loader

Hlavná

Žalúdok

Teraflex Pokrok v liečbe chorôb kĺbov

Chronický priebeh je charakteristický pre degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov. Pri ich dlhodobej terapii je dôležitá účinnosť liekov a bezpečnosť ich používania. Preto sa v reumatologickej praxi stále viac používajú štrukturálne modifikujúce lieky. Jedným z nich je Teraflex Advance, ktorý kombinuje farmakologické vlastnosti chondroprotektora a nesteroidného protizápalového lieku..

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.

Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Americký výrobca Bayer uvádza na trh Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

Indikácie pre použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Inštrukcie na používanie

Teraflex Advance užite 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Liek sa spláchne dostatočným množstvom čistej nehybnej vody. Po 3 týždňovej liečbe je na vyhodnotenie účinnosti liečby potrebná konzultácia s reumatológom alebo ortopédom. Dĺžku liečby určuje lekár. Zohľadňuje stupeň deštruktívnych degeneratívnych zmien a celkový zdravotný stav pacienta.

špeciálne pokyny

Počas liečby Teraflex Advance je potrebné prestať používať alkoholické nápoje. Liek by sa nemal užívať pri výkone práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, zvýšenú pozornosť a rýchlu reakciu.

Lekár s inou lekárskou špecializáciou môže predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Je potrebné upozorniť na priebeh užívania drogy obsahujúcej ibuprofén..

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Teraflex Advance

 • Skladovateľnosť: do 01/01/2021
 • Skladovateľnosť: do 01/01/2021
 • Skladovateľnosť: do 01/01/2020
 • Skladovateľnosť: do 01.03.2020
 • Dátum exspirácie: do 01.09.2018
 • Dátum exspirácie: do 01.09.2018

Návod na použitie Teraflex Advance

Nákup tohto produktu

Latinské meno

Uvoľňovací formulár

štruktúra

1 kapsula obsahuje:

Účinné látky: glukozamín sulfát - 250 mg; síran chondroitín sodný - 200 mg; ibuprofén - 100 mg;

Pomocné látky: MCC - 30,78 mg; kukuričný škrob - 19,69 mg; Predželatínovaný škrob - 17,47 mg; kyselina stearová - 11,59 mg; sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg; krospovidón - 10 mg; stearát horečnatý - 3 mg; oxid kremičitý - 4,05 mg; povidón - 2 382 mg.

obal

V balení po 30, 60 a 120 ks..

farmaceutický účinok

Teraflex je moderný chondroprotektor, ktorý obsahuje zložky súvisiace s chrupavkovým tkanivom kĺbov - glukozamín a chondroitín. Vďaka tomuto zloženiu Teraflex podporuje obnovu chrupavky, pomáha znižovať bolesť a zlepšuje pohyblivosť kĺbov a tiež zabraňuje ďalšiemu rozvoju ochorenia..

Odporúča sa začať liečbu liekom Teraflex Advance, ktorý rýchlo zmierňuje bolesť a súčasne začína stimulovať obnovu chrupavky..

Teraflex Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Potom sa odporúča užívať Teraflex na predĺženie analgetického účinku a na ochranu chrupavky.

indikácia

Sprevádzaný syndrómom miernej bolesti: osteoartróza veľkých kĺbov; osteocondritis chrbtice.

kontraindikácie

 • Precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.
 • precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo na iné NSAID v anamnéze;
 • erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnom štádiu, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);
 • astma aspirínu;
 • hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie);
 • hemoragická diatéza;
 • gastrointestinálne krvácanie;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • tehotenstva;
 • obdobie laktácie;
 • deti do 12 rokov.

Dávkovanie a spôsob podávania

Vnútri s trochou vody.

Dospelí - 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom..

Tehotenstvo a laktácia

Kontraindikované počas tehotenstva a laktácie..

Vedľajšie účinky

Pri používaní lieku Teraflex Advance sú možné nauzea, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, alergické reakcie. Tieto reakcie vymiznú po prerušení liečby..

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom prítomným v lieku. Pri použití prípravkov ibuprofénu vo vyšších dávkach, ako sú dávky obsiahnuté v Teraflex Advance, sa môžu vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky.

Z tráviaceho traktu: NSAID-gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť ústnej sliznice, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Zo strany centrálneho nervového systému a periférneho nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Z CCC: zlyhanie srdca, tachykardia, zvýšený krvný tlak.

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna alebo urtikária), svrbenie kože, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, bronchospazmus alebo dyspnoe, horúčka, multiformný exsudát erytému (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), netoxická epidermis (epidermálny syndróm). Lyella), eozinofília, alergická nádcha.

Hematopoetické orgány: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Laboratórne ukazovatele: čas krvácania sa môže zvýšiť, koncentrácia glukózy v sére sa môže znížiť, klírens kreatinínu sa môže znížiť; hematokrit alebo hemoglobín sa môžu znížiť; koncentrácia kreatinínu v sére sa môže zvýšiť; aktivita pečeňovej transaminázy sa môže zvýšiť.

špeciálne pokyny

Počas dlhodobej liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek.

Ak sa objavia príznaky gastropatie, je potrebné starostlivé sledovanie vrátane ezofagogastroduodenskopie, krvného testu s určením hemoglobínu, hematokritu, analýzy okultnej krvi v stolici..

Ak potrebujete súčasne užívať ďalšie NSAID a analgetiká, lekár má zvážiť prítomnosť ibuprofénu v lieku. Ak je potrebné dlhodobé používanie ďalších NSAID, mal by sa použiť liek Teraflex, ktorý neobsahuje ibuprofén..

