť a je možné rodiť?
 • Ako sa vykonáva operácia bedrovej miechy?

Intenzívny lúč svetelných lúčov je nasmerovaný na bodové súradnice chorého tkaniva, kde dochádza k odparovaniu postihnutých štruktúr. V dôsledku tohto efektu disk klesá, potlačenie miechy ostro oslabuje, nervové zakončenie neprenáša bolesť.

Odporúčame prečítať si článok o laserovom ošetrení medzistavcovej prietrže..

Laserová kýlová oprava je pomerne účinná metóda

Laserové ošetrenie spinálnej prietrže je okamžite pociťované. Počas expozície laserom je pacient plne pri vedomí a je schopný pozorovať všetky prebiehajúce operácie na operačnej sále. Cíti všetky zmeny, konanie lekára, môže klásť otázky. Hlavná vec je, že po liečbe môže pacient okamžite ísť domov alebo len jedného dňa zostať pod dohľadom lekárov v nemocnici..

Laserové odparovanie

Proces odparovania postihnutých buniek laserovými lúčmi sa nazýva odparovanie. Lúč lúčov je nasmerovaný na jadro, ktorého želé podobné obsahy sa začínajú vyparovať, disk zaujíma počiatočnú fyziologickú polohu v chrbtici.

Odporúčame vám prečítať si o vertebrálnej hernii bedrovej chrbtice, jej príznakoch a metódach liečby..

Proces odparovania postihnutých buniek laserovými lúčmi sa nazýva odparovanie.

Chirurg urobí malú punkciu s veľkosťou 1,5 až 2 cm a postupne odstraňuje tkanivo pomocou vysokorýchlostnej diamantovej vŕtačky.

Ak chcete vidieť oblasť chirurgického zákroku, umožňuje mikroskop, ktorý zvyšuje 15-násobok všetkých stavcov. Odparovanie zmierňuje opuchy, prestane tlačiť na okolité nervové korene.

Tento postup umožňuje zmierniť bolesť a dať pohyblivosť chrbtice.

Funkcie laserovej terapie prietrže chrbtice

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží je v súčasnosti veľmi populárne. Špecialisti z celého sveta preukázali vysokú účinnosť tejto techniky a pozitívny výsledok, ktorý spôsobuje, že sa pacient čoskoro zotaví. V tomto článku sa budeme baviť o vlastnostiach laserovej terapie prietrže chrbtice.

Ďalej odporúčame:

 • Odstránenie miechy - chirurgické metódy
 • Ako sa zbaviť coccygeal kýly pomocou moderných metód?

Po vyšetrení pacienta neurochirurgom, absolvovaní súboru testov, diagnostikovaní, je predpísaný postup laserovej expozície. Indikácie sú:

 • Prietržovou kýliou nie je možné liečiť tradičným spôsobom;
 • Nezdravé procesy, existujúce patológie hrubých väzov;
 • Spinálna stenóza v diskoch;
 • Chronické choroby

Výhody lasera

V porovnaní s chirurgickým zákrokom má táto technika niekoľko výhod. Medzi ne patrí:

 • V postihnutej oblasti chrbtice nie sú žiadne riziká infekcie alebo zápalu;
 • Krvácanie nebolo pozorované;
 • Telo stavcov, svalov a nervových zakončení nie je narušené;
 • Prechodnosť postupu dosahuje až 20 minút expozície laserom;
 • Obdobie obnovy je rýchle;
 • U pacientov, ktorí majú kontraindikácie, nie je potrebná celková anestézia;
 • Najefektívnejší spôsob liečby kýly na začiatku choroby;
 • Nepozorujú sa žiadne pooperačné komplikácie;
 • Obzvlášť vhodné pre starších alebo oslabených pacientov;
 • Bezbolestný postup;
 • V ten istý deň sa pacient posadí;
 • Jazvy po švích nezostávajú;
 • Pracovná neschopnosť sa v najbližších dňoch uzavrie.

Fázy laserovej nukleoplastiky

Tento postup musí byť hospitalizovaný s priamym pozorovaním zdravotníckym personálom. Celý postup odparovania sa vykonáva v etapách:

 • Anestézia s liekom, ktorý je pre pacienta najvhodnejší.
 • Vytvorí sa malý otvor, do ktorého sa vloží ihla s vedením prechádzajúcim svetlom
 • Optické vlákno dodáva lúč laserového žiarenia. Obsah jadra buničiny sa odparuje v dôsledku vysokej teploty zariadenia.
 • Odparovaním dochádza cez vloženú ihlu..
 • Počas odparovania lekár monitoruje všetky činnosti pomocou digitálneho röntgenového žiarenia, ktoré poskytuje najmenšiu expozíciu.
 • Laserové lúče sa podávajú v určitých dávkach bez poškodenia okolitých tkanív, stavcov.
 • Vďaka odparujúcej sa tekutine je veľkosť disku zmenšená, pacient cíti výraznú úľavu.

Pooperačné laserové obdobie sa vyznačuje rýchlou stratou bolesti v deň 4-5. Postupne sa mesiac po mesiaci disk vracia na svoju anatomickú normu. Účinok laserového ošetrenia nastane do šiestich mesiacov. Úspešnosť laserovej expozície sa dosiahne za 95%.

Pooperačná starostlivosť

Procedúra vyžaduje potrebný odpočinok po dobu 4-5 hodín, po ktorom môžete ísť do toalety bez sprievodu ostatných. Je však zakázané odstraňovať špeciálny obväz. Ostré zákruty a sklony sú kontraindikované, najmä tie, ktoré sú spojené s otočením chrbta. Približne 80% pacientov po odparení laserom je v ten istý deň prepustených domov..

Procedúra vyžaduje potrebný odpočinok po dobu 4-5 hodín

Je potrebné sledovať správnu polohu chrbta, užívať lieky odporúčané lekárom. Po týždni počas nočného spánku môže byť obväz odstránený. Vzpieranie je kontraindikované, pretože sami jazdíte autom.

Prečítajte si ďalšie informácie o príznakoch námahy zadných svalov..

V polohe na chrbte sa odporúčajú cvičenia, ktoré posilňujú svalovú sústavu chrbta a dolných končatín. Nemôžete byť dlho v sede. Po dvoch až troch mesiacoch môžete začať cvičiť na napínanie svalov chrbta a brucha. Bandáž sa dá odstrániť 5 až 6 týždňov po odstránení stehov..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Reumatológovia a stavci praktizujú integrovaný prístup k liečbe chorôb kĺbov, ktoré sa vyskytujú na pozadí ničenia chrupavky. Na začiatku liečby sa používajú nesteroidné protizápalové lieky a glukokortikosteroidy.
Popis produktu: Prietržový kýlový obväz je vyrobený z kombinovaných materiálov. Poskytuje lokálnu kompresiu oblasti trieslovinových a femorálnych kanálov prietržami. Je to pás s pelotom na stuhe z pleteného materiálu so suchým zipsom.
Pokiaľ ide o závažnú chronickú bolesť, existuje silné pokušenie vyskúšať všetky dostupné metódy, aj keď sa len zbaviť. Medzi nimi - blokáda nervov alebo injekcie do chrbtice.