loader

Kategórie Liečba

Kýla je patologický proces, ktorý sa vyznačuje vystupovaním časti vnútorných orgánov pod kožu. Časť čreva, močového mechúra a maternice končí v dutine zvanej herniálny vak.

Tehotenstvo vyvíja silné napätie na celé ženské telo vrátane chrbtice. V tomto bode dochádza k zhoršovaniu existujúcich chorôb a formovaniu nových chorôb. Ak má tehotná žena medzistavcovú prietrž, potom sa v neskorších fázach začína zhoršovať.

Napriek tomu, že v súčasnosti sa náhrada srdcových chlopní nepovažuje za revolučnú techniku, pacienti a ich príbuzní majú v súvislosti s nadchádzajúcou intervenciou obrovské množstvo otázok.

Inguinálna hernia u žien je patologickým výstupkom niektorých vnútorných orgánov mimo prednej steny brucha cez trieslovinový kanál..Živé hernie u žien sa takmer vždy získavajú. Sú jednostranné aj bilaterálne.

Definícia kýly v krčnej chrbticiZnámky hernie v krčnej chrbtici sa nemusia okamžite zaznamenať. Bude to trvať, kým kýla nezačne vyvíjať tlak na nervové korene, čo už spôsobuje nepohodlie.

Patologický stav, pri ktorom je zmenšená veľkosť kanála, sa nazýva stenóza miechy bedrovej chrbtice. V dôsledku zúženia lúmenu dochádza ku kompresii koreňov miechy, ktoré sú umiestnené v kanáliku.

Čas čítania: min.Liečba maternicových fibroidov hormónmiRiešenie problému maternicových fibroidov pomocou určitých liekov ešte nebolo zverejnené. Je možné zbaviť sa choroby bez chirurgického zákroku?

V dutine maternice sa nachádza vrstva špeciálnych buniek nazývaná endometrium. Ak v každom menštruačnom cykle nedošlo k počatiu, povrchová vrstva týchto buniek bola odmietnutá a uvoľnená von spolu s menštruačnou krvou.

Na liečbu osteochondrózy sa používa integrovaný prístup. Naj šetrnejším spôsobom kontroly sú lieky. Rôzne lieky proti bolesti, relaxanty svalov, chondroprotektory, vitamíny. Ak sa ochorenie nelieči, postihuje stavcovú chrupavku, rôzne tkanivá, orgány.

Dnes je možné zhubné nádory prsnej žľazy liečiť viacerými spôsobmi: úplné alebo čiastočné odstránenie žľazy, radiačná terapia, hormón a chemoterapia.

Komplex cvičebnej terapie zaujíma kľúčové miesto pri obnove chrbtice po úrazoch a chorobách. Cvičenia na herniu chrbtice podľa Bubnovského sú kombináciou presných pohybov, ktoré nepoškodzujú telo.

Každý ukazovateľ sa hodnotí v bodoch (resp. 1, 2 alebo 3 body).Interpretácia sa vykonáva podľa nasledujúcich kritériítrieda A (kompenzovaná) - 5-6 bodovtrieda B (subkompenzovaná) - 7-9 bodov

Podľa lekárskej klasifikácie je bránica prietrže pažeráka výčnelkom cez prirodzené otvorenie orgánov pod bránicou do hrude, hoci s anatomickou normou by mali byť v brušnej dutine.

Ak máte kýlu, odporúča sa konzultovať s lekárom návštevu kúpeľaLekári často počujú otázku: „Je možné sa vykúpať vo vani?“. Zdravotnícki pracovníci bohužiaľ nemajú priamu odpoveď.

Osteoporóza je progresívne ochorenie skeletu, pri ktorom sa znižuje hustota kostí, zvyšuje sa ich krehkosť a zvyšuje sa riziko zlomenín..V počiatočných fázach môže byť asymptomatická a často diagnostikovaná až po zlomenine s ľahkým zranením..

Cirhóza pečene je ochorenie, ktoré sa vyznačuje zmenami v štruktúre pečeňového tkaniva zapríčinenými smrťou hepatocytov a nahradením ich spojivového tkaniva. Ochorenie je často asymptomatické, dokonca aj v neskorých štádiách vývoja.

Ak sa u vás vyskytnú prvé príznaky, okamžite vyhľadajte lekáraLen ⅓ pacientov s bolesťou chrbtice vyhľadá lekársku pomoc. Zvyšok obete sa bojí nájsť hroznú diagnózu, ktorá zmení ich život hore nohami, alebo nevedia, ktorý lekár lieči kýlu chrbtice.

Adenomyóza alebo endometrióza je patologický proces, pri ktorom endometriálna vrstva rastie do abnormálnej veľkosti a jej bunky rastú do ďalších vrstiev maternice..Ochorenie je nezhubné, ale pri absencii náležitej liečby vedie postupne k vzniku nádorov.