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a iné mechanizmy vyžadujúce zvýšenú koncentráciu pozornosti

Pacienti by sa mali zdržať aktivít vyžadujúcich zvýšenú pozornosť, rýchle mentálne a motorické reakcie.

Interakcia

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Znižuje hypotenznú aktivitu vazodilatátorov (vrátane inhibítorov BKK a ACE), natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov, zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií), ulcerogénny účinok pri krvácaní GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol, zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Pri súčasnom predpisovaní spolu s antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu PG v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity.

Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky blokujúce tubulárnu sekréciu znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínov, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Ako užívať Teraflex Advance

Lieky stimulujúce korekciu chrupavky a nesteroidné protizápalové lieky sú zahrnuté v prvej línii liečby pacientov s ochoreniami kĺbov prvej a druhej závažnosti. Chondroprotektory spolu s NSAID znižujú zápal, zlepšujú metabolizmus v postihnutých tkanivách, čím spomaľujú deštrukciu kĺbov a progresiu choroby..

Droga č. 171, Teraflex Advance č. 187, je kombináciou glukozamínu, chondroitín sulfátu a ibuprofénu, môže mať analgetické, protizápalové a regeneračné účinky pri liečbe chorôb pohybového aparátu..

štruktúra

Zloženie liečiva zahrnuje:

 • glukózamín sulfát 250 mg,
 • 200 mg síranu chondroitínu sodného,
 • ibuprofén 100 mg,
 • pomocné komponenty na tvorbu kapsúl.

Rozdiel medzi liekom & # 171, Teraflex & # 187, od & # 171, Teraflex Advance & # 187,

Spoločnosť & # 171, Bayer Pharma AG & # 187, vyrába dva lieky patriace do skupiny na opravu kĺbových tkanív. Pozrime sa podrobnejšie v tabuľke na to, čo & # 171, Teraflex & # 187 sa líši od & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

názovFarmakologická skupinaštruktúraUvoľňovací formulárVýrobcanáklady
& # 171, Teraflex & # 187,stimulátor reparácie tkanivaglukózamín hydrochlorid 500 mg,

400 mg chondroitín sulfátu sodného

želatínové kapsuly s obsahom 30, 60, 120 a 200 kusov& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckoz 1566 rubľov
& # 171, Teraflex Advance & # 187,NSAID v kombinácii so stimulujúcimi tkanivovými opravamiglukózamín sulfát 250 mg,

200 mg síranu chondroitínu sodného,

ibuprofén 100 mg

30, 60, 120 želatínových kapsúl& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckood 1700 rubľov

Čo je lepšie vziať: & # 171, Teraflex & # 187 alebo & # 171, Teraflex Advance & # 187,?

& # 171, Teraflex Advance & # 187,, vďaka svojmu obsahu v nesteroidných protizápalových zložkách je účinnejší v boji proti zápalovým procesom a na rozdiel od & # 171, Teraflex & # 187 má tiež výraznejší analgetický účinok.,.

Ibuprofén v & # 171, Teraflex Advance & # 187, patrí do skupiny NSAID so strednou selektivitou pre COX-1, preto je kontraindikovaný u pacientov s eróziou a vredmi v gastrointestinálnom trakte v akútnom štádiu. Pri liečbe pacientov s ochoreniami pohybového aparátu by sa mali zvážiť kontraindikácie a možné vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas liečby ibuprofenom..

Dospeli sme k záveru, že je lepšie začať s liečbou liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187,, a potom, po zastavení akútneho zápalu, choďte na & # 171, Teraflex & # 187,. Neovplyvňuje nepriaznivo gastrointestinálny trakt a je v tele dobre tolerovaný..

Uvoľňovací formulár

Liečivo sa vyrába vo forme želatínových kapsúl s obsahom 30, 60 a 120 kusov v plastových fľašiach s ochrannou membránou na hrdle, veko nádoby sa uzavrie filmom. Fľaše samotné sú balené v lepenkových škatuliach..

Foto balenia lieku.

farmaceutický účinok

Podľa pokynov na použitie lieku & # 171, Teraflex Advance & # 187,, je klasifikovaný ako analgetický protizápalový liek, ktorý stimuluje procesy obnovy chrupavky..

Pozrime sa podrobnejšie na mechanizmus účinku lieku na metabolické procesy v postihnutých kĺboch..

farmakodynamika

Liek obsahuje vo svojom zložení niekoľko účinných látok:

 • chondroitín sulfát - zúčastňuje sa na procesoch obnovy a výstavby chrupavkových tkanív, zabraňuje ich deštrukcii a zvyšuje motorické funkcie,
 • glukosamín sulfát - podieľa sa na syntéze proteinglykánu, kyseliny chondroitínsulfurovej, hyalurónovej a ďalších zložiek obsiahnutých v štruktúre membrány a tkanív kĺbu, ako aj v synoviálnej tekutine,
 • ibuprofen - selektívny inhibítor enzýmu cyklooxygenázy, má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok.

Chondroitín a glukozamín sulfát zvyšujú analgetické účinky ibuprofénu.

farmakokinetika

Distribúcia a vylučovanie tela pre každú zložku lieku je rôzna.

Pri požití sa glukozamín absorbuje o 25% a koncentruje sa v pečeni, obličkách a kĺboch. 30% látky, ktorá vstupuje do tela, sa hromadí v kostiach a svaloch. Vylučovanie glukozamínu sa vylučuje močom v nezmenenom stave, malé množstvo sa vylučuje črevami. Polčas je 68 hodín..

Referencie. Glukozamín podlieha účinku č. 171, prvý priechod pečeňou č. 187, - časť látky podlieha enzymatickým reakciám a časť prechádza pečeňou nezmenená. Táto vlastnosť umožňuje akumuláciu glukozamínu v telesných tkanivách..

Chondroitín je absorbovaný z gastrointestinálneho traktu o 70%. Biologická dostupnosť látky je 13%. Maximálna koncentrácia v krvi po jednej dávke terapeutickej dávky dosahuje 3 až 4 hodiny a v kĺbovej tekutine 4 až 5 hodín. Hromadenie chondroitínu, ktorý je adsorbovaný v gastrointestinálnom trakte, sa vyskytuje v interartikulárnej tekutine. Vylučuje sa močom.

Ibuprofén sa dokonale vstrebáva do žalúdka a dosahuje maximálnu koncentráciu v krvi do jednej hodiny, 99% príde do styku s proteínom. Látka preniká do interartikulárnej tekutiny. Metabolizmus sa uskutočňuje prostredníctvom pečeňových enzýmov s tvorbou dvoch derivátov, z ktorých jeden má farmakologickú aktivitu.

Polčas ibuprofénu z krvi je od dvoch do troch hodín. Do 24 hodín sa vylučuje močom (do 90%) vo forme derivátov a do 1% v nezmenenej podobe. Žlučovodmi vylučovanými v malom množstve.

Indikácie a kontraindikácie na použitie

& # 171, Teraflex Advance & # 187, zobrazované pacientom:

 • s osteoartrózou ovplyvňujúcou veľké kĺby,
 • s osteochondrózou chrbtice.

Terapia chorôb sa uskutočňuje na pozadí syndrómu miernej bolesti.

Liek je kontraindikovaný u pacientov:

 • v prípade precitlivenosti na zložky lieku,
 • so zvýšenou citlivosťou na aspirín a iné nesteroidné protizápalové lieky,
 • s erozívnymi a ulceratívnymi chorobami gastrointestinálneho traktu, ulceróznou kolitídou a Crohnovou chorobou,
 • s bronchiálnou astmou, polypózou nosa a dutín,
 • s hyperkalémiou,
 • s hemofíliou a inými poruchami vo fungovaní systému zrážania krvi, hemoragická diatéza,
 • s gastrointestinálnym krvácaním a intrakraniálnym krvácaním,
 • v prípade závažného zlyhania pečene a progresívneho ochorenia obličiek,
 • s ťažkým zlyhaním pečene a aktívnymi ochoreniami pečene,
 • s ťažkým srdcovým zlyhaním, ako aj s operáciou bypassu aorty,
 • tehotné a dojčiace ženy,
 • u detí do 18 rokov.

Pozor! Pri liečbe liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187 je potrebné vziať do úvahy kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré môžu spôsobiť ibuprofén, ktorý je súčasťou lieku.

Pri predpisovaní pacientom sa musí postupovať opatrne:

 • Staroba,
 • s arteriálnou hypertenziou a srdcovým zlyhaním,
 • s cirhózou a portálnou hypertenziou,
 • s nefrotickým syndrómom,
 • s hyperbilirubinémiou,
 • s leukopéniou a anémiou,
 • s cukrovkou,
 • so sprievodnou antikoagulačnou a protidoštičkovou liečbou, terapiou glukokortikoidmi a selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu,
 • s fajčením a alkoholizmom,
 • s ischemickou chorobou srdca a cerebrovaskulárnou chorobou,
 • pri dlhodobom používaní nesteroidných protizápalových liekov,
 • s tuberkulózou a závažnými somatickými chorobami,
 • s alergiami na morské plody.

Vedľajšie účinky

Počas liekovej terapie sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • nevoľnosť,
 • epigastrická bolesť,
 • plynatosť, hnačka alebo zápcha,
 • alergické reakcie.

Uvedené príznaky vymiznú po vysadení lieku.

Môžu sa tiež vyskytnúť vedľajšie účinky spojené s prítomnosťou & # 171, Teraflex Advance & # 187, ibuprofen:

 • gastropatia a ulcerácia slizníc v gastrointestinálnom trakte,
 • výskyt podráždenia, suchosti a bolesti v ústach, stomatitídy a vredov na ďasnách,
 • pankreatitída, akútna kolitída a Crohnova choroba,
 • zápal pečene,
 • výskyt dýchavičnosti a bronchospazmu,
 • poškodené sluchové a vizuálne prístroje,
 • bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku,
 • depresia, úzkosť, nervózny a podráždený stav,
 • podráždenosť alebo ospalosť,
 • zmätok a halucinácie,
 • rozvoj aseptickej meningitídy,
 • zástava srdca,
 • tachykardia, hypertenzia, arteriálna trombóza,
 • rozvoj akútneho zlyhania obličiek a alergickej nefritídy,
 • výskyt edému, polyúrie a cystitídy,
 • alergické reakcie vo forme vyrážok, svrbenia, opuchu, anafylaktických reakcií a šoku,
 • alergická horúčka, zástava dýchania,
 • rozvoj exsudatívneho erytému a toxickej epidermálnej nekrolýzy,
 • eozinofília a alergická nádcha,
 • anémia, trombocytopénia,
 • agranulocytóza a leukopénia,
 • nadmerné potenie.

Poďme sa podrobnejšie zaoberať tým, ako užívať tabletky & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pacientom starším ako 18 rokov sa odporúča užívať 2 kapsuly 3-krát denne po jedle s vodou.

Trvanie liečby je až tri týždne. Ďalšiu liečbu určí ošetrujúci lekár.

Počas tehotenstva a laktácie, v detstve

& # 171, Teraflex Advance & # 187, sa nemôže používať na liečbu tehotných a dojčiacich žien.

Droga môže byť predpísaná vo veku nad 18 rokov.

Predávkovanie Príznaky a liečba

Príznaky spojené s prítomnosťou ibuprofénu:

 • bolesť brucha,
 • nevoľnosť, zvracanie,
 • letargia, ospalosť a depresia,
 • bolesť hlavy a tinitus,
 • rozvoj metabolickej acidózy, kómy a akútneho zlyhania obličiek,
 • hypotenzia,
 • vápniková acidóza obličiek, hypokaliémia, hyperkalémia,
 • bradykardia a tachykardia,
 • rozvoj fibrilácie predsiení a zastavenie dýchania.

V prípade predávkovania počas prvej hodiny po aplikácii lieku sa uskutoční výplach žalúdka. Priradiť roztoky aktívneho uhlia a alkalických solí, ako aj symptomatickú liečbu (korekcia kyslých zásad a normalizácia krvného tlaku). Nútená diuréza poskytuje dobrý výsledok..

Interakcia s inými drogami a alkoholom

Pri použití kapsúl č. 171, Teraflex Advance č. 187, s anestetickým účinkom, spolu s niektorými liekmi, sa môžu vyskytnúť liekové interakcie:

 • lieky zo skupiny inhibítorov mikrozomálnych enzýmov znižujú riziko hepatotoxických účinkov,
 • s barbirutrátmi, tricyklickými antidepresívami, fenylbutazónom, tenitoinom, rifampicínom, etanolom zvyšuje riziko hepatotoxickej reakcie,
 • s protidoštičkovými látkami, nepriamymi antikoagulanciami, fibrinolytiká zvyšujú ich účinky, ktoré môžu spôsobiť hemoragické komplikácie,
 • v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami a inzulínom zvyšuje ich účinky,
 • súčasné podávanie s blokátormi vápniku a angiotenzínu II s pomalým kanálom spolu s inými vazodilatačnými látkami spôsobuje zníženie ich antihypertenzívnych účinkov,
 • ulcerogénne (tvorba defektov na sliznici gastrointestinálneho traktu alebo provokácia relapsu existujúcej peptickej vredovej choroby) sú spojené s nesteroidnými protizápalovými liekmi, glukokortikoidmi, etylalkoholom, estrogénmi a kolchicínom.,
 • znižuje diuretickú a natriuretickú aktivitu hydrochlorotiazidu a furosemidu,
 • Súbežné podávanie s blokátormi tubulárnej sekrécie spôsobuje zvýšenie hladiny ibuprofénu v krvnej plazme,
 • znižuje protizápalové a protidoštičkové vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej,
 • znižuje účinnosť urikozurických liekov, chloramfenikolu, penicilínov, doxorubicínu, etopozidu, tenipozidu, hypoglykemických látok, mifepristonu,
 • zvyšuje riziko hypotrombinémie v kombinácii s kyselinou valproovou, cefotetanom, cefamandolom, plicamycínom, cefoperazónom,
 • s metotrexátom, digoxínom a liekmi obsahujúcimi lítium zvýši ich koncentráciu v plazme,
 • zvyšuje riziko krvácania v kombinácii s antikoagulanciami a trombolytikami (urokináza, altepláza, streptokináza), warfarínom a látkami obsahujúcimi glukozamín,
 • s cyklosporínom zvyšuje jeho hladinu v krvi a zvyšuje riziko hepatotoxických účinkov,
 • kombinácia kolestyramínu a antacíd vedie k zníženiu absorpcie ibuprofénu,
 • súčasné podávanie cyklosporínov a prípravkov obsahujúcich zlato spôsobuje zvýšenie nefrotoxicity ibuprofénu,
 • rozvoj hematotoxických reakcií spôsobuje kombinovanú liečbu s myelotoxickými látkami,
 • zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík,
 • Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi K môže spôsobiť hyperkalémiu,
 • pri aplikácii s takrolimom zvýšenie toxických účinkov na obličky,
 • v kombinácii s chinolónmi zvyšuje riziko kŕčových reakcií,
 • možné zvýšenie hematologických toxických účinkov NSAID spôsobuje súčasné podávanie so zidovudínom,
 • v kombinácii s kofeínom sa zvyšuje analgetický účinok ibuprofénu.

Pozor! Súbežné podávanie & # 171, Teraflex Advance & # 187, s alkoholom spôsobuje vznik hepatotoxických reakcií.

analógy

& # 171, Teraflex Advance & # 187, nemá analógy, ktoré by úplne opakovali jeho zloženie, ale existuje mnoho liekov, ktoré k nemu patria v rovnakej skupine korelátorov metabolizmu chrupavky a používajú sa na liečbu chorôb kĺbov..

názovFarmakologická skupinaVýrobcaUvoľňovací formulárnáklady
& # 171, Kondronova & # 187,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Panacea Biotek & # 187,, Indiakapsuly obsahujúce 250 mg glukózamín sulfátu,

chondroitín sulfát 200 mg

z 380 rubľov
& # 171, Arthra & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Unipharm & # 187,, USApotiahnuté tablety obsahujúce 500 mg glukozamín hydrochloridu,

chondroitín sulfát sodný 500 mg

od 1100 rubľov
& # 171, Structum & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu& # 171, Pierre Fabre Medicament & # 187,, Francekapsuly obsahujúce 500 mg chondroitín sulfátu sodnéhoz 1378 rubľov

Recenzie lekárov a pacientov

Tu je niekoľko online recenzií skutočných ľudí, ktorým sa už v praxi podarilo vyhodnotiť účinok drogy.

Anastasia, 35 rokov: & # 171, V lete som bol v kancelárii fúkaný vzduchom. Po nejakom čase sa začalo bolieť chrbát a stehno. Snažil som sa vyrovnať s pomocou externých mastí rôznych výrobcov, ale všetko úsilie bolo zbytočné. Výsledkom bolo stretnutie s neurológom, ktorý mi dal koxartrózu. Lekár predpísal kurz & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Vypil som dve kapsuly 3-krát denne a potom jednu kapsulu 2-krát po dobu troch mesiacov. Okamžite to nepomohlo, ale po niekoľkých mesiacoch sa objavila kríza a bolesť kĺbov.,.

Stepan, 56 rokov: & # 171, Jedným z liekov, ktoré mi lekár odporučil, bolo na liečbu osteoartritídy & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Napísali mi kurz na 3 mesiace, po ktorom nasledovalo opakovanie o šesť mesiacov. Začal to piť hneď po injekcii. Bolesť nakoniec pominula, kĺby sa opäť stali mobilnými. Nevšimol som si žiadne vedľajšie účinky na seba. Dobrý liek, ale ďaleko od rozpočtu & # 187,.

Maria, 49 rokov: & # 171, The drug & # 171, Teraflex & # 187, s ibuprofenom pili dvakrát ročne po dobu 3 mesiacov. Liečená artróza. Zmierňuje bolesť, mobilita kĺbov sa vracia po prvom mesiaci liečby, po ukončení podávania účinok trvá až dva mesiace. Ako podporná terapia sa ku mne priblížil dobre # 187,.

Alexander, 42 rokov, ortopéd: & # 171, Vlastne & # 171, Teraflex Advance & # 187, veľmi dobrá príprava. Vyrovnáva sa s exacerbáciami artérií a artralgie. Z týchto nedostatkov si môžem všimnúť iba pomerne vysoké náklady na liečbu. Aby sa dosiahol maximálny účinok, musí sa liek užívať v kurzoch v primeranej dávke. Moji pacienti nemali žiadne prípady intolerancie na lieky a # 187,.

Koľko a kde kúpiť

Droga je dostupná vo všetkých lekárňových reťazcoch, ako aj v lekárňach online.

Koľko je liek & # 171, Teraflex Advance & # 187, 60 a 120 kapsúl? Cena závisí od balenia:

 • 60 kapsúl stojí od 1690 rubľov,
 • 120 kapsúl stojí od 2602 rubľov.

záver

Vďaka obsahu glukozamínu a chondroitín sulfátu, ako aj ibuprofénu, & # 171, Teraflex Advance & # 187, má komplexný účinok na kĺbové tkanivo. Je schopný nielen zlepšiť metabolické procesy v chrupavke, ale tiež prispieť k jej obnove.

Ibuprofen vám umožňuje bojovať proti zápalom, čím zabraňuje rozvoju degeneratívnych procesov v kĺboch. Droga je dobre tolerovaná, takže ju možno užívať dlhodobo..

Teraflex Advance

Hodnotenie 3,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Teraflex advance (Theraflex advance): 7 lekárskych posudkov, 7 hodnotení pacientov, návod na použitie, analógy, infografika, 1 release release.

Lekári recenzie o teraflex vopred

Hodnotenie 1,7 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Jedinou výhodou je prítomnosť ibuprofénu v lieku, vďaka čomu sa dosiahne mierny analgetický a protizápalový účinok..

Viera, že liek je schopný obnoviť chrupavku, je klam / sebaklam. Faktom je, že vo svojom zložení neexistujú žiadne zložky potrebné na asimiláciu v tele.

Hodnotenie 0,4 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Absolútna figurína s nepreukázanou účinnosťou. Jeho propagácia je spôsobená veľkými finančnými injekciami. Podľa najnovších odporúčaní americkej ortopedickej spoločnosti sa orálne chondroprotektory neodporúčajú. Okrem vysokej ceny má výrazný negatívny vplyv aj na gastrointestinálny trakt.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Účinná kombinácia zložiek v prípravku.

Odporúča sa predpísať inhibítor protónovej pumpy.

V stomatológii sa liek používa na liečenie chorôb temporomandibulárneho kĺbu. Umožňuje v krátkom čase zastaviť zápal kĺbov a bolesti, normalizovať pohyblivosť kĺbov, znížiť nepohodlie pri otvorení úst a jedle. Používa sa iba v prvom štádiu liečby na zastavenie zápalu a bolesti. Na zníženie nežiaducich vedľajších účinkov je potrebné prejsť na liek bez ibuprofénu.

Hodnotenie 3,8 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Droga je naozaj dobrá. Pomáha pri exacerbácii artrózy, akejkoľvek artralgie. Miernou nevýhodou je cena. Aj keď v jeho zostave droga je jedným z prvých podľa svojho výberu. Na dosiahnutie pozitívneho účinku je potrebná liečba primeraným dávkovaním. Nikdy som nepozoroval neznášanlivosť na drogu.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Dobré liečivo na zmiernenie bolesti pri ochoreniach pohybového aparátu. Nepoužívajte dlho. Droga má dobrú dôkazovú základňu, vyhovuje cene, kvalite a účinnosti. Používajte opatrne u pacientov s gastrointestinálnymi chorobami. Trvanie vstupu je 3 týždne, teraflex podľa schémy prideľujeme do 6 mesiacov.

Hodnotenie 3,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Droga je vhodná na začiatku liečby kĺbov, pretože kombinuje chondroprotektor a nesteroidnú protizápalovú zložku (ibuprofén), ktorá vám umožňuje rýchlo sa vyrovnať s bolesťou.

Nie je určený na dlhodobé používanie, je potrebný presne ako efektívny štart. Toto je hlavný rozdiel od ostatných chondroprotektorov. Celkom dobrá kombinácia ceny, kvality / efektívnosti.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Veľmi dobrý liek "Teraflex Advance". Účinnosť je omnoho vyššia ako u iných chondroprotektorov. Veľmi výhodná kombinácia s NSAID, ktorá je veľmi vhodná pre pacientov.

U pacientov s ochoreniami gastrointestinálneho traktu sa má predpisovať opatrne. Po jedle.

Ohlasy pacientov týkajúce sa Teraflex Advance

Pomáha to dobre. Drahé, ale stojí za to. Tento liek liečim prvýkrát na kolenách. Veľmi spokojný.

Po skončení kurzu môžem s istotou povedať, že bolesť zmizla, a teraz sa touto témou nezaujímam. Lieky si môžete kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu, takže som nešiel k lekárom. Práve položil lekárnikovi pár otázok. V nádobe je 30 kapsúl trikrát denne. Musia sa užiť dve kapsuly. Povedal by som, že to nie je príliš pohodlné, pre mňa osobne je veľa kapsúl, ale inak. Mimochodom, mal som bolesť v chrbtici, bral som lieky a spal som na podlahe, aby som vyrovnal stavce. Teraz je to omnoho lepšie. Je pravda, že som bol zmätený skutočnosťou, že účinná látka je ibuprofén a je veľmi lacná. Droga je oveľa drahšia. Dúfam však, že nielen môj ibuprofén tak veľmi ovplyvnil môj stav.

Má strašné vedľajšie účinky! Moja skúsenosť: Teraflex som pil iba tri týždne, potom mi ostro bolelo brucho. Jiem normálne, nejedi sa, nepijem, nefajčím. Predtým, žalúdok nikdy neublížil! A teraz po dobu 2 mesiacov to nedokážem vrátiť späť do normálu... A to sa pozoruje v mnohých.

Teraflex Advance toľkokrát zachránil moju mamu pred neznesiteľnými bolesťami kolien. Má chronické ochorenie kolennej artritídy. Začal sa pitím liekov proti bolesti, ktoré spôsobujú bolesť v žalúdku. Potom jej bolo v lekárni odporučené kúpiť Teraflex Advance. Povedali, že zmierni bolesť a obnoví kĺby. Droga funguje dokonale. Exacerbácie sú zriedkavé. Už sa viac nesťažuje na žalúdok. Funguje to ako aktívny liek..

Začala užívať liek „Teraflex Advance“, len čo kolená začali opuchnúť a pri chôdzi sa objavila bolesť. Asi 10 dní po začiatku užívania Teraflexu Advance som cítil výrazné zníženie bolesti kolena. Trvalo som to prísne na odporúčanie lekára tri mesiace. Nemám žiadne problémy s gastrointestinálnym traktom, ale po jedle som to striktne zobral. Po trojmesačnom príjme si urobila prestávku na dva týždne a trvala ďalšie tri mesiace. Z mínusov by som si vybral cenu - veľmi drahý liek. Už je to rok a pol po užití drogy, bolesti sa neobťažujú, kolená sa ani po fyzickej námahe nezmývajú a pravidelne cvičím.

Teraflex Advance, ako aj všetky lieky z tejto série, sú dosť drahé. Ale vzhľadom na dlhoročné skúsenosti s liečením artrózy kolena môžem s istotou povedať, že to skutočne pomáha. Je pravda, že určite musíte podstúpiť celý priebeh liečby - presne tri mesiace, to znamená, že si kúpite balenie lieku č. 120. Potom bude účinok liečby najsilnejší. Opuch, opuch kolenných kĺbov, bolesť pri chôdzi po schodoch a po rovnej ceste takmer úplne vymiznú. Ale je tu jedna vec - s mojou chorou pečeňou beriem spolu s Teraflexom Advance ďalšie lieky na pečeň. Kúpim najlacnejšiu, napríklad bodliak mariánsky v kapsuliach, ale bez neho sa neobídete. Vzhľadom na dlhodobé a časté používanie Teraflexu na ňu teraz reaguje pečeň o týždeň.

Mám problémy s kolenným kĺbom - dlhotrvajúca zlomenina s roztrhnutím väzov. Prijímam kurzy Teraflex Advance dvakrát ročne. Droga skutočne funguje, aj keď nie je ani zďaleka lacná. Bolesť prakticky ustupuje, zvyšuje sa pohyblivosť kĺbov, zvyšuje sa sloboda pohybu, v mojom prípade čo najviac.

Uvoľnenie formulárov

dávkovanieobalskladovaniezľavaSkladovateľnosť
tridsiatich; 60; 120

Pokyny na používanie predradených teraflexov

Stručný opis

Teraflex Advance je trojzložkový liek obsahujúci dva stimulanty na opravu tkanív (sulfátové soli chondroitínu a glukozamínu) a protizápalové liečivo ibuprofén. Chondroitín je jednou zo štrukturálnych zložiek používaných pri reprodukcii a regenerácii chrupavkového tkaniva: chráni ho pred zničením a zvyšuje rozsah pohybu v kĺboch. Glukozamín stimuluje tvorbu látok, ktoré sú súčasťou synoviálnych membrán, synoviálnej tekutiny a chrupavkového tkaniva. Ibuprofén má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku neselektívnej inaktivácie cyklooxygenázového enzýmu 1. a 2. typu. Glukozamín a chondroitín súčasne zvyšujú analgetický účinok ibuprofénu. Glukozamín má nízku (asi 25%) biologickú dostupnosť, pretože významná časť je inaktivovaná kvôli hepatálnemu metabolizmu. V najväčšom množstve sa látka hromadí v pečeni, obličkách a chrupavkách kĺbov. Vylučuje sa hlavne obličkami av menšej miere črevami. Polčas je 68 hodín. Dve tretiny chondroitínu sa vstrebávajú v gastrointestinálnom trakte. Jeho biologická dostupnosť je dokonca nižšia ako u glukozamínu - asi 13%. Maximálna koncentrácia pri podaní jednej dávky sa zaznamená 3 až 4 hodiny po podaní. Vylučuje sa obličkami. Ibuprofén sa dobre vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Počas dňa sa úplne vylučuje z tela.

Pokrok Teraflexu je indikovaný na degeneratívne-dystrofické lézie veľkých kĺbov, vertebrálnu osteochondrózu so stredne silnou bolesťou. Teraflex advance je kontraindikovaný v prípade individuálnej intolerancie jednej alebo viacerých jeho zložiek, precitlivenosti na aspirín alebo iné NSAID, žalúdočných alebo dvanástnikových vredov, hemofílie, krvácania v zažívacom trakte, závažných obličkových a pečeňových patológií, počas tehotenstva a dojčenia., V pediatrickej praxi sa liek nepoužíva. Jedna dávka - 2 kapsuly. Mnohonásobnosť použitia - 3-krát denne. Optimálny čas príjmu je po jedle. Trvanie liečby by nemalo presiahnuť tri týždne. O potrebe dlhšieho priebehu drog sa diskutuje s lekárom. Počas dlhotrvajúceho farmakoterapie Teraflexom Advance je potrebné monitorovať hematologické parametre a funkčnú aktivitu pečene a obličiek. Ak sa objavia príznaky gastropatie určenej pomocou NSAID, je potrebné prebiehajúce lekárske monitorovanie, vrátane inštrumentálnych (vyšetrenie pažeráka, žalúdka a počiatočnej časti duodena - ezofagastastroduodenskopie) a laboratórnych (krvná analýza, vrátane hemoglobínu a stolice) na zistenie skrytého črevného krvácania). Droga nie je kompatibilná s alkoholom..

farmakológia

Liek, ktorý stimuluje proces regenerácie chrupavkového tkaniva s nesteroidným protizápalovým účinkom. Teraflex ® Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Chondroitín sulfát sa podieľa na stavbe a obnove chrupavky, chráni ju pred zničením a zlepšuje pohyblivosť kĺbov..

Glukosamín sulfát aktivuje syntézu proteoglykánov, hyalurónovej kyseliny, chondroitínsulfónovej kyseliny a ďalších látok, ktoré tvoria kĺbové membrány, intraartikulárnu tekutinu a chrupavku..

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej a má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku nerozdelenej blokády COX-1 a COX-2..

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát obsiahnutý v prípravku zosilňujú analgetický účinok ibuprofénu..

farmakokinetika

Perorálna biologická dostupnosť glukozamínu je 25% (v dôsledku účinku „prvého prechodu“ pečeňou), najvyššie koncentrácie sa nachádzajú v pečeni, obličkách a kĺbovej chrupavke. Asi 30% akceptovanej dávky pretrváva dlho v kostnom a svalovom tkanive.

Vylučuje sa hlavne močom nezmeneným, čiastočne stolicou. T1/2 - 68 hodín.

Viac ako 70% chondroitín sulfátu je absorbovaných z tráviaceho traktu. Biologická dostupnosť je asi 13%. Pri jednorazovom perorálnom podaní terapeutickej dávky Cmax v plazme sa dosiahne po 3 až 4 hodinách, v synoviálnej tekutine - po 4 až 5 hodinách.

Distribúcia a výbery

Liek absorbovaný z gastrointestinálneho traktu sa hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučuje sa obličkami.

Nasávanie a distribúcia

Ibuprofén sa dobre vstrebáva zo žalúdka. Cmax v plazme sa dosiahne po 1 h. Ibuprofén sa približne z 99% viaže na plazmatické proteíny. Pomaly sa distribuuje v synoviálnej tekutine a odstraňuje sa z nej pomalšie ako z plazmy.

Ibuprofén sa metabolizuje v pečeni, hlavne hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme liečiva. Po absorpcii sa asi 60% farmakologicky neaktívnej R-formy ibuprofénu pomaly transformuje na aktívnu S-formu.

Ibuprofén má dvojfázovú kinetiku vylučovania. T1/2 z plazmy je 2 až 3 hodiny, až 90% dávky sa nachádza v moči vo forme metabolitov a ich konjugátov. Menej ako 1% sa vylučuje v nezmenenej forme močom av menšej miere žlčou. Ibuprofén sa úplne vylučuje za 24 hodín.

Uvoľňovací formulár

Tvrdé želatínové kapsuly, veľkosť č. 0, nepriehľadné, pozostávajúce z dvoch častí: vrchnáky modrej farby a biele telo s nápisom modrej farby „THERAFLEX ADVANCE“; obsah kapsuly - biely alebo takmer biely prášok so slabým zápachom.

1 viečko.
glukózamín sulfát (vo forme D-glukozamín sulfátu chloridu draselného)250 mg
síran chondroitín sodný 1200 mg
ibuprofén 2100 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza - 17,4 mg, kukuričný škrob (predželatínovaný škrob) - 4,1 mg, kyselina stearová - 10,2 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg, krospovidón - 10 mg, stearát horečnatý - 3 mg, oxid kremičitý - 2 mg, povidón - 0,3 mg.

Zloženie želatínovej kapsuly: želatína - 97,07 mg, oxid titaničitý - 2,83 mg, farbivo modrý diamantový hliníkový lak - 0,09 mg.
Zloženie farby: šelak NF, dehydrovaný etylalkohol USP, izopropylalkohol USP, butylalkohol NF, propylénglykol USP, roztok amoniaku NF, indigokarmínový hliníkový lak, oxid titaničitý USP.

30 ks - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.
60 ks. - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.
120 ks - polyetylénové fľaše (1) - kartónové obaly.

1 síran chondroitín sodný je obsiahnutý vo forme 90% látky, pričom sa berie do úvahy strata hmotnosti 10% po vysušení a nadbytok - 241 mg;
2 ibuprofén je obsiahnutý v 66% granulátoch s priamym lisovaním, ktoré obsahujú: ibuprofén 66%, predželatínovaný škrob 8%, kroskarmelóza sodná 2%, mikrokryštalická celulóza 14%, koloidný oxid kremičitý 1%, kyselina stearová 1,5%, kukuričný škrob 6%, povidón % - 152 mg.

dávkovanie

Droga sa užíva perorálne po jedle. Kapsuly sa majú zapiť malým množstvom vody..

Dospelí majú predpísané 2 kapsuly 3-krát denne. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom.

predávkovať

Symptómy (spojené s ibuprofenom): bolesť brucha, nevoľnosť, zvracanie, letargia, ospalosť, depresia, bolesť hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, hyperkalémia, bradykardia, tachykardia, fibrilácia predsiení.

Liečba: výplach žalúdka (účinný iba do 1 hodiny po požití), aktívne uhlie, zásaditý nápoj, nútená diuréza, symptomatická liečba (korekcia acidobázického stavu, krvný tlak).

Interakcia

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Liek znižuje hypotenzívny účinok vazodilatátorov (vrátane pomalých blokátorov vápnikových kanálov a ACE inhibítorov).

Liečivo znižuje natriuretickú a diuretickú aktivitu furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov.

Zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií)..

Zvyšuje ulcerogénny účinok (s rozvojom krvácania) GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol.

Zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Pri predpisovaní antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa súčasne zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu prostaglandínov v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity. Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínov, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Vedľajšie účinky

Pri používaní lieku Teraflex® Advance sú možné nauzea, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, alergické reakcie. Tieto reakcie vymiznú po prerušení liečby..

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom, ktorý je súčasťou lieku..

Z tráviaceho ústrojenstva: NSAID-gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, znížená chuť do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť sliznice ústnej dutiny, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, ospalosť, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Z kardiovaskulárneho systému: vývoj alebo zhoršenie srdcového zlyhania, tachykardia, zvýšený krvný tlak.

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Z hemopoetického systému: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna), žihľavka, svrbenie, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, dyspnoe, horúčka, multiformná exsudatívna erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (syndróm)., eozinofília, alergická nádcha.

Laboratórne ukazovatele: čas krvácania (môže sa zvýšiť), koncentrácia glukózy v sére (môže sa znížiť), klírens kreatinínu (môže sa znížiť), hematokrit alebo hemoglobín (môže sa znížiť), koncentrácia kreatinínu v sére (môže sa zvýšiť), aktivita pečeňovej transaminázy (môže sa zvýšiť).

indikácia

 • osteoartróza veľkých kĺbov;
 • osteochondróza chrbtice, sprevádzaná miernou bolesťou.

kontraindikácie

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek tvoriacich liečivo;
 • precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo na iné NSAID v anamnéze;
 • erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnom štádiu, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);
 • úplná a neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín;
 • potvrdená hyperkalémia;
 • hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza;
 • gastrointestinálne krvácanie a intrakraniálne krvácanie;
 • závažné zlyhanie obličiek (KK®, ktoré neobsahuje ibuprofén.

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy

Počas liečby by sa pacienti mali zdržať vedenia motorových vozidiel a iných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť psychomotorických reakcií..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Odstránenie vriec pod očami je jednou z najbežnejších operácií doteraz. Takzvané mastné kýly, ktoré sa nachádzajú pod kožou a vytvárajú pod očami efekt opuchu, sa dajú ľahko korigovať a nevyžadujú dlhodobú rehabilitáciu.
Sedavý spôsob života vedie k mnohým chorobám chrbtice a chrbta. Pre udržanie zdravého chrbta je potrebné robiť chrbticu terapeutickými komplexmi gymnastických cvičení.
Osteoporóza je choroba, pri ktorej sa redukujú minerálne a organické zložky kostí. To vedie k zníženiu sily a hustoty kostného tkaniva, ale jeho štruktúra, veľkosť a tvar kostí sa okamžite nemenia.